ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ + مشاهده sanjesh

اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، باید مدتی پس از برگزاری این آزمون در زمان مقرر به سایت مربوطه مراجعه کرده و اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است کارنامه کنکور ارشد دانشگاه آزاد و سراسری، در دو مرحله از طریق سایت سنجش و آموزش کشور قابل دریافت است.

افراد برای مشاهده نتایج آزمون باید در سامانه سنجش ثبت نام کنند تا پس از انتشار اسامی نفرات برتر کنکور ارشد، وارد سایت sanjesh.org شوند تا در صورت قبولی برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری و آزاد اقدام کنند.

زمان مشاهده اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

داوطلبان برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنند تا بتوانند اسامی قبول شدگان ارشد سراسری و ارشد آزاد را مشاهده نمایند. سازمان سنجش معمولا هر سال جدولی با اطلاعاتی مانند زمان دریافت کارت ورود به جلسه، زمان برگزاری آزمون و زمان مشاهده نتایج در دسترس شرکت‌کنندگان قرار می‌دهد. البته گفتنی است زمان‌های ذکر شده در این جدول ممکن است تغییر کند و چند روزی با تاخیر انجام شود.

مشاهده اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

آزمون کارشناسی ارشد در دو دوره اسامی پذیرفته شدگان خود را منتشر می‌کند. زمان انتشار پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد و سراسری معمولا یکبار در اوایل خرداد و یکبار در اواخر شهریور ماه است. برخی از رشته‌ها از داوطلبانی که در آزمون قبول شده‌اند دعوت به مصاحبه حضوری می‌کنند تا افراد را مورد ارزیابی قرار دهند. به این ترتیب متقاضیان باید بعد از ثبت نام در آزمون، پیگیر کارت ورود به جلسه، زمان برگزاری و زمان اعلام نتایج باشند.

تفاوت اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان ارشد

اعلام نتایج اولیه ارشد معمولا در خرداد ماه اعلام می‌شود. شرکت کنندگان می‌توانند با ورود به سایت سنجش و آموزش کشور، نمره خام، تراز دروس، گرایش و رتبه خود را مشاهده کنند و در صورتی که در دانشگاه‌های روزانه و شبانه قبول شده باشند، می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. گفتنی است داوطلبان بعد از مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد آزاد، نمی‌توانند برای انتخاب رشته مراحل لازم را انجام دهند.

برخلاف اعلام نتایج اولیه، زمان اعلام نتایج نهایی ارشد سراسری معمولا در مرداد و زمان اعلام نتایج نهایی ارشد در شهریور است و داوطلبان بعد از مشاهده اسامی قبول شدگان ارشد سراسری و آزاد در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، بایستی لیست رشته‌های مورد علاقه خود را بر اساس اولویتی که دارند در سامانه سنجش آزاد و سامانه سنجش و آموزش کشور قرار دهند.

تفاوت اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان ارشد

سامانه مشاهده اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

با توجه به ادغام کنکور ارشد، اعلام نتایج آزمون ارشد سراسری در مرحله اولیه به صورت همزمان و در یک کارنامه در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قابل مشاهده است. به همین دلیل هم‌زمان با اعلام نتایج هر یک از دانشگاه‌های مربوطه، می‌توانید با مراجعه به سامانه سنجش sanjesh.org، کارنامه خود را دریافت نمایید.

اسامی پذیرفته شدگان که عموما در کارنامه اولیه آزمون ارشد منتشر م‎ی‌شود، شامل اطلاعاتی در رابطه با رتبه مجاز و دانشگاه‌های مجاز برای انتخاب رشته است. پس از دریافت اسامی نفرات برتر کنکور ارشد، کلیه داوطلبان قبول شده باید برای انتخاب رشته در هر یک از دانشگاه‌های مورد علاقه خود با استفاده از کد رشته محل‌های دفترچه انتخاب رشته، اقدام نمایند.

به این ترتیب، چنانچه نام شما در لیست اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد در مرحله اولیه قرار گرفته باشد، لازم است نسبت به دریافت دفترچه هر یک از دانشگاه‌های مربوطه، پیش از اتمام زمان آن اقدام نمایید. انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری با استفاده از سامانه‌های مربوط به هر یک از دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است.

راهنمای تصویری مشاهده اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

برای مشاهده لیست اسامی قبول شدگان ارشد سراسری و آزاد، باید مراحل زیر را به ترتیب در سامانه سنجش و آموزش کشور انجام دهید:

☑️ ابتدا وارد سامانه سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org شوید.
صفحه اصلی سامانه سنجش و آموزش کشور

☑️ سپس بر روی گزینه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد(اسامی پذیرفته شدگان) کلیک کنید.

انتخاب گزینه اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد

☑️ گزینه ورود به سیستم را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

ورود به سیستم برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان آزمون ارشد

☑️ پس از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد را مشاهده نمایید.

آن دسته از داوطلبانی که نام آن‌ها در لیست اسامی پذیرفته شدگان ارشد آزاد و سراسری است، پس از دریافت نتایج می‌بایست مدارک لازم که شامل اصل مدرک و یک کپی از مدرک لیسانس (کارشناسی) که مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد را به دانشگاه مربوطه خود ارائه نمایند. پذیرفته شدگان عزیز توجه داشته باشند که درج معدل در این مدارک ضروری است. توجه داشته باشید فراموشی شماره پرونده کارشناسی ارشد میتواند انجام این روند را برای شما سخت کند.

کلیه داوطلبانی که به هنگام اعلام نتایج اسامی قبول شدگان ارشد سراسری و ارشد آزاد در مرحله اولیه سال آخر هستند  و تا پایان شهریور ماه فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر را که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته وجود دارد، تکمیل نمایند. ارائه این فرم به هنگام قبولی برای دانشگاه‌های مربوطه لازم و ضروری است.

اسامی رشته‌های دارای شرایط خاص ارشد

مطابق با اطلاعیه‌ای که سازمان سنجش و آموزش کشور مربوط به دانشگاه‌های با شرایط خاص، هم‌زمان با اعلام نتایج کنکور ارشد منتشر کرده است، نتایج و اسامی پذیرفته شدگان این دانشگاه‌ها پس از بررسی واجدین شرایط و همچنین استخراج تحقیقات امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه این بخش اسامی رشته‌های با شرایط خاص را برای اطلاع متقاضیان عزیز ارائه خواهیم نمود.

 • اطلاعات و حفاظت اطلاعات
 • مدیریت دفاعی«1» ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • مدیریت دفاعی«2» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • مدیریت اطلاعاتی
 • مطالعات دفاعی استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین«ع»
 • اطلاعات استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین«ع»
 • آماد دانشگاه جامع امام حسین«ع»
 • مدیریت بحران دانشگاه جامع امام حسین«ع»
 • پدافند غیرعامل«1» دانشگاه جامع امام حسین«ع»
 • پدافند غیرعامل«2» دانشكده علوم و فنون فارابی
 • فرماندهی و مدیریت انتظامی دانشگاه علوم انتظامی امین
 • مجموعه رشته‌های تخصصی دانشگاه علوم انتظامی امین
 • مجموعه علوم اطلاعاتی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی

اسامی رشته‌های دارای شرایط خاص ارشد

مشاوره اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کارشناسی ارشد

پذیرش نهایی برای هر یک از داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده‌اند، زمانی قطعی خواهد شد که داوطلبان در انتخاب کد رشته محل‌های انتخابی خود پذیرفته شده باشند. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با دفترچه جداگانه و کد رشته محل‌های جداگانه داوطلبان را پذیرش می‌کند؛ بنابراین نتایج ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سامانه سنجش آزاد sanjesh.iau.ir منتشر می‌شود.

زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و آزاد معمولا در دو نوبت است. همچنین تاریخ انتشار نتایج کنکور ارشد برای هر یک از دانشگاه‌های سراسری و آزاد با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما حدودا این اسامی بایستی در یک ماه به داوطلبان اعلام شود. اطلاع از نحوه ثبت نام و تشکیل کلاس‌ها مرحله بعد از انتشار کارنامه است که داوطلبان باید آن را پشت سر بگذرانند.

جدیدترین اخبار پیرامون اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

 • اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

اسامی نهایی پذیرفته شدگان بدون آزمون ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی اعلام شد. افرادی که جز استعداد درخشان بودند، نتایج نهایی در این دانشگاه در سنجش و آموزش کشور اعلام شد.

 • اعلام اسامي پذيرفته‌ شدگان کارشناسي ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت

نتایج اولیه و اسامی حائزین شرایط ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد‌های درخشان دانشگاه علم و صنعت ایران در اعلام شد.

خلاصه مقاله اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل با زمان و نحوه مشاهده اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد، آشنا کنیم. اگر در رشته‌های خاص آزمون ارشد شرکت کرده‌اید، باید در زمان مقرر نسبت به مراجعه حضوری برای انجام مصاحبه اقدام نمایید. در واقع اگر نتوانید در زمان مقرر به مصاحبه بروید، دیگر نمی‌توانید در سامانه  اعتراض کنید.

پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد و ارشد دانشگاه سراسری برای مشاهده اسم خود در لیست قبول شدگان باید به ترتیب در سنجش آزاد و سنجش و آموزش کشور به شنانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند.

جهت دانلود pdf اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد روی لینک کلیک کنید.

3.2/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد کدام است؟

سایت مشاهده اسامی قبول شدگان ارشد سراسری به آدرس sanjesh.org است.

سایت مشاهده پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد کدام است؟

سایت مشاهده نتایج پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، سنجش آزاد است.

زمان اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد در چه تاریخی است؟

اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد و سراسری، معمولا دو بار در سال انجام می‌شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کارنامه اولیه آزمون ارشد

  سامانه مشاهده کارنامه اولیه آزمون ارشد ۱۴۰۳

  کارنامه اولیه آزمون ارشد ۱۴۰۳ منتشر شد. هم‌زمان با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور ، کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده و شرکت نموده اند، چنانچه در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، می‌توانند در زمان مقرر...
 • اعلام نتایج کنکور ارشد

  اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳ اعلام شد + مشاهده مستقیم | sanjesh.org

  اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳ در دو مرحله صورت می‌گیرد و به اطلاع کلیه داوطلبین این آزمون قرار می‌گیرد و طبق نتایج منتشر شده در این مرحله قابلیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد، در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه‌های آزاد برای تمامی...
 • نتایج ارشد دانشگاه آزاد

  نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403 + زمان دقیق اعلام – sanjesh

  زمان اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد 1403- 1403 مشخص شده است. تمامی داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد شرکت می‌کنند می‌توانند برای مشاهده نتایج در دو مرحله اقدام کنند. امکان مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد هم در سامانه مربوط به...
 • نتایج نهایی کارشناسی ارشد

  نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ + لینک مشاهده

  آن دسته از داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نموده و موفق به کسب رتبه قبولی شده شده اند، می توانند نسبت به دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد  اقدام نمایند. این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع...
تماس با مشاور