ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ در دو نوبت ورودی مهر و بهمن ماه انجام می شود. داوطلبانی که علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی بدون شرکت در آزمون سراسری می باشند، باید با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور، از فرایند نام نویسی و نحوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مطلع شوند. لازم به ذکر است زمان نام نویسی نیمسال اول تحصیلی (ترم مهر) 18 تا 23 مرداد ماه بوده است و افراد جامانده می توانند برای نیمسال دوم تحصیلی (بهمن) اقدام نمایند. گفتنی است ثبت نام در ترم بهمن از ۱۴۰۲/9/30 آغاز شده است و تا ۱۴۰۲/10/10 ادامه خواهد داشت. همچنین با توجه به اینکه هنوز مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی اعلام نشده است توصیه می کنیم افراد متقاضی، ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند. 

با توجه به مندرجات دفترچه کنکور سال ۱۴۰۲، ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تنها در زمان مقرر ممکن می باشد؛ علاوه بر این لازم به ذکر است که متقاضیان ثبت نام باید حتما قبل از انجام نام نویسی اقدام به مطالعه دقیق دفترچه کنند تا نسبت به شرایط و سهمیه های این آزمون اطلاع دقیق داشته باشند، در صورت که امکان مطالعه دفترچه را ندارید می توانید با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ ضمن کسب اطلاع دقیق از مفاد دفترچه ثبت نام خود را به مشاورین ایران تحصیل بسپارید.

ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی هر ساله برای کلیه متقاضیان و علاقمندان امکان پذیر است. افراد متقاضی بعد از بررسی شرایط پذیرش، باید اقدامات لازم جهت ثبت نام دانشگاه های دولتی و دیگر مراکز دانشگاهی را انجام دهند. علاوه بر این اطلاع از مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی بسیار اهمیت دارد تا افراد علاقمند فرصت تحصیل در دانشگاه را از دست ندهند.

همانطور که پیشتر از این نیز اشاره کردیم ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی در هر سال طی دو مرحله انجام می شود. داوطلبانی که مایل هستند در دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و مجازی تحصیلات خود را ادامه دهند، می توانند با توجه به آخرین مدرک خود در ثبت نام بدون کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ شرکت نمایند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید بدون شرکت در کنکور، در دانشگاه های سراسری و یا آزاد ادامه تحصیل دهید، برای اطلاع بیشتر از چگونگی پذیرش با معدل و سوابق تحصیلی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

انتخاب رشته بدون کنکور سازمان سنجش در سال تحصیلی 1402-۱۴۰۲ در دو نوبت مهر و بهمن می باشد که زمان ثبت نام در نیمسال اول تحصیلی از 18 تا 23 مرداد ماه بود و ثبت نام نیمسال دوم از تاریخ 30 آذر لغایت 10 دی ماه است.

متقاضیان توجه داشته باشند که مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی محدود می باشد. به همین دلیل سعی کنید در زمان تعیین شده برای تکمیل فرایند نام نویسی اقدام نمایید.

نکته مهم اینکه امکان ثبت نام و پذیرش بر اساس معدل، برای دانش آموزان پایه دوازدهم نیز وجود خواهد داشت اما دانش آموزان پایه دوازدهم در صورتی می توانند در ثبت نام بدون کنکور شرکت نمایند که مدرک دیپلم خود را حتما تا شهریور ماه دریافت نموده باشند.

مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

🔗 برای اطلاع از نحوه برطرف کردن مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی بر روی لینک کلیک نمایید. 

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری تحت شرایط و ضوابط خاصی برای متقاضیان صورت می گیرد. در حقیقت، شرایط پذیرش با سوابق تحصیلی آن قدر مهم هستند که در صورت عدم برخورداری از موارد اعلام شده در دفترچه ارائه شده از سوی سازمان سنجش، نمی توانید در فرایند ثبت نام شرکت کنید. در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شده است. 

شرایط عمومی ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

✔️پیروی از جمهوری اسلامی و اعتقاد به دین اسلام

✔️نداشتن فساد اخلاقی

✔️نداشتن سوء سابقه 

✔️نداشتن عضویت یا وابستگی به گروه های معاند و ضد نظام و اسلام

✔️عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر

✔️نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی

✔️نداشتن فساد اخلاقی

 

شرایط اختصاصی ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

✔️ارائه تعهد جهت ادامه تحصیل در یکی از رشته های محل قبولی

✔️نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

✔️ارائه مدرک دیپلم نظام قدید یا جدید و یا ارائه مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی (برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند.)

✔️ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام جدید برای رشته های کاردانش، هنرستان، فنی حرفه ای و نظری (برای افرادی که می خواهند در مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.)

✔️تفاوت درصد اعمـال معدل کتبی، در شرایطی که نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی متفاوت باشد.

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه بر اساس معدل

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه بر اساس معدل و سوابق تحصیلی به شرح زیر هستند:

📂 فایل اسکن شده مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول خدمت سربازی

📂 فایل اسکن شده اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

📂 فایل اسکن شده اصل و یا گواهی مدرك پیش‌ دانشگاهی که امضا مدیر مدرسه و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش را داشته باشد.

📂 فایل اسکن شده گواهی دریافت مدرك كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرك دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرک پیش‌ دانشگاهی هستند.

📂 فایل اسکن شده تائیدیه تحصیلی

📂 فایل اسکن شده عكس پرسنلی 4×3 با زمینه سفید

📂 فایل اسکن شده شناسنامه و کارت ملی 

📂 تعهد نامه برای ثبت نام نهایی

🔗 برای آشنایی با  ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید. 

مراحل ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 

کلیه داوطلبان جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت نام باید منتظر انتشار اطلاعیه ای از طرف سایت سازمان سنجش آموزش کشور باشند. پس از اعلام سازمان سنجش، شما عزیزان می توانید به صورت اینترنتی، فرایند ثبت نام را انجام دهید. البته دقت داشته باشید که فرآیند و نحوه ثبت نام جهت پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، برای هر کدام از دو نیمسال اول و دوم کاملاً یکسان می باشد. 

