ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی + بخشنامه 1403 | irantahsil

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۵۳۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برخی از دانش آموزان پس از انتخاب رشته و  اخذ دیپلم، ممکن است به این نتیجه برسند که بهتر است تغییر رشته بدهند. شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی یکی از سوالات اصلی داوطلبان می‌باشد. شایان ذکر است کلیه متقاضیان محترم می‌توانند جهت شرکت در کنکور سراسری تجربی با دیپلم رشته فنی، از سراسر کشور با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایند.

پزشکی و پیراپزشکی، از رشته‌های مورد علاقه دانش آموزان است که بیشتر داوطلبان کنکور را به خود درگیر می‌کند. از این رو یکی از سوالات مهم دانش آموزان فنی و حرفه‌ای، شرکت در کنکور تجربی می‌باشد. در این مقاله قصد داریم شرایط آن را بررسی کنیم و به پرتکرارترین پرسش داوطلبان کنکور، پاسخ دهیم.

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی 1403

متقاضیان ورود به دانشگاه را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. داوطلبانی که دارای دیپلم نظام قدیم هستند و داوطلبانی که با دیپلم نظام جدید فارغ التحصیل شدند. شرایط شرکت در کنکور سراسری برای این دو دسته از متقاضیان با تفاوت‌هایی همراه می‌باشد. به همین دلیل اطلاع از این تفاوت‌ها برای داوطلبان کنکور امری لازم و ضروریی است.

همانطور که می‌دانید یکی از شریط شرکت در کنکور برای داوطلبان نظام قدیم، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی می‎باشد. به همین خاطر داوطلبان فنی برای شرکت در کنکور تجربی، لازم است مدرک کاردانی داشته باشند تا بتوانند نسبت به شرکت در کنکور اقدام نمایند. نکته مهم در رابطه با اخذ مدرک این است که داوطلبان در صورت فارغ التحصیلی تا نهایت شهریور همان سال، امکان شرکت در کنکور را خواهند داشت.

نکته مهمی که داوطلبان مایل به شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی لازم است مد نظر قرار دهند، در رابطه با دانشجویان دوره روزانه است. چنانچه در هر رشته‌ای از دانشگاه‌های روزانه مشغول به تحصیل باشید و با دیپلم فنی و شرایط ثبت نام کنکور تجربی بخواهید ثبت نام کنید، باید از رشته فعلی خود انصراف داده تا بتوانید برای ثبت نام اقدامات لازم را مهیا سازید.

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

👈 از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور دریافت کد سوابق تحصیلی می‌باشد. آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد اخذ نموده باشند، مشمول طرح تاثیر مثبت معدل قرار دارند. به همین خاطر برای تاثیر معدل لازم است برای دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام نمایند. دریافت این کد قبل از ثبت نام ضروری می‌باشد.

👈 همانطور که در شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی و  راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ذکر شده است، متقاضیان شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی می‌توانند با مراجعه به سامانه  dipcode.medu.ir نسبت به اخذ این کد اقدام نمایند.

👈 با توجه به اینکه تاثیر معدل برای تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و همچنین علوم انسانی و معارف الزامی است، دریافت راهنمایی اخذ این کد برای دیپلمه‌های فنی نیز ضروری می‌باشد.

👈 برخی از دانش آموزان به هنگام شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی ممکن است متوجه شوند که مدارک آنان ناقص بوده و یا اینکه این مدارک وجود ندارد. در این صورت سامانه‌ای برای این دسته از متقاضیان عزیز قرار داده شده است که با مراجعه به dipcode.medu.ir می‌توانند نسبت به رفع نواقص و دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

جهت برقراری ارتباط با مشاوره حرفه ای کنکور تجربی کلیک کنید.

تاثیر معدل بر شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

آموزش و پرورش تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور را به 60 درصد رسانده است. بنابراین دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم باید علاوه بر آزمون سراسری دروس تخصصی و عمومی خود را به خوبی مطالعه کنند تا بتوانند با کسب معدلی بالا در کنکور تجربی قبول شوند.

البته تاثیر معدل بر شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی محاسبه نمی‌شود. دانش آموزان فنی و حرفه‌ای که می‌خواهند در آزمون رشته‌ای دیگر شرکت کنند، به دلیل اینکه دیپلم رشته دیگری به غیر از تجربی دارند، شامل این تاثیر نمی‌شوند.

از این رو همانند سال‌های گذشته باید در کنکور شرکت کنند و از تاثیر صددرصدی آن مطلع باشند. به این ترتیب مطالعه دقیق منابع آزمون و خرید کتاب‌ کارهای تستی، ضروری است. در غیر این صورت شانس موفقیت داوطلبان کم می‌شود.

تاثیر معدل بر شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

نکات مهم برای ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی

👈 برای ثبت نام کنکور، توجه به برخی از نکات مهم و ضروری است. این نکات برای تمامی داوطلبان می‌باشد و منحصر به متقاضیان دیپلم فنی و شرایط ثبت نام کنکور تجربی نخواهد بود. با توجه به حساسیت کنکور و سنجش به داوطلبان توصیه می‌شود ابتدا به صورت دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه نمایید و پس از آن فرم پیش نویس انتهای دفترچه را تکمیل نمایید و سپش نسبت به فرم اینترنتی اقدام نمایید.

👈 چنانچه برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی به مراکز کافی نت‌ها مراجعه کردید، پس از ثبت نام، عکس خود را دریافت نمایید. همچنین با توجه به مشکلاتی که درسال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم، قبل از تائید نهایی حتما عکس خود را چک کرده و از صحت و درستی آن اطمینان یابید.

👈 به این نکته توجه داشته باشید که این کار را به مراکز کافی نت واگذار ننمایید، زیرا در سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور این امکان وجود نخواهد داشت. در ضمن، ثبت نام شما زمانی با موفقیت به اتمام می‌رسد که شماره پرونده و همچنین کد رهگیری را دریافت نموده باشید.

👈 بنابراین تا قبل از دریافت این کد شما هیچ گونه ثبت نامی انجام نداده‌اید. پس از دریافت کدهای مذکور حتما پرینت آن را بگیرید و در جای دیگری آن را یادداشت نمایید. زیرا انجام مراحل بعدی (کارت ورود به جلسه، دریافت کارنامه و همچنین انتخاب رشته) به وسیله همین اطلاعات امکان پذیر است.

برای استفاده از خدمات مشاوره کنکور آنلاین کلیک کنید.

شرایط ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی 1403

داوطلبانی که به دنبال پاسخ این سوال می‌باشند که شرایط ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی 1403 چیست؟ باید بگوییم که این شرایط در بسیاری از موارد برای تمامی رشته‌ها یکسان می‌باشد. به همین دلیل اختصاصی به کنکور تجربی نخواهد داشت. تنها در برخی از موارد که مربوط به معدل لازم برای رشته تجربی است، داوطلبان باید شرایط ویژه و تعیین شده را دارا باشند.

یکی از شرایط ثبت نام کنکور تجربی برای آن دسته از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی می‌نمایند، دارا بودن سلامت جسمانی ملاک است. با توجه به نوع حرفه این مشاغل، نیاز به صحت و سلامتی از اهیمت بیشتری برخوردار می‌باشد.

اما این مورد را نمی‌توان تنها منحصر به متقاضیان شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی دانست و برای تمامی داوطلبان الزامی است. جهت اطلاع دقیق از تغییرات ایجاد شده در رابطه با شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور تجربی می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور تجربی با دیپلم فنی

منابع شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی حرفه‌ای

منابع معرفی شده برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم رشته فنی را می‌توان به دو دسته تقسیم نمود. منابع معرفی شده از سوی سازمان سنجش و آموزش یا همان کتب درسی کشور می‌باشد، زیرا کتب درسی برای تمامی دانش آموزان یکسان است و دانش آموزان باید به مطالعه دقیق هر یک از این منابع بپردازند.

اما چنانچه بخواهید از منابع کمک آموزشی استفاده کنید، باید بگوییم که دانش آموزان می‌توانند کتاب‌های تخصصی و تستی را با توجه به دروس تخصصی جدید، سفارش دهند و از مطالب آن به عنوان کمک درسی استفاده نمایند.

خلاصه مطلب

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی 1403 از جمله سوالات پرتکرار دانش آموزانی است که می‌خواهند در رشته پزشکی تحصیل کرده و سپس مشغول به کار شوند. از این رو در این مقاله به نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی، تاثیر معدل بر شرکت در کنکور تجربی با مدرک فنی پرداختیم.

از آنجایی که داوطلبان فنی می‎‌خواهند در کنکور تجربی شرکت نمایند، تاثیر سوابق تحصیلی بر روی رتبه آن‌ها بی‌اثر خواهد بود. بنابراین باید با منابع علوم تجربی آشنا شوند تا در این رقابت سخت بتوانند از مابقی شرکت کنندگان سبقت بگیرند. در صورت داشتن هرگونه سوالی در اینباره می‌توانید با مشاوارن ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود pdf شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی کلیک کنید.

2.9/5 - (17 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم امکان پذیر می‌باشد؟

بله. این امکان برای فارغ التحصیلان رشته فنی فراهم شده است.

شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی چیست؟

در متن مقاله به صورت کامل به شرایط شرکت در کنکور تجربی با مدرک فنی پرداخته‌ایم.

تاثیر معدل بر کنکور تجربی با مدرک فنی چقدر است؟

سوابق تحصیلی دانش آموزان فنی که می‌خواهند در کنکور تجربی شرکت کنند، محاسبه نمی‌شود.

 

نظرات

536 دیدگاه دربارهٔ «شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی + بخشنامه 1403 | irantahsil»

 1. Avatar photo محمد گفت:

  سلام با فوق دیپلم کامپیوتر میشه کنکور تجربی داد؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام برای شرکت در کنکور باید در رشته ی تجربی ایجاد سابقه کنید.

 2. Avatar photo N گفت:

  سلام من دیپلم فنی سال ۹۱ گرفتم و مدرک لیسانس دارم .میخوام کنکور تجربی شرکت کنم باید دوباره دیپلم تجربی بگیرم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میتونید ولی دروس تخصصی 50 درصد صفر رد میشه

 3. Avatar photo M گفت:

  سلام خسته نباشید من سوالی راجب همین موضوع داشتم
  من سال خرداد1404دیپلم تاسیسات خود را می گیریم
  میتوانم با دیپلم کاردانش کنکور رشته علوم تجربی بدم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان را ندارید و حتما باید دیپلم تجربی اخذ نمایید

 4. Avatar photo Matin گفت:

  سلام خسته نباشید
  از رشته تاسیسات می توان کنکور تجربی داد

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر متاسفانه امکان پذیر نیست

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • ترمیم معدل چیست؟

  ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403

  ترمیم معدل یکی از راه هایی است که به دانش آموزانی که نمرات پایین در امتحانات نهایی کسب کرده اند، فرصت جبران اشتباهات را می‌دهد. متقاضیان ترمیم معدل باید در تاریخ اعلامی در این آزمون شرکت کرده و در روز...
 • ثبت نام کنکور کارآگاهی

  ثبت نام کنکور کارآگاهی 1403| مراحل، زمان و محل برگزاری

  کسانی که به شغل کارآگاهی علاقه دارند می‌توانند در زمان ثبت نام کنکور کارآگاهی برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این رشته، یکی از شغل‌های حساس کشور است که در آن تنها افراد خاصی می‌توانند استخدام شوند. شما برای...
 • دریافت کد 12 رقمی ایثارگری

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری + راهنما استعلام و مشاهده Isaar.ir

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش، سپاه، بنیاد شهید و نیروی انتظامی یکی از موضوعاتی است که برای داوطلبان کنکور اهمیت بسزایی دارد. بهره مندی از سهمیه‌ها به خصوص سهمیه ایثارگران می‌تواند در ارتقاء رتبه داوطلبان موثر باشد. شورای عالی...
تماس با مشاور