ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چنانچه انتخاب شما رشته مهندسی شهرسازی است، بهتر است در رابطه با بازار کار رشته مهندسی شهرسازی و همچنین آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران اطلاعات لازم را کسب نمایید. در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم در رابطه با سوالاتی همچون مهندسی شهرسازی خوبه؟ وضعیت اشتغال رشته مهندسی شهرسازی ، درآمد مهندسی شهرسازی در ایران ، بازار کار رشته مهندسی برای بانوان ، چارت درسی مهندسی شهرسازی ، اطلاعات مفیدی را ارائه نماییم. در ادامه به موضوع بازار کار رشته مهندسی شهرسازی خواهیم پرداخت.

 

جهت اطلاع دقیق از بازار کار رشته مهندسی شهرسازی و آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 سراسر کشور و  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

وضعیت بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

 

رشته مهندسی شهرسازی به نسبت سایر رشته ها از عمر کوتاه‌تری برخوردار می‌باشد. به همین دلیل ناآگاهی در رابطه با بازار کار رشته مهندسی شهرسازی موجب می‌شود که درانتخاب رشته کنکور داوطلبان با سوالات فراوانی روبه رو شوند. با توجه به اشتغال عموما برای هر یک از فارغ‌التحصیلان رشته شهرسازی در شهرداری ، بنیاد مسکن و… می‌باشد، می‌توان گفت چنانچه موفق به استخدام در این مکان‌ها شوید؛ از آینده شغلی مناسبی برخوردار خواهید گشت.

با توجه به اینکه نقاط شهری هر ساله رو به افزایش می‌باشد، لذا آنچه بسیار ضروری است لزوم کارشناسانی است که بتوانند به صورت تخصصی نسبت به امور شهری اقدامات لازم را انجام دهند. به همین دلیل با توجه به این شرایط ،می‌توان وضعیت بازار کار رشته مهندسی شهرسازی در آینده را بسیار خوب ارزیابی نمود و چنانچه علاقه‌مند به این رشته باشید، خواهیم توانست به موفقیت‌های لازم دست یابید.

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی با توجه به اینکه در سال 79 اولین دانشجویان خود را پذیرش نموده است و با در نظر گرفتن این موضوع که تنها برخی از دانشگاه ها دارای این رشته می‌باشند، بنابراین تعداد فارغ‌التحصیلان رشته شهرسازی بسیار کمتر از سایر رشته‌های دیگر می‌باشد و همین مسئله موجب می‌شود که از آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی خوبی برخوردار گردید.

 

 

 

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی با توجه به روند رو به افزایش گسترش شهرها امیداور کننده خواهد بود.

 

مهندسی شهرسازی خوبه؟

 

مهندسی شهرسازی خوبه؟

مهندسی شهرسازی خوبه؟

 

یکی از سوالاتی که داوطلبان محترم از متخصصین ایران تحصیل دارند این است که مهندسی شهرسازی خوبه؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص کنید. فراموش نکنید که هر رشته اهداف و کاربردی دارد و به همین دلیل چنانچه اهداف این رشته با اهداف شخص شما یکسان نباشد، نخواهید توانست به موفقیت لازم در این زمینه دست یابید.

همانند سایر رشته های ریاضی و فیزیک، پایه و اساس رشته شهرسازی را نیز، دروس ریاضی و گرافیک تشکیل می دهد. یکی از مواردی که بسیار مهم است در رابطه با آن مهارت لازم را کسب نمایید، آشنایی با کامپیوتر می باشد. زیرا بسیاری از نقشه کشی ها و همچنین طرح های گرافیکی ، به وسیله سیستم و به صورت نرم افزاری صورت می پذیرد و در صورت عدم تسلط بر این نرم افزار ها، نخواهید توانست به بازار کار رشته مهندسی شهرسازی به خوبی دست یابید.

 

برای استفاده از مشاوره تلفنی کنکور کلیک کنید.

وضعیت اشتغال رشته مهندسی شهرسازی

 

وضعیت اشتغال رشته مهندسی شهرسازی همانند رشته عمران تا حدود بسیار زیادی بستگی به مهارت و تخصص شما در این رشته خواهد داشت. حقیقت این است که خوشبختانه در مکان های مختلفی امکان اشتغال برای تمامی فارغ التحصیلان این رشته وجود خواهد داشت. بنابراین علاوه بر فراخوانی که در استخدامی های مورد نظر در تمامی این ارگان ها صورت می پذیرد، با ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می توانید شانس استخدام خود را افزایش دهید.

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی در برخی از ارگان ها همانند سازمان های وابسته به مسائل سکونتی و شهری از جمله وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید، مراکز تحقیقاتی مسکن و شهرسازی، استانداری ها، بنیاد مسکن، شهرداری های مناطق و نواحی شهری و سازمان های وابسته به آن ها مانند دفاتر نوسازی بافت های فرسوده، سازمان نوسازی، سازمان زیباسازی شهری و سازمان های پیشگیری  از شرایط مناسبی برخوردار می باشد.

 

درآمد مهندسی شهرسازی در ایران

 

درآمد مهندسی شهرسازی در ایران

درآمد مهندسی شهرسازی در ایران

 

با توجه به اینکه در هر یک از کشورهای جهان این رشته موجود می باشد و فارغ التحصیلان آن مشغول به کار می شوند، بنابراین چنانچه بخواهیم در رابطه بازار کار رشته مهندسی شهرسازی و معرفی پر درآمدترین رشته های ریاضی فیزیک سخن بگوییم باید به شرایط موجود در ایران توجه نماییم. برخلاف سایر رشته های مهندسی همچون عمران، گرافیک، کامپیوتر، که حتی به صورت مستقلانه می توانند کار کنند، این امکان در رشته مهندسی شهرسازی بسیار محدود می باشد.

با توجه به اینکه رشته مهندسی رشته شهرسازی بسیار جامع می باشد، به همین دلیل متخصصین و فارغ التحصیلان این رشته می توانند بسیار بهتر از هر یک از فارغ التحصیلان رشته های عمران و گرافیک طرح جامعی را پیاده نمایند. اما باز هم تاکید ما بر این موضوع است که تمامی موارد ذکر شده در رابطه با بازار کار رشته مهندسی شهرسازی بسته به مهارت و تخصص شما متفاوت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان کنکور ریاضی 98 کلیک کنید.

بازار کار رشته مهندسی برای بانوان

 

در سال های اخیر گرایش بانوان گرامی ایران زمین نسبت به رشته های مهندسی افزایش یافته است. یکی از دغدغه های این متقاضیان به موضوع بازار کار رشته مهندسی برای بانوان مربوط می باشد. با توجه به محدودیت هایی که در کشور ما در رابطه با مشاغل و اشتغال بانوان گرامی وجود دارد، ممکن است کمی نگرانی برای آینده شغلی ، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران برای آنان به وجود آمده باشد.

در رابطه با بازار کار رشته مهندسی شهرسازی برای بانوان ، شرایط همانند سایر رشته های دیگر می باشد. حتی چنانچه ذهنیت منفی نسبت به جنس مونث وجود داشته باشد، این موضوع را شما با توجه به تخصص خود می توانید تغییر دهید. زیرا تمامی ارگان ها و سازمان ها به دنبال افراد متخصص در تمامی زمینه ها می باشند.

 

چارت درسی مهندسی

 

چارت درسی مهندسی شهرسازی همانند سایر رشته های دانشگاهی شامل دروس عمومی و تخصصی می باشد. که در ادامه به شرح دروس اصلی و دروس تخصصی خواهیم پرداخت.

 

دروس اصلی رشته شهرسازی شامل :

 

 • جامعه شناسی شهری
 • اقتصاد شهری
 • تاریخ شهر و شهرسازی در ایران
 • مبانی و روش های طراحی شهری
 • مدل های کمی در شهرسازی
 • طرح شهرسازی  ۱و۲و۳
 • جغرافیای شهری
 • تاریخ شهر و شهرسازی در جهان
 • مبانی و روشهای برنامه ریزی شهری
 • شناخت فضای شهری
 • روش تحقیق در شهرسازی

دروس تخصصی شامل :

 

 • برنامه ریزی حمل و نقل شهری
 • مسکن
 • منظر سازی
 • بافت های فرسوده و تاریخی
 • پروژه طراحی شبکه های حمل و نقل شهری
 • تاسیسات و زیرساخت های شهری
 • برنامه ریزی منطقه ای
 • طرح شهرسازی 4و 5

آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران

 

آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران

آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران

 

آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران همانطور که در مباحث قبلی بدان اشاره نمودیم، خوشبختانه امیدوار کننده می باشد. با توجه به اینکه ارگان های مختلفی اقدام با استخدام داوطلبان در رشته مهندسی شهرسازی می نمایند، بنابراین امکان استخدام شما در رشته مذکور بسیار بالا خواهد بود. همچنین در صورت ادامه تحصیل نیز، خواهید توانست به در آمد بسار بالایی دست یابید.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی و  ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در ایران و همچنین بازار کار رشته مهندسی شهرسازی می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، خدمات مختلفی را به کلیه متقاضیان عزیز ارائه خواهند نمود.

 

با چه ربطه ای می تونم مهندسی شهر سازی قبول بشم؟

آیا دانشگاه آزاد رشته مهندسی شهر سازی دارد؟

شرایط رشته شهرسازی بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

کدام یک از دانشگاه های سراسری رشته مهندسی شهرسازی دارند؟

 

جهت اطلاع و یافتن پاسخ این سوالات با مرکز مشاوره ایران تحصیل با شماره های 9099075307 سراسر کشور و 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعططیل؛ تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط : 

ثبت نام کنکور سراسری 98

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی

فنون تست زنی بدون معلومات

نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان

موفقیت در کنکور

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی

مهندسی شهرسازی خوبه؟

وضعیت اشتغال رشته مهندسی شهرسازی

درآمد مهندسی شهرسازی در ایران

بازار کار رشته مهندسی برای بانوان 

چارت درسی مهندسی شهرسازی

آینده شغلی، حقوق و درآمد رشته مهندسی شهرسازی در ایران

karamouz.irost.ir

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

 

3.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • رشته های بدون کنکور دکتری

  رشته های بدون کنکور دکتری ۱۴۰۳

  رشته های بدون کنکور دکتری هر ساله همزمان با انتشار فراخوان نام نویسی بدون کنکور سراسری و آزاد اعلام می‌شود. ثبت نام رشته های دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری که...
 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
تماس با مشاور