ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود ۱۴۰۳ + ورود سایت

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوره ثبت نام دانش‌آموزان جدیدالورود

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود کدام است؟ دانش‌آموزان اول ابتدایی، پایه هفتم و دهم که مدرسه آن‌ها تغییر می‌کنند به کجا مراجعه کنند؟ دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور شدند محل سکونت خود را تغییر دهند چگونه در مدرسه جدیدی مشغول به تحصیل شوند؟

با توجه به اینکه در شرایط کنونی، سامانه‌های آنلاین جدید زیادی برای آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان وجود دارند. این دسته از دانش‌آموزان نیز برای ثبت‌نام در مدرسه جدید می‌توانند به این سامانه‌ها مراجعه کنند. ولی کدام یک سامانه مخصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود است؟

کدام سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود است؟

سامانه پادا یا سامانه پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان یکی از سامانه‌های آنلاین وزارت آموزش و پرورش است. این سامانه زیرمجموعه سامانه سیدا است و از سال 1399 کار خود را آغاز کرده است. در حال حاضر تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برای ثبت‌نام باید به این سامانه به آدرس الکترونیکی pada.medu.ir مراجعه کنند و با تکمیل تمام اطلاعات خود در مقطع جدیدی مشغول به تحصیل شوند. خوب است بدانید که تمام مراحل سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید در سایت پادا به صورت آنلاین می‌باشد و لازم نیست شما به مدرسه مراجعه کنید. دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی، پایه هفتم و دهم متوسطه به عنوان دانش‌آموزان جدید به شمار می‌آیند و برای ثبت‌نام خود به سامانه پادا مراجعه کنند. همچنین آن دسته از دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور شدند مدرسه خود را تغییر دهند نیز به عنوان دانش‌آموز جدید به سامانه پادا مراجعه کنند.

 

جهت اطلاع از ثبت نام پادا پایه دهم ۱۴۰۳ و ثبت نام دانش آموزان سامانه پادا روی لینک کلیک کنید.

 

تعریف سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

تعریف سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

 

دانش‌آموزان میان پایه یعنی دانش‌آموزان پایه دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم، هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم برای ثبت‌نام در سامانه پادا لازم نیست قبل از شروع سال تحصیلی جدید به آن مراجعه کنند. زیرا این سامانه بعد از موفقیت آن‌ها در امتحانات خرداد ماه به صورت خودکار در 20 مرداد ماه ارتقای پایه تحصیلی آن‌ها را انجام می‌دهد. اما در صورتی که آن‌ها بخواهند مدرسه خود را تغییر دهند، در این صورت باید به سامانه پادا مراجعه کنند. بنابراین سامانه پادا، سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید است که مدرسه خود را به هر دلیل تغییر می‌دهند. حال اگر شما هرگونه سوالی در مورد پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

ثبت‌نام دانش دانش‌آموزان جدیدالورود در سال تحصیلی ۱۴۰۳

تمام دانش‌آموزان جدید برای ثبت‌نام در سامانه پادا باید به آدرس الکترونیکی pada.medu.ir مراجعه کنند. به طوری که در آن نوع مدرسه مطرح نیست. لذا تمام دانش‌آموزان مدارس دولتی، شاهد، هنرستان، استثنایی و غیره باید برای ثبت‌نام در سال تحصیلی ۱۴۰۳ به این سامانه مراجعه کنند. حال اگر شما با این سامانه آشنایی نداشته باشید می‌توانند برای ثبت‌نام طبق اصول زیر انجام دهید:

 • به آدرس pada.medu.ir مراجعه کنید.
 • اگر دانش‌آموز جزو دانش‌آموزان جدیدالورود مقطع اول ابتدایی باشد، آنگاه گزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود را کلیک کنید. ولی در صورتی که جزو دانش‌آموزان جدیدالورود مقطع هفتم، دهم یا دانش‌آموزانی باشد که مدرسه خود را تغییر دادند، آنگاه روی گزینه پیش ثبت‌نام کلیک کنید.
 • اطلاعات خواسته شده را طبق فرم پر کنید.
 • مقطع، پایه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید.
 • پس از تایید اطلاعات، آن‌ها را به پنل کاربری مدیر مدرسه ارسال می‌کنند تا نتیجه نهایی آن اعلام شود.

ثبت‌نام دانش دانش‌آموزان جدیدالورود

معمولاً اطلاعات موجود در سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود توسط مدیر مدرسه تایید می‌شود. به طوری که آن‌ها با ورود به سامانه سیدا اطلاعات را بر اساس ظرفیت و پرونده تحصیلی دانش‌آموزان تایید یا رد می‌کنند. در صورتی که آن‌ها با ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود خود در مدرسه موافقت کرده باشند، یک کد 8 رقمی را به عنوان رمز عبور به دانش‌آموز می‌دهند. حال اگر شما هرگونه سوالی در مورد درج اطلاعات در سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود به خصوص اتباع خارجی داشته باشید می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل بپرسید.

 

شما جهت بدون سازمان در سامانه پادا یعنی چه؟ و سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی چقدر است؟ روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

شرایط سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

 

زمان ثبت‌نام در سامانه پادا دانش‌آموزان جدیدالورود

یکی از سوالاتی که به ذهن دانش‌آموزان جدیدالورود می‌رسد این است که زمان ثبت‌نام در سامانه پادا کی است؟ خوب است بدانید که تمام دانش‌آموزان جدیدالورود برای ثبت‌نام در سامانه پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان می‌توانند از اول خرداد تا شروع سال تحصیلی مراجعه کنند.

 

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

 

نحوه ورود به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی دانش‌آموزان جدیدالورود

پس از آنکه در سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود نام‌نویسی کردید و توسط مدیر مدرسه تایید شدید، آنگاه آن‌ها برای شما یک کد 8 رقمی را به عنوان رمز ورود ارائه خواهند داد که شما در صورت نیاز در دفعات بعد به وسیله آن می‌توانید به سامانه پادا مراجعه کنید. برای ورود به این سامانه به صورت زیر اقدام کنید:

 • نشانی اینترنتی pada.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.
 • پس از باز شدن صفحه اصلی پادا کلمه عبور، نام کاربری و کد امنیتی را با رعایت اصول آن درج کنید.
 • روی گزینه ورود کاربران کلیک کرده تا به صفحه اصلی خود در سامانه پادا هدایت شوید.

حال اگر به هنگام ورود به سامانه پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان به هرگونه مشکلی برخورد کردید می‌توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

شما جهت سامانه ثبت‌نام و نوبت‌گیری طرح سنجش سلامت و فراموشی رمز عبور پادا روی لینک کلیک کنید.

 

چگونه مدرسه خود را جهت ثبت‌نام در سال تحصیلی جدید تغییر دهیم؟

دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور هستند مدرسه خود را تغییر دهند باید در این خصوص با مدیر مدرسه صحبت کنند تا آن‌ها درخواست تغییر مدرسه دانش‌آموز خود را اعلام کنند. معمولاً مدیران مدرسه برای تغییر مدرسه دانش‌آموزان خود در سامانه سیدا مراحل زیر را انجام می‌دهند:

 • سال و دوره جدید را ایجاد کرده و انتخاب کنند.
 • باید سازمان مدرسه را در سیدا تعریف کرده و برای تایید به منطقه ارسال کنند.
 • سازمان ارسالی نیز در کارتابل سنجش منطقه قرار خواهد گرفت تا از نظر رشته، پایه و ظرفیت مورد بررسی قرار بگیرند. در نهایت نیز پس از تایید سازمان مدرسه، دانش‌آموز می‌تواند در سال تحصیلی جدید در مدرسه مقصد ثبت‌نام کند.

 

 

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود و تغییر مدرسه

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود و تغییر مدرسه

 

جهت دریافت مشاوره در مورد سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود، آموزش ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود در سامانه پادا، سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید پادا، ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه پادا، نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه پادا، ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع، ثبت‌نام دانش‌آموزان اول ابتدایی، ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم، ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم، ثبت‌نام در سامانه pada.medu.ir، زمان ثبت‌نام در سال تحصیلی جدید، ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه، ثبت‌نام دانش‌آموزان در سیدا، نحوه ثبت‌نام در سیدا، فیلم آموزشی ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه سیدا، ثبت‌نام میان پایه در sida.medu.ir و روش ثبت‌نام دانش‌آموزان در سیدا با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

چگونه مدیران مدرسه در سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود آن‌ها را نام‌نویسی می‌کنند؟

همان‌گونه که در بالا ذکر کردیم کلیه دانش‌آموزان جدید برای ثبت‌نام باید به سامانه پادا مراجعه کنند. ولی تایید یا عدم تایید آن‌ها توسط مدیر مدرسه در سامانه سیدا انجام می‌گیرد. به طوری که در صورت تایید آن‌ها برای ثبت‌نام دانش‌آموز جدید خود به سامانه سناد مراجعه می‌کنند و طبق روال زیر آن‌ها را نام‌نویسی می‌کنند:

 • وارد صفحه کاربری مدرسه شده و گزینه امور دفترداری را می‌زنند.
 • در منوی نمایان شده روی عبارت ثبت‌نام دانش‌آموز جدید کلیک می‌کنند.
 • کد ملی دانش‌آموز را ثبت کرده و روی گزینه ادامه کلیک می‌کنند.
 • مشخصات دانش‌آموز را وارد کرده و برای ثبت اطلاعات والدین دانش‌آموز روی علامت ذره‌بین در کنار کد ملی پدر و مادر دانش‌آموز کلیک می‌کنند تا تمام اطلاعات والدین دانش‌آموز جدیدالورود خود را درج کنند.
 • ترم تحصیلی دانش‌آموز را انتخاب کرده و روی دکمه ثبت‌نام کلیک کنند. سپس تمام اطلاعات درج شده دانش‌آموز و والدین آن را مشاهده خواهند کرد که در صورت صحت آن‌ها را تایید کنند.

 

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود و نحوه نام نویسی

سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود و نحوه نام نویسی

 

براب دانلود PDF مقاله سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود روی لینک کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط:

ثبت‌نام دانش‌آموزان در سیدا

دریافت کارنامه دانش آموز سامانه پادا

ثبت نام پادا پایه هشتم ۱۴۰۳

ثبت نام پادا پایه نهم ۱۴۰۳

sida.medu.ir | ورود به سایت سیدا

4.2/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوره ثبت نام دانش‌آموزان جدیدالورود

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

منظور از ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود چیست؟

به کلیه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم، دانش‌آموزان جدیدالورود می‌گویند. زیرا آن‌ها مدرسه خود را تغییر داده‌اند و در مدرسه دیگری ثبت‌نام می‌کنند. البته دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور شدند مدرسه خود را تغییر دهند، نیز دانش‌آموزان جدیدالورود محسوب می‌شوند. به همین دلیل آن‌ها باید در سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود پادا نام‌نویسی کنند.

برای ورود به سامانه پادا از کدام مرورگرها استفاده کنیم؟

شما جهت افزایش سرعت عمل خود می‌توانید از مرورگر فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر جهت ورود به سامانه پادا استفاده کنید. حال اگر با بروز رسانی نسخه مرورگر خود، مشکلتان حل نشد، آنگاه می‌توانید جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

آیا برای ثبت‌نام در مدارس شاهد، نمونه دولتی و غیره نیز باید به سامانه پادا مراجعه کنیم؟

بله، تمام دانش‌آموزان مختلف در انواع مدارس ابتدایی تا پیش دانشگاهی دولتی، هنرستان، فنی حرفه‌ای، کاردانش، کشاورزی، بزرگسالان و استثنایی باید به سامانه پادا مراجعه کنند.

ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه در پادا چگونه انجام می‌گیرد؟

معمولاً دانش‌آموزان میان پایه در صورتی که قصد تغییر رشته یا ترک تحصیل در مدرسه را نداشته باشند با قبولی در امتحانات خرداد به صورت خودکار در سامانه پادا ارتقا پایه می‌شوند. البته آن‌ها باید جهت نهایی کردن ارتقاء پایه تحصیلی خود به سامانه پادا مراجعه کنند. ولی در صورتی که به هر دلیلی فراموش کنند هیچ مشکلی برای آن‌ها پیش نمی‌آید.

مدیر مدرسه از طریق کدام سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید ورود را تایید می‌کند؟

معمولاً مدیران مدرسه می‌توانند از طریق سامانه سیدا درخواست دانش‌آموزان جدیدالورود را بررسی و آن را تایید یا رد کنند. اگر آن‌ها با ورود دانش‌آموز جدیدالورود خود موافقت کرده باشند، آنگاه می‌توانند اطلاعات دانش‌آموز را در سامانه سناد ایجاد ‌کنند.

 

 

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 - نوبت دهی تمدید

  سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 – نوبت دهی تمدید

  از جمله مدارکی که برای ثبت نام دانش آموزان اتباع و مهاجران در مدارس نیاز است، مدارک شناسایی و مدارک مرتبط با اقامت دانش آموزان است. دانش آموزانی که دارای اقامت هستند، با مراجعه به مدارس، می‌توانند روند ثبت نام...
 • حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم

  حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم ۱۴۰۳ + راهنما

  کسب معدل لازم برای رشته انسانی اهمیت زیادی برای دانش آموزان متقاضی آن دارد چراکه سرنوشت‌سازترین تصمیم‌گیری در مسیر تحصیلی و شغلی در آینده آن‌ها به شمار می‌آید. بسیاری از رشته‌های پرطرفدار مانند حقوق، حسابداری، روانشناسی و مدیریت از این...
 • نقش کلاس آمادگی تیزهوشان در افزایش شانس قبولی آزمون

    یکی از وظایف مهم کادر آموزشی مدارس، ارزیابی دانش‌آموزان ازنظر علمی و گزینش آن تعدادی است که جزو دانش‌آموز تیزهوش و مستعد شناخته می‌شوند. این دانش‌آموزان به دلیل توانایی ذهنی بالا و قدرت یادگیری قوی که دارند، می‌توانند با...
 • بهترین آموزشگاه کنکور در کشور

  کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است؛ بنابراین باتوجه‌به رقابت زیاد بین داوطلبان و اهمیت این آزمون در آینده شغلی آن‌ها، پیشنهاد ما شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه کنکور کشور (آکادمی مسگرینو) است که توسط مهندس...
تماس با مشاور