ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان برگزاری کنکور 1401

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴
زمان برگزاری کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبان کنکور 1401 که برای اولین بار در کنکور شرکت می‌کنند را می‌توان متفاوت‌ترین داوطلبان در سال‌های اخیر دانست. زیرا با توجه به تغییراتی که در سیستم آموزشی این متقاضیان مبنی بر افزودن کلاس ششم، ادغام مقطع راهنمایی و دبیرستان، حذف پیش‌دانشگاهی و… به وجود آمده است ؛ شاید تصور این‌گونه باشد که در زمان برگزاری کنکور نیز شاهد تغییراتی خواهیم بود.

زمان برگزاری کنکور بر اساس ملاک‌های مختلفی قابل تعیین است. مثلاً از ابتدا که ثبت‌نام کنکور سراسری 1400  آغاز می گردد، ممکن است آغاز ثبت‌نام امسال ، با سال‌های گذشته دارای تفاوت باشد. و این مراحل و ترتیب آن، و همچنین روزهای تعطیل هفته به دلیل برگزاری آزمون در روزهای همین روزهای هفته می‌تواند در تاریخ برگزاری کنکور سراسری تأثیرگذار باشد.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور سراسری 1400 که با توجه به بهترین منابع مطالعه کنکور صورت می‌پذیرد، در موفقیت هر فرد ، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. قطعاً این برنامه ریزی با توجه به زمان برگزاری کنکور 1401 صورت می‌پذیرد و چنانچه داوطلبی نسبت به این تاریخ بی‌اطلاع باشد، نخواهد توانست برنامه دقیقی برای خود تنظیم نماید و همین مسئله موجب عدم نتیجه مطلوب او از برنامه ریزی خواهد گشت.

 

اطلاعیه

زمان برگزاری کنکور  دانشگاه آزاد و سراسری همانند سال های گذشته برای هر یک از گروه های آزمایشی در یک روز مشخص خواهد بود

 

 

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401

یکی از سوالاتی که داوطلبان نظام قدیم و جدید دارند، در رابطه با تاریخ برگزاری کنکور سراسری1401 می‌باشد. با توجه به تغییراتی که در سیستم آموزشی شاهد آن بوده ایم، آیا تاریخ برگزاری برای این دو دسته از داوطلبان متفاوت خواهد بود؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم خیر! زمان برگزاری کنکور 1401 برای داوطلبان محترم نظام قدیم و جدید و همچنین متقاضیان دانشگاه آزاد ، یکسان خواهد بود.

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401 را می‌توان همانند سال‌های گذشته در تیر ماه دانست که احتمال قوی در این رابطه برگزاری آزمون در نیمه اول تیرماه خواهد بود. روزهای پایانی آزمون در برنامه ریزی و حتی موفقیت ، بسیار تأثیرگذار خواهد بود و نباید تصور این‌گونه باشد که ما نخواهیم توانست موفقیت را در روزهای پایانی به دست بیاوریم.

برای اطلاع دقیق از زمان برگزاری کنکور 1401 و  تکنیک های تست زنی کنکور می‌توانید با مشاورین سایت ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا به صورت دقیق شما را از تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401 آگاه گردانند. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به کارشناسان مربوطه متصل گردید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، مشاورین ما آماده ارائه خدمات به شما متقاضیان گرامی خواهند بود.

تاریخ برگزاری کنکور سراسری

تاریخ برگزاری کنکور سراسری

 

در این بخش از مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی نسبت به تاریخ برگذاری کنکور سال 1401 در اختیار شما قرار دهیم. در قسمت زیر یک تصویر قرار داده ایم که تاریخ برگزاری 5 گروه آموزشی را مشخص کرده است. توجه داشته باشید تاریخ برگذاری کنکور از 8 تیر ماه 1401 الی 11 تیر ماه 1401 ادامه خواهد داشت و آزمون صبح روز چهار شنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه برگذار می شود.

 

جدول تاریخ برگزاری کنکور سراسری سال گذشته

در این نوشته مربوط به تاریخ برگزاری کنکور بد نیست اگر با تاریخ برگزاری کنکور سال قبل نیز آشنایی لازم را پیدا کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

مرحله زمان انجام
ثبت نام از 16 تا 24 بهمن
ویراش از 16 تا 24 بهمن
کارت ورود به کنکور از 9 تا 11 تیر
آزمون 12 و13 تیر
نتیجه اولیه 1 تا 10 مرداد
انتخاب رشته 10 تا 20 مرداد
نتیجه نهایی 15 تا 31 شهریور

 

 

اطلاعیه

زمانی که برای برگزاری کنکور سراسری سال 1401در نظر گرفته شده است از تاریخ 1401/04/08 که روز چهارشنبه می باشد شروع میشود و تا روز جمعه به تاریخ 1401/04/11 ادامه دارد.

 

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 1401

یکی از سوالاتی که متقاضیان در رابطه با کارت ورود به جلسه آزمون خواهند داشت ، مربوط به زمان انتشار این کارت و همچنین نحوه دریافت آن می‌باشد. روال هر ساله سازمان سنجش برای انتشار کارت ورود به جلسه آزمون ، بدین صورت است که یک هفته قبل از زمان برگزاری کنکور 1401 کارت ورود به جلسه آزمون قابل مشاهده و دریافت خواهد بود. در رابطه با صدور کارت آزمون دانشگاه آزاد نیز باید بگوییم که هیچ تفاوتی در صدور کارت به صورت مجزا و یا کلاً زمان صدور کارت دانشگاه آزاد و سراسری وجود نخواهد داشت. با توجه به ادغام آزمون سراسری و دانشگاه آزاد، یک هفته قبل از زمان برگزاری کنکور  کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه آزاد نیز بر روی سامانه سنجش قرار خواهد گرفت و قابل دریافت خواهد بود.

 نحوه دریافت این کارت به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاه سراسری و آزاد قابل انجام خواهد بود. با توجه به تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401 ، متقاضیان علاقه‌مند به دانشگاه سراسری و آزاد می‌توانند با مراجعه به سامانه سنجش و آموزش کشور، پس از وارد نمودن اطلاعات و مشخصات خود ، نسبت به دریافت کارت اقدام نمایند. کارت ورود به جلسه را در زمان برگزاری کنکور 1401 باید به همراه داشته باشید. برای استفاده از  مشاوره رایگان کنکور ریاضی 1400 و مشاوره رایگان کنکور تجربی 1400 و مشاوره رایگان کنکور هنر 1400 می توانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل در ارتباط باشید یا در ادامه در قسمت دیدگاه اطلاعات خود را درج نمایید تا با شما تماس گرفته شود .

 

برای کسب اطلاعات نسبت به تکنیک های تست زنی کنکور بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

رفع نقص کارت آزمون سراسری

متأسفانه برخی از مراکز کافی نت‌ها به علت مشغله‌های فراوان مبنی بر تعداد زیاد مراجعه کنندگان به هنگام ثبت نام، بدون توجه و دقت، به ثبت نام داوطلبان اقدام می‌نمایند که همین مسئله موجب وارد نمودن اطلاعات برخی از داوطلبان به هنگام ثبت نام می گردد. قبل از زمان برگزاری کنکور 1401 سازمان سنجش مهلتی به داوطلبان برای رفع نقض کارت می‌دهد.

باجه‌های رفع نقص کارت وظیفه دارند که به قبل از تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401به اصلاح ایرادات لازم بپردازند. البته نباید فراموش کرد که گاها و به ندرت ممکن است این ایرادات از طرف سازمان سنجش نیز باشد. به‌هرحال تفاوتی در اصل قضیه ایجاد نمی‌نماید و حتماً باید قبل از زمان برگزاری کنکور این ایرادات برطرف شوند در غیر این صورت آزمون داوطلبان با مشکل روبه رو خواهد شد.

این نکته را نیز باید متذکر شویم که سازمان سنجش پس از ثبت نام آزمون ، معمولاً زمانی را برای ویرایش اطلاعات در نظر می‌گیرد که با توجه به این زمان، کلیه داوطلبان می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود ، اقدام نمایند. تنها موردی که نمی‌توان به هنگام رفع نقص کارت و قبل از زمان برگزاری کنکور 1401 رفع نمود، مربوط به معول وارد نموده می‌باشد.

 

رفع نقص کارت آزمون آزمون سراسری

رفع نقص کارت آزمون آزمون سراسری

 

سامانه اطلاع رسانی زمان برگزاری کنکور 1401 

ایران تحصیل سامانه اطلاع رسانی را برای کلیه داوطلبان و متقاضیان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد راه اندازی نموده است که با توجه به آن، تمامی اطلاعاتی که کلیه متقاضیان نیارمند بدان می باشند، را در اختیارشان قرار می دهد. یکی از مواردی که داوطلبان نیازمند دانستن آن می باشند، زمان برگزاری کنکور 1401 می باشد.

همانطور که ذکر گردید، اطلاع از زمان برگزاری کنکور 1401 برای برنامه ریزی کنکور و جمع بندی کنکور بسیار ضروری می باشد زیرا زمان بندی و توجه به این زمان برای اقدامات لازم صورت می پذیرد. بنابراین افرادی که قصد موفقیت در کنکور را دارند ، لازم است کاملا با برنامه خود پیش بروند تا موفقیتشان تضمین شود.

اطلاع از تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1401 با استفاده از این سامانه قابل دسترسی خواهد بود. برای ارتباط با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل، و بهرمندی از  مشاوره رایگان کنکور و مشاوره تلفنی کنکور سراسری 1400 کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به کارشناسان مربوطه متصل شوید و تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند. شماره کارشناسان ایران تحصیل در جداول زیر قابل مشاهده می باشد.

 

سامانه اطلاع رسانی زمان برگزاری کنکور

سامانه اطلاع رسانی زمان برگزاری کنکور

 

اخبار پیرامون زمان برگزاری کنکور

طبق اعلام سازمان سنجش، کنکور سراسری سال 1401 در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در تاریخ 8 لغایت 11 تیر ماه برگزار می شود.

بر اساس اعلام سازمان سنجش  داوطلبان در زمان حضور در جلسه آزمون کنکور سراسری، باید پرينت كارت شركت در آزمون و اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار را همراه خود داشته باشند.

اگر هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار مانند پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و غیره توسط داوطلب به داخل آزمون آورده شود، علاوه بر اينكه باعث می شود وی از گزينش در آزمون محروم گردد، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي می شود و با داوطلبان براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون‌هاي سراسري برخورد خواهد شد.

در آزمون سراسری به همراه داشتن لوازم ارتباطی درحالت خاموش هم ممنوع می باشد.

 

اطلاعیه

کلیه داوطلبانی که در مهلت قانونی ثبت نام نام را انجام دادند، باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خود اقدام کنند. تا اجازه شرکت در این آزمون را داشته باشند

 

خلاصه مطلب

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ در اختیار نداشته‌اید. لازم به ذکر است بدانید که ما تاریخ و زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ را با استفاده از متن و تصویر در این مقاله به شما اطلاع دادیم. از سوی دیگر جدول تاریخ برگزاری کنکور سراسری سال گذشته را هم در این مقاله قید کردیم. در ادامه اطلاعاتی در مورد نحوه دریافت کارت ورود به جلسه، رفع نقس کارت آزمون سراسری، سامانه اطلاع رسانی، زمان برگزاری کنکور و بسیاری از موارد دیگر را در اختیار شما قرار دادیم تا شما بتوانید با آگاهی کامل برای شرکت در آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۱ اقدام کنید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد تمام نیازهای شما را مرتفع کند.

 

 

برای دانلود فایل PDF مقاله زمان برگذاری کنکور بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

4/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان برگزاری آزمون کنکور 1401 چه تاریخی است؟

زمان برگزاری از 8 الی 11 تیر ماه خواهد بود.

آیا تاریخ کنکور برای رشته های هنر و زبان متفاوت خواهد بود؟

خیر آزمون هنر و زبان نیز به صورت هماهنگ کشوری برگزار خواهد شد

آیا تاریخ برگزاری برای این دو دسته از داوطلبان متفاوت خواهد بود؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم خیر! زمان برگزاری کنکور 1401 برای داوطلبان محترم نظام قدیم و جدید و همچنین متقاضیان دانشگاه آزاد ، یکسان خواهد بود.

 

 

نظرات

 1. اصغر
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  زمان برگزاری کنکور اعلام شده؟

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

   سلام وقت بخیر طبق اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری در 4 روز میباشد

 2. عبدالله ناصری
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام، من نتونستم درس های امسالم رو تکمیل کنم، میخواستم بدونم به توجه به اینکه کرونا هم تموم شده امکان عقب افتادن زمان برگزاری کنکور امسال وجود دارد؟

  • aria
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام، عقب افتادن زمان برگزاری کنکور در سال های قبل به دلیل شیوع کرونا بود و امسال دلیلی برای عقب افتادن تاریخ برگزاری پیشبینی نمی شود.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور