ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402

تغییرات پذیرش براساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور آنچه در حال حاضر برای قبولی در هر کدام از رشته‌های آزاد بدون کنکور مهم است، برخورداری از بالاترین نمره شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ خواهد بود. یکی از مهم‌ترین تغییرات دانشگاه آزاد بدون کنکور این است که امسال شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بر اساس معدل کتبی و کل دیپلم می‌باشد. شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور برای رشته‌های مختلف متفاوت است. 

از سوی دیگر حداقل معدل برای رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ براساس به معدل سایر متقاضیان هر رشته محل مشخص می‌شود. در واقع شرط معدل خاصی برای پذیرش مطابق با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1402 تعیین نشده و معدل هر داوطلب صرفاً در مقایسه با معدل دیگر داوطلبان سنجیده خواهد شد. شما داوطلبان عزیز برای اطلاع از تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ می‌توانید با شماره 9099075307 تماس گرفته و با مشاوران خبر کادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

برای آشنایی با مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد و آخرین تغییرات 1402-1403 روی لینک کلیک کنید.

تأثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون آزمون در واقع همان معدل کتبی دیپلم شما خواهد بود. بدین معنا که شما برای قبولی در هر کدام از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد لازم است از معدل لازم و تعیین شده برخوردار باشید که در این مورد دو ملاک معدل کتبی دیپلم و همچنین معدل کل دیپلم تأثیر گذار خواهد بود.

بنابراین افرادی که دارای معدل مناسب‌تری هستند، شانس بالاتری برای اخذ پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1402 – 1403 خواهند داشت. در سال‌های اخیر نیز حداقل معدل افراد، با دیگر داوطلبان سنجید می‌شود، اما هیچ شرظ معدل مشخصی، تعیین نشده است.

برای اطلاع از راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد لینک شوید. 

تأثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور

اطلاعیه

ملاک پذیرش در رشته‌های بدون آزمون آزاد، معدل کتبی داوطلب می‌باشد. 

تأثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور براساس گروه آزمایشی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

یکی از سوالاتی که بسیاری از داوطلبان دارند این است که در صورت تمایل به انتخاب رشته‌های گروه‌های آزمایشی دیگر ، تأثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون آزمون بر رشته جدید چگونه است؟

قطعاً اولویت پذیرش متقاضیان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در وهله اول با داوطلبانی است که از معدل بالاتری برخوردار می‌باشند و در مرحله دوم بر اساس ظرفیت هر یک از رشته‌ها در مورد پذیرش داوطلبان تصمیم گیری خواهد شد و مرحله سوم بررسی اولویت‌های انتخابی داوطلبان در انتخاب رشته می‌باشد.

گروه آزماشی ریاضی تجربی انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی ۱۰۰ ۱۰۰ ۳۱٫۴ ۳۱٫۴ ۳۱٫۴
علوم تجربی ۱۰۰ ۱۰۰ ۳۱٫۴ ۳۱٫۴ ۳۱٫۴
علوم انسانی ۸۰ ۸۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۴۱٫۲
هنر ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰
زبان‌های خارجه ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰

 

تأثیر شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور براساس گروه آزمایشی

آیا شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور شامل حال تمامی داوطلبان می‌باشد؟

تأثیر معدل برای داوطلبانی است که دیپلم خود را از سال‌های 84 به بعد دیپلم خود را دریافت نموده‌اند و همچنین برای داوطلبان نظام جدید 3-3-6 دریافت نموده‌اند و همچنین معدل آنان بالای 10 باشد. بنابراین تأثیر معدل برای سایر فارغ التحصیلان لحاظ نخواهد شد.

در صورتی که از معدل پایینی برخوردار باشیم آیا راه دیگری غیر از شرط معدل دانشگاه آزاد بدون آزمون برای ورود به رشته‌های بدون آزمون وجود دارد؟ برخی از واحدهای دانشگاه آزاد در طی سال ممکن است فراخوان جذب دانشجو در رشته‌های مختلف را در وب سایت خود منتشر نمایند که پذیرش آنها با تأثیر معدل صفر می‌باشند.

برای آشنایی با زمان اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد وارد لینک شوید. 

حداقل معدل لازم در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

برای پذیرش در رشته‌های پر متقاضی دانشگاه‌های تهران خصوصاً دانشگاه‌های تهران مرکز و همچنین علوم و تحقیقات، داوطلبان در صورتی که معدل بالای 16 داشته باشند، می‌توانند در رشته‌های بدون کنکور پذیرفته شوند. البته تا حدودی پذیرش داوطلبان بر اساس ظرفیت‌ها تعیین خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با حداقل معدل برای پذیرش در رشته‌های بدون آزمون و همچنین کسب اطلاعات دقیق در مورد تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور می‌توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

حداقل معدل لازم در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

 • دارا بودن مدارک پیش دانشگاهی نظام قدیم و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم الزامی می‌باشد.
 • داوطلبانی که در رشته‌های بدون کنکور غیر مرتبط با رشته خود ثبت نام نموده‌اند، لازم است 14 واحد جبرانی  را بگذرانند.
 • متقاضیان رشته‌های بدون کنکور تربیت بدنی مشمول طرح شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور نخواهند بود.
 • دارا بودن سلامت جسمانی کامل و برخورداری از تمامی موارد تعیین شده برای رشته‌های عملی الزامی می‌باشد.
 • فارغ التحصیلان رشته‌های فنی و حرفه‌ای تا قبل از ثبت نام حضوری در دانشگاه باید مدرک کاردانی خود را تحویل دهند.

اطلاعیه

جهت اطلاع از شرط معدل آزاد بدون کنکور برای تمامی رشته‌ها و شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون دانشگاه‌های مختلف و انجام ثبت نام با مجموعه ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 تماس بگیرید.

نحوه پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

در بخش قبل در ارتباط با شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور توضیح دادیم. اما نکته مهمی که باید بدان توجه نمایید این است که در صورتی که شما در رشته‌های موجود در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور پذیرفته شده باشید، می‌توانید برای انتقالی و یا مهمانی درخواست خود را ثبت نمایید.

چنانچه انتخاب و پذیرش شما بر اساس رشته‌های دانشگاه‌های بدون کنکوری است که خود دانشگاه‌ها طی اطلاعیه‌ای برای پذیرش دانشجو اعلام می‌نمایند باشد، این امکان را نخواهید داشت که برای انتقالی و یا مهمانی در هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

در رابطه با اینکه در کدام یک از واحدهای دانشگاه آزاد می‌توانید با تأثیر معدل صفر پذیرفته شوید، می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

 داوطلبان که در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نموده‌اید، برای مشاهده نتایج ثبت نام مهر ماه لازم است در نیمه دوم شهریور ماه به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایید. دریافت کارنامه داوطلبان بر اساس اطلاعات ثبت نامی آنان خواهد بود.

چنانچه داوطلبی اطلاعات ثبت نامی و یا کد رهگیری دسترسی نداشته باشد، می‌تواند از راه‌های پیش بینی شده جهت دریافت نتیجه اقدام نماید. برای حل این مشکل می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

داوطلبان محترم با توجه به لیست رشته‌هایی که در انتخاب رشته انتخاب نموده و در سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org وارد نموده‌اند، در رشته‌هایی پذیرفته خواهند شد که از شرط معدل آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برخوردار باشند.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد اسلامی 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا توضیحات لازم در مورد شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳، نحوه پذیرش رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد، حداقل معدل لازم برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور را ارائه کنیم. در حال حاضر شرط معدل برای ادمه تحصیل در دانشگاه آزاد بر مبنای معدل کتبی و معدل کل دیپلم داوطلبان می‌باشد.

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون آزمون برای رشته‌های مختلف متفاوت است. بنابراین باید به لیست رشته‌ها ارائه شده و معدلی که برای تحصیل در این رشته‌ها لازم است، دقت داشته باشید. در صورت داشتن هرگونه سؤال مرتبط با شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون و یا موارد ذکر شده می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 در ارتباط باشید. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

3.6/5 - (37 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

من از شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور  ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برخوردار نیستم آیا راهی برای قبولی در رشته های بدون آزمون دارم؟

بله. همانطور که ذکر گردید، داوطلبان در برخی از دانشگاه ها می توانند بدون نیاز به معدل بالا در دانشگاه آزاد بدون کنکور پذیرفته شوند.

آیا در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی وجود دارد؟

بله. خوشبختانه داوطلبان واجد شرایط این رشته ها می توانند بر اساس دانشگاه های دارای رشته های مذکور اقدام به انتخاب رشته نمایند.

آدرس سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد چیست؟

برای ثبت نام شرط معدل ورود به دانشگاه آزاد بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی می توانید به نشانی  azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید.

 

نظرات

1,915 دیدگاه دربارهٔ «تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402»

 1. Avatar photo . گفت:

  سلام ببخشید اینکه مدرک دیپلم خرداد یا شهریور یا دی اخذ شده باشه تاثیری داره روی پذیرش دانشگاه آزاد؟
  من تجدید نداشتم و خرداد دیپلم گرفتم تاثیری داره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر بی تاثیر است.

 2. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من رشتم تجربیه با معدل. کتی 12.13و معدل کل 17.31شانس قبولی در رشته آموزش پرورش واحد مشهد دارم؟در دانشگاه آزاد

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام بله شانس قبولی برای شما وجود دارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد

  ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ |ایران تحصیل

  انجام ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد برای تمامی داوطلبان واجد شرایط امکان پذیر است. همزمان با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم  می توانید انتخاب رشته نمایید. قبل از ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه آزاد ابتدا دفترچه...
 • نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور

  نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 1403+ زمان مشاهده | sanjesh

  هر ساله داوطلبان زیادی از سهمیه استعداد درخشان خود برای ادامه تحصیل به صورت دوره بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد استفاده می کنند، همچنین بعضی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز اقدام به پذیرش دانشجو به صورت...
 • سامانه-ثبت-نام-دانشگاه-آزاد

  سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد | Azmoon.iau.ac.ir

  دانشگاه آزاد به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پر متقاضی‌ترین دانشگاه‌های ایران، سامانه‌ای را تحت عنوان مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir راه اندازی کرده است تا تمامی متقاضیان نام نویسی بدون کنکور...
 • رشته پروتز دندان دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ + دانشگاه ها

  رشته پروتز دندان تحت عنوان یکی از زیر شاخه های رشته دندانپزشکی از گروه علوم تجربی در بین داوطلبان و دانش آموزان شناخته شده است. در حال حاضر، شمار زیادی از داوطلبان به دنیال تحصیل در پروتز دندان دانشگاه آزاد...
تماس با مشاور