ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتایج ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ + زمان دقیق و راهنمای مشاهده

نتایج ارشد دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد مشخص شده است. تمامی داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد شرکت می کنند می توانند برای مشاهده نتایج در دو مرحله اقدام کنند. امکان مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد هم در سامانه مربوط به این دانشگاه و هم در سامانه سنجش امکان پذیر است. در ادامه همراه ما باشید تا مراحل و نحوه مشاهده نتایج را بیشتر بررسی کنیم.

همانطور که می دانید ثبت نام آزمون های ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری با هم بوده و در نتیجه این آزمون ها با هم ادغام شده اند. تمامی داوطلبان ارشد آزاد و سراسری می توانند برای مشاهده نتایج اولیه اقدام کرده و با دریافت کارنامه از نمره و تراز خود مطلع شوند.

افرادی که قصد انتخاب رشته دارند نیز پس از مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد می توانند برای آن اقدام کرده و سپس منتظر اعلام نتایج نهایی ارشد دانشگاه آزاد بمانند. توجه داشته باشید که تمامی مراحل مربوط به مشاهده نتایج کنکور ارشد آزاد نیز مانند مراحل ثبت نام، اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد که در ادامه این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

 

 

 

زمان اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد

در این قسمت همراه ما باشید تا اطلاعات لازم در رابطه با زمان اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد را در اختیار شما قرار دهیم. در این مورد لازم است بدانید که در سال گذشته به دلیل کرونا، اعلام نتایج با کمی تاخیر انجام شده و جواب اولیه در شهریور ماه منتشر شده بود. اما انتظار می رود برای سال جاری زمان اعلام نتایج تا اواخر خرداد بوده و قبل از شهریور نیز جواب نهایی اعلام گردد. تمامی افرادی که انتخاب رشته کرده اند، می توانند با ارائه اطلاعات ثبت نام، نتایج خود را مشاهده نمایند.

 

 

اطلاعیه

در صورت اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد، در این قسمت اطلاع رسانی مربوطه قرار خواهد گرفت.

 

 

زمان اعلام نتایج اولیه

زمان اعلام نتایج اولیه تقریباً بستگی به زمان برگزاری آزمون خواهد داشت. طبق تجربیات سال های گذشته به فاصله یک ماه از زمان برگزاری آزمون اولیه، نتایج اولیه نیز اعلام خواهد شد.

افرادی که انتخاب رشته انجام داده اند باید در بازه های زمانی اعلام شده به سامانه سنجش مراجعه کرده و برای دریافت کارنامه اولیه اقدام نمایند. در نتایج اولیه اطلاعاتی همچون، درصد دروس، رتبه، تراز و وضعیت مجاز بودن داوطلب برای شرکت در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارائه می شود.

 

 

 

اطلاعیه

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ هنوز مشخص نشده است و به محض انتشار در این مقاله اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

 

 

زمان اعلام نتایج نهایی

اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز توسط سازمان سنجش انجام خواهد شد. تمامی داوطلبان می توانند در بازه های زمانی مشخص شده به سایت سنجش مراجعه کرده و وضعیت علمی خود را مشاهده نمایند. در این مرحله نیز نتایج به صورت کارنامه منتشر می شود و تمامی داوطلبان می توانند نتیجه قبولی خود را در آن مشاهده کنند. هنوز زمان دقیق برای سال جاری مشخص نیست؛ اما انتظار می رود در مرداد و شهریور ماه باشد.

 

 

برای کسب اطلاع از شرایط دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

مراحل مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد

برای مشاهده نتایج اولیه می توانید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. به علاوه نتایج نهایی در سایت سنجش نیز در دسترس خواهد بود. پس برای مشاهده نتایج اولیه و نتایج نهایی کافی است در مرحله اول به سایت دانشگاه آزاد و در مرحله دوم به سایت سنجش مراجعه کنید.

دریافت نتایج با استفاده از اطلاعات هویتی و همچنین اطلاعات ثبت نامی امکان پذیر می‌باشد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند با توجه به مهلت چند روزه‌ای که برای انتخاب رشته پس از زمان برگزاری کنکور قرار داده شده است، لذا لازم است داوطلبان حتماً در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد آزاد اقدامات لازم را انجام دهند، در غیر این صورت امکان انتخاب رشته از آنان سلب خواهد گردید.

آن دسته از داوطلبانی که موفق به مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد  شده‌اند، می‌توانند از میزان درصدهای زده شده در هر درس و تراز مورد نظر ، رتبه اخذ شده در هر یک از زیر گروه‌های خود آگاه گردند. و انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد و سراسری تنها با استفاده از همین اطلاعات امکان پذیر می‌گردد. در نتیجه آگاهی از سهمیه‌ها در پذیرش دانشگاه آزاد نیز ، امری ضروری به نظر می‌رسد.

با توجه به اینکه برخی از داوطلبان ممکن است به اطلاعات خود دسترسی نداشته باشند، لذا می‌توانند با استفاده از راه‌های پیش بینی شده که برای مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد به وجود آماده است، نسبت به دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد خود آگاه شوند.شایان ذکر است که انتخاب رشته دانشگاه آزاد با استفاده از دفترچه این دانشگاه و همچنین در خود سامانه دانشگاه آزاد صورت می‌پذیرد.

 

 

 

دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد پس از برگزاری ازمون با استفاده از سایت سازمان سنجش و دریافت نتایج نهایی در سامانه دانشگاه آزاد امکان پذیر می باشد.

 

 

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همانطور که در موارد فوق اشاره کردیم، نتایج در دو سامانه دانشگاه آزاد و سامانه سنجش منتشر می شود. ما در این قسمت مراحل مربوط به مشاهده نتایج در سایت دانشگاه آزاد را بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا باید وارد سامانه دانشگاه آزاد در آدرس، azmoon.org شوید.

 

 

مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد

 

 

سپس باید روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲” کلیک نمایید.

در مرحله بعدی یک سری اطلاعات مانند کدملی از شما خواست خواهد شد. پس از وارد کردن اطلاعات باید کلید ورود را بزنید.

 

 

مشاهده نتایج کنکور ارشد آزاد

 

 

در نهایت می توانید نتایج را مشاهده کنید.

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به عدم اطلاع برخی داوطلبان گرامی از نحوه اطلاع از نتایج آزمون سراسری کارشناسی ارشد در سایت سنجش،  جهت سهولت در مشاهده نتایج آزمون ارشد توضیحات مختصری در این رابطه بیان می نماییم. کلیه متقاضیان گرامی جهت مشاهده نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد می بایست ابتدا وارد سایت sanjesh.org که سامانه اعلام نتایج آزمون ارشد شوند.

 

 

مراحل مشاهده نتایج ارشد

 

 

در مرحله بعدی با کلیک کردن روی گزینه “اطلاعیه اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و همچنین رشته های دانشگاه آزد اسلامی” به مرحله بعدی خواهید رفت.

 

 

نحوه مشاهده نتایج ارشد

 

 

بعد باید کلید “ورود به سیستم” را کلیک کنید تا به صفحه کاربری خودتان هدایت شوید.

 

 

مشاهده نتایج ارشد آزاد در سنجش

 

 

بعد صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که در آن دو روش برای مشاهده نتایج وجود دارد.

 

 

نحوه مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد

 

 

یا باید اطلاعات شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را وارد کنید.

 یا از روش درج کردن اطلاعات مربوط به شماره پرونده، کد ملی و سال تولد استفاده نمایید.

در آخر با کلیک کردن بر روی گزینه “ورود به سیستم” می توانید کارنامه خود را ببینید.

 

 

نحوه اعتراض به نتایج ارشد دانشگاه آزاد

برای تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، امکان اعتراض وجود دارد که ما قصد داریم در ادامه مراحل آن را بررسی کنیم.

تمامی افراد می توانند به مواردی مانند،اعمال سهمیه، اشتباه در انتخاب رشته و مسائلی از این دست معترض باشند.

برای ثبت اعتراض کافی است داوطلبان به سامانه مخصوص دانشگاه آزاد که اعلام می شود، مراجعه کرده و فرایند آن را انجام دهند.

در ابتدا نیاز است داوطلبان به “سامانه ثبت درخواست دانشگاه آزاد” به نشانی seda.iau.ac.ir مراجعه کنند.

 در این سامانه یک سری اطلاعات و مدارک خواسته می شود که می توان از جمله مهمترین این اطلاعات و مدارک را کارنامه سبز دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

این کارنامه بعد از اعلام نتایج دانشگاه آزاد به داوطلبان داده خواهد شد. توجه داشته باشید که این کارنامه سبز با کارنامه سبز سازمان سنجش متفاوت خواهد بود.

برای ورود به سامانه نیز به کد دسترسی دانشگاه آزاد مورد نیاز است که به افراد مجاز شده داده می شود.

سپس مراحل ثبت اعتراض طی شده و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

برای اعتراض به نتایج اولیه نیز می توان به سامانه سنجش مراجعه نمود و اعتراض را انجام داد.

 

 

اطلاعیه

زمان اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته بوده که زمان دقیق آن در اینجا اطلاع رسانی می شود.

 

 

مشاوره اعتراض به نتایج ارشد آزاد

اگر قصد اعتراض به نتایج اولیه و یا نهایی کنکور ارشد را دارید، می توانید از خدمات مشاوره اعتراض به نتایج ارشد آزاد کمک بگیرید.

در مشاوره اعتراض مواردی همچون مهلت و زمان اعتراض و اینکه در چه مواردی می توانید اعتراض خود را اعلام کنید، خدماتی ارائه می شود.

به طور مثال برای زمان اعتراض لازم است بدانید که برای نتایج اولیه حدوداً یک هفته و برای نتایج نهایی دو هفته زمان تعیین خواهد شد.

به علاوه مواردی که می توانید نسبت به آن ها اعتراض خود را اعلام کنید شامل :

اشتباه در اعمال سهمیه ها که شامل سهمیه رزمندگان، ایثارگران و… بوده که باید داشتن آن ها را اعلام کنید.

اشتباه در محاسبه درصدها و اشتباه در درج سوابق تحصیلی خواهد بود.

 

 

روش اول مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد 

در این روش هر یک از متقاضیان گرامی جهت مشاهده نتایج و دریافت کارنامه به مشخصاتی همچون شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام نیاز دارند تا بتوانند احراز هویت گردند لازم به ذکر است در صورتی که هر یک از کدهای مورد نظر را فراموش کرده اید یا مفقود شده اند می توانید از سراسر کشور از ساعات 8 صبح الی 1 شب با شماره های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و یا 9099075307 (تماس از استان تهران) تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

 

 

روش دوم مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد

اگر به هر دلیلی هر یک از متقاضیان هنگام اعلام نتایج آزمون ارشد کد پیگیری ثبت نام خود را همراه نداشته باشد سازمان سنجش یک روش دیگر در اختیار این دسته از داوطلبان قرارداده تا بتوانند با وارد کردن کد ملی و شماره پرونده و تاریخ تولد نسبت به مشاهده نتایج کنکور ارشد آزاد قدام نمایند شایان ذکر است متقاضیان گرامی اگر با این روش نیز موفق نشدند وارد سیستم شوند می توانند با شماره های مذکور تماس حاصل نمایند.

 

 

راهنمای دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد

با استفاده از سامانه دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد  ایران تحصیل، کلیه داوطلبان عزیزی که در جلسه کنکور حضور داشته اند، می توانند در سامانه موردنظر اقدام به دریافت نتیجه خود نمایند. آن دسته از داوطلبانی که به ره دلیلی به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارند نیز، با استفاده از همین سامانه خوهند توانست از راه های پیش بینی شده در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد آزاد  اقدام نمایند.

یکی از مزیت های مهم سامانه دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد نسبت به سایر سامانه های دیگر، امکان انتخاب رشته ومشاوره جهت انتخاب رشته های مختلف می باشد. لذا تمامی دا.طلبان عزی می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به هیچ یک زا واحدهای دانشگاه آزاد به راحتی نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام نمایند.

برای برقراری ارتباط با سامانه ایران تحصیل و دریافت راهنمایی در رابطه انتخاب رشته و … می توانید با متخصصین ما تماس حاصل نمایید مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، تمامی اطلاعات را در ایتار شکا قرار خواهند داد. کافی است با شماره های مندرج در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

 

 

اخبار پیرامون ارشد دانشگاه آزاد

ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره‌های فراگیر سال جاری در روز شنبه 20 فروردین به پایان رسیده بوده است.

خبر آغاز ثبت نام نیز در تاریخ 24 اسفند منتشر شده بوده است.

آزمون كارشناسي‌ارشد ناپيوسته دوره هاي فراگير دانشگاه آزاد اسلامي سال ۱۴۰۲ (نوبت اول) در روز جمعه مورخ  ۱۴۰۲/04/24 برگزار خواهد شد.

برای دانلودPDF  مطلب کلیک کنید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه مشاهده نتایج ارشد دانشگاه آزاد بپردازیم. به علاوه نحوه اعتراض به نتایج ارشد آزاد نیز بررسی گردید و نکات تکمیلی معرفی شد. اگر پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه مشاهده نتایج و یا نحوه ثبت اعتراض داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به چه صورت است؟

نتایج ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ بصورت الکترونیکی است.

اعلام نتایج  آزمون دانشگاه آزاد ارشد، در چه سایتی است؟

سامانه دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد ایران تحصیل

نحوه بازدید از نتایج در سایت  چگونه است؟

داخل مقاله بطور کامل شرح داده شده است.

️ آیا نتایج اولیه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های سراسری بطور همزمان اعلام میشود؟

بله، نتایج اولیه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های سراسری بطور همزمان اعلام میشود.

نظرات

 1. Avatar photo
  هاشم
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام، من قصد ادامه تحصیل در ارشد دانشگاه آزاد رو دارم میخواستم بدونم نتایج ارشد دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام می شود؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام
   اعلام نتایج اصولا دوماه بعد از برگزاری ازمون اطلاع رسانی میشود

  • Avatar photo
   irani
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام، هنوز اخبار دقیقی در مورد زمان اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد برای سال جدید اعلام نشده اما به احتمال زیاد و با توجه به رویه سال های گذشته این زمان در شهریور ماه خواهد بود.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور