ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط سنی و معدل لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان چیست؟

شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی، به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان را بیشتر بررسی کنیم. در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت به آلمان برای تحصیل در رشته پزشکی را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. در ادامه شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان را بیشتر بررسی خواهیم کرد. همچنین در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، تحصیل تخصص پزشکی در آلمان و شرایط سنی تحصیل پزشکی در آلمان دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

آلمان یکی از کشورهای صنعتی اروپاست و از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار می‌باشد.  یکی از دلایلی که این کشور برای مهاجرت تحصیلی محبوب است، امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان و حتی بدون کنکوری است که در آلمان وجود دارد، به همین دلیل این کشور برای ادامه تحصیل یکی از گزینه‌های محبوب است. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی به صورت رایگان و بدون کنکور در آلمان را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان بیشتر بدانید.

 

 

تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان، چه شرایطی دارد؟

در آلمان دو دسته دانشگاه با شهریه و بدون شهریه وجود دارد، که اگر متقاضی تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان هستید، در ادامه همراه ما باشید تا شرایط تحصیل تخصص پزشکی در آلمان بدون شهریه و بدون کنکور را بیشتر بررسی کنیم.

 

 

 

شرایط سنی تحصیل پزشکی

شرایط سنی تحصیل پزشکی

برای گرفتن تخصص پزشکی در آلمان به صورت رایگان، چگونه باید اقدام کرد؟

برای تحصیل در دانشگاه‌های رایگان آلمان می‌توانید از دو راه اقدام کنید. برای ورود مستقیم به دانشگاه پزشکی لازم است مدرک زبان C1 داشته باشید. برای این که احتمال قبولی بیشتر شود، می‌توانید در دوره‌های فاندیشن شرکت نمایید. در این روش داوطلبان ورود به دانشگاه، عمدتا در یکی از روش‌های پزشکی یا پیراپزشکی در ایران شرکت کرده و مدرک دارند.

اما برای ورود غیر مستقیم به دانشگاه‌های آلمان، لازم است دیپلم دوازه ساله و پیش دانشگاهی با حداقل معدل تعیین شده داشته باشید. علاوه بر این، مدرک B1 آلمانی نیز ضروری است. یکی از مدارک دیگری که برای ورود به دانشگاه در این روش لازم دارید، اخذ پذیرش کالج یک ساله،  M-kurs و سپس فارغ التحصیلی از کالج M-kurs با معدل بالا است.

نکته مهم:

توجه داشته باشید پذیرش در کالج M-kurs، به معنای پذیرش در دانشگاه نیست و این تنها یکی از مدارک مورد نیاز جهت پذیرش می‌باشد.

 

 

 

شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان

در این قسمت قصد داریم شرایط سنی تحصیل پزشکی و معدل لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان، را بررسی نماییم.

 

شرایط سنی جهت تحصیل تخصص پزشکی در آلمان

شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، به تناسب هر رشته می‌تواند متفاوت باشد. به صورت کلی در بیشتر رشته‌ها بهترین سن 23 تا 28 سالگی است. اما این موضوع برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی کمی متفاوت می‌باشد. شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در آلمان، بستگی دارد در چه مقطعی و به چه روشی قصد ادامه تحصیل داشته باشید.

 

شرایط سنی مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی،شرایط سنی  تحصیل پزشکی بسیار مهم است. به صورت معمول شرایط سنی در این مقطع تا 21 سالگی است. البته اگر 21 سال شما گذشته باشد، راه‌حل‌هایی وجود دارد که بتوانید ویزای تحصیلی در آلمان را بگیرید. این راه‌حل مربوط به نحوه کنار هم قرار دادن مدارک و همچنین توضیح انگیزه‌های داوطلب می‌شود.

 

شرایط سنی تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان را دارند، متقاضی پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. البته علاوه بر ایران، از کشورهای بسیاری متقاضی تحصیل در کارشناسی ارشد وجود دارد. به همین دلیل خیلی مهم است که در این مقطع مدارک لازم و کافی و همچنین شرایط مناسب را داشته باشید. در هیچ  منبعی سن دقیق برای تحصیل در این مقطع معین نشده است و آنچه مهم است نبودن فاصله زیاد بین سال‌های تحصیل است. برای این که از شرایط سنی، اطلاعات کافی را بدست آورید، می‌توانید از کارشناسان کمک بگیرید.

 

شرایط سنی تحصیل پزشکی در مقطع دکتری

شرایط سنی تحصیل پزشکی در مقطع دکتری از اهمیت بیشتری می‌تواند برخوردار باشد. مقطع دکتری، تفاوت بسیاری با کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد و علاوه بر دوره آموزشی، یک دوره پژوهشی نیز محسوب می‌گرد. اگرچه بسیاری در شرایط سنی مختلف موفق به اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکتری شده‌اند؛ اما با این حال نحوه ارائه مدارک و بسیاری موارد دیگر مهم است که کارشناسان این اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

 

معدل لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

برای سایر رشته‌ها به غیر از پزشکی، حداقل معدل لازم 15 می‌باشد؛ اما برای رشته پزشکی از معدل17 تا 19 متغیر می‌باشد.

 

 

دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل تخصص پزشکی در آلمان را فراهم می‌کنند؟

برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه‌های بسیاری در آلمان وجود دارد که می‌توانید از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین دانشگاه‌ها را به شما معرفی کنیم.

 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه روت آخن
 • دانشگاه لوبک
 • دانشگاه ویتن
 • دانشگاه مگدبورگ
 • دانشگاه مونستر
 • دانشگاه ورزبورگ
 • دانشگاه توبینگن
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه لایپزیک

دانشگاه هایدلبرگ برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

اگر به دنبال دانشگاهی با قدمت دیرینه هستید، توصیه می‌کنیم از خدمات هایدلبرگ استفاده نمایید. این دانشگاه محیطی کاملا تعاملی داشته و در تلاش است موسسه‌ای علمی تاسیس نماید.

 

دانشگاه روت آخن برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

این دانشگاه نیز در سال 1966 ساخته شده و افراد بسیاری برای تحصیل در آن رقابت می‌کنند. در این دانشگاه نزدیک به 2700 دانشجو، مشغول تحصیل هستند.

 

دانشگاه لوبک برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

اگر علاقه مند به تحصیل در حوزه‌های عفونت و التهاب، مغز، رفتار و متابولیسم، ژنتیک پزشکی و فناوری های زیست پزشکی هستید، می‌توانید از خدمات این دانشگاه بهره‌مند شوید.

 

دانشگاه ویتن برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

ویتن از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان است و در آن 1200 دانشجو در حال تحصیل هستند. در این دانشگاه برای تحصیل از شما ش هریه گرفته خواهد شد.

 

دانشگاه مگدبورگ

دانشگاه مگدبورگ در سال 1993 تاسیس شده است و از جمله، دانشگاه‌های دولتی محسوب می‌گردد. جالب است بدانید نام این دانشگاه نیز برگرفته از دانشمندی آلمانی است. در مقایسه با موارد قبلی، مگدبورگ از جمله دانشگاه‌های جوان آلمان محسوب می‌شود. حدود 13 درصد از دانشجویان مگدبورگ بین المللی هستند و این دانشگاه ۱۴۰۳0 دانشجو دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل در این دانشگاه، می‌توانید از مشاوران کمک بگیرید.

 

دانشگاه مونستر

دانشگاه مونتسر در سال 1789 تاسیس شده و در رشته‌های علوم اجتماعی و علوم انسانی فعالیت ویژه‌ای دارد. این دانشگاه در شهر مونستر واقع شده و در آن 4000 دانشجو تحصیل می‌کنند.

 

دانشگاه ورزبورگ

دانشگاه ورزبورگ در سال 1403 تاسیس شده است و موسس آن ژولیوس ماکسیمیلیان می‌باشد. در این دانشگاه 425 پروفسور حضور دارند و 29000 دانشجو تحصیل می‌کنند.

 

در صورت که علاقه مند به دریافت بورسیه تحصیلی آلمان هستید، روی لینک مربوطه کلیک نمایید

دانشگاه توبینگن

برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان می‌توانید از خدمات دانشگاه توبینگن نیز بهره مند شوید. در رشته‌های علوم طبیعی، انسانی و الهیات این مرکز از رتبه بالایی برخوردار است. یکی از نقاط قوت این دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های متنوع هنری می‌باشد که منجر به توسعه مهارت‌های دانشجویان شده است.

 

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ، در سال 1457 تاسیس شده و بسیار قدیمی است. در حال حاضر فرایبورگ از جمله دانشگاه‌های مطرح در رشته‌های علوم اجتماعی، علوم انسانی و پزشکی می‌باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات دقیق‌تری از شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان برای این دانشگاه دارید، می‎‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

دانشگاه لایپزیک

اگر برای تحصیل پزشکی ، به دنبال دانشگاهی معروف و شناخته شده هستید، دانشگاه لایپزیک پیشنهاد ما به شماست. این دانشگاه برنده 9 جایزه نوبل بوده و افراد شناخته شده‌ای همچون نیچه و گوته را در خود پرورش داده است. شعبه اصلی این دانشگاه در لایپزیگ قرار دارد ؛ اما در سرتاسر آلمان نیز دیگر شعبه‌های آن یافت خواهد شد. در حال حاضر این دانشگاه 29000 هزار نفر دانشجو دارد که تقریبا 3000 نفر از آن‌ها بین المللی هستند.

 

تحصیل تخصص پزشکی در آلمان

تحصیل تخصص پزشکی در آلمان

 

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان چقدر است؟

آلمان یکی از ارزان‌ترین کشورهایی است که می‌توانید برای تحصیل انتخاب کنید. در این کشور، هزینه‌های ناچیزی از دانشجویان دریافت می‌گردد که خیلی قابل توجه نخواهد بود. هزینه‌های تحصیل بستگی به ملیت، نوع رشته و نوع دانشگاه شما دارد. علاوه بر هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی در این کشور نیز باید در نظر گرفته شود. جهت کسب هر گونه اطلاعات در رابطه با هزینه‌های تحصیل و دریافت ریز متوسط هزینه‌های زندگی براساس آخرین نرخ‌ها در سال 2020 و 2021 می‌توانید با ما در تماس بگیرید.

 

 

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

برای تحصیل تخصص پزشکی در آلمان برای افراد تبعه این کشور و یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نیاز به دریافت مجوز خاصی ندارد.

اما برای داوطلبان غیر از تبعه و غیر از عضو اتحادیه، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت متقاضی با اعتبار بیش از شش ماه به همراه کپی
 • نامه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور آلمان
 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات
 • تکمیل فرم مخصوص برای درخواست ویزای تحصیلی کشور آلمان
 • ارائه برگه بانک که نشان دهنده تمکن مالی متقاضی برای زندگی در کشور آلمان است
 • ارائه دو قطعه عکس مناسب پاسپورت

 

 

خلاصه مطلب

تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان، موضوعی است که ما در این مطلب به آن پرداختیم. برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، معدل و سن از جمله مهم‌ترین فاکتورها هستند. به همین دلیل شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان نیز بررسی شد. اگر علاقه‌مند به تحصیل تخصص پزشکی در آلمان هستید، لازم است ریزه‌کاری‌های بسیاری را در این مورد بدانید که به پذیرفته شدن شما کمک بسیاری خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط سنی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

مطالب مرتبط

رشته‌های بدون کنکور خارج از کشور

تحصیل پزشکی بدون کنکور خارج از کشور

مشاوره تحصیل خارج از کشور

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان چه شرایطی دارد؟

این شرایط به صورت کامل در متن آورده شده، برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

شرایط سنی تحصیل پزشکی و معدل لازم جهت تخصص پزشکی در آلمان چیست؟

شرایط سنی بستگی به مقطع تحصیلی دارد و معدل نیز با توجه به رشته متفاوت می‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر تماس بگیرید.

هزینه‌ها برای  تحصیل تخصص پزشکی در آلمان چقدر است؟

هزینه‌ها بستگی به نوع دانشگاه، رشته، نحوه ورود به کشور آلمان و بسیاری موارد دیگر دارد که می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «شرایط سنی و معدل لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان چیست؟»

 1. سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   هرچه معدل کتبی شما بالاتر باشد رزومه شما برای تحصیل در رشته پزشکی کشور المان قوی تر خواهد بود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی109تماس حاصل فرمایید.

   1. Avatar photo m گفت:

    سلام وقت بخیر اگر ایران کنکور قبول شده باشیم و بخواهیم که در المان تحصیل کنیم ایا میتونیم دانشگاه بدون شهریه بریم؟

    1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

     سلام وقت بخیر
     جهت بررسی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور

  تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور + آیین نامه 1403 | irantahsil

  مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار است تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور در نظر گرفته شود. بنابر گفته‌های سردار موسی کمالی، تصمیمات جدیدی درباره رفت و آمد و تردد مشمولان غایب خارج...
 • لیسانس به پزشکی خارج از کشور

  لیسانس به پزشکی در خارج از کشور 2024 + شرایط کشورها

  شرایط تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور را باید به دو دسته تقسیم کرد؛ در ابتدا کشور‌های که دوره‌های پزشکی را در مقطع کارشناسی برگزار می‌کنند و کشورهایی که دوره های ارشد لیسانس به پزشکی را برگزار می...
 • تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور

  تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور 2024 + شرایط کشورها | ایران تحصیل

  تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور با داشتن شرایط خاصی امکان‌پذیر است که در این مقاله از ایران تحصیل همه این شرایط را بررسی خواهیم کرد. همه افراد می‌دانند که تحصیل در رشته پزشکی نیاز به پرداخت هزینه زیادی...
 • دندانپزشکی رایگان خارج کشور

  دندانپزشکی رایگان خارج کشور 2024 + شرایط کشور ها

  افراد زیادی به دنبال تحصیل در دندانپزشکی رایگان خارج کشور هستند تا با کمترین هزینه در این کشورها مدرک دندانپزشکی خود را دریافت کنند. در حال حاضر کشورهای زیادی رشته دندانپزشکی را در کالج های خود ارائه می دهند و...
تماس با مشاور