ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ + زمان و نحوه مشاهده

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۰
اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ + زمان و نحوه مشاهده
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

المپیادهای علمی، در رشته های مختلی همچون: زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضی، جغرافیا و… برگزار می گردد. این المپیاد به عنوان بزرگ ترین رقابت علمی جهان مابین دانش آموزان شناخته شده است و آن ها برای کسب نمره قبولی در این المپیاد ها، سال ها تلاش می کنند. این المپیادهای دارای 4 مرحله هستند که دانش آموزان پس از قبولی در مرحله اول، باید خود را برای شرکت در المپیاد مرحله دوم، آماده کنند. دانش آموزان باید مدتی پس از شرکت در المپیاد مرحله اول، منتظر اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی باشند و در صورت انتشار فورا نتیجه تلاش خود را مشاهده نمایند. 

دانش آموزان پس از اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی باید به سایت oly.medu.ir مراجعه کرده و نتیجه کار خود را مشاهده نمایند. برای مشاهده نتیجه، باید در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه نموده و مراحلی را طی کنند. 

اگر شما هم جز این دانش آموزان هستید و می خواهید از زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد، آگاه شوید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با زمان اعلام نتایج، نحوه مشاهده آن و …. بدانید را به طور مفصل و کامل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. 

 

اطلاعیه:

نتایج بررسی درخواست تجدید نظر و رسیدگی مجدد به نتیجه اعلام شده داوطلبان آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۲، از تاریخ 28/01/۱۴۰۲ در سامانه www.oly.medu.ir قابل مشاهده می باشد. 

 

 

زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ در مراحل مختلف

المپیادهای علمی در هر کشوری از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که نخبگان شرکت کننده و پذیرفته شده می توانند، نقش بزرگی در پیشرفت آن کشور داشته باشند. در ایران نیز، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در طی برنامه خاصی، وظیفه ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی را برعهده دارد. به طور کلی، المپیادهای کشور ما به 12 رشته، اعم از کامپیوتر، حغرافیا، علوم زمین شناسی، تفکر و کارآفرینی، شیمی، نجوم و اختر فیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، اقتصاد و مدیریت، و ادبی اختصاص دارد. هر کدام از این رشته ها در روز و زمان خاصی برگزار می شود.

 

 

جهت آشنایی با تمامی رشته های آزمون المپیاد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

لازم به ذکر است تا بدانید که المپیادهای دانش آموزی در 4 مرحله برگزار می شوند و هر کدام از شرکت کنندگان تنها در صورت کسب رتبه در یک مرحله، می تواند به مرحله بعد صعود نماید. در ادامه مقاله تمامی مراحل را به طور مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.  اما اجمالا جدول زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد ۱۴۰۲ را در زیر ذکر می کنیم.

 

مراحل مختلف المپیاد زمان اعلام نتایج هر مرحله
مرحله اول اسفند ۱۴۰۲
مرحله دوم خرداد ۱۴۰۲
مرحله سوم(دوره آموزشی تابستان) شهریور ۱۴۰۲
مرحله چهارم(دوره آموزش طلایی) اواسط اسفند ۱۴۰۲

 

آزمون المپیاد مرحله اول

همانطور که در بخش اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی نیز توضیح داده شد، المپیادهای علمی دانش آموزشی در چند مرحله برگزار می شود. مرحله اول که مربوطه به حوزه های داخل و خارج از کشور می باشد، به صورت همزمان بوده و مختص به دانش آموزان پایه دهم و یازدهم است. اسامی افرادی که در مرحله اول پذیرفته شده اند، به صورت کتبی به اداره آموزش و پرورش استان و مرکز امور بین المللی و مدارس خارج از کشور، جهت ورود به مرحله دوم ارسال می گردد. نتایج این مرحله در اسفند ۱۴۰۲ منتشر شده است. 

 

آزمون المپیاد مرحله اول

 

 

آزمون المپیاد مرحله دوم

در این مرحله نیز علیرغم آنکه زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد متفاوت است، اما تمام شرکت کنندگان مرحله دوم به صورت هماهنگ آزمون می دهند. ماهیت المپیاد مرحله دوم به صورت کتبی، چند گزینه ای، سوالات با پاسخ کوتاه می باشد. طبق روند معمول، حدود 40 تا 50 نفر در هر کدام از گروه های علمی به دوره تابستانی باشگاه دانش پژوهان جوان معرفی می شوند. متقاضیان و رقابت جویان آزمون المپیادهای تفکر و کار آفرینی، کامپیوتر و فیزیک که در مرحله دوم پذیرفته شده اند، به مرحله سوم راه می یابند. نتایج این مرحله در خرداد ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد. 

 

 

اطلاعیه: 

به گزارش روابط عمومی سمپاد، منابع آزمون المپیادهای کشوری، مرحله دوم در سایت باشگاه دانش پژوهان به نشانی ysc-sampad.medu.ir بارگذاری شده است. 

 

آزمون المپیاد مرحله سوم( دوره آموزشی تابستان ) 

دانش آموزان پس از کسب نمره قبولی در مرحله دوم، باید در مرحله سوم یعنی دوره آموزشی تابستان شرکت نمایند. دانش آموزان در این مرحله در یک بازه زمان بسیار کوتاه در محل باشگاه دانش پژوهان و به طور کاملا رایگان، آموزش خواهند دید. پس از اتمام آموزش ها، از آن ها آزمون های تئوری و عملی مختلفی گرفته می شود. در صورت دریافت نمره قبولی در این آزمون ها، دانش آموزان به مرحله چهارم و نهایی راه خواهند یافت. نتیجه آزمون های مرحله سوم در شهریور ماه سال ۱۴۰۲اعلام خواهد شد. 

 

آزمون المپیاد مرحله سوم( دوره آموزشی تابستان ) 

 

 

آزمون المپیاد مرحله چهارم( دوره جهانی و یا دوره آموزش طلایی ) 

دانش آموزانی که در دوره سوم، مدال طلا کسب کرده اند و یا نمره قبولی را دریافت کرده اند، وارد مرحله چهارم می شوند. در واقع، برگزیدگان دوره های اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی قبلی که دارای مدال کشوری می باشند، می توانند در گروه های ریاضی، کامپیوتر، شیمی، فیزیک، علوم زمین و نجوم و اخترفیزیک، زیست شناسی، جغرافیا شرکت کنند. در این مرحله، طی چند ماه( پاییز و زمستان) دانش آموزان به طور مکرر مورد ارزیابی قرار می گیرند. پس از ارزیابی های متعدد،در اواسط اسفند نتیجه تلاش های خود را مشاهده خواهند کرد. لازم به ذکر است تا بدانید که اگر داوطلبی در هر یک از مراحل ذکر شده نسبت به نمره خود اعتراضی داشت، می توانند در زمان مقرر نسبت به نمره خود اعتراض نماید. ما در مقاله ای جداگانه و مفصل در رابطه با زمان اعتراضی به هر یک از مراحل و نحوه ثبت اعتراض، به شما عزیزان توضیح داده ایم. 

 

 

جهت مطالعه مقاله اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

نحوه دریافت اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی، این امکان را برای دانش آموزان فراهم کرده است تا بدون نیاز به مراجعه حضوری و در زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد، کارنامه خود را به راحتی دریافت نمایند. برای این امر لازم است که آدرس اینترنتی oly.medu.ir را موتور جستجوگر خود وارد نمایید. سپس در صفحه اصلی، کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید. در مرحله بعد از میان گزینه های موجود ” منوی المپیاد دانش آموزی ” را انتخاب نمایید. نکته قابل توجه این است که دانش آموزانی که در این آزمون موفق به کسب رتبه نشده اند، می توانند در این همین سامانه تصویر پاسخ برگ و کارنامه خود را در زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی مشاهده کنند. علاوه بر این، اگر دانش آموزی به نتایج اعلام شده اعتراضی داشته باشد، می تواند از طریق این سایت برای بررسی مجدد کارنامه درخواست دهد.

 

 

جهت آشنایی بیشتر با سامانه المپیاد دانش آموزی بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

 

راهنمای تصویری نحوه مشاهده و دریافت اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

همان طور که بیان شد، دانش آموزان عزیز و گرامی برای مشاهده نتیجه تلاش خود ابتدا باید نشان الکترونیکی oly.medu.ir را وارد نمایند. سپس، کد ملی و رمز ورود همگام خود را با دقت و به درستی وارد کرده و بر روی عبارت « ورود » کلیک نمایند. 

 

نحوه دریافت اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

 

در این مرحله، دانش آموزان وارد صفحه اصلی شده اند که باید از بین گزینه ها، گزینه المپیاد دانش آموزی را انتخاب نمایند. پس از انتخاب این گزینه، به راحتی می توانند نتیجه آزمون های خود را مشاهده کنند. 

 

 

راهنمای تصویری نحوه مشاهده و دریافت اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

 

 

نکاتی در باب انتشار کارنامه المپیادهای دانش آموزی

 • دانش آموزی که مدال نقره موفق به کسب مدال نقره در سال 99 ( مازاد بر ظرفیت) شده اند، مجاز به شرکت در دوره تابستانی المپیاد کامپیوتر خواهد بود.
 • دانش آموزانی که در مرحله دوم ( چند برابر ظرفیت) رشته های تفکر و کارآفرینی، فیزیک و کامپیوتر پذیرفته شده اند، می بایست حتما در آزمون هایی که توسط کمیته علمی ذی ربط برای ورود به دوره دوم برگزار می شود، نیز شرکت نمایند.
 • دوره طلایی المپیاد مسابقات جهانی پس از دوره آموزشی برگزار می شود. این کلاس ها حضوری بوده و از طریق آزمون های خاصی، تیم های ملی انتخاب می گردند. این تیم ها می توانند در زمان هایی که ازسوی کمیته های جهانی اعلام می شود، در المپیادهای جهانی شرکت نمایند.
 • دانش آموزانی که در پایه دهم موفق به کسب مدال تابستان المپیاد کامپیوتر شده اند، در مازاد بر ظرفیت 40 نفر شرکت خواهند کرد.
 • اگر نمرات مرحله اول مساوی باشند، ظرفیت ها افزایش خواهد یافت.
 • چنانچه دانش آموزی زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد اعتراضی را ثبت نماید و پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شود که نمره آخرین پذیرفته شده را کسب نموده است، ظرفیت دوره افزایش می یابد.
 • اگر ظرفیت پذیرش بیشتر شود، به تعداد مدال های برنز نیز افزایش می یابد.
 • ظرفیت های در نظر گرفته شده برای دوره تابستانی و تعداد مدال های المپیاد ریاضی و کامپیوتر فارغ از دانش آموزان دارنده مدال کشوری در سال 99 است.

 

نکاتی در باب انتشار کارنامه المپیادهای دانش آموزی

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون المپیاد دانش آموزی

کسب ۷ مدال رنگارنگ از المپیادهای دانش‌ آموزی توسط دانش‌آموزان استان سمنان

محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از کسب هفت مدال رنگارنگ از المیادهای دانش‌ آموزی توسط دانش‌آموزان این استان خبر داد.

بیش از هزار دانش آموز بوشهری در المپیاد علمی شرکت می‌ کنند

کاوه امیری،رئیس اداره استعداد‌ های درخشان آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: هزار و ۱۲۸ دانش‌آموز دوره متوسطه دوم در ۱۳ رشته المپیاد‌های علمی دانش‌ آموزی شرکت می‌ کنند.

آغاز ثبت نام سیزدهمین المپیاد دانش آموزی نانو در کردستان

هدی نامدار، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان اظهار کرد: سیزدهمین دوره‌ی المپیاد نانو در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۰ با همکاری سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه نانو برگزار می‌ شود.

 

 

اطلاعیه:
با توجه به هماهنگی با اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، مرحله پرداخت در سامانه  oly.medu.ir تا تاریخ ۱۴۰۲/10/29 باز می باشد. لذا به اطلاع دانش آموزانی که موفق به ثبت نام شده اند ولی از پرداخت جامانده اند، می رساند تا در سامانه مذکور، وارد و مرحله پرداخت را کامل نمایند.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله علاوه بر ذکر زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد، توضیح دادیم که این المپیادها از چند مرحله تشکیل شده و هر کدام چه شرایطی دارند. چنانچه شما دانش آموزان عزیز و یا والدین عزیز دوست دارید که فرزندتان در زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی، جزء پذیرفته شدگان باشید، می توانید علاوه بر راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون، یک برنامه مطالعاتی استاندارد را از کارشناسان ایران تحصیل دریافت نمایید. همکاران ما به دلیل آشنایی بالا با نحوه طرح سوالات، می توانند از طریق شماره تماس های زیر، از ساعت 8 صبح الی 1 شب به همه عزیزان علاقمند مشاوره ارائه دهند.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه دریافت اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی چیست؟

شرکت کنندگان بایستی برای دریافت نتایج آزمون المپیاد به سامانه oly.medu.ir مراجعه نمایند.

شرایط شرکت در المپیاد علمی دانش آموزی چیست؟

برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون المپیاد دانش آموزی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد چه زمانی است؟

در این مقاله، زمان انتشار نتایج همه مراحل المپیاد آورده شده است.

برای ورد به سامانه ثبت نام المپیاد علمی دانشجویی به چه چیزی نیاز است؟

دانش آموزان بایستی رمز عبور و نام کاربری خود را وارد کنند. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  سلام. کارنامه دانش آموزانی که در مرحله اول المپیاد شیمی پذیرفته شدند نمایش داده میشه؟
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۴

  سلام. کارنامه دانش آموزانی که در مرحله اول المپیاد شیمی پذیرفته شدند نمایش داده میشه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام دوست عزیز در صورت بارگزاری در سامانه ی مربوطه شما میتونید کارنامه ی خودتون رو مشاهده کنید.

 2. Avatar photo
  ناصر
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام، میخواستم بپرسم که زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی در مرحله دوم چه زمانی است؟

  • Avatar photo
   irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام، اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی مرحله دوم در تیر ماه هر سال می باشد.

   • Avatar photo
    زهره
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

    اعلام نتایج مرحله دوم تاریخ دقیقی نداره ؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

     سلام وقت بخیر از طریق سایت پیگیری نمایید

 3. Avatar photo
  سارا
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام، زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی مرحله اول کی می باشد؟

  • Avatar photo
   irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام وقت شما بخیر، طبق الگوی سال های گذشته تاریخ اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی در مرحله اول هر ساله در دهه اول اردیبهشت می باشد.

 4. Avatar photo
  صادق واحدی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام، برای اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

  • Avatar photo
   irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام، اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی از طریق سایت oly.medu.ir صورت میگیره و دانش آموزان با استفاده از رمز عبور و نام کاربری خودشون میتونن به این سامانه وارد شوند.

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)