ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی + بخشنامه جدید 1401

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی هر سال بروز رسانی می‌شود. به همین دلیل دانش‌آموزانی که قصد دارند دیپلم مجدد بگیرند باید تمام این شرایط را رعایت کنند تا در نهایت با کسب نمره حد نصاب دیپلم تجربی بگیرند.

در حال حاضر شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی توسط وزارت آموزش و پرورش کشور طی بخشنامه جدید سال 1401 منتشر شده است. لذا شما باید اطلاعات کافی را این مورد داشته باشید تا بتوانید دیپلم خود را تغییر دهید. در غیر این صورت می‌تواند برای شما گران تمام شود و دردسرهای زیادی ایجاد کند.

به همین دلیل در زیر قصد داریم بخشنامه شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی 1401 را برای کلیه داوطلبان کنکور سراسری تجزیه و تحلیل کنیم.

 

شما جهت کد سوابق دیپلم چیست؟ و شرایط درخواست پرونده دانش آموز از مدرسه روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی، بخشنامه تغییر دیپلم فنی به تجربی، دریافت دیپلم مجدد، دیپلم مجدد، دریافت دیپلم جدید، مراحل تغییر دیپلم فنی به تجربی، شرایط تغییر دیپلم نظری، شرایط تغییر دیپلم کاردانش، زمان ثبت‌نام تغییر دیپلم فنی به تجربی، شرایط بزرگسالان در تغییر دیپلم نظری و هزینه تغییر دیپلم فنی به تجربی 1401 با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

شرایط اخذ دیپلم مجدد برای دانش آموزان سال 1401

خوشبختانه تمام دانش آموزان کشور می‌توانند در صورت لزوم دیپلم مجدد دریافت کنند. آن‌ها برای تغییر دیپلم خود شرایطی را باید داشته باشند که وزارت آموزش و پرورش آن‌ها را طی بخشنامه‌ای منتشر می‌کند. بنابراین اگر شما از جمله افرادی هستید که بعد از دریافت دیپلم فنی قصد دارید دیپلم تجربی بگیرید باید بر اساس ماده 79 آیین‌نامه آموزشی دوره متوسطه نیمسالی واحدی، (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور) در امتحانات تمام دروس پایه دوازدهم تجربی شرکت کنید. به طوری که اگر بتوانید نمره قبولی را دریافت کنید، آنگاه دیپلم تجربی خواهید گرفت.

 

شما جهت انتخاب رشته کنکور تجربی و بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی نظام جدید

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی نظام جدید

 

البته برخی از دروس مشترک پایه دهم و یازدهم با علامت ضربدر در کنار آن‌ها قبول خواهند شد. در واقع آن‌ها نمرات شما را معادل‌سازی می‌کنند. نمرات این دروس در دیپلم تجربی درج خواهند شد و با کد 96 در سیستم ثبت می‌شوند. بنابراین شما باید نمره قبولی و معدل کل حد نصاب را دریافت کنید تا برای انجام کارهای بعدی با مدیر آموزشگاه صحبت کنید. البته کارشناسان ایران تحصیل نیز می‌توانند در این مورد شما را بهتر راهنمایی کنند.

به یاد داشته باشید که معدل کتبی تمام متقاضیان تغییر دیپلم فنی به تجربی بر اساس دروس نهایی و معدل کل نمرات تمام دروس پایه دوازدهم مطابق با ضوابط سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی آیین‌نامه آموزشی دوره متوسطه شیوه نیمسالی واحدی بزرگسالان محاسبه خواهند شد.

 

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی نظام قدیم و نظام جدید چگونه است؟

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم تمام فارغ‌التحصیلان مدرک دیپلم فنی برای دریافت دیپلم تجربی باید تمام دروس پایه دوازدهم و برخی از دروس پایه‌های دهم و یازدهم را امتحان دهند. حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که داوطلبان دیپلم نظام قدیم نیز باید بر اساس شرایط نظام جدید اقدام کنند؟ آیا شرایط آن‌ها با دارندگان دیپلم فنی جدید یکسان است؟

خوب است بدانید که موقعیت تغییر دیپلم فنی به تجربی دانش آموزان نظام قدیم با نظام جدید تفاوتی ندارد. به همین آن‌ها نیز در صورت تمایل می‌توانند در پایه دوازدهم نظام جدید تجربی امتحان دهند و با دریافت نمرات حد نصاب دیپلم مجدد تجربی دریافت کنند.

حال اگر شما هرگونه سوالی در مورد شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی نظام قدیم داشته باشید می‌توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

شما جهت بخشنامه جدید اخذ دو دیپلم همزمان 1401 و ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی پسران بالای 18 سال

تمام دانش آموزان پسر بالای 18 سال باید به خدمت سربازی بروند. به همین دلیل آن‌ها بدون داشتن کارت معافیت از خدمت یا پایان خدمت نمی‌توانند دیپلم تجربی بگیرند. البته در صورتی که آن‌ها دانشجو باشند. برای تغییر دیپلم خود باید کارت معافیت دانشجویی بگیرند تا بتوانند مراحل بعدی را انجام دهند. حال آن‌ها برای این که راحتتر و سریعتر بتوانند کارت پایان خدمت، معافیت خدمت یا معافیت تحصیلی بگیرند می‌توانند از کارشناسان ایران تحصیل مشاوره بگیرند تا در کمترین زمان ممکن امکان تغییر دیپلم فنی به تجربی را فراهم کنند.

