انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد در دو مرحله به صورت حضوری و غیر حضوری صورت می پذیرد. کلیه داوطلبان پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در زمان تعیین شده می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند. در زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام لازم است برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت الکترونیک اقدام نمایید.

 

 

برای انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد  – دریافت راهنمایی در رابطه با انجام ثبت نام ، رفع مشکلات و خطاهای ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

برای انجام ثبت نام، ابتدا باید به سامانه دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نمایید. پس از مطالعه دقیق تمامی موارد و مطالعه کامل مدارک خود به قسمت ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان مراجعه نمایید. در ادامه ما برای آشنایی دانشجویان عزیز راهنمای ثبت نام دانشگاه تهران مرکز را ارائه خواهیم نمود. پس از کلیک بر روی دکمه “ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان” کلیک نمودید، با صفحه ای همانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

 

"نحوه

 

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، برای انجام ثبت نام لازم است بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید. چنانچه به هنگام وارد نمودن نام پدر با خطایی مواجه شدید، می توانید نام ایشان را به صورت جداگانه وارد نمایید و یا اگر جداگانه وارد نموده اید، به صورت کامل وارد نمایید. پس از اینکه تمامی اطلاعات را تکمیل کردید، مشخصات شما به عنوان فرد پذیرفته شده قابل مشاهده خواهد بود که لازم است بر روی انتخاب قبولی برای انجام روند ثبت نام کلیک نمایید.

 

در مرحله بعد مطابق با درخواست سامانه مبنی بر انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد داوطلبان لازم است اطلاعات مورد نیاز را بر اساس مدارک و همچنین مستندات خود تکمیل نمایند. اطلاعات مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد.

 

 

برای اسکن مدارک با ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد بر اساس حجم تعیین شده این دانشگاه باید اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد.

 

 

 

پذیرفته شدگان پسر که مشمول خدمت سربازی می باشند، برای تعیین وضعیت نظام وظیفه خود لازم است اطلاعات زیر را وارد نمایید.

 

 

در مرحله بعدی می توانید فرم های مربوط به ثبت نام و فرم های ارائه شده را تکمیل نمایید.

 

مرحله آخر ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد
مرحله آخر ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

 

در صورتی که در مدارک ارسالی از سوی شما نواقص و ایراداتی وجود داشته باشد، از سوی دانشگاه محل پذیرش پیام و تماس دریافت خواهید نمود.

 

اقدامات لازم برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

  • کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی ملزم به پرداخت شهریه مطابق با میزان تعیین شده توسط دانشگاه می باشند. شماره حساب پرداخت شهریه توسط دانشگاه ارائه می گردد و دانشجویان مبلغ تعیین شده را باید به حساب این دانشگاه واریز نمایند. در صورتی که شهریه مورد نظر را به حسابی غیر از شماره حساب دانشگاه واریز نمایید، این مبلغ به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود. لذا در پرداخت شهریه نهایت دقت را داشته باشید.
  • امکان انتقالی و میهمانی برای دانشجویانی که پذیرفته شده ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد می باشند وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است نقل و انتقال تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است. همچنین آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی پس از پذیرش در دانشگاه مایل به درخواست انصراف می باشند، لازم است هزینه انصراف را پرداخت نمایند.
  • در صورتی که دانشجویان در زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام و همچنین انتخاب واحد اقدام ننمایند، قبولی آنان منتفی خواهد شد و درخواست آنان برای سازمان نظام وظیفه ابطال خواهد گردید.
  • دانشجویان موظف به حفظ شئون اسلامی برابر با تعهدات اسلامی می باشند و باید مقید به اخلاقیات باشند.
  • کلاس های دانشگاه با توجه به امکانات آموزشی واحدهای دانشگاهی از صبح تا عصر ساعت 20 تشکیل می شوند. در رابطه با ایجاد ترم های تابستانه، دانشگاه آزاد مربوطه تصمیم گیرنده خواهد بود.
  • تعداد ترم های مجاز برای هر نیمسال تحصیلی از حداقل تعداد 12 واحد آغاز و حداکثر 20 واحد خاتمه می یابد.
  • حداقل نمره در نظر گرفته شده برای قبولی در امتحان در هر درس 10 نمره از 20 نمره خواهد بود.
  • دانشجویان می توانند مدارک و دلایل کافی را برای دانشگاه ارائه نمایند و مطابق با ضوابط تعیین شده حداکثر برای دو نیمسال عادی جهت دریافت مرخصی اقدام نمایند.
  • چنانچه در ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد اقدام نموده اید و در رشته های غیرمرتبط پذیرفته شده باشید ملزم به گذراندن واحدهای جبرانی می باشید، بنابراین این موضوع موجب گذارندن ترم بیشتر و همچنین شهریه بالاتر خواهد گردید.
  • در صورتی که معدل فارغ التحصیلی شما 12 باشد، شما برای سازمان نظام وظیفه به عنوان دانشجوی اخراجی شناخته خواهید شد و به وظیفه عمومی معرفی خواهید شد.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری ورودی های جدید دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی

 

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری ورودی های جدید دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی
مدارک لازم برای ثبت نام حضوری ورودی های جدید دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی

 

تذکر : کلیه مدارک زیر برای تمامی دانشجویان پذیرفته شده با آزمون و بدون آزمون ضروری می باشد.

کلیه فارغ التحصیلان دیپلم نظام آموزشی جدید ( نظام 3-3-6 ) دانش آموزان فارغ التحصیل دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه دیپلم هنرستان نظام قدیم چهار ساله باید دارای مدرک پایان دوره خود باشند. آن دسته از فارغ التحصیلانی که دارای گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی  بوده اند لازم است گواهی این دوره ار ارائه نمایند.مدارک کاردانی ( فوق دیپلم )

تذکر:  تمامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین متقاضیان دوره های کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته بدون آزمون، بدون داشتن مدرک پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه یا گواهی اتمام دوره نظام جدید متوسطه، گواهینامه پیش دانشگاهی و مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام نمی باشند.حتی بصورت مشروط به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل گردند و واحد ها یا مراکز نیز مجاز نیستند از آنان ثبت نام به عمل آورند

گواهی مدرک پیش دانشگاهی داوطلبان باید با امضای متصدی امور دفتری و مهر و امضای مدیر واحد آموزشی ارائه گردد. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در حوزه های علمیه تحصیل نموده اند نیز، مدرک خود را باید به تائید شواری علمیه قم و همچنین شواری عالی انقلاب فرهنگی رسیده باشد. میزان و نحوه پرداخت شهریه تعیین شده برای داوطلبان پذیرفته شده این دانشگاه، در سایت بیمه دانشجویی در مرحله ثبت نام اینترنتی از طریق واخد دانشگاهی به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد.

مشمولان سربازی پسر لازم است برای انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزادمدارک مربوط به خدمت سربازی خود را ارائه نمایند. دقت داشته باشید که تمامی مدارکی که در رابطه با فرم های مورد نیاز لازم است را تکمیل نمایید. مدارک دیگر مورد نیاز از حمله اصل کارت ملی و همچنین رونوشتی از آن الزامی خواهد بود. از دیگر مدارک مورد نیاز، ارائه شش قطعه عکس 4*3 به صورت تمام رخ و مربوط به سال جاری داوطلب الزامی می باشد.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجوی شاهد و ایثارگر به آن دسته از دانشجویانی اطلاق می گردد که حائز یکی از شرایط ایثارگری زیر باشند:
۱ – فرزند و همسر شهید
۲ – فرزند و همسر و شخص آزاده
۳ – فرزند و همسر و شخص جانباز ۲۵٪ به بالا

مدارک مورد نیاز: (دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که ارائه مدارک زیر به هنگام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد برای واجدین شرایط ضروری می باشد)
۱ – تصویر دو طرف کارت ایثارگری و یا معرفی نامه از طرف بنیاد شهید
۲ –  تصویر صفحه اول شناسنامه
۳ – تصویر دو طرف کارت ملی

 

شهریه تقریبی رشته های دانشگاه آزاد در مقطع  دکتری

 

خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد
خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

 

ردیفنام رشتهمبلغ تقریبی هر ترم
۱رشته های علوم انسانی : آموزش زبان انگلیسی-حقوق-اقتصاد و غیره
 
۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰
۲رشته های غیر علوم انسانی : برق – مکانیک – معماری و غیره
 
۱۴۰،۰۰۰،۰۰۰

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  دکتری حرفه ای دانشگاه آزاد

 

ردیفنام رشتهجمع کل مبلغی

که باید واریز شود

۱دندان پزشکی۷۶،۲۶۸،۷۲۴
۲دندان پزشکی : خودگردان

 

 

برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران دانشگاه آزاد ما تماس حاصل نمایید.

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد

(کلیه مبالغ بر حسب ریال می باشد)

ردیفنام رشتهمبلغ تقریبی هر ترم
۱رشته های علوم انسانی: آموزش زبان انگلیسی-حقوق- علوم سیاسی- مدیریت-علوم اقتصادی

 

 

۴۰،۰۰۰،۰۰۰
۲رشته های غیر علوم انسانی:

ریاضی – زمین شناسی – مهندسی کشاورزی کلیه گرایش ها – فیزیولوژی – سازهای آبی – بیماری شناسی گیاهان – شناسایی و مبارزه با علف های هرز – مهندسی آب – گیاهان دارویی

مهندسی(شیمی – پلیمر – فیتو شیمی – صنایع – مکانیک) و غیره

۴۲،۰۰۰،۰۰۰

 

 

در صورتی که انجام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد خود را به موسسه ایران تحصیل بسپارید، مشمول  25 درصد تحفیف شهریه از سوی دانشگاه آزاد خواهید شد.

 

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  کارشناسی ناپیوسته

ردیفنام رشتهمبلغ تقریبی هر ترم
۱آموزش ابتدایی(آموزش معلمان)۱۶،۲۰۰،۰۰۰
۲مدیریت بازرگانی – حسابداری۱۶،۵۰۰،۰۰۰
۳آموزش ریاضی (آموزش معلمان) – آمار۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۴مهندسی مکانیک حرارت سیالات۲۴،۰۰۰،۰۰۰
۵علمی کاربردی ( معماری – نرم افزار کامپیوتر) – الکترونیک – برق قدرت

مهندسی تکنولوژی (ساخت و تولید – مکانیک خودرو)

۲۵،۰۰۰،۰۰۰
۶تربیت بدنی – علوم ورزشی۲۵،۰۰۰،۰۰۰

 

 

شهریه تقریبی رشته ها در مقطع  کارشناسی پیوسته

(کلیه مبالغ بر حسب ریال می باشد)

ردیفنام رشتهمبلغ تقریبی هر ترم
۱رشته های هنر:

نوازندگی سازهای ایرانی

۲۳،۰۰۰،۰۰۰
۲رشته های علوم انسانی:

حقوق – علوم سیاسی – مترجمی و دبیری زبان انگلیسی – ادبیات عرب – فلسفه و حکمت اسلامی – الهیات و معارف اسلامی – ادیان و عرفان – زبان و ادبیات فارسی – فقه و حقوق اسلامی

اقتصاد  – مدیریت  –  حسابداری –  روانشناسی

جغرافیا – ژئومورفولوژی – آب و هواشناسی  و  غیره

۱۴،۵۰۰،۰۰۰
۳رشته های فنی و مهندسی:

مهندسی کامپیوتر – مکانیک- عمران – صنایع – بهره برداری راه آهن – متالوژوی صنعتی و سرامیک – برق و مخابرات – برق و قدرت و غیره

مهندسی کشاورزی(کلیه گرایش ها)

۱۹،۰۰۰،۰۰۰
۴رشته های علوم پایه:

زمین شناسی – اقتصاد نظری – فیزیک – ریاضیات و کاربرد ها – آمار و کاربردها – ریاضی مهندسی – میکروبیولوژی و غیره

۱۷،۰۰۰،۰۰۰
۵رشته های مهندسی:

مهندسی نفت – صنایع پلیمر – پلیمر – شیمی کاربردی

شیمی – تکنولوژی علوم رنگ – زمین شناسی کاربردی

معماری – شهرسازی و غیره

۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۶کلیه گرایشهای نمایش – کارگردانی  – نمایش – نقاشی – ادبیات نمایش  و  غیره۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۷تربیت بدنی و علوم ورزشی ( مدیریت ورزشی – فیزیولوژی ورزشی ) و غیره۲۱،۰۰۰،۰۰۰

 

دانشجویان عزیز دقت داشته باشید که به این مبلغ شهریه، هر ساله حدود 10 تا 15 درصد افزوده خواهد شد. همچنین شهریه های ارائه شده به صورت تقریبی می باشد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد ارائه نماییم. در صورتی که سوال و یا مشکلی در رابطه با ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد دارید، می توانید کلیه سوالات و مشکلات خود را با مشاوران دانشگاه آزاد ایران تحصیل در میان بگذارید. امکان خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد پس از تماس با مشاوران ما نیز امکان پذیر خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا از خدمات لازم بهره مند گردید.

 

 

مطالب مرتبط

دانشگاه مجازی چیست؟

ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد

خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

 

چگونه می توانم راهنمای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد را دریافت نمایم؟

برای دریافت راهنما به صورت تصویری کافی است وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

 

برای ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد آیا لازم است مدارک را بارگذاری نماییم؟

بله. انجام ثبت نام به صورت حضوری و آنلاین باید صورت پذیرد که برای انجام ثبت نام در سامانه باید مدارک خود را اسکن و بارگذاری نمایید.

 

چگونه می توانم برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نمایم؟

برای خرید کارت اعتباری با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب