روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور در رتبه ی کنکور شما بسیار تاثیر گذار است برای مثال در کنکور 87 در پنج گروه تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان از مجموعه 125 سوال طرح شده 83 از آیات و روایات آمده بود، به طور جزئی از 25 تست رشته انسانی در کنکور 16 تست ، ریاضی 16 تست، هنر 16 تست و زبان 17 تست و تجربی 18 تست از قسمت آیات و روایات گرفته شده بود که نشان از اهمیت بالای این قسمت در سوالات کنکور می دهد در ادامه به روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور 97 و مشکلات آن می پردازیم.

روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور
روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

داوطلبان گرامی برای اطلاع از روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099072952  و در صورت شلوغی خطوط با  9099072952 ( استان تهران) تماس بگیرید.

پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل .

روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور 97

روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور 97 در اکثر سوال های که برگرفته از آیات و روایات بسیار تاثیر گذار است ابتدا در صورت سوال متن یا آیه را مشاهده میکند که از شما می خواهد مفهوم آیه را در یکی از 4 گزینه پیدا کنید. گزینه ها میتواند شامل متن و آیات و رویات و حتی شعر شود. بهتر است برای حل کردن این سوال ها در هنگام مطالعه آیات و روایات با خواندن متن دقیق آن و فهم دقیقش در کنار آن مفهوم  را حتی در حد یک خط بنویسید.

برای درک بهتر روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور  وجلوگیری از فراموشی نیز یک واژه کلیدی برای آن آیه و روایت انتخاب کنید. نکته بسیار مهم در درس دین و زندگی در کنکور این است که  آیات و روایات در  ذهنتان ثبت شود، بهتر است از حفظ کردن آیات خود داری کنید و به قدری به آن تسلط داشته باشید که وقتی آیه را دیدید به مفهوم و پیام آن پی ببرید، این امر به شرطی امکان پذیر است که مطالب را انقدر برای خود تکرار کنید که خودشان به حافظه بلند مدت شما بروند. اگر شما از کتاب های کمک درسی برای مطالعه دین و زندگی کنکور استفاده میکنید معمولا در کنار آیات و روایت مفهوم و پیام آن آورده شده است که کار را برای شما آسان تر میکند.

برای مطالعه  روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور بهتر است ابتدا بفهمید که این بخش درباره چه موضوعی است.پس از این که فهمیدید موضوع کلی این بخش راجب چیست شروع کنید به خواندن آیات و روایات و توجه کردن به معنی آن ها ، نکته مهم این است که فعلا در این مرحله هدف ما حفط آیات نیست. پس از آن که آیات و روایات را خواندید شروع کنید متن کتاب را با دقیت بسیار زیاد بخوانید و مباحث مهم آن را به صورت هایلایت در بیاورید و یا یادداشت برداری کنید. وقتی یک بار درس را کامل خواندید، حالا با دقت و توجه بسیار ارتباط بین آیات و روایات و متن درس را پیدا کنید و آن را با تکرار زیاد در حافظه بلند مدت خود بسپارید.

مرور روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

از آن جهت که درس دین و زندگی توصیفی می باشد ، به کار بردن روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور و مرور کردن این درس باعث افزایش زیاد درصد شما می شود. برای این که به راحتی این درس را بفهمید و همچنین به راحتی مرور زیاد تری داشته باشید، از متن درس خلاصه نویسی کنید، برای خلاصه  بهتر است اول در هنگام مطالعه یادداشت برداری کنید و وقتی برای برای دوم درس را خواندید آن یادداشت ها را به خلاصه تبدیل کنید تا با این روش بتوانید راحت تر درس دین و زندگی را مرور کنید.

مشکلات رایج در روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

یکی از مشکلات رایج روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور بین دانش آموزان این می باشد که همه درس های دین وزندگی را به طور کامل میخواند اما در تست زنی بین گزینه های شک دارد ، برای حل این مشکل بهتر است که همان طور که گفتیم به صورت سوال توجه بیشتری کنید  زیر مهم تر از گزینه های سوال می باشدو سعی کنید در تمرین های خود تست ها را از آسان به سخت حل کنید.

نکات مهم روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

درس دین و زندگی درسی می باشد که نیاز به مرور و مطالعه زیاد دارد پس برای آن وقت کافی بگذارید و از مطالب آن به راحتی نگذرید.
در روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور در  هر وعده مطالعاتی معمولا سعی کنید دو درس را بخوانید و تست هایش را بزنید به شرطی که کامل آن درس را فرا گرفته باشید و با مفاهیم دقیق آیات و روایات آن آشنا شده باشید و سعی کنید در برنامه روز های خوندن ، دین و زندگی را مشخص کنید و همیشه آن را به طور منظم بخوانید، زیرا معمولا اکثر دانش آموزان به این نکته توجه نمی کنند  و همین با عث می شود به مرور زمان برخی مطالب مهم و کلیدی از حافظه کوتاه مدتشان از بین برود.
به خودتون امیدوار باشید و باور داشته باشید که به راحتی میتوانید با سختی کوش و تلاش و پشت کار از پس این درس نیز برآید و در کنکور به راحتی بتوانید تست های مربوط به درس دین و زندگی که اغلب از آیات و روایات می آیند را حل کنید.

کانال اطلاع رسانی روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور
کانال اطلاع رسانی روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.