ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

راهنما گام به گام پیگیری کارت خودرو از پست

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۲
پیگیری کارت خودرو از پست
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای پیگیری کارت خودرو از پست چه باید کرد؟ افرادی که پس از ثبت نام به هر دلیلی موفق به دریافت کارت خودرو خود نشده اند، می توانند از راه های مختلفی برای رهگیری آن اقدام کنند. یکی از این روش ها سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا می باشد که علاوه بر ارائه خدمات دیگر، به افراد اجازه می دهد تا به راحتی بتوانند علت تاخیر کارت خودرو را پیگیری کنند. البته تماس از طریق شماره تلفن پیگیری کارت خودرو، شیوه دیگر انجام این کار است که در ادامه به طور مفصل به توضیح آن ها می پردازیم. اما چنانچه در این مورد دچار مشکل یا سوالی شدید، می توانید با مشاورین و کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

راه های پیگیری کارت سوخت

با توجه به این که وظیفه ارسال مرسولات، بر عهده شرکت پست است روال کار معمولا به این صورت است که کارت ده روز پس از درخواست، ارسال می شود اما اگر در این بازه زمانی کارت سوخت به دست مالک نرسد، رانندگان میتوانند از طریق سایت رهگیری مرسولات، اقدام به پیگیری مرسوله خود نمایند. رهگیری مرسولات پستی به طرق مختلفی انجام میشود که هرکدام از این روش های دستورالعملی متفاوت دارد. در ادامه مقاله به راه های مختلف پیگیری کارت سوخت میپردازیم.

پیش از هر چیز توصیه می کنیم که در هنگام ثبت درخواست، اطلاعات خود اعم از نام و نام خانوادگی، محل سکونت و کد پستی را با دقت وارد نمایید تا در دریافت کارت خود دچار مشکل نشوید. اما اگر در هر صورت با چنین مشکلی مواجه شدید، چند راه وجود دارد که از طریق آنها بتوان اقدام به پیگیری کرد. اصلی ترین روش آن، پیگیری کارت خودرو از پست است.

برای این کار یا میتوان به صورت حضوری به اداره پست مراجعه کرد و یا از طریق سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا اقدام به پیگیری کرد. برای این منظور، افراد می توانند به آدرس اینترنتی http://post.ir وارد شده و از خدمات مربوطه استفاده کنند. اگر در هنگام درخواست با مشکلی مواجه شدید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

راهنمای تلفنی 24 ساعته

برای آگاهی از روش پیگیری کارت سوخت از طریق کد ملی بر روی لینک کلیک کنید.

1- راهنمای استعلام کارت خودرو از ناجا

 • آدرس post.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نمایید.

راهنمای تصویری استعلام کارت خودرو از طریق پست

 • در منوی قسمت بالا گزینه خدمات پستی و سپس رهگیری مرسولات سازمانی را انتخاب کنید.

راهنمای تصویری گام به گام استعلام کارت خودرو از ناجا

 

 • چند گزینه با عناوین شناسنامه،کارت خودرو،کارت سوخت،گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری برای شما به نمایش در می آید. بخش ” کارت خودرو ” را انتخاب نمایید و سپس شماره پلاک و اطلاعات خواسته را وارد کنید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت خودرو

 

2- پیگیری کارت خودرو از طریق کد دستوری USSD

علاوه بر سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا روش های دیگری برای رهگیری کارت وسیله نقلیه وجود دارد. یکی از این شیوه ها استفاده از شماره تلفن پیگیری کارت خودرو و روش دیگر کد دستوری USSD است. چنانچه مایل به پیگیری کارت خودرو از پست نیستید، لازمه پیگیری بواسطه کد USSD گرفتن شماره  #110* می باشد.

 • زمانی که این کد را وارد کردید، چهار گزینه برای شما نمایش داده می شود که باید از بین آن ها مورد اول را انتخاب نمایید.
 • در مرحله بعد، گزینه 2 یعنی همان خدمات راهور را انتخاب کنید.
 • سپس مشخصات خواسته شده را وارد و تایید کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

برای کسب اطلاع از علت نرسیدن مرسوله پستی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

3- پیگیری کارت خودرو از طریق تماس با اداره پست

ممکن است به هر دلیلی نتوانید با یکی از دو روش فوق الذکر یعنی سایت استعلام کارت خودرو از ناجا  و یا کد دستوری USSD نتوانید برای رهگیری کارت خود اقدام کنید. هنوز هم یک راه دیگر وجود دارد، و آن هم تماس با واحد ارتباط مشتری اداره پست می باشد.

شماره در نظر گرفته شده برای این منظور 84470000-021 می باشد و کارمندان پست با پاسخ دادن به تماس شما، سعی در راهنمایی شما خواهند داشت.

به منظور دریافت راهنمای پیگیری مرسولات پستی با کد ملی لینک را کلیک کنید.

نحوه درخواست صدور المثنی کارت خودرو

چگونگی پیگیری کارت خودرو از پست

یکی از سوالات رایج در زمینه صدور کارت المثنی خودرو یا کارت خودروی صفر این است که مدت زمان پروسه اداری برای صدور کارت خودرو چه مدت میباشد. برای پاسخ به این سوال باید گفت زمان دقیقی وجود ندارد اما به طور تقریبی از ده روز تا حداکثر دو ماه این پروسه میتواند به طول بینجامد. یکی دیگر از سوالات رایج این است افرادی که کارت خودرو خود را بنا به هردلیلی گم میکنند در قدم اول باید چه کاری انجام دهند، باید گفت در چنین مواقعی میبایست بدون هیچ مکثی اعلام مفقودی نمود و برای درخواست کارت المثنی اقدام کرد. بدین منظور لازم است که مدارک لازم جهت اعلام مفقودی را ارائه کرد.

مدارک لازم جهت المثنی کارت خودرو

 • ارائه اصل مدارک شناسایی دارنده خودرو اعم از شناسنامه و کارت ملی، یا اصل وکالت نامه شخص همراه که نماینده قانونی او محسوب می شود.
 • ارائه نسخه اصلی مالکیت خودرو صادر شده از سوی پلیس راهور
 • معمولا توصیه می شود که مالک خودرو یک آگهی در مورد گم شدن کارت خودرو خود در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار قرار دهد و تا 10 برای پیدا شدن آن منتظر بماند.
 • نهادهای مربوطه هیچ مسئولیتی را در قبال هر گونه سوء استفاده از کارت مفقود شده نمی پذیرند و تمام عواقب متوجه فرد مالک می باشد.
 • اگر مالک وجه معوقه ایی داشته باشد، باید گواهی مفاصاحساب اجرائیات را ارائه دهد.
 • پرداخت وجه در نظر گرفته شده جهت صدور کارت امثنی الزامی است.
 • مبالغی همچون هزینه های پستی بر عهده مالک خدرو می باشد

توجه داشته باشید که هر چند شماره تلفن پیگیری کارت خودرو یک روش آسان است و یا سایت استعلام کارت خودرو از ناجا می تواند در دسترس همه باشد، اما اقدام از طریق پست به نوعی مطمئن ترین راه خواهد بود.

چطور کارت سوخت برگشت میخورد و برای این کار چه باید کرد؟

کارت خودرو شامل تمام اطلاعات و مشخصات خودرو شامل با تمام توضیحاتی که ذکر شد، در بسیاری موارد کاستی از جانب اداره پست نیست و گاهی به دلایلی همچون اشتباه وارد نمودن آدرس محل سکونت و در منزل نبودن تحویل گیرنده، کارت به دست مالک خودرو نرسد. در چنین مواردی کارت برگشت می خورد و مامور پستی باید 3 بار مرسوله را به درب منزل شخص بیاورد.

اگر در این سه مرتبه کارت دریافت نشود،  کارت مربوطه تا 3 ماه در اداره پست نگهداری می شود. چنانچه در این مدت دارنده خودرو خواهان دریافت کارت باشد، باید به صورت حضوری به اداره پست مراجعه  کند. اما اگر در بازه سه ماه همچنان مالک پیگیر کارت سوخت خود نشود، باجه پست دیگر پاسخگو نخواهد بود و دارنده بایستی آن را از طریق ناجا دنبال نماید. بدین منظور میبایست در یکی از ادرات پلیس + 10 حضور یافت.

برای راهنمای ثبت شکایت تاخیر پست بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای پیگیری کارت خودرو

چنانچه کارت خودرو برگشت بخورد، فردی که قصد پیگیری کارت خودرو از پست را دارد باید یکی از مدارک زیر را تهیه و به سازمان مربوطه ارائه دهد.

 • سندی که مربوط به مالکیت منزل مسکونی به نام دارنده خودرو باشد.
 • سندی که نشان دهنده اجاره منزل مسکونی به نام فرد مالک خودرو باشد.
 • ارائه جواز کسب از سوی مالک خودرو.
 • ارائه مدارک و گواهی دال بر اشتغال به تحصیل فرزندان به همراه آدرس محل سکونت والدین ( تاییدیه آموزش و پرورش منطقه نیز ضروری است.)
 • ارائه معرفی نامه از سوی مرکز یا اداره محل خدمت ( مخصوص کارکنان نیروهای مسلح و نهادهای دولتی) به همراه آدرس محل سکونت.
 • اگر فرد در خانه والدین سکونت داشته باشد، باید سند استیجاری یا ملکی آن را که به نام پدر و مادر است، ارائه دهد.
 • ارائه سندی واحد مسکونی که به نام همسر دارنده خودرو.
 • برگه و فیش آب، برق يا گاز منزل.

نحوه ویرایش مشخصات لازم برای پیگیری کارت خودرو

در بسیاری از مواقع، دلیل عدم دریافت کارت خودرو مواردی همچون تغییر محل سکونت می باشد. به همین دلیل، ویرایش آدرس در فرم ثبت نامی ضروری می باشد تا برگشت کارت اتفاق نیفتد. برای این کار و ایجاد هر گونه تغییر، کاربران عزیز جهت پیگیری کارت خودرو از پست بایستی به سامانه Rahvar120.ir/index  مراجعه کنند.

همانند شماره پیگیری کارت خودرو ، این سایت توسط سامانه راهور 120 ایجاد شده است تا مالکان بتوانند به اصلاح اطلاعات بپردازند. در این سایت، صفحه ایی قرار داده شده است که در آن گزینه ویرایش مشخصاتی همچون کد پستی، شماره تلفن، آدرس و … موجود می باشد.

یک نکته مهم در اینجا آن است که حتما سعی کنید برای استعلام کارت خودرو از ناجا از یک آی پی ایرانی استفاده کنید، چرا که در غیر این صورت نمی توانید وارد سامانه شوید. بدین ترتیب، به راحتی تغییرات جدید اعمال می شود و کارت در زمان مقرر به دستتان خواهد رسید.

راهنمایی لازم داری؟ خرجش فقط یک زنگه

خلاصه مطالب

همان طور که گفته شد کارت خودرو یکی از مدارک مهم میباشد که نشان دهنده مالکیت خودرو است. مادر این مقاله به نحوه پیگیری کارت خودرو از پست پرداختیم و راهنمای سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا را ارائه دادیم. چنانچه در دریافت کارت خودرو و یا هر گونه مرسوله پستی خود به مسئله ایی برخوردید، می توانید برای دریافت، رهگیری، ویرایش، و اخذ المثنی از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید. همکاران ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 در همه روزهای هفته در حال پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برای دانلود این مطلب به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

4/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای پیگیری کارت خودرو از پست چه باید کرد؟

مالکان خودرو می توانند از طریق سامانه استعلام کارت خودرو از ناجا برای دریافت کارت خود اقدام نمایند.

آیا می توان از طریق تماس کارت خودرو را رهگیری کرد؟

بله. شماره تلفن پیگیری کارت خودرو که در این مقاله ذکر شده است برای این منظور می باشد.

در صورت گم شدن کارت خودرو چه باید کرد؟

در چنین مواقعی باید دستور صدور المثنی داد که برای کسب راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نظرات

12 دیدگاه دربارهٔ «راهنما گام به گام پیگیری کارت خودرو از پست»

 1. Avatar photo Malihe گفت:

  ۰۹۶۲۷ میگه به epolice مراجعه کنید و epolice هم ارجاع میده به ۰۹۶۲۷. خیلی خوبن اینا . …….. پستچی ها هم اصلا کارتهای سوخت رو نمبارن. فقط تاریخ ثبت میکنن که در محل حاضر نبودند. بیچاره مردم از دست بی مسئولیت ها….

  1. Avatar photo منصور گفت:

   بله منم موافقم. لطفا پیامک بزنید در صورت عدم دسترسی به مالک به اداره پست مراجعه کنید

 2. Avatar photo عباس گفت:

  سلام تمام کارها رو انجام دادم رفتم سایت شرکت نفت نشد زنگ زدم به ۰۹۶۲۷نشد رفتم سایت پست اصلا کد رهگیری که تو برگه برام ثبت شده رو میزنه اشتباه نشد با پلاک ماشین استعلام کردم نشد باید ملی زدم نشد فقط مونده خودم مستقیم حضوری برم شرکت نفت نوبت بگیرم برم بپرسم آقا این کارت سوخت ما بعد از تعویض پلاک دسته کیه

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری کارت سوخت خودرو: ابتدا حرف V، سپس ستاره، سپس شماره VIN به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال کنید.

 3. Avatar photo مجید گفت:

  درود بر شما. من کیف‌ مدارکم رو از توی ماشین دزدیدن و الان عملا هیچ مدرکی به جز شناسنامه ندارم. با این اوصاف باز هم برای رهگیری کارت ماشین از پست باید اقدام کنم؟

 4. Avatar photo اسماعیل گفت:

  سلام وقت بخیر
  چند ماه پیش ماشینم رو دوگانه‌سوز دولتی کردم ازطریق اسنپ
  بعد از مدتی کارت سوخت در لیست سیاه قرار گرفت
  خواستم بدونم چطوری میتونم پیگیری کنم آیا کارت جدید برام صادر میشه ؟چقدر زمان می‌بره ؟

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید از طریق شرکت نفت بررسی بشه
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

  2. Avatar photo ملیحه گفت:

   سلام خسته نباشید به جز این روش پیگیری کارت ماشین از پست راه دیگه ای نیست؟
   ممکنه مشکلی پیش اومده باشه که هنوز نرسیده ؟؟؟

 5. Avatar photo امید محمدزاده گفت:

  برج۸ تقاضای کارت سوخت المثنی دادم ولی پلیس+۱۰و اداره پست پاسخگو نیستند برای پیگیری باید چکارکنم؟ممنون

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت
   با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید و پیگیری کارت سوخت رو انجام بدید.

 6. Avatar photo محمود گفت:

  باسلام بعد از گذشت دو ماه هنوز از تعويض پلاک متاسفانه هنوز کارت خودرو ارسال نشده

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام به صورت حضوری به تعویض پلاک مراجعه کنید یا به پلیس +10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • وام ودیعه مسکن دانشجویی

  وام ودیعه مسکن دانشجویی + شرایط و مبلغ بخشنامه 1402 | irantahsil

  دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی، تهیه مبلغ اجاره و یا رهن منزل یکی از معضلات اصلی دانشجویان متأهل است. به همین خاطر دانشجویان می‌توانند جهت دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی صندوق رفاه اقدام نمایند. نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن...
 • دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری

  دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ + دانلود مستقیم pdf

  دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری 1402 منتشر شد. کلیه داوطلبانی که قصد دارند در آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ شرکت کنند، باید با دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری از کلیه شرایط و ضوابط آن آگاهی یابند، چراکه دفترچه آزمون...
 • کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟

  کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟ + شرایط صدور و تمدید

  آیا می دانید شرایط اخذ و تمدید کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟ داوطلبانی که مایل به دریافت گواهینامه مهارت فنی حرفه ای می‌باشند، بایستی متناسب با جدول زمانبندی، در زمان‌های مقرر برای شرکت در آزمون‌های کتبی و عملی حاضر...
 • کارت ورود به جلسه آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

  کارت ورود به جلسه آزمون مشاوران رسمی مالیاتی 1402 + دریافت pdf

  داوطلبانی که علاقه مند به عضویت در جامعه مشاوران رسمی مالیاتی هستند، می‌توانند با رعایت شرایط تعیین‌شده‌در آزمون انتخاب اعضای جامعه مشاوران مالیاتی ایران ثبت نام و شرکت کنند. پذیرش نهایی و عضویت داوطلبان در این سازمان منوط به شرکت...
تماس با مشاور