تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 98 - 99

یکی از مهم ترین تغییرات دانشگاه آزاد بدون کنکور این است که امسال شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بر اساس معدل کتبی و کل دیپلم می باشد. شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور برای رشته های مختلف متفاوت است. در واقع آنچه در حال حاضر برای قبولی در هر کدام از رشته های آزاد بدون کنکور مهم است، برخورداری از بالاترین نمره شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 99 – 98 خواهد بود.

 

 

جهت اطلاع از شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 99 – 98 برای تمامی رشته ها و شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون دانشگاه های مختلف و انجام ثبت نام با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور چه تاثیری در پذیرش دارد؟

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور در واقع همان معدل کتبی دیپلم شما خواهد بود. بدین معنا که شما برای قبولی در هر کدام از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد لازم است از معدل لازم و تعیین شده برخوردار باشید که در این مورد دو ملاک معدل کتبی دیپلم و همچنین معدل کل دیپلم تاثیر گذار خواهد بود.

 

تاثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور بر اساس گروه آزمایشی

تاثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور بر اساس گروه آزمایشی
تاثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور بر اساس گروه آزمایشی

یکی از سوالاتی که بسیاری از داوطلبان دارند این است که در صورت تمایل به انتخاب رشته های گروه های آزمایشی دیگر ، تاثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور بر رشته جدید چگونه است؟

پاسخ : قعطا اولویت پذیرش متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در وهله اول با داوطلبانی است که از معدل بالاتری برخوردار می باشند و در مرحله دوم بر اساس ظرفیت هر یک از رشته ها در مورد پذیرش داوطلبان تصمیم گیری خواهد شد و مرحله سوم بررسی اولویت های انتخابی داوطلبان در انتخاب رشته می باشد.

گروه آزماشیریاضیتجربیانسانیعلوم و معارف اسلامیسایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی۱۰۰۱۰۰۳۱٫۴۳۱٫۴۳۱٫۴
علوم تجربی۱۰۰۱۰۰۳۱٫۴۳۱٫۴۳۱٫۴
علوم انسانی۸۰۸۰۱۰۰۱۰۰۴۱٫۲
هنر۱۰۰۱۰۰۱۰۰۱۰۰۱۰۰
زبان های خارجه۱۰۰۱۰۰۱۰۰۱۰۰۱۰۰

 

آیا شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور شامل حال تمامی داوطلبان می باشد؟

تاثیر معدل برای داوطلبانی است که دیپلم خود را از سال های 84 به بعد دیپلم خود را دریافت نموده اند و همچنین برای داوطلبان نظام جدید 3-3-6 دریافت نموده اند و همچنین معدل آنان بالای 10 باشد. بنابراین تاثیر معدل برای سایر فارغ التحصیلان لحاظ نخواهد شد.

در صورتی که از معدل پایینی برخوردار باشیم آیا راه دیگری غیر از  شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور برای ورود به رشته های بدون آزمون وجود دارد؟ برخی از واحدهای دانشگاه آزاد در طی سال ممکن است فراخوان جذب دانشجو در رشته های مختلف را در وب سایت خود منتشر نمایند که پذیرش آنها با تاثیر معدل صفر می باشند.

 

حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد
حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

برای پذیرش در رشته های پر متقاضی دانشگاه های تهران خصوصا دانشگاه های تهران مرکز و همچنین علوم و تحقیقات، داوطلبان در صورتی که معدل بالای 16 داشته باشند می توانند در رشته های بدون کنکور پذیرفته شوند. البته تا حدودی پذیرش داوطلبان بر اساس ظرفیت ها تعیین خواهد شد.

 

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد

  • دارا بودن مدارک پیش دانشگاهی نظام قدیم و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم الزامی می باشد.
  • داوطلبانی که در رشته های بدون کنکور غیر مرتبط با رشته خود ثبت نام نموده اند، لازم است 14 واحد جبرانی  را بگذرانند.
  • متقاضیان رشته های بدون کنکور تربیت بدنی  مشمول طرح شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور نخواهند بود.
  • دارا بودن سلامت جسمانی کامل و برخورداری از تمامی موارد تعیین شده برای رشته های عملی الزامی می باشد.
  • فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای تا قبل از ثبت نام حضوری در دانشگاه باید مدرک کاردانی خود را تحویل دهند.

 

نحوه پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

نحوه پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد
نحوه پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

نکته مهمی که باید بدان توجه نمایید این است که در صورتی که شما در رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور پذیرفته شده باشید، می توانید برای انتقالی و یا مهمانی درخواست خود را ثبت نمایید.

چنانچه انتخاب و پذیرش شما بر اساس رشته های دانشگاه های بدون کنکوری است که خود دانشگاه ها طی اطلاعیه ای برای پذیرش دانشجو اعلام می نمایند باشد، این امکان را نخواهید داشت که برای انتقالی و یا مهمانی در هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

در رابطه با اینکه در کدام یک از واحدهای دانشگاه آزاد می توانید با تاثیر معدل صفر پذیرفته شوید، می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 

اعلام نتایج دانشگاه آزاد اسلامی

 داوطلبان که در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نموده‌اید ، برای مشاهده نتایج ثبت نام مهر ماه لازم است در نیمه دوم شهریور ماه به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایید. دریافت کارنامه داوطلبان بر اساس اطلاعات ثبت نامی آنان خواهد بود.

چنانچه داوطلبی اطلاعات ثبت نامی و یا کد رهگیری دسترسی نداشته باشد، می‌تواند از راه‌های پیش بینی شده جهت دریافت نتیجه اقدام نماید. برای حل این مشکل می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

داوطلبان محترم با توجه به لیست رشته‌هایی که در انتخاب رشته انتخاب نموده و در سایت دانشگاه آزاد وارد نموده‌اند، در رشته‌هایی پذیرفته خواهند شد که از شرایط شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 99 – 98

 

جهت اطلاع از شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 99 – 98  –ورود به دانشگاه بدون کنکور و شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

سوالات متداول

 

من از شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور  99 – 98 برخوردار نیستم آیا راهی برای قبولی در رشته های بدون آزمون دارم؟

بله. همانطور که ذکر گردید، داوطلبان در برخی از دانشگاه ها می توانند بدون نیاز به معدل بالا در دانشگاه آزاد بدون کنکور پذیرفته شوند.

آیا در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی وجود دارد؟

بله. خوشبختانه داوطلبان واجد شرایط این رشته ها می توانند بر اساس دانشگاه های دارای رشته های مذکور اقدام به انتخاب رشته نمایند.

چگونه می توانم از زمان دقیق ثبت نام شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور اطلاع یابم؟

ثبت نام بدون کنکور مهر ، در مرداد ماه آغاز می شود و در برخی از دانشگاه ها تا مهر ماه ادامه خواهد داشت. برای اطلاع از زمان دقیق می توانید در کانال ایران تحصیل عضو شوید.

آدرس سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد چیست؟

برای ثبت نام شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی می توانید به نشانی  azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید.

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا توضیحات لازم در مورد شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 98 – 99 ، نحوه پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ، حداقل معدل لازم برای پذیرش در رشته های بدون کنکور را ارائه نماییم. هر گونه سوال مرتبط با شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون و یا موارد ذکر شده را می توانید با کمک مشاوران ایران تحصیل به دست آورید.

 

2 نظر برای «تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 99 – 98»

  • سلام خسته نباشید .من میخوام دانشگاه آزاد شرکت کنم بدون کنکور.واینکه معدلم پایینه خیلی پایین .میخواستم برای حقوق برم دانشگاه آزاد آیا میتونم شرکت کنم ممنون

  • سلام
    برای پذبریش براساس شرط معدل دانشگاه ازاد بدون کنکور 99 رشته حقوق بستگی به استانی که تشریف دارین دارد که ظرفیت دانشگاه چقدر و با چه معدلی پذیریش میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *