ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

لیسانس به پزشکی در خارج از کشور 2024 + شرایط کشورها

لیسانس به پزشکی خارج از کشور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور را باید به دو دسته تقسیم کرد؛ در ابتدا کشور‌های که دوره‌های پزشکی را در مقطع کارشناسی برگزار می‌کنند و کشورهایی که دوره های ارشد لیسانس به پزشکی را برگزار می کنند.

اگر بخواهیم بهترین کشور‌های دنیا که شرایط تحصیل به پزشکی را دارند معرفی کنیم، باید حتماً نام هلند، سوئیس و بلژیک را نام ببریم. دوره‌های پزشکی که در کشور‌های نام برده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ ارشد برگزار می‌شوند. اگر می‌خواهید درباره شرایط تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور اطلاعات دقیق تری کسب کنید، کافی است با مشاوران مجرب و خبره آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور

افرادی که قصد تحصیل در دوره لیسانس به پزشکی خارج از کشور را دارند، دانشجویانی هستند که مدرک کارشناسی خود را در ایران گرفته‌ و قصد دارند دوره پزشکی خود را در سایر کشور‌های دنیا ادامه دهند. این دسته از دانشجویان باید اقدام به ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی کنند. در خصوص این دسته از دانشجویان می‌خواهیم در ادامه بیشتر حرف بزنیم.

رشه‌های پزشکی و زیرشاخه‌های مربوط به آن در حال حاضر یکی از بهترین و پر طرفدار ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند. شرایط تحصیل در رشته پزشکی به وسیله مدرک لیسانس متفاوت است. از همین رو، در تمام دنیا اهمیت زیادی دارد. رشته پزشکی پر درآمد است و خیلی از مردم دنیا به آن علاقه مند هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

همه کشور‌ها حساسیت زیادی برای پذیرش در رشته پزشکی دارند. به طور معمول اگر بخواهید وارد در دوره‌های پزشکی شرکت کنید، باید مدرک دیپلم داشته باشید. یعنی دانشجویان بعد از 12 سال تحصیل در مدرسه می‌توانند وارد دانشگاه و رشته پزشکی شوند.

البته در برخی از کشور‌ها مثل انگلیس و روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی نیازی نیست مدرک دیپلم ارائه دهید. از این رو، دانشجویان در این دو کشور می‌توانند برای دوره‌های پاتفک در روسیه و A-LEVEL در انگلستان اقدام کنند.

اقدام با مدرک کارشناسی برای دوره‌های پزشکی به دانشجو این امکان را می‌دهد که با سطح دانش بالا‌تری شانس خود را امتحان کند. همچنین فرد می‌تواند برای ورود به رشته پزشکی یا شرکت در امتحان هر کشور شرکت نماید. گرفتن مدرک کارشناسی تأثیر زیادی در روند ورود به دوره پزشکی کشورهای مختلف ندارد.

مدارک لازم برای تحصیل لیسانس به پزشکی

لازم به ذکر است که فقط کشور‌های مثل آمریکا، کانادا و انگلستان سعی کردند شرایطی را برای این دسته از افراد فراهم کنند. همچنین می‌توانید رشته‌های مجاز لیسانس به پزشکی را مطالعه نمایید تا اطلاع بیشتری در این زمینه بدست آورید.

تحصیل لیسانس به پزشکی در انگلستان

دانشجویانی که در زمینه پیراپزشکی مدرک لیسانس دارند، شانسشان برای ورود در رشته پزشکی بیشتر است. بر اساس قوانین کشور انگلستان، این دسته از افراد اگر مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در این کشور بگیرند، می‌توانند در آزمون UKCAT شرکت کنند.

این نکته به شما می‌گوید که در صورتی‌ که یک‌ ساله در انگلیس درس بخوانید، می‌توانید هم مدرک کارشناسی‌ ارشد بگیرید. همچنین این امکان وجود دارد در آزمون‌های ورود به رشته پزشکی شرکت کنید.

تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور مثل انگلیس، امتیاز اضافه‌تری برای دانشجویان محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که این افراد متقاضی چون در رشته‌های علوم پایه تحصیل کرده‌اند، با ارتقای زبان انگلیسی شانسان برای پذیرش بیشتر می‌شود.

این افراد نسبت به کسانی که باید در دوره‌های A-LEVEL شرکت کنند، شانس بیشتری دارند. البته این گونه افراد اگر در آزمون موفق به کسب نمره قبولی نشوند، همچنان می‌توانند در رشته‌های قبلی خود درس بخوانند و کار کنند. به این منظور کسب اطلاعات درباره تجربیات قبول شدگان لیسانس به پزشکی می تواند به شما کمک زیاد بکند.

تحصیل لیسانس به پزشکی در کانادا

دوره‌های پزشکی کانادا دارای قوانین خاصی است. تحصیل لیسانس به پزشکی در کانادا را می‌توان به‌صورت مشخص در این کشور مشاهده کرد. دانشجویان برای این که بتوانند به این دوره تحصیلی وارد شوند، باید ابتدا برای دوره‌های کارشناسی در کانادا اقدام نمایند. سپس بعد از این که در آزمون MCAT قبول شدند، می‌توانند در دوره‌های پزشکی حضور پیدا کنند.

تحصیل لیسانس به پزشکی در کانادا

دانشجویان درصورتی‌که مدرک کارشناسی خود را ارائه دهند، می‌توانند برای کاهش دوره کارشناسی پیش از پزشکی اقدام کنند. با این روش تا حدود زیادی می‌توان این دوره‌ها را کاهش داد. دوره‌های لیسانس به پزشکی در کانادا با زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

از همین رو باید حتماً مدرک زبان ترجیحاً آیلتس 6 داشته باشید. اگر در این باره به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، حتماً شرایط رزومه لیسانس به پزشکی را مطالعه نمایید.

تحصیل لیسانس به پزشکی در آمریکا

قوانین آمریکا دقیقاً مانند کشور کانادا است. دانشجویان اگر می‌خواهند در رشته پزشکی تحصیل کنند، حتماً باید دوره کارشناسی خود را در آمریکا بگذرانند. از همین رو شما می‌توانید با مدرک لیسانس خود برای دوره‌های کارشناسی آمریکا اقدام کنید.

برای این که دوره لیسانس شما کوتاه‌تر شود می‌توانید از سیستم تطبیق واحد استفاده نمایید. آمریکا، بهترین کشور جهان برای تحصیل پزشکی است؛ زیرا بهترین دانشگاه‌های پزشکی در این کشور قرارداد. هزینه تحصیل در آمریکا حدود 25 الی 30 هزار دلار است.

برای آشنایی با رتبه قبولی پزشکی کلیک کنید.

تحصیل لیسانس به پزشکی در چین

در میان کشور‌های مناسب برای تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور، چین تنها کشور آسیایی است که نامش را در این لیست آورده‌ایم. یکی از مزایای ورود به دوره‌های پزشکی چین، تحصیل به زیان انگلیسی است. به همین دلیل دیگر نیازی نیست که زبان چینی یاد بگیرید. البته برای تحصیل لیسانس به پزشکی در چین داشتن مدرک زیان الزامی نیست و می‌توانید در این کشور برای یادگیری زبان اقدام کنید.

پزشکی در کشور چین معمولاً به یک دوره یک‌ساله آغاز می‌شود و دانشجویان پس از گذراندن این دوره، وارد رشته پزشکی می‌شوند. میزان هزینه‌ای که در چین باید بابت تحصیل تقبل کنید، 3 تا 5 هزار دلار است. این هزینه برای دوره‌های پزشکی ، بسیار مقرون به صرف است و در برابر هزینه سایر کشور‌ها معقول‌تر و قابل تحمل‌تر محسوب می‌شود.

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

تحصیل لیسانس به پزشکی در آلمان

کشور آلمان یکی از پیش‌گامان دوره‌های پزشکی در اروپا است. از همین رو سالانه افراد زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. دوره‌های پزشکی در این کشور به زبان آلمانی است و حتماً باید فرد مدرک B2 آلمانی را داشته باشد.

با اخذ مردک زبان، امکان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را به دست می‌آورید. دوره‌های زبان آلمانی برای تمامی دانشجویان ایرانی در دسترس است؛ حتی فرد می‌تواند در ایران هم مدرک زبان خود را بگیرد.

تحصیل لیسانس به پزشکی در ایتالیا

برای تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور، کشور ایتایل گزینه خوبی است. در این کشور شما می‌توانید به هر کدام از زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی که خواستید تحصیل کنید. دوره‌های زبان ایتالیایی را می‌توان در سفارت و مدارس ایتالیایی گذارند و بعد از گرفتن مدرک برای تحصیل لیسانس به پزشکی در این کشور اقدام نمود. در حال حاضر حدود 13 دانشگاه در کشور ایتالیا دوره‌های پزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.

با توجه‌ به بورسیه استانی، تحصیل در ایتالیا به‌ صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. به طور متوسط شما برای زندگی در ایتالیا بین 600 تا 800 یورو در ماه نیاز دارید. ایتالیا یکی از کم هزینه‌ترین کشور‌ها برای تحصیل پزشکی است.

کم‌ هزینه‌ ترین کشورها برای تحصیل لیسانس به پزشکی

کشور‌های اروپایی درصورتی‌که زبان رسمی آنها را آموخته باشید، به شما این امکان را می‌دهند که به‌صورت رایگان دوره‌های پزشکی را در آنجا سپری نمایید.

برای مثال اگر زبان‌های آلمانی، فرانسه، سوئد یا ایتالیا را فرابگیرید، می‌توانید به‌صورت رایگان در دوره تحصیل لیسانس به پزشکی این کشورها شرکت کنید. ایتالیا، چین و آلمان جز کم‌هزینه‌ترین کشور‌ها برای تحصیل پزشکی محسوب می‌شوند.

مزایای تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور

کشور‌های برتر دنیا مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا و کانادا برای ورود به دوره پزشکی، چند شرط قرار داده‌اند. اولین شرط این است که فرد باید دوره کارشناسی علوم پایه را در کشور خود گذرانده باشد و یا در آزمون A-LEVEL شرکت کند. در هر صورت اگر مدرک لیسانس داشته باشید، هیچ اتفاق مثبتی برای شما رخ نمی‌دهد.

مزایای تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور

در سایر کشورهای دنیا داشتن مدرک لیسانس نوعی امتیاز محسوب می‌شود و فرد می‌تواند از آن به‌ عنوان مدرکی قابل‌استناد برای گپ یا فاصله تحصیلی استفاده نماید. این‌گونه فرد متقاضی دلیل قانع‌کننده‌ای برای رفتن به خارج از کشور دارد.

یکی از مزایایی که تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور دارد، بالا رفتن سطح دانش افراد در این زمینه است. از همین رو، این دسته از دانشجویان شانس زیاد‌تری برای پذیرفته‌شدن در آزمون‌ لیسانس به کارشناسی دارد.


خلاصه مقاله لیسانس به پزشکی در خارج از کشور

تحصیل لیسانس به پزشکی در خارج از کشور مزایای فراوانی دارد که ما در این مقاله از ایران تحصیل به آنها اشاره کردیم. بسیاری از کشور‌ها فقط صرفاً با یادگیری زبان شما را پذیرش می‌کنند و هزینه زندگی در آنها هم ارزان‌تر است.

در برخی کشورها تحصیل پزشکی رایگان است که ما آنها را به شما معرفی کردیم. برای کسب اطلاعت بیشتر در این زمینه می توانید با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

برای دانلود pdf مقاله لیسانس به پزشکی در خارج از کشور کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در کدام کشور‌ها هزینه تحصیل کمتر است؟

ایتالیا، چین و آلمان جز کم‌هزینه‌ترین کشور‌ها برای تحصیل پزشکی هستند. برخی از این کشورها به شما حتی بورسیه می‌دهند. این هزینه‌ها نسبت به کشور‌های دیگر بسیار منصفانه‌تر و قابل‌تحمل‌تر است. این کشور‌ها در عین این که برای تحصیل مناسب هستند، هزینه زندگی در آنها هم پایین‌تر محاسبه می‌شود.

با دانش زبان در کدام کشور‌ها می‌توان به تحصیل پزشکی پرداخت؟

اگر زبان‌های آلمانی، فرانسه، سوئد یا ایتالیا را فرابگیرید، می‌توانید به‌صورت رایگان در دوره تحصیل لیسانس به پزشکی این کشورها شرکت نمایید. اصلاً یادگیری زبان علاوه بر این که باعث می‌شود راحت‌تر در دانشگاه‌ها پذیرش شوید، شما را بافرهنگ و رسوم هر کشور آشنا می‌کند.

با شرکت در چه آزمونی می‌توان وارد دانشگاه پزشکی شد؟

کشور‌های برتر دنیا مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا و کانادا برای ورود به دوره پزشکی، چند شرط گذاشته‌اند. اولین شرط این است که فرد باید دوره کارشناسی علوم پایه را در کشور خود گذرانده باشد و یا در آزمون A-LEVEL شرکت نماید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور