تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 | عوامل محرومیت از کنکور سراسری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴۸۲
موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

هر ساله داوطلبین مختلفی از اقشار مختلف جامعه در کنکور سراسری شرکت می کنند که شرایط شرکت در کنکور سراسری هر ساله تغییرات زیادی دارد و یک سری از داوطلبان نگرانی زیادی بابت محرومیت از کنکور دارند. آیا می دانید موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401 چیست؟

در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم. همچنین در رابطه با تبصره های موجود و قرار داده شده برای این داوطلبان مطالبی را ارائه نماییم.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

 

جهت اطلاع دقیق از تمامی موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1400 – عوامل محرومیت از کنکور با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401

همانطور که می دانید ثبت نام در کنکور برای رشته هایی است که به صورت با آزمون داوطلبان را پذیرش می نمایند.

آن دسته از فارغ التحصیلان نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا سال چهارم می باشند، امکان ثبت نام در کنکور سراسری را نخواهند داشت و حتما لازم است ابتدا نسبت به دریافت این گواهی اقدام نمایند.

فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و همچنین هنرستان که فاقد پایه تحصیلی پیش دانشگاهی می باشند، در صورتی خواهند توانست در کنکور سراسری شرکت نمایند که دارای مدرک فوق دیپلم باشند.

همچنین دانشجویانی که در این رشته ها در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند نیز، در صورتی می توانند در این رشته ها شرکت نمایند که در شهریور ماه فارغ التحصیل شده و مدرک خود را دریافت نمایند.

با توجه به تاثیر معدل برای شرکت در کنکور سراسری نظام جدید، داوطلبان و دانش آموزانی که ثبت نام معدل خود را سهوا و یا عمدا اشتباه وارد نموده باشند متخلف محسوب خواهند شد و حتی در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در دانشگاه، ثبت نام آنان لغو خواهد گردید.

بنابراین این دسته از دانش آموزان می توانند در مهلت قرار داده شده برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند.

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور یکی از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور برای آن دسته از داوطلبانی خواهد بود که در کنکور سال بعد پذیرفته شده اند و به هر دلیل نسبت به شرکت در آزمون اقدام ننموده اند.

این دسته از داوطلبان مطابق با قوانین یک سال محرومیت از کنکور خواهند داشت و به همین دلیل حق ثبت نام در کنکور را نخواهند داشت.

 

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های دولتی، مقطع کارشناسی و کاردانی متفاوت می باشد.

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری

 

در کنار موارد ممنوعیت شرکت در کنکور آنچه لازم است دانش آموزان در رابطه با آن اطلاعات لازم را کسب نمایند این است که شرایط شرکت در کنکور سراسری چیست و چگونه می توان نسبت به ثبت نام در این کنکور اقدام نمود؟

همانطور که می دانید شرایط در نظر گرفته شده به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می باشد از جمله شرایط عمومی می توان به عدم دارا بودن فساد اخلاقی و همچنین التزام به جمهوری اسلامی اشاره نمود.

در واقع اگر داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون نباشند، مشمول عوامل محرومیت از کنکور خواهند بود.

به عنوان مثال فارغ التحصيلان رشته هاي تحصيلي بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پرستاری دندانپزشكی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان نمی باشند. به همین دلیل می توانند به راحتی در کنکور شرکت نمایید.

دانشجویان اخراجی در صورتی می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند که تصفیه نموده و همچنین مدرک معادل کاردانی را اخذ نموده باشند و بتوانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

در غیر این صورت مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور خواهند بود. همچنین داوطلبان به لحاظ شرایط نظام وظیفه نباید هیچ گونه مشکلی در این رابطه داشته باشند.

 

جهت اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و ورود به سامانه dipcode.medu.ir کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

چنانچه شما شامل موارد ممنوعیت شرکت در کنکور نمی باشید، می توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

داوطلبان عزیز برای ثبت نام نیازی به ارائه مدرک خاصی نخواهند بود. اما آنچه به هنگام ثبت نام بسیار لازم و ضروری می باشد، دارا بودن ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی است. لذا قبل از انجام ثبت نام حتما نسبت به دریافت این کد اقدام نمایید.

یکی از مدارکی که شما لازم است در وب سایت آپلود نمایید، عکس خود داوطلب می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در صورت پذیرش در کنکور سراسری این عکس به عنوان عکس دانشجویی شما در کارتتان ثبت خواهد گردید.

به همین دلیل بهتر است این عکس از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. عکس بايد با حجم حداکثر 300×400 و حداقل 200×300 پيكسل حداكثر 70 كيلوبايت اسكن و در قالب JPG ذخیره شود.

عکس داوطلبان لازم است دارای ویژگی های زیر باشد تا بتوانید این تصویر را بارگذاری نمایید.

 • تصوير داوطلب بايد تمام رخ، كاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • ابعاد عكس 4*3 يا 4*6 و بدون حاشيه های زائد باشد.
 • عكس مربوط به سال جاری و بهتر است رنگی و با زمينه سفيد باشد.
 • اسكن عكس از روی كارتهای شناسايی مانند كارت ملی، شناسنامه و مدارك مشابه قابل قبول نيست.
 • عكس داوطلبان زن بايد با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد.
 • در صورت استفاده از عكس غير معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می گردد.

 

عوامل محرومیت از کنکور سراسری 1401

 

عوامل محرومیت از کنکور

 

همانطور که می دانید هر ساله سازمان سنجش و آموزش کشور قوانین جدیدی را برای عوامل محرومیت از کنکور تعیین می نماید که مطابق با آن داوطلبان امکان یا عدم امکان ثبت نام را خواهند داشت.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که آنچه در این مقاله در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور ذکر گردید، شامل تمامی اطلاعات نخواهد بود.

در رشته های مختلف تحصیلی و برای جنسیت آقا و خانم ممکن است عوامل محرومیت از کنکور متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از موارد در نظر گرفته شده برای داوطلبان کنکور تجربی این موضوع است که فارغ التحصیلان در رشته های علوم پزشکی و غیره در صورتی خواهند توانست در کنکور شرکت نمایند که تعهد خدمت آنان به پایان رسیده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد ممنوعیت شرکت در کنکور و همچنین اطلاع دقیق از تمامی عوامل محرومیت از کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.

 

آموزش رفع محرومیت از شرکت در کنکور سراسری

طبق دفترچه کنکوری که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه سراسری در حال تحصیل هستند برای شرکت در کنکور 1401، باید تا تاریخ 25 اسفند 1400 از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انصراف دهند، در غیر این صورت نمی توانند در کنکور شرکت کنند.

دانشجویانی که در دانشگاه های روزانه در حال تحصیل هستند باید درخواست خود را به سازمان سنجش اعلام کنند تا نسبت به رفع محرومیت آن ها از کنکور اقدامات لازم انجام شود.

در صورتی که در مورد رفع محرومیت از کنکور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

 

رفع محرومیت از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی

افرادی که در رشته های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد به صورت پیوسته و ناپیوسته در کلیه رشته های دندانپزشکی، دکتری حرفه ای دامپزشکی، دکتری عمومی پزشکی و داروسازی طرح نیروی انسانی خود را سپری کرده باشند می توانند در مقطع دکتری عمومی در یکی از رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی به تحصیل خود ادامه دهند.

 

رفع محرومیت از داوطلبانی که دارای منع نظام وظیفه هستند

این نوع محرومیت برای متقاضیانی قابل رفع است که در هیچ یک از مقاطع، تحصیل نکرده اند اما قبل از اینکه نتایج کنکور اعلام شود مشمول انجام خدمت سربازی می شوند.

این افراد باید در زمانی که تعیین می شود همزمان با کنکور سراسری، دفترچه خدمت به سربازی را نیز تکمیل کنند.

داوطلبین مذکور در صورتی که در دانشگاه قبول شوند می توانند با استفاده از ایست خدمتی، از معافیت برخوردار شوند.

 

رفع محرومیت از داوطلبانی که دوبار در دانشگاه های روزانه دانشگاه سراسری قبول شده اند

بر طبق قوانینی که در دفترچه کنکور سراسری وجود دارد شما نمی توانید دوباره در کنکور شرکت کتید اما طبق آخرین تغییرات که دیوان عالی به آن رای داده، شما می توانید دوباره در کنکور شرکت کنید.

 

سوالاتی در جزئیات عوامل محرومیت شرکت در کنکور سراسری

آیا در صورت انصراف از دانشگاه های پیام نور و آزاد مشمول طرح موارد ممنوعیت شرکت در کنکور می شویم؟

با توجه به اطلاعیه ای که از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور صورت پذیرفته است، امکان استفاده از آموزش عالی به صورت رایگان تنها برای یکبار در هر مقطع وجود خواهد داشت.

بنابراین هر نوع دانشگاهی که به ازای تحصیل از شما شهریه ای دریافت نمایند، مشمول این طرح نمی گردد. به عنوان مثال حتی اگر شما در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل می باشید، باز هم مشمول این طرح نخواهید شد.

دانشجویان انصرافی دانشگاه های روزانه در صورت تصفیه در همان سال خواهند توانست در آزمون سال بعدی شرکت نمایند. در غیر این صورت این امکان را نخواهند داشت.

در صورت عدم انصراف و یا محرومیت در کنکور و ثبت نام و پذیرش چه اتفاقی رخ خوهد داد؟

حتی در صورت عدم ارائه مدارک از جانب شما، سازمان سنجش و آموزش کشور تمامی مدارک را به همراه دارد. امکان ثبت نام و همچنین شرکت شما در کنکور برای شما وجود خواهد داشت ولی در صورت پذیرش شما نخواهید توانست ادامه تحصیل دهید و حتی در آخرین روز فارغ التحصیلی و یا به هنگام ارائه مدرک نیز، شما را ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود.

آیا ممکن است شرایط ممنوعیت از کنکور در سال های اخیر تغییر یابد؟

آیا شرایط محرومیت از کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین صورت خواهد بود؟

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین پاسخ به سوالات مطرح شده با کارشناسان ما از سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

بودجه بندی کنکور تجربی

افزایش سرعت تست زنی کنکور

ثبت نام کنکور

ثبت نام ترمیم معدل کنکور

تاثیر معدل در کنکور

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری

در چه صورتی ممکن است از شرکت در کنکور سراسری منع شویم؟

داوطلبان منع نظام وظیفه، افرادی که سال قبل در یکی از دانشگاه های سراسری پذیرفته شده و غیره

چگونه می توانیم ممنوعیت از شرکت در کنکور را رفع کنیم؟

رفع محرومیت جهت شرکت در کنکور فقط با یک سری شرایط خاص و برای برخی از داوطلبان امکان پذیر است.

در صورتی که داوطلب در دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشد آیا از شرکت در کنکور سراسری منع می شود؟

نخیر. موارد ممنوعیت فقط برای دانشگاه های روزانه است.

آیا دانشجوی دوره روزانه می تواند دوباره در کنکور سال بعد شرکت کند؟

در صورتی که تا تاریخ معینی از دانشگاه انصراف دهد و رفع محرومیت کند می تواند در کنکور سال بعد شرکت کند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی تارخ
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام ی دانشجوی سال آخر کارشناسی تکنولوژی آموزشی از دانشگاه علمی کاربردی هستم ، آیا می توانم برای ادامه تحصیل در کنکور ارشد 14001 با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقتتون بخیر مشکلی برای ثبتنام کنکور کارشناسی ارشد ندارید

 2. علی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام ببخشید بدون کارت ملی وشناسنامه میتوان در کنکور شرکت کرد و وارد دانشگاه شد

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقتتون بخیر خیر ارایه دادن مدارک شناسایی الزامی است

 3. میکاییل
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳

  با سلام و عرض خسته نباشید من میخواهم دوباره در کنکور شرکت کنم اما معافیت تحصیلیم به پایان رسیده میتوان با ثبت نام در دانشگاه پیام نور نیم سال دوم معافیت بگیرم و برای کنکور 1401 شرکت کنم و بعد از قبولی از پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه دولتی ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار میتونید معاقیت بگیرید

 4. a
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام خسته نباشید
  من دوازدهم تجربیم برای کنکور 1401 میتونم کنکور انسانی بدم؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام در کنکور سراسری سال 1401 در رشته انسانی با توجه به ضوابط و شرایط های دفترچه سازمان سنجش مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد و جزو موارد ممنوع در کنکور سرارسری نیست برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه مطالعه و منابع کنکور انسانی و رتبه و در صدهای لازم میتوانید با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 5. مهتاب
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام ببخشید این فرم رو که در سازمان سنجش گذاشتند (مجوز ورود به حوزه برگزاري آزمون مجدد سراسري ) برای کسانی که از دانشگاه روزانه میخوان انصراف بدن و کنکور شرکت کنن یا نه اصلا میشه بگین چی هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام .خیر نمیتوانید

 6. m
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام وقت بخیر من امسال دانشگاه پیام نور قبول شدم و ثبتنام کردم ولی میخوام انصراف بدم و تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه قبول بشم و شرکت نکنم و بخوام کنکو1401 شرکت کنم محرومیتی برای انتخاب رشته ددر دانشگاه روزانه دارم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام . تنها یکبار اجازه انصراف دارید

 7. مهرداد
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۲

  مجوز ورود به حوزه برگزاري آزمون مجدد سراسری که سازمان سنجش اعلام کرده چیه و شامل چه کسانی میشه ؟ و من که کنکور 1400 دادم بازم میتونم آزمون بدم و اینکه آزمون بدم 1401 رو میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .باید از سازمان سنجش درخواست دهید

 8. مهرداد
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  سلام من فارغ اتحصیل رشته عمران سال 98 هستم، از دانشگاه دولتی روزانه، آیا میتونم باز کنکور رشته تجربی بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت به خیر
   یکی از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری نداشتن معافیت یا کارت پایان خدمت برای داوطلبان مرد است.
   برای مشاوره بیشتر در این زمینه با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 9. ...
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانشجوی ترم یک فرهنگیان ام . آیا میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور 1401 شرکت کنم و بعد از نتایج اولیه از دانشگاه انصراف بدم؟
  حتی اگه دانشگاه آزاد یا بین الملل هم بتونم برم خوبه

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در شرکت کنکور سراسری و انتخاب رشته های به جز روزانه ندارید

 10. ...
  ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام خسته نباشید من پارسال تو کنکور شرکت کردم ولی رتبم بد شد انتخاب رشته نکردم. آیا تو کنکور 1401 میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در ثبتنام کنکور سراسری 1401 ندارید

 11. زهره
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام
  پسر من امسال در کنکور سراسری قبول شده و ثبت نام کرده
  آیا می تواند در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و با آزمون انشگاه آزاد ۱۴۰۱ شرکت کند،؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام . باید انصراف دهد

 12. امیدی
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام خسته نباشید،
  من پارسال دانشجوی پیام نور بودم انصراف دادم و اومدم آزاد و میکروبیولوژی میخونم ، میخوام دوباره کنکور بدم ، آیا محرومیت یا محدودیتی برای انصراف برای بار دوم وجود داره؟؟ دختر هستم و مشکل نظام وظیفه ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر مشکلی از نظر محرومیت و محدودیتی در انصراف ندارید

 13. امین
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام من امسال دانشگاه صنعتی اراک دوره روزانه قبول شدم
  میتونم انصراف بدم و سال دیگه کنکور آزمون بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقتتون بخیر چون قبولی دانشگاه سراسری 1400 را دارید ممنوعیت یکساله برای شما در سال 1401 لحاظ است

 14. حدیث
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۷

  من دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام‌نکردم درخواست ِغو محرومیت هم دادم میتونم در آزمون ۱۴۰۱شرکت کنم و روزانه انتخاب کنم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت به خیر
   با توجه به آخرین اطلاعیه صدر شده از سوی سازمان سنجش افرادی که ثبت نام انجام نداده و یا انصراف دادند محدودیتی از جهت انتخاب رشته ندارند.
   اما برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 15. فاطمه
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام
  من از ارشد بدون کنکور قبول شدم و دیروز نتایجش اومده میخواستم بدون اگه بخوام ثبته نام نکنم و انصراف بدم، از کنکور روزانه ی سال بعد محروم میشم؟
  خیلی ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر در مورد ممنوعیت شرکت در کنکور و محرومیت این موضوع شامل حال نمیشود و منعی ندارد

 16. س
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام خسته نباشید من سال 1400 کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم اما میخوام بازم کنکور بدم باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر بعد از قبولی دردانشگاه روزانه تا 1 سال بعد امکان شرکت در ازمون نیست و جزئ موارد ممنوعیت شرکت در کنکور است

 17. سجاد
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام وقت بخیر بنده سال 1400 دانشگاه روزانه قبول شدم و متاسفانه ثبت نام کردم الان میخوام کنکور 1401 رو شرکت کنم باید چیکار کنم؟ آیا برم سازمان سنجش درخواست رفع محرومیت بدهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر پاسخ داده شده

 18. رفعت
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام خسته نباشید دانشجوی ترم یک دوره روزانه هستم خواستم بدونم اگه الان انصراف خودم رو از دانشگاه اعلام کنم و دانشگاه هم موافقت کنند دوباره میتونم ۱۴۰۱ در کنکور شرکت کنم و دوره روزانه یا فرهنگیان انتخاب کنم ؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت یخسر بله طبق اطلاعیه سازمان سنجش امکانش هست

 19. محمد
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام خسته نباشین من میخواستم امسال کنکور بدم الان ترم پنج دانشجوی ازادم.سال ۹۸ تو پیام نور براساس سوابق تحصیلی قبول شدم اما اصلا ثبت نام نکردم کلا به دانشگاه مراجعه نکردم اما استعلام تحصیلی گرفتم نوشته انصراف از پیام نور الان میتونم کنکور بدم؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقتتون بخیر دانشجوی پیام نور بودید و بدون انصراف دانشگاه ازاد می خونید؟معافیت تحصیلی که به شما تعلق گرفته باید ببینید برای ازاد است یا پیام نور چون کاملا فرق دارد لطفا جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 20. Bahrami
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام من دانشجوی ترم دوم کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد هستم کاردانی ورو تمام کردم برای کارشناسی تا 1402معافیت تحصیلی دارم آیا میتوانم در کنکور 1401ش کت کنم برای دانشگاه فرهنگیان یا نه جزو ممنوعیات هستم.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان باید شرایط اولیه این دانشگاه را داشته باشید.
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد.
   برای بررسی شرایط با مشاورین مرکز ایران تحصیل حاصل نمایید.

 21. roz
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام آیا راهی هست بدون رفتن ب مدرسه دیپلم گرفت و کنکور1401شرکت کرد(چون ۲۳سالمه و نمیشه ب مدرسه برم و در حال حاضر هم تاثیر معدل خیلی زیاده در کنکور)
  و در صورت وجود چنین شرایطی به کجا باید مراجه وثبتنام کرد

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقت به خیر
   برای اخذ مدرک دیپلم باید از مدارس شبانه بزرگسالان اقدام نمایید که به دو صورت غیرحضوری و حضوری میتوانید این دوره را بگذرانید.

 22. z
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام من دانشگاه بصورت روزانه سال ۹۸ قبول شدم و نیمسال اول ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم و رشته دبیرستانم انسانی بوده آیا برای شرکت در کنکور تجربی حتما باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری برای شرکت مجدد در کنکور دانشجویان دوره های روزانه موظف به انصراف از تحصیل تا تاریخ تعیین شده هستند.

 23. فاطمه
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام وقت بخیر من دانشجو دانشگاه ازادم می تونم کنکور۱۴۰۱بدون انصراف شرکت کنم؟و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه باز هم باید هزینه انصراف رو پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر میتونید بدون انصراف ازمون کنکور شرکت کنید ولی باید انصراف رو بدید چون مدرک دیپلمتون لازمه و باید هزینه هم بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام بله هزینروپرداخت کنید

 24. M
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام وقت بخير.اگ کسي دانشگاه پيام نور باشه و بخواد کنکور1401دوباره شرکت کنه واسه کنکور لازمه ک انصراف بده يا ميتوني وقتي درکنکور قبول شد اون وقت واسه انصراف اقدام کنه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط مندرج درصفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجوهای غیر از دوره های روزانه می توانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کنند و بعد از برگزاری آزمون و قبولی در انتخاب رشته از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 25. Sajedeh
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام ،وقت بخیر…دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی ۹۹ هستم،ترم ۳،قصد شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ رو دارم،خواستم بدون تا چه تاریخی باید انصراف بدم و اینکه درخواست انصراف من کافیه یا باید قبل از تاریخ مقرر از طرف دانشگاه هم تایید بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام
   برای درخواست لغو محرومیت با مشاوران ما تماس بگیرید

 26. مصطفی بغلانی
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام وقت بخیر.
  آیا دانشجوی دانشگاه فرهنگیان میتواند بدون انصراف از دانشگاه دوباره در کنکور شرکت کرده و رشته ی دیگری را نیز مطالعه کند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام خیرنمیتواند

 27. علی
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  من سال ۹۸ کنکور داشتم و سال ۹۹ دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم بعد دو ترم مرخصی گرفتم و الان هم از دانشگاه انصراف دادم و تا مهر ماه سال ۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم
  میخواستم بپرسم اگه تو کنکور ۱۴۰۱ رتبه ی مورد نیاز دانشگاهی که میخوام رو کسب نکردم، میتونم سال بعد تو دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنم بعدش دوباره تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و در صورت قبولی از دانشگاه ازاد یا پیام نور انصراف بدم برم رشته ی ای که دانشگاه دولتی قبول شدم؟!!
  با توجه به اینکه من یه بار انصراف دادم!
  پیشاپیش ممنون بابت راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام خیرامکانش نیست

 28. ملیکا
  ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام من دانش اموز بزرگسالم و درحال پاس کردن واحد های دوازدهمم ایا میتونم کنور ۴۰۱ ثبت نام‌کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت به خیر
   ذر صورت فارغ التحصیلی تا 31 شهریور 1401 میتوانید در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت نمایید.

 29. s
  ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام خسته نباشید
  من سال 1400 در کنکور ثبت نام کردم ولی شرکت نکردم
  الان نمیتونم در کنکور 1401 ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

   سلام اگر مشکل سربازی نداشته باشید میتونید شرکت کنید

 30. MH
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام یک درس نهایی را در شهریور تجدید شدم و گویا مجددا در دی باید امتحان بدم
  می‌توانم در کنکور سراسری 1401 شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور سراسری یا انتخاب رشته حداکثر تا 31 شهریور فارغ التحصیل شوید.

 31. Fati
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام دانجشوی ترم ۳ دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی هستم میتونم الان انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ فرهنگیان برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام
   در حال حاضر چند سالتون است؟

 32. Maryam
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام یه سوال داشتم من دانشجوی ترم ۳ دانشگاه دولتی کارشناسی پیوسته وردودی ۹۹ هستم میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم میتونم در کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه فرهنگیان برم یا تا یک سال محروم میشم؟خیلی مهمه برام لطفا جوابمو بدید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام
   در صورتی که تا قبل از تاریخ ازمون سراسری انصراف دهید میتوانید شرکت کنید
   و اینکه دانشگاه فرهنگیان دارای شرط سنی ست

 33. Sara
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  با سلام وقت بخیر
  میبخشید
  یک دانشجوی اخراجی در کل احتیاج هس درخواست انصراف بده؟
  یا فقط تسویه حساب بایستی انجام بده و دیگ نیازی به طی کردن مراحل درخواست انصراف نیس؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که اخراجی از دانشگاه برای شما ثبت شده باشد نیازی به انصراف از دانشگاه ندارید.

 34. مینا
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام ببخشید من دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی ۹۷ هستم
  تا شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم مجدد کنکور کارشناسی رشته انسانی شرکت کنم ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام باید تا بهمن امسال انصراف داده باشید

 35. زهرا
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

  سلام ببخشید من دانشجوی روزانه ورودی ۹۷ هستم و تا تیرماه ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۶

   سلام خیر برای شرکت در کنکور سراسری 1401 باید از دانشگاه روزانه خود تا بهمن ماه امسال انصراف خود را ثبت کرده باشید

 36. اسرا نوروزی
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۶

  سلام من کنکور تجربی امسالو ثبت نام کردم ولی زمان کنکورسراسری سر جلسه غیبت کردم بعدش بدون کنکور انتخاب رشته کردم زبان روسی قبولشدم نرفتم آیا کنکور 1401 میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟ یا محروم هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

   سلام خیر ممنوعیتی برای شرکت در کنکور 1401 سراسری ندارید

 37. Milad
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام ببخشید من امسال کنکور دادم و دوره روزانه قبول شدم و تمام موارد خواسته شده برای ثبت نام در سامانه گلستان رو تکمیل کردم به غیر از گواهی مدرک دیپلم(یکی از درس ها رو شهریور افتادم و نتونستم مدرکمو بگیریم) و ثبت نام تکمیل نشد و منم دیگه بیخیال شدم
  من میخوام در کنکور 1401 شرکت کنم
  ایا برای انصراف از دانشگاه باید کاری انجام بدم چون پیام های دانشگاه هنوز برام بفرستاده میشه و در سامانه گلستان هنوز اطلاعاتم موجود هست
  باید برای انصراف چیکار کنم؟
  و ایا محرومیت کنکور دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام بایددرخواست یدید

 38. اعظم
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام من دانشجوی ترم ۱ ارشد روزانه هستم میخواهم کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا باید از ارشد انصراف بدم تا بتونم در کنکور تجربی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401 تحصیل در دوره روزانه هست.باید اول انصراف بدید تا بتونید در کنکور شرکت کنید.

 39. اعظم
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام من دانشجوی ترم ۱ ارشد روزانه هستم می خواهم برای کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم باید از ارشد انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401 تحصیل در دوره روزانه هست.باید اول انصراف بدید تا بتونید در کنکور شرکت کنید.

 40. S
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام وقت بخیر .ببخشید من قبلا سوال پرسیده بودم که دانشجوی ارشد اخراجی باید انصراف بده از دانشگاه تا بتونه ثبت نام کنه برای کنکور ارشد شما فرمودید:
  (با توجه به اخراج شدن شما از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ارشد نیازی به انصراف ندارید و میتوانید برای ثبت نام اقدام نمایید.)

  الان سوالم اینه که برای شرکت در کنکور ارشد 1401 و برای انتخاب رشته و ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده در اصلا احتیاجی به درخواست انصراف و تسویه حساب با دانشگاه فعلی نیس؟

  آخه در همین سایت نوشتید دانشجویان اخراجی برای شرکت در کنکور بایستی تسویه حساب کنن با دانشگاه!

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقتتون بخیر باید شهریه ی انصرافی یا اخراجی را تسویه کنید.

   • S
    ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

    ممنونم از پاسختون
    فقط میبخشید یه سوال
    در صورت اخراجی پس کلا احتیاج به انصراف نیس؟
    فقط بایستی تسویه کنم؟
    آخه از خود دانشگاه سوال کردم گفتن حتما برای استعلام بایستی انصراف بدین.
    پس اول درخواست انصراف بدم تایید نهایی بشه و بعد تسویه کنم درسته؟
    ممنون میشم پاسخ بدین

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

     سلام درخواست بدیدبرسی شه

 41. پریسا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام خسته نباشید
  من امسال ارشد روزانه قبول شدم ثبت نامم کردم
  الان اگر تا بهمن انصراف بدم میتونم کنکور سراسری سال بعد شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقت به خیر
   دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید تا موعد موقرر از دانشگاه انصراف داده و برای ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایید.

 42. علی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

  سلام من امسال روزانه قبول شدم.به سازمان سنجش درخواست رفع محرومیت دادم جواب اومده در صورت موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با رفع محرومیت روزانه ها میتوانید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید.چقدر احتمال داره شورای انقلاب فرهنگی با این طرح موافقت کنه؟ و اینکه اگر شورا موافقت نکرد من میتونم بعد از انتشار دفترچه ثبت نام مثل سال های دیگه دوباره درخواست رفع محرومیت بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقت بخیر.میتونید دوباره درخواست بدید.

 43. الهام
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵

  سلام ما تلفن ثابت نداریم چطور میتونم باهمکاراتون تماس بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 با تلفن ثابت تماس بگیرید.

  • تارا
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱

   سلام وقت بخیر کاردانیitدارم میخوام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی رو ورودی بهمن ادامه بدم؛بعد میخوام برای کنکور تجربی1401 شرکت کنم میشه؟

   • کارشناس ارشد
    ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

    سلام وقت به خیر
    موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری برای دانشجویان دوره های روزانه است.دانشجویان دوره های غیر از دوره روزانه میتوانند در حین تحصیل در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از اعلام نتایج از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
    برای مشاوره بیشتر با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

   • کارشناس ارشد
    ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

    سلام وقتتون بخیر مشکلی در ادامه تحصیتان در مقطع کارشناسی ناپیوسته ندارید و هم چنین می توانید در کنکور سراسری نیز شرکت کنید اما در صورت قبولی در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه را ندارید

 44. S
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام وقت بخیر
  دانشجوی اخراجی در مقطع ارشد
  برای شرکت‌مجدد در کنکور ارشد 1401
  بایستی حتما از دانشگاه خود حتی در صورت اخراج
  انصراف بده تا بتونه در کنکور شرکت کنه؟
  یا در صورت اخراج از دانشگاه دیگه انصراف لازم نیس؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

   با سلام
   با توجه به اخراج شدن شما از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ارشد نیازی به انصراف ندارید و میتوانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

 45. سارا
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳

  سلام وقت بخیر.
  آیا با دیپلم تجربی میتونم در کنکور انسانی ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن دیپلم نظام جدید 6-3-3 و یا داشتن دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد.

 46. یوسف
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

  سلام من از طریق استعداد درخشان دانشگاهم (دولتی) در ارشد پذیرفته شدم. اما هنوز که تایید نهایی استعداد درخشان نیامده است میخوام انصراف دهم، آیا محروم میشوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر الان تا وقتی جواب قطعی نیومده نیاز به انصراف نیست

 47. ساسان
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام من سال ۹۹کنکور فنی حرفه ای دادم وروزانه بهمن قبول شدم بعد از ۲ترم ۲ماه قبل انصراف دادم ایا می تونم در کنکور انسانی ۱۴۰۱شرکت کنم ورشته روزانه انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام وقت بخیر.اگر مشمول موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401 باشید نمیتونید شرکت کنید.

 48. اشکان
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام، وقت بخیر
  کارشناسی ارشد۱۴۰۰ پیام نور قبول شدم، آیا از کنکور سال بعدی یعنی ۱۴۰۱ محروم هستم؟ اگر نیستم باید انصراف بدم یا همین شرکت نکردن در دانشگاه خودش انصراف تلقی میشه.

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام اگر موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401 رو نداشته باشید میتونید مجددکنکور بدید.

 49. F
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

  دانشجوی روزانه چطور باید رفع محرومیت کند؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام
   امسال قبول شدید یا هم اکنون دانشجو هستید؟

 50. F
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام وقتتون بخیر
  دانشجو کارشناسی پیوسته روزانه ترم 3 هستم آیا بعد از انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری سال بعد مجاز به انتخاب رشته های روزانه هستم یا خیر
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت بخیر بله میتونید مشکلی نداره

 51. Atena
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۰

  سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی ترم سوم دوره ی شبانه هستم اگه ترم آینده از دانشگاه مرخصی تحصیلی بگیرم ، آیا میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ مشکلی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام
   دانشجويان دوره هاي غیر روزانه (نوبت دوم»شبانه«،پيام نور، مجازي، پرديس خودگردان، دانشگاه آزاد اسالمي،
   غيردولتي-غيرانتفاعي و شهريه پرداز)، به شرط نداشتن منع نظام وظيفه، ميتوانند هم زمان با تحصيل در دانشگاه
   و بدون انصراف از تحصیل براي شركت در آزمون سراسري سال 1401 ثبت نام نمايند و در صورت قبولي، بايد
   فرم انصراف قطعي از رشتة قبلي را به دانشگاه جديد محل تحصيل خود ارائه دهند.

 52. zahra
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام من امسال به صورت استعداد درخشان و بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه خودم که روزانه هستش پذیرفته شدم ، الان برای شرکت تو کنکور تجربی ۱۴۰۱ و انتخاب رشته روزانه باید حتما تا اسفند انصراف بدم ؟ یا میشه بعد ار اومدن نتایج اینکارو کرد با توجه به اینکه من ارشدم

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام اگر مشمول موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401نباشید میتونید بعد اعلام نتایج انصراف بدید.

 53. zahra
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام من امسال به صورت استعداددرخشان و بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد تو دانشگاهمون که دولتی روزانه هست قبول شدم ، اگر بخوام تو کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم باید تا اسفند انصراف بدم یا میتونم بعد قبولی اینکارو کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام بله میتوانید

 54. یاشار
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام و وقت بخیر
  آیا دانشجویی که ترم اول دانشگاه دوره روزانه هستش می‌تواند با انصراف از دانشگاه، دوباره کنکور بده؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر از سالی که کنکور دادید باید یک سال بگذرد یعنی اگر 1400 کنکور دادی 1401 برایتان محرومیت لحاظ است.

 55. فاطمه
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام من دانشجوی ترم۳ دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق هستم و میخوام در کنکور سراسری ریاضی شرکت کنم .و تاحالا کنکور ندادم و مدرک پیش دانشگاهی هم ندارم. میتونم بعد از گرفتن مدرک کاردانی بجای مدرک پیش دانشگاهی در کنکور شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام بله امکان دارد

 56. عدالت
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام
  خیلی حیاتیه اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنونم میشم
  من تمام واحدهای دوره ارشد نوبت دوم شبانه رو تموم کردم و پایان نامه ام مونده و خدمت سربازی هم رفتم ولی چن سالی برای دفاع نرفتم و در سیستم عدم مراجعه محروم از تحصیل زده؛ ایا من با مدرک دیپلم خود میتونم کنکور سراسری تجربی بدم و آزاد یا روزانه رشته های پزشکی دندان قبول شم و ثبت نام کنم؟یا اول باید تکلیف ارشد رو مشخص کنم؟؟قبل از ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انصراف یا دفاع کنم؟یا درصورت قبولی بعد از ثبت نام هم میتونم دفاع کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام بایسری شرایط امکان پذیره

   • عدالت
    ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

    ممنونم از راهنماییتون
    درکل پس میشه کنکور داد

    • کارشناس ارشد
     ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

     سلام اگر موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401را نداشته باشید میتونید کنکور بدید.

 57. Ebrahim
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام خسته نباشید

  ببخشید من سال ۹۹ کنکور کارشناسی نا پیوسته دادم و روزانه بهمن قبول شدم، الان ترم ۲ کارشناسی هستم،
  من الان میتونم انصراف بدم و برای کنکور انسانی فرهنگیان شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام بایسری شایط میتوانیداین کاروکنید

 58. مریم
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه تهران دوره روزانه هستم رشته دیپلمم هم ریاضی فیزیک بوده میخواستم بپرسم امسال میتونم کنکور تجربی شرکت کنم بدون اینکه از ارشد انصراف بدم؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت بخیربله تحصیل همزمان در مقطعع کارشناسی و ارشد ممانعتی ندارد

 59. هنگامه
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام. من کنکور ارشد روزانه اوردم نمیخوام برم و درخواست رفع محرومیت دادم واسه ارشد 1401.چقدر امکانش هست با درخواستم موافقت بشه؟ و اینکه چقد طول میکشه سازمان سنجش جواب بده؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر رفع محرومیت 50 درصدی است و بستگی به دلیل رفع محرومیت شما دارذ

 60. Xx
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام
  من دانشگاه دولتی ثبت نام کردم، انتخاب واحد هم انجام دادم، ولی میخوام دوباره کنکور بدم، آیا میتونم کلاس های دانشگاه شرکت نکنم

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

   از عوامل محرومیت در کنکور سراسری و انتخاب دوره روزانه اینه که از دوره روزانه انصراف بدید.

   • کارشناس ارشد
    ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

    سلام دوستم بابهشت زهراتماس حاصل فرماییدورودی بدم این کارش کن.اونجاروتحویل بده

 61. بهرامی
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام الان منی که دانشجو هستم معافیت تحصیلی دانشجویی دارم میتوانم کنکور شرکت کنم یانه لطفاً واضح جواب بدید خیلی مهم من الان دارم واسه کنکور میخونم که دانشگاه فرهنگیان برم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام باید موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401 رو نداشته باشید تا بتونید مجدد کنکور بدید.

 62. Zahra
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام ببخشید درسته که سازمان سنجش محرومیت انتخاب رشته دوره روزانه را برای دانشجویان (ورودی۱۴۰۰) که تا مهلت مقرر از دانشگاه انصراف قطعی بدن برداشته ؟؟؟؟؟آخه تو سایتش که میریم نوشته ((قبولی نهایی در دوره روزانه محرومیت نداشته و دانشجویان در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده می توانند متقاضی آزمون های ورودی دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی شوند )) الان من واقعا نمی دونم جریان چیه انصراف بدم یا نه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام جهت مشاوره با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 63. رویا
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام من روزانه ارشد ثبت نام کردم (ورودی جدیدم)
  میخواستم بدونم در صورتی که تا قبل اسفند انصراف بدم از دانشگا ارشدم منعی برای کنکور سراسری تجربی امسال ندارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت به خیر
   طبق ضوابط قید شده در صفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره های روزانه مقطع کارشناسی ارشد اگر تا مهلت تعیین شده از دانشگاه خود انصراف دهند ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401 را ندارند.

 64. محمد
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام من دوازدهم تموم کردم 1400بعد یدونه تجدید داشتم میخاستم بدونم ک میتونم برا کنکور 401ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   با سلام
   اگر تا دی ماه فارغ تحصیل شوید مشکلی ندارد

 65. بهرامی
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

  سلام دمنظور از شرایط چی یعنی باید کارت پایان خدمت داشته باشم یعنی معافیت ملاک نیست ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت به خیر
   با داشتن کارت معافیت و کارت پایان خدمت ممنوعیتی از جهت شرکت چندباره در کنکور سراسری را ندارید.

 66. پگاه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام وقت بخیر آیا دانشجوی در حال تحصیل ارشد دوره غیر انتفاعی میتواند در کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کند و بعد از اعلام نتایج از دانشگاه انصراف دهد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام بله میتواند

 67. بهرامی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

  سلام منظور از شرایط چیه یعنی ما که کارت پایان خدمت نداریم نمی توانیم در کنکور 1401شرکت کنیم برای دانشگاه فرهنگیان یعنی معافیت ملاک نیست،؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام چرا ملاک هست

 68. بهرامی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷

  چه شرایطی حالا من میتوانم در کنکور 1401ثبت نام کنم یانه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام مدارک نظام جدیدرابایدداشته باشید

 69. بهرامی
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام منظور از مشکل نظام وظیفه چیه من تا ۱۴۰۲/۱۱/۳۰معافیت دانشجویی دارم یعنی نمی توانم کنکور شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام بایدیکسری شرایط داشته باشید

 70. سلیمی
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام. من کاردانی فنی مکانیک خودرو رو دارم.بعد تو ناپیوسته لیسانس مدیریت بازرگانی رو گرفتم. 33 سال سن دارم. الان میخوام برای کنکور تجربی 1401 شرکت کنم. شرایط ثبت نام دارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر.اینکه لیسانس دارید از عوامل محرومیت در کنکور سراسری محسوب نمیشه.میتونید کنکور بدید.

 71. حسینی
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام خداقوت من بدلیل مشکلاتی که سال دوازدهم داشتم ، امتحانات خرداد رو نتونستم نمرات خوبی کسب کنم ولی الان قصد جدی برای کنکور 1401دارم و هدفم دانشگاه های برتر ایران هست می خواستم بدونم اگر دانشگاه تهران قبول بشم بخاطر نمرات پایینم مجبورم ترمیم معدل شرکت کنم یا اصلا قبولی در اونجا ارتباطی با نمرات کسب شده در خرداد نداره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت به خیر
   معیار دانشگاه های برتر رتبه و تراز کنکور شماست،تاثیر معدل در پذیرش کنکور شما تاثیر مثبت است و کاری به معدل شما ندارد.

 72. بهرامی
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

  سلام بنده دانشجوی رشته تربیت بدنی کارشناسی نا پیوسته هستم ترم دوم کاردانی رو همین رشته تموم کردم آیا میتوانم در کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقتتون بخیر اگر کارت پایان خدمت داشته باشید مشکلی برای شما وجود ندارد ولی اگر مشکل نظام وظیفه دارید برگشت رو به عقب نمیتونید داشته باشید

 73. سامان نکونام
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام. لطفاً راهنمایی کنید. فارغ‌التحصیل دوره روزانه دانشگاه دولتی هستم. آیا می‌تونم در کنکور کارشناسی 1401 شرکت کنم و دوره روزانه دانشگاه فرهنگیان با تعهد خدمت قبول بشم؟ متولد 78 هستم و تا 31 شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   ممنوعیت شما از جهت نظام وظیفه است.چون حق برگشت به عقب ندارید و معافیت برای هر مقطع فقط یکبار صادر می شود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل سربازی و نظام وظیفه دارید حرکتی رو به عقب نمیتوانید داشته باشید فقط در مقطع ارشد مجاز به تحصیل هستید

 74. Azadeh
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام واقعا ممنون میشم اگه جوابم و بدین من دانشجوی ترم اول دوره روزانه ورودی۱۴۰۰ هستم و قصد دارم تا مهلت تعیین شده از دانشگاه انصراف قطعی بدم می خواستم بدونم اگه همین اوایل ترم از دانشگاه انصراف بدم مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه ۱۴۰۱هستم ؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر.موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 به عوامل متفاوتی بستگی داره.اگر روزانه قبول شدید سال بعد مجاز به انتخاب روزانه نیستید.

  • Azadeh
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

   خیلی ممنون از جوابتون ولی من هر چی به سازمان سنجش پیام میدم میگه قبولی نهایی در دوره روزانه محرومیت نداشته و در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده و نداشتن مشکل نظام وظیفه میشه متقاضی ورود به دانشگاه ها و مراکز عالی شد ، ولی در رابطه با روزانه یا غیر روزانه چیزی مطرح نکرد امکان داره که برای آزمون ۱۴۰۱ تغییراتی ایجاد شده باشه ؟؟؟؟؟لطفا جوابم و بدین

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

    سلام همه چی بستگی به شرایط سال بعد داره

 75. Azadeh
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۱

  سلام واقعا ممنون میشم اگه جوابم و بدین من دانشجوی ترم اول دوره روزانه (ورودی۱۴۰۰)هستم می خواستم بدونم اگه قبل از پایان ترم اول و تا مهلت تعیین شده از دانشگاه انصراف قطعی بدم مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور ۱۴۰۱ هستم؟؟؟؟؟؟لطفا جوابم و بدین خیلی برام مهمه

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر چون 1400 روزانه قبول شدید محرومیت یکساله برای 1401 دارید.

 76. بهرامی
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

  سلام بنده دانشجوی رشته تربیت بدنی کارشناسی ناپیوسته هستم کاردانو پیوسته تو همین رشته خوندم تموم کردم. آیا میتوانم در آزمون سراسری شرکت کنم برا دانشگاه فرهنگیان؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام اگر برای نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید میتونید شرکت کنید.

 77. حسین ق
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام. من پس از دوبار کنکور در دوره روزانه قبول شدم اما قصد شرکت مجدد در کنکور رو دارم.میخواستم بدونم تا کی وقت دارم تا از دانشگاه فعلی انصراف دهم ؟ و این که آیا سازمان سنجش به طور قطعی با انصراف و لغو محرومیت من موافقت میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام
   نتیجه به طور قطعی مشخص نیست اما شما میتوانید درخواست خود را از طریق سایت سازمان سنجش ثبت کنید

 78. پریسا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

  با سلام مورد من خاص هست خواهش میکنم تموم راه حل هارو بمن بگین….من دانشجوی رشته اتاق عمل روزانه ورودی سال۹۸ هستم و کنکور۱۴۰۰شرکت کردم و پزشکی روزانه قبول شدم من واقعا نمیدونستم که باید توی اسفند ماه انصراف میدادم متاسفانه بمن گفتن نه لازم نیست و اگر قبول شدی تغییر رشته و یا انصراف میدی من بخدا واقعا نمیدونستم من فقد فکر و ذکرم گذاشته بودم روی پزشکی و فقد تلاش میکردم و به هدفم و تلاش میکردم درس میخوندم با اینکه دانشجوهم بودم ولی برای پزشکی ک رویای من بود هم میخوندم…الان دانشگاه پزشکی منو ثبت نام نکرده گفته باید سازمان سنجش اجازه بده….حضوری نامه کتبی بردیم سازمان سنجش و ثبت دبیرخانه مرکزی شده و کد پیگیری دادن…الان بنظرتون راه حل چیه آخرین راهش چیه دارم دیوونه میشم التماستون میکنم با دقت بخونید و راه حل اصلی رو بمن بگین😭😭😭😭

 79. علی
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴

  با سلام
  ببخشید کسانی ک نظامی هستند و میخاهند کنکور شرکت کنند آیا مانعی دارند ؟
  موقع ثبت نام وضعیت نظام وظیفه چی باید بزنند؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

   سلام با ارگان مربوطه هماهنگ کنید اگر اجازه دادند شرکت کنید

 80. علی غ.
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

  با سلام.
  کسی که با دیپلم تجربی (3-3-6) در دانشگاه آزاد رشته مدیریت بازرگانی رو توی مقطع کاردانی میخونه میتونه واسه کنکور ثبت نام بکنه و سال ۱۴۰۱ کنکور بده؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت به خیر طبق اطلاعیه های منتشر شده از سازمان سنجش دانشجویان غیر از دوره های روزانه میتوانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت نمایید.

 81. مهدی
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام خسته نباشید خیلی ببخشید مزاحم شدم بنده امسال کنکور ارشد عمران دادم و رتبه 400 شد و میدونم روزانه تهران قبول میشم اما از این رتبه راضی نیستم و میخوام دوباره کنکور بدم ورودی مهر 95 هستم و شهریور 99 هم فارغ التحصیل شدم و یک سال هم از مرخصی استفاده کردم و فرصتم برای سربازی تموم شده سوال اولم اینه من اگر روزانه قبول بشم ایا امکانش هست اگر دوباره کنکور دادم و روزانه قبول شدم جای بهتر بتونم انصراف بدم یا نه نمیشه و محروم میشم دو سال و سوال دومم اینه بحث سربازی رو چیکار کنم ایا فرصت میدند بهم برای شرکت دوباره توی کنکور یانه اجازه نیمدند میشه یه توضیح بدید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۲

   سلام اگرپذیرفته بشیدمحروم خواهیدشد

 82. محمد
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۶

  سلام خسته نباشید من یک ترم دانشگاه ازاد حقوق خوندم اگه دو ترم امسال رو هم بخونم بازم میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام.اگر کمتر از هشتاد واحد گذرونده باشید میتونید انصراف بدید و در کنکور شرکت کنید.

 83. مونااااااا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام من امسال روزانه قبول شدم اگه بخوام بدون انصراف از دانشگاه کنکور آزاد پیراپزشکی امتحان بدم مشکلی پیش نمیاد؟
  از طرفی اگه انصراف بدم میتونم کنکور روزانه إزمون بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقتتون بخیر اگر بخواعید در کنکور 1401 انتخاب رشته سراسری انجام بدید نمی توانید چون ممنوعیت یکسالع دارید ولی اگر دانشگاه هایی بع جز روزانه مدنظرتون باشه مشکلی نداره بعد از قبولی در کنکور می توانید انصراف دهید و دانشگاه جدید را ثبتنام کنید

 84. محمد حسین
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام من ورودی 1400 دانشگاه آزاد هستم. من میخوام برم فرهنگیان سال بعد. من میتونم بدون انصراف از دانشگاه هم کنکور بدم و هم مصاحبه رو شرکت کنم و اگر به امید خدا نتایج نهایی فرهنگیان رو آورده بودم. از دانشگاه انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام وقتتون بخیر شما باید تا قبل از ثبتنام کنکور سراسری که در بازه ی بهمن ماه است انصرافتان را ثبت کنید تا شرایط انتخاب رشته برای سراسری سال بعد داشته باشید

 85. امیر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام روزتون بخیر.من دیپلم نظام قدیم ریاضی دارم بدون مدرک پیش دانشگاهی.رفتم ثبت نام کنم برای پیش دانشگاهی مثل اینکه دیگه ارائه نمیشه….در حال حاضرم ترم آخر کاردانی دارم تحصیل میکنم.میتونم سال بعد کنکور سراسری بدم با مدرک کاردانی؟از خدمت هم معاف شدم مشکل سربازی ندارم

 86. امیر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

  سلام روزتون بخیر.من دیپلم نظام قدیم ریاضی دارم بدون مدرک پیش دانشگاهی.رفتم ثبت نام کنم برای پیش دانشگاهی مثل اینکه دیگه ارائه نمیشه….در حال حاضرم ترم آخر کاردانی دارم تحصیل میکنم.میتونم سال بعد کنکور سراسری بدم با مدرک کاردانی؟از خدمت هم معاف شدم مشکل سربازی ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام
   بله.زمانی که مدرک کاردانی داشته باشید مشکلی برای ثبت نام ندارید

 87. محمد متین مرادی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

  کسانی که در کنکور ۱۴۰۰ با سوابق تحصیلی قبول شده اند وبه دانشگاه نرفته اند ایا سال ۱۴۰۱ محروم هستند

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   خیر محرومیتی برای شما اعمال نمی شود.

 88. زهرا
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من ترم دو دانشگاه غیرانتفاعی هستم ميتونم بدون اینکه از دانشگاه انصراف بدم،در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  ودر صورت قبولی از این دانشگاه انصراف بدم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام برای مشاوره باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقتتون بخیر خیر مشکلی وجود ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر.مشکلی نیست.

 89. عرفان
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام، من الان ترم سه کارشناسی دانشگاه آزاد رشته برق میخونم میخام برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و همچنین دانشگاهمم ادامه بدم آیا باید از دانشگاه آزاد انصراف بدم آیا مانعی است؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت به خیر طبق شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری(صفحه 17) دانشجو های رشته های غیر از روزانه مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند و میتوانند بدون انصراف در کنکور شرکت نمایند و بعد از قبولی از رشته قبلی خود انصراف دهند.

  • Taheri
   ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۰

   سلام وقت تون بخیر
   من امسال ۱۴۰۰ کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم ولی همون اول انصراف دادم میتونم دوباره برای امسال کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟
   من الان آزاد ثبت نام کردم میتونم همزمان آزاد برم و کنکور هم شرکت کنم ؟
   ممنون میشم پاسخ بدین.

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

    سلام
    باید از طریق سیستم پاسخگویی سنجش درخواستی مبنی بر لغو محرومیت خود ثبت کنید

    • نگین
     ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

     سلام ببخشید من کارمندبهزیستی هستم و تعهد ۵ ساله دارم اما امسلل میخوام کنکور بدم و فیزیوتراپی بخونم ایا کترمندا منع شرکت دان توکنکور یااگه قبول بشن محدودیتی دارن؟

     • کارشناس ارشد
      ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

      سلام وقت بخیر باید تعهد خدمتتون تموم بشه

 90. Behzad
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام تو رو خدا جواب بدین من متولد ۱۳۸۱/۴/۲۵هستم اولین بار کنکور دادم امسال قبول نشدم،میخوام پشت کنکور بمونم اما میگن باید تو یک دانشگاهی باید ثبت نام کنم تا اضافه خدمت نداشته باشم من که ۱۴۰۱/۴/۲۵بیست سالم میشه اگه دانشگاه ثبت نام نکنم باید ۴/۲۵دفترچه خدمت برای خدمت بگیرم جواب کنکورم دیر میاد تا اون موقعه من میرم خدمت اونوقت من چیکار کنم الان وضعیت مالی خوبیم ندارم برا پول دانشگاهش لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 91. Zahra
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۴

  سلام من دانشجوی ترم اول دوره روزانه هستم خیلی ممنون از جوابتون اما من متوجه نشدم یعنی در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه هستم؟؟؟یا فقط مجازم به انتخاب دوره های غیر روزانه؟؟؟آخه به سازمان سنجش که پیام دادم گفت قبولی نهایی در دوره های روزانه محرومیت نداشته و در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده میشه متقاضی آزمون های ورودی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شد ولی در رابطه با روزانه یا غیر روزانه چیزی مطرح نکرد .ممنون میشم اگه جوابم و بدین واقعا مهمه برام.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 مثل قبل هست.

 92. Zahra
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام ممنون از جوابتون ولی من‌
  متوجه نشدم یعنی در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور 1401هستم؟؟یا فقط مجازم به انتخاب رشته دوره های غیر روزانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر.با توجه به جوابیه جدید سنجش ممنوعیتی در انتخاب روزانه ندارید.

 93. Zahra
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام خیلی ممنون از جوابتون ولی من درست متوجه نشدم یعنی در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه هستم یا فقط مجاز به انتخاب رشته دوره های غیر روزانه آخه به سازمان سنجش که پیام دادم گفت در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده میشه متقاضی ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شد ولی در رابطه با روزانه یا غیر روزانه چیزی مطرح نکرد .لطفا جوابم و بدین خیلی مهمه برام

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401 و انتخاب دوره روزانه اینه که شما از روزانه انصراف بدید.

 94. Zahra
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم اول دوره روزانه هستم بعد الان قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم می خواستم بدونم اگه تا مهلت تعیین شده از دانشگاه انصراف قطعی بدم مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور ۱۴۰۱ هستم یا نه؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام وقت بخیر
   طبق اعلام سازمان سنجش در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف در مهلت مقرر محرومیت شامل شما نمی شود.

   • Zahra
    ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

    سلام ممنون از پاسختون ولی می خواستم بدونم اگه تا مهلت تعیین شده از دانشگاه انصراف قطعی بدم مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه هستم ؟؟؟یا فقط مجاز به انتخاب رشته دوره های غیر روزانه هستم آخه به سازمان سنجش که پیام دادم گفت قبولی نهایی در دوره های روزانه محرومیت نداشته و در صورت انصراف قطعی تا مهلت تعیین شده میشه متقاضی آزمون های ورودی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شد ولی در رابطه با روزانه یا غیر روزانه چیزی نگفت ! لطفا جواب بدین خیلی برام مهمه

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

     سلام وقت بخیر.موارد ممنوعیت شرکت در کنکور1401 مانند قبل هست.

 95. سمیه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام ببخشید من سال ۹۷ رشته ریاضیات روزانه دانشگاه نوشیروانی قبول شدم اما بعد از ۳ ترم بخاطر مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم برم دانشگاه. الان میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم نمیخام کنکور ریاضی بدم میخام تو کنکور انسانی شرکت کنم امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت بخیر.درصورتیکه انصرافتون رو ثبت کرده باشید برای شرکت در کنکور منعی ندارید.

 96. محمد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم من مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم دارم پیش دانشگاهی رو خوندم ولی تجدید آوردم میخواستم بدونم با مدرک دیپلم میتونم کنکور شرکت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت به خیر دیپلمه های نظام قدیم برای شرکت در کنکور سراسری نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند.

 97. علی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

  با سلام من مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم دارم پیش دانشگاهی رو خوندم ولی تجدید آوردم میخواستم بدونم میشه که بدون مدرک پیش دانشگاهی کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام دانشگاه باید مدرک دیپلم رو داشته باشید کنکور میتونید بدید ولی برای ثبت نام نیاز به دیپلم هست

 98. ...
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

  من امسال رشته نساجی دانشگاه گیلان قبول شدم و ثبت نام کردم اگه بخوام انصراف بدم نمیتونم سال بعد در روزانه شرکت کنم؟ البته میخوام با یه دیپلم دیگه وارد بشم دیپلم مجدد رشته کامپیوتر کارو دانش از شرکت در ازمون اون محرومم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر نخیر مشکلیندارد و ممنوعیت شرکت در کنکور ندارد

 99. سالار
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  با سلام
  من سال آخر کارشناسی ارشد هستم یعنی فقط پایان نامه مونده و تا خرداد ماه فارق التحصیل میشم. می‌خوام دوباره سال بعد ۱۴۰۱ در کنکور ارشد شرکت کنم
  آیا مشکلی برای شرکت وجود دارد؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقتتون بخیر بله برای اقایان تا وقتی که مشکل نظام وظیفه دارند مجاز نیستند و فقط حق یک بار درس خواندن در هر مقطعی رو دارند.

 100. علی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید یه سوال داشتم
  من سال ۹۸ کنکور دادم رتبم 8 هزار شد ولی بنا به دلایلی دانشگاه نرفتم و یک سال قانونی پشت کنکور موندم ولی کنکور ندادم و سال ۹۹ تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم که سربازی غیبت نخورم و از دو ترم مرخصی هم استفاده کردم
  و تو کنکور ۱۴۰۰ هم شرکت نکردم الان دوباره تصمیم گرفتم کنکور بدم، میخواستم بپرسم اگه الان از دانشگاه پیام نور انصراف بدم یک سال بهم معافیت میدن؟؟
  چون نمیخوام تو دانشگاه پیام نور درس بخونم برای همین میخوام انصراف بدم و کنکور بدم که اگه قبول شدم برم دانشگاه و اگه قبول نشدم برم سربازی، فقط میخوام بدونم بعد انصراف تا یک سال زمان دارم یا نه؟ و اگه فرهنگیان قبول بشم برای اینکه از پیام نور انصراف دادم مشکلی پیش نمیاد؟
  پیشاپیش ممنونم بابت راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف از دانشگاه شما تا یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را از جهت ادامه تحصیل یا سربازی مشخص نمایید.بعد از انصراف از دانشگاه پیام نور مشکلی از جهت شرکت در کنکور و دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد.

 101. مینا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد رو در دانشگاه دولتی روزانه گرفتم، آیا با شرکت در ازمون سراسری امکان تحصیل مجدد در رشتهای پزشکی و پیراپزشکی روزانه وجود داره؟ یا فقط برای دانشگاه آزاد مجاز هستم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام وقت بخیر.مشکلی نیست میتونید شرکت کنید.

 102. رضا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من امسال بر اساس سوابق تحصیلی دانشکده فنی و حرفه‌ای. معماری داخلی روزانه قبول شدم
  ایا از کنکور سراسری محروم میشم براری دوره روزانه
  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام
   بله.برای لغو محرومیت باید از طریق سایت سنجش درخواست ثبت کنید

 103. رضا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من امسال بر اساس سوابق تحصیلی دانشکده فنی و حرفه‌ای. معماری داخلی روزانه قبول شدم
  ایا از کنکور سراسری محروم میشم براری دوره روزانه

 104. زینب
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام
  بنده دانشجوی ترم 5 کارشناسی پیوسته دوره روزانه هستم. پس از پایان این ترم یعنی قبل از اسفندماه تصمیم براین دارم که انصراف خود را از دانشگاه اعلام و درخواست مدرک کاردانی دهم.
  آیا با توجه به اینکه قبلا یک بار در دوره روزانه تحصیل و مدرک کاردانی دریافت کردم ممانعتی برای شرکت مجددم در کنکور سراسری و همچنین قبولی مجدد در دوره روزانه وجود دارد؟
  ایا امکان پذیرفته شدن من در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد؟
  ممنون میشم اگر پاسخ دهید.
  روزتون خوش

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر برای دختر ها موردی ندارد ولی اقایان نمی توانند و محرومیت یکسال شما مختص به همان سال ورودیتان است.

 105. اشکان
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام
  خسته نباشید
  کارشناسی دانشگاه آزاد گرفتم و بعد
  روزانه با سهمیه 20درصد قبول شدم اما ثبت نام نکردم و نوشته وضعیت راکد
  خودشون گفتن این یعنی انصراف
  با توجه به اینکه تا الان از سهمیه استفاده نکردم و دانشگاه ازاد رفتم و سربازی هم ندارم

  وضعیت محرومیتم چیه؟
  پیشاپیش ممنونم از بذل توجه شما

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقتتون بخیر در هر مقطع شما یکبار میتوانید از سهمیه استفاده کنید و مشگلی نداره

 106. سدنا
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

  سلام ببخشید من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم به سنجش ایمیل زدم گفت از دفترچه ثبت ۱۴۰۱ثبت میشه قانون رفع محرومیت برای پذیرفته شدگان رشته های روزانه و گفت سال آینده محروم از رشته های روزانه نیستم حالا به نظر شما باتوجه به این که سنجش به خودم این موضوع رو گفته ممکنه بازهم محروم بشم از انتخاب رشته روزانه سال آینده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام اگر سنجش براتون رفع محرومیت از روزانه کنکور سال بعد رو گفته باشه مشکلی نخواهی داشت

 107. زهرا
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام ببخشید من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم شدم؟ منظورم محرومیت ازدوره روزانه است؟واینکه اگه دانشگاه ثبت نام نکنم دیگه نیازی به انصراف نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام وقتتون بخیر
   اگه امسال دوره ی روزانه قبول شدین سال بعد از شرکت در دوره ی روزانه محرومین
   اگه ثبت نام نکنین نیازی به انصراف نیس

 108. محمد
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  بنده دانشگاه فرهنگیان روزانه قبول شدم خواستم بپرسم میتونم برای کنکور سال بعد شرکت کنم با توجه به اینکه تعهدی دادم مشکلی ایجاد نمیشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام خیر این امکان برای شما وجود ندارد درصورتیکه دانشجوی فرهنگیان باشید.

 109. مهدی
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ایا امکانش هست یه ترم بخونم و بعد انصراف بدم و تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام
   مشکلی واسه شرکت تو کنکور ندارین ولی دوره ی روزانه رو محرومین

 110. یاسر
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روزانه و هم چنین کاردان بهداشت بیماریها از دانشگاه آزاد هستم و در کنکور ۱۴۰۰هم رشته هوشبری روزانه دولتی پذیرفته شدم؛؛آیا برای ادامه تحصیل ممنوعیتی دارم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام وقتتون بخیر
   فقط یک بار مجاز به تحصیل در دوره ی روزانه مقطع کارشنلسی هستین

 111. لیدا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام وقت بخیر میشه راهنماییم کنید
  من مجاز یکی از رشته های دانشگاه پیام نور شدم ،پشت هم برام پیامک میاد که ثبت نام کنم ،ولی من نمیخوام ثبت نام کنم آیا میتونم تو کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام
   بله شما ممنوعیتی برای شرکت ندارید

 112. مریم
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

  من که یک بار بورسیه ملی شدم و بهمن لیسانس میگیرم میتونم برای ۱۴۰۱ باز دانشگاه ملی شرکت کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

   سلام
   خیر امکان تحصیل مجدد در دوره ی روزانه در یک مقطع تحصیلی را ندارین

 113. سامان مرادی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام آیا کسی که در نیروی انتظامی است و و تا پنج سال قراردادی است میتواند در کنکور شرکت کند ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن تعهد نمی توانید در کنکور شرکت کنین

 114. ندا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷

  سلام من رشته روزانه مجاز شدم ولی ثبت نام نکردم آیا کنکور۱۴۰۱ محروم هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام
   در حال حاضر محرومیت دارید اما میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی سنجش درخواستی مبنی بر لغو محرومیت ثبت کنید

 115. الهه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام این خبرکه میگن محرومیت از دوره های روزانه برداشته شده صحت داره یان ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸

   سلام خیر

 116. داوطلب کنکور
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۹

  سلام
  من دوره ی شبانه رشته ی مدیریت دولتی قبول شدم در صورتی که ثبت نام کنم و وارد دانشگاه بشم میتونم سال ۱۴۰۱ کنکور بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام
   درصورتی که تا بهمن ماه انصراف خود را از دانشگاه اعلام کنین مجاز به شرکت در کنکور سراسری 1401 خواهید شد.

 117. فرزانه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام من امسال پیام نور قبول شدم اگه ثبت نام نکنم از کنکور 1401محروم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

   با سلام
   موارد محرومیت از کنکور برای دانشگاه سراسری روزانه میباشد نه پیام نور!

 118. Z
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام ببخشیدخواهش میکنم جواب بدید
  واقعا استرس دارم.من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم شدم؟
  منظورم محرومیت ازدوره های روزانه کنکور
  ۱۴۰۱هست؟واینکه اگه دانشگاه ثبت نام نکنم
  دیگه نیازی به انصراف نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   اگر ثبت نام نکنید به منزله انصراف هست و سال بعد محروم می شید اگر نرید

 119. Mrym
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۹

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و رشته زمین شناسی دانشگاه شیراز روزانه قبول شدم
  قصد دارم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم
  برای جلوگیری از محرومیت در کنکور سال آینده چیکار باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام برای اینکه کنکور 1401 رو شرکت کنید باید تا یهمن ماه امسال از روزانه انصراف بدید و در صورت انصراف از روزانه سال بعد محروم خواهید شد

 120. ز
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام ببخشید من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم شدم؟منظورم محرومیت ازدوره های روزانه است؟واینکه اگه ثبت نام نکنم دیگه نیازی به انصراف نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام اگر از روزانه دولتی قبول بشی ولی انصراف بدی یکسال از روزانه محروم خواهی شد

 121. رضا
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام و خسته نباشید
  من امسال دانشکده فنی و حرفه ای روزانه قبول شدم بر اساس سوابق تحصیلی
  اگه نرم میتونم سال بعد در کنکور سراسری ثبت نام بکنم
  یا بر اساس همون سوابق تحصیلی سال بعد انتخاب رشته بکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام بله میتونی یکسال محرومیت از روزانه بخاطر انصراف از روزانه های با کنکور میباشد

 122. نشلا
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام، من روزانه قبول شدم و الان پشیمونم از انتخاب این رشته، اگر رفع محرومیت از سازمان سنجش انجام بدهم آیا برای کنکور 1401 مجاز به انتخاب رشته از دانشگاههای روزانه هستم یا نه؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام اگر از روزانه ها انصراف بدید یکسال از روزانه محروم هستید مگر اینکه با سنجش مکاتبه کنید و رفع محرومیت رو خواستار باشید

 123. ز
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام ببخشید من امسال مهندسی شیمی تبریزدوره مجازی دولتی و رشته میکروبیولوژی آزاداردبیل قبول شدم آیاازکنکور۱۴۰۱محروم هستم؟ منظورم محرومیت ازدوره های روزانه کنکور۱۴۰۱هست.واینکه
  اگه دانشگاه ثبت نام نکنم دیگه نیازی به انصراف نیست؟؟میتونم کنکور۱۴۰۱شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام اگر روزانه انصراف بدید یکسال از روزانه ها محروم هستید

 124. هانیه
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام وقت بخیر من مهر 99 با سوابق تحصیلی وارد دانشگا شدم بعد ی ترم مشهد خوندم بدلیل مغایرت معدل افتادم اصفهان بعد نیمسال دومو مرخصی رد کردم بعد الان میخام انصراف بدم جریمه شده 2 ملیون بنظرتون زیاد نیس جریمه اش اخه من اصلا درس نخوندم اصفهان الان من محروم میشم از کنکور 1401 ایا؟ بعدم میگن سال اول انصراف بدی جریمه بهت تعلق نمیگیره الان من چیکار کنم
  و اینکه من میخام فرهنگیان برم میتونم ایا با دیپلم فنی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام شامل جریمه شدنت رو دانشگاه انصرافیت مشخص میکنه ولی اینکه اگر دیپلم نظام جدید داشته باشی میتونی کنکور رشته های نظری رو شرکت کنی

 125. مهسا
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۷

  سلام و خسته نباشید من طلبه حوزه هستم و فقد سال اول رو خوندم یعنی دو ترم ….میتونم بدون انصراف از حوزه کنکور شرکت کنم؟دانشگاه فرهنگیان چی ؟اونجا میتونم تحصیل کنم اما از حوزه انصراف ندم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام وقت بخیر در صورت داشتن شرایط زیر امکان تحصیل هم زمان وجود دارد
   ۱. اتمام سطح دو حوزه.

   ۲. رشد تحصیلی متناسب با مقررات حوزه.

   ۳. توانایی تحصیل در حوزه و دانشگاه به صورت همزمان.

   ۴. حسن سابقه و رعایت زی طلبگی در مدت تحصیل در حوزه.

   ۵. داشتن انگیزه مثبت از تحصیل در دانشگاه.

   ۶. متناسب بودن رشته انتخابی با نیازهای روز و ضرورت فراگیری آن برای طلاب.

   ۷. تعهد کتبی مبنی بر رعایت شئون روحانیت و مقررات حوزه همراه با ادامه فعالیت‌های حوزوی در مدت تحصیل در دانشگاه و بعد از فراغت از تحصیل.

   ۸. قبول مأموریت از طرف مرکز مدیریت حوزه های علمیه پس از اتمام از تحصیل در دانشگاه.

   • F.M
    ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

    سلام من امسال دانشگاه دولتی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم میخواستم بدونم میشه سال بعد کنکور بدم و دانشگاه روزانه برم

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

     سلام وقت بخیر.اگر امسال روزانه قبول شدید و نرفتید برای سال بعد از انتخاب های روزانه محروم میشید ولی برای انتخاب سایر دوره ها مشکلی ندارید.اگر هم امسال دوره ای غیر از روزانه قبول شدید و نرفتید سال بعد برای انتخاب دوره روزانه مشکلی نخواهید داشت.

  • آمانج
   ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام من امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم ولی بخاطر اینکه دو درس افتاده بودم و نمیتونم دیپلم بگیرم دانشگاه ثبت نام نمیکنه ایا میتونم سال بعد کنگور شرکت کنم؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

    سلام
    کنکور می تونید ثبت نام کنید ولی از روزانه ها محروم می شید

 126. آروین
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام من امسال هم رشته ریاضی وهم زبان کنکور دادم انتخاب رشته فقط برای ریاضی انجام دادم و روزانه سراسری شهرستان قبول شدم و نمیتونم برم آیا سال آینده میتونم کنکور زبان دانشگاه دولتی برم و محرومیت برام ایجاد نمیشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۳

   با سلام
   خیر محروم نمیشوید.

 127. آیدا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام
  من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم، اگه ثبت نام کنم و ترم اول دانشگاه رو برم اما ترم دوم مرخصي بگیرم که بتونم برای کنکور دوباره شرکت کنم و بخونم، برای شرکت در کنکور 1401 رشته فرهنگیان میتونم شرکت کنم؟

  • بلوط
   ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام ، من دانشجوی مهندسی پزشکی مجازی قبول شدم اونم با سوابق تحصیلی بنظرتون میتونم تا ی سال بخونم وبرای کنکور سال ۱۴۰۱ مجدد ثبت نام کنم🥺🥺

   • کارشناس ارشد
    ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

    سلام
    اگر مشکل نظام وظیفه داشته باشید امکان شرکت در کنکور 1401 برای شما وجود ندارد زیرا برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی داده میشود.
    در غیر این صورت با دادن هزینه انصراف از دانشگاه میتونید ابتدا انصراف بدین سپس در کنکور 1401 ثبت نام کنید

 128. آیدا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام
  من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم، اگه ثبت نام کنم و ترم اول دانشگاه رو برم اما ترم دوم مرخصي بگیرم که بتونم برای کنکور دوباره شرکت کنم و بخونم، برای شرکت در کنکور 1 رشته 401 فرهنگیان میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام برای شرکت در کنکور 1401 باید تا بهمن امسال انصراف داده باشی

 129. امیر راد
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام
  من سال ۹۷ که انتخاب رشته کردم ، غیر انتفاعی قبول شدم اما ثبت نام انجام ندادم و همون سال رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم.
  الان من از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد استفاده کردم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلامپ
   بله میتوانید از تحصیل مجدد استفاده کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقتتون بخیر چون شما ثبتنامی برای دانشگاه غیر انتفاعی انجام ندادید و تو دانشگاه دیگه درس خواندید برای شما انصرافی صورت نگرفته و و تا زمانی که سربازی نرفتید حق یک بار انصراف از دانشگاه و حق یک بار تحصیل در هر مقطعی دارید و حرکتی رو به جلو می توانید داشته باشید.

 130. جعفری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام من امتحان کتبی ام زیر ده شده و سه تا افتاده داشتم که با تبصره حل شد میخوام کنکور بدم ایا میشه؟و بعد از کنکور میتونم انتخاب رشته کنم و برای دانشگاه مشکلی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   با سلام
   اگر مدرک دیپلم را بگیرید مشکلی به وجود نمی اید.

 131. جعفری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام من معدل کتبی ام زیر ده شده و سه تا افتاده داشتم ک با تبصره درست شد میخواستم بدونم من میتونم کنکور بدم و اینکه میتونم بعد اگه قبول شدم انتخاب رشته کنم؟برای دانشگاه مشکلی نداره؟

 132. محمد
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۶

  سلام من دانشجوی ترم ۷ دانشگاه ازاد هستم و بجای ۸ ترم ۹ترمه درسم تموم میشه (خدمت سربازی نرفتم ) ایا میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ودر صورت قبولی ثبت نام کنم؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت به خیر از نظر نظام وظیفه شما یکبار مجاز به گذراندن هر مقطع هستید.برای شرکت مجدد در کنکور سراسری باید خدمت سربازی را بگذرانید.

 133. سیروس
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام و خسته نباشید
  در حین سربازی میشه کنکور سراسری بدیم؟ و درصورت قبولی رشته دلخواه میشه بریم دانشگاه؟ ممنون میشم توضیح بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   با سلام
   بله میشود اما اگر قبول شوید باید ایست خدمت بزنید.

 134. کیومرث
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام ببخشید من امسال در کنکور سراسری سرکت کردم و همه ی انتخاب رشته ها هم دانشگاه روزانه بوده خواستم بدونم که ایا امکانش هست سال بعد کنکور شرکت کنم یا نه؟(سال اولی هستم که اولین باره که کنکور دادم)

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام
   در صورتی که دانشگاه روزانه قبول شوید خیر امکان شرکت مجدد در سال اینده را ندارید

 135. سلام وقت بخیر
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام وقت بخیر
  میشه در حین سربازی کنکور سراسری بدیم؟
  و در صورت قبولی در رشته دلخواه میتونیم بریم دانشگاه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقتتون بخیر در صورت غیبت نداشتن و قبولی در رشته و دا نشگاه مورد نظر در کنکور سراسری 1401 شرکت کنید

 136. امیر سام
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۰

  سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته ای که کردم اومد و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم . میخواستم بدونم الان من از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد که دارم استفاده کردم با این کاری که کردم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام بله دارید

 137. امیر سام
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته ای که کردم اومد و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم . میخواستم بدونم الان من از مهلت یک بار انصراف و تحصیل مجدد که دارم استفاده کردم با این کاری که کردم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام بله امکان دارد

   • امیر سام
    ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶

    سلام یعنی من میتونم الان انصراف بدم و دوباره در یک رشته ثبت نام کنم

   • امیر سام
    ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۶

    یعنی میتونم انصراف بدم و دوباره در یک رشته دیگه ثبت نام کنم

 138. sasan
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  من دانشجوی ترم چهارم کاردانی فوریت هستم از دانشگاه روزانه و دی ماه فارغ‌التحصیل میشم ،من طرح ندارم چون سربازی دارم و مشکل سربازیم تا دی 1401حل شده با معافیت تحصیلی ،گفتم ببینم راستع ک میگن باید فقط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ب بالا اونم تو رشته متمرکز فقط قبول شد برا کنکور 1401؟
  آیا میتونم فرهنگیان شرکت کنم؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر.چون سربازی نرفتید برگشت به عقب نمیتونید داشته باشید.بعد از فارغ التحصیلی باید به سربازی برید بعد مجددا ادامه تحصیل بدید.

 139. صمد
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

  من دانشجوی ترم چهارم کاردانی فوریت هستم از دانشگاه روزانه و دی ماه فارغ‌التحصیل میشم ،من طرح ندارم چون سربازی دارم و مشکل سربازیم تا دی 1401حل شده با معافیت تحصیلی ،گفتم ببینم راستع ک میگن باید فقط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ب بالا اونم تو رشته متمرکز فقط قبول شد برا کنکور 1401؟
  آیا میتونم فرهنگیان شرکت کنم؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • محمد
   ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام درکنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم معدل کتبی رو ۱۸ وارد کردم اما معدلم ۱۷.۵۶ بوده در کارنامه هم زده فاقد تاثیر مثبت سوابق تحصیل دانشگاه فرهنگیان قبول شدم چکارکنم

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

    سلام موقع مصاحبه حضوری باید اطلاع دهید تا براتون ویرایش شود

 140. صمد
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

  با سلام من دانشجوی ترم چهارم کاردانی فوریت پزشکی هستم و دیماه فارغ‌التحصیل میشم ،از دانشگاه روزانه ،بعد می‌خوام تغییر رشته بدم برم انسانی و برا کنکور 1401وارد فرهنگیان بشم ایا مشکلی هست ؟

 141. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱

  سلام . ببخشید سوال من از شما این است که چون در کنکور ارشد تاریخ مجاز به انتخاب رشته شدم امسال .و سال قبل در دانشگاه شبانه ارومیه قبول شدم و حالا دانشجوی شبانه ارومیه هستم.چون تا زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور ارشد یک ماه مانده این ترم در دانشگاه شبانه ارومیه آیا باید درسها را انتخاب واحد کنم یا نه . خواهش میکنم پاسخ سوال من را بدهید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقتتون بخیر نتایج کنکور ارشد در اواسط مهر میاد و شما میتونین انتخاب رشته رو با تاخیر انجام بدین و ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد

 142. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام.من دانشجوی رشته تاریخ ایران باستان در مقطع ارشد دانشگاه ارومیه هستم . سال قبل دوباره در کنکور ارشد تاریخ شرکت کردم و امسال مجاز به انتخاب رشته شدم در روزانه با رتبه چهارصد و سی و هفت اما چون فکر نمی کنم که در دانشگاه روزانه قبول شوم و هنوز یک ماه به اعلام نتیجه مانده خواستم بپرسم آیا من در دانشگاه شبانه این ترم انتخاب واحد کنم یا نه چون شهریه دانشگاه هزینه زیادی دارد .

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر.
   شهریه دانشگاه های شبانه اصلا مقدار زیادی نیست و برای اطلاع از شهریه ها میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 143. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  من چون فکر نمی کنم که در روزانه قبول شوم و با توجه به رتبه ای که به شما گفتم حالا چون باید در دانشگاه شبانه که درس می خوانم انتخاب واحد کنم و دانشگاه شبانه شهریه زیادی می گیرد خواستم از شما بپرسم تا مشخص شدن نتیجه کنکور ارشد آیا من در دانشگاه شبانه انتخاب واحد کنم یا نه

 144. لیلا حیدری
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام.من دانشجوی رشته تاریخ ایران باستان در مقطع ارشد دانشگاه ارومیه هستم.من سال قبل دوباره در کنکور ارشد تاریخ شرکت کردم و امسال که کنکور برگزار شد در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شدم اما چون رتبه من چهارصد و سی و هفت است و فکر نمی کنم که در روزانه قبول شوم.ویک ماه

 145. امید
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی پیوسته غیر انتفاعی هستم برای انصراف میخواستم اقدام کنم و دوباره در یک رشته دیگر ثبت نام کنم میخواستم بدونم به من به اجبار دانشگاه مدرک معادل کاردانی میده یا دست خود دانشجو هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام روز بخیر درصورتی که معادل 72 واحد پاس کرده باشید و به درخواست خود دانشجو

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر.اگر هشتاد واحد ویا بیشتر پاس کرده باشید دانشگاه به اجبار مدرک کاردانی میده.اگر سربازی نرفته باشید نمیتونید حرکت رو به عقب داشته باشید و مجدد برای کارشناسی اقدام کنید.

 146. bt
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام وقت بخیر
  میخواستم‌بدونم ایا کسی که انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی را انجام داده ولی به علتی میخواهد تغیر رشته انجام دهد ولی از مهلت ویرایش انتخاب رشته و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی گذشته باشد ایا امکان دارد مهر ماه بتواند در رشته مورد نظر خود در دانشگاه تحصیل کند؟ یا باید بهمن ماه ثبت نام خود را انجام دهد

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام وقت بخیر.
   باید برای بهمن ماه اقدام کنید.

   • امیر سام
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۳

    سلام من سال ۹۷ نتیجه انتخاب رشته ای که کردم اومد و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم یک دانشگاه دیگه ثبت نام کردم . میخواستم بدونم الان من با این کار، از مهلت یک انصراف و تحصیل مجدد استفاده کردم یا خیر؟
    واجبه لطفا پاسخ بدید.

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

     سلام بله امکان پذیر است

 147. مینا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام ببخشید سال سوم پرستاری دانشگاه دولتی هستم می خواستم بدونم امسال می تونم برای دانشگاه آزاد رشته داروسازی کنکور بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام در صورتیکه که بخواهید مجدد کنکور سراسری شرکت کنید باید بهمن ماه امسال انصراف بدید و اگر انصراف از روزانه بدید یکسال از پذیرش در روزانه ها محروم میشوید

 148. فاطمه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام
  من امسال 1400در کنکور زبان غیبت داشتم میخواستم بدونم واسه کنکور زبان ۱۴۰۱ می‌توانم شرکت کنم ؟
  یا محروم میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   شما میتوانید در سال 1401 کنکور را شرکت کنید و منعی ندارید

 149. حسین
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام ارادت. من در مقطع ارشد و دانشگاه غیرانتفاعی انتخاب رشته کردم و منتظر اعلام نتایجم. میخاستم بدونم اگه نتایج اومدو قبول شدم ولی نخاستم برم شرایطش چجوریه؟ باید جریمه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام
   خیر.شما مشمول جریمه نمی شوید

 150. .
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام‌ خسته‌ نباشید
  من‌ دیپلم‌ فنی‌ حرفه‌ ای‌ رشته حسابداریم‌ (نظام‌ جدید‌ ۶.۳.۳) میخواستم‌ تو‌ کنکور‌ ۱۴۰۱ریاضی‌ شرکت‌ کنم‌ میتونم‌ شرکت‌ کنم‌؟یاممنوعم‌ ازکنکور؟
  ممنون‌ میشم‌ اگ‌‌ جواب‌ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام 6-3-3 مانعی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام نه امکانشوندارید

 151. z
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام‌ خسته‌ نباشید
  من‌ دیپلم‌ فنی‌ حرفه‌ ای رشته‌ حسابداریم‌ (نظام‌ جدید۶.۳.۳) میخواستم‌ توکنکور‌ سراسری‌ ۱۴۰۱‌ ریاضی‌ شرکت‌ کنم‌ میتونم‌ شرکت‌ کنم‌ یا‌ ممنوعم‌ از‌ شرکت‌ تو‌ کنکور؟
  ممنون‌ میشم‌ اگ‌ جواب‌ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام چون نظام جدید هستید میتونید کنکور ریاضی هم شرکت کنید و ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سراسری ندارید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام 6-3-3 مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند و هر یک از گروه های آزمایشی را می توانند ثبت نام انجام دهند.

 152. Mm
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام من امسال به جای معدل کل دیپلم معدل سال اخرمو وارد کردم ورشتمم بدون کنکور و فقط همین امسال داخل هنرستان ها هست و از سال به کل حذف خواهد شد و معدل کل دیپلمو مدرسه هنوز نداده آیا میتونم وارد دانشگاه فنی حرفه ای بشم رشتمم نقشه کشی معماریه

 153. z
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام‌ خسته‌ نباشید
  من‌ دیپلم فنی‌ حرفه‌ ای‌ رشته‌ حسابداریم(نظام‌‌ جدید۶.۳.۳) ‌ میخوام‌ ک‌ توکنکور سراسری ۱۴۰۱ ریاضی شرکت کنم‌ معدل‌ دیپلمم‌ هس۱۸/۳۱ آیا میتونم‌ شرکت کنم یاممنوعم‌ از‌ کنکور؟
  ممنون‌ میشم‌ اگ‌ جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام 6-3-3 ممنوعیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی را ندارند.

 154. حسن
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من امسال کنکور قبول شدم انتخاب رشته کردم ولی مجاز و دعوت نشدم بای مصاحبه ایامیتونم دوباره کنکور بدم یا نه ؟خواهشا جواب بدید من بخونم یا نه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام مشکلی نداره می تونید دوباره کنکور بدید

 155. R
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

  باسلام.
  بنده دانشجوی ترم دوم دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته هستم.
  میخواستم بدونم آیا امکانش هست در صورت تمایل از دانشگاه انصراف داده و در کنکور سراسری سال 1401 شرکت کنم و در صورت قبولی، معافیت تحصیلی خود را هم تمدید کنم؟
  تاریخ معافیت تحصیلی بنده هم تا اسفند سال 1401 هست.
  در ضمن یک بار هم از دانشگاه مرخصی گرفتم.(ترم دوم)
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت به خیر اگر دانشجوی رشته های روزانه باشید و از دانشگاه انصراف بدید از انتخاب رشته دانشگاه های دولتی در کنکور سال بعد محروم می شوید.به این نکته توجه داشته در طول سنوات تحصیلی خود یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید.

 156. محدثه بهروزی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۰

  سلام وقتتون بخیر من امسال از دانشگاه انصراف دادم میتونم سال بعد با دیپلم تجربی کنکور انسانی شرکت کنم برای قبولی در رشته حقوق

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام
   باید سال و نوع دیپلم شما به طور دقیقتر بررسی شود.لطفا با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقتتون بخیر بله میتونید ..

 157. j
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم کسی که در دانشگاه غیر انتفاعی انتخاب رشته کرده باشه و اونجا هم قبول بشه ولی بنی به دلایلی ثبت نام نکرده و میخواهد ورودی بهمن ثبت نام کنه ایا برای او محرومیت وجود دارد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام
   محرومیت برای انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی لحاظ نمیشه میتونین ورودی بهمن ماه ثبت نام کنید

 158. یگانه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

  با سلام
  من سال ۹۹ کنکور دادم و رشته علوم تربیتی با سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور قبول شدم ایا برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ باید از دانشگاه پیامنور انصراف بدم یا در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان امکان این وجود داره که من هم در پیام نو و هم در فرهنگیان مشغول‌ به تحصیل باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر طبق قوانین و ضوابظ مندرج در صفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری،دانشجویان غیر از دوره های روزانه قبل از قبولی نهایی نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی خود ندارند و میتوانند منتظر اعلام نتایج باشند.شرایط ادامه تحصیل در دو دانشگاه در یک مقطع را در دفترچه انتخاب رشته همان سال بررسی بفرمایید.

 159. محمد بردبار
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹

  با سلام و خسته نباشید. آیا مصوبات شورای انقلاب فرهنگی قطعی است؟ و کنکور ۱۴۰۲ فقط از دروس تخصصی خواهد بود؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر.
   هنوز هیچ مصوبه رسمی اعلام نشده است.

 160. محمد بردبار
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۷

  با سلام و خسته نباشید. آیا مصوبات شورای انقلاب فرهنگی قطعی است؟ و کنکور فقط از دروس تخصصی خواهد بود؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقتتون بخیر.
   هنوز مصوبه ای به صورت رسمی اعلام نشده است.

 161. علی
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام. ببخشید من دوره روزانه انصراف دادم، اگه دوباره روزانه دانشگاه دیگه ای قبول شم باید شهریه بدم ؟ اصلا می تونم روزانه ها رو انتخاب کنم یا باید شبانه انتخاب کنم ؟ تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت به خیر بعد از انصراف از دوره های روزانه یک دوره از انتخاب رشته های دوره های روزانه محروم می شوید.

 162. سیروس
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام و وقت بخیر
  من فارغ التحصی کارشناسی دانشگاه تهران ( روزانه) که مایل هستم در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم. معافیت تحصیلیم تا اسفند ۱۴۰۰ اعتبار داره. اگه در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و در همان حین کنکور ۱۴۰۱ رو بدم و درصورت قبولی از پیام نور انصراف داده و رشته ی دلخواهم رو انتخاب کنم؟ مشکلی بابت نظام وظیفه پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت به خیر با ثبت نام در دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی شما تمدید می شود. در صورت قبولی در کنکور و رشته های دوره ی روزانه میتوانید از رشته قبلی انصراف و در رشته جدید ثبت نام نمایید.اما به این نکته توجه نمایید که تنها یکبار مجاز به انصراف از تحصیل هستید و در صورت انصراف مجدد از نظر نظام وظیفه به مشکل برمیخورید.

   • سیروس
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

    خیلی ممنون از پاسخگوییتون. پس با این اوصاف در صورت ثبت نام در دانشگاه پیام نور میتونم دو تا کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ رو امتحان بدم؟! و سوال دیگر اینکه من اسفند سال گذشته فارغ التحصیل شدم .آیا معافیت تحصیلیم تا اسفند امسال اعتبار داره؟لازم به ذکره وقتی که کارشناسی قبول شدم(سال ۹۵) برگه‌ی‌ معافیت تحصیلی گرفتم که تاریخش تا ۳۱شهریور امسال زده شده. حالا نمیدونم کدوم درسته؟؛!! و نکته ی آخر اینکه بنده در ۹ ترم فارغ التحصیل شدم.

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

     تاریخ درست همانی هست که روی برگه معافیت تحصیلیتون درج شذه است.

 163. Fa
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام.
  اگر در کنکور ارشد انتخاب رشته کنیم و چیزی قبول نشویم باز هم سال بعد محروم میشویم؟
  اگر شبانه قبول شویم و نرویم چطور؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر در صورت قبولی در دوره های روزانه از انتخاب رشته دوره های روزانه سال بعد محروم می شوید و این محرومیت شامل دیگر دوره ها نمی شود.

 164. علیرضا
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من مدرک فوق دیپلم دارم
  و برا اینکه مشکل نظام وظیفه نداشته باشم و غیبت نخورم امسال دانشگاه آزاد کارشناسی ثبت نام کردم میخواستم بدونم میتونم کنکور سراسری ۱۴۰۱شرکت کنم یا نه! لطفا راهنمایی کنند

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   بله اگر برای دانشگاه آزاد اقدام کنین شما برای کنکور سال بعد شانس دارین

 165. هانیه
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۳

  سلام ببخشید من ۲۵درصد جانبازی دارم کنکور هنر شرکت کردم الان واسه دانشگاه صداوسیما روزانه با شرایط خاص قبول شدم ولی من پشیمون شدم . اگه مراحل ثبت نام رو انجام ندم مشکلی پیش نمیاد ؟؟یعنی من میتونم سال دیگه هم از سهمیه ۲۵درصدام استفاده کنم یا اینکه اگر ثبت نام نکنم ب منزله انصراف میشه و سهمیه ام رفته ؟؟لطفاا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای استفاده از سهمیه 25 % با توجه به اینکه برای مصاحبه مد نظر ندارید که اقدام کنید و شرایط استفاده از سهمیه شرط قبولی نهایی داوطلب است اگر در قبولی نهایی سراسری دانشگاهی پذیرفته نشوید مجدد میتوانید سال اینده استفاده کنید ولی در صورت قبولی در هر رشته و یا دانشگاه در قبولی نهایی امکان استفاده مجدد از سهمیه ندارید موفق باشید

 166. نیکا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام من ورودی ۹۶ پزشکی تعهدی هستم امسال میتونم انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقتتون بخیر.. چون در مقطع دکتری هستش نمیتوانید انصراف بدید مگر اینکه ارگان مربوطه باهاتون موافقت کنه

 167. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۶

  من تلفن ثابت ندارم.تلفن همراهی نیست تماس بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقت شما به خیر ،نه متاسفانه

 168. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام وقت بخیر.
  من لیسانس مکانیک دارم.در کنکور ۴۰۰ شرکت کردم و چیزی ک خواستم نشد.میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقت شما به خیر موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری 1401 به این صورت هست که اگر شما انتخاب رشته انجام دهید و دانشگاه های روزانه قبول شوید و ثبت نام نکنید و یا انصراف دهید از انتخاب رشته دانشگاه های روزانه در کنکور سال بعد محروم می شوید.

   • علدی
    ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

    و این محرومیت از دانشگاه روزانه سال ۱۴۰۱ ،شامل عدم انتخاب رشته فرهنگیان هم میشه ؟ و درخواست لغو محرومیت رو بعد از اعلام نتایج نهایی بایدبه سنجش بزنیم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۰

     بله دیگه فرهنگیان هم جز دانشگاه های روزانه محسوب میشه

 169. ندا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام من امسال کنکوردادم امامعدلم رو اشتباه واردکردم انتخاب رشته نکردم ایاازکنکور۱۴۰۱محرومم؟چه جوری بفهمم محروم شدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام وقت شما به خیر اگر شما انتخاب رشته انجام دهید و دانشگاه دولتی و رشته های روزانه قبول شوید و برای ثبت نام اقدام نکنید از انتخاب رشته دوره های روزانه کنکور سال بعد محروم میشوید.اشتباه وارد کردن معدل جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری نیست.

 170. حنانه
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام با معدل کتبی زیر ده میشه کنکور سراسری ثبت نام انجام داد؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام بله میشه ثبت نام رو انجام داد

   • حنانه
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

    سلام ببخشید بعد میشه اگه قبول شد انتخاب رشته انجام داد و برای دانشگاه اشکالی نداره؟

 171. پرنیا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من دانشجو روزانه ام مهر ماه میرم ترم 6 من میتونم کنکور1401 شرکت کنم بدون انصراف بعدش واسه پزشکی آزاد انتخاب رشته کنم بعد اگه قبول شدم انصراف بدم از روزانه

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقتتون بخیر. اگر از داشنگاه سراسری انصراف بدید محرومیت داره

 172. A
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام خسته نباشید ببخشید سوالی داشتم اگر در دانشگاه آزاد رشته های بدون آزمون شرکت کنم که زمانش تا ۳۰ مرداده ، و احیانا نرم برای کنکور سال بعد محروم میشم ؟ یا محرومیت خاصی داره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای اقدام به شرکت در کنکور سراسری سال 1401 محرومیت با توجه به ثبت نام در دانشگاه ازاد ندارد و میتوانید در صورت عدم ثبت نام ویا تحصیل در دانشگاه ااد اقدام به ثبت نام در کنکور سال اینده داشته باشیدموفق باشید

 173. اسرا نوروزی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام من کارشناسی ارشد رشته جغرافیا دارم هردو مقطع روزانه خوندم آیا سال 1401 میتونم کنکور رشته تجربی جهت دکترای عمومی داروسازی شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام نوروزی
   با توجه به موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری شما متاسفانه نمیتونید

 174. mojdeh
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۴

  سلام وقتتون بخیر اگر امسال از رشته های غیرانتفاعی قبول بشم نخوام برم سال دیگه محرومیت داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام
   خیر اگر در دانشگاه غیر انتفاعی پذیرفته بشید و شرکت نکنین.برای سال بعد محرومیت ندارید

 175. مینا
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۹ کنکور شرکت کردم و بعداز انتخاب رشته،رشته مدیریت صنعتی دانشگاه روزانه ورودی بهمن قبول شدم،می خواستم برای کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم ولی تا الان انصرافم رو از دانشگاه ندادم،می خواستم بدونم در چه صورتی میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقتتون بخیر.
   شما تا قبل از شروع ثبت نام کنکور سراسری 1401 فرصت دارید تا انصراف قطعی خودتون رو اعلام کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 176. مینا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۹ کنکور شرکت کردم و بعداز انتخاب رشته،رشته مدیریت صنعتی دانشگاه زنجان روزانه ورودی بهمن قبول شدم،می خواستم برای کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم ولی تا الان انصرافم رو از دانشگاه ندادم،می خواستم بدونم در چه صورتی میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقتتون بخیر.
   برای ثبت نام در کنکور 1401 شما مهلت دارید تا قبل از آغاز ثبت نام کنکور سراسری انصراف قطعی خودتون رو اعلام کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 177. مینا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۶

  سلام وقتتون بخیر من سال ۱۳۹۹ کنکور شرکت کردم و بعداز انتخاب رشته،رشته مدیریت صنعتی دانشگاه روزانه ورودی بهمن قبول شدم،می خواستم برای کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم ولی تا الان انصرافم رو از دانشگاه ندادم،می خواستم بدونم در چه صورتی میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم؟یه هبر مبنی براینکه هرکسی روزانه قبول شه سال بعدش نمیتونه روزانه رو قبول شه شنیدم،یعنی امکان داره که من درصورت انصراف دادن ازدانشگاه تا تاریخ معین، سال ۱۴۰۱ نتونم روزانه رو انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقتتون بخیر.
   برای ثبت نام در کنکور 1401 شما تا قبل از آغاز ثبت نام کنکور 1401 فرصت دارید تا انصرافی قطعی خودتون رو اعلام کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 178. سارا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام من سال ۹۸ کنکور تجربی دادم و روزانه دامپزشکی قبول شدم و انصراف دادم تا توی رشته پزشکی دانشگاه پردیس آزاد ثبت نام کنم و الان ترم چهار پزشکیم ولی میخوام بدونم امکانش هست بدون انصراف از دانشگاه در کنکور هنر شرکت کنم؟

 179. .......
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  سلام.
  من کنکور هنر دادم اما رتبم خوب نشده میخواستم بدونم میتونم دانشگاه آزاد یا فنی شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام میتونی براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه هارا انجام بدید

 180. Msl
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام
  ایا شکایت از پاسخ برگ سفید محرومیت از کنکور دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر خیر ممنوعیت و مشکلی برای شرکت کنکور سال اینده 1401ندارید در صورت عدم انتخاب رشته موفق باشید

 181. zsthashemi
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام ایامی تونیم درکنکورسراسری شرکت کنیم درصورتی که دانشجویه دانشگاه علمی کاربردی هستیم؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام فرقی نمیکنه مدرک دیپلم با کارانی یا پیش دانشگاهی داشته باشبد میتونید کنکور شرکت کنید ولی اگر اقا هستید شرایط نظام وظیفه را باید بررسی کرد

 182. رضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید این مصوبه جدید شورای سنجش
  مبنی بر ممنوعیت تغییر رشته واسه ارشد 1401 از رشته های نامرتبط چقد صحت داره؟ آیا تصویب شده یا میشه؟ دارن مارو نابود میکنن. لطفا اگه میشه، پاسخ، بدید

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام از طریق کنکور ارشد میتونید تغییر رشته بدید و ممنوعیتی نداره برای کنکور سراسری

 183. مهسا
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام یه سوال.کسی که دانشجویه ترم دوم دانشگاه روزانه هستش برای انصراف باید نمرات ترم دومش ثبت بشه یا نه میتونه بدون تموم کردن ترم دوم انصراف بده و برای کنکور سال بعد شرکت کنه؟ از روزانه محروم نمیشه؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام اگه انصراف بدی یکسال از روزانه محروم میشی و زمان انصراف هم بعد از اتمام ترم تحصیلیته

 184. مریم
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام. اگر دانشجوی دانشگاه دولتی، تا مدت زمان اعلام شده، از دانشگاه انصراف نده و کنکور بده، اما قبل از انتخاب رشته انصراف بده، می‌تونه دانشگاه دولتی ثبت نام کنه؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وفت بخیر
   در صورتی که بخواهید برای کنکور سراسری شرکت کنید قبلش باید انصراف بدین

 185. سعید
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۳

  سلام..ببخشید من شرایطم خاصه خواهش میکنم جواب بدین..
  من پرستاری خوندم و خدمت هم رفتم الان هم کنکور دادم و قبول شدنم در پزشکی حتمیه ..اما طرحم رو نگذروندم ..ایا ممکنه نتونم ثبت نام کنم یا ممنوعیتی وجود داشته باشه ؟ لطفا جواب بدین..

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام شما فقط یکبار حق ثبت نام در دانشگاهه ای روزانه رو دارید

  • پویا
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام من رشته ام کامپیوتر دیپلم گرفتم الان میخوام کنکور بدم باید چیکار کنم هیچی نمیدونم از کنکور اگه میشه کامل توضیح بدید

   • moshaverarshad
    ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

    سلام جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید صفرتا صد کنکور را دریافت کنید

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

    با مرکز مشاوره تماس بگیرین مشاورین خبره ما اطلاعات لازم رو بهتون میگن

 186. محدثه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام خسته نباشید اگه کسی سال 1400 کنکور بده و قبول نشه سال بعد کنمور میتونه شرکت کنه و آیا شرایطش با بقیه دانش آموزان که کنکور 1401 رو دارن متفاوته (از نظر بودجه بندی کتاب)

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام نه ممنوعیتی وجود نداره و مثل بقیه داوطلبان ازمون میده

 187. محسن
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من بدلایلی نمیتونم سر جلسه کنکور حاضر شم ایا نرفتن به ازمون برای کنکور سال بعد محرومم میکنه؟ممنونم

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   خیر ممنوعیتی برای شرکت در کنکور سال بعد نداره

 188. علیرضا
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام من دانشجو روزانه فنی حرفه ای هستم ترم دوم دانشگاه میتونم در کنکورسراسری رشته انسانی 1401 شرکت کنم

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام ن متاسفانه نمیتونین شما یکسال پس از انصراف نمیتونین روزانه پذیریش بگیرید

 189. سارا
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  باعرض سلام و وقت بخیر خدمت شما
  من فارغ التحصیل کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه دولتی و مقطع روزانه هستم. تمایل دارم تا مجدد در کنکور سراسری شرکت کنم؛ اما گویا اجازه شرکت در کنکور سراسری ملزم به آزاد سازی مدرک و پرداخت هزینه تحصیل هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام سارا
   بله شما باید مدارکتونو ازاد سازی کنید و هزینه هم پرداخت کنید
   جهت انجام مراحل با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل بفرمایید

 190. مائده
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام بنده سال ۱۳۷۴ دیپلمم رو گرفتم اون موقع به جای پیش دانشگاهی سال چهارم دبیرستان بود . دیپلمم انسانی بود آیا اگر برم مدرک دیپلمم رو از آموزش پرورش بگیرم میتونم سال ۱۴۰۱ در کنکور تجربی شرکت کنم؟

 191. مهدی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدین سوالم خیلی حیاتی هست من سال ۹۹ رتبه ۳۵۴۳ را کسب کردم ولی به دانشگاه مورد علاقم نرسیدم برای همین اصلا انتخاب رشته نکردم و به عبارتی یک سال موندم پشت کنکور تا در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم اما مشکلات زیادی این یکسال داشتم ولی بازم توی کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم ولی به خودم امیدی ندارم میشه بگید وقتی که نتایج کنکور بیاد و من دوباره اصلا انتخاب رشته نکنم میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم برای دانشگاه روزانه یا نه لطفا جواب بدین خیلی ممنون میشم 🌹🙏

  • moshaverarshad
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۷

   سلام مهدی
   بله شما میتونید مجدد انتخاب رشته کنید

 192. زهرا
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۳

  سلام. من با مدرک لیسانس دانشگاه دولتی، کارمند پیمانی دانشگاه علوم پزشکی هستم، آیا میتونم در کنکورسراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم و در رشته پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل کنم. ممنون میشم اگر جوابمو بدین

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام
   بله شما میتوانید کنکور مجدد بدین و از رشته های پزشکی و پیراپزشکی قبول بشین

 193. ناشناس
  ۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام ……خسته نباشید …..اگر کسی که دانشگاه روزانه قبول شده ، غیر مجاز و بدون انصراف در کنکور شرکت کند ….آیا فقط از رشته ای که قبول شده محروم میشه یا از دانشگاه خودش هم اخراج میشه؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام ممنون
   از رشته ای که قبول شده مردود میشه

 194. اریانا
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم منی که رشته م حسابداری فنی حرفه ای هستش کنکور کاردانی به کارشناسی دادم ولی درسم مانده بود یعنی یه ترم بعد ورودی مهر روزانه همون دانشگاه خودمان قبول شدم واولویت های دیگه پذیرفته نشدم میخواستم بدونم چیکار کنم ؟ ازکنکور سال بعد محرومم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۳

   سلام‌ در صورتی که ازمون دادین پذیریش گرفتین سال بعد از دوره روزانه محروم میشین

 195. Fwtme
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۰

  سلام وقت بخیر من یک دانش اموز پایه یازدهم رشته تجربی هستم و امسال کنکور ازمایشی ثبت نام کردم واسه امادگی سال بعدم اما بعضی ها میگن اگر سازمان سنجش بفهمه دوسال از کنکور محروم میشی؟ایا همچین حرفی صلاحیت داره؟
  من خیلی نگرانم خواهش میکنم جواب بدین

 196. سارا
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام اگر تربیت معلم قبول, شده باشم میتونم دریکی, ازرشته های, دانشگاه ازادبرای کنکور شرکت کنم مثلا پرستاری ازاد؟

  • مشاور ارشد
   ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۶

   سلام در صورتی که حق التدریس داشته باشی نمیتونی در صورتی میسر میشه که انصراف بدی جریمه پرداخت کنی

 197. فرهاد
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام خسته نباشید
  من رشتم کاردانی بود ۹۹ فارغ تحصیل شدم و در یک دانشکده دماوند قبول شدم
  و امسال در کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم خاستم ببینم در صورتی ک در کنکور شرکت نکنم محروم میشم؟؟؟

 198. کاربر
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من شهریور ماه سال ۹۹ دیپلم فنی حرفه ای گرفتم و همون سال با سوابق تحصیلی دانشکده انقلاب اسلامی تهران / دولتی/روزانه/بهمن ماه/ قبول شدم و الان که برج بهمن هستیم تازه کلاس های مجازی شروع شده (ترم یک).
  ولی بنا به دلایلی مثل راضی نبودن از رشته تحصیلی ام و علاقه نداشتن به این رشته میخام کنکوذگر انسانی ۱۴۰۰ شرکت کنم و دانشکاه فرهنگیان شرکت کنم ، ضمن اینکه میخام از دانشکاه انصراف بدم و ثبت نام کنکور سراسری بکنم برای همین از انتخاب رشته روزانه برای سال ۱۴۰۰ محروم هستم ، تاریخ ۹۹/۱۰/۱۷ به سازمان سنجش درخواست رفع محرومیت دادم اما با این‌ روش
  انتخاب عنوان : سراسری
  سال ۹۹
  الان حدود ۲۰ روزه‌که درخواست دادم اما هیچ جوابی ندادن و کمتر از چند روز دیگر شروع ثبت نام آزمون هست. بنظرتون چیکار کنم درخواست جدید به سازمان سنجش بدم؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۲

   سلام دوباره درخواستتون رو ثبت کنید

 199. ونوس
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام من سوالی را از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش پرسیده ام اما بیش از 20 روز است که پاسخی نداده اند. 10 روز پیش مجدد پیام دادم که پاسخ سوالم را بدهند . که پیغام دادن در حال بررسی است. من باید چه کار کنم؟ آیا اگر دوباره پیام بفرستم مشکلی ایجاد نمیکند؟

 200. احمد
  ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲

  سلام من دانشجویه ترم یک کاردانی دامپزشکی هستم.
  می خواستم بدونم می تونم کنکور 1400 شرکت کنم؟

 201. زهراط
  ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

  سلام. من کارشناسی روزانه با سهمیه۲۵ درصد در سال۹۵فارغ التحصیل شدم و ارشد غیرانتفاعی را در سال۹۷ گرفتم، میخام در کنکورسراسری۱۴۰۰ تجربی (پزشکی) شرکت کنم ، مانعی نداره ؟ و اینکه آیا میتونم مجددا از سهمیه۲۵ درصد استفاده کنم؟ برای دانشگاه آزاد میتونم از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم.؟ تو رو خدا جوابمو بدین ،مننونم

 202. امیر حسین
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من در کنکور99 شرکت کردم ودر دوره روزانه قبول شدم اما به رشته ای در دوره شبانه تغییر اولویت دادم ویه ماه بعد رفتم سر کلاس ایا میتونم در کنکور 1400 شرکت کنم و زمان انتخاب رشته دوره روزانه رو انتخاب کنم

 203. سجاد
  ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام ممنون که پاسخ دادید اما پس این اطلاعیه سازمان سنجش یعنی چی ؟
  اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 ثبت نام نموده و در اين مرحله نیز در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته، در صورتی که تمايل به انصراف از شرکت در آزمون سال 1400 را دارد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ 99/10/30 هزينه ثبت‌نام به وی عودت داده می‌شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 حذف خواهند شد.

 204. سجاد
  ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۳

  سلام عرض ادب
  بنده برای ازمون ارشد 1400ثبت نام کردم وبعد در کنکور ارشد 99تکمیل ظرفیت روزانه قبول شدم میخوام از شرکت در از مون 1400انصراف وهزینه ثبتنام پس بگیرم چکار باید بکنم؟ ممنون از راهنمایی تون

  • مشاور ارشد
   ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام هزینه ثبت نام عودت داده نمی شود و نمی توانید انصراف دهید مگر در فرصت مجدد.

 205. حامد
  ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام وقتتون بخیر، من امسال1399 کنکور کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم، آیا سال 1400 میتونم سراسری تجربی شرکت کنم؟ سال 1401 چطور؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی نگرانم کرده کارت پایان خدمت دارم مشکل وظیفه ندارم

 206. مهین
  ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام ،من امسال کنکور ۹۹شرکت کردم و شبانه قبول شدم‌ و ثبت نام اینترنتی‌ انجام دادم و هنوز هم مدارکم‌ رو برای دانشگاه‌ ارسال نکردم، میتونم در کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم؟‌

 207. زینب
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام، من امسال روزانه قبول شدم ولی ثبت‌نام نکردم؟ آیا از کنکور سال آینده محروم هستم؟

 208. اتاناز
  ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام من سال اخر پرستاریم میخوامو اینکه دانشگاه دولتی هستم کنکور سراسری شرکت کنم ولی خب پرستار ها 2سال طرح طرح اجباری دارند ایا من میتونم کنکور سراسری شرکت کنم

 209. H
  ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام برادر من در دانشگاه پیام نور در سال 98 ثبت نام کرده ودوباره در کنکور شرکت کرد و از طریق سوابق تحصیلی از دوره روزانه قبول شدو نمیخواد ثبت نام کنه ایا برادر من از شرکت در کنکور سراسری سال 1400 محروم میشه ؟ و اینکه ایامیشه دوبار انصراف داد یانه؟؟ممنون

 210. محسن
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶

  ایا تعهدی ها هم جز محدودیت های کنکوره باید ی سال صب کنیم

 211. فاطمه
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام …یعنی با پرداخت جریمه هم از کنکور 1400 برای رشته های دولتی محروم می شم؟

 212. محسن
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام من پرستاری تعهدی در اومدمه آیا امسال هم میتونم کنکور بدم….. چجوریه

 213. فاطمه
  ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام وقت بخیر ..من کنکور 99 رو شرکت کردم بعد از انتخاب رشته دولتی قبول شدم ..ولی علاقه ای ب رشته هایی ک قبول شدم ندارم ب همین دلیل می خوام انصراف بدم …با توجه ب مطالبی ک خوندم از کنکور 1400 برای دولتی ها محروم می شوم ولی میشه مستقیما از خود دانشگاه انصراف داد بعد کنکور 1400 رو شرکت کرد یا بعد از گذروندن یک ترم در دانشگاه انصراف داد بعد در کنکور شرکت کرد ؟…ولی بنظرم در هر صورت باید جریمه رو پرداخت کرد ؟درسته؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام بله شما جزو موارد ممنوعیت کنکور می شوید که در مطالب بالا به آن اشاره شده است موفق باشید.

 214. مریم
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱

  وقتتون بخیر من هرچی تماس گرفتم با این شماره ثبت شده در سایت ممکن نبود خواهش میکنم جواب بنده رو بصورت ایمیل بدین ک بدونم تکلیفم چیه …ممنونم از زحماتتون … ورودی سال ۹۴ حقوق مجازی هستم (که البته دوره شبانه محسوب میشد )و بدلیل مشروطیت حکم اخراجی زدن برام اما چندسال پیگیر نشدم قصد ادامه تحصیل دارم و میخام کنکور تجربی بدم تکلیفم چیه میتونم شرکت کنم کنکور رو یا خیر ؟ چ اقداماتی باید انجام بدم ؟

 215. ..
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر..من امسال بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم..ثبت نام هم کردم..میخواستم بدونم اگه انصراف بدم میتونم توی کنکور1400شرکت کنم؟

 216. مریم یوسفی
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۲

  سلام من سال ۹۴ حقوق مجازی شیراز قبول شدم و چهار ترم خوندم اما با شرایط بد و ترم چهارم به بعد دیگه نرفتم چون سقف مشروطیت ام پر بود حکم اخراجی گفتن میزنن برام الان تکلیفم چیه میتونم کنکور شرکت کنم و اگه روزانه قبول بشم ممانعتی ندارن این سوابق من برام؟ چیکار باید بکنم الان؟تورو خدا جوابمو بدین خیلی مضطربم…

  • مشاور ارشد
   ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام شرایط شما خیلی پیچیدس و چندین مورد رو واسه شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید حتما توجه نمایید از جمله سنوات نظام وظیفه…

 217. فاطيما
  ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام ببخشيد من دانشگاه ملي يك رشته در نوبت دوم قبول شدم و اصلاً ثبت نامي بعداز ديدن نتايج نهايي انجام ندادم
  آيا ميتونم سال بعد كنكور سراسري شركت كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام خانم کریمی شما جزو موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 99 می شوید برای اطلاع و دریافت مشاوره تحصیلی با مجموعه تماس بگیرید .

 218. فریبا عزیزی
  ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام من با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه ارومیه قبول شدم میخوام ثبتنام کنم اگه ثبتنام کنم دوباره میتونم 1400کنکور بدم و سعی کنم دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم
  اگه قبول بشم میتونم از سراسری ارومیه انصراف بدم؟

  • irantahsil
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸

   با سلام و احترام بله امکان شرکت در کنکور رو دارید فقط قبل از انصراف حتما مقاله شرایط انصراف از دانشگاه سراسری رو مطالعه کنین .

 219. محبوبه
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶

  خیلی ممنون از پاسخگویی به موقع وزمانیکه گذاشتین

 220. پریسا
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام خسته نباشین
  من سال 96 دوره شبانه ثبت نام کردم اما بنا به دلایلی هیچکدوم از کلاس هارو شرکت نکردم؛بهمن سال96 دانشگاه به من انصرافی زده ولی تسویه نکرده بودم که امسال شهریور ماه رفتم و تسویه کردم ولی تاریخ انصراف و توقف تحصیلیم خورد به همون بهمن 96؛الان من که روزانه قبول شدم میتونم ثبت نام کنم یا لغو میشه قبولیم؛خواهش میکنم زودتر جواب بدین؛

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام شرایط و موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1400 ارائه نشده ولی طبق روال سالهای قبل چون بیش از دو سال از انصراف شما می گذره پس شما می تونید الان تحصیل نمایید .

 221. محبوبه
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام.من سال 85در کنکور سراسری دوره روزانه رشته کاردانی بهداشت محیط قبول شدم ولی بنا به شرایطی نتونستم ادامه بدم و شرایط نامعلومی دارم نمیدونم الان اخراج شدم یا هرچیز دیگه.چون دانشگاهم شهرستانه و شوهرم اخلاق مناسبی نداشت نتونستم برم و تکلیف خودم و مشخص کنم فقط از طریق اس ام اسی که برام اومد وام هایی رو که از دانشگاه گرفته بودم و تسویه کردم .الان بعد چند سال میخام ببینم چه شرایطی دارم میتونم ادامه تحصیل بدم تو همون رشته .یا اینکه باید دوباره کنکور بدم لطفن من و راهنمایی کنین

  • مشاور ارشد
   ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۸

   سلام خانم محبوبه
   با توجه به ممنوعیت شرکت در کنکور برای کسایی که قبول شدن و انصراف داده باشند یکسال نمیتواننددر دانشگاه روزانه ادامه تحصیل بدهند ولی با توجه به شرایط شما که سال 85 قبول شدین نرفتین قطعا اخراجی خوردین در صورتی که بخوایین ادامه تحصیل بدهید بایستی کنکور سال 1400 شرکت کنید

 222. Pari
  ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در صورت تحصیل در کاردانی جامع علمی کاربردی ، امکان شرکت در ازمون سراسری همزمان با تحصیل وجود داره یا نه ؟
  ممنون

 223. Pari
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در صورت ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی که نیمه دولتیه ، امکان شرکت در ازمون سراسری در حین تحصیل رو داریم یانه؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام شما جزو موارد اشاره شده در موارد ممنوعیت شرکت در کنکور هستید و متاسفانه امکان تحصیل در دو رشته همزمان میسر نیست .

 224. امیرحسین
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام
  اگه انتخاب رشته کنیم و دربیایم ولی دانشگاه ثبت نام نکنیم به خاطر تجدیدی که داریم
  آیا از کنکور سال بعد محروم میشیم.

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام اگه در دانشگاه روزانه قبول بشید بله محروم می شوید .

 225. مریم
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام من بهمن ۹۸ در دوره روزانه پدیرفته شدم وثبت نام کردم و سال ۹۹ هم در کنکور شرکت کردم الان من اجازه ثبت نام در دوره های پردیس یا ازاد را هم ندارم چون انصراف ندادم از دانشگاه

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام بله شما باید اول از دانشگاه انصراف بدید بعد برای ثبت نام مراجعه نمایید .

 226. علی
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام خسته نباشید بنده امسال کنکور 99 رو شرکت کردم ولی به علت یک عمل جراحی سنگین نتونستم امسال رو اونطور که باید و شاید درس بخونم خواستم بدونم اگر امسال رو انتخاب رشته نکنم ( ینی هیچ رشته ای رو انتخاب نکنم) ایا میتونم سال بعد هم شرکت کنم؟

 227. Mrym
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸

  ببخشید کسی ک غیر مجاز شده باشه جز دانشگاه ازاد سال دیگه میشه کنکور بده؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام بله می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 228. زهرا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۸

  سلام و وقت بخیر …خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدیم ..من امسال کنکور تجربی ثبت نام کردم ولی اگه کارت ورود به جلسه رو بگیرم و در آزمون شرکت نکنم (مثلا به خاطر مریض شدن) ایا سال دیگه از ثبت نام و شرکت در کنکور تجربی محروم هستم؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام ن میتونین سال بعد شرکت کنید

 229. بزرگمهر
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  اگر که در کنکور سراسری 99شرکت نکنیم برای سال اینده میتونیم شرکت کنیم یا محرومیت داره؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام بزگمهر
   میتونین سال بعد شرکت کنید با توجه به اینک کنکور سراسری 99 شرکت نکنید

 230. امیر
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام.اگه کنکور۹۹ شرکت کردم بعد از اعلام نتایج اول از رتبه و ترازم راضی نبودم میتونم سال بعد کنکور شرکت کنم ؟

  • dr-naqizade
   ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۴

   سلام در صورتی که انتخاب رشته کنید و یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین اونموقع برای سال بعد نمیتونین برای داتشگاه سراسری انتخاب رشته کنید

 231. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹

  و اینکه میتونم با دیپلم تجربی سال دیگه کنکور ریاضی بدم و یا اینکه باید دیپلم ریاضی بگیرم ممنون میشم اگه جواب بدید

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۱

   بله میتونین کنکور ریاضی بدین

 232. فاطمه
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام اگر در کنکور نود و نه غیبت کنیم و شرکت نکنیم از کنکور سال بعد محروم میشیم؟!

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۷

   سلام فاطمه خانم
   ن محروم نمیشین

 233. امیر
  ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام من دانشجو دانشگاه ازادم و از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه ازاد شدم.الان توی کنکور 99 ثبت نام کردم ولی انصراف ندادم.میتونم بعد اعلام نتایج کنکور 99 اگه در رشته ای قبول شدم برم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و بعد برم سراسری؟
  چون اگه قبول نشم نمیخوام این رشته ای که دارم رو از دست بدم.

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۲

   سلام و وقت بخیر
   بله شما میتونید در صورتی که از دانشگاه سراسری از رشته مورد علاقتون قبول بشین پس از ان انصراف بدین از دانشگاه ازاد

 234. ناصر
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۲

  سلام من کنکور 98 شرکت کردم . پس از اعلام نتایج و انتخاب رشته امیدی به قبولی در اون رشته ها نداشتم . لذا لیست انتخاب رشته رو پر کردم . شانسی در چند رشته قبول شدم . اما علاقه ای به اون رشته ها نداشتم . و ثبت نام دانشگاه رو انجام ندادم . آیا می توانم در کنکور 99 شرکت کنم ؟

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۱

   سلام و وقت بخیر در صورتی که یکی از دانشگاه های سراسری قبول بشین و انصراف داده باشین نمیتونین سال بعدش شرکت کنید ولی در صورتی که انتخاب رشته نکنید میتونید

ایران تحصیل
تماس با مشاور