ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

استعلام غیبت سربازی با کد ملی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استعلام غیبت سربازی از راه مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد، افراد در صورتی که تمایلی به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ نداشته باشند می توانند اقدام به استعلام غیبت سربازی با کد ملی کنند. سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه به آدرس vazifeh.police.ir در دسترس متقاضیان می باشد.

استعلام غیبت سربازی به صورت اینترنتی به کمک کد ملی و کد سخا امکانپذیر است و فرد می تواند به مراجعه به وبسایت سازمان نظام وظیفه به کمک یکی از این دو کد اقدام به استعلام غیبت خود نماید.در این مقاله سعی داریم تا نحوه استعلام نظام وظیفه با کد ملی را شرح دهیم.

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد ملی

سازمان نظام وظیفه عمومی ، برای سهولت انجام کار کلیه مشمولان، و همچنین عدم مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 تلاش نموده است تا انجام کارها و خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه دهد. استعلام غیبت سربازی با کد ملی با استفاده از فعال سازی پیامک امکان پذیر است. سازمان نظام وظیفه عمومی دو سرویس بدین منظور در نظر گرفته است. متقاضیان توجه داشته باشند که احتمالا استعلام از طریق پیامک، با هزینه همراه خواهد بود.

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد ملی

سرویس اول برای استعلام کدملی : سرویس اول برای آن دسته از مشمولینی است که ثبت نام خود را به انجام رسانده اند. این عزیزان می توانند با استفاده از این سامانه، جهت اطلاع رسانی و اعلام بررسی اقدامات انجام شده، اقدامات لازم را اتخاذ نمایند. سرویس ذکر شده برای استعلام مواردی همچون تاریخ بررسی پرونده، تایید، ارسال به شورا، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام، عودت، صدور کارت، تحویل به پست و … مورد استفاده قرار میگیرد.

سرویس دوم : مختص به مشمولینی است که درخواست خود را به ثبت رسانده اند و حال می خواهند از طریق استعلام غیبت سربازی با کد سخا از همین سامانه استفاده نمایند. برای این کار کافی است علامت ؟ را به شماره 11026010 پیامک نمایید. جهت اطلاع از آخرین وضعیت مشمولین عدد 1 را ارسال کنید. جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده عدد 2 کد سخا کد ملی و همچنین برای اطلاع از وضعیت رسیدگی برای درخواست تعویض کارت، عدد 3 را وارد نمایید.

استعلام مدت زمان غیبت سربازی

مطابق با قوانین تعیین شده معافیت موقت تحصیلی، کلیه دانش آموزان و طلاب در صورتی که درخواست خود را به ثبت رسانده باشند. می توانند تا حداکثر یک سال پس از تحصیل، برای معافیت خود اقدام نمایند. پس از پذیرش در دانشگاه های با آزمون و بدون آزمون نیز، بر اساس مقطع تحصیلی لازم است درخواست خود را تمدید نموده و مجددا به ثبت  برسانند. در این شرایط، هر یک از فارغ التحصیلان، بر اساس مقطع تحصیلی خود، می توانند از معافیت موقت بهره مند شوند.

استعلام مدت زمان غیبت سربازی

چنانچه مشمول سربازی می باشید، اما برای معافیت از سربازی، درخواست خود را به ثبت نرسانده اید و مایل به ادامه تحصیل نمی باشید و یا انصراف از تحصیل داده اید، پس از رسیدن به سن 18 سالگی تمام، تنها تا 6 ماه فرصت خواهید داشت تا خود را برای اعزام به خدمت سربازی معرفی نمایید. در صورتی که درخواست خود را به ثبت رسانده اید اما برای اعزام به خدمت آماده نشده اید، سرباز غائب محسوب خواهید شد و در صورت اعزام لازم است زمان بیشتری را علاوه بر دوره ضرورت خود سپری نمایید.

آن دسته از مشمولانی که به صورت آزاد تحصیل نموده اند نیز برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی تنها تا موعد قانونی زمان خواهند داشت. همچنین مشمولان خدمت از سربازی در صورتی که برای خدمت سربازی خود در زمان تعیین شده اقدام ننموده باشند، غائب محسوب خواهند شد و به همین دلیل لازم است مدارک خود را ارائه نمایند.

برای کسب اطلاع بیشتر درباره استعلام وضعیت نظام وظیفه وارد شوید.

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد سخا

سامانه سخا که همان سیستم خدمت رسانی نظام وظیفه می باشد از جمله سامانه هایی است که به کمک آن می توان اقدام به استعلام غیبت سربازی کرد، برای استفاده از این سامانه جهت کسب اطلاع از مدت غیبت شما باید از کد ملی خود به عنوان نام کاربری و از کد سخا خود به عنوان رمز عبور استفاده نمایید.

 • برای انجام اینکار در مرحله اول باید کد سخا خود را از دفاتر پلیس +۱۰ دریافت کنید.
 • در مرحله دوم باید به سامانه سخا به آدرس sakha.epolice.ir مراجعه نمایید.
 • بعد از ورود به این وبسایت باید به بخش خدمات الکترونیکی وارد شوید.
 • در گام بعدی به صفحه خدمات الکترونیکی مربوط به نظام وظیفه وارد خواهید شد.
 • بعد از وارد کردن کد ملی و کد سخا می توانید در میان گزینه هایی که به شما نمایش داده می شود روی گزینه استعلام غیبت سربازی کلیک کنید.

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد سخا

 

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی

پیش می آید که مشمولان بنابر دلایلی قصد دارند وضعیت خود را پیگیری کرده و از زمان اعزام و سایر فرآیندهای سربازی مطلع شوند. اما شاید بسیاری از افراد اطلاع ندارند که استعلام وضعیت نظام وظیفه با سامانه خاصی انجام می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. سایت استعلام وضعیت سربازی می تواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مشمولان قرار دهد. لازم به ذکر است که جهت ورود به این سامانه می بایست کد ملی و کد سخا سربازی را به همراه داشت.

هزار و یک راه معافیت سربازی

سامانه سازمان نظام وظیفه

در پاسخ به این سوال که سامانه سازمان نظام وظیفه چه کاربردهایی دارد و مشمولین چگونه می توانند از آن استفاده کنند؟  باید بگوییم که هر فرد مشمولی باید برای اطلاع از وضعیت نظام وظیفه خود به این سایت مراجعه کند. برای مثال فردی که می خواهد بداند دوره سربازی اش چه زمانی به پایان می رسد یا داوطلبی که می خواهد از وضعیت امریه سربازی و جذب آن مطلع شود، می تواند از این سامانه پیگیری نماید. در ادامه بخشی از خدمات الکترونیکی که از سایت مذکور ارائه می شوند را شرح داده ایم.

 

نحوه استعلام سربازی با کد ملی

سازمان وظیفه عمومی ناجا در راستای خدمات دهی آسان و سریع به مشمولان و کاهش مراجعات حضوری اقدام به فعالسازی سامانه پیامک به شماره 110206010 نموده است که در دو سرویس ارائه خدمات می نماید.

■ سرویس اول:
اطلاع رسانی اعلام بررسی و اقدامات انجام شده درخواست های مشمولان توسط حوزه های وظیفه عمومی مانند: تاریخ برررسی پرونده، تایید، ارسال به شورا، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام و عودت و صدور کارت، تحویل به پست و غیره.

■ سرویس دوم:
استعلام مشمولان از آخرین وضعیت درخواست خود با ارسال کد ملی و رمز سخا که فقط کافی است علامت (؟) را به شماره 110206010 پیامک نموده سپس در صورت:

▪︎جهت دریافت آخرین وضعیت مشمولین: عدد 1، کد سخا، کدملی.

▪︎جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده: عدد 2، کد سخا، کدملی.

▪︎جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت: عدد 3، کد سخا، کدملی را به این سامانه ارسال نمایید.

جهت اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی کلیک نمایید.

سامانه خدمات الکترونیک سخا

هر یک از مشمولان و سربازان محترم برای انجام ثبت نام و همچنین خدمات خود نیازمند مراجعه کردن به سامانه خدمات الکترونیک سخا به نشانی سایت “epolice.ir” نیز می باشند. دانستن نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامک برای تمامی مشمولین خدمت سربازی ضروری می باشد. تشکیل پرونده سربازی به صورتی است که نیازمند بارگذاری مدارک می باشد. به همین دلیل ارائه این مدارک و همچنین انجام ثبت نام در زمان مقرر از طریق سامانه سخا سربازی صورت می پذیرد. سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در جهت بهبود عملکرد کلیه مشمولین عزیز و همچنین برای رفاه حال این عزیزان علاوه بر ایجاد سامانه خدمات الکترونیک سخا، سامانه ای را به صورت پیامکی فعال نموده است که با ورود به نشانی “epolice.ir” هر یک از مشمولین عزیز می توانند نسبت به استعلام دریافت کد سخا پیامکی و یا استعلام سربازی با کد ملی اقدام نمایند. پس از ارائه پیامک می توانند کد مربوطه را دریافت نمایند.

خدمات الکترونیکی سامانه سازمان نظام

● درخواست مجوز خروج از کشور
این گزینه برای دانشجویانی که گواهی اشتغال به تحصیل دارند و یا سربازان در حال خدمت که قصد خروج از کشور را دارند، کاربردی می باشد.

● تمدید و تعجیل
داوطلبان مشمولی که قصد دارند درخواست خود را مبنی بر تغییر زمان اعزام بیان کنند، باید از این قسمت اقدام نمایند.

● عودت کارت
استعلام درباره کارت پایان خدمت و یا معافیت مشمولین از این بخش صورت می گیرد.

● مهارت ها و رزومه
همان طور که از نام آن پیدا است، این قسمت تمامی توانایی ها و سابقه فرد را نشان می دهد.

● اعتراض به درخواست معافیت پزشکی
داوطلبان مشمولی که قصد اعتراض به معافیت پزشکی خود را دارند، باید از این بخش استفاده کنند.

● استعلام
مواردی که از این قسمت می توان به آن ها دست پیدا کرد عبارتند از :
1) تاریخ و محل اعزام به خدمت
2) معافیت تحصیلی
3) معافیت موارد خاص
4) معافیت پزشکی
5) معافیت جریمه غایب
6) معافیت کفالت
7) امریه و جذب
8) سابقه خدمت
9) کارت المثنی
10) درخواست تعویض کارت

● خرید شماره سریال دفترچه
این قسمت به منظور خرید شماره سریال دفترچه اعزام به خدمت قرار داده شده است.

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

یکی از اموری که مشمولان می توانند به صورت آنلاین و الکترونیکی انجام دهند استعلام وضعیت نظام وظیفه و پیگیری وضعیت سربازی می باشد. در هر استعلام مشخص می شود که مشمول تا به الان چقدر غیبت سربازی ( اضافه خدمت غیبت سربازی) داشته است یا زمان اعزام وی چه زمانی خواهد بود. استعلام وضعیت نظام وظیفه جزو واجبات مراحل اعزام به خدمت سربازی است، چرا که مشمولان نیاز دارند قبل از اعزام به یک سری اطلاعات دسترسی داشته باشند. شاید همه مشمولان با سایت نظام وظیفه آشنا باشند. همانطور که می دانید در این سایت اخبار مربوط به نظام وظیفه، قوانین مختلف، آموزش های مختلف و … وجود دارند؛ اما از مهم ترین امکانات این سایت، سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه است.

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

این سامانه به سامانه سخا معروف است و شاید بسیاری از مشمولان نام این سامانه را شنیده باشند. سایت استعلام وضعیت نظام سربازی تمام امکاناتی که مشمول می تواند به صورت غیر حضوری انجام دهد را در خود جای داده است که یکی از این امکانات، استعلام وضعیت سربازی است.
استعلام وضعیت نظام وظیفه در سامانه سخا سربازی، یکی از کاربردی ترین امکانات این سامانه است، چرا که در این قسمت از سامانه همه اطلاعات مربوط به اعزام مانند تاریخ پست کردن دفترچه، تاریخ اعزام و یا نوع خدمت سربازی که امریه یا خدمت معمولی است، ذکر می شود. بنابراین، همه مشمولان باید از روش پیگیری وضعیت سربازی در سامانه سخا نظام وظیفه که در مقاله زیر به توضیح آن پرداخته شده است، آگاه باشند. داشتن کد سخا جهت ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه عمومی به نشانی vazifeh.police.ir و استفاده از خدمات آن برای داوطلبان الزامی است.

راهنمای ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه

داوطلبان برای دسترسی به سایت سازمان نظام وظیفه و بهره مندی از امکانات اینترنتی باید به سامانه رسمی آن به نشانی vazifeh.police.ir مراجعه نمایند که در ادامه، مراحل دسترسی به این سایت به صورت تصویری نشان داده شده است.

 

■ ورود به سایت رسمی سازمان نظام وظیفه عمومی به نشانی vazifeh.police.ir و انتخاب گزینه “خدمات الکترونیکی”

 

راهنمای ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه

■ درج نام کاربری (کد ملی)، کلمه عبور (کد سخا) و کد امنیتی در قسمت های مربوطه و سپس کلیک بر روی دکمه “ورود”

نام کاربری و رمز عبور سامانه سازمان نظام وظیفه

■ انتخاب گزینه “وظیفه عمومی” از قسمت راست سایت و سپس کلیک بر روی یکی از گزینه های نمایان شده مطابق عکس ذیل

انتخاب گزینه وظیفه عمومی در سامانه سخا

مزایای استفاده از سامانه سازمان نظام وظیفه

انجام فرآیندهایی که پیش تر از آن نام بردیم، از طریق مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 نیز امکان پذیر است اما چرا بهتر است که از سامانه الکترونیکی آن استفاده کنیم؟ 
▪︎اولین مسئله ای که مطرح می باشد این است که ثبت درخواست به صورت حضوری، نیاز به صرف وقت زیادی دارد. همچنین ممکن است موقعیت جغرافیایی مراکز پلیس +10 نسبت به محل زندگی داوطلب دور باشد.
▪︎مراکز پلیس +10 تا ساعت مقرری مشغول به فعالیت هستند و طبیعتا افراد نمی توانند در خارج از این ساعت ها، مراجعه حضوری داشته باشند. در حالی که سامانه الکترونیکی سازمان نظام وظیفه در 24 ساعت شبانه روز فعال است.
▪︎مزیت بعدی استفاده از خدمات الکترونیکی سازمان نظام وظیفه این است که مشمولین برای اعلام درخواست خود، نیاز به گرفتن نوبت و انتظار در صف مردمی ندارند و می توانند در منزل، محل کار، مترو و … با مراجعه به سامانه مورد بحث، درخواست خود را ثبت نمایند، بدون این که لحظه ای معطل شوند.
▪︎دسترسی آسان به سامانه الکترونیکی سازمان نظام وظیفه در هر مکان و زمان و بسیاری از دلایل دیگر می توانند برتری استفاده از این سایت را نسبت به مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10، کاملا مشهود سازند.

فکرت درگیره چجوری معافیت سربازی بگیری؟

 

خلاصه مطلب

استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جدید ترین خدماتی است که سازمان نظام وظیفه به افرادی که قصد اطلاع از این موضوع را دارند ارائه می دهد، افرادی که غیبت سربازی خورده اند می توانند از دو طریق حضوری (با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰) و اینترنی اقدام به کسب اطلاع از میزان غیبت خود برای خدمت سربازی نمایند.

در روش اینترنتی استعلام غیبت سربازی فرد با داشتن کد سخا و یا کد ملی می تواند با مراجعه به وبسایت نظام وظیفه این کار را انجام دهد.

 

3.3/5 - (14 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانیم برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی اقدام نماییم؟

جهت استعلام غیبت سربازی با کد سخا می توانید از طریق وب سایت در نظر گرفته شده بدین منظور استفاده نمایید.

غیبت سربازی چگونه محاسبه می شود؟

سن، میزان تحصیلات، تعداد سال های استفاده از معافیت تحصیلی تعیین کننده موضوع می باشد.

چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟

با استعلام نظام وظیفه با کد ملی به صورت پیامک و اینترنتی به راحتی می توانید از میزان غیبت سربازی خود اطلاع یابید.

 

 

نظرات

 1. حسین صادقی
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۲۴

  سلام وقت بخیر من دفترچه مو پست کردم برا 5/1بعد الان ب دلایلی نمیخام برم الان چی در انتظار من هست سرباز فراری محسوب میشم یا غیبت میخورم ایا بدعد خاستم گواهینامه بگیرم ب مشکل بر میخورم

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام اگر در هنگام اعزام به اموزشی نروید غیبت میخورید

 2. حسین صادقی
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام من دفترچه مو پست کردم همه کاراش را انجام دادم الان تصمیم رفتن ب ختمت عوض شده نمیخام برم اگه روز اعزام نرم چی میشه سرباز فراری میشم و فرقم بین اونا ک دفترچه پست نکردن چیه ممنون میشم جواب بدیدن

  • مشاور اقازاده
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱

   وقت بخیر
   درصورتی که حضور نداشته باشید در آموزشی به منزله غیبت میباشد

 3. علی
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام بنده متولد 1382/01/21هستم و در شهریور سال 1401 فارغ التحصیل شدم و یک ماه بعدش معافیت تحصیلی من تمام شد و اگه در کنکور 1402شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میتونم برم یانه؟

  • مشاور محمدی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در دانشگاه و ادامه تحصیل نداشتن غیبت یکی از شروط است.

   • علی
    ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱

    اگه الان دفترچه به خدمت پست کنم بعد کنکور برم سربازی وسط سربازی میتونم برم دانشگاه یانه

    • مشاور حمامی
     ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷

     سلام وقتتون بخیر بستگی دارد اگر پزشکی قبول شوید میتوانید ایست خدمت بگیرید

 4. سعید
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام من متولد ۱۱ آبان ۱۳۸۳ هستم ، سال دوازدهمم و هنوز دیپلم نگرفتم ، برای معافیت تحصیلی اقدامی نکردم ، ممکنه غیبت خورده باشم؟ با تشکر

  • مشاور حمامی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام برای برسی وضعیت خدمت با ما تماس بفرمایید

  • علی
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام
   من متولد 1382/01/21هستم و در شهریور سال 1401فارغ التحصیل شدم و یک ماه بعدش معافیت تحصیلی من تمام شد الان میتونم برا کنکور ۱۴۰۲شرکت کنم و به دانشگاه برم یانه اضافه خدمت خوردم

   • مشاور محمدی
    ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۱

    سلام وقت به خیر
    شرط ادامه تحصیل داشتن معافیت و نداشتن غیبت است.

 5. حسین
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام.خدا قوت .مزاحم شدم .بنده نوزده فروردین 83 اعزام شدم.چن ماه بد فرارکردم تا این لحظه ک دارم براتون مینویسم.پلیس+10 استعلام گرفتم چندروز پیش زده مشمول.نزده فراری سال یا ماه فلان.کمکم کنید

  • مشاور محمدی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت به خیر
   سزبازان فراری برای تعیین وضعیت به پادگان خود باید مراجعه کنید.

 6. مهرداد
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام. من در مهلت معرفی فارغ التحصیل شدم. چقدر وقت دارم بعد از تاریخ فارغ التحصیلی تا غیبت نخورم ؟
  ( در مهلت مجاز و دو ترم سنوات ارفاقی نتونستم تموم کنم )

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام
   اگر دانشگاه با سنوات بعدی شما موافقت کند می توانید مشمول معافیت تحصیلی شوید

 7. Sajjad
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۳۷

  سلام خسته نباشید
  من متولد ۳۱ شهریور ۱۳۸۳ هستم خرداد ۱۴۰۱ فارغ تحصیلی شدم
  قبل از ۱۸ سالگی دیپلم گرفتم آیا من می تونم در کنکور تیر ۱۴۰۲ ثبت نام کنم و انتخاب رشته کنم؟

  • tahmasebi
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای شرکت در کنکور ندارید.

 8. حسین
  ۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام اعزامی ۱۳۷۹ هستم مدت قانونی خدمتم انجام دادم اضافه خدمت بودم تصادف کردم دیگه نرفتم دندونام همه خورد شده ومصنوعی هستن الان۲۳ گذشته متاهلم میتونم معافیت پزشکی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • rahdar
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت بخیر .
   نسبت به دندان های مصنوعی صرفا میتوانید معاف از خدمات رزم بگیرد.

 9. علی اکبر
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام و وقت بخیر
  من امسال شهریور ماه ۱۸ سال تمام شدم و پشت کنکوری هم هستم و میخوام سال دیگه کنکور بدم
  امروز هم سازمان نظام وظیفه فراخوانی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خدمت مشمولان متولد ۵۵ تا ۸۴ دادن
  میخواستم ببینم الان منم باید اقدام کنم یا هنوز مشمول محسوب نمیشم ؟؟؟؟
  و اینکه میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور بدم و وارد دانشگاه بشم یا غایب محسوب میشم و باید برم خدمت ؟؟؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون 🙏🌱

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۸

   سلام وقت بخیر
   شما تا ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۲ مهلت ثبت نام در دانشگاه را دارید . کنکور تیر ۱۴۰۲ را میتوانید شرکت کنید

   • سعید
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۹

    سلام من متولد ۶۳ هستم و هیچ اقدامی برای خدمت نکردم ازدواج کردم و۱۰ ساله جدا شدم الان یه پسره ۱۳ ساله دارم ک حضانتش با منه ایامن از خدمت معاف میشم ؟

    • rahdar
     ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۱

     سلام وقت بخیر.
     خیر با شرایطی که فرمودید معافیتی شامل حال شما نخواهد شد.

 10. مهدی
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام سرباز نیروی انتضامی هستم 6ماه اضافه خدمت دارم آیا میتونم از کسری بسیج استفاده کنم؟؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شما درصورتی که وارد مرحله غیبت شده باشید امکان استفاده از کسری بسیج را ندارید

 11. سیدابوالفظل نوابی
  ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۷

  باسلام من سربازارتش هستم که سال 22/2/76اعزام به خدمت شودم بعدش تا5/7/76خدمت کردم فرارکردم که بعداز25سال الان از1401/8/1به پادگان رفتم من متولد57/7/1ودارای سه فرزندمیباشم الان حقوق به من نمیدن وقتی پیگیری میکنم میگویندنامه شمارابه نیروی های مسلح ارتش فرستادم الان 4ماه میگذردبه من حقوق ندادندلطفا به تقاضای بنده رسیدگی کنیدباتشکرفراوان خیلی گرفتارهستم دم عیدهست باسه تابچه دستم خالیه نمیدونم چکار کنم من درگردان ساختمان فنی مهندسی خدمت میکنم که زیرمجموعه سازمان فنی مهدسی ارتش میباشددرکلام اخرلطفارسیدگی کنیدباتشکرازشما

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر
   از راه های ارتباطی در بخش پاسخگویی سایت آجا اقدام کنید . ما صرفا مرکز مشاوره هستیم

 12. ممدقلی
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  باعرض سلام خسته نباشید
  بنده بخاطر بی احترامی ها در خدمت سربازی در یگان از طرف فرمانده و سخت گرفتن خدمت و اضاف های بی مورد بعد از مرخصی به خدمت نرفتم ولی بعدش برای مشکل اعصاب پیگیر شدم و دکتر کمسیون رفتم و معاف از رزم شدم ولی برای معافیتم کافی نبود الان هشت سال گذشته و کپی عقد نامه دادم و بعد از اون الان یه سالی هست پدرمم فوت شده ولی تو استعلام وضعیت خدمت سربازی از طریفه سایت وظیفه غیبت ننوشته و فقط نوشته اعزام به خدمت به نظر شما با شرایطی که بندا دارم میتونید کمک کنید معافیت رو بگیرم؟

  • مشاور حمامی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای دریافت معافیت باید مورد برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 13. saiedfarajpor@gmail.com
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام پدر من کارت ایثارگری داره ولی برادرم ازش‌استفاده گرده الان من میتونم با اون کارت ایثار کسری بگیرم

  • مشاور اقازاده
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که برادر شما از همه امتیاز استفاده نکرده باشد وبرای شما باقی مانده باشد دراین صورت میتوانید اقدام کنید

 14. حسام
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۲

  سلام. ورودی مهر 95 کارشناسی پیوسته هستم و در 13 ترم فارغ التحصیل شدم. چقدر مهلت معرفی دارم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام چون در سنوات مجاز فارغ التحصیل نشدید و یک ترم بیشتر شده باید بصورت حضوری از سازمان وظیفه عمومی استعلام بگیرید

 15. آرمان
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

  سلام
  من ۱۴۰۱.۴.۳۰ از دانشگاه اخراج شدم و هفته پیش برای اعزام به خدمت اقدام کردم
  کارمند پلیس +۱۰ بهم گفت که غیبت خوردی
  خواستم بدونم ایشون درست گفته؟ چون فکر میکردم انصرافی ها و اخراجی ها یک سال زمان برای اقدام دارند

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام دوست عزیز
   مقطع کارشناسی هستید؟
   و اینکه چندترم در دانشگاه حضور داشتید؟
   برای بررسی دقیق شریط تان تماس بگیرید

 16. M
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام داداش من محمد روستایی پاتپه به شماره ملی 0076071375 متولد سال 63 تا حالا هیچ اقدامی برای خدمت نکرده و هیچ کس هم با او کاری ندارد چند وقت پیش هم در محضر وکالت خونه سازی هم بهش دادن این چه قانونی که باهاش هیچ کاری ندارن کلا بیکار و تو خیابون میچرخه به همه هم میگه سربازی نرید بالاخره خودشون معافتون میکنن وقلدری سرکشی میکنه اینم شماره تلفنش 09351458393 لطفا رسیدگی کنید لااقل یه پیام احزار به خدمت بهش بدید تا حساب کار دستش بیاد و فرق کسی که2سال خدمت کرده با ایشون معلوم بشه متشکرم

  • مشاور حمامی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام وقتتون بخیر سوال حقوقی خود را با مشاور ما در میان بگزارید با تشکر

 17. حسین
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  من از خدمت فرار کردم باید چکار کنم الان تقریبن پنچ سال فرارم بهم بگید

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت به خیر
   به پادگان خدمتی خود مراجعه کرده و ادامه خدمت را بگذرانید.

 18. مهدی
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام من حدودا یکسال غیبت کردم میخواستم ببینم الان میتونم دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت بگیرم کنکور بدم

  • rahdar
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه وارد دوران غیبت شده اید اجازه نام نویسی در دانشگاه ها را ندارید مگر توجیه غیبت کنید که شامل مواردی خاص میشود که میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل کنید.

 19. محمد جواد
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام ببخشید من الان ۲۰ سالمه اسفند ماه دارم اعظام میزنم ایا اضاف دارم ۴مهر وارد ۲۰سال شدم اسفند پارسال دیپلم گرفتم

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام غیبت سربازی تاریخ فارغ التحصیلی خود را بررسی نمایید.

 20. Ashkan
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام من 18سالگی ترک تحصیل کردم الان22سالمه سربازی نرفتم میخام بدونم چقدر اضافه خدمت خوردم؟

  • JAVADI
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام روز بخیر
   دوست گرامی وضعیت نظام وظیفه شما باید به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار بگیرد.
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 21. sabziroo
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  کسی ۱۳ سال سربازی نرفته و پولی برای جریمه ندارد ایا ام را زندانی میکنن و مدت اضافه خدمت چند ساله؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

   سلام نخیر زندانی نمیکنند . نهایتا 6 ماه اضافه خدمت و جریمه نقدی به محاسبه یگن مربوطه

 22. میثم مصطفایی
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام امکان تجدید نظر تاریخ ترخیص از یگان خدمتی هست کارت پایان خدمتم هنوز صادر نشده ولی از نظام وظیفه تایید شده.واسه تاریخ ترخیص ب مشکل خوردم واسه استخدامی

  • mansuri
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر باید از یگان خدمتی اقدام بفرمایید

 23. مسعود
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام خسته نباشید.من ۹ سال فرار بودم.تازه دستگیرم کردند‌ دادسرا نظامی.و فقط جریمه نقدی پرداخت کردم.میخواستم بپرسم اضافم میزنن یا خیر؟

  • javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام روزبخیر
   بله اضافه میخورید.

 24. عباس
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  باسلام عرض ادب من متولد۱۳۶۴متاهل سه تابچه دارم بایک مادرپیربخاطرهمین وضعیت اقدام کردم ولی نرفتم چون جزمن کسی ندارن قبلامادرم یک برادروخواهرازمن کوچیکترداشتم الان متاهل ومادردارم ایااگراقدام کنم چه مجازاتی داره کسری خدمت هست ممنون اگربنده رهنمایی کنیدتشکر

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 25. عباس
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام وقت بخیرمن متولد۱۳۶۴متاهل سه تابچه دارم سربازی نرفتم ازبدشانسی الان خیلی پشیمون هستم میخوام اقدام کنم ایاکسری یاچه مجازاتی داره ممنونم ازرهنمایی شماتشکر

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. ارمان
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام ۶ماه غیبت سربازی دارم ۴ماهه ک دارم خدمت میکنم و کنکور رتبه قبولی اوردم دانشگاه منو ثبت نام میکنه ؟

  • isaei
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

  • gholizadegan
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام روزتان بخیر شما لطفا به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید و شرایطتان را لحاظ کنید و معافیت تحصیلی سربازی بگیرید

 27. Hesam
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من متولد 81/9 هستم کنکور 1400 دادم ولی نرفتم امسال کنکور دادم میخواستم ببینم میشه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام شرط معدل بر اساس سوابق تحصیلی 16 به بالا است

 28. حیدری
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام . برادرم متولد ۶۳هست و یک فرزند ۴ساله داره. حدودن ۱۲ سال پیش موقعی ک خدمت سربازی میرفت یک هفته مونده بود تا پاپان خدمت سربازیش تموم بشه،متاسفانه فرار کرد. همچنین داغ فوت از دست دادن دوبرادر ایثارگر و جانباز و شیمیایی دوران جنگ و جهبه درسال ۹۸ به شهادت رسید.مجدد فوت دیگر برادرم پاسدار سپاه پاسداران بود ۱۴۰۰/۱۲ که همزمان با فوت پدرم را است دادم . آیا میشه غیبت سربازی برادرم موجه بشه واسه یک هفته مونده بود پایان خدمتش تموم شه فرار کرد .ممنونم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  • karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام مراجعه کنه به دادگاه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 29. رهبر
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام . برادرم متولد ۶۳هست و یک فرزند ۴ساله داره. حدودن ۱۲ سال پیش موقعی ک خدمت سربازی میرفت یک هفته مونده بود تا پاپان خدمت سربازیش تموم بشه،متاسفانه فرار کرد. همچنین داغ فوت از دست دادن دوبرادر ایثارگر و جانباز و شیمیایی دوران جنگ و جهبه درسال ۹۸ به شهادت رسید.مجدد فوت دیگر برادرم پاسدار سپاه پاسداران بود ۱۴۰۰/۱۲ که همزمان با فوت پدرم را است دادم . آیا میشه غیبت سربازی برادرم موجه بشه واسه یک هفته مونده بود پایان خدمتش تموم شه فرار کرد .ممنونم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  • karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام مراجعه کنیدبه دادگاه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 30. نسرین
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام . برادرم متولد ۶۳هست و یک فرزند ۴ساله داره. حدودن ۱۲ سال پیش موقعی ک خدمت سربازی میرفت یک هفته مونده بود تا پاپان خدمت سربازیش تموم بشه،متاسفانه فرار کرد. همچنین داغ فوت از دست دادن دوبرادر ایثارگر و جانباز و شیمیایی دوران جنگ و جهبه درسال ۹۸ به شهادت رسید.مجدد فوت دیگر برادرم پاسدار سپاه پاسداران بود ۱۴۰۰/۱۲ که همزمان با فوت پدرم را است دادم . آیا میشه غیبت سربازی برادرم موجه بشه واسه یک هفته مونده بود پایان خدمتش تموم شه فرار کرد .ممنونم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  • karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام مراجعه کنیدبه دادگاه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 31. سیاوش
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام
  لطفابفرماییدکسیکه متولد۱۳۶۱باشدوبعدازچندماه خدمت فرارکرده باشد،الان اگردستگیرکنندبه زندان میبرندیاجریمه میگیرندوبه محل خدمتش انتقال میدهند؟
  ممنون میشم

  • bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   با سلام فرار از سربازی 4 تا حکم دارد که از طریق دادگاه دنطامی مشخص میشود

 32. سیاوش
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  من متولد۱۳۶۱هستم وبعداز۳ماه آموزش سربازی فرارکرده ام.آیاازماجریمه میگیرندیابه زندان میبرند؟ممنون میشم

  • ekhlasi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر احتمالا برای شما جریمه اضافه غیبت در نظر خواهند گرفت

 33. امیر
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته بهمن 99هستم رشته حقوق ثبتی ثبت نامه کردم و نامه از پلیس 10+گرفته ام ترم اول مشروط و ترم بهمن 1400دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال میخواستم بدونم اگه دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت سربازی

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   خیر در صورت اخراج از دانشگاه بلافاصله باید به سربازی بروید.

 34. مهدی
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  با سلام
  من متولد ۵۸ هستم متاهل هستم و یک فرزند دارم .سوالی که دارم :آیا متولدین دهه ۵۰ با این شرایط معاف هستند؟اگر معاف هستند چه کاری برای دریافت کارت معافی باید انجام بدهم؟ممنون

  • موسی۱۳۵۷
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   با سلام وخسته نباشید
   بنده متولد۱۳۵۷هستم متاهل و داری یک فرزند و شغل ام کارگر فصلی و مستاجر هستم از تمام بدبختی ها و گرفتاری دنیارو هم دارم.
   درسال ۱۳۷۶ به خدمت رفتم بعد۶ماه فرار کردم چون پسر بزرگ خانواده و۷برادر و خواهر از خودم کوچکتر بود و پدرم کارگر ودر آن زمان ۵۹سال داشت چندباره دستگیر و اضافه خدمت خوردم دادسرای نظامی از تحقیقات محلی که به عمل آوردن مشخص شد تمام گفته هایم درست است وبه خاطر کمک حال پدر و مریضی سرطان مادرم حتی دادسرا برایم معافیت درخواست کردن ولی به خاطر این که در زمان اعزام پدرم۵۹ سال داشت موافقت نشد.
   الان ۴۴سال دارم و هیچ دندان طبیعی ندارم و چندسال قبل تصادف کردم از پای راست رباط صلیبی پارگی و نی درشت پا واز پای چپ پارگی رباط صلیبی و مینیسک شدم الان هم کار افتاده شدم و مددجو کمیته امداد هستم حال با این شرح خلاصه میتونم معافیت درخواست کنم.
   ۱.ایا میشه بدون رفتن به یگان خدمت ام که اراک است دنبال کارهایم باشم؟
   ۲.چون مستاجر و متاهل هستم معافیت شامل حالم میشه؟
   ۳.با بیماری و مشکلات بدنی میشه معاف شد؟
   ۴.واقعا به غیر شهر خودم که سمت مشهد است نمیتونم جای دیگه دنبال پرونده ام بدم ایا راهی دارد؟
   اگه لطفا کنید پاسخ بدید ممنون میشم یک این فکر بزرگ خلاص بشم

   • bagheri
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

    با سلام احتنا معافیت پزشکی شما بالا است مقاله سایت را مورد بررسی قرار دهید

   • موسی۱۳۵۷
    ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۰

    با سلام ایا کارشناس ایا کسی اهل فن نیست جواب سول من رو بده ؟
    باتشکر

    • alizadeh
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

     سلام وقت بخیر . استعلام غیبت سربازی از طریق کد سخا امکان پذیر است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 35. هادی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام و خسته نباشید. یه سوال داشتم من متولد ۱۳۸۲/۵/۷
  هستم یعنی مرداد ماه تولدم هست پارسال دوازدهم بودم کنکور دادم قبول نشدم رشته مورد نظرم امسال هم می‌خوام کنکور بدم.
  مدرسه هم معافیت ندادن به من چون گفتن که تابستون هست و فارغ التحصیل شدی از مدرسه به نظرتون الان وارد غیبت شدم
  چون ۱۸سال رو تمام نکردم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

   شما تا تاریخ یازدهم بهمن ماه 1400 معافیت داشته و الان وارد غیبت شده اید.

 36. علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام خسته نباشید من متولد 81/11هستم و خرداد امسال دیپلمم رو گرفتم میخواستم بدونم غیبت سربازی چطور حساب میشه:

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شما تا پایان سن 20 سالگی فرجه دارید اما ذبعد از اون وارد مرحله غیبت میشوید ونیازه شرایط شما برای خدمت سربازی مشخص شود

  • دانیال
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام من دیپلم رو خرداد ۹۹ گرفتم داخل معافیت تحصیلی زده حداکثر گواهی ادامه تحصیل تا برج 2 سال دیگه ولی الان رفتم دفترچه پر کردم 6 ماه اضافه خدمت زدن این درسته ؟؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

    سلام وقت بخیر بستگی به تاریخ فارغ التحصیلی دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 37. افشین
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ورودی ارشد سال ۱۳۹۱ هستم
  سال ۱۳۹۴ معافیت تحصیلیم تموم شده و دنبال انصراف تحصیلیم نرفتم.ممکنه راهنمایی کنید الان وضعیت غیبتم چطوری هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنید

 38. افشین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ورودی سال 1391 مقطع ارشد بودم اما تحصیلم رو ادامه ندادم و دنبال کارای انصراف از تحصیلم هم نرفتم
  فقط استعلامی که گرفتم پایان معافیت تحصیلیم 1394 بوده
  الان وضعیت غیبت من چطوره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   از سال نود و پنج وارد غیبت شده اید

 39. محمد زارع
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام و وقت بخیر
  میخوام برای کفایت مادر از طریقه کمیته اقدام کنم و شرطش نداشتن غیبته من تا سال۱۴۰۱ سنوات دارم و دانشجو هستم ولی سه ترمه انتخاب واحد نکردم و به من کارت اشتغال تحصیل نمیدن خواستم بدونم برای استعلام غیبت فقط سنوات کافیه یا حتما باید کارت اشتغال به تحصیل باشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   با سلام.شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود

 40. سعیدزارعی اسمعیل اباد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  میخاهم ببینم اضاف چقد دارم

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر باید حضورا به پلیس +10 مراجعه کنین

 41. نوید قهرمانی
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

  سلام‌ وقت بخیر

  من ۸ سال غیبت دارم یعنی فرار کردم میخوام بدونم الان میشه اقدام ب خرید سربازی بکنم یا خیر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر
   در حال حاظر امکان خرید سربازی برای شما وجود ندارد . برای دریافت مشاوره در خصوص خرید سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 42. نوید قهرمانی
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام‌ وقت بخیر من ۸ ساله غیبت دارم ایا میتونم الان اقدام ب خرید سربازی بکنم یا نه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام
   قانون خرید سربازی در حال حاضر در حال بررسی میباشد و تصویب نشده است

 43. محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹

  با سلام.بنده متولد1379/4/12هستم و در سال 98در دانشگاه ازاد مشغول به تحصیل شدم.از اونجایی که دارم استخدام نیروی انتظامی میشم و گفتن که بیشتر از40واحد نباید پاس کنی. به همین خاطر من توی این یک سال و نیم که معافیت داشتم برای کاردانی فقط 40واحد پاس کردم و 40واحد دیگه هنوز مونده.خواستم ببینم برای برج12
  امسال که معافیت بنده تموم میشه راهی هست که از دانشگاه دو سه ماه اضافه وقت بگیرم که سربازی نرم.چون بنده در برج 1
  اعزام میشم واسه درجه داری.ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

   سلام
   شما باید تا مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدین و بعد برای درجه داری اقدام کنید
   برای اطلاع از قوانین جدید درجه داری تماس بگیرین

 44. حسین
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹

  سلام بنده متولد ۷۷ هستم و ورودی ۹۶ کنکور سراسری هستم
  این ترم به خاطر مشکلاتم متاسفانه به سنوات آموزشی خوردم و خرداد فارغ التحصیل میشم کامل… میخاستم بدونم آیا میتونم ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در ثبتنام ارشد 1402 ندارید اما باید در نظر داشته باشید که از زمان فارغ تحصیلیتان تا سال اینده همان تاریخ فقط یه سال معافیت تحصیلی دارید جهت مشاوره بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 45. میلاد
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام وقت شما بخیر،من تا تاریخ ۳۱ تیر سال ۹۷ از مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شدم،و دیگه ادامه ندادم! حدود ۳ ماه پیش ابلاغیه‌ای از نظام وظیفه برام اومد مبنی بر اینکه خودتون رو معرفی کنید برای خدمت! اما من شرایط انجام خدمت رو به دلیل بیماری اختلال اضطراب ندارم و تحت معالجه روانپزشک هستم، میخواستم بپرسم غیبت من از چه تاریخی حساب میشه؟ و آیا من دیگه نمیتونم ادامه تحصیل بدم؟ اگر نه!امکان معافیتم چقدر هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر برای استعلام غیبت سربازی یک سال بعد از تمام شدن معافییت تحصیلی وارد غیبت می شوید. برای معافیت و توجیه غیبت می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 46. ایوب
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام من یه 3 یا 4 سالی هست که غیبت سربازی دارم می‌خوام برم سربازی ، آیا بازداشت خواهم شد یا نه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وفت بخیر اضافه خدمت میخوره بهتون

 47. امیر
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام وقتتون بخیر ، بنده مدرک فوق دیپلم را سال ۹۲ گرفتم و سال ۹۳ برای کارشناسی اقدام کردم
  در سال ۹۷ از دانشگاه انصراف دادم و دوباره کارشناسی ثبت نام کردم
  و سال ۹۹ دانشگاه بنده را اخراج کرد
  غیب سربازی من از چه سالی محاسبه میشود ؟
  از آخرین مدرک تحصیلیم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت بخیر بله برای استعلام غیبت سربازی از اخرین مدرک تحصیلی محاسبه میشود

 48. مهران
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام خسته نباشید،من اسفند98اضاف خدمت خوردم ولی به دلیل مریضی پدرومادر،تویه روستابدون امکانات بودیم،غیبت خوردم.پدرم 1ماه بعده غیبتم فوت کردن، الان ازکمیته امداددرخواست کفالت مادرمودادم موافقت شده،ولی نظام وظیفه استان توجیه غیبتوردکردن،ممنون میشم راهنماییم کنیدچیکارکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام. توجیه غیبت کنید . از نظام وظیفه درخواست دهید

 49. عماد
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام
  ببخشید مزاحم میشم
  یه سوالی داشتم؟ من دانشگاه فرهنگیان قبول شدم الان رفتم میگه غیبت داری بعدش رفتم کمیته امداد گفتش چونکه غیبت داری نمیتونیم بهت بدیم الان هیچ راهی نیس که بگیرمش من الان نمیتونم برم سربازی چون پدرم فوت شده وخرج خونواده رو میدم الان اگه راهی است بگید ایشالله اجرتون با خدا
  خداحافظ وممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام بله امکانش هست

 50. جواد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام خسته نباشید بنده سال ۹۶اعزام شده بودم به دلیل اعتیاد فراری شدم اسفند۹۹اعزام شدم اکنون به علت ثبت ثنوات در پرونده ام نمیتونم از کثری پدرم ایثارگری استفاده کنم اضافه خدمتم بخشیده شده ولی نمیدونم چرا تعلق نمیگیره میشه راهنمایی کنید باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام برای کسانیکه غیبت یا فرار از خدمت دارند هیچگونه کسری خدمتی در نظر گرفته نمیشود

 51. یاسین
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام خسته نباشید . ببخشید من تقریبا اخرای خدمته . میخواستم ببینم سنوات دارن یا نه . من سال ۹۶ اقدام به معافیت تحصیلی کردم سال ۱۹.۵.۹۸ اعزام شده میخواستم بدونم سنوات دارم الان تو برگ سبز و برگ سفیدم نزده گفتم مطمعنشم که درسته

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام اگر در همون تاریخ ثبت شده در برگ سبز اعزام شدید اره غیبت نداری

مطالب مرتبط

تماس با مشاور