ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

عواقب غیبت در امتحانات نهایی + قانون 1402

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۲
عواقب غیبت در امتحانات نهایی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که عواقب غیبت در امتحانات نهایی چیست؟ و یا افرادی که دارای غیبت در امتحان ترمیم معدل یا غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان باشند با چه مشکلاتی مواجه می شوند و باید چه کار کنند؟ 

اصلا این سوال برای شما پیش آمده است که چه غیبت هایی موجه حساب می شوند و چه غیبت هایی غیرموجه هستند؟

اگر می خواهید با عواقب غیبت در امتحانات نهایی آشنا شوید این مقاله را مطالعه نمایید. ما در این مقاله آخرین خبرها و قوانین برخورد با افراد دارای غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان، دانش آموزان مدارس و ترمیم معدل را بررسی کرده ایم.

 

📢 اطلاعیه 📢

گاهی برخی از افراد در روز امتحان خود با مشکل مواجه می شوند و نمی توانند در جلسه امتحان حضور داشته باشند. اگر این افراد بتوانند غیبت خود را موجه کنند و دلایل کافی برای موجه کردن کردن غیبت غیر موجه خود ارائه دهند می توانند در نوبت شهریور ماه مجددا آزمون دهند اما در غیر این صورت برای آن ها در کارنامه نمره صفر منظور می شود.

با توجه به اهمیت موجه کردن غیبت در آزمون های نهایی شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره موجه کردن غیبت های خود  با شماره 9099075307 (بدون کد استانی) تماس بگیرید. 

لازم به ذکر است مشاوران ایران تحصیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده کمک و راهنمایی شما عزیزان هستند.

بررسی عواقب غیبت در امتحانات نهایی

برخی از اوقات افراد به دلایل مختلفی مانند بیماری، فوت والدین، تصادف و یا سایر عوامل غیر ارادی نمی توانند در جلسه امتحان نهایی حاضر شوند. عده ای دیگر نیز وجود دارند که به دلیل عدم مطالعه کافی و با اراده شخصی خود در جلسه امتحان حضور پیدا نمی کنند.

بنابراین در تعریف غیبت موجه باید بگوییم این عدم حضور بدون اراده شخص و به دلایل قابل توجیهی انجام می شود در حالیکه اگر فرد با اراده خود تصمیم بگیرد که در جلسه امتحان شرکت نکند غیبت او غیر موجه محسوب می شود.

همانطور که اشاره کردیم افرادی که در روز آزمون نهایی خود غیبت دارند باید عواقب غیبت در امتحانات نهایی را نیز در نظر بگیرند. لازم است این افراد بدانند که اگر نتوانند اثبات کنند که غیبت آن ها موجه بوده است هیچ راهی ندارند و نمره صفر خواهند گرفت.

از جمله مهمترین عواقب غیبت در امتحانات نهایی نیز این است که گاهی دریافت نمره صفر منجر به مردود شدن و تکرار مجدد پایه تحصیلی می شود.

اما به خاطر داشته باشید دانش آموزی که در نوبت های خرداد و شهریور در همه امتحانات غیبت کند و این غیبت موجه ثبت شود توسط کمیسیون آموزش و پرورش، واحدهای درسی او حذف خواهند شد و به اصطلاح وقفه در تحصیل برایش ثبت می گردد.

همچنین اگر یک دانش آموز در امتحان نوبت اول درسی شرکت نکرده باشد و غیبتش موجه باشد، نمره امتحان نهایی او برای نمره نوبت اول نیز لحاظ خواهد شد. البته اگر آن دانش آموز نمره مستمر نیز نداشته باشد، معلم می تواند از نمره امتحان نهایی استفاده کند و نمره کسب شده را به جای نمره مستمر نیز در نظر بگیرد.

نکته مهمی که باید در مورد عواقب غیبت در امتحانات نهایی به آن توجه کنید این است که چنانچه دانش آموزی در امتحانات نوبت اول غیبت موجه داشته باشد و در نوبت خرداد که امتحان به صورت نهایی برگزار می شود نیز غیبت موجه داشته باشد، نمره امتحان نهایی شهریور او به عنوان نمره این دو نوبت غیبت شده در نظر گرفته می شود.

در ادامه مقاله قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان و دانش آموزان مدارس را به همراه قوانین غیبت در امتحان ترمیم معدل شرح خواهیم داد پس تا انتهای مقاله را با دقت مطالعه نمایید و در صورت داشتن هر گونه سوال با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

بررسی عواقب غیبت در امتحانات نهایی

👈🏻 برای اطلاع از اعلام نتایج امتحانات نهایی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

قوانین غیبت در امتحان های نهایی و ترمیم معدل

بسیاری از دانش آموزان برای فرار کردن از امتحان هایی که آمادگی کافی برای شرکت در آن ها را ندارند به فکر غیبت کردن می افتند. این افراد به دلیل اطلاع از عواقب غیبت در امتحانات نهایی فکر می کنند اگر خود را بیمار جلوه دهند می توانند برای عدم حضورشان در جلسه امتحان بهانه بیاورند و غیبت خود را موجه کنند.

اما لازم است بدانید برای موجه شدن غیبت ها لازم است مدارک و شواهدی ارائه دهید و حتما اثبات کنید که امکان شرکت در جلسه آزمون را نداشته اید. 

در هر حال برای افراد دارای غیبت موجه و غیر موجه در امتحانات نهایی قوانینی وجود دارد که بر اساس این قوانین در خصوص دانش آموزان غایب تصمیم گیری می شود.

این قوانین شامل موارد زیر هستند:

🔹 چنانچه یک دانش ‌آموز در نوبت خرداد و شهریور ماه در امتحانات نهایی تمامی دروس خود غیبت کند و تمامی غیبت هایش را موجه کند، واحدهای درسی برای او حذف نمی شود و این فرصت به او داده می شود تا بتواند در آزمون های نهایی دی ماه نیز شرکت کند.

🔹 اگر دانش آموزی در سال تحصیلی به دلیل غیبت موجه نمره ارزشیابی مستمر نداشته باشد نمره ارزشیابی پایانی او در آن نوبت جایگزین نمره ارزشیابی مستمر می شود و این نمره توسط معلم او در برگ ریزنمرات ثبت می شود.

🔹 سوالات امتحان های نهایی هماهنگ در تمام سطح کشور یکسان می باشد و به صورت همزمان از دانش آموزان آزمون گرفته می شود بنابراین تاخیر زیاد در جلسه آزمون در صورتی که زمان بسیار کمی تا پایان آزمون مانده باشد نیز نوعی غیبت به حساب می آید.

🔹 در صورتی که یک دانش آموز در امتحانات نوبت دوم یا شهریورماه یا پایان دوره تابستانی در دروس غیرنهایی غیبت موجه داشته باشد؛ به درخواست اولیاء آن دانش آموز، مدیر واحد آموزشی می تواند حداکثر تا دو هفته پس از آخرین امتحان از درس یا درس های مربوطه با رعایت ضوابط امتحانی آزمون بگیرد.

🔹 از عواقب غیبت در امتحانات نهایی وقفه تحصیلی است که وقفه تحصیلی شامل آن دسته از دانش آموزانی می شود که در نوبت های خرداد و شهریور در همه امتحانات غیبت موجه داشته باشند.

🔹 اگر دانش آموزی در امتحانات نوبت دوم و یا هر دو نوبت برخی از درس ها غیبت موجه داشته باشد نمرات شهریور ماه او جایگزین نمرات سالانه آن درس یا دروس می شود. 

🔹 اگر یک دانش آموز در فاصله زمانی بعد از ثبت نام و قبل از شركت در امتحانات پايانی نوبت اول ترك تحصيل كند (هرچند نمره ارزشيابی مستمر داشته باشد) در کارنامه نوبت اول او عبارت “ترک تحصیلی” درج می شود و آن سال جزو سنوات تحصيلی او به حساب نمی آید.

🔹 اگر دانش آموزي بعد از امتحانات نوبت اول ترك تحصيل كند در كليه دروس نوبت دوم غایب غيرموجه درج می شود و نمره صفر برای تمام درس هایش در کارنامه نوشته می شود. علاوه بر این، عبارت “ترك تحصيل” در سوابق تحصيلی اش قيد شده و آن سال جزو سنوات تحصيل اش محسوب می گردد که عواقب غیبت در امتحانات نهایی است. 

🔹 نمره نوبت دوم برای آن دسته از دانش آموزان غایب در امتحان های نوبت اول که غیبت موجه دارد منظور می شود. همچنین نمره نوبت دوم می تواند برای آن دسته از دانش آموزان بدون نمره مستمر کلاسی با غیبت موجه نیز لحاظ گردد.

🔹 با افرادی که غیبت در امتحان ترمیم معدل دارند مانند افراد غایب در امتحان نهایی برخورد خواهد شد.

قوانین غیبت در امتحان های نهایی و غیبت در امتحان ترمیم معدل

👈🏻 برای اطلاع از حذفیات امتحان نهایی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان

در این بخش از نوشته قصد داریم قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان را برای شما بیان نماییم.

قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان به شرح زیر هستند:

📌 دانش آموزان پایه چهارم در پایان هر نیمسال و دوره تابستان در امتحان نهایی درس یا دروسی که درآن نیمسال انتخاب کرده اند می بایست شرکت کنند تا دچار غیبت نشوند.

📌 از جمله قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان این است که اگر دانش آموزی در امتحانات نهایی پایه چهارم یک یا چند درس نتواند شرکت کند یا حدنصاب نمره قبولی را کسب کند، می تواند حداکثر در سه نوبت دیگر با رعایت مقررات دیگر آیین نامه انتخاب درس کرده و در امتحانات نهایی آن درس یا دروس شرکت نماید.

📌 دانش آموزان معترض به نتیجه امتحانات نهایی می توانند اعتراض خود را حداکثر پنج روز پس از اعلام نتیجه امتحان به صورت کتبی به دبیرستان تحویل دهند و حداکثر پس از یک هفته جواب دریافت کنند که بر اساس قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان تنها افراد حاضر در جلسه حق اعتراض به سوالات را دارند.

📌 امتحان پایان هر نیمسال از دروس پایه چهارم به عنوان امتحان نهایی سراسری در نظر گرفته می شود و بر اساس برنامه اعلام شده و سوالات طرح شده از سوی اداره کل امتحانات و زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش هر استان برگزار خواهد شد. به همین علت امتحان پایان هر نیمسال پایه چهارم به صورت همزمان برگزار می شود و نباید در جلسه آزمون تاخیر یا غیبت داشته باشید.

📌 امتحانات نهایی پایه چهارم در سه نوبت پایان نیم سال اول ، پایان نیم سال دوم و پایان دوره تابستانی هر سال برگزار می شود لذا دانش آموزان لازم است برای شرکت در جلسه آزمون آماده باشند و غیبت نکنند.

📌 غیبت موجه دانش آموز در امتحانات نهایی هر ماده ی درسی موجب حذف آن درس می گردد و غیبت غیر موجه به منزله نمره صفر در امتحان آن ماده درسی محسوب می شود.

📌 ثبت نام مجدد از دانش آموزان در همان دروسی که قبول شده اند به هیچ عنوان مجاز نمی باشد و تنها دانش آموزان غایب و مردود حق ثبت نام مجدد دارند.

📌 اگر دانش آموزی برخی از مواد درسی را بیش از یک بار انتخاب نموده باشد (قبلا آن درس را انتخاب کرده باشد اما نمره قبولی نگرفته باشد یا به دلیل غیبت غیر موجه صفر شده باشد)، نمره ی امتحانی آخرین نوبت آن ماده درسی در محاسبه معدل کل منظور می گردد.

📌 معدل کل در مدارس یزرگسالان عبارت است از جمع نمرات امتحانات نهایی تمام دروس پایه چهارم متوسطه (اعم از کتبی و شفاهی) و تقسیم بر تعداد آن ها که نمره صفر غیبت غیر موجه هم در معدل کل تاثیر دارد.

📌 برای داوطلبان آزاد که در امتحانات نهایی پایه چهارم قبول می شوند کارنامه قبولی صادر خواهد شد و با افراد غایب مطابق قوانین ذکر شده فوق برخورد خواهد شد.

برای آشنایی با نحوه تک ماده در امتحان نهایی روی لینک کلیک کنید.

در کنار این موارد قوانین دیگری مانند موارد زیر برای بزرگسالان وجود دارد:

📌 نتایج امتحانات نهایی پایه چهارم به وسیله حوزه تصحیح تعیین و از طریق دبیرستان مربوط اعلام می گردد.

📌 دانش‌ آموزانی که در نظام آموزش بزرگسالان موفق به اخذ دیپلم متوسطه نشده باشند، می‌ توانند با رعایت مقررات به عنوان داوطلب آزاد در امتحانات شرکت کنند اما به شرطی که در این دروس نمره بیست با ضریب دو کسب کرده باشند قبول می‌ شوند.

📌 نمره انضباط در معدل کل مدارس بزرگسالان محاسبه نمی شود اما در گواهینامه پایان دوره متوسطه بزرگسالان، ثبت می شود.

📌 نمره انظباط برای داوطلبان آزاد منظور نمی گردد و فقط نمرات آزمون برای این دسته از داوطلبان موثر هستند.

📌 با افراد متخلف در امتحانات داخلی و نهایی دوره متوسطه بزرگسالان طبق آیین نامه تخلفات مصوب شورای عالی آموزش وپرورش رفتار خواهد شد.

📌 به دانش آموزانی که دورس امتحانات نهایی را با موفقیت بگذرانند و شرایط قبولی پایه های قبلی را نیز احراز کرده باشند، گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه (دیپلم) برابر با نمونه مصوب اعطاء می شود.

قوانین غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان

👈🏻 برای اطلاع از راز موفقیت در امتحانات نهایی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

قوانین ترمیم معدل در صورت غیبت امتحان نهایی

حال که دانستید قوانین غیبت در امتحان ترمیم معدل شامل چه مواردی هستند بهتر است بدانید برای ترمیم معدل چه قوانینی وجود دارد. این قوانین شامل موارد زیر می باشند:

🔸 امکان ثبت نام تک درس برای ترمیم معدل وجود ندارد لذا افراد متقاضی می بایست برای تمام دروسی که قصد دارند نمراتشان را ترمیم کنند در امتحان یکی از نوبت‌ های خرداد، شهریور، یا دی ماه نام نویسی کنند.

🔸 افرادی که دیپلم خود را قبل از سال 1384 دریافت کرده اند مجاز به ثبت نام ترمیم معدل نمی باشند.

🔸 تنها افرادی مجاز به ترمیم معدل می باشند که مدرک دیپلم داشته باشند. به عبارت دیگر امکان ترمیم معدل برای دانش اموزان پایه یازدهم و دانش آموزان در حال تحصیل پایه دوازدهم وجود ندارد.

🔸 متقاضیان دارای دیپلم نظام قدیم می‌ توانند علاوه بر دروس نهایی سال سوم دبیرستان، نمرات دروسی را که در پیش دانشگاهی به صورت نهایی برگزار شده بود را هم ترمیم کنند.

🔸 سوالات امتحانات نهایی ترمیم معدل در دو دسته سوال برای نظام آموزشی قدیم و جدید طراحی می‌ شود.

🔸 کلیه افراد متقاضی ترمیم معدل که نمره کمتر از 20 دارند می‌ توانند در این طرح ثبت نام نمایند اما فرصت بهبود نمرات امتحانات نهایی تنها یکبار به همه افراد داده می‌ شود.

🔸 نمرات کسب شده در امتحانات نهایی ترمیم معدل، تأثیری بر روی معدل دیپلم فرد شرکت کننده در آزمون نخواهد داشت و نمرات کسب شده فقط برای سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌ شود تا در سوابق تحصیلی کنکور سراسری تاثیر بگذارد.

🔸 برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون ترمیم معدل نمره بالاتر لحاظ خواهد شد. ( در صورتیکه نمره کسب شده در آزمون از نمره قبلی کمتر باشد.)

قوانین ترمیم معدل

👈🏻 برای اطلاع از ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اخبار پیرامون امتحانات نهایی 1402

ابلاغ برنامه امتحانات نهایی خرداد 1402

برنامه امتحانات نهایی خرداد ماه سال 1402 برای پایه های دوازدهم روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌ های شاخه نظری، دوره دوم آموزش متوسطه، متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم معدل ابلاغ شد.

این امتحانات  از روز یکشنبه 31 اردیبهشت با درس تعلیمات دینی 3 آغاز می‌ شود و تا 25 خردادماه ادامه دارد.

همچنین برنامه آزمون هماهنگ پایه‌ های دهم و یازدهم مدارس روزانه در نوبت خرداد ماه نیز ابلاغ شده است.

اجرای برنامه 50 روزه آموزش و پرورش استان فارس تا امتحانات نهایی

آقای محمد خلیل عسکری در جلسه توجیهی بازرسان و ناظرین برنامه پنجاه روزه ادارات آموزش و پرورش فارس تا امتحانات نهایی، گفتند از آن جا که در سال‌ های گذشته، حوادثی مانند کرونا، اغتشاشات، آلودگی هوا، جابجایی دولت و به تبع مدیران و… کیفیت آموزشی مدارس را کاهش داده است؛ برنامه 50 روزه تا امتحانات نهایی را فرصت مناسبی دانستیم تا سطح علمی دانش آموزان را از طریق آن ارتقاء دهیم.

ایشان همچنین گفتند در این طرح آزمون‌ های شبه نهایی مخصوص هر رشته تحصیلی در شش درس تخصصی به عمل می‌ آید و در این برنامه پنجاه روزه تعداد ۱۰ شاخص تعیین شده است تا نظارت و بازرسی بر اساس آن صورت گیرد.

طرح سوالات مفهومی در امتحانات نهایی خرداد ماه پایه دوازدهم

آقای محمد جمالی آرند، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفتند: در خرداد ماه سال تحصیلی ۱۴۰۲ سوالات آزمون نهایی مفهومی خواهد بود و از طرح سوالات پر تکرار در امتحانات نهایی پایه دوازدهم پرهیز شده است.

ایشان همچنین افزودند به همین دلیل در استان کهگیلویه و بویراحمد در هفته آخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه آزمون هماهنگ شبه نهایی برگزار می شود تا دانش آموزان با این گونه سوالات آشنا شوند.

اخبار پیرامون امتحانات نهایی

👈🏻 برای اطلاع از بارم بندی امتحانات نهایی دوازدهم تجربی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطلب 📝

در این مقاله به بررسی عواقب غیبت در امتحانات نهایی پرداختیم و گفتیم شرکت نکردن در امتحانات نهایی پایان سال چه پیامد هایی دارد.

همچنین در مورد غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان و غیبت در امتحان ترمیم معدل نیز توضیح دادیم.

امیدواریم مطالعه این مطالب برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعات سودمندی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عواقب غیبت در امتحانات نهایی، غیبت در امتحان ترمیم معدل و یا غیبت در امتحان نهایی بزرگسالان، سوال خود را از طریق برقراری تماس با شماره 9099075307 (بدون پیش شماره) با مشاوران ایران تحصیل مطرح نمایید و مشاوره دریافت کنید.

افزون بر این شما عزیزان می توانید سوال خود را در انتهای این مطلب برای ما به صورت کامنت بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻 برای دانلود فایل پی دی اف مقاله عواقب غیبت در امتحانات نهایی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا همه دانش آموزان باید در امتحانات نهایی شهریور ماه شرکت کنند؟

خیر تنها دانش آموزان غایب یا مردود شده امتحان نهایی خرداد ماه مجاز به شرکت در امتحان نهایی شهریور هستند.

عواقب غیبت در امتحانات نهایی چیست؟

کلیه عواقب غیبت در امتحانات نهایی در متن مقاله ذکر شده است. لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

چه کسانی غیبت های موجه و غیر موجه را مشخص می کنند؟

در امتحان های پایان سال داخلی تشخیص غیبت موجه براساس دلایل و مدارک ارائه شده از طرف دانش آموز و با نظر شورای مدرسه انجام می شود اما در امتحانات هماهنگ نهایی، نظر کمیسیون خاص اداره آموزش و پرورش یا مسئول حوزه امتحانی تعیین کننده است.

نظرات

 1. محمد
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام. وقتتون بخیر. بنده مدرک دیپلمم رو در سال1400گرفته ام و رفتم و خدمتم رو تموم کردم و شیمی رو ترمیم معدل زدم.
  اما متاسفانه خواب موندم. نتونستم به امتحان برسم.
  میخاستم ببینم آیا از شرکت در دانشگاه آزاد برای من مشکلی پیش میاد یا نه؟!؟

  • مشاور صادقی
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام
   بله
   باید دیپلم داشته باشید

 2. Arash
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام من دو تا درس برای ترمیم شرکت کردم ولی غیبت کردم میشه با مدرسه صحبت کرد که شهریور دوباره شرکت کنم و برای کنکور همین امسال لحاظ شه نه کنکور سال بعد بعد اینکه معدل 18.70 تقریبا چقدر از 40 درصد میگیره و با میانگین 50 اختصاصی برای تجربی منطقه 1 میشه امیدوار بود؟؟؟ میشه این چند تا سوال جواب بدید

  • tahmasebi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام دوست عزیز برای پاسخ دقیق به سوالاتتون با شماره مجموعه در تماس باشید.

  • Arash
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۴

   درود مجدد حداقل سوال اول رو همین جا جواب میدادید

 3. زری
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام اگه امتخان ترمیم معدل نرم تو کنکور نمره قبلی م‌حساب میشه یا صغر کیذارن؟؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۲

   وقت بخیر
   معدل قبلی شما در نظر گرفته میشود

 4. سپ
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام وقتتون بخیر یه سوال دیگه میخواستم بدونم میتونم درسایی که حتی قبول شدم(نمرم بالا نشده) برای ترمیم شهریور انتخاب کنم یا فقط باید درسایی که افتادمو ترمیم کنم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام
   بله درس هایی که نمرات پایین دارید هم می توانید ترمیم کنید

 5. سپ
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۳

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که من امروز امتحان نهایی هندسه خوب نتونستم بدم میتونم شهریور ترمیم کنم برای کنکور سال بعد؟

  • rezai
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام وقت بخیر . بله امکان پذیر میباشد

 6. سینا
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام و عرض خسته نباشید
  امروز امتحان ریاضی داشتم و متاسفانه خواب موندم و غیر موجه باشه میتونم نوبت شهریور امتحان بدم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۴

   سلام وقت بخیر
   خیر اگر موجه نباشد صفر رد می شود و باید ترمیم معدل شرکت کنید

 7. سینا
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

  سلام و وقت بخیر
  امروز برای امتحان ریاضی خواب موندم اگه غیر موجه باشه نمیتونم شهریور امتحان بدم؟

  • مشاور اقازاده
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   بعله دلیل باید موجه باشد اما باز با مدرسه صحبت کنید

 8. علی
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۴۶

  سلام من الان دوازدهمم میتونم شهریور ترمیم کنم برای کنکور سال بعد؟ یا باید خرداد سال بعد ترمیم کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۵

   وقت بخیر
   سال آینده اقدام کنید

 9. علیرضا
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۸

  ببخشید من اگه سال بعد کنکور بدم میتونم ترمیم معدل کنم نمرات خرداد امسالو؟

  • مشاور اقازاده
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۲

   وقت بخیر
   شما بعد از فارغ التحصیلی برای کنکور امکان ترمیم معدل دارید

 10. علیرضا
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۵

  سلام من امروز امتحان هندسه دارم و مریض شدم امکان حضور در جلسه امتحانو ندارم با گواهی پزشکی میتونم غیبت رو موجه کنم که شهریور بدم امتحانو دوباره؟

  • مشاور محمدی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن گواهی از پزشک امکان موجه کردن غیبت وجود دارد.

 11. احمد
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام من یک هفته است که مریض شدم گواهی یک هفته هم دارم ۳ امتحان شرکت نکردم ایا اگر گواهی را تحویل حوزه دهم هر ۳ درس موجه میشوند )گواهی من ۷ روزه هست )

  • مشاور اقازاده
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۰

   وقت بخیر
   دریک زمان دیگر از شما آزمون میگیرند

 12. رضا
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام
  اگر دانش آموزی درس ریاض رشته تجربی غیبت موجه داشته باشد چقدر در کنکور ۱۴۰۲ ضرر می کند

  • rezai
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۴

   سلام وقت بخیر . نمره دارای غیبت با صفر لحاظ میگردد و معدل شما را کاهش میدهد

 13. سیاووش
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام من امروز امتحان فارسی داشتم و موندم خواب آیا امکانش هست شهریور امتحانشو بدم ؟بعد تو معدل کل نمره شهریور حساب میشه یا صفر خرداد؟؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت بخیر
   به آموزش و پرورش منطقه مراجعه نمایید و غیبت خود را موجه کنید در این صورت شهریور شرکت میکنید .

   • سیاووش
    ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴

    اگه غیرموجه باشه یعنی نمی تونیم تو آزمون شهریور شرکت کنیم؟؟

    • مشاور عیسائی
     ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۲

     سلام وقت بخیر
     ممکن است آموزش و پرورش موافقت نکند .

 14. محمد
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۱۰

  سلام من در امتحان نهایی مریض شدم و دو درس امتحان ندادم گواهی پزشکی دادم اما میترسم کمسیون اون قبول نکنه و غیبتم غیر موجه کنه اون موقع نمره صفر میزارن میشه راهنمایی کنید که باید چه کار کنم تا ش

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام وقت بخیر
   اگر صفر رد شود می توانید ترمیم معدل شرکت کنید

 15. B
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۸

  سلام وقت تون بخیر من برای ترمیم خرداد ثبت نام کردم خواستم بپرسم اگر درسی رو غیبت کنم میشه دوباره اون درسو ثبت نام کنم؟ از مدرسه پرسیدم مدرسه گفت بعد از امتحانات بیام مدرسه اون درسو حذف کنم دوباره میتونم نوبت بعدی ثبت نام کنم
  خواستم ببینم مدرسه درست گفته یا نه ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام
   بله می توانید

 16. حمید
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰

  سلام میخواستم بدونم غیبت توی امتحانات ترمیم حتی اگه غیر موجه باشه میشه برای کنکور سال بعد در ترمیم شرکت کرد؟ مدرسه ما میگه هیچ دسترسی برای حذف یا اضافه دروس نداریم!

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام
   بله می توانید شرکت کنید دوباره

 17. شادی
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰

  سلام وقت تون بخیر من برای ترمیم خرداد ثبت نام کردم خواستم بپرسم اگر درسی رو غیبت کنم میشه اون درسو حذف کنم و دوباره ثبت نام کنم ممنون میشم جواب بدید

  • rezai
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۹

   سلام وقت بخیر ترمیم معدل سالی یک مرتبه امکان ثبت نام دارد

 18. شادی
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۲

  سلام وقت تون بخیر من برای ترمیم خرداد ثبت نام کردم خواستم بپرسم اگر درسی رو غیبت کنم میشه اون درسو حذف کنم و دوباره در نوبت بعدی ثبت نام کنم ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام
   بله

 19. بیتا
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۰

  پس چطور مدرسه گفتن با حذف درس دوباره میتونم ثبت نام کنم

  • rahdar
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۵

   سلام وقت بخیر.
   اگر مدیر مدرسه برای شما درس را حذف کند میتوانید شرکت کنید مجدد

 20. بیتا
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام وقت تون بخیر من برای ترمیم خرداد ثبت نام کردم خواستم بپرسم اگر درسی رو غیبت کنم میشه اون درسو حذف کنم و دوباره در نوبت بعدی ثبت نام کنم ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور حمامی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقتتون ئبخیر خیر نمیتوانید

 21. رضا
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام..متأسفانه آلرژی فصلی دارم و بخاطر قرمزی چشم هام قطره مصرف میکنم از اونجایی که شب قبل آزمون بیدار بودم صبح قطره چشمی استفاده کردم اما خوابم برد🤦🏻‍♂️..میتونم بدون هیچ منعی دوباره امتحان بدم؟اگر شهریور قبول بشم واسه کنکور و دانشگاه مشکلی پیش نمیاد؟!

  • مشاور حمامی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۵

   سللام وقتتون بخیر بستگی به مدرسه ی مربوطه دارد

 22. مهدیار
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۶

  سلام وقت بخیر
  بنده همه دروس رو واسه ترمیم معدل برداشتم ، آیا امکان این وجود دارد که در امتحانات ترمیم خرداد غیبت کنم و در شهریور یا دی و یا خرداد سال بعد امتحان ترمیم بدم ؟ یا اگه غیبت کنم یکبار فرصت ترمیمم میسوزه و دیگه امکان ترمیم در نوبت بعدی وجود ندارد.
  ممنون میشم اگر پاسخ قطعی بدین .

  • مشاور اقازاده
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

   وقت بخیر
   شما درصورتی که قصد ترمیم را دارید باید خرداد ماه اقدام کنید اگر نه برای سال آینده

 23. یکتا
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۵

  سلام خوب هستید ببخشید من دوازدهم هستم والان متوجه شدم که امیکرون گرفتم نمی دونم اگه نتونم تو امتحان فارسی شرکت کنم چی می شه و الان برای تاثیرش تو کنکورم چه اتفاقی می اوفته؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام
   اگر نتوانید شرکتکنید باید دوباره برای امتحان درخواست دهید

 24. سجاد
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۹

  سلام اگر در امتحانات نهایی غیبت کنیم و فقط یک امتحان غیبت موجه داشته باشیم امکان گرفتن دیپلم در تیر ماه وجود داره یا نه ؟

  • rezai
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام وقت بخیر. امکان پذیر نمیباشد

 25. Mehdi
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۶

  با سلام در صورت غیبت در امتحان ترمیم معدل نمره صفر لحاظ میشه یا نمره که قبلا واسه اون درس گرفتیم؟

  • مشاور عیسائی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۴

   سلام وقت بخیر
   نمره قبلی لحاظ میگردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. فاطمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱

  سلام من برای ترمیم ثبت نام کردم و نمی خوام بعضی از امتحانا رو شرکت کنم می خواستم ببینم اگه غیبت کنم نمره قبلی من تو کنکور تاثیر داره؟

  • مشاور عیسائی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام وقت بخیر
   نمره قبلی لحاظ میگردد.

 27. محمد جواد
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام
  برای دیپلم مجدد بزرگسالان ثبت نام کردم اما نمیتوانم خرداد در امتحانات شرکت کنم ،ایا نمره بنده صفر میشود؟ آیا نمیتوانم در امتحانات شهریور شرکت کنم ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام
   حتما به مدرسه اطلاع رسانی کنید

 28. بابک
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۲۳

  چرا اینطوریه ؟ یک کارشناس میگه میشه یکی میگه نمیشه واقعا اگر در ترمیم معدل غیبت کنیم فرصت یکباره ترمیم میسوزه یا نه ؟

  • مشاور اقازاده
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱

   وقت بخیر
   از لحاظ قانونی اجازه ترمیم معدل در سال یک بار امکان پذیر میباشد

 29. محمد احمدی
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۲

  سلام شبتون بخیر
  بنده تمام امتحان های ترمیم ثبت نام کردم(هر ۱۰درسو) و پشت کنکوری هستم قاعدتاً
  میشه ترمیم غیبت کرد و طوری باشه ک شهریور دوباره همه درسارو برای ترمیم بزنم و شهریور امتحان بدم و این نمره ی ترمیم شهریورم تاثیر ۴۰درصدی بخوره و اکسال انتخاب رشته کنم؟

  • tahmasebi
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام بله شما مجاز به امتحان در شهریور ماه هستید.

 30. Sara
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام من نظام قدیمم عمومیارو ثبت نام کردم فردا دینی دارم همه رو خوندم به جز دینی اگه دینی رو نرم نمیره قبلیمو میزارن یا صفر میشم اگه غیبت کنم میتونم شهریور برم دینی رو هم بدم؟ فقط میخوام دینی رو غایب بشم و بقیه رو برم اینطوری میشه؟ با اگه نرم کلا باید نرم؟

  • مشاور اقازاده
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۰

   وقت بخیر
   درصورت عدم حضور شهریور ماه از شما آزمون گرفته میشود

 31. Roya
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام من تقریبا همه درسارو ثبت نام کردم واسه ترمیم، اگه نرم و غیبت بخورم امکان اینکه بتونم دوباره ترمیم ثبت نام کنم هست؟
  بعضی مشاورا میگن نمیشه بعضیا میگن باید دلیل بیاری و غیبتت رو موجه کنی !

  • tahmasebi
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام دوست عزیز،شما میتونید مجدد شرکت کنید و مانعی ندارید.

   • Roya
    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۲

    ببخشید یکی از مشاورن خودتون دوتا پیام پایین تر گفتن نمیشه، مشاور ملکی

 32. Afsan
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام من همه درس ها رو ترمیم زدم اگه نرم میتونم شهریور دوباره ترمیم بزنم؟؟

  • tahmasebi
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام دوست عزیز بله امکان این مورد رو دارید.

  • مشاور ملکی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   خیر ترمیم معدل فقط یک بار برای هر درس انجام می شود.

 33. سارا
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۳۲

  سلام
  اگه تو ازمون ترمیم شرکت نکنیم و صفر بگیریم ، آیا صفر توی کنکور تاثیر داره ؟؟یا همون نمراتی ک قبلا تو کارنامه بوده لحاظ میشه؟؟

  • مشاور ملکی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر
   خیر نمرات قبلی شما در کارنامه تغییر نمی کند.

 34. امیر
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام.ببخشید من اگر امتحان ترمیم معدل رو غیبت کنم،اون یکبار فرصت ترمیم اون درس رو از دست میدم؟یا دوباره بعدا میتونم اون درس رو شرکت کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

   وقت بخیر
   برای سال آینده میتوانید

  • مشاور ملکی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   خیر شانس پذیرش برای ثبت نام ترمیم معدل ندارید.

 35. مبین
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم اگه تو ازمون ترمیم معدل غیبت کنیم مشکلی پیش میاد؟

  • tahmasebi
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام دوست عزیز در صورت غیبت نمره ی صفر برای شما لحاظ خواهد شد.

   • محمد
    ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۷

    آیا میتونم دوباره اون درس غیبت خورده رو امتحان بدم؟

    • rezai
     ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۵

     سلام وقت بخیر . بله مجدد ثبت نام کنید و امتحان بدهید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور