تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری

 

جهت استعلام کسری خدمت نظام وظیفه در موارد بسیج – سپاه – ارتش و ایثارگری پدر و مشاوره نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 تماس از استان تهران

پاسخگویی همه روزه از ساعات 8 صبح الی 12 شب

 

سامانه استعلام کسری خدمت

براساس قوانین مصوبه ی کشور هر پسری موظف می باشد تا سن 30 سالگی ، 2 سال از خدمت خود را در خدمت دولت بگذراند . با توجه به شرایط فعلی جوانان ، گذراندن 2 سال در خدمت دولت بدون دریافت هیچ مبلغی واقعا سخت و کاری بیهوده تلقی می شود.به همین دلیل یکی از دغدغه های جوانان کشور ، گذراندن دوره ی سربازی و طول مدت آن می باشد . لذا اولین قدمی که باید بردارند ، ورود به سامانه استعلام کسری خدمت سربازی و اطلاع از کسری مربوط به پرونده خود می باشد.

کسری خدمت انواع مختلفی دارد مانند کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر – کسری خدمت از طریق بسیج – کسری خدمت از طریق پزشکی و……. که در ادامه درباره ی رایج ترین های آنها صحبت خواهیم کرد کلیه مشمولین گرامی می توانند جهت استعلام کسری خدمت بسیج – سپاه – ارتش و ایثارگری از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 90990753072 تماس بگیرند.

به طور کلی هر پسری که پا به سن 18 سالگی می گذارد موظف می باشد تا دوره ی خدمت سربازی را بگذراند مگر این که معافیت موقت تحصیلی بگیرد و تا پایان تحصیل به سربازی نرود . معافیت تحصیلی هم مشگل گذراندن دوره ی سربازی را حل نمی کند و درواقع فقط آن را به عقب می اندازد . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه شرایطی را فراهم نموده که مشمولان با دارا بودن این شرایط می توانند اقدام به کسری یا معافیت دائم نمایند . لذا هر مشمولی که می خواهد کسری بگیرد ، باید نسبت به استعلام کسری خدمت سربازی اقدام کند.

 

 

دو روش رایج برای اخذ کسری خدمت سربازی

 

کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر

کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر

 

استعلام کسری خدمت سربازی از طریق ایثارگری پدر

به اشتباه بعضی ها تصور می کنند که کسری خدمت فقط به کسانی تعلق می گیرد که فرزند شهید ، آزاده یا جانباز باشند . ولی این تفکر غلط است . منظور از ایثارگر ، یعنی کسی که در جهه حضور داشته باشد (حتی کسانی که در جنگ اتفاقی برایشان نیافتاده است) . برای استعلام کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر به طور دقیق می بایست ابتدا به سازمان نظام وظیفه رجوع کنید یا با کارشناسان با تجربه ی ما در این حوزه تماس بگیرید .

 

کسری خدمت از طریق بسیج

بسیج به غیر از مزایایی که در کسری خدمت دارد مزایایی از قبیل اولویت قرار گرفتن در استخدام شرکت های دولتی ، افزایش حقوق در شرکت های دولتی ، شرکت در اردوهای تفریحی و……. را نیز دارد . یعنی شما با گذراندن دوره های بسیج علاوه بر اینکه از خدمت سربازی خود کم می کنید می توانید از مزایای دیگر آن نیز برخوردار شوید .

شما پس از دریافت کارت فعال با ارائه ی آن به سازمان نظام وظیفه و اداره های مربوطه و اقدام از طریق پلیس +10 ، می توانید درخواست کسری خدمت خود را صادر کنید .

 

استعلام کسری خدمت سربازی بسیج

قوانین مربوط به کسری خدمت سربازی هر ساله توسط سازمان نظام وظیفه مطابق جدیدترین تغیرات خدمت سربازی بروزرسانی می شوند و ممکن است دستخوش تغییراتی شوند که روند کسری خدمت سربازی شما را تغییر می دهد . برای مثال مثال چند سال پیش میزان کسری حضور در جبهه توسط پدر به ازای هر ماه حضور درجبهه هجده روز بود . ولی سازمان نظام وظیفه با بروز رسانی جدیدش اعلام کرد که میزان آن به 12 روز کاهش یافته . یعنی به ازای هر ماه دوازده روز کسری تعلق می گیرد.

لذا کلیه مشمولان گرامی حتما قبل از اقدام به ارسال دفترچه اعزام به خدمت با سامانه استعلام کسری خدمت سربازی تماس گرفته و میزان کسری خود را استعلام بگیرید.

 

 

کسری خدمت ایثارگری به چهار دسته تقسیم می شوند:

 

کسری خدمت فرزند ایثارگر (حضور در جبهه)

بحث های زیادی در این رابطه شده مثلا یکی از بحث های مهم راجع به آن این بود که می گفتند باید به ازای هر یک ماه خدمت یک ایثارگر یک ماه از خدمت فرزند کاسته شود ولی با این حال با تفکرات سازمان نظام وظیفه مدت کاسته شدن خدمت سربازی به ازای هر ماه را به میزان دوازده روز اعلام کردند و این خبر را در سامانه ی استعلام کسری خدمت سربازی منتشر کردند .

 

کسری خدمت فرزند جانباز ( حضور در جهه و درصد جانبازی)

طبق قانون مصوبه ی سازمان نظام وظیفه و بیت رهبری ، فرزندان جانباز می توانند از تسهیلات کسری برخوردار شوند.

میزان کسری فرزندان جانباز ، به ازای هرماه حضور درجبهه 12 روز و به ازای هر درصد نیز 12 روز تصویب شده که در سامانه ی استعلام کسری خدمت سربازی منتشر شده و میتوانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر وارد این سامانه شوید .

 

کسری خدمت فرزند آزادگان (اسیران جنگی و مدت اسارت)

فرزندان آزادگان یا اسیران جنگی نیز مانند مانند بقیه می توانند از این مزیت برخوردار شوند و میزان کسری برای آنها نیز به ازای هر ماه اسارت همان دوازده روز می باشد .

 

استعلام کسری خدمت سربازی فرزند شهدا و مفقودالاثر

با توجه به احترامی بالایی که شهدا و مفقودالثران دارند ، مقام معظم رهبری تصمیم خود را بر این گذاشته که فرزندان این آن ها از خدمت سربازی معاف شوند و فقط تنها کاری که لازم است بکنند این است که مدارک لازم را به سازمان نظام وظیفه بفرستد .

حتی اگر درحین خدمت پدران جانباز شهید شوند ، می توان از ادامه ی خدمت صرف نظر کرد و اقدام به دریافت کارت پایان خدمت نمود .

با وجود این این که بعضی از شرایط کسری در همه ی ارگان ها یکی می باشد ، بعضی از شرایط هم هستند که در هر ارگان فرق دارد . برای مثال در دوره های تکمیلی بسیج توسط ارتش جزئی از دوره ی آموزشی به حساب نمی آید . شما می توانید با ورود به سامانه استعلام کسری خدمت سربازی در سپاه ، استعلام کسری خدمت سربازی در ارتش ، بسیج و ایثارگری از آخرین تصمیماتی که راجع به این زمینه گرفته شده مطلع شوید .

 

 

استعلام کسری خدمت سربازی بسیج

همانطورکه می دانید کسری خدمت از طریق بسیج ، یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای کسری خدمت سربازی می باشد .

به همین دلیل ابتدا به شما توصیه می کنیم این مورد را اصلا دست کم نگیرید و هرچه زودتر برای دریافت کارت فعال و شرکت در دوره های تکمیلی ، اقدام نمایید .

به دلیل به روز رسانی قوانین مربوط به خدمت سربازی شما باید پس از شرکت در بسیج و اخذ کارت فعال و گذراندن دوره های مربوطه ، نسبت به استعلام کسری خدمت بسیج هرچه سریع تر اقدام نمایید .

درصورتی که شما سابقه حضور در بسیج را دارید می توانید از طریق سامانه استعلام کسری خدمت سربازی نسبت به تخمین میزان کسری تان در بسیج اقدام نمایید.

 

تفاوت کسری خدمت بسیج در سپاه – ارتش – نیروی انتظامی

سازمان بسیج مسضعفین ، همواره به منظور خدمت رسانی به مردمان ضعیف جامعه ابداع گردید . بنابراین مردم می توانند برای خدمت به جامعه و حکومت جمهوری اسلامی در بسیج به طور خود آگاه شرکت نمایند و وظایف شرعی خود را در مقابل دین اسلام انجام دهند .

ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و…… همگی برای پیشبرد اهداف اسلام و نظام جمهوری اسلامی گرد هم آمده اند بنابراین از از نظر کسری خدمت بسیج تفاوت های زیادی بین ارتش و سپاه و نیروی انتظامی نیست.

تنها فرقی که بین کسری بسیج در سپاه و نیروی انتظامی و ارتش موجود است ، این است که ارتش دوره ی تکمیلی بسیج را به عنوان دوره ی آموزشی خدمت در نظر نمی گیرد .

شما به منظور استعلام کسری خدمت سربازی به طور کامل می توانید در سامانه ی آنلاین کسر خدمت ثبت نام نمایید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط :

خرید خدمت متاهلین

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

معافیت سربازی کفالت

معافیت سه برادری نظام وظیفه

استعلام اصالت کارت پایان خدمت

استعلام کسری خدمت سربازی

 

1.7/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای استعلام کسری خدمت ایثارگری پدر از کجا اقدام کنم؟

جهت استعلام کسری خدمت می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس حاصل نمایید تا کارشناس مربوطه میزان کسری شما را محاسبه کند

جهت استعلام کسری خدمت سربازی سپاه چه مدارکی لازم است؟

تمامی مدارک هویتی و همجنین کد 13 رقمی پرسنلی شخص

میزان کسری خدمت بسیج حداکثر چند ماه است؟

با توجه به شرایط شخص مشمول و سوابق وی در بسیج حداکثر تا 6 ماه بدون آموزشی محاسبه خواهد شد

مطالب مرتبط

نظرات

 1. عظیمی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  عظیمی باعرض سلام خسته نباشید ،آخرین مرحله کسری خدمت پدر (حضوردرجبهه) را درتاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۶ انجام دادم طبق فرمایش مسئولین مربوطه درسپاه بعداز ۴روز قراربودثبت شوداما باگذشت ۱۶روز هنوزم ثبت نشده وهیچکس پاسخگونیست . باید به کجا مراجعه کنیم باتشکر

  • mohammadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام اعمال کسری خدمت از طریق نظام وظیفه و پادگان خدمتی خود پیگیری نمایید.

 2. عظیمی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  به ازای هرماه ۱۲روز خیلی کم می باشد .ولی ‌کارخیلی خوبی است .
  ولی افسوس بیشتر کسری ما داره بی فایده میشه .
  بعداز۱۶ روز ماهنوزمنتظریم درنظام وظیفه ثبت شود اما ثبت نشده وهیچکس پاسخگونیست. باتشکر

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. امیر
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

  سلام وقت بخیر پدرم سال ۷۰تا۷۲تو لشگر ۸۸زاهدان تو شوش خدمت میکردن برای استعلام دقیق و سریع به امور ایثار گران به کجا و کدوم شهر باید مراجعه کنم .جواب❤️

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   باید همون زاهدن تشریف ببرید.

 4. علی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام پدرم در سال ۶۰الی ۶۲ در سرپل ذهاب خدمت کرده کسری چند ماه میشه

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر وضعییت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت کسری برای خدمت سربازی تماس حاصل فرمایید

 5. علی
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  با سلام پدر من سال ۷۱ تا ۷۳ در بندرعباس قسمت اطلاعات خدمت کرده آینا به من که الان سربازم کسری تعلق میگیره؟؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود

 6. رضا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام خسته نباشی پدر بنده سال 68تا69در لشکر77خراسان تو اندیمشک خدمت کرده آیا کسری شامل حال من میشه

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام روزبخیر
   بله تعلق میگیره.

 7. احمدی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام خسته نباشید پدرم درسال68تا70در لشکر77خراسان تو مناطق جنگی خدمت کرده آیا کسری شاملش میشع

  • gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام روزتان بخیر یکی از شرایط کسری این استکه برادر بزرگتر نباید داشته باشید

 8. احمدی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام پدر بنده از سال 68تاتا70در لشکر 77خراسان تو مناطق عملیاتی بوده آیا کسری شاملش میشع

  • isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. احمدی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام ببخشید پدر بنده در لشکر77خراسان درسال 68تا70تو مناطق جنگی بوده آیا کسری شاملش میشه

  • isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. منوچهر
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام وقت بخیر پدر بنده در سال 68در اندیمشک خدمت کرده آیا کسری شاملش میشه

  • gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام بله احتمالا

 11. رضا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۴

  با سلام و پدر بنده از سال 68 تا 70 در استان هرمزگان بندر لنگه خدمت کرده ایا کسری شامل من مشه ؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام بستگی دارد باید حضوری از پلیس به اضافه ده بپرسید

 12. جواد
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام و خسته نباشید. بنده پدرم در سال 68 تا70 در منطقه مهران خدمت کرده است آیا کسری شامل من می‌شود؟

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر
   پدر شما در دوران احتیاط خدمت میکرده و شما میتونید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 13. شایان
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

  سلام من بصورت غیر بومی خدمت میکنم واسه گرفتن کسری غیر بومی باید خودم اقدام کنم یا خودکار ثبت میشه ؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   به سازمان مراجعه کنید

 14. رضا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

  سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۲ تا ۶۴ در شهرستان اورمیه منطقه جلدیان ۲۲ خدمت کرده و ۲ ماه آخر خدمت رو در استان مشهد شهرستان درگز خدمت کرده آیا برای کسر خدمت باید به ارومیه بره یا مشهد ممنون

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت بخیر
   مراجعه به آخرین یگان محل خدمت.

 15. محمد کهربایی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام من سال ۷۳ تا ۷۵ در شوشتر سرباز بودم با توجه به اینکه تمام شهرهای خوزستان عملیاتی اعلام شدند ایا میتونم برای تنها فرزندم کسری خدمت بگیرم . ممنون

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه ی زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.بعد از بازه زمانی جنگ باید تایید نظام وظیفه برسند.

 16. کسری خدمت پدر برای فرزند
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام با توجه به اینکه همه شهرهای خوزستان منطقه عملیاتی شناخته شدند آیا خدمت اینجانب از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۵ در شوشتر برای تنها فرزندم کسری خدمت میدهند ؟ ممنونم

  • alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

   سلام وقت بخیر . فقط از سال 59 تا 67 مورد حساب است برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 17. جواد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام پدر من۲۱ ماه شلمچه بوده از سال۶۶ تا ۶۸ و جانباز هم هست آیا میشود هم از کسری ایثارگری و هم جانبازی استفاده کرد

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   با سلام از هر دو میتوانید تاقدام کنید برای کسری خدمت و حتی جمع امتیاز ها به 30 برسد معافیت ایثارگری میگیرید

 18. حیدرپور
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام.پدرم سال۶۷ تا ۶۹ در لشکر۱۶زرهی که در ایلام بود ۲۱ ماه خدمت کرده. میشه کسری خدمت گرفت؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام وقت بخیر برای دریافت کسری خدمت به یگان اعزامی جهت تاییدیه مراجعه نمایید

 19. مجید
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

  سلام وقت بخیر پدرم سال 75تو پادگان محمد رسول الله بیرجند بوده ایا کسری تعلق میگیره؟

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام
   نیازه خدمت پدر در سال های جنگ ودرگیری در منطقه عملیاتی بوده باشد ونیازه شما شرایط خدمت پدر رو بیشتر توضیح دهید

 20. علی عیسی نواز
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام وقت بخیر
  پدربنده سال ۶۶تا ۶۸ در منطقه جنگی خدمت کرده الان هم به خاطر وضعیت بد جسمی که ۱۳ ساله عمل دیسک کمر داشته و پلاتین کذاشتن بازهم دوباره میخواد عمل کنه و تک پسر هستم آیا میتونم مافعیت بگیرم

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

   با سلام طبق سامانه استعلام کسری خدمت سربازی امکان معافیت وجود دارد برای راهنمایی با مرکز تماس بگیرید

   • علی
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۰

    سلام پدر من ۲۱ ماه در کرمانشاه خدمت کرده ولی من غیبت سنواتی دارم کسری پدرم به من شامل میشه یا نه؟

 21. حسین اسلامی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام من از شهریور 63تا آخر 64در جزیره خارک سرباز نیروی دریایی بودم و سه ماه آخر به بندرعباس منتقل شدم چند بار مراجعه کردم پرونده ام نبود به هر طریق منی که 18ماه جزیره خارک بودم 13ماه ایثارگری دادن کارت ایثارگری دارم الان فرزندم سرباز است چهار ماه پیش تمام مدارک فرزندم تحویل نیروی دریایی بندرعباس دادم با نامه تاییدیه نیروی دریایی تهران هنوز جواب کسری خدمت فرزندم نیامده خودم هم به علت مریضی نمی توانم بروم تهران چه کاری از دست شما ساخته است هزینه اش مشکلی ندارد الان بیش از یک سال است در خواست کارت ایثار هوشمند کرده ام و هم مدارک از طریق سایت اجا ارسال کرده ام هم از طریق پست و فرمهای هشت گانه هنوز هیچ خبری نیست

 22. حسین رحیم زاده
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

  سلام
  یه سوال بسیار مهم داشتم
  پدرم ۱۸ماه توی پادگان شهید بروجردی مهاباد بوده(سپاه)
  ۶ماه پایانی خدمتشو انتقالی میگیره میره سفارت آمریکا تهران
  که زمانی زیر نظر سپاه پاسدارن بوده و از اونجا ترخیص میشه
  همه ی هم رزم های پدرم توی مهاباد برای فرزنداشون کسری گرفتن ولی وقتی ما رفتیم پرونده و سوابقش توی مهاباد نبود گفتن بریم تهران رفتیم تهران دیدیم جایی که از اونجا ترخیص شده (سفارت آمریکا)تبدیل به موزه شده
  هرجایی که بگید رفتم ستاد کل بسیج بسیج مستضعفان مهاباد سفارت آمریکا
  پروندش نیست که نیست
  تورو خدا راهنمایی کنید چکار کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام بایدبریدارگان سپاه دربیارن غیرازاین راهی نیست

 23. ناشناس
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام.از طریق بسیج کسری خدمت گرفتم.الان نظام وظیفه میگه سپاه هنوز ثبتش نکرده تو سیستم ناجا. تا ثبت نکنه کسری تعلق نمیگیره.چکار باید کنم؟کسی این مشکلو داشته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت بخیر . برای استعلام کسری بسیج باید مدارک شما در ناحیه ثبت شده باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 24. امین
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام.
  من نامه ی کسری خدمتم برای اورگان فرستاده شده و از آخر اسفند ماه سربازیم تموم شده اما هنوز در سامانه ای پلیس ثبت نشده و نمیتونم درخواست کارت پایان خدمت بدم. برای پیگیری کجا باید مراجعه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   برای پیگیری باید پلیس +10 رفت یا خدمات الکتریکی

 25. علی میلانی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام اطلاعی دارید از ک چطور بفهمیم قبل بسیج بودیم یا ن

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر
   خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام
   از طریق ناحیه بسیج خود برای استعلام وضعیت کارت بسیج اقدام کنید

 26. پژمان
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای استعلام دوباره کسری خدمت کجا باید برم. من کارت پایان خدمتو گرفتم. فقط برای ایثارگری پدرم میخوام بدونم چه قدر تو سیستم ثبت شد

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   پدر به بنیاد ایثارگران برای استعلام کسری خدمت مراجعه حضوری داشته باشن

 27. علرضا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  باسلام خسته نباشید و قبولی طاعات و عبادات بنددر سال مدتی منطقه عملیاتی شمالغرب بودم لشگرویژ شهدا جبهه حساب میشود

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام
   سوال شما واضح نیست

 28. محمد
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

  سلام وقت بخیر
  من تازه کارت ایثارگری پدرم رو گرفتم و ۲۸ ماه ایثارگری داره.برادرم سال ۹۳ به مدت ۷ ماه کسری منطقه جنگی گرفته.اون زمان پدرم کارت ایثارگری نگرفته بود ولی ۲۱ ماه منطقه جنگی داشت.آیا من الان میتونم استفاده کنم؟باید چقدر باشه که معاف بشم؟
  خیلی ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   اگر برادرتون یکبار از سهمیه پدرتون استفاده کرده باشه دیگه شما مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری نیستید ولی اگر از سهمیه استفاده نکرده باشد شما حق استفاده را دارید

  • رضا
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام منم شرایط شمارو دارم تونستید استفاده کنید؟

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 29. صادق
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام وقتتون بخیر پدر بنده بین سال های ۶۶ تا ۶۸ منطقه بودن اگر بخوام دنبال کارای کسری خدمت برم از کجا باید شروع کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت بخیر
   باید به بنیاد امور ایثارگران و شهیدان استان مورد نظر مراجعه کنید.

 30. شهریار حکمتی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام خسته نباشید
  پدر من از سال ۷۳ تا ۷۵ در ارتش و در خاش به مدت ۲۴ ماه خدمت کرده
  آیا میشه کسری گرفت؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام
   خیر

   • یک یییثثیث
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳

    سلام امکان دارد سربازی که در سیرجان دوره آموزشی نیروی دریایی دیده و بعد از پایان آموزشی از شهریور 63تااخر64 در جزیره خارک خدمت کرده باشد و چند ماه آخر. خدمتش به نیروی دریایی بندرعباس منتقل شده باشد پرونده اش گم شود در صورتیکه برگ تسویه حساب و کارت پایان خدمت قدیمی من به کارت هوشمند تبدیل شده است

 31. میلاد
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام
  من نامه کسریم اومد بردم تعویل یگان دادم میگه تویی سیستم نزاجا ثبت نشد کی ثبت میشه چقدر زمان میبره

 32. رضا
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  کسری خدمتم تو سامانه نظام وظیفه ثبت شده
  ولی یگانم میگه باید برگه بیاری مگه سیستمشون انلاین نیست
  من الان باید چیکار کنم نن اونا نامه میدن نه اینا بدون نامه قبول میکنن

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   با سلام.به دفتر مرکزی نظام وظیفه استان خود مراجعه کنید.

 33. فرزاد
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام
  من پدرم از سال ۷۰ تا ۷۲ لشکر ۸۸ زاهدان بوده خدمتش تو
  منطقه دهلران و سه راه فکه آیا کسری خدمت شامل میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به اشخاصی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در جبهه خدمت کرده باشند.برای استعلام دقیق میتوانید ازبنیاد امور ایثارگران پیگیری کنید.

 34. هادی
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام پدرم سال۶۴ هوانیروز ارتش تهران بوده خواستم بدونم کسری خدمت تعلق میگره

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در جبهه خدمت کردند تعلق میگیرد.

 35. مجید
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام وقت بخیر،پدرم ازسال ۶۵تا ۶۸خدمت بوده کارت ایثار هم داره ۱۹ماه زدن ،ایا کسری همین ۱۹ماه بهم تعلق میگیره یا بیشتر؟؟و من حدود یک ماه پیش مدارک تحویل قرارگاه غرب کرمانشاه دادم،ولی هنوز جوابش نیومده،و‌میگن قرار سال اینده این کسری برداشته بشه ایا صحت داره ؟؟و‌کسری بمون میدن؟؟لطفا اگر میتونید راهنمایی کنید،با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۰

   کسری خدمت اگر استفاده نشده باشد 19 ماه براشون در نظر گرفنته میشه که هر ماه 12 روز است

 36. امیر محمد
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام خسته نباشید
  پدر من سال 69 تا 71 منطقه عملیاتی گیلان غرب نفت شهر نیرو زمینی ارتش بوده ایا به من کسری تعلق میگیره یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر بعد از سال 67 و بعد قطع نامه اگر در مناطق عملیاتی بوده باشید بله تعلق میگیره بهتون برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 37. عباس
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

  سلام پدر من در سال ۵۹تا۶۱در سلماس آذربایجان غربی خدمت کرده ولی کارت ایثارگری ندادن بهش ایا بازم میشود کسری خدمت گرفت

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام
   نیازه شما از ارگان مربوطه نامه دریافت کنید تا برای شما کسری خدمت رو لحاظ کنند

 38. محمد
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام وقت بخیر. پدر بند در سال ۶۲ تا۶۴ در اسلام اباد غرب پادگان الله اکبر ارتش خدمت کرده میخواستم بدونم کسری خدمت به بنده تعلق میگیرد یا نه ؟ تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   با سلام.ابتدا برای دریافت کارت ایثار اقدام نمایید و پس از ان برای دریافت کسری اقدام نمایید.

   • محمد
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

    بنده الان سربازم میتونم برم کرمانشاه ابتدا کسری را بگیرم ؟ اخه زمان گرفتن کارت ایثار طولانیه

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

     سلام
     اجباری به داشتن کارت ایثارگری نیست
     میتونید برای کسری خدمت اقدام کنید

 39. محمد
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۰

  سلام پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ در قرارگاه پایگاه پنجم شکاری امیدیه اهواز خدمت کرده آیا سهمیه سربازی برای استخدامی به من تعلق میگیره؟

 40. محمد
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ در قرارگاه پایگاه پنجم شکاری اهواز خدمت کرده آیا سهمیه سربازی واسه استخدامی برای من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام
   در صورت داشتن کد 12 رقمی ایثارگری بله

 41. امید
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام پدر من از برج 2 66 تا برج 2 68 خدمت کرده و قبل از این هم سه ماه داوطلب در جبهه بوده آیا کسری خدمت حتمن به کسانی تعلق می‌گیره که در مناطق عملیاتی بودن؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۲

   کسری خدمت به رزمندگانی که در مناطق عملیاتی حضور داشتن تعلق میگیرد

 42. احسان رجبی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام وقت بخیر پدر من از سال ۷۰ تا ۷۲ در کرمانشاه خدمت کرده ویگانش هم ارتش بود میخواستم بدونم کرمانشاه منطقه عملیاتی است یا نه و ضمن من سرباز هستم برای من کسر خدمت تعلق میگیرد یا نه با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر اگر جزو مناطق عملیاتی باشه مشکلی ندار ه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 43. مهدی
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام وقت بخیر پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ ارتش نیرو زمینی ارومیه بوده
  آیا کسری تعلق میگیره؟ چند ماه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در مدت زمان جنگ از سال 59 تا 67 در جبهه خدمت کردند تعلق می گیرد.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 44. مهران
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۴

  سلام… پدر من 20 ماه سابقه جبهه داره و کارت ایثارگری هم داره… من میتونم هم از این طریق و هم از طریق فعالیت بسیج خودم اقدام به کسر خدمت کنم یا فقط یکیش رو میشه استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر
   شما برای استفاده ازکسری خدمت هم میتوانید فعالیت بسیی هم ایثارگری استفاده کنید وبرای اطلاع از زمانش با مشاورین ما تماس بگیرید

  • حسین اسلامی
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام بنده ۱۳ماه ایثارگری دارم چهار ماه پیش تمام مدارک فرزندم که سرباز است جهت گرفتن کسری خدمت تحویل منطقه یکم نیروی دریایی دادم الان بیش از چهار ماه می گذرد نه زنگ زدن نه خبر دارم فرزندم آخر های خدمتش است باید چه کار کنم . همچنین مدارک خودم جهت کارت ملی ایثار دوبار از طریق سایت اجا یک بارم با پر کردن فرم هشت گانه باز هم فرستادم جهت کارت ایثار ملی هنوز خبری نیست من ۲۴ماه جزیره خارک نیروی دریایی سرباز بودم بخاطر عقب نیفتادن کسری خدمت فرزندم به کجا مراجعه کنم

   • کارشناس ارشد
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

    سلام وقت بخیر . باید به یگان فرماندهی یگان محل خدمت فرزند خود مراجعه کنید

 45. منصور کریمی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام بنده در سال 65 یک دوره 57 روزه جبهه جنوب بوده ام و سربازی هم در نیروی انتظامی در استان کهکیلویه وبویر احمد شهرستان دهدشت بودم آیا کسری خدمت برای پسر تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   با سلام.به مدت و بازه زمانی حضور شما در شهرستان دهدشت بستگی دارد.جهت بررسی دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 46. محمد
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام.و وقت بخیر ایام به کام.خیلی ببخشید پدر من از سال ۷۰تا۷۲در منطقه جنگی سومار کرمانشاه اراتش خدمت کرده به مدت ۲۱ماه میخاستم از محضرشما بپرسم که آیا برای بنده کسری خدمت تعلق میگیره؟
  واینکه آیا میتونه پدرم کارت ایثارگری دریافت کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقت بخیر بعد از سال 67 که قطع نامه صادر شد فقط به مناطق جنگی کارت ایثارگری و کسری تعلق میگیره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 47. احمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام خسته نباشید.پدر من ۲۸ماه ایثارگری داره ک برادر بزرگترمسال ۹۰.استفاده کرده ۱۲ماهشو.میخاستم ببینم از کجا میتونم باقیمونده کسریو استعلام بگیرم.خاهش میکنم جواب بدید ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   به ازای هر ماه 12 روز کسری تعلق میگیرد.حهت اطلاع دقیق از استعلام کسری با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 48. سرباز
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  با سلام پدر من از سال ۷۱تا ۷۳ توی سپاه تو منطقه عملیاتی سنندج خدمت کرده و کارت ایثارگری هم ندارد آیا کسری خدمت به من شامل میشه یا نه ؟؟؟
  و اگه هم بره کارت ایثارگری بگیره بهش کارت ایثارگری میدن یا نه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام
   شانس خود را برای دریافت کارت ایثارگری امتحان کنید سپس برای کسری خدمت اقدام کنید

 49. هادی بحرانی
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام وقتتون بخیر
  پدر من سال ۶۶ پنجوین کردستان جبهه بوده تا سال ۶۸
  سال ۶۷ که جنگ تمام میشه درگیری ارتش پدرم با کموله ها بوده یعنی به مدت یک سال جبهه و یک سال درگیری
  آیا یک سال درگیری با کموله ها شامل کسری میشه؟واگه میشه به ازای هر ماه چند روز کسری شامل من میشه.

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

   خیر

 50. مهدی
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام و خسته نباشید پدر من از سال 67 تا 69 در پادگان سلمان فارسی اسلام آباد غرب خدمت کرده که نیروی زمینی ارتش میباشد آیا این منطقه شامل منطقه عملیاتی بوده و برای من کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   بله

 51. مهدی
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام و خسته نباشید. پدر من از سال 67 تا 69 در پادگان سلمان فارسی اسلام آباد غرب خدمت کرده که نیروی زمینی ارتش میباشد آیا این منطقه شامل منطقه عملیاتی بوده و برای من کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   بله

 52. iman
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام من دو ماهه از ارتش کسری گرفتم ولی هنوز ثبت سامانه نظام وظیفه نشده زنگ هم میزنم میگن ما زدیم تو سامانه از کجا باید پیگیری کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر ثبت استعلام کسری خدمت سربازی در سامانه یه مقدارطول میکشه و بایید از طریق نظام وظیفه پیگیری کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 53. Arya
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام پدر من سال ۷۵-۷۷ تیپ ۳ ارتش مریوان(استان کردستان) ک عملیاتی هست خدمت کرده به مدت ۱۸ماه .کسری داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام . خیر

   • Arya
    ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

    فرزندان افرادی که حتی پس از پایان جنگ تحمیلی نیز در مناطق عملیاتی نظیر کردستان مشغول به خدمت بوده اند (کردستان از مناطق عملیاتی پس از جنگ محسوب میشود.)

    اینو توی سایت زده پس یعنی چی؟

    • کارشناس ارشد
     ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

     سلام
     در صورتی که سمت اون افراد ، داخل منطقه ی عملیاتی باشه در سال های 67 تا 69، شانس خودشونو برای گرفتن کارت ایثارگری میتونن امتحان کنن
     در صورتی که کارت ایثارگری بهشون تعلق بگیره فرزندان این افراد میتونن از کسری خدمت سربازی استفاده کنن

 54. یونس
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  با سلام بنده نامه های کسری خدمت خودم رو دریافت کردم ولی وقتی میبرم تو نیروی انسانی ثبت کنم میگن هنوز تو سیستم ثبت نشده، میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا تو سیستم شون بیوفته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام . 1 ماه حداقل

 55. رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹

  با عرض سلام ‌خسته نباشید ،ببخشد مزاحم شدم میخاستم بدونم کسری خدمت شامل بنده می‌شود یا نخیر ،پدر بنده از سال۱۳۷۰تا۱۳۷۲در آذربایجان غربی شهرستان مهاباد در سپاه خدمت کرده است آیا کسری خدمت شامل بنده می‌شود یا نمیشود اگر می‌شود ب ازای هر ماه چند روز کسری شامل می‌شود با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

   سلام .خیر

 56. رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  با عرض سلام و خسته نباشید ،من میخاستم بدونم کسری خدمت برای من شامل میشه یا نخیر ،پدر بنده از سال ۱۳۷۰تا۱۳۷۲ در آذربایجان غربی،شهرستان مهاباد در سپاه خدمت کرده است آیا کسری خدمت برای من شامل می‌شود یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام. خیر

 57. سروش
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  دوستان توجه کنید.پدر بنده سربازیش تو جنگ بوده داداشم ازش کسر خدمت گرفته.البته فقط اون قسمش که قبل اتش بس بوده.بعد خودشم به عنوان بسیجی رفته تو جنگ که خودم ازش کسری گرفتم.در این صورت میشه کسر خدمتی رو تقسیم کرد.

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .بله

  • رضا
   ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

   با عرض سلام و خسته نباشید ،برای دومین بار مزاحتون میشم پدر من در سال۱۳۷۰الی۱۳۷۲در مهاباد گروهان المدینه ختمت کرده است و مهاباد جز مناطق عملیاتی حساب می‌شود آیا کسری ختمت شامل بنده میشه پدر بنده در سپاه مهاباد گروهان المدینه ختمت کرده لطفا میشه بگید میتونم از کسری ختمت استفاده کنم با خیر

   • کارشناس ارشد
    ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

    سلام
    بستگی به سمت پدرتون در اون سال داره
    شما شانس خود را برای دریافت کارت ایثارگری امتحان کنید
    اگر کارت ایثارگری به پدرتون تعلق بگیره شما میتونید از کسری خدمت استفاده کنید

 58. هیراد اصلی
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام خسته نباشید پدر من نظامی هستش داخل سپاه و 38ماه منطقه جنگی داره میخواستم بدونم چقد کسری بهم تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر برای کسری خدمت توسط کارت ایثارگری به ازای هر ماه خدمت 9-12 روز کسری تعلق میگیره که بستگی به سال و محل خدمت داره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 59. سامان
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام.پرونده من از ناحیه رفته سپاه استان ۵ ماه کسری داشتم ولی دوباره برگردوندن و قبول نکردن.امکان دوباره فرستادنش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام اره میتونی دوباره درخواست کسری خدمت بدی

 60. مجید داودآبادی
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۸

  پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ سیستان بلوچستان خاش خدمت کرده آیا کسری به من تعلق میگیره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر باید مناطق خدمتی بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 61. محسن شیرزادی
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۱

  سلام پدرم زمان جنگ سرباز بوده اصفهان هشتم شکاری میخاستم بدونم شامل کسری خدمت میشه

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقتتون بخیر بسته به سال جنگ و مناطق درگیر جنگ دارد جهت مشاوره با تلفن مرکز تماس حاصل فرمایید

  • سروش
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

   اگه اونجا جزع مناطق عملیاتی باشه اره بهش میدن.که بعید میدونم اونجا عملیاتی باشه

   • کارشناس ارشد
    ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

    سلام وقت بخیر برای گرقتن کارت و کد ایثارگری برای کسری خدمت از سال 67 به بعد باید محدوده خدمتشون جزو مناطق عملیاتی باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 62. امین
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۳

  سلام پدر من در سال۶۹درفکه خدمت کرده ایا شامل کسری میشود

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

   سلام برای کسری خدمت میتوانید اقدام به گرفتن کارت ایثارگری کنید
   ولی برای سهمیه کنکور شامل سهمیه نمیشید.

 63. محمد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

  با سلام ، پدرم دو سال در زمان جنگ سال ۶۲ تا ۶۴ در هنگ ژاندارمری سقز ک منطقه محسوب میشه خدمت کرده ، آیا کسری خدمت تعلیق میگیره برام ؟ البته‌ دنبال کارت ایثار گری گرفتن نرفته پدرم و نمی دونم میتونه بگیره کارت یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقتتون بخیر اگر در مناطق جنگی پدر حضور داشتخ باشند بله به شما تعلق می گیرد به ازای هر 30 روز در12 روز به شما کسری تعلق می گیرد و بع یگان ترخیصی پدر مراجعه کنید.

 64. سیدحمید
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰

  سلام
  پدرم ۲۸ ماه خدمت کرده در زمان جنگ فکر کنم منطقه عملیاتی نبوده ایا به این۲۸ماه خدمت میشه کسری خدمتی تعلق بگیره .ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت بخیر.باید در کمیسیون بررسی بشه.

 65. سعید نصیری
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام خسته نباشید پدر من در سال 65تا67سربازی کرده تو سپاه در اندمیشک وساری آیا منطقه حساب میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام از ارگانی که خدمت کردند پرس و جو کنید

  • حسین
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۳

   سلام ببخشید پدرم ۱۸ماه زمان جنگ دهلران خدمت کرده ولی بعدفوت شدنش کارت پایان خدمتشم گم شده نمیدونم کدوم پادگان یا یگان خدمت کرده الان باید چیکارکنم

   • کارشناس ارشد
    ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

    سلام برای استعلام محل خدمت پدرتون باید از نیروهای مسلح اقدام کنید

 66. علی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام پدر من 24کارت ایثار داره روی کارت ایثارش نوشته مدت جبهه 24 ماه میخواستم بدونم که کل این 24 ماه توی جبهه بوده چقدر به من کسری تعلق میگیرد
  رفته لویزان کاراش و انجام داده گفتن که نامه کسری نیاد دم در خانه چقدر طل میکشه این نانه بیاد الان 10روز شده و خواهشا بگید چقدر کسری بهم تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   از طرف سپاه اعزام شده بودند یا ارتش؟

 67. رضا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

  من 9سال درمناطق جنگی خدمت موظف دردبستان بودم و4ماه جبهه دارم کسرخدمت فرزندانم شامل نیسود

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام بله اگر از یگان خدمتی خودتون تاییدیه داشته باشید میتونید استفاده کنید

 68. حامد حسن
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۱

  سلام من ۲ ماه خدمت کرده ام و بابام ۲۰ درصد جانبازی داره و ۷ ماه ایثارگری و خودمم ۲ ماه بسیج میشه لطف کنید من میتونم سربازی رو تموم کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر. به ازای هر درصد جانبازی 9-11 روز و به ازای هر ماه ایثارگری 12 روز کسری خدمت میگیرید.

 69. پیمان دستواره
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام مدت حضور پدر من در جبهه ۲۴ماه بوده ولی پشت کارت ایثارگری ایشان ۱۴ماه حضور در جبهه ثبت شده ،،،الان برای محاسبه کسری خدمت ۲۴ماه حساب میشه یا ۱۴ماه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام مدت ایثارگری همان مدت زمانی هستش که پدرتون در طول 8سال دفاع مقدس گذرانده است.

 70. احمدفدایی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام. من درسال ۶۶/۱۰ به خدمت اعزام شدم وتاریخ ۶۸/۴ با سه احتیاط حدودا ۲۹خدمت کردم.
  بعدازقطعنامه صلح ۲۵ ماه یعنی دوسال یک ماه کارت ایثارگری حضور درجبهه دارم.
  ایا این مدت را میتونم کسری خدمت بین دوفرزندم تقسیم کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه نمیتونید شرایط کسری خدمت را بین فرزاندانتان تقسیم کنید.

 71. فاروق
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶

  سلام پدر من در سال ۶۸رفت خدمت مقدس سال ۷۰تموم کرد بیست و چهار ماه رفت و در استان کرمانشاه هم بود منطقه سرپل ذهاب و دهلران میخواستم بدونم کسر خدمت شامل من میشه و برای انجام ان باید چه اقداماتی انجام داد لطفا همراهیم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام معمولا بعد از توافق و صلح یعنی از سال 67 ب اینور دیگه ایثارگری نداشتیم ولی اگر در مناطق درگیر جنگ بوده میتونی از کسری ایثارگری استفاده کنی

   • رحمانی
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

    با سلام خواهشا جواب منو بدین من پدرم برای کسری خدمت ایثارگری رفت پادگانی که خدمت کرده اونا بهش گفتن ما پروندتو میفرستیم تهران برو اونجا جوابشو بگیر همچین چیزی امکان داره ایا ؟

    • bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

     با سلام مرکز اصلی برای سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه تهران است

     • رحمانی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

      پدرم تو پادگانی که خدمت کرده بهش گفتن برکه گواهی کسری رو از تهران بگیر و گفتن اموزشی هم شامل میشه بخشنامه اومده میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا کسریم کلا ثبت بشه

     • bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

      با سلام برای ثبت شدن کسری خدمت زمان معینی وجود ندارد

ایران تحصیل
تماس با مشاور