ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد مهر و بهمن ۱۴۰۲

سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، در دو نوبت مهر و بهمن صورت می‌گیرد، که تمامی افراد و علاقمندان می‌توانند نسبت به ثبت نام  اقدام کنند. برای ثبت نام در ابتدا باید شرایط، نحوه و لیست رشته‌های ارائه شده در دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی را مطالعه کنند و بعد مدارک لازم را برای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد آماده کنند.هر ساله دانشگاه آزاد دانشجویان متعددی را براساس معدل در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته با توجه به سوابق تحصیلی جذب می‌کند. در ادامه قصد داریم به صورت کامل و جامع به بررسی شرایط و نحوه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

 

نحوه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

📚 همانگونه که ذکر گردید، دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن داوطلبان را پذیرش می نماید. هر یک از داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد لازم است به سامانه دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در همان سامانه امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که برای انتخاب رشته در هر مقطع باید واجد شرایط تعیین شده باشند.

 

📚 یکی از سوالاتی که به هنگام ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی ممکن است به وجود آید، در رابطه با تفاوت مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته است. مقطع کاردانی پیوسته برای داوطلبانی است که دیپلم خود را در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش دریافت نموده اند. سایر فارغ التحصیلان رشته های نظری (ریاضی، عبوم انسانی ، علوم تجربی و معارف اسلامی) لازم است کاردانی ناپیوسته را انتخاب نمایند.

 

📚 برای دریافت شماره سریال لازم است کارت اعتباری را خریداری نمایید. کارشناسی پیوسته به معنای این است که شما چهار سال تحصیلی را به صورت پیوسته برای اخذ مدرک لیسانس سپری خواهید نمود و کارشناسی ناپیوسته به معنای این است که حتما باید دارای مدرک کاردانی باشید تا بتوانید در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید.

 

👈 برای اطلاع از لیست دانشگاه بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

 

زمان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

📝 همزمان با ثبت نام ترم مهر دانشگاه آزاد داوطلبان در نیمه دوم مرداد ماه می توانند با مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند.هر ساله دانشگاه های مختلف طی فراخوانی داوطلبان را در رشته های مختلف، پذیرش می نمایند، لذا علاوه بر این زمان می توانید برای ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در مهر ماه نیز پس از انتشار فراخوان اقدام به ثبت نام نمایید.

 

📝 متقاضیان ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ترم بهمن نیز از آذر ماه تا بهمن ماه مهلت خواهند داشت تا به سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه و به انجام ثبت نام خود بپردازند. تعداد مجاز انتخاب رشته برای داوطلبان کاردانی و کارشناسی متفاوت خواهد بود. لذا با در نظر گرفتن این نکته می توانید اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایید.

 

📝 با توجه به اینکه پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی آنان خواهد بود. لذا برای انتخاب رشته مورد نظر ابتدا لازم است از حداقل معدل مودر نیاز اطلاع یابید و پس از آن به انتخاب رشته دست بزنید. در صورتی که معدل شما بسیار پایین است ولی مایل به ثبت نام  می باشید، می توانید در رشته های با تاثیر سوابق تحصیلی صفر دست به انتخاب رشته بزنید.

👈 برای مشاهده کامل لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

راهنمای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

جهت  ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد باید مراحل زیر را طی نمایید:

1️⃣ ابتدا برای ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی باید به سایت دانشگاه آزاد به نشانی مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت مورد نظر بر روی لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام کلیک نمایید. زیرا برای انجام ثبت نام ، لازم است شماره سریال ثبت نام را وارد نمایید.

 

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

2️⃣ همانند تصویر زیر برای انجام ثبت نام لازم است کارت اعتباری را با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود و همچنین تمام وقت و پاره وقت بودن آن خریداری نمایید. همچنین مقطع تحصیلی و نوع دیپلم خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده باید منطبق با اطلاعات ثبت نامی شما باشد.

 

راهنمای پرداخت دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

3️⃣ هر یک از درگاه های پرداخت را که مایل می باشید را انتخاب نمایید. برای خرید کارت اعتباری مبلغی را لازم است پرداخت نمایید. پس از پرداخت هزینه مورد نظر و وارد نمودن تمامی اطلاعات شماره سریالی در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

 

مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی

4️⃣ مجددا به صفحه ثبت نام دانشگاه آزاد بازگردید و بر روی لینک ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

 

📣 اطلاعیه 📣

زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد برای ترم بهمن ماه سال ۱۴۰۲، به احتمال زیاد در نیمه های آذرماه است. 

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

احتمالا سوال بعدی که پس از خواندن پارگراف های بالا برای داوطلبان به وجود می آید این است که دانشگاه آزاد چه رشته هایی را شامل می شود؟ خوشبختانه تقریبا امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمامی رشته های پرمتقاضی گروه های آزمایشی مختلف وجود دارد. به عنوان مثال حتی پذیرش در رشته حقوق برخی از دانشگاه های تهران با میزان تاثیر معدل صفر امکان پذیر است.

 

در جدول زیر می توانید برخی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد را مشاهده نمایید.

رشته های پر متقاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد

کاردانی پیوسته کاردانی ناپیوسته کارشناسی پیوسته کارشناسی ناپیوسته
کارشناسی مهندسی شهرسازی کارشناسی ادبیات نمایشی کاردانی علوم قضایی تربیت بدنی – تربیت بدنی
کارشناسی ایمنی صنعتی و محیط کار کارشناسی مدیریت دولتی کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی الکترونیک – الکترونیک عمومی
کارشناسی آموزش و پرورش ابتدایی کارشناسی عکاسی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی الکتروتکنیک – برق صنعتی
کارشناسی آموزش راهنمایی و مشاوره کارشناسی طراحی لباس کاردانی حسابداری – دولتی الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی
کارشناسی آموزش زبان انگلیسی کارشناسی علوم سیاسی کاردانی حسابداری مالیاتی ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
کارشناسی بهداشت مواد غذایی کارشناسی حقوق کاردانی دامپزشکی نقشه کشی معماری – نقشه کشی
کارشناسی معماری کارشناسی علوم تربیتی کاردانی تکنولوژی شیلات نرم افزار کامپیوتر
کارشناسی مهندسی تکنولوژی مخابرات کارشناسی فلسفه کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی نقشه برداری – نقشه برداری
کارشناسی مهندسی تکنولوژی هواپیما کارشناسی شیلات کاردانی هنرهای تجسمی – نقاشی تاسیسات – تبرید
کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک کارشناسی شیمی کاردانی هنرهای نمایشی گرافیک – گرافیک
کارشناسی هنرهای تجسمی – نقاشی کارشناسی موسیقی کاردانی صنایع قندسازی تربیت بدنی – تربیت بدنی
کارشناسی مهندسی شهرسازی کاردانی باستان شناسی الکترونیک – الکترونیک عمومی

 

 

 

📣 اطلاعیه 📣

داوطلبان می‌توانند حداکثر تا 20 انتخاب برای هر مجموعه رشته برای ورود به ترم مهر و بهمن داشته باشند. 

 

 

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 

همانند دانشگاه آزاد داوطلبان و متقاضیان دانشگاه سراسری هم می توانند در ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری یا دولتی شرکت نمایند. تنوع رشته های بدون کنکور سراسری بسیار بیشتر از سایر دانشگاه ها می باشد. منظور از دانشگاه های سراسری بدون کنکور همان دانشگاه پیام نور، علمی کاربردی ، غیر انتفاعی می باشد. انجام ثبت نام در سایت سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.

داوطلبان به هنگام ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی لازم است اعتباری ثبت نام را در همان سامانه سنجش خریداری نمایند. خرید کارت اعتباری با استفاده ار کارت های عضو شبکه شتاب و رمز پویا امکان پذیر است. پرداخت هزینه در باجه های خودپرداز بانک های سراسر کشور غیر مجاز خواهد بود و مبلغ پرداخت شده به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

با توجه به اینکه شرایط پذیرش هر یک از دانشگاه های کشور با یکدیگر متفاوت می باشد، لذا برای انجام انتخاب رشته ابتدا با دقت تمامی بندهای آن را مطالعه نموده و سپس در برگه ای جداگانه تمامی رشته های مورد نظر خود را یادداشت نمایید و سپس در فرم مربوط به انتخاب رشته ، آنها را وارد نمایید. زمان ثبت نام و انتشار دفترچه مربوط به نوبت اول ترم مهر و نوبت دوم ترم بهمن متفاوت می باشد.

 

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری

🔘 انجام ثبت نام در رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری  در صورتی امکان پذیر خواهد بود که داوطلبان دیپلم خود را دریافت نموده باشند. دارا بودن مدرک دیپلم برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد. داوطلبانی که در شهریور ماه موفق به اخذ مدرک دیپلم خود نشده اند، چنانچه قبل از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بتوانند دبپلم خود را دریافت نمایند، امکان ثبت نام را خواهند داشت.

 

🔘 شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه ها کمی متفاوت تر خواهد بود. بدین معنا که داوطلبان ابتدا لازم است مدرک کاردانی این دانشگاه را اخذ نمایند و سپس در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند. پذیرش برای هر یک از داوطلبان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که با سوابق تحصیلی آنان یکسان باشد.

 

🔘 برخورداری از شرایط جسمانی برای برخی از رشته های دانشگاه های سراسری ضروری می باشد. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته هایی غیرمرتبط با رشته خود می باشند، می توانند در دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند. تنوع رشته دانشگاه علمی کاربردی و همچنین شرایط ثبت نام این دانشگاه ، یکی از مزایایی دانشگاه علمی کاربردی خواهد بود.

 

مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی برای ثبت نام حضوری

بهتر است بدانید که ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در ترم بهمن به صورت حضوری انجام می‌شود، در نهایت مدارکی که برای ثبت نام حضوری باید تهیه کنید، در این بخش قرار دارند.

☑️ گواهی و یا اصلی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید، گواهی مدرک پیش دانشگاه که به واسطه سازمان آموزش و پرورش یا دبیرستان مهر و امضا شده باشد.

☑️افرادی که از مدرک دیپلم نظام سالی واحد/ ترم واحی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند، می‌بایست تا گواهی اخذ مدرک کاردانی را ارائه دهند.

☑️کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی، 6 قطعه عکس 3×4 جدید، مرک نظام وظیفه برای مشمولان، تاییدیه تحصیلی

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

 

فساد اخلاقی و اعتیاد نداشته باشد.
با نظام جمهوری اسلامی ایران عناد نداشته باشد.
دانشگاه ها تعهدی به تامین خوابگاه دانشجویان ندارند.
کلیه قوانین حاکم بر دانشگاه آزاد اسلامی را پذیرفته باشد.
اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی.
توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی خود را داشته باشد.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم ، مدرک ۳ سال نظام جدید +مدرک پیش دانشگاهی، داشتن ۳ سال نظام جدید + کاردانی، در اینجا فوق دیپلم به جای مدرک پیش دانشگاهی می باشد.
 ارائه مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته با معدل بالای ۱۲ ( مربوطه دوره کارشناسی ناپیوسته می باشد)
 گذراندن و پاس کردن ۲۰ واحد جبرانی برای دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته
 کسب معدل بالای ۱۲ برای دریافت مدرک کارشناسی
 ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم و یا یک مدرک سه ساله نظام جدید رشته های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش
الزام گذراندن حداکثر ۱۲  واحد جبرانی برای دیپلمه های نظری که رشته غیر متجانس با مدرک تحصیلی داشتن
 انتخاب رشته دیپلم کار و دانش، فنی و حرفه ای و هنرستان در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی
 داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی
 فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقطع بالاتر هستند

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بر اساس معدل

پذیرش در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی بر اساس معدل های زیر صورت می گیرد:

ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بر اساس معدل

پذیرش در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته⬇️

معدل کل دیپلم مد نظر است
پذیرش در مقاطع تحصیلی کاردانی نا پیوسته⬇️
معدل کتبی دیپلم برای رشته های نظری و معدل کل دیپلم برای رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش
پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی پیوسته⬇️
معدل کل مقطع کاردانی لحاظ می شود.
پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی نا پیوسته⬇️
معدل کتبی دیپلم برای رشته های نظری و معدل کل دیپلم برای رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش

📣 اطلاعیه 📣

با توجه به رشته انتخابی و عنوان دیپلم درصد تاثیر معدل دیپلم (فقط برای مقطع کارانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته) متفاوت خواهد بود.

 

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

کاردانی پیوسته

دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی، نظام قدیم چهار ساله و یا نظام 3-3-6 رشته های فنی و حرفه ای و کارو دانش

کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته

دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی به همراه پیش دانشگاهی و یا کاردانی، دیپلم نظام 3-3-6 و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم

کارشناسی ناپیوسته

مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم

📣 اطلاعیه 📣

کلیه داوطلبان حداکثر تا تاریخ 31/ 6 /۱۴۰۲ برای ورودی ترم مهر و حداکثر تا تاریخ 30/ 11 /۱۴۰۲ برای ورودی ترم بهمن باید فارغ التحصیل شده باشند.

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

مدارک ثبت نام برای دانشگاه آزاد به دو دسته اطلاعات فردی و شناسنامه ای و اطلاعات مدارک تحصیلی تقسیم می شود که شامل موارد زیر می باشد:

 

مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور
اطلاعات فردی و شناسنامه ای داوطلب
 دین و مذهب تاریخ تولد محل تولد سری و سریال شناسنامه کدملی شماره شناسنامه نام و نام خانوادگی
شماره همراه تلفن ثبت نام و وضعیت نظام وظیفه بارگذاری عکس 3 در 4 وضعیت جسمانی ، کد اتباع غیر ایرانی ملیت
اطلاعات مدارک تحصیلی داوطلب
معدل کتبی ، تاریخ صحیح فارغ التحصیلی عنوان مدرک دیپلم نوع مدرک دیپلم

در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد در مهرماه، احتمالا به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. می‌بایست آن‌ها با در دست داشتن اطلاعات فردی در فرم نام نویسی تمامی موارد را ذکر کنند.

 

 

 

اخبار پیرامون سامانه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

🔉15شهریور آخرین مهلت ثبت‌نام براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته و ثبت نام برای آن گروه از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول پذیرش داشته اند در 15 شهریور به اتمام خواهد رسید.

🔉نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اعلام شد

 نتایج بر روی سامانه www.azmoon.org قرار گرفته است و پذیرفته شدگان این دوره ها می‌توانند پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

 

📥 کاربران گرامی برای دانلود PDF مقاله ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد کلیک کنید. 📥

 

خلاصه مطلب

کلیه داوطلبان برای ورود به دانشگاه قادر هستند در رشته‌های متعددی براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. هرساله دانشگاه آزاد دانشجویان زیادی با توجه به این موضوع و معدل این افراد  در دو مقطع کاردانی و کارشناسی جذب می‌کند.در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. همانطور که ذکر شد، نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برای برخی از واحدها دانشگاه آزاد و سراسری صفر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران دانشگاه آزاد با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش می توان در ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد شرکت نمود؟

بله. امکان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی برای فارغ التحصیلان دیپلم نظری و فنی و حرفه ای تنها در مقطع کاردانی پیوسته می باشد.

چه زمانی ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری آغاز می شود؟

انجام ثبت نام برای تمامی متقاضیان در نیمسال اول و نیمسال دوم تحصیلی امکان پذیر است.

حداقل معدل لازم برای ثبت نام با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی چند است؟

در این مورد می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید.

نظرات

 1. Avatar photo
  آنا
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۳

  با سلام و وقت بخیر. یک سوال.
  من‌دیپلم هنرستان دارم رشته طراحی لباس. مدرک پیش دانشگاهی رو هم اخذ کردم.
  اما علاقه به تحصیل در رشته های غیر هنر مثل مدیریت و گروه انسانی دارم. آیا میتونم این رشته هارو انتخاب کنم دانشگاه آزاد و برای بهمن ماه امسال پذیرفته بشم براساس سوابق

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید

 2. Avatar photo
  Sm
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام وقت بخیر ، برای ثبت نام با سوابق تحصیلی فقط معدل کتبی یعنی همون نهایی دوازدهم مهمه یا معدل کل یا معدل دیپلم یعنی سه سال؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام معدل کتبی نهایی بیشترین تاثیر رو برای رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد دارد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور