ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بهترین رشته های ریاضی

بهترین رشته های ریاضی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بهترین رشته های ریاضی کدامند و طبق چه ملاکی آن ها را بهترین می خوانیم؟ آینده کاری و شغلی این رشته ها چگونه است؟ این سوالات همواره کنکوری های رشته ریاضی را در هنگام انتخاب رشته و یا حتی مطالعه برای کنکور به فکر وا می دارد. به همین دلیل در ادامه به معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی فیزیک می پردازیم تا با جوانب مختلف و پر اهمیت آن ها آشنا شویم و اینکه بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت کدامند. 

 

 

جهت دریافت مشاوره برای قبولی در بهترین رشته های ریاضی – اطلاع از بازار کار و آینده شغلی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

بهترین رشته های ریاضی کدامند؟

 

بهترین رشته های ریاضی کدامند؟

بهترین رشته های ریاضی کدامند؟

 

یکی از سوالات متداولی که همیشه از کودکان پرسیده می شود، این است که در آینده می خواهی چکاره شوید؟ از دیرباز تا به امروز هم چند شغل مشترک در میان همه کودکان یعنی دکتر و مهندس وجود داشته و دارد. همین تفکر در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان نیز بسیار به چشم می خورد بسیاری از دانش آموزان با این آرزو وارد رشته ریاضی می شوند. اما حقیقت آن است که رشته ریاضی دارای پتانسیل های بسیار خوب دیگری نیست. 

اما کدام رشته برای ما مناسب تر است؟ بهترین رشته های ریاضی کدامند؟ بازار کار و ویژگی های آتی این رشته ها چگونه است؟ قبل از هر چیزی بایستی به یک نکته توجه داشته باشید و آن هم سازگاری روحیات شخصی شما با رشته و شغل مورد نظر است. همه می دانیم که در هر رشته ایی محتواهای درسی و فضای کاری خاصی وجود دارد. همچنین اگر فکر تحصیل در خارج از کشور را در سر دارید بایستی بدانید بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت کدامند تا بعدا دچار مشکل نشوید.

برخی از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری عزیز بدون توجه به چنین عواملی وقتی وارد یکی از رشته های رشته ریاضی و فیزیک می شوند، یا از آن خسته می شوند و یا نمی توانند قابلیت های خود را در آن به نمایش بگذارند. دلیل آن هم دو عامل عدم شناخت از خود و اطلاعات پایین درمورد رشته های دانشگاهی ریاضی است. به همین دلیل قصد داریم در ادامه به معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی فیزیک بپردازیم تا اگاهی خود را در این زمینه بالا ببریم.

 

 

برای شناخت بهترین رشته های ریاضی به علاقه و استعداد، بازار کار، محتوای درسی و دانشگاه محل تحصیل توجه داشته باشید

 

 

بازار کار و آینده شغلی بهترین رشته های ریاضی

در سال های گذشته نیل به رشته های ریاضی در میان دانش اموزان دبیرستانی زیاد بود، اما چیزی شبیه به یک جهش باعث شد که متقاضیان رشته تجربی نسبت به همه رشته ها بیشتر شود. با این وجود نمی توان گفت که تعداد فارغ التحصیلان رشته ریاضی اندک است و یا پذیرش دانشگاه ها کم است. اما یک نکته قابل توجه در این مورد آن است که علیرغم تفکر عمومی بازار کار رشته های ریاضی همیشه خوب است و خواهد بود.

شاید بپرسید دلیل این ادعا چیست. ماهیت رشته به گونه ایی است که فضای کاری اغلب رشته های زیرگروه های آن نیازمند تحلیل، طراحی، خلاقیت و ابتکار است. چنانچه کسی از این ویژگی ها برخوردا باشد و بتواند حرف تازه ایی برای بازار داشته باشد، بدون شک موفق خواهد بود، چرا که شرط بروز و درخشیدن در موقعیت های شغلی عملی و پیاده سازی درس های آموخته شده است. 

علاوه بر این، نیازی نیست که یک فارغ التحصیل رشته ریاضی منتظر استخدام در یک نهاد دولتی باشد. موسساتف شرکت ها، کارخانجات و آژانس های خصوصی بسیاری هستند که به دنبال افراد کارآزموده و خبره هستند.

 

هر آنچه که باید درباره رشته فیزیک بدانید

 

معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی فیزیک

 

بازار کار و آینده شغلی بهترین رشته های ریاضی

بازار کار و آینده شغلی بهترین رشته های ریاضی

 

تصور برخی از افراد در مورد بهترین رشته های ریاضی این است که صرف ورود و پذیرش در آن ها می توانند به صطلاح پول پارو کنند. عده ایی نیز تصور می کنند که برخی از رشته ها همچون شاخه های مهندسی در بازار کار ایران اشباع شده اند. اما حقیقت این است که همه چیز به خود ما بستگی دارد. اشخاص بسیاری توانسته اند در همین شرایط هم با خلق ایده های جدید و توانایی علمی زیاد، به بهترین موقعیت های علمی و مالی برسند.

بر عکس این قضیه نیز صادق است. بنابراین قبل از هر چیز باید از سنخیت ویژگی های شخصی خود با هر کدام از رشته ها مطمئن شوید. اما از آنجا که تشخیص این ویزگی ها و رسیدن به یک جمع بندی برای همه افراد کار آسانی نیست، در مشاوره انتخاب رشته ریاضی ایران تحصیل این موارد به خوبی حلاجی می شود. داوطلبان عزیز در این مشاوره بس از تست استعداد شغلی و تحلیل نتایج ان توسط مشاوران ایران تحصیل می توانند با اطمینان خاطر دست به یک انتخاب درست بزنند.

 

 

مهندسی هوافضا از بهترین رشته های ریاضی

یکی از رشته های محبوب که در معرفی زیرگروه های رشته ریاضی کنکور نیز به چشم می خورد، رشته هوافضا می باشد. دوره تحصیل آن 8 سال است و به نوعی یکی از زیر شاخه های مهندسی مکانیک به شمار می رود. رشته هوا فضا که از بهترین رشته های ریاضی محسوب می شود به تربیت دانشجویان جهت طراحی، آزمایش و ساخت وسایل پرنده همچون هواپیما، هلی کوپتر، فضاپیما، پاراگلایدر، موشک ها و ابزارهای فضایی همچون ماهواره ها و شاتل ها می پردازد. بنابراین، بیشترین فعالیت افراد این حوزه به کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و ساخت مربوط می شود.

گرایش های این رشته عبارتند از آیرودینامیک، علم مواد، الکترونیک پرواز، پیشرانش و آنالیز سازه ها. علاوه بر این از آنجا که مواد درسی آن عمدتا شامل ریاضی، فیزیک، دیفرانسیل، محاسبات عددی، زبان تخصصی هوافضا، مقاومت مصالح، مکانیک سیالات، مبنای مهندسی برق و چندین درس دیگر می شود. البته دانشجویان این رشته باید تسلط خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشند. به علاوه می توان گفت که یکی از بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت می باشد.

 

رشته مهندسی صنایع

مهندس صنایع را می توان به اصطلاح آچار فرانسه در یک شرکت، کارخانه یا موسسه دانست. در واقع این رشته به نوعی مدیریت و مهندسی را با هم آمیخته است. مهندس صنایع وظیفه کنترل و هماهنگی نیروی انسانی، کالا، مواد، سرمایه اولیه، درآمد خروجی و به طور کلی نظارت بر برنامه های یک شرکت را برعهده دارد. این رشته در مقطع کارشناسی به چهار گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها، تکنولوژی صنعتی، تولید صنعتی،  و ایمنی صنعتی تقسیم بندی می شود.

افرادی که وارد این حوزه می شوند باید توانایی ارتباطات خوبی داشته و از تحلیل قوی برخوردار باشند. اگر می خواهید از بازار کار خوبی برخوردار باشید، خلاقیت و نوآوری، روحیه کار تیمی، داشتن دقت و نظم کاری بالا و دانش زبان انگلیسی خوب را لازم دارید. اطلاعات کامل در معرفی رشته مهندسی صنایع را می توانید در این مقاله مطالعه فرمایید.

 

رشته مهندسی عمران

از جمله معروفترین و بهترین رشته های ریاضی که اغلب مردم اسم آن را شنیده، اما برخی اطلاع چندانی در موردش ندارند. هدف رشته مهندسی عمران طراحی، ساخت و یا بازسازی سازه هایی همچون ساختمان ها، پل ها، سدها، جاده ها و کانال ها است. این رشته دارای گرایش های بسیار متنوعی همچون عمران_ عمران، عمرا_ نفت، عمران_ سازه، عمران_ ساختمان، عمران – آب و فاضلاب، عمران – راه، عمران – خط لوله، عمران – زیباسازی شهری و غیره است.

اگر می خواهید مطمئن شوید که با این شغل سازگاری دارید، توصیه می شود که تست آنلاین شغل مناسب من را انجام دهید، چرا که این رشته به مهارت های پایه ایی همچون کامپیوتر، ریاضی و همچنین روحیه خلاقانه و صبوری نیازمند است. از سویی دیگر، یکی از بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به شمار می رود که البته بهتر است بعد اتمام دوره کارشناسی برای تحصیل در خارج از کشور اقدام نمایید.

 

مهندسی نفت از بهترین رشته های ریاضی

حال در معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی فیزیک نوبت می رسد به یکی از پردرآمدترین آن ها یعنی رشته مهندسی نفت. دانشجویانی که به این رشته وارد می شوند، در آینده به کارهایی مربوط به حیطه اکتشاف، استخراج، برآورد و توسعه نفت، و همچنین انتقال به پالایشگاه خواند پرداخت. گرایش های این رشته عبارتند از مهندسی اکتشاف، مهندسی مخازن، مهندسی حفاری و مهندسی بهره برداری. 

افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند، می توانند پس از ثبت نام آزمون استخدامی شرکت نفت و کسب قبولی، در آینده یکی از نیروهای وزارت نفت شوند. البته چنانچه از این طریق نتوانید جذب وزارت نفت شوید، می توانید در یکی از شرکت های خصوصی مشغول شوید.

 

رشته مهندسی برق

رشته مهندسی برق که در چند گرایش مهندسی قدرت، الکترونیک، کنترل و الکترونیک دانشجو جذب می کند، به افرادی نیازمند است که دارای هوش محاسباتی خوبی باشند. حقیقت این است که هر چند پذیرفته شدگان دبه یکی از بهترین رشته های ریاضی وارد شده اند، اما با دروس نسبتا سنگین و سختی دست و پنجه نرم خواهند کرد. به همین دلیل از جمله پیش نیازهای دانشجویان، داشتن توانایی کافی در ریاضی است. 

فضای کاری که بعد از فارغ التحصیلی به آن وارد خواهید شد، به گرایشی بستگی دارد که در آن مطالعه نموده اید. همچنین با وجود اینکه کشورمان در این رشته دارای پتانسیل های خوبی است، اما به جرئت می توان گفت که از بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت است، چرا که امکانات بسیار خوبی به شرایط داشتن علم و شرایط لازم در اختیار شما خواهد بود.

 

رشته مهندسی کامپیوتر

از جمله رشته هایی که به افراد علاقه مند به برنامه نویسی و الگوریتم می باشند، رشته مهندسی کامپیوتر است. این رشته برای افرادی که ذهن خلاقی و ایده های نوآورنه ایی دارند،بهترین رشته های ریاضی به نظر می رسد. دانشجویان و شاغلان این رشته با به هم آمیختن علم کامپیوتر و الکترونیک به طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار می پردازند.

در معرفی رشته مهندسی کامپیوتر  زمینه های تخصصی متنوعی همچون شبکه‌های رایانه‌ای محاسبات همراه و سیستم‌های توزیع شده ، برنامه‌نویسی، رمزنگاری و محافظت از اطلاعات، پردازش سیگنال، تصویر و گفتار و شاخه های بسیار دیگری، به فرد اجازه بروز استعداد و توانایی های خود را می دهد.

 

 

نفرات برتر کنکور ریاضی چه رشته هایی را انتخاب کردند

در هر گروه آزمایشی، یکی سری از رشته ها همیشه از محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه بر خوردارند. این موضوع به خصوص با توجه به نفرات برتر هر سال بیشتر بارز می شود. برای مثال در رشته تجربی رقابت بر سر رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و پرستاری همواره تگاتنگ است. این قضیه در مورد رشته ریاضی نیز صدق می کند.

البته ملاک م معیارهای انتخاب با گذر سال ها مکن است دچار تغیر شود، اما به طور کلی همانطور که در معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی ذکر شد، رشته هایی همانند مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی نفت، فیزیک، مهندسی معماری طرفدار بیشتری در بین نفرات برتر دارند. با این وجود رشته برق و کامپیوتر بیشترین فراوانی در میان همه رشته ها بین نفرات برتر دارد.

 

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش بهترین رشته های ریاضی

رشته ریاضی در مقاطع مختلفی اعم از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. متقاضیان می توانند در دانشگاه های روزانه، شبانه؛ پیام نور، خود گردان و آزاد در رشته های مختلفی به تحصیل بپردازند. در زیر لیست برخی از دانشگاه های پذیرنده بهترین رشته های ریاضی 99 آمده است.

ظرفیت پذیرش در بعضی از دانشگاه ها نسبت به گذشته افزایش یافته است. اما به طور کلی به دلیل بالا رفتن پذیرش در دانشگاه های مختلف قبولی نسبت به گذشته راحت تر شده اما رقابت بر سر دانشگاه های برتر همچنان به قوت خود باقی است. 

 

نام رشته روزانه شبانه غیر انتفاعی پیام نور
علوم مهندسی ریاضی مهندسی ۱۳۵ ۲۰ ۰ ۰
علوم مهندسی ۲۶۲ ۱۶۵ ۰ ۰
علوم کامپیوتر ۱۴۶۸ ۳۸۴ ۰ ۱۴۰
علم اطلاعات و دانش شناسی ۱۲۶ ۲۵ ۰ ۰
شیمی کاربردی ۴۰۱ ۹۱ ۰ ۵۵۵
حسابداری دولتی ۵ ۰ ۲۴ ۰
حسابداری حسابرسی ۵ ۰ ۱۲۰ ۰
مهندسی نفت حفاری و استخراج نفت ۵۵ ۰ ۰ ۰
مهندسی نفت اکتشاف نفت ۲۷ ۰ ۰ ۰
مهندسی مکانیک ۵۱۵۴ ۱۱۳۶ ۱۲۶۰ ۸۰
مهندسی معماری ۱۲۳۳ ۲۶۹ ۳۴۲۰ ۹۱۰
مهندسی معدن ۱۲۴۳ ۲۱۲ ۰ ۰
مهندسی کشتی سازی ۳۵ ۰ ۰ ۰
مهندسی کامپیوتر نرم افزار ۲۵۴۶ ۵۵۲ ۱۷۴۰ ۰
مهندسی کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری ۷۳۲ ۸۵ ۰ ۰
مهندسی کامپیوتر فناوری اطلاعات ۱۳۸۴ ۳۸۷ ۱۴۶۰ ۸۰
مهندسی کامپیوتر رایانش امن ۹۵ ۲۵ ۰ ۰
مهندسی کامپیوتر ۲۸۵ ۴۰ ۱۸۰ ۰
مهندسی نفت ۲۱۷ ۷۸ ۳۰۰ ۴۰
مهندسی نساجی مهندسی فناوری نساجی ۱۰۵ ۰ ۰ ۰
مهندسی هوافضا ۲۸۰ ۸۰ ۰ ۰
مهندسی مواد سرامیک ۱۷۲ ۲۸ ۰ ۰
مهندسی مواد ۳۶۵ ۷۵ ۰ ۰
مهندسی عمران نقشه برداری ۴۷۷ ۱۵۰ ۷۲۰ ۴۰
مهندسی عمران ۳۴۱۰ ۸۶۴ ۴۸۰۰ ۸۰
مهندسی صنایع ۲۰۳۴ ۵۰۱ ۲۲۰۰ ۰
مهندسی دریا مهندسی کشتی ۶۰ ۵ ۰ ۰
مهندسی دریا کشتی سازی ۱۵۴ ۲۵ ۰ ۰
مهندسی خودرو ۱۵ ۱۵ ۰ ۰
مهندسی خط و سازه های ریلی ۲۰ ۰ ۰ ۰
مهندسی پلیمر ۵۵ ۱۵ ۰ ۰
مهندسی پزشکی پزشکی بالینی ۲۵ ۰ ۰ ۰
مهندسی پزشکی ۰ ۰ ۶۰ ۰
مهندسی برق ۵۶۴۶ ۹۸۵ ۲۲۴۰ ۸۰
کاردان فنی برق قدرت ۶۵ ۰ ۰ ۰
کاردان فنی برق الکترونیک ۶۵ ۰ ۰ ۰
فیزیک هواشناسی ۸۷ ۸ ۰ ۰
فیزیک هسته ای ۴۲۱ ۱۲۴ ۰ ۱۰۰
فیزیک نظری ۱۱۵ ۳۷ ۰ ۰
فیزیک حالت جامد ۷۳۶ ۱۷۴ ۰ ۵۰
فیزیک اتمی ۵۲۴ ۱۰۶ ۰ ۰
فیزیک ۱۵۵۹ ۲۲۴ ۰ ۰
علوم مهندسی فیزیک مهندسی ۶۰ ۵ ۰ ۰
علوم مهندسی زیست محیطی ۱۲۰ ۱۵ ۰ ۰

 

 

مشاوره بهترین انتخاب رشته ریاضی

با توجه به اینکه انتخاب رشته یکی از حساس ترین مراحل زندگی است، توصیه می کنیم که قبل از هر گونه انتخاب در مورد رشته ها تحقیق و پرس و جو کنید. تنها صرف محبوبیت یا استقبال جامعه دست به انتخاب نزنید. بسیاری از داوطلبان و دانش آموزان این سوال برایشان وجود دارد که رشته ریاضی بهتر است یا تجربی؟ در کدام رشته می تواند درآمد و جایگاه اجتماعی بالاتری بدست بیاورد؟ آیا اصلا می توانند با شرایط کار رشته آتی خود ارتباط برقرار کنند یا خیر؟

این سوالات بسیار مهم هستند و پاسخ به آن ها مهم تر. مسلما کمک گرفتن از کسی که این مسیر را طی کرده و با فراز و نشیب های آن آشنایی دارد، یک میانبر قوی و معتبر خواهد بود. ممکن است یافتن افراد در رشته های مختلف کار آسانی نباشد و یا اینکه دریافت اطلاعات از آن ها کار چندان راحتی نباشد. مشاوره کنکور ریاضی به همین دلیل تدارک دیده شده است تا به راحت ترین روش توسط مشاوران خبره و بسیار با تجربه همه اطلاعات لازم را به راحتی هر چه تمام تر در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهد و آن ها را با همه جزئیات بهترین رشته های ریاضی آشنا نماید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی فیزیک پرداختیم تا شرایط و ویژگی های تحصیلی و شغلی هر کدام برای عزیزان مشخص شود. چنانچه شما می خواهید بدانید که چگونه می توان در بهترین رشته های ریاضی به رتبه مورد نظر دست یافت، می توانید از طریق شماره های مندرج در جدول از ساعت 8 صبح تا 12 شب در همه روزهای هفته با مشاورین ما تماس گرفته تا ضمن دریافت برنامه ریزی جامع، از تجربیات نفرات برتر نیز استفاده کنید. 

 

 

برای اطلاع از رتبه قبولی در بهترین رشته های ریاضی – ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و دریافت برنامه ریزی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

آگاهی از لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز

بررسی کارنامه رتبه های زیر 1000 کنکور ریاضی

مباحث آسان ریاضی در کنکور

رشته مهندسی نفت 

بهترین رشته های ریاضی

 

4.7/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بهترین رشته های ریاضی کدامند؟

در این مقاله به معرفی 6 رشته طلایی در زیر گروه ریاضی فیزیک پرداخته شده که برای اطلاع بیشتر می توانید به آن مراجعه نمایید.

کدام یک از رشته های ریاضی بازار کار بهتری دارد؟

آینده مثبت هر رشته ایی با شخصیت و شرایط فرد بستگی دارد و افراد بایستی با توجه به توانایی، استعداد و علاقه خود انتخاب رشته نمایند.

بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت کدام هستند؟

رشته هایی مانند مهندسی هوافضا، عمران، برق، کامپیوتر و چند رشته دیگر در خارج ازکشور دارای بستر رشد خوبی هستند.

بهترین رشته های ریاضی برای خانم ها کدامند؟

البته خانم ها توانایی بسیاری دارند، اما رشته هایی مانن کامپیوتر، معماری، عمران، برق و ... فضای مناسبی برای خانم ها دارند.

نظرات

  1. gholizadegan
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

    سلام روزتان بخیر میشه لطفا سالتان را کامل بپرسید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)