ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم

برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای اطلاع از بهترین روش برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم در این مطلب همراه ما باشید. همانطور که می دانید هر ساله برای مدارس تیزهوشان آزمونی برگزار می شود که بسیار برای قبولی در آن با هم رقابت می کنند. این آزمون برای دو مقطع ششم و نهم برگزار می شود. تمرکز ما در این مطلب روی برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم است تا به شما کمک کنیم بهترین نتیجه را از این آزمون بگیرید.

به صورت کلی برنامه ریزی تیزهوشان ششم با پایه نهم متفاوت می باشد؛ زیرا نحوه طراحی سوالات در این دو مقطع با یکدیگر متفاوت است. اگر قبولی برای شما مهم است پیشنهاد می کنیم در این آزمون نهایت تلاش خود را کرده و به علاوه با استفاده از روش های صحیح برنامه ریزی شانس قبولی خود را بالا ببرید. برای دریافت جدول برنامه ریزی تیزهوشان ششم که مختص خودتان طراحی شده باشد، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع دقیق از برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم ، نمونه برنامه ریزی درس ششم ، مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان و انجام برنامه ریزی درسی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

اطلاعیه :

در آزمون تیزهوشان برای درس های قرآن و هدیه های آسمانی برای دانش آموزان شیعه و اهل تسنن سوالات به صورت مشترک طرح  شده اما سایر ادیان سوالات اختصاصی خواهند داشت.

 

 

اهمیت زمان بندی آزمون تیزهوشان جهت برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم

قبل از شروع برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم نیاز است که حتماً از زمان بندی های مربوط به این آزمون اطلاعات لازم را کسب نمایید. زیرا در غیر این صورت برای مطالعه منابع و آمادگی برای آزمون دچار مشکل خواهید شد. بسته به اینکه از چه زمانی برای مطالعه فعالیت خود را آغاز می کنید، می توانید برنامه ریزی کنید.

در خصوص آزمون تیزهوشان ششم باید بدانید که به طور کلی زمان ثبت نام درآزمون تیزهوشان اوایل فروردین آغاز و در اواخر همان ماه پایان می یابد.

زمان بندی های مهم در رابطه با آزمون تیزهوشان که باید از آن ها اطلاعات کافی را کسب نمایید شامل موارد زیر می شود:

  • زمان بندی آزمون های تیزهوشان
  • زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان
  • زمان دربافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان
  • زمان برگزاری آزمون تیزهوشان
  • زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

 

 

جدول برنامه ریزی تیزهوشان ششم

 

 

نحوه برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم 

برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم، برای هر دانش آموز می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل، برخلاف سایر مؤسساتی که یک نمونه برنامه ریزی درس ششم برای تمامی دانش آموزان تعیین می‌نمایند و آن را به تمامی داوطلبان ارائه می‌نمایند، متخصصین ما به هیچ عنوان این نوع برنامه ریزی را قبول نخواهند داشت و معتقد به برنامه ریزی برای هر فرد به صورت جداگانه با در نظر گرفتن ضریب هوشی و امور روز مره و موارد دیگر خواهد بود می‌باشند.

در برنامه ریزی قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم حتماً لازم است به ضرایب هر یک از دروس توجه شود ضرایب در دروس مختلف متفاوت می‌باشد. لذا هر یک از داوطلبان لازم است با توجه به این تفاوت اهمیت و بر اساس اولویت‌ بندی‌ های خود، اقدام به تلاش بیشتری در زمینه درس مورد نظر نمایند. فراموش نکنید که تفاوت دانش آموزان پذیرفته شده و پذیرفته نشده را می‌توان در بسیاری از عوامل بررسی نمود.

برخی از دانش آموزان ممکن است در ابتدا تلاش بسیار زیادی برای پذیرفته شدن نمایند. اما پس از مدتی از میزان انگیزه آنان کاسته شود و به همین دلیل از تلاش خود دست بردارند. آنچه در برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم باید موردتوجه قرار گیرد، برنامه ریزی درستی است که با توجه به آن ، هر دانش آمور بدون وارد کردن استرس‌های بیخودی بتواند به راحتی پذیرفته شود.

 

 

برای تغییر رمز عبور همگام تیزهوشان روی عبارت کلیک نمایید .

 

 

 

برنامه ریزی صحیح تنها نباید به تعداد ساعات مطالعه محدود شود بلکه بخش مهمی از این عوامل را می‌توان در رابطه با عوامل روانی و کار کردن بر روی آن دانست. به عنوان مثال می‌توان به موضوع باورهای غلطی که دانش آموزان در رابطه با هوش و توانمندی ها و همچنین نگرانی و استرس‌هایی که به صورت درونی و یا بیرونی از طرف والدین دارند، اشاره نمود.

داشتن نمونه برنامه‌ریزی درسی ششم می‌تواند در مراحل اولیه بسیار کمک کنند باشد. اما آنچه ما به تمامی داوطلبان عزیز توضیح می‌دهیم ، در رابطه با برنامه ریزی برای قبولی در آزمون تیزهوشان ششم، مطالعه دقیق نمونه سؤالات آزمون تیزهوشان می‌باشد. داشتن نمونه سوالات بسیار می‌تواند نقش تعیین‌کننده ای داشته باشد که داوطلب را با نوع مطالعه و آزمون آشنا می‌سازد و به همین دلیل به هنگام آزمون دچار استرس نمی‌گردد.

 

 

برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به صورت دقیق با دریافت راهنمایی های مشاورین می تواند موفقیت دانش آموز را تضمین نماید.

 

 

آگاهی از نکات زیر نیز می تواند به شما در برنامه ریزی کمک بسیاری نماید :

مورد مهم تطبیق برنامه با ویژگی ها و عادت های شخصی خودتان است. برای دانش آموزان برای دریافت برنامه از مشاوران کمک می گیرند که این کار هم می تواند به نفع آن ها و هم به ضرر آن ها باشد. این کار در صورتی مفید است که برنامه دقیقاَ مطابق با عادت های مطالعه فرد در نظر گرفته شده و انعطاف پذیر باشد. پس حتماً به این موضوع توجه داشته باشید.

مورد مهم بعدی کسب اطلاعات کافی و دقیق در رابطه با آزمون تیزهوشان است که می تواند به افراد کمک بسیاری نماید. حتماً سوالات سال های قبل را مورد بررسی قرار داده و از نحوه طراحی و تعداد سوالات اطلاعات لازم را کسب نمایید؛ زیرا در غیر این صورت تمامی تلاش های شما بی نتیجه خواهد ماند.

موارد مهم بعدی توجه به زمان و ارزیابی مرتب خودتان است. برخی افراد تنها به مطالعه پی در پی می پردازند و از ارزیابی های ماهانه و هفتگی غافل می شوند. در حالی که شما باید با استفاده از کتاب های مجموعه تست به ارزیابی خودتان به صورت مرتب بپردازید.

 

 

برنامه ریزی تیزهوشان ششم

 

 

ترفند های برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان

در این قسمت قصد داریم ریزه کاری هایی را بیان کنیم که برای قبولی شما در آزمون تیزهوشان می تواند بسیار کارساز و مفید باشد.

مورد اول مربوط به نحوه مطالعه دروس برای آزمون ورودی تیزهوشان می شود. در خصوص نحوه مطالعه دروس، نباید اهمیت کتب درسی را دست کم بگیرید. در انتخاب منابع آموزشی به این موضوع توجه کرده و از مواردی استفاده کنید که منطبق بر آموزش های کتب درسی هستند. به علاوه ضرایب دروس را نیز در نظر بگیرید و ساعت های مطالعه خود را براساس ضرایب دروس تنظیم کنید. یعنی هر چه ضریب یک درس بیشتر بود، ساعت های مطالعه بیشتری را نیز برای آن در نظر داشته باشید.

در خصوص مطالعه ریاضی و علوم نیز یک سری نکات وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید. در ابتدا لازم است بدانید امتیاز شما در این دو درس، سرنوشت ساز بوده و می تواند روی نتیجه ای که می گیرید، بسیار تاثیرگذار باشد. این دروس را باید عمیق مطالعه کنید و به تکرار و تمرین بپردازید تا مطالب در ذهن شما تثبیت شود.

در خصوص مطالعه فارسی و دینی نیز باید بدانید که آگاهی از روش های تست زنی در این دو درس می تواند شما را چندین گام از دیگران جلوتر بیندازد.

 

 

چگونه خود را برای آزمون تیزهوشان آماده کنیم؟​

برای آمادگی جهت آزمون تیزهوشان باید هم از نظر روانی و هم از نظر علمی آماده باشید. مطالعه روی آمادگی علمی شما تاثیرگذار بوده و آمادگی روانی به اعتماد به نفس و آرامش اشاره دارد. در واقع از ابتدا اضطراب را از خودتان دور کرده و سعی کنید با این دیدگاه که تلاش خودتان را می کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید، مطالعه را آغاز نمایید. برنامه ریزی حتماً سرلوحه تمامی فعالیت های شما باشد. برای این کار می توانید دفتربرنامه ریزی داشته باشید و ساعت های مطالعه خود را یادداشت کنید تا در انتهای هر هفته بتوانید ارزیابی دقیقی از آمادگی خودتان انجام دهید.

 

 

چگونه برای آزمون تیزهوشان مطالعه کنیم؟

حال که از اهمیت برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان مطلع شدید، مهم است که از بهترین شرایط برای مطالعه نیز اطلاعات کافی را بدست آورید. در خصوص شرایط مطالعه می توان موارد متعددی را بررسی کرد، ما در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم. یکی از این موارد انتخاب محل مناسب برای مطالعه است؛ زیرا همانطور که می دانید داشتن تمرکز بالا در هنگام مطالعه یادگیری شما را بسیار بیشتر کرده و به شما کمک می کند تا بتوانید، بهترین نتیجه را از مطالعه خود بگیرید. پس انتخاب محل مناسب برای مطالعه بسیار مهم است. مورد بعدی آگاهی و استفاده از تکنیک های مطالعه است. به طور مثال یکی از مهم ترین موارد استفاده از تکنیک های خلاصه نویسی است و یا اگر مدت زمان کمی تا آزمون دارید، استفاده از تکنیک های تندخوانی نیز می تواند به شما کمک بسیاری نماید.

 

 

نمونه برنامه ریزی درسی ششم

نمونه برنامه ریزی درس ششم موجب می شود که هر یک از دانش آموزان عزیز با استفاده از این نمونه، به میزان ساعات مطالعه مورد نیاز آشنا گردند. قطعا هر یک از داوطلبان لازم است برنامه ریزی جداگانه و منحصر به فرد خود را برای قبولی در آزمون تیزهوشان داشته باشند. اما آنچه در این مورد مهم و ضروری به نظر می رسد، به موضوع و نحوه برنامه ریزی صحیح مربوط می شود.

با استفاده از نمونه برنامه ریزی درسی ششم دانش آموزان عزیز می تواند به راحتی در رابطه با پیشرفت خود به ارزیابی جامع و کاملی دست یابید. به همین دلیل برای داشتن یک برنامه درست و اصولی می توانید انگیزه خود را افزایش دهید و همین مسئله موجب می گردد تا نسبت به عمل کردن در رابطه با برنامه قبولی در مدارس تیزهوشان انگیزه بیشتری داشته باشید. فراموش نکنید تمامی این موارد در کنار برنامه ریزی جداگانه برای هر دانش آموز وجود خواهد داشت.

آنچه در نمونه برنامه ریزی درسی ششم قابل مشاهده می باشد، سطرها و ستون های مربوط به هر یک از دروس عمومی  و تخصصی می باشد که به موجب آن شما با ضرایب دروس مختلف آشنا می گردید و همچنین ستون پیش بینی مورد نظر که با استفاده از آن می توانید در رابطه با میزان ساعات مطالعه برای درس های مختلف آگاه گردید.

در برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان، ابتدا لازم است از ضرایب دروس اطلاعات کافی را داشته باشید که در جدول زیر ما این مورد را آورده ایم :

 

 

درس تعداد سوال ضریب
ریاضی 20 سوال ضریب 3
علوم تجربی 17 سوال ضریب 2
زبان و ادبیات فارسی 15 سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی 15 سوال ضریب 1
هدیه های آسمان 8 سوال ضریب 2

 

 

در برنامه ای که ما برای شما آورده ایم، برای هر درس با توجه به ضریب آن ساعاتی جهت مطالعه در نظر گرفته شده است. به طور مثال درس های ریاضی، علوم و ادبیات هر روز در برنامه مطالعاتی شما قرار داشته و مطالعات اجتماعی هفته ای دو بار مطالعه می شود.

 

 

ریاضی

علوم ادبیات هدیه اجتماعی
شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست
1 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 1 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 1 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 1 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 1 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست
2 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 2 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 2 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 2 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست تایم آزاد برای مرور برنامه های عقب افتاده
3 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 3 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 3 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست 3 شنبه 40 دقیقه مطالعه + 20 دقیقه تست حل کردن مجموعه تست از کلیه دروس یک ساعت و نیم
چهارشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده چهارشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده چهارشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده چهارشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده چهارشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده
پنجشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده پنجشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده پنجشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده پنجشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده پنجشنبه مرور کلیه مطالب خوانده شده

 

 

قبولی آزمون تیزهوشان

 

 

مشاوره و برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم

برای پذیرش در آزمون تیزهوشان و ثبت نام در این مدارس، شما نیازمند برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم و در کنار آن ، داشتن یک مشاور دلسوز و راهنما خواهید بود. به عنوان مثال برخی از دانش آموزان ممکن است حتی در صورت دارا بودن نمونه برنامه ریزی درس ششم ، نتوانند بدان عمل نمایند و نتوانند علل آن را کشف نمایند.

برنامه ریزی قبولی در آزمون تیزهوشان ششم با توجه به راهنمایی و کمک های شبانه روزی یک مشاور، می تواند دانش آموزان عزیز را در رسیدن به آرزوهایشان و همچنین تحقق هدف ها کمک نماید. با استفاده از برقراری ارتباط با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل می توانید از نمونه برنامه ریزی درس ششم آگاه گردید.

برای برقراری ارتباط با متخصصین ایران تحصیل ، کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز،حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به تمامی دانش آزموزان و اولیای عزیز می باشند. کافی است با شماره های زیر تماس حاصل نمده و سوالات خود را با متخصصین ما مطرح نمایید.

 

 

اطلاعیه :

در خصوص نحوه طراحی سوالات آزمون پایه ششم باید بدانید که اغلب سوالات به صورت سوال هوش طراحی شده و هیچ سوالی مستقیم از کتب درسی طراحی نمی شود.

 

 

مشاوره روز برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – 1402

یکی از معضلات تمامی دانش آموزان در روز آزمون، استرس است که باید آن را مدیریت کنند.

راه های کاهش استرس در روز برگزاری آزمون تیزهوشان این است که در شب قبل تغذیه مناسب داشته و صبحانه حتماً میل نمایید. اگرچه بسیاری اهمیت این موضوع را نمی دانند، اما تغذیه تاثیر بسیار زیادی روی انرژی و تمرکز شما خواهد داشت. مورد بعدی آماده کردن وسایل مورد نیاز روز قبل از آزمون است. کارت را حتماً پرینت کرده و تمامی وسایل را شب قبل آماده کنید.

 

 

اخبار پیرامون برنامه ریزی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲-1402​​ از 16 لغایت 25 فروردین ماه اعلام شده است.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم  در حال حاضر اعلام نشده است. به محض اعلام تاریخ دقیق در این قسمت اطلاع رسانی می گردد.

آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲-1402​ در روزهای 26 و 27 خرداد برگزار خواهد شد.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره و برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم ، نمونه برنامه ریزی درس ششم ، مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان و انجام برنامه ریزی درسی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)