ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۶ آبان ۱۴۰۰
شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری ۱۴۰۲ تعیین شد. تمامی آن دسته از دانشجویانی که درخواست انتقالی، مهمانی دائم و یا تغییر رشته داده اند، مطابق با آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی می توانند جهت معادل سازی دروس دانشگاه سراسری اقدام نمایند. در برخی از واحدهای آموزشی، امکان تطبیق واحد وجود خواهد داشت و این موضوع به تصمیم واحد دانشگاهی مربوط می باشد.

در رابطه با تطبیق واحد دانشگاه سراسری ، کلیه دانشجویانی که برای تطبیق واحد اقدام می نمایند، نمره قبلی آن ها در واحد آموزشی و یا دانشگاه مبدا، جایگزین نمره قبلی و امتحان آنان خواهد شد. جهت اطلاع از زمان دقیق تطبیق واحد و همچنین شرایط هر یک از دانشگاه های سراسری و دانشگاه محل تحصیل قبلی شما، می توانید با کارشناسان ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

 

برای انجام تطبیق واحد دانشگاه سراسری و همچنین حداکثر مجاز برای انجام تطبیق واحد از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

تطبیق واحد دانشگاه سراسری

قبل از انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی از امکان تطبیق واحد در هر یک از واحدهای دانشگاهی و متناسب با نوع دانشگاه ها اطلاع یابید. برای دانشگاه های روزانه در شرایط خاصی برای آن دسته از دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی مختلف و یا دانشگاه های دیگری برخی از واحدهای عمومی و تخصصی را گذرانده باشند، می توانند معادل سازی را انجام دهند.

در واقع معادل سازی در تطبیق واحد دانشگاه سراسری ۱۴۰۲ به معنی جایگزین نمودن نمره ای است که دانشجو در دانشگاه دیگری و یا در مقطع تحصیلی دیگری آن را کسب نموده است و این نمره را جایگزین امتحانی که در آینده قرار است بدهد، جایگزین خواهند نمود و به این ترتیب نیازی به گذراندن واحد درسی و شرکت در آزمون نخواهد داشت. بنابراین یکی از امتیازاتی است که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد همین است.

مطابق با تبصره ۸ اجرایی ماده ۱۲ آیین نامه و شیوه نامه اجرایی آموزشی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند جهت ایجاد وحدت رویه و معادل سازیم و همچنین پذیرش دروسی که دانشجویان مطابق با قوانین دانشگاه نیاز به گذراندن واحدهای مورد نظر نخواهند داشت به همین منظور در صورت تغییر رشته و انتقالی و یا سایر موارد می توانید نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایید.

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری اصفهان

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری اصفهان

در رابطه با شرایط و ضوابط و مقررات کلی تطبیق واحد در دانشگاه اصفهان آن دسته از  دانشجویانی که واجد شرایط زیر باشند می‌توانند نسبت به تطبیق واحد دانشگاه سراسری در دانشگاه اصفهان اقدام نمایند که شرایط آن به شرح زیر خواهد بود.

 • سرفصل درس تطبیقی باید مطابق با برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت یا شورای دانشگاه باشد و حداقل ۸۰ درصد با درس مشابه مطابق با برنامه درسی که به تشخیص گروه آموزشی تهیه شده است مطابقت داشته باشد.
 •  امکان تطبیق واحد درسی از نظر تعداد باید برابر و یا بیشتر از تعداد واحد درس در برنامه درسی دانشجو باشد.
 •  حداکثر تعداد واحد قابل تطبیق در مقطع کارشناسی ۷۰ واحد و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۲ واحد و برای مقطع تحصیلی دکتری ۹ واحد خواهد بود. در رابطه با  این ماده چند تبصره وجود دارد که از جمله آن موارد زیر می باشد.
  •  واحدهای مازاد بر این تعداد واحد زائد محسوب می گردد.
  •  اولویت جهت تطبیق با دروس ترم های ابتدایی می باشد.
 •  مطابق با آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی برای تطبیق و اخذ درس، نباید از پایان نیمسال تحصیلی بیش از ۵ سال گذشته باشد.
 •  از دانشگاه های غیر دولتی آزاد پیام نور و جامع علمی کاربردی تنها دروس عمومی با نمره بالاتر از ۱۴ برای دانشگاه اصفهان قابل پذیرش خواهد بود. بدیهی است که تطبیق واحد دانشجویان اخراجی متفاوت خواهد بود.
 • پذیرش و یا عدم پذیرش ثبت نام، جهت درس تطبیقی دانشجو بر عهده گروه آموزشی خواهد بود و تائید دفتر برنامه ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تعیین کننده آن می باشد.
 •  در رابطه با دروس درخواستی برای تطبیق دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی به جز کاردانی پیوسته تنها دروس عمومی قابل تطبیق می باشد.
  •  در سطح مقطع کاردانی پیوسته امکان تطبیق وجود نخواهد داشت.
 •  دروس و دوره های حضوری قابل تصویر به دوره‌های حضوری نیمه حضوری و یا غیر حضوری خواهد بود.

تطبیق دروس دوره های نیمه حضوری به نیمه حضوری و غیر حضوری و همچنین تطبیق دروس دوره های غیرحضوری صرفاً به غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

در صورتی موافقت گروه آموزشی ۱۰ درصد از واحد دروس ترجیحاً پایه و عمومی به جز درس مجموعه معارف اسلامی و فارسی عمومی که دانشجوی دوره حضوری به صورت مجازی گذرانده است قابل تظبیق می باشد.

 

آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی

 

آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی

 • مطابق با آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی نمرات دروس تطبیقی در کارنامه دانشجو صرفاً به صورت پذیرفته شده و یا زائد ثبت خواهد شد.
 • بجز نمرات پردیس دانشگاه نمرات، سایر پردیس های خودگردان دانشگاه ها قابل تطبیق نخواهد بود.
 •  در مقطع کارشناسی، آن دسته از دروسی که نمرات ۱۲ و یا بالاتر کسب نموده اند، و در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دروسی که نمرات ۱۴ و بالاتر کسب نموده باشند و همچنین در مقطع دکتری نمرات ۱۶ و بالاتر به عنوان دروس پذیرفته شده تصویر می گردند پذیرش یا عدم پذیرش نمرات بین ۱۰ تا ۱۲ مقطع کارشناسی ۱۲ تا ۱۴ کارشناسی ارشد و ۱۴ تا ۱۶ دکترا بر عهده گروه آموزشی خواهد بود.
  •  نمرات تطبیق واحد دانشگاه سراسری  تمامی دروس ای که دانشجو به صورت مهمان در سایر دانشگاه‌ها اخذ نموده است اعم از قبولی و مردودی و یا غیبت به صورت پذیرفته شده در کارنامه ثبت می گردد.
 •  دروس عمومی با سایر دروس اصلی اختیاری و غیره و بلعکس قابل تطبیق نخواهد بود.
 •  در سطح دانشگاه‌های معتبر خارجی با  تایید وزارت علوم قابل تطبیق می باشد.
 •  تطبیق دروس در مقاطع تحصیلی یکسان قابل انجام خواهد بود.
 •  تطبیق واحد هر دانشجو حداکثر تا  ۲ ماه پس از ارسال توسط گروه قابل اصلاح می باشد.

 

برای اتصال به سامانه انتخاب واحد دانشجویان مهمان بر روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه معادل سازی دروس دانشگاه سراسری نمرات در معیار صفر تا بیست

برخی از نمرات در کارنامه تطبیق واحد دانشگاه سراسری ممکن است وجود داشته باشد که معنای هر یک به شرح زیر می باشد.

نمراتی که در معیار ۰ تا ۴ باشند، در واقع نمره صفر به معنی : مردود، نمره ۱ به معنای : ضعیف، نمره ۲ به معنی : متوسط، نمره ۳ به معنای : خوب و نمره ۴ به معنای : عالی می باشد.  در مقطع کارشناسی، نمره مردود معادل ۸ ، نمره ضعیف معادل 10، نمره متوسط معادل ۱۲ ، نمره خوب معادل ۱۴ و نمره عالی معادل ۱۷ تعیین می گردد.

در مقطع کارشناسی ارشد، نمره ده مردود و معادل ده، نمره ضعیف معادل ۱۲ نمره متوسط، معادل ۱۴ نمره خوب  و نمره عالی معادل ۱۸ تعیین می شود. بنابراین بر اساس آیین‌نامه تعیین شده و همچنین شرایط و ضوابط قوانین دانشگاه در رابطه با رتبه بندی نمرات مختلف تصمیم گیری خواهد شد.

در مقطع دکتری، برای نمرات مردودی در واقع نمره ای معادل ۱۲ تعیین می‌شود و همچنین برای نمره ضعیف، معادل ۱۴ در نظر گرفته شده است و نمره متوسط معادل ۱۶ خواهد بود. نمره خوب نیز معادل ۱۸ و نمره عالی معادل ۱۹ تعیین می گردد. همچنین برخی از نمرات ممکن است به صورت حروف در کارنامه درج شوند و به صورت عددی معادل سازی دروس دانشگاه سراسری نموده اند.

 

برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور تجربی  بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط تطبیق واحد برای دانشجویان انتقال و انتقال یا تغییر رشته دانشجویان

برای تطبیق واحد، ترم به ترم و مطابق با کارنامه دانشجو صورت می پذیرد و هیچ تطبیقی از دانشجو، حتی اگر در آن درس قابل تطبیق نباشد، همچنین در سطح دانشجو که در سرفصل رشته جدید وجود ندارد قابل تصویر نخواهد بود. تطبیق واحد دروس دانشجوی محروم از تحصیل انصرافی و یا فارغ التحصیل دوره قبل با شرایط خاصی می باشد.

تطبیق واحد دانشگاه سراسری به صورت تجمعی و بر اساس حداکثر واحد مجاز در هر ترم ثبت می گردد. بنابراین فقط دروس قبولی به دانشجوی موفق به پذیرش در آن شده است قابل تطبیق خواهد بود و درس تصاعد یا مردودی تطبیق داده نخواهد شد. همچنین به ازای واحد های تطبیقی از دوره های گذرانده قبلی یا انصرافی دانشجو یک نیمسال از سنوات مجاز تحصیل کاسته خواهد شد.

میزان کاهش سنوات تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی تا ۲۰ واحد درسی، برای مقطع کارشناسی ارشد تا ۱۲ واحد درسی، برای مقطع دکتری تا ۸ واحد درسی از ترم مجاز تحصیلی دانشجویان کسر خواهد شد. تصویر دروس دوره‌های قبلی دانشجو مشمول آموزش رایگان محروم از تحصیل و یا سنوات رایگان با دانشگاه قبل می باشد.

 

برای اتصال به سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی کلیک کن.

 

معادل سازی دروس دانشگاه سراسری برای دانشجویان مهمان

 

معادل سازی دروس دانشگاه سراسری برای دانشجویان مهمان

 

تطبیق واحد دانشگاه سراسری برای واحد دروسی که دانشجویان به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها گذرانده‌اند به‌صورت دروسی است که دانشجو به صورت مهمان اخذ کرده نموده است که در واقع امکان قبولی مردودی و یا غیبت را عیناً به ترم در کارنامه دانشجو ثبت شده و پذیرفته می گردد.

در صورتی که در طول تحصیل به دلیل تغییر سرفصل بازنگری وزارت و یا ستاد سیاستگذاری برنامه های درسی دانشگاه اصفهان با حذف افزایش و یا کاهش تعداد واحد برخی از درست جهت فارغ التحصیلی مشکلی به وجود آید و امکان اخذ درس به صورت معرفی به استاد وجود نداشته باشد، کمبود واحد ضروری با اخذ دروس اختیاری یا تخصصی با نظر گروه آموزشی جبران می شود.

آن دسته از دانشجویانی که در حال حاضر در دو رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند جهت تطبیق واحد دروس به صورت ترم به ترم و مطابق با کارنامه و همچنین بر اساس آیین‌نامه مربوط به این دسته از دانشجویان و تایید دفتر برنامه ریزی و نظارت آموزشی قابل انجام خواهد بود، تطبیق واحد در سطح دانشجویان مهمان دائم با شرایط ویژگی های قابل انجام می باشد.

 

برای اتصال به azmoon.org  کلیک کن.

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری دانشجویان مهمان دائم

برای تطبیق واحد دانشگاه سراسری دروس دانشجویان مهمان دائم لازم است کلیه دانشجویان در صورت واجد شرایط بودن زیر نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایند.

 • دروس دانشجوی مهمان دائم، در دانشگاه دولتی همانند دانشگاه اصفهان نیاز به تحقیق تطبیق واحد نخواهد داشت و گروه آموزشی مطابق با کارنامه دانشجو در دانشگاه نسبت به اعلام فارغ التحصیلی دانشجو به دانشگاه محل تحصیل قبلی یا همان دانشگاه مغز مبدا اقدامات لازم را انجام خواهد رساند.
 •  آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه اصفهان که به صورت مهمان دائم در دانشگاه دیگر گذرانده باشند، عیناً در سامانه آموزشی ثبت خواهد شد و دانشجو با سرفصل خاص فارغ‌التحصیل خواهد گردید.
 •  شیوه نامه تصویر دانشجوی مهمان دائم در ۲۹ ماده ۱۰۶ تبصره  به تصویب برخی از دانشگاه رسیده است و همراه فرایند اجرایی و زمانی که این ابلاغ به چاپ رسیده و همچنین مورد تایید قرار گرفته، قابل اجرا می باشد و دانشگاه ملزم به رعایت قوانین تعیین شده تعیین شده شیوه‌نامه خواهد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری ۱۴۰۲ و همچنین به موارد و مفاد آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی ارائه نماییم. در صورتی که مایل به کسب اطلاع بیشتر در رابطه با معادل سازی دروس دانشگاه سراسری می باشید. مشاوران ما در همه ایام هفته حتی روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما دانشجویان عزیز خواهند بود. کافی است با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

برای انجام ثبت نام و تطبیق واحد دانشگاه سراسری و همچنین اطلاع از کلیه جزئیات تطبیق واحد دانشگاه های غیر دولتی به دولتی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

سیستم آموزش مجازی دانشگاه علم و فرهنگ

نظام سالی واحدی چیست؟

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

تطبیق واحد دانشگاه سراسری

آیین نامه تطبیق واحد وزارت علوم ۱۴۰۲ + تحلیل کامل

 

3/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا با توجه به شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری امکان تطبیق انتخاب واحد دانشگاه پیام نور به سراسری وجود دارد؟

متناسب با شرایط تعیین شده هر یک از دانشگاه ها این موضوع می تواند با توجه به واحد درسی و همچنین قوانین آن متفاوت باشد. اما در برخی از دانشگاه ها این امکان وجود دارد.

برای تطبیق واحد دانشگاه سراسری تا چه زمانی امکان ثبت نام را خواهیم داشت؟

به هنگام انتخاب واحد می توانید در صورت تائید گروه آموزشی دانشگاه خود، نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایید.

آیا امکان معادل سازی دروس دانشگاه سراسری در تمامی واحدهای آموزشی وجود دارد؟

در هر مقطع تحصیلی، متناسب با قوانین دانشگاهی، امکان تطبیق واحد تنها در تعداد واحد خاصی وجود خواهد داشت. همچنین برای برخی از دروس، تطبیق داده نخواهد شد.

در صورتی که تطبیق واحد دانشگاه سراسری صورت گیرد آیا نمره قبلی جایگزین خواهد شد؟

چنانچه نمره دانشجویی در مقاطع تحصیلی پایین تر اخذ نموده باشد، کلیه دانشجویان می توانند نمرات جدید را جایگزین نمرات قبلی خود نمایند.

نظرات

 1. محسن
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۵

  با سلام و خداقوت خدمت شما لطفا راهنمایی کنید من کارشناسی حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی دارم و میخوام همین مدرک یعنی کارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد تطبیق کنم آیا امکانش هست؟

  • tahmasebi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام دوست عزیز شما فقط امکان تطبیق واحدهای مشترک رو دارید تطبیق مدرک دانشگاهی امکان پذیر نمیباشد.

 2. فاطمه عباسی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۲

  سلام من دانشگاه شبانه هستم و میخوام امسال کنکور بدم اگه قبول روزانه قبول شدم رشته خودمو تطبیق واحد بدم و دو درسم رو زیر ۱۲گرفتم آیا نمیتونم اونارو تطبیق بدم و بایددوباره اونارو پاس کنم

  • tahmasebi
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام دوست عزیز بله نمره ی زیر 12 رو باید مجدد پاس کنید و نمیتونید تطبیق بدید.

 3. لیلا
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام من امسال در دانشکده فنی در حال تحصیلم اگر در سال آینده دانشگاه ملی بروم آیا واحدهای گذرانده ام پذیرفته خواهند شد

  • مشاور محمدی
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت یکی بودن چارت تحصیلی و منابع درسی امکان تطبیق واحد وجود دارد.

 4. سعید
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام . من پارسال از در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران بدلیل عدم قبولی با انتقالیه بنده به دانشگاه شیراز (دانشگاه شیراز قبول نمی‌کرد ) مجبور به انصراف شدم .امسال کنکور دادم باز. اگر من شیراز رو انتخاب کنم دروسی رو که تهران گذروندمو تطابق میدن؟
  پیشاپیش ممنون .

  • مشاور ابراهیمی
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام بله تطبیق می دهند

 5. Sara
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۵۸

  سلام
  من از دانشگاه علوم پزشکی کاشان رشته ی بهداشت حرفه ای (روزانه )فارغ التحصیل شدم و مجددا کنکور سراسری شرکت کردم و رشته ی نقاشی(روزانه ) دانشگاه الزهرا قبول شدم
  آیا برای معادل سازی دروس عمومی باید لغو تعهد آموزش رایگان یا دانشنامه رو داشته باشم؟
  چون دانشگاه مبدا به من گفته باید حتما یکی از این دوتا رو برای معادل سازی داشته باشم اما طبق تبصره های ماده ۶۷ چنین چیزی برای معادل سازی ذکر نشده

  • tahmasebi
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۳

   سلام دوست عزیز این مورد بستگی به نظر دانشگاهتون دارد.

 6. رسول
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۷

  با سلام . من دانشجوی ارشد ترم ۴ هستم میخواهم انصراف بدم بروم خدمت و بعد از خدمت دوباره همین رشته و دانشگاهی که هستم قبول شوم . آیا امکانش هست دروس و واحدهایی که پاس کرده ام تطبیق بدهند و فقط پایان نامه رو بردارم و درسم رو تموم کنم؟؟؟ ممنونم.

  • tahmasebi
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام دوست عزیز این مورد بستگی به موافقت دانشگاهتون دارد چون دوره ی خدمت 2 سال طول میکشد و شما باید برای گپ این مدت توافق دانشگاه رو از قبل کسب کنید.

 7. ali
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام < من از دانشگاه سراسری انصراف دادم الان میخوام برم دانشگاه ازاد همون رشته رو بخونم ، میخوام درس هایی که پاس کردم رو تطبیق واحد بدم ، ایا از من وجهی بابت این کار دریافت خواهند کرد؟

  • rezai
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام وقت بخیر . بله

 8. Fateme
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  من کارشناسی پیوسته ی دانشگاه دولتی درس میخوندم از دانشگاه انصراف دادم و تقاضای مدرک کاردانی دادم و مدرک گرفتم ولی الان پشیمون شدم و میخوام همون دانشگاه و همون رشته درس بخونم میخواستم ببینم بعد از شرکت مجدد در کنکور سراسری و در صورت قبولی امکانش هست دروسی که گذرونده بودم رو برام تطبیق بدن؟؟

  • مشاور صادقی
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام
   تماس بگیرید

 9. اسع
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۳

  با سلام ببخشید بنده دارای مدرک کاردانی پیوسته عمران هستم و می خواهم مهندسی عمران را در دانشگاه سراسری بخوانم ایا تطبیق واحد صورت میگیرد؟

  • مشاور صادقی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بستگی به سر فصل های مشترک دروس داره

  • دستجردی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام، من قبلا ارشد دولتی بودم انصراف دادم الان دوباره ارشد دادم و احتمالا دولتی قبول می شوم ولی می خواهم یک دانشگاه دیگر بروم می توانم دروسی که قبلا گذراندم را تطبیق بزنم؟ 12واحد شرایط تطبیق را دارد، چه موقع باید اینکار را بکنم؟ آیا باید بروم دانشگاه قبلی کارنامه ام را بگیرم یا خودشان برای دانشگاه جدید می فرستند؟

   • مشاور ابراهیمی
    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۷

    سلام
    بله می توانید تطبیق بزنید

 10. آبتین
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۳

  با سلام بنده دانشجوی رشته عمران پیام نور هستم و دوره ورود من با سوابق تحصیلی هست.میخواستم بدونم اگر در دانشگاه سراسری پذیرفته بشم امکان تطبیق دروس عمومی از پیام نور به سراسری را دارم؟

  • tahmasebi
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام دوست عزیز بله در این مورد محدودیتی ندارید.

 11. ملکا
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم اول روانشناسی دانشگاه غیر انتفاعی هستم میتونم از ترم دوم در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ونمراتم تطبیق میخوره برای رشته علوم تربیتی؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   بله در صورت پذیرفتن مسئول اموزش دانشگاه، تطبیق می خورد

 12. Fatemeh
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام وقتتون بخیر من پارسال از دانشگاه دولتی لیسانس جامعه شناسی گرفتم الان میخوام پیام نور برای لیسانس روانشناسی اقدام کنم آیا میتونم درس ها رو تطبیق بدم؟هزینه ای هم داره؟

  • مشاور رضایی
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

   سلام وقت بخیر . دروس مشترک بین این دو رشته امکان تطبیق در آن وجود دارد

 13. yekta
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام .وقت بخیر .من لیسانس حقوق از دانشگاه غیر انتفاعی دارم . میخواستم بدونم اگه برای کارشناسی رشته دیگه ای دانشگاه روزانه سراسری قبول بشم میتونم نمرات دروس عمومی رو تطبیق بدم یانه؟ ( در دانشگاه تهران یا شهید بهشتی ممکنه یاخیر)

  • مشاور صادقی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   اگر سرفصل ها مورد تایید دانشگاه مبدا باشه مشکلی نیست

 14. ساحل
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

  با سلام
  دانشجوی ترم ۲ اموزش زبان انگلیسی در دانشگاه غیر انتفاعی هستم
  اگه کنکور بدم و داتشگاه سراسری قبول بشم میتونم تطبیق واحد بدم و از ترم ۳ توی دانشگاه دولتی ادامه بدم توی همون رشته خودم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام
   به نظر مدیر آموزشی دانشکده تان بستگی دارذ
   اما معمولا دروس را تطبیق می دهند خصوصا دروس عمومی

   • فریاد عدالت
    ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

    باسلام
    من فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری ازدانشگاه علمی کاربردیهستم
    درحال حاضر واسه لیسانس دوم دررشته مهندسی ایمنی در دانشگاه علمی کاربردی درحال تحصیل هستم
    دانشگاه علمی کاربردی فقط دروس عمومی راولسم تطبیق داد
    ولیکن دودرس مهارتهای مشترک شامل1-مدیریت منابع انسانی 2-مهارتهای مساله یابی وتصمیم گیری را تطبیق نداد،باتوجه به اینکه ازنظرتعدادواحد و محتوا هیچ تفاوتی ندارتد.
    درواقع به دوراز عدالت وانصاف است.

    • مشاور محمدی
     ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

     سلام وقت به خیر
     از طریق واحد آموزش دانشگاه درخواست تطبیق واحد این دروس مشترک هم بدهید.

  • rahdar
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

   سلام وقت بخیر .
   امکان تطبیق واحد وجود دارد ولی اینکه تمام واحدهای شما تطبیق داده شود بستگی به ایین نامه دانشگاه دارد.

  • مشاور حمامی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید اما شرایط و تراز دروش برای تطبیق واحد باید مورد برسی کارشناس قرار بگیرد

 15. رزیتا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجو پرستاری آزاد هستم و همزمان برای کنکور میخونم اگر پرستاری دولتی قبول بشم میتونم واحدهای گذرونده رو تطبیق بزنم ؟نمرات واحدهای گذرونده هم همه بالا هستند امکان تطبیق آزاد به دولتی وجود دارد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه ریز نمرات تایید شده را از دانشگاه قبلی گرفته و با ارائه به دانشگاه پذیرفته شده درخواست تطبیق واحد را میدهید.

 16. صدف
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم ۴ روانشناسی دانشگاه آزاد هستم
  و ترم آخر مهندسی نقشه برداری دانشگاه دولتی واحد های عمومی رو میتونم از دانشگاه دولتی بگیرم و ببرم دانشگاه ازاد؟

  آخه شنیدم باید کل هزینه تحصیل رایگان رشته مهندسی نقشه برداری رو بدم تا بتونم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام وقت بخیر
   به موافقت دانشگاه بستگی دارد .

 17. Rima
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام وقت بخیر ، من در حال حاضر دانشجوی ترم،۶ روانشناسی هستم و حساب کردم تا ترم مهر ۱۴۰۲ , ۱۰ واحد برام باقی میمونه که پاس کنم و فارغ بشم اما همزمان دارم برای کنکور انسانی میخونم ، آیا اگه رشته مشاوره قبول شدم میتونم همزمان هم برم دولتی و هم اون ۱۰ واحدِ باقی مونده رو پاس کنم و هم تطبیق بدم؟
  چون واحدهای مشترک روانشناسی و مشاوره زیادن!

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر
   خیر باید یا مدرک کارشناسی و کاردانی خود را اخذ نمایید و فارغ التحصیل شوید سپس معادل سازی نمایید .

 18. Si
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام من معماری ازاد رفتم با سوابق تحصیلی دو ترم درس دارم میخونم..بخوام کنکور بدم برم دولتی میتونم هم دروس عمومی هم اصلی رو تطبیق بدم؟

  • مشاور براتی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با تطبیق واحد یکسری شرایط باید بررسی شود از جمله چارت درسی در رشته مربوطه دانشگاه مبدا ومقصد .معدل و…. لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیتتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • rahdar
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانید از تطبیق واحد به شرط یکسان بودن دروس و عدم تغییرشون استفاده کنید

 19. Al
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  با سلام، آیا میشه کسی که کارشناسی دانشگاه دولتی رو گذرانده و مدرکش رو هم گرفته بعد از فارغ‌التحصیلی دوباره در دانشگاه دولتی یک رشته دیگه ثبت نام کنه و واحدهای عمومیش رو تطبیق بده؟
  دوم اینکه تطبیق باید شامل همه واحدهای عمومی باشه و یا فقط واحدهای انتخوابی خود دانشجو؟

  • مشاور محمدی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد با توجه به یکی بودن منابع و چارت تحصیلی رشته اول و دوم انجام می شود.

 20. هدیه
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام من الان دانشجوی رشته عمرانم دانشگاه غیرانتفاعی ترم دیگه تغییر رشته میدم به حسابداری یک دانشگاه دیگه اونم غیر انتفاعیه امکان تطبیق خوردن وجود داره؟

  • مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام وقت بخیر اگر واحد های پاس شده مورد تایید دانشگاه تطبیق دهنده باشد بله

 21. زهرا
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

  سلام من دانشجوی کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد رشته حسابداری هستم . اگر امسال کنکور سراسری قبول بشم و بعد از رشته خودم انصراف بدم .پس از ثبت نام در رشته ی جدید در دانشگاه سراسری و یا ازاد امکان داره دروسی که گذروندم رو دوباره نخونم؟ مثل ادبیات و زبان انگلیسی و سایر دروس عمومی؟

  • مشاور صادقی
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام
   اگر سر فصل های واحد های مشترک یکی باشه
   احتمال داره براتون تطبیق بدن

 22. احمد رشیدی
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

  با سلام
  من دانشجو ترم پنجم مهندسی کامپیوتر هستم در دانشگاه دولتی و ترم اول رو مشروط شدم و ترم دوم و سوم رو با معدل الف پاس شدم میخواستم اگه امسال کنکور بدم و بخوام در رشته خودم فقط دانشگاهم رو عوض کنم در مورد تطبیق واحد ها اون یک ترم مشروطی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • tahmasebi
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام دوست عزیز، خیر شما مانعی برای تطبیق واحد در دانشگاه جدید نخواهید داشت.

 23. رزا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام ، من در صورتی که چهار ترم کارشناسی معماری خونده باشم تو دانشگاه غیر انتفاعی، در صورت قبولی از دانشگاه سراسری میتونم واحد های تخصصی رو هم تطبیق بدم یا فقط عمومی؟

  • مشاور محمدی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد بستگی به دانشگاه مقصد دارد و بعد از بررسی چارت تحصیلی تطبیق واحد انجام می شود.

 24. رضا
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام خسته نباشید
  بنده مدرک ارشد الکترونیکی پیام نور رو دارم و میخوام دوباره ارشد رو تو یه رشته مرتبط دیگر به صورت حضوری در دانشگاه دولتی بخونم
  حالا میخوام بدونم آیا واحد های ارشدم تطبیق میخوره یا خیر؟

  • مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز تطبیق واحد بستگی به چارت درسی ودانشگاه مبدا ومقصد دارد که باید بررسی شود.جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 25. رها
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۴

  سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه آزاد هستم سال ۸۵
  امسال رشته موسیقی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم
  آیا دروس عمومی که در رشته حقوق گذروندم رو معادل سازی میشه کرد؟که دیگه اون دروس رو نخوام داس کنم؟اینکه از زمان فارغ التحصیل در رشته حقوق ۱۶سال میگذره تأثیر داره؟ممنون میشم پاسخگو باشین

  • tahmasebi
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر، تطبیق واحدها عمومی انجام میشود اما با توجه به گذشت زمان خیلی طولانی از فارغ التحصیلی شما احتکال تطبیق ضعیف است در کل دانشگاه فعلیتون باید در این مورد تصمیمگیری کند.

 26. آراز
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  با سلام،من دانشجوی ترم ۲ ارشد شبانه هستم در صورت قبولی روزانه همین رشته و همین دانشگاه ۲۴ واحد گذرانده شده را تطبیق می دهند،چون برای ارشد حداکثر ۱۲ واحد تطبیق داده می شود

  • مشاور جوادی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر خود دانشگاه مربوطه باشید و مورد تایید آنها باشه بله میتونید.

  • مشاور محمدی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد بستگی به واحد آموزش دانشگاه مقصد دارد.

 27. شهریار
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۶

  من کارشناسی علمی کاربردی گرفتم و حالا دانشجوی علوم پزشکی هستم، تطبیق واحد چ زمان طول میکشه تا بیاد؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله تطبیق واحد نهایتا تا یک ماه صورت میگیرد

 28. Yeg
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام من دانشگاه آزاد دارم می خونم می خوام بدونم اگه دولتی همین رشته رو قبول شم می تونم معادل سازی انجام بدم

  • مشاور محمدی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد های گذرانده بر اساس یکی بودن منابع و چارت تحصیلی انجام می شود.

 29. رضا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام. خسته نباشید.من فارغ التحصیل رشته کارشناسی سال ۹۱ هستم.میخوام دوباره کنکور بدم برای رشته پزشکی. آیا از تطبیق واحد میتونم استفاده کنم؟ در صورتی که دانشگاه محل تحصیل رشته کارشناسی م و مقطع پزشکی یکی باشه؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام اگر مدیر گروه رشته جدیدتون ریزنمرات شما رو بپذیره بله میتونید از تطبیق واحد ها استفاده کنید

 30. nima
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام وقتتون بخیر من ترم دو کاردانی فنی میخونم حالا میخوام کنکور دانشگاه سراسری شرکت کنم همین رشته خودم
  ایا این امکان هست که از دانشگاه فنی دولتی به سراسری برم؟

  • behrouzi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 31. محمد علی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. آیا تطبیق دروس
  مدرک کارشناسی، برای مدرک کارشناسی دوم هم انجام می‌شود. مثلا من دانشجو کارشناسی سال آخر رشته فلسفه و کلام اسلامی هستم ، می‌خواهم سال بعد برای مدرک کارشناسی دومم دررشته فقه و حقوق ثبت نام کنم ،آیا دروسی که در کارشناسی اول خوانده ام با کارشناسی دوم تطبیق میخورد؟؟

  • mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید برای کارشناسی دوم اقدام نمایید.دروس تطبیقی بستگی به رشته و دانشگاه دوم دارد.

 32. اکبری
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

  سلام خسته نباشید من کاردانی ناپیوسته (انصرافی) دانشگاه روزانه دارم. آیا میتونم در دانشگاه آزاد همون رشته برم تطبیق واحد بزنم؟

  • JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام روزبخیر
   در صورتی که اموزش موافقت کنه بله

  • محمد علی
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   با سلام و خسته نباشید خدمت شما. آیا تطبیق دروس مرک
   مدرک کارشناسی، برای مدرک کارشناسی دوم هم انجام می‌شود. مثلا من دانشجو کارشناسی سال آخر رشته فلسفه و کلام اسلامی هستم ، می‌خواهم سال بعد برای مدرک کارشناسی دومم دررشته فقه و حقوق ثبت نام کنم ،آیا دروسی که در کارشناسی اول خوانده ام با کارشناسی دوم تطبیق میخورد؟؟

   • isaei
    ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

    سلام وقت بخیر
    بله با توجه به شرایط شما برای دروس مشترک تطبیق را انجام میدهند.

 33. آرش
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

  سلام من در گذشته دانشجو بودم و انصراف دادم و امسال دوباره در همان دانشگاه اما رشته ای دیگر قبول شدم. دانشگاه سراسری دولتی است.با توجه به اینکه من این درسا رو همین دانشگاه پاس کرده بودم آیا باز هم باید نمره بالای ۱۲ باشه تا قبول کنه؟ و سوال مهمتر اینکه آیا میشه تطبیق واحد گزینشی باشه؟ مثلن ۴۰ واحد پاس کردم و من میخوام ۲۵ واحد که نمره بالاتری داشتم رو تطبیق بدم و ۱۵ واحد دیگه رو میخوام دوباره بخونم. آیا میشه؟ لازم به ذکر است من ورودی ۱۳۹۴ بودم و بیشتر درسهایی که پاس کردم همان ۱ سال اول بود و الان بعد ۷ سال همان دانشگاه قبول شدم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور