موارد ممنوعیت شرکت در کنکور

آیا می دانید موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99 چیست؟ چرا برخی از داوطلبان از کنکور محروم می شوند؟ عوامل محرومیت از کنکور 99 چیست؟ در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم. همچنین در رابطه با تبصره های موجود و قرار داده شده برای این داوطلبان مطالبی را ارائه نماییم.

 

ممنوعیت شرکت در کنکور چند سال طول خواهد کشید؟

چگونه می توان با انصراف از دانشگاه مجددا در کنکور شرکت نمود؟

مدارک لازم برای ثبت نام ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

چه عواملی موجب محرومیت از کنکور می شود؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از تمامی موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99 – عوامل محرومیت از کنکور با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99

همانطور که می دانید ثبت نام در کنکور برای رشته هایی است که به صورت با آزمون داوطلبان را پذیرش می نمایند. به همین دلیل آن دسته از فارغ التحصیلان نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا سال چهارم می باشند، امکان ثبت نام در کنکور سراسری را نخواهند داشت و حتما لازم است ابتدا نسبت به دریافت این گواهی اقدام نمایند.

فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و همچنین هنرستان که فاقد پایه تحصیلی پیش دانشگاهی می باشند، در صورتی که خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند که دارای مدرک فوق دیپلم باشند. همچنین دانشجویانی که در این رشته های در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند نیز، در صورتی می توانند در این رشته ها شرکت نمایند که در شهریور ماه فارغ التحصیل شده  مدرک خود را دریافت نمایند.

با توجه به تاثیر مدل برای شرکت در کنکور سراسری نظام جدید، داوطلبان و دانش آموزانی که ثبت نام معدل خود را سهوا و یا عمدا اشتباه وارد نموده باشند متخلف محسوب خواهند شد و حتی در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته  شدن در دانشگاه ، ثبت نام آنان لغو خواهد گردید. بنابراین این دسته از دانش آموزان می توانند در مهلت قرار داده شده برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند.

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور یکی از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور برای  آن دسته از داوطلبانی خواهد بود که در کنکور سال بعد پذیرفته شده اند و به هر دلیل نسبت به شرکت در آزمون اقدام ننموده اند. این دسته از داوطلبان مطابق با قوانین یک سال محرومیت از کنکور خواهند داشت و به همین دلیل حق ثبت نام در کنکور را نخواهند داشت.

 

 

 

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های دولتی ، مقطع کارشناسی و کاردانی متفاوت یمب شاد.

 

 

 

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری 99

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری
شرایط شرکت در کنکور سراسری

 

در کنار موارد ممنوعیت شرکت در کنکور  آنچه لازم است دانش آموزان در رابطه با آن اطلاعات لازم را کسب نمایند این است که شرایط شرکت در کنکور سراسری چیست و چگونه می توان نسبت به ثبت نام در این کنکور اقدام نمود؟ همانطور که می دانید شرایط در نظر گرفته شده به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می باشد از جمله شرایط عمومی می توان به عدم دارا بودن فساد اخلاقی و همچنین التزام به جمهوری اسلامی اشاره نمود.

در واقع اگر داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون نباشند، مشمول عوامل محرومیت از کنکور خواهند بود. به عنوان مثال فارغ التحصيلان رشته هاي تحصيلي بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پرستاري دندانپزشكي، پروتز دندان و ساخت پروتز دنداني مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان نمي باشند. به همین دلیل می توانند به راحتی در کنکور شرکت نمایید.

دانشجویان اخراجی در صورتی می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند که تصفیه نموده و همچنین مدرک معادل کاردانی را اخذ نموده باشند و بتوانند در کنکور سراسری شرکت نمایند در غیر این صورت مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور خواهند بود. همچنین داوطلبان به لحاظ شرایط نظام وظیفه نباید هیچ گونه مشکلی در این رابطه داشته باشند.

 

 

جهت اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و ورود به سامانه dipcode.medu.ir کلیک کنید

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 99

 

چنانچه شما شامل موارد ممنوعیت شرکت در کنکور نمی باشید، می توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. داوطلبان عزیز برای ثبت نام نیازی به ارائه مدرک خاصی نخواهند بود. اما آنچه به هنگام ثبت نام بسیار لازم و ضروری می باشد، دارا بودن ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی است. لذا قبل از انجام ثبت نام حتما نسبت به دریافت این کد اقدام نمایید.

یکی از مدارکی که شما لازم است در وب سایت آپلود نمایید، عکس خود برای داوطلب می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در صورت پذیرش در کنکور سراسری این عکس به عنوان عکس دانشجویی شما در کارتتان ثبت خواهد گردید به همین دلیل بهتر است این عکس از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. عکس بايد با حجم حداکثر 300×400 و حداقل 200×300 پيكسل)حداكثر 70 كيلوبايت( اسكن و در قالب) JPG ( ذخیره شود.

عکس داوطلبان لازم است دارای ویژگی های زیر باید تا بتوانید این تصویر را بارگذاری نمایید.

 • تصوير داوطلب بايد تمام رخ، كاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • ابعاد عكس 3×4 يا 6×4 و بدون حاشي ههاي زائد باشد
 • عكس مربوط به سال جاري و بهتر است رنگي و با زمينه سفيد باشد.
 • اسكن عكس از روي كار تهاي شناسايي)كارت ملي، شناسنامه و مدارك مشابه( قابل قبول نيست.
 • عكس داوطلبان زن بايد با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد
 • در صورت استفاده از عكس غير معتبر، ثب تنام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وي سلب
  می گردد

 

 

عوامل محرومیت از کنکور سراسری 99

 

عوامل محرومیت از کنکور
عوامل محرومیت از کنکور

 

همانطور که می دانید هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور قوانین جدیدی را برای عوامل محرومیت از کنکور تعیین می نماید که مطابق با آن داوطلبان امکان یا عدم امکان ثبت نام را خواهند داشت. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که آنچه در این مقاله در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور ذکر گردید، شامل تمامی اطلاعات نخواهد بود.

در رشته های مختلف تحصیلی و برای جنسیت آقا و خانم ممکن است عوامل محرومیت از کنکور متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از موارد در نظر  گرفته شده برای داوطلبان کنکور تجربی این موضوع است که فارغ التحصیلان در رشته های علوم پرشکی و … در صورتی خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند که تعهد خدمت آنان به پایان رسیده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور و همچنین اطلاع دقیق از تمامی عوامل محرومیت از کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، اماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.

 

سوالاتی در جزئیات عوامل محرومیت شرکت در کنکور سراسری

آیا در صورت انصراف از دانشگاه های پیام نور و آزاد مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور می شویم؟

با توجه به اطلاعیه ای که از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور صورت پذیرفته است ، امکان استفاده از آموزش عالی به صورت رایگان تنها برای یکبار در هر مقطع وجود خواهد داشت. بنابراین هر نوع دانشگاهی که به ازای تحصیل از شما شهریه ای دریافت نمایند، مشمول این طرح نمی گردد. به عنوان مثال حتی اگر شما در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل می باشید، باز هم مشمول این طرح نخواهید شد. دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه در صورت تصفیه در همان سال خواهند توانست در آزمون سال بعدی شرکت نمایند. در غیر این صورت این امکان را نخواهند داشت.

در صورت عدم انصراف و یا محرومیت در کنکور و ثبت نام و پذیرش چه اتفاقی رخ خوهد داد؟

حتی در صورت عدم ارائه مدارک از جانب شما، سازمان سنجش و آموزش کشور تمامی مدارک را به همراه دارد. امکان ثبت نام و همچنین شرکت شما در کنکور برای شما وجود خواهد داشت ولی در صورت پذیرش شما نخواهید توانست ادامه تحصیل دهید و حتی در آخرین روز فارغ التحصیلی و یا به هنگام ارائه مدرک نیز، شما را ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود.

آیا ممکن است شرایط ممنوعیت از کنکور در سال های اخیر تغییر یابد؟

آیا شرایط محرومیت از کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین صورت خواهد بود؟

در صورتی که دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی تحصیل نموده باشیم آیا می توانیم در دانشگاه های سراسری نیز شرکت نماییم؟

من در زمان فارغ التحصیل ملزم به پرداخت شهریه دوره شبانه شده ام آیا این هزینه را به صورت همان زمان در نظر خواهند گرفت و یا زمان دیگر؟

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین پاسخ سوالات مطرح شده با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

 

مطالب مرتبط

بودجه بندی کنکور تجربی 99

افزایش سرعت تست زنی کنکور

ثبت نام کنکور 99

ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور

عوامل محرومیت از کنکور

4 نظر برای «موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99»

 • سلام من کنکور 98 شرکت کردم . پس از اعلام نتایج و انتخاب رشته امیدی به قبولی در اون رشته ها نداشتم . لذا لیست انتخاب رشته رو پر کردم . شانسی در چند رشته قبول شدم . اما علاقه ای به اون رشته ها نداشتم . و ثبت نام دانشگاه رو انجام ندادم . آیا می توانم در کنکور 99 شرکت کنم ؟

 • سلام و وقت بخیر در صورتی که یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین و انصراف داده باشین نمیتونین سال بعدش شرکت کنید ولی در صورتی که انتخاب رشته نکنید میتونید

 • سلام من دانشجو دانشگاه ازادم و از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه ازاد شدم.الان توی کنکور 99 ثبت نام کردم ولی انصراف ندادم.میتونم بعد اعلام نتایج کنکور 99 اگه در رشته ای قبول شدم برم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و بعد برم سراسری؟
  چون اگه قبول نشم نمیخوام این رشته ای که دارم رو از دست بدم.

 • سلام و وقت بخیر
  بله شما میتونید در صورتی که از دانشگاه سراسری از رشته مورد علاقتون قبول بشین پس از ان انصراف بدین از دانشگاه ازاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.