ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نمرات در سامانه سیدا با گوشی+ آموزش ثبت نمرات پودمانی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
ثبت نمرات در سامانه سیدا
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا مشخص شده است. از آنجایی که سامانه سیدا برای ثبت نمرات مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل نیاز است تا کاربران از نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا و ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا اطلاعات کافی را بدست آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش ثبت نمرات در سیدا با گوشی در ادامه همراه ما باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش ثبت نمرات در سیدا با گوشی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا

برای اینکه از مراحل و نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا اطلاعات کافی را بدست آورید، در ادامه همراه ما باشید.

مراحل کلی ثبت نمرات در سامانه سیدا به شرح زیر است:

1.ورود به سامانه

2.عملیات ضمن سال

3.لیست کالس و ورود نتایج

4.ورود نتایج از طریق کالس

5.انتخاب پایه

6.انتخاب درس

7.انتخاب نوبت تحصیلی

8.کلیک روی نمره مستمر و سپس پایانی

9.ورود نمرات

10.ثبت نمرات

معلمان برای ثبت نمرات در سامانه سیدا، لازم است به سامانه sida.medu.ir مراجعه نمایند. پس از مراجعه به سامانه، رمزعبور، نام کاربری و کدامنیتی وارد خواهد شد. توجه داشته باشید که رمزعبور همان رمزی است که از مدیر مدرسه گرفته شده است. نام کاربری نیز کدملی معلمان خواهد بود. اگر تمامی اطلاعات را صحیح وارد کرده باشید لازم است با فشردن گزینه ورود کاربران به صفحه اصلی دسترسی پیدا کنید.

 

 

نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا

 

 

ثبت نمرات در سامانه سیدا برای مقطع ابتدایی

نمرات دانش آموزان مقطع ابتدایی به صورت عدد ثبت نشده و روش ثبت جدیدی دارد. برای این کار لازم است، با توجه به نمرات به دست آمده از عبارت های عالی، خیلی خوب، و غیره استفاده نمایید. جهت ثبت این نمرات، مانند تمامی مراحل قبلی به سامانه، سیدا مراجعه کرده و عملیات ضمن سال را کلیک کنید.

پس از انتخاب عملیات ضمن سال، روی لیستی که باز می شود، روی کلید لیست کلاس و ورود نتایج بزنید.  حالا باید از قسمت مربوطه درس و معلم مورد نظرتان را انتخاب کرده و به لیست اسامی دانش اموزان دسترسی پیدا کنید. در نهایت باید در کادر دوم نوبت تحصیلی را انتخاب کرده و ثبت نتایج را بزنید.

 

 

ثبت نمرات در سامانه سیدا برای مقطع متوسطه

همانطور که می دانید ثبت نمرات در سامانه سیدا برای مقطع متوسطه، به صورت عددی خواهد بود و از 20 نمره ثبت می شود. برای ثبت نمرات در این حالت نیز ابتدا به سامانه مراجعه کرده و عملیات ضمن سال را انتخاب کنید. سپس باید گزینه انتخاب واحد را زده و در قسمت تخصیص معلم به درس و گروه، پایه تحصیلی را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در این وبسایت، برای دروس پودمانی و واحدهای فنی و حرفه ای لازم است، روی عبارت دروس پودمانی کلیک کنید. پس تا به این قسمت ما از نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا نیز به شما توضیحاتی را دادیم. برای ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا نیز لازم است فقط، عبارت نوبت دوم را انتخاب کرده باشید.

نکته ای که در هنگام نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا و یا ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا باید بدانید، مربوط به نحوه وارد کردن رمز عبور است. در مراجعه اول، پس از وارد کردن رمزعبور پیامی مبنی بر تغییر رمز به شما نشان داده خواهد شد. پس باید ابتدا رمزعبوری را که از مدیر دریافت کرده اید وارد کنید و پس از انتخاب رمز عبور دل خواهد خودتان در کادر دوم، در کادر سوم همان رمز را تکرار کنید. در هنگام وارد کردن رمز نیست باید دقت کنید که صفحه کلید انگلیسی باشد، حداقل از 6 کاراکتر ترکیبی از اعداد و حروف لاتین استفاده شده باشد. همچنین از نمادها برای انتخاب رمزعبور استفاده نکرده باشید.

 

 

ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا

 

 

آشنایی بیشتر با سامانه سیدا

ما در مقدمه و موارد بالاتر سعی کردیم به شما توضیح دادیم که نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا و همچنین ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا چگونه است. در این قسمت قصد داریم، جهت آشنایی بیشتر با سامانه سیدا صحبت کنیم.

سامانه سیدا برای یکپارچه بودن اطلاعات و امور دانش آموزان است. علاوه بر سامانه سیدا، همگام و پادا نیز برای دریافت کارنامه راه اندازی شده است.

در خصوص سامانه سیدا و دیگر سامانه ها لازم است بدانید که از ثبت نمرات در سامانه های دیگر از جمله دانا، سناد و امین خودداری کنید.

 

 

اهداف سامانه دانش آموزی سیدا

ما در این قسمت قصد داریم اهداف آموزشی ثبت نمرات در سامانه سیدا را بررسی کنیم. اگر بخواهیم هدف این سامانه را خلاصه کنیم، باید بگوییم که این سامانه برای یک پارچه کردن تمامی فعالیت های مربوط به دانش آموزان از جمله، ثبت نام، پیشرفت تحصیلی، دریافت کارنامه، ارزشیابی، گذراندن واحد های درسی و سایر موارد راه اندازی شده است.

 

 

برای اطلاع از نحوه ویرایش اطلاعات در سامانه سیدا کلیک کنید.

 

 

راهنمای ثبت نمرات دروس پودمانی در سامانه سیدا دوره متوسطه

ما در موارد فوق مراحل کلی مربوط به ثبت نمرات دروس پودمانی در سامانه سیدا دوره متوسطه را بررسی کردیم. حال در این قسمت همراه ما باشید تا این مراحل را با جزییات بیشتری بررسی نماییم.

ابتدا به سامانه وارد شده و بخش مربوط به ثبت نمرات پودمانی را انتخاب نمایید.

اگر روی لیست نمرات پودمانی کلیک کنید با لیستی از از ریز پودمان های مرتبط با این درس رو به رو خواهید شد که باید روی آن کلیک کنید.

حالا نوبت به واردکردن ریزنمرات می رسد.

به صورت کلی ثبت نمرات مستمر دانش آموزان در این حالت، به صورتی است که باید اعداد 1 تا 5 را در نظر گرفته و نوع آزمون را که حضوری و غیرحضوری است مشخص کنید.

در نوبت ضمن سال باید نوع گروه حتما حضوری انتخاب شده باشد. اما برای دوره های نیمسال اول دی ماه و نیمسال دوم خرداد ماه و نوبت تابستان باید گزینه غیرحضوری انتخاب شود. کارآموزی نیز باید به صورت حضوری انتخاب شده باشد.

در قسمتی که مربوط به لیست نمرات شایستگی است، مقدار آیتم ها به شرح زیر خواهد بود:

عدم احراز شایستگی = عدد 5

احراز شایستگی = عدد 10

بالاتر از حد انتظار = عدد 15

در آخر هم باید علاوه بر کارنامه دروس عادی، لیستی از دروس پودمانی نیز ارائه شده باشد.

 

 

آموزش ثبت نمرات در سیدا با گوشی

 

 

بارگذاری عکس در سامانه سیدا

یکی از فعالیت هایی که کاربران در سامانه سیدا می توانند انجام دهند، بارگذاری عکس است. برای بارگذاری عکس در سیدا، لازم است ابتدا دانش آموز مورد نظرتان را انتخاب کرده و آیکون چشمی که در سمت چپ قرار دارد، انتخاب کنید. با زدن این آیکون گزینه بارگذاری عکس نمایش داده خواهد شد. حالا باید عکس مورد نظر را انتخاب کرده و بارگذاری نمایید. در نهایت هم باید گزینه اعتبار سنجی را بزنید تا عکس دانش آموز ثبت گردد.

 

 

برای اطلاع از نحوه بازیابی  رمز سامانه سیدا کلیک کنید.

 

 

سوالات متداول در خصوص ثبت نمره در سیدا

در این قسمت با ما همراه باشید تا به سوالات شما در رابطه با آموزش ثبت نمرات در سیدا با گوشی و ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا، همچنین نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا و خطاهایی که هنگام ثبت نمرات در سامانه سیدا رخ می دهد، پاسخ دهیم.

در خصوص آموزش ثبت نمرات در سیدا با گوشی، لازم است بدانید که به صورا کلی این سامانه با گوشی تلفن همراه خطاهای بیشتری دارد. به همین دلیل توصیه می شود از سیستم کامپیوتری برای ورود به سامانه استفاده کنید. به علاوه برخی مرورگرها در کارکردن با این سامانه عملکرد بهتری دارند که توصیه می کنیم از آن ها استفاده کنید. از جمله این سامانه ها می توان به کروم و فایرفاکس اشاره کرد.

 

 

در صورت فراموشی رمز عبور، چه کاری باید انجام داد ؟

همانطور که می دانید برای ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا و یا به صورت کلی هر نمره ای، نیاز به رمز عبور است. اما ممکن است برخی افراد رمز عبور خود را هنگام ورود به سیستم فراموش کنند که به این افراد پیشنهاد می کنیم، درادامه همراه ما باشند تا از نحوه بازیابی رمز، اطلاعات لازم را بدست آورند. در ابتدا لازم است بدانید که به دلایل امنیتی، امکان بازیابی رمزعبور در این سامانه وجود دارد. در این گونه مواقع باید به مدیر یا فردی که بالاسر شماست، مراجعه کنید تا رمز دیگری برای شما تعریف شود.

 

 

کاربرد گزینه بروزرسانی از سناد چیست ؟

این گزینه تنها برای مدیران مدارس کاربرد دارد و برای معلمان استفاده ای نخواهد داشت.

تغييرات سامانه سیدا شامل چه مواردی می شود؟

سامانه سیدا از زمان فعالسازی تا به امروز، تغییراتی را داشته است که در ادامه قصد داریم این تغییرات را بررسی کنیم.

در قسمت عملیات اولیه، بخشی با نام بروزرسانی از سناد اضافه شده است که اگر مدرسه خواسته باشد، اطلاعاتی در آن ثبت نخواهد شد.

عکس تمامی دانش آموزان از سناد قابلیت بروزرسانی دارد.

قسمت کارنامه تحصيلي کيفي – توصيفي اضافه شده است.

با توجه به اینکه سامانه شلوغ است، هر نمره پس از ثبت در صف قرار خواهد گرفت. یعنی بلافاصله پس از ثبت، نمرات قابل مشاهده نخواهند بود.

در مقاطع متوسطه اول و دوم هر معلم فقط نمره های دروس خود را می تواند ببیند.

 

 

برای اطلاع از نحوه پشتیبانی سامانه سیدا وارد شوید

 

 

نحوه تعریف کاربر در سامانه سیدا توسط مدیران چگونه است؟

برای این کار کافی است به سامانه سیدا در آدرس sida.medu.ir بروید.

سپس روی ورود به سامانه زده و نام کاربری، رمزعبور و کدامنیتی را وارد نمایید و در نهایت ورود کاربر را بزنید.

در صفحه ای که باز می شود باید روی عملیات اولیه نیز ضربه بزنید.

حالا نوبت به وارد کردن اطلاعات کادر غیررسمی مدرسه می رسد. افرادی که دارای کدپرسنلی نیستند وارد کرده و کد آنها را اختصاص دهید.

حالا باید گزینه ایجاد را بزنید. اطلاعاتی از شما خواسته می شود که باید تمامی آن موارد را وارد کرده و کدملی و گزینه اعتبار سنجی را تایید نمایید.

اگر قصد ایجاد کاربران رسمی مدارس را دارید باید  گزینه لیست پرسنل مدرسه در دوره جاری را انتخاب کنید.

برای ایجاد دسترسی کاربران جدید نیز باید از قسمت مدیریت کاربران در بخش دسترسی، گزینه تعریف کاربر را بزنید.

بعد نوبت به گزینه انتخاب می رسد که باید آن را زده و لیست کاربران تعریف شده را ببینید. از این لیست می توانید افرادی که اجازه دسترسی دارند، انتخاب کنید. دوباره در نهایت باید گزینه اعتبارسنجی را بزنید.

 

 

موارد مربوط به دبیران و هنرآموزان در سیدا چیست ؟

دبیران و هنرآموزان در این سامانه، تنها  در قسمت راست صفحه به دو گزینه عملیات ضمن سال و عملیات جانبی دسترسی دارند. برای ثبت نمره باید از قسمت عملیات ضمن سال، اقدام کنند.

گاهی ممکن است تمامی کلاس ها برای دبیران نشان داده نشود که در این حالت، نیاز به عملیات بروزرسانی است. برای بروزرسانی کافی است به سیدا مراجعه کرده و صبر کنید تا عملیات به اتمام برسد.

 

 

قسمت عملیات اولیه در سامانه سیدا دانش آموزی

قسمت عملیات اولیه در سامانه سیدا، مربوط به عملیات تشکیل پرونده و تکمیل پرونده است. همچنین عملیات دیگری برای ثبت نام، مشاهده انتخاب واحد و ثبت و معرفی کاربران نیز انجام می شود. بخش عملیات اولیه در سیدا مربوط به مشخصات فردی و پرونده تحصیلی خواهد بود.

برای تعریف کاربران و همکاران نیز باید در سامانه سیدا از بخش مدیریت کاربران اقدام نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا بپردازیم. اینکه برای ثبت نمرات چه مراحلی باید طی شود، قدم به قدم بررسی گردید. به علاوه سوالاتی نظیر نحوه نحوه ثبت نمرات پودمانی در سیدا و آموزش ثبت نمرات در سیدا با گوشی نیز بررسی گردید. اگر پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نمرات نوبت دوم در سیدا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

فراموشی نام کاربری ایران خودرو

فراموشی رمز عبور سامانه سیدا + بازیابی مستقیم

پشتیبانی سامانه گلستان

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا سامانه سیدا برای ورود معلمان نیز کاربرد دارد؟

بله معلمان هم می توانند از این سامانه استفاده کنند.

کاربردهای سامانه سیدا چیست؟

این سامانه برای ثبت نمره کاربرد دارد.

آیا در سامانه سیدا دانش آموزان می توانند فعالیت داشته باشند؟

خیر معلمان و مدیران فعالیت دارند.

آیا سامانه سیدا به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارد؟

بله به نام کاربری و رمز عبور برای ورود نیاز دارد.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور