ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

guest.behdasht.gov.ir + سامانه مهمانی وزارت بهداشت

guest.behdasht.gov.ir
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه مهمانی وزارت بهداشت به آدرس guest.behdasht.gov.ir برای دانشجویان رشته پزشکی راه اندازی شده است که خواستار انتقال از دانشگاه محل سکونت خود هستند. دانشجویانی که به هر دلیلی قصد دریافت مهمانی از وزارت بهداشت را دارند باید در سامانه مهمانی علوم پزشکی درخواست خود را از طریق تکمیل فرم ثبت نام مهمانی وزارت بهداشت مبنی بر نقل و انتقالات ثبت کنند.

هر سال دانشجویان متعددی به دلایل شرایط زندگی و همچنین موقعیت کاری خود مجبور به انتقال از دانشگاه های محل سکونت خود هستند. در این شرایط برای دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تسهیلاتی در نظر می‌گیرند که بتوانند انتقالی یا مهمانی خود از دانشگاه دریافت کنند. برای آن دسته از داوطلبانی که نیازمند اطلاعات بیشتر نسبت به سامانه مهمانی وزارت بهداشت هستند، در ادامه اطلاعاتی در خصوص نحوه ثبت درخواست و مشاهده نتایج درخواست مهمانی در این سامانه اشاره خواهیم کرد.

برای کسب اطلاع در خصوص سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت روی لینک بزنید.

 آشنایی با سامانه مهمانی وزارت بهداشت guest.behdasht.gov.ir

👈🏻در سال ‌های گذشته دانشجویانی که خواستار مهمان شدن در دانشگاه های دیگر بودند، ابتدا باید درخواست مهمانی خود را به دانشگاه اطلاع می دادند و پس از آن به دانشگاه مقصد می رفتند و فرآیند را پیگیری می ‌کردند. این روش برای دانشجویان پر هزینه و سخت بود. به همین دلیل معاونت آموزشی وزارت بهداشت بخشنامه ای تصویب کرد که در آن دستور راه اندازی یک سامانه برای ثبت نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی تصویب شد و فرآیند پذیرش در مراکز دانشجویی صورت سازمان یافته تری به خود گرفت.

👈🏻سامانه مهمانی وزارت بهداشت به آدرس guest.behdasht.gov.ir فرایند مهمان شدن را بسیار آسان کرده است و تمام مراحل از ثبت درخواست مهمانی و پیگیری و مشاهده نتایج در این سایت انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه مبدا و مقصد نیست. با روی کار آمدن این سامانه و حذف فرایند ثبت حضوری، دانشجویان درخواست خود را از طریق سامانه ثبت می کنند و به وسیله کمیسیون ویژه مهمانی درخواست بررسی و پاسخ داده خواهد شد. اما برای آن دسته از افرادی که با نحوه ورود به سامانه ثبت درخواست مهمانی آشنا نیستند، در ادامه توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 آشنایی با سامانه مهمانی وزارت بهداشت

🔗 برای اطلاع بیشتر از شرایط انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید.

 

 راهنمای ورود به سامانه مهمانی علوم پزشکی guest.behdasht.gov.ir

👈🏻دانشجویانی که قصد دریافت مهمانی وزارت بهداشت را دارند، باید به سامانه مهمانی علوم پزشکی وارد شوند و درخواست خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین ثبت کنند.

 در این صورت باید آدرس guest.behdasht.gov.ir  را در مررگر وارد کنید و به صورت مستقیم وارد سایت درخواست مهمانی دانشگاه وزارت بهداشت شوید و پس از آن می توانید اطلاعات و مطالب مرتبط را مطالعه نمایید.

 

برای کسب اطلاع از شرایط رشته های استخدامی وزارت بهداشت با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

چگونگی ثبت درخواست مهمانی در سامانه وزارت بهداشت guest.behdasht.gov.ir

👈🏻بسیاری از داوطلبان با نحوه ثبت درخواست در سامانه مهمانی علوم پزشکی به آدرس guest.behdasht.gov.ir  آشنایی ندارند. به همین دلیل در ادامه راهنمایی چگونگی ثبت درخواست در سامانه وزارت بهداشت برای شما ارائه شده است. اما قبل از آن باید به چند نکته اشاره کنید.

👈🏻 وزارت بهداشت در صفحه اصلی سایت سامانه های جدایی برای ثبت درخواست انتقال دستیاران تخصصی بالینی و درخواست انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر تعیین کرده است و این دسته از افراد باید در سامانه های مخصوص به خود درخواست را ثبت کنند.

👈🏻سایت مهمانی علوم پزشکی در زمان خاص لینک ثبت درخواست مهمانی را فعال می کند و شما باید در آن زمان فرم ثبت نام مهمانی وزارت بهداشت را تکمیل نمایید. پس از پایان مهلت تعیین شده افراد دیگر نمی‌توانند ثبت نام خود را انجام داده و فقط می توانند درخواست خود را پیگیری نمایند. اما در ادامه چگونگی درخواست ثبت درخواست مهمانی در سامانه وزارت بهداشت را بررسی می‌کنیم.

✔️ابتدا باید به سایت guest.behdasht.gov.ir وارد شوید و انتهای صفحه شماره دانشجویی و کد ملی خود را در کارهای معین وارد می کنید و روی گزینه ثبت درخواست و پیگیری کلیک می ‌نمایید.

گام اول ثبت نام در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

 

✔️با باز شدن پنجره جدید، اطلاعات خود شامل مشخصات شناسنامه ای و تحصیلی و علت درخواست مهمانی را ثبت می نمایید.

گام دوم ثبت نام در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

 

✔️در مرحله بعد باید دانشگاه های مقصد را بر اساس اولویت خود انتخاب نمایید و روی گزینه اضافه کردن کلیک کنید. علاوه بر این با کلیک بر روی گزینه سبز رنگ می‌توان اولویت را جا به جا کنید.

گام سوم ثبت نام در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

✔️پس از تکمیل مرحله قبل نشانی محل سکونت خود را وارد کنید.

گام چهارم ثبت نام در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

✔️در مرحله بعد باید مدارک لازم را ارسال کنید و نوع آن را مشخص کنید. اگر اطلاعات را اشتباه وارد کردید، باید بر روی گزینه حذف کلیک نمایید.

گام پنجم ثبت نام در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

✔️پس از کامل کردن فرم درخواست و ذخیره اطلاعات پیامی ظاهر می‌ شود با این محتوا که درخواست شما در حال بررسی در دانشگاه محل تحصیل است و پیگیری ‌های لازم باید از طریق سازمان انجام شود و پس از تأیید دانشگاه مبدأ، باید مدارک را برای دانشگاه مقصد نیز ارسال کنید. اما پس از ثبت درخواست دانشجویان می توانند از طریق راهنمایی زیر نتایج درخواست مهمانی زیر را مشاهده کنند.

گام ششم ثبت نام در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

🔗 برای اطلاع از نحوه درخواست در سامانه پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

راهنمای مشاهده نتایج درخواست مهمانی در سامانه وزارت بهداشت guest.behdasht.gov.ir   

👈🏻 پس از اینکه داوطلبان درخواست مهمانی خود در سایت ثبت کردید، می توانید درخواست غیرحضوری و آنلاین را از طریق همین سایت پیگیری کنید. برای پیگیری و اطلاع از نتیجه درخواست مهمانی خود باید در سامانه شماره دانشجویی و کد ملی را وارد کنید. و سپس نتیجه را مشاهده نمایند. برای مشاهده نتایج باید مراحل زیر را طی نمایید:

✔️ابتدا به سایت مراجعه کنید و در انتها در کار مشخص شده کد ملی و شماره دانشجویی را ثبت کنید.

گام اول مشاهده نتایج در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

✔️حالا اگر با درخواست شما مخالفت شده باشد، پیام های سامانه نشان داده می شوند که می توانند با توجه به وضعیت درخواست بررسی شده دانشجو، فرق کنند. روی ok کلیک کنید تا توضیحات کارشناس بررسی کننده در مورد مخالفت با درخواست یا ناقص بودن مدارک و اطلاعات در دانشگاه مبدا و مقصد را دریافت کنید.

گام دوم مشاهده نتایج در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

✔️چنانچه با درخواست شما موافقت شده باشد، این پیام در دریافت می کنید.

گام سوم مشاهده نتایج در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

 

✔️اگر دانشگاه با درخواست موافقت کند، پیامی مبنی بر لزوم ارسال مدارک به دانشگاه مقصد دریافت خواهید کرد.

گام چهارم مشاهده نتایج در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

✔️در مرحله بعد اطلاعات مربوط به وضعیت ایثارگری یا مدارک دیگر را هم به دانشگاه مبدأ و هم دانشگاه مقصد ارسال می کنید.

گام پنجم مشاهده نتایج در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

 

✔️ در مرحله بعد روی گزینه ارسال مدارک کلیک می نمایید و در آخر حتما ذخیره اطلاعات را انتخاب می کنید تا درخواست شما نهایی شود.

گام ششم مشاهده نتایج در سامانه مهمانی وزارت بهداشت

 

تا زمانی که مدارک را به دانشگاه مقصد ارسال نشود، وضعیت درخواست شما غیرفعال خواهد بود و فقط با تکمیل اطلاعات می توانید درخواست مهمانی خود را بررسی نمایید. بنابراین باید تا زمان اعلام نتایج وضعیت خود را از طریق سامانه درخواست مهمانی دانشگاه وزارت بهداشت به آدرس guest.behdasht.gov.ir بررسی کنید.

 

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه درخواست مهمانی وزارت بهداشت

📌سامانه “انتقال و مهمانی” دانشجویان علوم پزشکی فعال شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت ضمن فعال کردن سامانه “انتقال و مهمانی” دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، جزئیات و زمان بندی ثبت نام دانشجویان در نیم سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ را اعلام کرد.  بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛ دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی می‌توانند از طریق وب گاه اینترنتی و تابلوهای اعلانات دانشگاه به دانشجویان نسبت به ثبت درخواست رسیدگی و پاسخگویی به تقاضاهای انتقال و مهمانی دانشجویان بر اساس داده های زمانی مشخص و با رعایت موضوعات مورد تاکید در بخشنامه ۲۶  آبان ۱۴۰۰ و شرایط مصوب، مطابق آیین نامه های آموزشی شورای عالی برنامه ریزی در رشته مقاطع مختلف اقدام کنند.

📌نحوه تکمیل فرم ثبت نام مهمانی وزارت بهداشت

داوطلبان باید جهت ثبت درخواست ميهماني جديد براي نيمسال دوم ۱۴۰۲، در مقاطع كارداني تا دكتراي عمومي و پيگيري و در صورت اعلام نقص توسط دانشگاه، اصلاح اطلاعات و مدارك و در صورت ارسال درخواست توسط دانشگاه مبداء به دانشگاه يا دانشگاه هاي مقصد، تكميل اطلاعات و مدارك براي مقصد، پس از مطالعه دقيق اطلاعيه ها و دستورالعمل ها مندرج در فرم ثبت نام، با استفاده از شماره دانشجويي و كد ملي در پايين فرم اقدام به ثبت درخواست يا در صورت لزوم اصلاح درخواست خود نمايند.

جدیدترین اخبار سامانه درخواست مهمانی وزارت بهداشت

🔗 برای آشنایی با سامانه پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی سامانه guest.behdasht.gov.ir و نحوه درخواست مهمانی سامانه وزارت بهداشت را پرداختیم. بسیاری از دانشجویان به دلیل شرایط کاری و موقعیت زندگی خود مجبور به انتقال از دانشگاه مبدأ به دانشگاه دیگری یا درخواست مهمانی هستند. لذا دانشجویان می توانند در مدت زمانی که لینک درخواست فعال می باشد درخواست خود را در سامانه مهمانی علوم پزشکی ثبت کنند.

علوم پزشکی به دلیل آسان کردن مراحل ثبت درخواست مهمانی سامانه guest.behdasht.gov.ir را برای دانشجویان راه اندازی کرد که می توانند پس از تکمیل فرم ثبت نام مهمانی وزارت بهداشت، درخواست خود را ثبت کنند. و تمام مراحل پیگیری و مشاهده نتایج را در این سایت انجام دهند. چنانچه در خصوص مطالب ارائه شده در این مقاله سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید با کارشناسان مجرب ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه مهمانی وزارت بهداشت چیست؟

سامانه مهمانی وزارت بهداشت این امکان را فراهم کرده است که دانشجویان بتوانند به صورت غیر حضوری درخواست مهمان شدن در یک دانشگاه دیگر را ثبت و پیگیری نمایند.

چگونه درخواست مهمانی خود را در سامانه مهمانی علوم پزشکی ثبت کنیم؟

جهت ثبت درخواست مهمانی، باید به سایت guest.behdasht.gov.ir مراجعه کنید و مراحل ثبت درخواست انجام دهید.

چگونه درخواست مهمانی ارسال شده به دانشگاه های وزارت بهداشت را پیگیری کنیم؟

برای پیگیری درخواست، باید به سامانه مهمانی وزارت بهداشت به آدرس guest.behdasht.gov.ir مراجعه و مراحل اطلاع از نتیجه درخواست را طی نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور