ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۸ خرداد ۱۴۰۳
معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند باید معافیت تحصیلی بگیرند. آن ها باید برای این کار مراحلی را طی کنند تا بتوانند در خارج از کشور معافیت تحصیلی دریافت کنند؛ اما آیا می دانید که معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور چگونه صادر می شود؟ این دانشجویان کی درخواست تمدید معافیت تحصیلی خارج از کشور را ارایه دهند؟

با توجه به این که این دسته از دانشجویان در خارج از کشور هستند و نمی توانند از طریق پلیس+۱۰ اقدام کنند. لذا باید به سایت ها و سامانه های دیگری مراجعه کنند. حال این سایت ها کدام هستند؟ و در آن جا چگونه درخواست معافیت دانشجویان خارج ایران را ارایه دهند. همان گونه که می دانید اگر این دسته از دانشجویان معافیت تحصیلی خود را در زمان مشخص شده ای تمدید نکنند به هنگام ورود به کشور دچار مشکل خواهند شد. لذا آن ها باید به مدت زمان تمدید معافیت تحصیلی خارج از کشور خود اهمیت داده و برای انجام آن در اسرع وقت اقدام کنند؟ حال آیا می دانید که مدت زمان معافیت تحصیلی مقاطع مختلف چقدر است و شما باید چه وثیقه‌ای را برای آن ها ارایه دهید؟‌ برای به دست آوردن جواب این سوالات و سایر سوال های مشابه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور به چه کسانی تعلق می گیرد؟

معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور به افرادی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیدند، تعلق می گیرد. این دسته از افراد را به دو دسته دانش آموزان و دانشجویان تقسیم می کنند. دانش آموزان افرادی هستند که در حال حاضر  مشغول به تحصیل می باشند که برای قبولی در دانشگاه های خارج از کشور باید معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور بگیرند. منظور از دانشجویان نیز آن دسته از افرادی هستند که قبلا معافیت تحصیلی خود را دریافت کرده و در خارج از کشور مشغول به تحصیل می باشند که مدت زمان معافیت تحصیلی آن ها تمام شده است. حالا آن ها باید معافیت تحصیلی خود در خارج از کشور تمدید کنند. برای استعلام معافیت تحصیلی می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت تحصیلی چند سال است؟ به تفکیک مقطع روی لینک کلیک کنید.

معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور به چه کسانی تعلق می گیرد

آن ها برای تمدید یا درخواست معافیت تحصیلی خود با در دست داشتن مدارک لازم به سایت معافیت الکترونیکی به نشانی epolice.ir مراجعه کنند. دقت کنید که مدت زمان معافیت تحصیلی برای هر کدام از مقاطع تحصیلی جداگانه است و شما برای تحصیل در هر کدام از دوره های دانشگاهی و آموزش های عالی باید به صورت جداگانه درخواست معافیت دانشجویان خارج ایران را ارایه دهید.

حال در صورتی که دانش آموزان معافیت تحصیلی خود را نگیرند نمی توانند از کشور خارج یا وارد شوند. دانشجویانی که برای هر دوره تحصیلی خود معافیت تحصیلی نگیرند به هنگام ورود به کشور دچار مشکل خواهند شد.

جهت اطلاع از مدارک اخذ معافیت تحصیلی کلیک کنید.

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

افرادی که به سن اعزام به خدمت سربازی رسیدند ولی قصد دارند ادامه تحصیل دهند می توانند با دریافت معافیت تحصیلی اعزام خود را به عقب بیندازند. افرادی که قصد دارند معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور را  بگیرند باید شرایط آن ها را داشته باشند که برای آشنایی بیشتر این شرایط را برای شما عنوان می کنیم.

برای اطلاع از سامانه معافیت تحصیلی و فرم درخواست اینترنتی روی لینک کلیک کنید.

شرایط دریافت معافیت تحصیلی خارج از کشور دانش آموزان

طبق قانون نظام وظیفه کشور افرادی که در خارج از کشور ایران مقیم هستند و فرزند آن ها به سن قانونی رسیده است و در یکی از مدارس ایرانی آن کشور یا در یکی از مدارس مورد تایید وزارت آموزش و پرورش کشور مشغول به تحصیل هستند حداکثر ۶ ماه فرصت دارند تا با مراجعه به نمایندگی ایران در آن کشور معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور را بگیرند. این دانش آموزان بعد از دریافت معافیت تحصیلی می توانند تا سن ۲۰ سالگی در این مدارس مشغول به تحصیل باشند.

شرایط دریافت معافیت تحصیلی خارج از کشور دانشجویان

دانشجویان خارج از کشور زمانی می توانند معافیت تحصیلی خود را بگیرند که دارای دو شرط زیر باشند:

 • اگر مشمولین خدمت مقیم خارج از کشور باشند و در یکی از مدارس خارج از کشور مدرک دیپلم خود را  گرفته باشند و در حال حاضر در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قبول شده باشند تا یک سال فرصت دارند تا به نمایندگی قانونی جمهوری اسلامی ایران در آن کشور مراجعه کرده و معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور را دریافت کنند.

برای آشنای با ورود به سامانه نشا کلیک کنید.

شرایط دریافت معافیت تحصیلی خارج از کشور دانشجویان

 • اگر مشمولین خدمت در یکی از مدارس داخل ایران مدرک دیپلم خود را گرفته باشند نمی توانند در مقاطع کارشناسی دانشگاه های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند؛ اما دانشجویانی که مدرک کارشناسی به بالا خود را در یکی از دانشگاه های داخلی گرفته باشند می توانند برای ادامه تحصیل فقط در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور خود را دریافت کنند.

برای اطلاع از خروج از کشور با معافیت تحصیلی و آیین نامه جدید آن روی لینک کلیک کنید.

نحوه صدور معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور

داوطلبانی که در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد به بالاتر در یکی از دانشگاه های خارج از کشور قبول شدند می توانند برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور اقدام کنند. آن ها باید برای این کار مراحل زیر را طی کنند.

 • نامه قبولی در دانشگاه خارج از کشور خود را دریافت کرده و در سامانه نشا ثبت نام کنید.
 • مدارک لازم برای درخواست معافیت دانشجویان خارج از ایران را در سایت معافیت الکترونیکی به نشانیepolice.ir ثبت کنید. همچنین باید پرینت پذیرش در دانشگاه خارج از کشور را نیز به سازمان امور دانشجویان مرکزی ارسال نمایید. این سازمان به آدرس تهران، میدان فردوسی، خیابان موسوی قرار دارد. البته اگر دانشگاهی که در آن پذیرفته شدید مورد تایید وزارت علوم کشور است، در آن صورت می توانید معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.
 • شما می بایست نامه پذیرش در دانشگاه خارج از کشور خود را همراه با مدارک مورد نیاز از جمله عکس تمام رخ، شناسنامه، کارت ملی و… به سازمان امور دانشجویان نیز ارائه کنید. بعد از آن سازمان در صورت قبولی برای شما نامه‌ای ارایه می دهد که در آن موافقت تحصیلی شما در خارج از کشور را اعلام می کند. به طوری که لازم است شما آن را به سازمان نظام وظیفه در تهران ارایه دهید. در این جا سازمان نظام وظیفه از شما مبلغی را دریافت می کند تا برای شما حسابی را باز کند. پس از پرداخت هزینه می توانید به باجه تحصیلی خارج از کشور در سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و نامه معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور را دریافت کنید.
 • در این نامه ذکر شده است که شما در مدت تحصیلی خود در دانشگاه مورد پذیرش در خارج از کشور از خدمت معاف هستید. در این دوره تحصیلی طول سنوات تحصیلی شما با طول سنوات تحصیلی در داخل کشور یکسان است که در صورت نیاز می توانید آن را به مدت یک سال تمدید کنید.

برای ورود به سامانه نشا معافیت تحصیلی دانشجویان کلیک کنید.

نحوه صدور معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور

 • بعد از آن که نامه معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور را دریافت کردید وارد سامانه نشا شوید و آن را در قسمت وظایف خود آپلود کنید.
 • بعد از آن که کلیه مراحل ذکر شده در بالا را در سازمان نظام وظیفه تهران انجام دادید. به شما نامه‌ای می دهند که مجوز صدور پاسپورت و ورود و خروج به شما در آن ذکر شده است. حالا شما به خاطر خدمت سربازی ممنوع‌الخروج نیستید و می توانید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور اعزام شوید. با توجه به این کلیه مراحل صدور معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور را برای شما بیان کردیم‌. حال اگر هر گونه سوالی در مورد آن ها داشته باشید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در میان بگذارید.

برای آشنایی با شرایط معاف از رزم کلیک کنید.

حداقل نمره مدرک زبان لازم برای صدور معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

افرادی که قصد دارند در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند باید طبق اعلام سازمان امور دانشجویان و بر اساس قانونی که برای مدرک زبان ارایه دادند، باید حداقل نمره آن را کسب کنید. در غیر این صورت نمی توانید برای تحصیل به دانشگاه های خارج از کشور اعزام شوید. این حداقل نمره مدرک زبان  برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور در آزمون های زبان مختلف به شکل زیر است:

مدرک زبان حداقل نمره مورد قبول
TOLIMO 480
MSRT 50
TOFEL 85
IELTS 6.5

 

برای اطلاع از قانون جدید معافیت تحصیلی و آیین نامه جدید آن روی لینک کلیک کنید.

داوطلبان باید حداقل نمره لازم برای مدرک زبان را جهت دریافت معافیت تحصیلی کسب کنند و برای درخواست معافیت دانشجویان خارج ایران خود از طریق سامانه سجاد و سخا نیز ثبت نام کنند. حال اگر شما قصد تحصیل در کشورهایی که زبان آن انگلیسی نیست، دارید می توانید با دریافت نمره قبولی زبان آن کشور برای درخواست معافیت دانشجویان خارج ایران اقدام کنید. حال این حداقل نمره قبولی برای زبان های مختلف غیر انگلیسی چقدر است؟ شما برای اطلاع از این موضوع می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

مدارک لازم جهت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

شما برای دریافت یا تمدید معافیت تحصیلی خارج از کشور باید مدارکی را به همراه داشته باشید که آن ها را برای شما عنوان می کنیم.

 • 2 قطعه عکس تمام رخ و رنگی با زمینه سفید
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • گواهی فارغ‌التحصیلی آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • فرم درخواست معافیت مشمولین

مدارک لازم جهت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

نکات مهم دریافت و تمدید معافیت تحصیلی خارج از کشور

همان گونه که می دانید شما برای هر کدام از مقاطع تحصیلی مختلف در خارج از کشور  باید معافیت تحصیلی جداگانه های را دریافت کنید که هر کدام از آن ها مدت زمان محدودی دارند. شما بعد از اتمام این دوره باید به خدمت سربازی بروید. حال در صورتی که به خدمت سربازی نروید جزو مشمولین غایب خدمت به شمار آمده و تمام سپرده‌ای که در بانک قرار دادید از بین می رود؛ بنابراین لازم است قبل از این که دوره معافیت تحصیلی شما تمام شود به ایران بازگشته و به خدمت بروید یا این که آن را تمدید نمایید.

توجه

سقف سنوات مجاز تحصیل در دانشگاه ها برای دانشجویان خارج از کشور با دانشجویان داخل کشور یکسان است و بین آن ها هیچ تفاوتی وجود ندارد. به طوری که طبق اعلامیه سازمان نظام وظیفه کشور دانشجویان کاردانی حداکثر ۳ سال، کارشناسی ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال، کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، مقطع دکتری پزشکی پیوسته ۸ سال و دکتری تخصصی ناپیوسته ۶ سال می باشد.

چگونه لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم را به دست بیاوریم؟

دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند باید در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم کشور قبول شوند تا بتوانند معافیت تحصیلی خود را دریافت کنند. آن ها برای به دست آوردن لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می توانند به سامانه اداره کل امور دانش‌آموختگان به نشانی اینترنتی grad.saorg.ir مراجعه کنند.

جهت اطلاع از حداکثر مدت مجاز تحصیل کاردانی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

وثیقه مورد نیاز برای اخذ معافیت تحصیلی خارج از کشور

همان طور که می دانید سازمان نظام  وظیفه کشور برای ارایه معافیت تحصیلی به مشمولین خود از آن ها وثیقه دریافت می کند. این وثیقه می تواند سند ملکی یا ضمانت بانکی باشد که هر کدام از آن ها به صورت زیر هستند.

وثیقه سند ملکی برای دریافت معافیت تحصیلی

متقاضی باید سند شش‌دانگ یک ملک مسکونی را به عنوان یک وثیقه در نزد سازمان نظام وظیفه کشور قرار دهد که این سند نمی تواند سند زمین کشاورزی یا باغ باشد.

وثیقه ضمانت بانکی برای دریافت معافیت تحصیلی

شما می توانید یک ضمانت بانکی برای دریافت معافیت تحصیلی ارایه دهید. برای دریافت ضمانت بانکی لازم است یک سند، پول نقد و یا سفته قرار دهید. در این روش اگر شما قصد داشته باشید ضمانت بانکی را با پول نقد دریافت کنید باید حداقل ۱۷ میلیون تومان را به عنوان سپرده بلند مدت در بانک قرار دهید. با توجه به این که ضمانت بانک ها یک ساله هستند و شما  معافیت تحصیلی خود را به مدت چند سال دریافت می کنید. لذا در این حالت باید به سازمان نظام وظیفه کشور تعهد دهید که هر ساله ضمانت بانکی خود را تمدید نمایید.

برای اطلاع از این که چگونه معافیت تحصیلی بگیریم ؟ و راهنمای اخذ معافیت تحصیلی کلیک کنید.

وثیقه ضمانت بانکی برای دریافت معافیت تحصیلی

سامانه نشا چیست؟

سامانه نشا یکی از سامانه های وزارت علوم است که شما با مراجعه به آن می توانید کارهای زیادی مانند دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور را انجام دهید. شما زمانی می توانید در سامانه نشا معافیت تحصیلی خود را دریافت که مدارک لازم در مورد دوره کارشناسی ارشد به بالا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم  را دریافت کرده باشید .هم‌چنین قرار باشد در یکی از دانشگاه های مورد تایید  این وزارت  تحصیل کنید.

به غیر از این موارد دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور باید در یکی از آزمون های زبان خارجه این سامانه قبول شوند تا بتوانند معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور را دریافت کنند. حال در صورتی که شما در یکی از دانشگاه های آمریکا قبول شده باشید  برای دریافت معافیت تحصیلی خود فرمی موسوم به فرم l-20 را نیز تکمیل کنید‌ و آن را به وزارت علوم ارایه دهید. دقت کنید که هر فرد در هر مقطع تحصیلی تنها یک بار می تواند از معافیت تحصیلی استفاده کند.

جهت اطلاع از معافیت تحصیلی پشت کنکوری‌ ها و قانون جدید آن ها روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

افرادی که قصد دارند در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند باید معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور را دریافت کنند. آن ها برای این کار باید شرایطی را داشته باشند. این شرایط برای دانش آموزان و دانشجویان متفاوت است. شما برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور باید در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قبول شوید. در غیر این صورت نمی توانید معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید. برای مشاهده لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می توانید به سامانه اینترنتی grad.saorg.ir مراجعه کنید. همچنین باید وثیقه ای در نزد سازمان نظام وظیفه کشور قرار دهید. این وثیقه می تواند سند شش‌دانگ یک خانه یا ضمانت بانکی باشد که در آن شما می توانید از روش های مختلفی ضمانت بانکی را دریافت کنید.

حال در صورتی که کلیه این شرایط را دارا باشید می توانید با مراجعه به سازمان نظام وظیفه کشور اقدام به دریافت معافیت تحصیلی خارج از کشور کنید. دقت کنید که سنوات تحصیلی در مقاطع مختلف کشور متفاوت است و شما برای هر کدام از دوره های تحصیلی خود معافیت تحصیلی جداگانه‌ای را دریافت کنید. حال اگر دانشجو در طول دوره تحصیلات خود از دانشگاه یا رشته خود انصراف دهد در این حالت شرایط او چگونه خواهد بود و آیا باید برای دوره تحصیلی جدید خود دوباره درخواست معافیت دانشجویان خارج ایران را ارایه دهد یا می تواند با تمدید معافیت تحصیلی خارج از کشور دوباره آن را استفاده کند؟‌ شما برای به دست آوردن جواب این سوال و سوال های دیگر می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود پی دی اف این مقاله روی لینک کلیک کنید.

4/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت زمان معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور با دانشجویان داخل کشور یکسان است؟

بله؛ شما برای تحصیل در دانشگاه های داخلی و خارجی کشور می توانید از معافیت تحصیلی به صورت یکسان استفاده کنید.

آیا با قبولی در هر دانشگاهی در خارج از کشور می توان معافیت تحصیلی دریافت کرد؟‌

خیر؛ شما نمی توانید برای هر دانشگاهی در خارج از کشور معافیت تحصیلی بگیرید. شما تنها زمانی که در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قبول شده باشید می توانید معافیت تحصیلی دانشجویان در خارج کشور را دریافت کنید.

وثیقه مورد نیاز برای دریافت معافیت تحصیلی چقدر است؟

شما می توانید سند شش‌دانگ یک خانه یا ضمانت بانکی را به عنوان یک وثیقه در نزد سازمان نظام وظیفه کشور قرار دهید.

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من دوره کارشناسی ارشد رو خارج کشور گذروندم و الان پذیرش دکتری دارم. برای معافیت باید چه مدارکی رو برای تایید بدم به سفارت که بعدش داخل ایران کارهامو انجام بدن؟
  ممنون

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   تنها پذیرش نهایی شما در قبولی دکترا باید ارائه شود به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم همامی داخلی ۱۰۲در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 2. Avatar photo کرم گفت:

  سلام اگر ما نامه پذیرش را اپلود کنیم و ولی سر ویزا به مشکل بخوریم نتونیم بریم در این صورت ایا معافیت تحصیلی صادر شده لغو خواهد شد؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به شرایط شما هم دارد و چه زمانی شما از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم همامی داخالی ۱۰۲ در ساعات ۱۱ الی ۲۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 3. Avatar photo علی درویشی گفت:

  سلام آیا طبق قانون جدید افرادی با مدرک دیپلم در دانشگاهای مورد تایید کشور ترکیه در رشته پزشکی و دندان پزشکی تحصیل می‌کنند وغیبت سربازی هم ندارند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونانید از معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور استفاده کنید

 4. Avatar photo نیما گفت:

  با سلام
  بعد از انصراف از دانشگاه دولتی در مقطع ارشد می تونیم برای معافیت تحصیلی خارج از کشور در مقطع ارشد اقدام کنیم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر در صورتی که انصراف اول شما باشد میتوانید در غیر این صورت انصراف دوم مصادف ایت با سرباز شدن شما

 5. Avatar photo امیرحسین آبایی گفت:

  این مطلب رو هیچ سایتی توضیح نداده میشه لطفا بگید بعد از گرفتن معافیت تحصیلی برای دانشگاه خارج از کشور چند وقت میتونیم داخل ایران بمونیم و به کارای ویزا و غیره برسیم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقتبخیر
   شما تا اتمام معافیت تحصیلی فرصت دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور