تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
زمان اعلام نتایج کنکور ارشد

اعلام نتایج کنکور ارشد 1400

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

پیرو اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور نتیجه آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد لذا کلیه داوطلبان محترم می توانند از مهلت مقرر با مراجعه به سامانه اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سنجش با وارد کردن اطلاعات داوطلبی و هویتی خود نسبت به مشاهده جواب و نتایج نهایی کنکور ارشد اقدام نمایند. ما در ادامه این مطلب نه تنها نحوه مشاهده نتایج کنکور ارشد را بررسی خواهیم کرد. به شما توضیح خواهیم داد که مراحل مشاهده جواب کنکور ارشد چیست و باید به چه سامانه ای مراجعه کرده و چه فعالیت هایی را انجام دهید. علاوه بر این، زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد آزاد و سراسری را نیز بررسی خواهیم کرد و به شما توضیح خواهیم داد که بعد از مشاهده نتایج کنکور ارشد، اطلاعات کارنامه خود را چگونه تحلیل نمایید.

 

 

جهت اطلاع از نتیجه آزمون کارشناسی ارشد– مشاوره انتخاب رشته بر اساس بازار کار و تست های استعدادیابی – اطلاع از نحوه پذیرش و لیست رشته های بدون کنکور در مقطع ارشد از سراسر کشور با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و شماره 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

اعلام نتایج کنکور ارشد تنها از منابع معتبری همچون سایت سازمان سنجش و همچنین سایت ایران تحصیل قابل استناد می‌باشند و اخباری که در فضاهای مجازی و منابع نامعتبر مبنی بر نتایج آزمون ارشد سراسری وجود دارد، قابل اعتماد نخواهد بود. مشاهده جواب کنکور ارشد تنها در زمان مقرر شده امکان پذیر می‌باشد لذا در تاریخ اعلامی نسبت به ورود به سایت اقدام نمایید.

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد

 

اعلام نتایج کنکور ارشد در دو زمان در هر سال در هر دو دانشگاه آزاد و سراسری صورت می‌پذیرد. پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان در یک مرحله اعلام نتایج ، رتبه و درصدهای زده شده در هر درس را می‌توانند ملاحظه نمایند. مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد منحصر به داوطلبانی است که در کنکور شرکت نموده‌اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند و در حال حاضر می‌توانند نتیجه انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایند.

 

 همانند سال های گذشته اعلام نتایج کنکور ارشد در شهریور ماه می‌باشد و در یک بازه زمانی اعلام شده متقیاضیان گرامی می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی نتایج نهایی خود را ملاحظه نمایند. شایان ذکر است که قبولی در این مرحله به منزله پذیرش نهایی خواهد بود و در صورت قبولی داوطلب زین پس دانشجو محسوب می‌گردد.

 

جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ادامه مطلب را دنبال نمایید. داوطلبان توجه داشته باشند که مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد در زمان مقرر لازم و ضروری می‌باشد. زیرا چنانچه شما در دانشگاه پذیرفته شده خود به موقع ثبت نام ننمایید، سایت دانشگاه پس از زمان مقرر بسته خواهد شد و امکان ثبت نام اینترنتی وجود نخواهد داشت.

 

 

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد

جواب کنکور ارشد در مرحله اولیه، به صورت اعلام رتبه های داوطلبان است. در این مرحله داوطلبان می توانند از رتبه مورد نظر خود مطلع شده و برای انتخاب رشته آماده شوند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد به صورت اولیه، تمامی داوطلبان می توانند در دهه اول شهریور از رتبه خود با خبر شوند. در ادامه اطلاعاتی که در کارنامه داوطلبان درج خواهد شد، بررسی می کنیم.

 

 

اطلاعات درج شده در کارنامه داوطلبان

در ردیف اول کارنامه داوطلبان می توانند شماره داوطلبی خود را مشاهده کنند.

در ردیف دوم، اگر افراد به دیگر دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی علاقه مندی خود را ذکر کرده باشند، مشخص شده است. اگر فرد اعلام علاقه مندی کرده باشد، بله و در غیر این صورت خیر نوشته شده است.

در قسمت وضعیت انتخاب رشته داوطلب که در ردیف سوم قرار دارد، کلمه مجاز شدن را مشاهده خواهید کرد. اگر فردی مجاز نشده باشد، کلمه مجاز نیستید، درج می شود.

 در ردیف چهارم، معدل موثر داوطلب که براساس قوانین تعیین می شود، آورده شده است.

در قسمت بعدی می توانید کد و نام رشته امتحانی خود را مشاهده کنید.

در ردیف ششم، نمرات اکتسابی داوطلبان آورده شده است.

لازم است توجه داشته باشید که نمرات درج شده در این قسمت به صورت نمره خام بوده و برای هر درس، به صورت درصدی درج می گردد. اگر فردی پاسخ سوالات یک درس را سفید گذاشته باشد، کلمه سفید نیز در این قسمت درج می گردد.

درج عدد منفی نیز یعنی، پس از محاسبه نمرات مثبت و منفی، نمره خام فرد منفی شده است.

در ردیف هفتم، وضعیت هر داوطلب در هر کد ضریب براساس ظرفیت ها درج می شود.

مفهوم هر یک از مندرجات جدول شماره ۷ به شرح زیر است:

کد ضریب، کد مجموعه رشته گرایش است.

نمره کل، یعنی هشتاد درصد نمره از آزمون و بیست درصد از معدل کسب شده است.

منظور از رتبه کل نیز، رتبه کل فرد بین تمامی شرکت کنندگان در هر سهمیه و کد ضریب است.

در قسمت بعدی رتبه داوطلب بدون سهمیه و در قسمت نهایی آخرین رتبه های مجاز شده در سهمیه مشخص می شود.

برای افراد که قصد ادامه تحصیل در دوره های شبانه را دارند، این قسمت مهم است زیر مشخص می کند که فرد مجاز شده است یا خیر.

 

 

مشاهده نتایج کنکور ارشد

 

 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری

اگر می خواهید جواب کنکور ارشد را بدانید، در ادامه همراه ما باشید. در این قسمت جواب نهایی کنکور ارشد را بررسی خواهیم کرد. همانطور که می دانید کنکور ارشد یک جواب اولیه و یک جواب نهایی دارد که جواب نهایی پس از انتشار جواب اولیه منتشر شده و رشته قبولی داوطلب را مشخص خواهد کرد.

طبق اخبار منتشر شده ازسوی سازمان سنجش، برای مشاهده نتایج کنکور ارشد باید در اواخر مهر ماه اقدام کنید.

 

 

 زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در بیشتر سال ها زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد سراسری و آزاد یکسان است. البته گاهی نیز پیش می آید که نتایج پس از جواب های سراسری منتشر شود.

 

 

نحوه مشاهده نتیجه آزمون کارشناسی ارشد

در این قسمت همراه ما باشید تا مراحلی را که لازم است برای مشاهده نتایج کنکور ارشد طی کنید، بررسی کنیم.

در ابتدا لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مانند تصویر زیرروی گزینه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کلیک کنید.

 

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد

 

 

 بعد از کلیک روی گزینه، در صفحه بعدی روی ورود به سیستم زده و از قسمت درج اطلاعات، اطلاعات مورد نیاز را درج نمایید.

 

 

نتیجه آزمون کارشناسی ارشد

 

 

پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، به میز کار وارد شده و می توانید نتایج را مشاهده کنید.

 

 

جواب کنکور ارشد

 

 

زمان بندی انتخاب رشته آزمون ارشد

پس از مشاهده نتیجه آزمون کارشناسی ارشد اولیه، نوبت به انتخاب رشته می رشد که زمان بندی انتخاب رشته طبق جدول زیر خواهد بود.

 

 

زمان بندی انتخاب رشته آزمون ارشد
زمان اعلام نتایج ارشد نهایت دهم شهریور
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد شهریور
نتایج انتخاب رشته ارشد اواخر مهر

 

 

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد

ظرفیت دقیق پذیرش کارشناسی ارشد، هر سال پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته مشخص خواهد شد. به طور مثال در سال گذشته 147000 نفر در دانشگاه سراسری و 130000 نفر در دانشگاه آزاد پذیرفته شده بودند.

 

 

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

پس از مشاهده نتایج کنکور ارشد، می توانید نسبت به نتایج اعتراض کنید. تفاوتی هم ندارد که در مرحله اولیه اعلام نتایج یا در مرحله نهایی باشید.

برای ارسال درخواست، سیستمی مبنی بر ارسال اعتراض در وبسایت سازمان سنجش قرار داده شده است. هم ارسال اعتراض و هم مشاهده نتیجه اعتراض از طریق این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

 

 

آمار داوطلبان کنکور ارشد 

دکتر ابراهیم خدایی در خصوص اعلام نتایج کنکور کارشنای ارشد گفته است: در این آزمون 600.000 نفر  شرکت کرده‌اند که از میان آن ها تقریباً پنجاه و سه درصد زن وما بقی مرد بوده اند. یعنی تقریباً از نظر جنسیتی تعداد داوطلبان یکسان بوده و تفاوت چندانی مشاهده نمی شود. با توجه به آمار ارائه شده گفته شده است که تعداد داوطبان سال جاری به نسبت سال قبل به اندازه چهل و هفت هزار نفر کمتر بوده است.

 تعداد کل رشته های امتحانی نیز صد و سی و یک کد رشته بوده است که به ترتیب در روز چهارشنبه، 72000 در روز پنجشنبه 305000 و در روز جمعه 255000 نفر شرکت کرده بودند.

در گروه علوم انسانی نیز بیشترین تعداد شرکت کننده وجود داشته است. پس از مهندسی 125000 نفر و در هنر 46000 نفر شرکت کرده بودند. تعداد داوطلبان در علوم پایه هم 35000 نفر گزارش شده است. دلیل بیشتر بودن داوطلبان در رشته انسانی، پرطرفدار بودن رشته های این حوزه برای افرادی است که در رشته های مهندسی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند. افرادی که در رشته های فنی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند، اغلب به سمت رشته های مدیریت در مقطع ارشد متمایل هستند.

 

 برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد روی عبارت کلیک نمایید

 

 

روش های مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد

در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد راه‌های مختلفی برای مشاهده نتایج وجود دارد. با استفاده از اطلاعات ثبت نامی و داوطلبی می‌توانید نتیجه نهایی خود را دریافت نمایید. در هر دو روش برای دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد  شما نیازمند داشتن شماره پرونده می‌باشید. با استفاده از شماره پرونده و اطلاعات هویتی خود نتیجه را دریافت نمایید.

 

روش اول همراه داشتن شماره پرونده بعلاوه کد پیگیری ثبت نام می‌باشد. کد پیگیری همان کدی است که شما پس از پایان ثبت نام آن را دریافت نموده‌اید. شماره پرونده نیز همانند کد رهگیری در پایان ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. این نوع مشاهده نتایج برای آن دسته از داوطلبانی که به اطلاعات داوطلبی خود دسترسی ندارند، مفید می‌باشد.

 

چنانچه به کد رهگری دسترسی ندارید و یا به دلیل فراوان بودن این کد تمایلی جهت وارد نمودن آن ندارد،  می‌توانید از روش دوم که نیازمند وارد نمودن شماره پرونده ، کد ملی و سال تولد می‌باشد نتیجه را ملاحظه نمایید. شماره پرونده در کارت ورود به جلسه نیز درج گردیده است. راه‌های دستیابی به نتیجه در صورت نداشتن این اطلاعات نیز، تعریف شده است.

کانال اطلاع رسانی اعلام نتایج کنکور ارشد 98-99

کانال اطلاع رسانی اعلام نتایج کنکور ارشد

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به ارائه تمامی نکاتی که در رابطه با جواب کنکور ارشد باید بدانید، بپردازیم. اینکه زمان اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه سراسری و آزاد چه زمانی است. همچنین، زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد در مرحله نهایی چه تاریخی است و برای مشاهده نتایج کنکور ارشد لازم است چه مراحلی را طی کنید.

تیم ایران تحصیل خدمات متنوعی را به داوطلبان ارائه می نماید. آگاهی از منابع معتبر و همچنین انجام امور ثبت نام ، مشاوره تلفنی و تکمیل ظرفیت ارشد  … از خدمات این سایت می باشد. اطلاع رسانی از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور ارشد و تکمیل ظرفیت ارشد سراسری جهت کاهش استرس داوطلبان و راهنمایی های لازم پس از مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد ، از جمله خدمات مر بوط به این سامانه می باشد.

با توجه به امکان استفاده از سامانه ایران تحصیل به راحتی می توانید در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد بدون نیاز به حضور در مراکز کافی نت ها نتیجه نهایی را دریافت نمایید. شماره های مندرج در سایت در اختیار کلیه داوطلبانی است که برای موفق شدن برنامه ریزی نموده اند و نیازمند دریافت راهنمایی می باشند. داوطلبانی که موفق به پذیرش در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد نشده اند، می توانند در زمان تکمیل ظرفیت شرکت نمایند و نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید.

 

جهت اطلاع ازنتیجه آزمون کارشناسی ارشد مشاوره انتخاب رشته بر اساس بازار کار و تست های استعدادیابی – اطلاع از نحوه پذیرش و لیست رشته های بدون کنکور در مقطع ارشد از سراسر کشور با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و شماره 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

مطالب مرتبط :

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

شهریه ارشد دانشگاه آزاد

مشاهده نتایج آزمون دکتری

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 

لینک اعلام نتایج کنکور ارشد

3.8/5 - (5 امتیاز)

آیا بعد از اینکه نتایج آزمون ارشد مشخص شد می توانم اولویت های خود را تغییر دهم؟

بله جهت تغییر اولویت با مشاهده جواب آزمون محل های مجاز برای شما ثبت می شود.

زمان دقیق اعلام جواب نهایی آزمون ارشد 1400 چه تاریخی است؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا احتمالا اعلام نتایج آزمون در نیمه نخست شهریور ماه خواهد بود.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد و سراسری در چه تاریخی است؟

نتایج پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد همزمان از سنجش اعلام می گردد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور