ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری

 

جهت استعلام کسری خدمت نظام وظیفه در موارد بسیج – سپاه – ارتش و ایثارگری پدر و مشاوره نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 تماس از استان تهران

پاسخگویی همه روزه از ساعات 8 صبح الی 12 شب

 

سامانه استعلام کسری خدمت

براساس قوانین مصوبه ی کشور هر پسری موظف می باشد تا سن 30 سالگی ، 2 سال از خدمت خود را در خدمت دولت بگذراند . با توجه به شرایط فعلی جوانان ، گذراندن 2 سال در خدمت دولت بدون دریافت هیچ مبلغی واقعا سخت و کاری بیهوده تلقی می شود.به همین دلیل یکی از دغدغه های جوانان کشور ، گذراندن دوره ی سربازی و طول مدت آن می باشد . لذا اولین قدمی که باید بردارند ، ورود به سامانه استعلام کسری خدمت سربازی و اطلاع از کسری مربوط به پرونده خود می باشد.

کسری خدمت انواع مختلفی دارد مانند کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر – کسری خدمت از طریق بسیج – کسری خدمت از طریق پزشکی و……. که در ادامه درباره ی رایج ترین های آنها صحبت خواهیم کرد کلیه مشمولین گرامی می توانند جهت استعلام کسری خدمت بسیج – سپاه – ارتش و ایثارگری از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 90990753072 تماس بگیرند.

به طور کلی هر پسری که پا به سن 18 سالگی می گذارد موظف می باشد تا دوره ی خدمت سربازی را بگذراند مگر این که معافیت موقت تحصیلی بگیرد و تا پایان تحصیل به سربازی نرود . معافیت تحصیلی هم مشگل گذراندن دوره ی سربازی را حل نمی کند و درواقع فقط آن را به عقب می اندازد . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه شرایطی را فراهم نموده که مشمولان با دارا بودن این شرایط می توانند اقدام به کسری یا معافیت دائم نمایند . لذا هر مشمولی که می خواهد کسری بگیرد ، باید نسبت به استعلام کسری خدمت سربازی اقدام کند.

 

 

دو روش رایج برای اخذ کسری خدمت سربازی

 

کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر

کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر

 

استعلام کسری خدمت سربازی از طریق ایثارگری پدر

به اشتباه بعضی ها تصور می کنند که کسری خدمت فقط به کسانی تعلق می گیرد که فرزند شهید ، آزاده یا جانباز باشند . ولی این تفکر غلط است . منظور از ایثارگر ، یعنی کسی که در جهه حضور داشته باشد (حتی کسانی که در جنگ اتفاقی برایشان نیافتاده است) . برای استعلام کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر به طور دقیق می بایست ابتدا به سازمان نظام وظیفه رجوع کنید یا با کارشناسان با تجربه ی ما در این حوزه تماس بگیرید .

 

کسری خدمت از طریق بسیج

بسیج به غیر از مزایایی که در کسری خدمت دارد مزایایی از قبیل اولویت قرار گرفتن در استخدام شرکت های دولتی ، افزایش حقوق در شرکت های دولتی ، شرکت در اردوهای تفریحی و……. را نیز دارد . یعنی شما با گذراندن دوره های بسیج علاوه بر اینکه از خدمت سربازی خود کم می کنید می توانید از مزایای دیگر آن نیز برخوردار شوید .

شما پس از دریافت کارت فعال با ارائه ی آن به سازمان نظام وظیفه و اداره های مربوطه و اقدام از طریق پلیس +10 ، می توانید درخواست کسری خدمت خود را صادر کنید .

 

استعلام کسری خدمت سربازی بسیج

قوانین مربوط به کسری خدمت سربازی هر ساله توسط سازمان نظام وظیفه مطابق جدیدترین تغیرات خدمت سربازی بروزرسانی می شوند و ممکن است دستخوش تغییراتی شوند که روند کسری خدمت سربازی شما را تغییر می دهد . برای مثال مثال چند سال پیش میزان کسری حضور در جبهه توسط پدر به ازای هر ماه حضور درجبهه هجده روز بود . ولی سازمان نظام وظیفه با بروز رسانی جدیدش اعلام کرد که میزان آن به 12 روز کاهش یافته . یعنی به ازای هر ماه دوازده روز کسری تعلق می گیرد.

لذا کلیه مشمولان گرامی حتما قبل از اقدام به ارسال دفترچه اعزام به خدمت با سامانه استعلام کسری خدمت سربازی تماس گرفته و میزان کسری خود را استعلام بگیرید.

 

 

کسری خدمت ایثارگری به چهار دسته تقسیم می شوند:

 

کسری خدمت فرزند ایثارگر (حضور در جبهه)

بحث های زیادی در این رابطه شده مثلا یکی از بحث های مهم راجع به آن این بود که می گفتند باید به ازای هر یک ماه خدمت یک ایثارگر یک ماه از خدمت فرزند کاسته شود ولی با این حال با تفکرات سازمان نظام وظیفه مدت کاسته شدن خدمت سربازی به ازای هر ماه را به میزان دوازده روز اعلام کردند و این خبر را در سامانه ی استعلام کسری خدمت سربازی منتشر کردند .

 

کسری خدمت فرزند جانباز ( حضور در جهه و درصد جانبازی)

طبق قانون مصوبه ی سازمان نظام وظیفه و بیت رهبری ، فرزندان جانباز می توانند از تسهیلات کسری برخوردار شوند.

میزان کسری فرزندان جانباز ، به ازای هرماه حضور درجبهه 12 روز و به ازای هر درصد نیز 12 روز تصویب شده که در سامانه ی استعلام کسری خدمت سربازی منتشر شده و میتوانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر وارد این سامانه شوید .

 

کسری خدمت فرزند آزادگان (اسیران جنگی و مدت اسارت)

فرزندان آزادگان یا اسیران جنگی نیز مانند مانند بقیه می توانند از این مزیت برخوردار شوند و میزان کسری برای آنها نیز به ازای هر ماه اسارت همان دوازده روز می باشد .

 

استعلام کسری خدمت سربازی فرزند شهدا و مفقودالاثر

با توجه به احترامی بالایی که شهدا و مفقودالثران دارند ، مقام معظم رهبری تصمیم خود را بر این گذاشته که فرزندان این آن ها از خدمت سربازی معاف شوند و فقط تنها کاری که لازم است بکنند این است که مدارک لازم را به سازمان نظام وظیفه بفرستد .

حتی اگر درحین خدمت پدران جانباز شهید شوند ، می توان از ادامه ی خدمت صرف نظر کرد و اقدام به دریافت کارت پایان خدمت نمود .

با وجود این این که بعضی از شرایط کسری در همه ی ارگان ها یکی می باشد ، بعضی از شرایط هم هستند که در هر ارگان فرق دارد . برای مثال در دوره های تکمیلی بسیج توسط ارتش جزئی از دوره ی آموزشی به حساب نمی آید . شما می توانید با ورود به سامانه استعلام کسری خدمت سربازی در سپاه ، استعلام کسری خدمت سربازی در ارتش ، بسیج و ایثارگری از آخرین تصمیماتی که راجع به این زمینه گرفته شده مطلع شوید .

 

 

استعلام کسری خدمت سربازی بسیج

همانطورکه می دانید کسری خدمت از طریق بسیج ، یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای کسری خدمت سربازی می باشد .

به همین دلیل ابتدا به شما توصیه می کنیم این مورد را اصلا دست کم نگیرید و هرچه زودتر برای دریافت کارت فعال و شرکت در دوره های تکمیلی ، اقدام نمایید .

به دلیل به روز رسانی قوانین مربوط به خدمت سربازی شما باید پس از شرکت در بسیج و اخذ کارت فعال و گذراندن دوره های مربوطه ، نسبت به استعلام کسری خدمت بسیج هرچه سریع تر اقدام نمایید .

درصورتی که شما سابقه حضور در بسیج را دارید می توانید از طریق سامانه استعلام کسری خدمت سربازی نسبت به تخمین میزان کسری تان در بسیج اقدام نمایید.

 

تفاوت کسری خدمت بسیج در سپاه – ارتش – نیروی انتظامی

سازمان بسیج مسضعفین ، همواره به منظور خدمت رسانی به مردمان ضعیف جامعه ابداع گردید . بنابراین مردم می توانند برای خدمت به جامعه و حکومت جمهوری اسلامی در بسیج به طور خود آگاه شرکت نمایند و وظایف شرعی خود را در مقابل دین اسلام انجام دهند .

ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و…… همگی برای پیشبرد اهداف اسلام و نظام جمهوری اسلامی گرد هم آمده اند بنابراین از از نظر کسری خدمت بسیج تفاوت های زیادی بین ارتش و سپاه و نیروی انتظامی نیست.

تنها فرقی که بین کسری بسیج در سپاه و نیروی انتظامی و ارتش موجود است ، این است که ارتش دوره ی تکمیلی بسیج را به عنوان دوره ی آموزشی خدمت در نظر نمی گیرد .

شما به منظور استعلام کسری خدمت سربازی به طور کامل می توانید در سامانه ی آنلاین کسر خدمت ثبت نام نمایید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط :

خرید خدمت متاهلین

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

معافیت سربازی کفالت

معافیت سه برادری نظام وظیفه

استعلام اصالت کارت پایان خدمت

استعلام کسری خدمت سربازی

 

2/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای استعلام کسری خدمت ایثارگری پدر از کجا اقدام کنم؟

جهت استعلام کسری خدمت می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس حاصل نمایید تا کارشناس مربوطه میزان کسری شما را محاسبه کند

جهت استعلام کسری خدمت سربازی سپاه چه مدارکی لازم است؟

تمامی مدارک هویتی و همجنین کد 13 رقمی پرسنلی شخص

میزان کسری خدمت بسیج حداکثر چند ماه است؟

با توجه به شرایط شخص مشمول و سوابق وی در بسیج حداکثر تا 6 ماه بدون آموزشی محاسبه خواهد شد

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  نوید
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من پدرم مشکل بینایی داره از بچگی و با عمل درست نمیشه تقریبا یک چشمش کلا دید نداره و اون یکی خیلی تار دید داره
  تازگی هم عمل توده کلیه کردن
  آیا با این شرایط و از کار افتادگیش
  امکان کسری یا معافیت هست؟اگر هست چقدر کسری تقریبا

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقت بخیر
   در صورت نداشتن غیبت و نداشتن برادر بالای 18 می توانید برای کفالت پدر اقدام نمایید .

 2. Avatar photo
  کیهان
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام وقت بخیر جواب تاییده نامه کسری خدمت ارتش حدودا چقدر طول میکشه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   بستگی روند تاییدیه و یگان خدمتی شما دارد.

 3. Avatar photo
  امیرعلی صحت مند
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام پدر من سال ۶۷ در زنجان خدمت ‌کرده و ۵ماه اونارو برای مأموریت به بانه فرستادن میخواستم بدونم کسری حامل من میشه یا نه

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما از طریق بنیاد که پدر خدمت کرده مراجعه کنید درصورتی منطقه عملیاتی باشد و شما کارت ایثارگری داشته باشید میتوانید اقدام کنید

 4. Avatar photo
  میلاد
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام من از بسیج کسری گرفتم گفتن که خودمون میفرستیم واسه ناجا .بعد من از کجا بفهمم که فرستادن با نفرستادن؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام وقتتون بخیر از یگان اعزامی استعلام بگیرید

 5. Avatar photo
  رضا
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۶

  سلام من کسری بسیج گرفتم بعد سپاه ثبت سیستم شده و پادگان میگه واسه ما ثبت نشده ۲۵ ثبت شد گفتن ۷۲ ساعت دیگه میاد بالا ولی پادگان گفت نیومده هنوز باید چیکار کنم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام دوست عزیز در این مورد باید به منابع انسانی پادگانتون مراجعه کنید.

 6. Avatar photo
  جواد
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام. پدر من در سال 1372 از بهداری غرب سپاه (کرمانشاه) در بدو ورود به کلینیک شهید قاضی (سنندج) منتقل و 24 ماه در آنجا خدمت کرده است. آیا کسری منطقه عملیاتی سنندج به من تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام دوست عزیز، شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد، اما در صورت کلی بله ایثارگری به پدرتون تعلق میگیرد.

 7. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام.بابام استان کرمانشاه خدمت کرده نیروی زمینی سپاه // برای دریافت کسری باید کجا مراجعه کنم ؟ //همه مدارکم اماده کردم//

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت به خیر
   برای اعمال کسری ایثارگری باید در حین خدمت از پادگان خود اقدام نمایید.

 8. Avatar photo
  مجتبی
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام
  پدر بنده سابقه ۱۸ ماه حضور در جنگ و ۱۵ درصد جانبازی داره
  برادرم سال ۸۹ که سرباز بوده از کسری جانبازی و ایثارگری پدرم استفاده کرده اما نمیدونم چند ماه کسری گرفته سوالم اینه از کجا میشه فهمید ایا من هم که الان سرباز هستم میتونم از این کسری استفاده کنم ایا اگه برادرم کامل استفاده نکرده باشه میتونم منم اقدام کنم یا خیر؟؟؟ خواهش میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید لطفااااا

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت بخیر.
   اگر برادرتان استفاده نکرده باشند میتوانید استفاده کنید و اگرهم امتیازی از پدرتان مانده باشد میتوانید شما استفاده کنید.
   برای پیگیری هم به ارگان مربوطه مراجعه کنید.

   • Avatar photo
    مجتبی
    ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

    برادرم استفاده کرده میخام بدونم از کجا باید بپرسم که ایا امتیازی باقی مونده ک منم استفاده کنم یا خیر ممنون میشم به کجا باید مراجعه کنم یعنی که بفهمم اینو مرسی

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

     سلام
     باید مراجعه کنید به امور ایثارگران یگان خدمتی پدرتون

   • Avatar photo
    مجتبی
    ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

    برادرم اسفاده کرده سال ۸۹ که سرباز بوده میخاستم اینو بپرسم به کجا باید مراجعه کنم که ایا امتیاری باقی مونده باشه که من هم بتونم استفاده کنم اگر این امکان وجود داشته باشه البته که من هم بتونم استفاده کنم

    • Avatar photo
     مشاور فتح اللهی
     ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

     سلام در خصوص استفاده از بقیه کسری ایثارگری باید برادرتون معاف دائم شده باشد که در صورتیکه بجز اون باقیمانده باشد شما میتوانید استفاده کنید

 9. Avatar photo
  سرباز سینا
  ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام خسته نباشین
  پدر من سال 64 تا 66 در خوزستان خدمت کرده حالا دو تا سوال دارم
  1- ایا کسری خدمت شامل من میشه ؟
  2-من رفتم تبریز امور ایثارگران و گفتند که 20 ماه ایثارگری داره بهمراه مدارک برین ارومیه حالا سوالم اینه اگر برحسب 20 ماه حساب کنیم 8 ماه کسر میشه ایا واقعا 8 ماه کسر میشه یا نه از این 20 ماه کامل کسری نمیدن بهم ؟؟؟

  ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.

   • Avatar photo
    محسن محمودوند
    ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

    سلام وقت بخیر
    پدرم بعد از جنگ سال ۷۰تا۷۲تو سرپل ذهاب خدمت کرده ایا به کسری میدن؟
    ممنون

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

     سلام دوست عزیز اگر خدمت سربازی ایشون در این منطقه بوده باشد و اتفاقی در این سالها در منطقه نیفتاده باشد خیر شامل ایثارگری نمیباشند.

 10. Avatar photo
  سرباز
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸

  پدر من از لشکر ۸۸ زرهی زاخدان از سال ۶۸ تا ۷۰ به مناطق سومار کرمانشاه،دشت عباس ایلام
  فکه ایلام
  اندیمشک خوزستان
  پل کرخه،(اندیمشک) خوزستان
  دزفول خوزستان
  اعزام شده است..من چجوری میتونم پیگیر باشم کسری ها رو بعد از اینکه نامه اشتغال به خدمت و اینا رو گرفتم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز شما باید با برگه اشتغال به خدمت و مدارک شخصی پدر و با حضور پدر به بنیاد امور ایثارگران مراجعه فرمایید.

 11. Avatar photo
  مهدی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

  سلام خسته نباشین بنده ۶ ماه سنواتی دارم ولی پدرم ۲۱ ماه جبهه داره …درسته که قانون اومده حتی کسانی که سنواتی دارن می تونن از کسری ایثارگری استفاده کنند

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام وقت بخیر
   هنوز به صورت رسمی از طریق سایت سازمان وظیفه ی عمومی اعلام نشده است.

 12. Avatar photo
  ممد
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام پدر من ۱مهر۶۷تا ۱مهر۶۹ خرمشهر لشکر ۱۴ خدمت میکرده،آیا کسری شامل حال من میشه؟؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام اگر یگان خدمتی شون تایید کرده باشه برای ایثارگری مشکلی ندارند

   • Avatar photo
    ممد
    ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸

    از کجا باید بفهمم تائید کرده یا ن،باید بریم همون پادگان محل خدمتش؟

    • Avatar photo
     مشاور فتح اللهی
     ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

     سلام میتوانید به نزدیکترین دفتر پاسخگویی ایثارگران مراجعه کنید

 13. Avatar photo
  حسین غلامی
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  باسلام بنده مدت ۱۱ماه خدمت سربازی جبهه دارم ومدت ۲دوماه رسمی سپاه تا ۱۳۶۷/۵/۳۱ این مدت خدمت بنده بعنوان پدر چه مدت کسری برای پسرم اعمال میشه نکته دیگر اینکه در بعضی شهرستانهای همجوار استان کرمانشاه پایان خدمت جبهه سال اخر مردادماه ۱۳۶۹ برایشان اعمال کردند که باید خدمت در سرپل ذهاب هم جز سال ۱۳۶۹ باشد والسلام ازاینکه حوصله داشتی وماراه راهنمایی می کنید سپاسگذاریم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقتتون بخیر بله کسری شامل حال ایشان میشود منتهی انتیاز ایثارگری م ماه های جبهه باید به صورت امتیاز جمع گردد و بررسی شود جهت برسی امتیاز کسری با ما تماس بفرمایید

 14. Avatar photo
  علی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  باسلام وخسته نباشید.من از سال ۵۹تا۶۱ سرباز نیروی زمینی ارتش بودم ۲۰ماه منطقه عملیاتی جنوب بودم. سال ۶۶ هم بمدت ۲ماه با معرفی اداره به سپاه به جبهه رفتم واین مدت رو سپاه بهم گواهی داده.الان پسرم ده ماهه در حال گذراندن خدمت سربازی است.برای گرفتن کسری خدمت باید بکجا مراجعه کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید با در دست داشتن نامه اشتغال به خدمت فرزندتون و مدارک مربوط به ایثارگری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید.

 15. Avatar photo
  علی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام وقت بخیر،پدر من سال 72تا74در مریوان در سپاه به مدت 27ماه خدمت کرده آیا کسری به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام درگیری باعراق داشتن یاخیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 16. Avatar photo
  مهدی
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام.من ۱۴ ماهه قبل کسری گرفتم و همه کاراشا کردم و تو سیستم پادگانمون ثبت شده ولی فقط تو فیش حقوقی بعداز این همه مدت ثبت نشده لطفا راهنمایی کنید از چه طریقی پیگیری کنم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقتتون بخیر به پلیس به علاوه ی ده مراجعه بفرمایید

 17. Avatar photo
  عظیمی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  عظیمی باعرض سلام خسته نباشید ،آخرین مرحله کسری خدمت پدر (حضوردرجبهه) را درتاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۶ انجام دادم طبق فرمایش مسئولین مربوطه درسپاه بعداز ۴روز قراربودثبت شوداما باگذشت ۱۶روز هنوزم ثبت نشده وهیچکس پاسخگونیست . باید به کجا مراجعه کنیم باتشکر

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام اعمال کسری خدمت از طریق نظام وظیفه و پادگان خدمتی خود پیگیری نمایید.

 18. Avatar photo
  عظیمی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام خدا خیربده کسانیکه این مصوبه روقانونی کردن . ولی افسوس مراحل آن خیلی طول میکشد . بنده درتاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۶ تاییدیه هم گرفتم اما متاسفانه هنوزدرسیسم نظام وظیفه ثبت نشده . چرااینقدرطول میکشد تاثبت نهایی بشه.

 19. Avatar photo
  عظیمی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  به ازای هرماه ۱۲روز خیلی کم می باشد .ولی ‌کارخیلی خوبی است .
  ولی افسوس بیشتر کسری ما داره بی فایده میشه .
  بعداز۱۶ روز ماهنوزمنتظریم درنظام وظیفه ثبت شود اما ثبت نشده وهیچکس پاسخگونیست. باتشکر

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 20. Avatar photo
  امیر
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

  سلام وقت بخیر پدرم سال ۷۰تا۷۲تو لشگر ۸۸زاهدان تو شوش خدمت میکردن برای استعلام دقیق و سریع به امور ایثار گران به کجا و کدوم شهر باید مراجعه کنم .جواب❤️

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   باید همون زاهدن تشریف ببرید.

 21. Avatar photo
  علی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام پدرم در سال ۶۰الی ۶۲ در سرپل ذهاب خدمت کرده کسری چند ماه میشه

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر وضعییت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت کسری برای خدمت سربازی تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    مصطفی
    ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

    سلام وقت بخیر بخدا دیگه خسته شدم کسی جوابمو نمیده پدر من تو نیرو هوایی هفتم شکاری شیرازسال ۷۰ تا ۷۲ خدمت کرده میخواستم ببینم شامل کسری میشم یانه خدا خیرتون بده

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی ایشون در دوره احتیاط بودن
     باید به بنیاد مراجعه کنید.

    • Avatar photo
     کیهان
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۵

     سلام وقت بخیر جواب تاییده نامه کسری خدمت ارتش حدودا چقدر طول میکشه؟

     • Avatar photo
      مشاور صادقی
      ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

      سلام
      بسته به تصمیم فرمانده و یگان خدمتی تون زمانش متفاوته

 22. Avatar photo
  علی
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  با سلام پدر من سال ۷۱ تا ۷۳ در بندرعباس قسمت اطلاعات خدمت کرده آینا به من که الان سربازم کسری تعلق میگیره؟؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود

 23. Avatar photo
  رضا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام خسته نباشی پدر بنده سال 68تا69در لشکر77خراسان تو اندیمشک خدمت کرده آیا کسری شامل حال من میشه

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام روزبخیر
   بله تعلق میگیره.

 24. Avatar photo
  احمدی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام خسته نباشید پدرم درسال68تا70در لشکر77خراسان تو مناطق جنگی خدمت کرده آیا کسری شاملش میشع

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام روزتان بخیر یکی از شرایط کسری این استکه برادر بزرگتر نباید داشته باشید

 25. Avatar photo
  احمدی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام پدر بنده از سال 68تاتا70در لشکر 77خراسان تو مناطق عملیاتی بوده آیا کسری شاملش میشع

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. Avatar photo
  احمدی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام ببخشید پدر بنده در لشکر77خراسان درسال 68تا70تو مناطق جنگی بوده آیا کسری شاملش میشه

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 27. Avatar photo
  منوچهر
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام وقت بخیر پدر بنده در سال 68در اندیمشک خدمت کرده آیا کسری شاملش میشه

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام بله احتمالا

 28. Avatar photo
  رضا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۴

  با سلام و پدر بنده از سال 68 تا 70 در استان هرمزگان بندر لنگه خدمت کرده ایا کسری شامل من مشه ؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام بستگی دارد باید حضوری از پلیس به اضافه ده بپرسید

 29. Avatar photo
  جواد
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام و خسته نباشید. بنده پدرم در سال 68 تا70 در منطقه مهران خدمت کرده است آیا کسری شامل من می‌شود؟

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر
   پدر شما در دوران احتیاط خدمت میکرده و شما میتونید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 30. Avatar photo
  شایان
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

  سلام من بصورت غیر بومی خدمت میکنم واسه گرفتن کسری غیر بومی باید خودم اقدام کنم یا خودکار ثبت میشه ؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   به سازمان مراجعه کنید

 31. Avatar photo
  رضا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

  سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۲ تا ۶۴ در شهرستان اورمیه منطقه جلدیان ۲۲ خدمت کرده و ۲ ماه آخر خدمت رو در استان مشهد شهرستان درگز خدمت کرده آیا برای کسر خدمت باید به ارومیه بره یا مشهد ممنون

  • Avatar photo
   isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت بخیر
   مراجعه به آخرین یگان محل خدمت.

 32. Avatar photo
  محمد کهربایی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام من سال ۷۳ تا ۷۵ در شوشتر سرباز بودم با توجه به اینکه تمام شهرهای خوزستان عملیاتی اعلام شدند ایا میتونم برای تنها فرزندم کسری خدمت بگیرم . ممنون

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه ی زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.بعد از بازه زمانی جنگ باید تایید نظام وظیفه برسند.

 33. Avatar photo
  کسری خدمت پدر برای فرزند
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام با توجه به اینکه همه شهرهای خوزستان منطقه عملیاتی شناخته شدند آیا خدمت اینجانب از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۵ در شوشتر برای تنها فرزندم کسری خدمت میدهند ؟ ممنونم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

   سلام وقت بخیر . فقط از سال 59 تا 67 مورد حساب است برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 34. Avatar photo
  جواد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام پدر من۲۱ ماه شلمچه بوده از سال۶۶ تا ۶۸ و جانباز هم هست آیا میشود هم از کسری ایثارگری و هم جانبازی استفاده کرد

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   با سلام از هر دو میتوانید تاقدام کنید برای کسری خدمت و حتی جمع امتیاز ها به 30 برسد معافیت ایثارگری میگیرید

 35. Avatar photo
  حیدرپور
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام.پدرم سال۶۷ تا ۶۹ در لشکر۱۶زرهی که در ایلام بود ۲۱ ماه خدمت کرده. میشه کسری خدمت گرفت؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام وقت بخیر برای دریافت کسری خدمت به یگان اعزامی جهت تاییدیه مراجعه نمایید

 36. Avatar photo
  مجید
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

  سلام وقت بخیر پدرم سال 75تو پادگان محمد رسول الله بیرجند بوده ایا کسری تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام
   نیازه خدمت پدر در سال های جنگ ودرگیری در منطقه عملیاتی بوده باشد ونیازه شما شرایط خدمت پدر رو بیشتر توضیح دهید

 37. Avatar photo
  علی عیسی نواز
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام وقت بخیر
  پدربنده سال ۶۶تا ۶۸ در منطقه جنگی خدمت کرده الان هم به خاطر وضعیت بد جسمی که ۱۳ ساله عمل دیسک کمر داشته و پلاتین کذاشتن بازهم دوباره میخواد عمل کنه و تک پسر هستم آیا میتونم مافعیت بگیرم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

   با سلام طبق سامانه استعلام کسری خدمت سربازی امکان معافیت وجود دارد برای راهنمایی با مرکز تماس بگیرید

   • Avatar photo
    علی
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۰

    سلام پدر من ۲۱ ماه در کرمانشاه خدمت کرده ولی من غیبت سنواتی دارم کسری پدرم به من شامل میشه یا نه؟

 38. Avatar photo
  حسین اسلامی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام من از شهریور 63تا آخر 64در جزیره خارک سرباز نیروی دریایی بودم و سه ماه آخر به بندرعباس منتقل شدم چند بار مراجعه کردم پرونده ام نبود به هر طریق منی که 18ماه جزیره خارک بودم 13ماه ایثارگری دادن کارت ایثارگری دارم الان فرزندم سرباز است چهار ماه پیش تمام مدارک فرزندم تحویل نیروی دریایی بندرعباس دادم با نامه تاییدیه نیروی دریایی تهران هنوز جواب کسری خدمت فرزندم نیامده خودم هم به علت مریضی نمی توانم بروم تهران چه کاری از دست شما ساخته است هزینه اش مشکلی ندارد الان بیش از یک سال است در خواست کارت ایثار هوشمند کرده ام و هم مدارک از طریق سایت اجا ارسال کرده ام هم از طریق پست و فرمهای هشت گانه هنوز هیچ خبری نیست

 39. Avatar photo
  حسین رحیم زاده
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

  سلام
  یه سوال بسیار مهم داشتم
  پدرم ۱۸ماه توی پادگان شهید بروجردی مهاباد بوده(سپاه)
  ۶ماه پایانی خدمتشو انتقالی میگیره میره سفارت آمریکا تهران
  که زمانی زیر نظر سپاه پاسدارن بوده و از اونجا ترخیص میشه
  همه ی هم رزم های پدرم توی مهاباد برای فرزنداشون کسری گرفتن ولی وقتی ما رفتیم پرونده و سوابقش توی مهاباد نبود گفتن بریم تهران رفتیم تهران دیدیم جایی که از اونجا ترخیص شده (سفارت آمریکا)تبدیل به موزه شده
  هرجایی که بگید رفتم ستاد کل بسیج بسیج مستضعفان مهاباد سفارت آمریکا
  پروندش نیست که نیست
  تورو خدا راهنمایی کنید چکار کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام بایدبریدارگان سپاه دربیارن غیرازاین راهی نیست

 40. Avatar photo
  ناشناس
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام.از طریق بسیج کسری خدمت گرفتم.الان نظام وظیفه میگه سپاه هنوز ثبتش نکرده تو سیستم ناجا. تا ثبت نکنه کسری تعلق نمیگیره.چکار باید کنم؟کسی این مشکلو داشته؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت بخیر . برای استعلام کسری بسیج باید مدارک شما در ناحیه ثبت شده باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 41. Avatar photo
  امین
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام.
  من نامه ی کسری خدمتم برای اورگان فرستاده شده و از آخر اسفند ماه سربازیم تموم شده اما هنوز در سامانه ای پلیس ثبت نشده و نمیتونم درخواست کارت پایان خدمت بدم. برای پیگیری کجا باید مراجعه کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   برای پیگیری باید پلیس +10 رفت یا خدمات الکتریکی

 42. Avatar photo
  علی میلانی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام اطلاعی دارید از ک چطور بفهمیم قبل بسیج بودیم یا ن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر
   خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام
   از طریق ناحیه بسیج خود برای استعلام وضعیت کارت بسیج اقدام کنید

   • Avatar photo
    مصطفی
    ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

    سلام وقت بخیر بخدا دیگه خسته شدم کسی جوابمو نمیده پدر من تو نیرو هوایی هفتم شکاری شیرازسال ۷۰ تا ۷۲ خدمت کرده میخواستم ببینم شامل کسری میشم یانه خدا خیرتون بده

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی ایشون در دوره احتیاط بودن
     باید به بنیاد مراجعه کنید.

 43. Avatar photo
  پژمان
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای استعلام دوباره کسری خدمت کجا باید برم. من کارت پایان خدمتو گرفتم. فقط برای ایثارگری پدرم میخوام بدونم چه قدر تو سیستم ثبت شد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   پدر به بنیاد ایثارگران برای استعلام کسری خدمت مراجعه حضوری داشته باشن

 44. Avatar photo
  علرضا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  باسلام خسته نباشید و قبولی طاعات و عبادات بنددر سال مدتی منطقه عملیاتی شمالغرب بودم لشگرویژ شهدا جبهه حساب میشود

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام
   سوال شما واضح نیست

 45. Avatar photo
  محمد
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

  سلام وقت بخیر
  من تازه کارت ایثارگری پدرم رو گرفتم و ۲۸ ماه ایثارگری داره.برادرم سال ۹۳ به مدت ۷ ماه کسری منطقه جنگی گرفته.اون زمان پدرم کارت ایثارگری نگرفته بود ولی ۲۱ ماه منطقه جنگی داشت.آیا من الان میتونم استفاده کنم؟باید چقدر باشه که معاف بشم؟
  خیلی ممنونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   اگر برادرتون یکبار از سهمیه پدرتون استفاده کرده باشه دیگه شما مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری نیستید ولی اگر از سهمیه استفاده نکرده باشد شما حق استفاده را دارید

  • Avatar photo
   رضا
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام منم شرایط شمارو دارم تونستید استفاده کنید؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 46. Avatar photo
  صادق
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام وقتتون بخیر پدر بنده بین سال های ۶۶ تا ۶۸ منطقه بودن اگر بخوام دنبال کارای کسری خدمت برم از کجا باید شروع کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت بخیر
   باید به بنیاد امور ایثارگران و شهیدان استان مورد نظر مراجعه کنید.

 47. Avatar photo
  شهریار حکمتی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام خسته نباشید
  پدر من از سال ۷۳ تا ۷۵ در ارتش و در خاش به مدت ۲۴ ماه خدمت کرده
  آیا میشه کسری گرفت؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام
   خیر

   • Avatar photo
    یک یییثثیث
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳

    سلام امکان دارد سربازی که در سیرجان دوره آموزشی نیروی دریایی دیده و بعد از پایان آموزشی از شهریور 63تااخر64 در جزیره خارک خدمت کرده باشد و چند ماه آخر. خدمتش به نیروی دریایی بندرعباس منتقل شده باشد پرونده اش گم شود در صورتیکه برگ تسویه حساب و کارت پایان خدمت قدیمی من به کارت هوشمند تبدیل شده است

 48. Avatar photo
  میلاد
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام
  من نامه کسریم اومد بردم تعویل یگان دادم میگه تویی سیستم نزاجا ثبت نشد کی ثبت میشه چقدر زمان میبره

 49. Avatar photo
  رضا
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  کسری خدمتم تو سامانه نظام وظیفه ثبت شده
  ولی یگانم میگه باید برگه بیاری مگه سیستمشون انلاین نیست
  من الان باید چیکار کنم نن اونا نامه میدن نه اینا بدون نامه قبول میکنن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   با سلام.به دفتر مرکزی نظام وظیفه استان خود مراجعه کنید.

 50. Avatar photo
  فرزاد
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام
  من پدرم از سال ۷۰ تا ۷۲ لشکر ۸۸ زاهدان بوده خدمتش تو
  منطقه دهلران و سه راه فکه آیا کسری خدمت شامل میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به اشخاصی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در جبهه خدمت کرده باشند.برای استعلام دقیق میتوانید ازبنیاد امور ایثارگران پیگیری کنید.

 51. Avatar photo
  هادی
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام پدرم سال۶۴ هوانیروز ارتش تهران بوده خواستم بدونم کسری خدمت تعلق میگره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در جبهه خدمت کردند تعلق میگیرد.

 52. Avatar photo
  مجید
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام وقت بخیر،پدرم ازسال ۶۵تا ۶۸خدمت بوده کارت ایثار هم داره ۱۹ماه زدن ،ایا کسری همین ۱۹ماه بهم تعلق میگیره یا بیشتر؟؟و من حدود یک ماه پیش مدارک تحویل قرارگاه غرب کرمانشاه دادم،ولی هنوز جوابش نیومده،و‌میگن قرار سال اینده این کسری برداشته بشه ایا صحت داره ؟؟و‌کسری بمون میدن؟؟لطفا اگر میتونید راهنمایی کنید،با تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۰

   کسری خدمت اگر استفاده نشده باشد 19 ماه براشون در نظر گرفنته میشه که هر ماه 12 روز است

 53. Avatar photo
  امیر محمد
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام خسته نباشید
  پدر من سال 69 تا 71 منطقه عملیاتی گیلان غرب نفت شهر نیرو زمینی ارتش بوده ایا به من کسری تعلق میگیره یا نه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر بعد از سال 67 و بعد قطع نامه اگر در مناطق عملیاتی بوده باشید بله تعلق میگیره بهتون برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 54. Avatar photo
  عباس
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

  سلام پدر من در سال ۵۹تا۶۱در سلماس آذربایجان غربی خدمت کرده ولی کارت ایثارگری ندادن بهش ایا بازم میشود کسری خدمت گرفت

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام
   نیازه شما از ارگان مربوطه نامه دریافت کنید تا برای شما کسری خدمت رو لحاظ کنند

 55. Avatar photo
  محمد
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام وقت بخیر. پدر بند در سال ۶۲ تا۶۴ در اسلام اباد غرب پادگان الله اکبر ارتش خدمت کرده میخواستم بدونم کسری خدمت به بنده تعلق میگیرد یا نه ؟ تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   با سلام.ابتدا برای دریافت کارت ایثار اقدام نمایید و پس از ان برای دریافت کسری اقدام نمایید.

   • Avatar photo
    محمد
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

    بنده الان سربازم میتونم برم کرمانشاه ابتدا کسری را بگیرم ؟ اخه زمان گرفتن کارت ایثار طولانیه

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

     سلام
     اجباری به داشتن کارت ایثارگری نیست
     میتونید برای کسری خدمت اقدام کنید

 56. Avatar photo
  محمد
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۰

  سلام پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ در قرارگاه پایگاه پنجم شکاری امیدیه اهواز خدمت کرده آیا سهمیه سربازی برای استخدامی به من تعلق میگیره؟

 57. Avatar photo
  محمد
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ در قرارگاه پایگاه پنجم شکاری اهواز خدمت کرده آیا سهمیه سربازی واسه استخدامی برای من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام
   در صورت داشتن کد 12 رقمی ایثارگری بله

 58. Avatar photo
  امید
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام پدر من از برج 2 66 تا برج 2 68 خدمت کرده و قبل از این هم سه ماه داوطلب در جبهه بوده آیا کسری خدمت حتمن به کسانی تعلق می‌گیره که در مناطق عملیاتی بودن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۲

   کسری خدمت به رزمندگانی که در مناطق عملیاتی حضور داشتن تعلق میگیرد

 59. Avatar photo
  احسان رجبی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام وقت بخیر پدر من از سال ۷۰ تا ۷۲ در کرمانشاه خدمت کرده ویگانش هم ارتش بود میخواستم بدونم کرمانشاه منطقه عملیاتی است یا نه و ضمن من سرباز هستم برای من کسر خدمت تعلق میگیرد یا نه با تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر اگر جزو مناطق عملیاتی باشه مشکلی ندار ه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 60. Avatar photo
  مهدی
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام وقت بخیر پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ ارتش نیرو زمینی ارومیه بوده
  آیا کسری تعلق میگیره؟ چند ماه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در مدت زمان جنگ از سال 59 تا 67 در جبهه خدمت کردند تعلق می گیرد.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 61. Avatar photo
  مهران
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۴

  سلام… پدر من 20 ماه سابقه جبهه داره و کارت ایثارگری هم داره… من میتونم هم از این طریق و هم از طریق فعالیت بسیج خودم اقدام به کسر خدمت کنم یا فقط یکیش رو میشه استفاده کرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر
   شما برای استفاده ازکسری خدمت هم میتوانید فعالیت بسیی هم ایثارگری استفاده کنید وبرای اطلاع از زمانش با مشاورین ما تماس بگیرید

  • Avatar photo
   حسین اسلامی
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام بنده ۱۳ماه ایثارگری دارم چهار ماه پیش تمام مدارک فرزندم که سرباز است جهت گرفتن کسری خدمت تحویل منطقه یکم نیروی دریایی دادم الان بیش از چهار ماه می گذرد نه زنگ زدن نه خبر دارم فرزندم آخر های خدمتش است باید چه کار کنم . همچنین مدارک خودم جهت کارت ملی ایثار دوبار از طریق سایت اجا یک بارم با پر کردن فرم هشت گانه باز هم فرستادم جهت کارت ایثار ملی هنوز خبری نیست من ۲۴ماه جزیره خارک نیروی دریایی سرباز بودم بخاطر عقب نیفتادن کسری خدمت فرزندم به کجا مراجعه کنم

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

    سلام وقت بخیر . باید به یگان فرماندهی یگان محل خدمت فرزند خود مراجعه کنید

 62. Avatar photo
  منصور کریمی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام بنده در سال 65 یک دوره 57 روزه جبهه جنوب بوده ام و سربازی هم در نیروی انتظامی در استان کهکیلویه وبویر احمد شهرستان دهدشت بودم آیا کسری خدمت برای پسر تعلق می گیرد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   با سلام.به مدت و بازه زمانی حضور شما در شهرستان دهدشت بستگی دارد.جهت بررسی دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 63. Avatar photo
  محمد
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام.و وقت بخیر ایام به کام.خیلی ببخشید پدر من از سال ۷۰تا۷۲در منطقه جنگی سومار کرمانشاه اراتش خدمت کرده به مدت ۲۱ماه میخاستم از محضرشما بپرسم که آیا برای بنده کسری خدمت تعلق میگیره؟
  واینکه آیا میتونه پدرم کارت ایثارگری دریافت کنه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقت بخیر بعد از سال 67 که قطع نامه صادر شد فقط به مناطق جنگی کارت ایثارگری و کسری تعلق میگیره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 64. Avatar photo
  احمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام خسته نباشید.پدر من ۲۸ماه ایثارگری داره ک برادر بزرگترمسال ۹۰.استفاده کرده ۱۲ماهشو.میخاستم ببینم از کجا میتونم باقیمونده کسریو استعلام بگیرم.خاهش میکنم جواب بدید ممنون.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   به ازای هر ماه 12 روز کسری تعلق میگیرد.حهت اطلاع دقیق از استعلام کسری با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 65. Avatar photo
  سرباز
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  با سلام پدر من از سال ۷۱تا ۷۳ توی سپاه تو منطقه عملیاتی سنندج خدمت کرده و کارت ایثارگری هم ندارد آیا کسری خدمت به من شامل میشه یا نه ؟؟؟
  و اگه هم بره کارت ایثارگری بگیره بهش کارت ایثارگری میدن یا نه؟؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام
   شانس خود را برای دریافت کارت ایثارگری امتحان کنید سپس برای کسری خدمت اقدام کنید

 66. Avatar photo
  هادی بحرانی
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام وقتتون بخیر
  پدر من سال ۶۶ پنجوین کردستان جبهه بوده تا سال ۶۸
  سال ۶۷ که جنگ تمام میشه درگیری ارتش پدرم با کموله ها بوده یعنی به مدت یک سال جبهه و یک سال درگیری
  آیا یک سال درگیری با کموله ها شامل کسری میشه؟واگه میشه به ازای هر ماه چند روز کسری شامل من میشه.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

   خیر

 67. Avatar photo
  مهدی
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام و خسته نباشید پدر من از سال 67 تا 69 در پادگان سلمان فارسی اسلام آباد غرب خدمت کرده که نیروی زمینی ارتش میباشد آیا این منطقه شامل منطقه عملیاتی بوده و برای من کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   بله

 68. Avatar photo
  مهدی
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام و خسته نباشید. پدر من از سال 67 تا 69 در پادگان سلمان فارسی اسلام آباد غرب خدمت کرده که نیروی زمینی ارتش میباشد آیا این منطقه شامل منطقه عملیاتی بوده و برای من کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   بله

 69. Avatar photo
  iman
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام من دو ماهه از ارتش کسری گرفتم ولی هنوز ثبت سامانه نظام وظیفه نشده زنگ هم میزنم میگن ما زدیم تو سامانه از کجا باید پیگیری کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر ثبت استعلام کسری خدمت سربازی در سامانه یه مقدارطول میکشه و بایید از طریق نظام وظیفه پیگیری کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 70. Avatar photo
  Arya
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام پدر من سال ۷۵-۷۷ تیپ ۳ ارتش مریوان(استان کردستان) ک عملیاتی هست خدمت کرده به مدت ۱۸ماه .کسری داره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام . خیر

   • Avatar photo
    Arya
    ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

    فرزندان افرادی که حتی پس از پایان جنگ تحمیلی نیز در مناطق عملیاتی نظیر کردستان مشغول به خدمت بوده اند (کردستان از مناطق عملیاتی پس از جنگ محسوب میشود.)

    اینو توی سایت زده پس یعنی چی؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

     سلام
     در صورتی که سمت اون افراد ، داخل منطقه ی عملیاتی باشه در سال های 67 تا 69، شانس خودشونو برای گرفتن کارت ایثارگری میتونن امتحان کنن
     در صورتی که کارت ایثارگری بهشون تعلق بگیره فرزندان این افراد میتونن از کسری خدمت سربازی استفاده کنن

 71. Avatar photo
  یونس
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  با سلام بنده نامه های کسری خدمت خودم رو دریافت کردم ولی وقتی میبرم تو نیروی انسانی ثبت کنم میگن هنوز تو سیستم ثبت نشده، میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا تو سیستم شون بیوفته؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام . 1 ماه حداقل

 72. Avatar photo
  رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹

  با عرض سلام ‌خسته نباشید ،ببخشد مزاحم شدم میخاستم بدونم کسری خدمت شامل بنده می‌شود یا نخیر ،پدر بنده از سال۱۳۷۰تا۱۳۷۲در آذربایجان غربی شهرستان مهاباد در سپاه خدمت کرده است آیا کسری خدمت شامل بنده می‌شود یا نمیشود اگر می‌شود ب ازای هر ماه چند روز کسری شامل می‌شود با تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

   سلام .خیر

 73. Avatar photo
  رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  با عرض سلام و خسته نباشید ،من میخاستم بدونم کسری خدمت برای من شامل میشه یا نخیر ،پدر بنده از سال ۱۳۷۰تا۱۳۷۲ در آذربایجان غربی،شهرستان مهاباد در سپاه خدمت کرده است آیا کسری خدمت برای من شامل می‌شود یا خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام. خیر

 74. Avatar photo
  سروش
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  دوستان توجه کنید.پدر بنده سربازیش تو جنگ بوده داداشم ازش کسر خدمت گرفته.البته فقط اون قسمش که قبل اتش بس بوده.بعد خودشم به عنوان بسیجی رفته تو جنگ که خودم ازش کسری گرفتم.در این صورت میشه کسر خدمتی رو تقسیم کرد.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .بله

  • Avatar photo
   رضا
   ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

   با عرض سلام و خسته نباشید ،برای دومین بار مزاحتون میشم پدر من در سال۱۳۷۰الی۱۳۷۲در مهاباد گروهان المدینه ختمت کرده است و مهاباد جز مناطق عملیاتی حساب می‌شود آیا کسری ختمت شامل بنده میشه پدر بنده در سپاه مهاباد گروهان المدینه ختمت کرده لطفا میشه بگید میتونم از کسری ختمت استفاده کنم با خیر

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

    سلام
    بستگی به سمت پدرتون در اون سال داره
    شما شانس خود را برای دریافت کارت ایثارگری امتحان کنید
    اگر کارت ایثارگری به پدرتون تعلق بگیره شما میتونید از کسری خدمت استفاده کنید

 75. Avatar photo
  هیراد اصلی
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام خسته نباشید پدر من نظامی هستش داخل سپاه و 38ماه منطقه جنگی داره میخواستم بدونم چقد کسری بهم تعلق میگیره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر برای کسری خدمت توسط کارت ایثارگری به ازای هر ماه خدمت 9-12 روز کسری تعلق میگیره که بستگی به سال و محل خدمت داره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • Avatar photo
    M.m
    ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

    سلام وقت بخیر بخدا دیگه خسته شدم کسی جوابمو نمیده پدر من تو نیرو هوایی هفتم شکاری شیرازسال ۷۰ تا ۷۲ خدمت کرده میخواستم ببینم شامل کسری میشم یانه خدا خیرتون بده

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی ایشون در دوره احتیاط بودن
     باید به بنیاد مراجعه کنید.

 76. Avatar photo
  سامان
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام.پرونده من از ناحیه رفته سپاه استان ۵ ماه کسری داشتم ولی دوباره برگردوندن و قبول نکردن.امکان دوباره فرستادنش هست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام اره میتونی دوباره درخواست کسری خدمت بدی

 77. Avatar photo
  مجید داودآبادی
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۸

  پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ سیستان بلوچستان خاش خدمت کرده آیا کسری به من تعلق میگیره؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر باید مناطق خدمتی بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 78. Avatar photo
  محسن شیرزادی
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۱

  سلام پدرم زمان جنگ سرباز بوده اصفهان هشتم شکاری میخاستم بدونم شامل کسری خدمت میشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقتتون بخیر بسته به سال جنگ و مناطق درگیر جنگ دارد جهت مشاوره با تلفن مرکز تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   سروش
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

   اگه اونجا جزع مناطق عملیاتی باشه اره بهش میدن.که بعید میدونم اونجا عملیاتی باشه

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

    سلام وقت بخیر برای گرقتن کارت و کد ایثارگری برای کسری خدمت از سال 67 به بعد باید محدوده خدمتشون جزو مناطق عملیاتی باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 79. Avatar photo
  امین
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۳

  سلام پدر من در سال۶۹درفکه خدمت کرده ایا شامل کسری میشود

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

   سلام برای کسری خدمت میتوانید اقدام به گرفتن کارت ایثارگری کنید
   ولی برای سهمیه کنکور شامل سهمیه نمیشید.

 80. Avatar photo
  محمد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

  با سلام ، پدرم دو سال در زمان جنگ سال ۶۲ تا ۶۴ در هنگ ژاندارمری سقز ک منطقه محسوب میشه خدمت کرده ، آیا کسری خدمت تعلیق میگیره برام ؟ البته‌ دنبال کارت ایثار گری گرفتن نرفته پدرم و نمی دونم میتونه بگیره کارت یا نه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقتتون بخیر اگر در مناطق جنگی پدر حضور داشتخ باشند بله به شما تعلق می گیرد به ازای هر 30 روز در12 روز به شما کسری تعلق می گیرد و بع یگان ترخیصی پدر مراجعه کنید.

 81. Avatar photo
  سیدحمید
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰

  سلام
  پدرم ۲۸ ماه خدمت کرده در زمان جنگ فکر کنم منطقه عملیاتی نبوده ایا به این۲۸ماه خدمت میشه کسری خدمتی تعلق بگیره .ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت بخیر.باید در کمیسیون بررسی بشه.

 82. Avatar photo
  سعید نصیری
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام خسته نباشید پدر من در سال 65تا67سربازی کرده تو سپاه در اندمیشک وساری آیا منطقه حساب میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام از ارگانی که خدمت کردند پرس و جو کنید

  • Avatar photo
   حسین
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳

   سلام ببخشید پدرم ۱۸ماه زمان جنگ دهلران خدمت کرده ولی بعدفوت شدنش کارت پایان خدمتشم گم شده نمیدونم کدوم پادگان یا یگان خدمت کرده الان باید چیکارکنم

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

    سلام برای استعلام محل خدمت پدرتون باید از نیروهای مسلح اقدام کنید

 83. Avatar photo
  علی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام پدر من 24کارت ایثار داره روی کارت ایثارش نوشته مدت جبهه 24 ماه میخواستم بدونم که کل این 24 ماه توی جبهه بوده چقدر به من کسری تعلق میگیرد
  رفته لویزان کاراش و انجام داده گفتن که نامه کسری نیاد دم در خانه چقدر طل میکشه این نانه بیاد الان 10روز شده و خواهشا بگید چقدر کسری بهم تعلق میگیره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   از طرف سپاه اعزام شده بودند یا ارتش؟

 84. Avatar photo
  رضا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

  من 9سال درمناطق جنگی خدمت موظف دردبستان بودم و4ماه جبهه دارم کسرخدمت فرزندانم شامل نیسود

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام بله اگر از یگان خدمتی خودتون تاییدیه داشته باشید میتونید استفاده کنید

 85. Avatar photo
  حامد حسن
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۱

  سلام من ۲ ماه خدمت کرده ام و بابام ۲۰ درصد جانبازی داره و ۷ ماه ایثارگری و خودمم ۲ ماه بسیج میشه لطف کنید من میتونم سربازی رو تموم کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر. به ازای هر درصد جانبازی 9-11 روز و به ازای هر ماه ایثارگری 12 روز کسری خدمت میگیرید.

 86. Avatar photo
  پیمان دستواره
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام مدت حضور پدر من در جبهه ۲۴ماه بوده ولی پشت کارت ایثارگری ایشان ۱۴ماه حضور در جبهه ثبت شده ،،،الان برای محاسبه کسری خدمت ۲۴ماه حساب میشه یا ۱۴ماه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام مدت ایثارگری همان مدت زمانی هستش که پدرتون در طول 8سال دفاع مقدس گذرانده است.

 87. Avatar photo
  احمدفدایی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام. من درسال ۶۶/۱۰ به خدمت اعزام شدم وتاریخ ۶۸/۴ با سه احتیاط حدودا ۲۹خدمت کردم.
  بعدازقطعنامه صلح ۲۵ ماه یعنی دوسال یک ماه کارت ایثارگری حضور درجبهه دارم.
  ایا این مدت را میتونم کسری خدمت بین دوفرزندم تقسیم کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه نمیتونید شرایط کسری خدمت را بین فرزاندانتان تقسیم کنید.

 88. Avatar photo
  فاروق
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶

  سلام پدر من در سال ۶۸رفت خدمت مقدس سال ۷۰تموم کرد بیست و چهار ماه رفت و در استان کرمانشاه هم بود منطقه سرپل ذهاب و دهلران میخواستم بدونم کسر خدمت شامل من میشه و برای انجام ان باید چه اقداماتی انجام داد لطفا همراهیم کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام معمولا بعد از توافق و صلح یعنی از سال 67 ب اینور دیگه ایثارگری نداشتیم ولی اگر در مناطق درگیر جنگ بوده میتونی از کسری ایثارگری استفاده کنی

   • Avatar photo
    رحمانی
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

    با سلام خواهشا جواب منو بدین من پدرم برای کسری خدمت ایثارگری رفت پادگانی که خدمت کرده اونا بهش گفتن ما پروندتو میفرستیم تهران برو اونجا جوابشو بگیر همچین چیزی امکان داره ایا ؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

     با سلام مرکز اصلی برای سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه تهران است

     • Avatar photo
      رحمانی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

      پدرم تو پادگانی که خدمت کرده بهش گفتن برکه گواهی کسری رو از تهران بگیر و گفتن اموزشی هم شامل میشه بخشنامه اومده میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا کسریم کلا ثبت بشه

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

      با سلام برای ثبت شدن کسری خدمت زمان معینی وجود ندارد

تماس با مشاور