داوطلبان گرامی می بایست پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور و با توجه به مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی برای انجام فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته در دانشگاه های دولتی و سایر دانشگاه ها یعنی پیام نور، غیرانتفاعی، شبانه و پردیس خودگردان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org اقدام نمایند.

در ادامه به مراحل نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری می پردازیم.

✔️ ابتدا جهت ثبت نام دانشگاه بر اساس معدل کتبی مقطع سوم متوسطه باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

✔️سپس از منوی موجود در سمت راست سایت سازمان سنجش گزینه سراسری را انتخاب کنید.

✔️برای اطلاع از رشته ها و دانشگاه های موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه با سوابق سال سوم حتما دفترچه راهنما را دانلود کنید.

✔️بخش های مختلف مندرج در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی از جمله لیست رشته های بدون کنکور، مدارک و همین طور شرایط ثبت نام مطابق سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری را با دقت بالایی مورد مطالعه قرار دهید.

✔️بعد از پیدا کردن کد رشته محل های مورد علاقه تان به سامانه در نظر گرفته شده برای ثبت نام مراجعه کنید.

✔️بعد از واریز وجه ثبت نام، اقدام به تهیه کارت اعتباری ثبت نام بر طبق سوابق تحصیلی کنید.

✔️پس از این مراحل عکس خود را در سایت انتخاب رشته آپلود نمایید.

✔️پس از آپلود و بارگذاری عکس، در مرحله بعد به پر کردن فرم انتخاب رشته با حداکثر یکصد کد رشته محل اقدام کنید.

✔️ در پایان کد پیگیری شانزده رقمی و شماره پرونده شش رقمی ثبت نام را دریافت نمایید و تا زمان اعلام نتایج آن را در نزد خود داشته باشید.

نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی

همان طور که اشاره شد شما عزیزان باید برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری، مراحل نام نویسی را را با دقت تکمیل کنید. در ادامه راهنمای تصویری و گام به گام ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی را بررسی می کنیم. 

1️⃣ در مرحله اول، شما عزیزان باید در مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی وارد سایت sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه « سراسری » را انتخاب کنید.

سایت سنجش و ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

2️⃣ در مرحله دوم  باید گزینه « سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال ۱۴۰۲ » را انتخاب نموده و پیش از انتخاب رشته نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام کنید. برای پرداخت هزینه باید از منوی سمت راست گزینه « خرید کارت اعتباری » کلیک کنید.

خرید کارت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

3️⃣ در این قسمت، باید بر روی عبارت « سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ » کلیک کرده و گزینه « تایید و ادامه » را انتخاب کنید.

مراحل نام نویسی دانشگاه با معدل

4️⃣ در مرحله بعدی، باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده و در نهایت گزینه « تایید و ادامه » را انتخاب نمایید.

ورود اطلاعات برای نام نویسی با معدل

5️⃣ در این مرحله کدی به عنوان سریال خرید به شما ارائه می شود که آن یادداشت کرده و حتما نزد خود نگه دارید. پس از یادداشت رمز، باید اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد کرده و سپس بر روی عبارت پرداخت کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

6️⃣ پس از پرداخت هزینه، مجددا باید به صفحه اول بازگردید و هم اکنون گزینه « ثبت نام جدید » را انتخاب کنید. سپس سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کرده و در نهایت گزینه « تایید » را انتخاب نمایید. 

ثبت نام دانشگاه بر اساس معدل

🔗 برای آشنایی با دانشگاه های بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی

آشنایی با ضریب هر درس و تأثیر آن در پذیرش دانشگاه بر اساس معدل، می تواند راهنمای خوبی برای داوطلبان باشد، زیرا می توانند با پی بردن به اهمیت ضریب اختصاص یافته به هر درس، برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند. به همین دلیل در ادامه جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی را ارائه کرده ایم. 

گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک علوم تجربی ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان های خارجی 100 100 100 100 100

 

قوانین پذیرش ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

با توجه به این که سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام تمامی داوطلبان می نماید، این سازمان در واقع اطلاعات ثبت نامی هر یک از داوطلبان را ذخیره نموده و در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد داد. برای پذیرش هر یک از داوطلبان بر اساس معدل، داوطلبانی که بالاترین معدل را کسب کرده اند، در اولویت قرار می گیرند و می توانند وارد پروسه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی شوند. 

آنچه در این رابطه حائز اهمیت خواهد بود، ظرفیت تعیین شده برای هر یک از رشته ها می باشد. داوطلبانی که در هر یک از رشته های مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند اما لازم به ذکر است در صورتی به اعتراض آنان رسیدگی خواهد شد که از شرایط لازم برخوردار باشند.

افزون بر این دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در صورتی مجاز به مصاحبه با داوطلبان خواهند بود که در رشته هایی ثبت نام نموده باشند که دارای شرایط خاص باشند. در غیر این صورت دانشگاه هایی که تخلف نموده اند باید پاسخگو باشند. متقاضیان در بین تمامی انتخاب های خود تنها امکان پذیرش در یکی از دانشگاه ها و رشته ها را دارند. 

 

📢 اطلاعیه 📢

آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1400 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام، می توانند رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه مهر ماه و یا بهمن ماه را که شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی می شوند، انتخاب کنند.

قوانین پذیرش و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

🔗 برای اطلاع از نحوه ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در هنگام انتخاب رشته های بدون آزمون ممکن است داوطلبان اطلاع کافی از رشته های ارائه شده در سال جاری نداشته باشند و دچار خطا شوند.  بنابراین لازم است قبل از شروع فرایند نام نویسی، حتما رشته های ارائه شده را بررسی نمایید. بر همین اساس در ادامه رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری را معرفی خواهیم کرد. 

رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی ریاضی
کاردانی کارشناسی
کاردانی معماری مهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمران مهندسی برق
کاردانی فنی مکانیک مهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت مهندسی معماری
کاردانی نقشه برداری مهندسی پزشکی
کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندسی شیمی
کاردانی فنی الکترونیک مهندسی صنایع
کاردانی فنی صنایع مهندسی عمران
کاردانی فرآوری مواد معدنی راضیات و کاربرد ها
کاردانی کار های عمومی ساختمان مهندسی نساجی
کاردانی معماری سنتی فیزیک
کاردانی شهرسازی فیزیک مهندسی
کاردانی آمار مهندسی مواد و متالوژی
کاردانی مخابرات مهندسی مکانیک بیوسیستم
کاردانی بهره برداری پالایش گاز مهندسی پلیمر
کاردانی فنی جوشکاری علوم کامپیوتر
مهندسی شهرسازی
مهندسی بهره برداری راه آهن
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
معماری داخلی
مهندسی انرژی
مهندسی معدن
مهندسی ماشین های صنایع غذایی
آمار و سنجش آموزشی
ایمنی صنعتی
مهندسی هوافضا
مهندسی نفت
مهندسی نقشه برداری
مهندسی خط و سازه های ریلی
مهندسی حرفه ای کامپیوتر
چند رسانه ای
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
مهندسی حرفه ای معماری
مهندسی ماشین های ریلی
مهندسی پلیمر
رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی علوم تجربی
کاردانی کارشناسی
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر زمین شناسی
کاردانی امور زراعی و باغی علوم دامی
کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی علوم و مهندسی باغبانی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری علوم و مهندسی خاک
کاردانی تکنولوژی مواد غذایی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی شیمی آزمایشگاهی علوم و مهندسی جنگل
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی علوم و مهندسی صنایع غذایی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی زیست شناسی گیاهی
کاردانی تولید و فرآوری خرما شیمی محض
کاردانی بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانواده زیست شناسی سلولی و مولکولی
کاردانی بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری ها زیست فناوری
کاردانی بهداشت حرفه ای شیمی کاربردی
کاردانی مامایی علوم و مهندسی محیط زیست
کاردانی اتاق عمل مهندسی اقتصاد کشاورزی
کاردانی هوشبری مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
زیست شناسی جانوری
مهندسی طبیعت
مهندسی علوم دامی
مهندسی فضای سبز
مهندسی گیاه پزشکی
میکروبیولوژی
مهندسی صنایع مبلمان
مهندسی صنایع چوب
علوم و مهندسی شیلات
اقیانوس شناسی
زیست شناسی دریا
بهداشت و بازرسی گوشت
رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی علوم انسانی
کاردانی کارشناسی
کاردانی امور دولتی حسابداری
کاردانی حسابداری حقوق
کاردانی مدیریت بازرگانی روانشناسی
کاردانی امور مالی و مالیاتی علوم سیاسی
کاردانی مدیریت صنعتی مدیریت بازرگانی
کاردانی بیمه علوم ورزشی
کاردانی امور بانکی مدیریت دولتی
کاردانی گردشگری زبان و ادبیات فارسی
کاردانی علوم قضایی اقتصاد
کاردانی تربیت معلم قرآن کریم مشاوره
کاردانی هتلداری مدیریت صنعتی
کاردانی امور فرهنگی زبان و ادبیات ترکی آذری
کاردانی خدمات اداری فلسفه و کلام اسلامی
کاردانی صنعتی کاربردی ادیان و عرفان
تاریخ و تمدن ملل اسلامی
علوم قرآن و حدیث
روابط عمومی
علوم تربیتی
فقه و مبانی حقوق اسلامی
مددکاری اجتماعی
مدیریت امور بانکی
مدیریت بازرگانی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
تاریخ
جامعه شناسی
جغرافیا
روزنامه نگاری
زبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسی
علم اطلاعات و دانش شناسی
گردشگری
مدیریت امور گمرکی
مدیریت بیمه
مدیریت مالی
مدیریت کسب و کار
باستان شناسی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
زبان و زبان شناسی
مطالعات خانواده
ادیان و مذاهب
تاریخ اسلام
فقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفی
فقه و حقوق شافعی
فلسفه و عرفان اسلامی
شیعه شناسی
رشد و پرورش کودکان پیش دبستانی
مردم شناسی
فلسفه
معارف اسلامی و اخلاق
معارف اسلامی و ادیان
معارف اسلامی و تاریخ
معارف اسلامی و علوم تربیتی
معارف اسلامی و علوم قرآنی
معارف اسلامی و کلام
زبان و ادبیات کردی
ایران شناسی
رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی هنر
کاردانی کارشناسی
کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی عکاسی
کاردانی گرافیک ارتباط تصویری
کاردانی انیمیشن طراحی لباس
کاردانی هنر سفالگری نقاشی
کاردانی طراحی پوشاک تلویزیون و هنرهای دیجیتالی
کاردانی باستان شناسی طراحی صنعتی
کاردانی هنر های تجسمی گرافیک طراحی و ساخت طلا و جواهر
فرش
مرمت آثار تاریخی
نقاشی ایرانی
هنر اسلامی
عکاسی
طراحی پارچه
کتابت و نگارگری
بازیگری
سینما
نوازندگی موسیقی ایرانی
نوازندندگی موسیقی جهان
مرمت بناهای تاریخی
هنر های صناعی
نمایش عروسکی
صنایع دستی
ادبیات نمایشی
تولید سیما
طراحی صحنه
کارگردانی تلویزیون
مجسمه سازی
آهنگ سازی
رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی زبان های خارجی
کاردانی کارشناسی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامی
زبان روسی
زبان و ادبیات فرانسه
زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی

 

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه چگونه است؟

بر اساس مصوبات تعیین شده 25 درصد ظرفیت هر یک از کد رشته محل ها برای خانواده های همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان اختصاص داده شده است که میزان سهمیه هر کدام از مشمولین به شرح زیر است:

✅ 5 درصد ظرفیت تعیین شده برای پذیرش در هر رشته ای مربوط به جانبازان زیر 25 درصد می باشد که برای همسر و فرزندان آنان تعیین شده است.

✅ 5 درصد سهمیه پذیرش در هر رشته ای برای افراد دارای سهمیه ستاد کل نیروهای مسلح، داوطلبان بسیجی و جهاد سازندگی اختصاص خواهد داشت.

✅ چنانچه ظرفیت تعیین شده برای سهمیه 25 درصدی خانواده های ایثارگران تکمیل نشود، ظرفیت خالی مانده و باقی مانده را می توانند مشمولین سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده نمایند.

✅ در صورتی ظرفیت تعیین شده مشمولین سهمیه های ایثارگران و جانبازان برای هر یک از رشته ها تکمیل نشود، سایر داوطلبان می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه با معدل در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 

شما داوطلبان عزیز برای دریافت اطلاعات جامع در رابطه با تمامی مندرجات داخل دفترچه، بهتر است که دفترچه کنکور را دانلود کرده و آن را به خوبی مطالعه کنید. البته لازم به ذکر است که برخی از اطلاعات این دفترچه ممکن است تغییر کند. لذا باید دفترچه مربوط به سال تحصیلی که در آن درس می خوانید را انتخاب نموده و مطالعه نمایید. با دانلود و مطالعه این دفترچه می توانید یک شناخت کلی نسبت به شرایط و نحوه ثبت نام و … به دست آورید. 

 

 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی  دانشگاه سراسری مهر ماه ۱۴۰۲ دانلود دفترچه
 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری بهمن ۱۴۰۲
دانلود دفترچه 
 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری بهمن ماه 1400 دانلود دفترچه

 

🔗 برای کسب اطلاع از شرایط انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

اهمیت اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون آزمون

اطلاع از دانشگاه های پذیرنده دانشجو در دوره بدون کنکور از جمله مواردی است که در مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی نباید از آن غافل شد. شاید بپرسید دلیل اهمیت اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون آزمون چه می تواند باشد؟ باید بگوییم که شناخت این دانشگاه ها از جهت مسافت محل تحصیل تا محل زندگی، امکانات رفاهی مختلف از جمله خوابگاه، سالن ورزشی و غیره اهمیت زیادی چه برای داوطلبان و چه برای والدین آن ها دارد.

به این جهت که هر فرد باید با اطلاع از این موارد و تطبیق آن ها با شرایط زندگی خود اقدام به تحصیل در دانشگاه نماید تا مشکلی برای وی به وجود نیاید. پس همواره بعد از شناخت کامل دانشگاه ها و اوضاع تحصیل در آن ها، اقدام به گزینش این مراکز دانشگاهی در دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون نمایید. بهترین و مطمئن ترین راه شناخت دانشگاه های پذیرنده چه از جهت رتبه علمی آن ها و چه از نظر موارد ذکر شده، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی خبره و ماهر است که بتوانند در این مسیر شما را یاری کنند. 

مشاوره انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

📌 شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲:

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا ۱۴۰۲ شاخه نظری نظام “سالی واحدی” یا “ترمی واحدی” و همچنین نظام آموزشی جدید 3-3-6 رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی صادر شده است.

📌 ثبت‌ نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور تمدید شد:

 با توجه به درخواست های پذیرفته شدگانی که موفق به ثبت نام در تاریخ مقرر نشده بودند، بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور مهلت ثبت نام تا تاریخ هشتم بهمن ماه سال جاری تمدید شده است.

📌 نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی اعلام شد:

نتایج تکمیل ظرفیت دوره کاردانی پیوسته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سامانه  www.azmoon.org  قرار گرفت.

خلاصه مطلب 📝

در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی آشنا کنیم. به خاطر داشته باشید که در زمان ثبت نام اطلاع داوطلبان از رشته های مورد پذیرش ارائه شده در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی اهمیت بسیاری دارد.

نکته قابل توجه اینکه افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های سراسری بدون شرکت در آزمون، لازم است از مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی مطلع شوند تا شانس تحصیل در دانشگاه را از دست ندهند.

بنابراین دقت داشته باشید علاوه بر اطلاع از فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از طریق دفترچه ثبت نام، کمک و راهنمایی مشاوران تحصیلی نیز نقش به سزایی در قبولی شما خواهد داشت.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما سودمند بوده باشد. شما همراهان گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید و با مشاوران کارآزموده ایران تحصیل در ارتباط باشید. همچنین شما عزیزان می توانید سوال خود را در انتهای این مقاله به صورت کامنت بنویسید تا کارشناسان مجرب ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

4.5/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داطلبان نظام قدیم در چه صورتی می توانند در ثبت نام رشته های بدون کنکور شرکت نمایند؟

داوطلبان نظام قدیم در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و داشتن سایر شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام می توانند برای نام نویسی اقدام نمایند.

پذیرش براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ چگونه انجام می گیرد؟ 

پذیرش براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ برای دوره اول به صورت غیرحضوری و برای مرحله دوم احتمالا به صورت حضوری انجام می شود.

برای ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ دانشگاه های سراسری به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

انجام ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش صورت خواهد پذیرفت.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  مریم
  ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۸

  سلام وقتتان بخیر بنده بیش از دو سال از فارغ التحصیل دکتری دانشگاه روزانه ام گذشته. آیا مجدد می توانم در رشته های بدون آزمون دانشگاه های روزانه ثبت نام کنم؟ معدل دانشگاهی نیز علاوه بر معدل دیپلم در این نوع پذیرش موثر است؟ پذیرش در دستگاه های دولتی در این رشته ها جهت تعهد خدمت بعد از فارغ التحصیل حتمی است؟ا(این رشته ها جز رشته هایی است که استخدامی آن صد در صدی است یا خیر؟) با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای قبولی باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. Avatar photo
  Zara
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام سایت ثبت نام برای دانشگاه سراسری و آزاد با سوابق تحصیلی یکی است؟یعنی همون سنجش؟ یا از سایت های جدا باید اقدام کرد؟زمان ثبت نام هرکدام هم جدا هست یا نه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر.
   سایت ثبت نام برای هر کدام مجزا و متفاوت هست و تایم های متفاوتی هم دارند.

 3. Avatar photo
  Mina
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام وقت بخیر امکانش هست طبق تجربه بگید که آیا من شانسی دارم با معدل کل ۱۷،۷۷ و معدل کتبی ۱۳،۴۸ در رشته انسانی امکان قبول شدن در دانشگاه سراسری یا آزاد با رنکینک بالا رو در رشته هایی مثل مالتی مدیا،مترجمی زبان یا مهندسی کامپیوتر داشته باشم یا نه؟ اصلا شانسی برای سراسری(در شهر تهران)دارم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر.
   شانس شما متاسفانه کمی پایین است ولی باز هم به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.

 4. Avatar photo
  مصیب
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام
  من دانشگاه روزانه با سوابق تحصیلی قبول شدم ولی چرا دانشگاه هنوز اطلاعیه ثبت نام غیر حضوری یا حضوری رو نمی زنه

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با ثبت نام شما ابتدا باید در دانشگاه پذیرفته شده مدارکتان را بارگذاری بفرمایید وثبت نامتان را غیرحضوری با کد دانشجویی موقت انجام بدهید .اگر ثبت نام انجام نشد مراجعه حضوری به دانشگاه مورد نظر داشته باشید .لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo
  Ati
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام من قبول شدم. ولی دانشگاهی ک قبول شدم هنوز اطلاعیه ثبت نام نزاشته. چطور باید ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقتتون بخیر برا دریافت اطلاعات از چگونگی ثبت نام و مدارک مورد نیاز با ما تماس بفرمایید

 6. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام، برای من نتیجه دانشگاه زده مردود اما تو بند توضیحات این نوشته :
  کد 32) داوطلب گرامي! وضعيت شما در رشته هاي پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي کارداني دانشگاه هاي علوم پزشکي در دست بررسي مي باشد، براي اطلاع بيشتر به توضيحات مندرج در اطلاعيه اعلام اسامي پذيرفته شدگان مراجعه نمائيد.
  منظورش نفهمیدم یعنی چی!؟ باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام وقتتون بخیر این موضوع باید تحت برسی مشاورین ما قرار بگیرد برای دریاف اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 7. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام، برای من نتجه دانشگاه زده مردود اما تو بند توضیحات این نوشته :
  کد 32) داوطلب گرامي! وضعيت شما در رشته هاي پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي کارداني دانشگاه هاي علوم پزشکي در دست بررسي مي باشد، براي اطلاع بيشتر به توضيحات مندرج در اطلاعيه اعلام اسامي پذيرفته شدگان مراجعه نمائيد.
  منظورش نفهمیدم یعنی چی!؟ باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام
   اگر نوشته مردود
   متاسفانه قبول نشدید و کار خواصی نباید بکنید

 8. Avatar photo
  سیده سعیده رضوی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام من در پذیرش بدون کنکور بهمن ماه در رشته ادبیات انگلیسی با معدل کتبی دیپلم 14/77ثبت نام کردم و رشته دیپلم هم ریاضی فیزیک هست.ولی در اعلام نتایج نوشته مردود میخواستم لطفاً مجددا بررسی کنید.خانه دار هستم و خیلی مایلم در این رشته تحصیل کنم.لطفا

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام
   شرایط تون باید مورد بررسی قراربگیرد می تونید برای ترم مهرماه اقدام کنید

 9. Avatar photo
  حسن
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام وقت بخیر
  حداقل معدل برای رشته‌های زبان بدون کنکور حدودا چقدر هست؟ (دیپلم تجربی)

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام دوست گرامی
   حداقل معدل شما برای ورود به دانشگاه های ازاد در رشته زبان 18به بالا بهتر است.

  • Avatar photo
   بارانی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام ببخشید من مهندسی برق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم
   نظام قدیم هستم
   اعشار معدلم رو دقیقا یادم نبود و به مدرکم دسترسی نداشتم
   در حد چند صدم یکیشون رو پایینتر و یکیشون رو بالاتر زدم
   آیا به نظرتون برای اون چند صدم مشکلی پیش میاد یا باید کاری انجام بدم؟

   • Avatar photo
    tahmasebi
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

    سلام دوست عزیز برای درصدی که کمتر وارد کردید مشکلی نخواهید داشت اما برای درصد بالاتر ممکن است دانشگاه از شما نپذیرد.

 10. Avatar photo
  عباس
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۲

  سلام
  کی قراره اعلام نتایج پذیرفته شدگان بدون کنکور
  تو سایت منتشر بشه
  دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری باهم سایت باز میشن؟؟؟
  اطلاعی دارید که برای مقطع کارشناسی تو دانشگاه آزاد
  که سایت باز میکنن
  اعلام نتیجه ببینیم
  ؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام وقت بخیر
   ثبت نام دانشگاه ازاد در بهمن ماه اجرا شده است و اعلام نتیجه معمولا در بهن ماه است.

 11. Avatar photo
  مهدی
  ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام خسته نباشيد
  يه سوال دارم گفتند اسامی پذیرفته شدگان در بدون کنکور تو دانشگاه ها
  تا اواخر دی اعلام میشه
  اگه تو دانشگاه قبول بشیم
  بلافاصله میتونیم برای معافیت تحصیلی اقدام کنیم
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  سپاس

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر.
   بلافاصله بعد از پذیرش در دانشگاه نامه میبرید برای پلیس +10 که معافیتتان انجام شود.

   • Avatar photo
    هانیه
    ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

    سلام وقت بخیر نتایج با سوابق تحصیلی بهمن ماه کی اعلام میشه؟؟؟؟؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

     سلام وقت بخیر
     احتمالا تا آخر هفته نتایج اعلام بشه

 12. Avatar photo
  علی
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  چرا در فرم ثبت نام و انتخاب رشته هرچه معدلم رو میزنم قبول نمیکنه و میگه که باید اعشار و صحیح نوشته شود ممنون میشم اگر کمک کنین

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

   باسلام و احترام در ثبت نام سوابق تحصیلی معدل باید به صورت دقیق در کادر مخصوص پر شود توصیه میگردد حتما با سیستم انجام شود

 13. Avatar photo
  Razeghi
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام وقت بخیر
  می خواستم بدونم امتیازی برای دانش آموزانی که در المپیادها رتبه آورند موقع پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نظر گرفته میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام وقت بخیر
   پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بر مبنای معدل داوطلب میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 14. Avatar photo
  مبینا
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام من معدل کتبیم ۱۲.۴۷ و معدل دیپلم ۱۷.۸۴ ایا شانس قبولی در دانشگاه روزانه دارم یا خیر

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با قبولی رشته ودانشگاه های صرفا براساس سوابق تحصیلی یکسری شرایط باید بررسی شود از جمله نوع رشته .دانشگاه .نوع مقطع .معدل و….لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر
   شانس شما پایین است چون معدل کتبی نهایی تاثیر 40 درصدی دارد و پیشنهاد ترمیم معدل را به شما میکنم.

 15. Avatar photo
  مهدی
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام عرض ادب/ برای پذیرش براساس سوابق تحصیلی دوباره مجدد برای بهمن ماه ۱۴۰۱ اطلاعیه اومده که کاردانی بهداشت عمومی مبارزه با بیماری ها می خواد استان مون.
  سوالم اینه : دیپلم تجربی دارم که لازمه پذیرش در بهمن ماه اعلام کردن : زیرگروه تجربی باشه.
  سهمیه نهایی: ایثارگران ۵درصد
  معدل کل نهایی: ۱۵/۵۳،معدل کل دیپلم: ۱۷/۷۲
  دیپلم :تجربی/ چقدر شانس پذیرش دارم؟ که در دهه سوم دی که نتایج میاد پذیرش و قبول شوم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شانس قبولی شما به عوامل متعددی بستگی دارد مانند سهمیه ، بومی گزینی ، تعداد ظرفیت و …
   برای بررسی دقیق شرایطتون میتوانید با ما تماس حاصل کنید.

   • Avatar photo
    مهدی
    ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

    سلام بله متوجه ام. میشه کمک کنید شانس ام چطور هست؟
    سهمیه ام که: ایثارگران ۵درصد هست
    بومی گزینی هست که من در جزء بوم استان هستم
    تعداد ظرفیت : ۳تا -جنسیت :مرد می خوان.
    با توجه به این عوامل و معدل و …
    بهمن ماه در این رشته قبول می شوم؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی شانس پذیرش و قبولی شما حدودا متوسط هست.
     به طور دقیق نمیشه مشخص کرد.

 16. Avatar photo
  کاظمی
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام وقت بخیر برای رشته ی حقوق پیام نور با معدل کل 18 و 37 و معدل کتبی 16و20 امکان قبولی هست 8 نفر میخواد بعد برای اون قسمتی که نوشته چنانچه در آزمون سراسری 1401 شرکت کردید شماره پروندتونو بنویسید اگه اونجا رتبمون خوب باشه تاثیر داره توی قبولی یا نه؟ خیلی ممنونم خسته نباشید

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   باسلام و احترام در ثبت نام سوابق تحصیلی موارد زیادی در قبولی شما موثر میباشد

 17. Avatar photo
  علی
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام
  ببخشید من با معدل کتبی 16.06 میتونم رشته مهندسی معماری بخونم؟
  و الان تو دانشگاه پیام نور هستم کی باید انصراف بدم تا بتونم برای این رشته ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.بستگی به واحد مقصد و ظرفیت پذیرش دارد.برای انصراف از تحصیل شرایط بیشتری باید بررسی شود.

   • Avatar photo
    علی
    ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

    از کجا درباره ی شرایط انصراف از دانشگاه آگاه بشم؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

     سلام وقت به خیر
     میتوانید مقاله های موجود در سایت ایران تحصیل را مطالعه نمایید.

 18. Avatar photo
  امیرسینا
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۶

  سلام خسته نباشید وقت بخیر
  من دانشجو انصرافی هستم الان میخوام بر اساس سوابق تحصیلی دوباره انتخاب رشته‌کنم آیا میتونم دوباره همون رشته‌ای که انصراف دادم رو تو همون دانشگاه انتخاب کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام دوست عزیز بله شما این امکان رو دارید، به شرطی که مشکلی برای خدمت سربازیتون ایجاد نکنه.

 19. Avatar photo
  محمدی
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۵

  باسلام وقت شما بخیر، بنده مهر1400 دانشگاه روزانه قبول شدم اما اردیبهشت امسال بدلیل عدم علاقه به رشتم انصراف دادم،
  می خواستم بدونم می توانم بهمن ماه رشته های بدون کنکور روزانه روانتخاب کنم واینکه اگه قبول شم نباید جریمه دانشگاه بدهم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام
   نه مشکلی نیست

   • Avatar photo
    محمدی
    ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

    ممنون از پاسخگویی شما

 20. Avatar photo
  Helena
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام.خسته نباشید
  بهمن ماه دانشگاه های ازاد هم‌ پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی میزارن؟بر اساس ازمون‌چطور؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دانشگاه ازاد هم براساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد هم براساس ازمون .دررابطه با شرایط پذیرش باید یکسری شرایط بررسی شود از جمله نوع رشته .دانشگاه .معدل و….که شرایط پذیرش براساس سوابق تحصیلی وبا کنکور متفاوت است لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 21. Avatar photo
  Atii
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام خسته نباشید
  خبری از پذیرش بهمن ماه نشد؟!
  امکانش هست امسال پذیرش نداشته باشن؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام
   بستگی به دانشگاه و رشته موردنظرتون داره
   هرسال ممکنه تغییر کنه
   نیمه دوم اذر قراره بیاد

   • Avatar photo
    Atii
    ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

    رشته طراحی پوشاک میخواستم ثبت نام کنم

    • Avatar photo
     مشاور بهروزی
     ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

     سلام روزتون بخیر جهت انتخاب و بررسی دانشگاه ها تماس حاصل فرمایید

 22. Avatar photo
  امیرسینا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام خسته نباشید
  کاش کسی تماسی با سازمان سنجش داشته باشه که بالاخره پذیرش بر اساس سوابق بهمن ماه میاد نمیاد همه توی بلاتکلیفی موندیم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام
   صبرکنید تا چند وقت آینده میاد

 23. Avatar photo
  مهران
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  با سلام و عرض ادب و احترام ، بنده این مهرماه دانشگاه دولتی قبول شدم و مرحله ثبت نام رو هم طی کردم ولی انتخاب واحد نکردم روز یعد ثبت نام انصراف دادم میخواستم ببینم من برا ترم بهمن از انتخاب رشته در سوابق تحصیلی محروم میشم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مشکلی از جهت ثبت نام برای ورودی بهمن دانشگاه آزاد وجود ندارد.

 24. Avatar photo
  Ati
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام با معدل کل دیپلم 15.69 و و کتبی 11 میتونم خرم آباد یا بروجرد زبان شناسی قبول شم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شانس قبولیتون خیلی بالا نیست.

 25. Avatar photo
  مهران
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

  سلام و عرض ادب بنده مهرماه ۱۴۰۱ ثبت نام کردم بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم ولی چون راهش دور بود انصراف دادم میخواستم ببینم میتونم دوباره برا بهمن دوباره ثبت نام کنم یا دیگه محروم شدم ؟ و دیگه نمی تونم برا دولتی ثبت نام کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله مجددا میتونید اقدام و ثبت نام کنید.
   دولتی هم میتونید.

 26. Avatar photo
  امیرسینا
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من پارسال ۲۳ بهمن از دانشگاه انصراف دادم آیا امسال پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه میتونم ثبتنام کنم و دانشگاه برم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشین بله میتونید.

 27. Avatar photo
  زیبا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام با معدل کتبی ۱۵:۵۳ علوم تربیتی پیام نور قبول میشم
  (ورودی بهمن)؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام وقت بخیر
   هرچه معدل کتبی شما بالاتر باشد شرایط پذیرش شما اسان تر خواهد بود.

 28. Avatar photo
  امیرسینا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

  سلام خسته نباشید
  خبری از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه نشده؟
  آیا امسال پذیرش داریم ؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقتتون بخیر طبق هر سال در اذر ماه دفترچه ورودی بهمن ماه منتشر میشود

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   تا چند روز آینده اظلاعیه منتشر خواهدشد

 29. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام رشته مهندسی عمران روزانه ازنظربازارکار،درآمدو…چطوراست؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام
   برای اطلاعات دقیق و بررسی شرایط تون تماس بگیرید

 30. Avatar photo
  شکری
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام من الان دانشجوهستم اگردرانتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن۱۴۰۱ شرکت کنیم و رشته ای قبول بشویم ولی در آن رشته جدید ثبت نام نکنیم ونرویم آیاجریمه یامحدودیتی(مثلابرای رشته فعلی ام) برای من به وجود می اید؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که اصلا ثبت نام نکنید مشکلی ایجاد نمیشه.

 31. Avatar photo
  مهدیه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم با معدل کتبی نهایی ۱۲/۸۱
  میخوام سال بعد یعنی ۱۴۰۲ بر اساس سوابق تحصیلی رشته ادیان و عرفان دانشگاه دولتی شهرکرد را انتخاب کنم.
  آیا شانس قبولی دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شانس قبولیبتون ضعیفه.

 32. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام من در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی مهرسال۹۸دررشته حقوق پیام نورقبول شدم والان دانشجوی پیام نورهستم ولی می خواهم در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن سال۱۴۰۱شرکت کنم .زمان انصراف من از رشته حقوق پیام نورآیابایدقبل از انتخاب رشته جدیدباشدیابعدازاعلام نتیجه قبولی جدید؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بعد اعلام نتیجه قبولی باید انصراف بدین.

 33. Avatar photo
  Atii
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام
  من امسال دیپلم خیاطی گرفتم با معدل کتبی ۱۹.۲۷ آیا دانشگاه الزهرا طراحی پوشاک قبول میشم؟ برای ورودی بهمن؟!

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شانس شما برای قبولی خوبه

 34. Avatar photo
  امیرمهدی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام
  امسال دانشگاه ها ورودی بهمن با سوابق تحصیلی میگیرن؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت به خیر
   معمولا دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی،پیام نور و علمی کابردی برای ورودی مهر و بهمن ماه پذیرش دارند.

 35. Avatar photo
  احمد
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  باسلام،بنده شهریور باید امتحان بدم،حالا برای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی توی سایت چه نمره ای رو برای معدل کتبی وکل وارد کنم؟اگر وارد نکنم باید صفر بزنم چون نمیشه خالی گذاشت اینجوری ام قبول نمیشم ک!!!؟ باید حضوری برم دانشگاه برای رزرو؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 36. Avatar photo
  هانیه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم با سوابق تحصیلی میتونم توی رشته های هنر ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   باید ببینید معدل شما به اون دانشگاه میخوره یا نه و شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

   • Avatar photo
    ساحل محمدی
    ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

    سلام من سال ۹۹ پیام نور براساس سپابق قبول شدم. الان برای روزانه دولتی براساس سوابق ثبت نام کردم ولی نمیخوام دانشگاه پیام نور رو دیگه ادامه بدم . درصورت قبولی در دانشگاه روزانه مشکلی برای ثبت نام ندارم؟

    • Avatar photo
     obeidavi obeidavi
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

     سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعت بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاص فرمایید.

 37. Avatar photo
  مرشدی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام وقت بخیر من تو ثبت نام مشکل دارم همه مراحل رو درست انجام میدم اما تو قسمت 39 که نوشته نشانی هرچه نشانی رو می‌نویسم قبول نمیکنه اسم خیابان میدان بلوار شهر استان رو هم امتحان کردم اما همش خطا میزنه و نمی‌دونم باید چکار کنم و تلفن ثابت هم ندارم که تماس بگیرم با مشاوران شما ممکنه راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 38. Avatar photo
  محمد
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام
  من سال ۹۸ با کنکور رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه شدم و ترم ۶ هستم آیا می تونم‌ با سوابق تحصیلی، انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و دانشگاه جدید برم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شما باید در مرحله اول از دانشگاه فعلی خود انصراف بدهید

 39. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  استان آذربایجان غربی دارای شرایط انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی رو داره؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام بله البته در دفتر چه ای که در سایت سنجش و سایت ازمون او ار جی بر اساس سوابق تحصیلی هست باید نگاه کنید که چه دانشگاه هایی پذیرش دارند

 40. Avatar photo
  فاطی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۲

  سلام من سال 98طبق سوابق تحصیلی کاردانی خوندم الان میخام ببینم آیا میشه الان طبق سوابق تحصیلی یه رشته دیگه ثبت نام کنم کاردانی؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 41. Avatar photo
  sahra
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام وقت بخیر من دانشجوی روزانه هستم که با کنکور وارد دانشگاه شدم و امسال میخوام بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم میخواستم بدونم امکانش هست بعد دیدن نتایج قبولی بر اساس سوابق تحصیلی از دانشگاه قبلی خودم انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام بله امکانش هست چون با کنکور شرکت کردید در جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 42. Avatar photo
  ....
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من تصمیم دارم شهریور ترمیم معدل کنم ایا میتونم در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی برایورودی مهر شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلاموقت بخیر ترمیم معدل برای کنکور سراسری است و مختص ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نمیباشد .برای ثبت نام رنج معدل تعیین نشده لزا با هر معدلی شرایط ثبت نام را دارید

 43. Avatar photo
  n.kari
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  با سلام برای ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای شریعتی دولتی با شرط معدل سال ۱۴۰۱ از چه تاریخی ثبت نام شروع میشه اگر اطلاع دارید ممنون میشم بگید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت بخیر برای ثبت ام دانشگاه فنی و حرفه ای براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در حال حاضر انجام میشود که برای نحوه ثبت نام ان بهتر است با تیم مشاوران ما تماس بگیرید موفق باشید

 44. Avatar photo
  کمند ملایی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام من فارق التحصیل رشته طراحی و دوخت از هنرستان فنی هستم، میخوام بدونم تاریخ ثبتنام براساس سوابق تحصیلی دانشگاههای فنی و سراسری 1401 هم مرداده؟ پس این تاریخ ۱۴ تا ۲۱ تیر که واسه ثبتناما گذاشتن واسه چیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدین کاملا گیج شدم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام تاریخ ها را حتما چک کنید از سایت سنجش که سایت معتبر اعلام نتایج و اخبار مهم دیگر است

 45. Avatar photo
  Hedona
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام
  به نظر شما با معدل کتبی پیش دانشگاهی(فارغ‌التحصیل ۹۱) ۱۹.۲۵ ریاضی فیزیک چه رشته هایی رو می تونم در تجربی قبول شوم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 46. Avatar photo
  Honey
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید با معدل کتبی نهایی دیپلم ۱۷/۳۵ میتونم برم دانشگاه سوره یا پارس توی رشته های بدون کنکورشون؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام وقت بخیر برای رشته های سوابق تحصیلی با این معدل قبولی شما محتمل میباشد

 47. Avatar photo
  امیر
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

  سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم بدونم که دقیقا معدلی که توی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نقش داره معدل کل ۳ سال دبیرستان هست یا فقط کتبی نهایی دوازدهم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

   با سلام برای ثبت ننام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 فقط نمره دوازدهم مهم است

   • Avatar photo
    امیر
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

    مرسی از جوابتون
    فقط یه سوال اینکه کل نمره دوازدهم(نوبت اول و دوم) یا فقط نهایی ها؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

     با سلام به نوع دیپلم شما بستگی دارد که خرداد باشد یا سالانه نظری خرداد است برای ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401

     • Avatar photo
      امیر
      ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

      من الان دوازدهم تجربی هستم،الان میشه تشخیص داد برای من معدل کل دوازدهم تاثیر داره یا فقط کتبی نهایی ها؟

     • Avatar photo
      fathollahi
      ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

      سلام برای پذیرش براساس سوابق تحصیلی معدل کتبی نهایی تاثیر دارد

 48. Avatar photo
  رامین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام وقت بخیر . من سال دوازدهم هستم یکی از دورس امتحان نهایی غیبت داشتم که شهریور امتحان میدم و دیپلم میگیرم . میتونم در پذیرش صرفا سوابق تحصیلی امسال (مهر 1401 ) شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که تا سی و یک شهریور فارغ التحصیل شوید میتوانید برای ورودی مهر صرفا سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 49. Avatar photo
  حسنا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  با سلام سوالی دارم: اگه من آذرماه براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم ، میتونم در کنکور سراسری هم شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر در صورتی که قبولی روزانه در دانشگاه های براساس سوابق تحصیلی نباشه مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری سال 1401 نیست و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه باید بررسی شود که کافیست با امشاورین مرکز تماس بگیرید تا در این زمینه راهنمایی شوید موفق باشید

 50. Avatar photo
  میلاد
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من برای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه به گواهی مدرک تحصیلی نیاز دارم
  اما امروز به مدرسه مراجعه کردم گفتن قبولی های شهریور هنوز مدرکشون اماده نیست
  بدون گواهی مدرک تحصیلی نمیشه تو سامانه گلستان برای دانشگاه ثبت نام کرد
  باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام برگه سفید ارسال کنید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)