ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام غیبت سربازی با کد ملی

استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

استعلام غیبت سربازی با کد ملی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

استعلام غیبت سربازی از راه مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد، افراد در صورتی که تمایلی به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ نداشته باشند می توانند اقدام به استعلام غیبت سربازی با کد ملی کنند. سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه به آدرس vazifeh.police.ir در دسترس متقاضیان می باشد.

استعلام غیبت سربازی به صورت اینترنتی به کمک کد ملی و کد سخا امکانپذیر است و فرد می تواند به مراجعه به وبسایت سازمان نظام وظیفه به کمک یکی از این دو کد اقدام به استعلام غیبت خود نماید.در این مقاله سعی داریم تا نحوه استعلام نظام وظیفه با کد ملی را شرح دهیم.

 

برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی – اطلاع از نحوه دریافت بخشودگی غیبت سربازی و همچنین اطلاع از میزان جریمه غیبت سربازی می توانید سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد ملی

 

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد ملی

 

سازمان نظام وظیفه عمومی ، برای سهولت انجام کار کلیه مشمولان، و همچنین عدم مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 تلاش نموده است تا انجام کارهای خود را به صورت غیر حضوری به انجام برسانند. استعلام غیبت سربازی با کد ملی با استفاده از فعال سازی پیامک امکان پذیر است. سازمان نظام وظیفه عمومی دو سرویس بدین منظور در نظر گرفته است. متقاضیان توجه داشته باشند که احتمالا استعلام از طریق پیامک، با هزینه همراه خواهد بود.

 

سرویس اول برای استعلام کدملی : در سرویس اول برای آن دسته از مشمولینی است که ثبت نام خود را به انجام رسانده اند، می توانند با استفاده از این سامانه، جهت اطلاع رسانی، اعلام بررسی اقدامات انجام شده، از این سرویس استفاده نمایند. سرویس ذکر شده برای استعلام مواردی همچون : تاریخ بررسی پرونده، تایید، ارسال به شورا، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام، عودت، صدور کارت، تحویل به پست و … از سرویس مذکور استفاده نمایند.

 

سرویس دوم : مختص به مشمولینی است که درخواست خود را به ثبت رسانده اند و حال می خواهند از طریق استعلام غیبت سربازی با کد سخا از همین سامانه استفاده نمایید. کافی است علامت ؟ را به شماره 11026010 پیامک را ارسال نمایید. جهت اطلاع از آخرین وضعیت مشمولین عدد : 1 را برای دریافت کد سخا با کد ملی ارسال نمایید. جهت اطلاع از وضعیت رسبدگی به پرونده : عدد 2، کد سخا، کد ملی  و همچنین برای اطلاع از وضعیت رسیدگی برای درخواست تعویض کارت، عدد 3 را وارد نمایید.

 

استعلام مدت زمان غیبت سربازی

 

چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟

چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟

 

مطابق با قوانین تعیین شده معافیت موقت تحصیلی، کلیه دانش آموزان، طلاب در صورتی که درخواست خود را به ثبت رسانده باشند. می توانند تا حداکثر یک سال پس از تحصیل، برای معافیت خود اقدام نمایند. پس از پذیرش در دانشگاه های با آزمون و بدون آزمون نیز، بر اساس مقطع تحصیلی لازم است درخواست خود را تمدید نموده و مجددا به ثبت  برسانند. در این شرایط، هر یک از فارغ التحصیلان، بر اساس مقطع تحصیلی خود، می توانند از معافیت موقت بهره مند شوند.

چنانچه مشمول سربازی می باشید، اما برای معافیت از سربازی، درخواست خود را به ثبت نرسانده است و مایل به ادامه تحصیل نمی باشد و یا انصراف از تحصیل داده اند، پس از رسیدن به سن 18 سالگی تمام، تنها تا 6 ماه فرصت خواهد داشت تا خود را معرفی نماید. در صورتی که درخواست خود را به ثبت رسانده اید اما برای اعزام به خدمت آماده نشده اید، غائب محسوب خواهید شد و در صورت اعزام لازم است زمان بیشتری را علاوه بر دوره ضرورت خود سپری نمایید.

آن دسته از مشمولانی که به صورت آزاد تحصیل نموده اند نیز برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی تنها تا موعد قانونی زمان خواهند داشت. همچنین مشمولان خدمت از سربازی در صورتی که برای خدمت سربازی خود در زمان تعیین شده اقدام ننموده باشند، غائب محسوب خواهند شد و به همین دلیل لازم است مدارک خود را ارائه نمایند.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر درباره استعلام وضعیت نظام وظیفه وارد شوید.

 

 

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد سخا

سامانه سخا که همان سیستم خدمت رسانی نظام وظیفه می باشد از جمله سامانه هایی است که به کمک آن می توان اقدام به استعلام غیبت سربازی کرد، برای استفاده از این سامانه برای کسب اطلاع از مدت غیبت شما باید از کد ملی خود به عنوان نام کاربردی و از کد سخا خود به عنوان رمز عبور استفاده نمایید.

 • برای انجام اینکار در مرحله اول باید کد سخا خود را از دفاتر پلیس +۱۰ دریافت کنید.
 • در مرحله دوم باید به سامانه سخا به آدرس sakha.epolice.ir مراجعه نمایید.
 • بعد از ورود به این وبسایت باید به بخش خدمات الکترونیکی وارد شوید.
 • در گام بعدی به صفحه خدمات الکترونیکی مربوط به نظام وظیفه وارد خواهید شد.
 • بعد از وارد کردن کد ملی و کد سخا می توانید در میان گزینه هایی که به شما نمایش داده می شود روی گزینه استعلام غیبت سربازی کلیک کنید.

 

 

استعلام غیبت سربازی با کد سخا

استعلام غیبت سربازی با کد سخا

 

 

 

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی

هنگامی مشمولان بنابر دلایلی قصد دارند وضعیت خود را پیگیری کرده و از زمان اعزام و سایر فرآیندهای سربازی مطلع شوند اما شاید بسیاری از افراد اطلاع ندارند که استعلام وضعیت نظام وظیفه با سامانه خاصی انجام می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. سایت استعلام وضعیت سربازی می تواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مشمولان قرار دهد. لازم به ذکر است که جهت ورود به این سامانه می بایست کد ملی و کد سخا سربازی را به همراه داشت.

 

سامانه سازمان نظام وظیفه 

در پاسخ به این سوال که سامانه سازمان نظام وظیفه چه کاربردهایی دارد و مشمولین چگونه می توانند از آن استفاده کنند؟  باید بگوییم که هر فرد مشمولی باید برای اطلاع از وضعیت نظام وظیفه خود به این سایت مراجعه کند. برای مثال فردی که می خواهد بداند دوره سربازی اش چه زمانی به پایان می رسد یا داوطلبی که می خواهد از وضعیت امریه سربازی و جذب آن مطلع شود، می تواند از این سامانه پیگیری نماید. در ادامه بخشی از خدمات الکترونیکی که از سایت مذکور ارائه می شوند را شرح داده ایم.

 

نحوه استعلام سربازی با کد ملی

سازمان وظیفه عمومی ناجا در راستای خدمات دهی آسان و سریع به مشمولان و کاهش مراجعات حضوری اقدام به فعالسازی سامانه پیامک به شماره 110206010 نموده است که در دو سرویس ارائه خدمات می نماید.

■ سرویس اول:
اطلاع رسانی اعلام بررسی و اقدامات انجام شده درخواست های مشمولان توسط حوزه های وظیفه عمومی مانند: تاریخ برررسی پرونده، تایید، ارسال به شورا، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام و عودت و صدور کارت، تحویل به پست و غیره.

■ سرویس دوم:
استعلام مشمولان از آخرین وضعیت درخواست خود با ارسال کد ملی و رمز سخا که فقط کافی است علامت (؟) را به شماره ((110206010)) پیامک نموده سپس در صورت:

▪︎جهت دریافت آخرین وضعیت مشمولین: عدد 1، کد سخا، کدملی.

▪︎جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده: عدد 2، کد سخا، کدملی.

▪︎جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت: عدد 3، کد سخا، کدملی را به این سامانه ارسال نمایید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی کلیک نمایید.

 

 

سامانه خدمات الکترونیک سخا

هر یک از مشمولان و سربازان محترم برای انجام ثبت نام و همچنین خدمات خود نیازمند مراجعه کردن به سامانه خدمات الکترونیک سخا به نشانی سایت “epolice.ir” نیز می باشند. نحوه استعلام دریافت کردن کد سخا برای تمامی مشمولین خدمت سربازی ضروری می باشد. تشکیل پرونده سربازی به صورتی است که نیازمند بارگذاری مدارک می باشد. به همین دلیل ارائه این مدارک و همچنین انجام ثبت نام در زمان مقرر از طریق سامانه سخا سربازی صورت می پذیرد. سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در جهت بهبود عملکرد کلیه مشمولین عزیز و همچنین برای رفاه حال این عزیزان علاوه بر ایجاد سامانه خدمات الکترونیک سخا و سامانه ای را به صورت پیامکی فعال نموده است که با ورود به نشانی “epolice.ir” هر یک از مشمولین عزیز می توانند نسبت به استعلام دریافت کد سخا پیامکی و یا استعلام سربازی با کد ملی اقدام نمایند. پس از ارائه پیامک می توانند کد مربوطه را دریافت نمایند.

 

خدمات الکترونیکی سامانه سازمان نظام

● درخواست مجوز خروج از کشور
این گزینه برای دانشجویانی که گواهی اشتغال به تحصیل دارند و یا سربازان در حال خدمت که قصد خروج از کشور را دارند، کاربردی می باشد.

● تمدید و تعجیل
داوطلبان مشمولی که قصد دارند درخواست خود را مبنی بر تغییر زمان اعزام بیان کنند، باید از این قسمت اقدام نمایند.

● عودت کارت
استعلام درباره کارت پایان خدمت و یا معافیت مشمولین از این بخش صورت می گیرد.

● مهارت ها و رزومه
همان طور که از نام آن پیدا است، این قسمت تمامی توانایی ها و سابقه فرد را نشان می دهد.

● اعتراض به درخواست معافیت پزشکی
داوطلبان مشمولی که قصد اعتراض به معافیت پزشکی خود را دارند، باید از این بخش استفاده کنند.

● استعلام
مواردی که از این قسمت می توان به آن ها دست پیدا کرد عبارتند از :
1) تاریخ و محل اعزام به خدمت
2) معافیت تحصیلی
3) معافیت موارد خاص
4) معافیت پزشکی
5) معافیت جریمه غایب
6) معافیت کفالت
7) امریه و جذب
8) سابقه خدمت
9) کارت المثنی
10) درخواست تعویض کارت

● خرید شماره سریال دفترچه
این قسمت به منظور خرید شماره سریال دفترچه اعزام به خدمت قرار داده شده است.

 

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

یکی از اموری که مشمولان می توانند به صورت آنلاین و الکترونیکی انجام دهند استعلام وضعیت نظام وظیفه و پیگیری وضعیت سربازی می باشد. در هر استعلام مشخص می شود که مشمول تا به الان چقدر غیبت سربازی ( اضافه خدمت غیبت سربازی) داشته است یا زمان اعزام وی چه زمانی خواهد بود. استعلام وضعیت نظام وظیفه جزو واجبات مراحل اعزام به خدمت سربازی است، چرا که مشمولان نیاز دارند قبل از اعزام به یک سری اطلاعات دسترسی داشته باشند. شاید همه مشمولان با سایت نظام وظیفه آشنا باشند. همانطور که می دانید در این سایت اخبار مربوط به نظام وظیفه، قوانین مختلف، آموزش های مختلف و … وجود دارند؛ اما از مهم ترین امکانات این سایت، سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه است.

این سامانه به سامانه سخا معروف است و شاید بسیاری از مشمولان نام این سامانه را شنیده باشند. سایت استعلام وضعیت نظام سربازی تمام امکاناتی که مشمول می تواند به صورت غیر حضوری انجام دهد را در خود جای داده است که یکی از این امکانات، استعلام وضعیت سربازی است.
استعلام وضعیت نظام وظیفه در سامانه سخای سربازی، یکی از کاربردی ترین امکانات این سامانه است، چرا که در این قسمت از سامانه همه اطلاعات مربوط به اعزام مانند تاریخ پست کردن دفترچه، تاریخ اعزام و یا نوع خدمت سربازی که امریه یا خدمت معمولی است، ذکر می شود. بنابراین، همه مشمولان باید از روش پیگیری وضعیت سربازی در سامانه سخا نظام وظیفه که در مقاله زیر به توضیح آن پرداخته شده است، آگاه باشند. داشتن کد سخا جهت ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه عمومی به نشانی vazifeh.police.ir و استفاده از خدمات آن برای داوطلبان الزامی است.

 

راهنمای ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه

داوطلبان برای دسترسی به سایت سازمان نظام وظیفه و بهره مندی از امکانات اینترنتی باید به سامانه رسمی آن به نشانی vazifeh.police.ir مراجعه نمایند که در ادامه، مراحل دسترسی به این سایت به صورت تصویری نشان داده شده است.

 

■ ورود به سایت رسمی سازمان نظام وظیفه عمومی به نشانی vazifeh.police.ir و انتخاب گزینه “خدمات الکترونیکی”

 

استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی

استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی

 

■ درج نام کاربری (کد ملی)، کلمه عبور (کد سخا) و کد امنیتی در قسمت های مربوطه و سپس کلیک بر روی دکمه “ورود”

 

راهنما تصویری سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

راهنما تصویری سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

 

■ انتخاب گزینه “وظیفه عمومی” از قسمت راست سایت و سپس کلیک بر روی یکی از گزینه های نمایان شده مطابق عکس ذیل

 

نحوه استعلام سربازی با کد ملی

نحوه استعلام سربازی با کد ملی

 

مزایای استفاده از سامانه سازمان نظام وظیفه

انجام فرآیندهایی که پیش تر از آن نام بردیم، از طریق مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 نیز امکان پذیر است اما چرا بهتر است که از سامانه الکترونیکی آن استفاده کنیم؟ 
▪︎اولین مسئله ای که مطرح می باشد این است که ثبت درخواست به صورت حضوری، نیاز به صرف وقت زیادی دارد. همچنین ممکن است موقعیت جغرافیایی مراکز پلیس +10 نسبت به محل زندگی داوطلب دور باشد.
▪︎مراکز پلیس +10 تا ساعت مقرری مشغول به فعالیت هستند و طبیعتا افراد نمی توانند در خارج از این ساعت ها، مراجعه حضوری داشته باشند. در حالی که سامانه الکترونیکی سازمان نظام وظیفه در 24 ساعت شبانه روز فعال است.
▪︎مزیت بعدی استفاده از خدمات الکترونیکی سازمان نظام وظیفه این است که مشمولین برای اعلام درخواست خود، نیاز به گرفتن نوبت و انتظار در صف مردمی ندارند و می توانند در منزل، محل کار، مترو و … با مراجعه به سامانه مورد بحث، درخواست خود را ثبت نمایند، بدون این که لحظه ای معطل شوند.
▪︎دسترسی آسان به سامانه الکترونیکی سازمان نظام وظیفه در هر مکان و زمان و بسیاری از دلایل دیگر می توانند برتری استفاده از این سایت را نسبت به مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10، کاملا مشهود سازند.

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جدید ترین خدماتی است که سازمان نظام وظیفه به افرادی که قصد اطلاع از این موضوع را دارند ارائه می دهد، افرادی که غیبت سربازی خورده اند می توانند از دو طریق حضوری (با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰) و اینترنی اقدام به کسب اطلاع از میزان غیبت خود برای خدمت سربازی نمایند.

در روش اینترنتی استعلام غیبت سربازی فرد با داشتن کد سخا و یا کد ملی می تواند با مراجعه به وبسایت نظام وظیفه این کار را انجام دهد.

 

3.2/5 - (10 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانیم برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی اقدام نماییم؟

جهت استعلام غیبت سربازی با کد سخا می توانید از طریق وب سایت در نظر گرفته شده بدین منظور استفاده نمایید.

غیبت سربازی چگونه محاسبه می شود؟

سن، میزان تحصیلات، تعداد سال های استفاده از معافیت تحصیلی تعیین کننده موضوع می باشد.

چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟

با استعلام نظام وظیفه با کد ملی به صورت پیامک و اینترنتی به راحتی می توانید از میزان غیبت سربازی خود اطلاع یابید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  M
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام داداش من محمد روستایی پاتپه به شماره ملی 0076071375 متولد سال 63 تا حالا هیچ اقدامی برای خدمت نکرده و هیچ کس هم با او کاری ندارد چند وقت پیش هم در محضر وکالت خونه سازی هم بهش دادن این چه قانونی که باهاش هیچ کاری ندارن کلا بیکار و تو خیابون میچرخه به همه هم میگه سربازی نرید بالاخره خودشون معافتون میکنن وقلدری سرکشی میکنه اینم شماره تلفنش 09351458393 لطفا رسیدگی کنید لااقل یه پیام احزار به خدمت بهش بدید تا حساب کار دستش بیاد و فرق کسی که2سال خدمت کرده با ایشون معلوم بشه متشکرم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام وقتتون بخیر سوال حقوقی خود را با مشاور ما در میان بگزارید با تشکر

 2. Avatar photo
  حسین
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  من از خدمت فرار کردم باید چکار کنم الان تقریبن پنچ سال فرارم بهم بگید

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت به خیر
   به پادگان خدمتی خود مراجعه کرده و ادامه خدمت را بگذرانید.

 3. Avatar photo
  مهدی
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام من حدودا یکسال غیبت کردم میخواستم ببینم الان میتونم دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت بگیرم کنکور بدم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه وارد دوران غیبت شده اید اجازه نام نویسی در دانشگاه ها را ندارید مگر توجیه غیبت کنید که شامل مواردی خاص میشود که میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل کنید.

 4. Avatar photo
  محمد جواد
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام ببخشید من الان ۲۰ سالمه اسفند ماه دارم اعظام میزنم ایا اضاف دارم ۴مهر وارد ۲۰سال شدم اسفند پارسال دیپلم گرفتم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام غیبت سربازی تاریخ فارغ التحصیلی خود را بررسی نمایید.

 5. Avatar photo
  Ashkan
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام من 18سالگی ترک تحصیل کردم الان22سالمه سربازی نرفتم میخام بدونم چقدر اضافه خدمت خوردم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام روز بخیر
   دوست گرامی وضعیت نظام وظیفه شما باید به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار بگیرد.
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 6. Avatar photo
  sabziroo
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  کسی ۱۳ سال سربازی نرفته و پولی برای جریمه ندارد ایا ام را زندانی میکنن و مدت اضافه خدمت چند ساله؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

   سلام نخیر زندانی نمیکنند . نهایتا 6 ماه اضافه خدمت و جریمه نقدی به محاسبه یگن مربوطه

 7. Avatar photo
  میثم مصطفایی
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام امکان تجدید نظر تاریخ ترخیص از یگان خدمتی هست کارت پایان خدمتم هنوز صادر نشده ولی از نظام وظیفه تایید شده.واسه تاریخ ترخیص ب مشکل خوردم واسه استخدامی

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر باید از یگان خدمتی اقدام بفرمایید

 8. Avatar photo
  مسعود
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام خسته نباشید.من ۹ سال فرار بودم.تازه دستگیرم کردند‌ دادسرا نظامی.و فقط جریمه نقدی پرداخت کردم.میخواستم بپرسم اضافم میزنن یا خیر؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام روزبخیر
   بله اضافه میخورید.

 9. Avatar photo
  عباس
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  باسلام عرض ادب من متولد۱۳۶۴متاهل سه تابچه دارم بایک مادرپیربخاطرهمین وضعیت اقدام کردم ولی نرفتم چون جزمن کسی ندارن قبلامادرم یک برادروخواهرازمن کوچیکترداشتم الان متاهل ومادردارم ایااگراقدام کنم چه مجازاتی داره کسری خدمت هست ممنون اگربنده رهنمایی کنیدتشکر

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. Avatar photo
  عباس
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام وقت بخیرمن متولد۱۳۶۴متاهل سه تابچه دارم سربازی نرفتم ازبدشانسی الان خیلی پشیمون هستم میخوام اقدام کنم ایاکسری یاچه مجازاتی داره ممنونم ازرهنمایی شماتشکر

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 11. Avatar photo
  ارمان
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام ۶ماه غیبت سربازی دارم ۴ماهه ک دارم خدمت میکنم و کنکور رتبه قبولی اوردم دانشگاه منو ثبت نام میکنه ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام روزتان بخیر شما لطفا به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید و شرایطتان را لحاظ کنید و معافیت تحصیلی سربازی بگیرید

 12. Avatar photo
  Hesam
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من متولد 81/9 هستم کنکور 1400 دادم ولی نرفتم امسال کنکور دادم میخواستم ببینم میشه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام شرط معدل بر اساس سوابق تحصیلی 16 به بالا است

 13. Avatar photo
  حیدری
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام . برادرم متولد ۶۳هست و یک فرزند ۴ساله داره. حدودن ۱۲ سال پیش موقعی ک خدمت سربازی میرفت یک هفته مونده بود تا پاپان خدمت سربازیش تموم بشه،متاسفانه فرار کرد. همچنین داغ فوت از دست دادن دوبرادر ایثارگر و جانباز و شیمیایی دوران جنگ و جهبه درسال ۹۸ به شهادت رسید.مجدد فوت دیگر برادرم پاسدار سپاه پاسداران بود ۱۴۰۰/۱۲ که همزمان با فوت پدرم را است دادم . آیا میشه غیبت سربازی برادرم موجه بشه واسه یک هفته مونده بود پایان خدمتش تموم شه فرار کرد .ممنونم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  • Avatar photo
   karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام مراجعه کنه به دادگاه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 14. Avatar photo
  رهبر
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام . برادرم متولد ۶۳هست و یک فرزند ۴ساله داره. حدودن ۱۲ سال پیش موقعی ک خدمت سربازی میرفت یک هفته مونده بود تا پاپان خدمت سربازیش تموم بشه،متاسفانه فرار کرد. همچنین داغ فوت از دست دادن دوبرادر ایثارگر و جانباز و شیمیایی دوران جنگ و جهبه درسال ۹۸ به شهادت رسید.مجدد فوت دیگر برادرم پاسدار سپاه پاسداران بود ۱۴۰۰/۱۲ که همزمان با فوت پدرم را است دادم . آیا میشه غیبت سربازی برادرم موجه بشه واسه یک هفته مونده بود پایان خدمتش تموم شه فرار کرد .ممنونم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  • Avatar photo
   karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام مراجعه کنیدبه دادگاه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 15. Avatar photo
  نسرین
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام . برادرم متولد ۶۳هست و یک فرزند ۴ساله داره. حدودن ۱۲ سال پیش موقعی ک خدمت سربازی میرفت یک هفته مونده بود تا پاپان خدمت سربازیش تموم بشه،متاسفانه فرار کرد. همچنین داغ فوت از دست دادن دوبرادر ایثارگر و جانباز و شیمیایی دوران جنگ و جهبه درسال ۹۸ به شهادت رسید.مجدد فوت دیگر برادرم پاسدار سپاه پاسداران بود ۱۴۰۰/۱۲ که همزمان با فوت پدرم را است دادم . آیا میشه غیبت سربازی برادرم موجه بشه واسه یک هفته مونده بود پایان خدمتش تموم شه فرار کرد .ممنونم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  • Avatar photo
   karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام مراجعه کنیدبه دادگاه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 16. Avatar photo
  سیاوش
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام
  لطفابفرماییدکسیکه متولد۱۳۶۱باشدوبعدازچندماه خدمت فرارکرده باشد،الان اگردستگیرکنندبه زندان میبرندیاجریمه میگیرندوبه محل خدمتش انتقال میدهند؟
  ممنون میشم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   با سلام فرار از سربازی 4 تا حکم دارد که از طریق دادگاه دنطامی مشخص میشود

 17. Avatar photo
  سیاوش
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  من متولد۱۳۶۱هستم وبعداز۳ماه آموزش سربازی فرارکرده ام.آیاازماجریمه میگیرندیابه زندان میبرند؟ممنون میشم

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر احتمالا برای شما جریمه اضافه غیبت در نظر خواهند گرفت

 18. Avatar photo
  امیر
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته بهمن 99هستم رشته حقوق ثبتی ثبت نامه کردم و نامه از پلیس 10+گرفته ام ترم اول مشروط و ترم بهمن 1400دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال میخواستم بدونم اگه دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت سربازی

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   خیر در صورت اخراج از دانشگاه بلافاصله باید به سربازی بروید.

 19. Avatar photo
  مهدی
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  با سلام
  من متولد ۵۸ هستم متاهل هستم و یک فرزند دارم .سوالی که دارم :آیا متولدین دهه ۵۰ با این شرایط معاف هستند؟اگر معاف هستند چه کاری برای دریافت کارت معافی باید انجام بدهم؟ممنون

  • Avatar photo
   موسی۱۳۵۷
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   با سلام وخسته نباشید
   بنده متولد۱۳۵۷هستم متاهل و داری یک فرزند و شغل ام کارگر فصلی و مستاجر هستم از تمام بدبختی ها و گرفتاری دنیارو هم دارم.
   درسال ۱۳۷۶ به خدمت رفتم بعد۶ماه فرار کردم چون پسر بزرگ خانواده و۷برادر و خواهر از خودم کوچکتر بود و پدرم کارگر ودر آن زمان ۵۹سال داشت چندباره دستگیر و اضافه خدمت خوردم دادسرای نظامی از تحقیقات محلی که به عمل آوردن مشخص شد تمام گفته هایم درست است وبه خاطر کمک حال پدر و مریضی سرطان مادرم حتی دادسرا برایم معافیت درخواست کردن ولی به خاطر این که در زمان اعزام پدرم۵۹ سال داشت موافقت نشد.
   الان ۴۴سال دارم و هیچ دندان طبیعی ندارم و چندسال قبل تصادف کردم از پای راست رباط صلیبی پارگی و نی درشت پا واز پای چپ پارگی رباط صلیبی و مینیسک شدم الان هم کار افتاده شدم و مددجو کمیته امداد هستم حال با این شرح خلاصه میتونم معافیت درخواست کنم.
   ۱.ایا میشه بدون رفتن به یگان خدمت ام که اراک است دنبال کارهایم باشم؟
   ۲.چون مستاجر و متاهل هستم معافیت شامل حالم میشه؟
   ۳.با بیماری و مشکلات بدنی میشه معاف شد؟
   ۴.واقعا به غیر شهر خودم که سمت مشهد است نمیتونم جای دیگه دنبال پرونده ام بدم ایا راهی دارد؟
   اگه لطفا کنید پاسخ بدید ممنون میشم یک این فکر بزرگ خلاص بشم

   • Avatar photo
    bagheri
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

    با سلام احتنا معافیت پزشکی شما بالا است مقاله سایت را مورد بررسی قرار دهید

   • Avatar photo
    موسی۱۳۵۷
    ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۰

    با سلام ایا کارشناس ایا کسی اهل فن نیست جواب سول من رو بده ؟
    باتشکر

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

     سلام وقت بخیر . استعلام غیبت سربازی از طریق کد سخا امکان پذیر است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 20. Avatar photo
  هادی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام و خسته نباشید. یه سوال داشتم من متولد ۱۳۸۲/۵/۷
  هستم یعنی مرداد ماه تولدم هست پارسال دوازدهم بودم کنکور دادم قبول نشدم رشته مورد نظرم امسال هم می‌خوام کنکور بدم.
  مدرسه هم معافیت ندادن به من چون گفتن که تابستون هست و فارغ التحصیل شدی از مدرسه به نظرتون الان وارد غیبت شدم
  چون ۱۸سال رو تمام نکردم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

   شما تا تاریخ یازدهم بهمن ماه 1400 معافیت داشته و الان وارد غیبت شده اید.

 21. Avatar photo
  علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام خسته نباشید من متولد 81/11هستم و خرداد امسال دیپلمم رو گرفتم میخواستم بدونم غیبت سربازی چطور حساب میشه:

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شما تا پایان سن 20 سالگی فرجه دارید اما ذبعد از اون وارد مرحله غیبت میشوید ونیازه شرایط شما برای خدمت سربازی مشخص شود

  • Avatar photo
   دانیال
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام من دیپلم رو خرداد ۹۹ گرفتم داخل معافیت تحصیلی زده حداکثر گواهی ادامه تحصیل تا برج 2 سال دیگه ولی الان رفتم دفترچه پر کردم 6 ماه اضافه خدمت زدن این درسته ؟؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

    سلام وقت بخیر بستگی به تاریخ فارغ التحصیلی دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 22. Avatar photo
  افشین
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ورودی ارشد سال ۱۳۹۱ هستم
  سال ۱۳۹۴ معافیت تحصیلیم تموم شده و دنبال انصراف تحصیلیم نرفتم.ممکنه راهنمایی کنید الان وضعیت غیبتم چطوری هست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنید

 23. Avatar photo
  افشین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ورودی سال 1391 مقطع ارشد بودم اما تحصیلم رو ادامه ندادم و دنبال کارای انصراف از تحصیلم هم نرفتم
  فقط استعلامی که گرفتم پایان معافیت تحصیلیم 1394 بوده
  الان وضعیت غیبت من چطوره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   از سال نود و پنج وارد غیبت شده اید

 24. Avatar photo
  محمد زارع
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام و وقت بخیر
  میخوام برای کفایت مادر از طریقه کمیته اقدام کنم و شرطش نداشتن غیبته من تا سال۱۴۰۱ سنوات دارم و دانشجو هستم ولی سه ترمه انتخاب واحد نکردم و به من کارت اشتغال تحصیل نمیدن خواستم بدونم برای استعلام غیبت فقط سنوات کافیه یا حتما باید کارت اشتغال به تحصیل باشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   با سلام.شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود

 25. Avatar photo
  سعیدزارعی اسمعیل اباد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  میخاهم ببینم اضاف چقد دارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر باید حضورا به پلیس +10 مراجعه کنین

 26. Avatar photo
  نوید قهرمانی
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

  سلام‌ وقت بخیر

  من ۸ سال غیبت دارم یعنی فرار کردم میخوام بدونم الان میشه اقدام ب خرید سربازی بکنم یا خیر ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر
   در حال حاظر امکان خرید سربازی برای شما وجود ندارد . برای دریافت مشاوره در خصوص خرید سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 27. Avatar photo
  نوید قهرمانی
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام‌ وقت بخیر من ۸ ساله غیبت دارم ایا میتونم الان اقدام ب خرید سربازی بکنم یا نه ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام
   قانون خرید سربازی در حال حاضر در حال بررسی میباشد و تصویب نشده است

 28. Avatar photo
  محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹

  با سلام.بنده متولد1379/4/12هستم و در سال 98در دانشگاه ازاد مشغول به تحصیل شدم.از اونجایی که دارم استخدام نیروی انتظامی میشم و گفتن که بیشتر از40واحد نباید پاس کنی. به همین خاطر من توی این یک سال و نیم که معافیت داشتم برای کاردانی فقط 40واحد پاس کردم و 40واحد دیگه هنوز مونده.خواستم ببینم برای برج12
  امسال که معافیت بنده تموم میشه راهی هست که از دانشگاه دو سه ماه اضافه وقت بگیرم که سربازی نرم.چون بنده در برج 1
  اعزام میشم واسه درجه داری.ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

   سلام
   شما باید تا مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدین و بعد برای درجه داری اقدام کنید
   برای اطلاع از قوانین جدید درجه داری تماس بگیرین

 29. Avatar photo
  حسین
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹

  سلام بنده متولد ۷۷ هستم و ورودی ۹۶ کنکور سراسری هستم
  این ترم به خاطر مشکلاتم متاسفانه به سنوات آموزشی خوردم و خرداد فارغ التحصیل میشم کامل… میخاستم بدونم آیا میتونم ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم یا خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در ثبتنام ارشد 1402 ندارید اما باید در نظر داشته باشید که از زمان فارغ تحصیلیتان تا سال اینده همان تاریخ فقط یه سال معافیت تحصیلی دارید جهت مشاوره بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 30. Avatar photo
  میلاد
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام وقت شما بخیر،من تا تاریخ ۳۱ تیر سال ۹۷ از مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شدم،و دیگه ادامه ندادم! حدود ۳ ماه پیش ابلاغیه‌ای از نظام وظیفه برام اومد مبنی بر اینکه خودتون رو معرفی کنید برای خدمت! اما من شرایط انجام خدمت رو به دلیل بیماری اختلال اضطراب ندارم و تحت معالجه روانپزشک هستم، میخواستم بپرسم غیبت من از چه تاریخی حساب میشه؟ و آیا من دیگه نمیتونم ادامه تحصیل بدم؟ اگر نه!امکان معافیتم چقدر هست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر برای استعلام غیبت سربازی یک سال بعد از تمام شدن معافییت تحصیلی وارد غیبت می شوید. برای معافیت و توجیه غیبت می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 31. Avatar photo
  ایوب
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام من یه 3 یا 4 سالی هست که غیبت سربازی دارم می‌خوام برم سربازی ، آیا بازداشت خواهم شد یا نه ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وفت بخیر اضافه خدمت میخوره بهتون

 32. Avatar photo
  امیر
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام وقتتون بخیر ، بنده مدرک فوق دیپلم را سال ۹۲ گرفتم و سال ۹۳ برای کارشناسی اقدام کردم
  در سال ۹۷ از دانشگاه انصراف دادم و دوباره کارشناسی ثبت نام کردم
  و سال ۹۹ دانشگاه بنده را اخراج کرد
  غیب سربازی من از چه سالی محاسبه میشود ؟
  از آخرین مدرک تحصیلیم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت بخیر بله برای استعلام غیبت سربازی از اخرین مدرک تحصیلی محاسبه میشود

 33. Avatar photo
  مهران
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام خسته نباشید،من اسفند98اضاف خدمت خوردم ولی به دلیل مریضی پدرومادر،تویه روستابدون امکانات بودیم،غیبت خوردم.پدرم 1ماه بعده غیبتم فوت کردن، الان ازکمیته امداددرخواست کفالت مادرمودادم موافقت شده،ولی نظام وظیفه استان توجیه غیبتوردکردن،ممنون میشم راهنماییم کنیدچیکارکنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام. توجیه غیبت کنید . از نظام وظیفه درخواست دهید

 34. Avatar photo
  عماد
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام
  ببخشید مزاحم میشم
  یه سوالی داشتم؟ من دانشگاه فرهنگیان قبول شدم الان رفتم میگه غیبت داری بعدش رفتم کمیته امداد گفتش چونکه غیبت داری نمیتونیم بهت بدیم الان هیچ راهی نیس که بگیرمش من الان نمیتونم برم سربازی چون پدرم فوت شده وخرج خونواده رو میدم الان اگه راهی است بگید ایشالله اجرتون با خدا
  خداحافظ وممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام بله امکانش هست

 35. Avatar photo
  جواد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام خسته نباشید بنده سال ۹۶اعزام شده بودم به دلیل اعتیاد فراری شدم اسفند۹۹اعزام شدم اکنون به علت ثبت ثنوات در پرونده ام نمیتونم از کثری پدرم ایثارگری استفاده کنم اضافه خدمتم بخشیده شده ولی نمیدونم چرا تعلق نمیگیره میشه راهنمایی کنید باتشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام برای کسانیکه غیبت یا فرار از خدمت دارند هیچگونه کسری خدمتی در نظر گرفته نمیشود

 36. Avatar photo
  یاسین
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام خسته نباشید . ببخشید من تقریبا اخرای خدمته . میخواستم ببینم سنوات دارن یا نه . من سال ۹۶ اقدام به معافیت تحصیلی کردم سال ۱۹.۵.۹۸ اعزام شده میخواستم بدونم سنوات دارم الان تو برگ سبز و برگ سفیدم نزده گفتم مطمعنشم که درسته

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام اگر در همون تاریخ ثبت شده در برگ سبز اعزام شدید اره غیبت نداری

تماس با مشاور