ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۱
ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه آزاد یکی از پر متقاضی‌ترین دانشگاه‌های ایران می‌باشد که تقریبا در تمام شهرهای ایران یک واحد دانشگاهی داشته و دانشجو می‌پذیرد. به همین علت ظرفیت پذیرش این دانشگاه بسیار بالاست و در تمامی مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و حرفه‌ای به صورت با آزمون و یا بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد. در این مقاله تلاش کردیم تا نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد را به صورت گام به گام همراه با راهنمای تصویری آموزش دهیم تا داوطلبین پذیرفته شده در این دانشگاه‌ها بدون سردرگمی ثبت نام را پشت سر بگذارند. علاوه بر آن نحوه خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد و مدارک مورد نیاز و زمان ثبت نام دانشگاه آزاد را نیز شرح خواهیم داد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چند سالی است که کلیه روند ثبت نام برای آزمون تا انتخاب رشته و اعلام نتایج فقط از طریق سامانه اینترنتی انجام می‌شود. این مهم باعث شده است پروسه کلی دریافت اطلاعات از سوی سازمان سنجش و دانشگاه‌ها سرعت زیادی بگیرد و روند اداریِ پذیرش و ثبت نام دانشجویان، کاملا مکانیزه و سریع انجام شود. اما بسیاری از داوطلبان هنوز با سیستم ثبت نام اینترنتی کاملا آشنا نبوده و گاهی سیستم برای ایشان گیج‌کننذه بنظر می‌آید. از آنجایی که در صورت وجود خطا در هر مرحله از ثبت نام اینترنتی، امکان ویرایش اطلاعات وجود نداشته و ثبت نام لغو می‌شود، بهترین گزینه این است که با تماس با مشاورین مرکز ایران تحصیل، 9099075307 ثبت نام خود را بصورت آنلاین همراه با مشاور انجام دهید، یا از مشاور بخواهید ثبت نام را برای شما انجام دهد.

 

زمان ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی به دو طریق دانشجو می‌پذیرد: پذیرش دانشجو با کنکور و پذیرش دانشجو بدون کنکور. زمان ثبت نام ورودی‌های جدید این دو گروه نیز متفاوت می‌باشد. پس مشخص کردن نوع پذیرش (با کنکور یا بدون کنکور) اهمیت بسیاری دارد تا بتوانید در زمان مناسب ثبت نام خود را نهایی نمایید. در ادامه این بخش زمان ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد را برای هر دو نوع پذیرش شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد:

برای ثبت نام در رشته‌های با کنکور سراسری دانشگاه آزاد می‌بایست پس از کسب نمره و تراز قابل قبول در کنکور سراسری اقدام نمایید. زمان ثبت نام برای تحصیل در این رشته‌ها را در جدول زیر ارائه داده‌ایم. در زمان مشخص شده داوطلب باید به سامانه سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و فرم اینترنتی تقاضا نامه را تکمیل نماید. 

توجه داشته باشید که هنوز تاریخ دقیقی برای نام نویسی اعلام نشده است و تاریخ‌های زیر براساس تاریخ ثبت نام سال‌های گذشته نوشته شده است و به همین علت نیز هنوز دقیق مشخص نشده است که در صورت نیاز، داوطلبان از چه تاریخی می‌توانند اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری خود را ویرایش نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

زمان ثبت نام رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد 1402
زمان ثبت نام کنکور دی ماه زمان ثبت نام کنکور تیر ماه
8 تا 14 آبان ماه ۱۴۰۲ 15 تا 21 فروردین ماه 1402

زمان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد:

زمان ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد برای رشته‌های بدون کنکور برای دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه در ادامه این مقاله ذکر خواهد شد. بازه زمانی بیان شده برای ورودی‌های بهمن ماه به صورت تخمینی می‌باشد چرا که هنوز تاریخ دقیقی برای نهایی کردن ثبت نام اعلام نشده است. برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

فراموش نکنید که در بازه زمانی مشخص شده حتما به سامانه ثبت نام مراجعه کرده و درخواست خود را نهایی نمایید. نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد در ادامه شرح داده خواهد شد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲
مقطع زمان ثبت نام تمدید مهلت
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر ماه الی 5 مرداد ماه 6 شهریور ماه
کاردانی پیوسته 5 مرداد ماه الی 27 مرداد ماه
کارشناسی پیوسته 18 الی 28 مرداد ماه 6 شهریور ماه
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  بهمن ماه ۱۴۰۲
مقطع زمان ثبت نام تمدید مهلت
کارشناسی ناپیوسته آذر ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده
کاردانی پیوسته آذر ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده
کارشناسی پیوسته آذر ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته آذر ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده

 

برای اطلاع از شهریه پرستاری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام در هر مقطع، آزمون و دانشگاهی نیازمند برخورداری از برخی ویژگی‌ها و شرایط می‌باشد که افراد متقاضی به ثبت نام حتما می‌بایست دارای آن‌ها باشند. از این رو در این بخش از مقاله به بررسی این شرایط برای ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد که به صورت بدون کنکور قصد تحصیل دارند، خواهیم پرداخت. در حالت کلی دو نوع شرایط وجود دارد. شرایط عمومی که برای تمامی مقاطع و رشته‌ها می‌باشد و شرایط اختصاصی که برای مقاطع مختلف و رشته‌های پیوسته و ناپیوسته متفاوت است. با ما همراه باشید.

شرایط عمومی:

 • اعتقاد و التزام عملی داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم دشمنی، عناد و خصومت با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم داشتن اعتیاد به مواد مخدر و انواع روان گردان ها و …
 • برخورداری از توانایی جسمی و روانی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن فساد و سوء پیشینه اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای متقاضیان آقا

شرایط اختصاصی

ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد:

 • داشتن گواهی‌نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) یا فارغ‌التحصیلی در یکی از رشته‌های نام برده شده تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲
 • دیپلم فنی و حرفه‌ای دوره چهارساله (نظام قدیم)
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم می‌باشند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته‌های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود خواهند بود.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته‌های دوره کاردانی نمی‌باشد.

ثبت نام در دوره کاردانی نا پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد:

 • داشتن گواهی‌نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی‌نامه پایان دوره پیش‌دانشگاهی (نظام سالی، واحدی یا ترمی، واحدی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه ۱۴۰۲ دریافت شده باشد)، برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته الزامی می‌باشد.
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان هستند، در صورتی که مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی را نداشته باشند، مجاز به ثبت نام در دوره تحصیلی کاردانی ناپیوسته نخواهند بود. 
 • متقاضیان آقا که مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته را دارند، اگر از لحاظ وضعیت نظام وظیفه منعی نداشته باشند، می‌توانند به صورت مجدد در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام نمایند.
 • متقاضیانی که فارغ‌التحصیل از دوره‌های کاردانی یکی از گروه‌های پزشکی می‌باشند، در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به اتمام رسانده باشند، می‌توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته خود را نهایی کنند.
 • متقاضیان تحصیل در رشته‌های هنرهای نمایشیف بازیگری و هنرهای نمایشی و کارگردانی لازم است تا از نظر سالم بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری‌های قلبی و تنفسی خود اطمینان حاصل نمایند. علاوه بر آن این متقاضیان نباید دارای معلولیت حادی باشند.

ثبت نام در دوره کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد:

 • داشتن مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6) برای متقاضیان ثبت نام در دوره کارشناسی پیوسته الزامی است.
 • توجه داشته باشید که داوطلبان دارای مدرک دیپلم رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان هستند، مجاز به ثبت نام در دوره تحصیلی کارشناسی پیوسته نخواهند بود.
 • متقاضیان آقایی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می‌باشند، در صورتی که منعی از نظر وضعیت نظام وظیفه نداشته باشند، می‌توانند برای ثبت نام در این مقطع تحصیلی اقدام نمایند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته‌های گروه پزشکی، در صورتی که تعهد خدمت خود را به اتمام رسانده باشند، مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته خواهند بود. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش خود ارائه کنند.
 • تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مشمولانی که در گذشته در یکی از دانشگاه‌ها در حال تحصیل بوده‌اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف و یا اخراج شده‌اند، مجاز نمی‌باشد مگر در حالتی که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه‌مند به انتخاب رشته مهندسی دریا-دریانوردی می‌باشند، می‌بایست دارای سلامت کامل جسمانی (به ویژه بینایی و عدم ابتلا کوررنگی) و روانی باشند.
 • متقاضیانی که مدرک حوزوی را دارا می‌باشند، مدرک آن‌ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی خواهد شد و به شرط عدم تحصیل هم زمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه (در صورتی که متقاضی آقا باشد)، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام در دوره کارشناسی نا پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد:

 • متقاضیان ثبت نام در این دوره تحصیلی می‌بایست دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
 • ارائه گواهی‌نامه کاردانی رشته‌های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش برای ثبت نام در این مقطع الزامی می‌باشد.
 • داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده‌اند و بنا به دلایلی ترک تحصیل کرده‌اند و دارای مدرک کاردانی می‌باشند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می‌توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. این دسته از داوطلبان باید به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه دروس جبرانی لازمه را بگذرانند.
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به اتمام رسانده باشند، می‌توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته خود را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ‌التحصیلی موفق معدل کل دوره 12 را کسب نمایند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره را دریافت خواهند کرد.

 

برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد 

برای ثبت نام در رشته‌های با کنکور و یا بدون کنکور دانشگاه آزاد می‌بایست برخی مدارک را ارائه نمایید که در ادامه مقاله لیست کاملی از انواع مدارک مورد نیاز را برای شما رائه خواهیم داد. فراموش نکنید که پیش از اقدام برای ثبت نام در دانشگاه آزاد، تمامی این مدارک را تهیه نمایید. 

مدارک ثبت نام رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد:

برای ثبت نام در رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد، همانطور که پیش‌تر گفته شد می‌بایست از طریق سامانه سنجش و آموزش کشور اقدام کنید. در روند ثبت نام نیز می‌بایست تا برخی فرم‌ها و تقاضانامه‌هایی را تکمیل نمایید و از این رو نیازمند برخی اطلاعات خواهید بود. به همین دلیل در این بخش از مقاله مدارک را که نیازمند اطلاعات آن‌ها خواهید بود، معرفی خواهیم کرد.

 • کد سوابق تحصیلی داوطلب
 • شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • فایل عکس اسکن شده داوطلب (فرمت فایل باید حتما jpg باشد. اندازه عکس نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد. حداقل سایز استاندارد برای این تصویر 200×300 پیکسل و حداکثر اندازه قابل قبول 300×400 پیکسل تعیین شده است. پس‌زمینه سفید، وضوح کامل، رعایت حجاب کامل برای داوطلبان خانم، عدم وجود مهر، جای منگنه، لکه و… بر روی تصویر اسکن شده نیز از سایر ویژگی‌های لازم برای فایل مذکور است.)
 • کد منطقه و کد پستی محل سکونت داوطلب
 • کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • معدل کتبی و معدل کل دیپلم داوطلب
 • کد پیگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران داوطلب
 • کد رهگیری داوطلبان اتباع غیر ایرانی  
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده داوطلب در حین ثبت نام

مدارک ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد

چنانچه تمایل دارید تا بدون شرکت در کنکور سراسری به تحصیل در دانشگاه بپردازید، رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد مناسب شما می‌باشند. برای ثبت نام بدون کنکور در رشته‌های دانشگاه آزاد می‌بایست دارای برخی مدارک باشید که در این بخش لیست کاملی از آن‌ها را ارائه خواهید داد. این مدارک عبارتند از

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • عکس 4*3 شش قطعه داوطلب
 • تکمیل نمودن فرم‌های دفترچه ثبت نام
 • ارائه مدارک گواهی معافیت تحصیلی از نظام وظیفه مخصوص داوطلبان آقا
 • اصل دیپلم (درصورت نداشتن آن ارائه گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی)
نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد

همانطور که پیش تر شرح داده شد، برای تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید از دو طریق پذیرش تحصیلی خود را دریافت نمایید، پذیرش تحصیلی با شرکت در کنکور سراسری و پذیرش تحصیلی بدون شرکت در کنکور سراسری. توجه داشته باشید که نحوه ثبت نام هر دو این روش‌ها متفاوت بوده و در سایت‌های جداگانه‌ای صورت می‌گیرد. از این رو در ادامه این بخش از مقاله نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد را برای هر دو این روش‌ها توضیح داده و راهنمای تصویری ارائه خواهیم داد. 

نحوه ثبت نام رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی:

برای تحصیل در رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد می‌بایست در وهله اول در کنکور سراسری ثبت نام نمایید. از این رو مراحل ثبت نام در کنکور سراسری عبارتند از:

در نخستین مرحله می‌بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری در سامانه سنجش

در مرحله بعدی، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402” کلیک کنید. (به دلیل عدم شروع و فعال بودن ثبت نام آزمون سراسری 1402، در این تصویر لینک فعال سال ۱۴۰۲ را مشاهده می‌کنید.)

ثبت نام آزمون سراسری

در این مرحله برای شروع فرآیند ثبت نام، می‌بایست هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 را پرداخت کنید. لازمه پرداخت این هزینه نیز در ابتدا “خرید سریال ثبت نام” می‌باشد. این گزینه در منو سمت راست صفحه قرار گرفته است. 

خرید سریال ثبت نام آزمون سراسری

سپس برای ثبت نام آزمون سراسری در هر یک از گروه‌های آزمایشی، لازم است تا کارت اعتباری مربوط به آن را خریداری نمایید. به همین دلیل در این مرحله از میان گزینه‌های موجود، باید نوع سریال ثبت نام خود را مشخص کنید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

انتخاب نوع سریال ثبت نام خود

برای خرید کارت اعتباری مورد نیاز خود، در کادرهای مشخص شده اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید. اطلاعات خواسته شده در این بخش عبارتند از: نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره همراه و پست الکترونیک (اختیاری). پس از تکمیل اطلاعات، درگاه پرداخت مورد نظر خود را انتخاب نمایید و دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

تکمیل اطلاعات خواسته شده برای سریال ثبت نام

صفحه‌ای باز خواهد شد که تمامی اطلاعات ثبت شده شما را نمایش خواهد داد. در صورت صحیح بودن اطلاعات بر روی تیک قرار گرفته در پایین صفحه کلیک کرده و آن را فعال نمایید و در نهایت نیز بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

تایید اطلاعات در سامانه سنجش

در نهایت می بایست اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کرده و خرید خود را نهایی کنید. در صورتی که کد 12 رقمی برای شما ارسال گردد، به معنای موفقیت آمیز بودن روند ثبت نام خواهد بود.

پرداخت هزینه کنکور سراسری

 

نکته: جهت شرکت در کنکور سراسری رشته‌های شناور مانند هنر و زبان خارجه باید کارت اعتباری جداگانه‌ای خریداری نمایید.

 

مجددا به صفحه اول سامانه ثبت نام سنجش بازگردید و سپس بر روی دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مطالعه نکات مهم در روند ثبت نام

در مرحله آخر باید نظام آموزشی خود را انتخاب کنید و سپس سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر مشخص شده درج کنید و پس از آن بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

ثبت سریال ثبت نام در سامانه سنجش

پس از تکمیل کردن اطلاعات صفحه قبل، فرمی را تحت عنوان انتخاب نظام تحصیلی مشاهده خواهید کرد که می‌بایست در آن وضعیت دپیلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص کنید. پس از آن باید کد سوابق تحصیلی و کد دانش آموزی خود را وارد کرده و سپس نسبت به آپلود فایل عکس پرسنلی خود با مشخصات مد نظر سامانه اقدام کنید. پس از آپلود کردن عکس، زمان پر کردن اینترنتی و آنلاین فرم تقاضانامه می‌باشد، که می‌توانید آن را با مشخصات شخصی و تحصیلی خود کامل نمایید.

پس از تایید نهایی داوطلب، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام برای وی صادر خواهد شد. نگهداری از این دو کد تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری بسیار ضروری و پر اهمیت است.

نحوه ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

به عنوان اولین گام، به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.org مراجعه کرده و بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته دوره بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲” در نیمسال تحصیلی مورد نظر خود کلیک نمایید.

ثبت نام دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی

برای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد، بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.

خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از مطالعه نکات مطرح شده، بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

آغاز فرآیند خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

در این مرحله باید دوره مورد نظر خود را انتخاب نمایید. چنانچه لینک مورد نظر شما فعال نشده است، به این معنا می‌باشد که زمان ثبت نام آن آغاز نشده است.

انتخاب دوره مورد نظر برای تحصیل

اطلاعات خواسته شده از شما را در کادرهای مربوطه به دقت وارد نموده و سپس کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” را انتخاب نمایید.

ثبت اطلاعات مورد نیاز برای خرید کارت

پس از مرور اطلاعات وارد شده، چنانچه تمامی کادرها به درستی تکمیل شده باشند، بر روی گزینه بلی کلیک نمایید.

تایید صحت اطلاعات داوطلب

در این مرحله می‌بایست اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید تا هزینه خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد را بپردازید.

پرداخت هزینه کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد، می‌بایست به صفحه اصلی بازگشته و بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

ثبت نام در مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

در نهایت شماره سریال کارت و اطلاعات خواسته شده را در هر قسمت وارد نمایید و در آخر بر روی کلید “ورود به ثبت نام” کلیک نمایید.

وارد کردن شماره سریال کارت و سایر اطلاعات

پس از گذراندن این مرحله، زمان تکمیل فرم و وارد کردن کد رشته‌محل‌های مورد نظر فرا می‌رسد. داوطلب می‌بایست کدهای مورد نظر خود را از دفترچه ثبت نام پیدا کرده و وارد فرم نماید. در نهایت با تکمیل قسمت‌های مشخص شده بر روی گزینه تایید کلیک کنید و کد رهگیری را که سامانه در اختیار شما قرار می‌دهد، یادداشت کنید.

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام میکروبیولوژی بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

آموزش مراحل ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار

پس اعلام نتایج و قبولی‌های جدید دانشگاه آزاد، زمان ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار فرا می‌رسد. در ادامه این مقاله نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار را آموزش خواهیم داد. این مراحل عبارتند از:

در ابتدا به سایت اینترنتی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی edu.iau.ac.ir مراجعه کنید و سپس بر روی دکمه “پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان ۱۴۰۲” کلیک نمایید.

پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

در این مرحله باید در کادر مربوط به “شماره دانشجویی”، کد ملی خود را وارد کنید و پس از تکمیل کادر عبارت امنیتی، گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

وارد کردن اطلاعات کاربری در سامانه آموزشیار

در صفحه‌ای که باز می‌شود، رشته‌هایی که موفق به کسب نمره قبولی شده‌اید را به شما نشان خواهد داد. در کادر مقابل نیز شماره دانشجویی موقت خود را می‌توانید مشاهده کنید. در نهایت بر روی دکمه ورود به آموزشیار کلیک کرده و به سایت وارد شوید.

شماره دانشجویی موقت در سامانه آموزشیار

در این مرحله پنجره‌ای گشوده می‌شود و نکاتی را نشان خواهد داد. پس از مطالعه دقیق این نکات، تیک عبارت “موارد فوق را مطالعه کرده‌ام و پذیرفتم” را فعال نمایید، و در نهایت گزینه “تایید مطلب و ورود به آموزشیار” را انتخاب کنید.

تایید مطالب و ورود به آموزشیار

در مرحله بعد، در کادرهای “نام کاربری” و “کلمه عبور”، می‌بایست شماره دانشجویی موقت خود و کلمه عبور را وارد کرده و سپس بر روی دکمه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

وارد کردن شماره دانشجویی موقت برای ورود به آموزشیار

با باز شدن صفحه زیر، از منوی سمت راست گزینه پذیرش بر خط توسط دانشجو را انتخاب کرده و بر روی آن، کلیک کنید.

انتخاب گزینه پذیرش بر خط توسط داوطلب

پس از آن وارد صفحه جدیدی خواهید شد که می‌بایست اطلاعات فردی خود را به دقت در کادرهای مشخص شده نوشته و در نهایت با فشردن کلید ثبت، تمامی اطلاعات را ثبت نمایید. 

تکمیل اطلاعات شخصی داوطلب در سامانه آموزشیار

بعد از طی کردن مراحل فوق، داوطلبان بایستی مدارک فردی خود را مانند اسکن کارت ملی و شناسنامه و عکس پرسنلی و… برای ثبت نام دانشگاه، در سامانه بارگذاری نمایند.

پس از آن زمان تکمیل فرم‌های تعهدنامه دانشجو فرا می‌رسد که داوطلبان می‌بایست با دقت فرم‌های مربوطه را تکمیل نمایند. پس از بارگذاری مدارک تکمیلی کارشناسی در سامانه آموزشیار، فرم‌های مربوط به توانمندی‌ها و مهارت‌های خود را در زمینه‌های مذهبی و قرآنی، هنری و ادبی و ورزشی که در سامانه وجود دارد را تکمیل نمایند. فراموش نکنید که تکمیل فرم‌ها الزامی می‌باشد.

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی و با موفقیت طی کرده باشید، پیامی به صورت تصویر زیر به شما نشان داده خواهد شد که به معنای پذیرش موقت داوطلب در سیستم آموزشیار دانشگاه آزاد و پایان مراحل ثبت نام خواهد بود.

رسید پذیرش موقت داوطلب در آموزشیار

 

برای مشاهده راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه آموزشیار

جهت ثبت نام در سامانه آموزشیار نیازمند برخی مدارک خواهید بود که ما در این بخش از مقاله، لیست کاملی از مدارکی که از شما خواسته می‌شود را ارائه می‌دهیم. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه اصل مدرک تحصیلی به همراه کپی
 • در صورت نداشتن مدرک می‌توان با گواهی فراغت از تحصیل ثبت نام را نهایی کرد.
 • اصل و دو سری کپی کامل شناسنامه داوطلب
 • اصل و دو سری کپی کارت ملی داوطلب
 • شش قطعه عکس 3*4
 • اصل و یک برگ کپی از مدرک نظام وظیفه مخصوص داوطلبان آقا شامل: (کارت پایان خدمت یا معافیت دائم مشمولی که در فرجه است، داوطلب باید دارای برگه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت باشد، گواهی و رضایت‌نامه از محل خدمت شاغلین نیروهای مسلح، گواهی اشتغال در آموزش و پرورش، کارت معافیت (شاغلین آموزش و پرورش))
 • اصل کلیه فرم‌های مورد نیاز به همراه نوشتن اطلاعات مورد نیاز
 • ریز نمرات رسمی یا غیر رسمی مقطع تحصیلی قبلی داوطلب
 • پرینت تقاضای صدور تاییدیه تحصیلی دیپلم (مخصوص پذیرفته شدگان مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و پزشکی).

نکات مهم ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد

 • کلیه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی ملزم به پرداخت شهریه مطابق با میزان تعیین شده توسط دانشگاه می‌باشند. شماره حساب پرداخت شهریه توسط دانشگاه ارائه می‌گردد و دانشجویان مبلغ تعیین شده را باید به حساب این دانشگاه واریز نمایند. در صورتی که شهریه مورد نظر را به حسابی غیر از شماره حساب دانشگاه واریز نمایید، این مبلغ به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود. لذا در پرداخت شهریه نهایت دقت را داشته باشید.
 • امکان انتقالی و میهمانی برای دانشجویانی که پذیرفته شده ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد می‌باشند وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است نقل و انتقال تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است. همچنین آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی پس از پذیرش در دانشگاه مایل به درخواست انصراف می‌باشند، لازم است هزینه انصراف را پرداخت نمایند.
 • در صورتی که دانشجویان در زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام و همچنین انتخاب واحد اقدام ننمایند، قبولی آنان منتفی خواهد شد و درخواست آنان برای سازمان نظام وظیفه ابطال خواهد گردید.
 • دانشجویان موظف به حفظ شئونات اسلامی برابر با تعهدات اسلامی می‌باشند و باید مقید به اخلاقیات باشند.
 • کلاس‌های دانشگاه با توجه به امکانات آموزشی واحدهای دانشگاهی از صبح تا عصر ساعت 20 تشکیل می@شوند. در رابطه با ایجاد ترم‌های تابستانه، دانشگاه آزاد مربوطه تصمیم گیرنده خواهد بود.
 • تعداد ترم‌های مجاز برای هر نیمسال تحصیلی از حداقل تعداد 12 واحد آغاز و حداکثر 20 واحد خاتمه می@یابد.
 • حداقل نمره در نظر گرفته شده برای قبولی در امتحان در هر درس 10 نمره از 20 نمره خواهد بود.
 • دانشجویان می‌توانند مدارک و دلایل کافی را برای دانشگاه ارائه نمایند و مطابق با ضوابط تعیین شده حداکثر برای دو نیمسال عادی جهت دریافت مرخصی اقدام نمایند.
 • چنانچه در ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد اقدام نموده‌اید و در رشته‌های غیرمرتبط پذیرفته شده باشید ملزم به گذراندن واحدهای جبرانی می‌باشید، بنابراین این موضوع موجب گذارندن ترم بیشتر و همچنین شهریه بالاتر خواهد گردید.
 • در صورتی که معدل فارغ التحصیلی شما 12 باشد، شما برای سازمان نظام وظیفه به عنوان دانشجوی اخراجی شناخته خواهید شد و به وظیفه عمومی معرفی خواهید شد.

با اضافه شدن امکان ثبت نام در دانشگاه آزاد به دو صورت با کنکور و بودن کنکور، روش و سامانه متفاوتی برای هرکدام از انواع ثبت نام در نظر گرفته شده است. روند ثبت نام آزمون سراسری که در بالا توضیح داده شد، دارای چند مرحله آزمون، نتایج اولیه، انتخاب رشته و … است. برای ثبت نام بدون کنکور نیز پروسه ثبت نام در بالا توضیح داده شد.

در هر کدام از ثبت نام‌ها، داوطلب ملزم به بارگذاری مدارک مختلفی است که از طریق سامانه‌های متفاوت انجام می‌شوند. با توجه به جبران‌ناپذیر بودن اشتباهات در این مرحله از ثبت نام، بهتر است در صورت وجود ابهام، ثبت نام خود را با کمک یکی از مشاورین آنلاین ایران تحصیل انجام دهید. با این کار در کلیه روند ثبت نام یک راهنمای مجرب از طریق تلفن (909 907 5307) شما را راهنمایی می‌کند، یا با دریافت اطلاعات شناسایی، ثبت نام را برای شما انجام می‌دهد تا هیچ نگرانی بابت ثبت نام نداشته باشید.

یکی از راه‌های پذیرش در دانشگاه ظرفیت مازاد است برای دریافت پاسخ ظرفیت مازاد چیست؟ کلیک کنید.

 

لیست رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه آزاد

در این بخش از مقاله لیستی جامع از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه آزاد را ارائه خواهیم داد. اطلاع داشتن از این رشته ها سبب می‌شود که چنانچه متقاضی تحصیل در رشته‌ای خاص باشید، از نوع پذیرش آن اطمینان حاصل نمایید. همانطور که پیش تر گفته شد، دانشگاه آزاد به دو صورت با کنکور و بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد و به همین دلیل نیز برخی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه‌ها متفاوت می‌باشد. 

لیست رشته‌های با کنکور دانشگاه آزاد:

گروه آزمایشی ریاضی و فنی
علوم کامپیوتر مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی معماری
مهندسی مکانیک مهندسی کامپیوتر مهندسی ساخت و تولید مهندسی پزشکی
مهندسی پلیمر مهندسی مواد و متالوژی  علوم و مهندسی آب معماری داخلی
ماشین های صنایع غذایی مهندسی صنایع غذایی مهندسی انرژی مهندسی هوا فضا
مهندسی نفت ریاضیات و کاربردها مهندسی ورزش مهندسی نساجی
مهندسی صنایع مهندسی صنایع مهندسی شهر سازی مهندسی هسته ای
مهندسی نقشه برداری مهندسی دریا مهندسی شیمی حسابداری
گروه آزمایشی علوم تجربی
پزشکی داروسازی دندانپزشکی دامپزشکی
مامایی بهداشت عمومی مهندسی بهداشت حرفه ای هوشبری
 بهداشت خانواده بهداشت مبارزه با بیماری ها  اتاق عمل  مهندسی بهداشت محیط
علوم تغذیه علوم آزمایشگاهی پرستاری زیست شناسی سلولی و مولکولی
میکروبیولوژی زیست فناوری علوم و مهندسی محیط زیست گیاه پزشکی
شیمی کاربردی شیمی محض مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی علوم و مهندسی شیلات
تکنولوژی پرتو شناسی مهندسی فضای سبز
گروه آزمایشی علوم انسانی
حقوق مدیریت بازرگانی علوم سیاسی حسابداری
مدیریت امور بانکی علوم تربیتی گردشگری هتلداری
اقتصاد جغرافیا برنامه ریزی اجتماعی و تعاون زبان و ادبیات فارسی
علوم ورزشی مدیریت امور گمرکی مدیریت صنعتی مددکاری اجتماعی
مدیریت دولتی مطالعات خانواده مدیریت مالی حسابداری
روانشناسی علوم ورزشی اقتصاد کشاورزی
گروه آزمایشی هنر
عکاسی مرمت بنا های تاریخی ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان های خارجی
 آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان آلمانی

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد:

گروه آزمایشی ریاضی و فنی
فیزیک مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی مکانیک
مهندسی کامپیوتر مهندسی معماری مهندسی پزشکی مهندسی شیمی
مهندسی نقشه برداری مهندسی معدن مهندسی شهرسازی حسابداری
مهندسی ساخت و تولید مهندسی مواد و متالوژی آمار ریاضیات و کاربرد ها
مهندسی هوا فضا مهندسی اپتیک و لیزر علوم و مهندسی باغبانی مهندسی فضای سبز
علوم ومهندسی آب مهندسی انرژی معماری داخلی مهندسی هسته‌ای
مهندسی خط و سازه‌های ریلی مهندسی مکانیک بیوسیستم علوم و مهندسی صنایع غذایی علوم و مهندسی جنگل
علوم مهندسی مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی مهندسی نفت مهندسی صنایع
ایمنی صنعتی مهندسی نساجی فیزیک مهندسی فناوری صدا
مهندسی ماشین آلات دریایی مهندسی دریانوردی مهندسی ورزش مهندسی خط و سازه‌های ریلی
مهندسی طبیعت مهندسی ورزش مهندسی بهره برداری راه آهن
گروه آزمایشی علوم تجربی
زیست شناسی سلولی و مولکولی شیمی کاربردی زمین شناسی میکروبیولوژی
زیست فناوری علوم دامی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی گیاه پزشکی
ترویج و آموزش کشاورزی پایدار علوم و مهندسی محیط زیست بهداشت مواد غذایی علوم و مهندسی شیلات
زیست شناسی گیاهی / جانوری شیمی محض اقیانوس شناسی زست شناسی دریا
مهندسی صنایع مبلمان مهندسی فضای سبز علوم و مهندسی خاک مهندسی دریا
علوم و مهندسی جنگل مهندسی صنایع چوب
گروه آزمایشی علوم انسانی
فقه و حقوق اسلامی حقوق مدیریت بازرگانی مدیریت کسب و کارهای کوچک
مدیریت امور گمرکی زبان و ادبیات فارسی روانشناسی جغرافیا
علوم ورزشی علوم قرآن و حدیث مردم شناسی روزنامه نگاری
روابط عمومی برنامه ریزی اجتماعی و تعاون علوم تربیتی علوم سیاسی
علوم قضایی اقتصاد مدیریت صنعتی مدیریت امور بانکی
مدیریت مالی مشاوره علم اطلاعات و دانش شناسی مدیریت بیمه
تاریخ فلسفه و حکمت اسلامی ایران شناسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی
باستان شناسی مطالعات خانواده مدیریت فرهنگی هنری گردشگری
جامعه شناسی مددکاری اجتماعی زبان و زبان شناسی فلسفه
مدیریت و بازرگانی دریایی مدیریت و کمیسر دریایی ادیان و عرفان علوم ارتباطات اجتماعی
بانکداری اسلامی مردم شناسی معارف قرآن کریم
گروه آزمایشی هنر
نقاشی ارتباط تصویری عکاسی مرمت بناهای تاریخی
فرش طراحی لباس طراحی پارچه طراحی صنعتی
بازیگری سینما تلویزیون و هنر های دیجیتال نوازندگی موسیقی ایرانی
طراحی صحنه نمایش عروسکی کارگردانی طراحی و ساخت طلا و جواهر
صنایع دستی ادبیات نمایشی
گروه آزمایشی زبان های خارجی
آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات فرانسه آموزش زبان عربی
زبان و ادبیات عربی مترجمی زبان آلمانی زبان و ادبیات آلمانی زبان و ادبیات ارمنی
تربیت مترجم زبان ایتالیایی زبان روسی زبان و ادبیات اسپانیایی

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجوی شاهد و ایثارگر به آن دسته از دانشجویانی اطلاق می‌گردد که حائز یکی از شرایط ایثارگری زیر باشند:

 • فرزند و همسر شهید
 • فرزند و همسر و شخص آزاده
 • فرزند و همسر و شخص جانباز ۲۵٪ به بالا

مدارک مورد نیاز:

چنانچه از جمله دانشجویان شاهد و یا ایثارگر می‌باشید، می‌بایست توجه داشته باشید که ارائه مدارک زیر به هنگام ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد برای واجدین شرایط ضروری می باشد:

 • تصویر دو طرف کارت ایثارگری و یا معرفی نامه از طرف بنیاد شهید
 • تصویر صفحه اول شناسنامه
 • تصویر دو طرف کارت ملی

 

شهریه تقریبی رشته‌های دانشگاه آزاد در مقطع دکتری

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم (ریال)
۱ رشته‌های علوم انسانی: آموزش زبان انگلیسی – حقوق – اقتصاد و غیره
 
۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰
۲ رشته‌های غیر علوم انسانی: برق – مکانیک – معماری و غیره
 
۱۴۰،۰۰۰،۰۰۰

شهریه تقریبی رشته‌ها در مقطع  دکتری حرفه‌ای دانشگاه آزاد

ردیف نام رشته جمع کل مبلغی

که باید واریز شود (ریال)

۱ دندان پزشکی ۷۶،۲۶۸،۷۲۴
۲ دندان پزشکی: خودگردان

برای خرید کارت ثبت نام مختص به نوع پذیرشی که می‌خواهید، با مشاوران تخصصی دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

شهریه تقریبی رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم(ریال)
۱ رشته‌های علوم انسانی: آموزش زبان انگلیسی – حقوق – علوم سیاسی – مدیریت – علوم اقتصادی ۴۰،۰۰۰،۰۰۰
۲ رشته‌های غیر علوم انسانی:

ریاضی – زمین شناسی – مهندسی کشاورزی کلیه گرایش ها – فیزیولوژی – سازهای آبی – بیماری شناسی گیاهان – شناسایی و مبارزه با علف‌های هرز – مهندسی آب – گیاهان دارویی

مهندسی(شیمی – پلیمر – فیتو شیمی – صنایع – مکانیک) و غیره

۴۲،۰۰۰،۰۰۰

شهریه تقریبی رشته‌ها در مقطع کارشناسی ناپیوسته

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم (ریال)
۱ آموزش ابتدایی (آموزش معلمان) ۱۶،۲۰۰،۰۰۰
۲ مدیریت بازرگانی – حسابداری ۱۶،۵۰۰،۰۰۰
۳ آموزش ریاضی (آموزش معلمان) – آمار ۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۴ مهندسی مکانیک حرارت سیالات ۲۴،۰۰۰،۰۰۰
۵ علمی کاربردی ( معماری – نرم افزار کامپیوتر) – الکترونیک – برق قدرت

مهندسی تکنولوژی (ساخت و تولید – مکانیک خودرو)

۲۵،۰۰۰،۰۰۰
۶ تربیت بدنی – علوم ورزشی ۲۵،۰۰۰،۰۰۰

شهریه تقریبی رشته‌ها در مقطع  کارشناسی پیوسته

ردیف نام رشته مبلغ تقریبی هر ترم (ریال)
۱ رشته‌های هنر: نوازندگی سازهای ایرانی ۲۳،۰۰۰،۰۰۰
۲ رشته‌های علوم انسانی:

حقوق – علوم سیاسی – مترجمی و دبیری زبان انگلیسی – ادبیات عرب – فلسفه و حکمت اسلامی – الهیات و معارف اسلامی – ادیان و عرفان – زبان و ادبیات فارسی – فقه و حقوق اسلامی – اقتصاد – مدیریت – حسابداری – روانشناسی – جغرافیا – ژئومورفولوژی – آب و هواشناسی  و  غیره

۱۴،۵۰۰،۰۰۰
۳ رشته‌های فنی و مهندسی:

مهندسی کامپیوتر – مکانیک – عمران – صنایع – بهره برداری راه آهن – متالوژوی صنعتی و سرامیک – برق و مخابرات – برق و قدرت و غیره

مهندسی کشاورزی (کلیه گرایش‌ها)

۱۹،۰۰۰،۰۰۰
۴ رشته‌های علوم پایه:

زمین شناسی – اقتصاد نظری – فیزیک – ریاضیات و کاربردها – آمار و کاربردها – ریاضی مهندسی – میکروبیولوژی و غیره

۱۷،۰۰۰،۰۰۰
۵ رشته‌های مهندسی:

مهندسی نفت – صنایع پلیمر – پلیمر – شیمی کاربردی – شیمی – تکنولوژی علوم رنگ – زمین شناسی کاربردی – معماری – شهرسازی و غیره

۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۶ کلیه گرایش‌های نمایش – کارگردانی  – نمایش – نقاشی – ادبیات نمایش و  غیره ۲۱،۰۰۰،۰۰۰
۷ تربیت بدنی و علوم ورزشی (مدیریت ورزشی – فیزیولوژی ورزشی) و غیره ۲۱،۰۰۰،۰۰۰

دانشجویان عزیز دقت داشته باشید که به این مبلغ شهریه، هر ساله حدود 10 تا 15 درصد افزوده خواهد شد. همچنین شهریه‌های ارائه شده به صورت تقریبی می‌باشد.

اخبار مرتبط با دانشگاه آزاد

کارنامه داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد:

مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی کارنامه داوطلبان آزمون دکتری تخصصی ۱۴۰۲ این دانشگاه را منتشر کرد. کارنامه نهایی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org قرار گرفت.

داوطلبانی که در اعلام نتایج اولیه دعوت به مصاحبه شده و در جلسه مصاحبه شرکت داشته‌‌اند جهت اطلاع از وضعیت خود در رشته/محل‌‌های انتخابی می‌‌توانند به سایت فوق مراجعه کرده و کارنامه خود را دریافت کنند.

معرفی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی:

مراسم تکریم دکتر محمد علی اکبری رییس سابق و معارفه دکتر حامد حسن پور رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رییس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌‌های دانشگاه آزاد اسلامی و علی فقیه ملک مرزبان مدیر کل دفتر تشریفات و پیگیری‌‌های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این مراسم دکتر سروری مجد، حکم دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی را به دکتر حامد حسن پور رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی اعطا کرد.

دکتر طهرانچی همچنین با صدور نامه جداگانه‌‌ای از زحمات و تلاش‌‌های دکتر محمد علی‌ اکبری در دوران مسئولیت تقدیر و تشکر کرد.

به نقل از دانشگاه آزاد، دکتر حامد حسن پور دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه تربیت مدرس تهران و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال است. مشاور وزیر در امور صنعتی، مدیر و مجری بیش از 20 طرح تحقیقاتی و تولیدی خاتمه یافته در سطح کشور، دبیر علمی و اجرایی بیش از 7 کنفرانس و نمایشگاه علمی و صنعتی، محقق طراح برتر سازمان پژوهش‌‌ها از سوابق اجرایی وی است.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نماییم. پس از مطالعه این مقاله به راحتی می‌توانید در آزمون سراسری ثبت نام کنید و یا ثبت نام خود را برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد نهایی کنید. هم چنین پس از کسب نمره قبولی در یکی از رشته‌های این دانشگاه، می‌توانید با اجرای مرحله به مرحله ثبت نام در سامانه آموزشیار، درخواست ثبت نام خود را به صورت موقت ثبت نمایید و پس از بررسی اطلاعات و مدارک شما، ثبت نام شما تکمیل و دائم خواهد شد.

با وجود تعداد زیاد فراخوان‌ها برای داوطلبان ورود به دانشگاه، و همچنین اینترنتی بودن ثبت نام همه مقاطع  و همه دانشگاه‌ها، ثبت نام اینترنتی می‌تواند برای بسیاری ابهام‌آور باشد. بعلاوه اشتباه در درج اطلاعات هویتی و سوابق تحصیلی می‌تواند ثبت نام شما را با مشکل مواجه کند. با تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل (909 907 5307) می‌توانید در هر مرحله از ثبت نام از همراهی و راهنمایی یک مشاور مجرب بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید اطلاعات ثبت نام خود را در اختیار مشاور گذاشته تا در بهترین گزینه با توجه به سوابق‌تان برای شما ثبت نام کند.

برای دانلود مطالب این صفحه بصورت pdf کلیک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد چگونه است؟

با مطالعه دقیق این مقاله می‌توانید راهنمای تصویری ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد را هم به صورت پذیرش با کنکور و هم به صورت پذیرش بدون کنکور دریافت نمایید. 

برای ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد آیا لازم است مدارک را بارگذاری نماییم؟

بله؛ زیرا ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت آنلاین بوده و درنتیجه می‌بایست مدارک خود را در سامانه مربوطه اسکن و بارگذاری نمایید.

از چه طریقی می‌توان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد را مشاهده کرد؟

برای مشاهده این رشته‌ها باید به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر می‌گردد، مراجعه کنید.

نظرات

17 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo محمد گفت:

  سلام من از جمله اتباع محسوب میشوم. شرایط ثبت نام برای من (جدیدالورود)چگونه هست .

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت مشاوره با ما تماس بفرمایید

 2. Avatar photo مهناز گفت:

  سلام وقت بخیر..اگر برای ورودی جدید داشگاه آزاد ثبت نام اینترنتی انجام بدم ولی به دلایلی از رفتن به دانشگاه منصرف بشم و ثبت نام حضوری انجام ندم اشکالی پیش نمیاد؟؟

  1. Avatar photo fattahi گفت:

   سلام وقت بخیر ، وضعیت و هدف شما برای مشاوره باید دقیق تر بررسی شود ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید .

 3. Avatar photo Ali گفت:

  سلام من ثبت نام غیر حضوری دانشگاه آزاد رو انجام دادم حالا کی باید برم دانشگاه برا ثبت نام حضوری؟

  1. Avatar photo behrouzi گفت:

   سلام روزتون بخیر الان میتونید برید

 4. Avatar photo عارف . گفت:

  برای انتقالی یا مهمان دائم برای بدو پذیرش برای ارشددر دانشگاه ازاد باید چه کار کرد

  1. Avatar photo isaei گفت:

   سلام جهت کسب اطلاعات با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 5. Avatar photo حشمت گفت:

  سلام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد در چه سایتی امکان پذیر می باشد؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد از طریق سایت این دانشگاه ممکن می باشد.

 6. Avatar photo قاسم گفت:

  سلام، برای ثبت نام ورودی جدید های دانشگاه آزاد فقط به صورتی اینترنتی می توان اقدام کرد؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سبلم، نحوه ثبت نام ورودی جدید های دانشگاه آزاد فعلا و در حال حاضر فقط به صورت اینترنتی هست.

  2. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   در موارد خاص میتوان به صورت حضوری اقدام کرد

 7. Avatar photo هاشم گفت:

  سلام، برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه به چه سامانه ای باید وارد شد؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد از طریق سامانه آموزشیار صورت می گیرد.

 8. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام، من در زمان اقدام برای ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد هر چقدر که کد ملی خودم را وارد می کنم نمیتونم وارد پرتال مربوطه بشم.

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، برای ثبت نام ورودی جدید های دانشگاه آزاد در این مواقع اقدام به ورود به سایت سنجش دانشگاه کنید و کد دانشجویی موقت بگیرید و از آن به جای کد ملی بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور