کارنامه کنکور سراسری 97
کارنامه کنکور سراسری 97

جهت اطلاع از کارنامه کنکور سراسری 97 و مشاهده کارنامه کنکور 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

دریافت کارنامه کنکور سراسری 97

کارنامه کنکور سراسری 97 حدوداً یک ماه پس از برگزاری کنکور سراسری با اعلام نتایج سازمان سنجش، بر روی سایت این سازمان قرار می‌گیرد. مشاهده کارنامه کنکور 97 به صورت الکترونیک و در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. می‌توان گفت در کنکور ما دو نوع کارنامه داریم. کارنامه کنکور سراسری 97 به صورت کارنامه اولیه که در این کارنامه رتبه داوطلب، نمره علمی، تراز، درصدهای هر درس و… وجود خواهند داشت. و یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این کارنامه را می‌توان مجاز و غیر مجاز بودن انتخاب رشته دانست. داوطلبان مجاز می‌توانند انتخاب رشته نمایند و داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته، شرکت نموده و کد رشته محل‌های مورد نظر خود را انتخابی نموده باشند، در شهریور ماه و در زمان اعلام نتایج کنکور، می‌توانند کارنامه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که نام آن‌ها در کارنامه نهایی در هر کدام از کد رشته محل‌ها وجود داشته باشد، دانشجو می‌باشند و باید نسبت به ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده خود، ثبت نام نمایند. در این مقاله سایت ایران تحصیل قصد داریم در رابطه با کارنامه کنکور سراسری 97 و مشاهده کارنامه کنکور 97 توضیحات لازم را عرض نماییم.

مشاهده کارنامه کنکور 97

کارنامه کنکور سراسری 97 ، مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و کلیک بر روی مشاهده کارنامه کنکور 97 می‌توانند به سه روش کارنامه را دریافت نمایند. علت اینکه سازمان سنجش روش‌های مختلفی برای مشاهده کارنامه کنکور سراسری 97 در نظر گرفته است، سهولت کار داوطلبان می‌باشد. برخی از داوطلبان ممکن است به هر کدام از این اطلاعات دسترسی نداشته باشند، می‌توانند در سایر روش‌ها و با اطلاعات در دسترس خود، کارنامه کنکور سراسری 97 را دریافت نمایند. اما عده‌ای از داوطلبان نیز وجود خواهند داشت که ممکن است به هیچ‌یک از روش‌ها دسترسی نداشته باشند و در این صورت می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا راه‌های موجود جهت اخذ کارنامه کنکور سراسری 97 را به شما معرفی نمایند. در ادامه به هر یک از روش‌های مشاهده کارنامه کنکور 97 و  اعتراض به نتایج کنکور 97 خواهیم پرداخت. داشتن اطلاعات شخصی برای هر کدام از روش‌ها الزامی می‌باشد و علاوه بر آن اطلاعات ثبت نامی و یا داوطلبی شما نیز، لازم می‌باشد. شماره پرونده از اطلاعات ثبت نامی می‌باشد که پس از اتمام ثبت نام، در اختیار شما قرار گرفته است. شماره داوطلبی نیز از جمله اطلاعاتی است که شما در کارت ورود به جلسه آزمون خود و همچنین در زمان آزمون بر روی دفترچه خود، ملاحظه نموده‌اید. اما روش سوم، نیازی به داشتن اطلاعات ثبت نامی و یا داوطلبی نخواهد داشت. اطلاعات شخصی شما مانند شماره شناسنامه ، نام و نام خانوادگی، سال تولد، کافی می‌باشد. 

برای مشاهده مشاهده کارنامه کنکور 97 و دانلود کارنامه کنکور سراسری 97 اینجا کلیک کنید .

اطلاعات موجود در کارنامه کنکور سراسری 97

برخی از داوطلبان پس از دریافت کارنامه کنکور سراسری 97 ممکن این در رابطه با اعداد و نوع کاربرد آن‌ها اطلاعات دقیق نداشته باشند و حتی ممکن است این سؤال را داشته باشند که من چه رتبه‌ای را کسب نموده‌ام؟ زیرا ممکن است حتی با جداول به حدی ناآشنا باشند که نتوانند رتبه خود و نتایج کنکور 97 را در بین این جداول تشخیص دهند. ما می‌خواهیم به شما داوطلبان عزیز کمک نماییم تا با این اعداد و مفاهیم بهتر آشنا گردید. در کارنامه شما در ابتدا اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه ، کد دیپلم و… را ملاحظه می نمایید. این اطلاعات شامل اطلاعات فردی و همچنین اطلاعات مربوط به مدارک شما می‌باشند. جمعاً دو نوع اطلاعات را می‌توان ازجمله اطلاعات ثبت نامی و آزمونی نامید. در ادامه نوع علاقه‌مندی‌هایی که شما وارد نموده‌اید در زمان ثبت نام، را برای شما ثبت نموده‌اند. اگر به خاطر داشته باشید، در زمان ثبت نام فیلدهایی با عنوان علاقه‌مند به شرکت در دانشگاه‌های پیام نور، غیر انتفاعی و… می‌باشم، وجود داشت. که شما با توجه به علاقه ممکن است این فیلدها را انتخاب و یا عدم انتخاب نموده باشید. در این جدول می‌توانید از وضعیت انتخاب خود، آگاهی یابید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کارنامه اولیه کنکور، وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن انتخاب رشته شما می‌باشد. داوطلبان یا توجه به مجاز بودن و یا غیر مجاز بودن این جدول، نسبت به انتخاب رشته می‌توانند تصمیم‌گیری نمایند. رتبه در سهمیه، رتبه کشوری، تأثیر سوابق تحصیلی، تراز، ازجمله اطلاعات بسیار مهمی است که در فرایند انتخاب رشته به کار شما می‌آید. درواقع می‌توان گفت انتخاب رشته شما بر اساس همین اعدادی که در این جدول موجود می‌باشند، انجام می‌پذیرد. تعداد درصدهایی که شما در هر درس، شمال دروس عمومی و اختصاصی داشته‌اید را می‌توانید در جدول مربوط به نمرات خام ملاحظه نمایید. اهمیت این جدول به دو دلیل می‌باشد. یکی اینکه داوطلب با توجه به درصدهای موجود در کارنامه کنکور سراسری 97 می‌تواند از عملکرد خود در آزمون مطلع شود. دوم اینکه، داوطلب با توجه به درصدهای موجود در هر درس، و ضریب دروسی که در هر زیرگروه وجود دارد، می‌تواند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. اگر می‌خواهید در رابطه با رتبه کل خود، یا همان رتبه‌ای که هر زمانی از داوطلبان پرسیده می‌شود چه رتبه‌ای را کسب کرده‌اید؟ پاسخ این سؤال، در جدول مربوط به رتبه کل می‌باشد. در کارنامه کنکور سراسری 97 جدولی را ملاحظه می‌نمایید که رتبه کل شما را در آن درج شده است و همچنین رتبه در سهمیه، که با توجه به میزان سهمیه شما در صورت دارا بودن، منظور شده است و همچنین آخرین رتبه مجاز در رشته شما، که با توجه این مسئله می‌توانید از میزان فاصله خود با آخرین رتبه مجاز و همچنین مجاز یا غیر مجاز بودن خود، مطلع گردید. اما این اطلاعات خام تا زمانی که شما با کاربرد آن‌ها آشنا نباشید، هیچ استفاده‌ای برای شما نخواهد داشت. مشاورین با توجه به این اطلاعات اقدام به انتخاب رشته تجربی ، انتخاب رشته هنر ، انتخاب رشته انسانی ، انتخاب رشته زبان ، انتخاب رشته ریاضی می‌نمایند و می‌توانند اطلاعاتی مبنی بر اینکه در چه رشته‌هایی و کدام شهر، می‌توانید پذیرفته شوید، را به شما رائه دهند. مشاورین خبره ما در خدمت شما خواهند بود تا در این زمینه شما را راهنمایی نمایند و اطلاعات لازم و جامعی در زمینه جداول و کاربرد مربوط به کارنامه کنکور سراسری 97 در اختیار شما قرار دهند.

جهت اطلاع از کارنامه کنکور سراسری 97 و مشاهده کارنامه کنکور 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی کارنامه کنکور سراسری 97
کانال اطلاع رسانی کارنامه کنکور سراسری 97

مطالب مرتبط : 

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری 98

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98

تکمیل ظرفیت کنکور 97

مشاهده کارنامه کنکور 97 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.