رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97 – 98

رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری
رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97 – 98 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 97 – 98 و لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

 تماس با شماره 9099072952 از کل کشور 

 تماس با شماره 9092305587 از استان تهران

تماس از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97 – 98

نظر به اینکه برخی از داوطلبان کنکور سراسری متأسفانه نتوانسته اند عملکرد مناسبی را در جلسه آزمون داشته باشند ، رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری فرصت مناسبی برای آنان می باشد و از طریق پذیرش بدون کنکور می توانند به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وارد شوند.

با توجه به اینکه امروزه ضرورت تحصیل در دانشگاه ها امری اجتناب ناپذیر می‌باشد و ورود به دانشگاه و تحصیلات دانشگاهی امری ضروری و نه همانند گذشته، تنها از روی میل و رغبت باشد، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با طرح ریزی و کسب مجوزهای لازم از وزارت علوم و تحقیقات، مجوز پذیرش دانشجو در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری را اخذ نموده‌اند. بنابراین بخشی از محدودیت‌های داوطلبان جهت ورود به دانشگاه‌های سراسری که تنها از طریق کنکور مسیر می‌گردید، برداشته شده است.

رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری در گرایش‌های متعددی می‌باشند که ظرفیت پذیرش آن‌ها بستگی زیادی به موسسات آموزش عالی خواهد داشت. لذا از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری دارند تقاضا می شود مطالعه دقیق دفترچه را در اولویت قرار دهند.

 

شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که قصد شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارند، لازم است ابتدا از دارا بودن شرایط ورود به این دانشگاه‌های بدون کنکور، اطمینان یابند.

  • آن دسته از داوطلبانی که در جلسه کنکور حضور داشته‌اند و کارنامه کنکور سراسری برای آن‌ها صادر گردیده است، می‌توانند بر اساس تاثیر معدل در کنکور خود در رشته‌هایی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، شرکت نمایند.
  • آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام کنکور سراسری شرکت نکرده اند و کارنامه برای آن‌ها صادر نگردیده است ، با پرداخت هزینه 18 هزار تومان از طریق سایت سازمان سنجش و پرداخت به صورت الکترونیک می توانند با پر کردن فرم تقاضای ورود به رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری نسبت به ثبت رشته‌های مورد علاقه خود بر اساس اولویت مد نظر خود اقدام نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند اخذ شماره پرونده و دریافت کد رهگیری، به منزله اتمام ثبت نام شما محسوب می‌گردد. و با دریافت این کد، می‌توانید نسبت به صحت ثبت نام خود اطمینان لازم را کسب نمایید.
  • داوطلبانی که به هر دلیلی در جلسه کنکور غائب بوده‌اند و در کنکور سراسری شرکت نموده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به ثبت نام در رشته‌های مورد نظر خود در بین رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام به انتخاب رشته بر اساس علاقه و اولویت‌های خود نمایند.
  • داوطلبانی که در جلسه کنکور حضور نداشته‌اند و یا غیبت داشته‌اند و متقاضی انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری در رشته‌های شناور هستند، نیازمند پرداخت هزینه می‌باشند و پس از آن می‌توانند در بین لیست رشته‌های بدون آزمون دانشگاه سراسری شرکت نمایند.

 

نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

با توجه به اینکه  کنکور سراسری هر ساله یک بار برگزار می‌گردد و داوطلبان در هر سال تنها یک بار امکان شرکت و ثبت نام در گروه‌های آزمایشی مختلف را خواهند داشت، در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور و در مهلت انتخاب رشته مرداد ماه، به داوطلبان فرصت ثبت نام در رشته‌های شناور (گروه آزمایشی هنر و گروه آزمایشی زبان‌های خارجه) داده خواهد شد.

داوطلبان متقاضی شرکت در رشته‌های گروه‌های مذکور که قصد انتخاب رشته در بین رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارند، می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که ثبت نام آن‌ها زمانی به ثبت خواهد رسید و زمانی می‌توانند از اتمام ثبت نام خود اطمینان یابند که کد پیگیری را دریافت نموده باشند.

تبصره مهم : چنانچه داوطلبان پس از اتمام ثبت نام متوجه اشکالات و اشتباهاتی در وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی خود شده‌اند، اکیداً از هر نوع مکاتبات با سایت سازمان سنجش خودداری نمایند و تنها با برقراری تماس با شماره‌های 9099072952 از سراسر کشور و همچنین 9092305587 از استان تهران نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

طبق آئین‌نامه و مقررات تعیین شده از طرف وزارت علوم و تحقیقات، چنانچه داوطلبان در ثبت نام برای رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری عمداً و یا سهواً این اطلاعات را اشتباهاً وارد نمایند و در جهت اصلاح آن گامی برداشته ندارند، حتی در صورتی که داوطلب در بین لیست رشته‌ های بدون آزمون دانشگاه سراسری پذیرفته شود، با دانشجوی خاطی مقرر با قوانین و مقررات برخورد خواهد گردید. لذا به کلیه داوطلبان توصیه می‌شود که در وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری نهایت دقت را داشته باشند.

 

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری

داوطلبان متقاضی ورود به رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ضمن مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و طی کردن مراحل ثبت نام، می‌توانند در بین لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری دست به انتخاب بزنند.

در رابطه با رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری با توجه به تعدد رشته ها در هر گروه آزمایشی و همچنین تعداد دانشگاه‌هایی که از طریق بدون آزمون دانشجویان خود را جذب می‌نمایند شامل تعداد فراوانی می‌باشند، داوطلبان تنها می‌توانند در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری دست به انتخاب بزنند که بر اساس سوابق تحصیلی آن‌ها مجاز به انتخاب رشته می‌باشند.

نحوه محاسبه و مجوز انتخاب رشته با توجه به نمره خام در رشته های مختلف محاسبه می‌گردد و جهت اطلاع از نحوه محاسبه سوابق تحصیلی برای ورود به رشته های بدون کنکور سراسری می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما در هر ساعت از شبانه روز حتی ایام تعطیل، آماده خدمت رسانی به شما داوطلبان محرتم می‌باشند.

 

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97 – 98ثبت نام دانشگاه دولتی به شرط معدل و لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 از سراسر کشور و 9092305587 از استان تهران پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

کانال اعلام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97-98
کانال اعلام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97-98

 

مطالب مرتبط

نحوه ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه شاهد

کارنامه رتبه های زیر هزار کنکور تجربی 97

انتخاب رشته کنکور سراسری

دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

شهریه دانشگاه پردیس خودگرادن

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری