ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پیگیری کارت سوخت

سامانه آنلاین پیگیری کارت سوخت با کد ملی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
پیگیری کارت سوخت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

یکی از موارد مهم در امر سوختگیری ماشین در ایران، داشتن کارت سوخت می‌باشد. بنابراین پیگیری کارت سوخت امری ضروری می‌باشد.

مالکان خودرو می‌توانند از طریق پیگیری کارت سوخت و دریافت آن، از سهمیه‌ بندی در نظر گرفته شده خودرو خود استفاده کرده و سوخت آن‌ را تامین نمایند.

به طور رسمی استفاده از کارت سوخت در آبان ماه سال ۹۸ در تمامی جایگاه‌های بنزین سراسر کشور اجرایی شد که سبب دغدغه‌ بسیاری از دارندگان خودرو می‌باشد چرا که خیلی از کارت خودروها مفقود شده و یا خودرو فاقد کارت بود. بنابراین پیگیری کارت سوخت از واجبات است که در ادامه به نحوه آن می‌پردازیم.

 

 

 

خودروهای صفر کیلومتر، دارای کارت سوخت می‌باشند و مالکان آن‌ها تنها می‌بایست برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست سراسر کشور مراجعه نمایند.

 

 

 

پیگیری کارت سوخت

یکی از مهمترین دلایل اجرایی شدن طرح استفاده از کارت برای سوخت گیری و سهمیه بندی سوخت برای هر خودرو، مدیریت مصرف سوخت می‌باشد‌.

به منظور رهگیری و پیگیری کارت های هوشمند سوخت، به 3 روش: مراجعه به سایت رهگیری مرسولات سازمانی آجا با شماره VIN، ارسال پیامک برای پیگیری کارت سوخت خودرو و یا موتور سیکلت و یا رهگیری کارت سوخت ماشین، از طریق کد دستوری می‌توانید اقدام نمایید.

 

 

 

جهت اطلاع از نحوه پرینت کارت سوخت و پیگیری کارت سوخت شرکت پست بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

 

شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

بنابر اعلام ستاد اطلاع رسانی کارت هوشمند سوخت، اکنون 30 اپراتور، پاسخگوی تمام تماس‌های مردم از ساعت 8 تا 24 می‌باشند و آماده پاسخگویی به سوال‌های احتمالی شهروندان هستند.

چنانچه به هر دلیلی موفق به رهگیری کارت سوخت نشده‌اید، با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و از آن‌ها درخواست راهنمایی نمایید:

۱) شماره تلفن ۸۱۲۴۰۵۱۴ یا ۸۸۸۸۵۳۴۷ پلیس ناجا (برای پیگیری صدور کارت سوخت)
۲) شماره تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰ شرکت پست (برای پیگیری ارسال کارت سوخت)
۳) شماره تلفن ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش (برای هرگونه سوال درباره کارت سوخت)

 

 

پیگیری کارت سوخت المثنی با کد ملی

پیگیری کارت سوخت المثنی با کد ملی

 

 

 

پیگیری کارت سوخت المثنی با کد ملی

برای ثبت ‌نام کارت سوخت المثنی ۳ روش مرسوم وجود دارد که عبارتند از:

روش ۱) ثبت نام مالکان خودرو یا موتور سیکلت فاقد کارت سوخت با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ با ارائه مدارک لازم طبق ضوابط جاری

روش ۲) مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت‌المثنی و ثبت اطلاعات است که ثبت اطلاعات در آن بدون هزینه می‌باشد.

روش ۳) دریافت و نصب اپلیکیشن خدمات دولت همراه و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی که دریافت اپلیکیشن رایگان می باشد.

