ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کارنامه آزمون تیزهوشان 1401-1402

کارنامه آزمون تیزهوشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

همانطور که می دانید نتایج مربوط به قبولی و یا عدم قبولی دانش آموزان در آزمون تیزهوشان از طریق انتشار کارنامه انجام خواهد شد. برای مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان کافی است به سامانه مربوط به مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و نمره کل و آخرین تراز را مشاهده کنید. در کارنامه شما تعداد سوالات صحیح و غیر صحیح  و سوالاتی که نزده اید نیز نمایش داده می شود. ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی جزییات مربوط به نحوه مشاهده کارنامه تیزهوشان هفتم و همچنین نحوه مشاهده کارنامه تیزهوشان نهم بپردازیم.

 

 

اطلاعیه :

در حال حاضر زمان دقیق انتشار کارنامه اعلام نشده است. اما به محض اعلام سازمان ملی استعداد های درخشان زمان تعیین شده برای اعلام نتایج آزمون در این قسمت قرار داده می شود.

 

 

جهت اطلاع از نحوه مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید. کارشناسان ما با اطلاع از زمان دقیق مشاهده در این مورد شما را راهنمایی خواهند کرد.

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

 

زمان دریافت کارنامه تیزهوشان 1401 – 1402

عموماً زمان انتشار کارنامه به چند روز پس از اعلام نتایج بازمی گردد. بین 3 تا 5 روز و نهایتاً یک هفته پس از آزمون امکان مشاهده کارنامه وجود خواهد داشت.

توجه داشته باشید که کارنامه تیزهوشان از طریق سامانه های اینترنتی hoosh.medu.ir  و azmoon.medu.ir به ترتیب برای مقاطع هفتم و دهم در دسترس خواهد بود.

 

 

راهنمای دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان 

والدین گرامی به یاد بسپارید که تلقی نادرست از قابلیت‌های فرزندتان و احساس شکست، موجب خدشه دار ساختن اعتماد به نفس و خودباوری او می‌شود. جهت پیشگیری از هر گونه فشار ذهنی، عاطفی و جسمی لازم است (صرف نظر از کسب هر نتیجه و قبولی یا عدم قبولی وی) شرایط عاطفی و ذهنی فرزندتان را چه قبل و چه بعد از آزمون تیزهوشان توجه کرده و مدیریت لازم را داشته باشید. به تلاش‌ها و قابلیت‌های فرزندتان احترام بگذارید و از او سپاسگزاری کنید و سعی نمایید تلقی شما از عدم قبولی فرزندتان به نشانه ضعف و ناتوانی او نباشد و نیز قرار گرفتن آن در اسامی قبول شدگان تیزهوشان موجب غرور کاذب، احساس برتری جویی و فخر فروشی نشود. فرزندتان را مطمئن کنید که با توکل به خداوند بزرگ و با تلاش و توانمندی‌های زیادی که دارد می‌تواند در سال‌های تحصیلی پیش رو موفقیت‌های بزرگی را کسب نماید و قبولی در کارنامه آزمون تیزهوشان صرفا یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت است.

برای مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان نیاز است مراحل زیر به ترتیب طی شود.

ابتدا دانش آموزان با توجه به مقطع خود نیاز است به سامانه تعیین شده مراجعه کنند؛ زیرا سامانه مربوط به پایه ششم با پایه نهم متفاوت است.

آدرس سامانه برای مقطع ششم به هفتم : hoosh.medu.ir

آدرس سامانه برای مقطع نهم به دهم : azmoon.medu.ir

 در هر دو سامانه کادرهایی برای وارد کردن کدملی و رمز عبور وجود دارد که دانش آموز باید در قسمت های مشخص شده این دو کد را وارد کند.

 

 

کارنامه تیزهوشان نهم

 

 

در مرحله بعدی برای هر دو سازمانی قسمتی خاص تعیین شده است که مربوط به نقش دانش آموز و نام سازمان می شود.

پس از تعیین گزینه مناسب در این قسمت نیز، صفحه مربوط به هر دانش آموز به وی نشان داده خواهد شد. در همین صفحه دکمه ای با نام دریافت کارنامه وجود دارد که دانش آموزان می توانند برای مشاهده نمرات خود روی آن کلیک کنند.

 

 

کارنامه تیزهوشان هفتم

 

 

اگر دانش آموزی نسبت به نمره دریافتی خود اعتراض داشت، می تواند در سامانه اعتراض خود را ثبت کند تا پاسخ نامه وی دوباره مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

مراحل مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان

 

 

برای دریافت پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان  روی عبارت کلیک نمایید .

 

 

توضیحات کارنامه تیزهوشان 1401 – 1402

ممکن است هنگام مشاهده کارنامه در رابطه با برخی قسمت های آن سوالاتی برای شما پیش بیاید، به همین دلیل ما در این قسمت قصد داریم به توضیح مهم ترین و اصلی ترین قسمت های کارنامه آزمون تیزهوشان بپردازیم.

نمره آزمون : در خصوص نمره آزمون باید بدانید که این نمره همان امتیاز داوطلب است و با این مورد داوطلب نسبت به سایرین سنجیده خواهد شد.

تعداد سوالات صحیح : این تعداد نشان می دهد که دانش آموز چند پاسخ صحیح داشته است.

تعداد سوالات غلط : این مورد نشان دهنده تعداد پاسخ های غلط داوطلبان خواهد بود و مشخص می کند که هر دانش آموز چقدر نمره منفی کسب کرده است.

تعداد سوالات بی پاسخ : تعداد سوالاتی که بی جواب مانده است، در این قسمت نشان داده می شود.

اولویت انتخابی : مدارس انتخاب شده توسط دانش آموز در زمان ثبت نام همان اولویت انتخابی است.

تمامی موارد گفته شده در فوق برای هر دو مقطع هفتم و نهم مشترک است و تنها تفاوت در وجود ستون رشته می باشد.

 

 

نحوه ی ثبت نام و درج کارنامه آزمون تیزهوشان 

1- گزینش دانش آموزان از طریق آزمون انجام می‌شود.

2- کادر آموزشی مدارس تیزهوشان نیز مورد گزینش قرار می‌گیرند.

3- دانش آموزان در حدود 42 ساعت در هفته در مدارس تیزهوشان حضور دارند.

4- مدارس سمپاد دارای امکانات خوابگاهی و شبانه روزی نمی‌باشند.

5- امکانات آموزشی و پرورشی این نوع از مدارس نسبت به مدارس عادی سطح بالاتری دارد و جزء مدارس خاص محسوب می‌شوند.

به اطلاع داوطلبان گرامی می‌رسانیم که مطابق با روال هر سال احتمال دارد کارنامه آزمون تیزهوشان  یک ماه بعد از آزمون صادر گردد . برای اطلاع از زمان دقیق دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان با مرکز مشاوره سمپاد ایران تحصیل تماس بگیرید. داوطلبان می‌بایست به سامانه ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان به نشانی Azmoon.medu.ir مراجعه نمایند، اطلاعات دانش آموزی خود را درون فرم ثبت نام وارد کرده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به شما توصیه می‌کنیم که قبل از ثبت نام حتما دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان  را بطور کامل و دقیق مطالعه نمایید تا در روند انجام مراحل ثبت نام اشتباهی انجام نگیرد.

 

 

اطلاعیه :

روش محاسبه درصد و نمره تیزهوشان افراد در کارنامه تیزهوشان با استفاده از فرمول زیر می باشد :

(3* تعداد کل سوالات) / { تعداد سوالات غلط – (3* تعداد سوالات درست)} = درصد قبولی تیزهوشان

 

نحوه اعتراض به کارنامه آزمون تیزهوشان 

همانطور که می دانید امکان اعتراض به کارنامه آزمون تیزهوشان برای درخواست بررسی مجدد کارنامه و پاسخ نامه وچود دارد. در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل اعتراض را بررسی کنیم.

در ابتدا لازم است به سامانه مربوطه مراجعه کرده و یا وارد کردن اطلاعات خواسته شده وارد صفحه شخصی خودتان شوید. در این صفحه گزینه ای با نام ثبت درخواست تجدید نظر وجود دارد که مربوط به ثبت اعتراض می شود.

اگر روی این گزینه کلیک کنید، صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن فرم درخواست تجدید نظر قابل مشاهده می باشد.

در این فرم از شما اطلاعاتی خواسته می شود که باید تمامی آن ها را وارد کرده و سپس گزینه ذخیره را بزنید.

 

نکات دریافت کارنامه تیزهوشان

درصدی که برای هر درس کارنامه ذکر شده است نشان دهنده وضعیت فرد در پاسخگویی به سوالات می باشد. اما ملاک پذیرش نمره کل دانش آموزان است که باید به آن توجه شود.

برای تعیین بالاترین نمره، ابتدا تمامی نمرات محاسبه شده و سپس بالاترین نمره تعیین می شود. با کاهش درصد های دانش آموزان نمره آنان نیز به صورت نزولی کم می شود و به نمره آزمون تیزهوشان، تراز نیز گفته می شود.

هر چه تراز یا نمره دانش آموزان بیشتر باشد، افراد شانس بیشتری برای پذیرفته شدن خواهند داشت.

 

 

آخرین اخبار پیرامون مشاهده کارنامه تیزهوشان

تاریخ انتشار کارنامه تیزهوشان در سال جاری:

برای سال جاری هنوز تاریخ انتشار کارنامه معین نشده است.

تاریخ ثبت اعتراض برای کارنامه تیزهوشان:

تاریخ ثبت اعتراض نیز به تاریخ انتشار کارنامه بستگی دارد که هنوز مشخص نیست.

 

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان بپردازیم. مراحل مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان هفتم و کارنامه آزمون تیزهوشان نهم تفاوت خاصی با هم ندارد که در این مطلب بررسی گردید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع از نحوه مشاهده کارنامه آزمون تیزهوشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید. کارشناسان ما با اطلاع از زمان دقیق مشاهده در این مورد شما را راهنمایی خواهند کرد.

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

 

3.2/5 - (10 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا کارنامه های مقطع ششم و نهم برای آزمون تیزهوشان از یک سامانه ارائه می شود؟

خیر هر کدام سامانه های جدا از هم دارند که دانش آموزان می توانند برای دریافت کارنامه مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کارنامه تیزهوشان چیست؟

مدرک خاصی نیاز نیست فقط باید به سامانه مراجعه شده و اطلاعات لازم وارد شود.

آیا تاریخ دریافت کارنامه تیزهوشان مشخص شده است؟

خیر تاریخ دریافت کارنامه هنوز اعلام نشده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  نگار
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام.ایا محاسبه درصد ازمون با سال قبل فرق کرده.مبنی بر اطلاعیه ای ک سمپاد دو سوم امتیاز کل رو ب دفتر چه اول و یک سوم امتیاز را ب دفتر چه دوم اختصاص داده.کما این که روی جلی هر دو دفتر چه نوشته شده هر سوال صحیح سه امتیاز مثبت و هر سوال غلط یک امتیاز منفی دارد.البته من ازمون ششم را مد نظر دارم
  ممنون از پاسخ گویی شما

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

   سلام وقت بخیر . کارنامه آزمون تیزهوشان هرسال بستگی به تراز ها و نمرات رقبا دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 2. Avatar photo
  نگار
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام.ایا محاسبه درصد ازمون با سال قبل فرق کرده.مبنی بر اطلاعیه ای ک سمپاد دو سوم امتیاز کل رو ب دفتر چه اول و یک سوم امتیاز را ب دفتر چه دوم اختصاص داده.کما این که روی جلی هر دو دفتر چه نوشته شده هر سوال صحیح سه امتیاز مثبت و هر سوال غلط یک امتیاز منفی دارد.
  ممنون از پاسخ گویی شما

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

   سلام وقت بخیر . کارنامه آزمون تیزهوشان هرسال بستگی به تراز ها و نمرات رقبا دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 3. Avatar photo
  آیناز
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام من آزمون تیزهوشان این سال رو دادم و ترازم حدود ۳۰۰۰۰ میشه و اینکه شهر ما شهر کوچیکی هستش و یدونه فرزانگان متوسطه دوم داره و من در استان آذربایجان غربی شهر نقده هستم و تنها ۸ نفر پذیرش تجربی داره و تو جلسه امتحان چند نفری که باهاشون صحبت کرده بودم که میگفتن وقت کم آوردن و به همه سوالات جواب ندادن آیا امکان قبولی من هست؟ و اینکه زودتر ازمرداد ماه اعلام نمیشه؟ چونکه همان طور که گفتم یدونه تیزهوشان و جمعیت هم زیاد نبود و ۲ ماه برا اعلام نتایج زیاده

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام اگر میانگین بالای 70 درصد زده باشی شانس بالایی برای قبولی در تیزهوشان دارید

 4. Avatar photo
  زهرا
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۴

  سلام اخرین تراز پذیرش شیراز پارسال برای تجربی چند بوده ؟ و اینکه به نظرتون ترازا امسال افزایش پیدا میکنه یا کاهش ؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام معمولا نسبت به تعداد شرکت کننده و تعداد ظرفیت پذیرش مدارس مشخص میشه اگه درصد بالای 70 بزنی پذیرش میشی

 5. Avatar photo
  سهیل
  ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷

  درصد یا امتیاز اولین و آخرین نفری که قبول شده در آزمون چقدر بوده؟میدونید؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۶

   سلام کارنامه قبولی تیزهوشان چه استانی؟

تماس با مشاور