ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ + شرایط، رشته ها | sanjesh

ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 1402 در دو نوبت ورودی مهر و بهمن ماه انجام می‌شود. داوطلبانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بدون شرکت در آزمون سراسری هستند، باید با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور، از فرایند نام‌نویسی و نحوه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مطلع شوند. لازم به ذکر است زمان نام نویسی نیمسال اول تحصیلی (ترم مهر) 18 تا 23 مرداد ماه بوده و افراد جامانده می‌توانند برای نیمسال دوم تحصیلی (بهمن) اقدام نمایند. گفتنی است ثبت نام در ترم بهمن از 1401/9/30 آغاز شده و تا 1401/10/10 ادامه داشته است. لازم به ذکر است که زمان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1402 هنوز اعلام نشده و به محض مشخص شدن، در این مقاله قرار خواهد گرفت.

با توجه به مندرجات دفترچه کنکور سال 1402، ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تنها در زمان مقرر ممکن می‌باشد؛ علاوه بر این لازم به ذکر است که متقاضیان ثبت‌نام باید حتما قبل از انجام نام‌نویسی اقدام به مطالعه دقیق دفترچه کنند تا نسبت به شرایط و سهمیه‌های این آزمون اطلاع دقیق داشته باشند. در صورتی که امکان مطالعه دفترچه را ندارید می‌توانید با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ ضمن کسب اطلاع دقیق از مفاد دفترچه ثبت نام خود را به مشاورین ایران تحصیل بسپارید.

اعلام نتایج اولیه شامل کارنامه اولیه سوابق تحصیلی صادره از آموزش و پرورش 21 مرداد ماه 1402 منتشر گردیده و قابل دسترس است و زمان اعلام نتایج نهایی نوبت دوم کنکور سراسری 1402 هفته آخر مرداد ماه 1402 خواهد بود. 

ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی هر ساله برای کلیه متقاضیان و علاقه‌مندان امکان‌پذیر است. افراد متقاضی بعد از بررسی شرایط پذیرش، باید اقدامات لازم جهت ثبت نام دانشگاه‌های دولتی و دیگر مراکز دانشگاهی را انجام دهند. علاوه بر این اطلاع از مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی بسیار اهمیت دارد تا افراد علاقمند فرصت تحصیل در دانشگاه را از دست ندهند.

همانطور که پیشتر از این نیز اشاره کردیم ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی در هر سال طی دو مرحله انجام می شود. داوطلبانی که مایل هستند در دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و مجازی تحصیلات خود را ادامه دهند، می‌توانند با توجه به آخرین مدرک خود در ثبت نام بدون کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ شرکت نمایند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید بدون شرکت در کنکور، در دانشگاه‌های سراسری و یا آزاد ادامه تحصیل دهید، برای اطلاع بیشتر از چگونگی پذیرش با معدل و سوابق تحصیلی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای آموزش نحوه مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سنجش روی لینک کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

✅ انتخاب رشته بدون کنکور سازمان سنجش در سال تحصیلی 1401-1402 در دو نوبت مهر و بهمن بوده که زمان ثبت نام در نیمسال اول تحصیلی از 18 تا 23 مرداد ماه و ثبت نام نیمسال دوم از تاریخ 30 آذر لغایت 10 دی ماه بوده است. لازم به ذکر است که هنوز زمان ثبت نام برای ثبت نام داشنگاه با سوابق تحصیلی 1402-1403 اعلام نشده است.

✅ متقاضیان توجه داشته باشند که مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی محدود بوده و به همین دلیل سعی کنید در زمان تعیین شده برای تکمیل فرایند نام نویسی اقدام نمایید.

✅ نکته مهم اینکه امکان ثبت‌نام و پذیرش بر اساس معدل برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم نیز وجود خواهد داشت؛ اما دانش‌آموزان پایه دوازدهم در صورتی می‌توانند در ثبت نام بدون کنکور شرکت نمایند که مدرک دیپلم خود را حتما تا شهریور ماه دریافت نموده باشند.

مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

برای اطلاع از نحوه برطرف کردن مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی بر روی لینک کلیک نمایید. 

شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری تحت شرایط و ضوابط خاصی برای متقاضیان صورت می‌گیرد. در حقیقت، شرایط پذیرش با سوابق تحصیلی آن قدر مهم هستند که در صورت عدم برخورداری از موارد اعلام شده در دفترچه ارائه شده از سوی سازمان سنجش، نمی‌توانید در فرایند ثبت نام شرکت کنید. در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم تا به طور کامل به شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی بپردازیم. 

شرایط عمومی ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

✔️ پیروی از جمهوری اسلامی و اعتقاد به دین اسلام

✔️ نداشتن فساد اخلاقی

✔️ نداشتن سوء سابقه 

✔️ نداشتن عضویت یا وابستگی به گروه های معاند و ضد نظام و اسلام

✔️ عدم اعتیاد به هرگونه مواد مخدر

✔️ نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی

 

شرایط اختصاصی ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

✔️ ارائه تعهد جهت ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های محل قبولی

✔️ نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

✔️ ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم یا جدید و یا ارائه مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برای افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند.

✔️ ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام جدید برای رشته‌های کاردانش، هنرستان، فنی حرفه‌ای و نظری (برای افرادی که می‌خواهند در مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.)

✔️ تفاوت درصد اعمـال معدل کتبی، در شرایطی که نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی متفاوت باشد.

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

 

برای آشنایی با سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه بر اساس معدل

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه بر اساس معدل و سوابق تحصیلی به شرح زیر هستند:

فایل اسکن شده مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول خدمت سربازی

فایل اسکن شده اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

فایل اسکن شده اصل و یا گواهی مدرك پیش‌ دانشگاهی که امضا مدیر مدرسه و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش را داشته باشد.

فایل اسکن شده گواهی دریافت مدرك كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرك دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرک پیش‌ دانشگاهی هستند.

فایل اسکن شده تائیدیه تحصیلی

فایل اسکن شده عكس پرسنلی 4×3 با زمینه سفید

فایل اسکن شده شناسنامه و کارت ملی 

تعهدنامه برای ثبت نام نهایی

برای آشنایی با  ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید. 

مراحل ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 

کلیه داوطلبان جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت‌نام باید منتظر انتشار اطلاعیه‌ای از طرف سایت سازمان سنجش آموزش کشور باشند. پس از اعلام سازمان سنجش، شما می‌توانید به صورت اینترنتی، فرایند ثبت‌نام خود را انجام دهید. البته دقت داشته باشید که فرآیند و نحوه ثبت نام جهت پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، برای هرکدام از دو نیمسال اول و دوم کاملاً یکسان می‌باشد. 

داوطلبان گرامی می‌بایست پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور و با توجه به مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی برای انجام فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته در دانشگاه های دولتی و سایر دانشگاه ها یعنی پیام نور، غیرانتفاعی، شبانه و پردیس خودگردان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org اقدام نمایند.

در ادامه به مراحل نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری می پردازیم.

✔️ ابتدا جهت ثبت نام دانشگاه بر اساس معدل کتبی مقطع سوم متوسطه باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

✔️سپس از منوی موجود در سمت راست سایت سازمان سنجش گزینه سراسری را انتخاب کنید.

✔️برای اطلاع از رشته ها و دانشگاه های موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه با سوابق سال سوم حتما دفترچه راهنما را دانلود کنید.

✔️بخش های مختلف مندرج در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی از جمله لیست رشته های بدون کنکور، مدارک و همین طور شرایط ثبت نام مطابق سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری را با دقت بالایی مورد مطالعه قرار دهید.

✔️بعد از پیدا کردن کد رشته محل های مورد علاقه تان به سامانه در نظر گرفته شده برای ثبت نام مراجعه کنید.

✔️بعد از واریز وجه ثبت نام، اقدام به تهیه کارت اعتباری ثبت نام بر طبق سوابق تحصیلی کنید.

✔️پس از این مراحل عکس خود را در سایت انتخاب رشته آپلود نمایید.

✔️پس از آپلود و بارگذاری عکس، در مرحله بعد به پر کردن فرم انتخاب رشته با حداکثر یکصد کد رشته محل اقدام کنید.

✔️ در پایان کد پیگیری شانزده رقمی و شماره پرونده شش رقمی ثبت نام را دریافت نمایید و تا زمان اعلام نتایج آن را در نزد خود داشته باشید.

نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی

همان‌طور که اشاره شد شما عزیزان باید برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری، مراحل نام نویسی را را با دقت تکمیل کنید. در ادامه راهنمای تصویری و گام به گام ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی را بررسی می کنیم. 

در مرحله اول، شما عزیزان باید در مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی وارد سایت sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه «سراسری» را انتخاب کنید.

سایت سنجش و ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

در مرحله دوم  باید گزینه «سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال ۱۴۰۲» را انتخاب نموده و پیش از انتخاب رشته نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام کنید. برای پرداخت هزینه باید از منوی سمت راست گزینه «خرید کارت اعتباری» کلیک کنید.

خرید کارت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

در این قسمت، باید بر روی عبارت «سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲» کلیک کرده و گزینه «تایید و ادامه» را انتخاب کنید.

مراحل نام نویسی دانشگاه با معدل

در مرحله بعدی، باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده و در نهایت گزینه «تایید و ادامه» را انتخاب نمایید.

ورود اطلاعات برای نام نویسی با معدل

در این مرحله کدی به عنوان سریال خرید به شما ارائه می‌شود که آن را باید یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید. پس از یادداشت رمز، باید اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد کرده و سپس بر روی عبارت پرداخت کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

پس از پرداخت هزینه، مجددا باید به صفحه اول بازگردید و هم اکنون گزینه « ثبت نام جدید » را انتخاب کنید. سپس سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کرده و در نهایت گزینه « تایید » را انتخاب نمایید. 

ثبت نام دانشگاه بر اساس معدل

برای آشنایی با دانشگاه های بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی

آشنایی با ضریب هر درس و تأثیر آن در پذیرش دانشگاه بر اساس معدل می‌تواند راهنمای خوبی برای داوطلبان باشد؛ زیرا آن‌ها می‌توانند با پی بردن به اهمیت ضریب اختصاص یافته به هر درس، برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشند. به همین دلیل در ادامه این بخش از مقاله جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی را ارائه کرده‌ایم. 

گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک علوم تجربی ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان های خارجی 100 100 100 100 100

 

برای اطلاع از کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

 

قوانین پذیرش ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

با توجه به این که سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت‌نام تمامی داوطلبان می‌نماید، این سازمان در واقع اطلاعات ثبت‌نامی هریک از داوطلبان را ذخیره کرده و در اختیار دانشگاه‌ها قرار خواهد داد. برای پذیرش هریک از داوطلبان بر اساس معدل، آن‌هایی که بالاترین معدل را کسب کرده‌اند، در اولویت قرار گرفته و می‌توانند وارد پروسه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی شوند. 

آنچه در این رابطه حائز اهمیت خواهد بود، ظرفیت تعیین شده برای هریک از رشته‌ها است. داوطلبانی که در هریک از رشته‌های مورد علاقه خود پذیرفته نشده‌اند، می‌توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. با این وجود لازم به ذکر است در صورتی به اعتراض آنان رسیدگی خواهد شد که از شرایط لازم برخوردار باشند.

افزون بر این دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در صورتی مجاز به مصاحبه با داوطلبان خواهند بود که در رشته‌هایی ثبت نام نموده باشند که دارای شرایط خاص هستند. در غیر این صورت دانشگاه‌هایی که تخلف کرده‌اند باید پاسخگو باشند. متقاضیان در بین تمامی انتخاب‌های خود تنها امکان پذیرش در یکی از دانشگاه‌ها و رشته‌ها را دارند. 

قوانین پذیرش و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

برای اطلاع از نحوه ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

کال تو اکشن تماس

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در هنگام انتخاب رشته‌های بدون آزمون ممکن است داوطلبان اطلاع کافی از رشته‌های ارائه شده در سال جاری نداشته و دچار خطا شوند.  بنابراین لازم است قبل از شروع فرایند نام نویسی، حتما رشته‌های ارائه شده را بررسی نمایید. بر همین اساس در ادامه رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را معرفی خواهیم کرد. 

رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی ریاضی
کاردانی کارشناسی
کاردانی معماری مهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمران مهندسی برق
کاردانی فنی مکانیک مهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت مهندسی معماری
کاردانی نقشه برداری مهندسی پزشکی
کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندسی شیمی
کاردانی فنی الکترونیک مهندسی صنایع
کاردانی فنی صنایع مهندسی عمران
کاردانی فرآوری مواد معدنی راضیات و کاربرد ها
کاردانی کارهای عمومی ساختمان مهندسی نساجی
کاردانی معماری سنتی فیزیک
کاردانی شهرسازی فیزیک مهندسی
کاردانی آمار مهندسی مواد و متالوژی
کاردانی مخابرات مهندسی مکانیک بیوسیستم
کاردانی بهره‌برداری پالایش گاز مهندسی پلیمر
کاردانی فنی جوشکاری علوم کامپیوتر
مهندسی شهرسازی
مهندسی بهره برداری راه آهن
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
معماری داخلی
مهندسی انرژی
مهندسی معدن
مهندسی ماشین های صنایع غذایی
آمار و سنجش آموزشی
ایمنی صنعتی
مهندسی هوافضا
مهندسی نفت
مهندسی نقشه برداری
مهندسی خط و سازه های ریلی
مهندسی حرفه ای کامپیوتر
چند رسانه ای
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
مهندسی حرفه ای معماری
مهندسی ماشین های ریلی
مهندسی پلیمر
رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی علوم تجربی
کاردانی کارشناسی
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر زمین شناسی
کاردانی امور زراعی و باغی علوم دامی
کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی علوم و مهندسی باغبانی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری علوم و مهندسی خاک
کاردانی تکنولوژی مواد غذایی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی شیمی آزمایشگاهی علوم و مهندسی جنگل
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی علوم و مهندسی صنایع غذایی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی زیست شناسی گیاهی
کاردانی تولید و فرآوری خرما شیمی محض
کاردانی بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانواده زیست شناسی سلولی و مولکولی
کاردانی بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری ها زیست فناوری
کاردانی بهداشت حرفه ای شیمی کاربردی
کاردانی مامایی علوم و مهندسی محیط زیست
کاردانی اتاق عمل مهندسی اقتصاد کشاورزی
کاردانی هوشبری مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
زیست شناسی جانوری
مهندسی طبیعت
مهندسی علوم دامی
مهندسی فضای سبز
مهندسی گیاه پزشکی
میکروبیولوژی
مهندسی صنایع مبلمان
مهندسی صنایع چوب
علوم و مهندسی شیلات
اقیانوس شناسی
زیست شناسی دریا
بهداشت و بازرسی گوشت

 

رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی علوم انسانی
کاردانی کارشناسی
کاردانی امور دولتی حسابداری
کاردانی حسابداری حقوق
کاردانی مدیریت بازرگانی روانشناسی
کاردانی امور مالی و مالیاتی علوم سیاسی
کاردانی مدیریت صنعتی مدیریت بازرگانی
کاردانی بیمه علوم ورزشی
کاردانی امور بانکی مدیریت دولتی
کاردانی گردشگری زبان و ادبیات فارسی
کاردانی علوم قضایی اقتصاد
کاردانی تربیت معلم قرآن کریم مشاوره
کاردانی هتلداری مدیریت صنعتی
کاردانی امور فرهنگی زبان و ادبیات ترکی آذری
کاردانی خدمات اداری فلسفه و کلام اسلامی
کاردانی صنعتی کاربردی ادیان و عرفان
تاریخ و تمدن ملل اسلامی
علوم قرآن و حدیث
روابط عمومی
علوم تربیتی
فقه و مبانی حقوق اسلامی
مددکاری اجتماعی
مدیریت امور بانکی
مدیریت بازرگانی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
تاریخ
جامعه شناسی
جغرافیا
روزنامه نگاری
زبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسی
علم اطلاعات و دانش شناسی
گردشگری
مدیریت امور گمرکی
مدیریت بیمه
مدیریت مالی
مدیریت کسب و کار
باستان شناسی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
زبان و زبان شناسی
مطالعات خانواده
ادیان و مذاهب
تاریخ اسلام
فقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفی
فقه و حقوق شافعی
فلسفه و عرفان اسلامی
شیعه شناسی
رشد و پرورش کودکان پیش دبستانی
مردم شناسی
فلسفه
معارف اسلامی و اخلاق
معارف اسلامی و ادیان
معارف اسلامی و تاریخ
معارف اسلامی و علوم تربیتی
معارف اسلامی و علوم قرآنی
معارف اسلامی و کلام
زبان و ادبیات کردی
ایران شناسی

 

رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی هنر
کاردانی کارشناسی
کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی عکاسی
کاردانی گرافیک ارتباط تصویری
کاردانی انیمیشن طراحی لباس
کاردانی هنر سفالگری نقاشی
کاردانی طراحی پوشاک تلویزیون و هنرهای دیجیتالی
کاردانی باستان شناسی طراحی صنعتی
کاردانی هنر های تجسمی گرافیک طراحی و ساخت طلا و جواهر
فرش
مرمت آثار تاریخی
نقاشی ایرانی
هنر اسلامی
عکاسی
طراحی پارچه
کتابت و نگارگری
بازیگری
سینما
نوازندگی موسیقی ایرانی
نوازندندگی موسیقی جهان
مرمت بناهای تاریخی
هنر های صناعی
نمایش عروسکی
صنایع دستی
ادبیات نمایشی
تولید سیما
طراحی صحنه
کارگردانی تلویزیون
مجسمه سازی
آهنگ سازی

 

رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ – گروه آزمایشی زبان های خارجی
کاردانی کارشناسی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامی
زبان روسی
زبان و ادبیات فرانسه
زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی

 

نحوه پذیرش داوطلبان دارای سهمیه

بر اساس مصوبات تعیین شده 25 درصد ظرفیت هریک از کد رشته محل‌ها برای خانواده‌های همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان اختصاص داده شده است که میزان سهمیه هر کدام از مشمولین به شرح زیر است:

✅ 5 درصد ظرفیت تعیین شده برای پذیرش در هر رشته‌ای مربوط به جانبازان زیر 25 درصد می‌باشد که برای همسر و فرزندان آنان تعیین شده است.

✅ 5 درصد سهمیه پذیرش در هر رشته‌ای برای افراد دارای سهمیه ستاد کل نیروهای مسلح، داوطلبان بسیجی و جهاد سازندگی اختصاص خواهد داشت.

✅ چنانچه ظرفیت تعیین شده برای سهمیه 25 درصدی خانواده‌های ایثارگران تکمیل نشود، ظرفیت خالی و باقی‌مانده را می‌توانند مشمولین سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده نمایند.

✅ در صورتی ظرفیت تعیین شده مشمولین سهمیه‌های ایثارگران و جانبازان برای هریک از رشته‌ها تکمیل نشود، سایر داوطلبان می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند.

پذیرش داوطلبان دارای سهمیه با معدل در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 

شما داوطلبان عزیز برای دریافت اطلاعات جامع در رابطه با تمامی مندرجات داخل دفترچه، بهتر است که دفترچه کنکور را دانلود کرده و آن را به خوبی مطالعه کنید. البته لازم به ذکر است که برخی از اطلاعات این دفترچه ممکن است تغییر کند. لذا باید دفترچه مربوط به سال تحصیلی که در آن تحصیل می‌کنید را انتخاب نموده و مطالعه کنید. با دانلود و مطالعه این دفترچه می‌توانید یک شناخت کلی نسبت به شرایط و نحوه ثبت نام و … به دست آورید. 

 

 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی  دانشگاه سراسری مهر ماه ۱۴۰1 دانلود دفترچه
 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری بهمن ماه 1400 دانلود دفترچه

 

برای کسب اطلاع از شرایط انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

اهمیت اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون آزمون

اطلاع از دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو در دوره بدون کنکور از جمله مواردی است که در مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی نباید از آن غافل شد. شاید بپرسید دلیل اهمیت اطلاع از دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته‌های بدون کنکور چه می‌تواند باشد؟ باید بگوییم که شناخت این دانشگاه‌ها از جهت مسافت محل تحصیل تا محل زندگی، امکانات رفاهی مختلف از جمله خوابگاه، سالن ورزشی و غیره اهمیت زیادی چه برای داوطلبان و چه برای والدین آن‌ها دارد.

هر فرد باید با اطلاع از این موارد و تطبیق آن‌ها با شرایط زندگی خود اقدام به تحصیل در دانشگاه نماید تا مشکلی برای وی به وجود نیاید. پس همواره بعد از شناخت کامل دانشگاه‌ها و اوضاع تحصیل در آن‌ها، اقدام به گزینش این مراکز دانشگاهی در دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون نمایید. بهترین و مطمئن‌ترین راه شناخت دانشگاه‌های پذیرنده چه از جهت رتبه علمی آن‌ها و چه از نظر موارد ذکر شده، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی خبره و ماهر است که بتوانند در این مسیر شما را یاری کنند. 

مشاوره انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

چنانچه پس از خواندن این مقاله، ابهامی درباره ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی داشتید، می‌توانید با شماره 9099075307 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۲:

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا ۱۴۰۲ شاخه نظری نظام “سالی واحدی” یا “ترمی واحدی” و همچنین نظام آموزشی جدید 3-3-6 رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی صادر شده است.

ثبت‌ نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور تمدید شد:

 با توجه به درخواست های پذیرفته شدگانی که موفق به ثبت نام در تاریخ مقرر نشده بودند، بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور مهلت ثبت نام تا تاریخ هشتم بهمن ماه سال جاری تمدید شده است.

نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی اعلام شد:

نتایج تکمیل ظرفیت دوره کاردانی پیوسته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سامانه  www.azmoon.org  قرار گرفت.

 

خلاصه مطلب 

در این مقاله از ایران تحصیل سعی داشتیم تا شما عزیزان را با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی آشنا کنیم. به خاطر داشته باشید که در زمان ثبت‌نام، اطلاع داوطلبان از رشته‌های مورد پذیرش ارائه شده در دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی اهمیت بسیاری دارد.

نکته قابل توجه اینکه افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های سراسری بدون شرکت در آزمون، لازم است از مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی مطلع شده تا شانس تحصیل در دانشگاه را از دست ندهند.بنابراین دقت داشته باشید علاوه بر اطلاع از فرایند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از طریق دفترچه ثبت نام، کمک و راهنمایی مشاوران تحصیلی نیز نقش به سزایی در قبولی شما خواهد داشت.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما سودمند بوده باشد. شما همراهان گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید و با مشاوران کارآزموده ایران تحصیل در ارتباط باشید. همچنین شما عزیزان می توانید سوال خود را در انتهای این مقاله به صورت کامنت بنویسید تا کارشناسان مجرب ایران تحصیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

4.3/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داطلبان نظام قدیم در چه صورتی می توانند در ثبت نام رشته های بدون کنکور شرکت نمایند؟

داوطلبان نظام قدیم در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و داشتن سایر شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام می توانند برای نام نویسی اقدام نمایند.

پذیرش براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ چگونه انجام می گیرد؟ 

پذیرش براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ برای دوره اول به صورت غیرحضوری و برای مرحله دوم احتمالا به صورت حضوری انجام می شود.

برای ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ دانشگاه های سراسری به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

انجام ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش صورت خواهد پذیرفت.

نظرات

163 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ + شرایط، رشته ها | sanjesh»

 1. Avatar photo Hossein گفت:

  سلام من رشته انسانی هستم برای ادامه تحصیل در رشته ریاضیات و کاربردها در دانشگاه با سوابق تحصیلی، باید در آزمون نهایی حسابان و هندسه و گسسته و… شرکت کنم یا نیازی نیست؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   هم می توانید با دیپلم خودتان ثبت نام کنید هم می توانید دیپلم مجدد رشته ریاضی بگیرید و ثبت نام کنید

 2. Avatar photo پری گفت:

  سلام من امروز ثبت نام‌حضوری انجام دادم در دانشکاه ازاد براساس سوابق تحصیلی .هنوز گواهی دیپلمم و نگرفتم و تعهد دادم‌که تا ی زمانی ارایه بدمش اما متوجه شدم‌معدلم مغایررت داره با این حال حضوری ثبت نام شدم و کد دانشجویی گرفتم الان که مدارکام‌و دیدم متوجه شدم سوابق تحصیلی من در دست بررسی هست و …و حتی دیپلمم‌مغایرت داره وهمینطور سوابق تحصیلی شخصی دیگه رو دارم تو مدارکی که همرا خودم‌اوردم‌منزل .شهریه پرداخت نکردم ولی نگرانم هم حذف بشم به علت همین‌مغایرت دیپلم و هم این برگه سوابقم اصلا تو پرونده نباشه و مال شخص دیگه ای باشه .با این اوصاف میتونم‌شهریه رو نپردازم و بهمن ماه شرکت کنم یا خیر ممنوم از پاسخ دهی شما🙏⚘

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتتان بخیر
   باید با خود دانشگاه صحبت کنید
   ببینید موافقت میکنندیا نه؟

 3. Avatar photo پری گفت:

  سلام من امروز ثبت نام‌حضوری انجام دادم در دانشکاه ازاد براساس سوابق تحصیلی .هنوز گواهی دیپلمم و نگرفتم و تعهد دادم‌که تا ی زمانی ارایه بدمش اما متوجه شدم‌معدلم مغایررت داره با این حال حضوری ثبت نام شدم و کد دانشجویی گرفتم الان که مدارکام‌و دیدم متوجه شدم سوابق تحصیلی من در دست بررسی هست و …و حتی دیپلمم‌مغایرت داره وهمینطور سوابق تحصیلی شخصی دیگه رو دارم تو مدارکی که همرا خودم‌اوردم‌منزل .سخریه پرداخت نکردم ولی نگرانم هم حذف بشم به علت همین‌مغایرت دیپلم و هم این برگه سوابقم اصلا تو پرونده نباشه و مال شخص دیگه ای باشه .با این اوصاف میتونم‌سهریه رو نپردازم و بهمن ماه شرکت کنم یا خیر ممنوم از پاسخ دهی شما🙏⚘

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   مشکلی ندارد با مدارک صحیح برای بازه زمانی بهمن ماه اقدام نمایید.

 4. Avatar photo پری گفت:

  اگر در دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی ثبت نام‌ حضوریدانجا بدم و شماره دانشجویی بگیرم‌ اما شهریه واریز نکنم لغو میشه ثبت نام وایا می
  شه در بهمن ماه شرکت کنم بدون ازمون ؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید در بهمن ماه اقدام کنید.

 5. Avatar photo محمد گفت:

  سلام خسته نباشید… آیا قبولی های نیمسال اول میتونن با همون رشته و شرایط قبولی ،برای نیم سال دوم ثبت‌نام کنند؟(چون برای ثبت نام مدارکم ناقص هست.)

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با دانشگاه پذیرفته شده در ارتباط باشید

 6. Avatar photo narges گفت:

  سلام معدل کتی ای که باهاش انتخاب رشته کردم بیشتر از معدل کتبی واقعیم هست و من‌موقع انجام فرایند انتخاب رشته متوجه این موضوع نبودم ، الان دانشگاه قبول شدم ، آیا فرایند ثبت نام برام مشکلی ایجاد میشه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله دانشگاه از این مسئله ایراد خواهد گرفت.

 7. Avatar photo سمانه گفت:

  سلام .معدل کتبیم 16 تجربی. برای رشته ی شیمی کاربردی دانشگاه دولتی چه قدر شانس قبولی دارم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به معدل ذکر شده تقریبا شانس پذیرش برای شما وجود دارد در نظر بگیرید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته سایر داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار است

 8. Avatar photo سارا گفت:

  سلام .‌ب نظرتون با معدل کل ۱۷ و ۶۶ .‌و معدل دیپلم کتبی ۱۶ و یک صدم مبتونم مهندسی و تولید ژنتیک گیاهی یا زمین شناسی دانشگاه تبریز بیارم ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به معدل ذکر شده تقریبا شما شانس پذیرش برای شما وجود دارد در نظر بگیرید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته سایر داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار است

 9. Avatar photo علی گفت:

  سلام اگر در دانشگاه ثبت نام اینترنتی کنیم و بعد پشیمان شویم چگونه باید ثبت نام را لغو کنیم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. نیازی به لغو نیست. میتونید در صورت قبولی ثبت نام نکنید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲ + دانلود | ایران تحصیل

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری برای کلیه داوطلبان و متقاضیان ثبت نام بدون آزمون منتشر شد. هر فرد در صورت داشتن شرایط ضروری می‌تواند پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری اقدام به ثبت‌نام در این...
 • ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور

  ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور 2024 | irantahsil

  با گسترش جهانی شدن و افزایش تقاضا برای تحصیل در رشته پزشکی، بسیاری از دانشجویان به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های تحصیل و یافتن کشورهایی با شرایط مالی مناسب هستند. یافتن ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور...
 • دندانپزشکی بدون کنکور پردیس

  دندانپزشکی بدون کنکور پردیس ۱۴۰۲ + شهریه و شرایط

  شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور پردیس اعلام شد. رشته دندانپزشکی یکی از رشته های محبوب در سطح جامعه به شمار می رود. اغلب افرادی که در رشته تجربی درس خوانده اند، علاقمند قبولی در رشته دندانپزشکی می باشند....
 • اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی

  اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

  زمان اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ براساس اعلامیه سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. کلیه داوطلبان لزوماً باید در موعد مقرر جهت اطلاع از نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی سراسری اقدامات لازم را انجام دهند. هر فرد...
تماس با مشاور