ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

tracking.post.ir + ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی

tracking.post.ir و ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در حال حاضر استفاده از خدمات پستی و ارسال کالا به صورت چشمگیری افزایش یافته است و هر روز بسته های پستی بسیاری در سراسر کشور ارسال می شوند. اما چگونه می توان از وضعیت بسته خود و زمان دریافت آن مطمئن شد؟ برای آن که بدانیم هر بسته در چه وضعیتی قرار دارد و یا اینکه چه زمانی ارسال می شود باید بگوییم کلیه مشتریان اداره پست سراسر کشور می توانند وضعیت لحظه ای بسته خود را در سایت پیگیری پست مشاهده نمایند. برای این کار تنها لازم است وارد سامانه tracking.post.ir شده و فرایند مربوطه را طی کنند. در مقاله زیر نحوه ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی و روش های پیگیری مرسوله ها ذکر شده است. 

📢 اطلاعیه 📢

چنانچه در هریک از مراحل پیگیری مرسوله های پستی خود با مشکل مواجه شدید و یا به راهنمایی های بیشتری نیاز داشتید می توانید از تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون پیش شماره) به صورت شبانه روزی تماس بگیرید و حتی در صورت تمایل پیگیری مرسوله های پستی خود را به کارشناسان ایران تحصیل بسپارید. 

معرفی سامانه tracking.post.ir

امروزه که بیشتر کارها به صورت غیرحضوری انجام می شود خرید آنلاین رونق بسیاری پیدا کرده است و جدا از این دیگر کمتر کسی هم پیدا می شود که در کنار کسب و کار حضوری خود از شبکه های مجازی و سایت فروشگاهی استفاده نکند. 

روزانه میلیون ها بسته پستی در سراسر کشور ارسال می شوند. اگر بخواهیم در مورد زمان دریافت هر بسته نیز صحبت کنیم باید بگوییم که طبق قوانین اداره پست، دریافت مرسوله های پیشتاز معمولا 24 تا 72 ساعت پس از ارسال بسته به مقصد صورت می گیرد و اگر بسته ای از طریق پست سفارشی ارسال گردد طی 2 تا 7 روز کاری به مقصد خواهد رسید. اما گاهی ممکن است به دلیل مواردی همچون سیل، بارندگی، زلزله و… زمان تحویل مرسوله پستی طولانی تر شود.

با توجه به مطالب فوق، اداره پست کشور به منظور سهولت در رهگیری بسته ها و مرسوله های پستی پیشتاز یا عادی روش های مختلفی را برای این کار در نظر گرفته است که یکی از آن ها رصد مرسوله پستی از طریق سامانه tracking.post.ir می باشد. ما نیز در ادامه این سامانه را بررسی خواهیم کرد.

سایت پیگیری پست

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در موردپاسخگویی آنلاین اداره پست کلیک کنید.

خدمات سامانه tracking.post.ir

خدمات سامانه tracking.post.ir

تمامی مشتریان شرکت پست می توانند از خدمات سایت پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل بهره مند شوند که این خدمات شامل اطلاع از جزئیات مرسوله پستی در موارد زیر هستند:

🔸 اطلاع از مکان دقیق بسته

🔸 اطلاع از ساعت و تاریخ دریافت مرسوله پستی در اداره پست مقصد

🔸 وزن بسته پستی

🔸 مشخصات فرستنده و گیرنده بسته

🔸 هزینه ارسال بسته

🔸 نوع سرویس (پست عادی یا پیشتاز)

🔸 دفتر پستی مبدا 

راهنمای تلفنی 24 ساعته

 

📢 اطلاعیه 📢

برای مشاهده آخرین وضعیت مکانی مرسوله تا زمان رسیدن به مقصد می توانید به سامانه tracking.post.ir مراجعه نمایید.

نحوه ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی

در این بخش از مقاله قصد داریم نحوه ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی را همراه با راهنمای تصویری آن برای شما عزیزان بیان نماییم. 

برای ورود به این سامانه ابتدا لازم است آدرس اینترنتی tracking.post.ir را در مرورگر خود وارد نمایید یا عبارت “رهگیری مرسوله های پستی” را جستجو کنید.

جستجوی سایت tracking.post.irحال در این مرحله که وارد سایت پیگیری پست شدید لازم است تا شماره رهگیری مرسوله پستی خود را که برای مرسوله های داخلی 10 تا 20 رقم و برای مرسوله های خارج از کشور 13 رقمی است در کادر وارد نمایید و بر ذره بین کنار آن کلیک کنید تا عملیات جستجو انجام شود.

سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شکایت تاخیر پست کلیک کنید.

لازم به یادآوری است برای رهگیری مرسوله پستی احتیاجی به ثبت نام در سامانه رهگیری بسته های پست نیست و تنها شرط لازم و ضروری برای استفاده از این سامانه داشتن شماره رهگیری مرسوله پستی است که در هنگام ثبت سفارش و ارسال بسته به شما داده می شود. البته شایان ذکر است اطلاعات هر بسته نهایتا تا 6 ماه در این سامانه قابل رهگیری است و پس از گذشت 6 ماه دیگر نمی توان مرسوله پستی را از این طریق رهگیری نمود.

بعد از وارد کردن شماره رهگیری و انتخاب فرایند جستجو، صفحه ای باز می شود که حاوی اطلاعات مرسوله شما خواهد بود.

برای کسب اطلاع از نحوه پیگیری پاسپورت از پست روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

روش های پیگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسولات پستی به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. این روش ها شامل پیگیری بسته ها و مرسوله های پستی از طریق کدملی، پیامک، اپلیکیشن پست و 

رهگیری مرسولات از طریق کد USSD است.

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هریک از روش های ذکر شده فوق با کارشناسان ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری مرسولات پستی با کد ملی کلیک کنید.

اخبار پیرامون سایت پیگیری پست ( tracking.post.ir) 

کاهش 20 درصدی شکایت از پست

اقای کریمی، مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی پست اعلام کردند که به دلیل بهبود زیرساخت های موجود در اداره پست، سرعت و کیفیت فرایندهای پستی در سال جاری افزایش یافته اند و به همین سبب شکایت از پست نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته است.

دریافت مدارک مفقود شده از طریق سرویس پستی پست یافته

در سرویس پست یافته کلیه مدارک هویتی مفقود شده مانند کارت ملی، کارت سوخت، گواهینامه و … که از طریق صندوق‌ های پستی یافت می‌ شوند، به ثبت می رسند تا افرادی که مدارک خود را گم کرده اند بتوانند با مراجعه به این سامانه مطلع گردند که آیا مدارک آن ها توسط پست پیدا شده است یا خیر. سپس در صورت موجود بودن مدرک فرد در این سامانه، وی می تواند برای دریافت مدرک خود به پست مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

جستجوی پیدا شده ها شرکت ملی پست

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد علت نرسیدن مرسوله پستی کلیک کنید.

انجام امور روزمره افراد سالمند یا ناتوان توسط پست

افراد سالمند یا ناتوان می توانند انجام امور روزمره خود را به پست واگذار کنند. این کار از طریق سرویس پست تلفنی 193 در تهران و 119 در شهرستان ها فراهم می باشد تا بدون خروج از منزل تعدادی از کارهای خود را مثل خريد دارو یا کتاب، دريافت و تعويض دفترچه بيمه، ثبت نام در كنكور سراسری و آزاد، ثبت نام خط تلفن، پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن به ماموران پست واگذار نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره تلفن 9099075307 از تلفن ثابت و بدون کد تماس بگیرید.

خلاصه مطلب

همانطور که در متن فوق ذکر شد برای پیگیری مرسولات پستی به صورت آنلاین باید به سایت پیگیری پست مراجعه کرد. به همین دلیل راهنمای تصویری ورود به سامانه  tracking.post.ir را در مقاله بیان کردیم.

همچنین گفتیم از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی می توان از وزن بسته پستی، مشخصات فرستنده و گیرنده بسته، مکان دقیق، هزینه ارسال، نوع سرویس پستی (عادی، سفارشی یا پیشتاز) و ساعت و تاریخ دریافت مرسوله پستی در اداره پست مقصد مطلع شد.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما همراهان گرامی درصورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید و یا مشکل و سوال خود را در انتهای این مطلب به صورت کامنت بنویسید تا در اسرع وقت توسط مشاوران مجرب مجموعه ایران تحصیل به شما پاسخ داده شود.

 برای دریافت فایل پی دی اف مقاله سایت پیگیری پست کلیک کنید.

2.7/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نشانی اینترنتی سایت پیگیری پست چیست؟

نشانی اینترنتی این سایت tracking.post.ir می باشد.

چگونه می توان از آخرین وضعیت مکانی مرسوله تا زمان رسیدن به مقصد مطلع شد؟

برای این کار می توانید به سامانه tracking.post.ir مراجعه نمایید.

آیا هزینه ارسال بسته در سامانه رهگیری مرسولات پستی قابل مشاهده است؟

بله هزینه ارسال بسته در این سامانه به همراه جزئیات دیگری از مرسوله قابل مشاهده است.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «tracking.post.ir + ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی»

 1. Avatar photo مهدی گفت:

  لباس نظامی بسیجی بهم نمیدن
  مهدی حبیبی هستم
  آذربایجان غربی شهرستان مهاباد
  شماره تماس 09908031860

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   دیگر به هیچکس نمی دهند

 2. Avatar photo مجتبی گفت:

  Tracking.post.ir برای من کار نمیکنه
  من الان یک ماهه بچم منتظره کادو تولدشه خود پستم رفتم کسی جواب نداد

 3. Avatar photo ساره گفت:

  سایت پیگیری مرسولات پستی برای بسته ای که با تیپاگس فرستادم هم جواب میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور