ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی ۱۴۰۲ + مهلت معرفی | ایران تحصیل

معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مهلت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که مشمولان خدمت از خود می‌پرسند. زیرا آن‌ها قصد دارند بدانند که بعد از دریافت مدرک کارشناسی چقدر زمان دارند تا خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند یا اینکه برای رفتن به کارشناسی ارشد اقدام کنند. در حال حاضر اکثر دانشجویان بعد از مقطع کارشناسی ادامه تحصیل نمی‌دهند. به همین دلیل دانستن سربازی بعد از لیسانس و مهلت معرفی آن‌ها بسیار مهم است.

در حال حاضر معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی ۱۴۰۲ با توجه به آیین‌نامه سازمان نظام وظیفه مشخص شده است. بنابراین کسب اطلاعات بروز در این خصوص می‌تواند بهتر باشد. زیرا در صورتی که اگر آن‌ها زمان مشخص شده خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکنند، آنگاه وارد دوره غیبت سربازی خواهند شد که این اقدام مشکلات دیگری را برای آن‌ها خواهد داشت.

به دلیل اینکه مهلت معرفی معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی بسیار اهمیت دارد و مشمولین زیادی در این خصوص اطلاعات کامل و درستی ندارند. به همین دلیل در این مقاله از ایران تحصیل قصد داریم در این خصوص بیشتر صحبت کنیم.

 

کلیه علاقه‌مندان معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی، مهلت معرفی مشمولین خدمت، سقف سنوات تحصیلی مشمولین خدمت، تمدید سنوات تحصیلی مشمولین، سربازی بعد از لیسانس، معافیت سربازی، مدارک لازم جهت معافیت خدمت و مراحل دریافت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی با شماره‌های زیر سامانه ایران تحصیل بدون گرفتن کد تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 تماس از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سربازی بعد از لیسانس

سربازی بعد از لیسانس

 

 

جهت دریافت شرایط مهلت یک ساله سربازی روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط فراغت از تحصیل کارشناسی ۱۴۰۲

شما برای اینکه به عنوان مشمولین خدمت فارغ‌التحصیل کارشناسی به حساب بیاید باید مدارک زیر را تکمیل کنید:

 • پرونده شما کامل باشد و در آن اصل مدرک مقطع قبلی مانند اصل دیپلم برای مقطع کاردانی و اصل گواهینامه موقت فوق دیپلم برای کارشناسی را در پرونده داشته باشید. همچنین اصل تاییدیه تحصیلی ریز نمرات مقطع قبلی خود را بگیرید.
 • مشکل آموزشی نداشته باشید. این مشکلات می‌توانند شامل گذراندن کلیه واحدهای درسی، معدل بالا 12، بیش از حد مجاز مشروطیت بودن و عدم رعایت سنوات.
 • در دانشگاه‌ها خود بدهی شهریه نداشته باشید و با کلیه قسمت‌های مندرج در برگه تسویه حساب، تسویه کرده باشید.

حال اگر هر کدام از مدارک بالا را نداشته باشید، به عنوان فارغ‌التحصیل کارشناسی به حساب نمی‌آیید. بنابراین باید آن‌ها را تکمیل کرده و برای انجام مراحل بعدی با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

مراحل دریافت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی و معرفی آن‌ها به سازمان نظام وظیفه

شاید یکی از سوالاتی که به ذهن شما می‌رسد این است که سربازی بعد از لیسانس چگونه است و برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

خوب است بدانید که کسب اطلاعات بیشتر در این می‌تواند از بروز مشکلات ثانویه جلوگیری کند. زیرا بسیاری از فارغ‌التحصیلان کارشناسی بدون داشتن اطلاعات لازم در این خصوص به سازمان نظام وظیفه مراجعه می‌کنند و روند آن‌ها به مشکل برخورد می‌کند. به همین دلیل لازم است آن‌ها در مورد مراحل دریافت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی آگاه شوند.

آن‌ها برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه تنها باید مدارک فارغ‌التحصیلی خود را ارائه دهند که این مدارک را در بالا برای شما مشخص کرده‌ایم.

بهتر است مشمولین خدمت حداقل دو ماه مانده به اتمام معافیت فارغ‌التحصیلی خود به سازمان نظام وظیفه خود را معرفی کنند. در غیر این صورت وارد دوره غیبت شده و مشمول اضافه خدمت می‌شوند. در این صورت نیز آن‌ها از برخی حقوق و مزایای خود برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر محروم خواهند شد.

 

 

جهت دریافت اطلاعات در مورد مشاوره سربازی نظام وظیفه روی لینک کلیک کنید.

 

 

مراحل دریافت سربازی بعد از لیسانس

مراحل دریافت سربازی بعد از لیسانس

 

برای دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات چه شرایطی باید داشته باشیم؟

تمام فارغ‌التحصیلان کارشناسی باید برای سربازی بعد از لیسانس شرایطی را داشته باشند تا گواهینامه موقت پایان تحصیلات را دریافت کنند. البته در صورتی که آن‌ها وکیل قانونی با وکالت‌نامه محضری داشته باشند می‌توانند گواهی‌نامه موقت پایان تحصیلات خود را توسط آن‌ها نیز را دریافت کنند. حال در زیر در مورد شرایط لازم برای دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات صحبت می‌کنیم:

 • وضعیت نظام وظیفه آن‌ها مشخص شود و مدارک لازم را در این خصوص ارائه دهند.
 • اصل مدرک قبلی خود را ارائه دهند.
 • وضعیت وام دانشجویی خود را مشخص کنند که برای این کار باید به واحد وام دانشجویی دانشگاه مراجعه کنند.
 • دو قطعه عکس جدید داشته باشند.
 • رسید اصل گواهینامه مذکور را ارائه دهند.

 

 

برای معافیت پوکی استخوان روی لینک کلیک کنید.

 

 

برای انجام امور فارغ‌التحصیلی چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

یکی از اساسی‌ترین سوال‌های معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی ۱۴۰۲ این است که برای انجام امور فارغ‌التحصیلی چه کارهایی را باید انجام دهند؟ آن‌ها برای این کار باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • کپی مدارک شناسایی که شامل تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و موقت آن‌ها می‌باشد.
 • 4 قطعه عکس رنگی به همراه یک عدد تمبر 10 هزار ریالی بانک ملی
 • اصل مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی فارغ‌التحصیلان کاردانی و کارشناسی
 • اصل مدرک کاردانی فارغ‌التحصیلان کارشناسی پیوسته
 • تاییدیه دیپلم و پیش‌دانشگاهی فارغ‌التحصیلان کاردانی و کارشناسی
 • تاییدیه کاردانی فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته
 • ارائه کارت دانشجویی به آموزشگاه دانشگاه
 • اصل ریز نمرات متوسطه و پیش‌دانشگاهی خود را در صورتی که فارغ‌التحصیل کارشناسی باشند، ارائه دهند.
 • اگر فارغ‌التحصیل کارشناسی ناپیوسته هستند باید اصل ریز نمرات کاردانی خود را ارائه دهند.

حال اگر هر گونه سوالی در مورد مدارک لازم جهت انجام امور فارغ‌التحصیلی کارشناسی ۱۴۰۲ داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید تا آن‌ها هرچه سریعتر شما را برای سربازی بعد از لیسانس آماده کنند.

 

 

مدارک لازم برای معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی

مدارک لازم برای معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی

 

حداقل مهلت معرفی معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی چقدر است؟

همان‌گونه که می‌دانید تمام مشمولان خدمت تا سن 20 سال تمام می‌توانند در کنکور شرکت کنند و از معافیت تحصیلی دانش‌آموزی استفاده کنند، بعد از آن برای مقطع کاردانی دو و نیم سال، برای کارشناسی پیوسته 5 سال و برای کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته سه سال سنوات تحصیلی در نظر گرفته شده است. بعد از آن نیز دوره کارشناسی ارشد پیوسته نیز حداکثر سه سال سقف سنوات تحصیلی دارد که این رقم برای دکترای پزشکی پیوسته 8 سال و برای دکترای تخصصی 6 سال است. بنابراین مشمولین خدمت بعد از اتمام سقف سنوات تحصیلی خود باید وضعیت خدمت خود را تعیین کنند، در غیر این صورت وارد دوره غیبت شده و جریمه خواهند شد. البته کسانی که طلاب هستند حداکثر زمان مجاز برای ادامه تحصیل آن‌ها به شکل زیر است.

 

 

جهت دریافت اطلاعات در مورد مشاوره غیبت سربازی روی لینک کلیک کنید.

 

 

سنوات تحصیلی طلاب حوزه‌ علمی تشیع

سطح تحصیلی حداکثر زمان مجاز برای ادامه تحصیل
سطح یک

(از پایه 1 تا 6)

6 سال و حداکثر 9 سال

(معادل مدرک کاردانی)

سطح دو

(از پایه 7 تا 9)

3 سال و حداکثر 6 سال

(معادل مدرک کارشناسی)

سطح سه

(پایه 10 و دو سال کلاس‌های خارج از فقه)

حداکثر 3 سال

(معادل مدرک کارشناسی ارشد)

سطح چهار

(تحصیل در دروس خارج فقه)

حداکثر 12 سال

(معادل مدرک دکتری)

 

سنوات تحصیلی طلاب مدارس اهل سنت

سطح تحصیلی حداکثر زمان مجاز برای ادامه تحصیل
سطح مقدمات حداکثر تا 20 سالگی تمام

(معادل مدرک دیپلم)

سطح یک حداکثر 4 سال

(معادل مدرک کاردانی)

سطح دو حداکثر 4 سال

(معادل مدرک کارشناسی)

 

البته در صورتی که مشمولین خدمت در این مهلت زمانی دچار بیماری یا مشکل دیگری شدند، آنگاه یک سال به سقف سنوات تحصیلی آن‌ها با تشخیص کمیسیون موارد خاص اضافه می‌شود. بنابراین با توجه به مطالب گفته شده تمام دانش‌آموزان، دانشجویان مشمول و همچنین طلاب حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل خود مهلت دارند که در دانشگاه دیگری پذیرفته شوند یا اینکه خود را برای سربازی بعد از لیسانس معرفی کنند.

 

 

برای معافیت سربازی دررفتگی مفاصل روی لینک آبی کلیک کنید.

 

 

حداقل مهلت معرفی معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی

حداقل مهلت معرفی معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی

 

 

چگونه می‌توان معافیت تحصیلی کارشناسی را تمدید کرد؟

برخی از مشمولین خدمتی که در دوره کارشناسی تحصیل می‌کنند ممکن است بر اساس شرایط و مشکلاتی نتوانند در سقف سنوات تحصیلی خود فارغ‌التحصیل شوند، در این صورت آن‌ها می‌توانند با رای کمیسیون موارد خاص دانشگاه سقف سنوات تحصیلی خود را افزایش دهند. به همین دلیل سازمان نظام وظیفه حداکثر تمدید معافیت تحصیلی را برای این دانشجویان مشخص کرده است که در جدول زیر آن را مشخص می‌کنیم.

ردیف مقطع تحصیلی حداکثر سال مجاز برای تحصیل سقف قابل افزایش توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه
1 دوره 2 ساله کاردانی 2.5 1 نیمسال
2 دوره 2 ساله کارشناسی ناپیوسته 3 1 نیمسال
3 دوره 2 ساله کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 1 نیمسال
4 دوره 4 ساله کارشناسی پیوسته 3 2 نیمسال
5 دوره 5 ساله کارشناسی ارشد پیوسته 6 2 نیمسال
6 دوره 7 ساله دکتری پزشکی پیوسته 8 2 نیمسال
7 دوره 5 ساله دکتری تخصصی ناپیوسته 6 2 نیمسال

 

حال شما هر گونه سوالی در مورد آن‌ها داشته باشید و نیاز به توضیحات بیشتری در مورد سربازی بعد از لیسانس، معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی دانشجویان خارج از کشور و دانشجویان انصرافی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

جهت خروج از کشور با معافیت تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

 

 

تمدید مهلت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی

تمدید مهلت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی

 

کلیه علاقه‌مندان معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی، مهلت معرفی مشمولین خدمت، سقف سنوات تحصیلی مشمولین خدمت، تمدید سنوات تحصیلی مشمولین، سربازی بعد از لیسانس، مدارک لازم جهت معافیت خدمت و مراحل دریافت معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی با شماره‌های زیر سامانه ایران تحصیل بدون گرفتن کد تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 تماس از استان تهران

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

خلاصه مطلب

در این مقاله همواره سعی کردیم به تمامی سوالات پیرامون معافیت فارغ التحصیلان کارشناسی ۱۴۰۲ جواب دهیم تا آنها بتوانند معافیت تحصیلی خود را بعد سربازی بگیرند. هم‌چنین در مورد حداقل زمان لازم برای معرفی مشمولین به سازمان نظام وظیفه اشاره کردیم و توضیحاتی را در مورد تمدید سنوات تحصیلی مشمولین دادیم. حال اگر شما سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

جهت دانلود این مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

 

4/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حداکثر مهلت معرفی معافیت فارغ‌التحصیلان کارشناسی ۱۴۰۲ چقدر است؟

تمام فارغ‌التحصیلان کارشناسی حداکثر یک سال بعد از فراغت، انصراف، ترک تحصیل یا اخراج از دانشگاه مهلت دارند خود را برای سربازی بعد از لیسانس به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند. در غیر این صورت آن‌ها وارد دوره غیبت سربازی شده و مشمول جریمه خواهند شد.

آیا امکان تمدید سقف سنوات تحصیلی وجود دارد؟

بله، تمام مشمولینی که نتوانستند در دوره سنوات تحصیلی خود فارغ‌التحصیل شوند می‌توانند طبق کمیسیون موارد خاص دانشگاه سقف سنوات تحصیلی خود را تمدید کنند.

در صورتی که مشمولین خدمت در زمان معرفی خود برای سربازی بعد از لیسانس اقدام نکنند، چگونه با آن‌ها برخورد خواهد شد؟

خوب است بدانید که کلیه دانش آموزان و دانشجویان حداکثر یک سال مهلت دارند بعد از فراغت از تحصیل خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند، در غیر این صورت آن‌ها از جریمه دوره غیبت سربازی برخوردار خواهند شد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  پارسا عادلانی
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام خسته نباشید
  من تا تیر سال جاری معافیت موقت پس از فارغ التحصیلی دارم اما اگر بخوام دانشگاه ثبت نام کنم برای ادامه تحصیل باید مهر این کار و بکنم.میخواستم بدونم برای من از تیر تا مهر اتفاقی میافته؟راهی هست که من معافیت موقتم رو افزایش بدم زمانش رو؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام وقت به خیر
   برای تمدید معافیت با نظام وظیفه و یا واحد دانشگاهی صحبت کنید.

 2. Avatar photo
  یاسین
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دانشگاه آزاد درس میخوندم تو مقطع کارشناسی
  و آبان ماه فارغ التحصیل شدم
  ولی توی برگه معافیت تحصیلیم نوشته معتبر تا ۳۰/۱۱/۱۴۰۱
  خواستم بپرسم اگه بعد از تاریخ مشخص شده اقدام نکنم غیبت میخورم یا اینکه یکسال فرصت دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۳

   سلام وقت به خیر
   آقایان در صورتی که در سنوات مجاز فارغ التحصیل شده باشند،از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت یکسال همچنان معافیت موقت دارند.

 3. Avatar photo
  عقیل
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من دانشجوی سال ۴ فرهنگيان هستم قصد کنکور مجدد برای رشته پزشکی را دارم یه بار برام معافیت صادر شده ایا به قبول شدن در رشته پزشکی امکان ادامه تحصیل برای من وجود داره یا مشکل سربازی برام پیش میاد؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

   سلام وقت بخیر دانشجویان فرهنگیان به دلیل تعهد نمیتوانند در رشته دیگری تحصیل کنند

 4. Avatar photo
  محمدامین
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۲

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو کارشناسی روزانه هستم و تا قبل از عید فارق التحصیل میشم تاریخ معافیتم هم تا شهریور 1402 هست حالا میخوام کنکور ارشد شرکت کنم خواستم ببینم یک سال فرجه دارم یا خیر ؟ و اینکه میتونم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و یه سال مرخصی بگیرم تا بتونم یه سال پشت کنکور بمونم با توجه به اینکه بنده یک سال پشت کنکور کارشناسی مونده بودم و یه بارم دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ثبت نام کردم و انصراف دادم خواستم ببینم این کار رو میتونم برای ارشد هم انجام بدم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیلی یکبار مجاز به انصراف هستید.در صورتی که مقطع کارشناسی را در سنوات مجاز به اتمام رساندید بعد از فارغ التحصیلی یکسال فرجه برای شما لحاظ می شود.

 5. Avatar photo
  نیما
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام وقت بخیر . من ورودی پاییز 96 هستم . معافیتم تا 41/6/1401 بوده و ده ترمه درسم تموم شده . فقط یکی از نمراتم دیر تر ثبت شده ( فکر میکنم در مهر ماه ثبت شده ) . الان دارم کارای فارغ التحصیلیم رو انجام میدم میخوام بدونم مشکلی پیش میاد برای معافیتم ؟ باید کاری انجام بدم ؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه در سنوات مجاز فارغ التحصیل شده اید مشکل معافیت تحصیلی ندارید ولی از پلیس +10 هم استعلام بگیرید

 6. Avatar photo
  نیما
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  ببخشید چرا کامنت بنده رو ثبت نکردید ؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر .
   سوالتان را لطفا دوباره مطرح کنید دوست عزیز ممکن است ثبت نشده باشد

 7. Avatar photo
  نیما
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام وقت بخیر لطفا راهنماییم کنید . من ورودی پاییز 96 هستم . معافیتم تا 41/6/1401 بوده و ده ترمه درسم تموم شده . فقط یکی از نمراتم دیر تر ثبت شده ( فکر میکنم در مهر ماه ثبت شده ) . الان دارم کارای فارغ التحصیلیم رو انجام میدم میخوام بدونم مشکلی پیش میاد برای معافیتم ؟ باید کاری انجام بدم ؟ راه حلش چیه من تو این موضوع نقشی نداشتم و چند ماه از استادم خواستم که نمرم رو زودتر ثبت کنه تو سیستم .
  ممنون میشم کمکم کنید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت بخیر.
   شرایط و مشکل پیش امده را به دانشگاه و کارشناس اموزش واحد فارغ التحصیلان گزارش دهید

 8. Avatar photo
  حامد
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  با سلام و خسته نباشید من داخل سال ۹۸ در سن ۱۸ سالگی دیپلومم رو گرفتم و بلافاصله در مهر ۹۸ توی دانشگاه در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و حالا من توی سه سال و نیم و در بهمن ۱۴۰۱ لیسانسم رو ۷ ترمه تموم میکنم حالا سوالم اینجاست که من چقدر تا پایان معافیت فارغ التحصیلی وقت دارم و کی مشمول به خدمت میشم و سوال مهم ترم اینه که می تونم توی کنکور ارشد سال ۱۴۰۲ شرکت و انتخاب رشته کنم با تشکر فراوان

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت به خیر
   به طور کلی بعد از تاریخ فارغ التحصیلی یکسال فرصت دارید تا برای ادامه تحصیل و یا خدمت سربازی اقدام نمایید.

 9. Avatar photo
  شاهین
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام من تا 1402.6.31 معافیت دانشگاه دارم ولی درسمو 1ترم زودتر یعنی 7ترمه در دیماه 1401تمام میکنم الان شرایط سربازی من چطور میشه ؟ بعد از تمام شدن درسم باید معافیت بگیرم یا بعد از تمام شدن معافیت دانشگاه ؟ چون زمان امتحان ارشد اسفند 1402هست اصلا میتونم امتحان بدم یا سربازی باید برم در 27دی 1401 میرم تو سن 24سالگی لطفا منو راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 10. Avatar photo
  mohammad
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

  سلام
  وقتتون بخیر
  من در تاریخ بهمن ۱۴۰۱ از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و بعد از اون برای معافیت از سربازی اقدام کردم اما معاف نشدم. میخواستم بدونم که الآن معافیت یکساله من لغو شده یا نه و اینکه میتونم تا بهمن امسال هم برای اعزام به خدمت صبر کنم یا همین الآن باید برگه اعزام به خدمتم رو پر کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 11. Avatar photo
  امیر
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام،من شهریور ۱۴۰۲ از دانشگاه فارغ التحصیل میشم،میخوام بدون فاصله برم خدمت،فقط اول باید مدرک لیسانسم بیاد تا تو دفترچه سربازی بزنم لیسانس یا بلافاصله میتونم دفترچه پر کنم؟آیا باید صب کنم تا گواهی بیاد دفترچه پر کنم یا همینجوری نمراتم ثبت شده؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام روز بخیر
   شما باید با برگه فراغت از تحصیلتون اقدام کنید.

   • Avatar photo
    امیر
    ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

    من شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل بشم میتونم آبان یعنی ۲ ماه بعد برم سربازی؟(سرباز با مدرک لیسانس ها)

    • Avatar photo
     obeidavi obeidavi
     ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

    • Avatar photo
     mohammadi
     ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

     سلام وقت به خیر
     فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارید.

     • Avatar photo
      محمد
      ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

      سلام وقت تون بخیر ،اگر ۲ ترم در رشته ای تحصیل کنیم ،بعدش با تغییر رشته ۷ ترمه در رشته ی دیگر لیسانس بگیریم بعد از فارغ التحصیلی چقدر مهلت دارم که سربازی نرم ؟

     • Avatar photo
      مشاور محمدی
      ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

      سلام وقت به خیر
      به طور کلی بعد از فارغ التحصیلی از هر مقطع یکسال مهلت دارید.

 12. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام من در ترم 10 فارغ التحصیل شدم و تا تاریخ 1401/6/31 معافیت دارم. تا چه مدت فرصت دارم تا خودمو برای سربازی معرفی کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 13. Avatar photo
  محمد
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام من کارشناسی ناپیوسته ام رو در تاریخ 20/11/1400 گرفتم و توی 5 ترم تموم کردم توی برگه ای که بهم دادند نوشته سنوات مجاز استفاده کرده اونجا هم فکر میکنم بهم گفتند تا 20/11/1401 وقت دارم سنوات من در 30/6/1401 تمام میشه میخواستم مطمعن شم که وقت دارم یا نه ؟زیر برگه فارغ التحصیلی نوشته حداکثر یکسال وقت دارم تا ارسال کنم آیا همه چی درسته ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

    از نظام وظیفه پرسیدم گفتن وقت دارم

 14. Avatar photo
  علی
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام من ورودی 96دانشگاه پیام نور هستم و 10ترم مدرک گرفتم واز 5سال سنوات مجاز که دارم تا تاریخ 1401.6.31 تمام میشه
  آیا چقدر مهلت هست تا برگه اعزام بگیرم یا کنکور کارشناسی ارشد بدم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر بالافاصله پس از اتمام معافیت تحصیلی شما وارد دوره غیبت میشوید جهت کسب اطلاع از دوره غیبت و ثبت نام برای مقطع بالاتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 15. Avatar photo
  علی
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام من ورودی 96دانشگاه پیام نور هستم و تا تاریخ 1401.6.31 (5سال سنوات مجاز برا کارشناسی) تمام میشه آیا چقد فرصت هست تا بریم خدمت یا برا کنکور کارشناسی ارشد دارم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر شما بلافاصله بعد از اتمام درس خود یا باید دفترچه پست کنید یا به مقطع بالاتر بروید.

 16. Avatar photo
  حسین
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام من 6.13 از پایان نامم دفاع کردم ولی معافیت تحصیلی م تا 31 شهریور هست حالا میخواستم بدونم بعد 31 غیبت نخورم به دانشگاه مراجعه کردم گفتن تاریخ فارغ التحصیلی همون روز دفاع رد میشه و نگران نباش حالا میخواستم بدونم راسته

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 17. Avatar photo
  حسین
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام من ورودی سال95هستم و تیر1401فارغ التحصیل شده ام تا چه موقع فرصت دارم خودمو معرفی کنم برا سربازی

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت بخیر با توجه به ترم هایی که شما گذروندید وضعیت شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 18. Avatar photo
  امین رسولی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

  من در بهمن ماه 1400فارغ التحصیل شدم تا کی فرصت دارم خودمو معرفی کنم. ممنون

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت به خیر
   از سوی نظام وظیفه یکسال بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی همچنان معافیت تحصیلی دارید.

 19. Avatar photo
  امین رسولی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام
  من در بهمن ماه ۱۴٠٠فارغ التحصیل شدم تا کی فرصت دارم خودمو معرفی کنم. ممنون

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 20. Avatar photo
  Ali
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

  سلام من ورودی سال ۹۶ کارشناسی پیوسته هستم و معافیت تحصیلیم 1401/06/31 به پایان میرسه ولی قصد دارم ۸ واحد باقیمانده ی درسم رو مهر ماه معرفی به استاد بگیرم میخواستم بدونم باید درخواست سنوات ارفاقی بدم ؟ و اینکه تا چه زمانی فرجه و معافیت دارم ؟ ممنونم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود. لطفا جهت مشاوره بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 21. Avatar photo
  سید دانیال کاتبی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام من کارشناسی رو ۱۲ ترمه تموم کردم دو ترم سنوات ارفاقی گرفتم ایا مهلت یکساله دارم واسه معرفی به خدمت؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود به احتمال زیاد مهلت یک ساله به شما تعلق نمیگیرد لطفتا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 22. Avatar photo
  محمدرضا
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  سلام من دانشجوی کارشناسی هستم و در ترم ده فارغ التحصیل شدم و تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ معافیت دارم میخواستم بدونم یکسال فورجه بهم تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام روزبخیر
   اگر خرداد ماه فارغ التحصیل شده باشید باید تا 1401/06/31 یا به دانشگاه برین یا باید برین خدمت.

   • Avatar photo
    محمدرضا
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

    من از دانشگاه سوال کردم گفتن یکسال فورجه دارین چون ترم ۱۰ سنوات مجاز محسوب میشه و تا ۳۱ شهریور سال آینده مهلت معرفی دارید

    • Avatar photo
     javadi
     ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

     دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین

 23. Avatar photo
  سبحان
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۳

  سلام وقت به خیر.ببخشید من متولد 24,10,1377هستم ومهر97وارد دانشگاه شدممقطع لیسلنس..تیر 1401امتحاناتم تموم شد.امتحان ارشد هم شرکت کردم.ببخشید تا کی من معافیت تحصیلی دارم.؟اگر هم ارشد دانشگاه نرم میتونم از معافیت استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام روزتون بخیر برای کارشناسی ارشد تا 3 سال معافیت تعلق میگیرد

 24. Avatar photo
  دانیال
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام اگر کسی بهمن 1400 فارغ التحصیل شده باشه وتاریخ دقیق فارغ التحصیلیش اسفند 1400 باشه
  و کنکور ارشد 1401 رو داده باشه میتونه کنکور 1402 رو هم شرکت کنه با توجه به اینکه کنکور ارشد 1402 اسفند امسال برگزار میشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط دفترچه های ثبت نام باید در زمان ارائه بررسی شود.

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شرایط معافیت تحصیلی و تعداد ترم های کارشناسی شما باید بررسی شود ورودی های ارشد 1402 همانند هرسال برای مهر 1400 میباشند

 25. Avatar photo
  علی
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقت بخیر.
  میبخشید من تا ۱۴۰۲/۶ سنوات دارم ولی نظام وظیفه بهم گفت که چون ۱۴۰۱/۳/۳۱ فارغ التحصیل شدم تا ۱۴۰۲/۳/۳۱ مهلت دارم برای مقطع بعدی اقدام کنم…میخواستم بپرسم من میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه ثبت نام کنم؟ چون تا نتایج کنکور بیاد و من ثبت نام کنم حدود ۳/۴ ماه از این مهلت یک سالم میگذره.اگر این موضوع مشکل ساز میشه راهی هست حلش کنم و سال دیگه برم دانشگاه؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

   سلام چندسالتونه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 26. Avatar photo
  سهیل قنبری
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  با سلام من داشنجوی رشته مدیریت بازرگانی هستم ترم آخر دانشگاه آزاد هفته ی دیگه امتحاناتم تمام میشه خواستم ببینم نیازی نیست ک به نظام وظیفه فعلا مراجعه کنم تا یک سال تنفس دارم بعد تحصیل بعد خواستم ببینم میتونم تو این یک سال ک تنفس دارم واسه استخدامی شرکت کنم ممنون

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام بعد از اتمام دوره کارشناسی یکسال فرصت دارید و برای استخدامی اگر نیازی به کارت پایان خدمت نباشه میتونید

 27. Avatar photo
  رضا
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

  سلام خسته نباشید
  بنده ورودی 96 کارشناسی پیوسته بودم و ترم مهر 1400 فارغ التحصیل شدم
  اما کارهای فارغ التحصیلیم تا اوایل 1401 طول کشید و اوایل 1401 تسویه حساب دانشگاهم انجام شد و پروندم تکمیل شد برای فارغ التحصیلی
  خواستم بدونم تا چه زمانی فرصت دارم خودم رو معرفی کنم … و اینکه به جز ثبت نام برای ارشد آیا راهی هست که عقب بیفته این موضوع؟
  ممنون

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

   سلام وقت بخیر یک سال بعد از اتمام درستان فرصت دارید برا ی کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 28. Avatar photo
  علی
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام وقت بخیر
  من تا تاريخ 31/06/1401 معافیت تحصیلی داشتم و یک ترم به تحصیلم اضافه شد
  و در برگه فراغت از تحصیلم تاریخ 17/11/1400 فارغ التحصیل شدم سوال داشتم تا کی فرصت پست کردن دفترچه دارم؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر
   اگر فارغ التحصیلی شما در زمان سنوات مجاز تحصیلی بوده باشد تا یکسال پس از فراغت از تحصیل معافیت دارید اما اگر از سنوات ارفاغی استفاده کرده اید تا همان تاریخ سی و یک شهریور برای اطمینان بیشتر به مراکز پلیس به علاوه ده مراجعه نمایید.

   • Avatar photo
    علی
    ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

    ممنون از پاسخگوییتون
    من ترم مهر سال 96 وارد دانشگاه روزانه شدم یک ترم اضافه جز سنوات مجاز میشه یا ارفاقی؟

    • Avatar photo
     fattahi
     ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

     سلام وقت بخیر
     ترم ده جزو سنوات مجاز محسوب میشود و نیازی به گرفتن سنوات ارفاغی نیست برای گرفتن معرفی به استاد .

     • Avatar photo
      علی
      ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

      ممنون پس من طبق برگه فراغت از تحصیل که نوشته
      تا 17/11/1401 وقت برای پست دفترچه سربازی دارم؟

     • Avatar photo
      fattahi
      ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

      سلام وقت بخیر
      بله طبق همان تاریخ اعلامی وقت برای رفتن به خدمت یا پذیرش در مقطع ارشد را دارید.

 29. Avatar photo
  شریفی
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام
  اگه یه فردی امسال کنکور ارشد بده ولی دانشگاه نره و بخواد از یکسال تنفسش استفاده کنه ایا سال دیگه میتونه دوباره کنکور بده یا سرباز هستش ؟ حد تنفسش 1401/11/30 هستش

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام خیر در صورت پذیرفته نشدن در آزمون ارشد از تاریخی که معافیت تحصیلی تمام شود وارد غیبت شده و حق ادامه تحصیل از او سلب میشود .

  • Avatar photo
   فری
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   با سلام، اگر کسی در مقطع کارشناسی پیوستهو ۲ ترم سنوات مازاد بگیره و درسش رو ۱۲ ترمه تموم کنه، بعد از اتمام درسشو چقدر فرصت داره تا بره سربازی؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

    دوسال

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)