ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ + تحلیل آزمون و سوالات

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۹ تیر ۱۴۰۳
تعداد داوطلبان کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با اطلاع از اطلاعات به روز شده تعداد داوطلبان کنکور از سازمان سنجش، متقاضیان می‌توانند تا با بررسی تعداد شرکت کنندگان در هر یک از گروه‌های آزمایشی شامل ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر، به رتبه و تراز خود دست پیدا کنند. اطلاعات ارائه شده توسط سازمان سنجش به متقاضیان این امکان را می‌دهد که تصمیم به انتخاب رشته تحصیلی خود را با دقت بیشتری بگیرند و با شناخت دقیق تر از شرایط و آمار حاضر، مسیر تحصیلی خود را انتخاب کنند.

کنکور سراسری ۱۴۰۳ در دو نوبت برگزار می‌شود و تعداد شرکت‌کنندگان در هر نوبت متفاوت است. پیش‌بینی می‌شود تعداد داوطلبان در نوبت دوم بیشتر باشد زیرا آخرین فرصت برای شرکت در آزمون است. تعداد داوطلبان کنکور در سال‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. این افزایش تعداد داوطلبان می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله اهمیت بیشتر به تحصیلات عالی و رقابت شدیدتر برای ورود به دانشگاه‌ها باشد.

تعداد شرکت کنندگان کنکور

با پایان مهلت ثبت‌نام تاریخ کنکور، سخنگوی سازمان سنجش اعلام کرد که تعداد داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، به پایان رسیده است. میزان شرکت‌کنندگان هر نوبت از کنکور سراسری در جدول زیر آمده است.

گروه آزمایشی زمان برگزاری جمع داوطلب داوطلب زن داوطلب مرد درصد داوطلب زن درصد داوطلب مرد
گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۲۸ هزار و ۳۶۲ داوطلب ۴۷ هزار و ۱۱۲ نفر ۸۱ هزار و ۲۵۰ نفر ۳۷ درصد ۶۳ درصد
گروه آزمایشی علوم انسانی صبح پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۳۸۴ هزار و ۹۶۰ داوطلب ۲۵۰ هزار و ۳۴۵ نفر ۱۳۴ هزار و ۶۱۵ نفر ۶۵ درصد ۳۵ درصد
گروه آزمایشی هنر عصر پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۵۲ هزار و ۸۱۹ داوطلب ۴۱ هزار و ۳۱۷ نفر ۱۱ هزار و ۵۰۲ نفر ۷۸ درصد ۲۲ درصد
گروه آزمایشی زبان‌های خارجی عصر پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۸۴ هزار و ۵۶۷ داوطلب ۵۵ هزار و ۳۷۴ نفر ۲۹ هزار و ۱۹۳ نفر ۶۵ درصد ۳۵ درصد
گروه‌ آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۵۰۱ هزار و ۸۱۰ داوطلب ۳۵۵ هزار و ۵۰۸ نفر ۱۶۶ هزار و ۳۰۲ نفر ۶۷ درصد ۳۳ درصد
جمع یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۱۸ داوطلب ۷۲۹ هزار و ۶۵۶ نفر ۴۳۲ هزار و ۸۶۲ نفر ۶۳ درصد ۳۷ درصد

تعداد شرکت کنندگان کنکور

تعداد غایبین کنکور

بعد از برگزاری آزمون کنکور سراسری و قبل از اعلام نتایج آزمون، سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org اطلاعاتی مانند تعداد زنان و مردان شرکت کننده در این آزمون، تعداد غایبین کنکور در جلسه آزمون را منتشر می‌کند. پس از انتشار جزئیات بیشتر درباره شرکت کنندگان در کنکور سراسری ۱۴۰۳، اطلاعات مربوط به آنها به صورت جدولی در این بخش اعلام خواهد شد.

تعداد داوطلبان کنکور به تفکیک سهمیه مناطق

در دفترچه ثبت نام کنکور  سراسری، مقررات مختلفی برای تعیین سهمیه داوطلبان وجود دارد که یکی از این سهمیه‌ها سهمیه مناطق است. این تقسیم بندی باعث می شود که داوطلبان برای رقابت، به جای با تمامی داوطلبان کنکور سراسری، با داوطلبان دیگر در همان سهمیه مسابقه دهند.

این مقاله درباره وضعیت سهمیه مناطق در کنکور سراسری سال‌های گذشته صحبت می‌کند و پس از اعلام تعداد داوطلبان سهمیه مناطق در کنکور ۱۴۰۳، به‌روز خواهد شد.

تعداد داوطلبان کنکور به تفکیک سهمیه مناطق
گروه آزمایشی تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 1 تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 2 تعداد داوطلبان سهمیه منطقه 3
علوم ریاضی 39852 48601 35215
تجربی 84669 172887 194660
انسانی 43898 102992  204089
زبان ‌های خارجی 37385 53789 57220
هنر 30758 43266 46964

تعداد داوطلبان کنکور به تفکیک سهمیه ایثارگران

با توجه به تخصیص 30 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به دارندگان سهمیه ایثارگران، افراد دارای این سهمیه سالانه در معرفی گروه آماری شرکت‌کنندگان خود در آزمون، به دنبال تعیین میزان رقابت موجود بین داوطلبانی که دارای این سهمیه های کنکور سراسری هستند. به همین دلیل، تعداد داوطلبان سهمیه ایثارگران با درصد‌های 25 و 5 در این بخش مشخص شده است.

تعداد داوطلبان کنکور به تفکیک سهمیه ایثارگران
گروه آزمایشی تعداد داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران تعداد داوطلبان سهمیه 25 درصدی ایثارگران
علوم ریاضی 7689 1249
تجربی 43968 13508
انسانی 20012 4715
زبان ‌های خارجی 11170 1675
هنر 1945 9422

تعداد داوطلبان کنکور به تفکیک سهمیه ایثارگران

تعداد شرکت کنندگان کنکور به تفکیک رشته

در حال حاضر، تعداد نهایی شرکت‌کنندگان نوبت اول کنکور سال 1403 مشخص شده است؛ اما تعداد حاضرین در جلسه کنکور تیر ماه 1403 دقیقاً مشخص نشده است. جدول‌های زیر حاوی آمار شرکت‌کنندگان کنکور دی و ثبت‌نام کنندگان کنکور تیر ماه است و پس از اعلام نهایی شرکت‌کنندگان آزمون نوبت دوم، اطلاعات آپدیت خواهد شد.

تعداد شرکت کنندگان کنکور به تفکیک رشته
گروه آزمایشی تعداد داوطلبان
علوم ریاضی و فنی 130 هزار و 95 نفر
علوم تجربی 470 هزار و 577 نفر
علوم انسانی 318 هزار نفر
هنر 55 هزار نفر
زبان های خارجی  66هزار نفر نفر

 

لطفاً توجه داشته باشید که جدول بالا بر اساس آمار کنکور سراسری سال 1401 به روز شده است. پس از انتشار آمار کنکور سراسری سال 1403، این مقاله به‌روز خواهد شد.

برای دانلود فایل PDF مقاله تعداد داوطلبان کنکور کلیک کنید.

3.1/5 - (18 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تعداد داوطلبان ثبت‌نامی کنکور ۱۴۰۳ چقدر است؟

با توجه به عدم برگزاری کنکور ۱۴۰۳، در سال گذشته تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که تعداد داوطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف در این مقاله تفکیک‌ شده‌ است.

تعداد داوطلبان سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی تجربی در سال گذشته چگونه بوده است؟

۱۳ هزار و ۵۱۲ نفر بوده است که در این مقاله تعداد داوطلبان سهمیه ایثارگران ۲۵ و ۵ درصدی به تفکیک گروه آزمایشی ارائه‌ شده‌ است.

تعداد داوطلبان کدام سهمیه مناطق بیشتر است؟

تعداد داوطلبان سهمیه مناطق هر گروه آزمایشی متفاوت است و تعداد نفرات شرکت‌کننده در هر منطقه به تفکیک در متن مقاله ارائه‌ شده‌ است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام سایت مای سنجش + ورود پروفایل شخصی my.sanjesh.org

  ثبت نام سایت مای سنجش 1403 + ورود پروفایل my.sanjesh

  ثبت نام در سایت مای سنجش و ورود به پروفایل سازمان سنجش از طریق آدرس my.sanjesh.org یکی از مراحل مهم برای داوطلبان کنکور و آزمون‌های سراسری در ایران است. با ثبت نام و ورود به این سایت، کاربران می‌توانند به...
 • کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای portaltvo

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای ۱۴۰۳ برای داوطلبانی که در مرحله آزمون کتبی نمره حد نصاب را کسب نموده اند، الزامی می باشد. بر این اساس، متقاضیان گرامی بایستی در زمان های مقرر و قبل...
 • کارت ورود به جلسه کنکور

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۳ + sanjesh.org

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ از طریق وارد کردن اطلاعات کارت ملی خود در سایت سنجش انجام می‌شود. تاریخ تحویل کارت عموماً چند روز قبل از زمان‌های مقرر برای برگزاری آزمون اعلام می‌شود و داوطلبان می‌توانند...
 • کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1403 | sanjesh

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای متقاضیان این آزمون الزامی است. برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور فنی حرفه ای با کد ملی باید از طریق سایت sanjesh.org اقدام کنید. شرکت کنندگان این آزمون...
تماس با مشاور