ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پیگیری کارت خودرو از پست 

راهنما گام به گام پیگیری کارت خودرو از پست

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴
پیگیری کارت خودرو از پست 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای پیگیری کارت خودرو از پست چه باید کرد؟ افرادی که پس از ثبت نام به هر دلیلی موفق به دریافت کارت خودرو خود نشده اند، می توانند از راه های مختلفی برای رهگیری آن اقدام نمایند. یکی از این روش ها سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا می باشد که علاوه بر ارائه خدمات بسیار دیگری، به افراد اجازه می دهد تا به راحتی پیگیر دلیل تاخیر دریافت کارت خودرو خود شوند. البته تماس از طریق شماره تلفن پیگیری کارت خودرو شیوه دیگر انجام این کار است که در ادامه به طور مفصل به توضیح آن ها می پردازیم. اما چنانچه در این مورد دچار مشکل یا سوالی شدید، می توانید با مشاورین و کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پیگیری کارت خودرو و دریافت راهنمای سامانه استعلام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

پیگیری کارت خودرو از پست برای چه مواردی است؟

 

 

شماره تلفن پیگیری کارت خودرو

 

تقریبا همه دارندگان ماشین از اهمیت کارت خودرو با خبرند و می دانند که به نوعی شناسنامه وسیله آن ها به حساب می آید. در کارت هر خودرو مشخصاتی همچون مشخصات مالک، ویژگی های ظاهری مانند رنگ، شماره پلاک، نوع و مدل خودرو، شماره  VIN، و ویژگی های فنی درج شده است. بنابراین، پر واضح است که نداشتن آن باعث ایجاد دردسرها و مسائلی خواهد شد. 

روال کار معمول به این ترتیب است که کارت ده روز پس از درخواست ارسال می شود، اما اگر در این بازه زمانی از آنجا به دست مالک نرسد، بایستی برای پیگیری کارت خودرو از پست  اقدام کنند.  دلیل این امر هم آن است که مرسولات این چنینی از طریق پست ارسال می شود.

 

 

برای آگاهی از روش پرینت کارت سوخت بر روی لینک کلیک کنید

 

 

نحوه پیگیری کارت خودرو از پست

قبل از هر چیز توصیه می کنیم که در هنگام ثبت درخواست، اطلاعات خود اعم از نام و نام خانوادگی، محل سکونت و کد پستی را با دقت وارد نمایید تا در دریافت کارت خود دچار مسئله نشوید. اما اگر در هر صورت اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، چند راه وجود دارد که از طریق آنها بتوان در صدد دریافت کارت خود برآمد. اصلی ترین روش آن، پیگیری کارت خودرو از پست است.

برای این کار دیگر لازم نیز که به صورت حضوری مراجعه کنید و با وجود سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا این کار بسیار راحت تر شده است. برای این منظور، افراد می توانند به آدرس اینترنتی http://post.ir وارد شده و از خدمات مربوطه استفاده کنند. اگر در هنگام درخواست با مشکلی مواجه شدید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

راهنمای استعلام کارت خودرو از ناجا

 • آدرس post.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نمایید.
 • پس از اینکه به صفحه اصلی وارد شدید در قسمت پایین سمت راست چند باکس زرد رنگ مشاهده خواهید نمود که یکی از آن ها ” خدمات الکترونیکی پست ” می باشد. بر روی این گزینه کلیک کنید.
 • منوی ” رهگیری مرسولات سازمانی” را لمس نمایید تا به صفحه بعدی بروید.
 • چند گزینه با عناوین شناسنامه،کارت خودرو،کارت سوخت،گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری برای شما به نمایش در می آید. بخش ” کارت خودرو ” را انتخاب نمایید.
 • مشخصات لازم همچون کد امنیتی را ثبت کنید و سپس گزینه ” جستجو” را بزنید.

 

 

برای آشنایی با نحوه پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک بر روی لینک کلید نمایید

 

 

پیگیری کارت خودرو از طریق کد دستوری USSD

علاوه بر سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا روش های دیگری برای رهگیری کارت وسیله نقلیه وجود دارد. یکی از این شیوه ها استفاده از شماره تلفن پیگیری کارت خودرو و روش دیگر کد دستوری USSD است. چنانچه مایل به پیگیری کارت خودرو از پست  نیستید، لازمه پیگیری بواسطه کد USSD گرفتن شماره  #110* می باشد.

 • زمانی که این کد را وارد کردید، چهار گزینه برای شما نمایش داده می شود که باید از بین آن ها مورد اول را انتخاب نمایید.
 • در مرحله بعد، گزینه 2 یعنی همان خدمات راهور را انتخاب کنید
 • سپس مشخصات خواسته شده را وارد و تایید کنید تا مورد بررسی قرار گیرد

 

 

پیگیری کارت خودرو از طریق تماس با اداره پست

ممکن است به هر دلیلی نتوانید با یکی از دو روش فوق الذکر یعنی سایت استعلام کارت خودرو از ناجا  و یا کد دستوری USSD نتوانید برای رهگیری کارت خود اقدام کنید. هنوز هم یک راه دیگر وجود دارد، و آن هم تماس با واحد ارتباط مشتری اداره پست می باشد.

شماره در نظر گرفته شده برای این منظور 84470000-021 می باشد و کارمندان پست با پاسخ دادن به تماس شما، سعی در راهنمایی شما خواهند داشت. 

 

 

به منظور دریافت راهنمای نوبت گیری آنلاین کارت ملی هوشمند لینک را انتخاب نمایید

 

 

نحوه درخواست صدور کارت المثنی خودر

 

نحوه درخواست صدور کارت المثنی خودر

 

 

برای بسیاری از افراد پیش می آید که با وجود دریافت کارت خودرو خود، آن را بع دلایل مختلفی گم می کنند. در چنین مواقعی بایستی بدون هیچ مکثی اعلام مفقودی نمود و برای درخواست کارت المثنی اقدام کرد. بدین منظور لازم است که مدارک زیر را ارائه دهید:

 

 • ارائه اصل مدارک شناسایی دارنده خودرو اعم از شناسنامه و کارت ملی، یا نامه اصل وکالت نامه شخص همراه که نماینده قانونی او محسوب می شود.
 • ارائه نسخه اصلی مالکیت خودرو صادر شده از سوی پلیس راهور
 • معمولا توصیه می شود که مالک خودرو یک آگهی در مورد گم شدن کارت خودرو خود در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار قرار دهد و تا 10 برای پیدا شدن آن منتظر بماند.
 • نهادهای مربوطه هیچ مسئولیتی را در قبال هر گونه سوء استفاده از کارت مفقود شده نمی پذیرند و تمام عواقب متوجهفرد مالک می باشد
 • اگر مالک وجه معوقه ایی داشته باشد، باید گواهی مفاصاحساب اجرائیات را ارائه دهد.
 • پرداخت وجه در نظر گرفته شده جهت صدور کارت امثنی الزامی است.
 • مبالغی همچون هزینه های پستی بر عهده مالک خدرو می باشد

 

توجه داشته باشید که هر چنده که شماره تلفن پیگیری کارت خودرو یک روش آسان است و یا سایت استعلام کارت خودرو از ناجا می تواند در دسترس همه باشد، اما اقدام از طریق پست به نوعی مطمئن ترین راه خواهد بود.

 

 

جهت آگاهی از مراحل  سامانه آنلاین پیگیری مرسولات پستی با کد ملی لینک را لمس نمایید

 

 

چطور کارت سوخت برگشت می خورد و چه باید کرد؟

با تمام توضیحاتی که ذکر شد، در بسیاری موارد کاستی از جانب اداره پست نیست و گاهی به دلایلی همچون اشتباه وارد نمودن آدرس محل سکونت و در منزل نبودن تحویل گیرنده، کارت به دست مالک خودرو نرسد. در چنین مواردی کارت برگشت می خورد و مامور پستی باید 3 بار مرسوله را به درب منزل شخص بیاورد.

اگر در این سه مرتبه کارت دریافت نشود،  کارت مربوطه تا 3 ماه در اداره پست نگهداری می شود. چنانچه در این مدت دارنده خودرو خواهان دریافت کارت باشد، باید به صورت حضوری به اداره پست مراجعه  کند. اما اگر در بازه سه ماه همچنان مالک پیگیر کارت سوخت خود نشود، باجه پست دیگر پاسخگو نخواهد بود و دارنده بایستی آن را از طریق ناجا دنبال نماید. بدین منظور بایستی در یکی از ادرات پلیس + 10 حضور یافت.

 

 

به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی ایران خودرو  بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

مدارک مورد نیاز برای پیگیری کارت خودرو از پست

چنانچه کارت خود برگشت بخورد، فردی که قصد پیگیری کارت خودرو از پست را دارد باید یکی از مدارک زیر را تهیه و به سازمان مربوطه ارائه دهد.

 • سندی که مربوط به مالکیت منزل مسکونی به نام دارنده خودرو باشد
 • سندی که نشان دهنده اجاره منزل مسکونی به نام فرد مالک خودرو باشد
 • ارائه جواز کسب از سوی مالک خودرو
 • ارائه مدارک و گواهی دال بر اشتغال به تحصیل فرزندان به همراه آدرس محل سکونت والدین ( تاییدیه آموزش و پرورش منطقه نیز ضروری است)
 • ارائه معرفی نامه از سوی مرکز یا اداره محل خدمت ( مخصوص کارکنان نیروهای مسلح و نهادهای دولتی) به همراه آدرس محل سکونت
 • اگر فرد در خانه والدین سکونت داشته باشد، باید سند استیجاری یا ملکی آن را که به نام پدر و مادر است، ارائه دهد.
 • ارائه سندی واحد مسکونی که به نام همسر دارنده خودرو ایت
 • برگه و فیش آب، برق يا گاز منزل

 

 

جهت استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی آنلاین با کد ملی و شماره بیمه روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه ویرایش مشخصات لازم برای پیگیری کارت خودرو

در بسیاری از مواقع، دلیل عدم دریافت کارت خودرو مواردی همچون تغییر محل سکونت می باشد. به همین دلیل، ویرایش آدرس در فرم ثبت نامی ضروری می باشد تا برگشت کارت اتفاق نیفتد. برای این کار و ایجاد هر گونه تغییر، کاربران عزیز جهت پیگیری کارت خودرو از پست بایستی به سامانه Rahvar120.ir/index  مراجعه کنند.

همانند شماره تلفن پیگیری کارت خودرو ، این سایت توسط سامانه راهور 120 ایجاد شده است تا مالکان بتوانند به اصلاح اطلاعات بپردازند. در این سایت، صفحه ایی قرار داده شده است که در آن گزینه ویرایش مشخصاتی همچون کد پستی، شماره تلفن، آدرس و … موجود می باشد.

یک نکته مهم در اینجا آن است که حتما سعی کنید برای استعلام کارت خودرو از ناجا از یک آی پی ایرانی استفاده کنید، چرا که در غیر این صورت نمی توانید وارد سامانه شوید. بدین ترتیب، به راحتی تغییرات جدید اعمال می شود و کارت در زمان مقرر به دستتان خواهد رسید .

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به نحوه پیگیری کارت خودرو از پست پرداختیم و راهنمای سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا را ارائه دادیم.

چنانچه در دریافت کارت خودرو و یا هر گونه مرسوله پستی خود به مسئله ایی برخوردید، می توانید برای دریافت، رهگیری، ویرایش، و اخذ المثنی از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید. همکاران ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 در همه روزهای هفته با ما در تماس باشید.

 

 

به منظور شیوه پیگیری کارت خودرو ف ویرایش اطلعات و دریافت المثنی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دریافت بیمه افراد بدون کارت پایان خدمت

سامانه دریافت شماره پاسپورت با کد ملی

راهنمای دریافت شماره پاسپورت با کد ملی

روش پیگیری کارت ماشین

پیگیری کارت خودرو از پست 

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای پیگیری کارت خودرو از پست چه باید کرد؟

مالکان خودرو می توانند از طریق سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا برای دریافت کارت خود اقدام نمایند.

آیا می توان از طریق تماس کارت خودرو را رهگیری کرد؟

بله. شماره تلفن پیگیری کارت خودروذ که در این مقاله ذکر شده است برای این منظور می باشد.

در صورت گم شدن کارت خودرو چه باید کرد؟

در چنین مواقعی باید دستور صدور المثنی داد که برای کسب راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نظرات

 1. امید محمدزاده
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  برج۸ تقاضای کارت سوخت المثنی دادم ولی پلیس+۱۰و اداره پست پاسخگو نیستند برای پیگیری باید چکارکنم؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت
   با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید و پیگیری کارت سوخت رو انجام بدید.

 2. محمود
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

  باسلام بعد از گذشت دو ماه هنوز از تعويض پلاک متاسفانه هنوز کارت خودرو ارسال نشده

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام به صورت حضوری به تعویض پلاک مراجعه کنید یا به پلیس +10

مطالب مرتبط

تماس با مشاور