شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی
شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

برخی از دانش آموزان پس از انتخاب رشته و اخذ دیپلم ممکن است به این نتیجه برسند که مایل به تغییر رشته می باشند و به همین دلیل به دنبال شریط شرکت در کنکور باشند، آنچه در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی می باشد شایان ذکر است کلیه متقاضیان محترم می توانند جهت شرکت در کنکور سراسری تجربی با دیپلم فنی حرفه ای از سراسر کشوربا شماره 9099072952 (تماس از تلفن ثابت) مشاوره سازمان سنجش تماس بگیرند.

پزشکی و پیراپزشکی یکی از رشته های مورد علاقه بسیاری از دانش آموزان می باشد که هر یک از فارغ التحصیلان در هر رشته ای ممکن است آرزوی رسیدن و دست یابی به این رشته ها را در سر بپرورانند. یکی از انوع دیپلمه هایی که در دفترچه ثبت نام در رابطه با قوانین شرکت در آن بسیار سخن گفته است، دیپلم فنی می باشد و یکی از سوالات این است که شرایطی شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی چیست؟ به همین دلیل در ادامه می خواهیم در رابطه با نحوه ثبت نام دیپلم فنی و شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99 سخن بگوییم.

آیا فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای می توانند با همان مدرک دیپلم خود نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند؟

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی برای دارندگان مدرک دیپلم فنی چیست؟

برای ثبت نام در کنکور سراسری به چه نکاتی لازم است توجه نماییم؟

شرایط ثبت نام در کنکور تجربی چیست؟

در صورت عدم فارغ التحصیلی تا زمان ثبت نام کنکور آیا امکان ثبت نام مجدد خواهیم داشت؟

جهت اطلاع دقیق از نحوه شرکت در کنکور تجربی و همچنین دیپلم فنی و شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99 با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی 99

داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه را می توان به دو دسته تقسیم نمود. برخی از داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم می باشند و برخی دیگر دیپلم نظام جدید دارند.شرایط شرکت در کنکور سراسری 99 برای این دو دسته از داوطلبان با تفاوت هایی همراه می باشد. به همین دلیل اطلاع از این تفاوت ها برای متقاضیان کنکور امری لازم و ضروریی می باشد.

همانطور که می دانید یکی از شریط شرکت در کنکوربرای داوطلبان نظام قدیم، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی می باشد، به همین دلیل داوطلبان فنی برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی لازم است مدرک کاردانی داشته باشند تا بتوانند نسبت به شرکت در کنکور اقدام نمایند. نکته مهم در رابطه با اخذ مدرک این است که داوطلبان در صورت فارغ التحصیلی تا نهایتا 30 شهریور همان سال امکان شرکت در کنکور را خواهند داشت.

نکته مهمی که داوطلبان مایل به شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی لازم است مد نظر قرار دهند، در رابطه با دانشجویی دوره های روزانه می باشد. چنانچه شما در هر رشته ای از دانشگاه های روزانه مشغول به تحصیل می باشید و با دیپلم فنی و شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99 قصد ثبت نام دارید، حتما باید از رشته فعلی خود انصراف داده تا بتوانید نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی کلیه داوطلبان باید مدرک فوق دیپلم خود را تا قبل از ثبت نام اخذ نموده و دانشجویان نیز تا پایان شهریور ماه مدرک خود را اخذ نموده باشند.

برای تماس با مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیک کنید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم
نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

همانطور که می دانید از جمله مدارک مورد نیاز برایثبت نام کنکور 99 دریافت کد سوابق تحصیلی می باشد. آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد اخذ نموده باشند مشمول طرح تاثیر مثبت معدل می باشند. به همین دلیل برای تاثیر این معدل لازم است نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام نمایند. دریافت این کد قبل از ثبت نام ضروری می باشد.

همانطور که در شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی و راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ذکر شده است، متقاضیان شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی می توانند با مراجعه به سامانه dipcode.medu.ir نسبت به اخذ این کد اقدام نمایند. با توجه به اینکه تاثیر معدل برای تمامی داوطلبان متقاضی گروه های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و همچنین علوم انسانی و معارف الزامی می باشد، بنابراین دریافت راهنمایی اخذ این کد برای دیپلمه های فنی نیاز به راهنمایی خواهد داشت.

برخی از دانش آموزان به هنگام شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی ممکن است متوجه شوند که مدارک آنان ناقص می باشد و یا اینکه این مدارک وجود ندارند. در این صورت سامانه ای برای این دسته از متقاضیان عزیز قرار داده شده است که با مراجعه به http://dipcode.medu.ir می توانند نسبت به رفع نواقص و دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

جهت برقراری ارتباط با مشاوره حرفه ای کنکور تجربی کلیک کنید.

نکات مهم برای ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی

برای انجام ثبت نام کنکور توجه به برخی از نکات مهم و ضروری می باشد. این نکات برای تمامی داوطلبان می باشد و منحصر به متقاضیان دیپلم فنی و شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99 نخواهد بود. با توجه به حساسیت کنکور و سنجش اطلاعات داوطلبان، توصیه می شود ابتدا به صورت دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه نمایید و پس از آن فرم پیش نویس انتهای دفترچه را تکمیل نمایید و سپش نسبت به فرم اینترنتی اقدام نمایید.

چنانچه برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی به مراکز کافی نت ها مراجعه می نمایید، حتما پس از ثبت نام ، عکس خود را دریافت نماید . همچنین با توجه به مشکلاتی که درسال های اخیر شاهد آن بوده ایم، قبل از تائید نهایی حتما عکس خود را چک نمایید و صحت و درستی آن اطمینان یابید و این کار را به مراکز کافی نت واگذار ننمایید زیرا در سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور این امکان وجود نخواهد داشت.

ثبت نام شما زمانی با موفقیت به اتمام رسیده است که شماره پرونده و همچنین کد رهگیری را دریافت نموده باشید. بنابراین تا قبل از دریافت این کد شما هیچ گونه ثبت نامی انجام نداده اید. پس از دریافت کدهای مذکور حتما پرینت آن را بگیرید و در جای دیگری آن را یادداشت نمایید. زیرا انجام مراحل بعدی (کارت ورود به جلسه، دریافت کارنامه و همچنین انتخاب رشته) به وسیله همین اطلاعات امکان پذیر است.

برای استفاده از خدماتمشاوره کنکور آنلاینکلیک کنید.

شرایط ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی 99

شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99
شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99

داوطلبانی که به دنبال پاسخ این سوال می باشند که شرایط ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی 99 چیست؟ باید بگوییم که این شرایط در بسیاری از موارد برای تمامی رشته ها یکسان می باشد. به همین دلیل اختصاصی به کنکور تجربی نخواهد داشت. تنها در برخی از موارد که مربوط به معدل لازم برای رشته تجربی می باشیم، این داوطلبان لازم است شرایط ویژه و تعیین شده را دارا باشند.

یکی از شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99 برای آن دسته از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته های پزشکی و پیراپزشکی می نمایند، دارا بودن سلامت جسمانی می باشد. با توجه به نوع حرفه این مشاغل و نیازمندی به صحت و سلامت قطعا از اهیمت بیشتری برخوردار می باشد اما ، این مورد را نمی توان تنها منحصر به متقاضیان شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی دانست و برای تمامی داوطلبان الزامی باشد.

جهت اطلاع دقیق از تغییرات ایجاد شده در رابطه با شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99 می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ،آماد ارائه خدمات به شما خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

پاسخ به سوالات پرتکرار در مورد شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی حرفه ای

بنده فارغ التحصیل فنی و حرفه ای هستم آیا می توانم در رشته های بدون کنکور دانشگاه های مختلف شرکت کنم؟

دانشگاه های بدون کنکور امکان ثبت نام و پذیرش تمامی داوطلبان و متقاضیانی که واجد شرایط تعیین شده برای این رشته ها باشند، ثبت نام به عمل خواهد آورد. لذا متناسب با رشته تحصیلی خود و شرایط مجاز بودن برای شرکت و انتخاب رشته می توانید اقدام نمایید. داوطلبان و دانش آموزان عزیز توجه داشته باشند که ثبت نام در برخی از دانشگاه ها همچون دانشگاه علمی کابردی بدون نیاز به مرتبط بودن دیپلم شما با رشته مورد نظر، امکان ادامه تحصیل را می دهد.

آیا منابع مطالعه کنکور برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی با سایر شته ها متفاوت می باشد؟

منابع معرفی شده را می توان به دو دسته تقسیم نمود. اگر منظور شما از منابع ، همان منابع معرفی شده از سوی سازمان سنجش و آموزش یا همان کتب درسی کشور می باشد؛ باید بگوییم خیر، زیرا کتب درسی برای تمامی دانش آموزان یکسان می باشد و لازم است به مطالعه دقیق هر یک از این منابع بپردازند. اما چنانچه منظور شما منابع کمک آموزشی است، باید بگوییم تا حدودی بله و تا حدودی خیر. زیرا اطلاعات کلی شما با توجه به تغییر رشته مورد نظر کم می باشد. به همین دلیل برای قبولی لازم است برخی دیگر از منابع جانبی را نیز مطالعه نمایید.

آیا می توانیم در رشته های پزشکی با فوق دیپلم فنی پذیرفته شویم؟

سوابق تحصیلی برای رشته های غیر مرتبط چگونه محاسبه می شود؟

من با دیپلم فنی در کنکور ثبت نام نموده ام آیا این امکان وجود دارد که بعدها در صورت پذیرش دچار مشکل شوم؟

آیا برای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های بدون کنکور سراسری باز هم نیاز به مدرک کاردانی برای فارغ التحصیلان رشته فنی خواهد بود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران ایران تحصیل برای اخذ پاسخ سوالات مطرح شده با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

مشاوره تحصیلی تلفنی شبانه روزی

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

زیر شاخه های رشته تجربی با رتبه مورد نیاز

برنامه ریزی 5 ماهه برای کنکور

شهریه پرستاری بدون کنکور

مشاغل مربوط به رشته تجربی

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

شرایط ثبت نام کنکور تجربی 99

34 نظر برای «شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی»

 • سلام خسته نباشید لطفا اگر پیام من را میخوانید جواب بدهید تا با شماره ام تماس بگیرید ۰۹۹۱۳۹۴۷۳۱۴ من حسابداری فنی میخونم و امسال سال۹۹ دیپلم میگیرم و قصد دارم برای سال اینده۱۴۰۰کنکور تجربی بدهم ایا مانعی برای من وجود دارد که نتوانم در کنکور شرکت کنم

 • سلام ارشد مهندسی آی تی هستم مقاطع کاردانی کارشناسی و ارشد رو گذروندم و دیپلم فنی دارم،قصد دارم وارد رشته تجربی بشم لطفا راهنمایی کنید برای گرفتن دیپلم تجربی باید چه کاری انجام بدم

 • سلام من لیسانس طراحی دوخت دوره دبیرستان دوره نظام قدیم در فنی و حرفه ای دوره کاردانی در دانشگاه ملی و دوره لیسانس در دانشگاه آزاد بوده ام خاستم ببینم امکانش هست کنکور تجربی بدهم؟ و اینکه این کد سوابق تحصیلی چیه؟لطفا جواب بدهید

 • سلام‌وقت‌‌بخیر کد سوابق‌تحصیلی مختص هر یک از دانشجویان است که برای ثبت نام کنکور سراسری لازم است .

 • سلام من دیپلم کاردانش کامپیوتر دارم
  و کاردانی ناقص نرم افزار رو گذروندم و ترم آخر دانشگاه درسمو نرفتم
  الان میخوام کنکور تجربی بدم آیا میتونم؟؟
  لطفا راهنماییم کنین
  خیلی تلاش دارم که تجربی قبول بشم

 • هنرستان گرافیک خواندم بعد فوق دیپلم گرافیک گرفتم آزاد و بعد لیسانس گرافیک علمی کاربردی گرفتم.
  الان میخوام کنکور تجربی سال اینده شرکت کنم. نیاز به خواندن پیش دانشگاهی دارم؟!

 • سلام من کاردانی رشته فنی دارم .چرا با اینکه کنکور تجربی می دهیم و پزشکی قبول میشویم باز دانشگاه وزارت اطلاعات از ورود ما به دانشگاه امتنامیکند

 • سلام من دانشجوی رشته نرم افزار هستم میتوانم در کنکور سراسری انسانی شرکت کنم؟ یا باید از دانشگاه انصراف دهم؟

 • سلام برای شرکت در کنکور تجربی با مدرک فنی باید ابتدا پیش دانشگاهی رو بخونید بعد اقدام کنید برای شرکت در کنکور سراسری تجربی.

 • سلام.
  من دیپلم فنی را سال ۹۱ گرفته‌ام. امسال هم تطبیق نمرات گرفته ام برای اینکه دیپلم مجدد تجربی بگیرم اما چون دیر شده بود در مدرسه ثبت نامم نکردند و باید کلا سال دوازدهم را میخواندم. چون واحدها زیاد است تا دی ماه سال آینده میتوانم مدرکم را بگیرم.
  آیا با این وجود امکان شرکت در کنکور ۱۴۰۰ برایم وجود ندارد؟

 • سلام روز بخیر من لیسانس کامپیوتر دارم ۲۶ سالمه و معدلم هم تقریبا ۱۴ و خوردی هستش می‌خوام وارد رشته ی پزشکی یا پرستاری بشم امکانش هست راهنمایی کنید و اینکه ای کاش یه خط برای موبایل هم یه خط باشه لطفا ممنون

 • سلام من کاردانی فنی نرم افزار کامپیوتر دارم میتونم در کنکور تجربی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی ثبت نام کنم؟

 • سلام شما باید ابتدا برای اخذ پیشدانشگاهی تجربی اقدام کنید و بعد برای کنکور سراسری و قبولی در رشته مامایی اقدام کنید.

 • سلام شما باید همه ی دروس رو قبول شده باشید و یال دوازدهم را گذرانده باشید تا بتونید در کنکور شرکت نمایید.

 • سلام و درود شما برای شرکت در کنکور سراسری تجربی باید ابتدا برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی تجربی اقدام کنید.

 • سلام دیپلم کاردانش دارم الان هم فوق دبپلم تربیت بدنی دارم ایا مینونم برای کنکور امسال شرکت کنم رشته تجربی

 • سلام جهت ثبت نام کنکور سراسری تجربی‌با توجه به وضعیتی که‌شما دارین نمیتونین باید دیپلم‌ تجربی یا پیش تجربی داشته باشین

 • سلام و وقت بخیر
  جهت دریافت مدرک‌پیش‌دانشگاهی تجربی ثبت نام در مدارس بزرگسالان که رشته پیش دانشگاهی ارائه میکنند
  جهت اطلاع از لیست مدارس پیش دانشگاهی رشته تجربی با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 • با سلام و عرض ادب خدمت مشاوران عزیز.
  چندتا سوال دارم امیدوارم ج بدید.
  بنده کارشناسی ناپیوسته مخابرات دارم سال91فارغ التحصیل شدم و سربازی هم تموم کردم.
  -آیا میتونم در کنکور تجربی1400شرکت کنم؟
  -آیا باید دیپلم تجربی بگیرم؟
  -آیا شرایط خاصی داره؟
  با تشکر فراوان

 • سلام و خسته نباسید.‌جناب من سال ۹۰ فارغالتحصیل شدم. در رشته کامپیوتر رشته نرم افزار کارشناسی گرفتم البته کاردانی رو سال ۸۲ گرفتم ۸۸ دوباره کنکور دادم قبول شدم ۹۰ کارشناسی الان میخوام تجربی امتحان بدم. اما دروس تخصصی تجربی رو زیر صفر هستم یعنی بی سواد در نظر بگیرید من میتونم از پروژه ۶۰۴۰ شما استفاده کنم و موفق هم بشم؟ ممنون از راهنماییتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *