تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۸۹
موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

هر ساله داوطلبین مختلفی از اقشار مختلف جامعه در کنکور سراسری شرکت می کنند که شرایط شرکت در کنکور سراسری هر ساله تغییرات زیادی دارد و یک سری از داوطلبان نگرانی زیادی بابت محرومیت از کنکور دارند. آیا می دانید موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401 چیست؟

در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم. همچنین در رابطه با تبصره های موجود و قرار داده شده برای این داوطلبان مطالبی را ارائه نماییم.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

 

جهت اطلاع دقیق از تمامی موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1400 – عوامل محرومیت از کنکور با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401

همانطور که می دانید ثبت نام در کنکور برای رشته هایی است که به صورت با آزمون داوطلبان را پذیرش می نمایند.

آن دسته از فارغ التحصیلان نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا سال چهارم می باشند، امکان ثبت نام در کنکور سراسری را نخواهند داشت و حتما لازم است ابتدا نسبت به دریافت این گواهی اقدام نمایند.

فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و همچنین هنرستان که فاقد پایه تحصیلی پیش دانشگاهی می باشند، در صورتی خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند که دارای مدرک فوق دیپلم باشند.

همچنین دانشجویانی که در این رشته ها در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند نیز، در صورتی می توانند در این رشته ها شرکت نمایند که در شهریور ماه فارغ التحصیل شده و مدرک خود را دریافت نمایند.

با توجه به تاثیر معدل برای شرکت در کنکور سراسری نظام جدید، داوطلبان و دانش آموزانی که ثبت نام معدل خود را سهوا و یا عمدا اشتباه وارد نموده باشند متخلف محسوب خواهند شد و حتی در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در دانشگاه، ثبت نام آنان لغو خواهد گردید.

بنابراین این دسته از دانش آموزان می توانند در مهلت قرار داده شده برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند.

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور یکی از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور برای آن دسته از داوطلبانی خواهد بود که در کنکور سال بعد پذیرفته شده اند و به هر دلیل نسبت به شرکت در آزمون اقدام ننموده اند.

این دسته از داوطلبان مطابق با قوانین یک سال محرومیت از کنکور خواهند داشت و به همین دلیل حق ثبت نام در کنکور را نخواهند داشت.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های دولتی، مقطع کارشناسی و کاردانی متفاوت می باشد.

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری

 

در کنار موارد ممنوعیت شرکت در کنکور آنچه لازم است دانش آموزان در رابطه با آن اطلاعات لازم را کسب نمایند این است که شرایط شرکت در کنکور سراسری چیست و چگونه می توان نسبت به ثبت نام در این کنکور اقدام نمود؟

همانطور که می دانید شرایط در نظر گرفته شده به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می باشد از جمله شرایط عمومی می توان به عدم دارا بودن فساد اخلاقی و همچنین التزام به جمهوری اسلامی اشاره نمود.

در واقع اگر داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون نباشند، مشمول عوامل محرومیت از کنکور خواهند بود.

به عنوان مثال فارغ التحصيلان رشته هاي تحصيلي بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پرستاری دندانپزشكی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان نمی باشند. به همین دلیل می توانند به راحتی در کنکور شرکت نمایید.

دانشجویان اخراجی در صورتی می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند که تصفیه نموده و همچنین مدرک معادل کاردانی را اخذ نموده باشند و بتوانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

در غیر این صورت مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور خواهند بود. همچنین داوطلبان به لحاظ شرایط نظام وظیفه نباید هیچ گونه مشکلی در این رابطه داشته باشند.

 

جهت اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و ورود به سامانه dipcode.medu.ir کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

چنانچه شما شامل موارد ممنوعیت شرکت در کنکور نمی باشید، می توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

داوطلبان عزیز برای ثبت نام نیازی به ارائه مدرک خاصی نخواهند بود. اما آنچه به هنگام ثبت نام بسیار لازم و ضروری می باشد، دارا بودن ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی است. لذا قبل از انجام ثبت نام حتما نسبت به دریافت این کد اقدام نمایید.

یکی از مدارکی که شما لازم است در وب سایت آپلود نمایید، عکس خود داوطلب می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در صورت پذیرش در کنکور سراسری این عکس به عنوان عکس دانشجویی شما در کارتتان ثبت خواهد گردید.

به همین دلیل بهتر است این عکس از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. عکس بايد با حجم حداکثر 300×400 و حداقل 200×300 پيكسل حداكثر 70 كيلوبايت اسكن و در قالب JPG ذخیره شود.

عکس داوطلبان لازم است دارای ویژگی های زیر باشد تا بتوانید این تصویر را بارگذاری نمایید.

 • تصوير داوطلب بايد تمام رخ، كاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • ابعاد عكس 4*3 يا 4*6 و بدون حاشيه های زائد باشد.
 • عكس مربوط به سال جاری و بهتر است رنگی و با زمينه سفيد باشد.
 • اسكن عكس از روی كارتهای شناسايی مانند كارت ملی، شناسنامه و مدارك مشابه قابل قبول نيست.
 • عكس داوطلبان زن بايد با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد.
 • در صورت استفاده از عكس غير معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می گردد.

 

عوامل محرومیت از کنکور سراسری 1401

 

عوامل محرومیت از کنکور

 

همانطور که می دانید هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور قوانین جدیدی را برای عوامل محرومیت از کنکور تعیین می نماید که مطابق با آن داوطلبان امکان یا عدم امکان ثبت نام را خواهند داشت.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که آنچه در این مقاله در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور ذکر گردید، شامل تمامی اطلاعات نخواهد بود.

در رشته های مختلف تحصیلی و برای جنسیت آقا و خانم ممکن است عوامل محرومیت از کنکور متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از موارد در نظر گرفته شده برای داوطلبان کنکور تجربی این موضوع است که فارغ التحصیلان در رشته های علوم پزشکی و غیره در صورتی خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند که تعهد خدمت آنان به پایان رسیده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور و همچنین اطلاع دقیق از تمامی عوامل محرومیت از کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.

 

آموزش رفع محرومیت از شرکت در کنکور سراسری

طبق دفترچه کنکوری که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه سراسری در حال تحصیل هستند برای شرکت در کنکور 1401، باید تا تاریخ 25 اسفند 1400 از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انصراف دهند، در غیر این صورت نمی توانند در کنکور شرکت کنند.

دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه در حال تحصیل هستند باید درخواست خود را به سازمان سنجش اعلام کنند تا نسبت به رفع محرومیت آن ها از کنکور اقدامات لازم انجام شود.

در صورتی که در مورد رفع محرومیت از کنکور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

 

رفع محرومیت از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی

افرادی که در رشته های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد به صورت پیوسته و ناپیوسته در کلیه رشته های دندانپزشکی، دکتری حرفه ای دامپزشکی، دکتری عمومی پزشکی و داروسازی طرح نیروی انسانی خود را سپری کرده باشند می توانند در مقطع دکتری عمومی در یکی از رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی به تحصیل خود ادامه دهند.

 

رفع محرومیت از داوطلبانی که دارای منع نظام وظیفه هستند

این نوع محرومیت برای متقاضیانی قابل رفع است که در هیچ یک از مقاطع، تحصیل نکرده اند اما قبل از اینکه نتایج کنکور اعلام شود مشمول انجام خدمت سربازی می شوند.

این افراد باید در زمانی که تعیین می شود همزمان با کنکور سراسری، دفترچه خدمت به سربازی را نیز تکمیل کنند.

داوطلبین مذکور در صورتی که در دانشگاه قبول شوند می توانند با استفاده از ایست خدمتی، از معافیت برخوردار شوند.

 

رفع محرومیت از داوطلبانی که دوبار در دانشگاه های روزانه دانشگاه سراسری قبول شده اند

بر طبق قوانینی که در دفترچه کنکور سراسری وجود دارد شما نمی توانید دوباره در کنکور شرکت کتید اما طبق آخرین تغییرات که دیوان عالی به آن رای داده، شما می توانید دوباره در کنکور شرکت کنید.

 

سوالاتی در جزئیات عوامل محرومیت شرکت در کنکور سراسری

آیا در صورت انصراف از دانشگاه های پیام نور و آزاد مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور می شویم؟

با توجه به اطلاعیه ای که از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور صورت پذیرفته است، امکان استفاده از آموزش عالی به صورت رایگان تنها برای یکبار در هر مقطع وجود خواهد داشت.

بنابراین هر نوع دانشگاهی که به ازای تحصیل از شما شهریه ای دریافت نمایند، مشمول این طرح نمی گردد. به عنوان مثال حتی اگر شما در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل می باشید، باز هم مشمول این طرح نخواهید شد.

دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه در صورت تصفیه در همان سال خواهند توانست در آزمون سال بعدی شرکت نمایند. در غیر این صورت این امکان را نخواهند داشت.

در صورت عدم انصراف و یا محرومیت در کنکور و ثبت نام و پذیرش چه اتفاقی رخ خوهد داد؟

حتی در صورت عدم ارائه مدارک از جانب شما، سازمان سنجش و آموزش کشور تمامی مدارک را به همراه دارد. امکان ثبت نام و همچنین شرکت شما در کنکور برای شما وجود خواهد داشت ولی در صورت پذیرش شما نخواهید توانست ادامه تحصیل دهید و حتی در آخرین روز فارغ التحصیلی و یا به هنگام ارائه مدرک نیز، شما را ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود.

آیا ممکن است شرایط ممنوعیت از کنکور در سال های اخیر تغییر یابد؟

آیا شرایط محرومیت از کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین صورت خواهد بود؟

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین پاسخ به سوالات مطرح شده با کارشناسان ما از سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

بودجه بندی کنکور تجربی

افزایش سرعت تست زنی کنکور

ثبت نام کنکور

ثبت نام ترمیم معدل کنکور

تاثیر معدل در کنکور

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

در چه صورتی ممکن است از شرکت در کنکور سراسری منع شویم؟

داوطلبان منع نظام وظیفه، افرادی که سال قبل در یکی از دانشگاه های سراسری پذیرفته شده و غیره

چگونه می توانیم ممنوعیت از شرکت در کنکور را رفع کنیم؟

رفع محرومیت جهت شرکت در کنکور فقط با یک سری شرایط خاص و برای برخی از داوطلبان امکان پذیر است.

در صورتی که داوطلب در دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشد آیا از شرکت در کنکور سراسری منع می شود؟

نخیر. موارد ممنوعیت فقط برای دانشگاه های روزانه است.

آیا دانشجوی دوره روزانه می تواند دوباره در کنکور سال بعد شرکت کند؟

در صورتی که تا تاریخ معینی از دانشگاه انصراف دهد و رفع محرومیت کند می تواند در کنکور سال بعد شرکت کند.

نظرات

 1. zsthashemi
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام ایامی تونیم درکنکورسراسری شرکت کنیم درصورتی که دانشجویه دانشگاه علمی کاربردی هستیم؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام فرقی نمیکنه مدرک دیپلم با کارانی یا پیش دانشگاهی داشته باشبد میتونید کنکور شرکت کنید ولی اگر اقا هستید شرایط نظام وظیفه را باید بررسی کرد

 2. رضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید این مصوبه جدید شورای سنجش
  مبنی بر ممنوعیت تغییر رشته واسه ارشد 1401 از رشته های نامرتبط چقد صحت داره؟ آیا تصویب شده یا میشه؟ دارن مارو نابود میکنن. لطفا اگه میشه، پاسخ، بدید

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام از طریق کنکور ارشد میتونید تغییر رشته بدید و ممنوعیتی نداره برای کنکور سراسری

 3. مهسا
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام یه سوال.کسی که دانشجویه ترم دوم دانشگاه روزانه هستش برای انصراف باید نمرات ترم دومش ثبت بشه یا نه میتونه بدون تموم کردن ترم دوم انصراف بده و برای کنکور سال بعد شرکت کنه؟ از روزانه محروم نمیشه؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام اگه انصراف بدی یکسال از روزانه محروم میشی و زمان انصراف هم بعد از اتمام ترم تحصیلیته

 4. مریم
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام. اگر دانشجوی دانشگاه دولتی، تا مدت زمان اعلام شده، از دانشگاه انصراف نده و کنکور بده، اما قبل از انتخاب رشته انصراف بده، می‌تونه دانشگاه دولتی ثبت نام کنه؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وفت بخیر
   در صورتی که بخواهید برای کنکور سراسری شرکت کنید قبلش باید انصراف بدین

 5. سعید
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۳

  سلام..ببخشید من شرایطم خاصه خواهش میکنم جواب بدین..
  من پرستاری خوندم و خدمت هم رفتم الان هم کنکور دادم و قبول شدنم در پزشکی حتمیه ..اما طرحم رو نگذروندم ..ایا ممکنه نتونم ثبت نام کنم یا ممنوعیتی وجود داشته باشه ؟ لطفا جواب بدین..

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام شما فقط یکبار حق ثبت نام در دانشگاهه ای روزانه رو دارید

  • پویا
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام من رشته ام کامپیوتر دیپلم گرفتم الان میخوام کنکور بدم باید چیکار کنم هیچی نمیدونم از کنکور اگه میشه کامل توضیح بدید

   • moshaverarshad
    ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

    سلام جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید صفرتا صد کنکور را دریافت کنید

 6. محدثه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام خسته نباشید اگه کسی سال 1400 کنکور بده و قبول نشه سال بعد کنمور میتونه شرکت کنه و آیا شرایطش با بقیه دانش آموزان که کنکور 1401 رو دارن متفاوته (از نظر بودجه بندی کتاب)

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام نه ممنوعیتی وجود نداره و مثل بقیه داوطلبان ازمون میده

 7. محسن
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من بدلایلی نمیتونم سر جلسه کنکور حاضر شم ایا نرفتن به ازمون برای کنکور سال بعد محرومم میکنه؟ممنونم

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   خیر ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سال بعد نداره

 8. علیرضا
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام من دانشجو روزانه فنی حرفه ای هستم ترم دوم دانشگاه میتونم در کنکورسراسری رشته انسانی 1401 شرکت کنم

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام ن متاسفانه نمیتونین شما یکسال پس از انصراف نمیتونین روزانه پذیریش بگیرید

 9. سارا
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  باعرض سلام و وقت بخیر خدمت شما
  من فارغ التحصیل کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه دولتی و مقطع روزانه هستم. تمایل دارم تا مجدد در کنکور سراسری شرکت کنم؛ اما گویا اجازه شرکت در کنکور سراسری ملزم به آزاد سازی مدرک و پرداخت هزینه تحصیل هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام سارا
   بله شما باید مدارکتونو ازاد سازی کنید و هزینه هم پرداخت کنید
   جهت انجام مراحل با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل بفرمایید

 10. مائده
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام بنده سال ۱۳۷۴ دیپلمم رو گرفتم اون موقع به جای پیش دانشگاهی سال چهارم دبیرستان بود . دیپلمم انسانی بود آیا اگر برم مدرک دیپلمم رو از آموزش پرورش بگیرم میتونم سال ۱۴۰۱ در کنکور تجربی شرکت کنم؟

 11. مهدی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدین سوالم خیلی حیاتی هست من سال ۹۹ رتبه ۳۵۴۳ را کسب کردم ولی به دانشگاه مورد علاقم نرسیدم برای همین اصلا انتخاب رشته نکردم و به عبارتی یک سال موندم پشت کنکور تا در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم اما مشکلات زیادی این یکسال داشتم ولی بازم توی کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم ولی به خودم امیدی ندارم میشه بگید وقتی که نتایج کنکور بیاد و من دوباره اصلا انتخاب رشته نکنم میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای دانشگاه روزانه یا نه لطفا جواب بدین خیلی ممنون میشم 🌹🙏

  • moshaverarshad
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۷

   سلام مهدی
   بله شما میتونید مجدد انتخاب رشته کنید

 12. زهرا
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۳

  سلام. من با مدرک لیسانس دانشگاه دولتی، کارمند پیمانی دانشگاه علوم پزشکی هستم، آیا میتونم در کنکورسراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم و در رشته پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل کنم. ممنون میشم اگر جوابمو بدین

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام
   بله شما میتوانید کنکور مجدد بدین و از رشته های پزشکی و پیراپزشکی قبول بشین

 13. ناشناس
  ۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام ……خسته نباشید …..اگر کسی که دانشگاه روزانه قبول شده ، غیر مجاز و بدون انصراف در کنکور شرکت کند ….آیا فقط از رشته ای که قبول شده محروم میشه یا از دانشگاه خودش هم اخراج میشه؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام ممنون
   از رشته ای که قبول شده مردود میشه

 14. اریانا
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم منی که رشته م حسابداری فنی حرفه ای هستش کنکور کاردانی به کارشناسی دادم ولی درسم مانده بود یعنی یه ترم بعد ورودی مهر روزانه همون دانشگاه خودمان قبول شدم واولویت های دیگه پذیرفته نشدم میخواستم بدونم چیکار کنم ؟ ازکنکور سال بعد محرومم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۳

   سلام‌ در صورتی که ازمون دادین پذیریش گرفتین سال بعد از دوره روزانه محروم میشین

 15. Fwtme
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۰

  سلام وقت بخیر من یک دانش اموز پایه یازدهم رشته تجربی هستم و امسال کنکور ازمایشی ثبت نام کردم واسه امادگی سال بعدم اما بعضی ها میگن اگر سازمان سنجش بفهمه دوسال از کنکور محروم میشی؟ایا همچین حرفی صلاحیت داره؟
  من خیلی نگرانم خواهش میکنم جواب بدین

 16. سارا
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام اگر تربیت معلم قبول, شده باشم میتونم دریکی, ازرشته های, دانشگاه ازادبرای کنکور شرکت کنم مثلا پرستاری ازاد؟

  • مشاور ارشد
   ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۶

   سلام در صورتی که حق التدریس داشته باشی نمیتونی در صورتی میسر میشه که انصراف بدی جریمه پرداخت کنی

 17. فرهاد
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام خسته نباشید
  من رشتم کاردانی بود ۹۹ فارغ تحصیل شدم و در یک دانشکده دماوند قبول شدم
  و امسال در کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم خاستم ببینم در صورتی ک در کنکور شرکت نکنم محروم میشم؟؟؟

 18. کاربر
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من شهریور ماه سال ۹۹ دیپلم فنی حرفه ای گرفتم و همون سال با سوابق تحصیلی دانشکده انقلاب اسلامی تهران / دولتی/روزانه/بهمن ماه/ قبول شدم و الان که برج بهمن هستیم تازه کلاس های مجازی شروع شده (ترم یک).
  ولی بنا به دلایلی مثل راضی نبودن از رشته تحصیلی ام و علاقه نداشتن به این رشته میخام کنکوذگر انسانی ۱۴۰۰ شرکت کنم و دانشکاه فرهنگیان شرکت کنم ، ضمن اینکه میخام از دانشکاه انصراف بدم و ثبت نام کنکور سراسری بکنم برای همین از انتخاب رشته روزانه برای سال ۱۴۰۰ محروم هستم ، تاریخ ۹۹/۱۰/۱۷ به سازمان سنجش درخواست رفع محرومیت دادم اما با این‌ روش
  انتخاب عنوان : سراسری
  سال ۹۹
  الان حدود ۲۰ روزه‌که درخواست دادم اما هیچ جوابی ندادن و کمتر از چند روز دیگر شروع ثبت نام آزمون هست. بنظرتون چیکار کنم درخواست جدید به سازمان سنجش بدم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۲

   سلام دوباره درخواستتون رو ثبت کنید

 19. ونوس
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام من سوالی را از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش پرسیده ام اما بیش از 20 روز است که پاسخی نداده اند. 10 روز پیش مجدد پیام دادم که پاسخ سوالم را بدهند . که پیغام دادن در حال بررسی است. من باید چه کار کنم؟ آیا اگر دوباره پیام بفرستم مشکلی ایجاد نمیکند؟

 20. احمد
  ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲

  سلام من دانشجویه ترم یک کاردانی دامپزشکی هستم.
  می خواستم بدونم می تونم کنکور 1400 شرکت کنم؟

 21. زهراط
  ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

  سلام. من کارشناسی روزانه با سهمیه۲۵ درصد در سال۹۵فارغ التحصیل شدم و ارشد غیرانتفاعی را در سال۹۷ گرفتم، میخام در کنکورسراسری۱۴۰۰ تجربی (پزشکی) شرکت کنم ، مانعی نداره ؟ و اینکه آیا میتونم مجددا از سهمیه۲۵ درصد استفاده کنم؟ برای دانشگاه آزاد میتونم از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم.؟ تو رو خدا جوابمو بدین ،مننونم

 22. امیر حسین
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من در کنکور99 شرکت کردم ودر دوره روزانه قبول شدم اما به رشته ای در دوره شبانه تغییر اولویت دادم ویه ماه بعد رفتم سر کلاس ایا میتونم در کنکور 1400 شرکت کنم و زمان انتخاب رشته دوره روزانه رو انتخاب کنم

 23. سجاد
  ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام ممنون که پاسخ دادید اما پس این اطلاعیه سازمان سنجش یعنی چی ؟
  اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 ثبت نام نموده و در اين مرحله نیز در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته، در صورتی که تمايل به انصراف از شرکت در آزمون سال 1400 را دارد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ 99/10/30 هزينه ثبت‌نام به وی عودت داده می‌شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 حذف خواهند شد.

 24. سجاد
  ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۳

  سلام عرض ادب
  بنده برای ازمون ارشد 1400ثبت نام کردم وبعد در کنکور ارشد 99تکمیل ظرفیت روزانه قبول شدم میخوام از شرکت در از مون 1400انصراف وهزینه ثبتنام پس بگیرم چکار باید بکنم؟ ممنون از راهنمایی تون

  • مشاور ارشد
   ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام هزینه ثبت نام عودت داده نمی شود و نمی توانید انصراف دهید مگر در فرصت مجدد.

 25. حامد
  ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام وقتتون بخیر، من امسال1399 کنکور کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم، آیا سال 1400 میتونم سراسری تجربی شرکت کنم؟ سال 1401 چطور؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی نگرانم کرده کارت پایان خدمت دارم مشکل وظیفه ندارم

 26. مهین
  ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام ،من امسال کنکور ۹۹شرکت کردم و شبانه قبول شدم‌ و ثبت نام اینترنتی‌ انجام دادم و هنوز هم مدارکم‌ رو برای دانشگاه‌ ارسال نکردم، میتونم در کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم؟‌

 27. زینب
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام، من امسال روزانه قبول شدم ولی ثبت‌نام نکردم؟ آیا از کنکور سال آینده محروم هستم؟

 28. اتاناز
  ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام من سال اخر پرستاریم میخوامو اینکه دانشگاه دولتی هستم کنکور سراسری شرکت کنم ولی خب پرستار ها 2سال طرح طرح اجباری دارند ایا من میتونم کنکور سراسری شرکت کنم

 29. H
  ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام برادر من در دانشگاه پیام نور در سال 98 ثبت نام کرده ودوباره در کنکور شرکت کرد و از طریق سوابق تحصیلی از دوره روزانه قبول شدو نمیخواد ثبت نام کنه ایا برادر من از شرکت در کنکور سراسری سال 1400 محروم میشه ؟ و اینکه ایامیشه دوبار انصراف داد یانه؟؟ممنون

 30. محسن
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶

  ایا تعهدی ها هم جز محدودیت های کنکوره باید ی سال صب کنیم

 31. فاطمه
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام …یعنی با پرداخت جریمه هم از کنکور 1400 برای رشته های دولتی محروم می شم؟

 32. محسن
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام من پرستاری تعهدی در اومدمه آیا امسال هم میتونم کنکور بدم….. چجوریه

 33. فاطمه
  ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام وقت بخیر ..من کنکور 99 رو شرکت کردم بعد از انتخاب رشته دولتی قبول شدم ..ولی علاقه ای ب رشته هایی ک قبول شدم ندارم ب همین دلیل می خوام انصراف بدم …با توجه ب مطالبی ک خوندم از کنکور 1400 برای دولتی ها محروم می شوم ولی میشه مستقیما از خود دانشگاه انصراف داد بعد کنکور 1400 رو شرکت کرد یا بعد از گذروندن یک ترم در دانشگاه انصراف داد بعد در کنکور شرکت کرد ؟…ولی بنظرم در هر صورت باید جریمه رو پرداخت کرد ؟درسته؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام بله شما جزو موارد ممنوعیت کنکور می شوید که در مطالب بالا به آن اشاره شده است موفق باشید.

 34. مریم
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱

  وقتتون بخیر من هرچی تماس گرفتم با این شماره ثبت شده در سایت ممکن نبود خواهش میکنم جواب بنده رو بصورت ایمیل بدین ک بدونم تکلیفم چیه …ممنونم از زحماتتون … ورودی سال ۹۴ حقوق مجازی هستم (که البته دوره شبانه محسوب میشد )و بدلیل مشروطیت حکم اخراجی زدن برام اما چندسال پیگیر نشدم قصد ادامه تحصیل دارم و میخام کنکور تجربی بدم تکلیفم چیه میتونم شرکت کنم کنکور رو یا خیر ؟ چ اقداماتی باید انجام بدم ؟

 35. ..
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر..من امسال بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم..ثبت نام هم کردم..میخواستم بدونم اگه انصراف بدم میتونم توی کنکور1400شرکت کنم؟

 36. مریم یوسفی
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۲

  سلام من سال ۹۴ حقوق مجازی شیراز قبول شدم و چهار ترم خوندم اما با شرایط بد و ترم چهارم به بعد دیگه نرفتم چون سقف مشروطیت ام پر بود حکم اخراجی گفتن میزنن برام الان تکلیفم چیه میتونم کنکور شرکت کنم و اگه روزانه قبول بشم ممانعتی ندارن این سوابق من برام؟ چیکار باید بکنم الان؟تورو خدا جوابمو بدین خیلی مضطربم…

  • مشاور ارشد
   ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام شرایط شما خیلی پیچیدس و چندین مورد رو واسه شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید حتما توجه نمایید از جمله سنوات نظام وظیفه…

 37. فاطيما
  ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام ببخشيد من دانشگاه ملي يك رشته در نوبت دوم قبول شدم و اصلاً ثبت نامي بعداز ديدن نتايج نهايي انجام ندادم
  آيا ميتونم سال بعد كنكور سراسري شركت كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام خانم کریمی شما جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99 می شوید برای اطلاع و دریافت مشاوره تحصیلی با مجموعه تماس بگیرید .

 38. فریبا عزیزی
  ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام من با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه ارومیه قبول شدم میخوام ثبتنام کنم اگه ثبتنام کنم دوباره میتونم 1400کنکور بدم و سعی کنم دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم
  اگه قبول بشم میتونم از سراسری ارومیه انصراف بدم؟

  • irantahsil
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸

   با سلام و احترام بله امکان شرکت در کنکور رو دارید فقط قبل از انصراف حتما مقاله شرایط انصراف از دانشگاه سراسری رو مطالعه کنین .

 39. محبوبه
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶

  خیلی ممنون از پاسخگویی به موقع وزمانیکه گذاشتین

 40. پریسا
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام خسته نباشین
  من سال 96 دوره شبانه ثبت نام کردم اما بنا به دلایلی هیچکدوم از کلاس هارو شرکت نکردم؛بهمن سال96 دانشگاه به من انصرافی زده ولی تسویه نکرده بودم که امسال شهریور ماه رفتم و تسویه کردم ولی تاریخ انصراف و توقف تحصیلیم خورد به همون بهمن 96؛الان من که روزانه قبول شدم میتونم ثبت نام کنم یا لغو میشه قبولیم؛خواهش میکنم زودتر جواب بدین؛

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام شرایط و موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1400 ارائه نشده ولی طبق روال سالهای قبل چون بیش از دو سال از انصراف شما می گذره پس شما می تونید الان تحصیل نمایید .

 41. محبوبه
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام.من سال 85در کنکور سراسری دوره روزانه رشته کاردانی بهداشت محیط قبول شدم ولی بنا به شرایطی نتونستم ادامه بدم و شرایط نامعلومی دارم نمیدونم الان اخراج شدم یا هرچیز دیگه.چون دانشگاهم شهرستانه و شوهرم اخلاق مناسبی نداشت نتونستم برم و تکلیف خودم و مشخص کنم فقط از طریق اس ام اسی که برام اومد وام هایی رو که از دانشگاه گرفته بودم و تسویه کردم .الان بعد چند سال میخام ببینم چه شرایطی دارم میتونم ادامه تحصیل بدم تو همون رشته .یا اینکه باید دوباره کنکور بدم لطفن من و راهنمایی کنین

  • مشاور ارشد
   ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۸

   سلام خانم محبوبه
   با توجه به ممنوعیت شرکت در کنکور برای کسایی که قبول شدن و انصراف داده باشند یکسال نمیتواننددر دانشگاه روزانه ادامه تحصیل بدهند ولی با توجه به شرایط شما که سال 85 قبول شدین نرفتین قطعا اخراجی خوردین در صورتی که بخوایین ادامه تحصیل بدهید بایستی کنکور سال 1400 شرکت کنید

 42. Pari
  ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در صورت تحصیل در کاردانی جامع علمی کاربردی ، امکان شرکت در ازمون سراسری همزمان با تحصیل وجود داره یا نه ؟
  ممنون

 43. Pari
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در صورت ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی که نیمه دولتیه ، امکان شرکت در ازمون سراسری در حین تحصیل رو داریم یانه؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام شما جزو موارد اشاره شده در موارد ممنوعیت شرکت در کنکور هستید و متاسفانه امکان تحصیل در دو رشته همزمان میسر نیست .

 44. امیرحسین
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام
  اگه انتخاب رشته کنیم و دربیایم ولی دانشگاه ثبت نام نکنیم به خاطر تجدیدی که داریم
  آیا از کنکور سال بعد محروم میشیم.

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام اگه در دانشگاه روزانه قبول بشید بله محروم می شوید .

 45. مریم
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام من بهمن ۹۸ در دوره روزانه پدیرفته شدم وثبت نام کردم و سال ۹۹ هم در کنکور شرکت کردم الان من اجازه ثبت نام در دوره های پردیس یا ازاد را هم ندارم چون انصراف ندادم از دانشگاه

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام بله شما باید اول از دانشگاه انصراف بدید بعد برای ثبت نام مراجعه نمایید .

 46. علی
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام خسته نباشید بنده امسال کنکور 99 رو شرکت کردم ولی به علت یک عمل جراحی سنگین نتونستم امسال رو اونطور که باید و شاید درس بخونم خواستم بدونم اگر امسال رو انتخاب رشته نکنم ( ینی هیچ رشته ای رو انتخاب نکنم) ایا میتونم سال بعد هم شرکت کنم؟

 47. Mrym
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸

  ببخشید کسی ک غیر مجاز شده باشه جز دانشگاه ازاد سال دیگه میشه کنکور بده؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام بله می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 48. زهرا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۸

  سلام و وقت بخیر …خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدیم ..من امسال کنکور تجربی ثبت نام کردم ولی اگه کارت ورود به جلسه رو بگیرم و در آزمون شرکت نکنم (مثلا به خاطر مریض شدن) ایا سال دیگه از ثبت نام و شرکت در کنکور تجربی محروم هستم؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام ن میتونین سال بعد شرکت کنید

 49. بزرگمهر
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  اگر که در کنکور سراسری 99شرکت نکنیم برای سال اینده میتونیم شرکت کنیم یا محرومیت داره؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام بزگمهر
   میتونین سال بعد شرکت کنید با توجه به اینک کنکور سراسری 99 شرکت نکنید

 50. امیر
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام.اگه کنکور۹۹ شرکت کردم بعد از اعلام نتایج اول از رتبه و ترازم راضی نبودم میتونم سال بعد کنکور شرکت کنم ؟

  • dr-naqizade
   ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۴

   سلام در صورتی که انتخاب رشته کنید و یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین اونموقع برای سال بعد نمیتونین برای داتشگاه سراسری انتخاب رشته کنید

 51. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹

  و اینکه میتونم با دیپلم تجربی سال دیگه کنکور ریاضی بدم و یا اینکه باید دیپلم ریاضی بگیرم ممنون میشم اگه جواب بدید

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۱

   بله میتونین کنکور ریاضی بدین

 52. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام اگر در کنکور نود و نه غیبت کنیم و شرکت نکنیم از کنکور سال بعد محروم میشیم؟!

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۷

   سلام فاطمه خانم
   ن محروم نمیشین

 53. امیر
  ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام من دانشجو دانشگاه ازادم و از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه ازاد شدم.الان توی کنکور 99 ثبت نام کردم ولی انصراف ندادم.میتونم بعد اعلام نتایج کنکور 99 اگه در رشته ای قبول شدم برم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و بعد برم سراسری؟
  چون اگه قبول نشم نمیخوام این رشته ای که دارم رو از دست بدم.

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۲

   سلام و وقت بخیر
   بله شما میتونید در صورتی که از دانشگاه سراسری از رشته مورد علاقتون قبول بشین پس از ان انصراف بدین از دانشگاه ازاد

 54. ناصر
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۲

  سلام من کنکور 98 شرکت کردم . پس از اعلام نتایج و انتخاب رشته امیدی به قبولی در اون رشته ها نداشتم . لذا لیست انتخاب رشته رو پر کردم . شانسی در چند رشته قبول شدم . اما علاقه ای به اون رشته ها نداشتم . و ثبت نام دانشگاه رو انجام ندادم . آیا می توانم در کنکور 99 شرکت کنم ؟

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۱

   سلام و وقت بخیر در صورتی که یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین و انصراف داده باشین نمیتونین سال بعدش شرکت کنید ولی در صورتی که انتخاب رشته نکنید میتونید

ایران تحصیل
تماس با مشاور