اپلیکیشن خدمات دولت همراه جهت پیگیری و ثبت کارت سوخت

دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی به شرح زیر می‌باشد:

نسخه‌های Android و IOS این اپلیکیشن از چهار منبع قابل دریافت است:

▪︎سامانه خدمات همراه دولت (mob.gov.ir)
▪︎ایران اپس (iranapps.ir)
▪︎کافه بازار (cafebazaar.ir)
▪︎اپ استور (appstore.ir)

 

 

 

 

جهت اطلاع از روش پیگیری کارت ماشین و پیگیری کارت خودرو از پست بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

پیگیری کارت سوخت با پلاک

صاحبان خودرو که در حال حاضر موفق به دریافت کارت هوشمند سوخت خود نشده اند، خواسته شده است که برای پیگیری آخرین وضعیت کارت هوشمند سوخت خودرو خود از طریق تماس با تلفن 88675150 یا مراجعه به سایت اینترنتی www.epolice.ir  یا ارسال شماره پلاک خودرو به صورت پیام کوتاه (sms) به شماره 30005150 اقدام کنند.

رانندگانی که تا به حال اقدامی جهت دریافت کارت سوخت خودرو نکرده و یا کارت سوخت خود را گم کرده اند، جهت دریافت کارت سوخت مجدد خود، می‌توانند اقدام نمایند. پس از ثبت درخواست، کارت‌های سوخت خودرو از طریق پست جمهوری اسلامی ایران، به درب منزل افراد ارسال خواهد شد.
 
از طریق سایت service.rahvar120.ir، می‌توان از تعداد پلاک های فعال خود و استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی مطلع شد.

 

 

 

پیگیری کارت سوخت با شماره سریال vin

پیگیری کارت سوخت با شماره سریال vin

پیگیری کارت سوخت با شماره سریال vin

شماره شناسایی خودرو که اصطلاحا به آن شماره VIN یا شاسی هم گفته می‌شود، کدی ۱۷ رقمی متشکل از اعداد و حروف است که برای شناسایی خودرو ها استفاده می‌شود. این کد را که با حروف IR شروع شده می‌توان بر روی کارت خودرو، چارچوب درب کنار راننده، در فایروال محفظه موتور و یا زیر شیشه کنار راننده یافت.

رانندگانی که برای دریافت کارت سوخت ماشین، مدت زمان زیادی از زمان ثبت درخواست گذشته است، می توانند با شماره سریال VIN، اقدام به پیگیری کارت سوخت نمایند.

جهت پیگیری کارت‌های سوخت، رانندگان می‌بایست به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی، وارد شوند و از طریق این سامانه، اقدام به پیگیری مرسوله سازمانی خودشان نمایند. در ادامه به نحوه رهگیری کارت‌های سوخت خودرو با شماره سریال VIN می‌پردازیم.
 
برای رهگیری کارت‌های سوخت خودرو، به سایت najatracking.post.ir یا همان سایت رهگیری مرسولات سازمانی آجا مراجعه کرده و به محض ورود به سایت رهگیری مرسولات سازمانی آجا، قسمتی با عنوان استعلام مشاهده می گردد.

در مرحله نخست، نوع سند را بر روی گزینه کارت سوخت، قرار دهید.

در مرحله بعد، شماره VIN ماشین خود را در بخش مشخص شده وارد کرده و با وارد کردن عبارت امنیتی، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.
 

 

 

نکته:

شماره VIN خودرو، در پشت کارت خودرو، قرار داده شده است. لازم است که اشخاص، حتما برای رهگیری کارت های سوخت خود، این شماره چند رقمی را از روی کارت بخوانند و در این بخش، وارد کنند.

 

 

 

استعلام کارت سوخت با پیامک

کافی است پیامکی را با رعایت موارد زیر، به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال کنید:

برای پیگیری کارت سوخت موتور سیکلت: ابتدا حرف M، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

برای پیگیری کارت سوخت خودرو: ابتدا حرف V، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

مثال پیامک برای موتورسیکلت

M*IRKV91MN5O3685988

مثال پیامک برای خودرو
V*IRPC90VV5I9658742

 

فراموشی رمز کارت سوخت و بازیابی آن

چهار رقم آخر کد ملی مالک خودروهای نو شماره و المثنی، به صورت پیش فرض، رمز کارت هوشمند سوخت آن‌ها می باشد.

اگر با امتحان چهار رقم آخر کدملی صاحب خودرو نتوانستید از کارت خود استفاده کنید، برای بازیابی رمز کارت خود مراحل زیر را انجام دهید:

۱) قرار دادن کارت خود در کارتخوان
۲) وارد کردن رمز با مشاهده پیام “رمز را وارد کنید” در نمایشگر و فشردن کلید
۳) وارد کردن رمز خود با مشاهده پیام عملیات تغییر رمز – رمز را وارد نمائید در نمایشگر
۴) فشردن کلید سبز یا تائید با مشاهده پیام “آیا می خواهید رمز شما حذف گردد” در نمایشگر
۵) مشاهده پیام “رمز با موفقیت حذف گردید، لطفا صبر کنید … ” در نمایشگر و ادامه سوختگیری با کمی تامل

چنانچه در اجرای هریک از مراحل ذکر شده، دچار اشتباه و یا منصرف شدید، کارت خود را از کارتخوان خارج و دوباره وارد نمایید.

 

 

 

 

پیگیری کارت سوخت با پلاک

پیگیری کارت سوخت با پلاک

 

 

 

مراجعه برای ثبت نام کارت سوخت المثنی

همانگونه که اشاره شد، پیش از این جهت ثبت نام و دریافت کارت سوخت المثنی و یا کارت سوخت جدید باید به سایت دولت همراه به نشانی https://mob.gov.ir/fuel-track مراجعه و یا از طریق نصب اپلیکیشن دولت همراه و یا شماره گیری ستاره ۴ مربع اقدام می‌کردید.

بنابر آخرین اطلاعیه شرکت پخش فرآورده های نفتی در حال حاضر تنها راه ثبت نام کارت سوخت مراجعه حضوری مالک خودرو با مدارک لازم به مراکز پلیس+ ۱۰ می باشد.

در حال حاضر دریافت بنزین تنها با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها انجام خواهد گرفت اما
حتما در نظر بگیرید که صاحبان خودرو یا موتور سیکلت که دارای کارت سوخت نمی‌باشند، در صورت ثبت تقاضای صدور کارت المثنی، کارت اولیه آن‌ها باطل خواهد شد. به همین خاطر توصیه می‌شود که تنها افراد فاقد کارت سوخت جهت ثبت نام اقدام نمایند.

 

 

 

اطلاعیه های اخیر در خصوص کارت سوخت منتشر شده مربوط به خودروهای بنزین سوز است و شامل خودروهای گازوئیلی نمی شود. کارت سوخت خودروهای گازوئیلی و دیزلی همچنان مطابق قبل فعال است.

 

 

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام کارت سوخت 

۱- حضور مالک وسیله و یا ارائه وکالت‌نامه‌ای که در آن کلمه کارت سوخت به صراحت ذکر شده باشد (درصورت عدم حضورمالک)
۲- اصل و کپی کارت، سند یا بنچاق خودرو
۳- شناسنامه یا کارت ملی مالک یا وکیل ایشان جهت احراز هویت
۴- ارائه آدرس کامل پستی به همراه کد پستی و شماره ملی مالک در صورت تغییر آدرس مالک، کارت سوخت برای مالک صادر می گردد.
۵- الزامی بودن همراه داشتن بیمه نامه ماشین
۶- پرداخت مبلغی که از طریق دستگاه‌های کارتخوان موجود در دفاتر دریافت می‌شود.

 

نحوه تغییر و حذف رمز کارت سوخت

همانطور که اشاره شد، رمز یا پسورد کارت سوخت، ۴ رقم آخر کدملی ( مالک خودروهای نو شماره و المثنی رمز کارت هوشمند سوخت) است و برای تغییر آن بایستی به مراکز معرفی شده توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی مراجعه کنید. در حال حاضر راهی غیر از مراجعه حضوری به این مراکز وجود ندارد.

 

نحوه دریافت کارت‌های سوخت‌ برگشت خورده

مطابق با هماهنگی انجام شده با شرکت ملی پست ایران، مالکان خودرو و موتورسیکلت‌های شماره‌گذاری‌شده در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ که پیش از این کارت هوشمند سوخت آن‌ها توسط شرکت پست توزیع شده و برگشت خورده است، می‌توانند به سایت اینترنتی شرکت ملی پست به نشانی www.post.ir مراجعه کنند و با درج شماره VIN خودرو در بخش پیگیری کارت سوخت در سامانه «پیگیری مرسولات سازمانی» از نحوه دریافت کارت سوخت خود مطلع شوند.

 

نحوه دریافت کارت سوخت خودروهای بدون کارت ماشین، خودروهای صفر و نوشماره

خودروهای نو شماره و خودروهای صفر، دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آن‌ها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه نمایند.

مالکان خودروهای صفر کیلومتر یا خودروهای تعویض پلاکی که هنوز « کارت خودرو » دریافت نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه پیگیری مرسولات سازمانی پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس http://najatracking.post.ir و وارد کردن کد ۱۶ رقمی شناسایی خودرو (VIN) مندرج در « شناسنامه مالکیت خودرو » از سرنوشت کارت سوخت خود اطلاع یابند.

 

 

 

 

جهت اطلاع از کد منطقه برای ثبت نام ایران خودرو و فراموشی نام کاربری ایران خودرو بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

 

استفاده از کارت بانکی به جای کارت سوخت چگونه است؟

در فرآیند ثبت‌نام طبق اطلاعیه‌های قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، عده ای خواستار اتصال کارت بانکی به کارت سوخت شده بودند، اما اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت محقق نشد و برای تمامی کسانی که متقاضی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بوده‌اند، کارت سوخت جدید صادر می شود.

همه مالکان خودرو و موتورسیکلت که در پی فراخوان قبلی اقدام به درج اطلاعات خود درسامانه دولت همراه کرده اند و شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت نام مجدد ویا مراجعه به پلیس +۱۰ ندارند و کارت هوشمند‌ سوخت آن‌ها براساس ثبت نام انجام شده صادر و از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، هموطنان هزینه صدور کارت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به ماموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت کنند.

 

نکات پیگیری کارت سوخت

▪︎وکیل مالک تنها با ارائه وکالتنامه ای که صراحتا عبارت «کارت سوخت» در آن درج شده باشد، امکان ثبت نام دارد.
▪︎اشخاص حقوقی نیاز به ارائه معرفی نامه سازمانی دارند.
▪︎برای خودروهای لیزینگی، داشتن کارت خودرو الزامی است.

 

 

استعلام کارت سوخت با پیامک

استعلام کارت سوخت با پیامک

 

آیا کارت هوشمند سوخت بعد از وارد کردن رمز اشتباهی مسدود می شود؟

چنانچه پنج بار متوالی رمز کارت سوخت را اشتباهی وارد کنید، با مشکل قفل شدن کارت مواجه خواهید شد.

برای حل این مورد نیز بایستی با ارائه مدارک لازم به یکی از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سراسر کشور بروید. در اینجا آدرس تمام مراکز بازیابی رمز کارت سوخت تهران را ببینید.

 

آیا امکان ثبت نام خودروهای پلاک قدیمی، وجود دارد؟

خودرو های قدیمی بنزینی در صورتی که از سوی پلیس راهور، برچسب «تسجیل» را دریافت کرده باشند، امکان ثبت نام و دریافت کارت سوخت دارند.

همچنین کارت سوخت برای خودروهای دیزلی «پلاک قدیمی» صادر نمی‌شود. این خودروها تنها با تعویض پلاک قدیمی‌شان، امکان دریافت کارت سوخت را دارند.

 

سوالات متداول پیگیری کارت سوخت

نحوه ثبت نام کارت سوخت با موبایل چگونه است؟

مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ در حال حاضر تنها روش ثبت نام کارت سوخت است.

نحوه ثبت نام کارت سوخت موتور سیکلت چگونه است؟

فرآیند ثبت نام کارت سوخت موتور مشابه با خودرو بوده و بایستی به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنید. موتورسیکلت های با عمر بیش از ۱۰ سال فرسوده محسوب شده و امکان دریافت کارت سوخت ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه نمایید.

آیا برای خودروهای قولنامه ای و دولتی کارت سوخت صادر می شود؟

مالکان خودروهای عمومی دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسیکلت و مالکان خودروهای قولنامه ای برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، می توانند همانند گذشته با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام نمایند.

مالکان خودروهای عمومی و مالکان خودروها در استان سیستان و بلوچستان که پیش از این در دفاتر پلیس +۱۰ درخواست خود را ثبت کرده اند، نیاز به مراجعه به سامانه را ندارند و کارت سوخت به آدرس ایشان ارسال خواهد شد.

چگونه بفهمیم کارت سوخت خودروی ما صادر شده است؟

جهت پیگیری ثبت نام کارت سوخت وسیله نقلیه تان در صورتی که تحویل نگرفته اید می توانید به سایت epolice.ir مراجعه کرده و با واردسازی شماره پلاک ماشین از شماره مرسوله و زمان تحویل به پست آن با خبر شوید. سپس می توانید به اداره پست منطقه خود رفته و کارت خود را تحویل بگیرید.

کارت هوشمند سوخت المثنی دریافت کردم ولی در جایگاه سوخت گیری با پیام رمز خود را وارد کنید، روبه رو شدم علتش چیست؟

۴رقم آخر کدملی تان ( مالک خودروهای نو شماره و المثنی رمز کارت هوشمند سوخت) را وارد کنید.

در صورت مفقودی کارت سوخت، چه کنیم؟

به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید تا طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت، کارت سوخت مفقودی‌ شما باطل شود.

امکان لغو گزارش مفقودی وجود دارد؟

بله! لغو گزارش مفقودی فقط از طریق دفاتر پلیس+۱۰ امکان پذیر بوده و البته سه شرط دارد:

▪︎درخواست صدور کارت المثنی نشده باشد.
▪︎بیشتر از ۴ ساعت از اعلام گزارش مفقودی، نگذشته باشد.
▪︎پس از لغو گزارش مفقودی، تا ۳ روز از کارت استفاده نشود.

 

آخرین اخبار پیگیری کارت سوخت

 

مدارک هویتی مالکان خودرو برای درخواست المثنی کارت سوخت، الزامی است و حتما فرد باید برای درخواست المثنی به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کند. برای تمامی خودروهای لیزینگی، ورثه‌ای و … امکان دریافت کارت سوخت وجود دارد و فقط در نحوه ی مراحل و مدارک لازم، ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی فریدون حسنوند با اشاره مشکلات ایجاد مشکل در استفاده از کارت‌های سوخت خودروها، گفت: عملیات هدفمندی بر روی جایگاه‌های سوخت انجام شده است که مسئولان مربوطه در حال رفع مشکل هستند. برخی شایعات در فضای مجازی درباره اینکه مشکل ایجاد شده مربوط به گرانی احتمالی حامل‌های سوخت است، مطرح شده که این موضوع کذب محض است و تکذیب می‌شود.

 

 

 

جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا پیگیری کارت سوخت با کد ملی، شماره پلاک و سریال vin + سامانه آنلاین را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص پیگیری کارت سوخت با کد ملی، شماره پلاک و سریال vin + سامانه آنلاین برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

3/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه ثبت نام کارت سوخت با موبایل چگونه است؟

مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ در حال حاضر تنها روش ثبت نام کارت سوخت است.

نحوه ثبت نام کارت سوخت موتور سیکلت چگونه است؟

فرآیند ثبت نام کارت سوخت موتور مشابه با خودرو بوده و بایستی به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنید. موتورسیکلت های با عمر بیش از ۱۰ سال فرسوده محسوب شده و امکان دریافت کارت سوخت ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه نمایید.

نحوه تغییر و حذف رمز کارت سوخت چگونه است؟

همانطور که اشاره شد، رمز یا پسورد کارت سوخت، ۴ رقم آخر کدملی ( مالک خودروهای نو شماره و المثنی رمز کارت هوشمند سوخت) است و برای تغییر آن بایستی به مراکز معرفی شده توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی مراجعه کنید. در حال حاضر راهی غیر از مراجعه حضوری به این مراکز وجود ندارد.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور