ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی چگونه است؟ یکی از سؤالاتی که داوطلبان کنکور تجربی در رابطه با دبیری زیست شناسی دارند، به موضوع بازار کار رشته دبیری زیست شناسی بازمی‌گردد. اطلاع از درآمد رشته دبیری زیست شناسی برای پذیرفته شدگان و همچنین متقاضیان ورود به این رشته بسیار مهم می باشد. حقوق دبیر زیست شناسی همانند سایر رشته های دبیری با توجه به مقطع تحصیلی و همچنین سابقه تدریس می تواند متفاوت باشد.

 

 

جهت اطلاع دقیق از بازار کار رشته دبیری زیست شناسی و درآمد رشته دبیری زیست شناسی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 سراسر کشور و  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی در ایران

همانطور که اشاره شد، داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته زیست شناسی می‌باشند، یکی از دغدغه های که ذهن آنان را به خود مشغول نموده است، در رابطه با بازار کار رشته دبیری زیست شناسی می باشد. در این مقاله از سایت ایران تحصیل علاوه بر ارائه اطلاعات در رابطه با درآمد این رشته، به موضوع گرایش‌ها و آینده شغلی برخی از زیرشاخه های رشته های زیست شناسی خواهیم پرداخت.

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی خوشبختانه از شرایط مطلوبی برخوردار می باشد. با توجه به اینکه درآمد دبیری زیست به صورت مصوب و تعیین شده از سوی دولت مشخص می گردد و همچنین این میزان هر ساله رو به افزایش می باشد، بنابراین قبولی در دبیری زیست شناسی نسبت به سایر شاخه های رشته زیست شناسی امتیاز بالاتریخواهد داشت.

داوطلبانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند،با توجه به تعهد استخدام این دانشگاه، بازار کار رشته دبیری زیست شناسی آنان تضمین شده می باشد. اما آن دسته از داوطلبانی که در سایر دانشگاه ها فارغ التحصیل خواهند شد نیز، در صورتی که در آزمون استخدامی شرکت نمایند خواهند توانست از حقوق دبیری زیست شناسی بهره مند گردند.

 

 

 

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی بسته به سابقه تدریس و همچنین تصویب قوانین مربوط به حقوق ماهیانه مصوب دولت مشخص می گردد.

 

 

 

 

 برای استفاده از مشاوره رایگان کنکور تجربی کلیک کنید.

رشته زیست جانوری 

 

رشته زیست جانواری

رشته زیست جانواری

 

اطلاع دقیق در رابطه با منابع کنکور تجربی ، کمک می کند تا انرژی شما برای مطالعه هدر نرود. با توجه به اینکه قبولی در رشته زیست شناسی بستگی به ضرایب دروس کنکور تجربی دارد، بنابراین برای پذیرش در این رشته باید از رتبه لازم برای قبولی در این زیر گروه برخوردار باشید.

قبل از اینکه به بررسی بازار کار رشته دبیری زیست شناسی در این شاخه بپردازیم، بهتر است ابتدا در رابطه با این رشته معرفی مختصری داشته باشیم. در واقع زیست جانوری را می توان به نوعی کاربردی از ژنتیک و همچنین جانور شناسی ، بافت شناسی و … دانست. در واقع هدف این رشته آگاهی متخصصین این رشته از آناتومی دقیق در رابطه با بدن جانور و همچنین علاوه بر آن تخصص در دستکاری ژنتیکی می باشد.

 همانند معرفی رشته های دانشگاهی سایر رشته ها ذکر این نکته ضروری است که چنانچه قصد شرکت در این رشته را دارید، باید بدانید که کتب مربوط به این رشته در اغلب موارد به زبان انگلیسی می باشند به همین دلیل لازم است از زبان انگلیسی قوی برای ادامه تحصیل در این رشته برخوردار باشید. بنابراین قبل از فکر کردن به حقوق دبیر زیست شناسی بهتر است به تقویت زبان خود بپردازید.

در رابطه با بازار کار رشته دبیری زیست شناسی گرایش زیست جانوری باید بگوییم که با توجه به ناشناخته بودن این رشته، بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته جذب بازار کار نمی شوند . همچنین نکته مهمی که باید به آن بپردازیم، در رابطه با تحقیقات کمی است که در این زمینه به وقوع پیوسته است. این مورد می تواند برای دانشجویان این رشته انگیزه قوی باشد که بتوانند خود را مطرح نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که مهارت در هر رشته ای حرف اول را می زند و چنانچه شما بتوانید از مهارت کافی برای پذیرش در این رشته برخوردار باشید، خواهید توانست به بهترین بازار کار رشته دبیری زیست شناسی در ایران دست یابید.

 

 

جهت اطلاع از بهترین روش مطالعه زیست شناسی کنکور کلیک کنید.

شاخه های زیست شناسی

 

رشته زیست شناسی به شاخه های مختلفی تقسیم می گردد. از جمله شاخه های زیست شناسی می توان به گرایش زیست میکروبیولوژی اشاره نمود. هدف این رشته در واقع شناخت جانوران میکروسکوپی می باشد. این رشته نیز شامل چندین گرایش مختلف می باشد. از جمله گرایش پزشکی، میکروبیولوژی غذایی، میکروبیولوژی صنعتی.

از دیگر شاخه های رشته زیست شناسی شامل رشته زیست جانوری می باشد که در قسمت های قبلی در رابطه با بازار کارآن سخن نمودیم. اطلاع از فنون تست زنی نیز، از جمله مواردی است که به شما کمک می کند تا بتوانید در رشته های مورد علاقه خود پذیرفته شوید.

برای قبولی در هر یک از شاخه های زیست شناسی لازم است از منابع جدید کنکور تجربی آگاه باشید و همچنین با استفاده از فنون و روش های انتخاب رشته با رتبه کسب شده بتوانید در هر یک از شاخه های زیست شناسی که علاقه مند می باشید، پذیرفته گردید.

 

جهت اطلاع دقیق از بازار کار رشته دبیری زیست شناسی و درآمد رشته دبیری زیست شناسی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 سراسر کشور و  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

درآمد رشته دبیری زیست شناسی

 

درآمد رشته دبیری زیست شناسی

درآمد رشته دبیری زیست شناسی

 

 

آیا درآمد رشته دبیری زیست شناسی با سایر رشته ها متفاوت می باشد؟ قبولی در رشته دبیری در تمامی گروه های آزمایشی با توجه به افزایش تقاضا خصوصا در سال های اخیر برای قبولی در این دانشگاه،  بنابراین پذیرش نیازمند رتبه های بالاتری نسبت به سایر داوطلبان می باشد. اگر نگاهی به تحلیل کارنامه های زیر هزار کنکور تجربی بیندازید متوجه خواهید شد که برای قبولی در دبیری زیست شناسی نیازمند درصدهای بالای هر درس می باشید.

یکی از سوالااتی که داوطلبان در رابطه با درآمد رشته دبیری زیست شناسی وجود دارد، به موضوع کفایت یا عدم کفایت این میزان درآمد باز می گردد که در این رابطه باید بگوییم این موضوع بسته به شما می تواند متفاوت باشد. حقیقت این است که در بسیاری از موارد شاید افراد این حقوق را ناکافی بدانند اما در موارد دیگر با توجه به برنامه ریزی درست و اصولی ، این حقوق کاملا مناسب خواهد بود.

تلاش ما در این مقاله ارائه اطلاعات در رابطه با در آمد دبیری زیست و همچنین بازار کار رشته دبیری زیست شناسی می باشد. اما برای یافتن پاسخ سوالات خود می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در ارتباط باشید. با استفاده از برقرای این تماس خواهید توانست از میزان دقیق بازار کار رشته دبیری زیست شناسی نیز آگاه شوید.

 آیا مزایای دبیر زیست شناسی با سایر دبیران رشته های دیگر متفاوت است؟

چگونه می توان از امتیاز دبیری زیست شناسی برای پذیرش در رشته پزشکی استفاده نمود؟

حداقل رتبه لازم برای قبولی دبیری زیست شناسی چه رتبه ای است؟

آیا می توان از سهمیه سایر مناطق و استان ها برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان استفاده نمود؟

 

مطالب مرتبط

روش مطالعه زیست رتبه های برتر

چگونه رشته پزشکی قبول شویم ؟

چگونه زیست را 100 بزنیم؟

مشاوره تضمینی کنکور

مامايي بدون كنكور

درآمد رشته دبیری زیست شناسی

روزی چند ساعت زیست بخوانیم؟ 

2.4/5 - (14 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «بازار کار رشته دبیری زیست شناسی»

 1. Avatar photo نسیم گفت:

  سلام لطفا جواب بدین من با رتبه 55500 منطقه سه و تراز 5997 و رتبه کشوری 153209 میتونم دبیری زسیت شناسی دانشگاه ازاد بیارم؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

  1. Avatar photo مشاور ارشد گفت:

   سلام در کدام واحد دانشگاه آزاد مئ نظرتون هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه 1403 اعلام شد. آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هر سال یا هر دو سال یکبار توسط سازمان سنجش و در جهت جذب علاقمندان به شغل کارشناس رسمی در مدت یک...
 • چارت انتخاب واحد رشته مهندسی پزشکی

  چارت انتخاب واحد رشته مهندسی پزشکی + بروزرسانی 1403

  رشته مهندسی پزشکی امروزه یکی از پرطرفدارترین رشته‌ ها از نظر داوطلبان کنکور گروه ریاضی به حساب می‌ آید و از آن جا که این رشته علاوه بر دروس مهندسی با دنیای پزشکی هم سر و کار دارد؛ مورد توجه...
 • رشته داروسازی

  رشته داروسازی + درآمد، بازارکار، دروس و شرایط مهاجرت

  بازار کار رشته داروسازی موضوعی است که ما در این مطلب بررسی خواهیم کرد. بسیاری از داوطلبان رشته تجربی، متقاضی تحصیل در رشته دارو سازی هستند. به همین دلیل رقابت برای ورود به این رشته و سپس یافتن کار برای...
 • رشته ی مهندسی برق

  رشته مهندسی برق + درآمد، بازارکار، دروس و شرایط مهاجرت

  رشته ی مهندسی برق شامل 4 گرایش مختلف است که هر کدام از این گرایش ها در حوزه ای جدا قرار گرفته و برای انتخاب درست بین این رشته ها بهتر است به بررسی دقیق این گرایش ها بپردازید تا...
تماس با مشاور