 

شما جهت مشاوره سربازی آنلاین و سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل روی لینک کلیک کنید.

 

مراحل تغییر دیپلم فنی به تجربی پسران بالای 18 سال

مراحل تغییر دیپلم فنی به تجربی پسران بالای 18 سال

 

زمان ثبت‌نام در تغییر دیپلم فنی به تجربی

یکی از شرایط تغییر دیپلم به تجربی این است که در زمان مناسب اقدام کنید. برای این کار می‌توانید در اوایل مهر ماه با شروع مدارس تا اواخر آبان ماه با مراجعه به مدارس درخواست خود را ثبت کنید. معمولاً در حال حاضر با توجه به وضعیت کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت ممکن است زمان ثبت‌نام تغییر دیپلم فنی به تجربی تغییر کند. لذا شما جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد آن می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

مدارک لازم جهت تغییر دیپلم فنی به تجربی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید دیپلم فنی خود را به تجربی تغییر دهید باید برای ثبت درخواست خود مدارکی را به همراه داشته باشید. این مدارک، کارنامه فارغ‌التحصیلی شما یا همان آخرین وضعیت تحصیلی می‌باشد. دانش آموزان باید اصل مدرک گواهی موقت دیپلم را نیز به همراه آن‌ها به آموزشگاه تحویل دهند. حال اگر آن‌ها جزو مشمولین خدمت سربازی باشند باید کارت معافیت یا پایان خدمت خود را نیز به همراه مدارک بالا بیاورند. البته به غیر از آن‌ها مدارک دیگر نیز جهت ثبت درخواست تغییر دیپلم فنی به تجربی وجود دارند که شما برای دریافت آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

شما جهت تغییر رشته در سامانه سیدا و شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی، بخشنامه تغییر دیپلم فنی به تجربی، دریافت دیپلم مجدد، دیپلم مجدد، دریافت دیپلم جدید، تغییر دیپلم فنی به تجربی، شرایط تغییر دیپلم نظری، شرایط تغییر دیپلم کاردانش، زمان ثبت‌نام تغییر دیپلم فنی به تجربی، مدارک لازم جهت تغییر دیپلم فنی به تجربی، مراحل تغییر دیپلم فنی به تجربی، کارنامه تغییر دیپلم فنی به تجربی، شرایط بزرگسالان در تغییر دیپلم نظری و هزینه تغییر دیپلم فنی به تجربی 1401 با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مدارک لازم تغییر دیپلم فنی به تجربی

مدارک لازم تغییر دیپلم فنی به تجربی

 

 

هزینه تغییر دیپلم فنی به تجربی 1401

با در نظر گرفتن این که شما برای تغییر دیپلم فنی به تجربی باید امتحان کتبی دهید. وزارت آموزش و پرورش هزینه‌ای را برای متقاضیان در نظر گرفته است. این هزینه در حال حاضر 20 هزار تومان می‌باشد که باید آن را با رعایت تمام اصول ذکر شده از طریق کارت بانکی عضو شتاب پرداخت کنید تا مدرک دیپلم تجربی 1401 را بگیرید. البته در حال حاضر ممکن است با توجه به نوسانات ارزی کشور هزینه اخذ مجدد دیپلم تجربی فرق کرده باشد. لذا شما جهت دریافت آخرین رقم آن می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

مطالب مرتبط:

دریافت معدل کتبی دیپلم

تغییرات پذیرش بر اساس شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور 1401-1401

ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی 1401

ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور 1401

لیست مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور 1401

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا جهت تغییر دیپلم تمام دروس مشترک بین رشته فنی و تجربی را امتحان دهیم؟

خیر، شما برای تغییر دیپلم فنی به تجربی نیاز ندارید دروس مشترک این دو رشته را دوباره امتحان دهید. بلکه می‌توانید آن‌ها را بر اساس بخشنامه آموزشی 1401 معادل‌سازی کنید.

آیا پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی، دانش آموزان پسر می‌توانند بلافاصله دیپلم مجدد بگیرند؟

خیر، آن‌ها بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی مشمولین نظام وظیفه خواهند بود و امکان دریافت بلافاصله دیپلم مجدد را نخواهند داشت. لذا آن‌ها باید کارت پایان خدمت، معافیت خدمت یا معافیت دانشجویی را داشته باشند تا بتوانند دیپلم مجدد بگیرند. کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در این مورد توضیحات بیشتری بدهند.

آیا برای دریافت دیپلم مجدد رشته‌های غیر متناظر شاخه کاردانش چیکار باید کرد؟

تمام متقاضیان دیپلم مجدد در شاخه کار دانش و فنی حرفه‌ای باید علاوه بر ارائه درس‌های مهارتی و شایستگی فنی خود تمام دروس غیر فنی را نیز بگذرانند. سپس با کسب نمره قبولی و دریافت نمره حد نصاب معدل کل بتوانند دیپلم مجدد بگیرند.

آیا می‌توانیم در همان رشته قبلی خود دیپلم مجدد بگیریم؟

خیر، شما نمی‌توانید تحت هیچ شرایطی در رشته قبلی خود دیپلم مجدد بگیرید.

آیا تمام فارغ‌التحصیلان نظام قدیم 6 و 4 ساله نیز باید آزمون‌ پایه دوازدهم را بدهند؟

بله، تمام فارغ‌التحصیلان دیپلم نظام قدیم که 6 سال یا 4 سال قبل فارغ‌التحصیل شده‌اند باید کلیه امتحانات پایه دوازدهم را جهت دریافت دیپلم تجربی پارس کنند. همچنین کسانی که قصد دارند به صورت ترمی واحدی یا سالی واحدی دیپلم مجدد بگیرند باید نمره قبولی در کلیه دروس پایه دوازدهم را دریافت کنند.

شرایط تغییر دیپلم فنی به تجربی بزرگسالان چگونه است؟

تمام بزرگسالان جهت دریافت دیپلم مجدد تجربی باید از طریق مدارس بزرگسالان اقدام کنند و هیچ گونه تفاوتی میان مراحل دریافت دیپلم مجدد تجربی آن‌ها با سایر متقاضیان وجود ندارد.

 

 

نظرات

 1. محمد
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  با سلام
  بنده فوق دیپلم نقشه کشی معماری رو سال ۹۴ از دانشگاه فنی دارم و دیپلمم رو سال ۸۷ گرفتم.برای شرکت در کنکور تجربی باید درسی هم پاس کنم یا میتونم درکنکور تجربی بدون گذروندن درس های تجربی شرکت کنم؟
  با تشکر

  • مشاور جوادی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی میتونید ولی سوابق تحصیلی به طور کامل برای شما حساب نمیشه
   برای اینکه بخوایین به طور کامل لحاظ بشه باید دیپلم تجربی اخذ کنید.

 2. محمد
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۰

  با سلام
  بنده فوق دیپلم نقشه کشی معماری رو از دانشگاه فنی دارم برای شرکت در کنکور تجربی باید درسی هم پاس کنم یا میتونم درکنکور تجربی بدون گذروندن درس های تجربی شرکت کنم؟
  با تشکر

  • مشاور براتی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی به یکسری شرایط دارد از جمله سال اخذ دیپلم ونوع نظام تحصیلی شما بزرگوارکه بسته به هر نظامی شرایط متفاوت میباشد لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلیتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. میثم
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام عرض ادب بنده دیپلم حسابداری دارم آیا شرایط ثبت نام در کنکور 1402 برای مقطع علوم پزشکی را دارم ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر پیش دانشگاهی داشته باشین بله.

 4. زینب دلاور
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام من لیسانس حسابداری هستم میخام کنکور تجربی بدهم و داندانپزشکی قبول بشم ،مشکلی نیست کنکور تجربی بپهم

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقتتون بخیر بستگی به نوع دیپلم و رشته ی تحصیلی دارد برای درصد قبولی ولی مشکلی ندارد

   • محمد
    ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

    سلام من رشته ام کارودانش میخام بزنم تجربی
    میخاستم بدونم اگه بخام پرسیدم ازمدرسه برزگسالان گفتا باید درساشو بخونی امتحان بدی
    خب منی که ازشیمی و فیزیک سردرنمیارم وکلاس نرفتم باید چیکارکنم

    • مشاور جوادی
     ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی میتونید از کلاس هایی که بیرون برگزار میشه استفاده کنید.

 5. موسوی
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰

  با سلام
  من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم. میتونم در کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنم؟ من علاقه زیادی به دندون پزشکی و دارو سازی دارم

  • JAVADI
   ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقت بخیر
   اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشین مشکلی نداره.

 6. مهدی۲۵
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۶

  با سلام و خدا قوت،من دیپلم فنی در رشته حسابداری دارم،و مدرک ارشد حسابداری گرفتم،آیا میتونم در رشته تجربی کنکور شرکت کنم؟؟؟

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام اگر کارت پایان خدمت دارید بله

 7. امین
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام. مدرک فنی حرفه ای دارم سربازم حین خدمت میتونم دیپلم تجربی بگیرم؟؟

  • behrouzi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله تحصیل هم زمان با خدمت امکان پذیر نیست

 8. امیرحسین
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

  باسلام
  بنده کارشناس حسابداری هستم و درصورت امکان میخواهم در کنکور سراسری شرکت کنم و در یکی از رشته های پزشکی شرکت کنم ایا امکانش هست لطفا راهنمایی کنید
  نظر و دیدگاه نمایش داده نشود

  • abbasian
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

   سلام وقت بخیر ، وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود اگه مشکل نظام وظیفه نداشته باشین امکانش هست . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 9. ناشناس
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام وقت بخیر
  بنده دیپلم فنی نظام جدید دارم اگر بخام تطبیق بدم به تجربی باید برم آموزش و پرورش ؟
  در صورت تطبیق دادن چقدر طول میکشه که بتونم دیپلم تجربی بگیرم؟

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور