تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
استعلام وضعیت نظام وظیفه

استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و سخا

استعلام وضعیت نظام وظیفه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در حال حاضر مشمولین خدمت می‌توانند برای استعلام وضعیت نظام وظیفه خود از کد ملی و کد سخا استفاده کنند. در این روش نیازی به مراجعه حضوری ندارند و تنها در خانه می‌توانند به کمک سیستم هوشمند آخرین وضعیت خدمت خود را پیگیری کنند. معمولا پیگیری وضعیت خدمت به این روش به استعلام نظام وظیفه با کد ملی یا استعلام کردن وضعیت نظام وظیفه با کد سخا معروف است که مشمولین خدمت در آن می‌توانند اکثر کارهای خدمت خود را انجام دهند.

همان‌گونه که می‌دانید رفتن به خدمت فرآیندهای زیادی دارد که مشمولین خدمت باید آن‌ها را طی کنند. آن‌ها برای کاهش رفت و آمدهای خود به دفاتر پستی و پلیس + 10 می‌توانند استعلام وضعیت نظام وظیفه خود را به صورت آنلاین انجام دهند تا متوجه وضعیت خدمت خود شوند.

در حال حاضر سازمان نظام وظیفه کشور برای استعلام کردن وضعیت نظام وظیفه سربازان، سامانه‌ای را راه‌اندازی کرده است که مشمولین خدمت با مراجعه به این سایت می‌توانند اطلاعات زیادی را به دست بیاورند و برخی کارهای اعزام به خدمت یا معافیت خود را انجام دهند. حال این سامانه کدام است و چگونه به کمک آن می‌توانید استعلام وضعیت نظام وظیفه بگیرید؟ از جمله مباحثی هستند که در این مقاله ایران تحصیل قصد داریم در مورد آن‌ها صحبت کنیم.

 

اطلاعیه:

حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه تلویزیونی خود بیان کرد، در سال جدید سربازان متاهل 90 درصد حقوق سال گذشته خود را دریافت خواهند کرد که حقوق آن‌ها 4 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود. حقوق سربازان مجرد نیز در سال 1401 بر اساس موقعیت آن‌ها تعیین خواهد شد. به طوری که این دسته از سربازان به دو دسته تقسیم می‌شوند، آن دسته از سربازانی که در خطوط جنگی، خط مقدم و مرزی کشور مشغول خدمت هستند حداقل 75 درصد حقوق پایه را دریافت خواهند کرد. بنابراین حقوق آن‌ها 3 میلیون 750 هزار تومان خواهد بود. دسته دیگری از سربازان مجرد که در مناطق عادی و شهری مشغول خدمت هستند 60 درصد حقوق پایه را دریافت خواهند کرد که این رقم 3 میلیون تومان است.

 

 

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه خدمت

یکی از مهم‌ترین اموری که مشمولین خدمت باید همواره آن را پیگیری کنند، پیگیری وضعیت نظام وظیفه می‌باشد. آن‌ها می‌توانند این کار را به صورت آنلاین در سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه انجام دهند. در هر بار پیگیری وضعیت نظام وظیفه متوجه خواهند شد چقدر غیبت سربازی دارند یا چقدر زمان برای اعزام آن‌ها به خدمت وجود دارد تا برنامه‌ریزی خود را بر اساس آن‌ها انجام دهند. در سامانه آنلاین استعلام کردن وضعیت نظام وظیفه، اطلاعات بروزی در مورد وضعیت نظام وظیفه کشور و اخبار مربوط به آن وجود دارد. همچنین، آموزش‌ها و قوانینی که در این زمینه توسط سازمان نظام وظیفه منتشر شده است، نیز قرار دارند. آدرس الکترونیکی این سامانه sakha.epolice.ir است که شما با مراجعه به این سایت می‌توانید اطلاعات زیادی را به دست بیاورید و بسیاری از کارهای خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید.

به صورت کلی شما با پیگیری وضعیت نظام وظیفه در این سامانه می‌توانید همه اطلاعات مربوط به اعزام مانند تاریخ پست کردن دفترچه، تاریخ اعزام، نوع خدمت سربازی، امریه و غیره را مشاهده کنید. بنابراین، لازم است همه مشمولین خدمت با نحوه پیگیری وضعیت نظام وظیفه در سامانه سخا آشنایی داشته باشند. برای آشنایی با مراحل و نحوه پیگیری از این طریق، در اداه مقاله با ما همراه باشید. 

 

 

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه خدمت

 

مراحل استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا

کلیه مشمولین خدمت برای پیگیری وضعیت نظام وظیفه خود باید کد ملی و کد سخا داشته باشند تا بر اساس آن‌ها بتوانند در سامانه سخا نظام وظیفه استعلام بگیرند. کد سخا یک کد 5 رقمی است که به هنگام پست کردن دفترچه خدمت آن را به مشمولین می‌دهند تا در آینده پیگیری وضعیت نظام وظیفه با کد سخا را انجام دهند. حالا اگر کد سخا خود را دریافت نکرده باشید یا آن را فراموش کردید بهتر است در ابتدا آن را بازیابی کنید. کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در این خصوص شما را بهتر و آسان‌تر راهنمایی کنند. بعد از آن لازم است کلیه مراحل پیگیری وضعیت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی را طبق روال زیر انجام دهید:

 • سامانه سخا نظام وظیفه را در مرورگر خود به آدرس الکترونیکی sakha.epolice.ir جستجو کنید. رای پیگیری وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا باید آن‌ها را به عنوان نام کاربری و کلمه عبور وارد کنید. در واقع کد ملی، نام کاربری و کد سخا، کلمه عبور شما خواهند بود. بعد از آن کد امنیتی را وارد کرده و گزینه ورود را کلیک کنید.

 

مراحل استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا

 

 • بعد از ورود به سایت سخا در سمت چپ گوشه نواری را مبنی بر انجام خدمات الکترونیکی مشاهده خواهید کرد که برای پیگیری وضعیت نظام وظیفه بر روی این نوار کلیک کنید تا تمام خدمات الکترونیکی خود را مشاهده کنید. حالا روی گزینه وظیفه عمومی کلیک کنید. در پنجره باز شده تمام امکانات مربوط به وظیفه عمومی را مشاهده خواهید کرد که باید برای پیگیری وضعیت نظام وظیفه خود روی گزینه استعلام کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا

 

 • پس از زدن دکمه استعلام اطلاعات مختلفی مانند زمان اعزام به سربازی را در این قسمت مشاهده خواهید کرد و از نوع خدمت سربازی یا تاریخ پایان خدمت خود آگاه خواهید شد.

 مراحل کامل استعلام نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا را برای شما بیان کردیم. به طوری که شما تنها با داشتن این دو کد می‌توانید به راحتی وضعیت خدمت خود را پیگیری کنید. حال اگر به هنگام استعلام کردن وضعیت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی دچار هر گونه ابهام و خطایی شدید می‌توانید برای برطرف کردن آن با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی از طریق پیامک

علاوه بر روش آنلاین و اینترنتی مشمولین خدمت می‌توانند با سامانه پیامکی از آخرین وضعیت خدمت خود استعلام بگیرند. برای این کار نیاز به کد ملی دارند و نیازی به اینترنت ندارند. بلکه تنها با گوشی هوشمند و ساده می‌توانند وضعیت خدمت خود را پیگیری کنند. این سامانه پیامکی به شماره 110206010 است که دو سرویس مختلف را ارائه می‌دهد که در زیر در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم:

سرویس اول:

در این سرویس تمام اطلاع‌رسانی‌ها در مورد بررسی و اقدامات انجام شده توسط حوزه‌های وظیفه عمومی را منتشر می‌کنند. این اطلاع‌رسانی‌ها می‌تواند تاریخ بررسی پرونده، تایید، ارسال به شورا، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام و عودت و صدور کارت، تحویل به پست و غیره باشد که همه آن‌ها توسط این سامانه به اطلاع مشمولین خدمت رسانده می‌شود.

سرویس دوم:

 در سرویس دوم مشمولین خدمت می‌توانند استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا را انجام دهند. برای این کار تنها کافی است علامت (؟) را به شماره ((110206010)) ارسال کنند. سپس برای دریافت اطلاعات زیر به ترتیب کدهای زیر را وارد کنند:

 • برای دریافت آخرین وضعیت مشمولین عدد 1، کد سخا و کد ملی را ارسال کنند.
 • برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده عدد 2، کد سخا و کد ملی را به ترتیب ارسال کنند.
 • جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت به ترتیب عدد 3، کد سخا و کد ملی را پیامک کنند.

 

استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی از طریق پیامک

 

بعد از آن که مشمولین از وضعیت خدمت خود آگاه شدند می‌توانند برای طی کردن سایر مراحل خدمت خود با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند. زیرا آن‌ها تجربه زیادی در زمینه خدمت سربازی و معافیت‌های آن دارند که می‌توانند به شما راهنمایی‌های بهتر و آسان‌تری کنند. علاوه بر این، افراد می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله زیر را مطالعه نمایند. 

 

 

جهت مطالعه مقاله اطلاع از وضعیت سربازی با پیامک، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

سامانه سخا چه خدماتی را به مشمولین خدمت ارائه می‌دهد؟

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم سامانه سخا کاربردهای زیادی مانند استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی دارد. به طوری که شما با مراجعه به این سامانه می‌توانید اطلاعات زیادی را پیدا کنید. حال در زیر به چند نمونه از خدمات آن برای مشمولین خدمت ارائه می‌کنیم که در صورت نیاز به توضیحات بیشتر می‌توانید با کارشناسان این سامانه در تماس باشید.

خدمات الکترونیکی سامانه سازمان نظام وظیفه
خدمات الکترونیکی توضیحات
درخواست مجوز خروج از کشور این گزینه مخصوص دانشجویانی است که با گواهی اشتغال به تحصیل می‌خواهند به خارج از کشور بروند یا سربازانی هستند که در حین خدمت تمایل به خروج از کشور دارند.
تمدید و تعجیل داوطلبان مشمول خدمت که می‌خواهند زمان اعزام به خدمت خود راه به دلایل مختلفی تغییر دهند.
عودت کارت کاربران استعلام کارت پایان خدمت یا کارت معافیت خدمت مشمولین را از این بخش جستجو می‌کنند.
مهارت‌ها و رزومه همان‌گونه که مشخص است، در این بخش مشمولین خدمت باید تمامی مهارت‌ها و توانایی‌های خود را درج کنند.
اعتراض به درخواست معافیت پزشکی داوطلبان مشمولی که می‌خواهند به آرای صادر شده به معافیت پزشکی خود اعتراض کنند باید از این قسمت آن را دنبال کنند.
استعلام مواردی که از این قسمت وجود دارند عبارتند از:

1. تاریخ و محل اعزام به خدمت

2. معافیت تحصیلی

3. معافیت موارد خاص

4. معافیت پزشکی

5. معافیت جریمه غایب

6. معافیت کفالت

7. امریه و جذب

8. سابقه خدمت

9. کارت المثنی

10. درخواست تعویض کارت

خرید شماره سریال دفترچه این قسمت، برای خرید شماره سریال دفترچه اعزام به خدمت مشمولین خدمت قرار داده شده است.

 

 

اطلاعیه مهم:

سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۳ می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

 

کد سخا چیست و چه الزامی برای دریافت آن وجود دارد؟

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، کد سخا یک کد 5 رقمی است که به تمامی افرادی که دفترچه خود را پست می کنند، داده می شود. البته، افراد می توانند از طریق روش های دیگری همچون: پیامک، اینترنتی و … نیز این کد را دریافت نمایند. کد سخا، کاربردهای مختلفی برای افراد دارد و بنا به دلایل مختلفی، الزامی است تا تمامی سربازان آن را دریافت کنند. برخی از مهم ترین دلایل دریافت کد سخا، شامل موارد زیر می باشند: 

 • درخواست تعجیل در اعزام به خدمت مقدس سربازی و یا تمدید زمان آن
 • دادن درخواستی جهت خروج از ایران
 • اطلاع سرباز نظام وظیفه از محل خدمت

 

کد سخا چیست و چه الزامی برای دریافت آن وجود دارد؟

 

ممکن است سوال کنید که اگر کد سخا را فراموش کنیم، چگونه می توان آن را بازیابی کرد؟ برای بازیابی کد سخا شما باید مراحل و اقداماتی را انجام دهید که برای آشنایی با آن ها می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. 

 

 

برای مطالعه مقاله فراموش کد سخا، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون استعلام وضعیت نظام وظیفه

حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفتند: «برای سال ۱۴۰۱ مصوب شده است، سربازان متاهل حقوقشان معادل ۹۰% حداقل حقوق دریافتی باشد. این مبلغ امسال ۵ میلیون تومان بوده است پس حداقل حقوق سربازان متاهل برای سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.»

خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که مشمولان غایب خارج از کشور با پرداخت ۱۵ هزار یورو می‌ توانند کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند.

معافیت سربازان دارای دو فرزند لغو شد

نمایندگان مجلس برای تأمین نظر شورای‌ نگهبان در لایحه بودجه ۱۴۰۱، بند مربوط به اعطای معافیت رایگان به مشمولان متأهل دارای ۲ فرزند را حذف کردند.

هشدار نظام وظیفه به مشمولان غایب گروه پزشکی و پیراپزشکی

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار کرد: برابر اطلاع رسانی‌ های صورت گرفته تمام مشمولان رشته‌ های پزشکی و پیراپزشکی که در سال ۹۸ فارغ التحصیل شده اند، با هدف تأمین کادر پزشکی مراکز درمانی و مقابله با ویروس کرونا باید تا تاریخ ۹۹/۲/۱۵ نسبت به ثبت درخواست اعزام و تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام می‌ کردند.

هشدار نظام وظیفه به مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند

سردار رحمان علیدوست بیان کرد: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند برابر مواد ۵۸ و ۶۲ قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی همچون عدم برخورداری از تسهیلات دولتی و اشتغال به کار در سازمان ها و کارگاه‌ های دولتی و خصوصی مواجه می شوند.

 

اطلاعیه:

توسعه منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد دارد با همکاری ادارات کل اجرایی در استان‌ها تعدادی نیروی متخصص، نخبه و متعهد با مدرک تحصیلی دکتری، فوق لیسانس و لیسانس جهت اعزام به خدمت در تاریخ 01/04/1401 جذب کند. بنابراین کلیه متقاضیان می‌توانند تا تاریخ 15/02/1401 به سامانه مردم یار (تعاون‌یارقدیم) این وزارتخانه به آدرس اینترنتی taavonyar.mcls.gov.ir مراجعه کنند تا با مطالعه شرایط پذیرش و جذب در ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها ثبت‌نام کنند.

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل در مورد استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا صحبت کردیم و به اهمیت استعلام وضعیت کردن نظام وظیفه اشاره کردیم. در ادامه مقاله نحوه استعلام کردن وضعیت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی به صورت اینترنتی و پیامکی را توضیح دادیم. سپس ضمن معرفی سامانه آنلاین نظام وظیفه سخا به برخی از خدمات آن اشاره کردیم. حال اگر شما هر گونه سوالی در مورد استعلام نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا داشته باشید می‌توانید در اسرع وقت با کارشناسان این سامانه در تماس باشید.

 

 

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

4/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و سخا وجود دارد؟

بله، در حال حاضر شما با مراجعه به وب‌سایت اصلی سامانه سخا می‌توانید استعلام وضعیت نظام‌ وظیفه خود را با کد سخا و کد ملی انجام دهید.

آیا سامانه پیامکی برای استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی وجود دارد؟

بله، شما برای این کار می‌توانید به سامانه پیامکی 110206010 پیامک بزنید که نحوه پیامک زدن و شیوه استعلام وضعیت خدمت را در بالا به صورت مفصل توضیح دادیم.

چگونه کد سخا را برای استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد سخا دریافت کنیم؟

کد سخا یک کد 5 رقمی است که آن را به هنگام ارسال دفترچه نظام وظیفه دریافت خواهید کرد. این کد را باید تا مراحل پایانی دریافت کارت خدمت به همراه داشته باشید. حال اگر این کد را به یاد نداشته باشید می‌توانید جهت بازیابی آن با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

نظرات

 1. M
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۵

  با سلام من شورا عالی معاف شدم رفتم نظام وظیفه پول هم ریختم گفت یک ماه دیگ کارتت میاد الان دوماهه نیومده استعلامم میگیریم اینا زده
  آخرين وضعيت درخواست پزشكي شما، صدور مجوز ترخيص از يگان است. تاريخ ثبت وضعيت: 1401/05/19
  حین خدمت هم بوده میشه راهنمایی کنید که کی کارتم میاد دوماه نوشته صدور مجوز

  • isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقتتون بخیر
   جهت پیگیری وضغیت کارتتون باید با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 2. امیرحسین شاه حسینی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

  درود برشما..خدا قوت
  میخام وام بگیرم استعلام بانک از وظیفه عمومی میزنه غیر مجاز…
  سال هفتادو یک خدمت رفتم…متولد پنجاه ودو هستم…کارت پایان خدمت دارم ولی قدیمی…علتش چیست؟؟ممنونم

  • mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت به خیر
   برای به روزرسانی کارت پایان خدمت به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 3. امیر
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام من سال89معاف موقت پزشکی شدم دیگه دنبال کارت پایان خدمت نرفتم الان میخام بدونم بایدچیکارکنم چطوری میتونم بدونم که معاف دائمی شدم یانه ممنون میشم راهنماییم کنیدباتشکر

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام روزتان بخیر شرایط معافیت دایم را اگر دارد حضوری مراجعه کنید پلیس به اضافه ده و پیگیری کنید

 4. امیر
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم؛؛
  من پذیرش یکی از پادگان های سپاه رو گرفتم
  و داخل سامانه وارد میشم قسمت استعلام،امریه وجذب؛؛نوشته که جذبی الکترونیکی تنظیم شده
  آیا پذیرش شدم؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. علی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام من سال ۸۸ خدمت رو تموم کردم حالا برا وام گرفت ن رفتم کارت پایان خدمت قدیمی داشتم بردم بعد از سازمان نظام وظیفه استعلام کردن میگن خدمت نکردی …. من الان از کجا باید به اینا حالی کنم که خدمت کردم و کارت گرفتم بانکی های عوضی…

  • bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام شمابایدبریدیگانی که خدمت کردیدبرای توضیحات بیشترتماس بگیرید

 6. nobody
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۶

  سلام یک سوالی داشتم،ممکن هست توی سیستم بزنن معافیت پزشکی بعد از مدتی،معافیت پزشکی کسی رو روی سیستم مذف کنن؟؟!

  • nobody
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۷

   سلام یک سوالی داشتم،ممکن هست توی سیستم بزنن معافیت پزشکی بعد از مدتی،معافیت پزشکی کسی رو روی سیستم حذف کنن؟؟!

   • mohammadi
    ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

    سلام وقت به خیر
    در صورت صدور معافیت پزشکی برای لغو این معافیت باید اقدام کنید.

 7. Amir
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

  سلام ، من درخواست تعجیل زدم برای خدمت میخواستم ببینم از طریق سایت میشه جوابشو دید یا باید به پلیس 10+ مراجعه کنم

  • javadi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

 8. Amir Zand
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام من برای معافیت پزشکی رفتم بیمارستان سجاد و منتظر جوابم…الان بخوام وضعیتمو پیگیری کنم از طریق کد سخا باید چه سایتی برم؟

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   باید در سایت سخا تشریف ببرید.

 9. Mehdi
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام من دفترچه فرستادم برج ۵قرار بود برام نرفتم الان چند روزه ک غیبت کردم میتونم خودم ب اموزشگاه مراجعه کنم؟

  • mansuri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام وقت بخیر بله شما سرباز غایب هستید و میتوانید به یگان مربوطه مراجعه کنید

 10. حمید
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۹

  سلام‌
  من سرباز طلبه کمیته امداد, متاهل با مدرک سطح دو حوزوی معادل کارشناسی هستم‌
  از 27 فروردین امسال مشمول هستم و در حال خدمت‌.
  حقوقم هنوز 2200 میباشد و وقتی پیگیری میکنیم میگویند هنوز بخشنامه ای پیرامون حقوق سربازان‌ به کمیته امداد نیامده
  خواستم بدانم که آیا افزایش حقوق شامل ما هم میشود یا خیر‌…..
  اگر میشود چه موقع بخشنامه به ادارات استان صادر می شود‌…..

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   با سلام از ستاد کل میگیری کنید وشامل حال شما میشود

 11. ایران
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام من سرباز فراری بودم الان برگرشتم به خدمتم الان خدمت میکنم بکم #دفتر_چه #سربازی کی برای من فعال میشود؟،

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام وقت بخیر . برای استعلام به نظام وظیفه مراجعه فرمایید

 12. محمدییلدار
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام دوستان
  من برج ۷ دانشگاه زنجان قبول شدم و معافیت تحصیلیشو گرفتم اما ن شرکت کردن ن حتی ثبت نام الانم میخوام برم برای سربازی میگن ک اسمت ثبت دانشکده هستش دانشکده هم زنگ میزنم میگن اسمت ثبت نیست چکاری باید انجام بدم ؟؟

  • karimi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام به دانشگاه بگین که به نظام وظیفه بگن که نامه بزنه اخراج شدن ودیگه دانشجوی مانیستن

 13. محمد
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام
  چرا من کد سخا با کد ملی رو درست میزنم میگه اشتباه هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام
   شاید به خاطر خط تلفن شما باشد

   • سعید
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

    پس باید چیکار کرد؟

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور