ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 98 در جلسه هیئت مدیره سازمان سنجش آموزش کشور به تصویب رسید پیرو آخرین اطلاعیه تمامی متقاضیان محترم ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 می توانند جهت تکمیل روند ثبت نام و اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد ، از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد به شماره های زیر تماس بگیرند پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب.

9099072952 (تماس از سراسر کشور )

9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

روش های ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 98

ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد به 2 شیوه مختلف صورت می پذیرد :

1- ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 98 ، که در این شیوه متقاضیان در صورت احراز شرایط می بایست ابتدا در کنکور ارشد 98 ثبت نام می کردند و در مرحله بعدی بدون شرکت در آزمون می توانستند از بین 100 رشته مختلف 20 انتخاب به ترتیب اولویت داشته باشند شایان ذکر است انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد فقط از بین لیست رشته های ارشد بدون کنکور مندرج در دفترچه امکان پذیر خواهد بود.

2- ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد از طریق اطلاعیه پذیرش هر یک از دانشگاه ها به صورت جداگانه ، در این شیوه پذیرش شرایط خاص هر دانشگاه برای ثبت نام ارشد بدون آزمون 98 متفاوت خواهد بود ضمنا در پذیرش دانشجو در این شیوه زمان معینی ندارد، متقاضیان گرامی می توانند جهت اطلاعات بیشتر در مورد این شیوه پذیرش با شماره های مندرج در جدول ذیل تماس بگیرند.

 

جهت اطلاع از ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 اطلاع از رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه پذیرش از سراسر کشور با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 (تماس از سراسر کشور) 9092305587 ( استان تهران)

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

 

اطلاعیه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در رشته‌های مختلف و در دانشگاه‌های متفاوت بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می‌پذیرد. پذیرش داوطلبان متقاضی ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آن‌ها می باشد و این نوع ثبت نام مختص به داوطلبانی است که از سهمیه استعداد درخشان برخوردار باشند.

چگونگی ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد و زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با زمان ثبت نام بدون کنکور ارشد متفاوت می‌باشد و داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان، بر اساس قوانین و ضوابط می‌توانند در سایت دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند. شایان ذکر است که ثبت نام منحصراً از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی صورت خواهد پذیرفت و به مراجعات حضوری مگر در رابطه با قوانین تعیین شده برای ثبت نام، پاسخی داده نخواهد شد. داوطلبان جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و اطلاع از شهریه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 با شماره های 9099072952 و یا در صورت خطوطی شلوغ با شماره 9092305587 ( استان تهران) تماس حاصل نمایید.

 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

داوطلبان محترم توجه داشته باشند که دانشگاه آزاد تنها در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون، دانشجویان را جذب می‌نماید. در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو منحصر به داوطلبینی می‌باشد که از سهمیه ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد برخوردار می‌باشند و در رابطه با سایر دانشجویانی که از این سهمیه برخوردار نیستند، پذیرش به صورت شرکت در آزمون می‌باشد.

داوطلبانی که در کنکور ارشد توانسته‌اند رتبه مورد نظر را کسب نمایند می‌توانند انتخاب رشته نمایند. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ذیل می‌توانند در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

 1. داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی شرکت نموده اند و در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند، رتبه کنکور آن ها هیچ تاثیری در پذیرفته شدن آن ها در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نخواهد داشت.
 2. داوطلبانی می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند و یا در اصطلاح به آنها دارای سهمیه استعداد درخشان می گویند که معدل آن ها در رشته های علوم انسانی بالای 17 باشد و در سایر رشته ها دارا بودن معدل بالای 16 برای ثبت نام الزامی می باشد. داوطلبان توجه داشته باشند که تنها تبصره ای که در این مورد برای داوطلبان وجودخواهد داشت، در ارتباط با دانشجویانی می باشد که مشمول دروس معادل سازی می باشند. این دسته از داوطلبان حتی در صورت دارا بودن معدل بالای 17 نیز، امکان ثبت نام ارشد بدون آزمون 98 را نخواهند داشت.
 3. دانشجویانی که در دانشگاه آزاد در رشته های مختلف و در مقاطع گوناگون پذیرفته می شوند، در صورتی که در دانشگاه محل پذیرفته شده خود دچار مشکلاتی باشند، می توانند با توجه به آئین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد جهت انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند.
 4. متقاضیانی که مشمول نظام وظیفه می باشند. در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لازم است مدارک خود را به همراه داشته باشند.
 5. تعداد کد رشته محل هایی که داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان امکان انتخاب در آن ها را خواهند داشت. تعداد 100 رشته محل می باشد.

توجه ویژه : لازم به ذکر است با توجه به تبصره‌ها و تغییراتی که در ماده‌های پذیرش دانشجویان بدون کنکور ارشد صورت می‌پذیرد امکان تغییراتی در تبصره و قوانین و مقررات این دانشگاه وجود خواهد داشت و اطلاع از این تبصره و ماده‌ها برای شرکت در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع ارشد الزامی می‌باشد.جهت اطلاع از این قوانین و مقررات و همچنین ثبت نام، با شماره 9099072952 تماس حاصل نمایید.

 

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

همانند کنکور سراسری و آزاد در مقطع کارشناسی و ادغام این دو کنکور با یکدیگر، در کنکور کارشناسی ارشد نیز این ادغام صورت گرفته است. به همین دلیل و با توجه به جدول زمان بندی و بودجه بندی این دانشگاه ، تغییراتی در زمان بندی برگزاری و ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد صورت پذیرفته است. جهت اطلاع دقیق از این زمان، با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

شایان ذکر است ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد همانند سال های گذشته معمولا در زمان انتخاب رشته ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد انجام می گیرد که معمولا در مرداد ماه صورت می پذیرد لذا داوطلبان گرامی می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد از اول مرداد ماه با مرکز ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 9099072952 و 9092305587 ( استان تهران) تماس حاصل نمایند.

 

لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد

 • مهندسی برق – الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی
 • مهندسی برق – برنامه ریزی و مدیریت سیستم های انرژی الکتریکی
 • مهندسی برق – سامانه های برقی حمل ونقل
 • مهندسی برق – سیستم های قدرت
 • رفتار حرکتی – آموزش تربیت بدنی
 • رفتار حرکتی – رشد حرکتی
 • روانشناسی
 • مهندسی مکاترونیک – ارتباطات جنبی انسان ، ماشین ، کامپیوتر
 • مهندسی مکاترونیک – طراحی ربات ها و سیستم های مکاترونیکی
 • مهندسی مکانیک – ساخت و تولید
 • مدیریت بازرگانی – بازرگانی بین المللی
 • مدیریت بازرگانی – بازرگانی داخلی
 • مدیریت بازرگانی – تجارت الکترونیکی
 • مدیریت بازرگانی – مدیریت استراتژیک
 • پرستاری
 • روان پرستاری
 • انگل شناسی
 • قارچ شناسی
 • بیوشیمی
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مطالعات آب و خاک
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مطالعات شهری و روستایی
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مدیریت مخاطرات محیطی
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – هواشناسی ماهواره ای
 • علوم ارتباطات اجتماعی – روابط عمومی

لیست رشته‌ها در گروه‌ها و دانشگاه‌های مختلف متفاوت می‌باشد و با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور این لیست در سال‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌های در نظر گرفته دانشگاه‌های مختلف متغیر می‌باشد. درج تمامی این رشته‌ها در این مقاله امکان پذیر نمی‌باشد. جهت اطلاع از زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و همچنین راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در هر لحظه از شبانه روز حتی ایام تعطیل، آماده خدمت رسانی به شما داوطلبان محترم می‌باشند.

 

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

طبق اطلاعیه مرکز سنجش و آموزش کشور، ثبت نام در تمامی رشته‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد موظف به پرداخت هزینه معادل با هزینه ثبت نام داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد می باشند.

داوطلبان پس از پرداخت هزینه به صورت الکترونیک و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب شماره سریال ثبت نام را دریافت می‌نمایند. دریافت شماره سریال برای متقاضیان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد به منزله مجوز ورود به ثبت نام تلقی می‌گردد. پس از آن، لازم است داوطلبان اطلاعات فردی خود را وارد نموده و در مرحله انتخاب رشته با توجه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته تعداد 100 کد رشته محل را انتخاب نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند که در وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی چنانچه اشتباهاتی صورت گیرد در پذیرش ارشد بدون کنکور نیز دچار مشکل خواهند شد و لازم است قبل از پذیرش حتماً در جهت رفع این مشکلات اقدامات لازم صورت پذیرد. داوطلبان از مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاه آزاد و همچنین ارتباط با روابط عمومی سایت سازمان سنجش جهت ویرایش اکیداً خودداری نموده و با شماره تماس‌های 9099072952 و 9092305587 ( استان تهران) جهت ویرایش اطلاعات تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی

کانال مشاوره تحصیلی ایران تحصیل

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 98

استعداد درخشان ارشد 98-99

اعلام نتایج کنکور ارشد 98-99

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.