ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد جهت دریافت نتیجه بهتری از انتخاب رشته چه در دوره با آزمون و چه در دوره بدون آزمون الزامی به نظر می رسد. تا همین چند سال پیش شاهد این قضیه بودیم که داوطلبان انتخاب رشته کنکور آزاد و سراسری را به صورت جداگانه و حتی در زمان های مختلفی انجام می دادند. اما در حال حاضر انتخاب رشته های سراسری و دانشگاه آزاد (البته در دوره با کنکور) با یکدیگر ادغام شده اند و در یک زمان انجام می گیرند.

 

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد مایل به گذراندن دوران تحصیلات دانشگاهی خود در دانشگاه های آزاد هستید (حال چه رشته های بدون آزمون و چه دوره با آزمون) کمک گزفتن از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد می تواند بسیار برایتان عالی و مفید فایده باشد. اطلاعاتی که در این نوشته در اختیارتان قرار می دهیم می تواند به بهترین نحو ممکن به نیازهای شما در رابطه با مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد پاسخ بدهد و شما را به سمتی بکشاند که با توجه به مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد بهترین انتخاب رشته را انجام دهید.

 

مورد مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که انتخاب رشته دانشگاه آزاد به دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیاز دارد. اگر این سؤال در ذهن شما نیز مطرح شده که شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ در این نوشته می توانید پاسخ کامل این سؤال یعنی شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ را پیدا کنید.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی ، آزمون های استعدادیابی شغلی و تحصیلی ، اطلاع از رشته ها و بازار کار از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شناسه انتخاب رشته آزاد چیست؟

 

 

ویژگی های بهترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

شاید از خود بپرسید که ویژگی های بهترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ در واقع، این سؤالی است که داوطلبان زیادی در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد از خود می پرسند.

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که بهترین و جامع ترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد را می توان مشاوره ای دانست که با در نظر گرفتن استعدادها و توانمندی های داوطلب و متقاضی و البته شناخت دقیق فرد از رشته یا رشته های مورد علاقه وی انجام بگیرد.

این نکته مهم را نیز مدنظر داشته باشید که مشاوره انتخاب رشته کارآمد و دقیق که بتواند راه مناسب را به فرد نشان دهد باید شرایط فردی و موقعیت اجتماعی داوطلب را نیز در نظر بگیرد.

البته در این میان داشتن توجه کافی به وضعیت بازار کار رشته تحصیلی مورد نظر و مورد علاقه داوطلب نیز اهمیت کمی ندارد.

 

 

با مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته ها را بهتر بشناسید

شناخت و اطلاع از لیست دقیق رشته های تحصیلی بدون کنکور و البته با آزمون ارائه شده در دانشگاه های آزاد موردی است که پیش از شروع فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید توجه کافی را به آن مبذول دارید.

در صورت استفاده از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد می تواند بسیار برایتان مثمرثمر و پر فایده باشد و نیازهای شما را در این رابطه برطرف کند.

از جمله نکات مهمی که ممکن است در مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد به آن پرداخته شود بحث پرطرفدارترین رشته ها در هر کدام از رشته های تحصیلی و شناخت آن هاست.

به عنوان مثال، در بین پرطرفدارترین رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی می توان از بینایی سنجی، مامایی، هوشبری، دامپزشکی، علوم تغذیه، شنوایی شناسی، پرستاری و اتاق عمل یاد کرد.

مورد دیگر پرطرفدارتر بودن رشته هایی همچون شیمی، نفت، عمران، مکانیک، برق و کامپیوتر در بین رشته های گروه ریاضی فنی است.

فقط توجه داشته باشید که هر کدام از رشته ها معایب و مزایای خودشان را دارند. اما هرگز این نکته مهم را فراموش نکنید که مواردی همچون اهداف شخصی شما، روحیات و استعدادهایتان از مهم ترین مواردی هستند که در زمان انتخاب رشته نباید از توجه به آن ها غافل شوید.

در مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد فرصت شناخت کامل و دقیق رشته های مورد علاقه تان را به آسانی پیدا می کنید و بدین ترتیب خیالتان از بابت داشتن انتخاب رشته ای منطقی و به دور از هر گونه مشکلی راحت است.

 

 

فرق بین انتخاب رشته آزاد و سراسری در چیست؟

باید عرض کنیم که بین انتخاب رشته آزاد و سراسری تفاوت هایی وجود دارد. از میان تفاوت های بین انتخاب رشته این دو دانشگاه می توان به مهم نبودن رتبه کسب شده داوطلب در سهمیه و همین طور اهمیت توجه به تراز داوطلب یاد کرد.

بعلاوه، در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به هیچ وجه نمی توان به سهمیه بومی گزینی استناد کرد. این موضوع از آنروست که پذیرش دانشجویان در این دانشگاه به صورت کشوری است.

مورد بسیار مهم و شایان توجه دیگر این که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد دست شما در انتخاب رشته به اندازه دانشگاه های سراسری باز نیست و تعداد کمتری از رشته ها را می توانید در فرم انتخاب رشته اینترنتی دانشگاه آزاد وارد کنید.

اینجاست که استفاده از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دادن اطلاعاتی جامع تر در رابطه با فرق بین انتخاب رشته دو دانشگاه سراسری و آزاد می تواند در داشتن انتخاب رشته ای آگاهانه تر و حرفه ای تر یاری گر شما دوستان عزیز داوطلب باشد.

 

 

در مورد رتبه بندی مراکز دانشگاهی آزاد چه می دانید؟

دانشگاه های آزاد اسلامی بسیاری در شهرهای مختلف ایران و در نقاط مختلف احداث شده اند. مراکز دانشگاهی که به هر حال فرق هایی از نظر سطح امکانات و کیفیت آموزش با یکدیگر دارند.

باید عرض کنیم که بین تمامی دانشگاه های آزاد کشور دانشگاه علوم تحقیقات و فناوری واقع در استان تهران با بقیه فرق دارد. دانشگاهی که از هر نظر مطلوب بوده و کیفیت خوبی دارد.

دلیل این مسئله سطح آموزشی و پژوهشی و امکانات تحصیلی موجود در این دانشگاه شناخته شده است.

اگر به دنبال شناخت رتبه بندی دانشگاه های آزاد و اطلاع از بهترین و باکیفیت ترین مراکز دانشگاهی آزاد هستید مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد می تواند به کمک شما بیاید.

 

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

 

آیا از هزینه تحصیل در هر یک از رشته های آزاد اطلاع دارید؟

دیگر محرز شده که دقیقاً برعکس تحصیل در دانشگاه های روزانه درس خواندن در دانشگاه آزاد مساوی با پرداخت شهریه در هر ترم تحصیلی است.

اگر می خواهید بدانید که جهت تحصیل در هر کدام از رشته های تحصیلی آزاد چه مبلغی را باید پرداخت کنید و یا به صورت جزئی تر مبلغ شهریه ثابت، متغیر، شهریه دروس عملی، کارگاهی چقدر است بهترین کار کمک گرفتن از مشاروه انتخاب رشته دانشگاه آزاد است.

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد azmoon.org وارد شوید

 

 

مشاوره تلفنی یا حضوری انتخاب رشته آزاد

زمانی که فرد تصمیم به انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد چه به صورت بدون کنکور و چه به شکل باکنکور می گیرد به داشتن مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیاز مبرمی پیدا می کند.

شاید علت اهمیت این موضوع را بتوان این مسئله دانست که داشتن انتخاب رشته ای براساس رتبه کسب شده فرد، توانایی و استعدادهای فرد، علایق و همینطور متناسب با ویژگی های شخصیتی وی می تواند نقشی اساسی در مشخص کردن مسیر حرفه ای و زندگی هر داوطلب داشته باشد.

اما موضوعی که در اینجا باید مطرح کنیم این است که شماری از داوطلبان مشاوره تلفنی و حضوری را ترجیح می دهند و شماری دیگر مایل به دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت حضوری هستند.

استفاده از هر کدام از این نوع مشاوره ها با مزایایی همراه است. به طور مثال، در صورت دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت تلفنی مجبور به صرف هزینه زیادی جهت رفت و آمد ندارید و از طرفی لازم نیست قبل از جلسه مشاوره اقدام به گرفتن وقت قبلی کنید.

مشاوران ایران تحصیل چه به صورت حضوری و چه تلفنی در خدمت شما داوطلبان عزیز برای ارائه مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند.

پس اگر به دنبال دریافت باکیفیت ترین و بهترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستید و بابت این انتخاب رشته نگرانی دارید باید عرض کنیم که مشاوران مجموعه ما در خدمت شما هستند و در این زمینه خدمات ارزنده ای را به شما ارائه می کنند.

 

 

استفاده از آزمون های رغبت سنجی بهترین راه برای شناخت علایق 

آیا چیزی در مورد آزمون های رغبت سنجی شنیده اید؟ آیا می دانید فواید استفاده از این آزمون ها که در حال حاضر برای دانشجویان و دانش اموزان مورد استفاده قرار می گیرند چیست؟ 

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این آزمون ها برای شناخت و اطالاع داوطلب از توانایی ها و علایق وی به کار می رود. آزمون هایی با طرح تعداد زیادی سؤال که می توانند شخصیت فرد داوطلب را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهند و وی را به شناخت دقیقی از خویش برسانند. 

معمولاً در جلسات مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توان این خدمت را از طریق مشاورانی خبره دریافت کرد و تا حد زیادی از میزان استرس ها و نگرانی های خود برای انتخاب رشته کم کرد. 

 

 

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

آیا تا به حال چیزی در مورد شناخت انتخاب رشته دانشگاه آزاد شنیده اید؟ آیا می دانید شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ این سؤالی است که بسیاری از داوطلبان و متقاضیان انتخاب رشته و تحصیل در دانشگاه های آزاد می پرسند.

ما اینحا هستیم تا پاسخ این سؤال یعنی شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ را به شما بدهیم. بیینید دوستان همان گونه که در جریان هستید انتخاب رشته آزاد در دوره باکنکور بر طبق رتبه ای انجام می گیرد که شما در کنکور سراسری بدست آورده اید.

بادی عرض کنیم که زمانی که می خواهید 20 رشته دانشگاه آزاد را در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنید از شما درخواست می شود تا شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را وارد کنید.

شناسه ای 7 رقمی که در بخش انتهایی کارنامه کنکورتان به چشم می خورد. برای کسب اطلاعات بیشتری در مورد این کد مهم یعنی شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

نحوه انتخاب رشته اصولی دانشگاه آزاد

توصیه‌ای که در مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به داوطلبین می‌شود. این است که حتماً قبل از انتخاب رشته شرایط مندرج در دفترچه را به صورت کامل مطالعه نمایید. برای اطلاع از میزان شهریه دانشگاه آزاد  و یا اطلاع کلی از شهریه دانشگاه آزاد ابتدا دقت لازم را داشته باشید. تفاوتی که در انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد وجود دارد، در میزان شهریه تعیین شده برای هر رشته می‌باشد. در مشاوره انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه آزاد حتماً به علایق و استعدادهای شما پرداخته خواهد شد. و می‌توان گفت مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بدون توجه به علایق و استعدادهای شما بی‌نتیجه و غیر اصولی خواهد بود. اما نمی‌توان از بحث هزینه و شهریه چشم پوشی نمود.

یکی از عواملی که حتماً شما باید به آن توجه نمایید، بحث شهریه و هزینه می‌باشد. دلیل تأکید ما بر مطالعه دفترچه، اضافه شدن رشته‌های جدید و همچنین شرایط و ضوابط جدیدی است که برای انتخاب رشته ممکن است در نظر گرفته شود. پس از اینکه دفترچه را مطالعه نمودید، حال نوبت به‌گزینش رشته ها و دانشگاه‌های مورد نظر شما می‌باشد. برخی از داوطلبین ممکن است این تصور را دارند و بعضاً در جلسات مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد این موضوع را مطرح می‌نمایند که چنانچه ما زودتر برای انتخاب رشته اقدام نمیاییم، آیا شانس بیشتری برای پذیرفته شدن نخواهیم داشت؟ معیاری که مؤسسات و دانشگاه‌ها مدنظر قرار می‌دهند، تراز و معدل شماست.

در مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد همانند دانشگاه‌های سراسری، تأثیر سوابق تحصیلی برای انتخاب رشته وجود دارد. یکی از اشتباهاتی که داوطلبان ممکن است در فرایند انتخاب رشته دچار آن شوند، انتخاب رشته بدون توجه به استعداد و توجه به علایق خود است. این دو موضوع از کلیدی‌ترین مسائلی است که در مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد مشاورین بر روی آن تمرکز کرده و به آن توجه می‌نمایند. ابتدا بر اساس علایق شما به اولیت بندی و انتخاب پرداخته می‌شود. در بین رشته‌های انتخابی شما، بر اساس آزمون‌های هوش و استعداد، استعدادیابی می‌شود و از این طریق شما متوجه خواهید شد که در کدام رشته موفقیت بیشتری را در آینده کسب خواهید کرد.

یکی دیگر از مواردی که در مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد رعایت می‌شود، انتخاب رشته اصولی و درست، مطابق با تراز شما جهت پذیرش در بهترین دانشگاه و رشته‌ای که شما مدنظر دارید. داوطلبان فراوانی وجود دارند که به دلیل بی اطلاعی از فرایند انتخاب رشته و یا عدم مراجعه جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه آزاد، با وجود تراز و سوابق تحصیلی مناسب، نتوانسته‌اند در رشته‌های محبوب و پرطرفدار، ثبت نام شوند. جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت اصولی و درست، با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز حتی ایام تعطیل آماده خدمت رسانی به شما داوطلبین عزیز می باشند.

 

 

 

 

جهت اطلاع از لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کانال مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

مطالب مرتبط

azmoon.org

شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد

سیستم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تست استعدادیابی برای انتخاب رشته

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بهترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد چه ویژگی هایی دارد؟ 

بهترین مشاوره مشاوره ای است که با توجه به علایق و ویژگی های شخصیتی فرد داوطلب انجام شود.

چگونه می توانم بهترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دریافت کنم؟ 

برای دریافت بهترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

شناسه انتخاب رشته آزاد چیست؟

شناسه انتخاب رشته آزاد کدی است که جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به آن نیاز دارید.

نظرات

 1. زهرا عموری
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام وقت بخیر من رشته علوم انسانی هستم میخوام تو رشته روانشناسی ثبت نام کنم ایا ظرفتیش تکمیل شده یا نه
  و اینکه برا ثبت نام به کجا مراجعه کنم

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   دانشگاه های مورد نظر شما باید مورد بررسی قرار بگیرد
   جهت بررسی و کسب اطلاعات با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 2. Fatemeh
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام وقت بخیردانشگاه آزادتفرش رشته مامایی وپرستاری باکنکور داره؟؟

  • Ftm
   ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   اگه داره تقریبا تا چه رتبه هایی قبولی دارین

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر
   برای اطلاع از رشته های ارائه شده اخرین دفترچه منتشر شده از سوی دانشگاه را بررسی بفرمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • علی رضا
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام من رشته انسانی هستم میخوام برم دانشگاه آزاد میتونم
   برم مهندسی کامپیوتر

   • rahimi
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

    سلام وقت بخیر
    شما میتونید دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی مراحل ثبت نام رو انجام بدید

 3. Fatemeh
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام وقت بخیردانشگاه آزادتفرش رشته پرستاری یا مامایی باکنکور داره؟؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 ارائه نشده بود

 4. محمدمهدی رضاا
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۵

  سلام بنده کارشناسی مدیریت امورفرهنگی و برنامه ریزی خوندم در دانشگاه علمی کاربردی واحد۷ با معدل ۱۷/۷۵ میخواستم برای ارشد تربیت بدنی گرایش فیزیولژی ورزشی تغذه یا اسیب شناسی و حرکات اصلاحی بخونم
  میشه لطفا راهنمایی کنید که میتونم ارشد این رشته رو بخونم یا خیر و اینکه چجوری میتونم بدون کنکور در دانشگاه ازاد تهران شمال یا تهران مرکز این دو رشته رو ثبت نام کنم و بخونم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت به خیر محدودیتی از جهت انتخاب رشته و گرایش در مقطع ارشد ندارید.
   در صورتی که دانشگاه آزاد شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را ارائه کرد میتوانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

 5. کوشان
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام
  با توجه به مجزا بودن دفترچه انتخاب رشته برای کادانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد، آیا امکان انتخاب رشته برای کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته در دانشگاه آزاد وجود دارد؟ آیا برای هر انتخاب کارنامه مجزا صادر می شود؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای دانشگاه ازاد برای مقطع کاردانی و کارشناسی در زمان انتخاب رشته امکان مجزا انتخاب کردن در صورت داشتن شرایط امکان پذیر است و 2 کارنامه جدا برای شما اعلام میشود موفق باشید

  • علی اکبر
   ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام خسته نباشید می خواستم بدونم اگه انتخاب رشته کنکور آزاد هم با کنکور و هم با سوابق بزنم(بدون آزمون) مشکلی پیش میاد یا نه؟

   • karimi
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور