ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان 1403 + خانم ها

شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انتقالی فرهنگیان با هدف برای تحکیم بنیان خانواده و افزایش بهره وری کارمندان و … توسط آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که هر ساله در زمان مقرر افراد می توانند با توجه به شرایط اعلام شده وارد سامانه medu.ir شده و درخواست انتقالی خود را ثبت نمایند، سپس مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند. توجه فرمایید از سال گذشته نقل و انتقالات موقت برای معلمین عزیز تا 3 سال قابل تمدید شده است. اما در این میان شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان برای بانوان فرهنگی کشور مطرح است که ما قصد داریم در این مقاله به صورت مفصل به شرح آن بپردازیم. قصد نقل و انتقالات را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. همچنین جهت اطلاع از اطلاعیه های جدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 در ارتباط بوده و درخواست جدیدترین اطلاعیه های شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان و زمان ثبت نام را نمایید. با ما همراه باشید.

 

انواع انتقالات فرهنگیان 

زمانی که فردی درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان می دهد که یا درون استانی و یا برون استانی می باشد. این دو حالت دائمی و یا موقتی هستند که شرح دقیق آن به صورت زیر است:

 

انتقالی برای برون استانی  زمانی که به دلایل مختلف مانند شغل همسر و .. فردی بخواهد به بیرون از استان خود انتقالی بگیرید به آن انتقالی برون استانی گفته شده و اگر این درخواست همیشگی باشد به صورت دائمی و اگر برای یک سال باشد به آن موقت گفته می شود.
انتقالی برای درون استانی اگر فرد متقاضی به درخواست انتقالی، بخواهد در استان خود به منطقه ای دیگر انتقالی بگیرد، به آن درون استانی گفته شده و به دو حالت دائم و همیشگی و یا موقت و یک ساله دسته بندی می گردد.

انواع انتقالات فرهنگیان 

📍 برای اطلاع از خرید تعهد خدمت فرهنگیان بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان 1403

شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان برای افرادی بوده که دارای شرایط خاص می باشند. این افراد بدون داشتن سابقه خدمت می توانند به دلیل شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان، درخواست انتقالی دائمی و یا موقت خود را تقاضا نمایند.

برای این کار نیز در ابتدا باید با سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان آشنایی کافی داشته باشید.

البته قابل ذکر است در شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان انتقال دائمی برای کلان شهرها مجاز نمی باشد.

شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان برای خانم ها به شرح زیر می باشد:

💢 اگر محل خدمت فرد جانباز تغییراتی به صورت دائمی داشته باشد، همسر فرهنگی او با ارائه تاییدیه از مراکز مربوطه می تواند درخواست انتقالی کرده و انتقالی بگیرد.

💢 اگر خانم فرهنگی، همسرش در یکی از ارگان های نظامی کشور مشغول به خدمت باشد و بدون اینکه خودش درخواست جا به جایی بدهد، او را به منطقه ای دیگری جا به جا نماید ، خانم می تواند به محل خدمت همسر انتقالی بگیرد.

💢 خانم های فرهنگی که در در ابتدای سال تا پایان مهلت درخواست انتقالی، ازدواج نماید و یا صاحب فرزند شود می تواند انتقالی بگیرد.

💢 یکی از شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان برای خانم ها بیماری های حاد و یا صعب العلاج می باشد که اگر خود فرد، همسر و یا فرزند او بیمار باشد، فرد می تواند درخواست انتقالی دهد.

💢 اگر خانم فرهنگی، همسرش در سمت های بالای مدیریتی در یکی از دستگاه های دولتی باشد و بدون درخواست خود به منطقه ای خارج از استان انتقالی گرفته باشد، فرد می تواند درخواست انتقالی دهد اگر حداقل 5 سال سابقه سنوات تجربی داشته باشد.

💢 اگر زن و شوهری هر دو فرهنگی باشد و محل خدمت آن ها در دو استان مختلف و یا در دو منطق گوناگون باشد، با داشتن حداقل 5 سال سابقه می توانند درخواست انتقالی و جا به جایی نمایند.

شرایط انتقالی دائم به کلانشهرها

بر اساس بخشنامه و مصوبه هیات وزیران، انتقال دائمی افراد در 8 شهر بزرگ زیر ممنوع می باشد و اگر افراد دارای شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان باشند، می توانند به صورت موقت درخواست انتقالی نمایند .

نام هشت کلانشهر به شرح زیر می باشد:

تهران اصفهان شیراز اهواز
تبریز مشهد قم کرج

📍 برای اطلاع از انصراف از تعهد خدمت فرهنگیان بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط انتقالی دائم به کلان شهرها

زمان انتقالات فرهنگیان 

زمانی که از شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان مطلع شدید و درخواست انتقال را با توجه به شرایط داشتید، باید در ابتدا زمان ثبت نام درخواست را بدانید و در زمان مقرر شده برای ثبت نام و ارسال مدارک اقدام نمایید.

در سال گذشته نقل و انتقالات فرهنگیان درون استانی در 15 اردیبهشت انجام شد و تا 15 تیر این ثبت نام ادامه داشت و برای انتقالی برون استانی به صورت جدول زیر بوده که احتمال می رود در سال جدید این در همین حوالی ثبت نام صورت گیرد، که جهت اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام می توانید از مشاورین ایرت تحصیل سوال نموده و از زمان آن مطلع گردید.

 

زمان نقل و انتقالات فرهنگیان به صورت برون استانی 
ثبت درخواست انتقالی و ارائه مدارک و بارگذاری آن در سامانه 17 اردیبهشت به مدت یک ماه 
بررسی درخواست توسط اداره مبدا اوایل تیر ماه
اعلام نتیجه نقل و انتقالات برون استانی 15 تیر ماه 

مراحل انجام نقل و انتقالات فرهنگیان 1403

زمانی که از شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان مطلع شده و همچنین تاریخ و زمان دقیق ثبت نام و درخواست انتقالی را متوجه شدید، باید وارد سامانه نقل و انتقالات شده و درخواست خود را ثبت نمایید.

جهت این کار ابتدا باید وارد سامانه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی profile.medu.ir شوید.

سپس باید تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.

در نهایت بر اساس زمان بندی های اعلام شده باید به اداره آموزش و پرورش مراجعه کرده و سپس مدارک مورد نیاز را ارائه نمایید.

شما می توانید جهت اطلاع دقیق از مراحل ثبت نام نیز مقاله زیر را مطالعه نمایید.
📍 برای اطلاع از سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان بر روی لینک کلیک نمایید.

نکات مهم در مورد شرایط انتقالی فرهنگیان

تمامی افرادی که قصد انتقالی موقت را دارند از امسال می توانند انتقال موقت خود را تا 3 سال تمدید نمایند.

فراموش نکنید نمی توانید برای شهر های بزرگ درخواست انتقالی دائمی دهید و در صورت درخواست این انتقالی، انتقالی شما مورد پذیرش واقع نخواهد شد و تنها انتقالی به صورت موقتی مقدور می باشد.

اگر پس از نتیجه انتقالی، فرد به منطقه مشخص شده مراجعه ننماید آن غیبت محسوب شده و مطابق با تخلفات اداری با آن فرد برخورد خواهد شد.

همانطور که بیان شد انتقالی به کلان شهرها مقدور نبوده و در شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان درخواست ها برای انتقال موقت افراد بررسی می شود.

پس از انتقال فرد، اداره مقصد باید تا قبل از پایان دوره انتقالی فرد، حکم پایان ماموریت فرد را صادر نماید و اگر به صورت موقت انتقالی گرفته شده باشد می تواند، انتقالی را تمدید نکرده و اجازه تدریس را به فرد ندهد .

اگر نیروی آموزشی درخواست انتقالی به واحد های اداری را داشته باشد، این درخواست فقط به صورت دائمی می باشد و فقط با تغییر رسته و رشته شغلی مقدور می باشد.

اگر فردی در درخواست انتقالی بدهد و با آن موافقت شود، فرد دیگر نمیتواند مقصد را تغییر دهد.

در طول سال تحصیلی فرد نمی تواند برای انتقالی از آموزشی به اداری درخواست نماید و ثبت انتقال فقط از طریق سامانه امکان پذیر می باشد و در خارج از سامانه به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

اگر فردی پس از درخواست انتقال و در زمان اعلام نتیجه، منصرف شود باید اداره کل مبدا و مقصد با انصراف او موافقت نمایند و در صورتی که این موافقت صورت گیرد، دیگر فرد تا 2 سال اجازه نقل و انتقالات را نخواهد داشت.

کارشناسان ایران تحصیل با سابقه درخشان آمادگی پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در خصوص شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان  می باشند. شما عزیزان می توانید با تماس با شماره 9099075307 از تمامی شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان  مطلع شوید.

📍 برای اطلاع از خرید تعهد خدمت فرهنگیان بر روی لینک کلیک نمایید.

نکات مهم در مورد شرایط انتقالی  فرهنگیان

اخبار پیرامون شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان

🔊 شرایط نقل و انتقال فرهنگیان تغییر کرد/ سابقه ۲ساله برای انتقال موقت

شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی آموزش و پرورش که برخی بندهای آن نظیر «شرط سابقه ۱۰ ساله برای انتقال» مورد اعتراض گسترده فرهنگیان متقاضی قرار گرفته بود، اصلاح و مجدد ابلاغ شد.

🔊 موافقت با نقل و انتقالات فرهنگیان در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان و دبیر قرارگاه ملی جمعیت این وزارتخانه، از در دستور کار قرار گرفتن «حمایت از زوج‌های جوان فرهنگی و دانشجو معلمان» در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

 

خلاصه مطلب

افراد در شرایط خاص می توانند بدون مشکلی انتقالی خود را به صورت درون استانی و یا برون استانی بگیرند. ما در این مقاله شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان را که برای بانوان فرهنگی می باشد به صورت کامل و صریح بیان کردیم. اگر در خصوص شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان  پس از مطالعه مقاله پرسش و یا نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. همچنین میتوانید با کامنت گذاشتن در زیر همین مقاله پرسش خود را مطرح کرده و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.

📥 برای دریافت و مطالعه مقاله شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان بر روی لینک کلیک نمایید. 📥

 

4.2/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 امکان ثبت درخواست انتقالی فرهنگیان به کدام شهرها ممنوع است؟

مطابق متن مقاله امکان ثبت درخواست انتقالی دائم برای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع می باشد.

سایت ثبت درخواست برای نقل و انتقالات فرهنگیان کدام می باشد؟

این فرآیند از طریق درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش به آدرس profile.medu.ir صورت می پذیرد.

حداقل سنوات لازم برای انتقال موقت فرهنگیان 1401 - 1403 چند سال است؟

طبق اصلاحیه جدید آموزش و پرورش حداقل سنوات برای اخد انتقال موقت سال تحصیلی 1401 - 1403 به مدت 2 سال می باشد.

نظرات

7 دیدگاه دربارهٔ «شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان 1403 + خانم ها»

 1. Avatar photo حمید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دبیر هستم در یک شهرستان استان تهران. همسر بنده امسال آزمون دبیری اردیبهشت۱۴۰۳ رو شرکت کرده و برای شغل محل استان مرکزی رو انتخاب کرده. اگه ایشان قبول شوند ، آیا می تواند در مهرماه ۱۴۰۳ انتقالی بگیره و بیاد شهرستانی که من هستم؟ یا باید یک سال در آنجا تدریس کند سپس اقدام کند؟
  ممنون می شوم راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید حداقل یکسال در منطقه ای که پذیرفته میشوند خدمت کنند بعد تا بتوانند انتقالی بگیرند

 2. Avatar photo سمیه گفت:

  سلام من فرهنگی خانم ساکن کرمان هستم وامسال درآزمون تهران انتخابکردم و قبول شدم ودرتهران به کلاس درس رفتم برای سال اینده می تونم انتقالی بگیرم وبه شهر خودم برگردم همسرم نظامی هست

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید انتقالی ثبت کنید

 3. Avatar photo رضا گفت:

  باسلام و وقت بخیر به شما۔۔
  سوال بنده اینه همسر فرهنگی می تواند بدون اجازه همسر انتقالی بگیرد؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. انتقالی ارتباطی به مجوز همسر ندارد.

 4. Avatar photo ستایش گفت:

  من خرداد ماه امسال همزمان با فارغ التحصیلی از دانشگاه ازدواج کردم و درخواست انتقالی درون استانی داشتم ولی اداره کل استان موافقت نمی‌کنند.
  اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید از چه طریقی میتونم اقدام کنم ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور