ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور | ایران تحصیل

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افزایش کاربرد و تاثیر زبان انگلیسی در آینده شغلی افراد مختلف و نیز تقاضای بسیار موجود در حوزه های شغلی متفاوت که نیازمند فردی مسلط به زبان انگلیسی می باشند، سبب افزایش تقاضا برای تحصیل در رشته های زبان خارجه شده است. از طرفی دیگر این رشته شناور بوده و تمامی افراد از هر زیر گروهی می توانند کنکور سراسری داده و این رشته را انتخاب نمایند. برای داوطلبانی که علاقمند به شرکت در کنکور سراسری نیستند نیز این رشته مناسب است چرا که می توانند در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور می پردازیم و لیستی از دانشگاه های موجود را به شما ارائه می دهیم. چنانچه علاقمند به یادگیری زبان های خارجه هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

رشته های بدون کنکور زبان

 

معرفی رشته زبان انگلیسی

در این بخش از مقاله به بررسی رشته زبان انگلیسی خواهیم پرداخت. همانطور که می دانید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، براساس تراز و رتبه هر شخصی نیازمند انتخاب رشته خواهید بود. رشته زبان انگلیسی یکی از زیر مجموعه های رشته زبان خارجه می باشد که داوطلبان بسیاری دارد و نسبت به سایر زیرمجموعه ها، رقابتی تر است. اما نگران نباشید. امکان تحصیل در رشته زبان انگلیسی بدون کنکور نیز در برخی از دانشگاه های کشور مهیا شده است که به صورت کامل در این مقاله به تشریح آن و نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور خواهیم پرداخت. اهمیت یادگیری و شناخت زبان انگلیسی در امکان برقراری ارتباط موثر با سایر فرهنگ ها و جوامع می باشد. بدون اطلاع از این زبان، قادر به آگاهی و فهم بسیاری از علوم به روز و پیشرفته دنیا و نیز آثار فاخر ادبی و هنری در سرتا سر دنیا نخواهیم بود. همانطور که می دانید زبان انگلیسی، زبان بین المللی و رایج ترین زبان دنیا می باشد و مزایای بسیاری را برای داننده آن به همراه دارد.

این رشته در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش می باشد، گرایش زبان و ادبیات انگلیسی و گرایش مترجمی زبان انگلیسی. 

گرایش زبان و ادبیات انگلیسی: با انتخاب گرایش زبان و ادبیات انگلیسی به یادگیری دروس پایه که شامل خواندن، نگارش و مکالمه است در طول سه ترم اول خواهید پرداخت. با یادگیری مفاهیم پایه، ذهن دانشجو برای درک مسائل مختلف آماده می گردد و  پس از آن یادگیری مفاهیم تخصصی آغاز می شود مانند ادبیات انگلیسی، ترجمه، زبان شناسی و روش های تدریس، آزمون سازی و نقد ادبی. دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی در طول تحصیل خود به مطالعه شعر، ادبیات نمایشی، رمان و تاریخ ادبیات انگلیسی خواهند پرداخت.

گرایش مترجمی زبان انگلیسی: یکی از پر تقاضاترین گرایش ها می باشد و به دلیل رقابت زیاد موجود در این گرایش، می بایست در جهت تبحر و تبدیل شدن به مترجمی ماهر تلاش بسیار کنید. دروس گرایش مترجمی زبان انگلیسی از سه بخش دروس عمومی، تخصصی پایه و تخصصی اصلی تشکیل می شود.  دروس عمومی و تخصصی پایه، در هر دو گرایش زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی مشترک می باشد و تفاوت آن ها در دروس تخصصی اصلی می باشد. در بخش دروس تخصصی به دانشجویان گرایش مترجمی، انواع دروس مربوط به ترجمه مانند ترجمه انفرادی، ترجمه پیشرفته، ترجمه متون ادبی و اصول و روش ترجمه را آموزش خواهند داد. 

گرایش مترجمی زبان انگلیسی

 

توانایی های لازم جهت تحصیل در رشته زبان انگلیسی

برای یادگیری هر رشته ای لازم است بدانید که توانایی های ابتدایی ضروری برای تحصیل در آن رشته چیست؟ به عنوان مثال نمی توان یکی از گرایش های رشته زبان انگلیسی را انتخاب کنید ولی سطح زبان انگلیسی شما مبتدی باشد. برای متقاضیان این رشته ضروری است که قبل از ورود به دانشگاه آشنایی کاملی با زبان انگلیسی داشته باشند و در دانشگاه تنها با مباحث تخصصی مانند اصول و روش ترجمه و زبان شناسی یا ادبیات انگلیسی آشنا شوید. علاوه بر آن اگر تمایل به انتخاب رشته مترجمی دارید، می بایست به زبان فارسی نیز تسلط کاملی داشته باشید چرا که برای ترجمه از هر زبانی به زبان فارسی باید علاوه بر مهارت در آن زبان، در زبان و نگارش فارسی نیز متبحر باشید.

فراموش نکنید که فقط با دانستن دو زبان تبدیل به مترجم نخواهید شد و باید اطلاعات عمومی مناسبی نیز از هر دو زبان داشته باشید. به عنوان مثال نمی توانید بدون اطلاع از یک دوره تاریخی به ترجمه آثار یکی از نویسندگان آن دوره پرداخت.

توانایی های لازم جهت تحصیل در رشته زبان انگلیسی

 

زمان ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

رشته زبان انگلیسی از آن دست رشته هایی است که به صورت بدون آزمون در دانشگاه های مختلفی از جمله مراکز دانشگاهی سراسری و همین طور آزاد خدمت داوطلبان ارائه می شود.

اطلاع از زمان تعیین شده برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون برای هر یک از افراد و داوطلبان شرکت کننده در این دوره الزامی و مهم است.

در رابطه با زمان ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون باید عرض کنیم که این امر برای داوطلبان و افراد متقاضی ورود به دانشگاه های سراسری (پیام نور، غیرانتفاعی، روزانه و شبانه) در مهر ماه سال جاری در مرداد ماه انجام شد.

در واقع، داوطلبان می توانستند از تاریخ پنجم مرداد ماه تا مهر ماه برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور اقدام کرده و مراحل لازم را طی کنند.

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری برای دوره بهمن ماه در سال جاری هنوز آغاز نشده و داوطلبان باید منتظر انتشار اطلاعیه سایت سازمان سنجش آموزش کشور در این رابطه باشند. اما به طور معمول این ثبت نام در دی ماه برای افراد متقاضی انجام می شود.

 

برای اطلاع از ضریب درس های کنکور زبان کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور 

پس از اعلام زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش کشور، داوطلبان می بایست در سریع ترین زمان ممکن نسبت به ثبت نام در رشته مد نظر خود اقدام نمایند. در رابطه با نحوه ثبت نام در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه های سراسری باید خدمت شما عرض کنیم که این انجام این کار بر حسب ثبت نام برای ورودی مهر و بهمن ماه با یکدیگر متفاوت است. این عبارت به این معناست که اگر شما تمایل به ثبت نام بدون کنکور در رشته زبان انگلیسی را برای نیمسال مهرماه دارید، باید حتما به صورت اینترنتی اقدام نمایید. در ادامه مرحله به مرحله ثبت نام را بیان خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

مراحل ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور عبارتند از:

 • مرحله اول، مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد.
 • پس از ورود به سایت سازمان سنجش، دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور را دانلود کرده و آن را به دقت مطالعه نمایید.
 • مرحله بعدی، پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.
 • در این مرحله می بایست مدارکی را که در توضیحات دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور آورده شده تهیه کرده و اسکن نمایید.
 • مرحله نهایی ثبت و انتخاب رشته های مدنظر (در این مورد یکی از گرایش های زبان انگلیسی) از طریق سایت سازمان سنجش در زمان مشخص شده از سوی سازمان سنجش.

 

اگر تمایل به ثبت نام در نیمسال بهمن را دارید، باید روش متفاوتی را برای ثبت نام طی کنید. در این نوع از ثبت نام دیگر خبری از مراجعه اینترنتی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نبوده و برای ثبت نام الزاماً باید به شکل حضوری اقدام فرمایید.

در ابتدا هر یک از شما داوطلبان باید وارد سایت سازمان سنجش شده و دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته را دانلود کرده و مطالعه فرمایید و در ادامه برای انجام مراحل ثبت نام به یکی از دانشگاه های پذیرنده رشته های زبان انگلیسی بدون کنکور (روزانه، غیرانتفاعی، شبانه و پیام نور) مراجعه کنید و ثبت نام خود را نهایی کنید.

 

برای مشاهده راهنما جامع انتخاب رشته کنکور زبان کلیک کنید.

 

نکاتی در خصوص ثبت‌ نام بدون کنکور زبان انگلیسی

پیش از اقدام برای ثبت نام رشته زبانف می بایست از برخی نکات مهم اطلاع داشته باشید. در این بخش از مقاله به بررسی این نکات خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 • همانطور که می دانید، رشته‌ های روزانه در تمامی رشته‌ ها رایگان است، حتی داوطلبانی که نحوه پذیرش آن‌ ها از طریق روزانه بدون کنکور باشد از پرداخت شهریه معاف خواهند بود، مگر اینکه در پردیس خودگردان دوره روزانه قبول شده باشند که برخلاف تصور داوطلبان رایگان نبوده و دانشجویان موظف به پرداخت هزینه برای تحصیل خود هستند.
 • در رابطه با رشته های نوبت دوم و یا شبانه توجه داشته باشید که این گروه ملزم به پرداخت شهریه هستند، اما در هنگام تحصیل با همان گروه روزانه در یک کلاس خواهند بود.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت نکرده‌اند، تا تاریخ ۱۴۰۲/06/31 فرصت دارند تا مدرک خود را تحویل‌ دهند، همچنین توجه کنید که معدل کتبی خود را به صورت دقیق وارد کنید. زیرا در صورت عدم مغایرت معدل، مجوز ثبت‌ نام نخواهید داشت.
 • نکته مهم بعدی، سوابق تحصیلی شماست. تاثیر سوابق تحصیلی براساس دو فاکتور، نوع دیپلم و رشته تحصیلی بررسی می‌شود.
 • داوطلبان در صورتی‌ که درسی را مردود نشده باشند، با هر معدلی اجازه انتخاب رشته بدون آزمون در تمام گروه‌ های آزمایشی را دارند.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام قدیم و یا کاردانی نظام قدیم را ندارند، اجازه ثبت‌ نام در رشته‌ های بدون کنکور را نخواهند داشت.
 • داوطلبانی که دوره کاردانی گذرانده‌ اند، معدل دوره کاردانی برای انتخاب رشته بدون کنکور ملاک قرار می‌ گیرد.
 • داوطلبانی که به هر دلیلی امکان شرکت در کنکور را ندارند یا به هر دلیلی نتوانستند در رشته‌ ی مورد نظر خود قبول شوند، می‌ توانند با توجه به جدول ارائه شده در این مقاله رشته‌ ی دلخواه خود را انتخاب کنند تا بدون شرکت در آزمون بتوانند ادامه تحصیل بدهند.
 • تنها منبع رسمی برای ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج انتخب رشته سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد.

نکاتی در خصوص ثبت_نام بدون کنکور زبان انگلیسی

 

شرایط ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

در این قسمت از مقاله به بررسی شرایط لازم برای ثبت نان بدون کنکور زبان انگلیسی می پردازیم. شرایطی که در دو گروه اختصاصی و عمومی تقسیم بندی می شوند و اطلاع از آن ها برای تمامی داوطلبان ضروری و مهم است. در ادامه با ذکر شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

شرایط عمومی ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون

 • عدم داشتن هیچ گونه منعی از بابت نظام وظیفه برای آقایان
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون
 • قبول و رعایت تمامی ضوابط و قوانین ارائه شده در دانشگاه مورد نظر برای پذیرش
 • تبعیت هر یک از داوطلبان از ضوابط و قوانین وضع شده در جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن هیچ گونه دشمنی و عنادی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • باور قلبی به یکی از ادیان قانون اساسی کشور از جمله دین اسلام

 

رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون

 • در صورتی که سابق بر این در دانشگاه روزانه به تحصیل مشغول بوده اید و در حال حاضر قصد شرکت در دوره بدون آزمون را دارید الزاماً باید انصراف خود را تا آخرین روز شهریور ماه ۱۴۰۲ تقدیم دانشگاه کنید.
 • تفاوت در درصد اعمال معدل دیپلم در صورت تفاوت رشته تحصیلی دبیرستان با گروه آزمایشی مورد پذیرش
 • در صورتی که در سال قبل در دوره بدون کنکور روزانه پذیرفته شده اید به هیچ وجه نمی توانید برای جذب در دانشگاه روزانه اقدام کنید.
 • در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دوره بدون کنکور در بهمن ماه را دارید الزاماً باید تا آخر دی ماه تحصیلات دوران دبیرستان خود را به پایان رسانده باشید.
 • اگر مایل به ورود به دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون کنکور در مهر ماه هستید الزاماً باید تا سی و یکم شهریور ماه فارغ التحصیل شده باشید.
 • داشتن مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم داشتن مدرک دیپلم متوسطه قدیم و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام ترمی واحدی یا نظام سالی واحدی ضروری است.
 • داشتن مدرک کاردانی برای داوطلبانی که دوره متوسطه را در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانی گذرانده اند. برای داوطلبانی که مدرک کاردانی دریافت کرده اند معدل دوره کاردانی ملاک قرار می گیرد.

 

 

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

آیا اطلاعی از لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در دانشگاه های سراسر کشور دارید؟ 

در این قسمت از مقاله به ارائه لیستی از دانشگاه های سرتاسر کشور خواهیم پرداخت که رشته زبان انگلیسی را بدون نیاز به کنکور سراسری ارائه می دهند. در صورتی که علاقمند به تحصیل در این رشته بدون کنکور هستید لازم است تا با این لیست آشنا شوید. 

دقت داشته باشید که لیست دانشگاه های پذیرنده زبان انگلیسی بدون آزمون ذکر شده در ادامه براساس آخرین دفترچه بدون کنکور منتشر شده در سال جاری نوشته شده اند.

 

پیام نور :

لیست دانشگاه های پیام نور پذیرنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز آذرشهر
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز مرند
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز مراغه
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی – مرکز بوکان
استان اردبیل-دانشگاه پیام نور استان اردبیل – مرکز اردبیل
استان اصفهان-دانشگاه پیام نور استان اصفهان – مرکز اصفهان
استان اصفهان-دانشگاه پیام نور استان اصفهان – مرکز دولت آباد

 

غیرانتفاعی:

لیست دانشگاه های غیرانتفاعی پذیرنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور
استان فارس – مؤسسه غیرانتفاعی حافظ – شیراز
استان فارس – مؤسسه غیرانتفاعی پیشتازان – شیراز
استان قزوین – دانشگاه غیرانتفاعی دانش البرزـ آبیک
استان قزوین – دانشگاه غیرانتفاعی استان قزوین – مرکز بویین زهرا
استان قم – دانشکده غیرانتفاعی اصول الدین (محل تحصیل واحد قم)
استان گلستان – مؤسسه غیرانتفاعی حکیم جرجانی – گرگان
استان قم – مؤسسه غیرانتفاعی طلوع مهر – قم

 

 

لیست رشته های بدون کنکور گروه زبان خارجه دانشگاه های سراسری و آزاد ۱۴۰۲

گروه آزمایشی زبان خارجه به علت شناور بودن، نظر متقاضیان بسیاری را به خود جلب می کند. اگر تمایل به تحصیل در رشته های گروه زبان خارجه دارید، می توانید علاوه بر شرکت در کنکور سراسری، به صورت بدون کنکور نیز پذیرش تحصیلی دریافت کنید و با توجه به سوابق تحصیلی خود مشغول به تحصیل شوید. در ادامه لیستی از رشته های مختلف گروه زبان خارجه را که می توانید بدون کنکور انتخاب نمایید و در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد اسلامی آمده است، تهیه کرده ایم. چنانچه در رابطه با ثبت نام و یا انتخاب رشته با اشکال و یا سوالی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

لیست رشته های بدون کنکور زبان
نام رشته دوره
زبان و ادبیات ارمنی / زبان و ادبیات انگلیسی / زبان و ادبیات اردو / مترجمی زبان انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی / زبان و ادبیات فرانسه / زبان روسی / زبان و ادبیات فرانسه روزانه
مترجمی زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی پیام نور
مترجمی زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی غیرانتفاعی
مترجمی زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی / زبان و ادبیات فرانسه / زبان روسی نوبت دوم
کاردانی آموزش زبان انگلیسی کاردانی ناپیوسته آزاد
کاردانی پیوسته آزاد
آموزش زبان انگلیسی / مترجمی زبان انگلیسی  کارشناسی ناپیوسته آزاد
آموزش زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / مترجمی زبان انگلیسی / زبان فرانسه – ادبی / مترجمی زبان آلمانی / زبان و ادبیات آلمانی / زبان و ادبیات ارمنی کارشناسی پیوسته آزاد

 

 

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی نیز یکی دیگر از مراکز دانشگاهی است که افراد متقاضی می توانند برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در آن در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام کنند.

اما دقت داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون الزاماً باید در رابطه با زمان، نحوه، شرایط و البته دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در این مراکز دانشگاهی اطلاع حاصل کنید. 

بهترین راه برای آشنایی با تمامی این موارد و انتخاب یکی از رشته های ارائه شده در گروه زبان انگلیسی (ادبیات، مترجمی و یا آموزش زبان) در دانشگاه آزاد اسلامی برقراری ارتباط با مشاوری آگاه و مطلع در این رابطه است.

شخصی که با تجربیات و اطلاعات بالای خود بتواند بهترین مشاور شما در زمان ثبت نام بدون کنکور در رشته زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد

 

 

ظرفیت پذیرش رشته زبان انگلیسی بدون کنکور 

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در دوره بدون آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد در رشته زبان انگلیسی باید اطلاعاتی را در رابطه با آن بدست آورید ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده است.

در رابطه با دانشگاه آزاد باید عرض کنیم که بر طبق رسم هر ساله این مرکز دانشگاهی ظرفیت پذیرش این رشته را در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور خود درج نمی کند.

اما با نگاهی به دفترچه بدون آزمون سراسری می توانید از ظرفیت پذیرش زبان انگلیسی در دوره بدون آزمون مطلع شوید.

ظرفیت پذیرش رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه های مختلفی از جمله پیام نور و غیرانتفاعی نسبتاً خوب بوده و حتی در آخرین دوره پذیرش تا شصت نفر نیز پذیرش شده اند.

 

اخبار مرتبط با رشته زبان انگلیسی

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، در راستای آشنایی با توانمندی‌ های کالج بین‌ الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست مشترک دکتر محمدحسین آیتی معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با دکتر جلیل کوهپایه زاده، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌ های علوم پزشکی و دکتر غلامرضا حسن‌ زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ ریزی علوم پزشکی برگزار شد.

دکتر عنایت الله شعبانی کالج بین‌ الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با معرفی ماهیت کالج‌ ها گفت: کالج بین‌ الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران براساس نیاز دانشجویان خارجی برای ورود به دانشگاه به ویژه در بحث آموزش زبان فارسی و انگلیسی در سال ۹۳ مجوز فعالیت را از معاونت آموزشی وزارت بهداشت دریافت کرد.

شعبانی اظهار داشت: در کنار این موضوع، بررسی واحد های درسی پیش‌ نیاز برای ورود به مقاطع بالاتر به صورت مشترک، برگزاری دوره‌ های کوتاه‌ مدت برای داوطلبان بین‌ الملل با همکاری دانشکده‌ ها، ارائه دروس مشترک بین رشته‌ های مختلف و تقویت آموزش زبان بین‌ المللی به اعضای هیأت‌ علمی، کارکنان و دانشجویان نیز در اهداف این مجموعه تعریف شد.

رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه اندازی برنامه طولی سازی آموزش زبان انگلیسی برای رشته پزشکی عمومی در تابستان سال جاری برای دانشجویان داوطلب خبر داد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور پرداختیم. این رشته به علت اینکه امکان کسب موفقیت و موقعیت شغلی مناسب را در سرتاسر جهان به شما می دهد، نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورها محبوب است. رشته زبان انگلیسی یکی از زیر مجموعه های گروه آزمایشی زبان خارجه است و از دو گرایش در مقطع کارشناسی تشکیل شده است. در مقاله فوق به بررسی کامل این رشته و نیز ارائه لیستی از دانشگاه های پذیرای داوطلبان زبان انگلیسی بدون آزمون پرداختیم. پس از مطالعه کامل این مقاله چنانچه سوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف نشد، می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. علاوه بر تماس تلفنی می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در سریع ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان و مشاوران ما پاسخ داده خواهند شد.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه زمانی می توان برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری اقدام کرد؟

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در سال جاری از مرداد ماه آغاز می شود و تا مهر ماه نیز ادامه دارد.

شرایط ثبت نام در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون سراسری چیست؟

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری چگونه است؟

برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. ادامه مراحل ثبت نام در مقاله فوق آورده شده است.

نظرات

101 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo حدیث گفت:

  سلام برای. انتخاب. زبان. دانشگاه ازاد تهران. با سوابق. علوم تجربی و بدون کنکور. میشه ؟؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   بله

 2. Avatar photo سحاد گفت:

  سلام
  من دیپلم گرفتم میخاستم برم رشته زبان ثبت نام کنم از طریق کارشناسی ناپیوسته رفتم برای ثبت نام ولی دو تا هست که نمیدونم چیکار کنم اونا رو
  1. دانشگاه محل اخذ مدرک کاردانی
  2. معدل مدرک فارغ التحصیلی کاردانی
  این دو گزینه الان هیچ کدوم از اینا رو من ندارم فقط دیپلم دارم
  کاردانی پیوسته ام که میزنم اصلا زبانو نداره
  لطفا ی راهنمایی میکنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   مقطع کارشناسی ناپیوسته برای کسانی است که مدرک فوق دیپلم دارند.

   1. Avatar photo سجاد گفت:

    خوب من کاردانی رو میزنم ولی باز صفحه خودش میره تو قسمت کارشناسی الان مشکل از کجای اصلا ثبت کاردانی نام شروع شده یا نه
    اصلا چجوری باید ثبت نام کنم با مدرک دیپلم رشته زبانو بدون کنکور دانشگاه ازاد

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     اگر مقطع مدنظر شما کاردانی ناپیوسته هستش ثبت نام باز شده و شما اول باید یک کارت اعتباری خریداری کند(سریال) بعد وارد گزینه ثبت نام شوید

 3. Avatar photo زهرا. گفت:

  سلام من امسال دیپلم میگیرم بخوام بدون کنکور برای کاردانی رشته تدریس زبان انگلیسی بخونم در دانشگاه پیام نور میشه؟ و هزینه هر ترم چقدر هست؟

  1. Avatar photo borji گفت:

   با عرض سلام خدمت شما. شما در دانشگاه پیام نور تنها رشته های کارشناسی پیوسته را میتوانید بخوانید.برای مشاوره با شماره تماس 9099075307 تماس بگیرید.

 4. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام ببخشید رشته تدریس زبان انگلیسی بخوام بخونم تو کدوم دانشگاه رایگانه و چطوری میتونم برم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز برای ادامه ی تحصیل بدون پرداخت هزینه باید وارد دانشگاه دولتی و دوره ی روزانه بشوید.

   1. Avatar photo Zahra گفت:

    ببخشید بدون کنکور میشه؟

    1. Avatar photo borji گفت:

     با عرض سلام خدمت شما.شما میتوانید رشته های بدون کنکور انگلیسی را در به صورت بدون کنکور بخوانید.

  2. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته آموزش زبان انگلیسی و یا رشته مترجمی زبان انگلیسی به صورت بدون کنکور در دروه های روزانه پذیرش ندارد ،پذیرش این رشته ها به صورت بدون کنکو ر در دانشگاه های پیام نور و دانشگاه آزاد امکان پذیر است
   جهت پذیرش در دوره های روزانه می باست در کنکور سراسری ثبت نام نمایید

 5. Avatar photo حسین گفت:

  سلام و عرض ادب با دیپلم کاردانش شاخه پرورش زنبور نظام جدید ۶.۳.۳ در دانشگاه های پیام نور یا آزاد میشه ادبیات زبان فرانسوی خوند؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام باید دیپلم 12 ساله داشته باشید

   1. Avatar photo حسین گفت:

    ینی میفرمایید دیپلم زنبورداری ۱۲ ساله نیست و نمیتونم برم رشته ی مورد نظر؟

    1. Avatar photo borji گفت:

     با عرض سلام و خسته نباشید.شما میتوانید برای رشته مورد نظرتان به صورت بدون کنکور ثبت نام انجام دهید.برای مشاوره با شماره تماس 9099075307 تماس بگیرید.

 6. Avatar photo احمد توکلی گفت:

  با سلام با دیپلم کاردانش جنگلبانی میشه زبان دانشگاه های آزاد خوند؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد .

 7. Avatar photo سارا گفت:

  سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم آیا میشه برای هر ۳ گرایش زبان انگلیسی یعنی آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی که فقط من حق انتخاب یک نوع گرایش رو دارم بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران مقطع کارشناسی ثبت نام کنم بدون اینکه مقطع کاردانی زبان انگلیسی رو گذرانده باشم چون من دوست ندارم کاردانی زبان انگلیسی بخونم میخوام مستقیم کارشناسی زبان انگلیسی بخونم آیا این کار شدنی هست؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد در این رشته میتوانید ثبت نام کنید

 8. Avatar photo گلی گفت:

  سلام. رشته زبان خارجه بر اساس سوابق به صورت روزانه توی هیچکدام از دانشگاه های دولتی اصفهان وجود نداره؟؟

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . در دانشگاه های آزاد غیرانتفاعی و پیام نور ارایه گردیده

 9. Avatar photo امیر علی گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من دیپلم کاردانش نظام جدید دارم آیا میتونم دانشگاه آزاد بدون کنکور مترجمی زبان ثبت نام کنم؟ یا باید از رشته ی دیگه ای برم زبان چون نمیخوام کنکور بدم

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   امکان ثبت نام وجود دارد

 10. Avatar photo پروین صفری گفت:

  با سلام من در ایران زندگی نمیکنم و تمایل دارم در رشته کارشناسی ادبیات زبان انگلیسی به صورت مجازی و بدون کنکور تحصیل کنم . لطفا راهنمایی کنید چطور میتوانم این کار را انجام دهم. ممنون

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   هرزمان که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در سایت مربوطه فعال شد میتوانید اقدام کنید

 11. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام و درود
  ببخشید من با معدل کل ۱۹.۱۶ و معدل کتبی نهایی قبلیم که بود ۱۶.۳۳ و الان ترمیم کردم و درس زبان و ادبیات رو بهتر کردم. امکان قبول شدن رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی روزانه در استان اصفهان رو دارم؟
  آزاد چطور؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   دوست عزیز قبولی شما به رتبه و تراز کنکور تون هم مربوط خواهد شد.

 12. Avatar photo Arta گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم تجربی با معدل کل ۱۸/۵ و معدل کتبی نهایی ۱۵ دارم
  بنظرتون شانس قبولی در رشته مترجمی زبان دانشگاه روزانه
  یا مترجمی زبان دانشگاه پیام نور تهران یا شهرهای شمال کشور رو دارم؟
  و اینکه کدوم معدل رو در نظر میگیرن برای گزینش؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام هردو

 13. Avatar photo tana گفت:

  درود برشما
  آیا فقط در شهرهای نامبرده دانشجوی زبان پذیرفته میشه؟ شهرهای دیگه دانشگاه غیرانتفاعی،پیام نور و.. برا زبان ندارن؟

  سپاسگذارمق

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   هرزمان که دفترچه در سایت مربوطه بارگزاری شد میتوانید با توجه به استان محل سکونت خود اقدام کنید در صورت ارائه توسط واحد دانشگاهی

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور