ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور | ایران تحصیل

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

افزایش کاربرد و تاثیر زبان انگلیسی در آینده شغلی افراد مختلف و نیز تقاضای بسیار موجود در حوزه های شغلی متفاوت که نیازمند فردی مسلط به زبان انگلیسی می باشند، سبب افزایش تقاضا برای تحصیل در رشته های زبان خارجه شده است. از طرفی دیگر این رشته شناور بوده و تمامی افراد از هر زیر گروهی می توانند کنکور سراسری داده و این رشته را انتخاب نمایند. برای داوطلبانی که علاقمند به شرکت در کنکور سراسری نیستند نیز این رشته مناسب است چرا که می توانند در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور می پردازیم و لیستی از دانشگاه های موجود را به شما ارائه می دهیم. چنانچه علاقمند به یادگیری زبان های خارجه هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

رشته های بدون کنکور زبان

 

معرفی رشته زبان انگلیسی

در این بخش از مقاله به بررسی رشته زبان انگلیسی خواهیم پرداخت. همانطور که می دانید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، براساس تراز و رتبه هر شخصی نیازمند انتخاب رشته خواهید بود. رشته زبان انگلیسی یکی از زیر مجموعه های رشته زبان خارجه می باشد که داوطلبان بسیاری دارد و نسبت به سایر زیرمجموعه ها، رقابتی تر است. اما نگران نباشید. امکان تحصیل در رشته زبان انگلیسی بدون کنکور نیز در برخی از دانشگاه های کشور مهیا شده است که به صورت کامل در این مقاله به تشریح آن و نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور خواهیم پرداخت. اهمیت یادگیری و شناخت زبان انگلیسی در امکان برقراری ارتباط موثر با سایر فرهنگ ها و جوامع می باشد. بدون اطلاع از این زبان، قادر به آگاهی و فهم بسیاری از علوم به روز و پیشرفته دنیا و نیز آثار فاخر ادبی و هنری در سرتا سر دنیا نخواهیم بود. همانطور که می دانید زبان انگلیسی، زبان بین المللی و رایج ترین زبان دنیا می باشد و مزایای بسیاری را برای داننده آن به همراه دارد.

این رشته در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش می باشد، گرایش زبان و ادبیات انگلیسی و گرایش مترجمی زبان انگلیسی. 

گرایش زبان و ادبیات انگلیسی: با انتخاب گرایش زبان و ادبیات انگلیسی به یادگیری دروس پایه که شامل خواندن، نگارش و مکالمه است در طول سه ترم اول خواهید پرداخت. با یادگیری مفاهیم پایه، ذهن دانشجو برای درک مسائل مختلف آماده می گردد و  پس از آن یادگیری مفاهیم تخصصی آغاز می شود مانند ادبیات انگلیسی، ترجمه، زبان شناسی و روش های تدریس، آزمون سازی و نقد ادبی. دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی در طول تحصیل خود به مطالعه شعر، ادبیات نمایشی، رمان و تاریخ ادبیات انگلیسی خواهند پرداخت.

گرایش مترجمی زبان انگلیسی: یکی از پر تقاضاترین گرایش ها می باشد و به دلیل رقابت زیاد موجود در این گرایش، می بایست در جهت تبحر و تبدیل شدن به مترجمی ماهر تلاش بسیار کنید. دروس گرایش مترجمی زبان انگلیسی از سه بخش دروس عمومی، تخصصی پایه و تخصصی اصلی تشکیل می شود.  دروس عمومی و تخصصی پایه، در هر دو گرایش زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی مشترک می باشد و تفاوت آن ها در دروس تخصصی اصلی می باشد. در بخش دروس تخصصی به دانشجویان گرایش مترجمی، انواع دروس مربوط به ترجمه مانند ترجمه انفرادی، ترجمه پیشرفته، ترجمه متون ادبی و اصول و روش ترجمه را آموزش خواهند داد. 

گرایش مترجمی زبان انگلیسی

 

توانایی های لازم جهت تحصیل در رشته زبان انگلیسی

برای یادگیری هر رشته ای لازم است بدانید که توانایی های ابتدایی ضروری برای تحصیل در آن رشته چیست؟ به عنوان مثال نمی توان یکی از گرایش های رشته زبان انگلیسی را انتخاب کنید ولی سطح زبان انگلیسی شما مبتدی باشد. برای متقاضیان این رشته ضروری است که قبل از ورود به دانشگاه آشنایی کاملی با زبان انگلیسی داشته باشند و در دانشگاه تنها با مباحث تخصصی مانند اصول و روش ترجمه و زبان شناسی یا ادبیات انگلیسی آشنا شوید. علاوه بر آن اگر تمایل به انتخاب رشته مترجمی دارید، می بایست به زبان فارسی نیز تسلط کاملی داشته باشید چرا که برای ترجمه از هر زبانی به زبان فارسی باید علاوه بر مهارت در آن زبان، در زبان و نگارش فارسی نیز متبحر باشید.

فراموش نکنید که فقط با دانستن دو زبان تبدیل به مترجم نخواهید شد و باید اطلاعات عمومی مناسبی نیز از هر دو زبان داشته باشید. به عنوان مثال نمی توانید بدون اطلاع از یک دوره تاریخی به ترجمه آثار یکی از نویسندگان آن دوره پرداخت.

توانایی های لازم جهت تحصیل در رشته زبان انگلیسی

 

زمان ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

رشته زبان انگلیسی از آن دست رشته هایی است که به صورت بدون آزمون در دانشگاه های مختلفی از جمله مراکز دانشگاهی سراسری و همین طور آزاد خدمت داوطلبان ارائه می شود.

اطلاع از زمان تعیین شده برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون برای هر یک از افراد و داوطلبان شرکت کننده در این دوره الزامی و مهم است.

در رابطه با زمان ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون باید عرض کنیم که این امر برای داوطلبان و افراد متقاضی ورود به دانشگاه های سراسری (پیام نور، غیرانتفاعی، روزانه و شبانه) در مهر ماه سال جاری در مرداد ماه انجام شد.

در واقع، داوطلبان می توانستند از تاریخ پنجم مرداد ماه تا مهر ماه برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور اقدام کرده و مراحل لازم را طی کنند.

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری برای دوره بهمن ماه در سال جاری هنوز آغاز نشده و داوطلبان باید منتظر انتشار اطلاعیه سایت سازمان سنجش آموزش کشور در این رابطه باشند. اما به طور معمول این ثبت نام در دی ماه برای افراد متقاضی انجام می شود.

 

برای اطلاع از ضریب درس های کنکور زبان کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور 

پس از اعلام زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش کشور، داوطلبان می بایست در سریع ترین زمان ممکن نسبت به ثبت نام در رشته مد نظر خود اقدام نمایند. در رابطه با نحوه ثبت نام در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه های سراسری باید خدمت شما عرض کنیم که این انجام این کار بر حسب ثبت نام برای ورودی مهر و بهمن ماه با یکدیگر متفاوت است. این عبارت به این معناست که اگر شما تمایل به ثبت نام بدون کنکور در رشته زبان انگلیسی را برای نیمسال مهرماه دارید، باید حتما به صورت اینترنتی اقدام نمایید. در ادامه مرحله به مرحله ثبت نام را بیان خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

مراحل ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور عبارتند از:

 • مرحله اول، مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد.
 • پس از ورود به سایت سازمان سنجش، دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور را دانلود کرده و آن را به دقت مطالعه نمایید.
 • مرحله بعدی، پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.
 • در این مرحله می بایست مدارکی را که در توضیحات دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور آورده شده تهیه کرده و اسکن نمایید.
 • مرحله نهایی ثبت و انتخاب رشته های مدنظر (در این مورد یکی از گرایش های زبان انگلیسی) از طریق سایت سازمان سنجش در زمان مشخص شده از سوی سازمان سنجش.

 

اگر تمایل به ثبت نام در نیمسال بهمن را دارید، باید روش متفاوتی را برای ثبت نام طی کنید. در این نوع از ثبت نام دیگر خبری از مراجعه اینترنتی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نبوده و برای ثبت نام الزاماً باید به شکل حضوری اقدام فرمایید.

در ابتدا هر یک از شما داوطلبان باید وارد سایت سازمان سنجش شده و دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته را دانلود کرده و مطالعه فرمایید و در ادامه برای انجام مراحل ثبت نام به یکی از دانشگاه های پذیرنده رشته های زبان انگلیسی بدون کنکور (روزانه، غیرانتفاعی، شبانه و پیام نور) مراجعه کنید و ثبت نام خود را نهایی کنید.

 

برای مشاهده راهنما جامع انتخاب رشته کنکور زبان کلیک کنید.

 

نکاتی در خصوص ثبت‌ نام بدون کنکور زبان انگلیسی

پیش از اقدام برای ثبت نام رشته زبانف می بایست از برخی نکات مهم اطلاع داشته باشید. در این بخش از مقاله به بررسی این نکات خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 • همانطور که می دانید، رشته‌ های روزانه در تمامی رشته‌ ها رایگان است، حتی داوطلبانی که نحوه پذیرش آن‌ ها از طریق روزانه بدون کنکور باشد از پرداخت شهریه معاف خواهند بود، مگر اینکه در پردیس خودگردان دوره روزانه قبول شده باشند که برخلاف تصور داوطلبان رایگان نبوده و دانشجویان موظف به پرداخت هزینه برای تحصیل خود هستند.
 • در رابطه با رشته های نوبت دوم و یا شبانه توجه داشته باشید که این گروه ملزم به پرداخت شهریه هستند، اما در هنگام تحصیل با همان گروه روزانه در یک کلاس خواهند بود.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت نکرده‌اند، تا تاریخ ۱۴۰۲/06/31 فرصت دارند تا مدرک خود را تحویل‌ دهند، همچنین توجه کنید که معدل کتبی خود را به صورت دقیق وارد کنید. زیرا در صورت عدم مغایرت معدل، مجوز ثبت‌ نام نخواهید داشت.
 • نکته مهم بعدی، سوابق تحصیلی شماست. تاثیر سوابق تحصیلی براساس دو فاکتور، نوع دیپلم و رشته تحصیلی بررسی می‌شود.
 • داوطلبان در صورتی‌ که درسی را مردود نشده باشند، با هر معدلی اجازه انتخاب رشته بدون آزمون در تمام گروه‌ های آزمایشی را دارند.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام قدیم و یا کاردانی نظام قدیم را ندارند، اجازه ثبت‌ نام در رشته‌ های بدون کنکور را نخواهند داشت.
 • داوطلبانی که دوره کاردانی گذرانده‌ اند، معدل دوره کاردانی برای انتخاب رشته بدون کنکور ملاک قرار می‌ گیرد.
 • داوطلبانی که به هر دلیلی امکان شرکت در کنکور را ندارند یا به هر دلیلی نتوانستند در رشته‌ ی مورد نظر خود قبول شوند، می‌ توانند با توجه به جدول ارائه شده در این مقاله رشته‌ ی دلخواه خود را انتخاب کنند تا بدون شرکت در آزمون بتوانند ادامه تحصیل بدهند.
 • تنها منبع رسمی برای ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج انتخب رشته سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد.

نکاتی در خصوص ثبت_نام بدون کنکور زبان انگلیسی

 

شرایط ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

در این قسمت از مقاله به بررسی شرایط لازم برای ثبت نان بدون کنکور زبان انگلیسی می پردازیم. شرایطی که در دو گروه اختصاصی و عمومی تقسیم بندی می شوند و اطلاع از آن ها برای تمامی داوطلبان ضروری و مهم است. در ادامه با ذکر شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

شرایط عمومی ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون

 • عدم داشتن هیچ گونه منعی از بابت نظام وظیفه برای آقایان
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون
 • قبول و رعایت تمامی ضوابط و قوانین ارائه شده در دانشگاه مورد نظر برای پذیرش
 • تبعیت هر یک از داوطلبان از ضوابط و قوانین وضع شده در جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن هیچ گونه دشمنی و عنادی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • باور قلبی به یکی از ادیان قانون اساسی کشور از جمله دین اسلام

 

رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون

 • در صورتی که سابق بر این در دانشگاه روزانه به تحصیل مشغول بوده اید و در حال حاضر قصد شرکت در دوره بدون آزمون را دارید الزاماً باید انصراف خود را تا آخرین روز شهریور ماه ۱۴۰۲ تقدیم دانشگاه کنید.
 • تفاوت در درصد اعمال معدل دیپلم در صورت تفاوت رشته تحصیلی دبیرستان با گروه آزمایشی مورد پذیرش
 • در صورتی که در سال قبل در دوره بدون کنکور روزانه پذیرفته شده اید به هیچ وجه نمی توانید برای جذب در دانشگاه روزانه اقدام کنید.
 • در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دوره بدون کنکور در بهمن ماه را دارید الزاماً باید تا آخر دی ماه تحصیلات دوران دبیرستان خود را به پایان رسانده باشید.
 • اگر مایل به ورود به دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون کنکور در مهر ماه هستید الزاماً باید تا سی و یکم شهریور ماه فارغ التحصیل شده باشید.
 • داشتن مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم داشتن مدرک دیپلم متوسطه قدیم و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام ترمی واحدی یا نظام سالی واحدی ضروری است.
 • داشتن مدرک کاردانی برای داوطلبانی که دوره متوسطه را در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانی گذرانده اند. برای داوطلبانی که مدرک کاردانی دریافت کرده اند معدل دوره کاردانی ملاک قرار می گیرد.

 

 

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

آیا اطلاعی از لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در دانشگاه های سراسر کشور دارید؟ 

در این قسمت از مقاله به ارائه لیستی از دانشگاه های سرتاسر کشور خواهیم پرداخت که رشته زبان انگلیسی را بدون نیاز به کنکور سراسری ارائه می دهند. در صورتی که علاقمند به تحصیل در این رشته بدون کنکور هستید لازم است تا با این لیست آشنا شوید. 

دقت داشته باشید که لیست دانشگاه های پذیرنده زبان انگلیسی بدون آزمون ذکر شده در ادامه براساس آخرین دفترچه بدون کنکور منتشر شده در سال جاری نوشته شده اند.

 

پیام نور :

لیست دانشگاه های پیام نور پذیرنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز آذرشهر
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز مرند
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز مراغه
دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی – مرکز بوکان
استان اردبیل-دانشگاه پیام نور استان اردبیل – مرکز اردبیل
استان اصفهان-دانشگاه پیام نور استان اصفهان – مرکز اصفهان
استان اصفهان-دانشگاه پیام نور استان اصفهان – مرکز دولت آباد

 

غیرانتفاعی:

لیست دانشگاه های غیرانتفاعی پذیرنده رشته زبان انگلیسی بدون کنکور
استان فارس – مؤسسه غیرانتفاعی حافظ – شیراز
استان فارس – مؤسسه غیرانتفاعی پیشتازان – شیراز
استان قزوین – دانشگاه غیرانتفاعی دانش البرزـ آبیک
استان قزوین – دانشگاه غیرانتفاعی استان قزوین – مرکز بویین زهرا
استان قم – دانشکده غیرانتفاعی اصول الدین (محل تحصیل واحد قم)
استان گلستان – مؤسسه غیرانتفاعی حکیم جرجانی – گرگان
استان قم – مؤسسه غیرانتفاعی طلوع مهر – قم

 

 

لیست رشته های بدون کنکور گروه زبان خارجه دانشگاه های سراسری و آزاد ۱۴۰۲

گروه آزمایشی زبان خارجه به علت شناور بودن، نظر متقاضیان بسیاری را به خود جلب می کند. اگر تمایل به تحصیل در رشته های گروه زبان خارجه دارید، می توانید علاوه بر شرکت در کنکور سراسری، به صورت بدون کنکور نیز پذیرش تحصیلی دریافت کنید و با توجه به سوابق تحصیلی خود مشغول به تحصیل شوید. در ادامه لیستی از رشته های مختلف گروه زبان خارجه را که می توانید بدون کنکور انتخاب نمایید و در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد اسلامی آمده است، تهیه کرده ایم. چنانچه در رابطه با ثبت نام و یا انتخاب رشته با اشکال و یا سوالی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

لیست رشته های بدون کنکور زبان
نام رشته دوره
زبان و ادبیات ارمنی / زبان و ادبیات انگلیسی / زبان و ادبیات اردو / مترجمی زبان انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی / زبان و ادبیات فرانسه / زبان روسی / زبان و ادبیات فرانسه روزانه
مترجمی زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی پیام نور
مترجمی زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی غیرانتفاعی
مترجمی زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / آموزش زبان انگلیسی / زبان و ادبیات فرانسه / زبان روسی نوبت دوم
کاردانی آموزش زبان انگلیسی کاردانی ناپیوسته آزاد
کاردانی پیوسته آزاد
آموزش زبان انگلیسی / مترجمی زبان انگلیسی  کارشناسی ناپیوسته آزاد
آموزش زبان انگلیسی / زبان و ادبیات انگلیسی / مترجمی زبان انگلیسی / زبان فرانسه – ادبی / مترجمی زبان آلمانی / زبان و ادبیات آلمانی / زبان و ادبیات ارمنی کارشناسی پیوسته آزاد

 

 

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی نیز یکی دیگر از مراکز دانشگاهی است که افراد متقاضی می توانند برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در آن در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام کنند.

اما دقت داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون الزاماً باید در رابطه با زمان، نحوه، شرایط و البته دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در این مراکز دانشگاهی اطلاع حاصل کنید. 

بهترین راه برای آشنایی با تمامی این موارد و انتخاب یکی از رشته های ارائه شده در گروه زبان انگلیسی (ادبیات، مترجمی و یا آموزش زبان) در دانشگاه آزاد اسلامی برقراری ارتباط با مشاوری آگاه و مطلع در این رابطه است.

شخصی که با تجربیات و اطلاعات بالای خود بتواند بهترین مشاور شما در زمان ثبت نام بدون کنکور در رشته زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد

 

 

ظرفیت پذیرش رشته زبان انگلیسی بدون کنکور 

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در دوره بدون آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد در رشته زبان انگلیسی باید اطلاعاتی را در رابطه با آن بدست آورید ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده است.

در رابطه با دانشگاه آزاد باید عرض کنیم که بر طبق رسم هر ساله این مرکز دانشگاهی ظرفیت پذیرش این رشته را در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور خود درج نمی کند.

اما با نگاهی به دفترچه بدون آزمون سراسری می توانید از ظرفیت پذیرش زبان انگلیسی در دوره بدون آزمون مطلع شوید.

ظرفیت پذیرش رشته زبان انگلیسی بدون آزمون در دانشگاه های مختلفی از جمله پیام نور و غیرانتفاعی نسبتاً خوب بوده و حتی در آخرین دوره پذیرش تا شصت نفر نیز پذیرش شده اند.

 

اخبار مرتبط با رشته زبان انگلیسی

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، در راستای آشنایی با توانمندی‌ های کالج بین‌ الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست مشترک دکتر محمدحسین آیتی معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با دکتر جلیل کوهپایه زاده، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌ های علوم پزشکی و دکتر غلامرضا حسن‌ زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ ریزی علوم پزشکی برگزار شد.

دکتر عنایت الله شعبانی کالج بین‌ الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با معرفی ماهیت کالج‌ ها گفت: کالج بین‌ الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران براساس نیاز دانشجویان خارجی برای ورود به دانشگاه به ویژه در بحث آموزش زبان فارسی و انگلیسی در سال ۹۳ مجوز فعالیت را از معاونت آموزشی وزارت بهداشت دریافت کرد.

شعبانی اظهار داشت: در کنار این موضوع، بررسی واحد های درسی پیش‌ نیاز برای ورود به مقاطع بالاتر به صورت مشترک، برگزاری دوره‌ های کوتاه‌ مدت برای داوطلبان بین‌ الملل با همکاری دانشکده‌ ها، ارائه دروس مشترک بین رشته‌ های مختلف و تقویت آموزش زبان بین‌ المللی به اعضای هیأت‌ علمی، کارکنان و دانشجویان نیز در اهداف این مجموعه تعریف شد.

رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه اندازی برنامه طولی سازی آموزش زبان انگلیسی برای رشته پزشکی عمومی در تابستان سال جاری برای دانشجویان داوطلب خبر داد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور پرداختیم. این رشته به علت اینکه امکان کسب موفقیت و موقعیت شغلی مناسب را در سرتاسر جهان به شما می دهد، نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورها محبوب است. رشته زبان انگلیسی یکی از زیر مجموعه های گروه آزمایشی زبان خارجه است و از دو گرایش در مقطع کارشناسی تشکیل شده است. در مقاله فوق به بررسی کامل این رشته و نیز ارائه لیستی از دانشگاه های پذیرای داوطلبان زبان انگلیسی بدون آزمون پرداختیم. پس از مطالعه کامل این مقاله چنانچه سوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف نشد، می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. علاوه بر تماس تلفنی می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در سریع ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان و مشاوران ما پاسخ داده خواهند شد.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی می توان برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری اقدام کرد؟

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در سال جاری از مرداد ماه آغاز می شود و تا مهر ماه نیز ادامه دارد.

شرایط ثبت نام در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون سراسری چیست؟

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در رشته زبان انگلیسی بدون آزمون با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری چگونه است؟

برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. ادامه مراحل ثبت نام در مقاله فوق آورده شده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  من از دانشجویان مترجمی زبان هستم به نظر من هرچی سطح زبانت بالا باشه خودت راحتتری

 2. Avatar photo
  مهدی سیدونی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

  سلام وقت بخیر ببخشین میخواستم بدونم که با دیپلم علوم انسانی میشه رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد واحد شیراز را قبول شد با معدل کل دیپلم ۱۳/۵۱صدم و معدل کتبی دیپلم ۱۰/۹صدم

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با شرایط قبولی در دانشگاه ورشته ی انتخابی به صورت قطعی نمیشود گفت که ایا شما در این رشته قبول میشوید یاخیر به دلیل اینکه در جریان نیستیم چه تعداد داوطلب با چه معدل وشرایطی رشته ودانشگاه انتخابی شما را انتخاب کردند .اما به صورت حدودی میشود گفت قبول میشوید یا خیر .لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. Avatar photo
  نا شناس
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام من سطح زبانم lntermadiate هست ،می خواستم بپرسم اگر دانشگاه دولتی قبول بشم ، سطح بقیه دانشجوها از من بالاتره ؟ یا در همیندسطح هستن
  چون من نگرانم که توی دانشگاه سطحم پایین تر از همه باشه

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت به خیر
   سطح زبان ورودی های جدید مشخص نیست اما میتوانید با برنامه ریزی و شرکت کردن در کلاس سطح خود را بالاتر ببرید.

 4. Avatar photo
  Kamal
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام. من میخواستم ادبیات انگلیسی بدون کنکور شرکت کنم
  رشته زبانهای خارجه برای ورود بدون کنکور ،دانشگاه دولتی روزانه و یا شبانه رو نداره ؟؟؟فقط پیام نور و آزاد و غیر انتفاعی داره که. فقط هم بدون کنکور تو همین پیام نور و غیر انتفاعی و. انگلیسی داره. و بقیه زبان های خارجه. بدون کنکور ندارند که.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام
   باید ببینید در دفترچه ای ک امسال ارائه میشه کجا و چه رشته هایی رو میخوان
   برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید

 5. Avatar photo
  Kamal
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام.
  رشته زبانهای خارجه برای ورود بدون کنکور ،دانشگاه دولتی روزانه و یا شبانه رو نداره ؟؟؟فقط پیام نور و آزاد و غیر انتفاعی داره که. فقط هم بدون کنکور تو همین پیام نور و غیر انتفاعی و. انگلیسی داره. و بقیه زبان های خارجه. بدون کنکور ندارند که.

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بدون کنکور رشته زبان انگلیسی دولتی وجود ندارد.
   برای اطلاع از دانشگاه های بدون کنکور زبان با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 6. Avatar photo
  Parastoo
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام ببخشید من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم آیا میتونم توی دانشگاه آزاد رشته ی تربیت معلم زبان انگلیسی بخونم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان دیپلم نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت انتخاب رشته و دانشگاه ندارند.

 7. Avatar photo
  مریم
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

  من دیپلم تجربی نظام قدیمم معدل کتبی دیپلمم ۱۹ بود
  آیا مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه فردوسی مشهد داره ک بدون کنکور برم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

   سلام . نخیر متاسفانه فردوسی مشهد بدون ازمون ندارد

 8. Avatar photo
  Nazanin
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام و درود
  ببخشید من ساکن اصفهان هستم می خوام رشته مترجمی زبان انگلیسی را به بدون کنکور صورت مجازی بخونم می خواستم ببینم امکانش هست و در صورت امکان کدام دانشگاه این رشته را به صورت مجازی ارائه می دهند؟
  از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام روز بخیر
   برای اطلاع دقیق از دانشگاه های مربوطه لطفا با مرکز تماس بگیرید

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی دانشگاه های غیر انتفاعی مجازی رو میتونید اقدام کنید.

 9. Avatar photo
  مهدی سیدونی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام من میخوام برای سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی شیراز بدون کنکور در رشته مترجمی زبان انگلیسی ثبت نام کنم معدل کل دیپلم ۱۳/۵۱ و معدل کتبی دیپلمم ۱۰/۹ صدم میخواستم ببینم میتونم قبول شوم .

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست

 10. Avatar photo
  ناشناس
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام وقت بخیر
  معدل کتبی من خیلی بد شده زیر ۱۰ و معدل کلم ۱۷ شده
  میتونم برای رشته زبان بدون کنکور روزانه قبول شم ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   بر اساس سوابق تحصیلی شانس کمی برای قبولی دارید

 11. Avatar photo
  محسن
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام من دیپلم کاردانش رشته مکانیک خودرو را دارم ودر دانشکدهٔ فنی تحصیل میکنم ایا میتوانم با انصراف به رشته زبان دانشگاه آزاد وارد شوم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام روزتان بخیربله منعی ندارد احتمالا میتوانید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب
   اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 12. Avatar photo
  کنکوری
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام
  امکانش هست با تراز۷۵۰۰ و رتبه ۸۰۰۰منطقه۲ و ۵۰۰۰زیرگروه یک ادبیات انگلیسی دولتی ی دانشگاه خوب بیارم؟ بعد اینکه احتمال داره خود دروس کنکور رو جدا مدنظر قرار بدن؟ من زبان تخصصی رو ۶۰ زدم ولی بخاطر عربی که منفی زدم رتبم خراب شد. امیدی هست دانشگاه گیلان مازندران گلستان شیراز تهران مشهد قبول بشم؟ ی سوال دیگه اینکه چقدر میشه به این تخمین رشته ای که سایت سنجش گذاشته اعتماد کرد؟ خیلی ناامیدم کرد اون 🙁

  • Avatar photo
   maleki
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر
   تخمین رتبه سنجش قبولی شمادر رشته مدنظرتان را به صورت تقریبی بیان می کند

 13. Avatar photo
  سیما
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام وقت بخیرتحصیل دررشته زبان انگلیسی آنلاین هست یاهمه حضوری هستن ؟استان فارس روزانه یاشبانه داره ؟ ممنون میشم جواب بدیدباتشکر

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام روزبخیر
   بستگی به نوع دانشگاه محل تحصیل داره.

 14. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۱

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
  بنده دیپلم انسانی دارم برای رشته آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی باید در کدوم مقطع کارشناسی پیوسته ،ناپیوسته و یا کاردانی پیوسته یا ناپيوسته ثبت نام کنم ؟ یا شرایط دیگری لازم است لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام وقت به خیر
   رشته اموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

 15. Avatar photo
  سمیه
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام خسته نباشید تحصیل تو رشته زبان بصورت آنلاین وجود داره یانه همه دانشگاه ها حضوری هستن ؟؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر دانشگاه هایی وجود دارد که به صورت مجازی رشته زبان انگلیسی را ارائه می دهند جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 16. Avatar photo
  فاطمه
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام وقتتون بخیر
  از کجا باید بدونم دانشگاه کدوم شهر ها ثبت نام رشته های بدون کنکور رو دارند تا راحتت تر شهر محل تحصیل رو انتخاب کنیم؟
  چون نگفته دانشگاه کدوم شهر ها ثبت نام بدون کنکور دارن

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   با سلام برای ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور از طریق دترچه برای اگاهی از طریقه و رشته های ارائه شده اقدام کنید

  • Avatar photo
   سیما
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

   سلام وقت بخیرشماتونستیدبدون کنکوررشته زبان انگلیسی ثبت نام کنیدوچه شهریایی هستن ؟ کلاس انلاین دارن میشه لطفاراهنمایی کنید

   • Avatar photo
    karimi
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

    سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

    • Avatar photo
     کنکوری
     ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

     سلام
     برای ادبیات انگلیسی برحسب سوابق کدوم یکی از دانشگاه ها بهترن؟

     • Avatar photo
      karimi
      ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

      سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 17. Avatar photo
  میمری
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام وقت بخیر من دیپلم انسانی رو سال ۸۹ گرفتم و بخاطر مسائل خانوادگی نتونستم درسم رو ادامه بدم الان خیلی دوست دادم که دررشته زبان بدون کنکور تحصیل کنم آیابا داشتن این شرایط سنی من میتونم رشته زبان بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی بدون کنکور از لحاظ سنی محدودیتی ندارید . شرایط مدرک دیپلم شما باید بررسی شود . برای دریافت مشاوره دقیق میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 18. Avatar photo
  Honey
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

  سلام من نتایج پذیرش دانشگاهایی ک خودم انتخاب کرده بودم ک اومده بودش ، هیچ کدومو قبول نشدم . معدل دیپلمم 18/04 هست و میخام زبان انگلیسی بخونم . میتونم دانشگاه تهران با شرط معدل ثبت نام کنم ؟ سرچ کردم قبلا ولی گیج شدم لطفااااا کمکم کنید

 19. Avatar photo
  مریم
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۴

  سلام
  من دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم از فنی و حرفه ای وارد این رشته شدم
  سال اول دانشگاه را تمام کردم …در دانشگاه آزاد اسلامی محصل هستم در مشهد
  اکنون تصمیم گرفتم رشته ام را تغییر دهم و از سال جدید در دانشگاه آزاد اسلامی رشته زبان انگلیسی بدون کنکور ثبت نام کنم..
  آیا امکانش هست؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر برای قبت نام در رشته زبان بدون ازمون با توجه به اینکه اگر شما نظام جدید باشید مشکلی برای ثبت نام ندارد و میتوانید اقدام کنید موفق باشید

 20. Avatar photo
  زهرا
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۶

  سلام خسته نباشید من امسال سال دوم بودم که کنکور تجربی دادم و ۴۳۳۸۹ منطقه ۳ شدم میخواستم بدونم میتونم زبان روزانه انتخاب رشته کنم و آیا این رشته رو می رسونم؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام برای رشته زبان در روزانه رتبه زیر 10000 باشع

   • Avatar photo
    مینا
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

    سلام من دانشجوی سال اول رشته تربیت بدنی هستم که از فنی و حرفه ای وارد این رشته شدم در دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور
    اکنون تصمیم گرفتم تغییر رشته بدهم از سال جدید بدون کنکور وارد رشته زبان انگلیسی بشوم در دانشگاه آزاد اسلامی
    آیا امکانش هست؟؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

     سلام وقت بخیر برای ثبت نام در رشته زبان بدون ازمون مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد و دروس گذرانده عمومی میتوانید تطبیق بزنید موفق باشید

 21. Avatar photo
  Moein
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۲

  سلام خسته نباشید.من فارغ التحصیل رشته تجربی سال ۹۹ هستم با معدل کتبی13/08و معدل کل 15/95میخواستم ببینم میتونم دانشگاه آزاد مشهد رشته زبان انگلیسی پذیرش بگریم؟و اگر میتونم باید در چه مقطعی ثبت نام کنم کاردانی پیوسته یا کارشناسی پیوسته؟ ممنون میشم جواب بدید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله میتوانید در رشته زبان انگلیسی بدون کنکور در مشهد اقدام به ثبت نام کنید جون براساس معدل کتبی دیپلم بررسی می شوید و از طرفی چونکه معدل شما پایین است توصیه میشود که واحدهای دانشگاهی بیشتری برای انتخاب رشته خود انتخاب کنید موفق باشید

   • Avatar photo
    Raha
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

    سلام من ۲۹۰۰۰ منطقه دو شدم با رتبم میتونم روزانه زبان بیارم یا با سوابقم ؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیریدراهنماییتون میکنند

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)