تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور

ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

کنکور ۱۴۰۱، دومین آزمونی می باشد که برای هر دو گروه از داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید به طور مشترک برگزار می گردد و همچون سال های گذشته، شاهد برگزاری این آزمون برای ۵ گروه آزمایشی: ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان خواهیم بود. در ادامه این مقاله از سایت ایران تحصیل به بررسی توضیحات کامل و جامعی مرتبط با زمان، مدارک لازم و همچنین مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ خواهیم پرداخت.

 

سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

لازم به ذکر است داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۱ را دارند، با تهیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز، در زمان مشخص شده، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.  مراحل و شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ به صورت مرحله به مرحله در این مقاله توضیح داده شده است.

در ابتدای کار، داوطلبان می بایست به منظور شرکت در کنکور ۱۴۰۱، از طریق سایت سنجش مدارک مربوطه را به جهت ثبت نام در این آزمون ارائه نمایند و سپس در تاریخ های معین شده، در فرآیند برگزاری آزمون حضور پیدا کنند و در آخر با منتشر شدن کارنامه کنکور و اعلام نتایج، اقدامات مربوط به انتخاب رشته خود را بر پایه رتبه ای که به دست آورده اند، انجام دهند.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان شرکت در آزمون سراسری، برای ثبت نام و شرکت در کنکور ۱۴۰۱ می بایست شامل تعدادی از شرایط عمومی و اختصاصی باشند. شرایط لازم به منظور ثبت نام در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در ادامه این مطالب در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. داوطلبانی که شرایط لازم جهت ثبت نام در کنکور سراسری را دارا باشند، می توانند در زمان اعلام شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

برای دریافت راهنمای کامل ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

همان گونه که در بالا اشاره شد، شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

شرایط عمومی داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۱

● اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون جمهوری اسلامی

● عدم احراز عناد (نه اعتراض) به جمهوری اسلامی ایران

● عدم سابقه عضویت در سازمان ها و گروه های غیر قانونی و فراماسونری

● عدم فساد اخلاقی

● عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱

■ دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید یا دیپلم چهار ساله دوره نظام قدیم یا دیپلم کاردانی (فوق دیپلم)
■ پذیرفته شدگان دوره های روزانه سراسری سال گذشته، در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۱، تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه می باشند.
■ عدم ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه
■ عدم دانشجویی در دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
■ عدم تعهد خدمت به ارگان و دستگاه های اجرایی، تعهدات سهمیه بومی و نیز سهمیه مناطق محروم

اطلاعات کاربردی در خصوص شرایط آزمون سراسری ۱۴۰۱

تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

زمان ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱، تا به الان اعلام نشده است. پس از انتشار اطلاعیه ای در خصوص با زمان دقیق ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱، در سایت ایران تحصیل به شما داوطلبان گرامی اطلاع رسانی خواهد شد. مبنی بر اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش کشور، داوطلبانی که شامل شرایط لازم جهت ثبت نام می باشند، می بایست در زمان مشخص شده با مراجعه به آدرس sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
به طور معمول ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱ در بهمن ماه آغاز می شود. ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می پذیرد. لازم به ذکر است که داوطلبان با تهیه اطلاعات لازم جهت ثبت نام، نام نویسی خود را انجام دهند و این پروسه را به روز های پایانی موکول ننمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری

در ادامه مطالب ذکر شده، اطلاعات فردی و مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت ثبت نام کنکور سراسری به شکل کامل بیان شده است:

مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱ در زیر ارائه داده شده است:

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

● دیپلم نظام آموزشی جدید در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش
● دیپلم چهار ساله دوره نظام قدیم (نظری و هنرستان)
● گواهینامه دوره پیش دانشگاهی
● مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی می باشند و قصد شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ را دارند، باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند. اشخاصی که دارای دو مدرک دیپلم می باشند، می توانند با یکی از مدارک خود به دلخواه ثبت نام نمایند.

مدارک فردی لازم جهت ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱

مدارک فردی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ در زیر ارائه داده شده است:

■ مدارک ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱
■ شناسنامه و کارت ملی
■ شماره سریال کارت اعتباری
■ کد سوابق تحصیلی دیپلم یا کد سوابق پیش دانشگاهی
■ کد منطقه و کدپستی محل سکونت
■ کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
■ معدل کل دیپلم
■ کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه ایثارگران و رزمندگان
■ معدل کتبی دیپلم
■ فایل عکس

اطلاعات لازم به منظور تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

▪︎ نام خانوادگی، نام و نام پدر

▪︎ شماره شناسنامه / سری شناسنامه / سریال شناسنامه / شماره ملی / تاریخ تولد

▪︎ کد بخش محل تولد / کد منطقه یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم

▪︎ کد دانش آموزی مقطع دیپلم / کد عنوان دیپلم (عدد دو رقمی ) / کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی (داوطلبان نظام قدیم)

▪︎ سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم

▪︎ کد بخش محل اخذ مدرک دوم دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم

▪︎ معدل کل دیپلم / معدل کتبی نهایی

▪︎ کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه ایثارگران

▪︎ کد ۱۳ رقمی برای داوطلبان غیر ایرانی

▪︎ شماره تلفن همراه / تلفن ثابت / آدرس دقیق محل سکونت / کدپستی

تمامی داوطلبان، پس از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام لازم است نسبت به پرینت برگه تقاضانامه تکمیل شده، که شامل اطلاعات داوطلب، شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی می باشد، اقدام نمایند.

دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان به منظور ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱، نیاز به کد دیپلم و کد پیش‌ دانشگاهی دارند. منظور از کد دیپلم و کد پیش‌ دانشگاهی همان معدل کتبی دیپلم و معدل پیش ‌دانشگاهی داوطلب می‌باشد. دانش آموزان جهت نام نویسی در آزمون سراسری می بایست کد اخذ شده از این سامانه را در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند. مدارک تحصیلی باید تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ دریافت شوند.

دریافت کد سوابق تحصیلی آزمون سراسری ۱۴۰۱

داوطلبان جهت دریافت کد سوابق تحصیلی خود لازم است مراحل زیر را انجام دهند:

۱) ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی dipcode.medu.ir

۲) درج کد دانش آموزی و کد منطقه

با درج اطلاعات خواسته شده، سوابق تحصیلی دانش آموزان نمایش داده می شود.

نکته ۱: چنانچه داوطلب دیپلم خود را بعد از سال ۱۳۸۴ کسب کرده باشد، نیازمند کد دیپلم بوده و اگر مدرک پیش‌ دانشگاهی فرد بعد از سال ۱۳۹۱ به‌ دست‌آمده باشد نیازمند کد پیش‌ دانشگاهی می باشد.

نکته ۲: برای داوطلبان نظام جدید، امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می گردد و معدل امتحانات دهم و یازدهم آن ها تاثیری در کنکور ۱۴۰۱ ندارد.

فرآیند برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱

همه ساله برگزاری کنکور سراسری کشور در تیر ماه انجام می گیرد، البته به غیر از کنکور سال ۹۹ که به جهت شیوع ویروس کرونا، تاریخ برگزاری تمام آزمون های سراسری به تاخیر افتاد. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، کنکور ۱۴۰۱ در نیمه اول تیر ماه و در روز های پنج شنبه و جمعه برگزار می گردد‌.

به طور معمول جهت برگزاری آزمون، روز پنج شنبه به کنکور ریاضی، کنکور انسانی و کنکور هنر اختصاص دارد و روز جمعه برای کنکور تجربی و کنکور زبان جهت برگزاری در نظر گرفته می شود. به همین جهت تداخل در هنگام برگزاری گروه های آزمایشی وجود ندارد و چنانچه شما در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده باشید، می توانید در همه آن ها با خیالی آسوده حضور داشته باشید، چرا که آزمون های اصلی در نوبت صبح و آزمون های شناور در نوبت عصر برگزار می گردند.

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۱

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱، به میزان ۳۰ درصد خواهد بود که این نحوه تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام قدیم و دانش آموزان نظام جدید با یکدیگر متفاوت می باشد:

● دانش آموزان نظام قدیم مشمول اعمال ۳۰ درصد سوابق تحصیلی ترکیبی از ۲۵ درصد معدل دیپلم و ۵ درصد معدل پیش دانشگاهی می باشند.

● دانش آموزان نظام جدید مشمول اعمال ۳۰ درصد سوابق تحصیلی مثبت مدرک دیپلم دوازدهم در کنکور ۱۴۰۱ می باشند.

اگرچه صحبت هایی نیز در خصوص افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به میزان ۶۰ درصد به میان آمده است که در این صورت تاثیر نمره آزمون سراسری کمتر و ۴۰ درصد خواهد بود اما هنوز این موضوع به شکل قطعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نگردیده است.

علل ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱

عواملی نیز وجود دارند که سبب ممنوعیت از شرکت در کنکور سراسری می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

■ دانش آموختگان نظام قدیم که مدرک پیش دانشگاهی و یا سال چهارم را ندارند، نمی توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و لازم است که حتما این گواهی را دریافت کرده باشند.

■ فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و هنرستان ها که پایه پیش دانشگاهی را ندارند نمی توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

■ دانشجویانی که در رشته های فنی و حرفه ای در مقطع کاردانی در حال تحصیل هستند در صورتی می توانند در این رشته شرکت نمایند که در شهریور ماه فارغ التحصیل شده و مدرک خود را اخذ کرده باشند.

■ با توجه به تاثیر معدل و سوابق تحصیلی برای شرکت در کنکور سراسری نظام جدید، داوطلبان و افرادی که به هنگام ثبت نام معدل خود را سهوا و یا عمدا اشتباه ثبت کرده باشند متخلف محسوب می شوند و حتی در صورت شرکت کردن در کنکور و پذیرفته شدن در دانشگاه، ثبت نام آن ها لغو خواهد گردید.

■ دانشجویان اخراجی نمی توانند در کنکور شرکت کنند، مگر اینکه تسویه کرده و مدرک معادل کاردانی را دریافت نموده باشند.

 

علل محرومیت از آزمون سراسری ۱۴۰۱

در این قسمت قصد داریم تا به مهم ترین عوامل محرومیت از کنکور سراسری اشاره کنیم تا داوطلبان گرامی با خیال راحت و با آگاهی بیشتر برای کنکور ۱۴۰۱ آماده شوند.
لازم به ذکر است که محرومیت از کنکور متناسب با رشته های مختلف دانشگاهی و آقا با خانم بودن داوطلبان متفاوت خواهد بود. در ادامه به علل محرومیت اشاره خواهیم کرد:

□ تمامی داوطلبان کنکور سراسری که پس از سال ۱۳۶۳ دو بار در یک دانشگاه دوره روزانه قبول شده باشند از ثبت نام در کنکور سراسری محروم هستند.

□ دانشجویان مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکتری که در دوره روزانه یکی از دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل باشند امکان شرکت در کنکور سراسری را ندارند.

□ داشتن مشکل در ارتباط برای نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان آقا

□ دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی در صورتی می توانند در کنکور شرکت نمایند که مدت زمان تعهد خدمت آنان به اتمام رسیده باشد.

□ دانشجویان دوره روزانه در صورت انصراف از دانشگاه می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

□ افرادی که تعهد خدمت به ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی دارند نمی توانند در کنکور شرکت کنند.

□ افرادی که دارای تعهد سهمیه بومی و سهمیه مناطق محروم هستند نیز از شرکت در کنکور محروم می باشند.

مدت محرومیت از کنکور سراسری ۱۴۰۱

اشخاصی که شامل یکی از بند های ذکر شده در عوامل محرومیت از کنکور ۱۴۰۱ می باشند، به مدت یک سال از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند بود.

عواقب عدم توجه به محرومیت از کنکور ۱۴۰۱

اگر هر یک از داوطلبان بنا به دلایل گفته شده در قسمت عوامل محرومیت از کنکور، نتوانند محرومیت خود را رفع نمایند، ولی همچنان برای شرکت در کنکور تصمیم جدی دارند، در صورت اثبات تخلف این افراد از قبولی و ادامه تحصیل آن ها جلوگیری خواهد شد. حتی اگر داوطلب با جود این تخلف در بهترین دانشگاه و با بهترین رتبه قبول شود نیز از ادامه تحصیل وی جلوگیری خواهند کرد.

در صورت بروز هرگونه مشکل و همچنین مشاوره با کارشناسان مجرب می توانید به وبسایت ایران تحصیل مراجعه کرده و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

برای دریافت راهنمای کامل ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط:

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور ۱۴۰۱

کد سوابق دیپلم چیست؟

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مینا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام من دانشجوی ترم آخر رشته آموزش زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان در استان تهران هستم.من هم رشتمو دوست دارم و هم دوست دارم دوباره کنکور مجدد بدهم و در ساعات غیر کاری مدرسه ام به تحصیل رشته مورد علاقه ام بپردازم.آیا چنین چیزی ممکن است؟تعهد 8 ساله ام را میتوانم بعد از تحصیل انجام بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام خیر نمیتونید همزمان با تحصیل در فرهنگیان یا تعهد خدمت مشغول به تحصیل در دانشگاه دیگه ای باشید

ایران تحصیل
تماس با مشاور