تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی را برگزار می‌کند. به طوری که در آن آزمون‌های متمرکز پایان ترم دانشجویان ارائه می‌شود. این سامانه با شیوع ویروس کرونا برای جلوگیری از ازدحام دانشجویان در امتحانات ایجاد شده است. لذا تمام دانشجویان مقاطع مختلف طبق تاریخ امتحانات علمی کاربردی خود وارد سامانه examuast.ir می‌شوند تا در امتحانات آنلاین شرکت کنند. در حال حاضر در دانشگاه علمی کاربردی برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این سامانه و نحوه استفاده از آن‌ها، آموزش‌هایی را تحت عنوان مانور اجباری قرار داده‌اند. لذا شما برای ورود به سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی دروس متمرکز 1401 باید در ابتدا وارد آدرس examuast.ir شوید و در مانور اجباری آن شرکت کنید. سپس بعد از آن می‌توانید طبق تاریخ امتحانات علمی کاربردی و بر اساس سوالات آزمون متمرکز شرکت کنید.

بسیاری از دانشجویان جدیدالورود علمی کاربردی هنوز روش استفاده از سامانه examuast.ir و ویژگی‌های آن نمی‌دانند. بنابراین کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌تواند به آن‌ها کمک زیادی کند.

 

شما برای سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر 1400 روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی، سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی، سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی، دروس متمرکز علمی کاربردی 1401، تاریخ امتحانات علمی کاربردی، سامانه هم آوا علمی کاربردی، سامانه سما لایو، نمونه سوالات امتحانی دروس متمرکز علمی کاربردی 1401، نحوه ورود به سامانه examuast.ir، مانور اجباری علمی کاربردی و تاریخ امتحانات دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی و اهداف آن

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم سامانه examuast.ir، یک سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی است. به طوری که تمام دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی، امتحانات متمرکز خود را به صورت آنلاین در زمان مقرر در این سامانه می‌دهند. البته سامانه سما لایو نیز موظف است آموزش مجازی مقاطع مختلف رشته‌های علمی کاربردی را برگزار کند.

 

شما برای ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

 

 

سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی

سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی

 

دانشجویان این دانشگاه برای اینکه بتوانند وارد سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی شوند باید در ابتدا در سامانه هم آوا ثبت نام کنند. برای این کار به کد ملی احتیاج دارند و در آن باید مراحل احراز هویت، تایید اطلاعات فردی و آزمونی خود را انجام دهند تا برای شرکت در آزمون آماده شوند.

تمام دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی پیش از برگزاری امتحانات برای آشنایی بیشتر با محیط سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی باید وارد آن شوند. به طوری که تمام اطلاعات فردی و برنامه امتحانی ارائه شده خود را تایید کنند.

 

شما برای ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

 

مراحل ورود به سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی 1401

شما برای ورود به سامانه امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی باید طبق روال  زیر اقدام  کنید:

 • وارد سایت ir شوید.
 • در کادر مشخص شده کد ملی خود را وارد کنید.
 • مشخصات فردی خود را بررسی کنید. سپس در صورت صحت اطلاعات آن‌ها را تایید کنید.
 • دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 مندرج در سایت را با دروس انتخابی ترم خود مقایسه و تایید کنید.
 • در کادر مشخص شده شماره تلفن فعال دانشجو را درج کنید.
 • برای ورود به سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی یک رمز ورود تعیین کنید تا دانشجو در مراحل بعدی بتواند از آن استفاده کند. لذا باید در حفظ و نگهداری رمز خود جهت ورود به سامانه ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی کوشا باشند. البته در صورتی که رمز خود را فراموش کرده باشند می‌توانند از کارشناسان ایران تحصیل برای بازیابی آن کمک بگیرند.
 • دانشجویان، در تاریخ امتحانات علمی کاربردی برای شرکت در آزمون وارد سامانه ir شوند و در آزمون غیرحضوری شرکت کنند.

دانشجویان برای شرکت امتحانات 15 دقیقه قبل از شروع آزمون وارد سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی examuast.ir شوند. به طوری که واحد درسی خود را انتخاب کرده و منتظر شروع آزمون شوند. حال اگر شما هرگونه سوالی در مورد تاریخ امتحانات علمی کاربردی و سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی

سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی

 

 

ورود به سامانه examuast.ir آزمون حضوری علمی کاربردی

معمولا دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی برای امتحانات پایان ترم خود باید به‌صورت حضوری در آن شرکت کنند. لذا آن‌ها موظف هستند پیش از آن، کارت ورود به جلسه امتحانات خود را دریافت کنند. در حالی که آن‌ها برای شرکت امتحانات آنلاین دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 نیاز به کد ملی و رمز عبور دارند.

این دانشجویان برای مشاهده تاریخ امتحانات علمی کاربردی 1401 می‌توانند به سایت هم آوا دانشگاه مراجعه کنند و در پرتال شخصی خود امتحانات مرتبط با واحدهای درسی را در زمان‌های تعیین شده مشاهده کنند. حال در زیر نحوه ورود به سامانه امتحانات غیرحضوری دانشگاه را بیان می‌کنیم.

 • عبارت examuast.ir را در اینترنت جستجو کنید.
 • در کادر باز شده کد ملی دانشجو و ورود به سیستم را وارد کنید.
 • حالا با وارد کردن شماره دانشجویی گزینه ادامه را کلیک کنید.
 • در کادر باز شده شماره موبایل معتبر دانشجو را وارد سامانه کنید. همچنین در این مرحله شما باید کد ورود به سامانه خود را تعیین کنید تا در آزمون‌های حضوری از آن‌ استفاده کنید.
 • رمز نهایی ورود به سامانه خود را تایید کرده و گزینه ورود به سامانه را کلیک کنید.
 • تمام اطلاعات فردی دانشجو را مشاهده کرده و در صورت تایید وارد مراحل بعدی شوید.
 • در این مرحله سوالاتی از دانشجویان پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها جواب دهند.

دانشجویان برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نحوه سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانند از سایت هم آوا دانشگاه علمی استفاده کنند. البته مشاوران ایران تحصیل نیز می‌توانند تاریخ امتحانات دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 را برای دانشجویان مقاطع مختلف فراهم کنند. لذا در صورت لزوم می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

 

شما برای سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی – edu.uast.ac.ir روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی و اعلام نتایج آن‌ها

معمولاً یکی از سوالاتی که دانشجویان علمی کاربردی از خود می‌پرسند این است که نحوه سوالات و برگزاری آزمون آنلاین چگونه است؟ هر سوال چقدر زمان دارد و تعداد سوالات و بارم‌بندی آن‌ها چیست؟

 

 

دروس متمرکز علمی کاربردی 1401

دروس متمرکز علمی کاربردی 1401

 

برای جواب دادن به این سوالات باید بیان کرد که پس از ورود به سامانه examuast.ir و شروع آزمون، سؤال‌ها به صورت یک به یک به دانشجویان نمایش داده می‌شوند. به طوری که دانشجو هر سوال را تنها برای یک‌بار می‌تواند مشاهده کند و به آن پاسخ ‌دهد. لذا امکان برگشت به سوال‌های قبلی در سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد. به همین دلیل برای شرکت در آزمون متمرکز علمی کاربردی 1401 آمادگی لازم را داشته باشید. خوب است بدانید که تعداد سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی برای هر درس 28 سوال چهارگزینه‌ای است. هر کدام از سوالات نیم نمره دارند که مجموعا 14 نمره می‌باشند. سهم مدرس نیز در این آزمون‌ها 6 نمره است. خوب است بدانید که سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی نمره منفی ندارد. اما دانشجویان باید در مانور اجباری آزمون حضوری علمی کاربردی برای شرکت در نظرسنجی اقدام کنند.

دانشجویان بعد از آن که امتحانات خود را در سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی دادند. برای دریافت نتایج آن‌ها وارد سامانه هم آوا شوند. زیرا نتایج آزمون متمرکز را در این سامانه قرار می‌دهند. بنابراین اگر شما هرگونه سوالی در مورد تاریخ اعلام نتایج آزمون آنلاین، نحوه سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی و لیست دروس متمرکز آن‌ها دارید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما برای سامانه اعلام نتایج علمی کاربردی مهر 1400 روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات علمی کاربردی

تمام دانشجویان برای دریافت کارت ورود به جلسه باید ارزشیابی اساتید را در سایت انجام دهند. همچنین آن‌ها باید شهریه دانشگاه خود را به صورت کامل پرداخت کنند تا بتوانند کارت ورود به جلسه امتحانات علمی کاربردی را دریافت کنند.

 

شما برای جدول شهریه دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی 1400 و هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

دستورالعمل‌های سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی 1401

تمام دانشجویان برای حضور در سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی باید دستورالعمل‌های زیر را رعایت کنند. در غیر این صورت عواقب آن بر عهده دانشجو می‌باشد.

 

تاریخ امتحانات علمی کاربردی

تاریخ امتحانات علمی کاربردی

 

 • دانشجویان برای انجام مانور اجباری و حضور در سامانه‌های آزمون آنلاین علمی کاربردی باید به آدرس اینترنتی https://examuast.ir و https://exam-uast.ir وارد شوند.
 • دانشجویان پس از ورود به سامانه آزمون آنلاین باید در بازه زمانی مانور اجباری را انجام دهند. برای این کار نیاز به نام کاربری یا همان کد ملی تایید شده در سامانه هم آوا را دارند.
 • دانشجویان می‌توانند برای ورود به سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی از رایانه شخصی، لپ‌تاپ، تبلت و گوشی هوشمند استفاده کنند.
 • دانشجویان نمی‌توانند به صورت هم‌زمان با بیش از یک سیستم یا مرورگر وارد سامانه ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی شوند.
 • برای جلوگیری از هرگونه مشکل به هنگام برگزاری آزمون غیرحضوری بهتر است از مرورگرهای بروز شده کروم یا فایرفاکس استفاده کنید.

این سامانه آنلاین دستورالعمل‌های دیگری نیز دارد که کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در مورد آخرین دستورالعمل‌های آزمون آنلاین دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 به شما کمک کنند.

 

شما برای سایت جامع پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی – uast.ac.ir روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در دانشگاه علمی کاربردی 1400-1401، تاریخ برگزاری امتحانات آنلاین و حضوری علمی کاربردی، سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی، سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی، سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی، دروس متمرکز علمی کاربردی 1401، تاریخ امتحانات علمی کاربردی، نتایج امتحانات آزمون آنلاین علمی کاربردی 1400-1401، نمونه سوالات امتحانی دروس متمرکز علمی کاربردی 1401، نحوه ورود به سامانه examuast.ir، مانور اجباری علمی کاربردی و تاریخ امتحانات دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

ویژگی‌های آزمون غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

بعد از آنکه، نحوه ورود به سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی را بیان کردیم، بهتر است در مورد ویژگی‌های آزمون آنلاین علمی کاربردی 1401 نیز صحبت کنیم.

 

 

سامانه exam-uast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

سامانه exam-uast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

 

 • مدت زمان آزمون از قبل تعیین شده است. بنابراین دانشجو تنها در زمان مشخص شده می‌تواند صفحه آزمون خود را مشاهده کند.
 • هر سوال مدت پاسخگویی مشخصی دارد. لذا دانشجو باید سرعت عمل کافی برای پاسخگویی به سوالات را داشته باشد.
 • در صورتی که دانشجو جواب سوال را بعد از اتمام مهلت پاسخگویی ارسال کند، جواب آن برای سوال لحاظ نخواهد شد.
 • پس از آنکه دانشجو به سوال بعدی رفت، امکان بازگشت به سوالات قبلی وجود ندارد. لذا از مرور یا ویرایش سوالات قبلی منصرف شوید و به سوالات بعدی جواب دهید.
 • هر سوال در صفحه جداگانه نمایش داده می‌شود. بنابراین شما در هر لحظه تنها یک سوال را می‌توانید مشاهده کنید. البته نمایش سوالات و گزینه‌های آن‌ برای هر دانشجو کاملا تصادفی است.
 • دانشجو برای پاسخگویی به سوالات دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 باید روی گزینه درست کلیک کند.
 • بعد از آنکه دانشجو تمام سوالات را جواب داد از مدت زمان مازاد جهت پاسخگویی به سوالات باقی مانده نمی‌تواند استفاده کند.
 • دانشجو پس از تایید پایان آزمون آنلاین علمی کاربردی، امکان شرکت مجدد در آزمون نوبت بعدی را نخواهد داشت.
 • اگر دانشجو تحت هر شرایطی بتواند در آزمون نوبت دوم شرکت کند، آنگاه آزمون نوبت اول او حذف شده و نمره آزمون دوم درج می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مهر 1400

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته های دانشگاه علمی کاربردی مشهد

ثبت نام ارشد علمی کاربردی 1400-1401

سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

مانور اجباری در سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی چیست؟

معمولاً قبل از آزمون، در مورد امتحانات، اساتید و غیره سوالاتی را از دانشجویان می‌پرسند که به آن مانور اجباری آزمون آنلاین علمی کاربردی می‌گویند. درصورتی که شما سوالی در مورد آن‌ها و سامانه examuast.ir امتحانات غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

چگونه کد ملی خود را برای ورود به سامانه examuast.ir تایید کنیم؟

شما برای تایید کد ملی خود در ابتدا وارد سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی شوید. در آنجا می‌توانید کد ملی خود را ثبت کنید. سپس وارد سامانه آزمون آنلاین علمی کاربردی examuast.ir شوید.

زمان پاسخگویی به سوالات آزمون متمرکز علمی کاربردی 1401 چقدر است؟

شما برای دریافت مهلت پاسخگویی به سوالات دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید. زیرا مهلت پاسخگویی به سوالات رشته‌ها و دروس مختلف کاملاً متفاوت است.

چگونه تاریخ امتحانات علمی کاربردی 1400-1401 را دریافت کنیم؟

شما برای این کار می‌توانید وارد سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی شوید. به طوری که در آن با وارد کردن اطلاعات شخصی می‌توانید تاریخ امتحانات علمی کاربردی ترم خود را مشاهده کنید. البته از تطابق آن‌ها با تاریخ امتحانات مندرج در سایت examuast.ir مطمئن شوید.

چگونه دروس متمرکز علمی-کاربردی 1401 را از دروس غیرمتمرکز تشخیص دهیم؟

شما برای تهیه لیست دروس متمرکز علمی کاربردی 1401 می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید.

منظور از سامانه سما لایو در دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی، یکی از سامانه‌های آنلاین این دانشگاه است که در آن دروس مختلف را به صورت آنلاین برای دانشجویان تدریس می‌کنند. البته در صورتی که با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید آن‌ها می‌توانند اطلاعات زیادی را در مورد سامانه سما لایو بدهند.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور