ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری 1401

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری 1401

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری 1401
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری 1401 تعیین شد. تمامی آن دسته از دانشجویانی که درخواست انتقالی، مهمانی دائم و یا تغییر رشته داده اند، مطابق با آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی می توانند جهت معادل سازی دروس دانشگاه سراسری اقدام نمایند. در برخی از واحدهای آموزشی، امکان تطبیق واحد وجود خواهد داشت و این موضوع به تصمیم واحد دانشگاهی مربوط می باشد.

در رابطه با تطبیق واحد دانشگاه سراسری ، کلیه دانشجویانی که برای تطبیق واحد اقدام می نمایند، نمره قبلی آن ها در واحد آموزشی و یا دانشگاه مبدا، جایگزین نمره قبلی و امتحان آنان خواهد شد. جهت اطلاع از زمان دقیق تطبیق واحد و همچنین شرایط هر یک از دانشگاه های سراسری و دانشگاه محل تحصیل قبلی شما، می توانید با کارشناسان ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

 

برای انجام تطبیق واحد دانشگاه سراسری و همچنین حداکثر مجاز برای انجام تطبیق واحد از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

تطبیق واحد دانشگاه سراسری

قبل از انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی از امکان تطبیق واحد در هر یک از واحدهای دانشگاهی و متناسب با نوع دانشگاه ها اطلاع یابید. برای دانشگاه های روزانه در شرایط خاصی برای آن دسته از دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی مختلف و یا دانشگاه های دیگری برخی از واحدهای عمومی و تخصصی را گذرانده باشند، می توانند معادل سازی را انجام دهند.

در واقع معادل سازی در تطبیق واحد دانشگاه سراسری 1401 به معنی جایگزین نمودن نمره ای است که دانشجو در دانشگاه دیگری و یا در مقطع تحصیلی دیگری آن را کسب نموده است و این نمره را جایگزین امتحانی که در آینده قرار است بدهد، جایگزین خواهند نمود و به این ترتیب نیازی به گذراندن واحد درسی و شرکت در آزمون نخواهد داشت. بنابراین یکی از امتیازاتی است که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد همین است.

مطابق با تبصره ۸ اجرایی ماده ۱۲ آیین نامه و شیوه نامه اجرایی آموزشی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند جهت ایجاد وحدت رویه و معادل سازیم و همچنین پذیرش دروسی که دانشجویان مطابق با قوانین دانشگاه نیاز به گذراندن واحدهای مورد نظر نخواهند داشت به همین منظور در صورت تغییر رشته و انتقالی و یا سایر موارد می توانید نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایید.

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری اصفهان

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری اصفهان

در رابطه با شرایط و ضوابط و مقررات کلی تطبیق واحد در دانشگاه اصفهان آن دسته از  دانشجویانی که واجد شرایط زیر باشند می‌توانند نسبت به تطبیق واحد دانشگاه سراسری در دانشگاه اصفهان اقدام نمایند که شرایط آن به شرح زیر خواهد بود.

 • سرفصل درس تطبیقی باید مطابق با برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت یا شورای دانشگاه باشد و حداقل ۸۰ درصد با درس مشابه مطابق با برنامه درسی که به تشخیص گروه آموزشی تهیه شده است مطابقت داشته باشد.
 •  امکان تطبیق واحد درسی از نظر تعداد باید برابر و یا بیشتر از تعداد واحد درس در برنامه درسی دانشجو باشد.
 •  حداکثر تعداد واحد قابل تطبیق در مقطع کارشناسی ۷۰ واحد و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۲ واحد و برای مقطع تحصیلی دکتری ۹ واحد خواهد بود. در رابطه با  این ماده چند تبصره وجود دارد که از جمله آن موارد زیر می باشد.
  •  واحدهای مازاد بر این تعداد واحد زائد محسوب می گردد.
  •  اولویت جهت تطبیق با دروس ترم های ابتدایی می باشد.
 •  مطابق با آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی برای تطبیق و اخذ درس، نباید از پایان نیمسال تحصیلی بیش از ۵ سال گذشته باشد.
 •  از دانشگاه های غیر دولتی آزاد پیام نور و جامع علمی کاربردی تنها دروس عمومی با نمره بالاتر از ۱۴ برای دانشگاه اصفهان قابل پذیرش خواهد بود. بدیهی است که تطبیق واحد دانشجویان اخراجی متفاوت خواهد بود.
 • پذیرش و یا عدم پذیرش ثبت نام، جهت درس تطبیقی دانشجو بر عهده گروه آموزشی خواهد بود و تائید دفتر برنامه ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تعیین کننده آن می باشد.
 •  در رابطه با دروس درخواستی برای تطبیق دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی به جز کاردانی پیوسته تنها دروس عمومی قابل تطبیق می باشد.
  •  در سطح مقطع کاردانی پیوسته امکان تطبیق وجود نخواهد داشت.
 •  دروس و دوره های حضوری قابل تصویر به دوره‌های حضوری نیمه حضوری و یا غیر حضوری خواهد بود.

تطبیق دروس دوره های نیمه حضوری به نیمه حضوری و غیر حضوری و همچنین تطبیق دروس دوره های غیرحضوری صرفاً به غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

در صورتی موافقت گروه آموزشی ۱۰ درصد از واحد دروس ترجیحاً پایه و عمومی به جز درس مجموعه معارف اسلامی و فارسی عمومی که دانشجوی دوره حضوری به صورت مجازی گذرانده است قابل تظبیق می باشد.

 

آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی

 

آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی

 • مطابق با آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی نمرات دروس تطبیقی در کارنامه دانشجو صرفاً به صورت پذیرفته شده و یا زائد ثبت خواهد شد.
 • بجز نمرات پردیس دانشگاه نمرات، سایر پردیس های خودگردان دانشگاه ها قابل تطبیق نخواهد بود.
 •  در مقطع کارشناسی، آن دسته از دروسی که نمرات ۱۲ و یا بالاتر کسب نموده اند، و در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دروسی که نمرات ۱۴ و بالاتر کسب نموده باشند و همچنین در مقطع دکتری نمرات ۱۶ و بالاتر به عنوان دروس پذیرفته شده تصویر می گردند پذیرش یا عدم پذیرش نمرات بین ۱۰ تا ۱۲ مقطع کارشناسی ۱۲ تا ۱۴ کارشناسی ارشد و ۱۴ تا ۱۶ دکترا بر عهده گروه آموزشی خواهد بود.
  •  نمرات تطبیق واحد دانشگاه سراسری  تمامی دروس ای که دانشجو به صورت مهمان در سایر دانشگاه‌ها اخذ نموده است اعم از قبولی و مردودی و یا غیبت به صورت پذیرفته شده در کارنامه ثبت می گردد.
 •  دروس عمومی با سایر دروس اصلی اختیاری و غیره و بلعکس قابل تطبیق نخواهد بود.
 •  در سطح دانشگاه‌های معتبر خارجی با  تایید وزارت علوم قابل تطبیق می باشد.
 •  تطبیق دروس در مقاطع تحصیلی یکسان قابل انجام خواهد بود.
 •  تطبیق واحد هر دانشجو حداکثر تا  ۲ ماه پس از ارسال توسط گروه قابل اصلاح می باشد.

 

برای اتصال به سامانه انتخاب واحد دانشجویان مهمان بر روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه معادل سازی دروس دانشگاه سراسری نمرات در معیار صفر تا بیست

برخی از نمرات در کارنامه تطبیق واحد دانشگاه سراسری ممکن است وجود داشته باشد که معنای هر یک به شرح زیر می باشد.

نمراتی که در معیار ۰ تا ۴ باشند، در واقع نمره صفر به معنی : مردود، نمره ۱ به معنای : ضعیف، نمره ۲ به معنی : متوسط، نمره ۳ به معنای : خوب و نمره ۴ به معنای : عالی می باشد.  در مقطع کارشناسی، نمره مردود معادل ۸ ، نمره ضعیف معادل 10، نمره متوسط معادل ۱۲ ، نمره خوب معادل ۱۴ و نمره عالی معادل ۱۷ تعیین می گردد.

در مقطع کارشناسی ارشد، نمره ده مردود و معادل ده، نمره ضعیف معادل ۱۲ نمره متوسط، معادل ۱۴ نمره خوب  و نمره عالی معادل ۱۸ تعیین می شود. بنابراین بر اساس آیین‌نامه تعیین شده و همچنین شرایط و ضوابط قوانین دانشگاه در رابطه با رتبه بندی نمرات مختلف تصمیم گیری خواهد شد.

در مقطع دکتری، برای نمرات مردودی در واقع نمره ای معادل ۱۲ تعیین می‌شود و همچنین برای نمره ضعیف، معادل ۱۴ در نظر گرفته شده است و نمره متوسط معادل ۱۶ خواهد بود. نمره خوب نیز معادل ۱۸ و نمره عالی معادل ۱۹ تعیین می گردد. همچنین برخی از نمرات ممکن است به صورت حروف در کارنامه درج شوند و به صورت عددی معادل سازی دروس دانشگاه سراسری نموده اند.

 

برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور تجربی  بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط تطبیق واحد برای دانشجویان انتقال و انتقال یا تغییر رشته دانشجویان

برای تطبیق واحد، ترم به ترم و مطابق با کارنامه دانشجو صورت می پذیرد و هیچ تطبیقی از دانشجو، حتی اگر در آن درس قابل تطبیق نباشد، همچنین در سطح دانشجو که در سرفصل رشته جدید وجود ندارد قابل تصویر نخواهد بود. تطبیق واحد دروس دانشجوی محروم از تحصیل انصرافی و یا فارغ التحصیل دوره قبل با شرایط خاصی می باشد.

تطبیق واحد دانشگاه سراسری به صورت تجمعی و بر اساس حداکثر واحد مجاز در هر ترم ثبت می گردد. بنابراین فقط دروس قبولی به دانشجوی موفق به پذیرش در آن شده است قابل تطبیق خواهد بود و درس تصاعد یا مردودی تطبیق داده نخواهد شد. همچنین به ازای واحد های تطبیقی از دوره های گذرانده قبلی یا انصرافی دانشجو یک نیمسال از سنوات مجاز تحصیل کاسته خواهد شد.

میزان کاهش سنوات تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی تا ۲۰ واحد درسی، برای مقطع کارشناسی ارشد تا ۱۲ واحد درسی، برای مقطع دکتری تا ۸ واحد درسی از ترم مجاز تحصیلی دانشجویان کسر خواهد شد. تصویر دروس دوره‌های قبلی دانشجو مشمول آموزش رایگان محروم از تحصیل و یا سنوات رایگان با دانشگاه قبل می باشد.

 

برای اتصال به سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی کلیک کن.

 

معادل سازی دروس دانشگاه سراسری برای دانشجویان مهمان

 

معادل سازی دروس دانشگاه سراسری برای دانشجویان مهمان

 

تطبیق واحد دانشگاه سراسری برای واحد دروسی که دانشجویان به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها گذرانده‌اند به‌صورت دروسی است که دانشجو به صورت مهمان اخذ کرده نموده است که در واقع امکان قبولی مردودی و یا غیبت را عیناً به ترم در کارنامه دانشجو ثبت شده و پذیرفته می گردد.

در صورتی که در طول تحصیل به دلیل تغییر سرفصل بازنگری وزارت و یا ستاد سیاستگذاری برنامه های درسی دانشگاه اصفهان با حذف افزایش و یا کاهش تعداد واحد برخی از درست جهت فارغ التحصیلی مشکلی به وجود آید و امکان اخذ درس به صورت معرفی به استاد وجود نداشته باشد، کمبود واحد ضروری با اخذ دروس اختیاری یا تخصصی با نظر گروه آموزشی جبران می شود.

آن دسته از دانشجویانی که در حال حاضر در دو رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند جهت تطبیق واحد دروس به صورت ترم به ترم و مطابق با کارنامه و همچنین بر اساس آیین‌نامه مربوط به این دسته از دانشجویان و تایید دفتر برنامه ریزی و نظارت آموزشی قابل انجام خواهد بود، تطبیق واحد در سطح دانشجویان مهمان دائم با شرایط ویژگی های قابل انجام می باشد.

 

برای اتصال به azmoon.org  کلیک کن.

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری دانشجویان مهمان دائم

برای تطبیق واحد دانشگاه سراسری دروس دانشجویان مهمان دائم لازم است کلیه دانشجویان در صورت واجد شرایط بودن زیر نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایند.

 • دروس دانشجوی مهمان دائم، در دانشگاه دولتی همانند دانشگاه اصفهان نیاز به تحقیق تطبیق واحد نخواهد داشت و گروه آموزشی مطابق با کارنامه دانشجو در دانشگاه نسبت به اعلام فارغ التحصیلی دانشجو به دانشگاه محل تحصیل قبلی یا همان دانشگاه مغز مبدا اقدامات لازم را انجام خواهد رساند.
 •  آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه اصفهان که به صورت مهمان دائم در دانشگاه دیگر گذرانده باشند، عیناً در سامانه آموزشی ثبت خواهد شد و دانشجو با سرفصل خاص فارغ‌التحصیل خواهد گردید.
 •  شیوه نامه تصویر دانشجوی مهمان دائم در ۲۹ ماده ۱۰۶ تبصره  به تصویب برخی از دانشگاه رسیده است و همراه فرایند اجرایی و زمانی که این ابلاغ به چاپ رسیده و همچنین مورد تایید قرار گرفته، قابل اجرا می باشد و دانشگاه ملزم به رعایت قوانین تعیین شده تعیین شده شیوه‌نامه خواهد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری 1401 و همچنین به موارد و مفاد آیین نامه تطبیق واحد دانشگاه دولتی ارائه نماییم. در صورتی که مایل به کسب اطلاع بیشتر در رابطه با معادل سازی دروس دانشگاه سراسری می باشید. مشاوران ما در همه ایام هفته حتی روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به شما دانشجویان عزیز خواهند بود. کافی است با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

برای انجام ثبت نام و تطبیق واحد دانشگاه سراسری و همچنین اطلاع از کلیه جزئیات تطبیق واحد دانشگاه های غیر دولتی به دولتی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

سیستم آموزش مجازی دانشگاه علم و فرهنگ

نظام سالی واحدی چیست؟

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

تطبیق واحد دانشگاه سراسری

آیین نامه تطبیق واحد وزارت علوم 1401 + تحلیل کامل

 

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا با توجه به شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری امکان تطبیق انتخاب واحد دانشگاه پیام نور به سراسری وجود دارد؟

متناسب با شرایط تعیین شده هر یک از دانشگاه ها این موضوع می تواند با توجه به واحد درسی و همچنین قوانین آن متفاوت باشد. اما در برخی از دانشگاه ها این امکان وجود دارد.

برای تطبیق واحد دانشگاه سراسری تا چه زمانی امکان ثبت نام را خواهیم داشت؟

به هنگام انتخاب واحد می توانید در صورت تائید گروه آموزشی دانشگاه خود، نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایید.

آیا امکان معادل سازی دروس دانشگاه سراسری در تمامی واحدهای آموزشی وجود دارد؟

در هر مقطع تحصیلی، متناسب با قوانین دانشگاهی، امکان تطبیق واحد تنها در تعداد واحد خاصی وجود خواهد داشت. همچنین برای برخی از دروس، تطبیق داده نخواهد شد.

در صورتی که تطبیق واحد دانشگاه سراسری صورت گیرد آیا نمره قبلی جایگزین خواهد شد؟

چنانچه نمره دانشجویی در مقاطع تحصیلی پایین تر اخذ نموده باشد، کلیه دانشجویان می توانند نمرات جدید را جایگزین نمرات قبلی خود نمایند.

نظرات

 1. هدیه
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام من الان دانشجوی رشته عمرانم دانشگاه غیرانتفاعی ترم دیگه تغییر رشته میدم به حسابداری یک دانشگاه دیگه اونم غیر انتفاعیه امکان تطبیق خوردن وجود داره؟

  • مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام وقت بخیر اگر واحد های پاس شده مورد تایید دانشگاه تطبیق دهنده باشد بله

 2. زهرا
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

  سلام من دانشجوی کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد رشته حسابداری هستم . اگر امسال کنکور سراسری قبول بشم و بعد از رشته خودم انصراف بدم .پس از ثبت نام در رشته ی جدید در دانشگاه سراسری و یا ازاد امکان داره دروسی که گذروندم رو دوباره نخونم؟ مثل ادبیات و زبان انگلیسی و سایر دروس عمومی؟

  • مشاور صادقی
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام
   اگر سر فصل های واحد های مشترک یکی باشه
   احتمال داره براتون تطبیق بدن

 3. احمد رشیدی
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

  با سلام
  من دانشجو ترم پنجم مهندسی کامپیوتر هستم در دانشگاه دولتی و ترم اول رو مشروط شدم و ترم دوم و سوم رو با معدل الف پاس شدم میخواستم اگه امسال کنکور بدم و بخوام در رشته خودم فقط دانشگاهم رو عوض کنم در مورد تطبیق واحد ها اون یک ترم مشروطی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • tahmasebi
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام دوست عزیز، خیر شما مانعی برای تطبیق واحد در دانشگاه جدید نخواهید داشت.

 4. رزا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام ، من در صورتی که چهار ترم کارشناسی معماری خونده باشم تو دانشگاه غیر انتفاعی، در صورت قبولی از دانشگاه سراسری میتونم واحد های تخصصی رو هم تطبیق بدم یا فقط عمومی؟

  • مشاور محمدی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد بستگی به دانشگاه مقصد دارد و بعد از بررسی چارت تحصیلی تطبیق واحد انجام می شود.

 5. رضا
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام خسته نباشید
  بنده مدرک ارشد الکترونیکی پیام نور رو دارم و میخوام دوباره ارشد رو تو یه رشته مرتبط دیگر به صورت حضوری در دانشگاه دولتی بخونم
  حالا میخوام بدونم آیا واحد های ارشدم تطبیق میخوره یا خیر؟

  • مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز تطبیق واحد بستگی به چارت درسی ودانشگاه مبدا ومقصد دارد که باید بررسی شود.جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 6. رها
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۴

  سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه آزاد هستم سال ۸۵
  امسال رشته موسیقی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم
  آیا دروس عمومی که در رشته حقوق گذروندم رو معادل سازی میشه کرد؟که دیگه اون دروس رو نخوام داس کنم؟اینکه از زمان فارغ التحصیل در رشته حقوق ۱۶سال میگذره تأثیر داره؟ممنون میشم پاسخگو باشین

  • tahmasebi
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر، تطبیق واحدها عمومی انجام میشود اما با توجه به گذشت زمان خیلی طولانی از فارغ التحصیلی شما احتکال تطبیق ضعیف است در کل دانشگاه فعلیتون باید در این مورد تصمیمگیری کند.

 7. آراز
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  با سلام،من دانشجوی ترم ۲ ارشد شبانه هستم در صورت قبولی روزانه همین رشته و همین دانشگاه ۲۴ واحد گذرانده شده را تطبیق می دهند،چون برای ارشد حداکثر ۱۲ واحد تطبیق داده می شود

  • مشاور جوادی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر خود دانشگاه مربوطه باشید و مورد تایید آنها باشه بله میتونید.

  • مشاور محمدی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد بستگی به واحد آموزش دانشگاه مقصد دارد.

 8. شهریار
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۶

  من کارشناسی علمی کاربردی گرفتم و حالا دانشجوی علوم پزشکی هستم، تطبیق واحد چ زمان طول میکشه تا بیاد؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله تطبیق واحد نهایتا تا یک ماه صورت میگیرد

 9. Yeg
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام من دانشگاه آزاد دارم می خونم می خوام بدونم اگه دولتی همین رشته رو قبول شم می تونم معادل سازی انجام بدم

  • مشاور محمدی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت به خیر
   تطبیق واحد های گذرانده بر اساس یکی بودن منابع و چارت تحصیلی انجام می شود.

 10. رضا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام. خسته نباشید.من فارغ التحصیل رشته کارشناسی سال ۹۱ هستم.میخوام دوباره کنکور بدم برای رشته پزشکی. آیا از تطبیق واحد میتونم استفاده کنم؟ در صورتی که دانشگاه محل تحصیل رشته کارشناسی م و مقطع پزشکی یکی باشه؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام اگر مدیر گروه رشته جدیدتون ریزنمرات شما رو بپذیره بله میتونید از تطبیق واحد ها استفاده کنید

 11. nima
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام وقتتون بخیر من ترم دو کاردانی فنی میخونم حالا میخوام کنکور دانشگاه سراسری شرکت کنم همین رشته خودم
  ایا این امکان هست که از دانشگاه فنی دولتی به سراسری برم؟

  • behrouzi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 12. محمد علی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. آیا تطبیق دروس
  مدرک کارشناسی، برای مدرک کارشناسی دوم هم انجام می‌شود. مثلا من دانشجو کارشناسی سال آخر رشته فلسفه و کلام اسلامی هستم ، می‌خواهم سال بعد برای مدرک کارشناسی دومم دررشته فقه و حقوق ثبت نام کنم ،آیا دروسی که در کارشناسی اول خوانده ام با کارشناسی دوم تطبیق میخورد؟؟

  • mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید برای کارشناسی دوم اقدام نمایید.دروس تطبیقی بستگی به رشته و دانشگاه دوم دارد.

 13. اکبری
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

  سلام خسته نباشید من کاردانی ناپیوسته (انصرافی) دانشگاه روزانه دارم. آیا میتونم در دانشگاه آزاد همون رشته برم تطبیق واحد بزنم؟

  • JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام روزبخیر
   در صورتی که اموزش موافقت کنه بله

  • محمد علی
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   با سلام و خسته نباشید خدمت شما. آیا تطبیق دروس مرک
   مدرک کارشناسی، برای مدرک کارشناسی دوم هم انجام می‌شود. مثلا من دانشجو کارشناسی سال آخر رشته فلسفه و کلام اسلامی هستم ، می‌خواهم سال بعد برای مدرک کارشناسی دومم دررشته فقه و حقوق ثبت نام کنم ،آیا دروسی که در کارشناسی اول خوانده ام با کارشناسی دوم تطبیق میخورد؟؟

   • isaei
    ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

    سلام وقت بخیر
    بله با توجه به شرایط شما برای دروس مشترک تطبیق را انجام میدهند.

 14. آرش
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

  سلام من در گذشته دانشجو بودم و انصراف دادم و امسال دوباره در همان دانشگاه اما رشته ای دیگر قبول شدم. دانشگاه سراسری دولتی است.با توجه به اینکه من این درسا رو همین دانشگاه پاس کرده بودم آیا باز هم باید نمره بالای ۱۲ باشه تا قبول کنه؟ و سوال مهمتر اینکه آیا میشه تطبیق واحد گزینشی باشه؟ مثلن ۴۰ واحد پاس کردم و من میخوام ۲۵ واحد که نمره بالاتری داشتم رو تطبیق بدم و ۱۵ واحد دیگه رو میخوام دوباره بخونم. آیا میشه؟ لازم به ذکر است من ورودی ۱۳۹۴ بودم و بیشتر درسهایی که پاس کردم همان ۱ سال اول بود و الان بعد ۷ سال همان دانشگاه قبول شدم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور