موفقیت در کنکور در کمترین زمان ممکن

برای موفقیت در کنکور در کمترین زمان چه نکاتی باید رعایت کرد؟

زمان زیادی تا پایان کنکور باقی نمونده و تا چند ماه دیگه هر کدوم نتیجه تلاش یک ساله رو میگیرد و شاید سرنوشت و آینده شما رقم می خوره.موفقیت در کنکور نیاز به برنامه ریزی داره و باید نکات طلایی موفقیت در کنکور برای موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو رعایت کنید.

 

موفقیت در کنکور در کمترین با ایران تحصیل
موفقیت در کنکور در کمترین با ایران تحصیل

 

جهت مشاوره موفقیت در کنکور در کمترین زمان و معرفی منابع کنکور سراسری 98 با ما تماس بگیرید

شماره 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی روزهای تعطیل

 

من یک مشاورم و چند سال پشت کنکور موندم امروز قصد دارم از تجربه قبولی خودم در کنکور براتون بگم که چطور میشه موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو تجربه کرد؟ خانواده من خیلی اصرار داستن که تربیت معلم قبول بشم اما من هر سال قبول می شدم و رتبه میاوردم اما تربیت معلم هیچ پذیرشی نداشت. سه سال برای من به همین منوال گذشت تا اینکه بلاخره خبر اومد که تربیت معلم پذیرشش شروع شده. اون زمان خیلی خوشحال بودم وشروع کردم به درس خوندن. تا اینکه روز کنکور رسید. کاملا آماده بودم و با آمادگی کامل رفتم سر جلسه. اون سال کنکور واقعا سخت بود. سال قبلش من 70درصد منطق و فلسفه زده بودم و امسال منطق و فلسفه وحشتناک سخت بود. شروع کردم به زدن به صورت موقتی به این امید که وقت اضافه آودم تازه از اول نگاه کنم و تست های اشتباه رو پاک کنم. وقتی سوالات روانشناسی رو هم زدم ساعت رو که نگاه کردم 5 دقیقه به 12 بود. باخودم گفتم توی این 5 دقیقه یه نگاه اجمالی می کنم و اشتباهات رو پاک میکنم. تو همین فکرا بودم که صدایی تو بلندگو اومد که ضابطین وقت تمام شد…

نمیدونم چطور؟؟؟ اما ساعت من 5 دقیقه عقب مونده بود. پاکن رو برداشتم تا همه رو پاک کنم اما بازم نمیدونستم کاری که دارم میکنم درسته یا نه؟ نتایج که اعلام شد رتبه من 5 هزار شد با 8 درصد منفی منطق و فلسفه که ضریب 2 داشت وقتی کارنامه رتبه های زیر هزار کنکور همون سال رو نگاه کردم متوجه شدم اگه اون منفی رو نمیزدم رتبم 500 می شد. و من اون سال نتونستم تربیت معلم قبول بشم. و مثل هر سال برای دانشگاه روزانه انتخاب رشته نکردم.

سال بعد من دیگه هیچ انگیزه ای برای کنکور نداشتم. اون سال پنجمین باری بود که من کنکور شرکت می کردم.به اصرار خانوادم دفترچه ثبت نام رو خریداری کردم اما بعدش متوجه شدم که من شرایط سنی برای تربیت معلم رو ندارم و دیگه نمی تونم قبول بشم. دفترچه رو پس دادم و ناخودآگاه فقط گریه می کردم. باورم نمی شد همه آرزوهام به باد فنا رفتن و من دیگه هیچ وقت نمی تونستم کنکور قبول بشم و به دانشگاه وارد شم. اون روزها خیلی برام سخت می گذشت و خیلی حال روحی مناسبی نداشتم. به پیشنهاد خانواده و فامیل من اسفند ماه که زمان اصلاح اطلاعات بود ثبت نام کردم و تنها قصدم شرکت بود و نه قبولی. من به کتاب خوندن خیلی علاقه داشتم اما تو اون زمان این شکست اینقدر برام سنگین بود که تنها آرزوم پاره کردن کتابم بود. در طول روز 2 ساعت بیشتر نمی تونستم درس بخونم و فقط به اون لحظه ای که پاک کن رو برداشتم و پاک نکردم فکر می کردم. من زمان زیادی نداشتم و باید موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو برای خودم می ساختم.کتابای اون سال خیلی هاشون تغییر کرده بود و من دقیقا یادمه تا ده روز قبل کنکور روخوانی تونستم بکنم. اون سال رتبه خوبی با توجه به حجم درس خوندم آوردم و همه دانشگاه های تهران رو قبول شدم.اما بازم بخاطر نزدیکی مجبور شدم دانشگاه دولتی استان خودمون درس بخونم.اما من چطور تونستم موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو برای خودم رقم بزنم ؟

 

موفقیت در کنکور در کمترین زمان با رعایت نکات زیر :

 

موفقیت در کنکور در کمترین زمان با نکات طلایی
موفقیت در کنکور در کمترین زمان با نکات طلایی

 

1 : نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان – توکل بر خدا

اگه توی این یکسال تمام تلاشتون رو کردید بهتره حالا همه چیز رو به خدا بسپارید و به خدا توکل کنید. سپردن نتیجه به خدا آرامش روانی رو ایجاد می کنه و باعث میشه از استرس دور باشید و اینجوری می تونید جزو افرادی باشید که موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو تجربه کردند.

2 : نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان – به نتیجه فکر نکنید

خیلی از استرس هایی که برای داوطلبان در این زمان اتفاق می افته بخاطر فکر کردن به نتیجه است.آنچه شما باید الان روش تمرکز کنید فقط رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت باید باشه.

3 : نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان – روی مطالب جدید تمرکز نکنید

خیلی از داوطلبان کنکور زمانی که دارن مطالعه می کنند متوجه یک سری نکاتی میشن که شاید تا به حال با اون برخورد نکردند و سعی می کنن تا توی این فرصت باقی مونده به اون مباحث مسلط بشن. این کار اشتباه بزرگیه چون شما زمان زیادی تا کنکور ندارید و باید به تنها چیزی که فکر کنید موفقیت در کنکور در کمترین زمان باشه .چون هم باعث استرس شما و هم باعث آشفتگی ذهنیتون میشه و همچنین هیچ نتیجه ای هم در بر نخواهد داشت.

4 : نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان – دفترچه های کنکور سراسری سال قبل رو مطالعه کنید

این کار معجزه میکنه.دققا مثل این میمونه که سازمان سنجش سوالات رو به شما داده.ساختار سوالات کنکور دقیقا هر سال داره تکرار میشه و آشنا بودن با این ساختار کاملا شما رو برای سرعت عمل و تست زنی آماده میکنه.

5 : نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان – دست از تلاش بر ندارید

درسته شاید خیلی زمان زیادی نداشته باشید اما خیلی ها تو همین زمان درس خوندن و بدون استرس و با توکل بر خدا تونستن موفق بشن.

6 : نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان – نا امید نشوید

خیلی چیزها میتونه تو این زمان تغییر کنه و عامل موفقیت شما بشه.به قول معروف از این ستون تا اون ستون فرج.و زمان نمیتونه تنها ملاک قبولی باشه چون خیلی از داوطلبین تونستند موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو داشته باشن.

 

دسته بندی داوطلبان برای موفقیت در کنکور

  1.  داوطلب هایی که در طی سال با برنامه ریزی و همه مطالب رو مطالعه کردن.
  2.    افرادی که مطالب رو نصفه و نیمه مطالعه کردند و هنوز آمادگی کامل ندارند.
  3. داوطلب هایی که تازه شروع به درس خوندن کردن.
  4.  افرادی که امسال اولین تجربه کنکور رو دارند.
  5.  داوطلب های پشت کنکوری که تجربه دومین سال و یا چندمین سال کنکورشون هست.

گروه یک : با اینکه تلاششون رو کردن اما خیلی ها ممکنه احساس کنند که مطالب رو قاطی کردند و هیچ چیزی بلد نیستن. حتی ممکنه تو تست زدن هم این مشکل رو داشته باشن و اشتباه بزنن. اصلا نگران نباشید این حس کاملا طبیعیه. حتی من که مشاور هستم هم نزدیک ساعت امتحان این حس رو داشتم. فقط نباید به خودتون این استرس رو راه بدید و نگرانش باشید.

دسته دوم : بهترین تصمیمی که در حال حاضر می تونید بگیرید مسلط شدن روی مطالبی که قبلا خوندید و زدن تست های کنکور سراسری سال قبل معجزه می کنه. انگار که سازمان سنجش سوال ها رو بهتون داده.

دسته سوم : بهترین کار در این موقعیت خوندن درس هایی است که مهم تر هستند و تمرکزتون رو اونها بزارید و سوالات سال های قبل رو حتما مطالعه کنید. خوندن کامل این مقاله میتونه بیشترین کمک رو به شما برای موفقیت در کنکور در کمترین زمان رو داشته باشه.

گروه چهارم : استرس داشتن طبیعیه و اینکه شما ممکنه هیچ تصوری از کنکور نداشته باشید.پس خیلی نگران نباشید.

گروه پنجم : شما در گذشته و سال های قبل اشتباهاتی رو داشتید و الان بهتره از اون اشتباهات درس بگیرید و سعی کنید تکرارشون نکنید و به جای نا امید شدن از امتیاز تجربه کنکور به نفع خودتون استفاده کنید.

امیداورم توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا بتوانید به موفقیت در کنکور در کمترین زمان با استفاده از نکات طلایی موفقیت در کنکور برسید.

 

کانال موفقیت در کنکور در کمترین زمان
کانال موفقیت در کنکور در کمترین زمان

 

بیشتر بخوانید بهتر عمل کنید :

تکنیک های تست زنی در کنکور

همه چیز درباره کنکور ریاضی

منابع مهم کنکور ریاضی 98

افزایش سرعت تست زنی کنکور

منابع نظام جدید کنکور 98

سه ماه مانده به کنکور

کارنامه رتبه های برتر کنکور 97

موفقیت در کنکور در زمان کم

روش موفقیت در کنکور در کمترین زمان

موفقیت در کنکور در کمترین زمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.