سامانه ثبت نام ارشد بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 در جلسه هیئت مدیره سازمان سنجش آموزش کشور به تصویب رسید. پیرو آخرین اطلاعیه تمامی متقاضیان محترم ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند از امروز 25 آذر ماه 1400 تا 30 آذر ماه 1400 برای ثبت نام در پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، پیام نور و سراسری اقدام نمایند.

 

اقدامات لازم را انجام دهند. باید عرض کنیم که داشتن شرایط ارشد بدون کنکور آزاد برای داوطلبان و متقاضیان شرکت در این دوره الزامی به نظر می رسد. در این نوشته، کلیه اطلاعات مورد نیاز شما را در رابطه با ثبت نام در ارشد بدون کنکور آزاد در اختیار شما قرار می دهیم.

 

 

جهت ثبت نام هر دانشگاه برای ارشد بدون آزمون و اطلاع از لیست دقیق رشته محل ها و اطلاع از شرایط ثبت ناماز سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

اطلاعیه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد در رشته‌های مختلف و در دانشگاه‌های متفاوت بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می‌پذیرد.

پذیرش داوطلبان متقاضی ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آن‌هاست و این نوع ثبت نام مختص به داوطلبانی است که از سهمیه استعداد درخشان برخوردار باشند.

چگونگی ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد و زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد با زمان ثبت نام بدون کنکور ارشدسراسری متفاوت است و داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان، بر اساس قوانین و ضوابط می‌توانند در سایت دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند.

شایان ذکر است که ثبت نام منحصراً از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی صورت خواهد پذیرفت و به مراجعات حضوری مگر در رابطه با قوانین تعیین شده برای ثبت نام، پاسخی داده نمی شود.

داوطلبان جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد و اطلاع از شهریه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با شماره های 9099072952 و یا در صورت خطوطی شلوغ با شماره 9099072952 ( استان تهران) تماس حاصل نمایید.

 

 

 

دقت داشته باشید که هر فردی حائز شرایط ثبت نام و تحصیل درکارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزادنیست

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبان محترم در رابطه با شرایط ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید توجه داشته باشند که که دانشگاه آزاد تنها در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون، دانشجویان را جذب می‌کند.

در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو مختص داوطلبانی است که از سهمیه ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد برخوردار هستند. در رابطه با سایر دانشجویانی که از این سهمیه برخوردار نیستند، پذیرش به صورت شرکت در آزمون است.

داوطلبانی که در کنکور ارشد توانسته‌اند رتبه مورد نظر را کسب نمایند می‌توانند انتخاب رشته نمایند.

داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ذیل می‌توانند در ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد شرکت نمایند.

  1. داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی شرکت نموده اند و در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند، رتبه کنکور آن ها هیچ تاثیری در پذیرفته شدن آن ها نخواهد داشت.
  2. داوطلبانی می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکو آزاد اسلامی اقدام نمایند و یا در اصطلاح به آنها دارای سهمیه استعداد درخشان می گویند که معدل آن ها در رشته های علوم انسانی بالای 17 باشد و در سایر رشته ها دارا بودن معدل بالای 16 برای ثبت نام الزامی است.
  3. داوطلبان توجه داشته باشند که تنها تبصره ای که در این مورد برای داوطلبان وجود دارد در ارتباط با دانشجویانی است که مشمول دروس معادل سازی می باشند. این دسته از داوطلبان حتی در صورت دارا بودن معدل بالای 17 نیز، امکان ثبت نام ارشد بدون آزمون 98 را نخواهند داشت.
  4. دانشجویانی که در دانشگاه آزاد در رشته های مختلف و در مقاطع گوناگون پذیرفته می شوند در صورتی که در دانشگاه محل پذیرفته شده خود دچار مشکلاتی باشند، می توانند با توجه به آئین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد جهت انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد اقدام کنند.
  5. متقاضیان مشمول نظام وظیفه در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد لازم است مدارک خود را به همراه داشته باشند.
  6. تعداد کد رشته محل هایی که داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان امکان انتخاب در آن ها را خواهند داشت. تعداد 100 رشته محل می باشد.

 

 

شرایط ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد

همانند کنکور سراسری و آزاد در مقطع کارشناسی و ادغام این دو کنکور با یکدیگر، در کنکور کارشناسی ارشد نیز این ادغام صورت گرفته است.

به همین دلیل و با توجه به جدول زمان بندی و بودجه بندی این دانشگاه تغییراتی در زمان بندی برگزاری و ثبت نام صورت پذیرفته است.

جهت اطلاع دقیق از این زمان، با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

نحوه ثبت نام و پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

طبق اطلاعیه مرکز سنجش و آموزش کشور، ثبت نام در تمامی رشته‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور به صورت اینترنتی است.

داوطلبان پس از مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد اقدام کنند. موضوع مهم این که داوطلبان موظف به پرداخت هزینه معادل با هزینه ثبت نام داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد هستند.

هر داوطلب پس از پرداخت هزینه به صورت الکترونیک و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب شماره سریال ثبت نام را دریافت می‌کند.

دریافت شماره سریال برای متقاضیان ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد به منزله مجوز ورود به ثبت نام تلقی می‌گردد.

پس از آن، لازم است داوطلبان اطلاعات فردی خود را وارد نموده و در مرحله انتخاب رشته با توجه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته تعداد 100 کد رشته محل را انتخاب کنند.

داوطلبان توجه داشته باشند که در وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی چنانچه اشتباهاتی صورت گیرد در پذیرش ارشد بدون کنکور نیز دچار مشکل خواهند شد و لازم است قبل از پذیرش حتماً در جهت رفع این مشکلات اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

 

برای دریافت مشاوره پذیرش در ارشد بدون آزمون دانشگاه ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

استعداد درخشان ارشد

اعلام نتایج کنکور ارشد

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در چه زمانی انجام می شود؟

برای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چگونه است؟

پذیرش در این دوره تنهاب رای دانشجویان استعداد درخشان انجام می گیرد.

شرایط ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد چه مواردی را در برمی گیرد؟

شرایط پذیرش در این دوره موارد مختلفی را شامل می شود. برای اطلاع دقیق از این شرایط با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *