ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته گیاهان دارویی بدون کنکور ۱۴۰۲

رشته گیاهان دارویی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در حال حاضر، شاهد پذیرش دانشجو در تعداد زیادی از رشته های دانشگاهی هستیم. رشته گیاهان دارویی بدون کنکور  از جمله رشته هایی است که در دانشگاه های مختلف کشور پذیرش دارد. هر فرد متقاضی در صورت داشتن شرایط ثبت نام رشته گیاهان دارویی می تواند جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این رشته دانشگاهی اقدام نماید.

زمان ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون آزمون در سایت مربوطه اعلام می شود. پس در صورت علاقه به این رشته و عدم تمایل به شرکت در کنکور سراسری می توانید اقدام به ثبت نام و تحصیل در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور کنید. در ادامه به بررسی این رشته و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته بر اساس سوابق تحصیلی خواهیم پرداخت. 

 

رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

 

 

معرفی رشته گیاهان دارویی

رشته گیاهان دارویی با عنوان رشته تولید و بهره ‌برداری از گیاهان دارویی و معطر نیز شناخته می شود. افراد محصل در این رشته به بررسی و مطالعه‌ گیاهان دارویی و چگونگی بهره ‌برداری از آن ها در صنعت از جمله بسته بندی و تولید محصولات جانبی می ‌پردازد.

در گذشته همه داروها از گیاهان به دست می‌ آمد. اما در سال‌ های اخیر با پیشرفت علم داروشناسی و داروسازی و پیشرفت تکنولوژی، داروهای شیمیایی وارد بازار شدند. اما با شناخت بیشتر آسیب‌ ها و عوارض مصرف داروهای شیمیایی، علاقه مردم به مصرف داروهای گیاهی دوباره شکل گرفت و اکنون بسیاری از داروهای موجود از مواد گیاهی و طبیعی تولید شده‌ اند.

در حال‌ حاضر رشته گیاهان دارویی در برخی از دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه آزاد به صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می شود. بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور دارند و به‌ دنبال کسب مهارت در زمینه روش ‌های کشت و برداشت نگهداری و بسته بندی درست تولید و بسته بندی گیاهان و استفاده از آن ها در صنعت هستند. فارغ التحصیلان رشته گیاهان دارویی می توانند در آینده در برخی از مشاغل وارد شود. برای کسب اطلاع بیشتر از رشته گیاهان دارویی بدون کنکور، در ادامه به بررسی ظرفیت پذیرش این رشته و همچنین گرایش های آن و چارت دروس رشته گیاهان دارویی خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

 

برای آشنایی با رشته صنایع غذایی بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

 

گرایش های رشته گیاهان دارویی

تولید و بهره‌ برداری گیاهان دارویی، شناخت گیاهان دارویی، صنعت گیاهان دارویی و مسائل پس از برداشت از جمله گرایش های این رشته هستند. افراد می توانند در هر کدام از گرایش های این رشته تحصیل ‌کرده و مهارت های مرتبط با هر زیر شاخه را کسب کنند. در ادامه به معرفی هر یک از گرایش های ذکر شده می پردازیم. 

تولید و بهره ‌برداری گیاهان دارویی

دانشجویان که در رشته داروشناسی گرایش تولید و بهره‌ وری گیاهان دارویی وارد می ‌شوند، پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک، مهارت کافی برای روش‌ های جمع‌ آوری، تولید و کاشت و برداشت گیاهان دارویی را کسب می ‌کنند.

شناخت گیاهان دارویی

افراد محصل در گرایش شناخت گیاهان دارویی با خصوصیات و ویژگی‌ های گیاهان دارویی از نظر ترکیبات شیمیایی، فیزیولوژی، گیاه ‌شناسی، خواص درمانی و پراکنش و اکولوژی گیاهان آشنا شده و توانایی ‌های لازم در این زمینه را کسب خواهند کرد.

 

گرایش های رشته گیاهان دارویی در اروپا

صنعت گیاهان دارویی و مسائل پس از برداشت

این گرایش از رشته گیاهان دارویی به نحوه مدیریت و انجام فرآیند پس از برداشت گیاهان دارویی از مزارع می پردازد. این موارد  تکه‌ تکه کردن، تمیز کردن، پوست کردن، بسته بندی و تهیه عرقیجات از گیاهان دارویی را در بر می گیرد.

 

زمان ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور سراسری

در حال حاضر و با توجه به اطلاعیه موجود در سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشجویان در بیشتر رشته ها (حدود 85 درصد) به صورت بدون آزمون انجام می گیرد.

رشته گیاهان دارویی بدون کنکور نیز یکی از رشته هایی است که هر ساله جذب و پذیرش دانشجو در آن انجام می شود. ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون آزمون طی دو نوبت مهر و بهمن ماه برای متقاضیان و علاقمندان صورت می گیرد.

کلیه داوطلبان موظف به ثبت نام در زمان تعیین شده در این رشته دانشگاهی هستند.

در حال حاضر، ثبت نام این رشته در دوره بدون آزمون و برای پذیرش مهر ماه تا مدتی دیگر شروع می شود و داوطلب تا اواخر شهریور ماه جهت ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور زمان دارد.

در رابطه با ثبت نام در رشته گیاهان دارویی جهت جذب دانشجو برای دوره بهمن ماه باید عرض کنیم که این کار به شکل حضوری و در محل دانشگاه مورد نظر فرد داوطلب صورت می گیرد.

با توجه به عدم اطلاع سایت سنجش در رابطه با ثبت نام در رشته گیاهان دارویی برای دوره بهمن نمی توانیم تاریخ دقیقی را برای آن اعلام کنیم.

دانشگاه های دارای رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

 

اطلاعیه

دوره بدون آزمون رشته گیاهان دارویی راه ورود شما به این رشته را بدون آزمون در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه های سراسری فراهم کرده است.

 

نحوه ثبت نام در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور سراسری 

هر سال دفترچه بدون آزمون سراسری ۱۴۰۲ در روز هشتم بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان گرامی قرار می گیرد.

با توجه به این موضوع، کلیه داوطلبان امکان ثبت نام در این رشته را به شکل بدون آزمون از 20 اسفند ماه و به شکل اینترنتی دارند.

البته توجه داشته باشید که تهیه مدارک لازم جهت ثبت نام قبل از هر گونه اقدامی ضروری است. در ادامه مراحل انجام فرآیند ثبت نام در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور را ارائه کرده ایم:

 • در اولین قدم برای ثبت نام گیاهان دارویی به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org وارد شوید و گزینه سراسری را انتخاب کنید.
 • در قدم دوم با کلیک بر روی لینک فعال ثبت نام اقدام به خرید کارت اعتباری جهت پرداخت مبلغ ثبت نام کنید.
 • بعد از پرداخت هزینه به صفحه اول برگردید و با درج کد امنیتی و شماره سریال کارت اعتباری وارد صفحه ثبت نام شوید.
 • عکس خود را بر طبق مشخصات درج شده در دفترچه انتخاب رشته بارگذاری کنید.
 • در انتها و بعد از درج کد رشته محل های داروهای گیاهی و کامل کردن فرم تقاضانامه اینترنتی و کد رهگیری و شماره پرونده هفت رقمی در اختیارتان قرار کی گیرد که تا زمان قبولی در رشته گیاهان دارویی موظف به نگهداری از آن ها هستید.

 

 

گرایش های ثبت نام رشته های بدون کنکور گیاهان دارویی

دانشگاه های دارای رشته گیاهان دارویی سراسری

آیا می دانید رشته گیاهان دارویی بدون کنکور در کدام دانشگاه ها ارائه می شود؟ جهت اطلاع دقیق از دانشگاه های دارای رشته گیاهان دارویی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

در ادامه اسامی شماری از دانشگاه های دارای رشته گیاهان دارویی سراسری را ارائه می کنیم.

دانشگاه های دارای رشته گیاهان دارویی سراسری
استان مازندران – مؤسسه غیرانتفاعی سنا -ساری استان اصفهان – مؤسسه غیرانتفاعی آفاق- ارومیه
استان گیلان – مؤسسه غیرانتفاعی قدر – کوچصفهان رشت استان مرکزی – دانشگاه اراک
استان خراسان رضوی – دانشگاه تربت حیدریه استان مازندران – دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل

رشته گیاهان دارویی بدون کنکور آزاد

رشته گیاهان دارویی بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه می شود و افراد می توانند در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در این رشته تحصیل کنند. در ادامه به بررسی زمان و نحوه ثبت نام و همچنین ظرفیت کاردانی به کارشناسی رشته گیاهان دارویی بودن کنکور در دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

کاردانی رشته گیاهان دارویی بدون کنکور آزاد

افرادی که از سر و کار داشتن با گیاهان دارویی لذت می‌ برند، می توانند بدون شرکت در آزمون در دانشگاه آزاد از طریق سوابق تحصیلی ثبت نام کرده و وارد این رشته شوند.

تاریخ‌های تعیین شده برای انجام فرایند ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی رشته گیاهان دارویی بدون کنکور، اواسط مرداد ماه و بهمن‌ ماه می باشد. باید در نظر داشته باشید که بدون داشتن مدرک معتبر پیش‌ دانشگاهی و دیپلم دوران متوسطه امکان ثبت نام در این رشته برای شما وجود نخواهد داشت. 

در ارتباط با شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی رشته گیاهان دارویی بدون کنکور باید اشاره کرد که امکان انتقال دانشجو از دانشگاه مبدأ به دانشگاه دیگر امکان ‌پذیر نیست. بنابراین افراد باید هنگام انتخاب رشته به شهرها و دانشگاه های انتخابی خود توجه کامل را داشته باشند.

 

اطلاعیه

ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی بر طبق سوابق تحصیلی داوطلب در دوران تحصیل در مقطع نهایی دبیرستان صورت می گیرد.

 

کارشناسی ناپیوسته رشته گیاهان دارویی بدون کنکور آزاد

رشته گیاهان دارویی در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می‌ پذیرد. مقطع کارشناسی ناپیوسته شامل یک دوره دو ساله است که فارغ التحصیلان مقطع کاردانی می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند و مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند.

دوره گیاهان دارویی با عنوان کاردانی به کارشناسی در دانشگاه سراسری ارائه می شود، اما در دانشگاه آزاد با عنوان کارشناسی ناپیوسته پذیرش خواهد داشت. جهت دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد، هر نیمسال (اول و دوم) می توانید برای ثبت نام اقدام نمایید. ثبت نام و انتخاب رشته رشته گیاهان دارویی بدون کنکور به‌ صورت اینترنتی صورت می گیرد و چنانچه سوالی در خصوص نحوه ثبت نام و زمان ثبت نام این رشته داشته باشید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

ظرفیت پذیرش رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

هنگام مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته می‌ بینیم که دانشگاه آزاد ستونی به ‌عنوان ظرفیت پذیرش در نظر نگرفته‌ است و این دانشگاه هیچ‌ گونه آماری در خصوص ظرفیت پذیرش کارشناسی ناپیوسته رشته گیاهان دارویی بدون کنکور ارائه نخواهد. ظرفیت پذیرش هر کدام متناسب با شرایط و فضای دانشگاه متفاوت می ‌باشد، اما طبق روال پذیرش سال‌ های گذشته می‌ توان گفت که حداقل ظرفیت پذیرش کارشناسی ناپیوسته رشته گیاهان دارویی بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای هر واحد دانشگاهی حدود 30 نفر است.

نحوه ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

دروس ارائه ‌شده رشته گیاهان دارویی 

رشته گیاهان دارویی شامل دروس اختصاصی و عمومی خواهد بود که افراد محصل باید تمام دروس را پاس کنند در مقاطع مختلف درس ‌های ارائه‌ شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

لیست دروس رشته گیاهان دارویی مقطع کاردانی

رشته گیاهان دارویی در مقطع کاردانی دارای 77 واحد است که دروس آن به قرار زیر است:

 • دروس عمومی: 15 واحد
 • دروس پایه: 8 واحد
 • دروس اصلی: 22 واحد
 • دروس اجباری: 2 واحد
 • دروس تخصصی: 30 واحد
دروس عمومی
معارف اسلامی (۱) بهداشت و تنظیم خانواده
اخلاق و تربیت اسلامی تربیت بدنی
ادبیات فارسی وصایای امام (ره)
زبان خارجه روخوانی قران


دروس پایه
شیمی عمومی
اصول آمار
 مبانی گیاه شناسی


درس اجباری
خاک شناسی


دروس تخصصی
شناخت گیاهان دارویی و معطر روش های بهره برداری از گیاهان دارویی جنگلی
آشنایی با ماشین الات و تجهیزات استحصال مواد موثره درختان و درختچه های دارویی
روش های تکثیر و پرورش گیاهان دارویی اقتصاد گیاهان دارویی
زراعت خصوصی گیاهان دارویی اکولوژی گیاهان دارویی
روش های بهره برداری از گیاهان دارویی مرتعی آماده سازی و عمل اوری گیاهان دارویی

گرایش های رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

لیست دروس گیاهان دارویی در مقطع کارشناسی

رشته گیاهان دارویی در مقطع کارشناسی دارای 70 واحد است که دروس آن به شرح زیر است:

 • دروس عمومی: 10 واحد
 • دروس پایه: 9 واحد
 • دروس اصلی: 22 واحد
 • دروس تخصصی: 29 واحد
دروس عمومی
معارف اسلامی (۲) تاریخ اسلام
انقلاب اسلامی متون اسلامی
تربیت بدنی (۲)


دروس پایه
ژنتیک عمومی
بیوشیمی عمومی
 شیمی گیاهی


دروس اصلی
اصول اصلاح گیاهان دارویی علف های هرز و کنترل آن ها
آفات رایج گیاهان دارویی شناخت و بهره برداری از محصولات فرع
بیماری های گیاهان دارویی روش های آبیاری
پراکنش گیاهان دارویی مدیریت و حسابداری


دروس تخصصی
زبان تخصصی گیاهان دارویی روش های اهلی کردن گیاهان دارویی
کشت و پرورش گیاهان دارویی (۱) ماشین های کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی
طرح های آماری در گیاهان دارویی کشت و پرورش گیاهان دارویی (۲)
کشت بافت سمینار (مسئله مخصوص)
بازاریابی و بسته بندی گیاهان دارویی پروژه (۱۴۴ ساعت)
اکوفیزیولوژی گیاهان دارویی کارآموزی (۳۶۰ساعت)

لیست دروس گیاهان دارویی در مقطع کارشناسی ارشد

رشته گیاهان دارویی در مقطع کارشناسی دارای 32 واحد است که دروس آن به قرار زیر می باشد:

 • دروس الزامی: 16 واحد
 • دروس انتخابی: 10 واحد
 • پایان نامه: 6 واحد
مواد تنطیم کننده رشد گیاهی فیزیولوژی گیاهان دارویی
ریزازدیادی و کشت بافت های گیاهی اصلاح گیاهان دارویی
تغذیه گیاهان در باغبانی تولید گیاهان دارویی تکمیلی
اثر تنش های محیطی بر رشد گیاهان باغبانی تولید گیاهان  دارویی

 

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته گیاهان دارویی

داوطلبان باید مدارک لازم جهت ثبت نام در رشته گیاهان دارویی در مقطع کاردانی به کارشناسی را جمع‌ آوری کرده و پس از آن وارد فرآیند اسم‌ نویسی شوند. مدارک لازم برای ثبت نام در رشته گیاهان دارویی عبارت‌ اند از:

 • مدرک کاردانی در رشته گیاهان دارویی
 • آماده کردن 6 قطعه عکس در اندازه 3×4 (با زمینه سفید)
 • داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان _ در صورت نداشتن کارت پایان خدمت، ارائه مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه آن ها کفایت می کند.
 • کارت ملی

چگونگی ثبت نام رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

فرصت‌ های شغلی رشته گیاهان دارویی

افرادی که در رشته گیاهان دارویی تحصیل می ‌کنند، در آینده می توانند در فرصت ‌های شغلی بسیاری فعالیت نمایند. افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند، مهارت‌ های لازم در زمینه تولید، کشت و برداشت گیاهان دارویی و نحوه استفاده از آن ها در صنعت فرا می‌ گیرند. بنابراین فارغ التحصیلان با داشتن مهارت ‌ها و توانایی ‌های لازم می توانند جذب بازار کار شوند. اما برخی از پرتقاضاترین مشاغل رشته گیاهان دارویی به‌ شرح زیر است:

 • نظارت و مدیریت مزارع گیاهان دارویی
 • اخذ مجوز از سازمان های مربوطه و برداشت گیاهان دارویی از طبیعت
 • کار در داروخانه های گیاهی
 • کشت و کار و برداشت گیاهان دارویی
 • کار در کارخانجات تولید انواع چای های گیاهی (دمنوش)
 • کار در کارخانجات تولیدی عرقیات و گلاب و …
 • کار در کارخانجات داروسازی گیاهی
 • کار در کارگاه های بسته بندی مختص گیاهان دارویی

 

برای کسب اطلاع از ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون رشته گیاهان دارویی بدون کنکور

عدم پذیرش رشته گیاهان دارویی در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور

رشته تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر در دانشگاه های پردیس خودگردان ، پیام نور و غیرانتفاعی تاکنون ظرفیتی نداشته است.

داشتن مدرک کاردانی از شرایط ثبت نام در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور آزاد

از جمله شروط اختصاصی مهم و اساسی در زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد گیاهان دارویی، همراه داشتن مدرک کاردانی رشته گیاهان دارویی بوده که بدون وجود آن ثبت نام در این دوره غیر ممکن است.

 

 

رشته های گیاهان دارویی بدون کنکور

 

خلاصه مطالب

با توجه به این که رشته گیاهان دارویی یکی از رشته ‌های پرطرفدار به حساب می ‌آید، افراد علاقه مند به تحصیل در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور می توانند در مقاطع ارائه شده در برخی از دانشگاه های کشور تحصیل کنند. دانشجویان می توانند با کسب مهارت ‌های لازم این رشته، در آینده وارد بازار کار شوند و از توانایی های خود در عرصه تولید گیاهان دارویی بهره ببرند. چنانچه  متقاضی تحصیل در رشته گیاهان دارویی هستید و در خصوص نحوه ثبت نام و شرایط پذیرش این رشته سوال و ابهامی دارید، می توانید با کارشناسان مجرب ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

4.3/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا رشته گیاهان دارویی بدون کنکور در دانشگاه سراسری ارائه می شود؟ 

بله. در شماری از دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه اراک شاهد ارائه رشته گیاهاند دارویی بدون آزمون هستیم.

چگونه می توانم دانشگاه های دارای رشته گیاهان دارویی را بشناسم؟ 

از طریق کمک گرفتن از مشاوری خبره در حوزه تحصیلی می توانید این دانشگاه ها را بشناسید.

ثبت نام رشته گیاهان دارویی در دانشگاه سراسری برای سال آینده از کی شروع می شود؟ 

ثبت نام در این دوره از تاریخ بیستم اسفند ماه آغاز می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  علی صفری پجتی
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام وقتتون بخیر بنده دیپلم علوم انسانی دارم میخواستم بدون کنکور در رشته گیاهان دارویی شرکت کنم آیا امکان داره شرایط دردانشگاه رشته گیاهان چطوری می باشد من اهل مازندران هستم
  باتشکر
  درادامه بنده چند سالی درکار خرید وفروش وتولید وکشت وتهیه گیاهان دارویی هستم با همکاری خانواده علاقه مند شدم که دررشته گیاهان دارویی تحصیل کنم ودانش بنده دراین رشته بیشتر شود

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

   سلام وقت به خیر
   رشته گیاهان دارویی در دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی ارائه می شود.

 2. Avatar photo
  علی صفری پجتی
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام وقتتون بخیر بنده دیپلم علوم انسانی دارم میخواستم بدون کنکور در رشته گیاهان دارویی شرکت کنم آیا امکان داره شرایط دردانشگاه رشته گیاهان چطوری می باشد من اهل مازندران هستم
  باتشکر

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام
   امکان شرکت دارید
   برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید

 3. Avatar photo
  وحید
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام من لیسانس حسابداری دارم و قصد راه اندازی گلخانه جهت کاشت گیاه هان دارویی جهت تسلط و اموزش به رشته گیاهان دارویی نیاز به کمک دارم

  جهت اخذ مدرک دانشگاهی از کجا باید شروع کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت اطلاعات از رشته بدون ازمون و دوره ی مرتبط با شغل خود با ما تماس بفرمایید

 4. Avatar photo
  نگار
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام من شاغل هستم و مدرک کارشناسی گیاهپزشکی دارم میخواستم در رشته گیاهان دارویی در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهم..به نظر شما چه دانشگاهی رو انتخاب کنم که همزمان بتونم سرکار هم برم

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 5. Avatar photo
  نسترن ایمان دوست
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام من در دانشگاه شریعتی قبول شدم رشته گیاهان دارویی معدل دیپلم میخواستم بزارم معدل سال آخر وارد کردم فرق داره به نظرتون ایراد میگیرن ؟ فرقشم ۹ صدمه

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

 6. Avatar photo
  زهره
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام خسته نباشید من رشته گیاهان دارویی سال دوم دبیرستان هستم. و قصد دارم تا مقطع لیسانس بخونم میشه راهنمایی کنید بازار کارش چجوریه؟
  علاقه ایی دارم ب این ک کارمند( -جهاد کشاورزی) و یا اینکنه دبیر همین رشته بشم ـ
  و دانشگاه باید چی بخونم گیاهپزشکی چجوری است؟ یا مهندسی میشه در میرسون توضیح بدید؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت بخیر
   بازار کار نسبتا خوبی دارد .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo
  جمال الدین قاضی خانب
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام وقت بخیر
  جناب لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید
  بنده فوق دیپلم حسابداری دارم وعلاقه شدید به رشته گیاهان دارویی وقصد تحصیل در این رشته ایا بنده میتوانم با مدرک کاردانی حسابداری وارد مقطع کارشناسی گیاهان دارویی شوم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

   سلام وقت به خیر
   محدودیتی از جهت تغییر رشته وجود ندارد.

 8. Avatar photo
  نفس
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام وقت بخیر.
  در مورد رشته مهندسی فناوری گیاهان دارویی کدام دانشگاه ها پذیرش دارن و این رشته را ارائه میدهند؟؟؟ ایا با کاردانی و یا کارشناسی و یا ارشد غیر مرتبط هم میتوان این رشته را ادامه داد. ممنون میشم دقیق راهنمایی بفرمایید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام . رشته گیاهان دارویی در دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی ارائه میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 9. Avatar photo
  khandani
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

  سلام من کاردانی رشته گیاهان دارویی هستم .قصد ادامه تحصیل دارم .کجا این رشته رو میتونم بخونم می‌خوام کارشناسیشو بگیرم لطفا کمکم کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   امکان ادامه تحصیل در این رشته وجود ندارد.برای اشنایی با دوره ها و دانشگاه ها و رشته های شبیه این رشته تماس بگیرید

  • Avatar photo
   فاطمه
   ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۱

   سلام. حدودا ۶ دانشگاه این رشته را ارائه میدهند که سه دانشگاه غیرانتفاعی هست و سه دانشگاه روزانه که دو دانشگاه در استان ما یعنی مازندران هست دولتی صنعتی فناوری نوین آمل و غیرانتفاعی سنا ساری در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته .دولتی اراک و دولتی تربت حیدریه و غیرانتفاعی گیلان و ارومیه هم میدونم ارائه میده .میتونی دفترچه‌های انتخاب رشته امسال ببینی.

  • Avatar photo
   زهره
   ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۷

   سلام من خودمم رشته گیاهان دارویی هستم ولی در مقطع دبیرستان. شهرستان گرگان دانشگاه منابع طبیعی هستش. استان مازندران بابل هم هست.

   • Avatar photo
    maleki
    ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

    سلام وقت بخیر
    رشته گیاهان دارویی بدون کنکور هم می توانید شرکت کنید .
    جه کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷

  سلام من کاردانی رشته گیاهان دارویی از دانشگاه شریعتی با معدل پایین دارم فکر کنم معدل 13 14 میخوام کارشناسی مهندسی فناوری گیاهان دارویی دانشگاه شریعتی حسابی بخونم بعد بورسیه بگیرم ایا این رشته بورسیه کشورهای خارجی و داره؟ چه کشورهایی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقتتون بخیر بستگی به شرایط تحصیلی و فارغ اتحصیلی شما دارد جهت اطلاعات بیشتر باشماره ی مرکزتماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   مبینا
   ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام دانش آموز رشته گیاهان دارویی هستم . امسال دیپلم میگیرم زیر شاخه های رشته گیاهان دارویی چیست ؟وبازار کار این رشته چگونه است آیا کنکور دارد ؟یا خیر ؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

    سلام وقت بخیر
    برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید

 11. Avatar photo
  احسان رحیمی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام بنده احسان رحیمی هستم از رشته ی کشاورزی شاخه ی گیاهان دارویی معدل بالا در درس های کشت گیاهان دارویی کشت زعفران کشت ذرت و آبیاری مزارع همچنین دارای دانش فوق به رشته ی گیاهان دارویی و علاقه مند به این رشته هستم دنبال دانشگاه دولتی و منظمی هستم اگر توان کمک من را دارید روی شما حساب میکنم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام و درود احسان جان خیلی موفق باشد شما اگر سوالی در مورد رشته گیاهان دارویی بدون کنکور دارید می تونم کمکتون کنم.

   • Avatar photo
    حبیبی
    ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

    سلام وقتتون بخیر خدا بهتون قوت بده میخواستم بدونم رشته گیاهان دارویی که در موسسه غیرانتفاعی قدر گیلان تدریس میشه دارای مدرک معتبری هست؟ و تا چه مقطعی قابلیت ادامه تحصیل داره؟ تا دکترا امکان پیشرفت در این رشته در این به چه صورتی هست؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    Azadeh
    ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

    سلام
    ینده کارشناسی روانشناسی دارم،می تونم راحت ارشدگیاهان دارویی بخونم؟؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

     سلام وقت بخیر
     با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد جهت اطلاع از منابع آزمون و شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)