ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 در دو نوبت ورودی مهر و بهمن ماه انجام می شود. داوطلبانی که علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی بدون شرکت در آزمون سراسری می باشند، باید با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور، از فرایند اسم نویسی و نحوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مطلع شوند. 

ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی هر ساله برای کلیه متقاضیان و علاقمندان امکان پذیر است. افراد متقاضی بعد از بررسی شرایط پذیرش، باید اقدامات لازم جهت ثبت نام دانشگاه دولتی و دیگر مراکز دانشگاهی را انجام دهند. علاوه بر این اطلاع از مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی بسیار اهمیت دارد تا افراد علاقمند فرصت تحصیل در دانشگاه های دولتی را از دست ندهند.

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی در هر سال تحصیلی در 2 مرحله انجام می گیرد. داوطلبانی که مایلند در دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و مجازی تحصیلات خود را ادامه دهند، می توانند با توجه به آخرین مدرک خود در ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 شرکت نمایند. اگر شما جزو افرادی هستید که می خواهید بدون شرکت در کنکور، در دانشگاه های سراسری و یا آزاد ادامه تحصیل دهید، برای اطلاع بیشتر از چگونگی دریافت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

📢 اطلاعیه 📢

طبق مندرجات دفترچه کنکور سال 1401، ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای سال 1401 پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و از مرداد ماه سال آینده آغاز می‌شود.

 

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401

زمان انتخاب رشته بدون کنکور سازمان سنجش 1401-1402 در دو نوبت مهر و بهمن ماه هر سال است. نوبت اول  از مرداد تا شهریور بود که به پایان رسید و نوبت دوم برای ورودی بهمن ماه، از آذر ماه آغاز می شود. با توجه به اینکه ثبت نام هر یک از داوطلبان در هر دانشگاهی در دو نوبت مهر و بهمن صورت می پذیرد، لذا برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور ترم مهر می توانید همزمان با سایر رشته های با آزمون اقدام نمایید.

متقاضیان توجه داشته باشند که مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی محدود می باشد. به همین دلیل سعی کنید در زمان تعیین شده برای تکمیل فرایند اسم نویسی اقدام نمایید. امکان ثبت نام و پذیرش بر اساس معدل، برای دانش آموزان پایه دوازدهم نیز وجود خواهد داشت. دانش آموزان پایه دوازدهم در صورتی می توانند در ثبت نام بدون کنکور شرکت نمایند که مدرک دیپلم خود را تا شهریور ماه دریافت نموده باشند.

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

🔗 برای اطلاع از نحوه برطرف کردن مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی بر روی لینک کلیک نمایید. 

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری تحت شرایط و ضوابط خاصی برای متقاضیان صورت می گیرد. در حقیقت، شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی آن قدر مهم هستند که در صورت عدم برخورداری از موارد اعلام شده در دفترچه ارائه شده از سوی سازمان سنجش، نمی توانید در فرایند اسم نویسی شرکت کنید. در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شده است. 

شرایط عمومی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

✔️پیروی از جمهوری اسلامی و اعتقاد به دین اسلام

✔️نداشتن فساد اخلاقی

✔️نداشتن سوء سابقه 

✔️نداشتن عضویت یا وابستگی به گروه های معاند و ضد نظام و اسلام

✔️عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر

✔️نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی

✔️نداشتن فساد اخلاقی

 

مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

 

شرایط اختصاصی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

✔️ارائه تعهد جهت ادامه تحصیل در یکی از رشته های محل قبولی

✔️نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

✔️ارائه مدرک دیپلم نظام قدید یا جدید و یا ارائه مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی (برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند.)

✔️ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام جدید برای رشته های کاردانش، هنرستان، فنی حرفه ای و نظری (برای افرادی که می خواهند در مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.)

✔️تفاوت درصد اعمـال معدل کتبی، در شرایطی که نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی متفاوت باشد.

 

🔗 برای آشنایی با سامانه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد و سراسری بر روی لینک کلیک کنید. 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 

کلیه داوطلبان جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت نام باید منتظر انتشار اطلاعیه ای از طرف سایت سازمان سنجش آموزش کشور باشند. پس از اعلام سازمان سنجش، شما عزیزان می توانید به صورت اینترنتی، فرایند ثبت نام را انجام دهید. البته دقت داشته باشید که فرآیند و نحوه ثبت نام جهت پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، برای هر کدام از دو نیمسال اول و دوم کاملاً یکسان می باشد. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه دولتی و سایر دانشگاه ها یعنی پیام نور، غیرانتفاعی، شبانه و پردیس خودگردان برای ورودی های مهر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می گیرد. در ادامه به مراحل نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری می پردازیم.

✔️ ابتدا جهت ثبت نام دانشگاه بر اساس معدل کتبی مقطع سوم متوسطه باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

✔️سپس از منوی موجود در سمت راست سایت سازمان سنجش گزینه سراسری را انتخاب کنید.

✔️برای اطلاع از رشته ها و دانشگاه های موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه با سوابق سال سوم حتما دفترچه راهنما را دانلود کنید.

✔️بخش های مختلف مندرج در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی از جمله لیست رشته های بدون کنکور، مدارک و همین طور شرایط ثبت نام مطابق سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری را با دقت بالایی مورد مطالعه قرار دهید.

✔️بعد از پیدا کردن کد رشته محل های مورد علاقه تان به سامانه در نظر گرفته شده برای ثبت نام مراجعه کنید.

✔️بعد از واریز وجه ثبت نام، اقدام به تهیه کارت اعتباری ثبت نام بر طبق سوابق تحصیلی کنید.

✔️پس از این مراحل عکس خود را در سایت انتخاب رشته آپلود نمایید.

✔️پس از آپلود و بارگذاری عکس، در مرحله بعد به پر کردن فرم انتخاب رشته با حداکثر یکصد کد رشته محل اقدام کنید.

✔️ در پایان کد پیگیری شانزده رقمی و شماره پرونده شش رقمی ثبت نام را دریافت نمایید و تا زمان اعلام نتایج آن را در نزد خود داشته باشید.

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی

همان طور که اشاره شد شما عزیزان باید برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری، مراحل اسم نویسی را را با دقت تکمیل کنید. در ادامه راهنمای تصویری و گام به گام ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی را بررسی می کنیم. 

1️⃣ در مرحله اول، شما عزیزان باید وارد سایت sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه « سراسری » را انتخاب کنید.

 

نحوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 

 

2️⃣ در مرحله دوم  باید گزینه « سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال 1401 » را انتخاب نموده و پیش از انتخاب رشته نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام کنید. برای پرداخت هزینه باید از منوی سمت راست گزینه « خرید کارت اعتباری » کلیک کنید.

 

 

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی چگونه است؟

 

3️⃣ در این قسمت، باید بر روی عبارت « سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 » کلیک کرده و گزینه « تایید و ادامه » را انتخاب کنید.

 

راهنمای تصویری و گام به گام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

 

4️⃣ در مرحله بعدی، باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده و در نهابت گزینه « تایید و ادامه » را انتخاب نمایید.

 

راهنمای گام به گام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

 

5️⃣ در این مرحله کدی بع عنوان سریال خرید به شما ارائه می شود که آن یادداشت کرده و حتما نزد خود نگه دارید. پس از یادداشت رمز، باید اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد کرده و سپس بر روی عبارت پرداخت کلیک کنید.

 انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری

 

6️⃣ پس از پرداخت هزینه، مجدد باید به صفحه اول بازگردید و هم اکنون گزینه « ثبت نام جدید » را انتخاب کنید.

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

7️⃣ در این مرحله باید سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کرده و در نهایت گزینه « تایید » را انتخاب نمایید. 

 

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

 

دانشگاه با سوابق تحصیلی

🔗 برای آشنایی با دانشگاه های بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی

آشنایی با ضریب هر درس و تأثیر آن در پذیرش دانشگاه بر اساس معدل، می تواند راهنمای خوبی برای داوطلبان باشد، زیرا می توانند با پی بردن به اهمیت ضریب اختصاص یافته به هر درس، برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند. به همین دلیل در ادامه جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی را ارائه کرده ایم. 

گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک علوم تجربی ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان های خارجی 100 100 100 100 100

 

قوانین پذیرش ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

با توجه به این که سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام تمامی داوطلبان می نماید، این سازمان در واقع اطلاعات ثبت نامی هر یک از داوطلبان را ذخیره نموده و در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد داد. برای پذیرش هر یک از داوطلبان بر اساس معدل، داوطلبانی که بالاترین معدل را کسب کرده اند، در اولویت قرار می گیرند و می توانند وارد پروسه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی شوند. 

 آنچه در این رابطه حائز اهمیت خواهد بود، ظرفیت تعیین شده برای هر یک از رشته ها می باشد. داوطلبانی که در هر یک از رشته های مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است در صورتی به اعتراض آنان رسیدگی خواهد شد که از شرایط لازم برخوردار باشند.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در صورتی مجاز به مصاحبه با داوطلبان خواهند بود که در رشته هایی ثبت نام نموده باشند که دارای شرایط خاص باشند. در غیر این صورت دانشگاه هایی که تخلف نموده اند باید پاسخگو باشند. متقاضیان در بین تمامی انتخاب های خود تنها امکان پذیرش در یکی از دانشگاه ها و رشته ها را دارند. 

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

🔗 برای اطلاع از نحوه ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در هنگام انتخاب رشته های بدون آزمون ممکن است داوطلبان اطلاع کافی از رشته های ارائه شده در سال جاری نداشته باشند و دچار خطا شوند.  بنابراین لازم است قبل از شروع فرایند نام نویسی، حتما رشته های ارائه شده را بررسی نمایید. بر همین اساس در ادامه رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری را معرفی خواهیم کرد. 

 

رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی ریاضی
کاردانی کارشناسی
کاردانی معماری مهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمران مهندسی برق
کاردانی فنی مکانیک مهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت مهندسی معماری
کاردانی نقشه برداری مهندسی پزشکی
کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندسی شیمی
کاردانی فنی الکترونیک مهندسی صنایع
کاردانی فنی صنایع مهندسی عمران
کاردانی فرآوری مواد معدنی راضیات و کاربرد ها
کاردانی کار های عمومی ساختمان مهندسی نساجی
کاردانی معماری سنتی فیزیک
کاردانی شهرسازی فیزیک مهندسی
کاردانی آمار مهندسی مواد و متالوژی
کاردانی مخابرات مهندسی مکانیک بیوسیستم
کاردانی بهره برداری پالایش گاز مهندسی پلیمر
کاردانی فنی جوشکاری علوم کامپیوتر
مهندسی شهرسازی
مهندسی بهره برداری راه آهن
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
معماری داخلی
مهندسی انرژی
مهندسی معدن
مهندسی ماشین های صنایع غذایی
آمار و سنجش آموزشی
ایمنی صنعتی
مهندسی هوافضا
مهندسی نفت
مهندسی نقشه برداری
مهندسی خط و سازه های ریلی
مهندسی حرفه ای کامپیوتر
چند رسانه ای
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
مهندسی حرفه ای معماری
مهندسی ماشین های ریلی
مهندسی پلیمر
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی علوم تجربی
کاردانی کارشناسی
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر زمین شناسی
کاردانی امور زراعی و باغی علوم دامی
کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی علوم و مهندسی باغبانی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری علوم و مهندسی خاک
کاردانی تکنولوژی مواد غذایی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی شیمی آزمایشگاهی علوم و مهندسی جنگل
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی علوم و مهندسی صنایع غذایی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی زیست شناسی گیاهی
کاردانی تولید و فرآوری خرما شیمی محض
کاردانی بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانواده زیست شناسی سلولی و مولکولی
کاردانی بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری ها زیست فناوری
کاردانی بهداشت حرفه ای شیمی کاربردی
کاردانی مامایی علوم و مهندسی محیط زیست
کاردانی اتاق عمل مهندسی اقتصاد کشاورزی
کاردانی هوشبری مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
زیست شناسی جانوری
مهندسی طبیعت
مهندسی علوم دامی
مهندسی فضای سبز
مهندسی گیاه پزشکی
میکروبیولوژی
مهندسی صنایع مبلمان
مهندسی صنایع چوب
علوم و مهندسی شیلات
اقیانوس شناسی
زیست شناسی دریا
بهداشت و بازرسی گوشت
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی علوم انسانی
کاردانی کارشناسی
کاردانی امور دولتی حسابداری
کاردانی حسابداری حقوق
کاردانی مدیریت بازرگانی روانشناسی
کاردانی امور مالی و مالیاتی علوم سیاسی
کاردانی مدیریت صنعتی مدیریت بازرگانی
کاردانی بیمه علوم ورزشی
کاردانی امور بانکی مدیریت دولتی
کاردانی گردشگری زبان و ادبیات فارسی
کاردانی علوم قضایی اقتصاد
کاردانی تربیت معلم قرآن کریم مشاوره
کاردانی هتلداری مدیریت صنعتی
کاردانی امور فرهنگی زبان و ادبیات ترکی آذری
کاردانی خدمات اداری فلسفه و کلام اسلامی
کاردانی صنعتی کاربردی ادیان و عرفان
تاریخ و تمدن ملل اسلامی
علوم قرآن و حدیث
روابط عمومی
علوم تربیتی
فقه و مبانی حقوق اسلامی
مددکاری اجتماعی
مدیریت امور بانکی
مدیریت بازرگانی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
تاریخ
جامعه شناسی
جغرافیا
روزنامه نگاری
زبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسی
علم اطلاعات و دانش شناسی
گردشگری
مدیریت امور گمرکی
مدیریت بیمه
مدیریت مالی
مدیریت کسب و کار
باستان شناسی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
زبان و زبان شناسی
مطالعات خانواده
ادیان و مذاهب
تاریخ اسلام
فقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفی
فقه و حقوق شافعی
فلسفه و عرفان اسلامی
شیعه شناسی
رشد و پرورش کودکان پیش دبستانی
مردم شناسی
فلسفه
معارف اسلامی و اخلاق
معارف اسلامی و ادیان
معارف اسلامی و تاریخ
معارف اسلامی و علوم تربیتی
معارف اسلامی و علوم قرآنی
معارف اسلامی و کلام
زبان و ادبیات کردی
ایران شناسی
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی هنر
کاردانی کارشناسی
کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی عکاسی
کاردانی گرافیک ارتباط تصویری
کاردانی انیمیشن طراحی لباس
کاردانی هنر سفالگری نقاشی
کاردانی طراحی پوشاک تلویزیون و هنرهای دیجیتالی
کاردانی باستان شناسی طراحی صنعتی
کاردانی هنر های تجسمی گرافیک طراحی و ساخت طلا و جواهر
فرش
مرمت آثار تاریخی
نقاشی ایرانی
هنر اسلامی
عکاسی
طراحی پارچه
کتابت و نگارگری
بازیگری
سینما
نوازندگی موسیقی ایرانی
نوازندندگی موسیقی جهان
مرمت بناهای تاریخی
هنر های صناعی
نمایش عروسکی
صنایع دستی
ادبیات نمایشی
تولید سیما
طراحی صحنه
کارگردانی تلویزیون
مجسمه سازی
آهنگ سازی
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی زبان های خارجی
کاردانی کارشناسی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامی
زبان روسی
زبان و ادبیات فرانسه
زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی

 

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه چگونه است؟

بر اساس مصوبات تعیین شده 25 درصد ظرفیت هر یک از کد رشته محل ها برای خانواده های همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان اختصاص داده شده است که میزان سهمیه هر کدام از مشمولین به شرح زیر است:

✔️5 درصد ظرفیت تعیین شده برای پذیرش در هر رشته ای مربوط به جانبازان زیر 25 درصد می باشد که برای همسر و فرزندان آنان تعیین شده است.

✔️5 درصد سهمیه پذیرش در هر رشته ای برای افراد دارای سهمیه ستاد کل نیروهای مسلح، داوطلبان بسیجی و جهاد سازندگی اختصاص خواهد داشت.

✔️چنانچه ظرفیت تعیین شده برای سهمیه 25 درصدی خانواده های ایثارگران تکمیل نشود، ظرفیت خالی مانده و باقی مانده را می توانند مشمولین سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده نمایند.

✔️در صورتی ظرفیت تعیین شده مشمولین سهمیه های ایثارگران و جانبازان برای هر یک از رشته ها تکمیل نشود، سایر داوطلبان می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.

 

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه چگونه است؟

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 

شما داوطلبان عزیز برای دریافت اطلاعات جامع در رابطه با تمامی مندرجات داخل دفترچه، بهتر است که دفترچه کنکور را دانلود کرده و آن را به خوبی مطالعه کنید. البته لازم به ذکر است که برخی از اطلاعات این دفترچه ممکن است تغییر کند. لذا باید دفترچه مربوط به سال تحصیلی که در آن درس می خوانید را انتخاب نموده و مطالعه نمایید.

دفترچه نوبت بهمن ماه سال تحصیلی 1401 هنوز از سمت سازمان سنجش منتشر نشده است. به همین دلیل، ما دفترچه سال گذشته را به شما عزیزان ارائه می دهیم. با دانلود و مطالعه این دفترچه می توانید یک شناخت کلی نسبت به شرایط و نحوه ثبت نام و … به دست آورید. 

 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1401 دانلود دفترچه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1400 دانلود دفترچه

 

🔗 برای کسب اطلاع از شرایط انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

اهمیت اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون آزمون

اطلاع از دانشگاه های پذیرنده دانشجو در دوره بدون کنکور از جمله مواردی است که در زمان انتخاب رشته نباید از آن غافل شد. شاید بپرسید دلیل اهمیت اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون آزمون چه می تواند باشد؟ باید بگوییم  که شناخت این دانشگاه ها از جهت مسافت محل تحصیل تا محل زندگی، امکانات رفاهی مختلف از جمله خوابگاه، سالن ورزشی و غیره اهمیت زیادی چه برای داوطلبان و چه برای والدین آن ها دارد.

به این جهت که هر فرد باید با اطلاع از این موارد و تطبیق آن ها با شرایط زندگی خود اقدام به تحصیل در دانشگاه نماید تا مشکلی برای وی به وجود نیاید. پس همواره بعد از شناخت کامل دانشگاه ها و اوضاع تحصیل در آن ها، اقدام به گزینش این مراکز دانشگاهی در دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون نمایید. بهترین و مطمئن ترین راه شناخت دانشگاه های پذیرنده چه از جهت رتبه علمی آن ها و چه از نظر موارد ذکر شده، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی خبره و ماهر است که بتوانند در این مسیر شما را یاری کنند. 

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام در کنکور 1401

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا 1401 شاخه نظری نظام “سالی واحدی” یا “ترمی واحدی” و همچنین نظام آموزشی جدید 3-3-6 رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی صادر شده است.

ثبت‌ نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور تمدید شد

 با توجه به درخواست های پذیرفته شدگانی که موفق به ثبت نام در تاریخ مقرر نشده بودند، بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور مهلت ثبت نام تا تاریخ هشتم بهمن ماه سال جاری تمدید شده است.

نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دوره کاردانی پیوسته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سامانه  www.azmoon.org  قرار گرفت.

چگونگی ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

📢 اطلاعیه 📢

آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1400 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام، می توانند رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه مهر ماه و یا بهمن ماه را که شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی می شوند، انتخاب کنند.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی آشنا کنیم. به خاطر داشته باشید که در زمان ثبت نام اطلاع داوطلبان از رشته های مورد پذیرش ارائه شده در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی اهمیت بسیاری دارد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری بدون شرکت در آزمون را دارند بهتر است از مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی مطلع شوند تا شانس تحصیل در دانشگاه های دولتی را از دست ندهند.

بنابراین دقت داشته باشید که علاوه بر اطلاع از فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از طریق دفترچه ثبت نام، از کمک و راهنمایی مشاوران تحصیلی نیز بهره بگیرید. چنانچه در ارتباط با مطالب ذکر شده در این مقاله سوال و ابهامی داشته باشید، مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل می توانند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. 

 

📎 جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

4.2/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی چه زمانی است؟ 

زمان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری هنوز دقیقاً مشخص نشده است اما در مقاله به زمان تقریبی در دو ترم مهر و بهمن اشاره کرده ایم.

پذیرش براساس سوابق تحصیلی 1401 چگونه انجام می گیرد؟ 

پذیرش براساس سوابق تحصیلی 1401 برای دوره اول به صورت غیرحضوری و برای مرحله دوم احتمالا به صورت حضوری انجام می شود.

برای ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 دانشگاه های سراسری به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

انجام ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش صورت خواهد پذیرفت.

 

نظرات

 1. شکری
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام من الان دانشجوهستم اگردرانتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن۱۴۰۱ شرکت کنیم و رشته ای قبول بشویم ولی در آن رشته جدید ثبت نام نکنیم ونرویم آیاجریمه یامحدودیتی(مثلابرای رشته فعلی ام) برای من به وجود می اید؟

  • مشاور جوادی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که اصلا ثبت نام نکنید مشکلی ایجاد نمیشه.

 2. مهدیه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم با معدل کتبی نهایی ۱۲/۸۱
  میخوام سال بعد یعنی ۱۴۰۲ بر اساس سوابق تحصیلی رشته ادیان و عرفان دانشگاه دولتی شهرکرد را انتخاب کنم.
  آیا شانس قبولی دارم؟

  • مشاور جوادی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شانس قبولیبتون ضعیفه.

 3. علیرضا
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام من در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی مهرسال۹۸دررشته حقوق پیام نورقبول شدم والان دانشجوی پیام نورهستم ولی می خواهم در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن سال۱۴۰۱شرکت کنم .زمان انصراف من از رشته حقوق پیام نورآیابایدقبل از انتخاب رشته جدیدباشدیابعدازاعلام نتیجه قبولی جدید؟

  • مشاور جوادی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بعد اعلام نتیجه قبولی باید انصراف بدین.

 4. Atii
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام
  من امسال دیپلم خیاطی گرفتم با معدل کتبی ۱۹.۲۷ آیا دانشگاه الزهرا طراحی پوشاک قبول میشم؟ برای ورودی بهمن؟!

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شانس شما برای قبولی خوبه

 5. امیرمهدی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام
  امسال دانشگاه ها ورودی بهمن با سوابق تحصیلی میگیرن؟

  • mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت به خیر
   معمولا دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی،پیام نور و علمی کابردی برای ورودی مهر و بهمن ماه پذیرش دارند.

 6. احمد
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  باسلام،بنده شهریور باید امتحان بدم،حالا برای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی توی سایت چه نمره ای رو برای معدل کتبی وکل وارد کنم؟اگر وارد نکنم باید صفر بزنم چون نمیشه خالی گذاشت اینجوری ام قبول نمیشم ک!!!؟ باید حضوری برم دانشگاه برای رزرو؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. هانیه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم با سوابق تحصیلی میتونم توی رشته های هنر ثبت نام کنم؟

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   باید ببینید معدل شما به اون دانشگاه میخوره یا نه و شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

   • ساحل محمدی
    ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

    سلام من سال ۹۹ پیام نور براساس سپابق قبول شدم. الان برای روزانه دولتی براساس سوابق ثبت نام کردم ولی نمیخوام دانشگاه پیام نور رو دیگه ادامه بدم . درصورت قبولی در دانشگاه روزانه مشکلی برای ثبت نام ندارم؟

    • obeidavi obeidavi
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

     سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعت بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاص فرمایید.

 8. مرشدی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام وقت بخیر من تو ثبت نام مشکل دارم همه مراحل رو درست انجام میدم اما تو قسمت 39 که نوشته نشانی هرچه نشانی رو می‌نویسم قبول نمیکنه اسم خیابان میدان بلوار شهر استان رو هم امتحان کردم اما همش خطا میزنه و نمی‌دونم باید چکار کنم و تلفن ثابت هم ندارم که تماس بگیرم با مشاوران شما ممکنه راهنمایی کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. محمد
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام
  من سال ۹۸ با کنکور رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه شدم و ترم ۶ هستم آیا می تونم‌ با سوابق تحصیلی، انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و دانشگاه جدید برم؟

  • maleki
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شما باید در مرحله اول از دانشگاه فعلی خود انصراف بدهید

 10. محمد
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  استان آذربایجان غربی دارای شرایط انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی رو داره؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام بله البته در دفتر چه ای که در سایت سنجش و سایت ازمون او ار جی بر اساس سوابق تحصیلی هست باید نگاه کنید که چه دانشگاه هایی پذیرش دارند

 11. فاطی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۲

  سلام من سال 98طبق سوابق تحصیلی کاردانی خوندم الان میخام ببینم آیا میشه الان طبق سوابق تحصیلی یه رشته دیگه ثبت نام کنم کاردانی؟

  • karimi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. sahra
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام وقت بخیر من دانشجوی روزانه هستم که با کنکور وارد دانشگاه شدم و امسال میخوام بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم میخواستم بدونم امکانش هست بعد دیدن نتایج قبولی بر اساس سوابق تحصیلی از دانشگاه قبلی خودم انصراف بدم ؟

  • gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام بله امکانش هست چون با کنکور شرکت کردید در جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 13. ....
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام من تصمیم دارم شهریور ترمیم معدل کنم ایا میتونم در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی برایورودی مهر شرکت کنم ؟

  • mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلاموقت بخیر ترمیم معدل برای کنکور سراسری است و مختص ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نمیباشد .برای ثبت نام رنج معدل تعیین نشده لزا با هر معدلی شرایط ثبت نام را دارید

 14. n.kari
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  با سلام برای ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای شریعتی دولتی با شرط معدل سال ۱۴۰۱ از چه تاریخی ثبت نام شروع میشه اگر اطلاع دارید ممنون میشم بگید

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت بخیر برای ثبت ام دانشگاه فنی و حرفه ای براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در حال حاضر انجام میشود که برای نحوه ثبت نام ان بهتر است با تیم مشاوران ما تماس بگیرید موفق باشید

 15. کمند ملایی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام من فارق التحصیل رشته طراحی و دوخت از هنرستان فنی هستم، میخوام بدونم تاریخ ثبتنام براساس سوابق تحصیلی دانشگاههای فنی و سراسری 1401 هم مرداده؟ پس این تاریخ ۱۴ تا ۲۱ تیر که واسه ثبتناما گذاشتن واسه چیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدین کاملا گیج شدم

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام تاریخ ها را حتما چک کنید از سایت سنجش که سایت معتبر اعلام نتایج و اخبار مهم دیگر است

 16. Hedona
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام
  به نظر شما با معدل کتبی پیش دانشگاهی(فارغ‌التحصیل ۹۱) ۱۹.۲۵ ریاضی فیزیک چه رشته هایی رو می تونم در تجربی قبول شوم؟

  • mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 17. Honey
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید با معدل کتبی نهایی دیپلم ۱۷/۳۵ میتونم برم دانشگاه سوره یا پارس توی رشته های بدون کنکورشون؟

  • ekhlasi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام وقت بخیر برای رشته های سوابق تحصیلی با این معدل قبولی شما محتمل میباشد

 18. امیر
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

  سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم بدونم که دقیقا معدلی که توی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نقش داره معدل کل ۳ سال دبیرستان هست یا فقط کتبی نهایی دوازدهم؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

   با سلام برای ثبت ننام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401 فقط نمره دوازدهم مهم است

   • امیر
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

    مرسی از جوابتون
    فقط یه سوال اینکه کل نمره دوازدهم(نوبت اول و دوم) یا فقط نهایی ها؟

    • bagheri
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

     با سلام به نوع دیپلم شما بستگی دارد که خرداد باشد یا سالانه نظری خرداد است برای ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی 1401

     • امیر
      ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

      من الان دوازدهم تجربی هستم،الان میشه تشخیص داد برای من معدل کل دوازدهم تاثیر داره یا فقط کتبی نهایی ها؟

     • fathollahi
      ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

      سلام برای پذیرش براساس سوابق تحصیلی معدل کتبی نهایی تاثیر دارد

 19. رامین
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام وقت بخیر . من سال دوازدهم هستم یکی از دورس امتحان نهایی غیبت داشتم که شهریور امتحان میدم و دیپلم میگیرم . میتونم در پذیرش صرفا سوابق تحصیلی امسال (مهر 1401 ) شرکت کنم ؟

  • fattahi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که تا سی و یک شهریور فارغ التحصیل شوید میتوانید برای ورودی مهر صرفا سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 20. حسنا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  با سلام سوالی دارم: اگه من آذرماه براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم ، میتونم در کنکور سراسری هم شرکت کنم ؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر در صورتی که قبولی روزانه در دانشگاه های براساس سوابق تحصیلی نباشه مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری سال 1401 نیست و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه باید بررسی شود که کافیست با امشاورین مرکز تماس بگیرید تا در این زمینه راهنمایی شوید موفق باشید

 21. میلاد
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام خسته نباشید
  من برای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه به گواهی مدرک تحصیلی نیاز دارم
  اما امروز به مدرسه مراجعه کردم گفتن قبولی های شهریور هنوز مدرکشون اماده نیست
  بدون گواهی مدرک تحصیلی نمیشه تو سامانه گلستان برای دانشگاه ثبت نام کرد
  باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام برگه سفید ارسال کنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور