تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد 1401 + راهنمای جامع | ایران تحصیل

ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد در دو مرحله به صورت حضوری و غیر حضوری صورت می پذیرد. کلیه داوطلبان پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در زمان تعیین شده می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند. در زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام لازم است برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت الکترونیک اقدام نمایید.

ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد ممکن است در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است. ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی اصلی ترین مراحل که معمولاً در تمای مراکز یکسان است بپردازیم. به علاوه تمامی مراحل ثبت نام که در سامانه آموزشیار نیاز است انجام دهید نیز بررسی خواهد شد.

برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد لازم است ابتدا به وبسایت مرکزی که در آن پذیرفته شده اید، مراجعه کنید تا از جزییات مدارک و مراحل اطلاعات لازم را کافی بدست آورید. زیرا اگر در این مورد اطلاعات لازم و کافی را نداشته باشید، ممکن است با مشکلات متعددی در مراحل ثبت نام مواجه شوید.

 

 

برای انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد  – دریافت راهنمایی در رابطه با انجام ثبت نام ، رفع مشکلات و خطاهای ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

برای تشکیل پرونده و ثبت نام پذیرفته شدگان جدیدالورود لازم است 6 مرحله طی شود که در ادامه این مراحل را بررسی خواهیم کرد.

در مرحله اول و دوم نیاز است به وبسایت آموزشیار مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز را در این سامانه به همراه مدارک بارگزاری کنید.

 ما در ادامه جزییات عملیاتی را که باید در سامانه آموزشیار انجام دهید، بررسی خواهیم کرد. جهت مراجعه به سامانه آموزشیار باید به آدرس edu.iau.ac.ir  مراجعه کنید.

پس از تکمیل کردن اطلاعات و مدارک خواسته شده در سامانه آموزشیار باید به صورت حضوری به سالن پذیرش مرکز پذیرفته شده مراجعه کنید تا احراز هویت شده و بتوانید اصل مدارک را تحویل دهید.

 مدارکی که از شما خواسته می شود، شامل موارد زیر است که باید ارائه دهید:

ارائه اصل مدرک تحصیلی به همراه کپی

در صورت نداشتن مدرک می توان با گواهی فراغت از تحصیل ثبت نام کرد.

اصل و دو سری کپی کامل شناسنامه

 اصل و دو سری کپی کارت ملی

  شش قطعه عکس 3*4

 اصل و یک برگ کپی از مدرک نظام وظیفه مخصوص برادران شامل :

 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
 • مشمولی که در فرجه است
 • دارای برگه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت
 • گواهی و رضایت نامه از محل خدمت شاغلین نیروهای مسلح
 • گواهی اشتغال در آموزش و پرورش، کارت معافیت (شاغلین آموزش و پرورش)

اصل کلیه فرم های مورد نیاز به همراه نوشتن اطلاعات مورد نیاز

ریز نمرات رسمی یا غیر رسمی مقطع تحصیلی قبلی

پرینت تقاضای صدور تاییدیه تحصیلی دیپلم (مخصوص پذیرفته شدگان مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و پزشکی).

در مرحله بعدی هنگامی که کلیه مدارک را ارائه می دهید، برای شما پرونده تشکیل شده و می توانید شماره دانشجویی اصلی و دائمی خود را بگیرید.

در مرحله پنجم نیاز است شهریه تحصیل را به صورت الکترونیکی واریز نمایید.

در مرحله آخر نیاز است، به انتخاب واحد بپردازید.

 

 

 آموزش مراحل ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار

در گام اول باید به سامانه مجازی دانشگاه آزاد یعنی آموزشیار وارد شوید که با یک جستجوی ساده می توانید این کار را انجام دهید.

در این پورتال کلیه فرم های مورد نیاز شما موجود می باشد که باید آن ها را دانلود کرده و پر نمایید.

با ورود به این پورتال در بخش “ورود به آموزشیار” دکمه “پذیرفته شدگان جدید 1400 “را زده و اقدام به درج کد ملی خود نمایید.

حالا وارد صفحه ای خواهید شد که باید کد ملی و کد امنیتی خواسته شده را وارد نمایید.

 

 

 

خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 

با وارد شدن به پورتال یک سری اطلاعات به شما نمایش داده می شود که شامل شماره دانشجویی موقت، رشته قبولی و یک سری موارد دیگر است. اگر اطلاعات نمایش داده شده با اطلاعات واقعی شما همخوانی داشت، می توانید شماره دانشجویی موقت را در این مرحله ذخیره نمایید زیرا در مراحل بعدی به آن احتیاج خواهید داشت.

 

 

مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 

توجه :

درصورتیکه با زدن کد ملی وارد پورتال نشدید؛ از طریق سایت سنجش دانشگاه؛ اقدام به مشاهده شماره دانشجویی موقت خود نموده و بجای کد ملی شماره دانشجویی موقت را وارد کنید.

حالا یک پنجره کوچک باز شده که در گوشه سمت راست آن یک علامت مربع وجود دارد با تیک دار کردن آن مربع به صفحه اصلی که باید اطلاعات خود را در آن وارد نمایید، راه خواهید یافت.

البته قبل از ورود به این صفحه از شما همان کد دانشجویی موقت خواسته می شود که گفتیم ذخیره کنید. این کد را وارد کرده و به صفحه اصلی ثبت نام وارد شوید.

 

 

مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 

سپس دکمه “ثبت مدارک تحویلی توسط متقاضی” را بزنید و وارد چک لیست ثبت و بارگذاری مدارک پذیرشی شوید. با زدن این دکمه؛ فهرست فرمها نمایش داده میشود. در این مرحله الزم است به ترتیب وارد لینک هر بند شده و فرم مربوطه را تکمیل نمائید.

در آخر با وارد کردن کلیه اطلاعات و مدارک مورد نیاز می توانید ثبت نهایی را بزنید.

 

 

ثبت نام در سامانه آموزشیار

 

 

اقدامات لازم برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

 • کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی ملزم به پرداخت شهریه مطابق با میزان تعیین شده توسط دانشگاه می باشند. شماره حساب پرداخت شهریه توسط دانشگاه ارائه می گردد و دانشجویان مبلغ تعیین شده را باید به حساب این دانشگاه واریز نمایند. در صورتی که شهریه مورد نظر را به حسابی غیر از شماره حساب دانشگاه واریز نمایید، این مبلغ به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود. لذا در پرداخت شهریه نهایت دقت را داشته باشید.
 • امکان انتقالی و میهمانی برای دانشجویانی که پذیرفته شده ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد می باشند وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است نقل و انتقال تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است. همچنین آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی پس از پذیرش در دانشگاه مایل به درخواست انصراف می باشند، لازم است هزینه انصراف را پرداخت نمایند.
 • در صورتی که دانشجویان در زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام و همچنین انتخاب واحد اقدام ننمایند، قبولی آنان منتفی خواهد شد و درخواست آنان برای سازمان نظام وظیفه ابطال خواهد گردید.
 • دانشجویان موظف به حفظ شئون اسلامی برابر با تعهدات اسلامی می باشند و باید مقید به اخلاقیات باشند.
 • کلاس های دانشگاه با توجه به امکانات آموزشی واحدهای دانشگاهی از صبح تا عصر ساعت 20 تشکیل می شوند. در رابطه با ایجاد ترم های تابستانه، دانشگاه آزاد مربوطه تصمیم گیرنده خواهد بود.
 • تعداد ترم های مجاز برای هر نیمسال تحصیلی از حداقل تعداد 12 واحد آغاز و حداکثر 20 واحد خاتمه می یابد.
 • حداقل نمره در نظر گرفته شده برای قبولی در امتحان در هر درس 10 نمره از 20 نمره خواهد بود.
 • دانشجویان می توانند مدارک و دلایل کافی را برای دانشگاه ارائه نمایند و مطابق با ضوابط تعیین شده حداکثر برای دو نیمسال عادی جهت دریافت مرخصی اقدام نمایند.
 • چنانچه در ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد اقدام نموده اید و در رشته های غیرمرتبط پذیرفته شده باشید ملزم به گذراندن واحدهای جبرانی می باشید، بنابراین این موضوع موجب گذارندن ترم بیشتر و همچنین شهریه بالاتر خواهد گردید.
 • در صورتی که معدل فارغ التحصیلی شما 12 باشد، شما برای سازمان نظام وظیفه به عنوان دانشجوی اخراجی شناخته خواهید شد و به وظیفه عمومی معرفی خواهید شد.

 

یکی از راه های پذیرش در دانشگاه ظرفیت مازاد است برای دریافت پاسخ ظرفیت مازاد چیست؟ کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری ورودی های جدید دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی

تذکر : کلیه مدارک زیر برای تمامی دانشجویان پذیرفته شده با آزمون و بدون آزمون ضروری می باشد.

کلیه فارغ التحصیلان دیپلم نظام آموزشی جدید ( نظام 3-3-6 ) دانش آموزان فارغ التحصیل دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه دیپلم هنرستان نظام قدیم چهار ساله باید دارای مدرک پایان دوره خود باشند. آن دسته از فارغ التحصیلانی که دارای گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی  بوده اند لازم است گواهی این دوره ار ارائه نمایند.مدارک کاردانی ( فوق دیپلم )

تذکر:  تمامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین متقاضیان دوره های کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته بدون آزمون، بدون داشتن مدرک پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه یا گواهی اتمام دوره نظام جدید متوسطه، گواهینامه پیش دانشگاهی و مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام نمی باشند.حتی بصورت مشروط به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل گردند و واحد ها یا مراکز نیز مجاز نیستند از آنان ثبت نام به عمل آورند

گواهی مدرک پیش دانشگاهی داوطلبان باید با امضای متصدی امور دفتری و مهر و امضای مدیر واحد آموزشی ارائه گردد. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در حوزه های علمیه تحصیل نموده اند نیز، مدرک خود را باید به تائید شواری علمیه قم و همچنین شواری عالی انقلاب فرهنگی رسیده باشد. میزان و نحوه پرداخت شهریه تعیین شده برای داوطلبان پذیرفته شده این دانشگاه، در سایت بیمه دانشجویی در مرحله ثبت نام اینترنتی از طریق واخد دانشگاهی به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد.

مشمولان سربازی پسر لازم است برای انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزادمدارک مربوط به خدمت سربازی خود را ارائه نمایند. دقت داشته باشید که تمامی مدارکی که در رابطه با فرم های مورد نیاز لازم است را تکمیل نمایید. مدارک دیگر مورد نیاز از حمله اصل کارت ملی و همچنین رونوشتی از آن الزامی خواهد بود. از دیگر مدارک مورد نیاز، ارائه شش قطعه عکس 4*3 به صورت تمام رخ و مربوط به سال جاری داوطلب الزامی می باشد.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجوی شاهد و ایثارگر به آن دسته از دانشجویانی اطلاق می گردد که حائز یکی از شرایط ایثارگری زیر باشند:
۱ – فرزند و همسر شهید
۲ – فرزند و همسر و شخص آزاده
۳ – فرزند و همسر و شخص جانباز ۲۵٪ به بالا

مدارک مورد نیاز: (دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که ارائه مدارک زیر به هنگام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد برای واجدین شرایط ضروری می باشد)
۱ – تصویر دو طرف کارت ایثارگری و یا معرفی نامه از طرف بنیاد شهید
۲ –  تصویر صفحه اول شناسنامه
۳ – تصویر دو طرف کارت ملی

 

شهریه تقریبی رشته های دانشگاه آزاد در مقطع  دکتری

 

 

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم (ریال)
۱ رشته های علوم انسانی : آموزش زبان انگلیسی-حقوق-اقتصاد و غیره
 
۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰
۲ رشته های غیر علوم انسانی : برق – مکانیک – معماری و غیره
 
۱۴۰،۰۰۰،۰۰۰

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  دکتری حرفه ای دانشگاه آزاد

 

ردیف نام رشته جمع کل مبلغی

که باید واریز شود (ریال)

۱ دندان پزشکی ۷۶،۲۶۸،۷۲۴
۲ دندان پزشکی : خودگردان

 

 

برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران دانشگاه آزاد ما تماس حاصل نمایید.

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد

 

 

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم(ریال)
۱ رشته های علوم انسانی: آموزش زبان انگلیسی-حقوق- علوم سیاسی- مدیریت-علوم اقتصادی

 

 

۴۰،۰۰۰،۰۰۰
۲ رشته های غیر علوم انسانی:

ریاضی – زمین شناسی – مهندسی کشاورزی کلیه گرایش ها – فیزیولوژی – سازهای آبی – بیماری شناسی گیاهان – شناسایی و مبارزه با علف های هرز – مهندسی آب – گیاهان دارویی

مهندسی(شیمی – پلیمر – فیتو شیمی – صنایع – مکانیک) و غیره

۴۲،۰۰۰،۰۰۰

 

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  کارشناسی ناپیوسته

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم (ریال)
۱ آموزش ابتدایی(آموزش معلمان) ۱۶،۲۰۰،۰۰۰
۲ مدیریت بازرگانی – حسابداری ۱۶،۵۰۰،۰۰۰
۳ آموزش ریاضی (آموزش معلمان) – آمار ۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۴ مهندسی مکانیک حرارت سیالات ۲۴،۰۰۰،۰۰۰
۵ علمی کاربردی ( معماری – نرم افزار کامپیوتر) – الکترونیک – برق قدرت

مهندسی تکنولوژی (ساخت و تولید – مکانیک خودرو)

۲۵،۰۰۰،۰۰۰
۶ تربیت بدنی – علوم ورزشی ۲۵،۰۰۰،۰۰۰

 

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  کارشناسی پیوسته

 

 

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم (ریال)
۱ رشته های هنر:

نوازندگی سازهای ایرانی

۲۳،۰۰۰،۰۰۰
۲ رشته های علوم انسانی:

حقوق – علوم سیاسی – مترجمی و دبیری زبان انگلیسی – ادبیات عرب – فلسفه و حکمت اسلامی – الهیات و معارف اسلامی – ادیان و عرفان – زبان و ادبیات فارسی – فقه و حقوق اسلامی

اقتصاد  – مدیریت  –  حسابداری –  روانشناسی

جغرافیا – ژئومورفولوژی – آب و هواشناسی  و  غیره

۱۴،۵۰۰،۰۰۰
۳ رشته های فنی و مهندسی:

مهندسی کامپیوتر – مکانیک- عمران – صنایع – بهره برداری راه آهن – متالوژوی صنعتی و سرامیک – برق و مخابرات – برق و قدرت و غیره

مهندسی کشاورزی(کلیه گرایش ها)

۱۹،۰۰۰،۰۰۰
۴ رشته های علوم پایه:

زمین شناسی – اقتصاد نظری – فیزیک – ریاضیات و کاربرد ها – آمار و کاربردها – ریاضی مهندسی – میکروبیولوژی و غیره

۱۷،۰۰۰،۰۰۰
۵ رشته های مهندسی:

مهندسی نفت – صنایع پلیمر – پلیمر – شیمی کاربردی

شیمی – تکنولوژی علوم رنگ – زمین شناسی کاربردی

معماری – شهرسازی و غیره

۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۶ کلیه گرایشهای نمایش – کارگردانی  – نمایش – نقاشی – ادبیات نمایش  و  غیره ۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۷ تربیت بدنی و علوم ورزشی ( مدیریت ورزشی – فیزیولوژی ورزشی ) و غیره ۲۱،۰۰۰،۰۰۰

 

دانشجویان عزیز دقت داشته باشید که به این مبلغ شهریه، هر ساله حدود 10 تا 15 درصد افزوده خواهد شد. همچنین شهریه های ارائه شده به صورت تقریبی می باشد.

 

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد ارائه نماییم. در صورتی که سوال و یا مشکلی در رابطه با ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد دارید، می توانید کلیه سوالات و مشکلات خود را با مشاوران دانشگاه آزاد ایران تحصیل در میان بگذارید. امکان خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد پس از تماس با مشاوران ما نیز امکان پذیر خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا از خدمات لازم بهره مند گردید.

 

کاربران گرامی برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

 

 

برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد  – دریافت راهنمایی در رابطه با انجام ثبت نام ، رفع مشکلات و خطاهای ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

دانشگاه مجازی چیست؟

 

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم راهنمای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد را دریافت نمایم؟

برای دریافت راهنما به صورت تصویری کافی است وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

 

برای ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد آیا لازم است مدارک را بارگذاری نماییم؟

بله. انجام ثبت نام به صورت حضوری و آنلاین باید صورت پذیرد که برای انجام ثبت نام در سامانه باید مدارک خود را اسکن و بارگذاری نمایید.

 

چگونه می توانم برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نمایم؟

برای خرید کارت اعتباری با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

مطالب مرتبط

نظرات

 1. قاسم
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام، برای ثبت نام ورودی جدید های دانشگاه آزاد فقط به صورتی اینترنتی می توان اقدام کرد؟

  • irani
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سبلم، نحوه ثبت نام ورودی جدید های دانشگاه آزاد فعلا و در حال حاضر فقط به صورت اینترنتی هست.

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶

   در موارد خاص میتوان به صورت حضوری اقدام کرد

 2. هاشم
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام، برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه به چه سامانه ای باید وارد شد؟

  • irani
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام، ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد از طریق سامانه آموزشیار صورت می گیرد.

 3. زهرا
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲

  سلام، من در زمان اقدام برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد هر چقدر که کد ملی خودم را وارد می کنم نمیتونم وارد پرتال مربوطه بشم.

ایران تحصیل
تماس با مشاور