ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

امریه خدمت سربازی – قوانین امریه سربازی نظام وظیفه

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۰
  • تاریخ بروزرسانی: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
امريه خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

امریه سربازی نوعی از خدمت سربازی است که مشمولین از طریق شرایطی که دارد می توانند آن را اخذ نمایند و مدت زمان خدمت سربازی خود را از این طریق بگذرانند . برای مشاوره خدمت سربازی و مشاوره نظام وظیفه و نحوه اخذ امريه خدمت سربازی می توانید با مشاوره های ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط اخذ امریه نظام وظیفه سربازی و چگونگی استفاده از این طرح – تکمیل مدارک و اطلاع از شرایط تحصیل همزمان با سربازی خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099075307 ( استان تهران) و یا 9099075307 پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

امريه خدمت سربازی به چه مي گويند ؟

اکثر مشمولین زمانیکه دوران آموزشی خودشان را طی می کنند و دارای امريه هستند، خدمت سربازی را همان دو ماه آموزشی می دانند. به همین دلیل چنانچه دارای امريه خدمت سربازی باشند می دانند که تمام مدت امريه خدمت سربازی خودشان هم با افراد غیر نظامی می گذرانند و نیازی نخواهد بود تا مانند محیط های نظامی رفتار کنند. برای بهرمندی از مشاوره امریه سربازی می توانید روی عبارت کلیک نمایید .

 

امريه خدمت سربازی چيست؟

بنا به فرموده مقام معظم رهبری کلیه سازمان هاي اداراي قادر خواهند بود قسمتی از پرسنل تحت نیاز خودشان را از طریق جوانان و  جذب سرباز تامين كنند. بنا بر اساس همین دستور ارگان مربوطه بر اساس نیازش به ستاد كل نيروهاي مسلح ابلاغ کرده و درخواست مي كند كه نیازمند سرباز برای انجام امور سازمانی اش می باشد، و در صورت موافقت ستاد كل بعد از تمام شدن دوره آموزشي مشمول به جاي تقسیم شدن در پادگان ، در اداره در خواست كننده مشغول به كار مي شود. كه به مدت 22 ماه در این سازمان یا اداره خدمت سربازیشان را می گذرارنند که به آن امریه خدمت سربازی گفته می شود.

 

قوانین امریه سربازی نظام وظیفه :

الف)  ابتدا برای اخذ امریه سربازی باید بررسی بشود که موارد پنج گانه امريه خدمت سربازی را دارا هستید یا خیر. چنانچه این شرایط را شما ندارید بایستی به ليست سازمان هاي بدون شرایط مراجعه نمایید.

ب) لیست سازمان هایی که می توانید امريه خدمت سربازی بگیرید را یادداشت نمایید. در خاطر داشته باشید که شما با یکی از اصلي ترين سازمان در ارتباط خواهد بود. مثلا براي ثبت اسناد با سازمان ثبت اسناد كل كشور طرف اداري هستيد و در اولویت دوم با سازمان ثبت اسناد استان و …

ج) به سازمان های مربوطه که مدنظر دارید به صورت حضوری مراجعه نمایید . چنانچه ساکن تهران هستيد به سازمان اصلی و چنانچه در شهرستان ساکن هستید به سازمان استان مربوطه مراجعه نمایید و از قسمت نیروی انساني آن سازمان سوال نمایید که براي چه ماه هایی سهميه امريه دارند .

این را باید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان برای امریه خدمت سربازی هرگز از دو سازمان به طور همزمان درخواست امريه خدمت سربازی نكنيد به دلیل آنکه آنوقت هر دو آن باطل خواهد شد.

برای اخذ امريه خدمت سربازی شش ماه پيش از تاريخ اعزام براي امريه خدمت سربازی اقدام نمایید تا با خیال راحت دفترچه خود را پست کنید.

برای آنکه بتوانید امريه خدمت سربازی بگیرید نباید غیبت داشته باشید.

برخی از سازمان ها کسری خدمت را قبول نمی کنند و شخصی را می خواهند که بتواند کام خدمت سربازی خودش را انجام دهد به همین دلیل به او امريه خدمت سربازی نمی دهند اما  برخی سازمان ها محدودیتی در این خصوص ندارند. قانون استخدام سربازان وظیفه هر ساله درحال تغییر است برای اطلاع از شرایط آن روی عبارت کلیک کنید .

مدت زمان امريه خدمت سربازی جزء  سوابق استخدامي شما محسوب مي گردد.

میزان حقوق فردی که امريه خدمت سربازی را دریافت کرده باشد همان حقوق سربازی خواهد بود که در برخی اوقات میزان آن کمی بیشتر خواهد بود.

امريه شدن در يك سازمان تعهدي به استخدام آينده شما در آن ايجاد نمي كند ولي آنرا تسهيل مي كند

اعتبار دانشگاه محل تحصيل از نظر آزاد يا سراسري بودن تفاوتي در پذيرش امريه ندارد

ساعات كاري در محل امريه خدمت سربازی مثل ساعت كاري ساير كارمندان است

 

مدارك تحصيلي لازم براي امريه خدمت سربازی :

بستگي به نياز سازمان از ديپلم تا دكتري قابل پذيرش است در محيط زيست ديپلم هم ميپذبرد در آموزش و پرورش فوق ديپلم و بالاتر برخي هم فوق ليسانس به بالا مثل سازمان بازرسي كل كشور هر مدرك تحصيلي بايد به سازمان مرتبط با رشته خود رجوع كند مگر رشته هاي كامپيوتر و حسابداري كه اكثر مراكز آنها را مي پذيرد

شرايط پنجگانه در اخذ امريه خدمت سربازی :

1‐ نوع تاهل جهت اخذ امريه خدمت سربازی

2‐ معاف از رزم بودن یا نبودن برای گرفتن امريه خدمت سربازی

3‐ تحت پوشش كميته امداد يا بهزيستي بودن 

4‐ بستگان درجه يك خانواده ايثارگران (شهدا ، مفقودالاثر ، جانبازان و آزادگان)

5 -آموزش و پرورش ، جهاد دانشگاهي و محيط زيست جزء استثناعات  برای امريه خدمت سربازی خواهد بود.

مرجع رسيدگي به امريه خدمت سربازی در هر اداره بخش كارگزيني يا امور اداري مي باشد.

 

نحوه گرفتن پذیرش در سپاه برای امریه یا خدمت سربازی

نحوه گرفتن پذیرش در سپاه برای خدمت سربازی و چگونگی انجام این کار همانند امریه خدمت سربازی نخواهد بود و با آن متفاوت است . برای گرفتن پذیزش در سپاه مدرک خاصی مورد نیاز نمی باشد و متقاضیان می بایست حتما عضو بسیج آن هم به صورت فعال باشند و همچنین داشتن گواهینامه دوره تکمیلی بسیج دارای نمره مثبت می باشد.

داشتن گواهینامه دوره تکمیلی بسیج  بی هیچ عنوان الزامی نمی باشد ولی گروهی از سپاه های استانی مانند سپاه تهران بزرگ یکی از شروط خود دارا بودن برگه دوره تکمیلی بسیج می باشد و چنانچه مشمولی دارای برگه تکمیلی بسیج باشد احتمال جذب بیشتری خواهد داشت. اما با توجه به کم شدن برگزاری دوره های تکمیلی بسیج این احتمال می رود که در سال 97 از الزامات پذیرش برداشته شود و تنها به عضویت بسیجی فعال بسنده کنند. کلیه سوالات پذیرش سرباز سپاه را می توانید از مشاوران تخصصی ایران تحصیل سوال نمایید.

تاریخ جذب سرباز در سپاه 97 بر این اساس خواهد بود که اگر مشولین لیسانس یا فوق لیسانس یا دکتری باشند تاریخ تاریخ جذب سرباز در سپاه اول ماه های زوج خواهد بود مثلا اول اردیبهشت ،‌یا اول تیر یا اول شهریور می باشند. و اگر فوق دیپلم،‌ دیپلم یا زیر دیپلم باشند 19 هرماه خواهد بود. بر همین اساس نیز ماه های اعزام به خدمت سپاه نیز به همین شکل می باشد.

حال این سوال پیش می آید که ماه های اعزام به خدمت نیروی انتظامی نیز به چه شکلی است؟ که در جواب باید گفت نیروی انتظامی نیز به همین صورت است.

متقاضیان جذب سرباز در سپاه می توانند دوماه پیش از تاریخ اعزامشان با مراجعه به دفاتر منابع نیروی انسانی نیروی زمینی سپاه یا قرارگاه خاتم الانبیا یا سپاه های استانی یا نواحی بسیج یا نسبت به درخواست پذیرش سرباز در سپاه اقدام نمایند تا خدمت سربازی خود را در سپاه بگذرانند.

متقاضیان  خدمت در نواحی مقاومت بسیج نزدیک محل سکونت خود می توانند با مراجعه به معاونت نیروی انسانی کادر ناحیه و تکمیل فرم پذیرش و پس از تایید فرمانده ناحیه با در دست داشتن  مدارک :برگه پذیرش ،برگه اعزام به خدمت ،گواهی عضویت بسیج و… دوماه قبل از تاریخ اعزام به منابع نیروی انسانی وظیفه سپاه استانی خود مراجعه نمایند و در صورت داشتن شرایط اولیه و تکمیل نشده سهمیه آن دوره ، به پذیرش سپاه در بیایند. نحوه پذیرش سرباز در ارتش نیز به همین صورت می باشد.

 در پایان به مراحل گرفتن پذیرش سرباز در سپاه می توان به این شکل اشاره کرد :

ابتدا دفترچه خود را پست کنید.

پس از آنه دفترچه را پست کردید پس از چند روز برگ سبز شما آماده است و  حالا می توانید با در دست داشتن مدارکی که در پایین آورده شده است به ار گان های سپاه مراجعه کرده و در صورت داشتن سهمیه جذب اقدام اولیه پذیرش صورت گرفته و مدارک ذیل را از نامبرده درخواست می نمایند:

الف) اصل و کپی برگه اعزام 

ب) کپی شناسنامه و کارت ملی

ج) اصل و کپی کارت بسیج فعال یا عادی

د) اصل و کپی کارت دوره تکمیلی

ه)سابقه بسیج

براساس اعلام پلیس+10،  افرادی که که پیش از ورود به غیبت با بسیج همکاری کرده‌ اند، برای مدت عضویت آنان، کسر خدمت سربازی محاسبه می‌ شود، ولی برای آن دسته از افرادی که در زمان غیبتشان عضو بسیج فعال بوده اند کسر خدمت به آن ها تعلق نخواهد گرفت.

 

نحوه پذیرش سرباز امریه و وظیفه در ارتش

سربازان بعد از رفتن به دوره آموزشی خدمت سربازی ابتدا بر اساس وضعیت تأهل ، معافیت از رزم ، سابقه ی خدمت در بسیج و اعزام مجددی ها ( افرادی که در زمانی قبل تر دوره آموزشی خودشان را گذرانده اند )  دسته بندی می شود. بنابراین این سربازان بایستی مدارک مورد نظر مانند : کپی شناسنامه و عقد نامه ، برگ  سبز بسیج  ، مدارک پزشکی  و مدارک ترخیص از دوره آموزشی را به همراه داشته باشند . بعد از این مراحل که آماده شد باید سربازان با تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات خود به گردان و گروهان مورد نظر معرفی می شوند.

سربازانی که  متأهل هستند باید یک روز زود تر از دیگر سربازان به مرخصی اعزام می شوند.

سربازانی که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند با توجه به نیرویی که در آن خدمت می کنند ، دوره آموزشی کمتری را طی خواهند کرد که این بستگی به شرایظ زمانی نیز دارد و همچنین ارگان و نیرویی که در آن خدمت می کند.

سربازان معاف از  رزم نیز از آموزش تیراندازی ، استفاده از سلاح و حضور در صبحگاه معاف می گردند که این با توجه به نظر فرمانده نیز خواهد بود.

برخی سربازان هستند که از محل خدمت خود به هیچ عنوان راضی نیستند و شرایط سختی دارند.یا فرضا می خواهند انتقال سرباز از ارتش به سپاه پاسداران صورت پذیرد .  یا گروهی ساکن فرضا تهران هستند و به شهرستان اعزام می شوند و یا تقسیم می گردند که این افراد معمولا به دنبال درخواست جابه جایی سرباز هستند یا فرضا می خواهند انتقال سرباز از ارتش به نیروی انتظامی صورت پذیرد که باید برای این کار در سامانه جابه جایی سربازان نام خود را ثبت کنند که افراد با شرایطی که می خواهند را در این سامانه بیابند و بتوانند با یکدیگر جای خود را جابه جا کنند. کلیه سوالات خود در ارتباط با امريه خدمت سربازی را می توانید از مشاوران ایران تحصیل بپرسید.

 

جهت اطلاع از جزییات امریه خدمت سربازی و مشاوره تخصصی نظام وظیفه چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099075307 ( استان تهران) و یا 9099075307 پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال امریه خدمت سربازی

کانال امریه خدمت سربازی

مطالب مرتبط :

 

انواع معافیت های سربازی

سامانه ثبت نام دانشگاه افسری ناجا

معافیت پزشکی سربازی

جدیدترین تغییرات خدمت نظام وظیفه

کسری خدمت سربازی

امریه سربازی

شرایط خرید خدمت

ایست خدمتی

سوالات پذیرش سرباز در سپاه

دوره کد سربازی چیست؟

درخواست جابه جایی سرباز

انتقال سربازان متأهل

نحوه اخذ امریه خدمت سربازی

شرایط اخذ امریه خدمت سربازی در ارگان های مختلف

امریه خدمت سربازی

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

امریه سربازی به چه معناست؟

امریه سربازی نوعی از خدمت سربازی است که مشمولین از طریق شرایطی که دارد می توانند آن را اخذ نمایند.

چه کسانی مشمول دریافت امریه سربازی هستند؟

کسانی که یکی از شرایط تاهل ، تحت پوشش بودن بهزیستی و کمیته امداد ، معافیت از رزم ، بر عهده داشتن سرپرستی خانوار و جزو بستگان درجه یک جانباز و یا شهید بودن را دارا باشند.

چه زمانی باید اقدام به اخذ امریه سربازی کنیم؟

برای دریافت امریه سربازی باید به همان ارگان مورد نظر ، سه ماه قبل عازم مراجعه کنید.

شرایط اخد امریه سربازی چیست؟

یکی از مهم ترین شرایط اخذ امریه سربازی نداشتن غیبت سربازی است و برای اطلاع از تمام شرایط اخذ امریه سربازی اقدام به مطالعه مقاله بفرمایید.

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور