ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1402-1402 قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در این امتحان مهم برگزار شده از طرف سازمان سنجش ضروری است. دقت داشته باشید که در صورت نداشتن شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور امکان ثبت نام در این دوره را به هیچ وجهی ندارید. در این نوشته، قصد صحبت با شما در رابطه با شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را داریم. بعلاوه، به دلیل نیاز شما داوطلبان و متقاضیان عزیز درصدد پاسخگویی به سؤالاتی مهم در رابطه با ارشد فراگیر نیز برای شما برآمده ایم. از جمله این که، فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد ؟ آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد ؟ اصلاً دوره فراگیر پیام نور چیست؟ ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است؟

 

این ها سؤالات بسیار مهمی است که مطمئناً شما هم به دنبال یافتن پاسخی منطقی و صحیحی برای آن ها هستید. به خصوص دو سؤال فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد ؟ و آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد که به درگیری ذهنی بسیاری از داوطلبان تبدیل شده است. پس در این نوشته ما را همراهی کنید تا هر آن چه را که لازم دارید در رابطه با سؤالات مطرح شده در بالا و به خصوص دو سوال مهم و اساسی فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد ؟ و آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد یا نه و همین طور شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور بدست آورید.

 

 

برای آشنایی با کتب درسی ارشد فراگیر پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط شرکت در آزمون ارشد فراگیر

 

 

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور شامل چه مواردی می شوند؟

در ابتدای شروع بحث در رابطه با شرایط ثبت نام فراگیر پیام نور باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در دو دسته اختصاصی و همین طور عمومی قرار می گیرند.

شرایطی بسیار مهم که داشتن آن ها برای هر فرد متقاضی ثبت نام در ارشد فراگیر ضروری است.

پس لطفاً‌ به جز اطلاع از این که دوره فراگیر پیام نور چیست؟ از شرایط ضروری شرکت در این دوره هم اطلاع پیدا کنید.

در ادامه به ذکر شرایط ثبت نام ارشد فراگیر در دو دوره عمومی و اختصاصی برای شما دوستان عزیز داوطلب می پردازیم.

 

 

شرایط عمومی شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

. تناسب دقیق و کامل رشته مورد انتخابی با وضعیت جسمی داوطلب

. نداشتن اعتیاد به انواع مواد مخدر معمول و موجود در بازار و همین طور نداشتن هیچ گونه فساد اخلاقی برای داوطلب

. نداشتن هیچ گونه دشمنی و عنادی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در آزمون فراگیر

. تعهد و پایبندی کامل به دین مقدس اسلام و یا هر دین دیگر مورد قبول نظام جمهوری اسلامی ایران

 

 

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

. از میان شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در گروه اختصاصی می توان به این مورد اشاره کرد که هر فرد باید در زمان ثبت نام در این دوره هزینه ای را بپردازد.

البته توجه داشته باشید که در این دوره از پذیرش دانشجو فرد ملزم به پرداخت هزینه در نظر گرفته برای ثبت نام به صورت اینترنتی است.

هزینه ای که تنها راه پرداخت آن از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org است و راه دیگری برای پرداخت آن وجود ندارد.

. هیچ کدام از داوطلبان ذکور در زمان ثبت نام در آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور نباید هیچ مشکلی از جهت خدمت سربازی و نظام وظیفه داشته باشند.

دقت داشته باشید که این مورد یکی از مهم ترین شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور است و عدم توجه به آن عواقب خوبی را برای فرد داوطلب شرکت و حضور در آزمون ارشد فراگیر در پی ندارد.

. کلیه افراد طلبه ای که سطح دو را در یکی از حوزه های علمیه ایران پشت سر گذاشته اند در صورت تمایل می توانند به آسانی برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.

البته دقت کنید که این قبیل از افراد تنها امکان ثبت نام و راه یابی به رشته های علوم انسانی را دارند و فرصت ثبت نام و پذیرش در سایر رشته های گروه آموزشی مختلف ارائه شده در دوره ارشد فراگیر پیام نور از جمله گروه علوم پایه و یا فنی مهندسی به آن ها داده نمی شود.

. در صورتی که هنوز هم از دانشگاه محل تحصیل خود در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل نشده اید برای پذیرش و قبولی در آزمون ارشد فراگیر پیام نور لزوماً باید تا آخر بهمن ماه سال جاری از تحصیل فارغ شوید و دوره کارشناسی خود را به پایان برسانید.

. دقت داشته باشید که یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور داشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته و یا پیوسته است.

در واقع، بدون برخورداری از این مدرک امکان ثبت نام برای داوطلب به هیچ روی وجود ندارد.

البته این مدرک تحصیلی شما لزوماً باید مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

 

 

جهت دریافت نمونه سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چگونه می توانم از شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور مطلع شوم؟

شاید این سؤال ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد که چگونه می توانم از شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور مطلع شوم؟

در پاسخ باید عرض کنیم که با توجه به این که امکان تغییر شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور هر ساله و با توجه به تصمیم مسئولین امر وجود دارد پس یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از آن ها کمک گرفتن از مشاوری خبره و کاردان در زمینه تحصیلی است.

مشاوری که با توجه به مندرجات آخرین دفترچه راهنمای انتخاب رشته فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور بتواند اطلاعات به روز و دقیقی را در مورد شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور در دسترس شما قرار دهد.

اگر شما هم در جستجوی اطلاع از شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور هستید می توانید روی کمک ها و مساعدت های مشاوران ایران تحصیل در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید.

مشاوران ایران تحصیل می توانند در زمینه شناخت و آگاهی از شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کمک های ارزنده ای را به شما دوست عزیز داوطلب ارائه کنند.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور و ‌آگاهی کامل در مورد آن ها با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

دوره فراگیر پیام نور چیست؟

حتماً شما هم آگهی های پذیرش دانشجو از طریق بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد پیام نور را در انواع کانال های تلگرام و حتی بر در و دیوار شهر مخصوصاً میدان انقلاب دیده اید.

مطمئناً برای یک بار هم که شده کنجکاو شده اید که بدانید دوره فراگیر پیام نور چیست؟ ما اینجاییم تا پاسخگوی شما به این سؤال مهم یعنی دوره فراگیر پیام نور چیست؟ باشیم.

ببینید دوستان عزیز در رابطه با پرسش دوره فراگیر پیام نور چیست؟

باید خدمت شما عرض کنیم که، دوره فراگیر پیام نور دوره ای است که امکان ورود شما دوست عزیز را به صورت بدون کنکور به دانشگاه های پیام نور فراهم می کند.

 البته تا چند سال قبل شاهد برگزاری این دوره برای مقطع کارشناسی هم بودیم.

اما در حال حاضر اجرای این دوره تنها مختص مقطع کارشناسی ارشد است و دیگر برای افراد مایل به تحصیل در یکی از رشته های دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور اجرایی نیست.

در ادامه پاسخ به سؤال دوره فراگیر پیام نور چیست؟ باید عرض کنیم که داوطلبان مایل به تحصیل در ارشد پیام نور می توانند جهت سنجش و ارزیابی میزان توانمندی ها و استعدادهای خود در یکی از رشته های دوره ارشد فراگیر به عنوان یک دانش پذیر ثبت نام کنند.

البته توجه داشته باشید که بعد از قبولی قطعی عنوان دانش پذیری از روی فرد برداشته می شود و به وی عنوان دانشجو تعلق می گیرد.

پس از ثبت نام در این دوره جذب دانشجو، شخص باید دروس ارائه شده در ترم یک مقطع ارشد تحصیلی را مطالعه و در آزمون فراگیر شرکت کند.

در زمان اعلام نتایج اگر وی حداقل نمره را کسب کرده باشد می تواند بدون هیچ مشکلی دوره ارشد خود را آن هم از ترم دوم تحصیلی آغاز کند.

با این توضیحات کامل و جامع حتماً تا به حال متوجه شده اید که دوره فراگیر پیام نور چیست.

 

برای کسب اطلاعات درباره نتایج قبولی ارشدفراگیر پیام نور وارد شوید.

 

مزایای دوره فراگیر پیام نور چیست؟

در اینجا و با ارائه توضیحات بالا شاید این سؤال به ذهنتان خطور کند که خب مزایای ورود به دوره فراگیر پیام نور چیست؟

 چرا به جای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است از طریق آزمون فراگیر به دوره ارشد وارد شوم؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که در صورت شرکت در دوره ارشد فراگیر و ورود به این مقطع از طریق این آزمون می توانید ترم تحصیلی خود را از ترم دوم شروع کنید.

همین موضوع می تواند مزیت بزرگی برای شما دوستان عزیز باشد.

مورد دیگر این که، اعتبار مدرک ارشد دوره فراگیر هیچ تفاوتی با مدرک ارشدی که از طریق قبولی در کنکور ارشد بدست آورده اید ندارد و می توانید برای ادامه تحصیل و یا اشتغال به کار بر روی آن حساب کنید.

 

 

مفاد شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

 

 

آیا امکان انتقالی یا مهمانی برای دانشجویان ورودی از طریق آزمون فراگیر وجود دارد؟

داوطلبان بسیاری در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور به دنبال گرفتن و یا مهمانی در دانشگاه های دیگر علی الخصوص در دانشگاه های نزدیک محل سکونت خود هستند.

اما در مورد گرفتن انتقالی و یا مهمانی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره ارشد پیام نور از طریق آزمون فراگیر چه می دانید؟

آیا این امکان برای این قبیل از دانشجویان هم وجود دارد؟ در صورت امکان استفاده از این تسهیلات برای آن ها شرایط گرفتن انتقالی و یا مهمانی در دانشگاه پیام نور و در دوره ارشد فراگیر چیست؟

اگر مایل به اطلاع از نحوه و شرایط گرفتن انتقالی و یا مهمانی برای دانشجویان دوره ارشد فراگیر (در صورت امکان پذیر بودن) هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد ؟

شاید این سؤال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که آیا فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد؟

در واقع، این سؤال که آیا فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد یا خیر؟ سؤالی است که ذهن افراد ذکور زیادی را به خود مشغول کرده و آن ها به دنبال یافتن پاسخی درخور و مناسب برای آن هستند.

آن ها می خواهند بدانند که آیا به علت ورود بدون کنکور به مقطع ارشد دانشگاه پیام نور فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد یا نه؟

در اینجا و در جواب به این سؤال که آیا فراگیر پیام نور معافیت دارد؟

 باید عرض کنیم که این پرسشی است که با توجه به تغییرات قوانین نظام وظیفه در طول سال های مختلف بهتر است از طریق مشاوری آگاه و خبره از آن اطلاع حاصل کنید.

مشاوران ایران تحصیل برای پاسخگویی به این سؤال یعنی آیا فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد ؟ در خدمت شما هستند.

 

 

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در حکم فیلتری برای پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب در این دانشگاه محسوب می گردد

 

 

آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد یا خیر؟

پایان نامه نوشتن و درگیری برای تکمیل و دفاع از آن همواره از درگیری های داوطلبان مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد است.

اما داوطلبانی که از طریق دوره فراگیر وارد مقطع ارشد شده اند می خواهند بدانند که آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد یا خیر؟

آيا می توان به نداشتن پایان نامه در دوره ارشد فراگیر با توجه به مشکل بودن نگارش آن امیدوار بود یا نه؟

بینید دوستان برای پاسخ به سؤال که آيا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد ؟

یا نه باید عرض کنیم که دو نوع شیوه جذب دانشجو از طریق دوره ارشد فراگیر برای داوطلبان مایل به ورود به این دوره در نظر گرفته شده است.

در واقع، هر داوطلب مایل به ورود به دانشگاه از طریق آزمون فراگیر ارشد می تواند یکی از دو شیوه آموزشی پژوهشی و یا الکترونیکی را برای تحصیل انتخاب کند.

اما این که در هر دو این شیوه فرد ملزم به نوشتن پایان نامه است یا خیر سؤالی است که باید از مشاوری آگاه پاسخ آن را جویا شوید.

پس اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال که آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد یا نه؟

با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

 

 

ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است؟

آیا شما هم تصمیم جدی خود را برای تحصیل در دوره ارشد فراگیر پیام نور گرفته اید؟ آیا می دانید ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است؟

آيا فکر می کنید در صورت ورود به دانشگاه پیام نور از طریق ارشد فراگیر باید دوره ای طولانی تر را در مقایسه با ورود با آزمون به این دانشگاه بگذرانید؟

یا نه طول مدت تحصیل در این دو دوره با یکدیگر یکسان است؟

 اگر مایل به اطلاع از این موضوع که ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است هستید و از طرفی می خواهید بدانید که آیا تفاوتی از نظر مدت تحصیل در ارشد فراگیر با دوره با کنکور وجود دارد یا نه‌ از کمک مشاوری خبره در این زمینه استفاده کنید.

مشاورانی آگاه و باتجربه در حوزه تحصیلی که به آسانی می توانند پاسخگوی این سؤال مهم یعنی ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است برای شما عزیزان باشند.

البته علاوه بر اطلاع از این سؤال که ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است می توانید از طریق مشاوران ما از دروس ارائه شده در هر ترم تحصیل در رشته های مختلف این دوره نیز اطلاع حاصل کنید.

 

 

آیا اطلاعی از زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر دارید؟

آيا می دانید سازمان سنجش آموزش کشور چه زمانی برای اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور در نظر گرفته است؟

 آیا می دانید به طور معمول چه زمانی این نتایج خدمت شرکت کنندگان اعلام می شود؟

جهت اطلاع از زمان دقیق و موثق اعلام نتایچ آزمون ارشد فراگیر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت اطلاع از حذفیات منابع آزمون فراگیر ارشد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 98

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور چیست؟ 

شرایط پذیرش بدون آزمون فراگیر پیام نور در دو دسته عمومی و اختصاصی دسته بندی می شوند. برای اطلاع از شرایط ثیت نام ارشد فراگیر پیام نور با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آيا فراگیر پیام نور معافیت تحصیلی دارد؟ 

برای اطلاع از تعلق یا عدم تعلق معافیت تحصیلی به پذیرفته شدگان ارشد فراگیر پیام نور با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد؟ 

برای اطلاع از این که آيا ارشد فراگیر پیام نور پایان نامه دارد یا خیر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

دوره فراگیر پیام نور چیست؟ 

دوره فراگیر پیام نور دوره ای است که امکان تحصیل فرد در مقطع ارشد را بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری فراهم می کند. برای اطلاع بیشتر در مورد این دوره با مشاوران ما تماس بگیرید.

ارشد فراگیر پیام نور چند ترم است؟ 

برای اطلاع از ترم های تحصیلی که باید در این دوره بگذرانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

نظرات

 1. ستارزاده
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام و وقتان بخیر زمان ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور ۱۴۰۱ چه تاریخی است؟ ۰۹۱۴۴۴۶۹۸۴۱

  • مشاور محمدی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   از طریق سایت سنجش زمان ثبت نام را بررسی نمایید.

 2. امین رسولی
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام وقت بخیر. ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1401 کی شروع میشه

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

   سلام وقت بخیر . احتمال کم برگزار میشه اسفند ماه

 3. samaneh
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام بازم منتظر بمونیم برا فراگیر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت به خیر
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش ارشد فراگیر پیام نور برگزار نمی شود.در صورت برگزاری از طریق سایت سنجش اطلاعیه آن اعلام میشود.

 4. زهرا
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

  پس اخر برگزار میشه ارشد فراگیر یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام وقت بخیر فعلا اعلام نشده

 5. سالار
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

  مگه ارشد فراگیر حذف نشده؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر
   طبق اخرین اطلاعیه فراگیر پیام نور حذف نشده است

 6. ترابی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

  چراعدم هم خوانی دارد

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام فعلا هیچ فراخوانی از سایت سنجش اعلام نشده است

 7. صارمی
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

  چندترمست دانشگاه فراکیرپیام نور

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)