ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲ اعلام شد + مشاهده مستقیم | sanjesh.org

اعلام نتایج کنکور ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲ در دو مرحله صورت می‌گیرد و به اطلاع کلیه داوطلبین این آزمون قرار می‌گیرد و طبق نتایج منتشر شده در این مرحله قابلیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد، در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه‌های آزاد برای تمامی داوطلبین مجاز خواهد شد، بعد از آن کلیه متقاضیان رشته محل‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و برای نتایج نهایی کارشناسی ارشد منتظر می‌مانند تا جواب کنکور ارشد اعلام گردد.

داوطلبین برای آگاهی از نتایج نهایی کنکور ارشد باید اطلاعیه‌ها و اخبار منتشر شده را پیگیری کنند و در زمان مشخصی که تعیین می‌شود برای مشاهده نتیجه و دریافت کارنامه نهایی خود اقدام کنند. برای اطلاع از جدیدترین اطلاعیه های سازمان سنجش می توانید با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید. موعد مقرر اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد محل قبولی داوطلب تعیین شده و قابلیت ثبت نام برای این افراد فراهم می‌شود و پذیرفتگان می‌تونند برای ادامه تحصیل خود اقدام کنند.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

اطلاعیه مهم: زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 8 خرداد ماه 1402 و مهلت انتخاب رشته از 11 تا 16 خرداد ماه 1402 اعلام شده است.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲

اعلام نتایج کنکور ارشد در دو زمان در هر سال در هر دو دانشگاه آزاد و سراسری صورت می‌پذیرد. پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان در یک مرحله اعلام نتایج ، رتبه و درصدهای زده شده در هر درس را می‌توانند ملاحظه نمایند. مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد منحصر به داوطلبانی است که در کنکور شرکت نموده‌اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند و در حال حاضر می‌توانند نتیجه انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایند.

همانند سال های گذشته اعلام نتایج کنکور ارشد در شهریور ماه می‌باشد و در یک بازه زمانی اعلام شده متقاضیان گرامی می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و آموزش کشور و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی نتایج نهایی خود را ملاحظه نمایند. شایان ذکر است که قبولی در این مرحله به منزله پذیرش نهایی خواهد بود و در صورت قبولی داوطلب زین پس دانشجو محسوب می‌گردد.

زمان اعلام نتایج نیز حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود که در قالب کارنامه اینترنتی اعلام خواهد شد. بعد از اعلام شدن تمامی متقاضیان می توانند وضعیت خود را از نظر مجاز شدن و یا مجاز نشدن مشاهده کنند. پس از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته دو ماه طول می کشد که نتایج نهایی منتشر شود.

 

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲
اعلام نتایج اولیه 8 خرداد 1402
اعلام نتایج نهایی هفته اول شهریور 1402

 

زمان اعلام نتایج

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲

جواب کنکور ارشد در مرحله اولیه، به صورت اعلام رتبه های داوطلبان است. در این مرحله داوطلبان می توانند از رتبه مورد نظر خود مطلع شده و برای انتخاب رشته آماده شوند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد به صورت اولیه، تمامی داوطلبان می توانند از 8 خرداد ماه از رتبه خود باخبر شوند.

اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد در 8 خرداد ماه 1402 منتشر شده و طبق آخرین اطلاعیه در سازمان سنجش از تاریخ 11 خرداد تا 16 خرداد ماه مهلت برای انتخاب رشته داوطلبان در نظر گرفته شده.

 

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در اواخر خرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

اگر می خواهید جواب کنکور ارشد را بدانید، در ادامه همراه ما باشید. در این قسمت جواب نهایی کنکور ارشد را بررسی خواهیم کرد. همانطور که می دانید کنکور ارشد یک جواب اولیه و یک جواب نهایی دارد که جواب نهایی پس از انتشار جواب اولیه منتشر شده و رشته قبولی داوطلب را مشخص خواهد کرد.

طبق اخبار منتشر شده ازسوی سازمان سنجش، برای مشاهده نتایج کنکور ارشد باید در اواخر شهریور ماه نیاز است که اقدام نمایید.

 

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در اوایل شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

 

نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

در این قسمت همراه ما باشید تا مراحلی را که لازم است برای مشاهده نتایج کنکور ارشد طی کنید، بررسی کنیم. همانطور که تمامی مراحل ثبت نام اینترنتی بود، برای مشاهده نتایج نیز لازم است به صورت اینترنتی اقدام کنید.

🔷 در ابتدا لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مانند تصویر زیر روی گزینه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ کلیک کنید.

 

 

گزینه کارشناسی ارشد

 

 

 

🔷 حال که به صفحه جدید وارد شده اید باید بر روی عبارت “شناسنامه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۲” کلیک نمایید.

 

مشاهده نتایج

 

🔷سپس نیاز است کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

🔷در مرحله بعدی دو روش برای مشاهده کارنامه وجود خواهد داشت.

 1. روش اول: کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده
 2. روش دوم: شماره پرونده، سال تولد و کد ملی

 

جواب کنکور ارشد

 

اطلاعات درج شده در کارنامه داوطلبان

⚫️ در ردیف اول کارنامه داوطلبان می توانند شماره داوطلبی خود را مشاهده کنند.

⚫️ در ردیف دوم، اگر افراد به دیگر دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی علاقه مندی خود را ذکر کرده باشند، مشخص شده است. اگر فرد اعلام علاقه مندی کرده باشد، بله و در غیر این صورت خیر نوشته شده است.

⚫️ در قسمت وضعیت انتخاب رشته داوطلب که در ردیف سوم قرار دارد، کلمه مجاز شدن را مشاهده خواهید کرد. اگر فردی مجاز نشده باشد، کلمه مجاز نیستید، درج می شود.

⚫️ در ردیف چهارم، معدل موثر داوطلب که براساس قوانین تعیین می شود، آورده شده است.

⚫️ در قسمت بعدی می توانید کد و نام رشته امتحانی خود را مشاهده کنید.

⚫️ در ردیف ششم، نمرات اکتسابی داوطلبان آورده شده است.

لازم است توجه داشته باشید که نمرات درج شده در این قسمت به صورت نمره خام بوده و برای هر درس، به صورت درصدی درج می گردد. اگر فردی پاسخ سوالات یک درس را سفید گذاشته باشد، کلمه سفید نیز در این قسمت درج می گردد.

درج عدد منفی نیز یعنی، پس از محاسبه نمرات مثبت و منفی، نمره خام فرد منفی شده است.

⚫️ در ردیف هفتم، وضعیت هر داوطلب در هر کد ضریب براساس ظرفیت ها درج می شود.

مفهوم هر یک از مندرجات جدول شماره ۷ به شرح زیر است:

⚪️ کد ضریب، کد مجموعه رشته گرایش است.

⚪️ نمره کل، یعنی هشتاد درصد نمره از آزمون و بیست درصد از معدل کسب شده است.

⚪️ منظور از رتبه کل نیز، رتبه کل فرد بین تمامی شرکت کنندگان در هر سهمیه و کد ضریب است.

⚪️ در قسمت بعدی رتبه داوطلب بدون سهمیه و در قسمت نهایی آخرین رتبه های مجاز شده در سهمیه مشخص می شود.

⚪️ برای افراد که قصد ادامه تحصیل در دوره های شبانه را دارند، این قسمت مهم است زیر مشخص می کند که فرد مجاز شده است یا خیر. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

بنر کال تو اکشن

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد وارد شوید.

 

اطلاعات درج شده در کارنامه داوطلبان برای نتایج ارشد

آمار داوطلبان کنکور ارشد 

دکتر ابراهیم خدایی در خصوص اعلام نتایج کنکور کارشناس ارشد گفته است: در این آزمون 600.000 نفر  شرکت کرده‌اند که از میان آن ها تقریباً پنجاه و سه درصد زن وما بقی مرد بوده اند. یعنی تقریباً از نظر جنسیتی تعداد داوطلبان یکسان بوده و تفاوت چندانی مشاهده نمی شود. با توجه به آمار ارائه شده گفته شده است که تعداد داوطلبان سال جاری به نسبت سال قبل به اندازه چهل و هفت هزار نفر کمتر بوده است.

 تعداد کل رشته های امتحانی نیز صد و سی و یک کد رشته بوده است که به ترتیب در روز چهارشنبه، 72000 در روز پنجشنبه 305000 و در روز جمعه 255000 نفر شرکت کرده بودند.

در گروه علوم انسانی نیز بیشترین تعداد شرکت کننده وجود داشته است. پس از مهندسی 125000 نفر و در هنر 46000 نفر شرکت کرده بودند. تعداد داوطلبان در علوم پایه هم 35000 نفر گزارش شده است. دلیل بیشتر بودن داوطلبان در رشته انسانی، پرطرفدار بودن رشته های این حوزه برای افرادی است که در رشته های مهندسی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند. افرادی که در رشته های فنی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند، اغلب به سمت رشته های مدیریت در مقطع ارشد متمایل هستند.

 

 برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد روی عبارت کلیک نمایید.

 

روش های مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد

در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد راه‌های مختلفی برای مشاهده نتایج وجود دارد. با استفاده از اطلاعات ثبت نامی و داوطلبی می‌توانید نتیجه نهایی خود را دریافت نمایید. در هر دو روش برای دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد  شما نیازمند داشتن شماره پرونده می‌باشید. با استفاده از شماره پرونده و اطلاعات هویتی خود نتیجه را دریافت نمایید.

 

روش اول همراه داشتن شماره پرونده بعلاوه کد پیگیری ثبت نام می‌باشد. کد پیگیری همان کدی است که شما پس از پایان ثبت نام آن را دریافت نموده‌اید. شماره پرونده نیز همانند کد رهگیری در پایان ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. این نوع مشاهده نتایج برای آن دسته از داوطلبانی که به اطلاعات داوطلبی خود دسترسی ندارند، مفید می‌باشد.

 

چنانچه به کد رهگری دسترسی ندارید و یا به دلیل فراوان بودن این کد تمایلی جهت وارد نمودن آن ندارد،  می‌توانید از روش دوم که نیازمند وارد نمودن شماره پرونده ، کد ملی و سال تولد می‌باشد نتیجه را ملاحظه نمایید. شماره پرونده در کارت ورود به جلسه نیز درج گردیده است. راه‌های دستیابی به نتیجه در صورت نداشتن این اطلاعات نیز، تعریف شده است.

مراحل بازیابی شماره پرونده و کد پیگیری  ۱۴۰۲

اگر به دلایل مختلفی کد رهگیری و یا شماره پرونده خود را فراموش کرده باشید می توانید از طریق زیر آن ها را بازیابی نمایید:

ابتدا وارد سامانه سنجش شده و بر روی گزینه سامانه پاسخگویی کلیک نمایید.

سیستم پاسخگویی

سپس در مرحله بعدی باید بر روی گزینه دریافت شماره پرونده و کد پیگیری کلیک نمایید.

دریافت شماره پرونده و کد پیگیری برای نتایج کنکور ارشد

بعد از باز شدن پنجره کلیک باید ورود به سامانه را کلیک کرده و وارد ناحیه کاربری خود شوید.

بعد از ورود به ناحیه کاربری، باید درخواست جدید را زده و نوع آزمون خود را مشخص نمایید و عبارت دریافت شماره پرونده و کد پیگیری و تایید نمایید.

بازیابی دریافت شماره پرونده و کد پیگیری پس از چند ساعت در سامانه قابل پیگیری خواهد بود.

 

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان پس مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد

برای ثبت نام قبل از اینکه به صورت حضوری مراجعه کنید، لازم است به صورت غیر حضوری به وبسایت مرکزی که پذیرفته شده اید، مراجعه کنید. در این وبسایت بازه زمانی برای ثبت نام اعلام می شود. توجه داشته باشید که حتماً در زمان های اعلام شده مراجعه نمایید. اگر پس از اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد از آن راضی نبودید، می توانید از امکاناتی که در وبسایت سنجش فراهم است استفاده نمایید.

 

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

از آنجایی که احتمال بروز اشتباه در کارنامه اولیه و نهایی داوطلبان وجود دارد، امکان اعتراض برای داوطلبان فراهم شده است. داوطلبان می توانند در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، اعتراض خود را به سازمان سنجش اعلام دارند.

این بخش که در منوی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار دارد و در قسمت سامانه پاسخگویی را کلیک نمایید.

البته قسمت مربوط به اعتراض ها در تاریخ اعلام نتایج نهایی فعال شده و دربخش درخواست داوطلبان قرار دارد.برای استفاده از این مورد باید در سایت ثبت شده و عضویت خود را تایید نمایید.

 

 

سیستم پاسخگویی در زمان جواب کنکور ارشد

 

 

 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور ارشد

همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم، نحوه ثبت اعتراض به صورت اینترنتی است و در سایت سنجش انجام می شود. پس از هرگونه مراجعه حضوری برای اعلام اعتراض خودداری کنید.

نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش به مندرجات کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد در ادامه متن ذکر شده است.

در ابتدا باید با ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه “سامانه پاسخگویی” ادامه مراحل را طی کنید.

 

در مرحله بعدی باید بر روی عبارت “عضویت در سایت” کلیک کنید.

ارسال درخواست ارشد

سپس از شما خواسته می شود که با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و فشردن دکمه “تایید” ادامه گزینه ها را طی کنید.

در مرحله بعدی با بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “ورود به سیستم” می توانید برای درج نام کاربری و رمز عبور دریافتی برای ورود به سامانه اقدام نمایید.

در نهایت با انتخاب گزینه “درخواست جدید” و سپس ثبت کردن عنوان آزمون “کارشناسی ارشد” سال “۱۴۰۲” می توانید اعتراض خود را بنویسید.

شما می توانید پس از رسیدگی به اعتراض به نتایج کنکور ارشد مجددا وارد سیستم شده و نتیجه آن را از طریق همان رمز عبور دریافتی، مشاهده کنید.

 

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان پس از مشاهده نتایج نهایی ارشد

همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم، برای زمان ثبت نام باید به وبسایت دانشگاهی که پذیرفته شده اید، مراجعه کنید. اما یک سری رشته های با شرایط خاص وجود دارد که لازم است از کدهای مربوط به اطلاعات آن ها آگاه باشید. در ادامه ما کدهای مربوط به این رشته ها را بررسی خواهیم کرد که اطلاعات آن ها ممکن است در سایت سنجش نیز منتشر شود.

 

 

کدهای رشته های خاص
کد 1147 (اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه علوم و فنون فارابی) کد 1149 (مدیریت دفاعی«1» دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران )
کد 1150 (مدیریت دفاعی«2» دانشگاه امام حسین (ع)) کد 1153 (مجموعه اطلاعاتدانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر«ع»)
کد 1154 (مطالعات دفاعی استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین«ع») کد 1155 (اطلاعات استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین «ع»)
کد 1156 (آماد دانشگاه جامع امام حسین «ع» کد 1157 (مدیریت بحران دانشگاه جامع امام حسین «ع»)
کد 1158 (علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه جامع امام حسین «ع») کد 1159 (پدافند غیرعامل دانشگاه علوم و فنون فارابی)

 

 

رشته های تحصیلی بیوتروریسم و علوم جرم شناسی امنیتی از کدرشته ­های امتحانی 1203، 1206، 1214 و 1285 (دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر «ع» به دلیل خاص بوده توسط سازمان های زیربط اعلام می شود.

مدارک لازم جهت ثبت نام کارشناسی ارشد

پس از اعلام جواب کنکور ارشد، افرادی که در آزمون ارشد پذیرفته شده اند باید مدارک مورد نیاز را در سامانه همان دانشگاه بارگزاری نمایند. همچنین جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز باید به سامانه دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کرده و لیست آن را مطالعه نمایند. اما برخی از مدارک مهم به شرح زیر است:

فایل کارت ملی هوشمند و شناسنامه

چند قطعه عکس پرسنلی با پشت زمینه سفید

مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی

اگر دارای سهمیه ایثارگری و .. بوده باید مدارک مورد تایید آن را ارائه نماید.

و…

مدارک لازم جهت ثبت نام کارشناسی ارشد

اخبار پیرامون جواب کنکور ارشد

🔊 نتایج اولیه آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری چه زمانی اعلام می‌شود؟

آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری سال 1402 اسفندسال 1401 برگزار شد، نتایج اولیه این آزمون‌ها در اردیبهشت و خرداد 1402 اعلام می‌شود.

🔊 زمان اعلام نتایج کنکورهای ارشد و دکتری سال ۱۴۰۲ اعلام شد

 با توجه به اینکه آزمون دکتری دارای مصاحبه است و باید زمان بندی آن به دانشگاه ها اعلام شود، نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ اعلام می شود. وی افزود: در نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ انتخاب رشته آزمون دکتری صورت می گیرد و در هفته اول خردادماه ۱۴۰۲ اسامی چندبرابر ظرفیت اعلام خواهد شد. بر همین اساس مصاحبه های آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ در نیمه دوم خردادماه آغاز می شود و تا مردادماه ادامه دارد و در نهایت نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ در اواخر مردادماه ۱۴۰۲ اعلام می شود.

 

کاربران گرامی برای دانلود PDF این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به ارائه تمامی نکاتی که در رابطه با جواب کنکور ارشد باید بدانید، بپردازیم. اینکه زمان اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه سراسری و آزاد چه زمانی است. همچنین، زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد در مرحله نهایی چه تاریخی است و برای مشاهده نتایج کنکور ارشد لازم است چه مراحلی را طی کنید.

تیم ایران تحصیل خدمات متنوعی را به داوطلبان ارائه می نماید. آگاهی از منابع معتبر و همچنین انجام امور ثبت نام ، مشاوره تلفنی و تکمیل ظرفیت ارشد  … از خدمات این سایت می باشد. اطلاع رسانی از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور ارشد و تکمیل ظرفیت ارشد سراسری جهت کاهش استرس داوطلبان و راهنمایی های لازم پس از مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد، از جمله خدمات مربوط به این سامانه می باشد.

با توجه به امکان استفاده از سامانه ایران تحصیل به راحتی می توانید در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد بدون نیاز به حضور در مراکز کافی نت ها نتیجه نهایی را دریافت نمایید. شماره های مندرج در سایت در اختیار کلیه داوطلبانی است که برای موفق شدن برنامه ریزی نموده اند و نیازمند دریافت راهنمایی می باشند. داوطلبانی که موفق به پذیرش در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد نشده اند، می توانند در زمان تکمیل ظرفیت شرکت نمایند و نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید.

 

 

4.2/5 - (12 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا بعد از اینکه نتایج آزمون ارشد مشخص شد می توانم اولویت های خود را تغییر دهم؟

بله جهت تغییر اولویت با مشاهده جواب آزمون محل های مجاز برای شما ثبت می شود.

زمان دقیق اعلام جواب نهایی آزمون ارشد ۱۴۰۲ چه تاریخی است؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا احتمالا اعلام نتایج آزمون در نیمه نخست شهریور ماه خواهد بود.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد و سراسری در چه تاریخی است؟

نتایج پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد همزمان از سنجش اعلام می گردد.

نظرات

 1. زهرا
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام ببخشید صحت داره امروز نتایج ارشد رو اعلام میکنن ؟

  • مشاور محمدی
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت به خیر
   نتایج اولیه ارشد اعلام شده است.

 2. ج
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام اگر در کنکور ارشد نمره منفی بزنی و قبول نشی پرزتیج منفی نداره برای سال اینده مثلا دانشگاه محدود بشه یا رشته سپاس

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام
   خیر

 3. ali
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰

  با سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم در انتخاب رشته، اگه دانشگاهی مصاحبه داشته باشه و توی مصاحبه رد بشیم، انتخاب بعدیمون رو بررسی میکنن یا کلا سال بعد باید آزمون بدیم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • rahdar
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۹

   سلام وقت بخیر.
   انتخابات های بعدی شما را بررسی خواهند کرد دوست عزیز.

 4. F
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام وقت بخیر.
  ثبت نام ارشد استعداد های درخشان دانشگاه آزاد کی شروع میشه؟؟
  من کارشناسی علوم تربیتی دارم با معدل ۱۷:۱۹صدم،خرداد ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شدم. میتونم رشته ی زبان و ادبیات فارسی بخونم؟
  میشه لطفا راهنمایی کنید.

  • مشاور صادقی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام
   احتمالا تابستان

 5. محمدحسین
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۵

  چرا نتایج ارشد نمیاد ؟

  • مشاور محمدی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت به خیر
   به احتمال خیلی زیاد تا اوایل خرداد ماه اعلام نتایج انجام می شود.

 6. صاحب دیوان مقدم
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۷

  کی نتایج ارشد میزنن چقدرطول کشید

  • مشاور محمدی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت به خیر
   احتمالا تا اوایل خرداد ماه اعلام نتایج انجام می شود.

 7. محمدی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام یعنی احتمال زیاد تا پایان اردیبهشت اعلام میشه؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۸

   وقت بخیر
   بله امکان پذیر است

 8. ابری.
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۱

  نتایج کنکور ارشد چرا اینقدر طول کشید ؟؟؟؟

  • مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت به خیر
   به احتمال خیلی زیاد تا آخر ماه اعلام نتایج انجام می شود.

 9. نیاز.
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام نتایج کنکور ارشد در سال جدید کی هستش؟

  • مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت به خیر
   به احتمال خیلی زیاد تا آخر ماه اعلام نتایج انجام می شود.

 10. مه آرا
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۱

  چرا نتایج دکتری و کارشناسی هارو زود زدن اما ارشد رو نه؟

  • مشاور محمدی
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت به خیر
   طبق اطلاعیه ی منتشر شده احتمالا تا بازه زمانی خردادماه اعلام نتایج انجام می شود.

 11. کوثر
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳

  پس کی جواب ارشد می یاد دوماه گذشت

  • مشاور صادقی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام
   معمولا تابستون

 12. ف،صراحی
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۱

  یه ماه گذشت چیکار می کنید!

 13. Khadij
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام، من برای کنکور ارشد سال بعد باید مدارک ترم ششم را وارد کنم از طرفی احتمالا قبل از شروع آزمون های ترم هشتم نتایج اولیه میاد، پس من کی باید معدل کل نهایی رو بارگزاری کنم؟

  • maleki
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت بخیر
   ترم اخر کارشناسی برای وارد کردن معدل خود اقدام کنید.

 14. Mohammad
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۳

  سلام و وقت بخیر
  من در کنکور ارشد بالینی امسال رتبه ۵۵ در سهمیه ۵ درصد رو آوردم. می خواستم بدونم شانس قبولی در دوره روزانه هر کدام از دانشگاه های دولتی تهران رو دارم؟ ممنون

  • behrouzi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

   بله امکانش هست

 15. حسام
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام با رتبه ۸۴ ماشین های کشاورزی احتمال قبول شدنم هست ؟؟

  • behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   میتونین مقاله رو مشاهده کنید احتمال قبولیتون بالا هست ولی بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد

 16. محمدحسنی
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

  من برای ارشد دانشگاه شاهد دعوت به مصاحبه شدم، از خود دانشگاه میتونم پیگیر بشم نتیجه رو؟

  • mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری نحوه برگزای مصاحبه از طریق دانشگاه شاهد اقدام نمایید.

 17. الهه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام خسته نباشین.من در دانشگاه شریعتی با معدل ۱۸ لیسانس هنر گرفتم الان میخوام بدونم برای ورود به دانشگاه هنرتهران برای مقطع ارشد باید کنکور بدم یا میتونم با شرط معدل وارد بشم؟لطفا کمی راهنماییم کنید .ممنون

  • hedayati
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقت بخیر
   باید کنکور بدهید.

 18. Perspolis
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام رتبه در سهمیه زده برام ۶۸۴ و بدون سهمیه زده ۷۲۹۲. الان من رتبه ام که موثر هست داخل انتخاب رشته ام کدومش هست. همون سهمیه؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام روزبخیر
   بر اساس اینکه کدام به نفع شما باشه هر دو سهمیه مورد استفاده قرار میگیره

 19. یارجانلو
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

  تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ارشد چ زمانی هست؟

  • alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام وقت بخیر حدودا اوایل مرداد ماه
   برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 20. امین
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام .‌من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم ‌. و برای ثبت نام مدرک ترم ۶ رو گفتم و اردیبهشت هم مدرک ترم ۷ رو گزاشتم‌ داخل سایت. الان ترم هشتم و تا مرداد امتحان دارم‌ . گفتن ک معدلا نباید هیچ تفاوتی داشته باشه . خب من این ترم ممکنه معدلم کم و زیاد بشه ‌ . چیکار کنم؟

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام هیچ اتفاقی نمیوفته معدلت بالایاپایین میشه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 21. م. مهرافروز
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۱

  با سلام، در آزمون سال گذشته، رتبه ۷ بدست آوردم اما چون هنوز ۱۱ واحد از مقطع کارشناسی باقی مونده بود، اجازه انتخاب رشته در ارشد نداشتم و ظاهرا برای چند واحد، در این بیچارگی باقی موندم تا امسال اما وقتی برای آزمون همین سال، ثبت‌نام کردم که هنوز معدل درسی‌ام قطعی و روشن نشده نبود و ناچار یک معدل تقریبی نوشتم (۱۷.۵) در حالی که معدل واقعی ۱۷.۳ بدست آوردم و تاریخ فارغ‌التحصیلی هم چند روزی متفاوت از آنچه در گواهی‌ام نوشته، هست. موقع دریافت کارت آزمون، هر چه سعی کردم این اعداد رو ویرایش کنم، موفق نشدم. این موضوع رو، چند روز بعد با مرکز سنجش در میان گذاشتم ولی کارشناس مربوطه نوشت که مهلت ویرایش گذشته. حقیقتش الان نمی‌دونم چی میشه. فارغ از این که مقصر این خطاها کی و چی هست، لطفا راهنمایی بفرمایید که الان چه کار باید بکنم؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

   سلام قبل از انتخاب رشته ارشد سراسری میتونید همه اطلاعات تحصیلی برای کارشناسی رو ویرایش کنید

  • داود
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

   مشکلی نداده منم پارسال قبول شدم معدلم ۱۶:۰۵بود
   زده بودم ۱۶ونیم اصلا متوجه نشدن .حالا برا شما ک‌مدرک کارشناسی صادر نشده خیلیم راحته

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 22. میلانی
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام من رشته روانشناسی رو ازمونشو دادم گرایش روانشناسی تربیتی چندمینه؟

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

   با سلام دفترچه را مورد بررسی قرار دهید

 23. Hossein
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام
  ببخشید، ویرایش سهمیه رو کی میشه انجام داد، گفته بودن تا30ام اردیبهشت از طريق سایت سازمان سنجش قسمت ویرایش اطلاعات کارت ولی فقط مواردی مثل معدل ویرایش میشد، مجدد امکانش فراهم میشه یا نه؟
  ممنونم اگه جواب بدین.

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر به صورت حضوری تا سوم خرداد میتوانید به باجه های رفع نقص کنکور ارشد مراجعه نمایید.

 24. صادق واحدی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام من تو کنکور ارشد شرکت کردم میخواستم بدونم تاریخ اعلام نتایج کنکور چه زمانی هست؟

  • اواخر خرداد اعلام میشه
   ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

   سپاس

  • حامد
   ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

   اواخر خرداد اعلام میشه

 25. Shiva
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

  سلام …ببخشید من با مدرک فوق دیپلم پیوسته روانشناسژ …سن ۲۶ میتونم تو ازمون شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 26. Fateme
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  من متوجه کد ظریب نشدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وققتون بخیر هر کد ضریب مختص یک رشته و گرایش است که شما باید دفنرچه انتخاب رشته رو نگاه کنیید . کد رشتتون رو سرچ کنید ببینید که رشته شما چه گرایش هایی ارائه میشود

   • سارینا
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

    دفترچه انتخاب رشته برای 1401 الان توسایت هست؟

    • ranjbar
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

     سلام وقتتون بخیر
     معمولا فرایند انتخاب رشته و انتشار دفترچه انتخاب رشته مدتی پس از اعلام نتایج اولیه و از طریق سایت سازمان سنجش اعلام میشود برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

   • جواب کنکور کی میاد
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

    اعلام نتایج کنکور ارشد فردا است

    • bagheri
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

     با سلام طبق جدول زمان بندی اعلانم نتیج کنکور ارشد 1401 در هفته اینده است

مطالب مرتبط

تماس با مشاور