ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد تیزهوشان + لینک تغییر اطلاعات

جزییات ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد آغاز شد. برای اتصال به سامانه ویرایش اطلاعات دانش آموز لازم است در زمان تعیین شده با توجه به فراخوان تعیین شده مدارس اقدامات لازم را انجام دهید. داوطلبان دقت داشته باشند که امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام سمپاد در دو زمان وجود دارد. در صورتی که شما به هنگام ثبت نام متوجه اشتباهی در فرم ثبت نام خود شدید می توانید در همان زمان جهت ویرایش اقدام نمایید. همچنین برای ویرایش اطلاعات می توانید با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

امکان ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد برای برخی از اطلاعات موجود در فرم وجود نخواهد داشت و به همین دلیل تنها می توانید اولویت ها و همچنین استان مورد تقاضای خود را ویرایش کنید ولی امکان ویرایش اطلاعاتی همچون محل سکونت فعلی وجود نخواهد داشت. همچنین در زمان صدور کارت نیز می توانید برای انجام ثبت نام مجدد نیز اقدام نمایید.

تمامی افرادی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند، باید در زمان ثبت نام تمامی مراحل مورد نیاز را طی کنند تا نام آن ها به عنوان داوطلبان شرکت در آزمون ثبت گردد. افرادی که برای ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام می نمایند، ممکن است در تاریخ های اعلام شده موفق به طی کردن تمامی مراحل نشوند که در این صورت می توانند در مهلت های تمدیدی ثبت نام کنند. به علاوه گروه دیگر افرادی هستند که ثبت نام خود را انجام داده اند؛ اما  اطلاعات را اشتباه وارد کرده و یا ناقص ثبت نموده اند که این برای این افراد نیز بازه ای زمانی جهت اصلاح اطلاعات در نظر گرفته خواهد شد. اگر شما نیز جزء این دسته افراد هستید نگران نباشید زیرا در ادامه تمامی شرایط و مراحل آن را بررسی خواهیم کرد.

 

برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد و اطلاع از زمان دقیق ویرایش اطلاعات 1401 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد 1401-1402 نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نیست و می توانید با استفاده از سامانه در تاریخ 16 الی 25 فروردین اقدام نمایید.

 

 

زمان ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد

یکی از مشکلاتی که در رابطه با ثبت نام آزمون تیزهوشان خصوصاً برای آن دسته از داوطلبانی که انجام امور ثبت نام تیزهوشان خود را به مراکز کافی نت ها می سپارند این است که اشتباهاتی در ورود اطلاعات آنها و یا تکمیل فرم ثبت نام وجود دارد. با توجه به تکرار اشتباهات سامانه تیزهوشان امکان ویرایش اطلاعات را به کلیه داوطلبان که ثبت نام خود را انجام داده‌اند فراهم نموده است.

لازم به ذکر است که امکان ویرایش اطلاعات تنها در زمان خاصی امکان پذیر است بنابراین در صورتیکه داوطلبان در زمان تعیین شده اقدام نکنند امکان تصحیح آن وجود نخواهد داشت. در دو زمان شما امکان ویرایش را خواهید داشت. چنانچه به هنگام ثبت نام متوجه این اشتباه شده باشید می توانید در همان زمان برای تصحیح آن اقدام نمایید.

در صورتی که پس از تکمیل ثبت نام متوجه اشتباهات خود و ورود آن شدید، می توانید در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد اقدام نمایید. دقت داشته باشید که مواردی از جمله انتخاب استان، شهر مقصد و اولویت های انتخابی برای متقاضیانی که ثبت نام خود را با پرداخت هزینه تکمیل نموده‌اند امکان پذیر خواهد بود. بنابراین چنانچه ثبت نام شما تکمیل نشده باشد نخواهید توانست سایر اقدامات را انجام دهید. توجه داشته باشید تاریخ 16 الی 25 فروردین برای پایه های ششم به هفتم تعیین شده است و برای پایه نهم به دهم هنوز تاریخ دقیقی جهت ویرایش مشخص نشده است که به محض انتشار تاریخ مربوط به این پایه ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در دو مرحله امکان ویرایش اطلاعات برای این افراد وجود دارد. مرحله اول در همان زمان ثبت نام است که امکان ویرایش وجود خواهد داشت و مرحله دوم نیز در زمان دریافت کارت ورود به جلسه است که این امکان وجود خواهد داشت. تاریخ دقیق معین شده برای این پایه 16 الی 25 فروردین ماه است.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

این گروه نیز در دو مرحله می توانند برای ویرایش اطلاعات اقدام نمایند. مرحله اول در همان زمان ثبت نام و مرحله دوم زمانی که تاریخ دریافت کارت تعیین شده و سامانه دوباره باز خواهد شد.

توجه داشته باشید ویرایش برای افرادی امکان پذیر است که اطلاعاتی از قبیل استان، شهر مقصد و اولويت‌ های انتخابی خود را به همراه هزینه نهایی کرده اند.

 

 

برای اطلاع از نحوه تمدید ثبت نام آزمون تیزهوشان بر روی لینک کلیک کنید

 

 

نحوه ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد

چنانچه مایل به ویرایش اطلاعات ثبت نام سمپاد خود می باشید می توانید از طریق سامانه استعداد درخشان اقدام نمایید. دقت داشته باشید که لینک ویرایش داوطلبان پایه هفتم و دهم متفاوت می باشد به همین دلیل لازم است برای هر یک از مقاطع به صورت جداگانه اقدام نمایید. در ادامه به صورت تصویری مراحل مورد نیاز را توضیح خواهیم داد.

در اولین قدم لازم است به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه نمایید. پس از ورود به سامانه پایه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در قسمت های تعیین شده کد ملی رمز عبور همگام را وارد کنید.

نکته :  به هنگام وارد نمودن رمز عبور همگام دقت لازم را در وارد کردن اعداد کوچک و بزرگ و یا حروف بزرگ و کوچک داشته باشید زیرا در صورت روشن بودن دکمه کپس لاک کیبورد شما رمز قبلی و جدید را به عنوان دو رمز متفاوت خواهد شناخت و به همین دلیل ورود به سامانه را غیر ممکن خواهد نمود.

در سومین مرحله دانش آموز باید نقش خود را به عنوان دانش آموز یا سازمان وارد نمایند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در قسمت سمت راست دو کارت وجود دارد یکی از آنها این است که نقش خود را انتخاب نمایید و در گزینه دوم عنوان سازمان را وارد کنید و سپس بر روی گزینه تایید کلیک نمایید.مراحل زیر برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد ضروری می باشد.

در صورتی که اطلاعات به درستی وارد شده باشد می توانید وارد صفحه شخصی شوید و در قسمت مدیریت آیکون های مورد نظر را مشاهده نمایید. یکی از آیکون ها شبیه به کلاه دانشجو و آیکون دوم شبیه مداد خواهد بود همچنین همانند کارت بانکی در قسمت مدیریت وجود دارد برای ویرایش اطلاعات لازم است بر روی آیکونی که مدادی بر روی آن است کلیک نمایید.

چنانچه مراحل بالا را به درستی طی نموده باشید ، می‌توانید اطلاعاتی همانند استان مورد تقاضا نام شهرستان مورد تقاضا اولویت های انتخابی و سایر مواردی که در تصویر مشاهده می کنید ویرایش کنید. دقت داشته باشید که امکان ویرایش و تغییر نام، نام خانوادگی ،کد ملی و همچنین نوع دبستان و استان محل سکونت کنونی وجود نخواهد داشت.

در مرحله آخر پس از ویرایش فرم ثبت نام یک بار دیگر بر روی اطلاعات ثبت شده کلیک کنید و پس از کنترل آن‌ها بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید  مسئولیت تمامی اطلاعات وارد شده به عهده داوطلب بوده و در صورت تخلف در ورود اطلاعات ثبت نام  و بی اثر خواهد شد.

 همانند شرایط ثبت نام در صورت تایید اطلاعات، سامانه شماره پیگیری را در اختیار قرار خواهد داد و پس از پرداخت وجه ثبت نام و پرداخت نهایی شماره رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا زمان اعلام نتایج لازم است آن را نزد خود نگاه دارید. در صورتی که با شرایط ذکر شده موافق هستید بر روی مربع کلیک نموده و تیک تایید را بزنید و سپس بر روی ذخیره کلیک کنید.

 

 

برای دریافت نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

نحوه ویرایش اطلاعات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم

از آنجایی که ثبت نام برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در دو سامانه جدا از هم می باشد. به همین دلیل برای ویرایش اطلاعات نیز باید به دو سامانه جدا از هم مراجعه کرده که در این قسمت ما نحوه ویرایش اطلاعات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را بررسی خواهیم کرد.

 

 

راهنمای تصویری ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در ابتدا نیاز است آدرس azmoon.medu.ir را در موتور جستجو گر خود سرچ کرده و پس از انتخاب پایه هفتم و ورود به سایت در قسمت های مشخص شده کد ملی و رمز عبور را وارد کنید .

 

 

ویرایش اطلاعات تیزهوشان

 

 

سپس باید پایه و نقش و نام سازمان را مانند شکل زیر وارد کنید و تایید را بزنید.

 

 

زمان ویرایش اطلاعات سمپاد

 

 

در نهایت به پورتال شخصی خودتان وارد خواهید شد که می توانید تغییرات مورد نیاز را اعمال کرده و سپس ثبت نهایی را بزنید.

 

 

دانش آموزان اتباع نیز امکان ثبت نام در آزمون سمپاد را دارند بدین شرط که کد اتباع خود را دریافت کرده باشند.

 

 

راهنمای تصویری ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم برای ویرایش اطلاعات درمقطع نهم به دهم نیاز به استفاده از سامانه ای مجزا است. در این قسمت مراحل ویرایش اطلاعات برای این مقطع را بررسی خواهیم کرد.

 ابتدا نیاز است وارد سامانه azmoon.medu.ir شوید و کدملی و رمزعبور خود را وارد نمایید.

 

 

ویرایش اطلاعات سمپاد ششم

 

 

در مرحله بعدی نیاز است نقش خود و نام سازمان را در قسمت های مشخص شده در شکل زیر را وارد کرده و گزینه « تایید » را کلیک کنید.

 

 

ویرایش اطلاعات سمپاد نهم

 

 

بعد از این مرحله می توانید از گزینه «مدیریت» اطلاعات خود را مشاهده کرده و سپس برای ویرایش آن اقدام نمایید.

 

 

تمامی مراحل ثبت نام اینترنتی بوده و رمز همگام باید توسط مدرسه دانش آموز ارائه گردد همچنین بهتر است که از طریق مرورگر firefox انجام شود.

 

 

ثبت نام مجدد آزمون تیزهوشان

برخی از دانش آموزان ممکن است به دلایل مختلف از ثبت نام جامانده باشند و به همین دلیل امکان نام نویسی را نداشته باشند. در صورتی که متقاضیان شرکت در آزمون مایل به ثبت نام باشند مهلت مجددی در اختیار آنها قرار داده نخواهد شد. بنابراین جاماندگان از ثبت نام می توانند در این زمان مجدداً  اقدامات لازم را به انجام برسانند.

چنانچه مایل به ثبت نام در مدارس تیزهوشان می باشید توصیه می‌کنیم که ابتدا دفترچه راهنما را به خوبی مطالعه نمایید. پس از اطلاع از شرایط ظرفیت پذیرش آزمون، به سامانه وارد شده و اقدامات لازم را به انجام برسانید. توجه داشته باشید ثبت نام شما زمانی به پایان خواهد رسید که به خاطر داشتن این کد رهگیری را دریافت نموده باشید این کد برای ورود به مراحل بعدی  الزامی می باشد بنابراین در همان زمان بهتر است این از آن دریافت نمایید.

جاماندگان از ثبت نام برای اطلاع از زمان ثبت درخواست خود می توانند با کارشناسان ما در ارتباط باشند. همچنین در صورتی که سوالی در رابطه با ثبت نام دارید و یا مایل به انجام ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد توسط کارشناسان ما می باشید می توانید پس از برقراری ارتباط کلیه امور را انجام دهیم همچنین امکان دریافت سوالات آزمون تیزهوشان برای تمامی داوطلبان فراهم شده است.

 

 

برای اتصال به سامانه سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت هشتم سمپاد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

شرایط پذیرش در مدارس تیزهوشان

 کلیه دانش آموزانی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند در مدارس تیزهوشان پذیرفته شوند.

 1. پذیرش دانش آموزان برای ورود به دبیرستان دوره‌های اول استعدادهای درخشان تنها بر اساس نتیجه سنجش آنها خواهد بود.
 2.  داوطلبان می‌توانند برای انتخاب دبیرستان استعداد درخشان مورد نظر خود با توجه به محل سکونت و یا ناحیه و منطقه آموزش و پرورش انتخاب نمایند.
 3.  با توجه به اینکه سنجش داوطلبان بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل آنها می باشد، به همین دلیل داوطلبانی که در خارج از کشور سکونت دارند برای سنجش لازم است در مدارس ایرانی خارج از کشور حضور یابند.
 4.  در برخی از شهرستان ها که دارای چندین دبیرستان دوره اول استعداد درخشان می باشند داوطلبان امکان انتخاب مدرسه و دبیرستان این شهرستان را خواهند داد و می توانند دبیرستان دوره اول استعداد درخشان را به ترتیب اولویت در تقاضای مورد نظر خود انتخاب نمایند.
 5. در صورتی که مدارس شهر های مختلف را بر اساس اولویت های سه گانه شهر و مدرسه انتخاب نموده اید ملاک پذیرش و یا عدم پذیرش بر اساس اولویت های انتخابی شما خواهد بود.
 6.  داوطلبانه مدارس ایرانی خارج از کشور تنها بر اساس حوزه های سنجش داخل کشورانجام خواهد شد.
 7.  دانش آموزان دوقلو یا چند قلو همسان ورودی مدارس استعداد درخشان در صورت کسب امتیاز حداقل ۸۰ آخرین رتبه پذیرفته شده می ‌توانند بر اساس اولویت انتخاب علاوه بر ظرفیت در نظر گرفته شده ثبت نام نمایند.
  1.  دانش آموزان همسان لازم است بر اساس اولویت های انتخابی خود که مشابه یکدیگر می باشند اقدام نمایند.
  2.  چنانچه یکی از دوقلوهای همسان در ردیف پذیرفته شدگان قرار گیرد امکان قبولی سایر هم زدن در اولویت های انتخابی خود یا بهبود اولویت ها در صورتی فراهم خواهد شد که امتیاز کسب مدرسه قبولی جدید بالاتر از امتیاز مدرسه محل ابولی همزاد اول نباشد.

 

 

مهم ترین اخبار مرتبط با آزمون سمپاد

قابل توجه شرکت کنندگان درآزمون مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی 1401-1402

9 فروردین 1401

در این خبر آمده بود که دفترچه راهنمای ثبت نام دانش آموزان منتشر شده و هر دو مقطع ششم و نهم می توانند برای دانلود دفترچه به لینک قرار داده شده مراجعه نمایند.

15 اسفند 1401

در این تاریخ نیز دستور العمل نحوه ثبت نام دانش آموزان برای آزمون تیزهوشان ابلاغ شده بود که جزییات آن به شرح زیر است :

بر اساس این دستورالعمل، تمام فرآیندها، اعم از ثبت نام اینترنتی داوطلبان، صدور اقلام پیش از آزمون، چاپ، بسته بندی و ارسال دفترچه های سوالات بر اساس حوزه بندی، تصحیح پاسخ برگ ها، اعلام نتایج و پاسخگویی به درخواست های تجدید نظر، به صورت ستادی و متمرکز صورت می گیرد.

در این دستورالعمل آمده است، مسئولیت برگزاری دقیق و مطلوب این آزمون ها در استان بر عهده مدیرکل آموزش و پرورش می باشد.

 

 

 

برای دانلود PDF مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد مطالبی را ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اتصال به سامانه ویرایش  دانش آموز می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که ویرایش اطلاعات ثبت نام سمپاد تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است و پس از آن این امکان وجود نخواهد داشت. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل در خدمت شما خواهند بود.

 

برای اطلاع از نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام سمپاد و دریافت مشاوره در رابطه با نحوه پذیرش در مدارس تیزهوشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی می توان برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد اقدام نمود؟

در زمان انجام ثبت نام می توانید اطلاعات خود را ویرایش نمایید و همچنین در زمان صدور کارت نیز این امکان وجود دارد.

آدرس سامانه ویرایش اطلاعات دانش آموز چیست؟

برای ورود به سامانه می توانید به سامانه azmoon.medu.ir متصل شوید.

آیا در زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام سمپاد امکان تغییر محل سکونت وجود دارد؟

خیر. تنها اطلاعاتی که مربوط به اولویت بندی می باشد قابل ویرایش خواهند بود.

چه زمانی ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد به اتمام می رسد؟

زمانی که کد رهگیری را دریافت نمودید، در واقع کار شما به پایان رسیده است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  امیرعلی
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۹

  زمان گرفتن کارت ورود به جلسه امکان تغییر حوزه امتحانی هست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر
   بله امکان تغییر هست.

 2. Avatar photo
  سمانہ
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام قسمت ویرایش ندارد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام
   ویرایش ثبت نام ازمون تیزهوشان امکان پذیر نیست در صورتی که کارت ورود به جلسه اومد امکان ویرایش هست

 3. Avatar photo
  محمود
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام، برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد از چه طریقی باید اقدام کرد؟

  • Avatar photo
   irani
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام، برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد از طریق وبسایت AZMOON.MEDU.IR باید اقدام کنید.

 4. Avatar photo
  عباسیان
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

  ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد چجوریه

  • Avatar photo
   irani
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام، برای ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد باید وارد وبسایت azmoon.medu.ir شوید و با کد ملی و کد همگام اقدام به ویرایش نمایید.

 5. Avatar photo
  Sinaonjast
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد رو ميشه توضيح بديد؟

 6. Avatar photo
  شوکرانی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  ویرایش اطلاعات رونتونستم بکنم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

   زمان ویرایش اطلاعات اقدام نکردین

تماس با مشاور