نتایج کنکور ارشد 98

ورود به مقطع ارشد در سال‌های اخیر از راه‌های مختلفی امکان پذیر گشته است. راه‌هایی همچون کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور ،ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ، پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد صرفاً بر اساس شرط معدل ، تکمیل ظرفیت و … از جمله روش‌هایی است که هر یک از داوطلبان می‌توانند برحسب تمایل خود انتخاب نمایند و نتایج کنکور ارشد را در زمان‌های مقرر دریافت نمایند.

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری ، ثیت نام این دو آزمون به صورت یکجا صورت می‌پذیرد. همچنین زمان این دو آزمون نیز یکی خواهد بود و در یک زمان داوطلبان بر حسب علاقه‌مندی خود، می‌توانند با یک تیر دو نشان بزنند. بنابراین آن دسته از داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سراسری یا آزاد شرکت نموده‌اند، می‌توانند به صورت هم‌زمان نتایج کنکور ارشد را ملاحظه نمایند.

هرمان با اعلام نتایج کنکور ارشد کلیه داوطلبانی که در هر یک از زیر گروه‌ها موفق به کسب رتبه مجاز گردیده اند، می‌توانند در انتخاب رشته شرکت نموده و یا با دانلود دفترچه انتخاب رشته نسبت به کد رشته محل‌های مورد انتخابی خود اقدام نمایند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که پس از اعلام نتایج آزمون ارشد سراسری دفترچه انتخاب رشته در دانشگاه آزاد و دانشگاه سرارسری به صورت جداگانه منتشر خواهد کردید.

 

جهت اطلاع دقیق از نتایج کنکور ارشد ، مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد ، انجام انتخاب رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد

 

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98
مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد

 

جهت مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد هر یک از دانشگاه‌های آزاد و سراسری می‌توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. همانند سال‌های گذشته ، دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد نیز به صورت اینترنتی خواهد بود. لذا آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در آزمون می‌باشند ، می‌توانند با مراجعه به سامانه سنجش نسبت به دریافت نتایج اقدام نمایند.

راه‌های در نظر گرفته شده برای مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد مختلف هست بنابراین داوطلبان با توجه به اطلاعات خود می توانند هر یک از این راه‌ها را انتخاب نمایند. داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که چنانچه در رابطه با دریافت نتایج دچار مشکلاتی هستند، حتماً با سامانه ما برای حل این مشکلات تماس حاصل نمایند.

برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد و همچنین زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ، می‌توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیلتماس حاصل نمایید . مشاورین و متخصصین ما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا متخصصین ما در ارائه خدمات به شما عزیزان آماده باشند.

 

 

نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری به صورت اینترنتی و در خرداد ماه اعلام می گردد.

 

 

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد

 

آزمون کارشناسی ارشد در اردیبهشت ماه برگزار می ردد. برخلاف گذشته که این آزمون ارشد سراسری در بهمن ماه برگزار می‌گردید داوطلبان متقاضی ارشد دانشگاه آزاد در اردیبهشت ماه باید در آزمون شرکت می‌کردند، این آزمون در سال‌های اخیر ادغام شده است و بنابراین در اردیبهشت ماه برگزار می‌گردد. نتایج کنکور ارشد نیز ، حدوداً پس از یک ماه بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد گردید.

نتایج کنکور ارشد را می‌توان به دو صورت دانشت. یکی از این نتایج را که می‌توان نتایج اولیه آزمون ارشد نامید بدین معناست که در این کارنامه داوطلب می‌تواند از وضعیت مجاز و یا غیر مجاز بودن خود در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف آگاه گردد. همچنین درصدهای زده شده در تمامی دروس در این کارنامه قابل مشاهده خواهد بود. این کارنامه در خردادماه انتشار می‌گردد.

نوع دوم نتایج کنکور ارشد را می‌توان کارنامه نهایی دانست. نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد در کارنامه نهایی نیز، به همین صورت خواهد بود . در کارنامه نهایی کنکور هر یک از داوطلبانی توانند در رابطه با دانشگاه پذیرفته شده خود اطلاعات لازم را دریافت نمایند. همچنین نسبت به پذیرفته شدن در کد رشته محل‌های انتخابی خود آگاه شوند. پذیرش در این مرحله را می‌توان پذیرش نهایی نامید.

 

نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد

 

نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98
نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد

 

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد به چند طریق امکان پذیر است. ابتدا داوطلبان لازم است برای دریافت نتیجه خود به سامانه سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند. با توجه به سامانه مذکور کلیه اطلاعات قابل دریافت خواهند بود. پس از آن بر روی لینک دریافت نتایج کنکور ارشد کلیک نمایند. در ادامه وارد صفحه دریافت نتایج خواهید شد که با استفاده از روش های زیر قابل دریافت خواهد بود

روش اول با استفاده از شماره پرونده و کد پیگیری می باشد. شماره پرونده همان شماره ای است که پس از ثبت نام کنکور ارشد در اختیار شما قرار خواهد گرفت. علاوه بر آن شما نیازمند شماره پیگیری است . شماره پیگیری همان کدی است که به هنگام اتمام ثبت نام در اختیار داوطلب عزیز قرار داده می شود و لذا با استفاده از این شماره ، دریافت نتایج کنکور ارشد قابل انجام خواهد بود.

 

 

 

برای بهرمندی از مشاوره رایگان کارشناسی ارشدمی توانید روی عبارت کلیک نمایید .

 

 

روش بعدی برای دریافت اطلاعات با استفاده از شماره پرونده و کد ملی می باشد. در واقع این روش با استفاده از اطلاعات هویتی و همچنین اطلاعات ثبت نامی می باشد. شماره پرونده علاوه بر هنگام ثبت نام ، در زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون نیز قابل مشاهده خواهد بود. چنانچه داوطلبانی به این اطلاعات دسترسی ندارند، می توانند با کمک متخصصین ما از راه های تعیین شده این اطلاعات را به دست آورد.

 

سامانه دریافت نتایج کنکور ارشد

 

کلیه داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از سامانه نتایج کنکور ارشد ایران تحصیل ، نسبت به دریافت نتایج اقدام نمایند. تمامی داوطلبانی که در دریافت نتایج دچار مشکل شده اند و یا اینکه مایل به مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد هستند، می توانند با استفاده از این سامانه به نتیجه خود دسترسی داشته باشند.

آن دسته از داوطلبانی که پس از مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد احساس می کنند که این نتیجه با عملکرد آزمون آنها یکی نمی باشد، می توانند نسبت به نتایج خود اعتراض بزنند. در صورتی که این اعتراض با توجه به راه های پیش بینی شده باشد، با درخواست آنها مبنی بر بررسی مجدد موافقت خواهد شد.

علاوه بر دریافت نتایج کنکور ارشد کلیه داطلبان عزیز می توانند با استفاده از مشاوره تحصیلی تلفنی ارشد، نسبت به راه حل های مختلف برای دریافت نتایج آگاه شوند. بنابراین تمامی داوطلبین عزیز می توانند با استفاده از سامانه مذکور ، در رابطه با راه حل هایی که برای مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وجود دارد، اطلاعات جامعی را کسب نمایند.

 

مطالب مرتبط :

منابع کنکور ارشد 99

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

از چه سامانه ای میتوان نتیجه کنکور ارشد را مشاهده کرد؟

می توانند با استفاده از سامانه نتایج کنکور ارشد ایران تحصیل ، نسبت به دریافت نتایج اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج به چه صورت است؟

داخل مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

اگر از طریق سایت موفق به مشاهده نتایج کنکور ارشد نشدیم؟

با استفاده از مشاوره تحصیلی تلفنی ارشد ایران تحصیل، نسبت به راه حل های مختلف برای دریافت نتایج آگاه شوند.