ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1402

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱,۲۸۱
موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سالانه با برگزاری کنکور سراسری افراد زیادی برای قبولی در رشته ها و دانشگاه های برتر کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند. هر ساله در زمان شروع روند ثبت نام آزمون های سراسری، اطلاعیه ای مبنی بر موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری و همچنین شرایط ثبت نام آن منتشر میشود تا دانش آموزان و یا فارغ التحصیلانی که پس از مدت زمان زیادی تصمیم بر شرکت در آزمون سراسری گرفته اند از موارد و شرایط آگاه شده و درصورتی که واجد شرایط بودند، شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظرشان امتحان کنند. در این مقاله به بررسی موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1402 پرداخته ایم.

 

برای کسب اطلاع از پکیج آمادگی کنکور 1402 کلیک کنید.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری را ما در این قسمت به طور کامل برای شما بیان می کنیم.

برای مطالعه و این جز موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری همراه ما باشید .مواردی مانند:

 • آن دسته از فارغ التحصیلان نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا سال چهارم می باشند، امکان ثبت نام در کنکور سراسری را نخواهند داشت و حتما لازم است ابتدا نسبت به دریافت این گواهی اقدام نمایند.
 • فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و همچنین هنرستان که فاقد پایه تحصیلی پیش دانشگاهی می باشند، در صورتی خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند که دارای مدرک فوق دیپلم باشند.
 • همچنین دانشجویانی که در این رشته ها در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند نیز، در صورتی می توانند در این رشته ها شرکت نمایند که در شهریور ماه فارغ التحصیل شده و مدرک خود را دریافت نمایند.
 • با توجه به تاثیر معدل برای شرکت در کنکور سراسری نظام جدید، داوطلبان و دانش آموزانی که ثبت نام معدل خود را سهوا و یا عمدا اشتباه وارد نموده باشند متخلف محسوب خواهند شد و حتی در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در دانشگاه، ثبت نام آنان لغو خواهد گردید.
 • داوطلب باید مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشد و یا تا تاریخ 1402/06/31 فارق تحصیل شود .
 • داوطلب باید تمامی شرایط عمومی را داشته باشد و اگر یکی از شرایط را نداشته باشد مانند داشتن فساد اخلاقی و … پذیرفته نمیشود و این جز موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری می باشد.

بنابراین این دسته از دانش آموزان می توانند در مهلت قرار داده شده برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند.

 • طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشو، افرادی که در دوره های روزانه پذیرفته شده اند اما اقدام به ثبت نام در دانشگاه نکرده اند و یا در حال تحصیل در دانشگاه های روزانه هستند اما خواهان انصراف هستند(درصورتی که انصراف خود را پیش از تاریخ 25 اسفند ماه ۱۴۰۲ ثبت بکنند)، مجاز به شرکت در آزمون کنکور سراسری 1402 خواهند بود و نیازی به ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نیست.

 

اطلاعیه

دانشجویان پسر تا 1 سال پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی و یا انصراف از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فرصت دارند وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری

محرومیت از کنکور

 

در کنار موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری آنچه لازم است دانش آموزان در رابطه با آن اطلاعات لازم را کسب نمایند این است که شرایط شرکت در کنکور سراسری چیست و چگونه می توان نسبت به ثبت نام در این کنکور اقدام نمود؟

همانطور که می دانید شرایط در نظر گرفته شده به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می باشد از جمله شرایط عمومی می توان به عدم دارا بودن فساد اخلاقی و همچنین التزام به جمهوری اسلامی اشاره نمود.

 

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری
اعتقاد به اسالم و يا يكي از اديان رسمي مصرح در قانون اساسي جمهوري اسالمي ايران
عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوري اسالمي ايران.
نداشتن سابقه عضويت خود و وابستگان آنها در سازمانهاي غيرقانوني و فراماسونري
عدم احراز فساد اخلاقي
عدم اعتياد به مواد مخدر

 

همانطور که اشاره شد، متقاضیان علاوه بر نیاز به دارا بودن شرایط عمومی، لازم است از شرایط اختصاصی تعیین شده از سوی سازمان سنجش نیز برخوردار باشند که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون سراسری میتوان به داشتن مدرک معتبر تحصیلی اعم از: دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید (6-3-3) اشاره کرد.
 • متقاضیانی که حداكثر تا 31 شهریور ماه 1402  در مقطع كاردانی پيوسته (فوق ديپلم) فارغ التحصیل می شوند یا دیپلم خود را دریافت می کنند، مجاز ثبت نام در آزمون سراسری 1402 را خواهندبود.
 • فارغ التحصيلان رشته های تحصيلی تحت نظر وزارت بهداشت (مشمولين طرح خدمت اجباری قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان) در مقطع کاردانی که باید حداکثر تا 1402/06/31 و یا 1402/11/30 (درصورت قبولی در رشته هايی که پذيرش آنان از نيمسال دوم(بهمن ماه) تحصيلی 1402 – 1403 آغاز می گردد) طرح خود را به پایان رسانده باشند، چنانچه در مقطع دكتری عمومی پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی پذيرفته شوند، می توانند طرح خود را پس از اتمام تحصيل با مقطع جديد  انجام دهند.

در واقع اگر داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون نباشند، مشمول عوامل محرومیت از کنکور خواهند بود.

به عنوان مثال فارغ التحصيلان رشته هاي تحصيلي بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پرستاری دندانپزشكی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان نمی باشند. به همین دلیل می توانند به راحتی در کنکور شرکت نمایید.

دانشجویان اخراجی در صورتی می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند که تصفیه نموده و همچنین مدرک معادل کاردانی را اخذ نموده باشند و بتوانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

در غیر این صورت مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری خواهند بود. همچنین داوطلبان به لحاظ شرایط نظام وظیفه نباید هیچ گونه مشکلی در این رابطه داشته باشند.

 

جهت اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و ورود به سامانه dipcode.medu.irکلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

چنانچه شما شامل موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری نمی باشید، می توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

داوطلبان عزیز برای ثبت نام نیاز به ارائه دسته ای از مدارک است، این مدارک شامل:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سريال كارت اعتباري خريداري شده (به تعداد گروههاي آزمايشي كه قصد شركت در آزمون
  آن را داريد).
 • کد سوابق دیپلم و يا كد سوابق پيش دانشگاهي (قابل دريافت از سامانه دريافت سوابق تحصيلي به
  نشاني dipcode.medu.ir )و کد دانش آموزی (صادر شده از سوی دبیرستان)
 • كد مربوط به منطقه و كد پستي محل سكونت
 • كد وضعيت نظام وظيفه (متقاضيان مرد)
 • معدل کتبی ديپلم و معدل كل ديپلم
 • كد پیگيري مربوط به سهمية ايثارگران و رزمندگان
 • كد 13 رقمي مربوط به متقاضيان غير ايراني
 • فايل عكس اسكن شده

 

محرومیت کنکور

 

یکی از مدارکی که شما لازم است در وب سایت آپلود نمایید، عکس خود  (داوطلب) می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در صورت پذیرش در کنکور سراسری این عکس به عنوان عکس دانشجویی شما در کارتتان ثبت خواهد گردید.

به همین دلیل بهتر است این عکس از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. عکس بايد با حجم حداکثر 300×400 و حداقل 200×300 پيكسل حداكثر 70 كيلوبايت اسكن و در قالب JPG ذخیره شود.

عکس داوطلبان لازم است دارای ویژگی های زیر باشد تا بتوانید این تصویر را بارگذاری نمایید.

 • تصوير داوطلب بايد تمام رخ، كاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • ابعاد عكس 4*3 يا 4*6 و بدون حاشيه های زائد باشد.
 • عكس مربوط به سال جاری و بهتر است رنگی و با زمينه سفيد باشد.
 • اسكن عكس از روی كارتهای شناسايی مانند كارت ملی، شناسنامه و مدارك مشابه قابل قبول نيست.
 • عكس داوطلبان زن بايد با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد.
 • در صورت استفاده از عكس غير معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می گردد.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 

 

شرایط ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

 

همانطور که می دانید هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور قوانین جدیدی را برای عوامل محرومیت از کنکور تعیین می نماید که مطابق با آن داوطلبان امکان یا عدم امکان ثبت نام را خواهند داشت.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که آنچه در این مقاله در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری ذکر گردید، شامل تمامی اطلاعات نخواهد بود.

در رشته های مختلف تحصیلی و برای جنسیت آقا و خانم ممکن است موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از موارد در نظر گرفته شده برای داوطلبان کنکور تجربی این موضوع است که فارغ التحصیلان در رشته های علوم پزشکی و غیره در صورتی خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند که تعهد خدمت آنان به پایان رسیده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری و همچنین اطلاع دقیق از تمامی عوامل محرومیت از کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.

 

چه کسانی از ثبت نام کنکور سراسری 1402 محروم میشوند؟

 • دانشجویان دانشگاه های روزانه که تا قبل از 25 اسفند ماه سال ۱۴۰۲ انصراف خود را ثبت نکرده باشند.
 • داوطلبان دارای منع نظام وظیفه.
 • افراد دارای تعهد خدمت به سازمانی خاص، تعهد سهمیه بومی و یا تعهد منطقه محروم.
 • فارغ التحصیلان رشته های علام پزشکی که مشمول گذراندن خدمت طرح اجباری هستند.
 • افرادی که دو بار در دوره روزانه پذیرفته شده اند.

 

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور کلیک کنید.

 

نحوه رفع محرومیت از شرکت در کنکور سراسری

طبق دفترچه کنکوری که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه سراسری در حال تحصیل هستند برای شرکت در کنکور 1402، باید تا تاریخ 25 اسفند ۱۴۰۲ از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انصراف دهند، در غیر این صورت نمی توانند در کنکور شرکت کنند.

دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه در حال تحصیل هستند باید درخواست خود را به سازمان سنجش اعلام کنند تا نسبت به رفع محرومیت آن ها از کنکور اقدامات لازم انجام شود.

در صورتی که در مورد رفع محرومیت از کنکور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

 

رفع محرومیت از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی

افرادی که در رشته های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد به صورت پیوسته و ناپیوسته در کلیه رشته های دندانپزشکی، دکتری حرفه ای دامپزشکی، دکتری عمومی پزشکی و داروسازی طرح نیروی انسانی خود را سپری کرده باشند می توانند در مقطع دکتری عمومی در یکی از رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی به تحصیل خود ادامه دهند.

 

رفع محرومیت از داوطلبانی که دارای منع نظام وظیفه هستند

این نوع محرومیت برای متقاضیانی قابل رفع است که در هیچ یک از مقاطع، تحصیل نکرده اند اما قبل از اینکه نتایج کنکور اعلام شود مشمول انجام خدمت سربازی می شوند.

این افراد باید در زمانی که تعیین می شود همزمان با کنکور سراسری، دفترچه خدمت به سربازی را نیز تکمیل کنند.

داوطلبین مذکور در صورتی که در دانشگاه قبول شوند می توانند با استفاده از ایست خدمتی، از معافیت برخوردار شوند.

 

عوامل محرومیت در کنکور

آیا در صورت انصراف از دانشگاه های پیام نور و آزاد مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری می شویم؟

با توجه به اطلاعیه ای که از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور صورت پذیرفته است، امکان استفاده از آموزش عالی به صورت رایگان تنها برای یکبار در هر مقطع وجود خواهد داشت.

بنابراین هر نوع دانشگاهی که به ازای تحصیل از شما شهریه ای دریافت نمایند، مشمول این طرح نمی گردد. به عنوان مثال حتی اگر شما در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل می باشید، باز هم مشمول این طرح نخواهید شد.

دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه در صورت تصفیه در همان سال خواهند توانست در آزمون سال بعدی شرکت نمایند. در غیر این صورت این امکان را نخواهند داشت.

در صورت عدم انصراف و یا محرومیت در کنکور و ثبت نام و پذیرش چه اتفاقی رخ خوهد داد؟

حتی در صورت عدم ارائه مدارک از جانب شما، سازمان سنجش و آموزش کشور تمامی مدارک را به همراه دارد. امکان ثبت نام و همچنین شرکت شما در کنکور برای شما وجود خواهد داشت ولی در صورت پذیرش شما نخواهید توانست ادامه تحصیل دهید و حتی در آخرین روز فارغ التحصیلی و یا به هنگام ارائه مدرک نیز، شما را ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود.

 

اخبار پیرامون موارد ممنوعیت شرکت در کنکور

ثبت نام پذیرش کنکور ۱۴۰۲ از هشتم تا ۱۵ آبان ماه

معاون آزمون‌های سازمان سنجش گفت: برای پذیرش سال ۱۴۰۲ دو آزمون برگزار می‌شود که یک آزمون ۲۹ و ۳۰ دی برگزار می‌شود. به گزارش ایمنا، مروتی در گفت‌وگو با شبکه خبر در برنامه خبر علم و فناوری، ‬ اظهار‬ کرد: اگر کسانی در آزمون اول موفق نشوند، می‌توانند در آزمون دوم هم ثبت نام کنند حتی در چهار آزمون شرکت کنند، چون هر آزمونی دو سال اعتبار دارد.

سوابق تحصیلی آنکه درصد تأثیر بگیرد می‌تواند در پذیرش سال ۱۴۰۲ برود و وارد دانشگاه‌ها شود. وی افزود: اگر فردی هم که در دی امسال آزمون دهد و نخواهد در پذیرش ۱۴۰۲ شرکت کند می‌تواند از پذیرش مهر ۱۴۰۳ استفاده کند.معاون آزمون‌های سازمان سنجش درباره امتحان دروس عمومی و اختصاصی گفت: دروس اختصاصی را فقط با آزمون است، اما دروس عمومی با سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش احصاء می‌شود و یک رتبه کل برای داوطلب می‌سازد و به وسیله آن در رقابت با داوطلبان دیگر قرار می‌گیرد و می‌تواند در رشته محل موردنظرش هم قبول شود. وی درباره محاسبه سوابق تحصیلی دیپلمه‌های گذشته، تصریح کرد: سوابق تحصیلی این دسته از داوطلبان نیز محاسبه می‌شود و این امکان را هم آموزش و پرورش فراهم کرده که اگر تمایل داشته باشند بروند مجدد امتحان دهند.

 

برای آگاهی از نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور بر روی لینک کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

هر ساله افراد زیادی شانس خود را برای ورود به دانشگاه های برتر کشور از طریق شرکت در کنکور سراسری امتحان میکنند، این در حالی است که بسیاری از داوطلبان پس از تحصیل در رشته ای دیگر تصمیم به تغییر رشته و تحصیل مجدد میگیرند، سالانه موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری توسط سازمان سنجش اعلام میشود تا دانش آموزان و اللخصوص افرادی که تصمیم بر شرکت مجدد در کنکور را دارند این موارد را مطالعه کنند و اگر واجد شرایط بودند خود را برای شرکت در کنکور آماده کنند. در این مطلب موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری و همچنین نحوه رفع محرومیت به طور کامل توضیح داده شده است.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال در خصوص موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری میتوانید از طریق شماره های درج شده، با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت پی دی اف کامل مطالب این صفحه کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

2.7/5 - (18 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در چه صورتی ممکن است از شرکت در کنکور سراسری محروم شویم؟

داوطلبان منع نظام وظیفه، افرادی که دو بار در دانشگاه های سراسری پذیرفته شده اند و مواردی که در مقاله بالا به آنها اشاره شد.

چگونه می توانیم ممنوعیت از شرکت در کنکور را رفع کنیم؟

رفع محرومیت جهت شرکت در کنکور فقط با یک سری شرایط خاص و برای برخی از داوطلبان امکان پذیر است که جزئیات آن در مطلب بالا توضیح داده شد.

در صورتی که داوطلب در دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشد آیا از شرکت در کنکور سراسری منع می شود؟

خیر، موارد ممنوعیت فقط برای دانشگاه های روزانه است.

نظرات

 1. سپهز
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام من بزرگسالان دی ثبت نام کردم ولی نتونستم شرکت کنم حالا میخام برای خرداد شرکت کنم آیا کنکور میتونم تبت نام کنم سربازی مشکل پیش نمیاره؟

  • مشاور ملکی
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر
   باید زمان معافیت تحصیلی شما مورد بررسی قرار گیرد .
   لطفا جهت بررسی شرایط شرکت درکنکور با مشاورین ایران تحصیل درتماس باشید.

 2. مهناز
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام خسته نباشید من از دانشگاه بنا به دلایلی اخراج شدم اما بخاطر مسائلی نتونستم توصیه حساب انجام بدم آیا میتونم کنکور تیر 1402 رو شرکت کنم ؟

  • مشاور صادقی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام
   با دانشگاه باید رای زنی کنید

 3. fateme
  ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام و خسته نباشید
  من یه بار دانشگاه دولتی قبول شدم و بعد از یک ترم انصراف دادم و باز کنکور دادم و دانشگاه دولتی 4 سال رو تموم کردم
  میتونم کنکور ثبت نام کنم؟یا دانشگاه اول هم حساب میشه؟

  • مشاور حمامی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای ادامه تحصیل باید برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 4. Rahim
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و کد دانشجویی موقت هم گرفتم که شهریه پرداخت کنم داخل سایت اما به دلایلی نتوستم برم و شهریه پرداخت نکردم و میخوام سال دیگه کنکور سراسری بدم الان من باید حتما برم اون دانشگاه انصراف بدم یا نیمخواد چون شهریه پرداخت نکردم و ثبت نام کامل نشد فقط کد موقت دادن بهم باید حتما انصراف بدم مشکلی پیش میاد برام که میخوام سال دیگه کنکور سراسری بدم ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام وقت بخیر
   چون ثبت نام شما نهایی نشده نیازی به ثبت نام نمی باشد .

 5. محمدامیر
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام وقت بخیر من امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه ورودی مهر قبول شدم اما دیپلم از دبیرستان نتوستم بگیرم و درس افتاده داشتم که تونستم دیپلم رو دی ماه بگیرم خواستم ببینم سال دیگه 1402 میتونم کنکور بدم و دانشگاه روزانه قبول شم یا محرومیت دارم بخاطر که یکبار قبول شدم و نرفتم ؟

  • مشاور حمامی
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقتون بخیر شرایط شما برای ثبت نام در دانشگاه و ازمون سراسری باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 6. .
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۶

  سلام وقت بخیر
  سراسری بهمن ماه بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم ولی نرفتم میخواستم بدونم در تیرماه مجاز به انتخاب رشته هستم یا نه؟

  • مشاور حمامی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید اما شرایط شما برای ثبت نام در رشته ی مربوطه و دانشگاه مد نظر باید نورد برسی قرار بگیرد

 7. آباد
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام و خسته نباشید. من پرستار پیمانی هستم. سال ۱۴۰۰ استخدام شدم. تعهد پنج ساله به محل خدمتم دارم. میتونم مجدد کنکور بدم سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت بخیر
   بعله شما میتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید ودرصورت اوردن پذیرش طرح خود را عقب بیاندازید امانیازه برای اطمینان با واحد مربوطه صحبت کنید

 8. دیار
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۷

  سلام من دانشجوی رشته پزشکی م و متولد ۷۵ و تا الان حدود ۱۰۰ و خورده ای واحد پاس کردم و الان این ترم ب دلیل سنوات و مشروطی اخراج میشم خواستم ببینم امکان شرکت توی کنکور ۱۴۰۲ وجود داره برام ک اگر رتبه م برسه دوباره همون دانشگاه و همون رشته رو بخونم ؟
  و معافیت تحصیلی فقط دارم

  • tahmasebi
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰

   سلام دوست عزیز، بله شما مجاز به شرکت مجدد در کنکور هستید، برای معافیت سربازی هم مشکلی نخواهید داشت و بعد از اخراج تا یکسال فرصت دارید تا مجدد وارد دانشگاه بشید.

  • کیا
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام
   ورودی 98رشته معدن در دانشگاه کردستان هستم 3ترم مشروطی دارم و نزدیک 50واحد پاس کرده ام ایا میتوانم در کنکور 1402شرکت کنم
   با تشکر

   • مشاور ابراهیمی
    ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

    سلام
    شرایط تان باید دقیق مورد بررسی قرار بگیرد
    برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

 9. فاطمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

  باسلام
  فردى كه استخدام رسمى است ،آيا ميتواند در كنكور سراسرى شركت كند؟

  • tahmasebi
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام دوست عزیز بله امکان شرکت دارید، اما در صورت قبولی و تصمیم به ثبت نام باید از طرف محل کارتون موافقت نامه کتبی به دانشگاه ارائه بدهید.

 10. AAAA
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام من تمام مقاطع درسی رو منطقه 3 بوده ولی واسه ترمیم بخاطره کارم باید منطقه 2 امتحان بدم میخاستم ببینم بعد واسه کنکور منطقه 2 حساب میشم

  • مشاور رضایی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

   سلام وقت بخیر . خیر

 11. مریلا
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

  سلام، اگه از ترم دوم توی مدرسه ی بزرگسالان ثبت نام کنم، قادر به شرکت توی کنکور سراسری ۱۴۰۲ هستم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام وقت بخیر
   بله اما باید حداکثر تا 31 شهریور 1402 فارغ التحصیل شوید .

 12. Kimia
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام وقتتون بخیر باشه. من ‌22 سالمه و امسال فارغ التحصیل شدم و دیپلم نظام قدیم انسانی دارم. اگه بخوام برای تیر ماه 1402 کنکور تجربی شرکت کنم،حتما باید سابقه یا ترمیم معدل انجام بدم؟ یعنی شرکت در امتحانات دوازدهم برام اجباری هست؟؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام
   در صورتی که سابقه تحصیلی برای خودتان ایجاد نکنید، 14 درصد مربوط به دروس تخصصی برایتان صفر رد خواهد شد

 13. م
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  سلام من دانشجو ترم ۶ مهندسی پزشکی هستم ۱۴۰۲ تمام فکر کنم درسم میخوام ببینم کنکور تیر میتونم شرکت کنم مشکلی نداره بعد برا سربازی معافیت میدن . بعد میتوان در ۲ رشته بعد قبولی تحصیل کرد یا خیر .

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

   سلام وقت بخیر
   به سازمان نظام وظیفه عمومی استان خود مراجعه فرمایید تا بتوانید سنوات اضافی برای قبولی بعد از انصراف دریافت نمایید . در شرایط تحصیل همزمان نیز بیان شده است که باید یک دانشگاه به صورت حضوری و دانشگاه دیگر به صورت مجازی همزمان باشد .

 14. علی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  سلام.وقت به خیر.
  بنده دارای دیپلم نظام جدید فنی هستم.
  کارت پایان خدمت هم دارم.
  اما مدرک کاردانی رشته صنایع شیمیایی از دانشگاه فنی روزانه با تعهد خدمت ۲ساله در ایران دارم.
  ایا میتوانم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام
   باتوجه به این که مشکل نظام وظیفه ندارید، بله می توانید در کنکور شرکت کنید

 15. Hani
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

  سلام وقتتون بخیر، من پشت کنکوری هستم و یکی از دروس مردودمو میخوام خرداد ماه پاس کنم و هنوز دیپلم نگرفتم، اخیرا پسوند فامیلیمو عوض کردم، الان میتونم دیپلممو بدون پسوند بگیرم؟ یا اگر دیپلممو با پسوند بگیرم و بخوام تیرماه کنکور بدم تکلیف چی میشه؟ چون تمام مدارکم با پسوند! کلا چیکار میتونم انجام بدم؟ مشکلی پیش نمیاد بعدا یا برای ثبت نام دانشگاه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام دوست عزیز
   از طریق اداره آموزش و پرورش اقدام کنید برای اصلاح این مورد.

 16. نفیسه
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

  سلام اگه سه تا امتحان دو واحدی بمونه برای شهریور تیر ماه که کنکور دادم باتوجه به اینکه نتایج مرداد ماه میاد معدل من چطوری در کنکور تاثیر میذاره؟به جای درسهایی که قراره شهریور بدم صفر میذارن بعد معدل حساب میشه یا نه کلا حساب نمیشه تا زمانی که همه رو شرکت کنم؟یعنی من هیچی از اون چهل درصد نمیگیرم؟

  • مشاور رضایی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر تا قبل از اعلام نتایج اولیه باید نمرات اصلاح شود

 17. نرگس
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام اگه یکی دانشجوی ترم آخر کارشناسی باشه و امتحانات دانشگاش تو ترم اخر تو تیر ماه تموم شه میتونه بلافاصله تو کنکور تیرهمون سال شرکت کنه ؟ تو کنکور دی که میشه ترم ۷ چطور؟ میدونین معمولا فارغ التحصیلی بعد اتمام امتحانات در تیر معمولا کی هست؟ وکی مدرک فارغ التحصیلی رو میشه گرفت؟

  لطفا جواب بدینننن

  • tahmasebi
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام دوست عزیز بله شما مجاز به شرکت در کنکور هستید، چون تا زمان اعلام نتایج قطعی برای ثبت نام در دانشگاه که شهریور ماه میباشد شما قطعا فارغ التحصیل میشوید.

 18. آنا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  باسلام و وقت بخیر
  من ‌طی ۴ترم مشروطی دانشگاه روزانه این ترم اخراج آموزشی میشم و تعداد واحدهای گذرانده شدمم طی این ۵ترم ۴۰واحد هست که نمیتونم مدرک کاردانیمو بگیرم و تصمیم به شرکت در کنکور تیرماه ۱۴۰۲ دارم آیا هیچ مشکلی واسم پیش نمیاد و میتونم دانشگاه روزانه قبول بشم؟
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور محمدی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقت به خیر
   طبق تبصره های قید شده در دفترچه محدودیتی از جهت شرکت شما در کنکور سراسری وجود ندارد.

 19. سعید دهلویان
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام
  من سال 1400 روزانه قبول شدم و دوازده مهر امسال از دانشگاه انصراف دادم و بهم گفتن که تا مهر سال ۱۴۰۲ فرصت دارم که یا کنکور قبول شم یا برم سربازی.خواستم بپرسم برای ثبت نام کنکور تیر ۱۴۰۲ من باید موقع ثبت نام مدرک خاصی اپلود کنم؟چون فقط بهم یه حکم انصراف از تحصیل دادن و روش مُهر دانشگاه خورده.یا اینکه سنجش خودشون متوجه میشن که من دانشجوی انصراف داده هستم؟

  • مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقت به خیر
   گزینه ی دانشجوی انصرافی را درصفحه ثبت نام کنکور تایید نمایید.

  • tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام دوست عزیز در صورت قبولی در دانشگاه جدید و تصمیم به ثبت نام شما نیاز به ارائه ی مدرک خاصی ندارید و میتونید بصورت قانونی نام نویسی کنید.

 20. آرین
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من نوبت خرداد, شهریور و دی امسال رو توی امتحانات نهایی شرکت کردم ولی در حال حاضر یکی از درسهام مونده برای خرداد ۱۴۰۲، یعنی من خرداد سال بعد مدرک دیپلم م رو میگیرم و ۱۹ ساله میشم میخواستم بدونم که من بعد از گرفتن دیپلم میتونم در کنکور تیر ماه شرکت کنم و بعد از اون وارد دانشگاه پیام نور شم یا نه بعد از گرفتن دیپلم مشمول خدمت سربازی میشم؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  • rahdar
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر.
   هر زمان تا قبل از 20 سالگی دیپلم خود را دریافت کنید یکسال معافیت تحصیلی دارید پس مشکلی برای ورود به دانشگاه در مهر 1402 ندارید.

 21. آرین
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من نوبت خرداد, شهریور و دی امسال رو توی امتحانات نهایی شرکت کردم ولی در حال حاضر یکی از درسهام مونده برای خرداد ۱۴۰۲، یعنی من خرداد سال بعد مدرک دیپلم م رو میگیرم و ۱۹ ساله میشم میخواستم بدونم که من بعد از گرفتن دیپلم میتونم در کنکور تیر ماه شرکت کنم و بعد از اون وارد دانشگاه پیام نور شم یا نه بعد از گرفتن دیپلم مشمول خدمت سربازی میشم؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود تا بتوان اظهار نظر کرد .اگر یک سری نکات را رعایت کنید امکان پذیر خواهد بود جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 22. بارانا
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۵ دانشگاه دولتی هستم سه ترم مشروط شدم و بانامه ی کمیسیون برگشتم
  این ترم هم مشروط میشم میخوام دوباره کنکور بدم تیر ۱۴۰۲ بهتره ک اخراج بشم یاانصراف بدم تعداد واحدام به حدی نیست ک بتونم مدرک کاردانیمو بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور محمدی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

   سلام وقت بخیر .
   صد در صد انصراف خیلی بهتر و منطقی تر از اخراج میباشد و پیشنهاد میکنم نذارید کار به اخراج کشیده شود.

 23. سلیمی
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

  با سلام بنده سال ۷۶ لیسانس پرستاری گرفتم و استخدام علوم پزشکی هستم و سال ۱۳۹۹ مدرک ارشد پرستاری گرفتم طرح ندارم اما تا ۱۴۰۳ تعهد خدمت دارم آیا با این شرایط اجازه شرکت د کنکور را دارم و اگر قبولشون می توانم تعهدات ر بعدا بگذرانم سپاس

  • مشاور جوادی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که پذیرش مقطع بالاتر روبگیرین باید طرحتون رو با عنوان رشته جدید بگذرونید.

 24. ندا
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

  سلام من دیپلم نظام جدید هستم و مدرک پیش دانشگاهی ندارم اما کاردانی علمی کاربردی رو گرفتم ،آیا باید حتما پیش دانشگاهی رو گذرانده باشم و مدرک کاردانی محاسبه نمی شود ؟؟؟؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام
   اگر نظام جدی هستید می تونید در کنکور شرکت کنید
   برای بررسی دقیق تر شرایط تون با تماس بگیرید

 25. K
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام من موقع کنکور تیرماه بیست سالم میشه میخواستم بدونم اگر کنکور دی ماه شرکت کنم میتونم کنکور تیرماه شرکت کنم یا نه؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام
   بله می تونید شرکت کنید در هردو دوره برگزاری کنکور

 26. سلیمی
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۸

  با سلام و ادب و احترام
  بنده پرستار شاغل در بیمارستان هستم و سال ۱۳۹۹ فارغ التحصیل کارشناس ارشد پرستاری از دانشگاه دولتی هستم و تا ۱۴۰۳ تعهد خدمت دارم اما طرح ندارم آیا می توانم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت نمایم ودر صورت پذیرفته شدن دررشته پزشکی تعهداتم را بگذرام سپاس از پاسخگویی شما

  • مشاور جوادی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که در رشته پزشکی پذیرفته بشین و از لحاظ نظام وظیفه هم مشکلی نداشته باشین
   خیر مشکلی نداره طرحتون میره برای مقطع بالاتر.

 27. امیر
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام.بنده دیپلم تجربی دارم.و در کنکور دیماه با دیپلم تجربی در گروه ریاضی شرکت کردم و در کنکور تیر ماه قصد دارم دیپلم مجدد ریاصی بگیرم و در همان گروه ریاضی شرکت کنم.چون نوع دیپلمم در دو کنکور دی و تیر متفاوت است مشکلی برام ایجاد نمیشه؟

  • rahdar
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر.
   خیر هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد شد

 28. علی
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام. ببخشید این که باید قبل ۳۰ اسفند درخواست انصراف داد رو مطمئن هستید؟ چون یه جا دیگه خوندم گفته بود تا ۳۰ بهمن باید انصراف داده باشید. من میخوام از دانشگاهم انصراف بدم آیا تا ۳۰ اسفند حق دارم ثبت کرده باشم و تاریخ موافقت با انصراف مهم نیست؟

  • مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق قوانین جدید جهت شرکت در کنکور نیازی به انصراف ندارید،میتونید شرکت کنید.

 29. لیلا
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام وقتتون بخیر.اگر کسی در کنکور دی ثبت نام کرده باشه ولی به خاطر مسائلی نخواد در ازمون شرکت کنه آیا برای کنکور تیر مشکلی براش بوجود میاد یا خیر؟

  • rahdar
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر.
   خیر هیچ مشکل یا محرومیتی برای شما پیش نخواهد امد به هیچ وجه و نگران نباشید.

   • لیلا
    ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

    خیلی ممنونم از پاسخگوییتون

    • مشاور اقازاده
     ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

     خواهش میکنم

 30. مسعود
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام وقتتون بخیر
  من فارغ التحصیل سال ۸۷ کارشناسی حسابداری هستم پایان خدمتم هم سال ۸۹ دریافت کردم و مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک سال ۸۱ رو هم دارم فرصت نشد نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم برای نوبت دوم میتونم ثبت نام انجام بدم و اگه قبول شدم سال دیگه با قبول شدگان در دانشگاه ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام
   روزتون بخیر
   بله می تونیددر کنکور شرکت کنید

 31. محمد
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 95 روزانه بودم و ترم سه انصراف دادم و مجدد 97 کنکور دادم و روزانه قبول شدم و فارغ التحصیل شدم
  میخواستم ببینم مجدد امکانش هست کنکور سراسری شرکت کنم و پزشکی یاکلا سه رشته تاپ رو روزانه بخونم؟

  • مشاور حمامی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقتتون بخیر بستگی به شرایط نظام وظیفه دارد برای دریافت رهنمایی جامع با ما تماس بفرمایید

 32. سامیا
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام
  من انصرافی دکترای دامپزشکی روزانه هستم،و میخوام مجددا کنکور بدم واسه پزشکی،مشکلی نداره؟

  • مشاور ملکی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط شما به صورت دقیق بررسی شود.
   جهت اطلاع بیشتر با داخلی 109 تماس حاصل فر مایید.

 33. ایلار
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام وقت بخیر من سال ۱۴۰۰ کاردانی رشته مهندسی معدن از دانشگاه روزانه گرفتم و به دلیل تعهد خدمت در ایران اصل مدرک پیش دانشگاهیم را دانشگاه به من نمیدهد،الان میخوام کنکور بدم میتونم؟اگه قبول بشم میتونم بدون اصل مدرک پیش دانشگاهیم فقط با گواهی موقت مدرک کاردانیم ثبت نام کنم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام وقت بخیر بله میتوانید. برای ثبت نام در کنکور فقط به اطلاعات تحصیلی نیاز دارید ولی برای ثبت نام اصلی دانشگاه به مدارک اصلی یا موقت تحصیلی نیاز دارید

 34. مهدی
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۴

  سلام وقت بخیر
  بنده سال اول به دانشگاه پیام نور رفتم بعد انصراف دادم از ترم سه و به دانشگاه آزاد رفتم والان ترم سه ام من الان میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم و مشکلی برای نظام وظیفه ام نیست؟

  • rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر.
   شما حق یکبار حق انصراف دارید ، میتوانید در کنکور شرکت کنید ولی نمیتوانید از دانشگاه ازاد انصراف دهید چون انصراف دومی تلقی میشوید.

 35. غلامی
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام من ورودی1401 درمقطع کارشناسی قبل از امتحانات ترم اول انصراف خودم رو به دانشگاه اعلام کردم و حدود 8میلیون تومن جریمه شدم که توانایی پرداخت رو ندارم اگه در کنکور 1402شرکت کنم و روزانه قبول بشم محرومیتی ندارم و هزینه انصراف هم بخشیده میشه؟

  • مشاور محمدی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام وقت به خیر
   جریمه انصراف ارتباطی با قبولی دانشگاه بعدی شما ندارد.

 36. حمید
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام وقت بخیر ببخشید بنده با داشتن دکترا می توانم دوباره در کنکور سراسری شرکت کنم و رشته فیزیوتراپی که کارشناسی هست را انتخاب نمایم؟

  • مشاور براتی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با ثبت نام کنکور مجدد شرایط سنی ومدرکی مطرح نیست جز برای نفراتی که کارت پایان خدمت ندارند ویا در حال تحصیل در مقطع لیسانس .ارشد .دکتری هستند که باز هم باید شرایط شخص خود داوطلب بررسی شود وبعد با توجه به شرایط هر شخص راهنمایی لازم انجام شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 37. حسین
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

  فارغ التحصیل دکترای تخصصی از دانشگاه دولتی هستم، تصمیم دارم دوباره کنکور شرکت کنم و وارد رشته دندانپزشکی شوم. آیا ممنوعیت وجود دارد؟
  از راهنمایی شما متشکرم

  • rahdar
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر
   وضعیت نظام وظیفه شما در این مسئله مهم ترین چیز است چون معافیت تحصیلی فقط برای مقطع رو به جلو صادر میشود و جهت بررسی شرایطتون و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

 38. امیر
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۵

  سلام بنده قبلا از دانشگاه آزاد انصراف دادم والان مشغول خدمت سربازی هستم آیا می‌تونم ایست خدمت بزنم و برای کنکور دوباره درس بخونم

  • tahmasebi
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام دوست عزیز شما زمانی میتونید ایست خدمت بزنید که در دانشگاه قبول قطعی شده باشید و قبل از قبول شدن این امکان وجود ندارد.

 39. نسترن
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام وفت بخیر
  اگر کسی تو پایه ی دهم یه واحد مونده از ریاضی انسانی داشته باشه تو کنکور که مسئله ای پیش نمیاد میتونه شرکت کنه؟

  • rahdar
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

   سلام وقت بخیر.
   برای ثبت نام در دانشگاه داشتن دیپلم الزامی است.

  • tahmasebi
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

   سلام دوست عزیز مانعی برای شرکت در کنکور ندارید اما در صورت قبولی و تصمیم به ثبت نام در صورت نداشتن مدرک کامل دیپلم و ریزنمرات پاس شده قطعا به مشکل خواهید خورد.

 40. شرلی
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۷

  سلام ی سوالی داشتم من پایه دوازدهمم اگ ت ترم اول ت 3 درس غیبت کنم و گواهی داشته باشم مشکلی پیش نمیاد موجه میزنن؟

  • مشاور جوادی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی ممکنه براتون نمره صفر رد کنن
   باید با خود مدرسه صحبت کنید.

   • کیا
    ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

    سلام
    ورودی 98رشته معدن در دانشگاه کردستان هستم 3ترم مشروطی دارم و نزدیک 50واحد پاس کرده ام ایا میتوانم در کنکور 1402شرکت کنم
    با تشکر

    • مشاور حمامی
     ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

     سلام وقتتون بخیر شرایط انصراف و تحصیل مجدد باید برای شما برسی شود

 41. لیندا
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام خسته نباشید من پایه دوازدهم هستم امکان داره که امتحانات ترم اولو ندم؟مشکلی پیش نمیاد مدرسه هم بخاطر کنکوری خوندن نرفتم

  • مشاور صادقی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام
   باید حتما امتحانات دو ترم رو بدید

 42. مریم
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام اگه بخوام ترم سوم که۷ /۱۴۰۲ شروع میشه از دانشگاه روزانه انصراف بدم کی باید اقدام کنم ودیماه ۱۴۰۲ کنکور تجربی شرکت کنم کی برای سوابق تحصیلی امتحانات نهایی بدم باید سه پایه رو امتحان بدم رشته انسانی هستم تورو خدا راهنماییم کنید

  • مشاور براتی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به تغییرات سازمان سنجش وشرایط شخصی شما باید یکسری نکات بررسی شود وبعد راهنماییتون کنیم .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 43. مریم
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام دانشجوی ترم اول روزانه هستم دیپلم انسانی دارم برای دیماه ۱۴۰۲ می‌خوام کنکور تجربی بدم اگه قبول بشم برای سوابق تحصیلی تا کی وقت دارم امتحانات نهایی شرکت کنم خرداد ۱۴۰۳ میتونم یا چه کار کنم تورو خدا راهنماییم کنید

  • مشاور براتی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز لطفا به اموزش وپرورش منطقه خودتون مراجعه بفرمایید وثبت نامتون رو انجام بدهید خود اموزش وپرورش تاریخ دقیق امتحان را مشخص میکند .

 44. جیگول
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام خسته نباشین
  من دیپلم انسانی نظام جدید دارم اما میخوام در کنکور تجربی ۴۰۲ شرکت کنم
  میخواستم بدونم اگه تو امتحانای نهایی تجربی شرکت نکنم وکلا برای سوابق تحصیلی تجربی کاری نکنم بازم میتونم تو کنکور تجربی شرکت کنم یا نه

  • tahmasebi
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام دوست عزیز، بله شما مجوز شرکت در کنکور تجربی رو دارید.

 45. Amini
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من در تهران دانشجو سال آخر کارشناسی هستم و اهل یه استان دیکه هستم . میخوام ارشد ثبت نام کنم .دوست دارم کنکور رو همینجا بدم اما موقع انتخاب رشته جز نیرو های استان خودم محسوب شم و همونجا ارشد بخونم . امکانش هس ؟ یا باید استان خودم کنکور رو بدم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید که موقع ثبت نام کجا رو انتخاب کنم

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام وقت بخیر شما میتوانید موقع ثبت نام کنکور سراسری ارشد حوزه امتحانی را شهر دلخواه انتخاب کنید

 46. ؟
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام من معلمم و تعهد خدمت هم دارم به نظرتون میشه برای کنکور تجربی شرکت کنم

  • مشاور براتی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام وقتتون بخیر
   درصورت موافقت اموزش وپرورش به صورت کتبی امکان ادامه تحصیل وجود دارد

 47. زهرا
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام وقتتون بخیر من پرستارم و استخدام وزارت بهداشت هستم با وجود استخدامی بازم میتونم کنکور شرکت کنم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقتتون بخیر اگر دوره ی تعهد ندارید بله متوانید

   • سجاد
    ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

    سلام من معلمم و تعهد خدمت هم دارم آیا میشه کنکور سراسری امتحان بدم؟
    ممنون میشم جواب بدین

    • مشاور بهروزی
     ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

     سلام روزتون بخیر با موافقط اموزش پرورش بله

 48. سمیرا
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

  سلام من دیپلم ریاضی فارغ التحصیلی سال ۸۵ دارم
  کارشناسی آمار فارغ التحصیلی سال ۹۱ دارم
  الان میخواستم برای کنکور تجربی شرکت کنم مناسفانه ثبت نام نوبت اول و که دی ماه ۱۴۰۲ هست نرسیدم آیا میتونم برای کنکور تیر ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟

  • مشاور براتی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقتتون بخیر
   درصورتی که شرایطش رو داشته باشید بله میتوانید ثبت نام انجام دهید .از جمله معدل وسوابق وهدف ودانشگاه مورد نظر و… لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 49. بهزاد
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام
  من ۴ تجدیدی دارم ومی خوام ۲تاش رو خرداد پاس کنم و برفرض کنکور۱۴۰۲ تیر قبول شدم میشه ۲ تجدیدی دیگر را شهریور پاس کرد شرایط سوابقش چطور میشه منتظرراهنمایتان هستم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام وقت بخیر بله میتونید بعد ازکنکور سراسری در ترم شهریور ماه امتحانات باقی مانده را شرکت کنید

 50. امین
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

  با سلام و احترام. من سال 99 ارشد فیزیک قبول شدم ولی بدلیل مشکلاتی که داشتم بعد یک ترم در سال 99 انصراف دادم و رفتم سربازی. ایا میتونم دوباره در کنکور 1402 ثبت نام کنم و رشته قبلیم فیزیک رو بخونم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 51. رها
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۴

  سلام.وقتتون بخیر من دیپلمم رو سال ۹۷ گرفتم و در رشته زیست فناوری ورودی ۹۹ بدون کنکور دانشگاه رفتم الان ترم‌ ۵ هستم‌ ولی دلم‌میخواد دوباره کنکور بدم برای دی ماه ۴۰۲ شرایطش چی هس؟؟ میتونم قبل از فارغ التحصیلی شرکت کنم یا حتما باید انصراف بدم؟

  • tahmasebi
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام دوست عزیز،وقت بخیر بله شما میتونید در کنکور 1402 شرکت کنید و در صورت پذیرفته شدن قبل از ثبت نام باید از دانشگاه فعلیتون انصراف قطعی بدید.

 52. قاسمی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  من سال اخر دانشجوی زبان انگلیسی دروه شبانه هستم و تیر1402 فارغ التحصیل میشم ایا میتونم در کنکور هنر 1402 شرکت کنم

  • مشاور براتی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط وضوابط جدید سازمان سنجش بله میتوانید ثبت نام انجام بدهید ودر کنکور سراسری شرکت بفرمایید

  • مشاور براتی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقتتون بخیر
   باتوجه به شرایط وضوابط جدید سازمان سنجش بله میتوانید ثبت نام انجام بدهید ودر کنکور هنر شرکت بفرمایید.

 53. تورج
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  من سال اخر دانشجوی زبان انگلیسی دروه شبانه هستم و تیر1402 فارغ التحصیل میشم ایا میتونم در کنکور هنر 1402 شرکت کنم

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام روزتون بخیر بله

 54. وحید ۱۲۳
  ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  باسلام
  من دیپلم دانشسرای تربیت معلم در سال ۷۳،و بعدا کاردانی تربیت بدنی و کارشناسی تربیت بدنی دارم ،به تظر شما امکان شرکت در کنکور سراسری رشته تجربی ۱۴۰۲ را دارم؟
  واگر هست بهتره کدام مدرک را در ثبت نام درج کنم؟

  • tahmasebi
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام، بله شما امکان ثبت نام در کنکور تجربی رو دارید و باید آخرین مدرک تحصیلیتون رو وارد اطلاعات تحصیلیتون کنید، ینی کارشناسی تربیت بدنی.

   • وحید۴۱۲۳
    ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

    آیا شرکت در کنکور با مدرک کارشناسی مشکلی در انتخاب رشته ای بغیر از رشته خودم ایجاد نمی کند؟
    منظورم اینه که مثلا در صورت داشتن رتبه بالا می توانم در رشته دیگری تحصیل کنم؟

    • tahmasebi
     ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

     سلام دوست عزیز،شما برای کنکور سراسری با داشتن مدرک کارشناسی محدودیتی ندارید.

 55. Sheida
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم برای کنکور دی ما ۱۴۰۱ حتما باید همه درسهای که افتادم پاس باشه اگه پاس نباشه نمیتونیم کنکور دی ماه بدم؟!

  • مشاور منصوری
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام تا شهریور سال اینده حتما باید دروس پاس شوند

  • مشاور بهروزی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام روزتون بخیر باید تا 31 شهریور 1402 که ورودتون به دانشگاه است پاس کنید

 56. فاطمه
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  درود وقت بخیر.
  سوالی که میخواستم بپرسم این هست که آیا میشه منی که سال بعد از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشم و رسما معلم میشم، آیا میتونم توی کنکور سراسری شرکت کنم؟!

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور سراسری مشکلی نخواهید داشت.

 57. اکبر
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام

  ببخشید پارسال حوزه کنکور من مدرسه خودم بود،آیا امسال هم تو مدرسه خودمون کنکور میدیم.

  • مشاور محمدی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقت به خیر
   حوزه محل آزمون در زمان صدور کارت ورود به جلسه تعیین می شود.

 58. مشاور عیسائی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقت بخیر
  با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد .

  • maydeh
   ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام قت بخیر من کنکوری 402 تیر هستم میخواستم بپرسم ک من کتاب های کمک درسی و تستی انسانی سال 1400 رو دارم میتونم همینارو بخونم ینی نتیجه خوبی میگیرم یا کتابا تغییر کردن باید حتما چاپ 401 رو تهیه کنم ؟

   • مشاور کریمی
    ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 59. زهرا
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل دانشگاه تربیت معلم هستم و فعلا چند از تعهد به خدمت من مانده، آیا میتونم مجدد کنکور بدم؟
  در صورت پذیرش چه میشود؟

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که تعهد خدمت داشته باشین خیر

 60. زهرا کنکوری
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام خدا قوت . ی سوال داشتم خدمت شما : من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم فقط پایان نامه مونده. میتونم کنکور دی ماه شرکت کنم ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که دانشگاه آزاد نباشین
   بله میتونید

 61. داوطلب
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام ببخشید دیپلم(فنی‌حرفه‌ای)سال ۹۴دارم نظام قدیم البته .میتونم کنکور انسانی 1402شرکت کنم؟

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر پیش دانشگاهی دارین بله میتونید.

 62. لیلا
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  سلام ببخشید من مدارک کاردانی و کارشناسی هنر دارم از دانشگاه آزاد خوندم میتونم در کنکور هنر بازم شرکت کنم ؟؟

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

 63. saman
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام ببخشید! دیپلم حسابداری(فنی‌حرفه‌ای) دارم میتوانم داخل کنکور تجربی 1402شرکت کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان دیپلم نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 64. زهرا
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۰

  سلام وقتتون به خیر ،لطفا به سوالم پاست دهید من هم لیسانس و هم فوق لیسانس رو روزانه گرفتم الان میخوام کنکور تجربی بدم،میتونم بازم روزانه بخونم ؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقت به خیر
   داوطلبان خانم محدودیتی از جهت شرکت ذر کنکور سراسری ندارند.

 65. mojtaba
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام وقت بخیر من سال ۹۷ مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم و یه سال پشت موندم سال دوم و پیام نور ثبت نام کردم ۲ ترم مرخصی گرفتم وبعدش یعنی سال ۹۹ آزاد پرستاری در اومدم میخوام ببینم اگه از این رشتم فارغ التحصیل بشم میتونم کنکور بدم یا باید برم سربازی!؟

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

 66. پری
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام وقت بخیر بنده دیپلم گرافیک 99 دارم میخواستم بپرسم شرکت در کنکور 402 انسانی با دیپلم غیر مرتبطه ممکن هستش یا نه ؟ خیلی فکرم درگیره موندم ممنون میشم جواب بدین🙏

  • مشاور محمدی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 67. سمیه
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر در دانشگاه آزاد درس میخونم آیا میتونم کنکور بدم. سال ۹۹ کنکور داده ام

  • مشاور بهروزی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

  • مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

  • کنکوری
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام .وقت بخیر.ببخشید من دیپلم سال 95 رشته فنی و حرفه ای دارم . بعد هم مدرک کاردانی رو تا سال 97 گرفتم.بنطرتون میتونم شرکت کنم ؟ ممنون میشم جواب بدین

   • مشاور جوادی
    ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی بله میتونید

 68. پریا
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  باسلام وقت بخیر بنده دیپلم گرافیک 99 دارم میخواستم بپرسم که ثبت نام در کنکور 1402 انسانی با دیپلم غیر مرتبطه ممکن است یا نه؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان دیپلم نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 69. مریم
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام
  من سال ۹۶ دانشگاه شبانه پذیرفته شدم سال ۱۴۰۰به دلیل مشروطی اخراج شدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ برای دانشگاه دولتی ثبت نام کنم؟

  • sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام مسئله ای نیست

 70. Ghazaleh
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام وقت بخیر.من سال ۹۸ کنکور دادم و دو ترم کامپیوتر روزانه خوندم .بعد انصراف دادم و تا الان تسویه نکردم.
  میتونم دی کنکور بدم و ‌روزانه پذیرش بشم؟

  • sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام روز بخیر اگر انصراف تون ثبت شده مشکلی نیست

   • حمید
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

    سلام من برحسب سوابق تحصیلی از دانشگاه روزانه قبول شده بودم ولی به خاطر واحد مانده در سوم دبیرستان نتونستم ثبتنام کنم خواستم بدونم سهمیه ام از بین رفته و یا اینکه تا دی ماه که واحد مانده هام پاس میشه میتونم در دانشگاهی که قبلن قبول شده بودم ثبتنام کنم؟

    • مشاور کریمی
     ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 71. محمد
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام من از دانشگاه پیام نور یک بار انصراف دادم و الان دانشجوی بهداشت میخواستم بدونم با توجه به اینکه نیاز نیست انصراف بدیم از دانشگاه میتونم در کنکور شرکت کنم و روزانه دوباره قبول شم

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت به خیر
   برای داوطلبان آقا بدون معافیت دائم به طور کلی در کل سنوات تحصیلی،یکبار حق انصراف دارند.

 72. jalal
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم، هنگام ثبت نام این گزینه را تیک می زنم اما در صفحه فرم ثبت نام جلوی این مورد خیر نوشته شده است. چند بار هم ویرایش کردم، اما باز هم در فرم خروجی خیر نوشته شده است. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید برای برطرف کردن اشکال چه کار کنم.

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست بدین

 73. مهلا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من ترم آخر دانشگاه روزانه ام و میخواستم کنکور سراسری امسال هم شرکت کنم
  اگه من نوبت اول کنکور سراسری ثبت نام کنم باز میتونم داخل آذر هم برای کنکور ارشدم ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد؟
  یا اگه نوبت اول کنکور سراسری شرکت نکنم نوبت دوم کنکور که داخل تیر برگزار میشه رو میتونم ثبت نام کنم ؟

  • tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   با سلام، بله شما میتونید برای هر دو کنکور ثبت نام کنید. و برای کنکور سراسری در هر دو نوبت هم اجازه ثبت نام دارید.

 74. حسین
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام خسته نباشید من ترم پنجم کارشناسی پیوسته عمران دانشگاه ازاد هستم و بیشتر از 70 واحد پاس کردم و سربازی هم نرفتم.جایی خوندم که اگر انصراف بدم برام مدرک کاردانی صادر میشه و نمیتونم تو کنکور شرکت کنم این درسته؟یا میتونم انصراف بدم و درخواست مدرک کاردانی ندم؟

  • مشاور صادقی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون لطفا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 75. پارسا
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام ببخشید من یک درسم رو پاس نکردم باید گزینه دانش آموز پایه دوازدهم هستم رو بزنم توی ثبت نام کنکور؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقتتون بخیر بله

 76. zarii
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام وقت بخیر

  من سال99و1400کنکور دادم ورشته موردنظرمو قبول شدم ولی چون فارغ التحصیل نشدم نتونستم برم
  ودی ماه امسال میخوام درسی که مردودشدم را امتحان بدم میتونم تو کنکور1402 شرکت کنم .
  اگردی ماه فارغ التحصیل شدم واز طریق کنکور دی ماه رشته و دانشگاه مورد نظررا اوردم میتونم از بهمن برم دانشگاه

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی انتخاب رشته در تابستون انجام میشه
   برای ترم مهر 1402 میشه

 77. Mehrdad
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام و خسته نباشید
  (مطابق دفترجه راهنمای ثبت نام سال گذشته= ثبت نام برای دارندگان دو دیپلم اختیاری بود و مشکلی نداشت که حتی با داشتن دیپلم متناظر با دیپلم دوم ثبت نام کنن ولی امسال کاملا گنگ نوشته و بظاهر ممنوع کرده)

  من پیش نظام قدیم تجربی و دیپلم نظام جدید کاردانش دارم- (با توجه به اینکه ترمیم معدل برای دانش آموزان نظام جدید اجرا نمیشه)
  آیا میتونم با دیپلم کاردانش کنکور 1402 تجربی شرکت کنم؟

  • مشاور صادقی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام بله ولی 40 درصد سوابق تحصیلی رو نمگیرید
   بهتره با همون مدارک تجربی ثبت کنید

 78. zahra
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام
  من تجربیم. میشه کنکور دی رو ریاضی بدم، تیر رو تجربی؟
  لطفا جوابمو بدید، مهلت ثبت نام داره میگذره

  • مشاور عیسائی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.

 79. Aliii
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و دی ماه دیپلم انسانی میگیرم
  و تو کنکور دی ماه انسانی میخام ثبت نام کنم
  الان کد سوابق تحصیلی رو چیکار کنم؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شما جهت دریافت کد سوابق تحصیلی به آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه فرمایید.

 80. داودی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام من دیپلم نظام قدیم پتج سال پیش گرفت وبعد یک دوسال پیش دانشگاهی انسانی رو امتحان دادم گرفتم والان ترم چهار رشته روانشناسی دانشگاه پیام نورم حالابه رشته تجربی خیلی علاقه دارم میخوام بدونم بااین سرایط میتونم تو کنکورتجربی شرکت کنم؟

  • مشاور عباسیان
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقتتون بخیر
   از جهت مدرک تحصیلی محدودیتی برای شما وجود ندارد .

 81. مجتبی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۹

  کسانی که الان در پایه دوازدهم مشغول تحصیل هستند و هنوز دیپلم نگرفته اند ،در قسمت معدل دیپلم چی باید بنویسند؟ایا بعدا مشکلی پیش نمی اید؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام برای ثبت نام کنکور میتونید معدل حدودی بزنید که بعد از اتمام دیپلم زمان انتخاب رشته میتونید تغییر بدید

 82. اسما
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام . من سال ۹۲ مدرک کارشناسی گرفتم . پارسال با دیپلم نظام قدیمم که انسانی بود واسه رشته تجربی کنکور دادم ولی قبول نشدم امسال بخاطر تاثیر معدل میخام از راه دور دیپلم تجربی بگیرم . اگر دی ماه قبول شم امکان انتخاب رشته ازاد یا دولتی در تیر ماه دارم؟ یا کنکور تیر رو باید بخونم و کنکور دی برای من مهم نیست؟

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی میتونید انتخاب رشته انجام بدین
   میتونید فقط تیر رو شرکت کنید

 83. fateme
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام. من پارسال از دانشگاه به علت سه ترک مشروطی اخراج شدم. آیا میتونم امسال کنکور بدم ؟ و اینکه باید دانشگاه هزینه‌ای پرداخت کنم؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر نمیباشد.

 84. Niloo
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  من تو کنکور۱۴۰۱ دانشگاه روزانه و صرفا براساس سوابق قبول شدم

  ولی الان وسط ترم گفتن لغو قبولی شدی …چونکه معدل تو اشتباه وارد کردی

  الان میخوام بدونم تکلیف من چجوری میشه؟؟میتونم دوباره کنکور بدم؟

  • maleki
   ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه روزانه لغو پذیرش شدید می توانید درکنکور دی ماه شرکت کنید.

  • بهزاد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام
   من ۴ تجدیدی دارم ومی خوام ۲تاش رو خرداد پاس کنم و برفرض کنکور۱۴۰۲ تیر قبول شدم میشه ۲ تجدیدی دیگر را شهریور پاس کرد شرایط سوابقش چطور میشه منتظرراهنمایتان هستم

 85. Majid
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام
  آیا تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور دی ماه 40 درصد قطعیه؟
  و اینکه آیا دروس عمومی از کنکور دی ماه حذف هستش؟

  • maleki
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر
   بلفه سوابق تحصیلی در کنکور دی ماه 40 درصد تاثیر دارند و دروس عمومی حذف می شوند.

   • Narges
    ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

    سالام خسته نباشید
    ایا فردی ک خیلی سال پیش دیپلم تجربی گرفته (از دارالفنون) امکانش هست در کنکور شرکت کنه.
    حدود 45سال پیش

    • karimi
     ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 86. لاله
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام. من سالها قبل در رشته ریاضی روزانه در مقاطع کارشناسی و ارشد فارغالتحصیل شدم. میخوام امسال کنکور زبان روزانه شرکت کنم. آیا منعی دارم؟ باید هزینه پرداخت کنم؟

  • behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 87. زهرا
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته دولتی روزانه ورودی ۱۴۰۰ ام به دلایلی میخوام امسال کنکور ۱۴۰۲ را شرکت کنم کی باید از دانشگاه انصراف بدم ؟ و اینکه هم باید کنکور دی ماه رو شرکت کرد و هم کنکور تیر را؟

  • sadeghi
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام
   زمان ثبت نام کنکور نباید دانشجو باشید
   و بین کنکور تیر و دی ماه میتونید هر کدوم رو مایل اید بدید

 88. مهدی مرادیان
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام من سهمیه 25 دارم وبا همین سهمیه تو انتخاب رشته سراسری فقط غیر انتفاعی بدون کنکور آوردم و و آزاد با کنکور و بیکنکور من تو ازاد دارم بدون کنکور کامپیوتر میخونم ترم اول میخواستم ببینم میتونم تو کنکور امسال شرکت بکنم و دوم اینکه آیا سهمیه 25 درصد من از بین رفته؟امسال گفتن بدون کنکور شهریه نمیده بنیاد شهید هزینه با خودم بوده با این وجود آیا سهمیه 25 درصد رو دارم یا سوخته؟

  • JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   اگر سال اول بوده که کنکور دادین مجدد میتونید مجدد شرکت کنید
   اگر سال 1400 به بعد قبول شده باشین میتونید مجدد از سهمیه استفاده کنید.

 89. محمد
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام من یکبار از پیام نور انصراف دادم و الان روزانه کارشناسی میخونم میخواستم بدونم میشه بعد فارغ التحصیلی از این رشته تو کنکور سراسری شرکت کنم و پزشکی یا دندان پزشکی سراسری بخونم?

  • JAVADI
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

   سلام وقت بخیر
   اگر یه بار انصراف دادین خیر نمی تونید.

 90. فاطمه
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم اول دانشگاه روزانه هستم آیا میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور دی ماه شرکت کنم؟

  • mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   بر اساس شرایط و ضوابط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 اقدام نمایید.

 91. محمد
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام من دانشجو ترم اول دانشگاه پیام نورم من می توانم تو کنکور دی ماه شرکت کنم

  • mansuri
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد ولی در صورت قبولی باید از رشته فعلی خود انصراف دهید

 92. مریم
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام من سال ۹۶ ترم اخر ارشد دانشگاه ازاد بودم که بنا به شرایط نتونستم دفاع کنم ، و هنوز انصراف یا پیگیری نکردم، آیا میتونم کنکور کارشناسی سراسری امسال شرکت کنم؟؟

  • abbasi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . بهتر است با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 93. Qh
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام وقت بخیر

  من دانشجوی دولتی ترم پنجم ممکنه بدون انصراف از دانشگاه کنکور داد و بعد از اومدن رتبه ها انصراف بدم؟

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقت بخیر
   خیر دوست گرامی باید انصراف بدین.

 94. Hossein
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام
  کسی که میخواد تو دی ماه دیپلم بگیره برای شرکت تو کنکور دی، معدلشو چی بزنه وقتی هنوز دیپلم نگرفته؟
  و اینکه آیا دیپلمی که بعد از کنکور گرفته بشه تو کنکور تاثیر داره؟

  • JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام وقت بخیر
   فعلا یه معدل تقریبی بزنید که از معدل واقعی بیشتر نباشه.

  • sadeghi
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام
   فعلا یه معدل حدودی میزنید و سنجش امکان ویرایش معدل رو براتون فعال میکنه
   فقط اگر دیپلم تون رو خرداد 1402 میگیرید نمیتونید کنکور دی ماه رو شرکت کنید

   • Hossein
    ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

    دیپلم رو دی ماه میگیرم ولی خب بعده کنکور دی ماه صادر میشه
    یعنی سنجش بعده کنکور امکان ویرایش معدلو میده؟
    و اینکه تاثیر داره دیپلمم تو کنکور دی ماه؟

    • karimi
     ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 95. سروش
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام من در کنکور 1401 قبول شدم و ثبت نام هم نکردم میخام در کنکور 1402 شرکت کنم مشکلی پیش نمیاد ایا باید وارد سایت سنجش بشم و درخواست لغو محرومیت بدم در ضمن من دانشگاه ازاد برای معافیت ثبت نام موقت کردم با تشکر از راهنمایی شما

  • maleki
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر
   خیر شرط محرومیت درکنکور سراسری حذف شده است.

 96. رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

  سلام من دانشجوی طرم۱فرهنگیانم آیا میتونم از دانشگاه انصراف بدم
  چون شنیدم بعضی ها میگن حتما باید ۲طرم تو دانشگاه بخونم بعد انصراف بدم؟
  ممنون که جواب بدین.

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.

 97. ghorbani
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

  سلام
  منی که میخام دی ماه دیپلم انسانی بگیرم برای شرکت تو کنکور
  برای ثبت نام تو کنکور دی عنوان و معدل دیپلم رو چی بزنم؟

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   باید انسانی بزنید.

 98. فرزاد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام ببخشیداگه درسی رو درشهریورپاس کنیم نمره ش درکنکورهمون سال تاثیرداره ایا؟باتوجه به اینکه کنکور درتیر وامتحانات شهریوردوماه بعدازان وبعدازانتخاب رشته کنکورهستش!!!؟؟

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام وقت بخیر
   بله تاثیر داره

 99. شیلان
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام من ورودی روزانه 401 هستم ولی رشته موردعلاقم رو قبول نشدم ،میتونم بدون اینکه انصراف بدم کنکور دی ماه شرکت کنم و تغییر رشته بدم ؟

  • maleki
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام وقت بخیر
   امکان شرکت مجدد در کنکور سراسری وجود دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 100. شهرام
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

  سلام میخواستم بدونم بعد از دریافت مدرک کارشناسی یا فارغ تحصیلی در دانشگاه روزانه.بلافاصله و بدون رفتن به خدمت میشود کنکور داد و در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان به تحصیل پرداخت؟البته در صورتی یک سال معافیت داشته با
  شد

  • abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر . بله بشرطی که یک سال شما تمام نشده باشد

 101. Shams
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام وقت بخیر
  من میخوام به صورت همزمان ارشد و سراسری شرکت کنم . اگه در هر دو روزانه قبول شم امکان تحصیل در یکی از این دو هست؟ ممنوعیت تحصیلی بخاطر قبولی در دو روزانه ممکنه اتفاق بیفته؟

  • abbasi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقت بخیر . بله شامل محدودیت میشوید .

 102. محمد مهدی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام
  من سال ۹۹رفتم دانشگاه بعد سال ۱۴۰۰انصراف دادم
  ۴۰۱ دانشگاه روزانه قبول شدم
  اگر انصراف بدم و ترم بعد برم پیام نور میتونم توی کنکور سراسری تیر شرکت کنم

  • JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی متاسفانه شما بعد از انصراف دوم نمیتونید کنکور بدین
   باید برین سربازی.

 103. آرتام ناصری
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۵

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و میخام دی ماه دیپلم انسانی بگیرم و در کنکور انسانی دی ماه شرکت کنم
  آیا با توجه به اینکه دیپلم جديد بعد از کنکور صادر میشه، سوابق جدید و دیپلم انسانی در کنکور من تاثیر داده میشه یا نه

  • JAVADI
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام روزبخیر
   بله تاثیر داره.

 104. زینب
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۲

  سلام وقت بخیر دانشجوی ترم ۷ کارشناسی روزانه هستم آیا میتوانم در کنکور دی ماه شرکت کنم

  • sadeghi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام برای ثبت نام کنکور حتما باید فارق التحصیل شده باشد یا از دانشگاه انصراف بدید

 105. محمد
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام. من در دانشگاه روزانه قبول شدم ولی به دلایل مختلف ثبت نام نکردم و تصمیم گرفتم در کنکور 1402شرکت کنم
  آیا میتونم در کنکور دی ماه شرکت کنم ؟لطفا پاسخ دهید 🙏

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

   سلام وقت بخیر . بله مجازید

 106. Aynaz
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من دو سال روزانه قبول شدم ثبت نام کردم و انصراف دادم، میتونم برای کنکور 1402 ثبت نام کنم و روزانه قبول بشم؟

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام وقت بخیر . ممنوعیتی برای شما نیست

 107. faride
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۱

  سلام.من دانشجوی ترم یک فرهنگیان هستم و دیپلم تجربی دارم،آیا میتونم کنکور دی ماه در رشته ریاضی شرکت کنم؟
  اگر بله ، برای انتخاب رشته فقط باید پیام نور و آزاد بزنم یا دولتی هم میشه ؟ با سوابق چطور ؟

  • behrouzi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 108. ava
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام من 1400 ارشد نوبت دوم در دانشگاهی پذیرفته شدم. شهریه ترم اول رو واریز کردم اما به دلایلی نتونستم در کلاس ها شرکت کنم. امسال کمی شرایطم بهتر شد و توانستم به دانشگاه مراجعه کنم و درخواست انصراف دادم اما می گویند چون دیر شده محروم از تحصیل شده ای.
  ایا می توانم در ارشد 1402 شرکت کنم؟

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام روزبخیر
   در صورتی که محرومیت ثبت شده باید به سازمان سنجش درخواست بدین.

 109. ava
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام من سال 1400 ارشد دوره دوم در دانشگاهی قبول شدم. به دلایلی فقط شهریه دادم و نتونستم در کلاس شرکت کنم. الان که رفتم انصراف بدم میگن چون دیر اومدی نمیشه انصراف دادو محروم از تحصیلی… الان یعنی نمی تونم توی ارشد 1402 شرکت کنم؟

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی در صورت محرومیت باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت بدین.

 110. Mahdi
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷

  سلام وقت بخیر. من امسال از رشته روزانه قبول شدم پیش ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم و شماره دانشجویی به من اختصاص یافته. الان پشیمان هستم و میخواهم سال بعد در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و رشته روزانه بروم. هیچ مدارکی هم به دانشگاه نداده ام و معافیت هم نگرفته ام. برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ باید فرم انصراف رو تا قبل از ۲۵ اسفند تحویل دانشگاه بدهم؟ یا لازم نیست کاری انجام بدهم؟ دانشگاه میگه ما شما رو لغو پذیرش یا عدم مراجعه میزنیم. ممنون

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

   سلام وقت بخیر . اگر شرایط مشمولیت به شما تعلق نگیرد مجازید

 111. مهرانه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام وقت بخیر اگر کسی دیپلم خود را دی ماه امسال بگیره میتونه کنکور تیرماه رو شرکت کنه؟

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقتتون بخیر
   بله منعی برای شما وجود ندارد .

 112. سجاد
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام
  من بهمن 1401 فارغ‌التحصیل رشته فوریت های پزشکی در مقطع کاردانی میشم بعد میتونم کنکور سراسری 1402شرکت کنم و اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام بله مجاز هستید اگر سن شما کمتر از 25 است

 113. Mahdi
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  با سلام. من دانشجوی پیام نور هستم. امسال کنکور دادم و از رشته روزانه قبول شدم. پیش ثبت نام اینترنتی انجام دادم و شماره دانشجویی بهم اختصاص داده شده اما به ثبت نام حضوری نرفتم. میتوانم سال بعد کنکور بدم و از رشته های روزانه قبول بشوم؟ این شماره دانشجویی جدید دانشگاه روزانه مشکلی بوجود نمیاره؟

  • behrouzi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 114. M
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام من الان دانشجو روزانه هستم و می‌خوام مرخصی ترمی بگیرم برا کنکور بخونم بنظر تون ممنوعیتی برای ثبت نام توی کنکور دی وجود نداره؟

  • isaei
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام زمان ثبت نام کنکورسنجش اعلام میکند که درصورت کنکور مجدد باید چه زمانی انصراف داده باشید

 115. Reza makenali
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

  اگر داخل رشته های شرایط خاص قبول نشوی می تونی رشته دیگه ای بری

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام شماشانس متوسطی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 116. کوثر
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام من بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاها مجاز شدم ولی مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف گروه ازمایشی نشدم یعنی همه پذیرش ها بر اساس سوابق و ازموت غیر مجاز بود
  میتونم سال بعد دوباره برای کنکور شرکت‌کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر وضعبت شما به درستی بیان نشده است برای شرکت در کنکور مجدد باید وضعیت شما به دقت برسی شود

  • Z
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

   سلام خسته نباشید
   من امسال کنکوردادم و رشته مورد علاقم رو قبول نشدم ؛ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و الان میخوام که دی دوباره کنکور بدم؛ میتونم بدون انصراف از دانشگاه دی آزمون بدم یا نه؟

   • isaei
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

    سلام وقتتون بخیر
    بدون انصراف میتونید کنکور بدهید و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظرتون از دانشگاه قبلی انصراف بدهید .

 117. ساغر
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۵

  باسلام من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ورودی۹۸ هستم و همزمان با کنکور۱۴۰۲ منم فارغ التحصیل میشم و میخوام در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم ایا امکانش هست؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید جهت شرکت مجدد در کنکور 1402 برسی شود

 118. عارفه
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  با سلام من دانشجو كارشناسي روزانه هستم و ميخواهم كنكور امسال دي را شركت كنم با توجه به اينكه امسال دو كنكور برگزار ميشود تا چه زماني براي انصراف از دانشگاه فعلي فرصت دارم؟ سال هاي گذشته كه كنكور تير برگزار ميشد تا اسفند وقت براي انصراف بود امسال كه دي برگزار ميشود تا چه زماني فرصت براي انصراف دارم؟

 119. حسین زاده
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۶

  سلام وقت بخیر
  من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و امکانش هست همزمان با ثبتنام در دانشگاه کنکور هم شرکت کنم یا باید انصراف داد و اگر عمومی های دانشگاه رو پاس کنم و با کنکور دادن مجدد یک رشته بهتر قبول بشم بازم باید عمومی ها رو بخونم توی رشته جدید یا نیازی نیس؟

 120. آرش
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام من در دانشگاه ازاد در مقطع ارشید ثبت نام کردم و پول هم واریز کردم اگه الان بخوام انصراف بدم (این اولین انصراف من هست از جهت نظام وظیفه )برای شرکت در کنکور سال بعد مشکلی ندارم

 121. ارین
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من امسال سومین سال کنکورم‌هستش
  باتوجه به اینکه سرباز بودم امسال دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم سوالم اینه باید برای شرکت تو‌کنکور ۱۴۰۲ انصراف بدم!؟؟؟یا میشه کنکور بدم بعد از اعلام نتایج مرداد ماه انصراف بدم؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 122. مهدی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام وقت بخیر .من امسال پرستاری روزانه قبول شدم اگر ثبت نام کنم میتونم همزمان کنکور دی ماه رو بدم؟ و اگر کنکور بدم روزانه نمیتونم برم دیگه؟

 123. Amir
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال فرهنگیان قبول شدم،خواستم بدونم میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و پرستاری ازاد قبول شم و جفتشو با هم بگذرونم بدون اینک از فرهنگیان انصراف بدم؟

 124. نیما
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام وقت بخیر. من دانشگاه غیرانتفاعی آوردم. امکانش هست ثبت نام نکنم و مجدد برای کنکور بخونم؟

  • isaei
   ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

 125. شقایق
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام,ببخشید من روزانه قبول شدم و نمیخوام ثبت نام کنم,میتونم ترم بهمن دانشگاه آزاد شهر خودم ثبت نام کنم؟

  • behrouzi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام روزتون بخیر باتوجه به مقاله بله

  • لیلا
   ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۳

   سلام من معدل کتبی دیپلمم اشتباهه ولی سوابق درسته مشکلی پیش نمیاد؟

   • obeidavi obeidavi
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

    سلام وقت بخیر اگر در هنگام ثبت نام معدل خود را بالاتر درج نکرده باشید خیر مشکلی ایجاد نمیشود

 126. کیمز
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام شب بخیر,ببخشید من روزانه قبول شدم,ولی نمیخوام ثبت نام کنم,برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته هم نکردم,الان میتونم تو شهر خودم بدون کنکور بخونم؟
  و یه سوال دیگه اگه روزانه ثبت نام نکنم میتونم ورودی بهمن پیام نور و آزاد بدون کنکور رو بزنم؟

  • isaei
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکان پذیر هستش .

 127. ملینا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام شب بخیر,ببخشید من روزانه قبول شدم,ولی نمیخوام ثبت نام کنم و برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته نکردم الان میتونم برم دانشگاه آزاد شهر خودم بدون انتخاب رشته؟
  آخه پرسیدم گفتن میتونی انجام بدی

  • ملینا
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

   شهر خودم بدون کنکوره

   • karimi
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 128. کوثر
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام وقت بخیر.من داشنجوی سال اخر کارشناسی ام و تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم ایا امکانش هست ک در کنکور امسال شرکت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 129. امیرحسین ابوالحسنی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام خسته نباشید لطفاً جواب من را هم بدهید لطفاً من دانشجوی روزانه کاردانی هستم که بعد از دو ترم تحصیل انصراف دادم ، و در تاریخ 1401/5/24 انصراف دادم ، مدرک دیپلم فنی و حرفه ای نظام جدید دارم ، مشکل نظام وظیفه ندارم ، آیا می توانم در کنکور 1401 شرکت کنم یا نه ؟؟؟!

 130. کسری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  با سلام وقت بخیر. روز دوشنبه که نتایج کنکور اعلام شد و دیدم روزانه دانشگاه صنعتي سهند قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. ایا امکانش هست که پشت کنکور بمانم و برای کنکور 1402 شرکت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   شما شرایط شرکت مجدد در کنکور سال بعد را ندارید

 131. زهرا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام و درود …من حقوق روزانه رازی قبول شدم …اصلا هیچ اقدامی برای ثبت نام انجام ندادم و هیچ علاقه ای ندارم اولویت های اولمم فرهنگیان بود …بنظرتون محروم میشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 132. زهرا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام من امسال قراره برم پایه دوازدهم ولی تو پایه یازدهم تجدید دارم شهریور هم امتحان دادم متاسفانه نتونستم پاس کنم می خواستم بدونم من می تونم در کنکور 1402 شرکت کنم یانه ممنون میشم اگه راهنمایم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 133. ملینا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید من دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم,اگه ثبت نام نکنم و برای کنکور سال بعد بخونم, محروم میشم؟
  یا باید انصراف بدم؟

  • javadi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز برای کنکور سال بعد باید درخواست لغو محرومیت ثبت کنبد.
   اگر ثبت نام نکرده باشین نیاز به انصراف نیست.

 134. Sharmin
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام وقت بخیر من زمین شناسی تهران روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم میخوام پشت کنکور بمونم محدودیتی برای ازمون ۱۴۰۲ شامل من میشه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر بله شما شرایط شرکت در کنکور 402 را ندارید

 135. Xala
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام وقت بخیر
  من رشته انسانیم
  پس کسیکه دانشگاه پیام نور آورده و نمی‌خواد بره دانشگاه می‌تونه کنکور بده و محروم نمیشه از کنکور؟ اگه بخوام دی ماه کنکور بدم میشه بار چهارمم پس محروم نمیشم؟ و اگه رتبه خوب بیارم میتونم برم دانشگاه دولتی؟

 136. اسماعیل
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام بنده در رشته مهندسی برق دوره روزانه 1401 قبول شده در صورتی که بخام برای کنکور 1402 شرکت کنم و دوره روزانه و رشته ی دیگر انتخاب بکنم چه کاری باید انجام بدم؟ باید در این رشته قبولی ثبت نام و سپس انصراف بدم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 137. کاربر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۰

  سلام. خدا قوت
  بنده دانشجوی ترم سه کارشناسی روزانه هستم. اگر تیرماه امسال درخواست بدم و کاردانی رشته خودم رو بگیرم میتونم در کنکور ثبت نام و رشته روزانه رو انتخاب کنم ؟ چون در دفترچه ثبت نام نوشته که با مدرک کاردانی ثبت نام ایرادی نداره.

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت بدین.

 138. مهسا
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام
  من فارع التحصیل کارشناسی پیام نور و کارشناسی ارشد روزانه (رشته مدیریت) هستم میخوام دوباره کنکور سراسری بدم امسال.
  آیا از تحصیل رایگان روزانه در رشته دندانپزشکی محروم میشم ؟؟
  خواهش میکنم پاسخ بدین خیلی حیاتیه برام

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 139. fateme
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام میخواستم بدونم کنکور دی ماه اجباریه؟ میشه فقط کنکور تیر ماه رو داد تاثیری رو رتبه میزاره

  • javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام روزبخیر
   خیر اجباری نیست دوست گرامی.

 140. Mahdi
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام سوالم اینه مگه امسال تصویب نشده که نتیجه کنکور تا 2سال اعتبار داره؟پس کسی که مثلا دانشگاه فرهنگیان میخونه میتونه ثبت نام کنه و شرکت کنه تو کنکور وقتی نتایج اومد اونموقع اگه خوب بود انصراف بده و بعد از اون نتیجه کنکورش استفاده کنه؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 141. محمدی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشگاه تهران روزانه دکتری قبول شدم و ثبت نام اولیه انجام دادم یعنی کد دانشجویی برایم صادر شده است. وارد سامانه گلستان میشم ازم یک سری تعهدات میخواهد که من هنوز تایید نکردم. مراحل ثبت نام غیر حضوری و حضوری را انجام دادم و از آنجا که دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشدم نیز همانجاست از من مدرک زیادی نخواستند. تصمیم دارم قبل از ورود به ترم جدید انصراف بدم و هنوز واحد بر نداشتم و سیستم باز نشده. ضمن اینکه تازه دفاع کردم و هنوز فارغ التحصیل هم نشدم. چند سوال مهم داشتم.
  اینکه من انصراف بدم باید هزینه بپردازم؟
  همچنین برای آزاد سازی مدرک کارشناسی ارشد و اپلای اول باید جریمه دکتری انصرافی بدهم؟ شنیدم چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون هست و واقعا ترسیدم. خواهش میکنم پاسخ بدهید تشکر. ضمنا کارشناسی ارشد شبانه بودم. و همچنین اگه راهی برای دور زدن اینجور جریمه دادن ها میشه بهم بگید ممنون میشم. سپاس

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 142. Amir
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام و درود،وقتتون بخیر

  خدمت شما عارضم بنده یکبار از پیام نور انصراف دادم بعد رفتم لیسانس حسابداری رو گرفتم و بعدش در مقطع ارشد انصراف دادم و کارت معافیت کفالت سربازی هم دارم.

  آیا میتونم در کنکور شرکت کنم؟

  • mohammadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کنید.

 143. فاطمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام وقتتون بخیر اگر موقع اومدن نتایج دانشگاه دولتی قبول بشم و ثبت نام نکنم برای کنکور سال بعد محرومیتی برا دانشگاه های روزانه نخواهم داشت ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر شما امکان شرکت مجدد در کنکنور سراسری را ندارید ملاک قبولیشهریور ماه است لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 144. سمیه نوروزی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲

  سلام من امسال کنکورسراسری شرکت کردم ازادمجازشدم ک انتخاب رشته نکردم،الان امکانش هست مجددانتخاب رشته کنم؟در مقطع ارشد

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی مشکلی نداره.

  • mansuri
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر خیر امکانش وجود ندارد باید برای تکمی ظرفیت بهمن اقدام کنید

 145. پویا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام
  من تو شهریور اگه مردود بشم و دی ماه باز امتحان بدم کنکور ۱۴۰۲ نمیتونم ثبت نام کنم ؟

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام روزبخیر
   کنکور میتونید شرکت کنید ولی باید تعهد بدین که مدرک رو به دانشگاه تحویل بدین.

 146. Saman
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام ببخشید من انتخاب رشته که کردم فقط پیام نور و فرهنگیان زدم که فرهنگیان قبول نشدم میخواستم بدونم میتونم برای ۱۴۰۲ کنکور بدم و جانبازی پدرم رو دوباره لحاظ کنم؟

  • mohammadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 147. Ehsan
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام خسته نباشین. من دانشجوی کارشناسی پیوسته حسابداری دانشگاه غیرانتفاعی هستم. ۱۰ ترم گذروندم. مشروطی نداشتم. سه ترم مرخصی گرفته بودم. میخواستم ببینم اگه من الان انصراف بدم، با توجه به اینکه نظام وظیفه به مشکلی برنخوره، میتونم کنکور کارشناسی هنر شرکت کنم؟؟
  ممنون از وقتتون

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 148. abbas
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام
  اگر در کنکور ارشد پردیس خودگردان قبول بشیم و نریم محرومیتی ایجاد میکنه؟

  • karimi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 149. امیر هاشمی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام ،تو هیات بدوی به دلیلی ۵ سال از شرکت در ازمون های سراسری منع شدم ، مقطع ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم ،این رای شامل دانشگاه ازاد هم میشه؟

  • karimi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلامبله برای توضیح شرایط بیشتروفرارتماس بگیریدراهنماییتون کنیم

 150. محمدی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۰

  با سلام
  من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه از دانشگاه علوم پزشکی دارم . اگر مجدد برای ارشد علوم پزشکی شرکت کنم و رشته مورد نظرم قبول شوم باید شهریه پرداخت کنم یا تحصیلم رایگان هست؟

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام روزتان بخیر دانشگاه های بدون کنکور شهریه پرداز است و ذانشگاه با کنکور دولتی بدون شهریه است

 151. Sajjad
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام من فارغ‌التحصیل پرستاری و مشغول دوره طرح پرستاری هستم آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟

  • javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام روزبخیر
   اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشین
   میتونید.

 152. اکبر
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد روزلنه هستم. امسال کنکور سراسری تجربی دادم ولی از دانشگاه ارشد انصراف ندادم. رتبم هم غیر مجاز شد و انتخاب رشته ای هم نکردم. ایا در هنگام فارغ التحصیلی ارشد و دکتری این موضوع مشکل ساز میشود؟باتشکر

  • hedayati
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیاز به بررسی دارد.

 153. امیر
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۷

  آیا کسانی که فارغ التحصیل دی ماه باشند مانعی برای شرکت در کنکور ندارند؟؟؟

  • hedayati
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید جهت شرکت در کنکور بررسی شود، جهت تحلیل با مرکز تماس بگیرید.

  • obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر بله میتوانید.

  • sima
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

   سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل علوم ازمایشگاهی تیر۱۴۰۱هستم و طرح اجباریمو ثیت نام کردم اماهنوز نرفتم،میخوام کنکور۱۴۰۲شرکت کنم.اگر رشته پزشکی قبول شم میتونم روزانه بخونم؟!یابخاطر طرحم اصلانمیتونم کنکور بدم؟!

   • karimi
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 154. ehsan
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام و خسته نباشید من دانش آموز اتباع هستم در کنکور شرکت کردم ولی انتخاب رشته انجام ندادم آیا برای سال 1402 میتونم دوباره کنکور بدم بدون محرومیت و …؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   بله

 155. امیر
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام من تو انتخاب رشته معدلم رو اشتباه زدم ولی سوابق تحصیلیم کاملا درسته خودشم رتبم زیر هزاره تو کنکور تجربی ایا تو ثبت نام دانشگاه برام مشکلی ایجاد میشه

  • gholizadegan
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقتعتون بخیر لطفا ویرایش کنید حتما

   • امیر
    ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

    اخه جلوی ویرایش بسته است به نظرتون با درخواست دادن تو سایت سنجش میشه اصلاحش کرد

  • Sahar
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام ببخشید شما چیکار کردید منم اشتباه زدم درخواست دادید سازمان سنجش چی گفت

   • javadi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

    سلام روزبخیر
    دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   • لیلا
    ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۳

    منم اشتباه زدم چیکار کنم

 156. Maleki
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام من هوشبری دانشگاه تهران خوندم و طرح نرفتم میتونم کنکور شرکت کنم؟ برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی

  • hedayati
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین در ابتدا شما باید طرح رشته را بگذرانید.

 157. محسن
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  با سلام
  در فرم ثبت نام کنکور به اشتباه ثبت شده فارغ التحصیل ارشد نیستم در صورتی که هستم. الان مشکلی پیش نمیاد؟

  • hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   باید از طریق سازمان سنجش درخواست ثبت کنید.

 158. شهرزاد
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام در لیست کاردانی ناپیوسته اراک یکسری رشته ها هنگام ثبت نام نمیان باید چکار کرد؟

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام تنها میتوانید رشته های ارائه شده توسط دانشگاه را انتخاب کنید.

 159. مهدی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام من یه سوال داشتم
  من دانشجوی کارشناسی غیر انتفاعی هستم ترم اخر و اگر معرفی به استادمو پاس کنم فارغ التحصیل میشم میخاستم کنکور دی ۱۴۰۲ شرکت کنم ازمون ارشد هم دادم و انتخاب رشته هم کردم
  به چه نحوی میتونم در ازمون سراسری دی ماه شرکت کنم ؟ ایا امکانش هست؟چجوری نظام وظیفم به مشکل نمیخوره

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • زهرا
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

   سلام و درود …من حقوق روزانه رازی قبول شدم …اصلا هیچ اقدامی برای ثبت نام انجام ندادم و هیچ علاقه ای ندارم اولویت های اولمم فرهنگیان بود …بنظرتون محروم میشم؟

   • obeidavi obeidavi
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

    سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 160. بهنام
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  باسلام
  اگر ما انتخاب رشته کنیم و دانشگاه روزانه قبول بشیم و نریم آیا از کنکور سال بعد محروم میشیم؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام اگر محرومیت برداشته شده باشد مشکلی پیش نمیاید

 161. مهلا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

  سلام وقت بخیر اگر فرهنگیان مجاز نشده باشیم و کد رشته را وارد کنیم ارور میده؟

  • rahimi
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر
   اگر مجاز نشده باشید و کد رشته وارد کنید اصلا هیچکدومش رو برای شما انتخاب نمیکنه.برای اطلاعات بیشتر میتونید به مجموعه تماس بگیرید

 162. Javad
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام من کنکور دادم و در رشته ای که دوست داشتم مجاز نشدم و شنیدم دی ماه هم یک کنکور دیگه هست اگر درست باشد
  میخواستم بپرسم میتونم تو کنکور دی ماه شرکت کنم و دوباره کنکور بدم

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام سما میتوانید بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنید

 163. شادی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من دانشجوی پیام نورم بدون کنکور روزانه ثبت نام کردم اگه قبول شدم نمیخوام برم میشه به پیام نور رشته قبلی خودم ادامه بدم؟؟؟؟توروخدا بگین

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر
   مجدد باید در دانشگاه قبلی خود ثبت نام کنید.

 164. mb
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام . من امسال سال دوازدهم هستم اما نمیتوانم برم و ادامه تحصیل بدم . ایا میتوانم در کنکور 1402 شرکت کنم یا نه؟ یعنی حتما باید معدل امتحان نهایی دوازدهم رو داشته باشم ک بتونم کنکور بدم؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر
   حتما شما باید مدرک دیپلم را داشته باشید.

 165. M
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم روزانه مجاز نشدم توی انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و آزاد رو قبول شدم اگه امسال برم دانشگاه در کنارش برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم تا روزانه مجاز شم البته همون رشته فقط روزانه باشه این یه سال درسی که خوندم توی همون رشته قبلی به حساب میاد؟

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام روزبخیر
   بله تحت شرایطی میتونید تطبیق واحد بزنید.

 166. Zahra
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام من اگه دانشگاه های دولتی رو مجاز نشده باشم و انتخاب رشته کنی و دولتی هارو بزنم امکان قبولی کلا وجود نداره؟

  • gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام روز بخیر خیر شما اگر مجاز نشدید نمیتوانید

 167. پاپیون
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام من واسه اینکه سربازی نرم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم که واسه کنکور بخونم (۲ترم)
  الان میخوام بدونم باید واسه ترم جدید توی دانشگاه انتخاب واحد کنم بعد انصراف بدم یا نه ، صبر کنم جواب انتخاب رشته دانشگاه که اومد اونموقع برم انصراف بدم؟
  توی سایت دانشگاه گفته که زمان انتخاب واحد تا ۲۸ مرداد، و اگر تا تاریخ تعیین شده انتخاب واحد نکنید فرصت تحصیل در نیم سال اول رو نخواهید داشت.

  • behrouzi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   حضوری برید دانشگاه سایت رو بستن الان

 168. sahar
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام خسته نباشید من اگه بخام کارو دانش بخونم بعدش کنکور میتونم زبان امتحان بدم

  • abbasi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقت بخیر
   محدودیتی برای شما وچود ندارد .

 169. .
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  من فارالتحصیل بیهوشی هستم طرح نرفتم کنکورمجدددادمتنهاقانونی که هست اینه که طرح جایگزین میشه باطرح سه رشته پزشکی و…ولی راجبه رشته های دیگه حرفی نزدنمیخواستم بدونم به جزسه رشته پزشکی دندون و…میتونم فیزیوتراپی هم انتخاب کنم مشکلی برام پیش نمیاد

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   بله مشه
   طرح رشته بیهوشی بعد از فارغ اتحصیلی از رشته فیزیوتراپی بهتون تعلق میگیره.

 170. m
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام من اگه بخوام انتخاب رشته کنم و دولتی قبول شم و نرم ،میتونم کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم ؟محروم نمیشم؟

  • hedayati
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری شرایط امکان رفع ممنوعیت شرکت در کنکور وجود دارد.

  • maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه روزانه پذیرش شوید برای کنکور 1402 نمی توانید کنکور بدهید و به مدت یک سال محروم می شوید.

 171. سحر
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام من رشتم تجربیه میخوام ۱۴۰۲ انسانی کنکور بدم میگن باید کتاب های رشتبه انسانی نهایی هاشو امتحان بدم میشه راهنماییم کنید که چه زمانی برم نهایی رو امتحان بدم کنکور دی ماهه همون دی ام میتونیم نهایی های انسانی رو پاس کرد

  • obeidavi obeidavi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام برای اطلاعات بیشتر با
   مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل بفرمایید.

 172. سینا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

  با سلام.
  بنده دانشجوی انصرافی روزانه (ورودی 1400) بودم که با مراجعه حضوری و به موقع به دانشگاه قبل از موعد تعیین شده (25 اسفند) تقاضای انصراف دادم. الان هم روزانه 1401 مجاز اعلام شدم اما اخطار لزوم انصراف در تاریخ فوق در بالای کارنامه من درج شده و در ادامه ذکر شده: داوطلب گرامي اين مطلب به منزله جلوگيري از انتخاب رشته نمي‌باشد!
  سوالم اینه: آیا این اخطار جنبه عمومی داره یا نه فقط واسه کسانی که در انصراف مشکلی داشتند ارسال شده؟ و از چه راهی می‌تونم متوجه بشم که انصراف من ثبت شده یا خیر؟
  ممنون از شما

  • isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   مشکلی نخواهید داشت.

 173. حاج جعفر
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام ، کنکور ارشد ثبت نام کردم اما کنکور شرکت نکردم ، می تونم انتخاب رشته کنم یا کلا حذف شدم

 174. مهری
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام خسته نباشین
  من دیپلمم کاردانش نظام قدیم هست ومدرک کاردانی معماری هم دارم ومیخوام برای کنکور ۴۰۲ شرکت کنم آیا با این تغیرات که برا ۴۰۲ اعلام کردن من حق شرکت در کنکور ۴۰۲ را دارم یانه؟ وبرای استفاده از سابقه ی تحصیلی۴۰ درصد تاثیر قطعی معدل ایا میتوانم دیپلم مجدد رشته ی تجربی را بگیرم وبا خیال راحت در کنکور ۴۰۲ شرکت کنم

  • mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت به خیر
   جزئیات نحوه محاسبه سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 هنوز اعلام نشده.

 175. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام
  من امسال دومین باری هست که کنکور دادم و اگر قبول نشم میخوام برای بار سوم هم کنکور بدم. حالا اگر امسال انتخاب رشته انجام بدم و دانشگاه آزاد قبول بشم و ثبت نام کنم، میتونم کنکور شرکت کنم یا نه؟
  به خاطر موارد ممنوعیت شرکت در آزمون سراسری میگم.

  • mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از قبولی نهایی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 176. ناشناس
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۴

  سلام افراد بدون شناسنامه(کلا از داشتن شناسنامه محروم شدن) امکان شرکت در کنکور و ادامه تحصیل و کار دولتی رو ندارن؟

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر
   باید شناسمه عکس دار و یا کارت ملی داشته باشید.

 177. سلمان
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام
  از من گوشی گرفتن در کنکور . چگونه می تونم رفع محرومیت بکنم

  • ekhlasi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام وقت بخیر از طریق سیستم پاسخگویی اقدام کنید

  • reyhaneh
   ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام؛مشخص نشده چندسال محرومیم؟از منم گوشی گرفتن سر جلسه
   نامه از سنجش واسه شماهم اومد برای ارسال دفاعیه؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • alizadeh
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

    سلام روز بخیر
    حدودا 3-5 سال

 178. MOBINA
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام من ترم ۳ دانشجو دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی هستم، می‌تونم کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم؟

  • mohammadi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت به خیر
   طبق ضوابط دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1401 دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

  • aghazade
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید در ازمون شرکت کنید که در بازده زمانی مشخص انصراف خودتون رو ثبت کنید

 179. محمد مهدی عباسی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام
  یه سوال داشتم من میخوام کلاس دوازدهم رو جهشی بخونم و یک سال زود تر کنکور بدم برام مشکلی پیش نمیاد

  • mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر در صورت دارا بودن حداقل معدل 18/50 و کسب حداقل نمره 17 در تمامی دروس آزمون جهشی میتوانید از تاریخ 31 خرداد الی 22 مرداد ماه برای ثبت نام جهش تحصیلی به مدرسه مراجعه کنید دانش آموزانی که شرایط لازم را از نظر مدرسه داشته باشند و در آزمون ها و سنجش ها نمره قابل قبول را کسب کنند ، مجاز خواهند بود به صورت جهشی یک یا چند پایه را بگذرانند.

   پس از تایید مدرسه و بررسی مدارک دانش آموز در سازمان آموزش و پرورش ، آزمون IQ برگراز می شود و اگر نمره IQ دانش آموز بالاتر از 120 شود ، به او اجازه شرکت در آزمون جهشی داده خواهد شد. برای ثبت نام دانش آموز در جهش پایه تحصیلی باید اطلاعات او در سامانه سناد ثبت شود.
   در نهایت پس از برگزاری آزمون های تست هوش و همچنین آزمون های دروس لازم ، در شهریورماه نتایج به دانش آموز اعلام می شود و در صورت پذیرفته شدن ، از مهرماه می تواند وارد پایه بالاتر شود.

 180. ..
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۱

  سلام وقتتون بخیر من یادم رفته اسمم و کد داوطلبی رو روی دفترچه عمومی بنویسم حالا چی میشه امروز دیدم نوشته بود اگه این کادر خالی باشه یعنی شما سر جلسه نبودید راه حلی داره؟

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام درخواست بدین به سنجش برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 181. مهتا
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام، درصورتی که من امسال از مهر دانشجوی کارشناسی ارشد بشم آیا میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای رشته ی پزشکی شرکت کنم؟ شهریور امسال مدرک کارشناسی خودم رو از دانشگاه دولتی میگیرم

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام بستگی دارد جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 182. ali.n
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام.تشکر از سایت خوبتون.
  من فارغ التحصیل رشته پرستاری(دانشگاه آزاد)هستم و الان دارم خدمت سربازیمو(با کسری ۱۲ماه خدمت دارم کلا) میگذرونم و بعدش باید برای طرح اجباری ثبت نام کنم.
  آیا میتونم بعد سربازی طرح رو ثبت نام نکنم و غیبت کنم و کنکور سراسری شرکت کنم؟
  بعد از قبولی تو رشته پزشکی،مشکلی برای ثبت نام تو دانشگاه برام پیش نمیاد؟

  • soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام. کیس شما باید بررسی بشه. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 183. محمد
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام . من دانشجوی اخراجی هستم . سربازیمم تموم کردم . آیا میتونم کنکور بدم و دانشگاه دولتی قبول شم و برم ؟

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام باید از نو شروع کنید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 184. هومن
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام . من دانشجوی اخراجی اسفند ۹۸ از دانشگاه دولتی هستم . بعدش با همون مدرک دیپلم اقدام به خدمت سربازی کردم و الان در تاریخ یکم دی ۱۴۰۱ خدمت سربازیم تموم میشه .
  میخواستم بپرسم که آیا من با توجه به اخراجی بودنم و داشتن همون مدرک دیپلم ( مدرک معادل کاردانی نگرفتم و نمیتونمم بگیرم چون تعداد واحد های پاس کردم ۴۶ تا بوده) ، میتونم برای کنکور سال ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟؟؟؟

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   با سلام اگر دیپلم ۱۲ ساله دارید مشکلی نیست

   • هومن
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

    ببخشید دیپلم ۱۲ ساله منظورتون همون دیپلم عادیه دیگه ؟؟؟
    همونی که امتحان نهاییه ؟؟؟

    • aghazade
     ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

     سلام
     قدیم یعنی دیپلم به همراه پیش داانشگاهی. جدید 6-3-3

   • هومن
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

    یعنی من میتونم دوباره دانشگاه دولتی روزانه کنکور بدم قبول شم ثبت نام کنم ؟؟؟

    • soleimani
     ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

     شرایط محرومیت رو بخونید و در صورت محرومیت درخواست رفع محرومیت بدید. میتونید در این زمینه از مشاوران ما کمک بگیرید.

 185. ابوالفضل
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام وقت شما بخیر من دانشجو ارشد دانشگاه دولتی هستم
  میتونم کنکور رشته تجربی رو شرکت کنم با اینکه دانشجو دانشگاه دولتی روزانه هستم یا قبل از ثبت نام کنکور باید اصراف بدم ؟
  یا بعد از قبولی در کنکور امکان انصراف از دانشگاه هست ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام روزبخیر
   برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه روزانه انصراف بدین.

 186. ابوالفضل
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۱

  سلام وقت بخیر من دانشجو ارشد دانشگاه دولتی هستم
  سوالم اینه من واسه ثبت نام در کنکور رشته تجربی باید قبل از کنکور دانشگاه رو انصراف بدم یا بعد از قبولی در کنکور انصراف بدم ؟

  • ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی برای شما مقدور نیست

 187. فرشته
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام وقت بخیر کسی که دسال ۹۹ روزانه قبول شده که ۴ تا نیم سال عدم مراجعه داشته به دانشگاه روزانه و دانشگاه میگه دانشجوی ما محسوب نمیشی و برات زدیم عدم مراجعه و نیازی به انصراف نداری ،ممکنه سازمان سنجش قبول ۴۰۱ رو لغو کنه؟در صورتی که من یه واحد هم اونجا نگذروندم و حتی مدارک هم به دانشگاه ارائه ندادم

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام خیرلغومحرومیت برداشته شده برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 188. محمدجواد
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام . ببخشید من اولین امتحان کنکورو خبر نداشتم چه موقعی هست ، یادم رفت شرکت کنم . میخواستم ببینم الان من وضعیتم چی میشه باید چیکار کنم ؟

  • bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   با سلام برای شما غیبت زده میشود

 189. رضا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام بنده پارسال یعنی سال ۱۴۰۰ دیپلم تجربی رو گرفتم و اولین ککنکورم را دادم ولی متاسفانه رشته مورد نظرم را قبول نشدم به دانشگاه نرفتم و برای سال ۱۴۰۱ پشت کنکور ماندم ولی متاسفانه در اواسط سال به دلیل مشکلاتی نتوانستم ادامه دهم میخواستم بدونم اگر من سر جلسه کنکور امسال نرم آیا برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مهر ماه به خاطر حضور نیافتن سر جلسه کنکور مشکلی پیش می آید؟

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 190. رضا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام بنده خرداد ۱۴۰۰ دیپلم تجربی رو گرفتم و۱۴۰۰کنکور دادم ولی رشته دلخواهم قبول نشدم
  برای ۱۴۰۱ پشت کنکور نشستم و دانشگاه نرفتم اما وسطای سال به دلیل مشکلاتی نتونستم ادامه بدم. میخواستم بدونم اگر من امسال که دومین سال کنکورمه اگه سر جلسه کنکور نرم بخاطر نرفتنم
  برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مهرماه مشکلی برام پیش میاد

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر این مورد جز ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 محسوب نمیشود

 191. محمد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام
  من مدرک دیپلم دارم والان در حوزه علمیه پایه ۳ درس میخونم
  برای کنکور سال بعد اگ بخوام شرکت کنم باید از حوزه انصراف بدم؟یا اینکه میشه بعداز قبول شدن انصراف داد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   با سلام نظام وظیفه تحصیلی رو به عقل را اجازه نمیدهد

   • محمد
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

    نظام وظیفه تحصیلی روبه عقل اجازه نمیده!!؟
    یعنی منظورتون اینه نظام وظیفه اجازه نمیده؟

    • bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

     بله

 192. کنکوری
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام من اگه امسال پیام نور ثبت نام کنم سال دیگه میتونم کنکور تجربی بدم یا محروم میشم اگه از طریق کنکور روزانه قبول شم چی سال دیگه میتونم کنکور بدم؟

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   با سلام قانون محرومیت روزانه را امسال برداشتند

  • soleimani
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام. قبولی در دوره های غیر روزانه جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 محسوب نمیشوند. در صورت نیاز با مشاوران ما تماس بگیرید.

 193. دارا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام اگه سرجلسه کنکور نرم از سال بعد محروم میشم؟و اگه سرجلسه نرم ممکنه به خانواده زنگ بزنن؟

  • aghazade
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   خیر برای شرکت نکردن محرومیتی در نظر نگرفتند ولی اگر پسر باشید از حاظ تحصیلی وضعیتتون باید مشخص باشد واینکه خیر هیچ تماسی نمیگیرند

 194. **
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام، من دانش آموز نظام قدیم فارغ التحصیل ۹۷ هستم ،سال ۹۹ دانشگاه روزانه قبول شدم و ترم یک انصراف دادم وازسازمان سنجش لغو محرومیت از کنکور۱۴۰۰ رو گرفتم ، ولی به علت تغییر نظام نداشتن امکان خرید کتاب نظام جدید مجاز به انتخاب رشته روزانه نشدم ، امسال هم مشکلات زیادی برام پیش اومده اگ امسال هم مجاز نشم ، باتوجه به اینک نظام قدیمم و کنکور ۱۴۰۲ ششمین کنکور متوالی من هس ،، از کنکور ۴۰۲ محروم نیستم ؟ سپاس

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 195. Sh
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

  سلام من سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته انجام دادم روزانه قبول شدم ولی اقدام به ثبت نام نکردم آیا برای کنکور ۱۴۰۱ من مشکل ایجاد میشود؟

  • ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقتتون بخیر
   بله مجاز هستید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سات را مطالعه بفرمایید .

 196. Negin
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳

  سلام ببخشید، من اگر بخام بعد از اومدن جواب کنکور 1401،یه رشته روزانه رو بخونم، آیا امکانش هست بتونم سال 1402 دوباره توی کنکور شرکت کنم؟ و تا قبلش انصراف بدم؟ یا محروم میشم از دادن کنکور

  • aghazade
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   نیازه در بازده زمانی مشخص اقدام به انصراف رو انجام بدید

 197. اندیا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام
  من در حال تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی هستم . می خواستم بدونم اگر در دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم ادامه رشته مورد نظرم رو انتقالی بگیرم و با همون ترمی که هستم در دانشگاه روزانه ادامه تحصیل بدم؟ یا در دانشگاه روزانه باید از ترم یک شروع کنم؟

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر اگر قبلا روزانه قبول نشدید میتوانید و از اول باید شروع کنید

 198. ز
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام خسته نباشید اگه کسی امتحان نهایی دوازدهم رو یکسال نتونه نمره قبولی بگیره و شهریور امتحان بده و آن درس رو قبول بشه و کنکور هم دانشگاه قبول شده باشه قبولیش رد میشه یا نه ؟؟؟

  • aghazade
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام
   اگر تاریخ قبولی شما تا تاریخ 31 شهریور باشد شما میتوانید ورود به دانشگاه داشته باشید

 199. پریسا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

  امسال دانشجو روزانه هستم انصراف ندادم ایا میتوانم دانشجو دانشکاه ازاد امسال ۱۴۰۱ باشم؟

  • mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره ی روزانه در صورت انصراف تا تاریخ تعیین شده مجاز به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 200. حسین
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام خسته نباشید
  بنده دو هفته دیگه مدرک کاردانی فوریت های پزشکی دانشگاه روزانه رو میگیرم
  میخاستم ببینم کنکور 1401 محروم هستم یا چون تحصیلمو تموم کردم مینونم رشته ریاضی کنکور بدم و قبول بشم؟

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   با سلام فقط از دوره های روزانه محروم هستید

 201. بیتا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۵

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۹ بصورت مجازی برا دانشگاه روزانه ثبت نام کردم و وسط ترم یک یعنی حتی تو امتحانای ترم یک هم ثبت نام نکردم رفتم برا انصراف و تسویه اینا زدن ولی هیچ کاغذی بهم ندادن و ۱۴۰۰ هم محروم شدم الان که میخوام ۱۴۰۱ شرکت کنم سنجش تو کارت ورود ب جلسم زده که اگر قبولی ۱۴۰۰ یا قبل از ان هستید حتما باید اسفند ماه انصراف می دادید من که انصراف دادم پس این چی هست دیگه؟
  یکی هم من ب اشتباه تو کادر دانشجوی انصرافی زدم خیر ایا امکانش هست امروز برم درستش کنم بنویسم بله؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری 1401 باید تا تاریخ تعین شده از دانشگاه انصراف دهند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 202. ۰۰۰
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام
  امکان انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به دانشگاه سراسری بعد از قبولی در کنکور وجود داره؟ با همون ترمی که در دانشگاه غیر انتفاعی هستم مثلا ترم چهار در دانشگاه سراسری بعد از قبول شدن میتونم از ترم چهار ادامه به تحصیل بدم؟

 203. هدیه
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام. من در کنکور رشته‌ی انسانی ثبت نام کردم، اما بنابر دلایلی نمی تونم در جلسه‌ی کنکور حاضر بشم. میخواستم بدونم آیا غیبتم مشکلی برای ثبت نام در کنکور سال آینده ایجاد نمی کنه؟

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   با سلام مشکلی برای شما برای سال بعد به وجود نمیاید

 204. علی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام وقت بخیر
  من معلم هستم و تا سال 1403 تعهد خدمت دارم
  اگه امسال در کنکور قبول بشم میتونم به دانشگاه برم یا نه
  ممنون میشم جواب بدین

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   با سلام وقت بخیر با توجه به تعهد شما به آموزش و پرورش پس از گذراندن تعهد میتوانید تحصیل خود را در رشته مورد نظر داشته باشید

   • علی
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

    متشکرم 🙏

 205. اختر
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

  با سلام من درسال99انتخاب رشته کردم وروزانه دردانشگاه سراسری ارومیه پذیرش شدم اما به دانشگاه نرفتم وحال درسال 1401 آیا محرومیتی شامل حال من میشود؟ آیا میتوانم درروزانه های سال1401شرکت کنم؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   دوست عزیز سلام برای موارد ممنوعیت شرکت در کنکور با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

  • Sh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

   سلام من سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته انجام دادم روزانه قبول شدم ولی اقدام به ثبت نام نکردم آیا برای کنکور ۱۴۰۱ من مشکل ایجاد میشود؟

 206. شیرین
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ دوره روزانه قبول شدم
  ولی فروردین ۱۴۰۱ یعنی بعد از مهلت تعیین شده بنا به دلایلی انصراف دادم
  خواستم بینم منم میتونم به سازمان سنجش برای رفع محرومیت درخواست بدم
  و اینکه احتمال قبولی درخواستم وجود داره ؟!
  چون نتونستم برا کنکور ثبت نام کنم و می‌خوام بر اساس سوابق انتخاب رشته کنم

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام وقت بخیر فقط برای ورود به روزانه مجاز نیستید

 207. محیا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگه تو کارت ورود به جلسه نوشته شده باشه درصورتی که از دانشگاه سال قبل انصراف نداده باشی اسفند سال1400 حتی اگه کنکور رشته ای قبول شی نمی تونی پذیرش بشی، درصورتی که من سال قبل یه رشته مصاحبه دار قبول شدم و اصلا نرفتم سال قبلترم انصرافی گرفتم از دانشگاه و موردی برای شرکت تو آزمون 1400 تو کارت ورود به جلسه ام نوشته نشده بود اما امسال اومده اینو گفته من می ترسم مشکلی برای پذیرش امسالم پیش بیاد. راهنمایی می کنید منو؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت به خیر
   به صورت مستقیم از طریق سازمان سنجش پیگیری نمایید.

 208. محیا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

  سلام
  من سال 1399 رشته ی روزانه قبول شدم منتها چون کد رشته اشتباه بود و به اون رشته علاقه نداشتم ثبت نام کردم بعد انصرافی گرفتم چون هنوز این لایحه جدید مجلس تایید نشده بود باید اول ثبت نام می کردم بعد انصراف. سال 1400 هم یه رشته مصاحبه ای قبول شدم که چون خانواده موافق نبودن کلا برای مصاحبه وثبت نام نرفتم. امروز کارت 1401 رو گرفتم یه کادر برام گذاشته که چون شما دو سال قبل رشته روزانه قبول شده بودید درصورتی که تا اسفند انصراف نداده باشید حتی در صورت قبولی نمی تونید برید دانشگاه. من چجوری می تونم چک کنم ببینم اسمم جزو ثبت نامی های دانشگاه هست یا نه؟ چون انصراف که دادم اون یکی رشته رو هم که کلا برا مصاحبه نرفتم و فک کنم خودشونم گفتن واسه مصاحبه نیای میشی انصرافی. چه کنم؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

   سلام وقت بخیر حضوری به دو دانشگاه رجوع کنید برای ثبت نام.
   برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 209. فریماه
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام وقتتون بخیر من دوازدهم هستم و هم کنکور تجربی ثبت نام کردم و هم هنر اگر توی کنکور تجربی شرکت نکنم برای دانشگاه رفتنم مشکلی ایجاد میشه؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر این مورد جز ممنوعیت های کنکور و دانشگاه محسوب نمیشود

 210. پریسا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  باسلام .بنده درحال تحصیل دریکی از رشته های پیرانپزشکی روزانه هستم انصراف ندادم امسال در کنکور شرکت کردم ایا میتوانم ازاد در رشته دندان پزشکی شرکت کنم .ممنون اگر راهنمایی کنید

  • fathollahi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام چون یکبار از سهمیه استفاده کردید نمیتونید مجدد استفاده کنید

 211. hadis-afshari
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام من ورودی ۹۹ دانشگاه روزانه مقطع کاردانی رشته معماری داخلی بودم به دلایل شخصی مجبور به انصراف شدم ولی آنلاین انصراف دادم و هنوز برای دریافت مدارک تحصیلی اقدامی نکردم آیا ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه محل زندگی خودم میتونم شرکت کنم دوباره ؟

  • aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید اقدام کنید که انصراف خود از دانشگاه را ثبت کرده باشید و پرداخت جریمه رو انجام داده باشید در این صورت میتوانید برای سال بعد اقدام کنید

 212. ریحانه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم ولی رشته مورد علاقم قبول نشدم
  سال ۱۴۰۱ کنکور ثبت نام کردم ولی شرایطشو ندارم برم سر جلسه
  می خواستم بدونم اگر سر جلسه نرم سال دیگه اجازه ندارم ثبت نام کنم؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام بله شما میتونید سال دیگه ثبت نام کنید ممنوعیتی شامل شما نخواهد شد

 213. حسین
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام من 31 تیر 1401 مشمول به خدمتم
  و امسال کنکور کارشناسی ارشد دادم و نتایج اولیه اومده من مجاز به انتخاب رشته هستم.
  باید چیکار کنم دفترچه پست کنم یا خیر. روشی هست که معافیتم رو تا شهریور تمدید کنم

  • bagheri
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

   با سلام شما باید دفترچه را پست کنید بعد ایست خدمت بگیرید وارد غیبت شوید نمیتوانید دانشگاه بروید

 214. حسین
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام من 31 تیر 1401 مشمول به خدمتم
  امسال کنکور ارشد دادم و کارنامه اولیه اومده و مجاز به انتخاب واحد هستم، ظاهرا جواب انتخاب واحد داخل شهریور میاد. من باید چیکار کنم باید دفترچه پست کنم، معافیت تحصیلی دارم یا نه؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام شما باید تا قبل از مهلت مشمولیت اقدام به تکمیل دفترچه کنید

 215. حسین
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من 31 تیر 1401 مشمول به خدمتم
  امسال کنکور دادم و کارنامه اولیه اومده و مجاز به انتخاب واحد هستم، ظاهر جواب انتخاب واحد داخل شهریور میاد. من باید چیکار کنم باید دفترچه پست کنم، معافیت تحصیلی دارم یا نه؟

 216. Shati
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم سه حسابداری کاردانی دانشگاه شریعتیم روزانه
  دوترم مشروط شدم و ممکنه این ترکم بشم و اخراج بشم
  میخواستم ببینم ممکنه دوباره کنکور فنی بدم و همین دانشگاه قبول بشم؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام در صورت اخراج از دانشگاه نمیتونید مجدد برای دوره روزانه همان دانشگاه اقدام کنید

   • Amin
    ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

    سلام خسته نباشید
    من ۹۷کاردانی گرفتم
    ۹۸فرهنگیان قبول شدم
    ولی چون کاردانی داشتم نتونستم ادامه تحصیل بدم
    و فقط مراحل اولی ثبت نام رو انجام دادم(ثبت نام اینترنتی)
    ولی ثبت نامم قطعی نشد
    الان زنگ دانشگاه زدم میگه تو اصلا دانشجو نیستی که بخوای انصراف بدیم بهت ،ما زدیم عدم شرایط ثبت نام.
    الان سازمان سنجش گفته در صورتی قبولی لغو میشه
    باید چیکار کنم؟
    وقتی دانشگاه میگه اصلا دانشجو نیسی
    و این نکته هم هس که تاریخ۱۳۹۹/۰۲/۲۸دانشگاه نامه من رو له وزارت زده و عدم ثبت نامم رو اعلام کرده

    • alizadeh
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

     سلام وقت بخیر . حضورا از دانشگاهتان پیگیری فرمایید

  • کیوان
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   با سلام
   من دانشجوی روزانه کارشناسی ارشد هستم و این هفته میخواهم از پایان نامه دفاع کنم و تا ی ماه هم تسویه میکنم برای شرکت در کنکور سراسری مشکلی برایم هست؟؟

   • bagheri
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

    با سلام برگشت به عقب نظام وظیفه مورد میگیرد باید دکتری شرکت کنید

 217. فاطمه زهرا
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام
  من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستم و میخوام دوباره در یک رشته دیگه مقطع لیسانس پیام نور تحصیل کنم.
  اگر دانشجوی پیام نور باشم و بعد در کنکور ارشد مرتبط با گرایش های لیسانس قبلی که دارم شرکت کنم و روزانه قبول بشم، میتونم همزمان هر دومقطع را بخونم یا باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

   با سلام ارشد باید اول بخونید بعد تحصیل همزمان برای دوره تحصیلی پایین تر بزنید و شرایط تحصیل همزمان را باید داشته باشید

 218. فاطمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام
  من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستم و میخوام دوباره در یک رشته دیگه مقطع لیسانس پیام نور تحصیل کنم.
  اگر دانشجوی پیام نور باشم و بعد در کنکور ارشد مرتبط با گرایش های لیسانس قبلی که دارم شرکت کنم و روزانه قبول بشم، میتونم همزمان هر دومقطع را بخونم یا باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

   با سلام ارشد باید اول بخونید بعد تحصیل همزمان برای دوره تحصیلی پایین تر بزنید و شرایط تحصیل همزمان را باید داشته باشید

 219. Nili
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

  سلام وقتتون بخیر من کاردانی دامپزشکی ترم اخرم و تابستون برای کارشناسی ناپیوسته علوم ازمایشگاهی دامپزشکی باید ثبت نام کنم ،اگر روزانه کارشناسی رو انتخاب کنم برای سال بعددرصورت انصراف میتونم کنکور سراسری بدم و روزانه یه رشته ای قبول شم یا تادوسال از انتخاب روزانه محروم میشم؟بنظرتون بهتره امسال روزانه کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم یا شبانه که برای کنکور سراسری روزانه سال بعد مشکلی پیش نیاد؟

  • alizadeh
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام وقت بخیر قبولی در نوبت روزانه در هر مقطع یک بار مجاز است برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه بفرمایید

 220. یاس
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام.ایا برای ورود به حوضه امتحانی کنکور سراسری۱۴۰۱ کسانی که یک دوز واکسن زدند امکان ورود به حوضه امتحانی رو دارند ؟

  • ekhlasi
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

   با سلام وقت بخیر بله هیچ اطلاعیه ای برای واکسن در حوزه امتحانی نیامده است

 221. ماهد
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام خسته نباشین من فروردین سال ۱۴۰۰ معافیت تحصیلیم تموم شد ولی دیپلم رو شهریور ۱۴۰۰ گرفتم پارسال گفتن که تا شهریور ۱۴۰۱ معافیتم تمدید شده و در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۱ میتونم وارد دانشگاه بشم ولی دیشب یه خبری شنیدم ک میگن تا تاریخی که معافیت رو دارم میتونستم الان که از فروردین ۱۴۰۱ گذشته شامل غیبت از سربازی میشم و اگه امسال کنکور قبول بشم نمیتونم در داشگاه حضور پیدا کنم درسته ایا؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   سلام سنوات شما قابل محاسبه است برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 222. رضا۲
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام من در کنکور ۱۴۰۰ غیبت کردم و نرفتم ، کنکور ۱۴۰۱ رو هم ثبت نام کردم ولی به دلایلی نمیخواهم شرکت کنم و غیبت میکنم. آیا برای ۱۴۰۲ مشکلی برام بوجود نمیاد ؟!!!

  • ekhlasi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر یکی از موارد ممنوعیت شرکت غیبت سربازی است که اگر رشته ای قبول اولیه بشید ، نمیتوانید برای پذیرش آن اقدام کنید

 223. nor
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام دانشجوی روزانه رشته زبان نمیتونن کنکور تجربی شرکت کنن؟ باید انصراف بدن؟

  • mohammadi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه طبق قوانین قید شده در دفترچه تاتاریخ تعیین شده موظف به انصراف از رشته و دانشگاه خود هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 224. کیانا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام من امسال دوازدهم هستم اگه تجدیدی بیارم ولی کنکور رو دانشگاه دولتی قبول شم و شهریور امتحانام پاس کنم میتونم وارد دانشگاه بشم ؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   با سلام طبق موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 تا 31شهریور باید دیپلم خود را بگیرید مگرنه قبولی لغو میشود

 225. کیانا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام من امسال دوازدهم هستم اگه تحدیدی بیارم ولی کنکور رو دانشگاه دولتی قبول شم و شهریور امتحانام پاس کنم میتونم وارد دانشگاه بشم ؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

   با سلام طبق موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 اگر تا 31.6 دیپلم خود را بگیرید مشکلی ندارد

 226. فاطمه
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام
  من تیر ۴۰۳ فارغ التحصیل میشم و ترم ۸ لیسانسم تموم میشه.
  ایا امکانش هست بهمن ۴۰۲ (ینی زمانی ک ترم ۸ امم شروع میشه )ثبت نام کنم واسه کنکور و تیر ۴۰۳ ازمون رو شرکت کنم؟ ( نمیخام انصراف بدم. )

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت بخیر
   امکان ثبت نام کنکور سراسری برای دانشجویان روزانه وجود ندارد در صورتی که در سایر دوره ها تحصیل میکنید میتوانید ثبت نام نمایید .

 227. امیرحسین بیرانوند
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  ببخشید یه سوال داشتم…من دانشجوی روزانه 1400 بودم و برای شرکت تو کنکور امسال تا تاریخ مقرر انصراف دادم … میخواستم بدونم منی که روزانه بودم در صورت قبولی توی کنکور امسال میشه باز هم روزانه انتخاب رشته کنم یا فقط آزاد میشه؟

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت به خیر
   محرومیت انتخاب رشته برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه برداشته شده است.برای اطمینان بیشترمیتوانید به صورت مستقیم به سازمان سنجش درخواست بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 228. نگار
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  سلام .وقت شما بخیر
  عذرخواهی میکنم من کارمند رسمی وزارت بهداشت هستم.کارشناس رادیولوژی.طرح اجباریمو گذروندم و الان استخدام هستم
  زمانی که آزمون استخدامی شرکت کردم تعهد خدمت دادم برا اون منطقه.خواستم بدونم میتونم آزمون سراسری مجدد شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

   سلام وقت بخیر شما برای یک مقطع فقط یکبار میتونید از سهمیه دوره روزانه استفاده کنید

 229. Suni
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام آیا اگه کسی از تبصره ویا تک ماده برای یک درس نهایی تنها استفاده کرده باشه مجاز به انتخاب رشته نیست؟

  • aghazade
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام
   نیازه تا پایان شهریور فارغ التحصیل شده باشید در این صورت امکان انتخاب رشته وجود دارد

 230. محدثه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام، من سال ۹۸ روزانه قبول شدم ولی دانشگاه محل قبولی ثبت نام نکردم. در حال حاضر دانشجوی ترم دو روزانه هستم و قصد انصراف دارم، با توجه به اینکه دو بار روزانه قبول شدم امکانش هست کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان و روزانه قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام
   امکان شرکت در ازمون وجود دارد اما دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی دارد

 231. Mostafa
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام خسته نباشید من یک سال پشت کنکور نشستم آیا میتونم دوباره بشینم؟(خدمت نرفتم)

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   بعد از 18 سالگی یعنی تا پایان 19 سالگی فرجه داد از لحاظ تحصیلی وضعیت خود را مشخص کنید

 232. میلاد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام من تعهد خدمت آموزش و پرورش دارم چه کدی رو هنگام ثبت نام کنکور برای تعیین نظام وظیفه انخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر
   در این خصوص اگر مجوز آموزش و پرورش برای شرکت در کنکور را دارین از آموزش و پرورش محل خدمت خود بپرسید

 233. فاطمه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام . عذرمیخوام من کنکور ارشد ثبت‌نام کردم . میخواستم بدونم اگر سر جلسه کنکور حضور نداشته باشم بعد میتونم انتخاب رشته کنم ؟ یا حضور داوطلب در جلسه اجباری هستش ؟؟؟ چون اگر هم شرکت کنم هیچ تستی رو نمیزنم و همه درصدهام صفر خواهد بود

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام برای انتخاب رشته ارشد حتما باید در آزمون شرکت کنید و نمره بالاتر از صفر هم داشته باشید تا مجاز به انتخاب رشته شوید .

 234. شاهرخ
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام وقت بخیر، من ۵ترم ارشد خوندم و ترم ۶ ثبت نام نکردم.ولی هنوز درخواست انصراف هم ندادم.
  آیا اگر الان انصراف خودم رو ثبت کنم میتوانم از طریق کنکورارشد امسال دوره آزاد یا دولتی پذریفته بشم؟ یا نه دیگه فرصت ندارم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت به خیر
   انصراف از تحصیل برای اقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است.در صورت ثبت انصراف میتوانید برای کنکور اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 235. میلاد
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من معلم هستم و از دانشگاه فرهنگیان 5 سال پیش فارغ التحصیل شدم
  مدرک الانم هم ارشد هستش و تا سال 1409 هم تعهد خدمت دارم دارم
  آیا می تونم دوباره برا پزشکی کنکور بدم و بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام . طبق بخشنامه باید انصراف دهید و بازخرید کنید خودتون رو و کارت پایان خدمت هم داشته باشید

 236. آراز
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من تعهد خدمت آموزش و پرورش دارم چه کدی رو هنگام ثبت نام کنکور برای تعیین نظام وظیفه انخاب کنم

 237. میلاد
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من معلم هستم هستم و از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم مدرکم هم ارشد هستش
  تا 1409 هم تعهد خدمت دارم
  چطوری می تونم در کنکور برا پزشکی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری نیاز به مجوز دانشگاه فرهنگیان دارید اما مجوز برای برگشت به عقب صادر نمی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 238. مهلا
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام. وقتتون بخیر. من سهمیه استعداد درخشان دارم. طبق مطالعاتم تا یک سال بعد از فارق التحصیلی قابل استفاده هست. اگر با وجود اینکه کنکور رو ثبت نام کردم نرم، میتونم سال دیگه از سهمیه م استفاده کنم یا میسوزه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت به خیر
   استعداد درخشان دانشگاه آزاد تا سه سال مهلت استفاده دارد.با توجه به نوع دانشگاهی مد نظر از شرایط استعداد درخشان استفاده بفرمایید.
   برای کسب اطاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 239. نیل
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام من دانشجوی پیام نور هستم در ثبت نام کنکور قسمتی که سوال کرده دانشجو روزانه هستید یا بدون کنکور من قسمت هیچکدام را زدم الان ممکنه برام مشکلی پیش بیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی پیش نمیاد.

 240. مریم
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  به اشتباه فرم تقاضانامه کنکور را قسمت سهمیه مناطق را تیک زدم و در موعدش هر چه خواستم پاکش کنم نشد، چه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام
   اگر سامانه بازشد و امکان ویرایش وجود داشت میتوانید اقدام کنید

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   با سلام.میتوانید درخواست و مشکل خود را در قالب درخواست به سازمان سنجش ارایه کنید.

 241. M
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام وقت بخیر
  اگر در دوره شبانه ( ورود از مهر ) دانشگاه دولتی ثبت نام کرده باشیم مشکلی ندارد که بعد از دادام کنکور رشته و دانشگاه خود را تغییر بدهیم در صورت قبولی ؟
  و اینکه مدارکی که الان به دانشگاه تحویل داده ایم بعد از ثبت نام در دانشگاه جدید ارسال میشود به دانشگاه مد نظر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   باسلام.منعی برای انصراف پس از قبولی در رشته جدید ندارید.

 242. M
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام وقت بخیر اگر در دوره شبانه ( شروع از مهر ) ثبت نام کرده باشیم و اگر در کنکور شرکت کنیم و در دانشگاه دیگر بخواهیم مشغول به تحصیل شویم مشکلی ندارد ؟ یعنی نمیخواهد که انصراف بدیم از دانشگاه یا اینکه مشکلی پیش نمیاد در موقعه ثبت نام در دانشگاه دیگر .
  و اینکه مدارک رو ارسال میکنن به دانشگاهی که جدید قبول شده باشیم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   با سلام.مشکلی برای شما ایجاد خواهد نشد.

 243. مهراد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام، 1-من هنگام پر کردن اطلاعات سهمیه مناطق را به اشتباه زدم و هر کار کردم پاکش کنم نشد، باید چکار کنم؟
  2-مدرک لیسانسم از خارج از کشور گرفتم و معدلهامون به صورت شماره از 100 و دقیق در نمیاد و من 622 بودم زدم 16، اشکالی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   با سلام.برای معادل سازی مدرک به اموزش و پرورش مراجعه نمایید.

 244. A.z
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام در صورتی که دانشجوی پزشکی محروم از تحصیل شود دوباره میتواند کنکور دهد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام . باید یکسال از محرومیت بگذرد و مشکل نظام وظیفه نداشته باشید

 245. mn
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام اگر در کنکور 1401 در دانشگاه آزاد قبول بشیم میتونیم با انصراف از دانشگاه در کنکور 1402 شرکت کنیم؟ امکان اینکه در کنکور 1402 بدون انصراف از دانشگاه شرکت کنیم وجود نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر در صورتی که دانشگاه ازاد قبول شده باشید منعی برای انصراف نیست و لب میتوانید بدون انصراف مجدد کنکور دهید موفق باشید

 246. علی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام خسته نباشید. من تو آزمون ارشد ثبت نام کردم، ولی نمیخوام امسال شرکت کنم. این مسئله باعث نمیشه که تو کنکور سال بعد محروم بشم، درسته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   با سلام.اگر شرکت نکنید مشکلی به وجود نخواهد امد.

 247. امیر
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  اگه دانشجو روزانه باشیم و به شبانه تغیرش بدیم بازم نمیتونیم کنکور بدیم و حتما باید از دانشگاه انصراف بدیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز در صورتی که تغییر بدبد مشکلی داره و بدون انصراف میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید ولی اقا و خانم بودن مهم است

 248. سمانه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام من 1400 دیپلم گرفتم اما زده استفاده از این مدرک فقط شش ماه وقت داره خب برای کنکور و دانشگاهم مشکلی پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   خیر.منعی ندارید.

 249. s
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام ببخشید من فکر کنم عکسم کنار عکسم یک لکه وجود دارد البته شک دارم اگه باشد یعنی الان ثبت نام من لغو شده است?

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام . در زمان رفع نقص مشخصات کنکور به باجه رفع نقص مراجعه کنید

 250. مریم رستمی
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام من سال1378دیپلم گرفتم در رشته تجربی برای اولین بار میخوام در کنکور شرکت کنم
  لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم
  به
  رشته پرستاری وروان شناسی علاقه مند م
  متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   با سلام.اگر دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید منعی برای شرکت در کنکور سراسری نخواهید داشت.

 251. الهام
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام.من اگه دانشگاه دولتی مثلا تکنسین اتاق عمل بخونم بعد موقع کنکور ثبت نام کنم میتونم کنکور بدم؟بدون انصراف…؟ بعد موقع انتخاب رشته آزاد ها رو بزنم
  مثلا پزشکی آزاد رو بزنم؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقت بخیردر صورتی که دانشجوی دانشگاه روزانه هستید برای جلوگیری از محرومیت از کنکور سراسری باید تا تاریخ مقرر سازمان سنجش که معمولا اواخر اسفند هست از دانشگاه انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 252. روژین
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام.من دیپلم کار و دانش نظام سالی واحدی دارم و پیش دانشگاهی ندارم.
  پیش دانشگاهی هم در سال ۱۴۰۱ارائه نمیشه که من مدرسه بزرگسالان بتونم ثبت نام کنم و مدرکشو بگیرم.
  مجبورم دیپلم نظری نظام جدید بگیرم‌
  دیپلمم شهریور ماه آماده میشه
  من با دیپلم کار و دانش ثبت نام کردم و زدم که پیش دانشگاهیمو شهریور میگیرم.

  آیا برای ثبت نام دانشگاه مشکلی به وجود نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایطی که ذکر کردید احتمالا مشکلی برای شما پیش نمیاید و موردی از جهت موارد ممنوعیت شرکت در کنکور را ندارید .

 253. M
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

  سلام من كنكور ١٤٠١ شركت كردم ولي هنوز انصرافم تكميل نشده الان بايد چيكار كنم تا بتونم كنكور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر با توجه به زمان انصراف داوطلبان دوره روزانه در بازه زمانی اسفند ماه در صورتی که هنور انصراف شما قطعی نشده است میتوانید با درخواست به سازمان سنجش برای کنکور سال 1401 پیگیری کنید که با همکاران ما در واحد مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی کنند موفق باشید

 254. مهسا
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام ببخشید من ارشد مکانیک خوندم روزانه فقط پایاننامه مونده تا آخر تیر ص۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم کنکور ثبتنام کردم اگه قبول بشم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر تا شهریور 1401 فارغ التحصیل شوید منعی برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری سال 1401 مشکلی ندارید البته اگر داوطلب خانم هستید

 255. کوثر
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

  سلام من دانشجوی روزانه ورودی ۹۷هستم و رادیولوژی میخونم
  تیر ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم
  میخوام کنکور ۴۰۱شرکت کنم و ثبت نام هم کردم
  انصراف ندادم از دانشگاه،میخواستم بدونم اینجوری نتیجه کنکورم باطل میشه؟
  من قصد شرکت در دانشگاه پردیس و آزاد رو دارم برای رشته پزشکی

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به عدم انصراف شما برای کنکور سراسری برای رشته پزشکی امکان ثبت نام وجود ندارد و حتی در صورت قبولی لغو میشود موفق باشید

 256. فرهام
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من امسال دانشگاه روزانه نوبت اول قبول شدم ولی یه درسم رو افتاده بودم و نتونستم ثبت نام کنم
  ولی ثبت نام اولیه رو انجام داده بودم که غیر حضوری بود

  با دانشگاه صبحت کردم گفتن شما کد دانشجویی ندارید

  امسال کنکور ثبت نام کردم میخواستم بدونم من محروم میشم یا خیر

  ممنون میشم سوال منو پاسخ دهید🙏🏻🤍

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   با سلام.اگر درخواست لغو محرومیت نداده باشید با شرایط و قوانین فعلی محروم خواهید بود.

   • فرهام
    ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۷

    طبق پیامی که به سازمان سنجش زدم گفتن درصورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی مشکلی نخواهد داشت
    برای انصراف هم رفتم گفتن شما ثبت نام نشدید چون دیپلم نداشتید
    الان من امسال روزانه محروم میشم یا کلا محروم میشم
    ممنون بابت پاسخگویی

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

     با سلام.محرومیتی برای شما وجود ندارد.

 257. hadis
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام وقت بخیر کسی که استخدام دولتی هست و تعهد خدمت داره میتونه کنکور بده؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

   بله میشه

 258. نازنین
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲

  سلام وقت بخیر من یه سوال داشتم. آیا تا سال ۴۰۴ امکان اجرای این طرح هست که افراد فقط بتونن آزمون کنکور همون مدرک دیپلمی که دارن رو بدن!؟ یعنی یه شخصی که انسانی خونده مثلا نتونه کنکور تجربی بده فقط مجبور باشه کنکور انسانی بده چون مدرک دیپلمش انسانیه…این رو من شنیدم که این طرح از سال ۹۷ مطرح شده آیا شدنیه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   شرایط شرکت در کنکور سراسری از سال 1402 در حال تغییر است و طبق اعلام سازمان سنجش برای شرکت در هر گروه آزمایشی باید امتحان نهایی های آن رشته را پاس کرده باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 259. me to
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام، وقت بخیر
  کسایی کا دانشجوی سال اخر هستن میتونن کنکور 1400 شرکت کنن و اگر مدرک کارشناسی روزانه داشته باشیم، در صورت کنکور مجدد و قبولی در رشته های شاخه پزشکی از تحصیل رایگان روزانه برخوردار میشیم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه در صورت انصراف از تحصیل می توانند بدون ممنوعیت در کنکور شرکت کنند.در صورت قبولی مجدد درکنکور و قبولی در دوره های روزانه مشکلی از جهت تحصیل رایگان وجود ندارد.

 260. زهراا◉‿◉
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام. من الان واسه حوزه علمیه خواهران ثبتنام کنم مشکلی واسه کنکورم پیش نمیاد؟؟ محروم نمیشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام
   خیر پیش نمیاد جزو موارد ممنوعه شرکت در کمکور نیست

 261. علی
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۱

  وقت بخیر ، من ورودی ۹۹ ، ترم ۴ روزانه هستم ( کارشناسی ) . قصد دارم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ( کنکور ۱۴۰۲ نه ۱۴۰۱ ) . دو سوال دارم
  ۱ – آیا دانشگاه میتونه وضعیت من رو از حالت روزانه به شبانه تغییر بده ؟ ( تا نیازی به انصراف نباشه )
  ۲ – در یکی از سایت ها خوندم ، حتی اگر من باز هم شرکت کنم و قبول بشم در زمان انتخاب رشته ها قادر به انتخاب رشتههای روزانه نیستم . یعنی نمیزارن و مجاز به انتخاب کد رشته های روزانه نیستم . آیا این درسته ؟
  تشکر که جواب میدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر اگر در زمان ثبت نام کنکور دانشجوی دانشگاه روزانه هستید باید تا زمان مقرر شده انصراف بدید ولی محدودیتی در انتخاب نوع دانشگاه ندارید در زمان امتخاب رشتهخ البته در صورتی که انصراف داده باشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 262. امید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام خسته نباشید. من سال۹۵ وارد دانشگاه روزانه شدم.بعد ۴ترم دیگه ترک تحصیل کردم.سراغ کارهای انصرافی رفتم گفتن باید هزینه بدی دیگه سراغش نرفتم ۳سال هست. تو کنکور امسال میتونم شرکت کنم و برم روزانه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام . شما باید تا پایان اسفندماه انصراف بزنید و با نهاد مربوطه سجاد تسویه نمایید

 263. ماه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام
  من پسوند فامیلی مو برداشتم اما مدرک دیپلمم با پسوند هستش الان هم که برای کنکور ثبت نام کردم توی فرم ثبت نام پسوندم نوشته شده
  میحواستم بدونم مشکلی برای کنکورم ایجاد میکنه یا نه ؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام
   در زمان دریافت کارت ورود به جلسه ویرایش کنید

 264. اسرا
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام ببخشید کسی که دانشجو روزانه است و مرداد ۴۰۱فارغالتحصیل میشه از دانشگاه روزانه میتونه کنکور ۴۰۱شرکت کنه حداقل ازاد قبول بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت بخیر نخیر امکانش نیست باید تا 25 اسفند انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • مرضیه
    ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳

    سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۴ کاردانی روزانه هستم ، از طریق کنکور فنی حرفه ای با شرط معدل کاردانی قبول شدم دانشگاه شریعتی ولی روزانه ، خرداد درسم تموم میشه طبق توضیحات شما و کارشناس سازمان سنجش که پرسیدم گفتن منعی نداره میتونید کنکور شرکت کنیم میخواستم ببینم من امسال قبول بشم میتونم دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
    بعد من موقع ثبت نام کن پرسیده بود فارغ التحصیل کاردانی هستید خیر رو زدم یعنی کافی نتی گفت چیزی وارد میکنه اون قسمت اخطار میزنه مجبور شدیم خیر رو بزنیم حالا مشکلی پیش میاد؟ من باید ویرایش کنم؟ آخه معدل کاردانی هم هنوز نگرفتم چون ترم آخرم هموز تموم نشده.

    • کارشناس ارشد
     ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

     سلام .ثبتنام خود را باید ویرایش کنید و طبق اطلاعات تحصیلی فعلی باید وارد کنید . منعی برای شرکت در آرمون ندارد

 265. اسرا
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام ببخشید کسی که مرداد۴۰۱از دانشگاه روزانه فارغالتحصیل بشه میتونه کنکور ۴۰۱شرکت کنه و درصورت رتبه خوب آوردن تو کنکور ۴۰۱ دانشگاه دولتی یا ازاد برای رشته رشته اقدام به ثبت نام کنه منظکرم اینه که دانشگاه ایشون رو ثبت نام میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام. خیر . باید تا پایان اسفندماه 1400 انصراف از دانشگاه دهید

 266. sn
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام. من مدرک کاردانی دارم ولی وقتی میخوام تو سایت سنجش ثبت نام کنم نوشته که خیر شما مدرکی ندارین
  ایا لازمه پیگیرش بشم و ویرایش کنم؟ یا مهم نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر شرایط شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 267. هدی
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من دانش اموز سال اخر رشته ریاضی هستم میخواستم بدونم امکان داره تو کنکور 1401 در رشته تجربی کنکور شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . احتمالا منعی وجود ندارد .

  • علی
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۲۱

   سلام ، بله . بنده‌ فارغ التحصیل تحربی بودم . سال اول تجربی دادم . اسمم نیومد ، اما سال بعد برای انسانی امتحان کنکور دادم و اسمم اومد .

   • کارشناس ارشد
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

    سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 268. Ss
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام من دانشگاه روزانه خوندم درسم تموم شده ولی هنوز مدرکمو نگرفتم میتونم کنکور 1401 شرکت کنم؟ و اگه قبول شم میتونم انتخاب رشته کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام . اول اینکه باید وضغیت نظام وظیفه شما مشخص باشد و کارت پایان خدمت داشته باشید . دوم اینکه شما چون یکبار روزانه تحصیل کردید برای بار دوم باید شهریه پرداز پذیرش بگیرید

 269. امیر
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام من فارغ التحصیل دی ماه هستم مشکل کد سوابق دارم هر دو سایت اصلا نمیتونم بگیرم حتی اموزش پرورش و مدرسه اونجا هم نتونستن و درست پیگیر نیستن ولی یه کد سوابق دارم البته از خود سازمان سنجش اما نمرات ارسال شده خرداد من با همین کد ثبت نام کردم میخواستم بپرسم کد سوابق کلا یکی؟بزرگسالان و روزانه تغییر میکنه؟؟؟نمرات جدید ارسال میشه ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   با سلام.یا توجه به این که نیاز به تایید سوابق خود در سامانه اعلامی سازمان سنجش دارید از طریق مدرسه و اموزش و پرورش پیگیر دریافت رمز عبور برای ورود به سامانه باشید.

 270. مائده
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام خسته نباشید ببخشيد من دو سال پیش کنکور دادم الان برای کد سوابق تحصیلی به مشکل خوردم باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر به آموزش و پرورش مراجعه کنید

   • حسین
    ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

    سلام
    من پشت کنکوری ام اگه کنکور ثبت‌نام نکنم میتونم ترم مهر دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنم معافیت تحصیلیم باطل نمیشه؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

     باسلام
     بستگی به تاریخ فارغ التحصیلیتون و تاریخ تولدتون داره طبق موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 شما شرایط شرکت رو ندارید برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۹

     باسلام و وقت بخیر
     باتوجه به موارد ممنوعیت در کنکور سراسری شما میتوانید اول مهر باتوجه به ظرفیت دانشگاه آزاد به صورت شرط معدل برای ثبت نام اقدام نمایید

 271. تارا
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام ببخشید من پارسال امتحان خرداد رو مردود شدم و شهریور و دی هم شرکت نکردم و باید خرداد امتحان بدم
  میخواستم بدونم اگر اون وقت قبول شم میتونم با کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

   با سلام.در صورت قبولی در خرداد و یا شهریور ماه سال 1401 امکان شرکت در کنکور و در صورت قبولی دانشکاه را دارید.

 272. مهدی راد
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام
  من ورودی بهمن ۱۴۰۰ هستم دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی
  کنکور ثبت نام کردم ولی نمیخام کنکور بدم و پشیمون شدم
  مشکلی برای ادامه تحصیلم توی دانشگاه آزاد پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   خیر.مشکلی ندارد.

 273. یاسمین
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۸

  سلام من دوازهم هستم و خرداد دیپلم میگیرم در ثبت نام کنکور معدل یازدهم رو اشتباه زدم آیا مشکلی اینجاد میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر
   ویرایش کنین نباید بالاتر از معدلتون باشه

 274. علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام من در امتحان شهریور دیپلم مردود شدم و در آزمون دی شرکت نکردم و وقفه تحصیلی خوردم آیا میتوانم بدون ارسال دفترچه خدمت در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم چون تا ۱ مهر ۱۴۰۱ معافبت دارم و دیپلمم را شهریور ۱۴۰۱ بگیرم و اگر میتوانم در کنکور شرکت کنم کد چند نظام وظیفه بزنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر تا زمان که معافیت در کنکور شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 275. ابوالفضل
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام پشت کنکوری که یه درس و مردود شده میتونه کنکور ثبت نام کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام .ثبت نام امکان پذیر است ولی تا پایان 31 شهریور 1401 باید دیپلم خود را اخذ نمایید .

 276. رضا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام.نظامی های رسمی اگر کنکور دهند و دانشگاه قبول شوندمیتوانند انصراف دهند و دانشگاه بروند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   باید رضایت نامه کتبی از ارگان مذکور بگیرید.

 277. پناه خطیب
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام خسته نباشید،امشب واس ثبت نام کنکور رفته بودم کافی نت ولی انگار مشکلی پیش اومد چون کافی نتیه گفتش که سال ثبت نام پیش دانشگاهی رو نمیاره فردا بیا یا اگه فردا نشد برو آموزش پرورش
  خودم نگران شدم و هم تعجب چون پارسال ثبت نام کردم همچین مشکلی پیش نیومد الان باید چیکار کنم من؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   احتمال این که مشکل از سایت بوده باشد وجود دارد.مجددا امتحان کنید.

 278. سجاد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام خسته نباشید .من پرستار طرحی هستم. میتونم تو کنکور شرکت کنم ؟چه شرایطی وجود داره . ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نظام وظیفه ندارید می توانید شرکت کنید

 279. Fatemeh
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام ببخشید من ۳سال آخر دبیرستان در شهرستان و منطقه۲ بودم ،درحال حاضر فارغ التحصیل هستم و مشهد زندگی میکنم من میتونم همین جا کنکور بدم یا باید برگردم شهرستان؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر حوزه امتحانی با توجه به منطقه سگونت فعلی در نظر گرفته میشود ولی منطقه با توجه به سه سال اخر تحصیلی در نظر گرفته میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 280. مهدیه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۴

  سلام من در حال حاضر دانشجوی تر م چهار پیام نور در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی هستم و می خواستم با دیپلم تجربی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم. من دو تا سوال دارم یکی اینکه ایا می تونم امسال هم در کنکور سراسری زبان و هم در کنکور سراسری هنر شرکت کنم؟ و دو اینکه ایا اگر در یکی از این دو کنکور رشته ای در دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم آیا میتونم هم در رشته ی خودم در دانشگاه پیام نور و هم در رشته ای که دانشگاه روزانه قبول شدم به صورت همزمان ادامه تحصیل بدهم؟ اگر میشه من رو راهنمایی کنید با تشکر از شما.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از قبولی نهایی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 281. مهدیه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام من در حال حاضر دانشجوی ترم چهار پیام نور در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی هستم و می خواستم با دیپلم تجربی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم. من دو تا سوال دارم یکی اینکه ایا می تونم امسال هم در کنکور سراسری زبان و هم در کنکور سراسری هنر شرکت کنم؟ و دو اینکه ایا اگر در یکی از این دو کنکور رشته ای در دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم آیا میتونم هم در رشته ی خودم در دانشگاه پیام نور و هم در رشته ای که دانشگاه روزانه قبول شدم به صورت همزمان ادامه تحصیل بدهم؟ اگر میشه من رو راهنمایی کنید با تشکر از شما.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر هم کنکور هنر و هم زبان میتونید شرکت کنید ولی هنگام ثبت نام باید کارت های جداگانه تهیه کنید و امکان تحصیل طبق شرایط خاص امکان پذیره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 282. یونس
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من دانشجوی دانشگاه دولتی ورودی سال 99 هستم میخوام بدون انصراف از این رشته کنکور سال 1401 رو ثبت نام کنم و بعد از قبولی در دانشگاه ازاد از این دانشگاه(دولتی) انصراف بدم ایا امکانش وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست میتونید کنکور ثبت نام کنید ولی باید تا 25 اسفند انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 283. اشکان
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام،وقتتون بخیر
  من دانشجوی کاردانی رشته تربیت بدنی،ترم چهار و دوره روزانه هستم، و خرداد ۱۴۰۰فارغ التحصیل میشم.میخواستم بدونم میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  و اینکه من برای کارشناسی میخوام همین رشته تربیت بدنی بخونم در دانشگاه سراسری ایا میتونم درسای عمومی و اختصاصی که گذروندم رو تطبیق بدم و ۲ ساله تموم کنم ؟ ممنون از پاسخ گوییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

   اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید شرکت کنید اگر وضعیت نظام وظیفه معلوم نیست بازگشت به عقب برای اقایان ممنوع است و باید سربازی بری بعد کارشناسی پیوسته اجازه تحصیل داری و برای تطبیق دروس باید شرایط اساسی و کلی را داشته باشید

 284. سینا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام وقت بخیر .
  من امروز برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کردم ، بعد ۲ تا مشکل پیش اومده یکی اینکه من سال ۱۴۰۰ دیپلمم رو گرفتم ولی توی ثبت نام اشتباهی خورد ۹۹ ولی توی برگه ام همون ۱۴۰۰ زده ، بعد یکی اینکه من کنکور ۹۹ شرکت نکردم ولی توی ورقم خورده ک شرکت کرده ام ، خواستم ببینم اگ ویرایش نشه مشکلی پیش میاد؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   راهی برلی ویرایش مورد دوم وجود ندارد.

 285. فاطمه ظهرابیان
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام من الان دانشجو ادبیات عرب روزانه. هستم ورودی ۱۴۰۰آیا برای شرکت در آزمون سراسری تجربی اگر پزشکی آزاد بخوام حتما باید انصراف بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور اگر دانشجوی روزانه هستید باید تا تاریخ مقرر انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 286. رضا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی روزانه ترم آخر ارشد هستم و حداکثر تا آخر شهریور ۱۴۰۱ ارشد را تموم میکنم میخواستم که در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ایا با توجه به تمام شدن ارشد در تاریخ گفته شده بازم می تونم در کنکور سراسر شرکت کنم و در صورت قبولی به مشکلی نمیخورم؟؟؟یا حتما باید انصراف بدم.ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   بستگی به وضعیت نظام وظیفه شما دارد.جهت بررسی دقیق تر شرایط تماس بگیرید.

   • رضا
    ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

    بله کارت پایان خدمت دارم فقط الان دانشجو ارشد هستم که تا شهریور تموم میکنم.
    میتونم کنکور ثبت نام کنم و در صورت قبولی به مشکل نمیخورم.

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

     خبر

  • فاطمه ظهرابیان
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام من الان دانشجو ادبیات عرب روزانه. هستم ورودی ۱۴۰۰آیا برای شرکت در آزمون سراسری تجربی اگر پزشکی آزاد بخوام حتما باید انصراف بدم ؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

    بستگی دانشگاه حال حاظر شما دارد.

    • فاطمه ظهرابیان
     ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۴

     من الان دانشجو ارشد ترم یک روزانه ام برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم بایدانضراف بدمذ
     اگر نخوام روزانه برم؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

      سلام . طبق قانون در 2 دانشگاه همزمان نمیتوان تحصیل کرد . باید انصراف دهید

     • فاطمه ظهرابیان
      ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

      میشه اگه هدفمون دانشگاه آزاد بعد از. قبولی انصراف داد ؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

      بستگی به دانشگاه فعلی شما دارد.

 287. $$$$
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

  سلام من نمیتونم ن سال قبل ن امسال کنکور ثبت نام کنم مشکل از چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر ممنوعیت ومحرومیت در کنکورخیلی علل داره باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام
   لطفا شرایط خود رابیان کنید

 288. سارا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۸

  سلام،میخواستم بدونم کسایی که از رشته های با سوابق تحصیلی امسال ۱۴۰۰ قبول شدن وبعد گذروندن یک ترم به دلیل مغایرت معدل لغو قبولی شدن.آیا امکان شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱و قبولی در رشته های روزانه هست؟
  و آیا نیاز به انصراف از دانشگاهی که آنجا مارا لغو قبولی کرد هست؟به ما گفتن نیاز به انصراف نیست چون از طرف سازمان سنجش حذف شدید..تا چه حد صحت داره؟چون لغو قبولی شدیم نیاز به انصراف هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام
   اگر روزانه باشید باید انصراف قطعی خود را تا تاریخ 25 اسفند 1400 ثبت کنید

 289. بیتا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام وقت به خیر من دانش اموز نظام قدیم هستم و دو تا از درسای نهایی رو قبول نشدم ایا من میتونم سوابق تحصیلی پیش دانشگاهیمو بگیرم یا اصلا دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام
   بله شما میتوانید از طریق سایت svr2.sanjesh.org یا مراجعه ی حضوری به آموزش و پرورش اینکار را انجام بدین

 290. Kosar
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام ، من در کنکور ۱۴۰۰ مهندسی شیمی نیمسال اول دانشگاه ایلام قبول شدم و چون که یک درس افتاده داشتم دیپلم رو دی ماه گرفتم اما مهر ماه با بقیه ثبت نام اینترنتی انجام دادم و کد دانشجویی بهم دادند و در سامانه دانشگاه هم هستم اما اساتید من نمیتوانند نمرات ترمم را در سایت ثبت کنندو دانشجوی راکد معرفی شدم ، دانشگاه هم گفت اسمت در لیست دانشجویان نیست ، هنوزم دیپلمم رو تحویل ندادم ، با این حال میتونم در کنکور سال ۱۴۰۱ دوره روزانه شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   با سلام.جهت بررسی دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایر ان تحصیل تماس بگیرید.

 291. محدثه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام وقتتون بخیر ..من دانشجوی دانشگاه دولتی ورودی ۱۴۰۰ هستم و برای من مشکل مغایرت معدل پیش امده … میشه لطفا بگید که من میتونم کنکور ثبت نام کنم یا نه ؟
  و شرایط ثبت اون چی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

   • محدثه
    ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

    برای من مشکل مغایرت معدل پیش امده ،ایا من میتونم کنکور بدم ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

     سلام.سوال شما واضح نیست.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 292. سیمین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۳

  سلام خسته نباشید من در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته حسابداری با سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم و نرفتم اصلا ثبت نام هم نکردم… حالا میخوام کنکور سراسری ۱۴۰۱بدم …ایا نیازه من که ثبت نام نکردم برا دانشگاه ولی روزانه قبول شدم ۱۴۰۰در کارشناسی ….فرم شماره دو رو پر کنم برای رفع محرومیت کنکور سراسری ۱۴۰۱یا نیازی نیس دیگه ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   بله.درخواست رفع محرومیت را انجام دهید.

   • فاطمه ظهرابیان
    ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

    سلام من الان دانشجو ادبیات عرب. هستم ورودی ۱۴۰۰آیا برای شرکت در آزمون سراسری تجربی اگر پزشکی آزاد بخوام حتما باید انصراف بدم ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

     بستگی به دانشگاه فعلی شما دارد.

 293. سیمین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  سلام خسته نباشید من در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته حسابداری روزانه قبول شدم و نرفتم اصلا ثبت نام هم نکردم حالا میخوام کنکور سراسری ۱۴۰۱بدم ایا نیازه من که ثبت نام نکردم برا دانشگاه ولی روزانه قبول شدم ۱۴۰۰در کارشناسی فرم شماره دو رو پر کنم یا نیازی نیس دیگه ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

   برای بررسی دقیق تر شرایط تماس بگیرید.

 294. خاوری
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام وقت بخیر من.امسال موفق به دریافت دیپلم نشدم ایا میتوانم در کنکور1401ثبت نام کنم؟ در صورتی که دیپلمم را در شهربور1401 دریاقت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر اگر تا تاریخ 6/31 دیپلمتون رو میگیرید بله منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 295. سحر
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام خسته نباشید ایا کسی که به هر دلیلی از کنکورامسال محروم باشه برای ثبت نام کنکور سراسری ثبت نام میشه و کدرهگیری و شماره پرونده براش ارسال میشه؟ کلا از کجا متوجه میشه که طازمانسنجش محرومش کرده یا نه یعنی در صورت ثبت نام موفقیت امیز و فرستادن کد رهگیری به شماره تلفنش یعنی محروم نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام وقت به خیر
   اگر شرایط ممنوعیت از کنکور سراسری را دارا باشند از کنکور محروم هستند اما برای اطمینان می توانند از سازمان سنجش استعلام بگیرند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 296. سجاد فرح بخش
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی پیوسته روزانه هستم که نهایتا تا شهریور 1401 فارغ التحصیل میشم، باید انصراف بدم برای ثبت نام کنکور؟ با توجه به اینکه زمان ثبت نام کنکور هنوز دانشجوی روزانه هستم؟

 297. نوری
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۱

  اگه واکسن نزده باشیم اجازه کنکور میدن

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت بخیر باید فرم سلامت رو پر بکنین برای کنکور

 298. سلام من با سهمیه شرکت کردم ولی بادیپلم فنی حرفه ای بود نوشته بود شما غیرمجاز در دورانه شبانه و روزانه هستید
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۵

  چواب بدین سهمیه ام چی میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

   میتوانید مجدد استفاده کنید.

 299. حسین
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام من تا 18 بهمن امسال معافیت دارم (انصراف از پ.نور) و واسه معافیت پزشکی خودمو به نظام وظیفه معرفی کردم و به زودی کمیسیون پزشکی دارم! من میتونم در کنکور 1401 شرکت کنم؟ کد نظام وظیفه من چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   دانشجوی انصرافی تلقی میشوید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 300. مهری
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام خسته نباشین من دیپلم کاردانش نظام قدیم دارم ومیخواهم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا با داشتن مدرک فوق دیپلم ( کاردانی) امکان ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲ را دارم ؟ بی نهایت ممنون میشم اگر پاسخ مرا بدهید چون تمام سرنوشت من به این پاسخ بستگی داره

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   بله.مشکلی برای شرکت شما وجود ندارد

 301. M
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹

  سلام وقتتون بخیر،من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم اما برای من مغایرت معدل پیش امده
  میشه لطفا بگید که میتونم کنکور بدم یا نه؟
  و شرایط اون چی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام
   با واحد آموزش صحبت کنید برای ویرایش معدلتون

 302. مهرسا
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام روز بخیر من دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم که امتحانامو دادم تموم شده فقط پایان نامم مونده که اونم دارم انجام میدم منتها نمیتونم چه قدر طول میکشه و کی تموم‌میشه و میتونم دفاع کنم میخواستم ببینم میتونم کنکور سراسری ۱۴۰۱ رو شرکت کنم و مشکل و ممنوعیتی نداره در صورت قبولی دانشگاه روزانه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳

   در صورتی که تحصیل شما تا تاریخ سی و یک شهریور ماه هزار و چهارصد تمام شود منعی وجود ندارد

 303. زهرا
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

  سلام ببخشید، توی کنکور ۱۴۰۱ من بدون قبول شدن دو واحد از درسام و نداشتن معدل کل دیپلم چطوری میتونم ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت بخیر یک معدل حدودی وارد کنین ولی پایین تر از معدل احنمالی بعد ویرایش بکنین

 304. مرتضی
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام وقت بخیر، من دانشجوی پیام نور هستم رشته ی حسابداری میخونم، ایا این امکان وجود داره که بعد قبولی در دانشگاه دولتی همون رشته رو ادامه بدم؟ الان ترم 2 هستم.

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

   بله.در کنکور سراسری سال 1401 شرکت کنید و در صورت قبولی از رشته و دانشگاه فعلی انصراف دهید

 305. مهدیه
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۴

  سلام ببخشید من دانشگاه دولتی میخونم ترم یک ،میتونم ترم دوم رو مرخصی بگیرم و بدون انصرافی از دانشگاه امسال باتوجه به تغییراتی که انجام شده کنکور بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر ممنوعیتی نداره که کنکور نتونین بدین

 306. mohammad80
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶

  سلام من متولد 80هستم دوبار کنکور دادم چیزی ک میخواستم قبول نشدم الان دفترچه اعزام ب خدمت رو پست کردم تاریخشم شهریور 1401هستش. درس ریاضی رو هم هنوز پاس نکردم و دیپلمم ناقصه آیا میتونم در کنکور 1401شرکت کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام
   بله
   در صورت قبولی ایست خدمت بزنید
   و برای مدرک دیپلم هم بعد از قبولی با واحد آموزش دانشگاه صحبت کنید که مدرک دیپلم من تا تاریخ مقرر به دستتون میرسه

 307. Sh
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام
  من امسال (۱۴۰۰) با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه رفتم
  الان میتونم ۱۴۰۱ شرکت کنم و بدون سوابق روزانه برم ؟!

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام
   بستگی به رشته ی تحصیلی انتخابی و وضعیت نطام وظیفه شما دارد

 308. حسین
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام لطفا راهنمایی کنید. من کلاس دوازدهم را تجدید شدم و شهریور هم نیاوردم برای دیپلمم باید از بهمن حالا نمیدونم دهم بهمن به بعد برای امتحاناتی که افتادم در مدرسه ایثارگران ثبت نام کنم و امتحاناتم می افته تو خرداد آیا میتونم ثبت نام کنم در کنکور و چه مدارکی میخواد لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شماباید تا سی و یک شهریور همون سال قبول نهایی شده باشید

 309. وحید
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام من الان دانشجوی دانشگاه ازاد هستم در بدون کنکور بهمن سراسری روزانه قبول شدم اگر بخوام در کنکور 1401 شرکت کنم باید تو رشته بدون کنکور ثبت نام کنم یا همون ازاد بمونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقت بخیر موردی نداره میتونین کنکور بدین

 310. مبین
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام ببخشید من از بدون کنکور ورودی بهمن روزانه سداسری قبول شدم برای شرکت در کنکور سال بعد باید تا کی از دانشگاه انصراف بدم ؟ یا بهتره ثبت نام نکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت بخیر در صورت ثبت نام در کنکور سراسری روزانه تا زمان پایان مهلت ثبت نام باید انصراف بدید از دانشگاه که مشکلی پیش نیاد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • مبین
    ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

    یعنی ثبت نام نکنم ؟و از چی انصراف بدم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

     سلام . سوالتون رو کامل در یک کامنت ارسال کنید

 311. الهام
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام . من دانشجوی روزانه ای هستم که نهایتا تا شهریور 1401 فارغ التحصیل میشم،شایدم زودتر…باید انصراف بدم برای ثبت نام کنکور؟ با توجه به اینکه زمان ثبت نام هنوز دانشجو روزانه هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام خیر

  • عاطفه
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام خسته نباشید ببخشید من ی سوال داشتم میخواستم بپرسم من مدرک فوق دیپلم زبان ناپیوسته دارم میخوام تو کنکور سراسری زبان شرکت کنم ایا میتونم شرکت کنم کنکور ۱۴۰۱ یا خیر ؟

   • کارشناس ارشد
    ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

    سلام بله

 312. علی
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام من ورودی 99 دانشگاه روزانه هستم ترم یک رو گذراندم و ترم دو مرخصی گرفتم ترم سه هم مرخصی گرفتم الان میخام انصراف بدم و کنکور 1401شرکت کنم آیا نوبت روزانه محروم هستم
  تو رو خدا راهنماییم کنین؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقت بخیر
   در صورت پذیرش سازمان سنجش منعی برای شما وجود ندارد. برای بررسی دقیق تر شرایط میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 313. علی
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام من ورودی 99 دانشگاه روزانه هستم ترم یک رو گذراندم و ترم دو مرخصی گرفتم ترم سه هم مرخصی گرفتم الان میخام انصراف بدم و کنکور 1401شرکت کنم آیا نوبت روزانه محروم هستم
  تو رو خدا راهنماییم کنین

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر
   در صورت پذیرفتن سازمان سنجش منعی برای شما وجود ندارد .

 314. علی
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من ورودی 99دانشگاه روزانه هستم
  میخوام انصراف بدم و کنکور 1401شرکت کنم
  به طوری که ترم دو و سه مرخصی گرفتم
  آیا در کنکور شرکت کنم روزانه محرومم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور باید تا زمان پایان مهلت ثبتنام انصراق بدید از دانشگاه تا بتونید در کنکور شرکت کنیدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 315. سلام
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

  من سال ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم و نرفتم، و از یک طرف هندسه ۳ رو پاس نکردم ، میتونم ۱۴۰۱ کنکور ثبت نام کنم و دولتی روزانه قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

   سلام . باید درس هندسه را پاس کنید

   • آیناز
    ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

    تا شهریور ۱۴۰۱؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

     بله

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام بله میتونین ولی بایدتا31شهریورفارغ التحصیل بشین

   • آیناز
    ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۰

    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱؟

  • زارع
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۳

   سلام من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ووردی مهر ۱۴۰۰ هستم ایا میتونم بدون انصراف از دانشگاهم ۱۴۰۱ هم کنکور بدم؟

   • کارشناس ارشد
    ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

    سلام وقت به خیر
    طبق موارد قید شده در آخرین دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور باید از رشته و دانشگاه خود تا تاریخ تعیین شده انصراف داده.
    برای مشاوره بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 316. پویا
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من سال ۱۴۰۰ دیپلم رو گرفتم ولی کنکور شرکت نکردم میتونم واسه۱۴۰۱کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام وقت بخیر بله تا سن 20 سالگی مشکلی ندارد ولی فقط 2 بار میتونید شرکت کنید بعدش مشمول سربازی میشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • آیناز
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۸

   اینکه من هنوز درس هندسه ۳ پاس نکردم میدن من تو کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟

  • مرجان
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام من دانشجوی ارشد روزانه هستم و اردیبهشت 1401 دفاع میکنم .آیا برای ثبت نام کنکور 1401باید در اسفند 1400 انصراف بدم. من تا قبل برگزاری کنکور درسم تموم میشه ؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

    سلام . باید قبل از اسفندماه 1400 انصراف بدهید

 317. سجاد
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام من دانشجو ترم یک حسابداری هستم دانشگاه دولتی خواستم بدونم میتونم امسال کنکور انسانی رو بدم و دانشگاه روزانه هم میتونم برم ؟؟ یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت بخیر
   شما باید ابتدا مراحل انصراف از ته میباشد بعد میتوانید اقذام بحصیل رو در زمان مشخص شده انجام دهید که طبق روال قبل اسفند ماه میباشد بعد از میتوانید اقدام به شرکت در ازمون کنید

 318. مهسا
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام ، من سال بعد از رشته پرستاری فارغ التحصیل میشم می تونم قبل از شروع طرحم کنکور سراسری ۱۴۰۲ رو شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام
   خیر باید طرح بگذرونید.

 319. مریم
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

  سلام من ۱۴۰۰ کنکور دادم و نرم افزار روزانه دولتی قبول شدم ولی نرفتم میخوام ۱۴۰۱ توی یه رشته دیگه کنکور بدم میتونم توی کنکور شرکت کنم؟ و اگه میتونم روزانه قبول میشم یا شبانه و ازاد و اینا میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت بخیر
   منعی وجود ندارد .

 320. مریم
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام من ۱۴۰۰ کنکور دادم و روزانه دولتی قبول شدم ولی نرفتم میخوام ۱۴۰۱ توی یه رشته دیگه کنکور بدم میتونم توی کنکور شرکت کنم؟ و اگه میتونم روزانه قبول میشم یا شبانه و ازاد و اینا میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر بله میتونین شرکت کنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 321. Ar
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام . برای کنکور ۱۴۰۲ که تاثیر معدل بیشتر است اگر کسی معدل ۱۶ تجربی داشته باشد و در صد دروسی که در کنکور زده است بالا باشد میتواند دانشگاه های خوبی قبول شود؟؟؟؟؟

  سال ۹۹ کنکور نداده ، و سال ۱۴۰۰ رتبه خوبی نیاورده
  خواهش میکنم راهنمایی کنید .

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام . معدل 16 شانس کمی برای قبولی در رشته های پزشکی دارد

 322. عرفان
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام من خرداد ۱۴۰۲ لیسانسمو میگیرم ایا میتونم کنکور سراسری ۱۴۰۲ رو شرکت کنم یا باید حتما انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام . میتوانید

 323. مریم
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

  سلام من ۱۴۰۰ کنکور دادم نرم افزار دولتی روزانه قبول شدم ولی شرایط شرکت در دانشگاه رو نداشتم ولی برای ۱۴۰۱ میخوام دوباره کنکور بدم در رشته انسانی یه رشته قبول شم. محرومیت دارم از کنکور؟و اگه میتونم بدم روزانه نمیتونم قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام خیرمحرومیت کنکوروبرداشتن

 324. فاطمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام من سال ۱۴۰۱می خوام کنکوربدم
  سال ۱۴۰۰ زیست غیرانتفاعی قبول شدم
  ترم اول مرخصی گرفتم می تونم ترم دوم مرخصی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام. بهمن ماه

 325. هاشمی
  ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام
  ببخشید ی سوال داشتم میخاستم بدونم احتمال داره یک نفر با داشتن اطلاعاتمون بتونه کاری کنه از کنکور حذف بشیم یا کاری کنه کارت برامون صادر نشه توروخدا کمکم کنین خیلی نگرانم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام
   سوال شما نامفهوم است

 326. علیرضا فتح راضی
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام
  ببخشید من ۹۹ مشمول شدم و پیام نور ثبت نام کردم و امسال برای بار سوم کنکور دادم و پرستاری آزاد قبول شدم میتونم انصراف دوم رو بزنم و دوباره در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟ یا بدون انصراف میتونم کنکور بدم ؟ راهی نیست اصلا ؟ اگر خدمت برم اوکی میشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   شما برای خدمت سربازی برای معافیت تحصیلی فقط یک بار اجازه انصراف از دانشگاه را دارید
   در صورتی که قصد ادامه تحصیل رو دارید میتونید اقدام به خدمت رفتن رو انجام بدید اما در صورت قبولی از ایست خدمت استاده کنید که باید با نظام وظیفه صحبت کنتید

 327. حسین
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام من دانشجوی روزانه دولتی ۱۴۰۰ هستم میتونم تو کتکور ۱۴۰۱ شرکت کنم اگه تا قبل اسفند انصراف بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه در صورت انصراف تا زمان تعیین شده میتوانند در کنکور سال بعد شرکت کنند.
   برای مشاوره با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 328. شادی
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۹

  سلام خسته نباشید
  من امسال روزانه قبول شدم با سوابق تحصیلی ولی دو نمره اختلاف معدل داشتم و لغو قبولی شدم
  برای ۱۴۰۱ از کنکور محروم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت به خیر
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش دانشجویان انصرافی از دوره های روزانه مشمول محرومیت نمی شوند.با توجه به شرایط و دفترچه راهنمای ثبت نام میتوانید برای کنکور سراسری 1401 ثبت نام نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 329. زهرا
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام خسته نباشید
  من پشت کنکوری هستم، 2 تا تجدید دارم و هنوز نتونستم پاس کنم درسامو،
  قصد شرکت در کنکور زبان دارم
  میتونم شرکت کنم و توی خرداد یا شهریور پاسشون کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت بخیر باید تا 31 شهریور پاس کنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 330. امیر
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام روز بخیر من پشت کنکوری هستم تجدید شدم امسال سال اخرمه میتونم کنکور شرکت کنم تا خرداد درس هامو پاس کنم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط نمرات و همچنین شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود . برای دریافت مشاوره دقیق با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

 331. حسین
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت بخیر…اگه کسی 1400فارغ التحصیل شده باشه اما دیپلمش ناقص باشه اگه تا خرداد 401 امتحان های نهایی خرداد امتحان بده و دیپلم رو بگیرن مشکلی برای کنکور وجود نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور منعی وجود ندارد.

 332. زهرا
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من پشت کنکوری تجربی هستم همین امسال، قصد شرکت در کنکور زبان دارم، متاسفانه به دلایلی تا همین الان که دی ماه هست موفق به پاس کردن دو واحد از دروسم نشدم،
  من حق شرکت در کنکور 1401 دارم؟ و فرصت من برای پاس کردن این دروس تمومه، یا تا شهریور 401 میتونم این کار رو بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت بخیر
   پبرای شرکت در در کنکور 1401 منعی ندارید.

 333. امیرمحمد
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام
  من اقا هستم و دانشجوی ترم یک مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور هستم
  من قبل از ثبت نام در دانشگاه پیام نور ، تا اردیبهشت ۱۴۰۱ معافیت داشتم ولی خب رفتم دانشگاه
  الان میخوام بدونم میتونم بدون هیچ مانعی در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های غیر از روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کنند و بعد از قبولی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 334. پریا
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۰

  سلام‌من سال ۹۹ کنکور دادم و الان ترم ۳ روانشناسی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم ایا میتونم درکنکور۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های غیر از روزانه می توانند بدون انصراف از رشته و دانشگاه خود در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از قبولی از دانشگاه قبلی انصراف داده.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 335. ساغر
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام خسته نباشید
  من دوازدهم هستم و امسال کنکور دارم اگه تو کارنامه تجدیدی بشم تو کنکور نمیتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام وقت بخیر باید تا 401/6/30 پاس بکنین

 336. ساغر
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام خسته نباشید
  من دوازدهمم و امسال کنکور دارم اگر در کارنامه تجدید بشم امکان داره نتونم در کنکور شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام وقت بخیر باید تا 31 شهریور دروستون رو پاس کنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 337. Hadis
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام خسته نباشبد ببخشید من در کنکور ۱۴۰۰ رشته مکانیک شبانه سمنان قبول شدم میخواستم ببینم میتونم بدون انصراف از دانشگاه کنکور بدم ؟؟ و اگر همین رشته رو تهران قبول بشم دوباره باید از اول بخونم ؟؟؟ یا میشه انتقالی گرفت ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقت بخیر خیر باید تا قبل از کتکور مجدد انصراف بدین

 338. مریم
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام من کنکور 1400دانشگاه ملی قبول شدم ولی هیچ اقدامی نکردم و دانشگاه آزاد رفتم میخواستم بدونم میتونم کنکور بدم 1401؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر برای شرکت در کنکور مانعی نیست

   • مریم
    ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۱

    یعنی من که ملی هم قبول شدم ولی نرفتم و آزاد رفتم اگه امسال شرکت کنم میشه انتخاب رشته ملی هم بکنم ؟؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

     سلام وقت به خیر
     طبق اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبانی که از دانشگاه های روزانه انصراف قطعی داده یا ثبت نام نکردند میتوانند مجدد در کنکور سراسری شرکت کرده و انتخاب رشته انجام دهند.
     برای مشاوره با با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 339. نگین
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام خسته نباشید ببخشید من سال ۹۷ باستان‌شناسی تهران روزانه قبول شدم ولی بعد دو ترم ترک تحصیل کردم اما انصراف ندادم بعد دو سال مراجعه کردم تسویه گردم و مدارگم گرفتم میخوام لیسانس همین رسته رو غیر انتفاعی بگیرم اما برا ارشد همین رشته کنکور روزانه بدم امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر بله می توانید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 340. محمد
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام وقت بخیر ببخشید اتباع با چه مدرکی میتوانن در کنکور شرکت کنند البته بدون کارت ملی و شناسنامه

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت به خیر
   اتباع غیر ایرانی در صورتی که اقامت قانونی داشته و دارای کد رهگیری 13 رقمی اتباع باشند میتوانند برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند.
   برای مشاوره در زمینه شرکت در کنکور سراسری بامشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 341. علی علی نژاد
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام اگر برای امسال انتخاب رشته کرده باشیم اما برای رفتن به دانشگاه اقدام نکرده باشیم آیا بازم میتونیم کنکوربدیم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام. بله

 342. مهدی
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام .سال ۹۸ رشته کاردانی بهداشت دانشگاه ازاد با سهمیه قبول شدم .و کاردانیم تموم شده و کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه بهداشت قبول شدی و ورودی بهمن ۱۴۰۰ قبول شدم .و ثبت نام انجام دادم .مخواستیم ببینم برای کنکور ۱۴۰۱ می تونم از سهمیه استفاده کنم برای کنکور سراسر چه روزانه چه دانشگاه ازاد

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار میشه استفاده کرد شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر داره برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 343. علی
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام وقت بخیر ایا اتباع میتوانن با مدرک برگه تحصیلی که مدرسه رفتن کنکور بدن و ایا بدون شناسنامه وبا کارت ملی میشه کنکور داد..

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر با کد 13قمی اتباع میتونن اقدام کنن برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 344. محمد
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام من امسال سومین ساله که کنکور میدم در سال دوم دررشته علوم تربیتی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم ودر سال سوم وقتی فوریت پزشکی قبول شدم وثبت نام کردم البته نیم سال دوم هست واز دانشگاه آزاد انصراف دادم آیا میتونم برای سال ۱۴۰۱کنکوربدم؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر بله می توانید

 345. علی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام وقت بخیر ایا اتباع میتوانن با مدرک برگه تحصیلی که مدرسه رفتن کنکور بدن و ایا بدون شناسنامه وبا کارت ملی میشه کنکور داد

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر میتونن

 346. فاطمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

  من کاردانی دامپزشکی دانشگاه ازاد میخونم میخواستم ببینم اگر کنکور ۱۴۰۱ دکتری عمومی دامپزشکی قبول شم مشکلی نداره میتونم برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر بله میتونین

 347. پریسا یزدانی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام من دانشجو ترم یک فرهنگیان هستم
  ک سال 99 از دانشگاه روزانه انصراف دادم و بعد از کنکور1400 فرهنگیان قبول شدم
  میخواستم بدونم الان دوباره میتونم کنکور بدم
  و رشتمو تغییر بدم مثلا میخوام رشته پزشکی یا دندون بیارم میتونم در کنکور 1401 یا 1402شرکت کنم و بعد از نتایج اولیه انصراف بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۲

   سلام وقت به خیر
   یکی از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری دانشجوی دوره های روزانه بودن است.دانشجویان دوره های روزانه موظف به انصراف تا تاریخ مقرر هستند.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 348. مهدی
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام
  من اسمال بار دومم بود کنکور دادم
  و امسال دانشگاه روزانه صنعتی اصفهان قبول شدم وثبت نام هم کردم و ترم یک هستم
  و خواستم ک کنکور ۴۰۱ باز بتونم کنکور بدم
  و درخواست رفع محرومیت هم دادم
  خواستم ببینم کم من میتونم با انصراف دادن دانشگاه
  کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم یا ن؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر بله میتونین برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 349. علی تارخ
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام ی دانشجوی سال آخر کارشناسی تکنولوژی آموزشی از دانشگاه علمی کاربردی هستم ، آیا می توانم برای ادامه تحصیل در کنکور ارشد 14001 با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقتتون بخیر مشکلی برای ثبتنام کنکور کارشناسی ارشد ندارید

 350. علی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام ببخشید بدون کارت ملی وشناسنامه میتوان در کنکور شرکت کرد و وارد دانشگاه شد

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقتتون بخیر خیر ارایه دادن مدارک شناسایی الزامی است

 351. محمدرضا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام من دانشگاه آزاد قبول شدم ولی متاسفانه دو درس از دوازدهمم رو نتونستم پاس کنم و باید دی ماه امتحان بدم . الان من می تونم دانشگاه ثبت نام کنم ومدرک دیپلمم رو قبل از شروع نیمسال دوم ارائه بدم یا مرخصی تحصیلی بگیرم و از نیمسال دوم برم دانشگاه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت بخیر باید با دانشگاه صحبت کنید

 352. میکاییل
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳

  با سلام و عرض خسته نباشید من میخواهم دوباره در کنکور شرکت کنم اما معافیت تحصیلیم به پایان رسیده میتوان با ثبت نام در دانشگاه پیام نور نیم سال دوم معافیت بگیرم و برای کنکور 1401 شرکت کنم و بعد از قبولی از پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه دولتی ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار میتونید معاقیت بگیرید

 353. الهام بابایی
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام من امسال ارشد علوم پزشکی روزانه قبول شدم.اگه الان انصراف بدم کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ رو میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت بخیر با انصراف از دانشگاه دولتی جز موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 نمی باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 354. a
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام خسته نباشید
  من دوازدهم تجربیم برای کنکور 1401 میتونم کنکور انسانی بدم؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام در کنکور سراسری سال 1401 در رشته انسانی با توجه به ضوابط و شرایط های دفترچه سازمان سنجش مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد و جزو موارد ممنوع در کنکور سرارسری نیست برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه مطالعه و منابع کنکور انسانی و رتبه و در صدهای لازم میتوانید با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 355. مهتاب
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام ببخشید این فرم رو که در سازمان سنجش گذاشتند (مجوز ورود به حوزه برگزاري آزمون مجدد سراسري ) برای کسانی که از دانشگاه روزانه میخوان انصراف بدن و کنکور شرکت کنن یا نه اصلا میشه بگین چی هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام .خیر نمیتوانید

 356. m
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام وقت بخیر من امسال دانشگاه پیام نور قبول شدم و ثبتنام کردم ولی میخوام انصراف بدم و تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه قبول بشم و شرکت نکنم و بخوام کنکو1401 شرکت کنم محرومیتی برای انتخاب رشته ددر دانشگاه روزانه دارم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام . تنها یکبار اجازه انصراف دارید

 357. مهرداد
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۲

  مجوز ورود به حوزه برگزاري آزمون مجدد سراسری که سازمان سنجش اعلام کرده چیه و شامل چه کسانی میشه ؟ و من که کنکور 1400 دادم بازم میتونم آزمون بدم و اینکه آزمون بدم 1401 رو میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .باید از سازمان سنجش درخواست دهید

 358. مهرداد
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  سلام من فارغ اتحصیل رشته عمران سال 98 هستم، از دانشگاه دولتی روزانه، آیا میتونم باز کنکور رشته تجربی بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت به خیر
   یکی از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری نداشتن معافیت یا کارت پایان خدمت برای داوطلبان مرد است.
   برای مشاوره بیشتر در این زمینه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 359. ...
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانشجوی ترم یک فرهنگیان ام . آیا میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور 1401 شرکت کنم و بعد از نتایج اولیه از دانشگاه انصراف بدم؟
  حتی اگه دانشگاه آزاد یا بین الملل هم بتونم برم خوبه

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در شرکت کنکور سراسری و انتخاب رشته های به جز روزانه ندارید

 360. ...
  ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام خسته نباشید من پارسال تو کنکور شرکت کردم ولی رتبم بد شد انتخاب رشته نکردم. آیا تو کنکور 1401 میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در ثبتنام کنکور سراسری 1401 ندارید

 361. زهره
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام
  پسر من امسال در کنکور سراسری قبول شده و ثبت نام کرده
  آیا می تواند در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و با آزمون انشگاه آزاد ۱۴۰۱ شرکت کند،؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام . باید انصراف دهد

 362. امیدی
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام خسته نباشید،
  من پارسال دانشجوی پیام نور بودم انصراف دادم و اومدم آزاد و میکروبیولوژی میخونم ، میخوام دوباره کنکور بدم ، آیا محرومیت یا محدودیتی برای انصراف برای بار دوم وجود داره؟؟ دختر هستم و مشکل نظام وظیفه ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر مشکلی از نظر محرومیت و محدودیتی در انصراف ندارید

 363. امین
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام من امسال دانشگاه صنعتی اراک دوره روزانه قبول شدم
  میتونم انصراف بدم و سال دیگه کنکور آزمون بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلا