ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نمونه فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی 1401 + دانلود تطبیق نامه شناسنامه

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۸
فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اگر با فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی آشنایی ندارید، در این مطلب همراه ما باشید تا تمامی نکات مورد نیازتان را در رابطه با فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی در اختیار شما قرار دهیم. به صورت کلی تمامی والدین پس از رسیدن کودکان خود به سن و شرایط ورود به پایه اول ابتدایی، نیاز است به مدارس مورد نظر خود مراجعه کرده و برای ثبت نام کودک خود اقدام نمایند.

برای ثبت نام نیاز است، کارت سلامت و یک سری مدارک ارائه شود که مربوط به سنجش سلامت دانش آموزان و علی الخصوص فرم سنجش کلاس اول ابتدایی است.

فرم سنجش شامل یک سری اطلاعات می شود که باید تکمیل شده و تایید شود. از آنجایی که برخی از والدین با این فرم آشنایی کامل را ندارند، ما قصد داریم در ادامه این مطلب به بررسی جزییات آمده در فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی بپردازیم.

زمان دریافت فرم سنجش اول ابتدایی 1401

زمان دریافت فرم سنجش اول ابتدایی 1401 از ابتدای شروع مهلت ثبت نام طرح سنجش سلامت آغاز شده و تا پایان مهلت نوبت گیری ادامه می یابد. ثبت نام و دریافت نوبت برای سنجش سلامت نوآموزان از طریق مراجعه به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت امکان پذیر می گردد.
در این مقاله سعی بر آن شده است تا نمونه فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی 1401 + فرم سنجش کلاس اول ابتدایی را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. 

اطلاعیه :

طبق اعلام سازمان استثنایی کشور اجرایطرح سنجش سلامت نوآموزان اول ابتدایی از 30 خرداد ماه آغاز شده و احتمالا تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

 

فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی

برای کمک به دانش آموزانی که در سال گذشته به پایگاه های سنجش مراجعه نکرده بودند (بازمانده از سنجش ) لازم است که در سال جاری نوبت گیری انجام شود. لازم است فرم پیوستی نیز هنگام ثبت نام پایه اولی ها تکمیل و همراه با سایر مدارک ثبت نام دانش آموزان  ( کپی شناسنامه – کارت ملی – عکس – شناسنامه سلامت و یا فرم وزرارتی تکمیل شده در مراکز بهداشت( لازم برای پایه های اول و چهارم) ) در پرونده دانش آموزان بایگانی گردد.

فرم تطبیق شناسنامه پایه اول ابتدایی

دانلود فرم تطبیق شناسنامه پایه اول ابتدایی به صورت pdf در این پایین قرار داده شده است . یکی از فرم هایی که باید توسط مدیر مدرسه تکمیل گردد فرم تطبیق شناسنامه می باشد. در فرم تطبیق شناسنامه سال تولد دانش آموز بررسی می شود.

 

جهت دانلود فرم تطبیق شناسنامه پایه اول ابتدایی و فرم تطبیق شناسنامه سال تولد دانش آموز کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت نام کلاس اول دبستان 1401

به علت گسترش و بیماری کرونا و جلوگیری از ازدحام و اجتماع والدین در مدارس، ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 جهت حفظ سلامتی آن ها به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می پذیرد. والدین دانش آموزان باید برای نهایی ساختن مراحل ثبت نام فرزند خود به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و موارد لازم برای ثبت نام اول دبستان را فراهم نماید، اما قبل از انجام آن ابتدا باید پس از تکمیل مراحل سنجش سلامت دانش آموزان پایه اولی و دریافت مدارک لازم به سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir مراجعه کرده و مدارک ثبت نام را در این سامانه بارگذاری نمایند.

نام نویسی از دانش آموزان کلاس اولی از ابتدای خرداد آغاز شده و تا اول شهریور ماه در مدارس ادامه دارد.

شرایط ثبت نام کلاس اول مدارس ابتدایی

● حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان 6 سال تمام است.
● مدارس ابتدایی ثبت نام کودکان ۶ سال تمام به عنوان دانش آموز پایه اول مجاز است. (متولدین 93/070/02 الی 94/07/01 )
● برای ثبت‌ نام نهایی دانش‌ آموزان پایه اول ابتدایی، لازم است حتما تائیدیه از پایگاه سنجش دریافت شود.
● نوآموزان پیش دبستانی باید به موقع به پایگاه ‌های سنجش که از سوی اداره آموزش و پرورش استثنایی تعیین می‌شود، مراجعه کنند.
● ثبت نام دانش ‌آموزان پایه اول به صورت حضوری و توسط اولیا در مدارس انجام شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کتب درسی ابتدایی وارد شوید.

 

مدارک ثبت نام کلاس اول دبستان

والدینی که قصد ثبت نام فرزندان خود را برای شرکت در پایه اول دبستان در مدارس مختلف دارند، می بایست یک سری مدارک را در هنگام مراجعه به مدرسه تهیه کنند. به همین خاطر لازم است که والدین قبل از مراجعه به مدرسه از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کلاس اول دبستان آگاهی لازم را پیدا کنند و برای ثبت نام در مدرسه، مدارک مورد نیاز را تهیه و در روز ثبت نام به همراه داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کلاس اول دبستان به شرح زیر می باشد:

■ چهار عکس سه در چهار از دانش آموز (عکس دانش آموز باید با حجاب باشد و حتی الامکان باید با مقنعه گرفته شده باشد.)
■ ارائه اصل و کپی از شناسنامه دانش آموز
■ ارائه اصل و کپی از شناسنامه پدر دانش آموز
■ ارائه اصل و کپی از شناسنامه مادر دانش آموز
■ ارائه اصل و کپی از کارت ملی پدر دانش آموز
■ ارائه اصل و کپی از کارت ملی مادر دانش آموز
■ ارائه اصل و کپی از برگه واکسیناسیون دانش آموز
■ ارائه سند، قولنامه، قبض های آب، برق و … و یا هر مدرک دیگری برای احراز محل سکونت دانش آموز
■ تکمیل فرم ثبت نام کلاس اول و درج مشخصات کامل دانش آموز شامل اطلاعات هویتی، سن، تاریخ تولد، شماره تلفن ثابت و یا شماره تلفن همراه والدین

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سن ثبت‌ نام در کلاس اول ابتدایی وارد شوید.

 

اطلاعیه

تمامی مدارک ذکر شده برای ثبت نام اول ابتدایی، مدارکی هستند که به طور عموم مورد نیاز می باشند؛ اما ممکن است که مدرسه ای به بعضی از این مدارک نیاز نداشته باشد و یک مدرسه دیگر به مدارک بیشتری نیاز داشته باشد. به همین خاطر بهتر است که مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را از مدرسه مورد نظر خود سوال کنید.

راهنمای نحوه ثبت مدارک اول بتدایی 1401

۱) ابتدای آدرس اینترنتی سایت پادا که pada.medu.ir می باشد را در مرورگر خود وارد کنید.
۲) در صفحه باز شده وارد بخش مورد نظر خود که پیش ثبت نام مدارس می باشد شوید.
۳) در آخر اطلاعات خواسته شده در هر قسمت را به درستی و بادقت وارد کرده و روی گزینه ورود کلیک کنید تا بتوانید وارد صفحه ثبت نام مدارس شده و با انتخاب پایه اول ابتدایی اقدام به بارگذاری مدارک ثبت نام دانش آموزان کلاس اولی نمایید.

طبق اعلام معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نو آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی ها در همه مدارس دولتی و غیر دولتی در زمان پذیرش و ثبت نام ممنوع است.

جهت مشاهده راهکارهای قبول نشدن در سنجش کلاس اول کلیک نمایید.

فرم سنجش کلاس اول ابتدایی

دانش آموزان پایه اول، برای ثبت نام مدرسه در پایه اول دبستان نیاز دارند که مرحله ای به عنوان مرحله “سنجش سلامت” را پشت سر بگذارند. سنجش سلامت برای سنجش سلامت بینایی، شنوایی و … دانش آموزان پایه اول دبستان در نظر گرفته شده است و همه دانش آموزان برای ورود به دبستان باید به اجبار این سنجش را انجام دهند. برای انجام مراحل مربوط به سنجش سلامت، نیاز است که والدین ابتدا به مدرسه مورد نظر خودشان مراجعه کنند و پیش ثبت نام کلاس اول ابتدایی را انجام دهند. سپس، مدیر مدرسه والدین و فرزند آن ها را به پایگاه های سنجش سلامت ارجاع می دهد. پس از انجام مراحل مربوط به سنجش سلامت، تاییدیه سلامت به والدین داده می شود که والدین می توانند با این تاییدیه مجددا به مدرسه مراجعه کنند و ثبت نام کلاس اول ابتدایی فرزند خود را نهایی کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا وارد شوید

 

نحوه دریافت فرم سنجش کلاس اول ابتدایی 1401

والدین نوآموزان پایه اول ابتدایی پس از انجام مراحل اولیه ثبت نام فرزند خود که شامل پرداخت هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی و ارائه مدارک مورد نیاز به مدیر مدرسه یا بارگذاری آن ها در سایت پیش ثبت نام پایه اول ابتدایی باید به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و فرم سنجش اول دبستان را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که فرم دریافت شده باید پس از دریافت، به منظور انجام مراحل مربوط به سنجش سلامت 1401 نوآموزان به مسئولین پایگاه های سنجش سلامت ارائه شده و تکمیل گردد.
در نظر داشته باشید که دریافت برگه ثبت اطلاعات دبستان​ تنها از طریق مراجعه حضوری به مدرسه و هماهنگی با مدیر و ثبت مهر و امضای وی امکان پذیر بوده و در حال حاضر روش غیر حضوری یا راه دیگری برای آن در نظر گرفته نشده است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتیجه سنجش اول ابتدایی وارد شوید.

 

نمونه فرم سنجش کلاس اول ابتدایی 1401 

فرم سنجش کلاس اول ابتدایی 1401 برای ثبت نام دانش نوآموزان در پایه اول ابتدایی بوده و باید قبل از مراجعه به پایگاه های طرح سنجش سلامت توسط مدیران مدارس در اختیار والدین نوآموزان قرار بگیرند. در واقع مدیران مدارس ابتدایی پس از مراجعه دانش آموزان جهت ثبت نام در کلاس اول دبستان اطلاعات اولیه دانش آموز را در سامانه سناد ابتدایی و سنجش ثبت کرده و فرم سنجش کلاس اول ابتدایی را در اختیار والدین نوآموز قرار می دهند.
مدیران مدارس برای دریافت برگه ثبت اطلاعات کلاس اول ابتدایی باید به سامانه سنجش دانش آموزان به آدرس h2.csdeo.ir مراجعه کرده پس از ثبت اطلاعات نوآموز فرم مذکور را دریافت کرده و پس از تکمیل اطلاعات در میان مدارک لازم برای ثبت نام اول ابتدایی در پرونده دانش آموز ثبت و نگهداری نمایند. در ادامه نمونه ای از فرم سنجش کلاس اول ابتدایی برای آشنایی شما عزیزان ارائه شده است.

نمونه فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی 1401

مراحل سنجش سلامت ثبت نام کلاس اول دبستان

از مواردی که هنگام ثبت نام کلاس اول دبستان 1401  باید به آن توجه کرد ثبت نام طرح سنجش سلامت (ثبت نام سامانه سلامت دانش آموزان ) می باشد که به منظور ارزیابی سلامت جسمانی دانش آموزان در بدو ورود به مقطع ابتدایی و پیش دبستانی انجام می شود

▪︎والدین ابتدا به مدرسه مورد نظر خود برای ثبت نام مراجعه می نمایند.
▪︎در مرحله دوم پیش ثبت نام کلاس اولی ها 1401  برای انجام سنجش سلامت توسط مدیر انجام می شود و سپس والدین همراه با فرزند خود به پایگاه های سنجش سلامت ارجاع داده می شود که در آنجا هزینه ثبت نام سنجش سلامت پرداخت شده و در صورت نبود مشکل، تاییدیه آن به والدین داده می شود تا آن را به مدرسه تحویل دهند .
▪︎مرحله آخر ثبت نام دانش آموزان کلاس اول دبستان ثبت نام و نام خانوادگی و اطلاعات مربوط به مادر و پدر آنان در سامانه سناد است که می بایست توسط مدیر مدرسه انجام شود.

نمونه هایی از سوالات سنجش کلاس اول و پیش دبستانی 1401

◇ طرح پرسش هایی درباره نام، نام خانوادگی و سن نوآموز
◇ پرسش سوال هایی درباره نام والدین
◇ شمارش اعداد تا مقدار مشخصی مانند 1 تا 10 یا 1 تا 20
◇ سوالاتی را در مورد یک تصویر یا تصاویر ( توصیف، شمارش، شباهت ها و تفاوت ها )
◇ سوالاتی درباره نسبت های فامیلی ( مانند: برادر پدرت چه کسی می شود )
◇ سنجش مهارت های ابتدایی کودک با طرح درخواست هایی مانند: لی لی رفتن و یا در آوردن کفش
◇ ترسیم یا رنگ کردن یک نقاشی برای سنجش مهارت دستان در نوشتن و به دست گرفتن مداد
◇ درخواست خواندن شعر یا تعریف یک داستان
◇ تکمیل یا رنگ کردن یک نقاشی ناقص توسط کودک
◇ طرح سوالات اطلاعات عمومی مانند: رنگ اشیا مختلف یا سوالاتی مثل در چه فصلی برگ ها می ریزند.
 توجه داشته باشید که آزمون و مصاحبه گاهی با حضور والدین در کنار کودک و گاهی به طور فردی انجام می پذیرد.

آخرین اخبار ثبت نام دانش آموزان کلاس اول ابتدایی

شعار ثبت نام کلاس اولی ها در سال جدید

دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی با شعار ثبت‌نام مطلوب، نظارت همگانی و نصیب برابر آموزشی ابلاغ شد.

شکایات مردمی در اسرع وقت بررسی شود

به منظور نظارت همگانی بر فرآیند ثبت‌نام، شکایات و گزارش‌های مردمی ثبت شده در سامانه پاسخگویی به شکایات به آدرس www.shekayat.medu.ir در اسرع وقت بررسی و مورد پاسخگویی قرار گیرد.

شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی

از دانش آموزان فاقد مدرک هویتی با دریافت تعهد کتبی ثبت نام انجام خواهد شد.

ثبت‌نام دانش‌آموزان والدین شاغل در مدارس نزدیک محل کار

به منظور توسعه متوازن دانش‌آموزان، محدوده بندی جغرافیایی لحاظ شود، همچنین ثبت‌نام دانش‌آموزانی که والدین آنها هر دو شاغل هستند در مدرسه‌های نزدیک به محل کار هر یک از والدین بلامانع است.

آزمون و شرط معدل در مدارس دولتی ممنوع

برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص وجود دارد و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است.

آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها

ثبت‌نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل آغاز و پس از مراجعه دانش‌آموزان به پایگاه های سنجش بدو ورود و اخذ تاییدیه پایگاه قطعی خواهد شد.

مقررات مالی

دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث دانش‌آموزی و کتب درسی ممنوع است.

کمک‌های مردمی بعد از شروع سال تحصیلی

دریافت وجوه مربوط به سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان، کمک‌های مردمی، فعالیتهای فوق برنامه و لباس کارگاهی با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و با رعایت سایر قوانین و مقررات صرفاً بعد از شروع سال تحصیلی امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط دریافت شهریه در مدارس هیئت امنایی

مدارس هیئت امنایی از نوع مدارس دولتی محسوب شده و دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث دانش‌آموزی و کتاب های درسی در زمان ثبت‌نام در مدارس مجاز نیست.

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

موضوع مورد بحث ما در این مطلب ارائه نکات نهایی در رابطه با فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی بود. ما سعی کردیم نمونه فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی را به شما نشان دهیم و همچنین این که فرم چگونه دریافت می شود را نیز بررسی کردیم. البته تمامی نکات نهایی دریافت این فرم و نحوه پر کردن آن در سامانه مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام مدارس ابتدایی به چه صورت می باشد؟

ثبت نام مدارس اول ابتدایی 1401 به دو صورت حضوری و  آنلاین می باشد.

زمان ثبت نام مدارس ابتدایی 1401  در چه تاریخی است ؟

زمان دقیق برای ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 از اول خرداد ماه در نظر گرفته شده است.

ثبت نام مدارس ابتدایی در چند مرحله انجام می شود ؟

مراحل ثبت نام مدارس در مقطع اول دبستان در دو مرحله انجام می شود و شامل طرح سنجش سلامت نیز می باشد.

نظرات

 1. مرادی
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۲

  سلام من پسرم فرم سنجش نداره الان هم کلاس دومه ولی سنجشش رو انجام دادم باید الان فرم رو از کجا تهیه کنم؟

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام روزتون بخیر از محل ازمون سنجش

 2. حشمت
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام وقتتون بخیر، آیا فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی برای مدارس مختلف یکسان هست؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

   با سلام وقت بخیر خیر یکسان نیست

 3. صادق واحدی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام، فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی شامل چه مواردی می شود؟

  • mansuri
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر ثبت نام چه مدرسه ای مدنظرتون هست.بعضی از مدارس به صورت حضوری و بعضی مدارس پیش ثبت نام به صورت مجازی نیاز دارتد .لطفا نوع مدرسه را مشخص کنید و یا جهت کسب اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 4. قاسم
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام، من میخواستم بدونم زمان دریافت فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی چه موقعی می باشد؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور