ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1402

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱,۱۶۶
موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سالانه با برگزاری کنکور سراسری افراد زیادی برای قبولی در رشته ها و دانشگاه های برتر کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند. هر ساله در زمان شروع روند ثبت نام آزمون های سراسری، اطلاعیه ای مبنی بر موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری و همچنین شرایط ثبت نام آن منتشر میشود تا دانش آموزان و یا فارغ التحصیلانی که پس از مدت زمان زیادی تصمیم بر شرکت در آزمون سراسری گرفته اند از موارد و شرایط آگاه شده و درصورتی که واجد شرایط بودند، شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظرشان امتحان کنند. در این مقاله به بررسی موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1402 پرداخته ایم.

 

برای کسب اطلاع از پکیج آمادگی کنکور 1402 کلیک کنید.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری را ما در این قسمت به طور کامل برای شما بیان می کنیم.

برای مطالعه و این جز موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری همراه ما باشید .مواردی مانند:

 • آن دسته از فارغ التحصیلان نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا سال چهارم می باشند، امکان ثبت نام در کنکور سراسری را نخواهند داشت و حتما لازم است ابتدا نسبت به دریافت این گواهی اقدام نمایند.
 • فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و همچنین هنرستان که فاقد پایه تحصیلی پیش دانشگاهی می باشند، در صورتی خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند که دارای مدرک فوق دیپلم باشند.
 • همچنین دانشجویانی که در این رشته ها در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند نیز، در صورتی می توانند در این رشته ها شرکت نمایند که در شهریور ماه فارغ التحصیل شده و مدرک خود را دریافت نمایند.
 • با توجه به تاثیر معدل برای شرکت در کنکور سراسری نظام جدید، داوطلبان و دانش آموزانی که ثبت نام معدل خود را سهوا و یا عمدا اشتباه وارد نموده باشند متخلف محسوب خواهند شد و حتی در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در دانشگاه، ثبت نام آنان لغو خواهد گردید.
 • داوطلب باید مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشد و یا تا تاریخ 1402/06/31 فارق تحصیل شود .
 • داوطلب باید تمامی شرایط عمومی را داشته باشد و اگر یکی از شرایط را نداشته باشد مانند داشتن فساد اخلاقی و … پذیرفته نمیشود و این جز موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری می باشد.

بنابراین این دسته از دانش آموزان می توانند در مهلت قرار داده شده برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند.

 • طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشو، افرادی که در دوره های روزانه پذیرفته شده اند اما اقدام به ثبت نام در دانشگاه نکرده اند و یا در حال تحصیل در دانشگاه های روزانه هستند اما خواهان انصراف هستند(درصورتی که انصراف خود را پیش از تاریخ 25 اسفند ماه 1401 ثبت بکنند)، مجاز به شرکت در آزمون کنکور سراسری 1402 خواهند بود و نیازی به ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نیست.

 

اطلاعیه

دانشجویان پسر تا 1 سال پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی و یا انصراف از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فرصت دارند وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری

محرومیت از کنکور

 

در کنار موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری آنچه لازم است دانش آموزان در رابطه با آن اطلاعات لازم را کسب نمایند این است که شرایط شرکت در کنکور سراسری چیست و چگونه می توان نسبت به ثبت نام در این کنکور اقدام نمود؟

همانطور که می دانید شرایط در نظر گرفته شده به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می باشد از جمله شرایط عمومی می توان به عدم دارا بودن فساد اخلاقی و همچنین التزام به جمهوری اسلامی اشاره نمود.

 

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری
اعتقاد به اسالم و يا يكي از اديان رسمي مصرح در قانون اساسي جمهوري اسالمي ايران
عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوري اسالمي ايران.
نداشتن سابقه عضويت خود و وابستگان آنها در سازمانهاي غيرقانوني و فراماسونري
عدم احراز فساد اخلاقي
عدم اعتياد به مواد مخدر

 

همانطور که اشاره شد، متقاضیان علاوه بر نیاز به دارا بودن شرایط عمومی، لازم است از شرایط اختصاصی تعیین شده از سوی سازمان سنجش نیز برخوردار باشند که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون سراسری میتوان به داشتن مدرک معتبر تحصیلی اعم از: دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید (6-3-3) اشاره کرد.
 • متقاضیانی که حداكثر تا 31 شهریور ماه 1402  در مقطع كاردانی پيوسته (فوق ديپلم) فارغ التحصیل می شوند یا دیپلم خود را دریافت می کنند، مجاز ثبت نام در آزمون سراسری 1402 را خواهندبود.
 • فارغ التحصيلان رشته های تحصيلی تحت نظر وزارت بهداشت (مشمولين طرح خدمت اجباری قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان) در مقطع کاردانی که باید حداکثر تا 1402/06/31 و یا 1402/11/30 (درصورت قبولی در رشته هايی که پذيرش آنان از نيمسال دوم(بهمن ماه) تحصيلی 1402 – 1403 آغاز می گردد) طرح خود را به پایان رسانده باشند، چنانچه در مقطع دكتری عمومی پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی پذيرفته شوند، می توانند طرح خود را پس از اتمام تحصيل با مقطع جديد  انجام دهند.

در واقع اگر داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون نباشند، مشمول عوامل محرومیت از کنکور خواهند بود.

به عنوان مثال فارغ التحصيلان رشته هاي تحصيلي بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پرستاری دندانپزشكی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان نمی باشند. به همین دلیل می توانند به راحتی در کنکور شرکت نمایید.

دانشجویان اخراجی در صورتی می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند که تصفیه نموده و همچنین مدرک معادل کاردانی را اخذ نموده باشند و بتوانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

در غیر این صورت مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری خواهند بود. همچنین داوطلبان به لحاظ شرایط نظام وظیفه نباید هیچ گونه مشکلی در این رابطه داشته باشند.

 

جهت اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و ورود به سامانه dipcode.medu.irکلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

چنانچه شما شامل موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری نمی باشید، می توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

داوطلبان عزیز برای ثبت نام نیاز به ارائه دسته ای از مدارک است، این مدارک شامل:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سريال كارت اعتباري خريداري شده (به تعداد گروههاي آزمايشي كه قصد شركت در آزمون
  آن را داريد).
 • کد سوابق دیپلم و يا كد سوابق پيش دانشگاهي (قابل دريافت از سامانه دريافت سوابق تحصيلي به
  نشاني dipcode.medu.ir )و کد دانش آموزی (صادر شده از سوی دبیرستان)
 • كد مربوط به منطقه و كد پستي محل سكونت
 • كد وضعيت نظام وظيفه (متقاضيان مرد)
 • معدل کتبی ديپلم و معدل كل ديپلم
 • كد پیگيري مربوط به سهمية ايثارگران و رزمندگان
 • كد 13 رقمي مربوط به متقاضيان غير ايراني
 • فايل عكس اسكن شده

 

محرومیت کنکور

 

یکی از مدارکی که شما لازم است در وب سایت آپلود نمایید، عکس خود  (داوطلب) می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در صورت پذیرش در کنکور سراسری این عکس به عنوان عکس دانشجویی شما در کارتتان ثبت خواهد گردید.

به همین دلیل بهتر است این عکس از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. عکس بايد با حجم حداکثر 300×400 و حداقل 200×300 پيكسل حداكثر 70 كيلوبايت اسكن و در قالب JPG ذخیره شود.

عکس داوطلبان لازم است دارای ویژگی های زیر باشد تا بتوانید این تصویر را بارگذاری نمایید.

 • تصوير داوطلب بايد تمام رخ، كاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • ابعاد عكس 4*3 يا 4*6 و بدون حاشيه های زائد باشد.
 • عكس مربوط به سال جاری و بهتر است رنگی و با زمينه سفيد باشد.
 • اسكن عكس از روی كارتهای شناسايی مانند كارت ملی، شناسنامه و مدارك مشابه قابل قبول نيست.
 • عكس داوطلبان زن بايد با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد.
 • در صورت استفاده از عكس غير معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می گردد.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 

 

شرایط ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

 

همانطور که می دانید هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور قوانین جدیدی را برای عوامل محرومیت از کنکور تعیین می نماید که مطابق با آن داوطلبان امکان یا عدم امکان ثبت نام را خواهند داشت.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که آنچه در این مقاله در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری ذکر گردید، شامل تمامی اطلاعات نخواهد بود.

در رشته های مختلف تحصیلی و برای جنسیت آقا و خانم ممکن است موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از موارد در نظر گرفته شده برای داوطلبان کنکور تجربی این موضوع است که فارغ التحصیلان در رشته های علوم پزشکی و غیره در صورتی خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند که تعهد خدمت آنان به پایان رسیده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری و همچنین اطلاع دقیق از تمامی عوامل محرومیت از کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.

 

چه کسانی از ثبت نام کنکور سراسری 1402 محروم میشوند؟

 • دانشجویان دانشگاه های روزانه که تا قبل از 25 اسفند ماه سال 1401 انصراف خود را ثبت نکرده باشند.
 • داوطلبان دارای منع نظام وظیفه.
 • افراد دارای تعهد خدمت به سازمانی خاص، تعهد سهمیه بومی و یا تعهد منطقه محروم.
 • فارغ التحصیلان رشته های علام پزشکی که مشمول گذراندن خدمت طرح اجباری هستند.
 • افرادی که دو بار در دوره روزانه پذیرفته شده اند.

 

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور کلیک کنید.

 

نحوه رفع محرومیت از شرکت در کنکور سراسری

طبق دفترچه کنکوری که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه سراسری در حال تحصیل هستند برای شرکت در کنکور 1402، باید تا تاریخ 25 اسفند 1401 از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انصراف دهند، در غیر این صورت نمی توانند در کنکور شرکت کنند.

دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه در حال تحصیل هستند باید درخواست خود را به سازمان سنجش اعلام کنند تا نسبت به رفع محرومیت آن ها از کنکور اقدامات لازم انجام شود.

در صورتی که در مورد رفع محرومیت از کنکور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

 

رفع محرومیت از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی

افرادی که در رشته های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد به صورت پیوسته و ناپیوسته در کلیه رشته های دندانپزشکی، دکتری حرفه ای دامپزشکی، دکتری عمومی پزشکی و داروسازی طرح نیروی انسانی خود را سپری کرده باشند می توانند در مقطع دکتری عمومی در یکی از رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی به تحصیل خود ادامه دهند.

 

رفع محرومیت از داوطلبانی که دارای منع نظام وظیفه هستند

این نوع محرومیت برای متقاضیانی قابل رفع است که در هیچ یک از مقاطع، تحصیل نکرده اند اما قبل از اینکه نتایج کنکور اعلام شود مشمول انجام خدمت سربازی می شوند.

این افراد باید در زمانی که تعیین می شود همزمان با کنکور سراسری، دفترچه خدمت به سربازی را نیز تکمیل کنند.

داوطلبین مذکور در صورتی که در دانشگاه قبول شوند می توانند با استفاده از ایست خدمتی، از معافیت برخوردار شوند.

 

عوامل محرومیت در کنکور

آیا در صورت انصراف از دانشگاه های پیام نور و آزاد مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری می شویم؟

با توجه به اطلاعیه ای که از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور صورت پذیرفته است، امکان استفاده از آموزش عالی به صورت رایگان تنها برای یکبار در هر مقطع وجود خواهد داشت.

بنابراین هر نوع دانشگاهی که به ازای تحصیل از شما شهریه ای دریافت نمایند، مشمول این طرح نمی گردد. به عنوان مثال حتی اگر شما در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل می باشید، باز هم مشمول این طرح نخواهید شد.

دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه در صورت تصفیه در همان سال خواهند توانست در آزمون سال بعدی شرکت نمایند. در غیر این صورت این امکان را نخواهند داشت.

در صورت عدم انصراف و یا محرومیت در کنکور و ثبت نام و پذیرش چه اتفاقی رخ خوهد داد؟

حتی در صورت عدم ارائه مدارک از جانب شما، سازمان سنجش و آموزش کشور تمامی مدارک را به همراه دارد. امکان ثبت نام و همچنین شرکت شما در کنکور برای شما وجود خواهد داشت ولی در صورت پذیرش شما نخواهید توانست ادامه تحصیل دهید و حتی در آخرین روز فارغ التحصیلی و یا به هنگام ارائه مدرک نیز، شما را ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود.

 

اخبار پیرامون موارد ممنوعیت شرکت در کنکور

ثبت نام پذیرش کنکور ۱۴۰۲ از هشتم تا ۱۵ آبان ماه

معاون آزمون‌های سازمان سنجش گفت: برای پذیرش سال ۱۴۰۲ دو آزمون برگزار می‌شود که یک آزمون ۲۹ و ۳۰ دی برگزار می‌شود. به گزارش ایمنا، مروتی در گفت‌وگو با شبکه خبر در برنامه خبر علم و فناوری، ‬ اظهار‬ کرد: اگر کسانی در آزمون اول موفق نشوند، می‌توانند در آزمون دوم هم ثبت نام کنند حتی در چهار آزمون شرکت کنند، چون هر آزمونی دو سال اعتبار دارد.

سوابق تحصیلی آنکه درصد تأثیر بگیرد می‌تواند در پذیرش سال ۱۴۰۲ برود و وارد دانشگاه‌ها شود. وی افزود: اگر فردی هم که در دی امسال آزمون دهد و نخواهد در پذیرش ۱۴۰۲ شرکت کند می‌تواند از پذیرش مهر ۱۴۰۳ استفاده کند.معاون آزمون‌های سازمان سنجش درباره امتحان دروس عمومی و اختصاصی گفت: دروس اختصاصی را فقط با آزمون است، اما دروس عمومی با سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش احصاء می‌شود و یک رتبه کل برای داوطلب می‌سازد و به وسیله آن در رقابت با داوطلبان دیگر قرار می‌گیرد و می‌تواند در رشته محل موردنظرش هم قبول شود. وی درباره محاسبه سوابق تحصیلی دیپلمه‌های گذشته، تصریح کرد: سوابق تحصیلی این دسته از داوطلبان نیز محاسبه می‌شود و این امکان را هم آموزش و پرورش فراهم کرده که اگر تمایل داشته باشند بروند مجدد امتحان دهند.

 

برای آگاهی از نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور بر روی لینک کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

هر ساله افراد زیادی شانس خود را برای ورود به دانشگاه های برتر کشور از طریق شرکت در کنکور سراسری امتحان میکنند، این در حالی است که بسیاری از داوطلبان پس از تحصیل در رشته ای دیگر تصمیم به تغییر رشته و تحصیل مجدد میگیرند، سالانه موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری توسط سازمان سنجش اعلام میشود تا دانش آموزان و اللخصوص افرادی که تصمیم بر شرکت مجدد در کنکور را دارند این موارد را مطالعه کنند و اگر واجد شرایط بودند خود را برای شرکت در کنکور آماده کنند. در این مطلب موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری و همچنین نحوه رفع محرومیت به طور کامل توضیح داده شده است.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال در خصوص موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری میتوانید از طریق شماره های درج شده، با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت پی دی اف کامل مطالب این صفحه کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

2.7/5 - (16 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در چه صورتی ممکن است از شرکت در کنکور سراسری محروم شویم؟

داوطلبان منع نظام وظیفه، افرادی که دو بار در دانشگاه های سراسری پذیرفته شده اند و مواردی که در مقاله بالا به آنها اشاره شد.

چگونه می توانیم ممنوعیت از شرکت در کنکور را رفع کنیم؟

رفع محرومیت جهت شرکت در کنکور فقط با یک سری شرایط خاص و برای برخی از داوطلبان امکان پذیر است که جزئیات آن در مطلب بالا توضیح داده شد.

در صورتی که داوطلب در دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشد آیا از شرکت در کنکور سراسری منع می شود؟

خیر، موارد ممنوعیت فقط برای دانشگاه های روزانه است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  قاسمی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  من سال اخر دانشجوی زبان انگلیسی دروه شبانه هستم و تیر1402 فارغ التحصیل میشم ایا میتونم در کنکور هنر 1402 شرکت کنم

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط وضوابط جدید سازمان سنجش بله میتوانید ثبت نام انجام بدهید ودر کنکور سراسری شرکت بفرمایید

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقتتون بخیر
   باتوجه به شرایط وضوابط جدید سازمان سنجش بله میتوانید ثبت نام انجام بدهید ودر کنکور هنر شرکت بفرمایید.

 2. Avatar photo
  تورج
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  من سال اخر دانشجوی زبان انگلیسی دروه شبانه هستم و تیر1402 فارغ التحصیل میشم ایا میتونم در کنکور هنر 1402 شرکت کنم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام روزتون بخیر بله

 3. Avatar photo
  وحید ۱۲۳
  ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  باسلام
  من دیپلم دانشسرای تربیت معلم در سال ۷۳،و بعدا کاردانی تربیت بدنی و کارشناسی تربیت بدنی دارم ،به تظر شما امکان شرکت در کنکور سراسری رشته تجربی ۱۴۰۲ را دارم؟
  واگر هست بهتره کدام مدرک را در ثبت نام درج کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام، بله شما امکان ثبت نام در کنکور تجربی رو دارید و باید آخرین مدرک تحصیلیتون رو وارد اطلاعات تحصیلیتون کنید، ینی کارشناسی تربیت بدنی.

   • Avatar photo
    وحید۴۱۲۳
    ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

    آیا شرکت در کنکور با مدرک کارشناسی مشکلی در انتخاب رشته ای بغیر از رشته خودم ایجاد نمی کند؟
    منظورم اینه که مثلا در صورت داشتن رتبه بالا می توانم در رشته دیگری تحصیل کنم؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

     سلام دوست عزیز،شما برای کنکور سراسری با داشتن مدرک کارشناسی محدودیتی ندارید.

 4. Avatar photo
  Sheida
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم برای کنکور دی ما ۱۴۰۱ حتما باید همه درسهای که افتادم پاس باشه اگه پاس نباشه نمیتونیم کنکور دی ماه بدم؟!

  • Avatar photo
   مشاور منصوری
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام تا شهریور سال اینده حتما باید دروس پاس شوند

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام روزتون بخیر باید تا 31 شهریور 1402 که ورودتون به دانشگاه است پاس کنید

 5. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  درود وقت بخیر.
  سوالی که میخواستم بپرسم این هست که آیا میشه منی که سال بعد از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشم و رسما معلم میشم، آیا میتونم توی کنکور سراسری شرکت کنم؟!

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور سراسری مشکلی نخواهید داشت.

 6. Avatar photo
  اکبر
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام

  ببخشید پارسال حوزه کنکور من مدرسه خودم بود،آیا امسال هم تو مدرسه خودمون کنکور میدیم.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقت به خیر
   حوزه محل آزمون در زمان صدور کارت ورود به جلسه تعیین می شود.

 7. Avatar photo
  مشاور عیسائی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقت بخیر
  با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد .

  • Avatar photo
   maydeh
   ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام قت بخیر من کنکوری 402 تیر هستم میخواستم بپرسم ک من کتاب های کمک درسی و تستی انسانی سال 1400 رو دارم میتونم همینارو بخونم ینی نتیجه خوبی میگیرم یا کتابا تغییر کردن باید حتما چاپ 401 رو تهیه کنم ؟

   • Avatar photo
    مشاور کریمی
    ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 8. Avatar photo
  زهرا
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل دانشگاه تربیت معلم هستم و فعلا چند از تعهد به خدمت من مانده، آیا میتونم مجدد کنکور بدم؟
  در صورت پذیرش چه میشود؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که تعهد خدمت داشته باشین خیر

 9. Avatar photo
  زهرا کنکوری
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام خدا قوت . ی سوال داشتم خدمت شما : من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم فقط پایان نامه مونده. میتونم کنکور دی ماه شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که دانشگاه آزاد نباشین
   بله میتونید

 10. Avatar photo
  داوطلب
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام ببخشید دیپلم(فنی‌حرفه‌ای)سال ۹۴دارم نظام قدیم البته .میتونم کنکور انسانی 1402شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر پیش دانشگاهی دارین بله میتونید.

 11. Avatar photo
  لیلا
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  سلام ببخشید من مدارک کاردانی و کارشناسی هنر دارم از دانشگاه آزاد خوندم میتونم در کنکور هنر بازم شرکت کنم ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

 12. Avatar photo
  saman
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام ببخشید! دیپلم حسابداری(فنی‌حرفه‌ای) دارم میتوانم داخل کنکور تجربی 1402شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان دیپلم نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 13. Avatar photo
  زهرا
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۰

  سلام وقتتون به خیر ،لطفا به سوالم پاست دهید من هم لیسانس و هم فوق لیسانس رو روزانه گرفتم الان میخوام کنکور تجربی بدم،میتونم بازم روزانه بخونم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقت به خیر
   داوطلبان خانم محدودیتی از جهت شرکت ذر کنکور سراسری ندارند.

 14. Avatar photo
  mojtaba
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام وقت بخیر من سال ۹۷ مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم و یه سال پشت موندم سال دوم و پیام نور ثبت نام کردم ۲ ترم مرخصی گرفتم وبعدش یعنی سال ۹۹ آزاد پرستاری در اومدم میخوام ببینم اگه از این رشتم فارغ التحصیل بشم میتونم کنکور بدم یا باید برم سربازی!؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

 15. Avatar photo
  پری
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام وقت بخیر بنده دیپلم گرافیک 99 دارم میخواستم بپرسم شرکت در کنکور 402 انسانی با دیپلم غیر مرتبطه ممکن هستش یا نه ؟ خیلی فکرم درگیره موندم ممنون میشم جواب بدین🙏

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 16. Avatar photo
  سمیه
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر در دانشگاه آزاد درس میخونم آیا میتونم کنکور بدم. سال ۹۹ کنکور داده ام

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

  • Avatar photo
   کنکوری
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام .وقت بخیر.ببخشید من دیپلم سال 95 رشته فنی و حرفه ای دارم . بعد هم مدرک کاردانی رو تا سال 97 گرفتم.بنطرتون میتونم شرکت کنم ؟ ممنون میشم جواب بدین

   • Avatar photo
    مشاور جوادی
    ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی بله میتونید

 17. Avatar photo
  پریا
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  باسلام وقت بخیر بنده دیپلم گرافیک 99 دارم میخواستم بپرسم که ثبت نام در کنکور 1402 انسانی با دیپلم غیر مرتبطه ممکن است یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان دیپلم نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 18. Avatar photo
  مریم
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام
  من سال ۹۶ دانشگاه شبانه پذیرفته شدم سال ۱۴۰۰به دلیل مشروطی اخراج شدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ برای دانشگاه دولتی ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام مسئله ای نیست

 19. Avatar photo
  Ghazaleh
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام وقت بخیر.من سال ۹۸ کنکور دادم و دو ترم کامپیوتر روزانه خوندم .بعد انصراف دادم و تا الان تسویه نکردم.
  میتونم دی کنکور بدم و ‌روزانه پذیرش بشم؟

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام روز بخیر اگر انصراف تون ثبت شده مشکلی نیست

   • Avatar photo
    حمید
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

    سلام من برحسب سوابق تحصیلی از دانشگاه روزانه قبول شده بودم ولی به خاطر واحد مانده در سوم دبیرستان نتونستم ثبتنام کنم خواستم بدونم سهمیه ام از بین رفته و یا اینکه تا دی ماه که واحد مانده هام پاس میشه میتونم در دانشگاهی که قبلن قبول شده بودم ثبتنام کنم؟

    • Avatar photo
     مشاور کریمی
     ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 20. Avatar photo
  محمد
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام من از دانشگاه پیام نور یک بار انصراف دادم و الان دانشجوی بهداشت میخواستم بدونم با توجه به اینکه نیاز نیست انصراف بدیم از دانشگاه میتونم در کنکور شرکت کنم و روزانه دوباره قبول شم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت به خیر
   برای داوطلبان آقا بدون معافیت دائم به طور کلی در کل سنوات تحصیلی،یکبار حق انصراف دارند.

 21. Avatar photo
  jalal
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم، هنگام ثبت نام این گزینه را تیک می زنم اما در صفحه فرم ثبت نام جلوی این مورد خیر نوشته شده است. چند بار هم ویرایش کردم، اما باز هم در فرم خروجی خیر نوشته شده است. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید برای برطرف کردن اشکال چه کار کنم.

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست بدین

 22. Avatar photo
  مهلا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من ترم آخر دانشگاه روزانه ام و میخواستم کنکور سراسری امسال هم شرکت کنم
  اگه من نوبت اول کنکور سراسری ثبت نام کنم باز میتونم داخل آذر هم برای کنکور ارشدم ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد؟
  یا اگه نوبت اول کنکور سراسری شرکت نکنم نوبت دوم کنکور که داخل تیر برگزار میشه رو میتونم ثبت نام کنم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   با سلام، بله شما میتونید برای هر دو کنکور ثبت نام کنید. و برای کنکور سراسری در هر دو نوبت هم اجازه ثبت نام دارید.

 23. Avatar photo
  حسین
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام خسته نباشید من ترم پنجم کارشناسی پیوسته عمران دانشگاه ازاد هستم و بیشتر از 70 واحد پاس کردم و سربازی هم نرفتم.جایی خوندم که اگر انصراف بدم برام مدرک کاردانی صادر میشه و نمیتونم تو کنکور شرکت کنم این درسته؟یا میتونم انصراف بدم و درخواست مدرک کاردانی ندم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون لطفا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 24. Avatar photo
  پارسا
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام ببخشید من یک درسم رو پاس نکردم باید گزینه دانش آموز پایه دوازدهم هستم رو بزنم توی ثبت نام کنکور؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقتتون بخیر بله

 25. Avatar photo
  zarii
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام وقت بخیر

  من سال99و1400کنکور دادم ورشته موردنظرمو قبول شدم ولی چون فارغ التحصیل نشدم نتونستم برم
  ودی ماه امسال میخوام درسی که مردودشدم را امتحان بدم میتونم تو کنکور1402 شرکت کنم .
  اگردی ماه فارغ التحصیل شدم واز طریق کنکور دی ماه رشته و دانشگاه مورد نظررا اوردم میتونم از بهمن برم دانشگاه

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی انتخاب رشته در تابستون انجام میشه
   برای ترم مهر 1402 میشه

 26. Avatar photo
  Mehrdad
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام و خسته نباشید
  (مطابق دفترجه راهنمای ثبت نام سال گذشته= ثبت نام برای دارندگان دو دیپلم اختیاری بود و مشکلی نداشت که حتی با داشتن دیپلم متناظر با دیپلم دوم ثبت نام کنن ولی امسال کاملا گنگ نوشته و بظاهر ممنوع کرده)

  من پیش نظام قدیم تجربی و دیپلم نظام جدید کاردانش دارم- (با توجه به اینکه ترمیم معدل برای دانش آموزان نظام جدید اجرا نمیشه)
  آیا میتونم با دیپلم کاردانش کنکور 1402 تجربی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام بله ولی 40 درصد سوابق تحصیلی رو نمگیرید
   بهتره با همون مدارک تجربی ثبت کنید

 27. Avatar photo
  zahra
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام
  من تجربیم. میشه کنکور دی رو ریاضی بدم، تیر رو تجربی؟
  لطفا جوابمو بدید، مهلت ثبت نام داره میگذره

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.

 28. Avatar photo
  Aliii
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و دی ماه دیپلم انسانی میگیرم
  و تو کنکور دی ماه انسانی میخام ثبت نام کنم
  الان کد سوابق تحصیلی رو چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شما جهت دریافت کد سوابق تحصیلی به آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه فرمایید.

 29. Avatar photo
  داودی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام من دیپلم نظام قدیم پتج سال پیش گرفت وبعد یک دوسال پیش دانشگاهی انسانی رو امتحان دادم گرفتم والان ترم چهار رشته روانشناسی دانشگاه پیام نورم حالابه رشته تجربی خیلی علاقه دارم میخوام بدونم بااین سرایط میتونم تو کنکورتجربی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور عباسیان
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقتتون بخیر
   از جهت مدرک تحصیلی محدودیتی برای شما وجود ندارد .

 30. Avatar photo
  مجتبی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۹

  کسانی که الان در پایه دوازدهم مشغول تحصیل هستند و هنوز دیپلم نگرفته اند ،در قسمت معدل دیپلم چی باید بنویسند؟ایا بعدا مشکلی پیش نمی اید؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام برای ثبت نام کنکور میتونید معدل حدودی بزنید که بعد از اتمام دیپلم زمان انتخاب رشته میتونید تغییر بدید

 31. Avatar photo
  اسما
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام . من سال ۹۲ مدرک کارشناسی گرفتم . پارسال با دیپلم نظام قدیمم که انسانی بود واسه رشته تجربی کنکور دادم ولی قبول نشدم امسال بخاطر تاثیر معدل میخام از راه دور دیپلم تجربی بگیرم . اگر دی ماه قبول شم امکان انتخاب رشته ازاد یا دولتی در تیر ماه دارم؟ یا کنکور تیر رو باید بخونم و کنکور دی برای من مهم نیست؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی میتونید انتخاب رشته انجام بدین
   میتونید فقط تیر رو شرکت کنید

 32. Avatar photo
  fateme
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام. من پارسال از دانشگاه به علت سه ترک مشروطی اخراج شدم. آیا میتونم امسال کنکور بدم ؟ و اینکه باید دانشگاه هزینه‌ای پرداخت کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر نمیباشد.

 33. Avatar photo
  Niloo
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  من تو کنکور۱۴۰۱ دانشگاه روزانه و صرفا براساس سوابق قبول شدم

  ولی الان وسط ترم گفتن لغو قبولی شدی …چونکه معدل تو اشتباه وارد کردی

  الان میخوام بدونم تکلیف من چجوری میشه؟؟میتونم دوباره کنکور بدم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه روزانه لغو پذیرش شدید می توانید درکنکور دی ماه شرکت کنید.

 34. Avatar photo
  Majid
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام
  آیا تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور دی ماه 40 درصد قطعیه؟
  و اینکه آیا دروس عمومی از کنکور دی ماه حذف هستش؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر
   بلفه سوابق تحصیلی در کنکور دی ماه 40 درصد تاثیر دارند و دروس عمومی حذف می شوند.

   • Avatar photo
    Narges
    ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

    سالام خسته نباشید
    ایا فردی ک خیلی سال پیش دیپلم تجربی گرفته (از دارالفنون) امکانش هست در کنکور شرکت کنه.
    حدود 45سال پیش

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 35. Avatar photo
  لاله
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام. من سالها قبل در رشته ریاضی روزانه در مقاطع کارشناسی و ارشد فارغالتحصیل شدم. میخوام امسال کنکور زبان روزانه شرکت کنم. آیا منعی دارم؟ باید هزینه پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 36. Avatar photo
  زهرا
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته دولتی روزانه ورودی ۱۴۰۰ ام به دلایلی میخوام امسال کنکور ۱۴۰۲ را شرکت کنم کی باید از دانشگاه انصراف بدم ؟ و اینکه هم باید کنکور دی ماه رو شرکت کرد و هم کنکور تیر را؟

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام
   زمان ثبت نام کنکور نباید دانشجو باشید
   و بین کنکور تیر و دی ماه میتونید هر کدوم رو مایل اید بدید

 37. Avatar photo
  مهدی مرادیان
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام من سهمیه 25 دارم وبا همین سهمیه تو انتخاب رشته سراسری فقط غیر انتفاعی بدون کنکور آوردم و و آزاد با کنکور و بیکنکور من تو ازاد دارم بدون کنکور کامپیوتر میخونم ترم اول میخواستم ببینم میتونم تو کنکور امسال شرکت بکنم و دوم اینکه آیا سهمیه 25 درصد من از بین رفته؟امسال گفتن بدون کنکور شهریه نمیده بنیاد شهید هزینه با خودم بوده با این وجود آیا سهمیه 25 درصد رو دارم یا سوخته؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   اگر سال اول بوده که کنکور دادین مجدد میتونید مجدد شرکت کنید
   اگر سال 1400 به بعد قبول شده باشین میتونید مجدد از سهمیه استفاده کنید.

 38. Avatar photo
  محمد
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام من یکبار از پیام نور انصراف دادم و الان روزانه کارشناسی میخونم میخواستم بدونم میشه بعد فارغ التحصیلی از این رشته تو کنکور سراسری شرکت کنم و پزشکی یا دندان پزشکی سراسری بخونم?

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

   سلام وقت بخیر
   اگر یه بار انصراف دادین خیر نمی تونید.

 39. Avatar photo
  فاطمه
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم اول دانشگاه روزانه هستم آیا میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور دی ماه شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   بر اساس شرایط و ضوابط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 اقدام نمایید.

 40. Avatar photo
  محمد
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام من دانشجو ترم اول دانشگاه پیام نورم من می توانم تو کنکور دی ماه شرکت کنم

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد ولی در صورت قبولی باید از رشته فعلی خود انصراف دهید

 41. Avatar photo
  مریم
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام من سال ۹۶ ترم اخر ارشد دانشگاه ازاد بودم که بنا به شرایط نتونستم دفاع کنم ، و هنوز انصراف یا پیگیری نکردم، آیا میتونم کنکور کارشناسی سراسری امسال شرکت کنم؟؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . بهتر است با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 42. Avatar photo
  Qh
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام وقت بخیر

  من دانشجوی دولتی ترم پنجم ممکنه بدون انصراف از دانشگاه کنکور داد و بعد از اومدن رتبه ها انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقت بخیر
   خیر دوست گرامی باید انصراف بدین.

 43. Avatar photo
  Hossein
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام
  کسی که میخواد تو دی ماه دیپلم بگیره برای شرکت تو کنکور دی، معدلشو چی بزنه وقتی هنوز دیپلم نگرفته؟
  و اینکه آیا دیپلمی که بعد از کنکور گرفته بشه تو کنکور تاثیر داره؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام وقت بخیر
   فعلا یه معدل تقریبی بزنید که از معدل واقعی بیشتر نباشه.

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام
   فعلا یه معدل حدودی میزنید و سنجش امکان ویرایش معدل رو براتون فعال میکنه
   فقط اگر دیپلم تون رو خرداد 1402 میگیرید نمیتونید کنکور دی ماه رو شرکت کنید

   • Avatar photo
    Hossein
    ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

    دیپلم رو دی ماه میگیرم ولی خب بعده کنکور دی ماه صادر میشه
    یعنی سنجش بعده کنکور امکان ویرایش معدلو میده؟
    و اینکه تاثیر داره دیپلمم تو کنکور دی ماه؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 44. Avatar photo
  سروش
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام من در کنکور 1401 قبول شدم و ثبت نام هم نکردم میخام در کنکور 1402 شرکت کنم مشکلی پیش نمیاد ایا باید وارد سایت سنجش بشم و درخواست لغو محرومیت بدم در ضمن من دانشگاه ازاد برای معافیت ثبت نام موقت کردم با تشکر از راهنمایی شما

  • Avatar photo
   maleki
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر
   خیر شرط محرومیت درکنکور سراسری حذف شده است.

 45. Avatar photo
  رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

  سلام من دانشجوی طرم۱فرهنگیانم آیا میتونم از دانشگاه انصراف بدم
  چون شنیدم بعضی ها میگن حتما باید ۲طرم تو دانشگاه بخونم بعد انصراف بدم؟
  ممنون که جواب بدین.

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.

 46. Avatar photo
  ghorbani
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

  سلام
  منی که میخام دی ماه دیپلم انسانی بگیرم برای شرکت تو کنکور
  برای ثبت نام تو کنکور دی عنوان و معدل دیپلم رو چی بزنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   باید انسانی بزنید.

 47. Avatar photo
  فرزاد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام ببخشیداگه درسی رو درشهریورپاس کنیم نمره ش درکنکورهمون سال تاثیرداره ایا؟باتوجه به اینکه کنکور درتیر وامتحانات شهریوردوماه بعدازان وبعدازانتخاب رشته کنکورهستش!!!؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام وقت بخیر
   بله تاثیر داره

 48. Avatar photo
  شیلان
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام من ورودی روزانه 401 هستم ولی رشته موردعلاقم رو قبول نشدم ،میتونم بدون اینکه انصراف بدم کنکور دی ماه شرکت کنم و تغییر رشته بدم ؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام وقت بخیر
   امکان شرکت مجدد در کنکور سراسری وجود دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 49. Avatar photo
  شهرام
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

  سلام میخواستم بدونم بعد از دریافت مدرک کارشناسی یا فارغ تحصیلی در دانشگاه روزانه.بلافاصله و بدون رفتن به خدمت میشود کنکور داد و در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان به تحصیل پرداخت؟البته در صورتی یک سال معافیت داشته با
  شد

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر . بله بشرطی که یک سال شما تمام نشده باشد

 50. Avatar photo
  Shams
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام وقت بخیر
  من میخوام به صورت همزمان ارشد و سراسری شرکت کنم . اگه در هر دو روزانه قبول شم امکان تحصیل در یکی از این دو هست؟ ممنوعیت تحصیلی بخاطر قبولی در دو روزانه ممکنه اتفاق بیفته؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقت بخیر . بله شامل محدودیت میشوید .

 51. Avatar photo
  محمد مهدی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام
  من سال ۹۹رفتم دانشگاه بعد سال ۱۴۰۰انصراف دادم
  ۴۰۱ دانشگاه روزانه قبول شدم
  اگر انصراف بدم و ترم بعد برم پیام نور میتونم توی کنکور سراسری تیر شرکت کنم

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی متاسفانه شما بعد از انصراف دوم نمیتونید کنکور بدین
   باید برین سربازی.

 52. Avatar photo
  آرتام ناصری
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۵

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و میخام دی ماه دیپلم انسانی بگیرم و در کنکور انسانی دی ماه شرکت کنم
  آیا با توجه به اینکه دیپلم جديد بعد از کنکور صادر میشه، سوابق جدید و دیپلم انسانی در کنکور من تاثیر داده میشه یا نه

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام روزبخیر
   بله تاثیر داره.

 53. Avatar photo
  زینب
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۲

  سلام وقت بخیر دانشجوی ترم ۷ کارشناسی روزانه هستم آیا میتوانم در کنکور دی ماه شرکت کنم

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام برای ثبت نام کنکور حتما باید فارق التحصیل شده باشد یا از دانشگاه انصراف بدید

 54. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام. من در دانشگاه روزانه قبول شدم ولی به دلایل مختلف ثبت نام نکردم و تصمیم گرفتم در کنکور 1402شرکت کنم
  آیا میتونم در کنکور دی ماه شرکت کنم ؟لطفا پاسخ دهید 🙏

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

   سلام وقت بخیر . بله مجازید

 55. Avatar photo
  Aynaz
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من دو سال روزانه قبول شدم ثبت نام کردم و انصراف دادم، میتونم برای کنکور 1402 ثبت نام کنم و روزانه قبول بشم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام وقت بخیر . ممنوعیتی برای شما نیست

 56. Avatar photo
  faride
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۱

  سلام.من دانشجوی ترم یک فرهنگیان هستم و دیپلم تجربی دارم،آیا میتونم کنکور دی ماه در رشته ریاضی شرکت کنم؟
  اگر بله ، برای انتخاب رشته فقط باید پیام نور و آزاد بزنم یا دولتی هم میشه ؟ با سوابق چطور ؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 57. Avatar photo
  ava
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام من 1400 ارشد نوبت دوم در دانشگاهی پذیرفته شدم. شهریه ترم اول رو واریز کردم اما به دلایلی نتونستم در کلاس ها شرکت کنم. امسال کمی شرایطم بهتر شد و توانستم به دانشگاه مراجعه کنم و درخواست انصراف دادم اما می گویند چون دیر شده محروم از تحصیل شده ای.
  ایا می توانم در ارشد 1402 شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام روزبخیر
   در صورتی که محرومیت ثبت شده باید به سازمان سنجش درخواست بدین.

 58. Avatar photo
  ava
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام من سال 1400 ارشد دوره دوم در دانشگاهی قبول شدم. به دلایلی فقط شهریه دادم و نتونستم در کلاس شرکت کنم. الان که رفتم انصراف بدم میگن چون دیر اومدی نمیشه انصراف دادو محروم از تحصیلی… الان یعنی نمی تونم توی ارشد 1402 شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی در صورت محرومیت باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت بدین.

 59. Avatar photo
  Mahdi
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷

  سلام وقت بخیر. من امسال از رشته روزانه قبول شدم پیش ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم و شماره دانشجویی به من اختصاص یافته. الان پشیمان هستم و میخواهم سال بعد در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و رشته روزانه بروم. هیچ مدارکی هم به دانشگاه نداده ام و معافیت هم نگرفته ام. برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ باید فرم انصراف رو تا قبل از ۲۵ اسفند تحویل دانشگاه بدهم؟ یا لازم نیست کاری انجام بدهم؟ دانشگاه میگه ما شما رو لغو پذیرش یا عدم مراجعه میزنیم. ممنون

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

   سلام وقت بخیر . اگر شرایط مشمولیت به شما تعلق نگیرد مجازید

 60. Avatar photo
  مهرانه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام وقت بخیر اگر کسی دیپلم خود را دی ماه امسال بگیره میتونه کنکور تیرماه رو شرکت کنه؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقتتون بخیر
   بله منعی برای شما وجود ندارد .

 61. Avatar photo
  سجاد
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام
  من بهمن 1401 فارغ‌التحصیل رشته فوریت های پزشکی در مقطع کاردانی میشم بعد میتونم کنکور سراسری 1402شرکت کنم و اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام بله مجاز هستید اگر سن شما کمتر از 25 است

 62. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  با سلام. من دانشجوی پیام نور هستم. امسال کنکور دادم و از رشته روزانه قبول شدم. پیش ثبت نام اینترنتی انجام دادم و شماره دانشجویی بهم اختصاص داده شده اما به ثبت نام حضوری نرفتم. میتوانم سال بعد کنکور بدم و از رشته های روزانه قبول بشوم؟ این شماره دانشجویی جدید دانشگاه روزانه مشکلی بوجود نمیاره؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 63. Avatar photo
  M
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام من الان دانشجو روزانه هستم و می‌خوام مرخصی ترمی بگیرم برا کنکور بخونم بنظر تون ممنوعیتی برای ثبت نام توی کنکور دی وجود نداره؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام زمان ثبت نام کنکورسنجش اعلام میکند که درصورت کنکور مجدد باید چه زمانی انصراف داده باشید

 64. Avatar photo
  Reza makenali
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

  اگر داخل رشته های شرایط خاص قبول نشوی می تونی رشته دیگه ای بری

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام شماشانس متوسطی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 65. Avatar photo
  کوثر
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام من بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاها مجاز شدم ولی مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف گروه ازمایشی نشدم یعنی همه پذیرش ها بر اساس سوابق و ازموت غیر مجاز بود
  میتونم سال بعد دوباره برای کنکور شرکت‌کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر وضعبت شما به درستی بیان نشده است برای شرکت در کنکور مجدد باید وضعیت شما به دقت برسی شود

  • Avatar photo
   Z
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

   سلام خسته نباشید
   من امسال کنکوردادم و رشته مورد علاقم رو قبول نشدم ؛ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و الان میخوام که دی دوباره کنکور بدم؛ میتونم بدون انصراف از دانشگاه دی آزمون بدم یا نه؟

   • Avatar photo
    isaei
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

    سلام وقتتون بخیر
    بدون انصراف میتونید کنکور بدهید و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظرتون از دانشگاه قبلی انصراف بدهید .

 66. Avatar photo
  ساغر
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۵

  باسلام من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ورودی۹۸ هستم و همزمان با کنکور۱۴۰۲ منم فارغ التحصیل میشم و میخوام در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم ایا امکانش هست؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید جهت شرکت مجدد در کنکور 1402 برسی شود

 67. Avatar photo
  عارفه
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  با سلام من دانشجو كارشناسي روزانه هستم و ميخواهم كنكور امسال دي را شركت كنم با توجه به اينكه امسال دو كنكور برگزار ميشود تا چه زماني براي انصراف از دانشگاه فعلي فرصت دارم؟ سال هاي گذشته كه كنكور تير برگزار ميشد تا اسفند وقت براي انصراف بود امسال كه دي برگزار ميشود تا چه زماني فرصت براي انصراف دارم؟

 68. Avatar photo
  حسین زاده
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۶

  سلام وقت بخیر
  من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و امکانش هست همزمان با ثبتنام در دانشگاه کنکور هم شرکت کنم یا باید انصراف داد و اگر عمومی های دانشگاه رو پاس کنم و با کنکور دادن مجدد یک رشته بهتر قبول بشم بازم باید عمومی ها رو بخونم توی رشته جدید یا نیازی نیس؟

 69. Avatar photo
  آرش
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام من در دانشگاه ازاد در مقطع ارشید ثبت نام کردم و پول هم واریز کردم اگه الان بخوام انصراف بدم (این اولین انصراف من هست از جهت نظام وظیفه )برای شرکت در کنکور سال بعد مشکلی ندارم

 70. Avatar photo
  ارین
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من امسال سومین سال کنکورم‌هستش
  باتوجه به اینکه سرباز بودم امسال دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم سوالم اینه باید برای شرکت تو‌کنکور ۱۴۰۲ انصراف بدم!؟؟؟یا میشه کنکور بدم بعد از اعلام نتایج مرداد ماه انصراف بدم؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 71. Avatar photo
  مهدی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام وقت بخیر .من امسال پرستاری روزانه قبول شدم اگر ثبت نام کنم میتونم همزمان کنکور دی ماه رو بدم؟ و اگر کنکور بدم روزانه نمیتونم برم دیگه؟

 72. Avatar photo
  Amir
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال فرهنگیان قبول شدم،خواستم بدونم میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و پرستاری ازاد قبول شم و جفتشو با هم بگذرونم بدون اینک از فرهنگیان انصراف بدم؟

 73. Avatar photo
  نیما
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام وقت بخیر. من دانشگاه غیرانتفاعی آوردم. امکانش هست ثبت نام نکنم و مجدد برای کنکور بخونم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

 74. Avatar photo
  شقایق
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام,ببخشید من روزانه قبول شدم و نمیخوام ثبت نام کنم,میتونم ترم بهمن دانشگاه آزاد شهر خودم ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام روزتون بخیر باتوجه به مقاله بله

  • Avatar photo
   لیلا
   ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۳

   سلام من معدل کتبی دیپلمم اشتباهه ولی سوابق درسته مشکلی پیش نمیاد؟

   • Avatar photo
    obeidavi obeidavi
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

    سلام وقت بخیر اگر در هنگام ثبت نام معدل خود را بالاتر درج نکرده باشید خیر مشکلی ایجاد نمیشود

 75. Avatar photo
  کیمز
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام شب بخیر,ببخشید من روزانه قبول شدم,ولی نمیخوام ثبت نام کنم,برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته هم نکردم,الان میتونم تو شهر خودم بدون کنکور بخونم؟
  و یه سوال دیگه اگه روزانه ثبت نام نکنم میتونم ورودی بهمن پیام نور و آزاد بدون کنکور رو بزنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکان پذیر هستش .

 76. Avatar photo
  ملینا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام شب بخیر,ببخشید من روزانه قبول شدم,ولی نمیخوام ثبت نام کنم و برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته نکردم الان میتونم برم دانشگاه آزاد شهر خودم بدون انتخاب رشته؟
  آخه پرسیدم گفتن میتونی انجام بدی

  • Avatar photo
   ملینا
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

   شهر خودم بدون کنکوره

   • Avatar photo
    karimi
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 77. Avatar photo
  کوثر
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام وقت بخیر.من داشنجوی سال اخر کارشناسی ام و تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم ایا امکانش هست ک در کنکور امسال شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 78. Avatar photo
  امیرحسین ابوالحسنی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام خسته نباشید لطفاً جواب من را هم بدهید لطفاً من دانشجوی روزانه کاردانی هستم که بعد از دو ترم تحصیل انصراف دادم ، و در تاریخ 1401/5/24 انصراف دادم ، مدرک دیپلم فنی و حرفه ای نظام جدید دارم ، مشکل نظام وظیفه ندارم ، آیا می توانم در کنکور 1401 شرکت کنم یا نه ؟؟؟!

 79. Avatar photo
  کسری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  با سلام وقت بخیر. روز دوشنبه که نتایج کنکور اعلام شد و دیدم روزانه دانشگاه صنعتي سهند قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. ایا امکانش هست که پشت کنکور بمانم و برای کنکور 1402 شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   شما شرایط شرکت مجدد در کنکور سال بعد را ندارید

 80. Avatar photo
  زهرا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام و درود …من حقوق روزانه رازی قبول شدم …اصلا هیچ اقدامی برای ثبت نام انجام ندادم و هیچ علاقه ای ندارم اولویت های اولمم فرهنگیان بود …بنظرتون محروم میشم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 81. Avatar photo
  زهرا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام من امسال قراره برم پایه دوازدهم ولی تو پایه یازدهم تجدید دارم شهریور هم امتحان دادم متاسفانه نتونستم پاس کنم می خواستم بدونم من می تونم در کنکور 1402 شرکت کنم یانه ممنون میشم اگه راهنمایم کنید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 82. Avatar photo
  ملینا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید من دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم,اگه ثبت نام نکنم و برای کنکور سال بعد بخونم, محروم میشم؟
  یا باید انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز برای کنکور سال بعد باید درخواست لغو محرومیت ثبت کنبد.
   اگر ثبت نام نکرده باشین نیاز به انصراف نیست.

 83. Avatar photo
  Sharmin
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام وقت بخیر من زمین شناسی تهران روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم میخوام پشت کنکور بمونم محدودیتی برای ازمون ۱۴۰۲ شامل من میشه؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر بله شما شرایط شرکت در کنکور 402 را ندارید

 84. Avatar photo
  Xala
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام وقت بخیر
  من رشته انسانیم
  پس کسیکه دانشگاه پیام نور آورده و نمی‌خواد بره دانشگاه می‌تونه کنکور بده و محروم نمیشه از کنکور؟ اگه بخوام دی ماه کنکور بدم میشه بار چهارمم پس محروم نمیشم؟ و اگه رتبه خوب بیارم میتونم برم دانشگاه دولتی؟

 85. Avatar photo
  اسماعیل
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام بنده در رشته مهندسی برق دوره روزانه 1401 قبول شده در صورتی که بخام برای کنکور 1402 شرکت کنم و دوره روزانه و رشته ی دیگر انتخاب بکنم چه کاری باید انجام بدم؟ باید در این رشته قبولی ثبت نام و سپس انصراف بدم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 86. Avatar photo
  کاربر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۰

  سلام. خدا قوت
  بنده دانشجوی ترم سه کارشناسی روزانه هستم. اگر تیرماه امسال درخواست بدم و کاردانی رشته خودم رو بگیرم میتونم در کنکور ثبت نام و رشته روزانه رو انتخاب کنم ؟ چون در دفترچه ثبت نام نوشته که با مدرک کاردانی ثبت نام ایرادی نداره.

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت بدین.

 87. Avatar photo
  مهسا
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام
  من فارع التحصیل کارشناسی پیام نور و کارشناسی ارشد روزانه (رشته مدیریت) هستم میخوام دوباره کنکور سراسری بدم امسال.
  آیا از تحصیل رایگان روزانه در رشته دندانپزشکی محروم میشم ؟؟
  خواهش میکنم پاسخ بدین خیلی حیاتیه برام

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 88. Avatar photo
  fateme
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام میخواستم بدونم کنکور دی ماه اجباریه؟ میشه فقط کنکور تیر ماه رو داد تاثیری رو رتبه میزاره

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام روزبخیر
   خیر اجباری نیست دوست گرامی.

 89. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام سوالم اینه مگه امسال تصویب نشده که نتیجه کنکور تا 2سال اعتبار داره؟پس کسی که مثلا دانشگاه فرهنگیان میخونه میتونه ثبت نام کنه و شرکت کنه تو کنکور وقتی نتایج اومد اونموقع اگه خوب بود انصراف بده و بعد از اون نتیجه کنکورش استفاده کنه؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 90. Avatar photo
  محمدی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من دانشگاه تهران روزانه دکتری قبول شدم و ثبت نام اولیه انجام دادم یعنی کد دانشجویی برایم صادر شده است. وارد سامانه گلستان میشم ازم یک سری تعهدات میخواهد که من هنوز تایید نکردم. مراحل ثبت نام غیر حضوری و حضوری را انجام دادم و از آنجا که دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشدم نیز همانجاست از من مدرک زیادی نخواستند. تصمیم دارم قبل از ورود به ترم جدید انصراف بدم و هنوز واحد بر نداشتم و سیستم باز نشده. ضمن اینکه تازه دفاع کردم و هنوز فارغ التحصیل هم نشدم. چند سوال مهم داشتم.
  اینکه من انصراف بدم باید هزینه بپردازم؟
  همچنین برای آزاد سازی مدرک کارشناسی ارشد و اپلای اول باید جریمه دکتری انصرافی بدهم؟ شنیدم چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون هست و واقعا ترسیدم. خواهش میکنم پاسخ بدهید تشکر. ضمنا کارشناسی ارشد شبانه بودم. و همچنین اگه راهی برای دور زدن اینجور جریمه دادن ها میشه بهم بگید ممنون میشم. سپاس

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 91. Avatar photo
  Amir
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام و درود،وقتتون بخیر

  خدمت شما عارضم بنده یکبار از پیام نور انصراف دادم بعد رفتم لیسانس حسابداری رو گرفتم و بعدش در مقطع ارشد انصراف دادم و کارت معافیت کفالت سربازی هم دارم.

  آیا میتونم در کنکور شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کنید.

 92. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام وقتتون بخیر اگر موقع اومدن نتایج دانشگاه دولتی قبول بشم و ثبت نام نکنم برای کنکور سال بعد محرومیتی برا دانشگاه های روزانه نخواهم داشت ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر شما امکان شرکت مجدد در کنکنور سراسری را ندارید ملاک قبولیشهریور ماه است لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 93. Avatar photo
  سمیه نوروزی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲

  سلام من امسال کنکورسراسری شرکت کردم ازادمجازشدم ک انتخاب رشته نکردم،الان امکانش هست مجددانتخاب رشته کنم؟در مقطع ارشد

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی مشکلی نداره.

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر خیر امکانش وجود ندارد باید برای تکمی ظرفیت بهمن اقدام کنید

 94. Avatar photo
  پویا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام
  من تو شهریور اگه مردود بشم و دی ماه باز امتحان بدم کنکور ۱۴۰۲ نمیتونم ثبت نام کنم ؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام روزبخیر
   کنکور میتونید شرکت کنید ولی باید تعهد بدین که مدرک رو به دانشگاه تحویل بدین.

 95. Avatar photo
  Saman
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام ببخشید من انتخاب رشته که کردم فقط پیام نور و فرهنگیان زدم که فرهنگیان قبول نشدم میخواستم بدونم میتونم برای ۱۴۰۲ کنکور بدم و جانبازی پدرم رو دوباره لحاظ کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 96. Avatar photo
  Ehsan
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام خسته نباشین. من دانشجوی کارشناسی پیوسته حسابداری دانشگاه غیرانتفاعی هستم. ۱۰ ترم گذروندم. مشروطی نداشتم. سه ترم مرخصی گرفته بودم. میخواستم ببینم اگه من الان انصراف بدم، با توجه به اینکه نظام وظیفه به مشکلی برنخوره، میتونم کنکور کارشناسی هنر شرکت کنم؟؟
  ممنون از وقتتون

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 97. Avatar photo
  abbas
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام
  اگر در کنکور ارشد پردیس خودگردان قبول بشیم و نریم محرومیتی ایجاد میکنه؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 98. Avatar photo
  امیر هاشمی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام ،تو هیات بدوی به دلیلی ۵ سال از شرکت در ازمون های سراسری منع شدم ، مقطع ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم ،این رای شامل دانشگاه ازاد هم میشه؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلامبله برای توضیح شرایط بیشتروفرارتماس بگیریدراهنماییتون کنیم

 99. Avatar photo
  محمدی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۰

  با سلام
  من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه از دانشگاه علوم پزشکی دارم . اگر مجدد برای ارشد علوم پزشکی شرکت کنم و رشته مورد نظرم قبول شوم باید شهریه پرداخت کنم یا تحصیلم رایگان هست؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام روزتان بخیر دانشگاه های بدون کنکور شهریه پرداز است و ذانشگاه با کنکور دولتی بدون شهریه است

 100. Avatar photo
  Sajjad
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام من فارغ‌التحصیل پرستاری و مشغول دوره طرح پرستاری هستم آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام روزبخیر
   اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشین
   میتونید.

 101. Avatar photo
  اکبر
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد روزلنه هستم. امسال کنکور سراسری تجربی دادم ولی از دانشگاه ارشد انصراف ندادم. رتبم هم غیر مجاز شد و انتخاب رشته ای هم نکردم. ایا در هنگام فارغ التحصیلی ارشد و دکتری این موضوع مشکل ساز میشود؟باتشکر

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیاز به بررسی دارد.

 102. Avatar photo
  امیر
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۷

  آیا کسانی که فارغ التحصیل دی ماه باشند مانعی برای شرکت در کنکور ندارند؟؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید جهت شرکت در کنکور بررسی شود، جهت تحلیل با مرکز تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر بله میتوانید.

  • Avatar photo
   sima
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

   سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل علوم ازمایشگاهی تیر۱۴۰۱هستم و طرح اجباریمو ثیت نام کردم اماهنوز نرفتم،میخوام کنکور۱۴۰۲شرکت کنم.اگر رشته پزشکی قبول شم میتونم روزانه بخونم؟!یابخاطر طرحم اصلانمیتونم کنکور بدم؟!

   • Avatar photo
    karimi
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 103. Avatar photo
  ehsan
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام و خسته نباشید من دانش آموز اتباع هستم در کنکور شرکت کردم ولی انتخاب رشته انجام ندادم آیا برای سال 1402 میتونم دوباره کنکور بدم بدون محرومیت و …؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   بله

 104. Avatar photo
  امیر
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام من تو انتخاب رشته معدلم رو اشتباه زدم ولی سوابق تحصیلیم کاملا درسته خودشم رتبم زیر هزاره تو کنکور تجربی ایا تو ثبت نام دانشگاه برام مشکلی ایجاد میشه

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقتعتون بخیر لطفا ویرایش کنید حتما

   • Avatar photo
    امیر
    ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

    اخه جلوی ویرایش بسته است به نظرتون با درخواست دادن تو سایت سنجش میشه اصلاحش کرد

  • Avatar photo
   Sahar
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام ببخشید شما چیکار کردید منم اشتباه زدم درخواست دادید سازمان سنجش چی گفت

   • Avatar photo
    javadi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

    سلام روزبخیر
    دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    لیلا
    ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۳

    منم اشتباه زدم چیکار کنم

 105. Avatar photo
  Maleki
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام من هوشبری دانشگاه تهران خوندم و طرح نرفتم میتونم کنکور شرکت کنم؟ برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین در ابتدا شما باید طرح رشته را بگذرانید.

 106. Avatar photo
  محسن
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  با سلام
  در فرم ثبت نام کنکور به اشتباه ثبت شده فارغ التحصیل ارشد نیستم در صورتی که هستم. الان مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   باید از طریق سازمان سنجش درخواست ثبت کنید.

 107. Avatar photo
  شهرزاد
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام در لیست کاردانی ناپیوسته اراک یکسری رشته ها هنگام ثبت نام نمیان باید چکار کرد؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام تنها میتوانید رشته های ارائه شده توسط دانشگاه را انتخاب کنید.

 108. Avatar photo
  مهدی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام من یه سوال داشتم
  من دانشجوی کارشناسی غیر انتفاعی هستم ترم اخر و اگر معرفی به استادمو پاس کنم فارغ التحصیل میشم میخاستم کنکور دی ۱۴۰۲ شرکت کنم ازمون ارشد هم دادم و انتخاب رشته هم کردم
  به چه نحوی میتونم در ازمون سراسری دی ماه شرکت کنم ؟ ایا امکانش هست؟چجوری نظام وظیفم به مشکل نمیخوره

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   زهرا
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

   سلام و درود …من حقوق روزانه رازی قبول شدم …اصلا هیچ اقدامی برای ثبت نام انجام ندادم و هیچ علاقه ای ندارم اولویت های اولمم فرهنگیان بود …بنظرتون محروم میشم؟

   • Avatar photo
    obeidavi obeidavi
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

    سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 109. Avatar photo
  بهنام
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  باسلام
  اگر ما انتخاب رشته کنیم و دانشگاه روزانه قبول بشیم و نریم آیا از کنکور سال بعد محروم میشیم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام اگر محرومیت برداشته شده باشد مشکلی پیش نمیاید

 110. Avatar photo
  مهلا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

  سلام وقت بخیر اگر فرهنگیان مجاز نشده باشیم و کد رشته را وارد کنیم ارور میده؟

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر
   اگر مجاز نشده باشید و کد رشته وارد کنید اصلا هیچکدومش رو برای شما انتخاب نمیکنه.برای اطلاعات بیشتر میتونید به مجموعه تماس بگیرید

 111. Avatar photo
  Javad
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام من کنکور دادم و در رشته ای که دوست داشتم مجاز نشدم و شنیدم دی ماه هم یک کنکور دیگه هست اگر درست باشد
  میخواستم بپرسم میتونم تو کنکور دی ماه شرکت کنم و دوباره کنکور بدم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام سما میتوانید بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنید

 112. Avatar photo
  شادی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من دانشجوی پیام نورم بدون کنکور روزانه ثبت نام کردم اگه قبول شدم نمیخوام برم میشه به پیام نور رشته قبلی خودم ادامه بدم؟؟؟؟توروخدا بگین

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر
   مجدد باید در دانشگاه قبلی خود ثبت نام کنید.

 113. Avatar photo
  mb
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام . من امسال سال دوازدهم هستم اما نمیتوانم برم و ادامه تحصیل بدم . ایا میتوانم در کنکور 1402 شرکت کنم یا نه؟ یعنی حتما باید معدل امتحان نهایی دوازدهم رو داشته باشم ک بتونم کنکور بدم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر
   حتما شما باید مدرک دیپلم را داشته باشید.

 114. Avatar photo
  M
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم روزانه مجاز نشدم توی انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و آزاد رو قبول شدم اگه امسال برم دانشگاه در کنارش برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم تا روزانه مجاز شم البته همون رشته فقط روزانه باشه این یه سال درسی که خوندم توی همون رشته قبلی به حساب میاد؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام روزبخیر
   بله تحت شرایطی میتونید تطبیق واحد بزنید.

 115. Avatar photo
  Zahra
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام من اگه دانشگاه های دولتی رو مجاز نشده باشم و انتخاب رشته کنی و دولتی هارو بزنم امکان قبولی کلا وجود نداره؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام روز بخیر خیر شما اگر مجاز نشدید نمیتوانید

 116. Avatar photo
  پاپیون
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام من واسه اینکه سربازی نرم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم که واسه کنکور بخونم (۲ترم)
  الان میخوام بدونم باید واسه ترم جدید توی دانشگاه انتخاب واحد کنم بعد انصراف بدم یا نه ، صبر کنم جواب انتخاب رشته دانشگاه که اومد اونموقع برم انصراف بدم؟
  توی سایت دانشگاه گفته که زمان انتخاب واحد تا ۲۸ مرداد، و اگر تا تاریخ تعیین شده انتخاب واحد نکنید فرصت تحصیل در نیم سال اول رو نخواهید داشت.

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   حضوری برید دانشگاه سایت رو بستن الان

 117. Avatar photo
  sahar
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام خسته نباشید من اگه بخام کارو دانش بخونم بعدش کنکور میتونم زبان امتحان بدم

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقت بخیر
   محدودیتی برای شما وچود ندارد .

 118. Avatar photo
  .
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  من فارالتحصیل بیهوشی هستم طرح نرفتم کنکورمجدددادمتنهاقانونی که هست اینه که طرح جایگزین میشه باطرح سه رشته پزشکی و…ولی راجبه رشته های دیگه حرفی نزدنمیخواستم بدونم به جزسه رشته پزشکی دندون و…میتونم فیزیوتراپی هم انتخاب کنم مشکلی برام پیش نمیاد

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   بله مشه
   طرح رشته بیهوشی بعد از فارغ اتحصیلی از رشته فیزیوتراپی بهتون تعلق میگیره.

 119. Avatar photo
  m
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام من اگه بخوام انتخاب رشته کنم و دولتی قبول شم و نرم ،میتونم کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم ؟محروم نمیشم؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری شرایط امکان رفع ممنوعیت شرکت در کنکور وجود دارد.

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه روزانه پذیرش شوید برای کنکور 1402 نمی توانید کنکور بدهید و به مدت یک سال محروم می شوید.

 120. Avatar photo
  سحر
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام من رشتم تجربیه میخوام ۱۴۰۲ انسانی کنکور بدم میگن باید کتاب های رشتبه انسانی نهایی هاشو امتحان بدم میشه راهنماییم کنید که چه زمانی برم نهایی رو امتحان بدم کنکور دی ماهه همون دی ام میتونیم نهایی های انسانی رو پاس کرد

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام برای اطلاعات بیشتر با
   مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل بفرمایید.

 121. Avatar photo
  سینا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

  با سلام.
  بنده دانشجوی انصرافی روزانه (ورودی 1400) بودم که با مراجعه حضوری و به موقع به دانشگاه قبل از موعد تعیین شده (25 اسفند) تقاضای انصراف دادم. الان هم روزانه 1401 مجاز اعلام شدم اما اخطار لزوم انصراف در تاریخ فوق در بالای کارنامه من درج شده و در ادامه ذکر شده: داوطلب گرامي اين مطلب به منزله جلوگيري از انتخاب رشته نمي‌باشد!
  سوالم اینه: آیا این اخطار جنبه عمومی داره یا نه فقط واسه کسانی که در انصراف مشکلی داشتند ارسال شده؟ و از چه راهی می‌تونم متوجه بشم که انصراف من ثبت شده یا خیر؟
  ممنون از شما

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   مشکلی نخواهید داشت.

 122. Avatar photo
  حاج جعفر
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام ، کنکور ارشد ثبت نام کردم اما کنکور شرکت نکردم ، می تونم انتخاب رشته کنم یا کلا حذف شدم

 123. Avatar photo
  مهری
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام خسته نباشین
  من دیپلمم کاردانش نظام قدیم هست ومدرک کاردانی معماری هم دارم ومیخوام برای کنکور ۴۰۲ شرکت کنم آیا با این تغیرات که برا ۴۰۲ اعلام کردن من حق شرکت در کنکور ۴۰۲ را دارم یانه؟ وبرای استفاده از سابقه ی تحصیلی۴۰ درصد تاثیر قطعی معدل ایا میتوانم دیپلم مجدد رشته ی تجربی را بگیرم وبا خیال راحت در کنکور ۴۰۲ شرکت کنم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت به خیر
   جزئیات نحوه محاسبه سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 هنوز اعلام نشده.

 124. Avatar photo
  علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام
  من امسال دومین باری هست که کنکور دادم و اگر قبول نشم میخوام برای بار سوم هم کنکور بدم. حالا اگر امسال انتخاب رشته انجام بدم و دانشگاه آزاد قبول بشم و ثبت نام کنم، میتونم کنکور شرکت کنم یا نه؟
  به خاطر موارد ممنوعیت شرکت در آزمون سراسری میگم.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از قبولی نهایی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 125. Avatar photo
  ناشناس
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۴

  سلام افراد بدون شناسنامه(کلا از داشتن شناسنامه محروم شدن) امکان شرکت در کنکور و ادامه تحصیل و کار دولتی رو ندارن؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر
   باید شناسمه عکس دار و یا کارت ملی داشته باشید.

 126. Avatar photo
  سلمان
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام
  از من گوشی گرفتن در کنکور . چگونه می تونم رفع محرومیت بکنم

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام وقت بخیر از طریق سیستم پاسخگویی اقدام کنید

  • Avatar photo
   reyhaneh
   ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام؛مشخص نشده چندسال محرومیم؟از منم گوشی گرفتن سر جلسه
   نامه از سنجش واسه شماهم اومد برای ارسال دفاعیه؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    alizadeh
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

    سلام روز بخیر
    حدودا 3-5 سال

 127. Avatar photo
  MOBINA
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام من ترم ۳ دانشجو دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی هستم، می‌تونم کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت به خیر
   طبق ضوابط دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1401 دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید در ازمون شرکت کنید که در بازده زمانی مشخص انصراف خودتون رو ثبت کنید

 128. Avatar photo
  محمد مهدی عباسی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام
  یه سوال داشتم من میخوام کلاس دوازدهم رو جهشی بخونم و یک سال زود تر کنکور بدم برام مشکلی پیش نمیاد

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر در صورت دارا بودن حداقل معدل 18/50 و کسب حداقل نمره 17 در تمامی دروس آزمون جهشی میتوانید از تاریخ 31 خرداد الی 22 مرداد ماه برای ثبت نام جهش تحصیلی به مدرسه مراجعه کنید دانش آموزانی که شرایط لازم را از نظر مدرسه داشته باشند و در آزمون ها و سنجش ها نمره قابل قبول را کسب کنند ، مجاز خواهند بود به صورت جهشی یک یا چند پایه را بگذرانند.

   پس از تایید مدرسه و بررسی مدارک دانش آموز در سازمان آموزش و پرورش ، آزمون IQ برگراز می شود و اگر نمره IQ دانش آموز بالاتر از 120 شود ، به او اجازه شرکت در آزمون جهشی داده خواهد شد. برای ثبت نام دانش آموز در جهش پایه تحصیلی باید اطلاعات او در سامانه سناد ثبت شود.
   در نهایت پس از برگزاری آزمون های تست هوش و همچنین آزمون های دروس لازم ، در شهریورماه نتایج به دانش آموز اعلام می شود و در صورت پذیرفته شدن ، از مهرماه می تواند وارد پایه بالاتر شود.

 129. Avatar photo
  ..
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۱

  سلام وقتتون بخیر من یادم رفته اسمم و کد داوطلبی رو روی دفترچه عمومی بنویسم حالا چی میشه امروز دیدم نوشته بود اگه این کادر خالی باشه یعنی شما سر جلسه نبودید راه حلی داره؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام درخواست بدین به سنجش برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 130. Avatar photo
  مهتا
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام، درصورتی که من امسال از مهر دانشجوی کارشناسی ارشد بشم آیا میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای رشته ی پزشکی شرکت کنم؟ شهریور امسال مدرک کارشناسی خودم رو از دانشگاه دولتی میگیرم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام بستگی دارد جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 131. Avatar photo
  ali.n
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام.تشکر از سایت خوبتون.
  من فارغ التحصیل رشته پرستاری(دانشگاه آزاد)هستم و الان دارم خدمت سربازیمو(با کسری ۱۲ماه خدمت دارم کلا) میگذرونم و بعدش باید برای طرح اجباری ثبت نام کنم.
  آیا میتونم بعد سربازی طرح رو ثبت نام نکنم و غیبت کنم و کنکور سراسری شرکت کنم؟
  بعد از قبولی تو رشته پزشکی،مشکلی برای ثبت نام تو دانشگاه برام پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام. کیس شما باید بررسی بشه. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 132. Avatar photo
  محمد
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام . من دانشجوی اخراجی هستم . سربازیمم تموم کردم . آیا میتونم کنکور بدم و دانشگاه دولتی قبول شم و برم ؟

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام باید از نو شروع کنید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 133. Avatar photo
  هومن
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام . من دانشجوی اخراجی اسفند ۹۸ از دانشگاه دولتی هستم . بعدش با همون مدرک دیپلم اقدام به خدمت سربازی کردم و الان در تاریخ یکم دی ۱۴۰۱ خدمت سربازیم تموم میشه .
  میخواستم بپرسم که آیا من با توجه به اخراجی بودنم و داشتن همون مدرک دیپلم ( مدرک معادل کاردانی نگرفتم و نمیتونمم بگیرم چون تعداد واحد های پاس کردم ۴۶ تا بوده) ، میتونم برای کنکور سال ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟؟؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   با سلام اگر دیپلم ۱۲ ساله دارید مشکلی نیست

   • Avatar photo
    هومن
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

    ببخشید دیپلم ۱۲ ساله منظورتون همون دیپلم عادیه دیگه ؟؟؟
    همونی که امتحان نهاییه ؟؟؟

    • Avatar photo
     aghazade
     ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

     سلام
     قدیم یعنی دیپلم به همراه پیش داانشگاهی. جدید 6-3-3

   • Avatar photo
    هومن
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

    یعنی من میتونم دوباره دانشگاه دولتی روزانه کنکور بدم قبول شم ثبت نام کنم ؟؟؟

    • Avatar photo
     soleimani
     ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

     شرایط محرومیت رو بخونید و در صورت محرومیت درخواست رفع محرومیت بدید. میتونید در این زمینه از مشاوران ما کمک بگیرید.

 134. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام وقت شما بخیر من دانشجو ارشد دانشگاه دولتی هستم
  میتونم کنکور رشته تجربی رو شرکت کنم با اینکه دانشجو دانشگاه دولتی روزانه هستم یا قبل از ثبت نام کنکور باید اصراف بدم ؟
  یا بعد از قبولی در کنکور امکان انصراف از دانشگاه هست ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام روزبخیر
   برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه روزانه انصراف بدین.

 135. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۱

  سلام وقت بخیر من دانشجو ارشد دانشگاه دولتی هستم
  سوالم اینه من واسه ثبت نام در کنکور رشته تجربی باید قبل از کنکور دانشگاه رو انصراف بدم یا بعد از قبولی در کنکور انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی برای شما مقدور نیست

 136. Avatar photo
  فرشته
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام وقت بخیر کسی که دسال ۹۹ روزانه قبول شده که ۴ تا نیم سال عدم مراجعه داشته به دانشگاه روزانه و دانشگاه میگه دانشجوی ما محسوب نمیشی و برات زدیم عدم مراجعه و نیازی به انصراف نداری ،ممکنه سازمان سنجش قبول ۴۰۱ رو لغو کنه؟در صورتی که من یه واحد هم اونجا نگذروندم و حتی مدارک هم به دانشگاه ارائه ندادم

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام خیرلغومحرومیت برداشته شده برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 137. Avatar photo
  محمدجواد
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام . ببخشید من اولین امتحان کنکورو خبر نداشتم چه موقعی هست ، یادم رفت شرکت کنم . میخواستم ببینم الان من وضعیتم چی میشه باید چیکار کنم ؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   با سلام برای شما غیبت زده میشود

 138. Avatar photo
  رضا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام بنده پارسال یعنی سال ۱۴۰۰ دیپلم تجربی رو گرفتم و اولین ککنکورم را دادم ولی متاسفانه رشته مورد نظرم را قبول نشدم به دانشگاه نرفتم و برای سال ۱۴۰۱ پشت کنکور ماندم ولی متاسفانه در اواسط سال به دلیل مشکلاتی نتوانستم ادامه دهم میخواستم بدونم اگر من سر جلسه کنکور امسال نرم آیا برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مهر ماه به خاطر حضور نیافتن سر جلسه کنکور مشکلی پیش می آید؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 139. Avatar photo
  رضا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام بنده خرداد ۱۴۰۰ دیپلم تجربی رو گرفتم و۱۴۰۰کنکور دادم ولی رشته دلخواهم قبول نشدم
  برای ۱۴۰۱ پشت کنکور نشستم و دانشگاه نرفتم اما وسطای سال به دلیل مشکلاتی نتونستم ادامه بدم. میخواستم بدونم اگر من امسال که دومین سال کنکورمه اگه سر جلسه کنکور نرم بخاطر نرفتنم
  برای ثبت نام دانشگاه آزاد در مهرماه مشکلی برام پیش میاد

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر این مورد جز ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 محسوب نمیشود

 140. Avatar photo
  محمد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام
  من مدرک دیپلم دارم والان در حوزه علمیه پایه ۳ درس میخونم
  برای کنکور سال بعد اگ بخوام شرکت کنم باید از حوزه انصراف بدم؟یا اینکه میشه بعداز قبول شدن انصراف داد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   با سلام نظام وظیفه تحصیلی رو به عقل را اجازه نمیدهد

   • Avatar photo
    محمد
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

    نظام وظیفه تحصیلی روبه عقل اجازه نمیده!!؟
    یعنی منظورتون اینه نظام وظیفه اجازه نمیده؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

     بله

 141. Avatar photo
  کنکوری
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام من اگه امسال پیام نور ثبت نام کنم سال دیگه میتونم کنکور تجربی بدم یا محروم میشم اگه از طریق کنکور روزانه قبول شم چی سال دیگه میتونم کنکور بدم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   با سلام قانون محرومیت روزانه را امسال برداشتند

  • Avatar photo
   soleimani
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام. قبولی در دوره های غیر روزانه جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 محسوب نمیشوند. در صورت نیاز با مشاوران ما تماس بگیرید.

 142. Avatar photo
  دارا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام اگه سرجلسه کنکور نرم از سال بعد محروم میشم؟و اگه سرجلسه نرم ممکنه به خانواده زنگ بزنن؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   خیر برای شرکت نکردن محرومیتی در نظر نگرفتند ولی اگر پسر باشید از حاظ تحصیلی وضعیتتون باید مشخص باشد واینکه خیر هیچ تماسی نمیگیرند

 143. Avatar photo
  **
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام، من دانش آموز نظام قدیم فارغ التحصیل ۹۷ هستم ،سال ۹۹ دانشگاه روزانه قبول شدم و ترم یک انصراف دادم وازسازمان سنجش لغو محرومیت از کنکور۱۴۰۰ رو گرفتم ، ولی به علت تغییر نظام نداشتن امکان خرید کتاب نظام جدید مجاز به انتخاب رشته روزانه نشدم ، امسال هم مشکلات زیادی برام پیش اومده اگ امسال هم مجاز نشم ، باتوجه به اینک نظام قدیمم و کنکور ۱۴۰۲ ششمین کنکور متوالی من هس ،، از کنکور ۴۰۲ محروم نیستم ؟ سپاس

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 144. Avatar photo
  Sh
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

  سلام من سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته انجام دادم روزانه قبول شدم ولی اقدام به ثبت نام نکردم آیا برای کنکور ۱۴۰۱ من مشکل ایجاد میشود؟

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقتتون بخیر
   بله مجاز هستید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سات را مطالعه بفرمایید .

 145. Avatar photo
  Negin
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳

  سلام ببخشید، من اگر بخام بعد از اومدن جواب کنکور 1401،یه رشته روزانه رو بخونم، آیا امکانش هست بتونم سال 1402 دوباره توی کنکور شرکت کنم؟ و تا قبلش انصراف بدم؟ یا محروم میشم از دادن کنکور

  • Avatar photo
   aghazade
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   نیازه در بازده زمانی مشخص اقدام به انصراف رو انجام بدید

 146. Avatar photo
  اندیا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام
  من در حال تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی هستم . می خواستم بدونم اگر در دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم ادامه رشته مورد نظرم رو انتقالی بگیرم و با همون ترمی که هستم در دانشگاه روزانه ادامه تحصیل بدم؟ یا در دانشگاه روزانه باید از ترم یک شروع کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر اگر قبلا روزانه قبول نشدید میتوانید و از اول باید شروع کنید

 147. Avatar photo
  ز
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام خسته نباشید اگه کسی امتحان نهایی دوازدهم رو یکسال نتونه نمره قبولی بگیره و شهریور امتحان بده و آن درس رو قبول بشه و کنکور هم دانشگاه قبول شده باشه قبولیش رد میشه یا نه ؟؟؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام
   اگر تاریخ قبولی شما تا تاریخ 31 شهریور باشد شما میتوانید ورود به دانشگاه داشته باشید

 148. Avatar photo
  پریسا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

  امسال دانشجو روزانه هستم انصراف ندادم ایا میتوانم دانشجو دانشکاه ازاد امسال ۱۴۰۱ باشم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره ی روزانه در صورت انصراف تا تاریخ تعیین شده مجاز به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 149. Avatar photo
  حسین
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام خسته نباشید
  بنده دو هفته دیگه مدرک کاردانی فوریت های پزشکی دانشگاه روزانه رو میگیرم
  میخاستم ببینم کنکور 1401 محروم هستم یا چون تحصیلمو تموم کردم مینونم رشته ریاضی کنکور بدم و قبول بشم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   با سلام فقط از دوره های روزانه محروم هستید

 150. Avatar photo
  بیتا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۵

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۹ بصورت مجازی برا دانشگاه روزانه ثبت نام کردم و وسط ترم یک یعنی حتی تو امتحانای ترم یک هم ثبت نام نکردم رفتم برا انصراف و تسویه اینا زدن ولی هیچ کاغذی بهم ندادن و ۱۴۰۰ هم محروم شدم الان که میخوام ۱۴۰۱ شرکت کنم سنجش تو کارت ورود ب جلسم زده که اگر قبولی ۱۴۰۰ یا قبل از ان هستید حتما باید اسفند ماه انصراف می دادید من که انصراف دادم پس این چی هست دیگه؟
  یکی هم من ب اشتباه تو کادر دانشجوی انصرافی زدم خیر ایا امکانش هست امروز برم درستش کنم بنویسم بله؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری 1401 باید تا تاریخ تعین شده از دانشگاه انصراف دهند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 151. Avatar photo
  ۰۰۰
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام
  امکان انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به دانشگاه سراسری بعد از قبولی در کنکور وجود داره؟ با همون ترمی که در دانشگاه غیر انتفاعی هستم مثلا ترم چهار در دانشگاه سراسری بعد از قبول شدن میتونم از ترم چهار ادامه به تحصیل بدم؟

 152. Avatar photo
  هدیه
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام. من در کنکور رشته‌ی انسانی ثبت نام کردم، اما بنابر دلایلی نمی تونم در جلسه‌ی کنکور حاضر بشم. میخواستم بدونم آیا غیبتم مشکلی برای ثبت نام در کنکور سال آینده ایجاد نمی کنه؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   با سلام مشکلی برای شما برای سال بعد به وجود نمیاید

 153. Avatar photo
  علی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام وقت بخیر
  من معلم هستم و تا سال 1403 تعهد خدمت دارم
  اگه امسال در کنکور قبول بشم میتونم به دانشگاه برم یا نه
  ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   با سلام وقت بخیر با توجه به تعهد شما به آموزش و پرورش پس از گذراندن تعهد میتوانید تحصیل خود را در رشته مورد نظر داشته باشید

   • Avatar photo
    علی
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

    متشکرم 🙏

 154. Avatar photo
  اختر
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

  با سلام من درسال99انتخاب رشته کردم وروزانه دردانشگاه سراسری ارومیه پذیرش شدم اما به دانشگاه نرفتم وحال درسال 1401 آیا محرومیتی شامل حال من میشود؟ آیا میتوانم درروزانه های سال1401شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   دوست عزیز سلام برای موارد ممنوعیت شرکت در کنکور با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   Sh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

   سلام من سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته انجام دادم روزانه قبول شدم ولی اقدام به ثبت نام نکردم آیا برای کنکور ۱۴۰۱ من مشکل ایجاد میشود؟

 155. Avatar photo
  شیرین
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ دوره روزانه قبول شدم
  ولی فروردین ۱۴۰۱ یعنی بعد از مهلت تعیین شده بنا به دلایلی انصراف دادم
  خواستم بینم منم میتونم به سازمان سنجش برای رفع محرومیت درخواست بدم
  و اینکه احتمال قبولی درخواستم وجود داره ؟!
  چون نتونستم برا کنکور ثبت نام کنم و می‌خوام بر اساس سوابق انتخاب رشته کنم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام وقت بخیر فقط برای ورود به روزانه مجاز نیستید

 156. Avatar photo
  محیا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگه تو کارت ورود به جلسه نوشته شده باشه درصورتی که از دانشگاه سال قبل انصراف نداده باشی اسفند سال1400 حتی اگه کنکور رشته ای قبول شی نمی تونی پذیرش بشی، درصورتی که من سال قبل یه رشته مصاحبه دار قبول شدم و اصلا نرفتم سال قبلترم انصرافی گرفتم از دانشگاه و موردی برای شرکت تو آزمون 1400 تو کارت ورود به جلسه ام نوشته نشده بود اما امسال اومده اینو گفته من می ترسم مشکلی برای پذیرش امسالم پیش بیاد. راهنمایی می کنید منو؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت به خیر
   به صورت مستقیم از طریق سازمان سنجش پیگیری نمایید.

 157. Avatar photo
  محیا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

  سلام
  من سال 1399 رشته ی روزانه قبول شدم منتها چون کد رشته اشتباه بود و به اون رشته علاقه نداشتم ثبت نام کردم بعد انصرافی گرفتم چون هنوز این لایحه جدید مجلس تایید نشده بود باید اول ثبت نام می کردم بعد انصراف. سال 1400 هم یه رشته مصاحبه ای قبول شدم که چون خانواده موافق نبودن کلا برای مصاحبه وثبت نام نرفتم. امروز کارت 1401 رو گرفتم یه کادر برام گذاشته که چون شما دو سال قبل رشته روزانه قبول شده بودید درصورتی که تا اسفند انصراف نداده باشید حتی در صورت قبولی نمی تونید برید دانشگاه. من چجوری می تونم چک کنم ببینم اسمم جزو ثبت نامی های دانشگاه هست یا نه؟ چون انصراف که دادم اون یکی رشته رو هم که کلا برا مصاحبه نرفتم و فک کنم خودشونم گفتن واسه مصاحبه نیای میشی انصرافی. چه کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

   سلام وقت بخیر حضوری به دو دانشگاه رجوع کنید برای ثبت نام.
   برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 158. Avatar photo
  فریماه
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام وقتتون بخیر من دوازدهم هستم و هم کنکور تجربی ثبت نام کردم و هم هنر اگر توی کنکور تجربی شرکت نکنم برای دانشگاه رفتنم مشکلی ایجاد میشه؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر این مورد جز ممنوعیت های کنکور و دانشگاه محسوب نمیشود

 159. Avatar photo
  پریسا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  باسلام .بنده درحال تحصیل دریکی از رشته های پیرانپزشکی روزانه هستم انصراف ندادم امسال در کنکور شرکت کردم ایا میتوانم ازاد در رشته دندان پزشکی شرکت کنم .ممنون اگر راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام چون یکبار از سهمیه استفاده کردید نمیتونید مجدد استفاده کنید

 160. Avatar photo
  hadis-afshari
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام من ورودی ۹۹ دانشگاه روزانه مقطع کاردانی رشته معماری داخلی بودم به دلایل شخصی مجبور به انصراف شدم ولی آنلاین انصراف دادم و هنوز برای دریافت مدارک تحصیلی اقدامی نکردم آیا ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه محل زندگی خودم میتونم شرکت کنم دوباره ؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید اقدام کنید که انصراف خود از دانشگاه را ثبت کرده باشید و پرداخت جریمه رو انجام داده باشید در این صورت میتوانید برای سال بعد اقدام کنید

 161. Avatar photo
  ریحانه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم ولی رشته مورد علاقم قبول نشدم
  سال ۱۴۰۱ کنکور ثبت نام کردم ولی شرایطشو ندارم برم سر جلسه
  می خواستم بدونم اگر سر جلسه نرم سال دیگه اجازه ندارم ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام بله شما میتونید سال دیگه ثبت نام کنید ممنوعیتی شامل شما نخواهد شد

 162. Avatar photo
  حسین
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام من 31 تیر 1401 مشمول به خدمتم
  و امسال کنکور کارشناسی ارشد دادم و نتایج اولیه اومده من مجاز به انتخاب رشته هستم.
  باید چیکار کنم دفترچه پست کنم یا خیر. روشی هست که معافیتم رو تا شهریور تمدید کنم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

   با سلام شما باید دفترچه را پست کنید بعد ایست خدمت بگیرید وارد غیبت شوید نمیتوانید دانشگاه بروید

 163. Avatar photo
  حسین
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام من 31 تیر 1401 مشمول به خدمتم
  امسال کنکور ارشد دادم و کارنامه اولیه اومده و مجاز به انتخاب واحد هستم، ظاهرا جواب انتخاب واحد داخل شهریور میاد. من باید چیکار کنم باید دفترچه پست کنم، معافیت تحصیلی دارم یا نه؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام شما باید تا قبل از مهلت مشمولیت اقدام به تکمیل دفترچه کنید

 164. Avatar photo
  حسین
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من 31 تیر 1401 مشمول به خدمتم
  امسال کنکور دادم و کارنامه اولیه اومده و مجاز به انتخاب واحد هستم، ظاهر جواب انتخاب واحد داخل شهریور میاد. من باید چیکار کنم باید دفترچه پست کنم، معافیت تحصیلی دارم یا نه؟

 165. Avatar photo
  Shati
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم سه حسابداری کاردانی دانشگاه شریعتیم روزانه
  دوترم مشروط شدم و ممکنه این ترکم بشم و اخراج بشم
  میخواستم ببینم ممکنه دوباره کنکور فنی بدم و همین دانشگاه قبول بشم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام در صورت اخراج از دانشگاه نمیتونید مجدد برای دوره روزانه همان دانشگاه اقدام کنید

   • Avatar photo
    Amin
    ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

    سلام خسته نباشید
    من ۹۷کاردانی گرفتم
    ۹۸فرهنگیان قبول شدم
    ولی چون کاردانی داشتم نتونستم ادامه تحصیل بدم
    و فقط مراحل اولی ثبت نام رو انجام دادم(ثبت نام اینترنتی)
    ولی ثبت نامم قطعی نشد
    الان زنگ دانشگاه زدم میگه تو اصلا دانشجو نیستی که بخوای انصراف بدیم بهت ،ما زدیم عدم شرایط ثبت نام.
    الان سازمان سنجش گفته در صورتی قبولی لغو میشه
    باید چیکار کنم؟
    وقتی دانشگاه میگه اصلا دانشجو نیسی
    و این نکته هم هس که تاریخ۱۳۹۹/۰۲/۲۸دانشگاه نامه من رو له وزارت زده و عدم ثبت نامم رو اعلام کرده

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

     سلام وقت بخیر . حضورا از دانشگاهتان پیگیری فرمایید

  • Avatar photo
   کیوان
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   با سلام
   من دانشجوی روزانه کارشناسی ارشد هستم و این هفته میخواهم از پایان نامه دفاع کنم و تا ی ماه هم تسویه میکنم برای شرکت در کنکور سراسری مشکلی برایم هست؟؟

   • Avatar photo
    bagheri
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

    با سلام برگشت به عقب نظام وظیفه مورد میگیرد باید دکتری شرکت کنید

 166. Avatar photo
  فاطمه زهرا
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام
  من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستم و میخوام دوباره در یک رشته دیگه مقطع لیسانس پیام نور تحصیل کنم.
  اگر دانشجوی پیام نور باشم و بعد در کنکور ارشد مرتبط با گرایش های لیسانس قبلی که دارم شرکت کنم و روزانه قبول بشم، میتونم همزمان هر دومقطع را بخونم یا باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

   با سلام ارشد باید اول بخونید بعد تحصیل همزمان برای دوره تحصیلی پایین تر بزنید و شرایط تحصیل همزمان را باید داشته باشید

 167. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام
  من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستم و میخوام دوباره در یک رشته دیگه مقطع لیسانس پیام نور تحصیل کنم.
  اگر دانشجوی پیام نور باشم و بعد در کنکور ارشد مرتبط با گرایش های لیسانس قبلی که دارم شرکت کنم و روزانه قبول بشم، میتونم همزمان هر دومقطع را بخونم یا باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

   با سلام ارشد باید اول بخونید بعد تحصیل همزمان برای دوره تحصیلی پایین تر بزنید و شرایط تحصیل همزمان را باید داشته باشید

 168. Avatar photo
  Nili
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

  سلام وقتتون بخیر من کاردانی دامپزشکی ترم اخرم و تابستون برای کارشناسی ناپیوسته علوم ازمایشگاهی دامپزشکی باید ثبت نام کنم ،اگر روزانه کارشناسی رو انتخاب کنم برای سال بعددرصورت انصراف میتونم کنکور سراسری بدم و روزانه یه رشته ای قبول شم یا تادوسال از انتخاب روزانه محروم میشم؟بنظرتون بهتره امسال روزانه کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم یا شبانه که برای کنکور سراسری روزانه سال بعد مشکلی پیش نیاد؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام وقت بخیر قبولی در نوبت روزانه در هر مقطع یک بار مجاز است برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه بفرمایید

 169. Avatar photo
  یاس
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام.ایا برای ورود به حوضه امتحانی کنکور سراسری۱۴۰۱ کسانی که یک دوز واکسن زدند امکان ورود به حوضه امتحانی رو دارند ؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

   با سلام وقت بخیر بله هیچ اطلاعیه ای برای واکسن در حوزه امتحانی نیامده است

 170. Avatar photo
  ماهد
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام خسته نباشین من فروردین سال ۱۴۰۰ معافیت تحصیلیم تموم شد ولی دیپلم رو شهریور ۱۴۰۰ گرفتم پارسال گفتن که تا شهریور ۱۴۰۱ معافیتم تمدید شده و در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۱ میتونم وارد دانشگاه بشم ولی دیشب یه خبری شنیدم ک میگن تا تاریخی که معافیت رو دارم میتونستم الان که از فروردین ۱۴۰۱ گذشته شامل غیبت از سربازی میشم و اگه امسال کنکور قبول بشم نمیتونم در داشگاه حضور پیدا کنم درسته ایا؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   سلام سنوات شما قابل محاسبه است برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 171. Avatar photo
  رضا۲
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام من در کنکور ۱۴۰۰ غیبت کردم و نرفتم ، کنکور ۱۴۰۱ رو هم ثبت نام کردم ولی به دلایلی نمیخواهم شرکت کنم و غیبت میکنم. آیا برای ۱۴۰۲ مشکلی برام بوجود نمیاد ؟!!!

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر یکی از موارد ممنوعیت شرکت غیبت سربازی است که اگر رشته ای قبول اولیه بشید ، نمیتوانید برای پذیرش آن اقدام کنید

 172. Avatar photo
  nor
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام دانشجوی روزانه رشته زبان نمیتونن کنکور تجربی شرکت کنن؟ باید انصراف بدن؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه طبق قوانین قید شده در دفترچه تاتاریخ تعیین شده موظف به انصراف از رشته و دانشگاه خود هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 173. Avatar photo
  کیانا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام من امسال دوازدهم هستم اگه تجدیدی بیارم ولی کنکور رو دانشگاه دولتی قبول شم و شهریور امتحانام پاس کنم میتونم وارد دانشگاه بشم ؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   با سلام طبق موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 تا 31شهریور باید دیپلم خود را بگیرید مگرنه قبولی لغو میشود

 174. Avatar photo
  کیانا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام من امسال دوازدهم هستم اگه تحدیدی بیارم ولی کنکور رو دانشگاه دولتی قبول شم و شهریور امتحانام پاس کنم میتونم وارد دانشگاه بشم ؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

   با سلام طبق موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 اگر تا 31.6 دیپلم خود را بگیرید مشکلی ندارد

 175. Avatar photo
  فاطمه
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام
  من تیر ۴۰۳ فارغ التحصیل میشم و ترم ۸ لیسانسم تموم میشه.
  ایا امکانش هست بهمن ۴۰۲ (ینی زمانی ک ترم ۸ امم شروع میشه )ثبت نام کنم واسه کنکور و تیر ۴۰۳ ازمون رو شرکت کنم؟ ( نمیخام انصراف بدم. )

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت بخیر
   امکان ثبت نام کنکور سراسری برای دانشجویان روزانه وجود ندارد در صورتی که در سایر دوره ها تحصیل میکنید میتوانید ثبت نام نمایید .

 176. Avatar photo
  امیرحسین بیرانوند
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  ببخشید یه سوال داشتم…من دانشجوی روزانه 1400 بودم و برای شرکت تو کنکور امسال تا تاریخ مقرر انصراف دادم … میخواستم بدونم منی که روزانه بودم در صورت قبولی توی کنکور امسال میشه باز هم روزانه انتخاب رشته کنم یا فقط آزاد میشه؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت به خیر
   محرومیت انتخاب رشته برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه برداشته شده است.برای اطمینان بیشترمیتوانید به صورت مستقیم به سازمان سنجش درخواست بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 177. Avatar photo
  نگار
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  سلام .وقت شما بخیر
  عذرخواهی میکنم من کارمند رسمی وزارت بهداشت هستم.کارشناس رادیولوژی.طرح اجباریمو گذروندم و الان استخدام هستم
  زمانی که آزمون استخدامی شرکت کردم تعهد خدمت دادم برا اون منطقه.خواستم بدونم میتونم آزمون سراسری مجدد شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

   سلام وقت بخیر شما برای یک مقطع فقط یکبار میتونید از سهمیه دوره روزانه استفاده کنید

 178. Avatar photo
  Suni
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام آیا اگه کسی از تبصره ویا تک ماده برای یک درس نهایی تنها استفاده کرده باشه مجاز به انتخاب رشته نیست؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام
   نیازه تا پایان شهریور فارغ التحصیل شده باشید در این صورت امکان انتخاب رشته وجود دارد

 179. Avatar photo
  محدثه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام، من سال ۹۸ روزانه قبول شدم ولی دانشگاه محل قبولی ثبت نام نکردم. در حال حاضر دانشجوی ترم دو روزانه هستم و قصد انصراف دارم، با توجه به اینکه دو بار روزانه قبول شدم امکانش هست کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان و روزانه قبول شم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام
   امکان شرکت در ازمون وجود دارد اما دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی دارد

 180. Avatar photo
  Mostafa
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام خسته نباشید من یک سال پشت کنکور نشستم آیا میتونم دوباره بشینم؟(خدمت نرفتم)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   بعد از 18 سالگی یعنی تا پایان 19 سالگی فرجه داد از لحاظ تحصیلی وضعیت خود را مشخص کنید

 181. Avatar photo
  میلاد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام من تعهد خدمت آموزش و پرورش دارم چه کدی رو هنگام ثبت نام کنکور برای تعیین نظام وظیفه انخاب کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر
   در این خصوص اگر مجوز آموزش و پرورش برای شرکت در کنکور را دارین از آموزش و پرورش محل خدمت خود بپرسید

 182. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام . عذرمیخوام من کنکور ارشد ثبت‌نام کردم . میخواستم بدونم اگر سر جلسه کنکور حضور نداشته باشم بعد میتونم انتخاب رشته کنم ؟ یا حضور داوطلب در جلسه اجباری هستش ؟؟؟ چون اگر هم شرکت کنم هیچ تستی رو نمیزنم و همه درصدهام صفر خواهد بود

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام برای انتخاب رشته ارشد حتما باید در آزمون شرکت کنید و نمره بالاتر از صفر هم داشته باشید تا مجاز به انتخاب رشته شوید .

 183. Avatar photo
  شاهرخ
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام وقت بخیر، من ۵ترم ارشد خوندم و ترم ۶ ثبت نام نکردم.ولی هنوز درخواست انصراف هم ندادم.
  آیا اگر الان انصراف خودم رو ثبت کنم میتوانم از طریق کنکورارشد امسال دوره آزاد یا دولتی پذریفته بشم؟ یا نه دیگه فرصت ندارم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت به خیر
   انصراف از تحصیل برای اقایان در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است.در صورت ثبت انصراف میتوانید برای کنکور اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 184. Avatar photo
  میلاد
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من معلم هستم و از دانشگاه فرهنگیان 5 سال پیش فارغ التحصیل شدم
  مدرک الانم هم ارشد هستش و تا سال 1409 هم تعهد خدمت دارم دارم
  آیا می تونم دوباره برا پزشکی کنکور بدم و بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام . طبق بخشنامه باید انصراف دهید و بازخرید کنید خودتون رو و کارت پایان خدمت هم داشته باشید

 185. Avatar photo
  آراز
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من تعهد خدمت آموزش و پرورش دارم چه کدی رو هنگام ثبت نام کنکور برای تعیین نظام وظیفه انخاب کنم

 186. Avatar photo
  میلاد
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من معلم هستم هستم و از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم مدرکم هم ارشد هستش
  تا 1409 هم تعهد خدمت دارم
  چطوری می تونم در کنکور برا پزشکی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری نیاز به مجوز دانشگاه فرهنگیان دارید اما مجوز برای برگشت به عقب صادر نمی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 187. Avatar photo
  مهلا
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام. وقتتون بخیر. من سهمیه استعداد درخشان دارم. طبق مطالعاتم تا یک سال بعد از فارق التحصیلی قابل استفاده هست. اگر با وجود اینکه کنکور رو ثبت نام کردم نرم، میتونم سال دیگه از سهمیه م استفاده کنم یا میسوزه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت به خیر
   استعداد درخشان دانشگاه آزاد تا سه سال مهلت استفاده دارد.با توجه به نوع دانشگاهی مد نظر از شرایط استعداد درخشان استفاده بفرمایید.
   برای کسب اطاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 188. Avatar photo
  نیل
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام من دانشجوی پیام نور هستم در ثبت نام کنکور قسمتی که سوال کرده دانشجو روزانه هستید یا بدون کنکور من قسمت هیچکدام را زدم الان ممکنه برام مشکلی پیش بیاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی پیش نمیاد.

 189. Avatar photo
  مریم
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  به اشتباه فرم تقاضانامه کنکور را قسمت سهمیه مناطق را تیک زدم و در موعدش هر چه خواستم پاکش کنم نشد، چه کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام
   اگر سامانه بازشد و امکان ویرایش وجود داشت میتوانید اقدام کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   با سلام.میتوانید درخواست و مشکل خود را در قالب درخواست به سازمان سنجش ارایه کنید.

 190. Avatar photo
  M
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام وقت بخیر
  اگر در دوره شبانه ( ورود از مهر ) دانشگاه دولتی ثبت نام کرده باشیم مشکلی ندارد که بعد از دادام کنکور رشته و دانشگاه خود را تغییر بدهیم در صورت قبولی ؟
  و اینکه مدارکی که الان به دانشگاه تحویل داده ایم بعد از ثبت نام در دانشگاه جدید ارسال میشود به دانشگاه مد نظر ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   باسلام.منعی برای انصراف پس از قبولی در رشته جدید ندارید.

 191. Avatar photo
  M
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام وقت بخیر اگر در دوره شبانه ( شروع از مهر ) ثبت نام کرده باشیم و اگر در کنکور شرکت کنیم و در دانشگاه دیگر بخواهیم مشغول به تحصیل شویم مشکلی ندارد ؟ یعنی نمیخواهد که انصراف بدیم از دانشگاه یا اینکه مشکلی پیش نمیاد در موقعه ثبت نام در دانشگاه دیگر .
  و اینکه مدارک رو ارسال میکنن به دانشگاهی که جدید قبول شده باشیم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   با سلام.مشکلی برای شما ایجاد خواهد نشد.

 192. Avatar photo
  مهراد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام، 1-من هنگام پر کردن اطلاعات سهمیه مناطق را به اشتباه زدم و هر کار کردم پاکش کنم نشد، باید چکار کنم؟
  2-مدرک لیسانسم از خارج از کشور گرفتم و معدلهامون به صورت شماره از 100 و دقیق در نمیاد و من 622 بودم زدم 16، اشکالی نداره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   با سلام.برای معادل سازی مدرک به اموزش و پرورش مراجعه نمایید.

 193. Avatar photo
  A.z
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام در صورتی که دانشجوی پزشکی محروم از تحصیل شود دوباره میتواند کنکور دهد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام . باید یکسال از محرومیت بگذرد و مشکل نظام وظیفه نداشته باشید

 194. Avatar photo
  mn
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام اگر در کنکور 1401 در دانشگاه آزاد قبول بشیم میتونیم با انصراف از دانشگاه در کنکور 1402 شرکت کنیم؟ امکان اینکه در کنکور 1402 بدون انصراف از دانشگاه شرکت کنیم وجود نداره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر در صورتی که دانشگاه ازاد قبول شده باشید منعی برای انصراف نیست و لب میتوانید بدون انصراف مجدد کنکور دهید موفق باشید

 195. Avatar photo
  علی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام خسته نباشید. من تو آزمون ارشد ثبت نام کردم، ولی نمیخوام امسال شرکت کنم. این مسئله باعث نمیشه که تو کنکور سال بعد محروم بشم، درسته؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   با سلام.اگر شرکت نکنید مشکلی به وجود نخواهد امد.

 196. Avatar photo
  امیر
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  اگه دانشجو روزانه باشیم و به شبانه تغیرش بدیم بازم نمیتونیم کنکور بدیم و حتما باید از دانشگاه انصراف بدیم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز در صورتی که تغییر بدبد مشکلی داره و بدون انصراف میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید ولی اقا و خانم بودن مهم است

 197. Avatar photo
  سمانه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام من 1400 دیپلم گرفتم اما زده استفاده از این مدرک فقط شش ماه وقت داره خب برای کنکور و دانشگاهم مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   خیر.منعی ندارید.

 198. Avatar photo
  s
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام ببخشید من فکر کنم عکسم کنار عکسم یک لکه وجود دارد البته شک دارم اگه باشد یعنی الان ثبت نام من لغو شده است?

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام . در زمان رفع نقص مشخصات کنکور به باجه رفع نقص مراجعه کنید

 199. Avatar photo
  مریم رستمی
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام من سال1378دیپلم گرفتم در رشته تجربی برای اولین بار میخوام در کنکور شرکت کنم
  لطفا راهنمایی کنید چکار باید کنم
  به
  رشته پرستاری وروان شناسی علاقه مند م
  متشکرم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   با سلام.اگر دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید منعی برای شرکت در کنکور سراسری نخواهید داشت.

 200. Avatar photo
  الهام
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام.من اگه دانشگاه دولتی مثلا تکنسین اتاق عمل بخونم بعد موقع کنکور ثبت نام کنم میتونم کنکور بدم؟بدون انصراف…؟ بعد موقع انتخاب رشته آزاد ها رو بزنم
  مثلا پزشکی آزاد رو بزنم؟ ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقت بخیردر صورتی که دانشجوی دانشگاه روزانه هستید برای جلوگیری از محرومیت از کنکور سراسری باید تا تاریخ مقرر سازمان سنجش که معمولا اواخر اسفند هست از دانشگاه انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 201. Avatar photo
  روژین
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام.من دیپلم کار و دانش نظام سالی واحدی دارم و پیش دانشگاهی ندارم.
  پیش دانشگاهی هم در سال ۱۴۰۱ارائه نمیشه که من مدرسه بزرگسالان بتونم ثبت نام کنم و مدرکشو بگیرم.
  مجبورم دیپلم نظری نظام جدید بگیرم‌
  دیپلمم شهریور ماه آماده میشه
  من با دیپلم کار و دانش ثبت نام کردم و زدم که پیش دانشگاهیمو شهریور میگیرم.

  آیا برای ثبت نام دانشگاه مشکلی به وجود نمیاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایطی که ذکر کردید احتمالا مشکلی برای شما پیش نمیاید و موردی از جهت موارد ممنوعیت شرکت در کنکور را ندارید .

 202. Avatar photo
  M
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

  سلام من كنكور ١٤٠١ شركت كردم ولي هنوز انصرافم تكميل نشده الان بايد چيكار كنم تا بتونم كنكور بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر با توجه به زمان انصراف داوطلبان دوره روزانه در بازه زمانی اسفند ماه در صورتی که هنور انصراف شما قطعی نشده است میتوانید با درخواست به سازمان سنجش برای کنکور سال 1401 پیگیری کنید که با همکاران ما در واحد مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی کنند موفق باشید

 203. Avatar photo
  مهسا
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام ببخشید من ارشد مکانیک خوندم روزانه فقط پایاننامه مونده تا آخر تیر ص۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم کنکور ثبتنام کردم اگه قبول بشم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر تا شهریور 1401 فارغ التحصیل شوید منعی برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری سال 1401 مشکلی ندارید البته اگر داوطلب خانم هستید

 204. Avatar photo
  کوثر
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

  سلام من دانشجوی روزانه ورودی ۹۷هستم و رادیولوژی میخونم
  تیر ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم
  میخوام کنکور ۴۰۱شرکت کنم و ثبت نام هم کردم
  انصراف ندادم از دانشگاه،میخواستم بدونم اینجوری نتیجه کنکورم باطل میشه؟
  من قصد شرکت در دانشگاه پردیس و آزاد رو دارم برای رشته پزشکی

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به عدم انصراف شما برای کنکور سراسری برای رشته پزشکی امکان ثبت نام وجود ندارد و حتی در صورت قبولی لغو میشود موفق باشید

 205. Avatar photo
  فرهام
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من امسال دانشگاه روزانه نوبت اول قبول شدم ولی یه درسم رو افتاده بودم و نتونستم ثبت نام کنم
  ولی ثبت نام اولیه رو انجام داده بودم که غیر حضوری بود

  با دانشگاه صبحت کردم گفتن شما کد دانشجویی ندارید

  امسال کنکور ثبت نام کردم میخواستم بدونم من محروم میشم یا خیر

  ممنون میشم سوال منو پاسخ دهید🙏🏻🤍

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   با سلام.اگر درخواست لغو محرومیت نداده باشید با شرایط و قوانین فعلی محروم خواهید بود.

   • Avatar photo
    فرهام
    ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۷

    طبق پیامی که به سازمان سنجش زدم گفتن درصورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی مشکلی نخواهد داشت
    برای انصراف هم رفتم گفتن شما ثبت نام نشدید چون دیپلم نداشتید
    الان من امسال روزانه محروم میشم یا کلا محروم میشم
    ممنون بابت پاسخگویی

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

     با سلام.محرومیتی برای شما وجود ندارد.

 206. Avatar photo
  hadis
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام وقت بخیر کسی که استخدام دولتی هست و تعهد خدمت داره میتونه کنکور بده؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

   بله میشه

 207. Avatar photo
  نازنین
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲

  سلام وقت بخیر من یه سوال داشتم. آیا تا سال ۴۰۴ امکان اجرای این طرح هست که افراد فقط بتونن آزمون کنکور همون مدرک دیپلمی که دارن رو بدن!؟ یعنی یه شخصی که انسانی خونده مثلا نتونه کنکور تجربی بده فقط مجبور باشه کنکور انسانی بده چون مدرک دیپلمش انسانیه…این رو من شنیدم که این طرح از سال ۹۷ مطرح شده آیا شدنیه؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   شرایط شرکت در کنکور سراسری از سال 1402 در حال تغییر است و طبق اعلام سازمان سنجش برای شرکت در هر گروه آزمایشی باید امتحان نهایی های آن رشته را پاس کرده باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 208. Avatar photo
  me to
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام، وقت بخیر
  کسایی کا دانشجوی سال اخر هستن میتونن کنکور 1400 شرکت کنن و اگر مدرک کارشناسی روزانه داشته باشیم، در صورت کنکور مجدد و قبولی در رشته های شاخه پزشکی از تحصیل رایگان روزانه برخوردار میشیم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه در صورت انصراف از تحصیل می توانند بدون ممنوعیت در کنکور شرکت کنند.در صورت قبولی مجدد درکنکور و قبولی در دوره های روزانه مشکلی از جهت تحصیل رایگان وجود ندارد.

 209. Avatar photo
  زهراا◉‿◉
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام. من الان واسه حوزه علمیه خواهران ثبتنام کنم مشکلی واسه کنکورم پیش نمیاد؟؟ محروم نمیشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام
   خیر پیش نمیاد جزو موارد ممنوعه شرکت در کمکور نیست

 210. Avatar photo
  علی
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۱

  وقت بخیر ، من ورودی ۹۹ ، ترم ۴ روزانه هستم ( کارشناسی ) . قصد دارم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ( کنکور ۱۴۰۲ نه ۱۴۰۱ ) . دو سوال دارم
  ۱ – آیا دانشگاه میتونه وضعیت من رو از حالت روزانه به شبانه تغییر بده ؟ ( تا نیازی به انصراف نباشه )
  ۲ – در یکی از سایت ها خوندم ، حتی اگر من باز هم شرکت کنم و قبول بشم در زمان انتخاب رشته ها قادر به انتخاب رشتههای روزانه نیستم . یعنی نمیزارن و مجاز به انتخاب کد رشته های روزانه نیستم . آیا این درسته ؟
  تشکر که جواب میدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر اگر در زمان ثبت نام کنکور دانشجوی دانشگاه روزانه هستید باید تا زمان مقرر شده انصراف بدید ولی محدودیتی در انتخاب نوع دانشگاه ندارید در زمان امتخاب رشتهخ البته در صورتی که انصراف داده باشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 211. Avatar photo
  امید
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام خسته نباشید. من سال۹۵ وارد دانشگاه روزانه شدم.بعد ۴ترم دیگه ترک تحصیل کردم.سراغ کارهای انصرافی رفتم گفتن باید هزینه بدی دیگه سراغش نرفتم ۳سال هست. تو کنکور امسال میتونم شرکت کنم و برم روزانه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام . شما باید تا پایان اسفندماه انصراف بزنید و با نهاد مربوطه سجاد تسویه نمایید

 212. Avatar photo
  ماه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام
  من پسوند فامیلی مو برداشتم اما مدرک دیپلمم با پسوند هستش الان هم که برای کنکور ثبت نام کردم توی فرم ثبت نام پسوندم نوشته شده
  میحواستم بدونم مشکلی برای کنکورم ایجاد میکنه یا نه ؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام
   در زمان دریافت کارت ورود به جلسه ویرایش کنید

 213. Avatar photo
  اسرا
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام ببخشید کسی که دانشجو روزانه است و مرداد ۴۰۱فارغالتحصیل میشه از دانشگاه روزانه میتونه کنکور ۴۰۱شرکت کنه حداقل ازاد قبول بشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت بخیر نخیر امکانش نیست باید تا 25 اسفند انصراف بدید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • Avatar photo
    مرضیه
    ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳

    سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۴ کاردانی روزانه هستم ، از طریق کنکور فنی حرفه ای با شرط معدل کاردانی قبول شدم دانشگاه شریعتی ولی روزانه ، خرداد درسم تموم میشه طبق توضیحات شما و کارشناس سازمان سنجش که پرسیدم گفتن منعی نداره میتونید کنکور شرکت کنیم میخواستم ببینم من امسال قبول بشم میتونم دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
    بعد من موقع ثبت نام کن پرسیده بود فارغ التحصیل کاردانی هستید خیر رو زدم یعنی کافی نتی گفت چیزی وارد میکنه اون قسمت اخطار میزنه مجبور شدیم خیر رو بزنیم حالا مشکلی پیش میاد؟ من باید ویرایش کنم؟ آخه معدل کاردانی هم هنوز نگرفتم چون ترم آخرم هموز تموم نشده.

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

     سلام .ثبتنام خود را باید ویرایش کنید و طبق اطلاعات تحصیلی فعلی باید وارد کنید . منعی برای شرکت در آرمون ندارد

 214. Avatar photo
  اسرا
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام ببخشید کسی که مرداد۴۰۱از دانشگاه روزانه فارغالتحصیل بشه میتونه کنکور ۴۰۱شرکت کنه و درصورت رتبه خوب آوردن تو کنکور ۴۰۱ دانشگاه دولتی یا ازاد برای رشته رشته اقدام به ثبت نام کنه منظکرم اینه که دانشگاه ایشون رو ثبت نام میکنه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام. خیر . باید تا پایان اسفندماه 1400 انصراف از دانشگاه دهید

 215. Avatar photo
  sn
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام. من مدرک کاردانی دارم ولی وقتی میخوام تو سایت سنجش ثبت نام کنم نوشته که خیر شما مدرکی ندارین
  ایا لازمه پیگیرش بشم و ویرایش کنم؟ یا مهم نیست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر شرایط شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 216. Avatar photo
  هدی
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من دانش اموز سال اخر رشته ریاضی هستم میخواستم بدونم امکان داره تو کنکور 1401 در رشته تجربی کنکور شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . احتمالا منعی وجود ندارد .

  • Avatar photo
   علی
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۲۱

   سلام ، بله . بنده‌ فارغ التحصیل تحربی بودم . سال اول تجربی دادم . اسمم نیومد ، اما سال بعد برای انسانی امتحان کنکور دادم و اسمم اومد .

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

    سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 217. Avatar photo
  Ss
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام من دانشگاه روزانه خوندم درسم تموم شده ولی هنوز مدرکمو نگرفتم میتونم کنکور 1401 شرکت کنم؟ و اگه قبول شم میتونم انتخاب رشته کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام . اول اینکه باید وضغیت نظام وظیفه شما مشخص باشد و کارت پایان خدمت داشته باشید . دوم اینکه شما چون یکبار روزانه تحصیل کردید برای بار دوم باید شهریه پرداز پذیرش بگیرید

 218. Avatar photo
  امیر
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام من فارغ التحصیل دی ماه هستم مشکل کد سوابق دارم هر دو سایت اصلا نمیتونم بگیرم حتی اموزش پرورش و مدرسه اونجا هم نتونستن و درست پیگیر نیستن ولی یه کد سوابق دارم البته از خود سازمان سنجش اما نمرات ارسال شده خرداد من با همین کد ثبت نام کردم میخواستم بپرسم کد سوابق کلا یکی؟بزرگسالان و روزانه تغییر میکنه؟؟؟نمرات جدید ارسال میشه ؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   با سلام.یا توجه به این که نیاز به تایید سوابق خود در سامانه اعلامی سازمان سنجش دارید از طریق مدرسه و اموزش و پرورش پیگیر دریافت رمز عبور برای ورود به سامانه باشید.

 219. Avatar photo
  مائده
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام خسته نباشید ببخشيد من دو سال پیش کنکور دادم الان برای کد سوابق تحصیلی به مشکل خوردم باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر به آموزش و پرورش مراجعه کنید

   • Avatar photo
    حسین
    ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

    سلام
    من پشت کنکوری ام اگه کنکور ثبت‌نام نکنم میتونم ترم مهر دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنم معافیت تحصیلیم باطل نمیشه؟