تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد مهر و بهمن 1401

سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، ثبت نام و پذیرش دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن صورت می‌گیرد، تمامی افراد و علاقمندان می‌توانند نسبت به ثبت نام در اقدام کنند.

در ابتدا باید شرایط، نحوه و لیست رشته‌های ارائه شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری را مطالعه کنند و بعد مدارک لازم را برای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد آماده کنند.

هر ساله دانشگاه آزاد دانشجویان متعددی را براساس معدل در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته با توجه به سوابق تحصیلی جذب می‌کند. در ادامه قصد داریم به صورت کامل و جامع به بررسی شرایط و نحوه ثبت نام بپردازیم.

 

نحوه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

همانگونه که ذکر گردید، دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن داوطلبان را پذیرش می نماید. هر یک از داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد لازم است به سامانه دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در همان سامانه امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که برای انتخاب رشته در هر مقطع باید واجد شرایط تعیین شده باشند.

 

یکی از سوالاتی که به هنگام ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ممکن است به وجود آید در رابطه با تفاوت مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته است. مقطع کاردانی پیوسته برای داوطلبانی است که دیپلم خود را در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش دریافت نموده اند. سایر فارغ التحصیلان رشته های نظری (ریاضی، عبوم انسانی ، علوم تجربی و معارف اسلامی) لازم است کاردانی ناپیوسته را انتخاب نمایند.

 

برای دریافت شماره سریال لازم است کارت اعتباری را خریداری نمایید. کارشناسی پیوسته به معنای این است که شما چهار سال تحصیلی را به صورت پیوسته برای اخذ مدرک لیسانس سپری خواهید نمود و کارشناسی ناپیوسته به معنای این است که حتما باید دارای مدرک کاردانی باشید تا بتوانید در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید.

 

متقاضیان پذیرش با سوابق تحصیلی سال 1401 جهت مشاهده لیست رشته های تجربی بدون کنکور اینجا کلیک کنید

 

 

زمان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1401

 

زمان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1401

 

همزمان با ثبت نام ترم مهر دانشگاه آزاد داوطلبان در نیمه دوم مرداد ماه می توانند با مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند.هر ساله دانشگاه های مختلف طی فراخوانی داوطلبان را در رشته های مختلف، پذیرش می نمایند، لذا علاوه بر این زمان می توانید در مهر ماه نیز پس از انتشار فراخوان اقدام به ثبت نام نمایید.

 

متقاضیان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ترم بهمن نیز از آذر ماه تا بهمن ماه مهلت خواهند داشت تا به سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه و به انجام ثبت نام خود بپردازند. تعداد مجاز انتخاب رشته برای داوطلبان کاردانی و کارشناسی متفاوت خواهد بود. لذا با در نظر گرفتن این نکته می توانید اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایید.

 

با توجه به اینکه پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی آنان خواهد بود. لذا برای انتخاب رشته مورد نظر ابتدا لازم است از حداقل معدل مودر نیاز اطلاع یابید و پس از آن به انتخاب رشته دست بزنید. در صورتی که معدل شما بسیار پایین است ولی مایل به ثبت نام  می باشید، می توانید در رشته های با تاثیر سوابق تحصیلی صفر دست به انتخاب رشته بزنید.

 

 

راهنمای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

جهت ثبت نام در هر یک از مقاطع ذکر شده لازم است ابتدا به سایت دانشگاه آزاد به نشانی مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت مورد نظر بر روی لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام کلیک نمایید. زیرا برای انجام ثبت نام ، لازم است شماره سریال ثبت نام را وارد نمایید.

 

راهنمای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

همانند تصویر زیر برای انجام ثبت نام لازم است کارت اعتباری را با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود و همچنین تمام وقت و پاره وقت بودن آن خریداری نمایید. همچنین مقطع تحصیلی و نوع دیپلم خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده باید منطبق با اطلاعات ثبت نامی شما باشد.

 

راهنمای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

هر یک از درگاه های پرداخت را که مایل می باشید را انتخاب نمایید. برای خرید کارت اعتباری ثبت نام مبلغ 46 هزار تومان را لازم است پرداخت نمایید. پس از پرداخت هزینه مورد نظر و وارد نمودن تمامی اطلاعات شماره سریالی در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

 

راهنمای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

مجددا به صفحه ثبت نام دانشگاه آزاد بازگردید و بر روی لینک ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد برای ترم بهمن ماه سال 1401، به احتمال زیاد در نیمه های آذرماه است 

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

احتمالا سوال بعدی که پس از خواندن پارگراف های بالا برای داوطلبان به وجود می آید این است که دانشگاه آزاد چه رشته هایی را شامل می شود؟ خوشبختانه تقریبا امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمامی رشته های پرمتقاضی گروه های آزمایشی مختلف وجود دارد. به عنوان مثال حتی پذیرش در رشته حقوق برخی از دانشگاه های تهران با میزان تاثیر معدل صفر امکان پذیر است.

 

در جدول زیر می توانید رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد را مشاهده نمایید.

 

کاردانی پیوسته کاردانی ناپیوسته کارشناسی پیوسته کارشناسی ناپیوسته
تربیت بدنی – تربیت بدنی

الکترونیک – الکترونیک عمومی

الکتروتکنیک – برق صنعتی

الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی

ساختمان – کارهای عمومی ساختمان

نقشه کشی معماری – نقشه کشی

نرم افزار کامپیوتر

نقشه برداری – نقشه برداری

تاسیسات – تبرید

گرافیک – گرافیک

کاردانی علوم قضایی

کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی

کاردانی تکنولوژی مواد غذایی

کاردانی حسابداری – دولتی

کاردانی حسابداری مالیاتی

کاردانی دامپزشکی

کاردانی تکنولوژی شیلات

کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی

کاردانی هنرهای تجسمی – نقاشی

کاردانی هنرهای نمایشی

کاردانی صنایع قندسازی

کاردانی باستان شناسی

کاردانی صنایع غذایی

 

کارشناسی مدیریت دولتی

کارشناسی عکاسی

کارشناسی طراحی لباس

کارشناسی علوم سیاسی

کارشناسی حقوق

کارشناسی علوم تربیتی

کارشناسی فلسفه

کارشناسی شیلات

کارشناسی شیمی

کارشناسی موسیقی

کارشناسی ادبیات نمایشی

کارشناسی حسابداری

کارشناسی محیط زیست

کارشناسی ادبیات داستانی

کارشناسی باستان شناسی

کارشناسی مهندسی شهرسازی

کارشناسی ایمنی صنعتی و محیط کار

کارشناسی آموزش و پرورش ابتدایی

کارشناسی آموزش راهنمایی و مشاوره

کارشناسی آموزش زبان انگلیسی

کارشناسی بهداشت مواد غذایی

کارشناسی معماری

کارشناسی مهندسی تکنولوژی مخابرات

کارشناسی مهندسی تکنولوژی هواپیما

کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک

کارشناسی هنرهای تجسمی – نقاشی

 

 

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1401

همانند دانشگاه آزاد داوطلبان و متقاضیان دانشگاه سراسری هم می توانند در ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری یا دولتی شرکت نمایند. تنوع رشته های بدون کنکور سراسری بسیار بیشتر از سایر دانشگاه ها می باشد. منظور از دانشگاه های سراسری بدون کنکور همان دانشگاه پیام نور، علمی کاربردی ، غیر انتفاعی می باشد. انجام ثبت نام در سایت سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.

داوطلبان به هنگام ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی لازم است اعتباری ثبت نام را در همان سامانه سنجش خریداری نمایند. خرید کارت اعتباری با استفاده ار کارت های عضو شبکه شتاب و رمز پویا امکان پذیر است. پرداخت هزینه در باجه های خودپرداز بانک های سراسر کشور غیر مجاز خواهد بود و مبلغ پرداخت شده به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

با توجه به اینکه شرایط پذیرش هر یک از دانشگاه های کشور با یکدیگر متفاوت می باشد، لذا برای انجام انتخاب رشته ابتدا با دقت تمامی بندهای آن را مطالعه نموده و سپس در برگه ای جداگانه تمامی رشته های مورد نظر خود را یادداشت نمایید و سپس در فرم مربوط به انتخاب رشته ، آنها را وارد نمایید. زمان ثبت نام و انتشار دفترچه مربوط به نوبت اول ترم مهر و نوبت دوم ترم بهمن متفاوت می باشد.

 

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1401

شرایط ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی

انجام ثبت نام در رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری  در صورتی امکان پذیر خواهد بود که داوطلبان دیپلم خود را دریافت نموده باشند. دارا بودن مدرک دیپلم برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد. داوطلبانی که در شهریور ماه موفق به اخذ مدرک دیپلم خود نشده اند، چنانچه قبل از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بتوانند دبپلم خود را دریافت نمایند، امکان ثبت نام را خواهند داشت.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه ها کمی متفاوت تر خواهد بود. بدین معنا که داوطلبان ابتدا لازم است مدرک کاردانی این دانشگاه را اخذ نمایند و سپس در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند. پذیرش برای هر یک از داوطلبان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که با سوابق تحصیلی آنان یکسان باشد.

 

برخورداری از شرایط جسمانی برای برخی از رشته های دانشگاه های سراسری ضروری می باشد. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته هایی غیرمرتبط با رشته خود می باشند، می توانند در دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند. تنوع رشته دانشگاه علمی کاربردی و همچنین شرایط ثبت نام این دانشگاه ، یکی از مزایایی دانشگاه علمی کاربردی خواهد بود.

 

 

مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی برای ثبت نام حضوری

بهتر است بدانید که ثبت نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد در ترم بهمن به صورت حضوری انجام می‌شود، در نهایت مدارکی که برای ثبت نام حضوری باید تهیه کنید، در این بخش قرار دارند.

 • گواهی و یا اصلی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید، گواهی مدرک پیش دانشگاه که به واسطه سازمان آموزش و پرورش یا دبیرستان مهر و امضا شده باشد.
 • افرادی که از مدرک دیپلم نظام سالی واحد/ ترم واحی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند، می‌بایست تا گواهی اخذ مدرک کاردانی را ارائه دهند.
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی، 6 قطعه عکس 3×4 جدید، مرک نظام وظیفه برای مشمولان، تاییدیه تحصیلی

شرایط ثبت نام عمومی دانشگاه آزاد بدون کنکور

 • فساد اخلاقی و اعتیاد نداشته باشد.
 • با نظام جمهوری اسلامی ایران عناد نداشته باشد.
 • دانشگاه ها تعهدی به تامین خوابگاه دانشجویان ندارند.
 • کلیه قوانین حاکم بر دانشگاه آزاد اسلامی را پذیرفته باشد.
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی.
 • توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی خود را داشته باشد.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

پذیرش در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی بر اساس معدل های زیر صورت می گیرد:

 • کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: معدل کتبی دیپلم برای رشته های نظری و معدل کل دیپلم برای رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش

کاردانی پیوسته: معدل کل دیپلم

کارشناسی ناپیوسته: معدل کل مقطع کاردانی

مدارک تحصیلی مورد نیاز:

 • کاردانی پیوسته: دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی، نظام قدیم چهار ساله و یا نظام 3-3-6 رشته های فنی و حرفه ای و کارو دانش
 • کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی به همراه پیش دانشگاهی و یا کاردانی، دیپلم نظام 3-3-6 و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم
 • کارشناسی ناپیوسته: مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم

کلیه داوطلبان حداکثر تا تاریخ 31/ 6 /1401 برای ورودی ترم مهر و حداکثر تا تاریخ 30/ 11 /1401 برای ورودی ترم بهمن باید فارغ التحصیل شده باشند.

با توجه به رشته انتخابی و عنوان دیپلم درصد تاثیر معدل دیپلم (فقط برای مقطع کارانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته) متفاوت خواهد بود.

داوطلبان می‌توانند حداکثر تا 20 انتخاب برای هر مجموعه رشته برای ورود به ترم مهر و بهمن داشته باشند. 

 

مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

 • اطلاعات فردی و شناسنامه ای داوطلب:

اطلاعات فوق متشکل از نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کدملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، تاریخ تولد، دین و مذهب، ملیت، کد اتباع غیر ایرانی، وضعیت جسمانی، تلفن ثبت نام و شماره همراه، بارگذاری عکس 3 در 4 و وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبین آقا.

اطلاعات مدارک تحصیلی داوطلب:

نوع و عنوان مدرک دیپلم، تاریخ صحیح فارغ التحصیلی، معدل کتبی و تمامی موارد مربوط به دیپلم در این بخش قرار دارد، در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد در مهرماه، احتمالا به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. می‌بایست آن‌ها با در دست داشتن اطلاعات فردی در فرم نام نویسی تمامی موارد را ذکر کنند.

 

اخبار پیرامون سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

 • 15شهریور آخرین مهلت ثبت‌نام براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته و ثبت نام برای آن گروه از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول پذیرش داشته اند در 15 شهریور به اتمام خواهد رسید.

 • نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اعلام شد

 نتایج بر روی سامانه www.azmoon.org قرار گرفته است و پذیرفته شدگان این دوره ها می‌توانند پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

 

کاربران گرامی برای دانلود PDF مطالب این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

کلیه داوطلبان برای ورود به دانشگاه قادر هستند در رشته‌های متعددی براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. 

هرساله دانشگاه آزاد دانشجویان زیادی با توجه به این موضوع و معدل این افراد  در دو مقطع کاردانی و کارشناسی جذب می‌کند.

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. همانطور که ذکر شد، نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برای برخی از واحدها دانشگاه آزاد و سراسری صفر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران دانشگاه آزاد با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش می توان در ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1401 شرکت نمود؟

بله. امکان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برای فارغ التحصیلان دیپلم نظری و فنی و حرفه ای تنها در مقطع کاردانی پیوسته می باشد.

چه زمانی ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری آغاز می شود؟

انجام ثبت نام برای تمامی متقاضیان در نیمسال اول و نیمسال دوم تحصیلی امکان پذیر است.

حداقل معدل لازم برای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی چند است؟

در این مورد می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Sm
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام وقت بخیر ، برای ثبت نام با سوابق تحصیلی فقط معدل کتبی یعنی همون نهایی دوازدهم مهمه یا معدل کل یا معدل دیپلم یعنی سه سال؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام معدل کتبی نهایی بیشترین تاثیر رو برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد دارد

ایران تحصیل
تماس با مشاور