ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ + زمان، شرایط و قوانین جدید

ثبت نام دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ اعلام شد. داوطلبانی که علاقه مند به ورود به دانشگاه های پیام نور هستند، می توانند از دو طریق با کنکور و بدون کنکور به رشته مورد علاقه خود وارد و ادامه تحصیل دهند. بدین منظور، متقاضیان بایستی در زمان مقرر، از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه شرایط دفترچه، فرایند ثبت نام را تکمیل نمایند.

داوطلبان عزیز می توانند، برای اطلاع از ورود به سامانه، شرایط و لیست جدید رشته ها و همچنین همه اطلاعات مورد نیاز با مشاورین خبره ما در ایران تحصیل در تماس باشید.

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور با آزمون

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی است که هم به صورت با آزمون، هم بدون آزمون در مقاطع مختلف دانشجو جذب می کند.

متقاضیانی که علاقه مندند از طریق آزمون وارد رشته های این دانشگاه شوند، بایستی همزمان با سایر داوطلبان در کنکور سراسری شرکت و روند معمول را طی کنند.

بنابراین، این افراد می توانند در تاریخ 12 لغایت 18 بهمن ماه 99 با ارائه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری، اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام را وارد نمایند.

همچنین، چنانچه این عزیزان در زمان اعلام نتایج اولیه، موفق به کسب نمره مجاز شوند، می توانند از میان لیست رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب رشته به انتخاب رشته های مورد نظر خود دست بزنند.

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون آزمون

 اگر از آن دست داوطلبانی هستید که قصد ثبت نام بدون آزمون پيام نور را دارید، می توانید در نوبت مهر و بهمن نسبت به انجام مراحل ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام نمایید.

بر این اساس، در سال جاری از 5 مرداد تا 1 شهریور  برای نام نویسی متقاضیان ورود مهرماه در نظر گرفته شد، که البته حدود یک هفته نیز جهت ثبت نام جاماندگان ثبت نامی در مهر تمدید گردید.

علاوه بر این، مقرر شد تا متقاضیان ورودی بهمن نیز از 99/09/30 الی 99/10/03 به ثبت نام بپردازند.

برای جاماندگان نام نویسی در این مرحله نیز یک مهلت زمانی اعلام شده تمدید گردید تا افرادی که در تاریخ تعیین شده قبلی نتوانسته بودند ثبت نام کنند نیز شانس استفاده از این تسهیلات را داشته باشند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

راهنمای ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور

همانطور که گفته شد، ثبت نام دانشگاه پیام نور با آزمون، همان فرایند ثبت نام کنکور سراسری است.

بدین ترتیب، داوطلبان عزیز می توانند در تاریخ مقرر شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش، فرایند نام نویسی را انجام دهند. مراحل ثبت نام  با آزمون این دانشگاه به صورت زیر است:

 • انتخاب گزینه سراسری در گوشه سمت راست صفحه سازمان سنجش، و یا کلیک بر روی اطلاعیه ثبت نام 
 • انتخاب گزینه خرید کارت اعتبار

نکته: دوستان عزیز توجه داشته باشند که خرید این کارت ها جهت دریافت شناسه ورود به صفحه ثبت نام الزامی است. همچنین، افرادی که مایل به انتخاب رشته غیر انتفاعی و پیام نور هستند، بایستی دو کارت اعتباری خریداری و به عبارتی دو شماره سریال دریافت نمایند.

یک کارت مربوط به گروه اصلی داوطلب، یعنی ریاضی، تجربی یا انسانی می شود، و کارت دیگر برای دانشگاه های غیر دولتی و پیام نور است.

 • ورود به صفحه پرداخت و وارد نمودن اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و کلیک بر روی دکمه ادامه روند پرداخت. داوطلبان باید با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود مبلغ خواسته شده را واریز نمایند.
 • برگشت به صفحه اصلی ثبت نام و ثبت کردن سریال ثبت نام 12 رقمی که از خرید کارت اعتباری به دست آمده است.
 • انتخاب کردن نوع دیپلم و پیش دانشگاهی
 • وارد کردن کد سوابق تحصیلی و کد دیپلم و سپس انتخاب باکس مشاهده و بررسی. در این مرحله، فرد باید اطلاعات ارائه شده را بررسی و در صورت صحت، تایید کند.
 • بارگذاری عکس پرسنلی با حجم و اندازه خواسته شده
 • انتخاب گزینه مربوط به علاقه مندی شرکت در گزینش دانشگاه پیام نور، موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی
 • تکمیل فرایندثبت نام و دریافت کد رهگیری ( این کد را تا زمان دریافت نتایج پیش خود نگه دارید).

راهنمای ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه پیام نور

راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون آزمون

ثبت نام دانشگاه پیام بدون کنکور به صورت غیر حضوری و به صورت اینترنتی است.  داوطلبان بایستی در زمان اعلام شده از طریق ورود به سامانه سنجش آموزش کشور ثبت نام را انجام دهند.

یک نکته مهم متمایز کننده این روش با شیوه با آزمون، این است که ثبت نام دانشگاه پیام نور و انتخاب در یک زمان اتفاق می افتد و پس از اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور مهر و بهمن، متقاضی از قبول یا عدم قبولی خود در رشته مورد آگاه می شود. مراحل ثبت نام بدون آزموندانشگاه پیام نور به ترتیب زیر است.

 • ورود به سایت سازمان سنجش
 • کلیک بر روی اطلاعیه ” ثبت نام دانشگاه پیام نور و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بهمن و مهرماه “
 • انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری در ستون سمت راست صفحه
 • تکمیل فرایند خرید و دریافت شماره سریال مربوطه
 • برگشت به صفحه اصلی ثبت نام دانشگاه پیام نور
 • تکمیل موارد خواسته شده
 • دریافت کد پیگیری و شماره پرونده ( تا زمان پذیرش در حفظ آن کوشا باشید)

 

برای اطلاع از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور چیست؟

دانشگاه پیام نور مانند همه دانشگاهها و دوره های دیگر برای پذیرش دانشجویان شرایطی را در نظر گرفته است که برخورداری از آن ها برای متقاضیان ضروری است.

شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور  ترم مهر و بهمن در دو بخش عمومی و اختصاصی بیان شده است که در ادامه به طور کامل از آن ها مطلع می شویم.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه پیام نور

 • معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • عدم دارا بودن سوء پیشینه یا فساد اخلاقی
 • نداشتن خصومت با جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم ارتباط با گروهک های ضد نظام
 • داشتن توان پداخت شهریه دانشگاه پیام نور
 • قبول شرایط و ضوابط تعیین شده برای دانشگاه

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور با کنکور

 • داوطلب باید یکی از مدارک پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم نظام قدیم، دیپلم نظام جدید و یا مدرک کاردانی باشد. شاغلین به تحصیل نیز باید مدرک خود را حداکثر تا 31 شهریور اخذ نمایند.
 • اگر داوطلبی قصد قبولی در نیمسال دوم را داشته باشد، دریافت مدرک تحصیلی وی تا 30 بهمن نیز بلامانع است.
 • متقاضیانی که در یکی از رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت در حال تحصیل می باشند، می توانند مدرک کاردانی خود را بسته به زمان شرکت، تا آخر شهریور یا پایان بهمن دریافت کنند تا بتوانند ثبت نام دانشگاه پیام نور را انجام دهند. همچنین، ارائه گواهی پیایان طح خدمت به دانشگاه محل پذیرش ضروری است.
 • اگر دانشجویی در سال جاری در یکی از دانشگاه های روزانه پذیرفته شده باشد، باید تا 25 اسفند از دانشگاه محل تحصیلش انصراف دهد تا بتواند در ثبت نام دانشگاه پیام نور شرکت نماید. گفتنی است که انصراف باید قطعی باشد و در هنگام ثبت نام حضوری به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود.
 • افراد ورودی سال جاری نمی توانند در انتخاب رشته دوره های روزانه کنکور سراسری شرکت نمایند.
 • چنانچه فردی در یکی از دوره های غیر روزانه همچون، شبانه، آزاد، پیام نور، خودگردان و غیر انتفاعی در حال تحصیل باشد، مجاز است تا در ثبت نام کنکور سراسری شرکت کند و در صورت قبولی، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهد.
 • در وضعیت نظام وظیفه برای آقایان نیابد مشکلی وجود داشته باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام با کنکور پیام نور

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

 • برخورداری از یکی از مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی نظام قدیم، دیپلم نظام جدید، و یا مدرک فوق دیپلم (کاردانی)
 • دارندگان مدرک دیپلم کار دانش و فنی حرفه ایی نظام قدیم، نمی توانند در کارشناسی بدون آزمون شرکت نمایند. اما چنانچه از مدرک کاردانی ( پیوسته یا نا پیوسته) و یا پیش دانشگاهی برخوردار باشند، ثبت نام آن ها بلامانع است.
 • ملاک پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم متقاضی خواهد بوذ. برای رشته هایی همچون فنی حرفه ایی و یا مدرک دیپلم نظام قدیم که امتحانات نهایی نداشته اند، ملاک بر پایه معدل کل دیپلم است.
 • داوطلبان شرکت در ورودی مهرماه بایستی تا 30 شهریور و ورودی های بهمن نیز تا 30 مدرک خود را اخذ نمایند.
 • افرادی که در دوره روزانه تحصیل می کنند، باید حداکثر تا 31 مرداد ماه 99 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند تا بتوانند در ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور شرکت کنند.
 • به دلیل آنکه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است، اگر نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی شرکت در آن است، فرق داشته باشد، درصد تأثیر به صورت متفاوتی محاسبه است.

 

برای اطلاع از نمونه سوالات ارشد فراگیر پیام نورکلیک کنید.

 

لیست رشته های دانشگاه پیام با کنکور

دانشجویانی که از طریق با آزمون قصد ورود و ثبت نام دانشگاه پیام نور  را دارند، می توانند مانند همه متقاضیان مجاز دیگر، در زمان انتخاب رشته تا 150 کد رشته محل را انتخاب نمایند.

خوشبختانه، دانشگاه پیام  دارای رشته های متنوعی همچون، علوم اجتماعی، مدیریت ، اقتصاد و حسابداری، ادبیات و زبان های خارجی، علوم تربیتی و روانشناسی، علوم پایه، پیوسته الهیات و علوم انسانی، علوم کشاورزی، هنر و معماری، فنی مهندسی است.

همچنین، مقاطع مختلفی مثل کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته، و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می شود.

بنابراین، افرادی که در گروه های مختلف آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، انسانی، زبان و هنر در کنکور سراسری شرکت می کنند، می توانند در هنگام ثبت نام پیام نور، علاقه مندی خود را برای شرکت در گزینش این دانشگاه اعلام نمایند.

به دلیل آنکه تعداد این رشته ها بسیار زیاد است، نمی توانیم همه آن را در اینجا نام ببریم. اما چنانچه می خواهید از لیست کامل رشته ها، ظرفیت های پذیرش، شرایط دانشگاه های مختلف، میزان شهریه، بازار کار و نحوه ارائه دروس هر کدام از رشته مرود نظر خود در دانشگاه پیام نور مطلع شوید، می توانید از طریق مشاوره انتخاب رشته رایگان کنکور ایران تحصیل اطلاعات کامل را بیابید.

لیست رشته های دانشگاه پیام نور بدون کنکور

در ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون آزمون نیز می توان تنوع بالایی از رشته ها ارائه می شود. گفتنی است که در هیچ کدام  از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور و با کنکور، رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشجو پذیرش نمی شود و تا کنون این دانشگاه هیچ اقدامی برای ارائه این دروس نکرده است.

بنابراین، داوطلبانی که در ثبت نام دانشگاه پیام نور شرکت نموده اند، پس از دریافت دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور سراسری، از میان کد رشته محل های ارائه شده، رشته های مورد علاقه خود را ثبت می کنند. البته، این رشته دارای تنوع بالایی هستند، اما برای نمونه، در جدول زیر لیست پر طرفدارین رشته های ورودی بهمن ماه سال جاری را ارائه می دهیم.

گروه علوم انسانی

 

روابط عمومی روزنامه نگاری زبان و ادبیات فارسی روان شناسی

 

فقه و مبانی حقوق اسلامی مدیریت دولتی برنامه ریزی اجتماعی و تعاون مدیریت بازرگانی

 

ادیان و عرفان تاریخ زبان و ادبیات عربی تاریخ تمدن ملل اسلامی

 

مدیریت صنعتی مدیریت امور بانکی اقتصاد مشاوره

 

علوم تربیتی علوم قرآن و حدیث علوم ورزشی علوم سیاسی

 

جامعه شناسی حقوق جغرافیا حسابداری

 

مددکاری اجتماعی علم اطلاعات و دانش شناسی گردشگری فلسفه و کلام اسلامی

 

گروه علوم تجربی

 

زیست شناسی گیاهی علوم دامی علوم و مهندسی محیط زیست شیمی محض

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) زمین شناسی اقتصاد کشاورزی علوم و مهندسی شیلات

 

زیست شناسی سلولی و مولکولی شیمی کاربردی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار   —–

 

گروه علوم ریاضی
مهندسی پزشکی مهندسی صنایع فیزیک مهندسی برق
مهندسی مدیریت پروژه مهندسی معماری مهندسی عمران مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی علوم و مهندسی آب مهندسی مواد و متالورژی مهندسی نفت
مهندسی نقشه برداری مهندسی راه آهن مهندسی هوا فضا مهندسی شهرسازی
ریاضیات و کاربردها آمار علوم کامپیوتر مهندسی کامپیوتر
مهندسی پلیمر مهندسی شیمی —- —-
گروه هنر
نقاشی هنر صناعی مرمت بناهای تاریخی هنر اسلامی
طراحی صنعتی ارتباط تصویری طراحی پارچه کتابت و نگارگری
عکاسی فرش صنایع دستی

 

گروه زبان خارجی

مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی آموزش زبان انگلیسی

 

برای اطلاع از منابع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نورکلیک کنید.

ثبت نام دانشگاه پیام نور مقطع ارشد

ثبت نام دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد، دانشجویان را به دو روش با کنکور و فراگیر جذب می نماید.

البته، سازمان سنجش در اطلاعیه ایی اعلام کرد که پذیرش به روش فراگیر پیام نور برای آخرین بار در سال جاری اجرا می شود، و از سال بعد این نوع پذیرش لغو می شود و هیچ دانشگاه یا موسسه ایی حق برگزاری دوره های فراگیر را ندارد.

اما در سال جاری، علاقه مندان در آذر با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانلود دفترچه ارشد فراگیر پیام نور، از میان کد رشته محل های موجود در دفترچه اقدام به انتخاب نمودند. 

روش دیگر نیز شرکت، داوطلبان از طریق شرکت در کنکور ارشد، در صورت کسب نمره مجاز می توانند از میان رشته های موجود، کد رشته محل های مورد علاقه خود را انتخاب کنند. 

ثبت نام دانشگاه پیام نور مقطع ارشد

اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه پیام نور

زمان و نحوه ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته شدگان دکتری پیام نور اعلام شد

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور از زمان و نحوه ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ خبر داد.

اعلام رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور و انتخاب رشته‌

اطلاعیه ثبت نام دانشگاه پیام نور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام، انتخاب رشته، اعلام رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۲ صادر شد.

برای دریافت پی دی ف مقاله کلیک کنید.

خلاصه مطالب

مقاله ارائه شده، به نحوه و زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور با کنکور و بدون کنکور پرداخت و به شرایط نام نویسی در دو روش پرداخت.

چنانچه شما نیز از شرکت کنندگان و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های پیام نور هستید می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز از قبیل معدل و یا رتبه مورد نیاز برای پذیرش، میزان شهریه هر ترم، میزان اعتبار مدرک، موقعیت شغلی و چندین اطلاعات دیگر را در مورد رشته مورد نظر خود از مشاورین ما دریافت نمایید.

برای این کار می توانید با شماره های موجود در جداول این مقاله از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام دانشگاه پیام نور چه زمانی است؟

زمان دقیق ثبت نام رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور در این مقاله آمده است.

چگونه می توان در ثبت نام رشته های دانشگاه پیام نور پذیرفته شد؟ 

داوطلبان بایستی با ورود به سامانه سازمان سنجش، مراحل ثبت نام را انجام دهند.

آیا می توان در رشته های ارشد فراگیر پیام نور شرکت کرد؟

طبق اعلامیه سازمان سنجش، امسال آخرین سالی است که در دوره های فراگیر پیام نور جذب دانشجو صورت می گیرد.

نظرات

 1. Avatar photo
  مهدیه نادعلی
  ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۲

  سلام
  من قصد شرکت در دوره فراگیر ارشد بدون کنکور مشاوره توانبخشی رو دارم
  میشه لطفا راهنماییم کنید
  کی و کجا باید ثبت‌نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت به خیر
   هنوز اطلاعیه ی جدیدی در رابطه با پذریش فراگیر اعلام نشده است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 2. Avatar photo
  غزل
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام من کاردانی معماری دارم الان ترم۲ کارشناسی هستم میتونم تطبیق واحد بدم ادامه درسمو پیام نور بخونم؟ضمنا دانشگام غیر انتفاعیه میشه انتقال بدم ب پیام نور؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام وقتتون بخیر در صورت انصراف میتوانید اقدام بفرمایید که باید شرایط انصراف برای شما برسی شود

 3. Avatar photo
  احمدرضا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  کسی که پیام نور کارشناسی انصراف بده،
  دانشگاه آزاد بخواد ثبت نام کنه کاردانی میتونه ثبت نام کنه یا کارشناسی؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل پس از انصراف در مقطع کارشناسی وجود دارد

 4. Avatar photo
  احمدرضا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۲

  ببخشید من رشته روانشناسی مقطع لیسانس بودم
  انصرافش دادم از پیام نور
  حالا
  مجددا میشه پیام نور ثبت نام کنم؟
  و اینکه اگه میشه ثبت نام کنم
  خواستم بدونم کاردانی میزارن یا کارشناسی

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام وقت بخیر
   هر داوطلب آقا در طول تحصیل خود در هر مقطع امکان دوبار انصراف را خواهد داشت . شما می توانید در مقطع کارشناسی مجددا ثبت نام کنید .

 5. Avatar photo
  احمدرضا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام
  من پیام نور انصراف دادم رشته روانشناسی بودم
  الان سوالم اینه امکانش هست مجددا ثبت نام کنم یعنی بشه ثبت نام بار دوم؟
  اگه نشه تا برم آزاد ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

   سلام وقت بخیر
   اگر زمان انصراف شما 1 ماه نگذشته است، می توانید انصراف خود را لغو کنید . در صورتی که از آن زمان گذشته است می توانید در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه برای ثبت نام در دانشگاه آزاد اقدام کنید .

 6. Avatar photo
  reza
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام و عرض ادب.من دانشجوی پیام نور هستم و تا 31 شهریور 1402 سنوات تحصیلی دارم.میخواستم بپرسم با توجه به سنواتم برای انصراف از دانشگاه و ثبت نام جدید(بدون کنکور) در پیام نور چقدر فرصت دارم؟؟ تا همین ترم بهمن اینده(که حدودا اذر ثبت نامشه) ؟یا ترم مهر سال 1402 (که حدودا مرداد ثبت نامشه)؟ممنون میشم جواب بدین…

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo
  معصومه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام ببخشید من از طریق کنکور عکاسی پیامنور قبول شدم باید چیکار کنم ثبت نام ب چ صورته چ زمانیه

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام وقتتون بخیر
   ثبتنام هر دانشگاهی در سایت همون دانشگاه اعلام میشود در غیر این صورت باید حضوری تشریف ببرید .

 8. Avatar photo
  باران
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  اگرکسی دانشگاه پیام نوراز طریق کنکور مجازشده باشه بازم باید شهریه پرداخت کنه

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام بله

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   بله مبلغ شهریه ارتباطی به قبولی ندارد .

 9. Avatar photo
  محسن
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  رشته گردشگری چه جوررشته ایست

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

   گردشگری یکی از بزرگترین بازارهای کار و اشتغال را در سطح جهان دارد. بر اساس آخرین آمار سازمان جهانی گردشگری از هر 10 فرصت شغلی که در جهان شکل می‌گیرد، یک فرصت به گردشگری اختصاص دارد. با این حال گردشگری جزو آن دسته از صنایعی است که متغیرهای زیادی در مسیر توسعه کسب‌ و کارهای آن تاثیرگذار است.

   نوسانات اقتصادی، چالش‌های سیاسی و شیوع بیماری‌های واگیر و مسائلی از این دست می‌تواند بر روی بازار کار گردشگری در سطح داخلی و خارجی تاثیرگذار باشد. با این حال به دلیل اهمیت روزافزون صنعت گردشگری در سطح جهان و درک این اهمیت از سوی کشورها، هر ساله ابعاد توسعه این صنعت فزونی می‌یابد و افراد بیشتری فرصت اشتغال در آن را کسب می‌کنند. نکته مهم در مبحث اشتغال صنعت گردشگری استفاده از فرصت‌های کارآفرینی و تاکید بر تمایز در چارچوب‌های کسب و کار است.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور